PDA

Επιστροφή στο Forum : Super 2 Daily (Carlson Labs)



Lao
29-01-11, 16:14
http://images.iherb.com/CAR-04052-l.jpg

http://www.carlsonlabs.com/images/supplementfacts/10025529.gif

Μου θυμίζει πολύ την έκδοση με τα softgels της Adam, αλλά σαν προφίλ νομίζω ότι είναι καλύτερη.

Μου αρέσει που έχει και Ω3, αν και σε μικρή ποσότητα, και γενικά το όλο concept μου δίνει την εικόνα πολύ ισορροπημένου και ποιοτικού προϊόντος.

Γνώμες;

Devil
29-01-11, 16:28
ωραια φαινετε....

Lao
07-03-11, 12:50
Για όσους ενδιαφέρονται, να ενημερώσω ότι η φόρμουλα έχει αλλάξει και είναι η εξής:

http://www.carlsonlabs.com/images/supplementfacts/4051.gif

Η έκδοση που έχω και χρησιμοποιώ εδώ και λίγες μέρες, είναι η παλιά. Ωραίο προϊόν, πολύ καλό προφίλ και τα softgels αν και είναι μεγάλα σε μέγεθος κατεβαίνουν εύκολα.

Sage
13-05-11, 20:57
Απο που μπορούμε να τις προμηθευτούμε τις εν λογω βιταμίνες??
και πόσο περίπου κοστίζουν?? :unsure:

Lao
14-05-11, 04:50
Απο που μπορούμε να τις προμηθευτούμε τις εν λογω βιταμίνες??
και πόσο περίπου κοστίζουν?? :unsure:

Από εξωτερικό. Φτηνά. ;)

beefmeup
18-09-11, 13:25
την εβαλα στην παραγγελεια μου..φτηνη ειναι,καλη δειχνει κ βγαζει 2 μηνες..
οψωμεθα.

Lao
18-09-11, 14:09
την εβαλα στην παραγγελεια μου..φτηνη ειναι,καλη δειχνει κ βγαζει 2 μηνες..
οψωμεθα.

Καλά ρε θηρίο, πότε πρόλαβες και τελείωσες την Alive;

Λογικά θα σου έρθει η νέα φόρμουλα.

deluxe
18-09-11, 23:19
Μαλλον θα την τιμησω. Ψαχνω φθηνες πολυβιταμινες γιατι τα υπολοιπα καλουδια που εχουν οι ακριβες τα παιρνω σε bulk. Εβγαλαν και τα soybeans, οποτε μια χαρα.. Το 1γρ πρωτεϊνης απο που προερχεται;

Lao
18-09-11, 23:59
Μαλλον θα την τιμησω. Ψαχνω φθηνες πολυβιταμινες γιατι τα υπολοιπα καλουδια που εχουν οι ακριβες τα παιρνω σε bulk. Εβγαλαν και τα soybeans, οποτε μια χαρα.. Το 1γρ πρωτεϊνης απο που προερχεται;

Δεν θα την έλεγα φτηνή. Το 180άρι π.χ., είναι 10 δολλάρια περίπου πιο ακριβό από το 180άρι της Adam.

Να σημειώσω ότι εγώ είχα πάρει την παλιά φόρμουλα.

beefmeup
20-09-11, 11:06
Καλά ρε θηρίο, πότε πρόλαβες και τελείωσες την Alive;

Λογικά θα σου έρθει η νέα φόρμουλα.

σε κανα 10ημερο τελειωνει ρε..κοντα 2 μηνες περασαν,οποτε την πηρα να μην ξεμεινουμε..:turtle:

john john
20-09-11, 11:14
καλημερα παιδια..αυτη σε σχεση με την ADAM ειναι πιο ''καλη''??

Lao
20-09-11, 12:15
καλημερα παιδια..αυτη σε σχεση με την ADAM ειναι πιο ''καλη''??

Αφενός εξαρτάται από το με ποια έκδοση της Adam την συγκρίνεις και, αφετέρου, για ποια έκδοση της Super 2 μιλάς. Όπως και να΄χει, αλλού πλεονεκτεί η μία και αλλού η άλλη.

chris corfu
06-10-11, 23:57
Lao ειδα οτι ανεφερες για παλια και καινουργεια εκδοση αλλα απο οτι ποσταρες στην παλια ειναι τα 180 softgels ενω την αλλη που εβαλες ως καινουργια ειναι 120. μηπως εχουν διαφορες σαν συσκευασια γτ τσεκαρα για να την παραγκειλω για αλλαγη και ειδα οτι οι δυο συσκευασιες διαφεραν στα συστατικα... :unsure:

Lao
07-10-11, 00:00
Lao ειδα οτι ανεφερες για παλια και καινουργεια εκδοση αλλα απο οτι ποσταρες στην παλια ειναι τα 180 softgels ενω την αλλη που εβαλες ως καινουργια ειναι 120. μηπως εχουν διαφορες σαν συσκευασια γτ τσεκαρα για να την παραγκειλω για αλλαγη και ειδα οτι οι δυο συσκευασιες διαφεραν στα συστατικα... :unsure:

Αν αναφέρεσαι στο βότανο, πιθανόν να έχουν ξεχάσει να αλλάξουν το προφίλ.

Ένας φίλος μου πήρε από εκεί την 180άρα και του ρθε η νέα έκδοση.

chris corfu
07-10-11, 00:13
ναι γτ η προηγουμενη εκδοση που ειδα που ειχαν στην 180αρα δεν μου αρεσε, και στην 120 εχουν την καινουργεια αρα αφου πηρε κιολας φιλος σου απλα δεν εχει αλλαχτει, βρεθηκε ο ενοχος.. :thumbup: (ειναι καλη πολυβιταμινη απο οτι ειδα και καθως θελω να παραγκειλω και η adam (softgels) ειναι out of stock , τα εχουν ρουφηξει ολα, αρα ειπα να δοκιμασω κ αυτη)

papillon
14-02-12, 15:55
μολις μου ηρθαν κ μενα οι συγκεκριμενες βιταμηνες.μια ερωτηση σε οσους τη εχουν παρει....μυριζει ΤΟΣΟ εντονα το ψαρολαδο?ειναι ολα τα σοφτζελς γυαλισμενα σα να τα βουτηξαν σε ψαρολαδο....?πηρα τα πρωτα 2 και επρεπε να πλυνω τα χερια μου για να μη μυριζουν...

Lao
14-02-12, 15:58
μολις μου ηρθαν κ μενα οι συγκεκριμενες βιταμηνες.μια ερωτηση σε οσους τη εχουν παρει....μυριζει ΤΟΣΟ εντονα το ψαρολαδο?ειναι ολα τα σοφτζελς γυαλισμενα σα να τα βουτηξαν σε ψαρολαδο....?πηρα τα πρωτα 2 και επρεπε να πλυνω τα χερια μου για να μη μυριζουν...

Μήπως έχει ανοίξει κανά softgel; Είναι στεγνά τα softgels ή τα παίρνεις και αφήνουν λάδια στο χέρι σου;

COBRA_STYLE
14-02-12, 15:59
μολις μου ηρθαν κ μενα οι συγκεκριμενες βιταμηνες.μια ερωτηση σε οσους τη εχουν παρει....μυριζει ΤΟΣΟ εντονα το ψαρολαδο?ειναι ολα τα σοφτζελς γυαλισμενα σα να τα βουτηξαν σε ψαρολαδο....?πηρα τα πρωτα 2 και επρεπε να πλυνω τα χερια μου για να μη μυριζουν...

εχει και Omega-3 μεσα η συγκεκριμενη...ισως γιαυτο.χαχα

beefmeup
14-02-12, 16:00
@λαο μπα δεν νομιζω να χει ανοιξει τπτ..
κ μενα ετσι ειναι..καπου στο χα ξαναπει νομιζω..
ετσι κ αλλιως τα softgels ειναι συμπαγη δεν ανοιγουν νομιζω..
τα gelcaps ειναι τα διαφανα που σπανε.

Lao
14-02-12, 16:05
εχει και Omega-3 μεσα η συγκεκριμενη...ισως γιαυτο.χαχα


@λαο μπα δεν νομιζω να χει ανοιξει τπτ..
κ μενα ετσι ειναι..καπου στο χα ξαναπει νομιζω..
ετσι κ αλλιως τα softgels ειναι συμπαγη δεν ανοιγουν νομιζω..
τα gelcaps ειναι τα διαφανα που σπανε.

Βρε το ξέρω, απλά σκέφτηκα μπας και χτυπήθηκαν κατά την μεταφορά και έχει ανοίξει κανένα. Μου είχε συμβεί και εμένα με ένα Animal Omega που είχα πάρει. Νταξ, μέσα στο παιχνίδι είναι, τόσο δρόμο κάνουν :P

Τελικά beef δεν έγραψες καμιά εντύπωση για αυτή την multi. Όλα καλά; ;)

COBRA εσένα δεν σε ρωτάω, δεν το χεις ανοίξει ακόμα :P

papillon
14-02-12, 16:06
lao αυτο σκεφτηκα κ γω....ειναι λαδομενα τα ατιμα....λες να ανοιξε κανενα?

Lao
14-02-12, 16:10
lao αυτο σκεφτηκα κ γω....ειναι λαδομενα τα ατιμα....λες να ανοιξε κανενα?

Αν είναι λαδωμένα τα softgels, τότε λογικά έχει ανοίξει κάποιο.

beefmeup
14-02-12, 16:11
λαο εχω παρει κ 2ο κουτι..τωρα διαφορες να σου πω δεν εχω δει..ξερεις..:turtle:
αλλα τις περνω γιατι μου φαινονται καλες..

COBRA_STYLE
14-02-12, 16:12
COBRA εσένα δεν σε ρωτάω, δεν το χεις ανοίξει ακόμα :P

Σε ενα μηνα ακριβως,κανε υπομονη:PΑν και δεν προκειται να δω διαφορα.

Να πω οτι θα ειμαι στο μισο softgel 3 φορες τη βδομαδα για οικονομια:P:P:turtle:

Lao
14-02-12, 16:14
λαο εχω παρει κ 2ο κουτι..τωρα διαφορες να σου πω δεν εχω δει..ξερεις..:turtle:
αλλα τις περνω γιατι μου φαινονται καλες..

Τότε όλα ΟΚ.

Έτσι και αλλιώς, μια αξιοπρεπής multi για να κάνεις την δουλειά σου είναι και να καλύπτεσαι στα βασικά.

Αν δεν το χεις κάνει ήδη, ίσως θα ήταν καλό να προσθέσεις λίγο μαγνήσιο μόνο (αυτό το oxide σπάει κόκκαλα :green:)

sofos
14-02-12, 16:15
Σε ενα μηνα ακριβως,κανε υπομονη:PΑν και δεν προκειται να δω διαφορα.

Να πω οτι θα ειμαι στο μισο softgel 3 φορες τη βδομαδα για οικονομια:P:P:turtle:

μισο softgel?εδω με 2 και και παλι δεν εχει ολες τις βιταμινες σε καλα ποσοστα....σα να μη την παιρνεις θα ναι

ριβοφλαβινη,θιαμινη,πυριδοξινη...σα να μην υπαρχουν...

Lao
14-02-12, 16:17
Σε ενα μηνα ακριβως,κανε υπομονη:PΑν και δεν προκειται να δω διαφορα.

Να πω οτι θα ειμαι στο μισο softgel 3 φορες τη βδομαδα για οικονομια:P:P:turtle:

COBRA, έχω απαιτήσεις από έναν Dah Pimp....

COBRA_STYLE
14-02-12, 16:18
μισο softgel?εδω με 2 και και παλι δεν εχει ολες τις βιταμινες σε καλα ποσοστα....σα να μη την παιρνεις θα ναι

ριβοφλαβινη,θιαμινη,πυριδοξινη...σα να μην υπαρχουν...

Πλακα εκανα ρε:green:Τα λεγαμε και την αλλη με φορα με το Lao αυτα:turtle:

Επισης να σημειωσω οτι τρωω φαγητο κιολας,Χρηστακο:green::turtle:

sofos
14-02-12, 16:20
Πλακα εκανα ρε:green:Τα λεγαμε και την αλλη με φορα με το Lao αυτα:turtle:

Επισης να σημειωσω οτι τρωω φαγητο κιολας,Χρηστακο:green::turtle:

καλα αμα τρως και φαγητακι πιμπακο,καλως http://planetsmilies.net/obscene-smiley-7250.gif
λαο τα σπασε η φωτο με το γατονι :green::turtle:

Dimitrios
15-02-12, 03:40
Εγώ τις άνοιξα έτσι από περιέργεια και όντως είναι λίγο λαδωμένα τα σοφττζελ αλλά όχι τίποτα το τρομερό. Επίσης σου έρχεται μια ψαρίλα αλλά μόνο αν βάλεις όλη τη μύτη σου μέσα στο κουτί..χαχα :rolf::green:

COBRA_STYLE
12-03-12, 14:55
Πηρα και γω σαν καλο παιδακι το 1ο softgel...οντως αρκετα εντονη η μυρωδια της ψαριλας και το aftertaste:green:Εβαλα τη μανα μου να μυρισει το κουτι και ισα που κρατηθηκε να μη με βαρεσει:turtle:

Dimitrios
12-03-12, 15:39
Πηρα και γω σαν καλο παιδακι το 1ο softgel...οντως αρκετα εντονη η μυρωδια της ψαριλας και το aftertaste:green:Εβαλα τη μανα μου να μυρισει το κουτι και ισα που κρατηθηκε να μη με βαρεσει:turtle:

Κόμπρα πώς θα το πας; 1+1 ή μόνο 1;

τώρα τελείωσες εξεταστική και άρχισες την πολυβιταμίνα...;:rolf::rolf:

Giannistzn
12-03-12, 15:40
Mε αποκαρδιωνετε και περιμενω να ερθουν..

Κομπρα, γενικα με τα ψαρολαδα ειχες θεμα μετα την καταναλωση? (ρεψιματα?) Σε ενοχλησε καθολου η s2d ή μονο μυρωδια?

COBRA_STYLE
12-03-12, 15:44
E λιγο ρεψιμο ναι...αλλα σιγα...δεν κολλαω σε αυτα.Στο μυαλο ειναι.Εξαλλου ηπια μαζι με την s2d 2 softgels D3(4.000IU) και 2 softgels ultra omega 3:turtle:



Κόμπρα πώς θα το πας; 1+1 ή μόνο 1;

τώρα τελείωσες εξεταστική και άρχισες την πολυβιταμίνα...;:rolf::rolf:
:rolf::rolf:
μαλλον 1+1 στις on days

Lao
12-03-12, 23:33
E λιγο ρεψιμο ναι...αλλα σιγα...δεν κολλαω σε αυτα.Στο μυαλο ειναι.Εξαλλου ηπια μαζι με την s2d 2 softgels D3(4.000IU) και 2 softgels ultra omega 3:turtle:


5.600 IU σε μια μέρα πήρες ρε τεράστιε;

COBRA_STYLE
13-03-12, 00:04
Θεωρητικα ναι,αν δεν ειναι underdosed καποιο απο τα 2 ή και τα 2:green:

Ε σιγα νταξ,εξαλλου απο το Νοεμβριο του 2010 εχουν αυξησει την "ασφαλη" μακροχρονια καθημερινη δοσολογια της D απο 2000-->4000IU.

Επισης η τραγικη ΣΗΔ εχει παει απο 400-->600IU

αν και στις ΣΗΔ προσωπικα δεν δινω πολυ βαση,γιατι υπαρχουν διαφορα που κρυβονται απο πισω κατα καιρους.

Lao
13-03-12, 01:52
Θεωρητικα ναι,αν δεν ειναι underdosed καποιο απο τα 2 ή και τα 2:green:

Ε σιγα νταξ,εξαλλου απο το Νοεμβριο του 2010 εχουν αυξησει την "ασφαλη" μακροχρονια καθημερινη δοσολογια της D απο 2000-->4000IU.

Επισης η τραγικη ΣΗΔ εχει παει απο 400-->600IU

αν και στις ΣΗΔ προσωπικα δεν δινω πολυ βαση,γιατι υπαρχουν διαφορα που κρυβονται απο πισω κατα καιρους.

Για τις ΣΗΔ συμφωνούμε και να προσθέσουμε κάτι που έχουμε ξαναπεί, ότι πρόκειται ένα πρότυπο που πρωτοεμφανίστηκε στον Β'ΠΠ, όταν η αμερικάνικη κυβέρνηση προσπάθησε να υπολογίσει κάποιες ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ δόσεις στα βασικά πράγματα ώστε οι φαντάροι να μην τα φτύνουν στην μάχη.

Λες γι'αυτό να κέρδισαν; Ά ρε Hitler, έπρεπε να δώσεις τίποτα Anavite στα γερμανόπουλα και θα σου λεγα εγώ :rolf::rolf::rolf:

Anyway, από τότε το εν λόγω πρότυπο σε πολλά πράγματα έχει αναθεωρηθεί αρκετές φορές, κάτι λογικό με την πρόοδο της έρευνας και της τεχνολογίας.

Πάντως για το άνω όριο της D που λες, αυτή την στιγμή επίσημα είναι 2.000 IU στις ΗΠΑ.

Μύλος... (το λέω συνέχεια απόψε :P)

COBRA_STYLE
13-03-12, 02:19
Σχετικα με τους Γερμανους,just 4 the record,τους χορηγουσανε aas οι γερμανοι επιστημονες.

Giannistzn
16-03-12, 18:09
Πηρα και γω σαν καλο παιδακι το 1ο softgel...οντως αρκετα εντονη η μυρωδια της ψαριλας και το aftertaste:green:Εβαλα τη μανα μου να μυρισει το κουτι και ισα που κρατηθηκε να μη με βαρεσει:turtle:


Ηρθε και σε εμενα σημερα. Αυτο ειναι πιστευω το ελαχιστο που μπορεις να πεις.. Με κλειστη μυτη απο εδω και περα θα ανοιγω το κουτι.

Σερβινγκ 1 και 1 σε διαφορετικα γευματα ειναι το πιο σωστο ετσι?

COBRA_STYLE
16-03-12, 18:26
Nαι καλυτερα σπαστά.Παιρνε 1 με το πρωινο και ενα με το μεσημεριανο.

Βασικα δεν ειναι θεμα μυρωδιας,το ζορι ειναι οταν ακουμπησει γλωσσα το softgel και νιωσεις τη γευση της ωμης πεστροφας:green:

Giannistzn
16-03-12, 19:58
Ευτυχως δεν μου ετυχε αυτο, το πηρα μαζι με ω3 και κατευθειαν νερο. Καλα που μου το ειπες να το εχω υποψην μου :toast:

Dimitrios
25-03-12, 12:25
Για όσους ενδιαφέρονται, να ενημερώσω ότι η φόρμουλα έχει αλλάξει και είναι η εξής:

http://www.carlsonlabs.com/images/supplementfacts/4051.gif

Η έκδοση που έχω και χρησιμοποιώ εδώ και λίγες μέρες, είναι η παλιά. Ωραίο προϊόν, πολύ καλό προφίλ και τα softgels αν και είναι μεγάλα σε μέγεθος κατεβαίνουν εύκολα.

Βασικά Lao τώρα χάζευα στο βότανο και δεν έχει αλλάξει η έκδοση απλά υπάρχουν δύο. Αυτή με τα 180 και η άλλη με τα 120 softgels. Και έχει βγάλει και άλλη μία που είναι με 1 softgel την ημέρα αλλά απ' ότι είδα έχει πολύ μικρότερα ποσοστά σε σχέση με αυτές τις δύο.
Εγώ πάντως την 180αρα έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.:thumbup:

Lao
25-03-12, 13:11
Βασικά Lao τώρα χάζευα στο βότανο και δεν έχει αλλάξει η έκδοση απλά υπάρχουν δύο. Αυτή με τα 180 και η άλλη με τα 120 softgels. Και έχει βγάλει και άλλη μία που είναι με 1 softgel την ημέρα αλλά απ' ότι είδα έχει πολύ μικρότερα ποσοστά σε σχέση με αυτές τις δύο.
Εγώ πάντως την 180αρα έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.:thumbup:

Απλά στο βότανο έχουν ξεχάσει να ανανεώσουν το label στο 180άρι.

Αν πας στο site της Carlson, θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.

Dimitrios
25-03-12, 14:13
Απλά στο βότανο έχουν ξεχάσει να ανανεώσουν το label στο 180άρι.

Αν πας στο site της Carlson, θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.

A έχουν αλλάξει και τα facts από το 180αρι δλδ; Δεν το ήξερα...:unsure:

Lao
25-03-12, 14:14
A έχουν αλλάξει και τα facts από το 180αρι δλδ; Δεν το ήξερα...:unsure:

Ναι, εκτός και αν βρεις κάπου στοκ από παλιά παρτίδα.

Dimitrios
25-03-12, 14:18
Ναι, εκτός και αν βρεις κάπου στοκ από παλιά παρτίδα.

Κατάλαβα.. Ρε πριν είχα σκαλώσει και νόμιζα ότι πια δεν κυκλοφορεί το 180αρι αλλά μόνο το 120αρι γι αυτό το τσέκαρα. Μέχρι και το κουτί μου κοίταξα μπας και έλεγε 120 σοφτ και εγώ δεν το είχα δει..:rolf:

Sage
17-01-13, 14:07
Θέλω να παραγγείλω αυτήν την πολυβιταμίνη αλλά δεν έχω ξαναπαραγγείλει από εξωτερικό.. μπορεί κάποιος να μου πει έμπιστο site να ψαχτώ;
(Υπάρχει περίπτωση να την έχουν φέρει κ Ελλάδα; )