PDA

Επιστροφή στο Forum : Scorch (MAN Sports)



Dreiko
10-01-11, 22:25
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20007&stc=1&d=1294689300

Supplement Facts:

Serving Size: 3 Thermo-Caps
Servings Per Container: 56

Amount Per Serving:

Lean Green Green Tea SE: 250mg
(90% Catechins, 60% EGCG)
Total EGCG Per Serving: 150mg
P2 Oolong Tea SE: 250 mg
(30% Polymerized Polyphenols, 10% EGCG)
Total Polymerized Polyphenols Per Serving: 75mg
Total EGCG Per Serving: 25mg
Caffeine USP: 200mg
XN™ Xanthinol Nicotinate: 150mg
RK Raspberry Ketones™: 125mg
Evodiamine 99%: 50mg
Coleus Forskholii SE (root, 40% Forskolin): 50mg
Ginger Root (5% gingerols & Shogaols): 50mg
Synephrine 99%: 20mg
Bioperine®: 5mg

Other ingredients: Microcrystalline cellulose, magnesium stearate, FD&C Blue #1, FD&C Red #40, titanium dioxide, gelatin.

Directions: As a dietary supplement take 3 MAN Scorch Thermo-Caps twice daily on an empty stomach, preferably first thing in the morning and in the afternoon. Seperate each dose of Scorch™ by at least 4 hours. Do not take past 4:00 PM as it may interfere with sleep. Individuals sensitive to stimulants may want to begin usage with 1 to 2 Thermo-Caps 1 to 2 times daily to asses their tolerance. Use for no longer than 8 weeks straight, followed by an off period of at least 2 weeks before resuming use. Scorch™ can be stacked with Vaporize™ and other products from the S2™ series for more dramatic body fat reducing effects.

Devil
10-01-11, 22:43
απλο ωραιο πραματακι.... λιγο παραπανω coleus μπορουσαν να του βαλουν.... ισα που...

και να του βαζαν και methyl-synephrine.....

τεσπα πολλα ζηταω...

geo28
31-03-11, 14:03
κανα review υπαρχει απ αυτο.?παντως απ τα συστατικα φαινεται απλο και καλο,λογικα δουλευει..

sobral
01-10-11, 11:50
http://www.merizafigure.com/figurefuel/store/suppfacts/scorch_suppfacts.jpg

αυτά είναι τα τωρινά συστατικά του. Ένας φίλος ψάχνει λιπο και σκέφτομαι να του προτείνω αυτόν. Πως το βλέπετε? Δεν έχω δοκιμάσει προϊόντα της MAN αλλά βγάζει ωραία προϊόντα (και χωρίς μπλέντς).

Marios1991
01-10-11, 13:44
Για εμενα ειναι ενα απο τα καλυτερα λιποδιαλυτικα .. 38 ευρα απο internet..

sobral
01-10-11, 13:58
Για εμενα ειναι ενα απο τα καλυτερα λιποδιαλυτικα .. 38 ευρα απο internet..

και πολλά είπες :green: λίγο λιγότερο το έχω βρει από Αγγλία. Το έχεις δοκιμάσει εσυ προσωπικά? αν ναι, κάνε μου ένα μινι review αν μπορείς φίλε.

Marios1991
01-10-11, 20:55
και πολλά είπες :green: λίγο λιγότερο το έχω βρει από Αγγλία. Το έχεις δοκιμάσει εσυ προσωπικά? αν ναι, κάνε μου ένα μινι review αν μπορείς φίλε.

Το εχω δοκιμασει φιλε, ειχα χασει σχεδον 7 κιλα σε λιγοτερο απο 1 μηνα (20-22 μερες.).. και ακομη δεν τελειωσε το συμπληρωμα :P
Αρχικο BF 17-18% ειχα παει περιπου στο 10-11% με το τελος της γραμμωσης μου..

Devil
02-10-11, 16:52
μαριε με τα 7 κιλα σε 3 εβδομαδες δεν ειναι πιστευτο..... τεσπα...

σαν συμπληρωμα ειναι καλοφτιαγμενο.... γενικοτερα η εταιρια ειναι αξιοπιστη και ολα τα προιοντα της ειναι προσεγμενα και δεν εχουν blend...

ειναι καλη επιλογη για σχετικα ελαφρη λιποδιαλιτικο....

leftis
18-01-13, 18:56
μαριε με τα 7 κιλα σε 3 εβδομαδες δεν ειναι πιστευτο..... τεσπα...

σαν συμπληρωμα ειναι καλοφτιαγμενο.... γενικοτερα η εταιρια ειναι αξιοπιστη και ολα τα προιοντα της ειναι προσεγμενα και δεν εχουν blend...

ειναι καλη επιλογη για σχετικα ελαφρη λιποδιαλιτικο....


με τι πιστεύεις ότι μπορεί να stackαρει για να είναι πιο δυνατό? παραπάνω δόση? ή έξτρα καφείνη+γιοχιμπίνη?

Antonis1979
21-01-13, 01:03
με τι πιστεύεις ότι μπορεί να stackαρει για να είναι πιο δυνατό? παραπάνω δόση? ή έξτρα καφείνη+γιοχιμπίνη?

Εγω το stackαρα με το slim fx. Παιρνω 1 καψουλα slimfx το πρωι κ 3 scorch το απογευμα να δω πως παει και θα ανεβασω τη δοση.Κανει αυτο ακριβως που λεει,μειωνει την ορεξη και σου δινει ενεργεια.

COBRA_STYLE
25-01-13, 21:00
με τι πιστεύεις ότι μπορεί να stackαρει για να είναι πιο δυνατό? παραπάνω δόση? ή έξτρα καφείνη+γιοχιμπίνη?

μαζι με ενα anti-cortisol

Devil
26-01-13, 16:03
με τι πιστεύεις ότι μπορεί να stackαρει για να είναι πιο δυνατό? παραπάνω δόση? ή έξτρα καφείνη+γιοχιμπίνη?

απο stimulants.... yohimbine... μιας και δεν υπαρχει κατι αλλο σοβαρο στην αγορα αυτη τη στιγμη....

απο αλλα συμπληρωματα..... αυτο που ειπε ο cobra πιο πανω.... anti cortisol... και καλητερα σε topical παρα oral....

και ισως και με καποιο ΑΙ.... μεινωνοντας τα οιστρογονα ''κοβεις'' σχετικα πιο ευκολα....

den23
26-01-13, 16:49
δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει forskolin το καινούριο... :/

Devil
26-01-13, 17:26
απο το post του sorbal πιο πανω με την ετικετα, φαινετε να μην εχει...

Marios1991
28-01-13, 19:02
απο stimulants.... yohimbine... μιας και δεν υπαρχει κατι αλλο σοβαρο στην αγορα αυτη τη στιγμη....

απο αλλα συμπληρωματα..... αυτο που ειπε ο cobra πιο πανω.... anti cortisol... και καλητερα σε topical παρα oral....

και ισως και με καποιο ΑΙ.... μεινωνοντας τα οιστρογονα ''κοβεις'' σχετικα πιο ευκολα....

Φιλε μπορεις να μας πεις κανενα anti cortisol σε topical ? Εγω εχω το lean xtreme αλλα μου δημιουργα προβληματα ισως ενα topical να ειναι καλυτερο για μενα.

Ευχαριστω!

leftis
29-01-13, 14:06
Φιλε μπορεις να μας πεις κανενα anti cortisol σε topical ? Εγω εχω το lean xtreme αλλα μου δημιουργα προβληματα ισως ενα topical να ειναι καλυτερο για μενα.

Ευχαριστω!


Όταν λέμε topical τι ακριβώς εννούμε?

Marios1991
29-01-13, 16:45
Όταν λέμε topical τι ακριβώς εννούμε?

κατι σε μορφη spray υποθετω ...??:unsure:??

sofos
29-01-13, 18:31
Φιλε μπορεις να μας πεις κανενα anti cortisol σε topical ? Εγω εχω το lean xtreme αλλα μου δημιουργα προβληματα ισως ενα topical να ειναι καλυτερο για μενα.

Ευχαριστω!

τι ειδους προβληματα σου δημιουργει?topical τσεκαρε του pat το 7 keto to spray(prototype nutrition)

Marios1991
30-01-13, 13:36
τι ειδους προβληματα σου δημιουργει?topical τσεκαρε του pat το 7 keto to spray(prototype nutrition)
φιλε δεν ξερω αν ειναι βλακια αυτο που θα πω αλλα με πιανει η δυσπνοια οταν το πινω. Ρωτησα την αντιπροσωπεια που οφειλεται αυτο , ειχα μια υποψια οτι οφειλεται στο ασθμα που εχω αλλα μου ειπαν δεν παιζει ρολο.

Δεν ξερω αλλα οντως πρεπει να δουλευει το lean xtreme και για μενα ειναι κριμα που μου κανει προβληματα.

sofos
30-01-13, 14:58
φιλε δεν ξερω αν ειναι βλακια αυτο που θα πω αλλα με πιανει η δυσπνοια οταν το πινω. Ρωτησα την αντιπροσωπεια που οφειλεται αυτο , ειχα μια υποψια οτι οφειλεται στο ασθμα που εχω αλλα μου ειπαν δεν παιζει ρολο.

Δεν ξερω αλλα οντως πρεπει να δουλευει το lean xtreme και για μενα ειναι κριμα που μου κανει προβληματα.

μαλλον το Coleus Forskohlii σου δημιουργει αυτο το προβλημα που ειπες.....δοκιμασε αυτο που σ ειπα εγω πιο πανω καλυτερα..

Marios1991
30-01-13, 22:36
μαλλον το Coleus Forskohlii σου δημιουργει αυτο το προβλημα που ειπες.....δοκιμασε αυτο που σ ειπα εγω πιο πανω καλυτερα..

να'σαι καλα φιλε . και σορρυ αν βγηκαμε και λιγο οφφ τοπικ!

leftis
02-02-13, 00:45
Το παρήγγειλα. Τι δόση προτείνετε? 3 το πρωί σε άδειο στομάχι και τέλος ή να πάρω και άλλα 3?

COBRA_STYLE
02-02-13, 01:58
3 το πρωι αδειο στομαχι και 3 30 λεπτα pre-wo,με αδειο στομαχι παλι.

leftis
02-02-13, 11:49
3 το πρωι αδειο στομαχι και 3 30 λεπτα pre-wo,με αδειο στομαχι παλι.

επειδή δεν έχω σταθερό ωράριο στις προπονήσεις μου, όταν το pre-wo είναι σχετικά κοντά με το πρωινό τι κάνω? (δηλαδή γύρω στις 7:30 το πρωινό και στις 1-2 το μεσημέρι το pre-wo) Να το παίρνω πάλι έτσι όπως μου πρότεινες?

leftis
04-02-13, 18:36
Μετά από πόση ώρα μπορώ να φάω το πρωί αφού το πάρω?
Επίσης 7:30 το πρωί και 13:00-16:00 το μεσημέρι είναι καλά ή πολύ κοντινές οι ώρες?

leftis
04-02-13, 20:16
Μετά από πόση ώρα μπορώ να φάω το πρωί αφού το πάρω?
Επίσης 7:30 το πρωί και 13:00-16:00 το μεσημέρι είναι καλά ή πολύ κοντινές οι ώρες?


σόρρυ για τα 3 απανωτά ποστς, δεν μπορώ να κάνω εδιτ.
τις οφφ μερες πως το παίρνω?

leftis
05-02-13, 23:05
Πρώτη δοκιμή σήμερα 3 κάψουλες pre-workout. Δεν ένοιωσα τίποτα φοβερό. Απλά μια μικρή δόση ενέργειας και αρκετά αυξημένους παλμούς.
Στην προπόνηση ποδιών πήγα να λιποθυμήσω αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση με το εν λόγω supp γιατί το έχω ξαναπάθει τώρα που γραμμώνω (πάλι σε προπόνα ποδιών). Επόμενο update σε καμια εβδομάδα.


Μια ερώτηση: Τις όφφ μέρες να παίρνω ή όχ?

beefmeup
06-02-13, 11:57
αν το περνεις σαν λιποδιαλυτη,το περνεις καθε μερα..

leftis
06-02-13, 23:18
αν το περνεις σαν λιποδιαλυτη,το περνεις καθε μερα..


Κανονική δόση έτσι; 3 πρωί και 3 κάποια στιγμή το μεσημέρι;

Btw, appetite suppression τρομερό! Πιεζομαι να φάω 1800-2000 θερμίδες... Αν μπορούσα εμένα και με 1000 θερμίδες

COBRA_STYLE
06-02-13, 23:22
επειδή δεν έχω σταθερό ωράριο στις προπονήσεις μου, όταν το pre-wo είναι σχετικά κοντά με το πρωινό τι κάνω? (δηλαδή γύρω στις 7:30 το πρωινό και στις 1-2 το μεσημέρι το pre-wo) Να το παίρνω πάλι έτσι όπως μου πρότεινες?


Μετά από πόση ώρα μπορώ να φάω το πρωί αφού το πάρω?
Επίσης 7:30 το πρωί και 13:00-16:00 το μεσημέρι είναι καλά ή πολύ κοντινές οι ώρες?

Σορρυ τωρα το ειδα,οπως θες μπορεις να το πας ...δλδ ειτε 30λεπτα πριν το πρωινο και 30 λεπτα πριν τα βαρη κι ας ειναι μεσημερι κι οχι απογευμα...ειτε τη 2η δοση να την παρεις απογευμα.Δεν υπαρχει κατι που να λεει οτι "πρεπει ετσι".

Stark
25-03-13, 01:59
Πιθανες παρενεργειες απο αυτο?Εχει νιωσει κανεις? Αν και μου φαινεται δεν εχει τοσα υπερβολικα στιμς σε σχεση με κατι αλλα λιποτροπικα

Fataoulas
07-06-13, 09:25
Εκανα σημερα την αρχη με αυτο και γω
Για καποιο λογο ξυπνησα στις 07,30 οποτε εινι ευκαιρια να το δοκιμασω με αδειο στομαχι.
Ξεκινησα παιρνοντας 2 χαπια και μετα απο 5 λεπτα ανεβηκα στο ελλειπτικο για 20λεπτη αεροβια.
Μετα απο κανα 10λεπτο ειχα γινει μουσκεμα, αρκετος ιδρωτας και η νυστα ειχε φυγει.

Τοσο ζεστη και ιδρωτα δεν ειχα οταν ειχα παρει τα Cuts. Αντε να κανω και κατι με τη διατροφη μου τωρα.... :green:

(θα πιω καφε τωρα.... να πιω? :P )

200sx
28-10-13, 15:44
Νεότερα από το Scorch έχουμε;

Πως τα πήγατε?

ArgoSixna
28-10-13, 20:34
Αποτυχια είναι .

Αν θελετε να δοκιμασετε κατι , δοκιμαστε το alphamine

Nikosportara
24-01-14, 21:40
παντος σε γνωστο σιτε με συμπληρωματα λεει 2 καψουλες και οχι 6 ..το alphamine δεν αξιζει πλεον

Mikekan
26-01-14, 13:58
Γιατι δεν αξίζει το alphamine πλέον?

Nikosportara
27-01-14, 19:04
εσυ ο ιδιος ειχες πει στο θεμα του αλφαμινε οτι αξιζει καλυτερα το αμερικανικο.και δειξατε ενα θεμα που λεει οτι περιεχει μια μη εγκεκριμενη ουσια απο τον fda aegline νομιζω