PDA

Επιστροφή στο Forum : IFBB Ironman 2008



ioannis1
14-11-07, 12:51
Στις 15-17 Φεβρουαρίου στο Los Angeles Convention Center θα πραγματοποιηθει ο επαγγελματικός αγώνας iron man και οι αγωνες fitness.περισσοτερα διαβάστε εδω

http://www.bodybuilding.com/fun/2008im_info.htm

http://imageshack.gr/files/g8dg8xct0h5attnttniz.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=g8dg8xct0h5attnttniz.jpg)

RUHL
15-11-07, 15:18
Ο κεφαλιανος θα παρει μερος εκει επειδη δεν ξερω πως γινεται καπιος επαγκελματια η μπροει να λαβη μερος σε τετιους αγωνες (για ελλαδα απο εξωτερικο τα ξερω)


8)

Gasturb
15-11-07, 15:25
Welldone κ στους 2 σας για την συνεχή ενημέρωση :wink:

Gt

KATERINI 144
15-11-07, 15:36
καλά ο Ruhl δεν πιάνεται σ'αυτα :wink:

Muscleboss
15-11-07, 15:52
Ο κεφαλιανος θα παρει μερος εκει επειδη δεν ξερω πως γινεται καπιος επαγκελματια η μπροει να λαβη μερος σε τετιους αγωνες (για ελλαδα απο εξωτερικο τα ξερω)


8)

δε το καταλαβα... :roll:

ΜΒ

RUHL
15-11-07, 15:56
Aπλα πραγματα 1 θα παρει μερος ο κεφαλιανος στο ironman η σε καπποιο παρομοιο αγωνα?
2ον κατα ποσο μπορει να παρει μερος εκει εχει καρτα επαγκελματια?(και αν δεν εχει πιον αγωνα πρεπει να νικησει για να την παρει)

ioannis1
15-11-07, 23:18
νομιζω ειναι μονο στη wabba.μαλλον δεν μπορει να παρει μερος στην ifbb.

billys15
16-11-07, 10:45
Κριμα γιατι του αξιζει να συμμετασχει και σε τετοιους αγωνες.

Batista
16-11-07, 11:12
Κριμα γιατι του αξιζει να συμμετασχει και σε τετοιους αγωνες.

Φιλε billys θα διαφονισω μαζη σου....
Ειναι καλλητερα να προετιμαστη πιο πολυ καιρο και οταν τελικα παρει ifbb pro card να παει σε εναν απο τους μεγαλους αγονες και να κανει θραυση παρα να παει και να μην τον παρατηρηση κανεις.
Γνοριζω οτι ειναι σε πολυ καλη κατασταση ο Κεφαλιανος αλλα εδω πλεον μιλαμε για ολες κατηγοριες.... Monsters... :D

Αλλα ακομα και να ειχε ifbb pro card , ο νικητης του iron man περναει qualify για να διαγονηστη και στο Mr. O (αν θελη) που παλη νομιζω οτι δεν ειναι ετημος για Ο.. :wink:

Muscleboss
16-11-07, 13:14
Τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Batista περίπου. Αυτή τη στιγμή δεν νομίζω ότι τον συμφέρει να άλλάξει ομοσπονδία, αλλά λογικά (ελπίζω) να το κάνει σύντομα για να τον δούμε κ σε μεγάλους αγώνες των ΗΠΑ.

ΜΒ

ioannis1
07-01-08, 11:52
Παρουσιάζουμε την λιστα των αθλητών που συμετέχουν στο ironman 2008.
Toney Freeman, USA
Gustavo Badell, USA
Phil Heath, USA
Silvio Samuel, USA
Troy Alves, USA
Eddie Abbew, UK
Khalid Almohsinawi, USA
Ray Arde, USA
Paco Bautista, Spain
Troy Brown, Canada
Jimmy Canyon, USA
Rodney Davis, USA
Omar Deckard, USA
Alfonso del Rio, Spain
Moe Elmoussawi, USA
Deshaun Grimez, USA
David Henry, USA
Rusty Jeffers, USA
Ken Jones, USA
King Kamali, USA
Vincent Liu, Canada
JoJo Ntiforo, USA
Sergey Ogorodnikov, Russia
Gian Enrico Pica, USA
Armin Scholz, Germany
John Sherman, USA
Denis Sergovskiy, Russia
Mehmet Yildirim, France

KATERINI 144
07-01-08, 23:38
αλεξ βρες την αφίσα του αγώνα, είσαι ιδικός σε αυτά :moderator:

RUHL
16-02-08, 14:34
Ποιος θα δει το ironman σημερα? :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: η ταινια θα προβληθει σε 2 κοματια :lol: :P

το ενα σημερα στις 8 την νυχτα και το τελικο κοματι στις 4:30 τα ξημερωματα :shock: κανενας ββing Fan?υπαρχει εδω μεσα? :P


Εγω παντος θα τα δω :^^:

ioannis1
16-02-08, 15:17
σις 8 σιγουρα.για μετα δεν ξερω.θα τα λεμε μεσω msn.

RUHL
16-02-08, 15:35
ok μονο στην περιπτωση που ειναι ο πικολο μεσα θα ειμαι οφφ λινε :lol: :lol: :lol: η θα τον κανο block να τελιωνω :lol: επειδη θα κοιταμε τους προκριματικους και θα λεμε προβλεψεις και ο πικολο :lol: θα μας λεει για τον σφαλιαρα :lol: :1laugh: :spank:

billys15
16-02-08, 15:57
Για να δουμε αν προβλεψω σωστα.....

1.Heath
2.Badell
3.Samuel
4.Freeman
5.Jackson

Αν τα πιασω,κερδιζω μια πρωτεϊνη απο τον ruhl! :green:

RUHL
16-02-08, 16:59
oyst ρε κλεφτη :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :cursing:

toula_nomikou
16-02-08, 17:33
Τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Batista περίπου. Αυτή τη στιγμή δεν νομίζω ότι τον συμφέρει να άλλάξει ομοσπονδία, αλλά λογικά (ελπίζω) να το κάνει σύντομα για να τον δούμε κ σε μεγάλους αγώνες των ΗΠΑ.

ΜΒ
Ο Κεφαλλιανος εχει παει στη Ναc γιατι του δινεται η ευκαιρια να παιξει στουs αγωνες του Demilla στην PDI εκει που παιζει ο Priest.Yπαρχουν και καλα χρηματα .

RUHL
16-02-08, 18:34
Στην IFBB και αμερικα δεν μπορει να παει? κριμα ειναι να εχουμε καποιο καλο και να μην στειλουμε εξω στους "γνωστους" αγωνες

ioannis1
16-02-08, 19:49
δειτε και εδω.Θα παιξει και ο priest;
http://www.muscletime.com/photos/v/professional-bodybuilding/ironman-pro/2008-ironman-pro-contest/2008-ironman-pro-behind-the-scenes/?g2_GALLERYSID=95f8b33dfd428dd78ea9db5193356bf2

Antonio
17-02-08, 12:22
Για να δουμε αν προβλεψω σωστα.....

1.Heath
2.Badell
3.Samuel
4.Freeman
5.Jackson

Αν τα πιασω,κερδιζω μια πρωτεϊνη απο τον ruhl!


3 στα 5 ο billy. :awesome:

Επιασες το 1 το 2 και το 5!

RUHL
17-02-08, 14:40
Ενταξη αν και βγηκε ισοπαλια
αλλα ομως δεν μας χαλασε ε βασιλακη ποιο καλα δεν ειναι ετσι και οι 2 κερδισμενοι???? :P :P :P

ioannis1
18-02-08, 12:10
ποια ειναι η τελικη καταταξη;

Muscleboss
18-02-08, 13:23
1. Phil Heath
2. Gustavo Badell
3. Mo Elmoussawi
4. Silvio Samuel
5. Johnnie Jackson
6. Desmond Miller
7. Eddie Abbew
8. Toney Freeman
9. Troy Alves
10. King Kamali

MB

SOLID
18-02-08, 16:43
5ος ο jackson???
Δυστυχως δεν μπορει να παρει μερος ο Μιχαλης Κεφαλιανος στην ifbb αλλα εχουμε τον Γιαννη Ελευθεριαδη που εχει καρτα επαγγελματια της ifbb αλλα αν δεν κανω λαθος νομιζω πως ζει γερμανια πλεον και κατεβαινει με τα χρωματα της γερμανιας.

RUHL
18-02-08, 17:12
Γιαννης Ελευθεριαδης παλια τωρα σταματησε νομιζω πολυ καλος μεχρι και στο στο NOC Πηγε

ioannis1
18-02-08, 21:54
εχει προβλημα με την καρδια του.

nickos46
18-02-08, 22:30
κρίμα.

SOLID
19-02-08, 00:11
εχει προβλημα με την καρδια του.


Τι εχει συμβει ακριβως δεν εχω ιδεα.Κριμα για τον ανθρωπο ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο πολυ.

ioannis1
19-02-08, 12:57
αποτι ξερω το ξεπερασε αλλα οχι 100%.

toula_nomikou
19-02-08, 15:40
Γιαννη αν δε κανω λαθος ειναι αρκετα μεγαλος ετσι δεν ειναι?

RUHL
19-02-08, 16:10
http://imageshack.gr/files/10y8n08jx9ljgsvziu86.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=10y8n08jx9ljgsvziu86.jpg)

ioannis1
19-02-08, 16:27
δεν ξερω να σου πω,ο στρατος τον ξερει καλα.

toula_nomikou
19-02-08, 20:30
Eυχαριστω ruhl για τη φωτο δεν μου ερχοταν στο μυαλο ποιος ειναι. :D :D

argyrakis
19-02-08, 21:50
Παιδία για όσους δεν γνωρίζετε ο Γιάννης Ελευθεριάδης είναι από την Χρυσούπολη και τα καλοκαίρια τα περνάει μαζί μας είναι παρά πολύ φίλοι με τον Ηλία
Και μπορώ να πω πώς μας βοηθάει παρά πολύ στης προετοιμασίες μας

Και αν θέλετε φωτογραφίες μπορεί να βάλει κάποιες ο Ηλίας που έχει στο γυμναστήριο

ioannis1
19-02-08, 22:00
strato κανε ενα ξεχωριστο τοπικ για τον γιαννη με τον ηλια,και αν μπορεις πες τον ναμας κανει και μια αφιερωση. :bowdown:

TRIANTAFYLLOU
19-02-08, 23:19
Δίκιο εχει ο στρατος ο ελευθεριάδης είναι απο την χρυσούπολη πολυ καλός φίλος είμαστε σαν αδέρφια μαζί ξεκινήσαμε τήν προπόνηση με πρωτόγονα μέσα ,ειναι δύο χρονια μικρότερος απο μενα το 1967γενημένος , εχει βγει πρώτος στην γερμανία εναν πολυ δύσκολο αγώνα που τις περισσότερες φορές ο γερμανός γενικος παίρνει και το παγκόσμιο. είναι επισης παγκόσμιος πρωταθλητής και έγινε επαγγελματιας της ifbb όπου εχει διακριθεί σε επαγγελματικούς αγώνες όπως στο ΝΟC στην νεα υόρκη όπου σε εναν αγώνα πήγαμε μαζί το 1999 και προσεχώς μπορώ να βάλω και φοτο έχει μπεί στην πεντάδα σε επαγγελματικούς αγώνες με τα μεγαλύτερα ονόματα απο το mr olympia. είχε κάποια προβλήματα με την καρδιά γιατί ενω το ήξερε κατέβηκε σε δυο συνεχόμενους αγώνες και πέτυχε την τέλεια φόρμα αψηφόντας τον κινδυνο αλλά επιδείνωσε την κατάσταση και η καρδια του δούλευε στο 20% πολυ κρήσιμη η κατάσταση αλλά κατάφερε το ξεπέρασε και ετοιμαζόταν ξανά για αγώνες απλά έκανε μια αποχή για να βοηθήσει την γυναίκα του την Ζιμπιλε στην προετοιμασία της οπου βγήκε πρώτη στην γερμανία και δεύτερη στο παγκόσμιο της ifbb. μπορείτε να δείτε περισσότερα στο σαιτ της ifbb στο com η στο de.

RUHL
20-02-08, 00:36
Παιδία για όσους δεν γνωρίζετε ο Γιάννης Ελευθεριάδης είναι από την Χρυσούπολη και τα καλοκαίρια τα περνάει μαζί μας είναι παρά πολύ φίλοι με τον Ηλία
Και μπορώ να πω πώς μας βοηθάει παρά πολύ στης προετοιμασίες μας

Και αν θέλετε φωτογραφίες μπορεί να βάλει κάποιες ο Ηλίας που έχει στο γυμναστήριο


OOOOOOOOOOOOOOo ναιιιιι :bowdown: :bowdown: :bowdown:
εγω τον ειδα πρωτη φορα σε ενα καβαλιοτικο καναλι οπου ειχε παει ο Mod μας τριανταφυλλου ποτε ηταν το 2001?2000 καπου εκει και ειχε βαλει 2 βιντεακια να παιξουν στην εκπομπη εκεινη ενα με τον Dorian απο το τελευτεο του ολυμπια και ενα με τον Ελευθεριαδη απο το ατομικο ποζαρισμα του σε ελληνικο αγωνα και ηταν τεραστιος δεν ειχα ξαναδει κανεναν τοσο "μεγαλο" ελληνα απο τοτε.

Kntrns_MD
22-02-08, 15:36
παιδιά αν μπορείτε βάλτε φωτογραφίες! :bowdown:

argyrakis
22-02-08, 18:16
υπόσχομαι να φτιάξω ένα τοπικ για τον Γιάννη όπου θα βάλουμε όσες φωτογραφίες έχουμε

ioannis1
22-02-08, 23:07
εχω και εγω καποιες.

TRIANTAFYLLOU
27-02-08, 02:43
http://imageshack.gr/files/4v05yegvhk22s3hx8mx3.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=4v05yegvhk22s3hx8mx3.jpg)

Aυτή η φοτο ειναι απο τον πρώτο επαγγελματικό αγώνα του Γιαννη Ελευθεριάδη στην νεα υορκη εδω ειμαστε στο σεντραλ παρκ μετα τον αγώνα N.O.C. ήθελε πολύ να πάμε παρέα στον πρώτο του επαγγελματικό αγώνα .
εκανα μια προσπάθεια να ποστάρω μια φοτο θα δοκιμάσω κι άλλες .

RUHL
27-02-08, 02:59
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Muscleboss
27-02-08, 12:43
εκπληκτικός! ηλία ευχαριστούμε πολύ! :awesome:

τι χρονολογία είναι η φωτογραφία;

ΜΒ

Kntrns_MD
27-02-08, 14:17
πολύ καλός! :clap: :clap: :clap:

τι θέση είχε πάρει στο NOC?

TRIANTAFYLLOU
27-02-08, 19:11
http://imageshack.gr/files/676ylzsoz3nxe3ja4plz.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=676ylzsoz3nxe3ja4plz.jpg)

Η προηγούμενη φοτο που ποσταρα ηταν απο το NOC τον μαιο του 1999 στην Νεα Υόρκη ηταν ο πρώτος επαγγελματικός αγώνας και πήρε την 16η θέση . αλλα θέλω να τονίσω επειδή ημουν εκεί σ αυτούς τους αγώνες τα αποτελέσματα ειναι βγαλμένα πρίν τον αγώνα τι ενοώ, οι πρώτοι 10 αθλητες απαρτίζονται απο αυτούς που είναι παλιοι επαγγελματίες και γνωστοί με δυνατους χορηγούς και διακοσμουν εξώφυλλα περιοδικών οι επόμενες θέσεις απαρτίζονται από αυτούς που έχουν ξανακατέβει και μετα οι πρωτοεμφανιζόμενοι . για να μην γίνονται παρεξηγήσεις όμως όταν κάποιος απο την τελευταία κατηγορία ειναι καθαρά καλύτερος απο τούς πρώτους 10 τότε απλά δεν τούς βάζουν μαζί στα κομπάριζον να μήν φαίνετε η διαφορά. παρ ολα αυτά όμως ο κόσμος στην νέα υόρκη γιουχάριζε τούς κριτές για το αποτέλεσμα οχι μόνο για τον γιαννη αλλά και για αλλους αθλητές ο γιαννης εκείνη την μέρα ηταν καλύτερος απο τον portel cotrel τον jony moya τον milos sargef και αλλους που ήταν στην εξάδα και ο pol dillet που ήταν πρώτος επρεπε να ήταν εκτός δεκάδας γιατί δεν είχε κουράγιο ούτε να ποζάρει. Αυτα όμως αν δέν τα έβλεπα με τα μάτια μου δεν θα τα πίστευα ενώ μου τα έλεγε ο τότε πρόεδρος της NABBA και ένας από τούς καλύτερους, πιο πεισματάρηδες και πιο σκληρά προπονημένους αθλητές ο Ανάργυρος Τσοπουρίδης επειδή υπάρχουν συμφεροντα ειδικά στούς επαγγελματικούς αγώνες της IFBB. ο γιάννης όμως κατάλαβε την πολιτική και συνέχισε και έφτασε μέχρι 5η θέση σε παρόμοιους αγώνες γιατί λογικά και εγω να καθόμουν κριτής σε τέτοιο επίπεδο με τέτοια ονόματα σίγουρα θα επηρεαζόμουν.. :bodybuilder2:

toula_nomikou
27-02-08, 19:34
Μπραβο Ηλια πολυ ωραια φωτογραφια,πραγματικα πολυ καλος αθλητης και τεραστιος :shock: :shock:

Muscleboss
27-02-08, 19:52
Ηλία ευχαριστούμε για τη φώτο και τις πληροφορίες, πολλοί αγνοούν αυτόν τον αθλητή μας κι καλό είναι να μαθαίνουνε. :clap: :clap: :clap:

ΜΒ

RUHL
27-02-08, 20:26
Ηλια μηπως μπορεις να ανεβασεις εκεινο το βιντεακι(ατομικο ποζαρισμα) που ειχες παει σε εκεινη την εκπομπη σε ενα τοπικο καναλι σας (απο αγωνα στην ελλαδα) η καποιο αλλο αμα εχεις γιατι κριμα ειναι δεν βρηκα κανενα on line πολυ τερας ηταν εκει :shock:

Οσο για τους κριτες μεγαλο δικιο εχει ο ηλιας δεν ξερω τι εκαναν με τον ελευθεριαδη εγω σας δινω αυτο επειδη πρωτη θεση στον Paul Dilete δεν αξηζε




1999

Markus set his sights on the 1999 NOC and returned looking every inch the champion at 270 pounds of shredded prime beef. In a highly controversial decision, Ruhl was deemed an inexplicable fourth place while Paul Dillett, considerably off his best condition, was called out as the winner. New York fans donʼt take such injustice without letting their dissatisfaction being known. Loud chants of ʽBULLSHIT!ʼ reverberated angrily inside the Beacon Theater as trash was hurled on stage. Head judge Steve Weinberger turned to face the mob, looking on the verge of violence himself in all the heated emotion. But there was one positive outcome for Markus – he had qualified for that yearʼs Mr. Olympia. Stoked at the chance to get on stage with the likes of Ronnie Coleman and Flex Wheeler, he managed to gain another ten pounds and came to Las Vegas at 275 earth-crushing pounds. But as is often the case for Olympia rookies, he didnʼt get called out for comparisons until quite late in the prejudging. To make matters much worse, his urine tested positive for diuretics and he was disqualified. Still, encouraged by the experience of competing in his first Olympia, he went on to the British Grand Prix in Manchester and finished seventh in a show won by Ronnie.

Gasturb
27-02-08, 21:26
Πκαλό σώμα αλλά κ φωτογραφία γενικότερα.

Μακάρι να τον έχουμε κοντά μας κάποια στιγμή.

TRIANTAFYLLOU
28-02-08, 02:28
Tώρα παιδια μιλούσα με τον στρατο και θα κανουμε ενα τοπικ για τον γιοχαν ετσι τον λενε εδω στην χρυσουπολη εγω βεβαια γιαννη τον λέω και θα βάλουμε φοτο και βιντεο εχω πολυ πράμα. Ενα όμως θα πω μακάρι να υπήρχε αυτή η τεχνολογία απο παλια και ειδικά αυτό το φόρουμ τωρα γιατί τα λέω αυτά ο γιαννης ενα παράπονο ε'ιχε στην γερμανία ήταν έλληνας και στήν ελλάδα ξένος. μεχρι το 1995 κατέβαινε σε γερμανικούς αγωνες σαν γερμανός γιατί είχε δυο υπηκοότητες οταν ερχόταν τα καλοκαίρια στήν ελλάδα και κάναμε μαζί προπόνηση μετα απο εξι εβδομάδες που τελείωνε η αδειά του τον εβλεπαν στη γερμανία οι φίλοι του και έβλεπαν μεγάλη βελτίωση ενω ηταν ηδη πολυ καλός λόγω καλής ψυχολογίας και τότε μου λέει Ηλία θα κατεβώ στο γερμανικό πρωτάθλημα θά βγω γενικός νικητής και στο παγκοσμιο κανόνισε με τον πρόεδρο της ifbb της ελλάδας να κατεβώ σαν έλληνας γιατί τίς περισσότερες φορές ο γερμανός γενικός παιρνει και το παγκόσμιο οπότε δεν θα ντροπιάσω την ελλάδα θα είμαι καλός . Ο γιάννης που λέτε πήρε το γενικό με διαφορά επικοινωνω και εγω με τον πρόεδρο της ifbb και σημερινό πρόεδρο και τί μου είπε ο ανθρωπος :να κατεβεί στο πανελληνιο να τον δούμε για να προκριθεί του είπα και εγώ οτι το θέλει πολύ να κατέβει σε ελληνικό αγώνα αλλά έχει πρόβλημα με την δουλειά του γιατι λείπει συνέχεια (είχαν δικό τους εστιατόριο οικογενειακή επιχείρηση) και επιβαρύνει τούς δικούς του σύν τα έξοδα και την ταλαιπωρία ενώ ειναι ηδη πρωταθλητής γερμανίας. οταν μας έχουν ανάγκη μας θυμούνται ήταν τα λόγια του προέδρου μα ο γιάννης δεν είχε ανάγκη κανέναν να πάει στο παγκόσμιο ήταν ηδη προκριμένος με την γερμανική ομάδα , το αποτέλεσμα γίνετε το παγκόσμιο στην τσεχία αν θυμάμαι καλά και εκεί συναντήθηκαν ο γιάννης με την ελληνική ομάδα περιτό να πώ οτι όσοι τον είδαν επαθαν πλάκα όλοι κατάλαβαν ποιός είναι ο παγκόσμιος πρωταθλητής είχε μια φόρμα εξωφρενική με τέλεια γράμωση όγκο συμετρία και όπως ήταν φυσικό κέρδισε το παγκόσμιο με μια λεπτομέρεια η νίκη χρεώθηκε στην γερμανία. όλοι έτρεξαν να τον συγχαρούν και οι έλληνες αθλητές που πραγματικά τα παιδια χάρηκαν που κέρδισε ο γιάννης όπως και ο πρόεδρος που λέει στούς γερμανούς με χαρά είδατε δικός μας κέρδισε λέει και ο γερμανός με ειρωνεία και με το δίκιο του περίεργο δέν το κατάλαβα στην δική μας ομάδα ήταν πώς εσυ μας λές κάτι τέτοιο. ο νοών νοείτο .
ενα ακόμη θα πω αλλά θα το αναλύσω αλλη φορά σε άλλο τοπικ επειδή ασχολουμε απο το 1985 με ομοσπονδίες και αγώνες και γνωρίζω καλά αυτά τα γράμματα να πληροφορήσουμε τόν κόσμο ποιές είναι οι ομοσπονδίες οι γνήσιες και ιστορικές και ποιές οι μαιμού αλλά όλα αυτά πρέπει να τα παρουσιάσουμε με αποδείξεις και έγγραφα γιατί πρέπει να είμαστε αξιόπιστοι και να στηρίζουμε αυτά που λέμε όπως άλλωστε το κάνουμε μέχρι τώρα.

ioannis1
28-02-08, 11:15
Ηλία ηδη ανοιξαμε ενα μες τιτλο Γιάννης Ελευθεριαδης στο αγωνιστικο ββ.