PDA

Επιστροφή στο Forum : Hi-Protein Mega Gainer (Dymatize)



ManosD
10-01-11, 16:33
Καλησπέρα κι από μένα. Συγνώμη που ανοίγω καινούριο θέμα απλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Είμαι 28 χρονών 1.93 και 82 kg Kάνω αρκετά χρόνια βάρη. Τα τελευταία 4 χρόνια κανω kick boxing 3 φορές την εβδομάδα και βάρη 4. Τον τελευταίο χρόνο προσπαθώ να ανέβω κιλά όσο πιο ποιοτικά γίνεται αλλά δεν τα έχω καταφέρει μόνο με διατροφή . Τρώω 4-5 φορές τη μέρα το πολύ. Δεν μου βγαίνει το πρόγραμμα για παραπάνω.
Μου πρότειναν την συγκεκριμένη Formula (Ηigh protein mega gainer της dymatize) ως κύρια ''λύση'' στο '' πρόβλημά'' μου.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20029&stc=1&d=1294776685




Η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει για 2 μήνες με κάποια whey αλλά δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά.Πήρα 1 kg το οποίο έχασα μόλις την σταμάτησα
Με προβληματίζει το ότι έχει και κάποια ποσότητα κρεατίνης , όχι γιατί την φοβάμαι απλώς δεν έχω ιδιαίτερη γνώση επί του θέματος.
Τι λέτε να την δοκιμάσω ή θα κάνω μ/κια

Lao
11-01-11, 13:12
Επειδή έχω σχέση με τις Πολεμικές Τέχνες, ποιος ακριβώς είναι ο στόχος σου; Θέλεις απλά να βάλεις κρέας επάνω σου ή επιδιώκεις να γίνεις καλύτερος στο KickBoxing;

ManosD
11-01-11, 14:15
Ενώ από απόψεως αντοχής και ταχύτητας είμαι σε αρκετά καλά επίπεδα κυρίως λόγω προπόνησης αλλά και λόγω της αναλογίας κιλών/ύψους, νιώθω λιγότερο δυνατός-συμπαγής από άλλους παίχτες. Νομίζω πως 3-5 ποιοτικά κιλά θα με βελτίωναν και σαν παίχτη. Προφανώς αν τα πάρω στην κοιλιά χειρότερος θα είμαι, δεν θέλω απλώς να πάρω κιλά, αλλά να ανέβω μυικά. Επείδή η προπόνηση μιας πολεμικής τέχνης είναι κυρίως αεροβική όπως θα ξέρεις, μου είναι ακόμα πιο δύσκολο να ανέβω κιλά γι'αυτό σκεφτόμουν την συγκεκριμένη φορμουλα και όχι μια απλή whey. O στόχος μου είναι να δουλέψω όγκο στα βάρη μέχρι να δώ κάποια άνοδο, παρόλο που θα μου στερήσει σε εκρηκτικότητα και από κει και πέρα πιο πολύ έκρηξη. Μέχρι τώρα κάνω 3 εβδομάδες προπόνηση για αύξηση όγκου 1 εβδομάδα προπόνηση για εκρηκτικότητα

Polyneikos
11-01-11, 14:23
Χρησιμοποιηστε την Αναζήτηση (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title) πριν να ανοίγετε καινουργια τόπικς,συγχωνευτηκαν 2 τοπικς

ManosD
11-01-11, 15:12
Χρησιμοποιηστε την Αναζήτηση (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title) πριν να ανοίγετε καινουργια τόπικς,συγχωνευτηκαν 2 τοπικς

Sorry που άνοιξα καινούριο τόπικ. Το είχα δει το συγκεκριμένο. Απλώς είναι λίγο διαφορετική έκδοση αυτή που λέω εγώ έχει υψηλότερη συγκέντρωση πρωτείνης και επίσης περιέχει γλουταμίνη και κρεατίνη. Γι αυτό κυρίως ήθελα γνώμες
Για την ακρίβεια δείτε παρακάτω
Dymatize Hi Protein Mega Gainer
Container Size: 2736g
Serving Size: 4 scoops (152g)
Servings Per Container: 18
Container Size: 4530g
Serving Size: 4 scoops (152g)
Servings Per Container: 29.8
Dymatize Hi Protein Mega Gainer Amounts Per Serving
Total Calories: 600
Protein: 60g
Total Carbohydrates: 81g
Sugars: 5g
Fat: 3g
Saturates: 0g
Cholesterol: 70mg
Sodium: 200mg
Potassium: 500mg
Creatine Matrix: 5g
Creatine Monohydrate: 4g
Creatine Ethyl Ester: 330mg
Tri-creatine Malate: 330mg
Di-creatine Malate: 330mg
Glutamine: 2g
Proprietary BCAA Blend: 500mg
L-Leucine
L-Isoleucine
L-Valine
Proprietary Fatty Acid Blend: 1g
(natural soy bean oil, flax seed oil and MCTs)
Zytrix: 250mg
Dymatize High Protein Mega Gainer Suggested Use
As a dietary supplement, add 4 scoops of Dymatize High Protein Mega Gainer to 16 oz of cold water or milk

Polyneikos
11-01-11, 23:09
Από κεκτημενη ταχύτητα το συγχωνευσα με παρόμοιο προιον της Dymatize ,δεν παρατηρησα την διαφορα,επανορθωνω τωρα...



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20029&stc=1&d=1294776685

Lao
12-01-11, 01:43
ManosD, δεν είναι άσχημο προϊόν για μετά την προπόνησή σου. Έχω και εγώ κάτι ανάλογο στο μυαλό μου για εμένα, το Torrent της Universal, το οποίο ίσως να σου αρέσει πιο πολύ. Κοίτα στο σχετικό θέμα.

Πάντως, αν θέλεις μια γνώμη για το τι να παίρνεις γενικά ώστε να βοηθιέσαι σε αυτό που κάνεις, κοίτα στο θέμα στο οποίο ποστάρουμε φωτογραφίες με τα συμπληρώματά μας.

georgempaira
06-01-12, 15:47
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα..
με την χρηση αυτου του συμπληρωματος υπαρχει περιπτωσει να παρεις κιλα στην κοιλια δλδ εννοω να βαλεις λιπος...η παιρνεις μονο ποιοτικα κιλα?

TheWorst
06-01-12, 15:58
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα..
με την χρηση αυτου του συμπληρωματος υπαρχει περιπτωσει να παρεις κιλα στην κοιλια δλδ εννοω να βαλεις λιπος...η παιρνεις μονο ποιοτικα κιλα?

Εξαρταται και απο τη διατροφη σου

georgempaira
06-01-12, 16:07
με μια διατροφη προσεγμενη οχι σαβουρεσ βρωμικα γλυκα ποτα κλπ.απλα με σπιτικο φαγητο και ελαχιστο ψωμι.....?σαν συμπληρωμα θα με βοηθηση να παρω ογκο?ειναι αποτελεσματικο?δουλευει?

jello
28-08-12, 12:57
Καλησπέρα! Μια ερώτηση και από εμένα για τη συγκεκριμένη πρωτείνη. 1 σκουπ για 3 φορές την ημέρα είναι καλά για αρχή?

cuntface
28-08-12, 13:07
Καλησπέρα! Μια ερώτηση και από εμένα για τη συγκεκριμένη πρωτείνη. 1 σκουπ για 3 φορές την ημέρα είναι καλά για αρχή?

ουτε καν 1 δοση ειναι 4σκοοπ απο την συγκεκριμενη πρωτεινη αν παρεις 1 σκοοπ δεν θα κανεις απολυτος τπτ γτ αν εχει 60γ πρωτεινη στα 4 σκοοπ φαντασου οτι στο ενα σκοοπ θα εχει 15γ

Fratsou
28-08-12, 13:18
Εαν η δοση εχει 60γρ πρωτεινη τα 25 αχρηστα δεν θα ειναι;Γιατι να μην παρει απο 2

cuntface
28-08-12, 13:36
Εαν η δοση εχει 60γρ πρωτεινη τα 25 αχρηστα δεν θα ειναι;Γιατι να μην παρει απο 2

oxi γτ να ναι αχρηστα???

jello
29-08-12, 10:03
Η αλήθεια είναι οτι με συμβούλευσαν για 4 σκουπ την ημέρα, 2 το πρωι- 2 μετά τη προπόνηση.
Δεν θα ήταν αποδοτικότερο αν τα μοίραζα κατά τη διάρκεια της ημέρας? (πρωινο- δεκατιανο -μετά τη προπόνηση- βραδυ).

Fratsou
29-08-12, 10:41
oxi γτ να ναι αχρηστα???

Γιατι εαν εχει 60γρ στην μια δοση πολλα απο αυτα δεν θα τα απορροφησει.
Ο οργανισμος 30 με 35 το 2ωρο απορροφαει αν δεν κανω λαθος

TheWorst
29-08-12, 10:46
κανεις λαθος.

cuntface
04-09-12, 20:16
κανεις λαθος.

:clap::clap:

vaggos@
04-09-12, 20:45
ειναι πολλα 60γρ αν εισαι κατω απο 85-90κιλα θεσ την μιση δοση 30γρ μετα την προπονηση ειναι το ιδανικο κατα την γνωμη μου!!!

Fratsou
04-09-12, 21:09
:clap::clap:

μου εξηγειται το γιατι;