PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφή μου και η εμμονή με μια σαμπρελίτσα



Panosss
19-01-11, 00:21
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα.
Παρακολουθώ το forum εδώ και αρκετό καιρό και ήρθε η ώρα να παραθέσω και το δικό μου διατροφολόγιο.

Ηλικία: 35
Ύψος: 185
Βάρος: 83 κιλά

Το γυμναστήριο το επισκέπτομαι 6 φορές την εβδομάδα με 50 λεπτά βάρη και 40 λεπτά διάδρομο κάθε φορά.

Πρωινό
100 γρ βρώμη
60 γρ τρικαλινό light
400 ml γάλα άπαχο

Δεκατιανό
Φρούτο ή μια φέτα ολικής άλεσης με μια φέτα τρικαλινό light και 10 αμύγδαλα

Μεσημεριανό
Κοτόπουλο/μοσχάρι/γαλοπούλα/ψάρι/όσπρια (ένα απο αυτά), 50 γρ τρικαλινό light και σαλάτα πράσινη

(Προπόνηση)

Μεταπροπονητικό
30γρ WHEY και μια μπανάνα

Απογευματινό (μια ώρα μετά την προπόνηση)
Κοτόπουλο/μοσχάρι/γαλοπούλα/ψάρι/όσπρια (ένα απο αυτά), 50 γρ τρικαλινό light και σαλάτα πράσινη

Βραδινό
2 πορτοκάλια και 5 καρύδια

Το μόνο κομμάτι που θέλω να διορθώσω είναι (take a wild guess) μια μικρή σαμπρελίτσα που έχει απομείνει και με έχει αρρωστήσει

Wolve
19-01-11, 00:40
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα.
Παρακολουθώ το forum εδώ και αρκετό καιρό και ήρθε η ώρα να παραθέσω και το δικό μου διατροφολόγιο.

Ηλικία: 35
Ύψος: 185
Βάρος: 83 κιλά

Το γυμναστήριο το επισκέπτομαι 6 φορές την εβδομάδα με 50 λεπτά βάρη και 40 λεπτά διάδρομο κάθε φορά.

Πρωινό
70 γρ βρώμη
60 γρ τρικαλινό light (βγαλε το τυρι)
400 ml γάλα άπαχο ( 200ml )
βαλε ενα ολοκληρο αυγο και μια χουφτα καρυδια

Δεκατιανό
Φρούτο ή μια φέτα ολικής άλεσης με μια φέτα τρικαλινό light και 10 αμύγδαλα

Εδω εισαι λαθος, καλυτερα πιες 35γρ whey και φαε 1 ξινομηλο

Μεσημεριανό
Κοτόπουλο/μοσχάρι/γαλοπούλα/ψάρι/όσπρια (ένα απο αυτά), 50 γρ τρικαλινό light και σαλάτα πράσινη

( Μανια με το τρικαλινο... βγαλτο... Βαλε σαλατα με 1 κ.σ ελαιολαδο, κρεας + 100γρ ρυζι ή 75γρ μακαρονια ή 120γρ πατατα )

(Προπόνηση)

Μεταπροπονητικό
30γρ WHEY και μια μπανάνα ( δεν χρειαζεται η μπανανα, βαλε καλυτερα ενα ξινομηλο εδω ή και τιποτα, ετσι και αλλιως θα φας μετα την προπονηση )

Απογευματινό (μια ώρα μετά την προπόνηση)
Κοτόπουλο/μοσχάρι/γαλοπούλα/ψάρι/όσπρια (ένα απο αυτά), 50 γρ τρικαλινό light και σαλάτα πράσινη ( εδω φαε οτι σου ειπα και για το μεσημερι, εντος 1 ωρας μετα την προπονηση )

Βραδινό
2 πορτοκάλια και 5 καρύδια

Εδω εχεις κανει το χειροτερο απ'ολα... Βγαλε τα πορτοκαλια, βαλε 1 γιαουρτι 2% και μια χουφτα καρυδια...

Το μόνο κομμάτι που θέλω να διορθώσω είναι (take a wild guess) μια μικρή σαμπρελίτσα που έχει απομείνει και με έχει αρρωστήσει

Σου εκανα καποιες διορθωσεις, αναλογα με τις αναγκες σου αυξομειωνεις. :toast:

Edit: Περνα μια βολτα απτα " Νεα μελοι " για να σε γνωρισουμε καλυτερα :)

Panosss
19-01-11, 00:44
Σε ευχαριστώ για τις προτάσεις (ναι έχω ψύχωση με το τρικαλινό light όντως :rolf: )

crow
19-01-11, 01:00
Τρικαλινο τι light τι κανονικο ειναι τρελλα.
Μη το βγαλεις τελειως δεν υπαρχει λογος ,απλα μην το τρως σε ολα σου τα γευματα.

Panosss
19-01-11, 01:04
Το "δουλέυω" αρκετά γιατί εκτός απο νόστιμο είναι και πολύ καλή πηγή πρωτεΐνης