PDA

Επιστροφή στο Forum : HMB (Warriorlab)



κουλης
18-01-11, 16:53
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20221&d=1295358763


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20220&d=1295358755




ο HMB σημαίνει βήτα-υδροξύ-βήτα-12θυλοβουτυρικό

Πρόκειται για ένα παράγωγο (μεταβολίτη) του αμινοξέος διακλαδισμένης αλυσίδας Λευκίνη, το οποίο συμβάλλει στην ταχύτερη επαναφορά των μυών σας μετά την προπόνηση. Το HMB μειώνει αισθητά την αλλοίωση των μυών μετά από σκληρή προπόνηση, έτσι ώστε να μπορείτε να ανακτήσετε τις δυνάμεις σας γρηγορότερα. Το HMB δίνει τη δυνατότητα στο σώμα να χτίσει τους μύες γρηγορότερα και να γίνει δυνατότερο. Αυξημένος μυϊκός όγκος και δύναμη.

Κατά τη διάρκεια μεγάλης καταπόνησης, ο φλοιός επινεφριδίων παράγει, μεταξύ άλλων, κορτιζόνη η οποία ενισχύει την ικανότητα του σώματός σας να αντιδρά γρήγορα και με ετοιμότητα. Δυστυχώς, αυτές οι ορμόνες έχουν μια ανεπιθύμητη παρενέργεια για τους αθλητές, οδηγούν στη μετατροπή ενός ποσοστού μυϊκού όγκου σε ενέργεια. Συνεπώς, μπορεί να συμβεί ορισμένοι αθλητές, παρά τη μακροχρόνια και βαριά προπόνηση, να μην παρατηρούν αύξηση μυϊκού όγκου στο σώμα τους. Το συμπλήρωμα HMB ενεργεί με τρόπο ώστε να αποκλείσει αυτή την ορμονική αντίδραση. Η αυξημένη δύναμη γίνεται εμφανής μετά από 2 εβδομάδες χρήσης.

Το HMB είναι ένα ισχυρό συμπλήρωμα από το οποίο ένας αθλητής μπορεί να αντλήσει πολλά οφέλη από την άποψη της αύξησης και δύναμης των μυών. Η χρήση του HMB όχι μόνο επιφέρει μια τεράστια αύξηση του μυϊκού όγκου και της μυϊκής δύναμης, αλλά επίσης βελτιώνει αισθητά την ικανότητα του σώματός σας να καίει το λίπος. Η λήψη του HMB θα αυξήσει επίσης την αντοχή σας κατά τη διάρκεια ενός εντατικού προγράμματος προπόνησης. Σας συμβουλεύουμε να συνδυάζετε τη λήψη του HMB με μια διατροφή πλούσια σε πρωτεΐνες, καθώς η πρωτεΐνη ενισχύει περισσότερο τη δράση του HMB.

Επιτυχημένοι συνδυασμοί
Η έρευνα έχει δείξει ότι εάν συνδυάσετε την κρεατίνη με το HMB, ο αντίκτυπος στην αύξηση και τη δύναμη των μυών είναι πολλές φορές μεγαλύτερος από ό,τι συμβαίνει με την ξεχωριστή χρήση των δύο συμπληρωμάτων. Αυτό οφείλεται ιδιαίτερα στη συνέργια που υπάρχει ανάμεσα στα δύο: Το HMB και η Κρεατίνη αλληλοενισχύουν τη δράση τους.

Συνήθεις ερωτήση:
Ε: «Χρειάζομαι το HMB; Δεν μπορώ να έχω τα ίδια αποτελέσματα από την κανονική διατροφή μου;»

Α: Το σώμα μας συνήθως παράγει πολύ μικρές ποσότητες HMB συνεπώς η χρήση συμπληρώματος πολλές φορές επιβάλλεται. Περιορισμένες ποσότητες HMB βρίσκονται επίσης στο τριφύλλι, το γκρέιπφρουτ και σε ορισμένα είδη ψαριού (π.χ. λαβράκι). Το HMB δεν είναι ούτε στεροειδές ούτε φάρμακο, μπορείτε να το βρείτε ακόμη και στο μητρικό γάλα. Πρόκειται για ένα ισχυρό συμπλήρωμα από το οποίο ένας αθλητής μπορεί να αντλήσει πολλά οφέλη σε σχέση με την αύξηση και τη δύναμη των μυών.



τι γνωμη εχετε για το παραπανω συμπληρωμα..? αξιζει να το παρει κανεις?

beefmeup
18-01-11, 16:56
οχι ιδιαιτερα..

αν θες κατι σαν εναλακτικο στην κρεατινη(καμια σχεση ομως:green:),μπορεις να το δοκιμασεις..
η καλυτερα αν τα περνεις κ τα 2 μαζι..
αλλοι λενε οτι ειναι οκ,αλλοι το θαβουν.

απλα να ξερεις οτι θες τουλαχιστον 3γρ ανα μερα χωρισμενο σε ισοποσες δοσεις.
εγω που ειχα παρει μια-2 φορες απο αλλη εταιρια χροοονια πριν,δεν μου εκανε τπτ,αλλα πλακα πλακα θα ηθελα να το ξαναδοκιμασω παλι..

ετσι για το εφε.:green:

Devil
18-01-11, 17:03
το εχω δοκιμασει στα 9-10γρ την ημερα.... καμια διαφορα...

και ηταν μαζι με κρεατινη....

κουλης
18-01-11, 17:03
παραλληλα με κρεατινη προτινεις ε? ψηνομαι να το καβατζωσο.......ειναι και σε καψουλες θα κατεβαινει ευκολα.....:thumbup:

κουλης
18-01-11, 17:04
το εχω δοκιμασει στα 9-10γρ την ημερα.... καμια διαφορα...

και ηταν μαζι με κρεατινη....

μαπα τελικα ε? καλητερα γλουταμινη τοτε...........

beefmeup
18-01-11, 17:04
το εχω δοκιμασει στα 9-10γρ την ημερα.... καμια διαφορα...

και ηταν μαζι με κρεατινη....

θελει να πηγαινεις κ γυμναστηριο ρε συ..:green:

κ βασικα κουλης απο αυτο το συγκεκριμενο θες περιπου 6 ταμπς ανα μερα,οποτε παρε καποιο που να ειναι 1γρ ανα ταμπ,να θες να παρεις..

κουλης
18-01-11, 17:07
κ βασικα κουλης απο αυτο το συγκεκριμενο θες περιπου 6 ταμπς ανα μερα,οποτε παρε καποιο που να ειναι 1γρ ανα ταμπ,να θες να παρεις..

και χαρηκα και εγω βλεποντας 120 καψουλες:P

Devil
18-01-11, 17:09
μαπα τελικα ε? καλητερα γλουταμινη τοτε...........

ουτε...

καλητερα BCAA.... + leucine


θελει να πηγαινεις κ γυμναστηριο ρε συ..:green:

κ βασικα κουλης απο αυτο το συγκεκριμενο θες περιπου 6 ταμπς ανα μερα,οποτε παρε καποιο που να ειναι 1γρ ανα ταμπ,να θες να παρεις..

σοβαρα μιλας???? εγω νομιζα οτι σε πιανει και χωρις gym....:P

τι λες τωρα....:turtle::turtle::turtle:

jannous44
31-01-11, 13:17
λεω να το τσιμπισω το συγκεκριμενο.. κανει δουλεια? ειναι σε πολυ καλη τιμη σε σχεση με αλλες εταιριες παντως. 16 ευρο / 120caps

savage
31-01-11, 14:01
16 ευρω ειναι λιγα δηλαδη?παιρνεις 12 κιλα βρωμη με τοσα λεφτα.
οπως ειπαν και τα παιδια απο πανω δυσκολα θα δειτε καμια διαφορα με το ΗΜΒ. πρεπει να κανεις εξωφρενικα σκληρη προπονηση και να ζητας να σε βοηθησει στην αποκατασταση,κι αν αν βοηθησει θα το κανει ελαχιστα και μπορει να ειναι και placebo.

οποτε αν θελετε τη συμβουλη μου παιδια,μην παιρνετε σβαρνα οτι χαπι/σκονη βλεπετε μπροστα σας μονο κια μονο επειδη ειναι φαινομενικα σε προσφορα/καλη τιμη.

δεν ειμαστε 35αρες κυριες που τις πεταξαν σε πολυκαταστημα ρουχων εν μεσω εκπτωσεων.
αξιολογειστε τις αναγκες σας σε συναρτηση με το τι χρειαζεται το σωμα σας και οχι σε συναρτηση με το τι ειναι "φτηνο".

ταπεινη μου αποψη

PMalamas
06-02-11, 15:07
συμφωνω.. stick to basics.

ΑΘΛΗΤΗΣ
25-08-16, 14:23
Νέα εμφάνιση και πίνακας με αναλυτικά τα συστατικά του HMB της Warriorlab!

http://www.xtr.gr/images/detailed/6/01-136-033-HMB-120-Caps-800X800.jpg

http://athlitis.gr/images/companies/1/01-136-033-HMB-120-Caps-facts.jpg

ΑΘΛΗΤΗΣ
15-02-17, 16:11
Αυτές τις μέρες είναι σε προσφορά στον ΑΘΛΗΤΗ. Δείτε το εδώ (https://athlitis.gr/simpliromata/eidika-proioda/hmb-120-caps-warriorlab/).