PDA

Επιστροφή στο Forum : Milkshake! Καλη επιλογη σε περιπτωση αναγκης?



tasos2
24-01-11, 13:03
Πειτε οτι εισαι εξω και σε καλουν καποιοι για καφε χωρις να εισαι προετοιμασμενος, δεν μπορεις να παρεις κατι καλο να φας και εχουν περασει αρκετες ωρες απο τοτε που εφαγες. Το milkshake ειναι καλη επιλογη (δεδομενου οτι εισαι σε περιοδο ογκου)? Αφου φτιαχνεται με γαλα θα εχει και πρωτεινη ετσι δεν ειναι? Και νομιζω δεν εχει και ζαχαρη μεσα αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Τι λετε?

flexakis
24-01-11, 13:25
Kαι ζαχαρη να μην βαλεις,εχει παγωτο οποτε δεν ενδικνεται ακομα και για διατοφη ογκου.

Wolve
24-01-11, 13:30
Η διατροφικη αξια ενος ποτηριου ειναι περιπου τοσο:


Διατροφικές Πληροφορίες (Σοκολάτα 400ml)

Ενέργεια (θερμίδες)
350 kcal

Υδατάνθρακες
58 γραμμάρια

Σάκχαρα
47 γραμμάρια

Πρωτεΐνες
9 γραμμάρια

Αλάτι 0.7 γραμμάρια

Φυτικές Ίνες
1 γραμμάρια

Λιπαρά
9 γραμμάρια Κορεσμένα

Λιπαρά Οξέα
6 γραμμάρια



Διατροφικές Πληροφορίες (Βανίλια 400ml)

Ενέργεια (θερμίδες)
350 kcal

Υδατάνθρακες 58 γραμμάρια

Σάκχαρα
54 γραμμάρια

Πρωτεΐνες
9 γραμμάρια

Αλάτι
0.5 γραμμάρια

Φυτικές Ίνες
1 γραμμάρια

Λιπαρά
9 γραμμάρια

Κορεσμένα Λιπαρά Οξέα
6 γραμμάρια

eri_87
24-01-11, 17:00
Όπως είπαν, φτιάχνεται με παγωτό κ όχι γάλα! Πάρε καλύτερα ενα φυσικό χυμό! Θα πάρεις κ καμιά βιταμίνη κ θα χορτάσεις για λίγο! ;)

Ramrod
24-01-11, 17:03
Καλός και ο χυμός αλλά θα σε κόψει αν δεν έχεις φάει. Σοκολάτα, το καλύτερο! Ναι μεν έχει κακάο μέσα αλλά αυτή φτιάχνεται με γάλα. Εγώ βέβαια συνήθως παίρνω τοστ ή κατι τετοιο...

eri_87
24-01-11, 17:21
Καλός και ο χυμός αλλά θα σε κόψει αν δεν έχεις φάει. Σοκολάτα, το καλύτερο! Ναι μεν έχει κακάο μέσα αλλά αυτή φτιάχνεται με γάλα. Εγώ βέβαια συνήθως παίρνω τοστ ή κατι τετοιο...

Μη το λες, είναι ανάλογα τα στομάχια! Εμένα δε με πειράζει τουλάχιστον... Αλλά κ σοκολάτα καλή είναι! Ε έχει κ λίγη ζάχαρη, δε θα λιπώσει κι όλας από μια φορά! Άμα είναι κ από κακάο ακόμα καλύτερα!

tasos2
24-01-11, 18:43
Και το παγωτο ρε παιδια απο γαλα δε φτιαχνεται (το ασπρο)?

Triumph
24-01-11, 18:45
σκετο τσαι η σκετο γαλλικο καφε.

φυσικα και εχει γαλα το μιλκ σεικ,βασικο του συστατικο ειναι.

Ramrod
24-01-11, 18:51
Και το παγωτο ρε παιδια απο γαλα δε φτιαχνεται (το ασπρο)?

το παγωτό είναι 80% λίπος φίλε μου απ όσο γνωρίζω...τίγκα στα τρανσ λιπαρά...

χώρια ότι επειδή διατηρείται σε χαμηλή θερμοκρασία και ο οργανισμός αντιλαμβάνεται δυσκολότερα τη γεσυη σε τόσο χαμηλές θερμοκρασίες, έχει έξτρα ζάχαρη για να αντιλαμβάνεσαι τη γλυκήτητα του. Κάπου διάβασα ότι για κάθε φλυτζάνι του νερού έχει 3/4 ζάχαρη...

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι ότι χειρότερο μπορείς να φας...

Triumph
24-01-11, 18:56
το παγωτό είναι 80% λίπος φίλε μου απ όσο γνωρίζω...τίγκα στα τρανσ λιπαρά...

χώρια ότι επειδή διατηρείται σε χαμηλή θερμοκρασία και ο οργανισμός αντιλαμβάνεται δυσκολότερα τη γεσυη σε τόσο χαμηλές θερμοκρασίες, έχει έξτρα ζάχαρη για να αντιλαμβάνεσαι τη γλυκήτητα του. Κάπου διάβασα ότι για κάθε φλυτζάνι του νερού έχει 3/4 ζάχαρη...

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι ότι χειρότερο μπορείς να φας...


συμφωνω απολυτα
φαντασου που εγω εβαζα και μεραντα απο επανω κ παγωνε
χαχαχα

Pavlos17
24-01-11, 18:58
και να φας τι εγινε ενω εισαι στον ογκο?μην κολλατε σε τετοια ρε παιδες...μονο στην διετα ειναι καλο να προσεχουμε περισσοτερο

Ramrod
24-01-11, 19:06
και να φας τι εγινε ενω εισαι στον ογκο?μην κολλατε σε τετοια ρε παιδες...μονο στην διετα ειναι καλο να προσεχουμε περισσοτερο

Τα τρανσ απαγορευονται γενικά, δεν εχει να κάνει με τις θερμίδες, αν είσαι αθλητης ή αν κάνεις γράμμωση ή όγκο...

Εξάλλου ρωτάει αν είναι καλή επιλογή, η απάντηση είναι όχι...υπάρχουν καλύτερες...

Αντωνης
24-01-11, 19:26
Τα τρανσ απαγορευονται γενικά, δεν εχει να κάνει με τις θερμίδες, αν είσαι αθλητης ή αν κάνεις γράμμωση ή όγκο...

Εξάλλου ρωτάει αν είναι καλή επιλογή, η απάντηση είναι όχι...υπάρχουν καλύτερες...

Τι εννοεις οταν λες απαγορευονται?Απο αποψη υγειας?
Δεν νομιζω να κανει κανενας ββ για υγιεινη ζωη,αλλα εκτος αυτου αμα ηταν ετσι το 90% των ελληνων που πινει καφεδες και μιλκσεικ και τρωει γλυκα καθε μερα,και δεν γυμναζεται κιολας θα πρεπε να εχει αποδημησει εις κυριον.

Θες πολλα περισσοτερα για να χαλασεις την υγεια σου απο ενα μιλκσεικ μια στο τοσο...

Pavlos17
24-01-11, 19:27
Τα τρανσ απαγορευονται γενικά, δεν εχει να κάνει με τις θερμίδες, αν είσαι αθλητης ή αν κάνεις γράμμωση ή όγκο...

Εξάλλου ρωτάει αν είναι καλή επιλογή, η απάντηση είναι όχι...υπάρχουν καλύτερες...

μπορει να παρει και φυσικο χυμο...αλλα τι θα γινει μωρε αν παρει και μια φορα μιλκσεικ?

Ramrod
24-01-11, 19:44
Παιδιά έλεος! Ρωτάει αν το μιλκσεικ είναι καλή επιλογή όταν πηγαίνει για καφέ, για να πάρει κάποια θρεπτικά συστατικά. Εγώ αυτό κατάλαβα και σε αυτό απάντησα.

Ούτε είπα ότι θα πεθάνει αν πιει ένα μιλκσεικ ούτε ότι θα βάλει 20 κιλά λίπος. Εν ολίγης λέω ότι ούτε θρεπτικά συστατικά έχει, ούτε είναι καλή επιλογή για να πάρεις θερμίδες. Αν θέλει να πιει γιατι το γουστάρει ας πιει...

Έχει τρανς λιπαρά και ζάχαρες μεσα, το συντριπτικό ποσοστό της συστασής του είναι σαβούρα. Είναι κάκιστη επιλογή, σε αυτο που ρώτησε λέω την άποψή μου και την τεκμηριώνω...

Όλοι μας θα φάμε και σαβούρα, εννοείται πως δε θα πάθουμε τίποτα με 1-2 φορές!

tasos2
24-01-11, 19:56
Παιδιά έλεος! Ρωτάει αν το μιλκσεικ είναι καλή επιλογή όταν πηγαίνει για καφέ, για να πάρει κάποια θρεπτικά συστατικά. Εγώ αυτό κατάλαβα και σε αυτό απάντησα.

Ούτε είπα ότι θα πεθάνει αν πιει ένα μιλκσεικ ούτε ότι θα βάλει 20 κιλά λίπος. Εν ολίγης λέω ότι ούτε θρεπτικά συστατικά έχει, ούτε είναι καλή επιλογή για να πάρεις θερμίδες. Αν θέλει να πιει γιατι το γουστάρει ας πιει...

Έχει τρανς λιπαρά και ζάχαρες μεσα, το συντριπτικό ποσοστό της συστασής του είναι σαβούρα. Είναι κάκιστη επιλογή, σε αυτο που ρώτησε λέω την άποψή μου και την τεκμηριώνω...

Όλοι μας θα φάμε και σαβούρα, εννοείται πως δε θα πάθουμε τίποτα με 1-2 φορές!

Οποτε για τη σοκολατα θεωρεις οτι δεν εχει σαβουρα? Ειναι κανονικο γαλα με 1-2 κουταλιες κακαο και 1-2 κουταλιες ζαχαρη? Δε ξερω γι αυτο ρωταω

duke2gr
24-01-11, 20:01
γιατί όχι ένα RedBull? πάει με όλα !

Ramrod
24-01-11, 20:12
Οποτε για τη σοκολατα θεωρεις οτι δεν εχει σαβουρα? Ειναι κανονικο γαλα με 1-2 κουταλιες κακαο και 1-2 κουταλιες ζαχαρη? Δε ξερω γι αυτο ρωταω

Κοιταξε, αυτό εξαρτάται και απο την καφετέρια...μου έχει τύχει σε καφετέριες να βάλουν περισσότερο νερό απ ότι γάλα, ή και στο χυμό ακόμα να τον νερώνουν(για φυσικό μιλάω). Αλλά δε μπορείς να τα έχεις και όλα...

Αν το καφέ που πηγαίνεις είναι καλό τότε η σοκολάτα αποτελείται απο 2-3 κουταλιές κακάο και γάλα, χωρίς καν επιπρόσθετη ζάχαρη.

Εγώ όταν δεν έχω φάει σοκολατίστα χτπάω ή τοστάκι (που έχουν οι περισσότερες καφετέριες...

Wolve
25-01-11, 11:58
το παγωτό είναι 80% λίπος φίλε μου απ όσο γνωρίζω...τίγκα στα τρανσ λιπαρά...

χώρια ότι επειδή διατηρείται σε χαμηλή θερμοκρασία και ο οργανισμός αντιλαμβάνεται δυσκολότερα τη γεσυη σε τόσο χαμηλές θερμοκρασίες, έχει έξτρα ζάχαρη για να αντιλαμβάνεσαι τη γλυκήτητα του. Κάπου διάβασα ότι για κάθε φλυτζάνι του νερού έχει 3/4 ζάχαρη...

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι ότι χειρότερο μπορείς να φας...

Δεν ειναι ετσι, ουσιαστικα ενα ποτηρι εχει καμια 60αρια υδατανθρακες, εκ των οποιων οι 56-57 ειναι ζαχαρη εαν ειναι σοκολατα και 60 εαν ειναι βανιλια ( με παρεξενεψε και εμενα οταν το εψαχνα ). Λιπαρα δεν εχει τοσα πολλα, συνηθως 5-8γρ εκ των οποιων τα 3-5 ειναι trans.

Αλλα δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη,συμφωνω μαζι σου. Παρ'ολα αυτα για μια φορα δεν χαθηκε ο κοσμος. :)


Οποτε για τη σοκολατα θεωρεις οτι δεν εχει σαβουρα? Ειναι κανονικο γαλα με 1-2 κουταλιες κακαο και 1-2 κουταλιες ζαχαρη? Δε ξερω γι αυτο ρωταω

It depends. Μερικοι βαζουν νερο+γαλα, μερικοι γαλα μονο. Παιζει 2-3 κουταλιες ζαχαρης. Οποτε να υπολογιζεις οτι θα παρεις το max 8-12γρ πρωτ ( η σοκολατα ειναι καλυτερη ) αναλογα με το ποτηρι.

Εγω θα σου ελεγα να τους λες εσυ τι να κανουν, δηλαδη " Θελω μια σοκολατα σκετη χωρις ζαχαρη ". Γιατι να παρεις ολη τη ζαχαρη? Και μετα οταν φυγετε πανε φαε, για την ωρα θα σε κρατησει λιγο οσο πρωτεινη εχει.

MichalisPorke
25-01-11, 14:18
Ρε παιδια νομιζω καπου κανετε λαθος για το παγωτο..Επειδη καποιος ειχε ποσταρη μια διατροφη ογκου(Ο ιωαννης νομιζω) και ειχε παγωτο μεσα σαν επιδορπιο..Επισης ο Arnold στο βιβλιο που εγραψε εχει μια διατορφη που μεσα εχει παγωτο!

Wolve
25-01-11, 14:40
Ρε παιδια νομιζω καπου κανετε λαθος για το παγωτο..Επειδη καποιος ειχε ποσταρη μια διατροφη ογκου(Ο ιωαννης νομιζω) και ειχε παγωτο μεσα σαν επιδορπιο..Επισης ο Arnold στο βιβλιο που εγραψε εχει μια διατορφη που μεσα εχει παγωτο!

Το παγωτο απο μονο του μπορει να φτιαχτει με διαφορους τροπους. Αλλα στα milkshake δεν ξερεις ουτε τι γαλα βαζουν, ουτε ποση προσθετη ζαχαρη κτλ κτλ.

Senereison
25-01-11, 14:45
Καλά μην τρελαίνεστε αν ποιείς ένα milkshake δεν θα πάθεις και τίποτα!!!!!!!

beefmeup
26-01-11, 14:09
τα μιλκσεηκ για ογκο ειναι απτις καλυτερες λυσεις,μιας κ αποτελουνται απο υγρες(αρκετες) θερμιδες κ οτι ειναι σε υγρη μορφη κατεβαινει πιο ευκολα,απο ενα στερεο γευμα.
αν εχει κ παγωτο μεσα,εκει να δεις..

τωρα αν μιλαμε κ για διατροφη ογκου,κ νομιζουμε οτι μπορουμε να κανουμε με πατατες κ κοτοπουλακια..
χα
χα
χα.

αλλα αυτο παλι ειναι η αποψη μου,αν κ θα ηθελα να δω ατομο με 3500 θερμιδες συντηρησης να κανει ογκο με πατατα/ρυζι κ ψαρι/κοτοπουλο.
πραγματικα θα ηθελα να το δω αυτο ομως:toast:

Wolve
26-01-11, 14:16
στο κατω κατω ας πιει και το Milkshake του αν ειναι σε ογκο, παντως εγω βρηκα εναν ιδανικο τροπο ( νομιζω και ο γιαννης κανει το ιδιο πραμα ) να μην τρωω πολυ και να ανεβαζω τις θερμιδες μου οποτε θελω...

ξηροι καρποι ;)


και μαλιστα οχι οτι να'ναι, παιρνω στραγαλια, η αναλογια ειναι για καθε 2 μεγαλες χουφτες οτι ισοδυναμει με 1 μεριδα απαχο κρεας + μια μεριδα μακαρονια, και κατεβαινουν και πανευκολα μαζι με ενα περιερ οταν ειμαι εξω :green:

beefmeup
26-01-11, 14:19
στο κατω κατω ας πιει και το Milkshake του αν ειναι σε ογκο, παντως εγω βρηκα εναν ιδανικο τροπο ( νομιζω και ο γιαννης κανει το ιδιο πραμα ) να μην τρωω πολυ και να ανεβαζω τις θερμιδες μου οποτε θελω...

ξηροι καρποι ;)



α,ναι..?
καλη φαση:thumbup:

Pavlos17
26-01-11, 14:53
σε διατροφη με πολλες θερμιδες δεν παιζει να την βγαλεις μονο με κοτοπουλο...θες και αρκετα υγρα.π.χ γαλα

tasos2
26-01-11, 17:06
τα μιλκσεηκ για ογκο ειναι απτις καλυτερες λυσεις,μιας κ αποτελουνται απο υγρες(αρκετες) θερμιδες κ οτι ειναι σε υγρη μορφη κατεβαινει πιο ευκολα,απο ενα στερεο γευμα.
αν εχει κ παγωτο μεσα,εκει να δεις..

τωρα αν μιλαμε κ για διατροφη ογκου,κ νομιζουμε οτι μπορουμε να κανουμε με πατατες κ κοτοπουλακια..


Παιδια μιλαω να παει πισω ενα γευμα μου για να παω για καφε. Το να παρω θερμιδες απο σακχαρα και trans fat δε μου λεει κατι. Με ενδιαφερει να εχει και πρωτεινη μεσα.

beefmeup
26-01-11, 17:24
πρωτεινη οτι παρεις απτο γαλα κ το παγωτο που εχει..
τι παραπανο να εχει απο πρωτεινη δλδ?

PMalamas
26-01-11, 17:33
Τι εννοεις οταν λες απαγορευονται?Απο αποψη υγειας?
Δεν νομιζω να κανει κανενας ββ για υγιεινη ζωη,αλλα εκτος αυτου αμα ηταν ετσι το 90% των ελληνων που πινει καφεδες και μιλκσεικ και τρωει γλυκα καθε μερα,και δεν γυμναζεται κιολας θα πρεπε να εχει αποδημησει εις κυριον.

Θες πολλα περισσοτερα για να χαλασεις την υγεια σου απο ενα μιλκσεικ μια στο τοσο...

Αλλα λες κι αλλο ρωταει.

COBRA_STYLE
26-01-11, 17:33
πες τους να σου ριξουν κ λιγο whey μεσα κ εισαι κομπλε!σιγα τωρα:green::P:P

PMalamas
26-01-11, 17:38
Λοιπον φιλε
αμα θες να φας παγωτο φατο αλλα δν ειναι η καλυτερη επιλογη.
Αφου λοιπον δε θες σκετο πρ.τσαι η καφε γτ θες θερμιδες,
ουτε η σοκολατα ειναι η καλυτερη επιλογη δν ειναι απλα 2 κουταλιες κακκαο με γαλα ειναι φουλ στη ζαχαρη! Το ΚΑΚΚΑΟ ειναι σκετο κακκαο χωρις ζαχαρη κλπ αν βρεις κατι τετοιο σε καποιο μαγαζι εισαι τυχερος. ( πρεπει και να το αντεχεις ομως γτ ειναι πικρο)

Αλλα κατα τη γνωμη μου η καλυτερη επιλογη που εχεις να κανεις ειναι να ζητησεις να σου χτυπησουν ενα φυσικο χυμο μπανανα και να σου ριξουν μεσα γαλα αντι για νερο.. οτι πρεπει για ογκο η καλυτερη επιλογη αφου εχεις χασει γευμα.

Pavlos17
26-01-11, 17:41
Λοιπον φιλε
αμα θες να φας παγωτο φατο αλλα δν ειναι η καλυτερη επιλογη.
Αφου λοιπον δε θες σκετο πρ.τσαι η καφε γτ θες θερμιδες,
ουτε η σοκολατα ειναι η καλυτερη επιλογη δν ειναι απλα 2 κουταλιες κακκαο με γαλα ειναι φουλ στη ζαχαρη! Το ΚΑΚΚΑΟ ειναι σκετο κακκαο χωρις ζαχαρη κλπ αν βρεις κατι τετοιο σε καποιο μαγαζι εισαι τυχερος. ( πρεπει και να το αντεχεις ομως γτ ειναι πικρο)

Αλλα κατα τη γνωμη μου η καλυτερη επιλογη που εχεις να κανεις ειναι να ζητησεις να σου χτυπησουν ενα φυσικο χυμο μπανανα και να σου ριξουν μεσα γαλα αντι για νερο.. οτι πρεπει για ογκο η καλυτερη επιλογη αφου εχεις χασει γευμα.

omg,καλη ιδεα :turtle: θα το κανω και γω

PMalamas
26-01-11, 17:44
omg,καλη ιδεα :turtle: θα το κανω και γω

και φιλε ειναι πολυ νοστομο σα μιλκ σεικ μπανανα.. ;)

Ramrod
26-01-11, 18:59
Αλλα κατα τη γνωμη μου η καλυτερη επιλογη που εχεις να κανεις ειναι να ζητησεις να σου χτυπησουν ενα φυσικο χυμο μπανανα και να σου ριξουν μεσα γαλα αντι για νερο.. οτι πρεπει για ογκο η καλυτερη επιλογη αφου εχεις χασει γευμα.

Δυστυχώς στις περισσότερες καφετέριες σου λένε μα μου και μ@λακιες, το έχω δοκιμάσει και αυτό. Μια φορά μου το έφεραν νερομένο ή είχε γαλα εβαπορε πολυ αραιωμένο δε ξέρω, πάντως ήταν νερουλό.

Αλλά αν στο κάνουν όντως είναι η καλύτερη λύση!

PMalamas
26-01-11, 19:16
Δυστυχώς στις περισσότερες καφετέριες σου λένε μα μου και μ@λακιες, το έχω δοκιμάσει και αυτό. Μια φορά μου το έφεραν νερομένο ή είχε γαλα εβαπορε πολυ αραιωμένο δε ξέρω, πάντως ήταν νερουλό.

Αλλά αν στο κάνουν όντως είναι η καλύτερη λύση!

Απλα πρεπει να τους πεις ακριβως τι θελεις και να τους δωσεις να καταλαβουν οτι δε θα συμβιβαστεις με κατι λιγοτερο.
Το μονο προβλημα που εχω αντιμετωπισει εγω ειναι η δυσφορια του σερβιτορου, εχοντας ενα υφος"μα τι ειναι αυτο που πινεις".

tasos2
26-01-11, 19:27
πρωτεινη οτι παρεις απτο γαλα κ το παγωτο που εχει..
τι παραπανο να εχει απο πρωτεινη δλδ?

Μα απο οτι λενε εδω τα παιδια εχει ελαχιστη πρωτεινη το παγωτο. Αμα ηταν το εναμιση ποτηρι που φερνουν να ηταν το ιδιο με το γαλα θα χε 12 γρ. πρωτεινη και θα ταν μια χαρα

eri_87
26-01-11, 20:03
Αφου εν ολίγοις θέλεις να πάρεις πρωτεΙνες από γάλα, πάρε πιες ένα γαλατάκι απτο περίπτερο κ μετά πήγαινε στη καφετέρια κ πιες έναν καφέ, τσάι κτλ..... :green::green::green:
Εμένα μου αρκεί ένας καφές με γάλα για να μου κόψει την όρεξη, αλλά δεν κάνουμε κ ίδιου μεγέθους γεύματα!:turtle:

iroNMike1995
26-01-11, 20:30
Ειναι FULL στη ζαχαρη και FULL στα λιπαρα αστο καλυτερα...

tasos2
26-01-11, 21:11
Αφου εν ολίγοις θέλεις να πάρεις πρωτεΙνες από γάλα, πάρε πιες ένα γαλατάκι απτο περίπτερο κ μετά πήγαινε στη καφετέρια κ πιες έναν καφέ, τσάι κτλ..... :green::green::green:
Εμένα μου αρκεί ένας καφές με γάλα για να μου κόψει την όρεξη, αλλά δεν κάνουμε κ ίδιου μεγέθους γεύματα!:turtle:

Παντα αυτο προσπαθω να κανω. Αλλα δυστυχως δεν εχουν πολλα περιπτερα γαλα

Wolve
27-01-11, 01:12
α,ναι..?
καλη φαση:thumbup:

τα στραγαλια ειδικα για αυτο που θελει το παλικαρι ειναι η καλυτερη λυση, τρως δυο χουφτες και μετα πινεις οτι θελεις, σε ενα σακουλακι θα τα βαλει και μετα στη τσεπη του, no big deal :toast:


Παντα αυτο προσπαθω να κανω. Αλλα δυστυχως δεν εχουν πολλα περιπτερα γαλα

μην μασας ρε συ, οτι βρεις... στο κατω κατω μια στις τοσες ειναι

Ramrod
27-01-11, 01:28
Παντα αυτο προσπαθω να κανω. Αλλα δυστυχως δεν εχουν πολλα περιπτερα γαλα

Ε πιές ένα μίλκο η κάποιο άλλο σοκολατούχο. Το 500άρι έχει 17 γρ πρωτεϊνη...

beefmeup
27-01-11, 11:49
Μα απο οτι λενε εδω τα παιδια εχει ελαχιστη πρωτεινη το παγωτο. Αμα ηταν το εναμιση ποτηρι που φερνουν να ηταν το ιδιο με το γαλα θα χε 12 γρ. πρωτεινη και θα ταν μια χαρα

ε,δεν εχουν αδικο που το λενε τα παιδια αυτο,γιαυτο σου εγραψα κ γω τι παραπανω θες απο ενα μιλκσεηκ?
απλα για μενα ειναι μια καλη λυση για τον ογκο,που εκει ετσι κ αλλιως δεν ειναι η πρωτεινη πρωτεραιοτητα σου,αλλα οι θερμιδες.