PDA

Επιστροφή στο Forum : Raw-Vegan Protein (Sun Warrior)



thomo
29-01-11, 01:01
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20501&stc=1&d=1296340822



Serving Size: 1 scoop (21g)
Servings Per Container: About 47
Amount Per Serving
Calories 70 Calories from fat 5
%Daily Value*
Total Fat 1g 1%
Saturated Fat 0g 0%
Trans Fat 0g
Cholesterol 0g 0%
Sodium 50mg 2%
Total Carbohydrate 3g 1%
Dietary Fiber 1g 6%
Sugars 0g
Protein 16g
Vitamin A 0% • Vitamin C 0%
Calcium 8% • Iron 20%
Percentage Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily value may be higher or lower depending on your calorie needs.

All Natural Ingredients

* Whole Brown Rice Protein
(Bio-Fermented Raw Sprouted Whole GrainBrown Rice Protein)

Suggested Use

Take one or more scoops daily to supplement the diet with additional protein. Mixes great in a blender or shaker with water, rice milk, or your favorite beverage.
Amino Acids Per 100 g. protein (Aprox. 3 scoops)
Amino Acid Amount Units
Alonine 910 mg
Arginine 1530 mg
Aspartate 1440 mg
Cystine 410 mg
Glutamate 2880 mg
Glycine 710 mg
Histidine 350 mg
Isoleucine 740 mg
Leucine 1390 mg
Lysine 570 mg
Methionine 530 mg
Phenylalanine 910 mg
Proline 830 mg
Serine 800 mg
Threonine 630 mg
Tryptophan 200 mg
Tyrosine 900 mg
Voline 1000 mg



Καλησπέρα παιδιά ! γνωριζετε τιποτα για την συγκεκριμενη πρωτ? γοογλαρα αλλα δεν βρηκα πολλα πραγματα ειδικα στα ελληνικα!

Zylo
29-01-11, 02:33
πρωτεινη απο ρυζι???που να την χρησιμοποιησεις τετοια πρωτεινη και γιατι.....οσο για την εταιρια 1η φορα την ακουω

thomo
29-01-11, 11:30
http://www.sunwarrior.com/store/skin/frontend/default/magesupport/images/aminoacid_1.png

ειδα κ ενα βιντεο στo opoio ελεγευ ενας γιατρος οτι είναι καλύτερα αφομιώσιμη απο τήν γουει και διασπαται ακόμα πιο γρήγορα, επίσης περιέχει ενα συστατικό το οποίο ειναι αντικαρκινικό (λόγω του ρυζιού) που οι άλλες δε το εχουν. Τώρα κατα πόσο ισχύουν αυτα, γι'αυτο απευθυνθηκα εδώ μήπως κάποιος εχει δοκιμασει,ακούσει για την συγκεκριμένη. ;) ;)

beefmeup
29-01-11, 12:26
πλακα εχουν αυτοι εδω,χαχα!!
δλδ λενε οτι η προτεινη απο ρυζι,ειναι ανωτερης βιολογικης αξιας απτο αυγο κ την whey..
αρα κατατασει το ρυζι που ειναι η πρωτη πηγη της,στην κορυφη της βιοδιαθεσιμοτητας της πρωτεινης..

μαλιστα.
το οτι δεν βρηκες κ τπτ στο νετ δεν με εκπλησει:green:

επισης σε σχεση με μια κονσε 80%,το προφιλ των αμινο αυτης εδω ανα 100γρ σκονης ειναι για κλαματα.

Adinamos
29-01-11, 18:20
πλακα εχουν αυτοι εδω,χαχα!!
δλδ λενε οτι η προτεινη απο ρυζι,ειναι ανωτερης βιολογικης αξιας απτο αυγο κ την whey..

Ουτε με σφαλιαρες.

PEGY
26-03-12, 06:19
ΔΛΔ ούτε καν να ρωτήσω ε;;; :unsure:
όχι οτι σκέφτομαι να πάρω, γιατί είναι κ πανάκριβη, αλλά είμαι περίεργη με αυτά τα προϊόντα. Κανείς που να έχει δοκιμάσει;

Mike_B
30-04-13, 18:32
Τιιιιιι???!!! Ούτε καν! H Sunwarrior τα σπάει!! Έχει 83% περιεκτικότητα πρωτεΐνης και 98,2% βαθμό αφομοίωσης από τα υψηλότερα ποσοστά που παίζουν. Είναι πάρα πολύ εύπεπτη και ευτυχώς φυτική, χωρίς καθόλου ζωικά. Για τη whey εχουν γραφτεί πολλά αρνητικά side effects λόγω προέλευσης συστατικών. Αμερική και Αγγλία η Sunwarrior παίζει πάρα πολύ δυνατά, υπάρχουν άπειρα forums που λένε πόσο αποτελεσματική είναι, vegan bodybuilders, αθλητές κτλ. Ελλάδα υπάρχει στο ****** και έχουν και τη Warrior Blend που δεν έχω δοκιμάσει αλλά έχω μάθει πως αξίζει και θέλω να τσεκάρω.

*****
*******
******

beefmeup
30-04-13, 22:53
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR8huvGgRW3TsITJQHih87ZeNpXhAAEbvLvOni2JNnN8zqnGQL4UQ

just chris
30-04-13, 23:02
ετσι απλα?

Mike_B
01-05-13, 22:23
beefmeup το τι θέλει να τρώει ο καθένας και πόσο το ψάχνει είναι προσωπική του υπόθεση προφανώς...Εσύ μπορείς να είσαι όσο στα @@ σου θέλεις, οπότε άσε κάποιους άλλους να ψάχνονται λίγο περισσότερο.

beefmeup
02-05-13, 00:16
καλα,πες οτι μπηκες να κανεις διαφημιση κ αστα σαπια τωρα.

deluxe
14-06-14, 08:22
Την περιμενω σε λιγες ημερες, την natural ομως, χωρις γευση.. Μονο τα καλυτερα εχω ακουσει και το εχω ψαξει οσο δε γινεται.. Παιρνει και Α++ με μεγιστο το Α+++ για βαρεα μεταλλα, δλδ εχει ελαχιστα..

Βεβαια ισως εχω καποιο θεμα με την γευση, γιατι αυτη που πηρα εγω ειναι απο αρακα/καναββη/κρανμπερυ.

Καλυτερη ποιοτικα απο αυτη του μαυρου ρυζιου.


http://www.vitacost.com/Images/Products/1000/Sunwarrior/Sunwarrior-Warrior-Blend-Raw-Vegan-Protein-Gluten-Free-Natural-718122587896.jpg http://cdn.livesuperfoods.com/media/catalog/product/cache/1/label_image/980x565/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/u/sun008-3.jpg


Το μονο που με ανησυχει ειναι το glutamic acid, που ειναι υψηλο.

ελμερ
14-06-14, 10:41
Φοβαμαι τη γευση Deluxe,δε θα ναι οτι καλυτερο....:welcome:

deluxe
14-06-14, 14:55
Το σκεφτομαι και εγω.. Ενας επιπλεον αποτρεπτικος παραγοντας, το πρασινο χρωμα που παιρνει! Θα ειναι μια αηδια λογικα.. Ισως βαζω stevia ή την κανω smoothie με μπανανα και φραουλα.. Ειδωμεν!

giorgos.t
12-11-14, 00:35
epeidh to post einai arketa palio kserw oti polloi tha me grapsettaii sta @@ sas alla ΚΛΑΙ ΜΑΙΝ.....h sunwarrior einai makran kaluterh apo ton karkino pou legetai whey.....( kathara prwsopikh apopsh meta apo 4etes psaximo panw sth whey) gia emena ta mona meiwnekthmata pou exei einai 1)h timh.2)athlia geush gia mena... 3)kai oti kati blaxoi dn blepoun ta grhgora apotelesmata p blepoun sth whey( mporoun na doun polu kalutera ( se megalutero xroniko diasthma omws ) me th sunwarrior)..... an thelete kai exete diathesh ,xrono kai xrhma kante auto..... p.x. pernete 2-3 fores th mera whey..... parte akrivos thn idia posothta se sunwarrior mazi me 1 koutali ths soupas maca root powder( th maca root na thn pernete mia TO POLU! 2 fores th mera), egw prosopika me auto eida arketh veltiwsh...eimai 23 xronwn kai eftasa se shmeio na kanw human flag kai dragon flag (pragmata p dn mporousa kan na me fantastw na kanw me thn ahdia thn whey h opoia mono me eprize kai dn m edine kan dunamh kai energeia) me sunwarrior,maca root kai upofaes kai profanws gumnastikh...telos panton gia mena a3izei na thn dokimasete.STAY TRUE

zisis.z
12-11-14, 00:44
Μουφα απο τις χειροτερες που κυκλοφορουν,πεταμενα λεφτα,η μονη δικαολογια που μπορει να εχει καποιος ειναι να μην εχει ιδεα απο πρωτεινες η να μην τρωει κρεας γαλα κτλ και αναγκαστικα στρεφεται σε φυτικη πρωτεινη......:green:

Pappous45
12-11-14, 01:43
Εχει γινει της μοδας η βεγκαν διατροφη και εβγαλαν και καλα μια πρωτεινη για οσους εχουν ψωνιστει με τη διατροφη αυτη, ο αλλος λεει για τον καρκινο και καλα που φερνει η χρηση απο γουει και στην Αμερικη χορηγουν σε ατομα που πασχουν απο ειντς πρωτεινη γουει για την ενισχυση του ανοσοποιητικου.... τι να πω??? Απο ποτε το ρυζι εχει καλυτερη ποιοτητα πρωτεινης? Και ποιες ερευνες το αποδεικνυουν αυτο???

kazos_GR
12-11-14, 02:24
αυτο σε πείραξε? ο αλλος λεει εγινε superman πριν 2ποστ..:rolf::rolf: