PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά μυική ομάδα σας δυσκολεύει περισσότερο;



eri_87
13-01-11, 21:24
Λογικά θα υπάρχει κάποια μυική ομάδα που όταν έρχεται η μέρα της, σκέφτεστε ότι έχετε μακρύ δρόμο να διανύσετε μέχρι το τέλος της προπόνησης......Ποιά είναι αυτή και γιατί;

Εγώ ψήφισα πόδια, πάντα με δυσκολεύουν! Ανεβαίνουν οι παλμοί πάρα πολύ κ χρειάζομαι 2-3 λεπτά διάλειμμα για να κάνω το επόμενο σετ! Επίσης κάνω πολλές ασκήσεις και παίρνει πολύ χρόνο... Αυτά!

Titanium
13-01-11, 21:42
Πόδια πρώτο πρώτο.(Σε καθε προπονησεις μπορώ να πω οτι αγχώνομαι:green: γιατι πεζω παντα με maximum κιλα και δεν ξερω αν θα μπορεσω να βγαλω προπόνηση της προκοπής απο την κούραση)
Πλατη αμεσος μετα αλλα με διαφορά απο τα ποδια.(Πολλα ζόρια στης άρσεις θανάτου με max κιλα και στις κωπηλατικές με μπάρα-σταυρό)
Σε αυτες τις δυο ομαδες κανω την περισοτερη ωρα και γυρίζω στο σπίτι πτώμα εντελώς...Αλλα μ'αρεσει:green::green::green:.

Dreiko
13-01-11, 22:02
ψηφισα ωμους επειδη εχω πολλαπλους τραυματισμους στον εναν και οι προπονες τους μου φαινονται γολγοθας....

αν ηταν καλα ομως....θα ψηφιζα ασυζητητι ποδια....

Takaros
13-01-11, 23:25
Εγω χερια γτ με ανχωνουν..δικεφαλα δλδ...πολλες φορες δν με πιανουν καλα οι ασκησεις...ειτε αργα ειτε γρηγορα ειτε με λιγα κιλα ειτε με πολλα και με σωστη τεχνικη και οπως ναναι...:shock:

μονο η 21 με κανει και αισθανομαι πρησμενος..:bowdown:

sofos
14-01-11, 00:15
ποδια κ στηθος -_- δε παιρνουν ογκο με τπτ :(

tasos2
14-01-11, 00:38
Πρωτα τα ποδια και δευτερο το στηθος.

Eddie
14-01-11, 00:40
Ποδια!!!!!Και βασικα τα squat.

Οταν παιζεις με πολλα κιλα,τρεμεις μονο και στην ιδεα οτι αμα κατσεις μπορει να μη ξανασηκωθεις..ειναι μεγαλο το στρες.

dionisos
14-01-11, 00:55
Πόδια εννοείται! Μεγάλη ένταση με τους παλμούς να ανεβαίνουν κατακόρυφα!! :weights::weights:

Titanium
14-01-11, 01:04
Ποδια!!!!!Και βασικα τα squat.

Οταν παιζεις με πολλα κιλα,τρεμεις μονο και στην ιδεα οτι αμα κατσεις μπορει να μη ξανασηκωθεις..ειναι μεγαλο το στρες.

Αυτο ακριβος:thumbup:

dio32
14-01-11, 01:05
ενοειτε ποδια και φυσικα προβολες,πρεπει να εχεις τρελη αντοχη για την προβολες πολυ πακετο ασκηση.

Titanium
14-01-11, 01:08
ενοειτε ποδια και φυσικα προβολες,πρεπει να εχεις τρελη αντοχη για την προβολες πολυ πακετο ασκηση.

Καλα τις προβολες τις εχω ξεγραψει αν και ειναι απο τις κορυφεαις ασκησεις για μενα...
Αλλα δεν υπαρχει περιπτοση να μπορεσω να την κανω την μερα που κανω ποδια:green:Εκτος αν μπει σε καμια αλη μερα...
Εντιτ:Αν την κανω μαζι με τα ποδια YdNmdNjxqgw&feature=related:green:

sofos
14-01-11, 01:16
Καλα τις προβολες τις εχω ξεγραψει αν και ειναι απο τις κορυφεαις ασκησεις για μενα...
Αλλα δεν υπαρχει περιπτοση να μπορεσω να την κανω την μερα που κανω ποδια:green:Εκτος αν μπει σε καμια αλη μερα...
Εντιτ:Αν την κανω μαζι με τα ποδια YdNmdNjxqgw&feature=related:green:

χαχχαχαχχαχαχαχαχαχαχ η μπουμπουκα η χορευτρια-παρουσιαστρια-μουσικος κ ολα τα ασυμαζευτα

tasos2
14-01-11, 02:41
\
Οταν παιζεις με πολλα κιλα,τρεμεις μονο και στην ιδεα οτι αμα κατσεις μπορει να μη ξανασηκωθεις..ειναι μεγαλο το στρες.

Aκριβως το ιδιο ισχυει για τις πιεσεις παγκου για στηθος. Ειδικα στον κατακλινη ειναι πιστευω η πιο επικινδυνη ασκηση. Αν δεν εχεις βοηθο και κολλησεις ο μονος δρομος να φυγει η μπαρα απο πανω σου ειναι περνωντας απο το κεφαλι σου. Αουτς!!!

sofos
14-01-11, 09:15
Aκριβως το ιδιο ισχυει για τις πιεσεις παγκου για στηθος. Ειδικα στον κατακλινη ειναι πιστευω η πιο επικινδυνη ασκηση. Αν δεν εχεις βοηθο και κολλησεις ο μονος δρομος να φυγει η μπαρα απο πανω σου ειναι περνωντας απο το κεφαλι σου. Αουτς!!!

αυτο θα λεγα κ γω θανατος ειναι κ αυτες

Eddie
14-01-11, 13:52
Ναι αλλα αυτη δεν ειναι βασικη ασκηση,οι περισσοτεροι δε χρειαζεται καν να τη δοκιμασουν γιατι σπανια θα δεις ατομο με αδυναμια στο κατω μερος του στηθους.Η και να την κανεις μπορεις να μη φορτωσεις στο τερμα.Ζορικες ασκησεις επισης ειναι αυτες για σβερκο,ειδικα αν βαλεις κανενα κιλο παραπανω σου πεταγονται τα ματια εξω:green:

stelios025
14-01-11, 15:01
[QUOTE=Dreiko;307491]ψηφισα ωμους επειδη εχω πολλαπλους τραυματισμους στον εναν και οι προπονες τους μου φαινονται γολγοθας....

Ακριβώς αυτό, όταν ξεκινάω ώμους, ελπίζω να μην φύγω τραυματισμένος! Σ' αυτή τη μυική ομάδα κάνω και το μεγαλύτρο ζέσταμα!

eri_87
14-01-11, 15:24
ενοειτε ποδια και φυσικα προβολες,πρεπει να εχεις τρελη αντοχη για την προβολες πολυ πακετο ασκηση.

Όντως...και για μένα οι προβολές είναι η χειρότερη! Αλλά την κάνω, έστω κ με λίγες επαναλήψεις γτ πιάνει πολύ καλά!
Μετά πάει το :squat:, παρόλο που δε σηκώνω πολλά κιλά με κουράζει η μπάρα στον ώμο κ θέλει αυτοσυγκέντρωση όσο ναναι...

Georges
14-01-11, 15:32
Ποδια!!!!!Και βασικα τα squat.

Οταν παιζεις με πολλα κιλα,τρεμεις μονο και στην ιδεα οτι αμα κατσεις μπορει να μη ξανασηκωθεις..ειναι μεγαλο το στρες.

:thumbup:

κουλης
14-01-11, 16:03
ποδια!! ειδικα στα legs extenision πευτουν τρελα ουρλιαχτα.! παρολα αυτα τα ποδια παραμενουν η αγαπημενη μου μυικη ομαδα:thumbup::weights:

Tasos Green
14-01-11, 16:12
Ποδια!!!!!Και βασικα τα squat.

Οταν παιζεις με πολλα κιλα,τρεμεις μονο και στην ιδεα οτι αμα κατσεις μπορει να μη ξανασηκωθεις..ειναι μεγαλο το στρες.

συμφωνώ 100%.... οταν φορτώνω κιλα στα σκουατ παντα εχο καποιων να με κοιταει καλου κακου.

Mitsen
14-01-11, 16:54
Πόδια!
£$%^&*($%&**!:rifle::rifle:

Michaelangelo
14-01-11, 18:08
Nομίζω έχετε αδικήσει τους κοιλιακούς έχοντας τους έξω! Έχω φτύσει πραγματικά αίμα για να τους φτιάξω, εντός και εκτός γυμναστηρίου και έχουν τις πιο επίπονες και συνάμα βαρετές ασκήσεις!

Κατά δεύτερο βάζω τα πόδια γιατί επίσης δεν είναι εύκολοι οι μυς εκεί πέρα να αναπτυχθούν.

Χέρια και στήθος που μεγαλώνουν ελεεινά εύκολα και την πλάτη έχω καταντήσει να την παίζω σπάνια γιατί μεγαλώνει πολύ απότομα. (εξαιρούνται βέβαια κάποιες must ασκήσεις για ενδυνάμωση κορμού)

Mitsen
14-01-11, 18:23
Nομίζω έχετε αδικήσει τους κοιλιακούς έχοντας τους έξω! Έχω φτύσει πραγματικά αίμα για να τους φτιάξω, εντός και εκτός γυμναστηρίου και έχουν τις πιο επίπονες και συνάμα βαρετές ασκήσεις!

+1
:thumbup:

eri_87
14-01-11, 18:52
Nομίζω έχετε αδικήσει τους κοιλιακούς έχοντας τους έξω! Έχω φτύσει πραγματικά αίμα για να τους φτιάξω, εντός και εκτός γυμναστηρίου και έχουν τις πιο επίπονες και συνάμα βαρετές ασκήσεις!


Σκεφτόμουν να βάλω και κοιλιακούς, αλλά λέω "μπα...εδώ κάποιοι δεν τους γυμνάζουν καν"! Αλλά και γιατί είναι περισσότερο θέμα διατροφής. Αnyway, καλά κάνεις κ το αναφέρεις! ;)

Devil
14-01-11, 19:09
Ποδια!!!!!Και βασικα τα squat.

Οταν παιζεις με πολλα κιλα,τρεμεις μονο και στην ιδεα οτι αμα κατσεις μπορει να μη ξανασηκωθεις..ειναι μεγαλο το στρες.

τωρα αμα σου πω οτι εμενα μου δινει extra stim για να αναιβαζω κιλα.... θα με πεις ανωμαλο ε?...μαλλον...

οσο για την μυικη..... γαμπες.... απλα εκενευριστικες...

steg
14-01-11, 19:09
Υπάρχει κάποιος λόγος που οι τραπέζιοι δεν είναι στη λίστα; Εκτός αν μπαίνουν χύμα με την προπόνηση πλάτης, που νομίζω ότι δεν είναι σωστό.

sofos
14-01-11, 19:10
οι κοιλιακοι για να αναπτυχθουν θελουν αλλα πραματα,που δε κανει να τα λεμε εδω :P:P:P

eri_87
14-01-11, 19:40
Υπάρχει κάποιος λόγος που οι τραπέζιοι δεν είναι στη λίστα; Εκτός αν μπαίνουν χύμα με την προπόνηση πλάτης, που νομίζω ότι δεν είναι σωστό.

Δεν έβαλα κοιλιακούς (είπα το λόγο), γάμπες (ε, σιγά την ομάδα) και τραπέζιους που λες, γιατί απλά έβαλα τα "χοντρικά"!:green:
Τελικά κάποιοι σκέφτονται πιο λεπτομερώς από μένα... :turtle:

El Topo
14-01-11, 20:11
Στήθος για μένα και κυρίως οι ασκήσεις στον επικλινή.

Αλλά και άρσεις θανάτου όταν είναι πολλά τα κιλά, όχι τόσο λόγω της δυσκολίας όσο του φόβου μη γίνει καμιά στραβή και μείνω χωρίς μέση (δηλαδή μόνο με αρχή και τέλος). :green:

savage
15-01-11, 00:21
η μυικη ομαδα που με δυσκολευει περισσοτερο ειναι αυτη των τετρακεφαλων ενω σε αποσταση αναπνοης ερχεται και η προπονηση δικεφαλων γλουτων που κανω:shock:

και οι 2 ειναι θανατηφορες.

παντως αν επρεπε να διαλεξω την πιο δυσκολη και κουραστικη ασκηση δε θα ελεγα το σκουοτ αλλα τις προβολες περπατωντας.μιλαμε εινα ιασκηση να βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο:banghead::banghead::banghead:
πρεπει ανετα να πιανω πανω απο 180 παλμους :shock: μετα απο 3 σετακια προβολων καθε φορα

Αντωνης
15-01-11, 17:15
Ποδια....Ειναι η μυικη ομαδα που με ενδιαφερει λιγοτερο(για να μην πω και καθολου)και οταν εχω μερα ποδιων βαριεμαι αφανταστα,με αποτελεσμα να πηγαινω χωρις καμια διαθεση και η προπονηση να βγαινει πολυ δυσκολα...

Ακομα και τωρα που κανω full body προπονησεις,οταν φτανω στην ασκηση ποδιων την κανω με βαρια καρδια...

Mitsen
15-01-11, 17:19
Ποδια....Ειναι η μυικη ομαδα που με ενδιαφερει λιγοτερο(για να μην πω και καθολου)και οταν εχω μερα ποδιων βαριεμαι αφανταστα,με αποτελεσμα να πηγαινω χωρις καμια διαθεση και η προπονηση να βγαινει πολυ δυσκολα...

Ακομα και τωρα που κανω full body προπονησεις,οταν φτανω στην ασκηση ποδιων την κανω με βαρια καρδια...

Από ότι παρατήρησα, είμαστε πολλοί που βαριούνται να κάνουν πόδια

-beba-
15-01-11, 17:58
Ψήφισα τους ώμους και τα χέρια γιατί τα κάνω μαζί και με κουράζουν.........

humanoid
15-01-11, 18:17
Ποδια μακραν.Εχει πολυ ζορι το πραγμα

thegravijia
15-01-11, 18:41
oi αρσεις θανατου με ζαλιζουν αρκετα
και στις προβολες οπως ειπε o savage ανεβαζουν πολλοι τους παλμους.:shock:

Michaelangelo
15-01-11, 19:03
Σκεφτόμουν να βάλω και κοιλιακούς, αλλά λέω "μπα...εδώ κάποιοι δεν τους γυμνάζουν καν"! Αλλά και γιατί είναι περισσότερο θέμα διατροφής. Αnyway, καλά κάνεις κ το αναφέρεις! ;)

Όπως το είπες! Δεν τους γυμνάζουν καν! Αλλά όχι επειδή είναι θέμα διατροφής περισσότερο γιατί δεν ισχύει, αλλά επειδή έχουν υπερβολικά βαρετές και τρισάθλια επίπονες ασκήσεις! Και ανοίκουν στην κατηγορία που είπες ''χοντρικά''! Δεν είναι καθόλου λεπτομέρεια στο σώμα σου οι κοιλιακοί!

Νομίζω ότι οι κοιλιακοί είναι τόσο διατροφής όσο και άσκησης! Γιατί όσο διατροφή και να κάνεις, αν δεν τους γυμνάσεις (με βάρη) να τουμπανιάσουν, να κάνεις πλάγιους, κοψίματα παντού κ.τ.λ. θα βλέπεις μόνο αν είσαι πολύ αδύνατος και αυτό μόνο τα μπροστινά και όχι το ωραίο θέαμα που βλέπουμε με γυμνασμένους κοιλιακούς, όπως ο κάθε άλλος μυς δηλαδή αν είναι αγύμναστος!

Απλά είναι ο μυς που θέλει απαραίτητα ΚΑΙ διατροφή για να φαίνονται! Αν είναι όμως πολύ τουμπανιασμένοι δεν χρειάζεται να έχεις χαμηλό ποσοστό λίπους για να φανούν, εμένα φαινόντουσαν πολύ καλά και σε περιόδους που έχω πάνω από 20% λίπους! Καταρίπτεται δηλαδή ο μύθος που λέει είναι μόνο διατροφής.

Να τονίσω ότι για κάποια άτομα όπως εγώ, οι κοιλιακοί είναι οι σημαντικότεροι μύες. Αν συγκρίνεις κάποιον με ένα τέλειο σώμα χωρίς κοιλιακούς, δεν θα φανεί το σώμα, ενώ με καλούς κοιλιακούς και ένα καλούτσικο σωματάκι, η συνολική εικόνα φαίνεται φοβερή στο μάτι!
Επίσης είναι το αγαπημένο μέρος να έχεις πάνω σου των... γυναικών! ;)

giannis64
15-01-11, 19:04
εγω εχω μια απορια και θα την θεσω στον starter αυτου του θεματος.

η ερωτηση εχει να κανει με την δυσκολια προπονησης η με την δυσκολια μυικης αναπτηξης καποιας μυικης ομαδας?

pan0z
15-01-11, 19:08
by far το σκουωτ ειναι η πιο επιπονη ασκηση πραγματικα μου βγαινουν τα ματια εξω στις τελευταιες επαναληψεις και παντα καταληγω οταν τελιωνω το σκουωτ να εχω βουλωμενα αυτια απο το ζορι και καμια φορα να βλεπω αστερακια.Πιστευω σαν 2η επιπονη ασκηση που πραγματικα την συχαινομαι αλλα την κανω γιατι με πιανει απιστευτα καλα ειναι δικεφαλα στο μαξιλαρι για το λαρρυ ενα ενα χερι αυτοσυγκεντρωση τοσο πονο δεν νιωθω σε καμια μυικη ομαδα πουθενααααα απλα δεν περιγραφετε..

eri_87
15-01-11, 20:54
εγω εχω μια απορια και θα την θεσω στον starter αυτου του θεματος.

η ερωτηση εχει να κανει με την δυσκολια προπονησης η με την δυσκολια μυικης αναπτηξης καποιας μυικης ομαδας?

Εγώ σκεφτόμουν τη δυσκολία προπόνησης, αλλά κάποιοι ανέφεραν τη δυσκολία μυικής ανάπτυξης. Δε με πειράζει αυτό, όπως το βλέπει ο καθένας! Απλά δεν το χα σκεφτεί εγώ έτσι.

Θα μπορούσα να αλλάξω τις ομάδες προσθέτοντας κ τις μυικές ομάδες που παρέλειψα; Απλά για να είναι πιο ολοκληρωμένη η ψηφοφορία κ να μην υπάρχουν αντιρήσεις! :green:

Pavlos17
15-01-11, 21:18
ΠΟΔΙΑ! ειδικα μολις τελειωσω τα σκωτ και τα εξτενσιον και περιμενουν οι προβολες :turtle:

marvin
15-01-11, 21:20
Ψηφισα ποδια!!Οταν κανω στο μηχανημα τετρακεφαλων 4*15 οι τελευταιες επαναληψεις με τρελαινουν!!
Το ιδο συμβαινει και στο μηχανημα γλουτιαιων.Ειναι ισως η χειροτερη ασκηση που κανω.Εκει κανω 3*20*30 ενναλαξ σε γρηγορους ρυθμους και στο τελος ειμαι λες και τρεχω με ενταση σε διαδρομο!!!:turtle:

giannis64
15-01-11, 22:20
Εγώ σκεφτόμουν τη δυσκολία προπόνησης, αλλά κάποιοι ανέφεραν τη δυσκολία μυικής ανάπτυξης. Δε με πειράζει αυτό, όπως το βλέπει ο καθένας! Απλά δεν το χα σκεφτεί εγώ έτσι.

Θα μπορούσα να αλλάξω τις ομάδες προσθέτοντας κ τις μυικές ομάδες που παρέλειψα; Απλά για να είναι πιο ολοκληρωμένη η ψηφοφορία κ να μην υπάρχουν αντιρήσεις! :green:


τι θα ηθελες να προσθεσεις?

eri_87
15-01-11, 22:26
τι θα ηθελες να προσθεσεις?

Κοιλιακούς, τραπέζιους και γάμπες!!!:)

giannis64
15-01-11, 22:35
:thumbup: οκ!

eri_87
15-01-11, 22:39
:thumbup: οκ!

thanks:thumbup:

Michaelangelo
16-01-11, 18:25
Σε ευχαριστώ Γιάννη για την πρόσθεση των κοιλιακών μυών.


Όπως βλέπω είμαι το πρώτο άτομο που το ψήφισε μιας και μπήκε τόσο αργά.
Τους λόγους τους έχω αναφέρει, υπερβολικά επίπονες οι ασκήσεις και συνάμα βαρετές! Συνεπώς από τη μια το σκέφτεσαι σαν αγγαρεία να τους παίξεις και με μισή καρδιά και από την άλλη είναι μια μυική ομάδα που θες να την φτιάξεις απαραίτητα οπότε όσο και αν δεν το θες, πρέπει να την κάνεις! Τη δυσκολία λοιπόν την βάζω για αυτούς τους δύο λόγους. Η βαρεμάρα, αφόρητη. Ο πόνος τρισάθλιος!

loufas
17-01-11, 14:49
χαχχαχαχχαχαχαχαχαχαχ η μπουμπουκα η χορευτρια-παρουσιαστρια-μουσικος κ ολα τα ασυμαζευτα
και ο αντρας της ειναι στη βουλη μαγκες....! και περνει πολλα και εμεις τα α...^&%^%δια μας....! κα ιτην εχει στη τν και λεει μαλακιες!:rolleyes:

loufas
17-01-11, 14:52
ποιος δυσκολες μυηκες ομαδες ειναι πιστευω ποδια ..και πιο πολυ γαμπες! χρονια ιδιες τις παλευα ενα 6μηνο θυμαμαι 2 φορες την εβδομαδα και με καλο προγραμμα

giannis64
17-01-11, 16:45
η πιο δυσκολη μυικη ομαδα για μενα ειναι αυτη που πιο δυσκολα μπορεις να αναπτυξεις, αρα και εχεις το μεγαλητερο ζορι.

για μενα το στηθος με τυραναει πιο πολυ απολα.

Eddie
17-01-11, 17:00
η πιο δυσκολη μυικη ομαδα για μενα ειναι αυτη που πιο δυσκολα μπορεις να αναπτυξεις, αρα και εχεις το μεγαλητερο ζορι.

για μενα το στηθος με τυραναει πιο πολυ απολα.

Γιαννη,φαε πολυ κοτοπουλο να δεις για ποτε θα μεγαλωσει :turtle:

Και κανε και κανα σουπερ σετ,στηθος με μπουτι:P

giannis64
17-01-11, 17:10
ασε βασιλη εχω δοκιμασει τα παντα. μονο το ουλτρεχ μου εμεινε να δοκιμασω..:green:

Eddie
17-01-11, 17:16
ασε βασιλη εχω δοκιμασει τα παντα. μονο το ουλτρεχ μου εμεινε να δοκιμασω..:green:

χαχαχαχααχαχα γιατι οχι,δεν εχεις να χασεις τιποτα:green:

lila_1
17-01-11, 18:38
Εμενα με δυσκολευεουν, με την εννοια οτι βαριεμαι αφορητα, τα χερια.
ΠΡαγματικα τα βαριεμαι.
Δεν παιρνουν καθολου ογκο κιολας και δεν με ελκυει η προπονα τους.Σαν αγκαρια την εχω,οπως και αυτη των κοιλιακων.

Σαν δυσκολια,μαλλον τα ποδια,ιδιως τα σκουωτ γιατι δεν μπορουσα να τα κανω να με πιασουν.Στο εξης δεν θα κανω οποτε θα γινει μαλλον απλη η προπονα τους

Wolve
23-01-11, 22:33
Στηθος και μετα ποδια...

Τα ποδια με δυσκολευουν απο την αποψη οτι μετα δεν μπορω να παω σπιτι μου...

Το στηθος επειδη δεν περνει δυσκολα ογκο και κυριως... εχω προβλημα με την ρογα, εχω πεσει μεχρι και 6.9% λιπος σε περιοδο γραμμωσης και αυτην συνεχιζε να πεταγετε σαν καρφι... δεν ξερω τι να κανω. :unsure:

Eddie
23-01-11, 22:41
Στηθος και μετα ποδια...

Τα ποδια με δυσκολευουν απο την αποψη οτι μετα δεν μπορω να παω σπιτι μου...

Το στηθος επειδη δεν περνει δυσκολα ογκο και κυριως... εχω προβλημα με την ρογα, εχω πεσει μεχρι και 6.9% λιπος σε περιοδο γραμμωσης και αυτην συνεχιζε να πεταγετε σαν καρφι... δεν ξερω τι να κανω. :unsure:

Wtf???

Τι εννοεις ρε bro?Η ρογα μονο η ολη η γυρω περιοχη?

Ηταν μαλακο,δλδ φαινοταν οτι ηταν λιπος?

Wolve
23-01-11, 22:44
Οχι ηταν... ειναι...

Μονο η ρογα και μια μικρη περιοχη γυρω του...

Πεταγεται σαν καρφι... και ειναι μαλακο.

Eddie
23-01-11, 22:47
Οχι ηταν... ειναι...

Οχι ολο το στηθος, η ρογα και μια μικρη περιοχη γυρω του...

Πεταγεται σαν καρφι...

Ρε συ,δλδ παιζει να ειναι και γυναικομαστια??Ξερεις απο αυτα?Μια φωτο θα βοηθουσε.

Μηπως εχασες πολλα κιλα τωρα τελευταια??

Wolve
24-01-11, 01:02
Δεν νομιζω να ειναι γυναικομαστεια, θα ηταν αρκετα πιο προχωρημενο νομιζω...

Για να σου δωσω παραδειγμα... εχω γυμνασμενο στηθος με αρκετο ογκο, παρ'ολα αυτα, η ρογα ( δεν ξερω πως ακριβως να το πω... ) δεν ειναι " ενσωματομενη " και πεταγεται σαν καρφακι. Ετσι το στηθος μου δεν φαινεται γυμνασμενο, γιατι δεν μπορει να φανει η δουλεια στο απο κατω τμημα του. Μονο εκεινη η περιοχη της ρογας και τριγυρω ( ουτε ενα εκατοστο περιμετρο ) ειναι μαλακη.

Προσπαθησα να πεσω πολυ χαμηλα σε λιπος,τιποτα.
Να γυμνασω καλυτερα το κατω μερος,τιποτα.

Δεν ξερω τι μπορει να ειναι... το μονο που σκεφτομαι ειναι να παρω πολυ ογκο μπας και φτιαξει...

Eddie
24-01-11, 01:17
Δεν νομιζω να ειναι γυναικομαστεια, θα ηταν αρκετα πιο προχωρημενο νομιζω...

Για να σου δωσω παραδειγμα... εχω γυμνασμενο στηθος με αρκετο ογκο, παρ'ολα αυτα, η ρογα ( δεν ξερω πως ακριβως να το πω... ) δεν ειναι " ενσωματομενη " και πεταγεται σαν καρφακι. Ετσι το στηθος μου δεν φαινεται γυμνασμενο, γιατι δεν μπορει να φανει η δουλεια στο απο κατω τμημα του. Μονο εκεινη η περιοχη της ρογας και τριγυρω ( ουτε ενα εκατοστο περιμετρο ) ειναι μαλακη.

Προσπαθησα να πεσω πολυ χαμηλα σε λιπος,τιποτα.
Να γυμνασω καλυτερα το κατω μερος,τιποτα.

Δεν ξερω τι μπορει να ειναι... το μονο που σκεφτομαι ειναι να παρω πολυ ογκο μπας και φτιαξει...

Ε ναι,οταν ειναι γυναικομαστια ειναι πρισμενη και μεγαλη η θηλη.

Και γω πιστευω οτι αμα βαλεις ογκο δε θα φαινεται σχεδον καθολου με το ματι.

Wolve
24-01-11, 01:19
Ε ναι,οταν ειναι γυναικομαστια ειναι πρισμενη και μεγαλη η θηλη.

Και γω πιστευω οτι αμα βαλεις ογκο δε θα φαινεται σχεδον καθολου με το ματι.

Θα δουμε, εν το μεταξυ για να μην χαλαμε και το θεμα, checkare εδω : http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=313092#post313092

εβαλα και φωτογραφια :toast:

Zylo
24-01-11, 02:06
ποδια και κοιλιακους......για την ακριβεια τα βαριεμε!!

GyM=life
24-01-11, 02:08
ποδια και ο λογος ειναι οτι ποτε μ δεν ασχοληκα....δεν μ αρεσε ποτε να εχω γυμνασμενα ποδια...αλλα φτανοντας σε αυτο το επιπεδο π ειμαι τωρα νιωθω λιγο αβολα με το σωμα μ..πανω τουμπανο και κατω σχετικα νορμαλ....

jimmy007
24-01-11, 02:29
ποδια και κοιλιακους......για την ακριβεια τα βαριεμε!!

Ξέχασα να σου πω... Την Τετάρτη που έχω τετρακέφαλους-κοιλιακούς θα έρθεις να κάνουμε μαζί. Και αν ξαναπείς για τα πόδια βαριέμαι και όχι ΠΟΝΑΩΩΩ να μη με λένε Δημήτρη....:P:P

Dreiko
24-01-11, 20:19
θα έρθεις να κάνουμε μαζί. Και αν ξαναπείς για τα πόδια βαριέμαι και όχι ΠΟΝΑΩΩΩ να μη με λένε Δημήτρη....:P:P

γιατι???τι θα του κανεις???:eleph::eleph::eleph:

savage
24-01-11, 21:07
βαγγελη ο τζιμης ειναι "μαθητης" μου,αν αυτο σου λεει κατι.:green::P

νομιζω κατι σου λεει:rolleyes::rolleyes::rolleyes::turtle::turtle:

Dreiko
24-01-11, 21:30
βαγγελη ο τζιμης ειναι "μαθητης" μου,αν αυτο σου λεει κατι.:green::P

νομιζω κατι σου λεει:rolleyes::rolleyes::rolleyes::turtle::turtle:

:chinese::chinese::chinese:

jimmy007
25-01-11, 01:17
βαγγελη ο τζιμης ειναι "μαθητης" μου,αν αυτο σου λεει κατι.:green::P

νομιζω κατι σου λεει:rolleyes::rolleyes::rolleyes::turtle::turtle:

:toast::toast::toast::turtle::turtle::turtle:

exkaliber
14-01-12, 19:35
ποδια επειδη ειναι σχετικα αδυναμα και πηχεις επειδη δυσκολευομαι να τους βαλω στο προγραμμα


οταν εχουμε μια αδυναμη ομαδα ειναι καλυτερο να την γυμναζουμε δυο φορες την εβδομαδα???

katerina.
14-01-12, 20:09
Λογικά θα υπάρχει κάποια μυική ομάδα που όταν έρχεται η μέρα της, σκέφτεστε ότι έχετε μακρύ δρόμο να διανύσετε μέχρι το τέλος της προπόνησης......Ποιά είναι αυτή και γιατί;

Εγώ ψήφισα πόδια, πάντα με δυσκολεύουν! Ανεβαίνουν οι παλμοί πάρα πολύ κ χρειάζομαι 2-3 λεπτά διάλειμμα για να κάνω το επόμενο σετ! Επίσης κάνω πολλές ασκήσεις και παίρνει πολύ χρόνο... Αυτά!


συμφωνω μαζι σου ερι τα ιδια και σε μενα!!!

mitsoulas
16-01-12, 17:04
Στηθος αλλα ενα σκαλι παραπανω ειναι η πλατη και αυτο οφειλεται σε ενα μηχανημα που για να κανω 4 σετ μου βγαινει η πιστη αμην να τελιωσει λεω.

Stella
16-01-12, 17:20
Oί ώμοι από την άποψη ότι είναι πολύ δυσκολο να βάλω κρέας πάνω τους και να φτιάξω τους ωραίους στρογγυλεμένους ώμους που βλέπω!
Χώρια που είναι και πολύ ευαίσθητοι στους τραυματισμούς!

beefmeup
16-01-12, 17:22
εμενα τα ποδια,χωρις δευτερη σκεψη..

spartan77
16-01-12, 17:52
κ γω ποδια!
ψυχολογικος πολεμος με καθισματα, αρσεις θανατου κλπ κλπ!

rey1989
16-01-12, 18:10
πόδια!!
και την επόμενη μέρα περπατάω σαν τον τον λούκι λούκ :welcome:

vaggan
16-01-12, 21:35
γαμπες καταραμενα γεννετικα δεν παιρνουν οι ατιμες:green:

exkaliber
16-01-12, 22:19
το εχω πει τοσες φορες που κατανταω κουραστικος,αν και εγω ποτε δεν ειμαι κουραστικος :cool::cool::cool:


για τα δοομς :


Συγκεκριμένα έχω ένα προτόκολλο:
- 30secs κρύο νερό/30secs ζεστό νερό αυτό επί 4-5 φορές συνεχόμενα με το ρολόι στο χέρι = μια θεραπεία



ποδια κανω καθε πεμπτη
ειχε τυχει να κανω μια προπονηση και μεχρι την αλλη πεμπτη να ειμαι πιασμενος :shock:
κανοντας αυτο το ντουζ με την εναλλαγη του νερου ειδα απιστευτη βελτιωση στην αποθεραπεια

grtech
18-01-12, 01:53
ποδια επειδη ειναι σχετικα αδυναμα και πηχεις επειδη δυσκολευομαι να τους βαλω στο προγραμμα


οταν εχουμε μια αδυναμη ομαδα ειναι καλυτερο να την γυμναζουμε δυο φορες την εβδομαδα???

Όταν έχεις μια αδύναμη μυική ομάδα, φίλε exkaliber, της δίνεις προπονητική προτεραιότητα έναντι των υπολοίπων, να γίνετε πρώτη κατα την διάρκεια μιας ρουτίνας, να μπαίνει τις μέρες που είσαι πιο ξεκούραστος κλπ.

Αδύναμη μυική ομάδα είναι αυτή που βρίσκετε σε ανισορροπία μάζας ή δύναμης σε σχέση με ολόκληρο το σώμα και αντίστοιχα με αμφίπλευρους μυς π.χ. δεξί με αριστερό δικέφαλο ή ανταγωνιστές μυς π.χ. μηριαία δικέφαλα με μηριαία τετρακέφαλα.

Οποιαδήποτε μυική ανομοιομορφία είναι προπομπός τραυματισμού.

Το πόσες φορές θα γυμνάσεις ένα σωματικό τμήμα εξαρτάτε από πολλούς παράγοντες που δεν γίνετε να αναλυθούν στο παρόν θέμα.


Όσον αφορά το τόπικ, ακόμα δεν έχω βρει τοίχο σε κάποια μυική ομάδα οπότε δίνω προσοχή σε όλους τους μυς κατα τη διάρκεια του χρόνου.

exkaliber
18-01-12, 10:05
σ ευχαριστω grtech :thumbup::thumbup::thumbup:

SOSTARAS
18-01-12, 10:12
ωμοι δαγκωτο ......πρωτη φορα που εκανα ωμουσ πω δεν θελω καν να το θυμαμαι !!!!

s0k0s
17-03-12, 11:47
ΓΑΜΠΕΣ :rifle:

AntwnhsSs
17-03-12, 11:58
ωμοι, καθε προπονα βγενει , χαλιααα:cursing:

Silvester
18-03-12, 00:59
στηθος..

procop
18-03-12, 01:32
ποδια!με κουραζουν απιστευτα..ειδικα οταν εκανα squat,ανεβαζα τρελους παλμους.Επισης πονανε πολυ.

Madd_Chadd
21-03-12, 00:17
Ποδια ειδικα προβολες και καμψεις μηριαιων καθιστος.

dorita
21-03-12, 00:24
ΓΑΜΠΕΣ :rifle:

θα συμφωνησω εδω κ θα πω...οτι την στιγμη που με καινε με διαπερναει ενα ηλεκτρικο ρευμα που ανατριχιαζω ολοκληρη!!!!!

Δημήτρης22
26-04-12, 10:30
Ώμοι γιατί κουράζεται περισσότερο το χέρι και πιστεύω ότι είναι το ποιο ευαίσθητο σημείο.
2η η πλάτη.

Τα πόδια δεν πιστεύω ότι είναι κάτι το δύσκολο ... αλλά εντάξει εγώ τα λιώνω πολύ για αυτό και μάλλον τα βγάζω χαλαρά
πιστεύω ότι για τα ποδιά θέλει πολύ ζέσταμα γιατί έτσι νομίζω πως βγαίνουν καλύτερα μετά . :)

Nikoskom
28-04-12, 19:53
Ποδια!!!!!Και βασικα τα squat.

Οταν παιζεις με πολλα κιλα,τρεμεις μονο και στην ιδεα οτι αμα κατσεις μπορει να μη ξανασηκωθεις..ειναι μεγαλο το στρες.

:thumbup::thumbup:

ΙΟΝ
28-04-12, 20:09
η πιο δυσκολη μυικη ομαδα για μενα ειναι τα ποδια:squat:

mortu
03-01-13, 06:07
Αν με το δυσκολεύει εννοούμε την προπόνηση τότε πόδια βεβαίως βεβαίως.
Αν εννοούμε την ανταπόκριση τότε γαμπες

swimmer_90
06-01-13, 14:23
απο θεμα κοπωσης ποδια χωρις αμφιβολια...στην αρχη που ειχα αρχισει να τα παιζω γερα θυμαμαι ζαλιζομουν,ειχα ναυτια και τετοια...ομως ειναι και η αγαπημενη μου ομαδα οποτε δε με νοιαζει...απο θεμα βαρεμαρας νομιζω πλατη...οποτε δε προλαβαινω μια προπονηση παντα η πλατη την πουλευει...:P

FITNESS GIRL
06-01-13, 14:29
την ημερα που εχω ποδια και ωμους,στα ποδια ειναι πολλες οι ασκησεις,κουραστικες :(

COBRA_STYLE
06-01-13, 14:35
Ποδια:bowdown:

Metalhead|T|
06-01-13, 14:58
ως προς την ανταπόκριση(γεμισμα κλπ) τα πόδια
ως προς την δυσκολία το στηθος

Χριστοφορος123
06-01-13, 23:06
Αν και η προπονηση στηθους εχει γινει η αγαπημενη μου ειναι το ποιο αδυναμο σημειο μου.