PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Aspartic Acid (PrimaForce)



beefmeup
10-01-11, 21:10
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20013&stc=1&d=1294729885



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20014&stc=1&d=1294729894

100 Grams Unflavored
Supplement Facts
Serving Size:1Scoop(3,000mg)
Servings Per Container:33.33

Amount Per Serving %DV
D-Aspartic Acid 3,000mg †

Dreiko
10-01-11, 21:11
να τα μας.....

σκετο ειναι ε???

beefmeup
10-01-11, 21:13
ναι,αλλα με καλη διαλυτοτητα αποτι διαβαζω κ σε καλυτερη τιμη..
κ βγαζει κ κοντα 8 δοσεις παρα πανω απτο τεστφορς.

η εταιρια ειναι αξιοπιστη.

ειχα κ μια επιστροφη,κ θα παρω 3 κουτια απο αυτο:green:

Devil
10-01-11, 21:26
ναι,αλλα με καλη διαλυτοτητα αποτι διαβαζω κ σε καλυτερη τιμη..
κ βγαζει κ κοντα 8 δοσεις παρα πανω απτο τεστφορς.

η εταιρια ειναι αξιοπιστη.

ειχα κ μια επιστροφη,κ θα παρω 3 κουτια απο αυτο:green:

ωραια....:green:

tas13
10-01-11, 22:39
το παίρνω εγώ αυτό! καλό είναι αλλά για κανένα λόγο δν πίνεται σκέτο! μόνο μαζί με χυμό! σκέτο είναι φαρμάκι!

beefmeup
10-01-11, 22:46
το παίρνω εγώ αυτό! καλό είναι αλλά για κανένα λόγο δν πίνεται σκέτο! μόνο μαζί με χυμό! σκέτο είναι φαρμάκι!

σωπα μωρε τωρα...τοσες γυναικες μας εχουν πικρανει,στο δαα θα κωλωσουμε τωρα:P:turtle:

tas13
11-01-11, 03:08
σωπα μωρε τωρα...τοσες γυναικες μας εχουν πικρανει,στο δαα θα κωλωσουμε τωρα:P:turtle:
ωραίος!! :green:

noz1989
11-01-11, 20:22
το παίρνω εγώ αυτό! καλό είναι αλλά για κανένα λόγο δν πίνεται σκέτο! μόνο μαζί με χυμό! σκέτο είναι φαρμάκι!
κανε ενα αναλυτικο review οταν τελειωσεις αν δεν βαριεσαι!! :thumbup:

kutsup
12-01-11, 08:53
Το αντίστοιχο της MYP λέει τίποτε? Έκανα την τριμηνιαία μου παραγγελία και είπα να βάλω κι αυτό μέσα μιας και του δίνεται καλές κριτικές.

Georges
12-01-11, 13:25
Το αντίστοιχο της MYP λέει τίποτε? Έκανα την τριμηνιαία μου παραγγελία και είπα να βάλω κι αυτό μέσα μιας και του δίνεται καλές κριτικές.

Από review που είδα το bulk δεν δουλεύει τόσο καλά έως καθόλου σε σύγκριση με testforce ή της primordial

Devil
12-01-11, 18:31
Το αντίστοιχο της MYP λέει τίποτε? Έκανα την τριμηνιαία μου παραγγελία και είπα να βάλω κι αυτό μέσα μιας και του δίνεται καλές κριτικές.

να σου πω την αληθεια δεν το πηρα επειδη θα το στακαρω μαζι με αλλα πραγματα... και φοβομουν για την ποιοτητα...


Από review που είδα το bulk δεν δουλεύει τόσο καλά έως καθόλου σε σύγκριση με testforce ή της primordial

μια χαρα δουλευει το bulk.... του nutra και κατι αλλα βεβαια... για το mp δεν ξερω...

το μονο θεμα σε σχεση με το testforce και το tcf-1 ειναι οτι το ενα ειναι chelated με calcium και εχει και sarcosine μεσα και το αλλο ειναι chelated με sodium... του δινουν καλητερη διαλητοτητα...

το θεμα της διαλητοτητας μπορει να λυθει βαζοντας στο DAA μαζι με sodium bicarbonate.... επεισης αυξανει την αποροφηση η TMG (trimethylglycine) και το SAMe....

Georges
12-01-11, 18:35
να σου πω την αληθεια δεν το πηρα επειδη θα το στακαρω μαζι με αλλα πραγματα... και φοβομουν για την ποιοτητα...



μια χαρα δουλευει το bulk.... του nutra και κατι αλλα βεβαια... για το mp δεν ξερω...

το μονο θεμα σε σχεση με το testforce και το tcf-1 ειναι οτι το ενα ειναι chelated με calcium και εχει και sarcosine μεσα και το αλλο ειναι chelated με sodium... του δινουν καλητερη διαλητοτητα...

το θεμα της διαλητοτητας μπορει να λυθει βαζοντας στο DAA μαζι με sodium bicarbonate.... επεισης αυξανει την αποροφηση η TMG (trimethylglycine) και το SAMe....

Ti λε ρε φίλε σοβαρά; :P Πλάκα κάνω πολύ καλά ενημερωμένος είσαι :thumbup:

Devil
12-01-11, 18:39
Ti λε ρε φίλε σοβαρά; :P Πλάκα κάνω πολύ καλά ενημερωμένος είσαι :thumbup:

χαχαχαχα.... αναγκαστηκα....

ααα κατι ακομα σε σχεση με το testforce.... υπαρχει περιπτωση να εχει λιγοτερο DAA μεσα και περισσοτερο calcium...

απλα βλεποντας κατι υπολογισμους σε σχση με το μοριακο βαρος του καθενος... βγαινει οτι εχει λιγοτερο... αλλα και παλι δεν λεει τιποτα...

και με μικροτερη δοση απο 3,12gr DAA κανεις δουλεια...

chris corfu
20-06-11, 14:18
τελικα δεν βλεπω κανα ρεβιου. αξιζει αυτο? να το βαλω μια στην παραγκελια να το δοκιμασω η δεν??

tas13
20-06-11, 15:11
τελικα δεν βλεπω κανα ρεβιου. αξιζει αυτο? να το βαλω μια στην παραγκελια να το δοκιμασω η δεν??

φίλε για μένα αξιζει το προιόν. έχω πάρει 4 κουτιά από αυτό. αν κ δν το έχω πάρει ποτέ μόνο του, στη δύναμη έχω δει διαφορά. διαφορά θα δεις κ στη λίμπιντο. τώρα από παρενεργειες λίγα πράγματα. κανά 2-3 σπυρακιά βγάζω στο στήθος κ στη πίσω πλευρά των ώμων.

COBRA_STYLE
20-06-11, 15:18
εγω τελειωνω 2μηνο κυκλο με αυτο+Αctivate+triazole...καμια αξιοσημειωτη διαφορα...ισως το sex drive βελτιωθηκε λιγο,εξαλλου δεν ειχε πολλα περιθωρια βελτιωσης:green:

chris corfu
20-06-11, 15:21
φίλε για μένα αξιζει το προιόν. έχω πάρει 4 κουτιά από αυτό. αν κ δν το έχω πάρει ποτέ μόνο του, στη δύναμη έχω δει διαφορά. διαφορά θα δεις κ στη λίμπιντο. τώρα από παρενεργειες λίγα πράγματα. κανά 2-3 σπυρακιά βγάζω στο στήθος κ στη πίσω πλευρά των ώμων.

σκεφτομουν να το βαλω αλλα ενα κουτι μαλλον θα ειναι λιγο κ δεν εχω περιθωριο βαρους στην παραγκελια, και θα θελα να το βαλω μονο του χωρις κρεατινη ας πουμε αρα καλητερα αν κανει δουλεια σε δυναμη να το βαλω αργοτερα η μετα το καλοκαιρι για να δουμε τι θα μου δωσει καθαρα.. για κανα μηνα κανεις χρηση στο ενα σκουπ που δινει η μεγαλητερη δοση και διαρκεια??

Devil
20-06-11, 15:24
εγω τελειωνω 2μηνο κυκλο με αυτο+Αctivate+triazole...καμια αξιοσημειωτη διαφορα...ισως το sex drive βελτιωθηκε λιγο,εξαλλου δεν ειχε πολλα περιθωρια βελτιωσης:green:

το testforce δεν ειχες παρει ρε?????:unsure:

chris corfu
20-06-11, 15:24
εγω τελειωνω 2μηνο κυκλο με αυτο+Αctivate+triazole...καμια αξιοσημειωτη διαφορα...ισως το sex drive βελτιωθηκε λιγο,εξαλλου δεν ειχε πολλα περιθωρια βελτιωσης:green:

μαλλον αυτα θα ειναι καλυτερα να τα χρησιμοποιησουμε μετα τα 25 γτ ακομα απο οτι φενεται οι ορμονες μας σουζαρουν μονιμα..

για τα bolt¨, κι εσυ δικος μας εισαι.. χαχαχχαχα :green:

COBRA_STYLE
20-06-11, 15:26
το testforce δεν ειχες παρει ρε?????:unsure:

ναι αλλα επειδη εχουν το DAA μεσα και τα 2 γιαυτο εκανα το ριβιου μπας και βοηθησει τον φιλο που ρωτησε,εξαλλου δεν παιζει να εχουν και καμια διαφορα στο αποτελεσμα

Devil
20-06-11, 15:29
ναι αλλα επειδη εχουν το DAA μεσα και τα 2 γιαυτο εκανα το ριβιου μπας και βοηθησει τον φιλο που ρωτησε,εξαλλου δεν παιζει να εχουν και καμια διαφορα στο αποτελεσμα

μπα μην το λες.... ο ΡΑ εχει κανει καλη πατεντα...;)

COBRA_STYLE
20-06-11, 15:33
μπα μην το λες.... ο ΡΑ εχει κανει καλη πατεντα...;)

καλα στα χαρτια οπως το παρουσιαζει ο Patrick με τη sarcosine κτλ φαινεται μπομπα,και οι λεπτομεριες που γραφει γιαυτο και τσιμπησα κ το πηρα,αλλα καμια διαφορα εντονη δεν ειδα...ξεχασα να πω οτι αυτη την περιοδο εχω καλυτερη φλεβικοτητα την ωρα της προπονας και που και που αυξηση θυμου,ισως...η φλεβικοτητα δεν ξερω αν οφειλεται σε αυτα ή στο οτι εχω χασει 6 κιλα ή και τα 2:unsure:

Devil
20-06-11, 15:35
καλα στα χαρτια οπως το παρουσιαζει ο Patrick με τη sarcosine κτλ φαινεται μπομπα,και οι λεπτομεριες που γραφει γιαυτο και τσιμπησα κ το πηρα,αλλα καμια διαφορα εντονη δεν ειδα...ξεχασα να πω οτι αυτη την περιοδο εχω καλυτερη φλεβικοτητα την ωρα της προπονας και που και που αυξηση θυμου,ισως...η φλεβικοτητα δεν ξερω αν οφειλεται σε αυτα ή στο οτι εχω χασει 6 κιλα ή και τα 2:unsure:

η φλεβικοτητα ειναι λογο των κιλων...

απλα μαζι με το DAA και η sarcosine παιζει μεγαλο ρολο στους NMDA receptors...

sTeLaKoS
20-06-11, 21:39
απλα μαζι με το DAA και η sarcosine παιζει μεγαλο ρολο στους NMDA receptors...

ΓΙΑΝΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ άρχισε πάλι :chinese::chinese: :turtle:

Devil
20-06-11, 23:33
ΓΙΑΝΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ άρχισε πάλι :chinese::chinese: :turtle:
καρφι!!!!!:P:P:P:green::green::green:

NMDA = N-methyl D-aspartate

beefmeup
14-10-11, 14:57
λοιπον μιας κ το περνω αυτη την περιοδο να γραψω απλα οτι εχει τελεια διαλυοτητα,κ μια οξινη γευση(κατι σαν τρεμπον),που παλευεται..
ευτυχως γιατι ειχα ενα φοβο,μπας κ δεν διαλυοταν σε νερο..

Roid Rage
14-10-11, 15:47
Mαζι με το LIT-Up ε;
Χρησιμοποιεις κατι σαν buffer για αυτο;

beefmeup
14-10-11, 15:51
το lit up δεν το ξεκινησα ακομα παρολο που ηρθε..ειχα μια στραβη κ θα χασω κατι προπονησεις αποτε απο δευτερα λογικα θα εχω μια πρωτη γνωμη.
αυτο εδω το περνω βασικα σαν stand alone,απλα τις μερες που θα περνω το lit up,ουσιαστικα θα περνω περιπου 4μιση γρ δαα,μιας κ το lit up δεν το κοβω να εχει πανω απο 1.5γρ μεσα..

για μπαφερ που ρωτας,ξεκινησα ετσι(σκετο δλδ) αλλα σκεφτομουν σοδα μαγειρικη..βεβαια ακομα το σκεφτομαι μιας κ πριν την προπονηση μπορει να με φουσκωσει λιγο..αν κ οπως εγραψα δεν κανω συστηματικα προπονησεις αυτην την βδομαδα οποτε οψωμεθα..
αλλα θα το δοκιμασω σιγουρα κ με σοδα μιας κ θα παρω 2μηνες φουλ παλι δαα..

jannous44
14-10-11, 17:51
μαζι με αυτο θελει κ αντι εστρο?

beefmeup
14-10-11, 17:53
τσεκαρε μια το θεμα με το διασπαρτικο,εχουμε γραψει αρκετα εκει μεσα για να παρεις μια ιδεα..
γενικα,αν δεν εχεις προδιαθεση για ανεβασμενες προλακτινες δεν θελει τπτ..

beefmeup
17-01-12, 22:59
μετα απο χρηση 2 κουτιων,μαζι με κρεατινη ειχα παλι καλα αποτελεσματα..
με βοηθησε μεσα σε αποθεραπεια να διατηρησω κιλα που ειχα παρει κ οχι μονο αυτο,αλλα να τα αυξησω κιολας κατα 1.
δεν ξαναγινε..
γενικα 2 φορες που εχω παρει διασπαρτικο για 2 μηνες φουλ ειχα πολυ καλα αποτελεσματα..
τα υπολοιπα που το συνδιασα ηταν μια πολυβιταμινη,πρωτεινη,αμνοξεα(μονο μετα την προπονα),κ κατι αντιοξ τυπου eleuthero,ala,q10..

Devil
18-01-12, 15:18
μετα απο χρηση 2 κουτιων,μαζι με κρεατινη ειχα παλι καλα αποτελεσματα..
με βοηθησε μεσα σε αποθεραπεια να διατηρησω κιλα που ειχα παρει κ οχι μονο αυτο,αλλα να τα αυξησω κιολας κατα 1.
δεν ξαναγινε..
γενικα 2 φορες που εχω παρει διασπαρτικο για 2 μηνες φουλ ειχα πολυ καλα αποτελεσματα..
τα υπολοιπα που το συνδιασα ηταν μια πολυβιταμινη,πρωτεινη,αμνοξεα(μονο μετα την προπονα),κ κατι αντιοξ τυπου eleuthero,ala,q10..

εχεις δει διαφορες αναμεσα σε αυτο και το testforce2 ?

beefmeup
19-01-12, 12:21
η μονη διαφορα ηταν οτι με το τεστ,ειχα μεγαλυτερη αυξηση σε δυναμη...

Devil
19-01-12, 14:00
η μονη διαφορα ηταν οτι με το τεστ,ειχα μεγαλυτερη αυξηση σε δυναμη...

οκ.... μου φτανει αυτο...:green::turtle:

COBRA_STYLE
19-01-12, 14:04
δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγω δεν ειδα τπτ και ο Διονυσης για παραδειγμα καθε φορα που παιρνει βλεπει πραγματα και θαυματα:banghead::unsure:

Devil
19-01-12, 14:11
δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγω δεν ειδα τπτ και ο Διονυσης για παραδειγμα καθε φορα που παιρνει βλεπει πραγματα και θαυματα:banghead::unsure:

και εγω μια πειρα και μαλλον τα ιδια πραματα και θαυματα ειδα....:green::turtle:

exkaliber
19-01-12, 16:41
μιας και ξεθαφτηκε να γραψω κι εγω ενα ρεβιου


ειδα περισσοτερη ενεργεια και αντοχη απο την δευτερη βδομαδα χρησης
και σηκωνα αβιαστα περισσοτερα κιλα

ειχα παρει bulk,και ξαναπαρηγγειλα προσφατα

sofos
19-01-12, 17:16
εγω βρηκα της anabolic innovations παρα πολυ φτηνο και ειναι και sodium d aspartic και βγαζει και για μηνες και λεω να παρω αυτο αντι της primaforce..

exkaliber
19-01-12, 17:19
poso εισαι ρε σοφε??

sofos
19-01-12, 17:58
poso εισαι ρε σοφε??

22 σε 4 μηνες,γιατι λες δε θα με πιασει?:P:P

exkaliber
19-01-12, 18:11
ετσι πιστευω

exkaliber
20-01-12, 00:32
δυονυση τα 3γρ ποσα ml ειναι??

TEFAAtzis
20-01-12, 00:35
δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγω δεν ειδα τπτ και ο Διονυσης για παραδειγμα καθε φορα που παιρνει βλεπει πραγματα και θαυματα:banghead::unsure:

εμεις ειμαστε μπουμπουκια ρε πανω στο ανθος της ηλικειας,αυτα πιανουν καλυτερα στους παππουδες:P

Mcstefan7
21-01-12, 13:10
22 σε 4 μηνες,γιατι λες δε θα με πιασει?:P:P

Δεν θα σου πολυπιάσει...περίμενε καμια 4αρα χρόνια και το δοκιμάζεις μετα :unsure:

Roid Rage
21-01-12, 14:59
Δεν θα σου πολυπιάσει...περίμενε καμια 4αρα χρόνια και το δοκιμάζεις μετα :unsure:

Kαντα 10

72K
21-01-12, 15:09
Kαντα 10

Δεκαπέντε για να πιάσουν τόπο τα χρήματα ;)

Roid Rage
21-01-12, 15:19
Εκλεισε.

Devil
22-01-12, 01:22
η μονη διαφορα ηταν οτι με το τεστ,ειχα μεγαλυτερη αυξηση σε δυναμη...

να σε πω.... διαφορες αναμεσα σε lit-up, tf2 και bulk daa... με ποιο βρεθηκες καλητερα.... γενικοτερα πες μου οτι διαφορες ειδες...

ψαχνω λιγο το θεμα σε σχεση με glycine,sarcosine,dmg,tmg και sam-e....;)

beefmeup
22-01-12, 13:36
βασικα το lit up,το επερνα παραλληλα με αυτο εδω..οποτε τις μερες προπονησης πηγαινα καπου στα 4κατιγρ..
ολα πριν την προπονηση..
το lit up,δεν μου χει τελειωσει κ το δουλευω ακομα..αλλα διαφορα απο αυτο σε συνδιασμο με το διασπαρτικο δεν μπορω να ξερω αν ειχα..
απλα οτι το lit up,με πιανει σα προεξασκητικο..ακομα κ τωρα που το περνω εχω καλο φοκους στην προπονηση..πανω απο 1μιση σκουπ δεν εχω παρει..
δλδ το περνω μονο σαν προεξασκητικο,κ οχι καθε μερα..

η βασικη διαφορα ηταν αυτο που σου γραψα απο πανω..οτι με το τεστφορς ειχα αυξηση σε δυναμη σε καμια βδομαδα-10 μερες..βεβαια μην ξεχνας παλι οτι το πρωτο μου κουτι,ηταν το τεστ1..κ μετα συνεχισα με το τεστ2..

Xxlakis
22-01-12, 13:51
Παντως 2 κυκλους που χω κανει μεχρι τωρα με Core Test και ΤF2 ειχα τα ιδια καλα αποτελεσματα...τωρα λεω να δοκιμασω και Bulk γιατι ειναι και λιγο τσουχτερο στη τσεπη...:green:

Devil
22-01-12, 18:31
βασικα το lit up,το επερνα παραλληλα με αυτο εδω..οποτε τις μερες προπονησης πηγαινα καπου στα 4κατιγρ..
ολα πριν την προπονηση..
το lit up,δεν μου χει τελειωσει κ το δουλευω ακομα..αλλα διαφορα απο αυτο σε συνδιασμο με το διασπαρτικο δεν μπορω να ξερω αν ειχα..
απλα οτι το lit up,με πιανει σα προεξασκητικο..ακομα κ τωρα που το περνω εχω καλο φοκους στην προπονηση..πανω απο 1μιση σκουπ δεν εχω παρει..
δλδ το περνω μονο σαν προεξασκητικο,κ οχι καθε μερα..

η βασικη διαφορα ηταν αυτο που σου γραψα απο πανω..οτι με το τεστφορς ειχα αυξηση σε δυναμη σε καμια βδομαδα-10 μερες..βεβαια μην ξεχνας παλι οτι το πρωτο μου κουτι,ηταν το τεστ1..κ μετα συνεχισα με το τεστ2..

ναι το θυμαμαι... το τεστ1 δεν ειχε sarcosine... στο τεστ2 την εβαλε ο PA...

απλα απο οτι καταλαβαινω την διαφορα σε σχεση με το bulk την κανει η sarcosine... και λογικα και το sodium / caalcium... (οχι μονο στην αποροφηση)...

ο nmda receptor εχει δυο σημεια για activation... στο ενα δενετε κανονικα το daa,nmda και κανει activation.... στο αλλο σημειο δενετε glycine,sarcosine, d-serine ecc... και κανει co-activation...

η μελετη με την αυξηση κατα 30-40% της τεστο εγινε με απλο sodium-daa... χωρις κατι να δενετε στο σημειο για co-activation... και συν της αλλης το sodium-daa εχει λιγοτερο daa απο το απλο bulk σε ποσοτητα...

αρα πιθανοτατα μαζι με κατι που κανει co-activation στο αλλο σημειο να εχουμε περεταιρω αυξηση....

η επεισης βαζοντας εναν methyl donor.... οπως SAM-e, tmg , Β12 κτλ κτλ... να εχουμε methylation στο daa... πραγμα που το κανει ακομα πιο ''δυνατο'' στο να δεθει με το σημειο για activation....

το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλες μελετες για ολα αυτα... αρα παραμενουν σκεψεις.... που πιθανοτατα να ισχυουν...;):green:

poison1
22-01-12, 20:02
ωραιο θεμα devil και ολα αυτα τα ειχα απορεια καιρο.
αρα λοιπον με απλα λογια: 1ον sodium d aspartic acid σε τσιμπιμενη δοση για να φτασουμε στα 4 η και και παραπανω γραμαρια
2ον glycine γιατι sarcosine δεν βγαζει καμια εταιρια αλλα σε τι ποσοτητα πιστευεις οτι ειναι καλα???
3ον ειμαι αναμεσα σε betaine kai sam-e γιατι β-12 εχουν οι πολυβιταμινες και λεω να μην τα παρακανω εκτος αν πιστεβεισ κατι αλλο.και σε τι ποσοτητα αυτα???
4ον 3γρ alcar η lclt
και ειμαστε καλημενοι και με αρκετα ποιο μικρο μπατζετ απο το tf2 και με περισοτερες δοσεις.

Devil
22-01-12, 20:10
ωραιο θεμα devil και ολα αυτα τα ειχα απορεια καιρο.
αρα λοιπον με απλα λογια: 1ον sodium d aspartic acid σε τσιμπιμενη δοση για να φτασουμε στα 4 η και και παραπανω γραμαρια
2ον glycine γιατι sarcosine δεν βγαζει καμια εταιρια αλλα σε τι ποσοτητα πιστευεις οτι ειναι καλα???
3ον ειμαι αναμεσα σε betaine kai sam-e γιατι β-12 εχουν οι πολυβιταμινες και λεω να μην τα παρακανω εκτος αν πιστεβεισ κατι αλλο.και σε τι ποσοτητα αυτα???
4ον 3γρ alcar η lclt
και ειμαστε καλημενοι και με αρκετα ποιο μικρο μπατζετ απο το tf2 και με περισοτερες δοσεις.

το 2ο και το 3ο τα ψαχνω ακομα.... ειναι λιγο περιπλοκο το μονοπατι που εχουν στο σωμα... βλεπεις απο glycine μαζι με sam-e το σωμα φτιαχνει sarcosine... αλλα μενει μεχρι εκει?... δεν νομιζω... απο οτι φαινετε... μπορει να κανει methylation σε glycine να την κανει sarcosine... να κανει methylation σε sarcosine και να την κανει dmg... και methylation σε dmg και να την κανει betaine...

αλλα γινετε και το αντιθετο ομως... απο betaine->tmg->sarcosine->glycine...

απο την αλλη... sarcosine γινετε και απο την κρεατινη...

συν οτι με τα methylation groups θα εχεις methylation και στο daa... δλδ nmda...

θελω λιγο χρονο να το ψαξω ακομα.... για να απαντησω με σιγουρια...

το 1ο δεν ειναι αναγκη να αυξησεις.... εχω ακουσει ατομα που εφτασαν μεχρι τα 9γρ... αλλα ειχαν θεμα με αυπνιες... εχει και τα ρισκα του...

το 4ο ειναι οκ...

poison1
22-01-12, 20:27
μμμμμ νομιζω οτι καταλαβα τι θες να πεις με λιγα λογια προσπαθεις να <αναγκασεις> (??) το σωμα να φτιξει sarcosine λογο ελειψης της σε σκετο συμπληρωμα. διαβολικο:green::green: περιμενω νεα μολις μαθεις ισως μας γλιτωσεις απο αρκετα χρηματα

Devil
22-01-12, 20:32
μμμμμ νομιζω οτι καταλαβα τι θες να πεις με λιγα λογια προσπαθεις να <αναγκασεις> (??) το σωμα να φτιξει sarcosine λογο ελειψης της σε σκετο συμπληρωμα. διαβολικο:green::green: περιμενω νεα μολις μαθεις ισως μας γλιτωσεις απο αρκετα χρηματα

στο περιπου ναι... απλα ψαχνω να βρω ακρη με τις ποσοτητες... αν και δεν νομιζω να τα καταφερω...

συμπληρωμα βρηκα... αλλα ειναι εκτος ευρωπης...

απο την αλλη... ξερω... οτι η glycine δενετε.... οτι η sarcosine δενετε το λεει ο PA.... δεν το εχω δει καπου... αλλα τον εμπιστευομαι.... δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση να δενετε dmg και tmg... που ειναι φτηνες...

κοινως θελουμε κατι να δενετε για co-agonist και κατι να κανει methyaltion στο daa...

δυσκολο πραμα...:green:

Nio
23-01-12, 05:30
η επεισης βαζοντας εναν methyl donor.... Β12 κτλ κτλ... να εχουμε methylation στο daa... πραγμα που το κανει ακομα πιο ''δυνατο'' στο να δεθει με το σημειο για activation....

Ωραίος! Και στο φύλαγα για απορία...

Θα παίξει ρόλο και τι μορφή θα την έχουμε , ε ?

Πχ, methylcobalamin VS Cyanocobalamin πια υπερτερεί στο methyl donation?
H 1η ?

Την ψήνω για sublingual την 1η.

sofos
23-01-12, 05:50
Ωραίος! Και στο φύλαγα για απορία...

Θα παίξει ρόλο και τι μορφή θα την έχουμε , ε ?

Πχ, methylcobalamin VS Cyanocobalamin πια υπερτερεί στο methyl donation?
H 1η ?

Την ψήνω για sublingual την 1η.

η 2η υστερει...παρε την πρωτη σε sublingual...

Devil
23-01-12, 06:26
Ωραίος! Και στο φύλαγα για απορία...

Θα παίξει ρόλο και τι μορφή θα την έχουμε , ε ?

Πχ, methylcobalamin VS Cyanocobalamin πια υπερτερεί στο methyl donation?
H 1η ?

Την ψήνω για sublingual την 1η.

το λεει η λεξη....:P

η αλλη δεν κανει τιποτα...

αν και σαν methyl donor θα ελεγα καλητερα sam-e.... αλλα ειναι ακριβο...:green:

Dimitrios
09-03-12, 23:08
Παιδιά για φίλο που ενδιαφέρεται είναι 24 και θέλει το κάτι παραπάνω. Θα του κάνει κάτι το διασπαρτικό στην τέστο ή είναι μικρός ακόμα;
Nα του πάρω ένα κουτί και είναι κομπλέ ή να πάρει 2; Επίσης καλύτερα μόνο τις ημέρες προπόνησης ή κάθε μέρα;

exkaliber
09-03-12, 23:16
ολο και κατι θα κανει,κι εγω τοσο ειμαι

θελει σερι,καθε μερα

νομιζω μεχρι δυο μηνες ειναι οκ να το παιρνεις μετα διαλειμα

Dimitrios
09-03-12, 23:31
ολο και κατι θα κανει,κι εγω τοσο ειμαι

θελει σερι,καθε μερα

νομιζω μεχρι δυο μηνες ειναι οκ να το παιρνεις μετα διαλειμα

Άρα να του προτείνω 2 κουτιά για να κάνει δουλειά ε; ;)
To χρησιμοποιείς φίλε τώρα; Κανά side έχεις δει;

exkaliber
09-03-12, 23:33
ενεργεια
βγαινει καλυτερα η προπο