PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη ασκησεων...



giannis 112
22-01-11, 00:26
Γεια σε ολους...... εχω αρχισει γυμναστηριο εδω κ ενα μισι μηνα...
η εροτιση μ ειναι οτι επειδη κατα την εγραφη οταν αρχισα φυσικα σαν αρχαριος μ φτιαξαν ενα προγραμμα αρκετα ελαφρυ κε το ακολοθουσα...μετα απο 1 μηνα το προγραμμα αλλαξε...αρχισαν να μπενουν πολων ειδων ασκησεις..πχ για στη9ος
ειχα πρεσσα 4 σετ- 3 σετ αλτηρες-3 σετ πεκ ντεκ-κε ακομα μια που δν 9ιμαμε το ονομα της..με λιγα λογια 4 με 5 ασκησεις....Η βασικη ασκηση μπαρας για στη9ος δν την εχω στο προγραμμα ενω εχει 4-5 ασκησεις ακιρες ετσι..??
και δν εχει μπαρα...τεσπα η εροτιση μ ειναι να αφαιρεσω αυτες τισ ασκησεισ και να αφισω μονο την μπαρα τους αλτηρες και να προσ9εσω καπια
ακομα γιατι 4-5 ασκησεις μ φενονται ανοητες ανωφελες..:bbbiceps:
3 κε καλλες...:green: 1) η μπαρα που ειναι βασικη 2) τους αλτηρες 3) καποια ακομα
αφτο ισχιει κε για τους τρικεφαλους κε για την πλατη εχουμε 5 ασκησεις...
κε εκει 9α αφισω την 1 την βασικη και αλλες 2 γτ μ φενετε ανοητο να κανω 5 ασκησεις οι οποιες ειναι για τον ιδιο μυ απλα σε διαφορετικη ασκηση
το ιδιο ισχιει για τους δικεφαλους 5 ασκισεις εχουμε εκτος απ την βασικη που
ειναι η (στραβομπαρα)...Πειτε μου αν οι σκεψεις μου ειναι σωστες..
ΕΥΧΑΡΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ σιγνωμη για την πολιλογια...;)
ειμαι 70 κιλα αρκετα γυμνασμενοσ για τα κιλα μου γτ εκανα και πιο πριν...
(ο στοχος μου ειναι να πατισω τα 100 κιλα αν αυτο σας ενδιαφερει):welcome:

Pavlos17
22-01-11, 01:09
Γεια σε ολους...... εχω αρχισει γυμναστηριο εδω κ ενα μισι μηνα...
η εροτιση μ ειναι οτι επειδη κατα την εγραφη οταν αρχισα φυσικα σαν αρχαριος μ φτιαξαν ενα προγραμμα αρκετα ελαφρυ κε το ακολοθουσα...μετα απο 1 μηνα το προγραμμα αλλαξε...αρχισαν να μπενουν πολων ειδων ασκησεις..πχ για στη9ος
ειχα πρεσσα 4 σετ- 3 σετ αλτηρες-3 σετ πεκ ντεκ-κε ακομα μια που δν 9ιμαμε το ονομα της..με λιγα λογια 4 με 5 ασκησεις....Η βασικη ασκηση μπαρας για στη9ος δν την εχω στο προγραμμα ενω εχει 4-5 ασκησεις ακιρες ετσι..??
και δν εχει μπαρα...τεσπα η εροτιση μ ειναι να αφαιρεσω αυτες τισ ασκησεισ και να αφισω μονο την μπαρα τους αλτηρες και να προσ9εσω καπια
ακομα γιατι 4-5 ασκησεις μ φενονται ανοητες ανωφελες..:bbbiceps:
3 κε καλλες...:green: 1) η μπαρα που ειναι βασικη 2) τους αλτηρες 3) καποια ακομα
αφτο ισχιει κε για τους τρικεφαλους κε για την πλατη εχουμε 5 ασκησεις...
κε εκει 9α αφισω την 1 την βασικη και αλλες 2 γτ μ φενετε ανοητο να κανω 5 ασκησεις οι οποιες ειναι για τον ιδιο μυ απλα σε διαφορετικη ασκηση
το ιδιο ισχιει για τους δικεφαλους 5 ασκισεις εχουμε εκτος απ την βασικη που
ειναι η (στραβομπαρα)...Πειτε μου αν οι σκεψεις μου ειναι σωστες..
ΕΥΧΑΡΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ σιγνωμη για την πολιλογια...;)
ειμαι 70 κιλα αρκετα γυμνασμενοσ για τα κιλα μου γτ εκανα και πιο πριν...
(ο στοχος μου ειναι να πατισω τα 100 κιλα αν αυτο σας ενδιαφερει):welcome:

φιλε,εισαι αρχαριος ακομα,ακολουθα τις οδηγιες του γυμναστη σου,δεν ειναι αναγκη να χει μπαρα το προγραμμα

GyM=life
22-01-11, 01:29
Γεια σε ολους...... εχω αρχισει γυμναστηριο εδω κ ενα μισι μηνα...
η εροτιση μ ειναι οτι επειδη κατα την εγραφη οταν αρχισα φυσικα σαν αρχαριος μ φτιαξαν ενα προγραμμα αρκετα ελαφρυ κε το ακολοθουσα...μετα απο 1 μηνα το προγραμμα αλλαξε...αρχισαν να μπενουν πολων ειδων ασκησεις..πχ για στη9ος
ειχα πρεσσα 4 σετ- 3 σετ αλτηρες-3 σετ πεκ ντεκ-κε ακομα μια που δν 9ιμαμε το ονομα της..με λιγα λογια 4 με 5 ασκησεις....Η βασικη ασκηση μπαρας για στη9ος δν την εχω στο προγραμμα ενω εχει 4-5 ασκησεις ακιρες ετσι..??
και δν εχει μπαρα...τεσπα η εροτιση μ ειναι να αφαιρεσω αυτες τισ ασκησεισ και να αφισω μονο την μπαρα τους αλτηρες και να προσ9εσω καπια
ακομα γιατι 4-5 ασκησεις μ φενονται ανοητες ανωφελες..:bbbiceps:
3 κε καλλες...:green: 1) η μπαρα που ειναι βασικη 2) τους αλτηρες 3) καποια ακομα
αφτο ισχιει κε για τους τρικεφαλους κε για την πλατη εχουμε 5 ασκησεις...
κε εκει 9α αφισω την 1 την βασικη και αλλες 2 γτ μ φενετε ανοητο να κανω 5 ασκησεις οι οποιες ειναι για τον ιδιο μυ απλα σε διαφορετικη ασκηση
το ιδιο ισχιει για τους δικεφαλους 5 ασκισεις εχουμε εκτος απ την βασικη που
ειναι η (στραβομπαρα)...Πειτε μου αν οι σκεψεις μου ειναι σωστες..
ΕΥΧΑΡΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ σιγνωμη για την πολιλογια...;)
ειμαι 70 κιλα αρκετα γυμνασμενοσ για τα κιλα μου γτ εκανα και πιο πριν...
(ο στοχος μου ειναι να πατισω τα 100 κιλα αν αυτο σας ενδιαφερει):welcome:

φιλε ειναι ακομα αρχη αρκεσου πρως το παρον με τα μηχανιματα και οταν ερθει η ωρα πας και στα ελευθερα βαρη...ακου τον γυμναστη σου για αρχη...

giannis 112
22-01-11, 16:14
φιλε,εισαι αρχαριος ακομα,ακολουθα τις οδηγιες του γυμναστη σου,δεν ειναι αναγκη να χει μπαρα το προγραμμα


φιλε μου ομος εκανα και πιο πριν γυμναστιριο απλα τρ σινεχιζω
γτ για λιγο καιρο δν εκανα....οσο για τον γυμναστη μου λενε πολυ κακα λογια οτι δν γυμναζει καλα....και γενικα εχω ακουσει ασχημα λογια για αυτον που τα βλεπω και ολας...απο ανθρωπους ''μεγαλους'' αλλα για να το λετε εσεις οκ δν αλαζω τπτ...
:unsure:

humanoid
22-01-11, 16:22
Αν πιστευεις οτι δεν σου κανει αυτο παρε ενα ετοιμο απο αυτα που εχουν σηκωσει στο φορουμ.

Pavlos17
22-01-11, 16:55
φιλε μου ομος εκανα και πιο πριν γυμναστιριο απλα τρ σινεχιζω
γτ για λιγο καιρο δν εκανα....οσο για τον γυμναστη μου λενε πολυ κακα λογια οτι δν γυμναζει καλα....και γενικα εχω ακουσει ασχημα λογια για αυτον που τα βλεπω και ολας...απο ανθρωπους ''μεγαλους'' αλλα για να το λετε εσεις οκ δν αλαζω τπτ...
:unsure:

ποσο καιρο ασχολισε συνολικα?

giannis 112
22-01-11, 23:25
ποσο καιρο ασχολισε συνολικα?

πριν 2 με 3 χρονια ειχα ενα πολυοργανο στο σπιτι το οποιο το χρησιμοποιουσα
αλλα γυμναζομουν σε αυτο με πολλες διακοπες αναμεσα σ αυτον τον καιρο...
παντος σωματικα ειμαι αρκετα γυμνασμενος...αμα ειναι να ανεβασω καμια φοτο να μου πεις και την γνωμη σου....αλλα ειμαι σε δειλιμα και δν χερω τι να κανω ακριβωσ σχετικα με τις ασκησεις.... :unsure:

Pavlos17
23-01-11, 00:40
πριν 2 με 3 χρονια ειχα ενα πολυοργανο στο σπιτι το οποιο το χρησιμοποιουσα
αλλα γυμναζομουν σε αυτο με πολλες διακοπες αναμεσα σ αυτον τον καιρο...
παντος σωματικα ειμαι αρκετα γυμνασμενος...αμα ειναι να ανεβασω καμια φοτο να μου πεις και την γνωμη σου....αλλα ειμαι σε δειλιμα και δν χερω τι να κανω ακριβωσ σχετικα με τις ασκησεις.... :unsure:

μπορω να σου προτεινω ενα καλο προγραμμα 2 ημερων.(καθε 1.5 μηνα να αλλαζεις ολες τις ασκησεις)

επαναληψεις 12-10-8-6
1η μερα Στηθος-τρικεφαλοι-ωμοι-ποδια Α

Στηθος -επικληνη πιεσεις 4 σετ
εκτασεις ισιο 4 σετ
ωμοι- πιεσεις με αλτηρες 3 σετ

τρικεφαλοι- εκτασεις προς τα κατω τροχαλια 4 σετ

τετρακεφαλους- σκουωτ 4 σετ
λεγκ εξτενσιον 4 σετ

2η μερα πλατη-δικεφαλοι-τραπεζοειδης-ποδια Β

πλατη-μονοζυγο 3 σετ
εμπροσθολαιμιες ελξεις τροχαλια 4 σετ
κοπηλατικη καθιστη 3 σετ

τραπεζιοι-shrugs με μπαρα 3 σετ

δικεφαλοι- στραβομπαρα 3 σετ ορθιος

ποδια γαμπες ορθιος σε μηχανημα 4 σετ
δικεφαλους μηρους λεγκ κερλ 4 σετ

ακολουθει 1 μερα ξεκουραση και μετα επαναλαμβανεις παλι το ιδιο
πχ δευτερα 1η μερα
τριτη 2η μερα
τεταρτη ξεκουραση
πεμπτη 1η μερα
παρασκευη 2η μερα
σαββατο-κυριακη ξεκουραση

πιστευω να μινεις ικανοποιημενος :thumbup: