PDA

Επιστροφή στο Forum : Perfor-Maxx (ON)



Lao
20-01-11, 02:25
http://www.optimumnutrition.com/products/images/PerforMaxx.jpg

http://www.optimumnutrition.com/products/images/performaxx-facts.jpg

Και ενώ στην Ελλάδα δύσκολα βρίσκεται η Opti-Men, βλέπω την PerformMAXX, και πάλι από την ΟΝ. Δεν βλέπω, αν κρίνω από την ταμπέλα κάτι καλύτερο σε σχέση με την Opti-Men, μάλλον είναι πιο «ελαφριά».

zenclub
01-02-11, 20:58
Φίλε Lao είναι εδώ και μέρες που σκέφτομαι να αγοράσω τις συγκεκριμένες πολυβιταμίνες..Τις έχεις δοκιμάσει? Απο τα συστατικά και μόνο πρέπει να είναι αρκετά καλή τουλάχιστον για όσους γυμνάζονται εντατικά..
Όποιος γνωρίζει ρε παιδιά ας γράψει κάτι..Βασικά αυτό που είπες Lao,ότι είναι ''πιο ελαφριά'',εννοείς ότι δεν έχεις διαταραχές στομαχικές?
Σε ρωτάω γιατί με τις Animal Pak,δεν την πάλεψα γενικά κ το στομάχι μου ήταν χάλια,ανακατευόμουν συχνά.

Lao
02-02-11, 01:30
Φίλε Lao είναι εδώ και μέρες που σκέφτομαι να αγοράσω τις συγκεκριμένες πολυβιταμίνες..Τις έχεις δοκιμάσει? Απο τα συστατικά και μόνο πρέπει να είναι αρκετά καλή τουλάχιστον για όσους γυμνάζονται εντατικά..
Όποιος γνωρίζει ρε παιδιά ας γράψει κάτι..Βασικά αυτό που είπες Lao,ότι είναι ''πιο ελαφριά'',εννοείς ότι δεν έχεις διαταραχές στομαχικές?
Σε ρωτάω γιατί με τις Animal Pak,δεν την πάλεψα γενικά κ το στομάχι μου ήταν χάλια,ανακατευόμουν συχνά.

Όχι, δεν τις έχω δοκιμάσει αλλά παίρνω τις Opti-Men που είναι της ίδιας εταιρείας. Κρίνοντας από τα συστατικά, η Opti-Men φαίνεται πιο πλήρης, αυτό εννοώ με το «πιο ελαφριά» για την PerforMAXX.

Όπως είπα, δεν βλέπω τον λόγο ύπαρξης αυτής της πολυβιταμίνης από την στιγμή που στα ίδια λεφτά υπάρχει η Opti-Men.

PMalamas
02-02-11, 01:35
Καλυτερη η Opti-Men

deluxe
05-02-11, 04:31
Λογικα η διαφορα θα ειναι οτι αυτη εδω εχει το PerforMAXX Blend, που εχει διαφορα αντιοξειδωτικα.

Lao
06-02-11, 00:01
Λογικα η διαφορα θα ειναι οτι αυτη εδω εχει το PerforMAXX Blend, που εχει διαφορα αντιοξειδωτικα.

Δεν βλέπω να έχει παραπάνω αντιοξειδωτικά σε σχέση με την Opti-Men, εκτός και αν σε κάποια συγκεκριμένα έχουν ανεβάσει τις ποσότητες. Δυστυχώς έτσι όπως διατυπώνει τα Supplement Facts η ΟΝ που τα βάζει όλα σε μια κατηγορία και απλά λέει πόσα mg είναι όλα μαζί, δεν είμαστε σε θέση να το ξέρουμε.

Πάντως εμένα η PerforMAXX σαν κουτσουρεμένη Opti-Men μου φαίνεται.

PMalamas
06-02-11, 00:23
1+ εχει: ειναι φθηνοτερη

Kaloutsikos
07-02-11, 11:59
Ρε παιδιά γιατί στο site της Optimum δεν υπάρχει ή εγώ δεν μπορώ να την βρω?

PMalamas
07-02-11, 12:09
εδω δν την εχει..
γτ θες να την αγορασεις? θα τη βρεις σγρ σε διαδικτυακα καταστηματα

Kaloutsikos
07-02-11, 12:37
εδω δν την εχει..
γτ θες να την αγορασεις? θα τη βρεις σγρ σε διαδικτυακα καταστηματα

Σκέφτομαι να την αγοράσω αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση πως δεν υπάρχει στο site της Optimum, πως γίνετε αυτό? Μήπως είναι κανένα Βουλγάρικο προϊόν? :)

beefmeup
07-02-11, 13:27
Σκέφτομαι να την αγοράσω αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση πως δεν υπάρχει στο site της Optimum, πως γίνετε αυτό? Μήπως είναι κανένα Βουλγάρικο προϊόν? :)

μπα δεν παιζει..την πουλανε πολυ αξιοπιστα σαητ στο αμερικα..
απλα μπορει να την απεσυραν γρηγορα για τους λογους που εγραψαν τα παιδια πιο πανω κ να πουλανε left overs μεχρι να τελειωσουν.

Lao
07-02-11, 17:01
Το ευρωπαϊκό site της ΟΝ έχει ελλείψεις απ'ότι έχω δει.

Kaloutsikos
07-02-11, 18:50
Το ευρωπαϊκό site της ΟΝ έχει ελλείψεις απ'ότι έχω δει.

Mα δεν υπάρχει καθόλου στο site, δεν έπρεπε να υπήρχε και να έλεγε μη διαθέσιμο απόθεμα?

PMalamas
07-02-11, 19:05
μαλλον δε σε θελει το συμπληρωμα παρε οπτι μεν

Kaloutsikos
07-02-11, 19:14
μαλλον δε σε θελει το συμπληρωμα παρε οπτι μεν

κανονικά όμως, το θέμα είναι πως δεν μπορώ να το βρώ Ελλάδα μόνο από εξωτερικό. Τέσπα θα δώ!

PMalamas
07-02-11, 19:26
σγρ εψαξες απο την αρχη?
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=5193&category=424

Kaloutsikos
07-02-11, 19:49
μαλλον δε σε θελει το συμπληρωμα παρε οπτι μεν


κανονικά όμως, το θέμα είναι πως δεν μπορώ να το βρώ Ελλάδα μόνο από εξωτερικό. Τέσπα θα δώ!

Για τις opti-men λέω, όχι για τις performaxx. :)

PMalamas
07-02-11, 21:19
τοτε εισαι εκτος θεματος.
η μας κοροιδευεις.:turtle:
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1629&category=
:welcome:

Titanium
08-02-11, 00:08
τοτε εισαι εκτος θεματος.
η μας κοροιδευεις.:turtle:
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1629&category=
:welcome:

Βασικα αυτες εχουν μηνη καταλαθος μεσα στο σιτε:green:...Δεν τις εχουν πια στα xtr και δεν θα τις ξαναφερουν...Πιγα και ρωτισα:toast:

PMalamas
08-02-11, 00:23
Βασικα αυτες εχουν μηνη καταλαθος μεσα στο σιτε:green:...Δεν τις εχουν πια στα xtr και δεν θα τις ξαναφερουν...Πιγα και ρωτισα:toast:

αρα μπορει να την παραγγειλει απο το σιτε.. ετσι κι αλλιως υπαρχει και σε αλλα σιτε θα τη βρει.

Titanium
08-02-11, 00:29
αρα μπορει να την παραγγειλει απο το σιτε.. ετσι κι αλλιως υπαρχει και σε αλλα σιτε θα τη βρει.

Μα δεν τις εχουν:green:...Και νομιζω γενικα δεν τις ξαναφερνουν ελλαδα γιατι εψαχνα να της βρψ και σε αλλα σιτε και δεν τις βρικα πουθενα:(....Αλλα ειμαστε και λιγω οφφ τοπικ:green:
Για τις optimen λεω...

Kaloutsikos
19-02-11, 21:56
Αγόρασα χτες τις perfor maxx και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.
Η προηγούμενες πολυβιταμίνες που είχα ήταν χάπι και δεν μπορούσα να τις καταπιώ με τίποτα, αυτές είναι κάψουλες και καταπίνονται πολύ εύκολα.
Ακόμα μου άρεσε πολύ το καπάκι τους, για να τις ανοίξεις τις πιέζεις προς τα κάτω και το ξεβιδώνεις. :P:)

G ston Asso
12-03-11, 23:23
Μάγκες αγόρασα και εγώ την performaxx . Παρατήρησα μεγαλύτερη αντοχή αλλά και φοσφοριζέ ούρα :P οπότε αντί για 2 την μέρα παίρνω 1 και μόνο τις μέρες που κάνω προπόνηση.
Μέχρι στιγμής μου φαίνεται κιριλέ deal αυτά που προσφέρει και η τιμή της.

Lao
14-03-11, 02:16
Μάγκες αγόρασα και εγώ την performaxx . Παρατήρησα μεγαλύτερη αντοχή αλλά και φοσφοριζέ ούρα :P οπότε αντί για 2 την μέρα παίρνω 1 και μόνο τις μέρες που κάνω προπόνηση.
Μέχρι στιγμής μου φαίνεται κιριλέ deal αυτά που προσφέρει και η τιμή της.

Τα neon ούρα είναι κλασσικό φαινόμενο που συμβαίνει με όλες τις πολυβιταμίνες και δεν πρέπει να σε ανησυχεί. Καλύτερα παίρνε 2 κάθε μέρα.

billy89
29-04-12, 17:56
Ξέρει κανένας τι συμβαίνει με αυτές τις πολυβιταμίνες? Τα xtreme stores τις έχουν αφαιρέσει από το site. Δεν τις φέρνουν άλλο? Έχει πάρει κανένας πρόσφατα?

dhmhtrhs 13
27-06-12, 21:56
τις εχουν στα χτρεμε τις πολυβιταμινες αυτες αλλα εγω λεω να παρω τις opti-men ακουω καλυτερα λογια !!:green::green:

and345
20-03-13, 16:59
δεν ξερω αν εχει γινει και σε εσας.
εγω τις επερνας 5 μερες και τα ουρα ειχαν ενα περιεργο χρωμα
με τις οπτιμεν δεν ειχα κανενα τετοιο προβλημα.
οποτε τις σταματισα

Mikekan
20-03-13, 17:06
Φίλε μου είναι φυσιολογικό αυτό.