PDA

Επιστροφή στο Forum : Θελει φτιαξιμο η διατροφη μου



tasosre
16-01-11, 02:57
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΕΔΙΑ ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΟΝ 98 ΚΙΛΑ ΘΕΛΟ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΟ ΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΙ Μ ΞΕΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΑΝΕ .......... ΠΡΟΙΝΟ ΔΝ ΤΡΟΩ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΜΙΣΟ ΠΙΑΤΟ ΦΑΗ ( ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ... ) ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 8 ΕΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ 0% ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙΑΝΟ ΒΓΕΝΟ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΙΜΑ ΜΙΑΜΙΣΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ 2 ΟΡΕΣ ..... ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΓΙΑΥΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΙΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΛΙΓΟ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ

duke2gr
16-01-11, 03:16
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΕΔΙΑ ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΟΝ 98 ΚΙΛΑ ΘΕΛΟ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΟ ΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΙ Μ ΞΕΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΑΝΕ .......... ΠΡΟΙΝΟ ΔΝ ΤΡΟΩ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΜΙΣΟ ΠΙΑΤΟ ΦΑΗ ( ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ... ) ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 8 ΕΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ 0% ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙΑΝΟ ΒΓΕΝΟ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΙΜΑ ΜΙΑΜΙΣΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ 2 ΟΡΕΣ ..... ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΓΙΑΥΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΙΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΛΙΓΟ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ

Αδερφέ με πολύ αγάπη θέλω να σου πω ότι ίσως να είναι πιο σημαντικό να επικεντρωθείς και σε κάποια άλλα πραγματάκια... Κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι είμαι φοβερός στην ορθογραφία, αλλά το κείμενό σου είναι αρκετά δυσανάγνωστο με τα 25 βασικά ορθογραφικά λάθη. Ίσως στην ηλικία σου είναι καλύτερο να στο πούμε εμείς αυτό, μπορεί να αποδειχτεί πιο αποτελεσματικό συγκριτικά με γονείς/καθηγητές...

Επίσης γενικά στο internet δεν χρησιμοποιούμε κεφαλαία, παρά μόνο όταν θέλουμε να δείξουμε ότι κάτι που γράφουμε το λέμε "φωναχτά" και πιστεύω αυτό δεν συμβαίνει στην περίπτωσή σου...

Η απάντηση στη πρόβλημά σου περιληπτικά είναι να ξεκινήσεις λίγο τρέξιμο και να αφαιρέσεις απο τη διατροφή σου αναψυκτικά / γλυκά / υπερβολικά ψωμιά / πολλά σουβλάκια / σάλτσες / πατατάκια / μπισκότα και τέτοια.

Τρώγε 4-5 φορές την ημέρα χωρίς να φουσκώνεις, πιες αρκετό νερό και ζυγίσου μιά φορά τη βδομάδα να μας λες πως πας. Παρεπιπτόντως δε μας είπες το ύψος σου.

Αυτά περιληπτικά, υπάρχουν και πολύ ωραία άρθρα που μπορείς να δοκιμάσεις να διαβάσεις σε αυτό το forum. Θα σε βοηθήσουν απ 'ολες τις απόψεις...

Wolve
16-01-11, 03:17
Πολυ λαθος η διατροφη σου, εχεις πεσει πολυ κατω σε θερμιδες και δεν περνεις τα σωστα στοιχεια που εχει αναγκη ο οργανισμος σου...

Διαβασε τα αθρα διατροφης και κανε μια επανεξεταση στη διατροφη σου. Νομιζω οτι απο εκει πρεπει να αρχισουμε.
:toast:

tasosre
16-01-11, 03:21
δεν τροω-πινο τπτ απο αφτα που ιπες ναιρο πινο 10+ ποτιρια ...1,78 .. φιλε γιαυτο παο για περπατιμα τρεξιμο δεν μπορο γτ εχω και ενα προβλιμα στο γονατο μου

duke2gr
16-01-11, 03:31
δεν τροω-πινο τπτ απο αφτα που ιπες ναιρο πινο 10+ ποτιρια ...1,78 .. φιλε γιαυτο παο για περπατιμα τρεξιμο δεν μπορο γτ εχω και ενα προβλιμα στο γονατο μου

έχεις πρόσβαση σε γυμναστήριο / κολυμβητήριο?

Με το ποδήλατο σε ενοχλεί το γόνατο? Αν ναι, υπάρχει και η κολύμβηση και η κωπηλατική σε γυμναστήριο. Ποιό ειναι το πρόβλημα στο γόνατο? Αν θες απαντάς φυσικά.

tasosre
16-01-11, 03:43
προτιμο περπατιμα αντι για ποδιλατο ( κανω μαζι και τον σκιλο βολτα ) εγινε ενα ατιχιμα με το μιχανακι μ ιχαν πι να μιν το ζοριζο καθολου εγω ο μ....... πιγα να τρεξω και απο τοτε μ εχι μινι μολις ξεκιναω τρεξιμο στο προτο λεπτο ποναη και αμα σινεχισο μεχρι π πεφτο και κατο

tasosre
16-01-11, 21:29
μου ηπαν οτι δεν θα πεσουν γριγορα τα κιλα γιατι πινο πολη νερο το λιπος θα φιγι αλα τα κιλα θα φευγουν πιο αργα ισχειη?

beefmeup
16-01-11, 21:31
μου ηπαν οτι δεν θα πεσουν γριγορα τα κιλα γιατι πινο πολη νερο το λιπος θα φιγι αλα τα κιλα θα φευγουν πιο αργα ισχειη?

αν θες γραφε πιο ανθρωπινα γιατι ετσι δεν καταλαβαινει κανεις τι εννοεις ετσι ωστε να σου απαντησει.:toast:

αν τωρα εννοεις οτι το νερο εχει να κανει με το ρυθμο καυσης του λιπους,οχι δεν εχει με τον τροπο που αναφερεις.

kleiza7
17-01-11, 01:05
ρε φιλε ΗΜΑΡΤΟΝ κανε ΜΙΑ προσπαθεια με την ορθογραφια!!!
ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ!!!! (γραφω κεφαλαια γιατι οντως ΦΩΝΑΖΩΩΩΩ:shock: )

Κατα τ αλλα αυτα που σου λενε τα παιδια ειναι σωστα. εισαι 15 χρονων και ειναι η ευκαιρια σου να στρωσεις ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ τη διατροφη σου και τα κιλα σου. ΤΩΡΑ και ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! οχι για το καλοκαιρι και μονο.

Απο οτι καταλαβαινω πρεπει να παιρνεις ευκολα κιλα. κατο το οποιο ειναι ασχημο αλλα οχι απογοητευτικο. ΔΙΑΤΡΟΦΗ.
Κοψε να τρως μαλακιες. αυτο ειναι το πρωτο . αναψυκτικα τερμα μηδεν . σουβλακια γιατι???

Ξεκινα με τον βασικο κανονα της διατροφης:

ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΠΡΙΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ. ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Τ Ι Π Ο Τ Α (εκτος και αν εχεις διαροια)

Περπατημα θελεις?περπατημα κανε αλλα παντα . και για αρχη . οσο θα νιωθεις καλυτερα και μολις σου πει ο γιατρος το ΟΚ ανεβαζεις ρυθμους. μη σου γινει εμμονη το αδυνατισμα. πανω απ ολα στρωσε τη ζωη σου, και ΜΑΘΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ 2011 ΕΧΟΥΜΕ :rolf:

Φιλικα!

tasosre
17-01-11, 01:20
οκ φιλε μου το μονο που πινω ειναι ενας χυμος motion 46 θερμιδες ανα 100 μλ.. το μεσημερι 1 ποτηρι μονο ...ψωμια και κοκα κολες κετσαπ πατατακια και γλυκα κομμενα

tasosre
17-01-11, 01:24
περπατημα μετα η πριν το μεσημεριανο 2 ωρες περιπου

tasosre
17-01-11, 01:30
σε πόσους μήνες υπολογίζεται ότι θα πέσει η κοιλια και θα αρχίσω να γίνομαι άθρωπος
???

duke2gr
17-01-11, 02:55
ήμουν σίγουρος από το 1ο κιόλας post ότι το θέμα με την ορθογραφία ήταν παραμύθι ;) Δεν καταλαβαίνω το λόγο όμως, είναι χιούμορ, είναι ειρωνεία, τι ακριβώς.

Προσωπικά η απάντηση μου στις τελευταίες 5 λέξεις σου είναι ¨δεν ξέρω".

Wolve
17-01-11, 09:14
Δεν νομιζω οτι πρεπει να "παρεξηγουμε" ενα παιδι, εγω οταν ημουν 15 χρονων ρωτουσα και ελεγα πιο τρελα πραγματα. Ημουν σκετος μπελας, εχω πριξει απειρους γυμναστες και ανθρωπους με το πως να κανω σωστα πραγματα και εχω να πω ενα: μπορει να ηταν σπουδασμενοι ή να δουλευαν ως γυμναστες ή να παρισαναν τους διατροφολογους αλλα οι μισοι απο αυτους δεν ηξεραν τιποτα. Οσο ζουμε μαθαινουμε ομως και καποτε θα συγκεντρωσεις ολα οσα μαθεις και θα κρατησεις τα καλυτερα.


Φιλε μου ακου, στα 15 σου ο μεταβολισμος σου λειτουργει σαν αστραπη. Τι σημαινει αυτο? Οτι ειναι πολυ ευκολο να χασεις τα κιλα που θελεις. Αυτο ομως θα το κανεις παραλληλα με γυμναστικη παντα και σκληρη δουλεια σε αυτο το κομματι διοτι τα κιλα θα χαθουν, αλλα το δερμα μπορει να κρεμασει και να υπαρχει χαλαρωση: και αυτο ειναι οτι χειροτερο. Δεν θα βιαζεσε, μεχρι το καλοκαιρι εχουμε 5 μηνες και βαλε, μεχρι τοτε ΕΙΝΑΙ εφικτο να εχεις χασει οσα πρεπει.


Διαβασε τα αρθρα στο forum, παρε μια ιδεα για το τι πρεπει να τρως, αλλα λογο του οτι εισαι 15, μην κανεις υπερβολες. Και το βρωμικο θα φας 1-2 φορες την βδομαδα, και τον motion θα τον πιεις ( το ιδιο συχνα ) και δεν θα σου κανει κακο. Αλλα οχι τρελες ποσοτητες. Θα τρως 5 φορες την ημερα αρχικα, μικρα και ωραια γευματακια. Το πρωι βρωμη (quacker) π.χ με γαλα και καρυδια, μετα αναμεσα στο πρωινο και το μεσημεριανο θα τρως κατι μικρο ( οχι πενιρλι και κρουασαν και τετοια, ενα τοστακι ασπουμε με γαλοπουλα! απεφευγε τα τυρια ). Μετα το μεσημεριανο σου ( κρεας + υδατανθρακα + σαλατα και ΟΧΙ 1 κιλο γεμιστα ή μακαρονια, ολα με το μετρο τους... επισης τα οσπρια ειναι πολυ καλα! ). Το απογευμα ενα ψαρακι με σαλατα ή γενικοτερα κρεας με σαλατα και το βραδυ ενα γιαουρτακι 2% με μια χουφτα καρυδακια. Σου δινω τα βασικα και εσυ βαζεις ποσοτητες.


Δεν μπορουμε να πουμε σε ποσο θα τα χασεις, μπορει σε 3, μπορει σε 5 μπορει και σε 7 μηνες, το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι θα τα χασεις ;)

kleiza7
17-01-11, 17:29
ήμουν σίγουρος από το 1ο κιόλας post ότι το θέμα με την ορθογραφία ήταν παραμύθι ;) Δεν καταλαβαίνω το λόγο όμως, είναι χιούμορ, είναι ειρωνεία, τι ακριβώς.

Προσωπικά η απάντηση μου στις τελευταίες 5 λέξεις σου είναι ¨δεν ξέρω".

Ε ΝΑΙ ηταν οντως υπερβολη. παιζει να εγραφε Greeklish και να τα μετεφραζε σε καποιο απο τα προγραμματα που κανουν αυτη τη δουλεια... ας μας πει ο ιδιος..
το παλικαρι στο τελος σου εφτιαξε και προγραμμα διατροφης . αντε ποιος τη χαρη σου!!!

tasosre
19-01-11, 22:44
-3 κιλα ... ειναι λιγα ??

Wolve
20-01-11, 00:31
Καλα ειναι, απλα να ξερεις οτι απο αυτα πολλα ειναι νερα και καποια λιπος... Το πρωτο πραμα που φευγει οταν κοβουμε τις βλακειες ειναι οι λεγομενες " κατακρατησεις " :thumbup:

Συνεχισε δυνατα :toast:

tasosre
20-01-11, 23:47
ναι το ξέρω ότι λίγα είναι λίπος πόλη λίγα μάλιστα αλλα που θα πάει θα φυγή το σωσίβιο ......είχα πολεμήσει και πιο παλιά αλλα ήμουν πιο μικρός και δεν το έπαιρνα στα σοβαρά αλλα τώρα το πήρα απόφαση ... ειδικά σε 2-3 βδομάδες που θα έχω χάση καμια 7-10 κιλά και θα αρχίσει να πέφτει η κοιλια τότε είναι που δεν πρόκειται να σταματήσω ..

Wolve
20-01-11, 23:48
ναι το ξέρω ότι λίγα είναι λίπος πόλη λίγα μάλιστα αλλα που θα πάει θα φυγή το σωσίβιο ......είχα πολεμήσει και πιο παλιά αλλα ήμουν πιο μικρός και δεν το έπαιρνα στα σοβαρά αλλα τώρα το πήρα απόφαση ... ειδικά σε 2-3 βδομάδες που θα έχω χάση καμια 7-10 κιλά και θα αρχίσει να πέφτει η κοιλια τότε είναι που δεν πρόκειται να σταματήσω ..

10 κιλα πολλα ειναι ρε σε 2 βδομαδες χαχαχ, αλλα θα φυγει, don't worry :toast:

tasosre
20-01-11, 23:59
συνολικά ρε φιλε 3 έχω χάση αλλα 4-7 δηλαδή .....εγώ πιστεύω ότι ακόμα 2 βδομάδες και μετά θα αρχίσει να φαίνεται ..... έτσι ?

Wolve
21-01-11, 00:08
συνολικά ρε φιλε 3 έχω χάση αλλα 4-7 δηλαδή .....εγώ πιστεύω ότι ακόμα 2 βδομάδες και μετά θα αρχίσει να φαίνεται ..... έτσι ?

6-7 κιλακια τον πρωτο μηνα μπορεις να χασεις, μετα απο εκει θα βλεπεις διαφορες μερα με την μερα και στα ρουχα σου ;)

tasosre
21-01-11, 00:10
λεγε μου τέτοια φιλε μου λεγε μου τέτοια :)

Judge
21-01-11, 00:11
χωρις παρεξηγηση φιλε θελει φτιαξιμο και η ορθογραφια σου

tasosre
21-01-11, 00:13
καλά οκ φιλε ξέρεις όμως δεν μπήκα εδώ για να μου πεις για την ορθογραφία

Judge
21-01-11, 01:06
καλά οκ φιλε ξέρεις όμως δεν μπήκα εδώ για να μου πεις για την ορθογραφία
δεν στη "λεω" αλλα πρεπει να στο πω

tasosre
25-01-11, 23:30
λοιπόν αυτό το θεματάκι είναι λίγο αστείο ........... η κοιλια μου είναι συνεχώς φουσκωμένη ενώ τρώω πόλη λίγο .. μου είπαν πόλη ότι είναι επειδή δεν παο συχνά τουαλέτα ..... δηλαδή 1 φορα τη εβδομάδα παο μονο ... αλήθεια είναι ?

beefmeup
25-01-11, 23:33
ναι μαλλον αυτο ειναι..

να το πεις στους γονεις σου αν πηγαινεις μονο μια φορα,πρεπει να το κοιταξεις.
αν κ ειμαι σιγουρος οτι θα το καλαβαινουν οταν πας,αυτη την μια φορα την βδομαδα...

η μπορει να φταιει το οτι τρως πολυ λιγο για το πρηξιμο..σχετικα ειναι ολα.

Pavlos17
25-01-11, 23:37
ναι μαλλον αυτο ειναι..

να το πεις στους γονεις σου αν πηγαινεις μονο μια φορα,πρεπει να το κοιταξεις.
αν κ ειμαι σιγουρος οτι θα το καλαβαινουν οταν πας,αυτη την μια φορα την βδομαδα...

η μπορει να φταιει το οτι τρως πολυ λιγο για το πρηξιμο..σχετικα ειναι ολα.

1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ? wtf? εγω χεζω 3 φορες την μερα :turtle:

Wolve
25-01-11, 23:40
1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ? wtf? εγω χεζω 3 φορες την μερα :turtle:

Πλακα πλακα εγω παω κανονικα τουαλετα 1-2 φορες την ημερα αλλα εχω πολυ πρισμενη κοιλια παντα. Ειτε ειμαι σε γραμμωση ειτε σε ογκο ειτε σε κετο.

tasosre
25-01-11, 23:45
ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Η ΜΑΜΑ M ΕΝΑ ΤΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ..

beefmeup
25-01-11, 23:46
ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Η ΜΑΜΑ M ΕΝΑ ΤΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ..

τασο,ξεκινα να τρως λαχανικα κ κανα φρουτο,μαζι με βρωμη κ ας τα τσαγια καλυτερα..

κ να γραφεις κ με μικρα γραμματα:toast:

tasosre
25-01-11, 23:48
ok

tasosre
25-01-11, 23:48
να κάνω μια ερώτηση .. αν βραδινό αντί για γιαουρτάκι τρώω 1-2 "τοστακια" 1 φέτα γαλοπούλα και 1 κασέρι ?? ...... γίνετε ??

tasosre
27-01-11, 22:16
????

Wolve
28-01-11, 00:48
να κάνω μια ερώτηση .. αν βραδινό αντί για γιαουρτάκι τρώω 1-2 "τοστακια" 1 φέτα γαλοπούλα και 1 κασέρι ?? ...... γίνετε ??

οχι, γιαουρτι + χουφτα καρυδια = θρησκεια

tasosre
01-02-11, 23:06
παιδιά έχει 2-3 μέρες κάθε βραδυ κάνω εμετό γιατί ?? δοκίμασα αλλα γιαουρτάκια αλλα τίποτα πάλι το ίδιο...δεν μπορώ να χωνέψω νιώθω σαν να έχω φάει στο λαιμό μου

Wolve
02-02-11, 12:35
περιεργο... γιαουρτι+καρυδακια κατεβαινουν πολυ καλα...

δοκιμασε γαλα κανα 1% δυο ποτηρια

tasosre
02-02-11, 22:14
φιλε δοκίμασα γιαούρτι+καρυδια γιαούρτι σκέτο γιαούρτι μελι τίποτα γαλα ήπια σήμερα και πάλι θα πάω στον γιατρό μήπως είναι καμια αρρώστια τη να πω δεν ξερω

tasosre
02-02-11, 22:15
γιατί το πρώτο που κάνει ένας οργανισμός που έχει μάθει να παράγει λυπος είναι όταν τοθ κόψουν το φαεί να μη το χάση και αρχήζει και καίει μυηκό ιστό και ο πιο ευάλοτος είναι τις καρδιάς!!! πόροσεχε και δώσε μεγάλη προσοχή σε αυτό που θα σου πεί ο ενδιοκρινολόγος ............................αυτό μου το έστειλαν ..... ισχύει?

Wolve
02-02-11, 23:27
Ο οργανισμος παραγει οτι του δινεις! Αν του δωσεις σωστη τροφη και πολυ με προπονηση θα γινει μυικη μαζα! Αν του κοψεις το φαι θα χασει λιπος! Οταν δεν υπαρχει υδατανθρακας αντλεις ενεργεια απο το λιπος! Σαχλαμαρες...

Pavlos17
02-02-11, 23:29
μηπως τρως τον αμπακα? γιαυτο κανεις εμετο? :unsure:

tasosre
08-02-11, 19:43
παιδιά μου είπαν για μια κρέμα για σύσφιξη και για κάτι λιποδιαλυτές που κάνουν 20 ευρώ να τα αγοράσω από φαρμακείο ... θα κάνουν δουλειά ?

sTeLaKoS
08-02-11, 19:49
παιδιά μου είπαν για μια κρέμα για σύσφιξη και για κάτι λιποδιαλυτές που κάνουν 20 ευρώ να τα αγοράσω από φαρμακείο ... θα κάνουν δουλειά ?

Όχι :green:

Δώσε κανά στοιχείο παραπάνω, να σου πούμε τη γνώμη μας...

tasosre
08-02-11, 20:00
φιλε δη ξέρω δη μου είπαν τίποτα παραπάνω ....... ξέρεις καμια μάρκα ?

tasosre
20-03-11, 23:52
μετά από πολύ καιρώ ηπα να ξανά γράψω έχω χάσει περίπου 10 κιλά ... αλλα δεν βλέπω να χάνω κιάλα ... γιατί άρχισα και κάνω ότι νάνε στην διατροφή μου σκέφτομαι να την αλλάξω λίγο γιατί τόσο καιρώ βαρέθηκα να τρώω τα ίδια .. πρωί-βραδυ.....διαβάστε την και πείτε μου την γνώμη σας ..... πρωί 1 κουλουράκι ..μεσημέρι ότι έχει εκτος από τηγανητά και χωρίς ψωμιά .. ( τόσο καιρώ ετρογα και τηγανητά και ψωμιά ) .βραδυ ένα τοστάκι με 1 φέτα γαλοπούλα χαμηλά λιπαρά και 1 φετουλά κασέρι ... και σκέφτομαι αν καμια μέρα έχει μεσημεριανό τηγανητά να μην αναγκάζω την μαμά μου να κάνει άλλο φαγητό να κάνω 2 τοστακια να τρώω ...

livanos
24-03-11, 16:35
λοιπόν αυτό το θεματάκι είναι λίγο αστείο ........... η κοιλια μου είναι συνεχώς φουσκωμένη ενώ τρώω πόλη λίγο .. μου είπαν πόλη ότι είναι επειδή δεν παο συχνά τουαλέτα ..... δηλαδή 1 φορα τη εβδομάδα παο μονο ... αλήθεια είναι ?

Φιλε μου αυτο το προκαλει η κακη σου διατροφη.....μολις ξεκινησεις με σωστη διατροφη(οσπρια,σαλατες πρασινες κατα προτιμηση κτλπ) σιγουρα θα πηγαινεις κανονικα τουαλετα...

TheWorst
24-03-11, 16:53
Απτη διατροφη ειναι φιλε μου .. Αυτα συνηθως τα τρωμε πρωινο + δεκατιανο αυτο που εσυ τρως για ολη την ημερα. Κοιτα λιγο στην ενοτητα της Διατροφης τις διατροφες που εχουν για γραμμωση και θα καταλαβεις τι εννοω .

Kaloutsikos
24-03-11, 19:00
λοιπόν αυτό το θεματάκι είναι λίγο αστείο ........... η κοιλια μου είναι συνεχώς φουσκωμένη ενώ τρώω πόλη λίγο .. μου είπαν πόλη ότι είναι επειδή δεν παο συχνά τουαλέτα ..... δηλαδή 1 φορα τη εβδομάδα παο μονο ... αλήθεια είναι ?

Αυτό δεν είναι φυσιολογικό αδερφέ, να πας να κάνεις εξετάσεις!



μετά από πολύ καιρώ ηπα να ξανά γράψω έχω χάσει περίπου 10 κιλά ... αλλα δεν βλέπω να χάνω κιάλα ... γιατί άρχισα και κάνω ότι νάνε στην διατροφή μου σκέφτομαι να την αλλάξω λίγο γιατί τόσο καιρώ βαρέθηκα να τρώω τα ίδια .. πρωί-βραδυ.....διαβάστε την και πείτε μου την γνώμη σας ..... πρωί 1 κουλουράκι ..μεσημέρι ότι έχει εκτος από τηγανητά και χωρίς ψωμιά .. ( τόσο καιρώ ετρογα και τηγανητά και ψωμιά ) .βραδυ ένα τοστάκι με 1 φέτα γαλοπούλα χαμηλά λιπαρά και 1 φετουλά κασέρι ... και σκέφτομαι αν καμια μέρα έχει μεσημεριανό τηγανητά να μην αναγκάζω την μαμά μου να κάνει άλλο φαγητό να κάνω 2 τοστακια να τρώω ...

Πλάκα κάνεις τώρα, έτσι?
Ρίξε πολλές ματιές στην ενότητα ΔΙΑΤΡΟΦΗ όπως σου είπαν και τα παιδιά!

tasosre
10-04-11, 17:23
παιδιά σας παρακαλώ πείτε που κάποια μάρκα ... για λιποδιαλυτή ...

beefmeup
10-04-11, 17:26
παιδιά σας παρακαλώ πείτε που κάποια μάρκα ... για λιποδιαλυτή ...

ρε ανθρωπε εισαι 15,τι να τον κανεις τον λιποδιαλυτη??
πλακα κανεις?

κοιτα να τρως σωστα κ να γυμναζεσαι οσο σου επιτρεπει η ηλικια σου κ θα σαι οκ.

tasosre
10-04-11, 17:28
φιλε ξέρω ότι είμαι μικρός για τέτοια αλλα θέλω μέχρι το καλοκαίρι να φυγή η κοιλια και δεν βλέπω να φεύγει ... ότι και να γίνει θα πάρω γιαυτο αν ξέρεις πες μου καμια μάρκα και που γίνετε να τη βρω να μη πάρω καμια σαβούρα

Kaloutsikos
10-04-11, 17:42
φιλε ξέρω ότι είμαι μικρός για τέτοια αλλα θέλω μέχρι το καλοκαίρι να φυγή η κοιλια και δεν βλέπω να φεύγει ... ότι και να γίνει θα πάρω γιαυτο αν ξέρεις πες μου καμια μάρκα και που γίνετε να τη βρω να μη πάρω καμια σαβούρα

Αμα θες λιποδιαλύτη κάτσε και διάβασε εδώ.
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8523-%CE%9B%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%82

Αμα δεν τρέξεις και δεν προσέχεις τι τρως, η κοιλιά δεν θα ξεφουσκώσει.

tasosre
10-04-11, 18:03
προσέχω φιλε και τρέχω ..

Kaloutsikos
10-04-11, 18:04
προσέχω φιλε και τρέχω ..

Tι αερόβια κάνεις?