PDA

Επιστροφή στο Forum : Philip Ricardo Jr



savage
30-01-11, 01:02
ανοιγω ενα θεμα για ενα απο τους αγαπημενους μου αθλητες, το natural bber Philip Ricardo Jr, τον οποιο εχω την τιμη να εχω στις λιστες των φιλων μου,στο facebook,και μαλιστα και τις 2 φορες που του εστειλα μηνυμα,μου απαντησε και τις 2.
ευγενεστατος,προσγειωμενος,χαμηλων τονων,και κατα τα φαινομενα καλος οικογενειαρχης(εχει 3 η 4 παιδια αν θυμαμαι καλα).και μαλιστα στη φωτο προφιλ του ειναι με τη γυναικα και τα παιδια του,αντι να εχει καμια φωτο αγωνων οπως κανουν οι περισσοτεροι.
οταν του ειπα οτι ειμαι απο την Ελλαδα χαρηκε παρα πολυ διοτι εχει πολυ καλες αναμνησεις απο μας,καθοτι κερδισε το Natural Olympia στην Θεσαλλονικη πριν λιγα χρονια.

παρουσιαζω το βιογραφικο του και μερικες φωτο και βιντεο του σπουδαιου αυτου αθλητη

HwJvgJdE1cc

Bιογραφικο του


Philip Manuel Ricardo Jr.
BIRTHDAY: July 29th, 1971
PLACE OF BIRTH: Rochester, New York
OCCUPATION: United States Marine
COMPETITIVE HISTORY: Have been competing since 1992.

Οι αγωνες του

* 2010 IFPA Yorton Cup Professional Champion
* 2010 Team USA Professional Champion
* 2010 IFPA Professional USA Champion
* 2008 PNBA Natural Olympia Champion
* 2008 PNBA Professional Team USA Champion
* 2007 IFPA Yorton Cup Professional Champion
* 2007 PNBA Natural Olympia Champion (ΣΤΗ ΘΕΣΑΛΛΟΝΙΚΗ!!!)
* 2007 IFPA Yorton Cup Professional Champion
* 2007 PNBA Natural Olympia Champion
* 2007 PNBA Natural Mr. Universe Champion
* 2007 PNBA Professional Team USA Champion
* 2006 NGA Professional Natural Mr. Universe Champion
* 2006 Musclemania Worlds Professional runner-up
* 2006 Musclemania Superbody Amateur Overall Champion
* 2006 IFPA Cape Cod Naturals Professional Champion
* 2005 IFPA InShape Online Natural Professional Champion
* 2005 IFPA Desert States Professional Champion
* 2004 NPC Mr. South Florida Overall Champion
* 2004 NPC Mr. San Diego Lt. Heavyweight Champion
* 2004 NPC Max Muscle Naturals Overall Champion
* 2003 ABA/PNBA Amateur and Professional Natural Universe Overall Champion
* 2000 Musclemania World Middleweight Champion
* 1998 NPC Western Armed Forces Lt. Heavyweight and overall Champion

savage
30-01-11, 01:04
και μια φωτο απο τη Θεσαλλονικη απο το βαθρο,οπου διακρινεται ο Phillip στην κορυφη αυτου!!

Titanium
30-01-11, 01:09
Απίστευτος:shock::bowdown:

john.koutra
30-01-11, 01:12
σορρυ ρε φιλε ,αλλα αυτοσ τωρα ειναι φυσικος??μας κοροιδευεις????φουλ στο φαρμακο......

Titanium
30-01-11, 01:13
σορρυ ρε φιλε ,αλλα αυτοσ τωρα ειναι φυσικος??μας κοροιδευεις????φουλ στο φαρμακο......

Και απο που το συμπερανες αυτο????:unsure:

john.koutra
30-01-11, 01:15
ανοιξε τα ματια σου φιλαρακι........κανει μπαμ......τερμα /....το φαρμακο....

Titanium
30-01-11, 01:15
Νικολα ξερουμε ποσο ύψος-κιλά ειναι σε αγωνιστική περίοδο???

john.koutra
30-01-11, 01:16
απο κει θα το καταλαβεισ ρε φιλε??απο τα κιλα??

Titanium
30-01-11, 01:20
ανοιξε τα ματια σου φιλαρακι........κανει μπαμ......τερμα /....το φαρμακο....


απο κει θα το καταλαβεισ ρε φιλε??απο τα κιλα??

Ρε φιλε ξεκολα λιγο..Ειπες την γνωμη σου...οκ....Αφου εισαι σηγουρος οτι ειναι τιγκα στο φαρμακο οπος λες τι να σου πω απο εκεί και περα...Ειναι δεν ειναι ποσώς με ενδιαφέρει...Για μένα τα ρώτησα τα κιλά οχι για να σου αποδιξω κατι:bowdown:

john.koutra
30-01-11, 01:22
με τσαντιζει φιλαρακι ,η ημιμαθεια...και το τι θελουν να σου πλασαρουν μερικοι..τιποτα αλλο..

Titanium
30-01-11, 01:24
με τσαντιζει φιλαρακι ,η ημιμαθεια...και το τι θελουν να σου πλασαρουν μερικοι..τιποτα αλλο..

Ελπίζω να μιλάς για τον αθλητή και οχι για τον savage που άνοιξε το θέμα εε??

john.koutra
30-01-11, 01:26
οποιος νομιζει οτι υπαρχει αγωνιστικο,natural bb,ειναι βαθια νυχτωμενος....στην ελλαδα ισωσ να υπαρχουν και μερικοι φυσικοι.....αλλα το 80% οσοι κατεβαινουν σε αγωνεσ ειναι τερμα...

savage
30-01-11, 05:59
Νικολα ξερουμε ποσο ύψος-κιλά ειναι σε αγωνιστική περίοδο???

λοιπον χρηστο αυτα βρηκα.

1,75 υψος (5'9")

βαρος
180lbs δηλ κατι λιγοτερο απο 82 κιλα (On Season)

(Off Season): 190-200lbs δηλ 86,5 με 91 κιλα

Gorillas
30-01-11, 06:39
κ όμως μπορεί να υπάρξει αγωνιστικό φυσικό, απλά όπως βλέπεις λείπουν οι μάζες.


Φοβερός ο τυπάς ειδικά οι πλάγιοι κοιλιακοί δεν υπάρχουν :shock:

vAnY
30-01-11, 13:16
ειναι ωραιο να βλεπεις αθλητες οι οποιοι εχουν flat στομαχια κι οχι κατι κοιλιακους και στομαχια που εξεχουν τοσο οσο μια εγκυο...;)

Titanium
30-01-11, 16:02
λοιπον χρηστο αυτα βρηκα.

1,75 υψος (5'9")

βαρος
180lbs δηλ κατι λιγοτερο απο 82 κιλα (On Season)

(Off Season): 190-200lbs δηλ 86,5 με 91 κιλα

Ευχαριστώ πολυ Νικόλα...Ο ανρθωπος ειναι φοβερός....Εχω πάθει πλάκα:bowdown:

Titanium
30-01-11, 16:08
Ναι και άλλη μια σε καλή ανάλυση...
http://3.bp.blogspot.com/_Gw29XOnhwfc/TEaKwx4zVXI/AAAAAAAAB74/yQ1bNzxxSOY/s1600/Sanali+and+Ethan+birthday+2010+135.JPG

giannis64
30-01-11, 16:10
σορυ αλλα εγω θα ειμαι παλι ο κακος της υποθεσης..:evil2:

Titanium
30-01-11, 16:14
σορυ αλλα εγω θα ειμαι παλι ο κακος της υποθεσης..:evil2:

Γιατιιιι:unsure::green:

COBRA_STYLE
30-01-11, 16:45
σορυ αλλα εγω θα ειμαι παλι ο κακος της υποθεσης..:evil2:
:???::???:

savage
30-01-11, 19:20
χρηστο ειναι πραγματικα απιστευτος. η φωτο που εχεις βαλει στην πισινα ειναι τρομερη!!!:bowdown:
ο τυπος ειναι ΑΓΑΛΜΑ!!!! τι να λεμε τωρα...
αυτα ειναι σωματα!!!

vany συμφωνω απολυτα στο σχολιο σου για τα ξεχειλωμενα στομαχια.ο phillip εχει πραγματικα τρομερη μεση και ουτε ιχνος στομαχιου.οσο για τους κοιλιακους/οδοντωτους του κτλ,οκ τι να πω... ο ανθρωπος ειναι απο αλλο πλανητη.

να και μερικες ακομα φωτο

Polyneikos
30-01-11, 20:33
Πολυ καλες οι τελευταιες φωτογραφίες.:clap::clap:

Pavlos17
30-01-11, 20:53
ρε παιδια νατουραλ ξενατουραλ,τοσο χαμηλα το λιπος πως το πηγε? χωρις χημικη βοηθεια?:unsure:

El Topo
30-01-11, 23:00
Αν και πάντα είμαι καχύποπτος με τέτοιες περιπτώσεις, ο συγκεκριμένος μπορώ να πω ότι φαίνεται από τους πιο natural natural bbers που έχω δει.

Πολύ ωραίο σώμα και λογικό βάρος. Ένας κανονικός bb στα κιλά αυτά θα ήταν καμια 40ριά κιλά παραπάνω...

mantus3
31-01-11, 20:05
σορυ αλλα εγω θα ειμαι παλι ο κακος της υποθεσης..:evil2:


Γιάννη, αυτός ζυγίζει όσο και εγώ... Αρα είναι σίγουρα natural (και ας μου ρίχνει και 10cm ύψος)
:rolf::rolf::rolf::clap::clap::clap:

COBRA_STYLE
31-01-11, 23:25
Γιάννη, αυτός ζυγίζει όσο και εγώ... Αρα είναι σίγουρα natural (και ας μου ρίχνει και 10cm ύψος)
:rolf::rolf::rolf::clap::clap::clap:
δεν εχει να κανει...δεν υπαρχουν φαρμακα μονο για bulking αλλα και για cutting που λογικα θα το γνωριζεις...οπως ανεφερε κ ενα παιδι απο πανω εχει πεσει πολυ χαμηλα σε λιπος...εγω δεν ξερω τι κανει ουτε θα εκφερω γνωμη αν ειναι ή δεν ειναι....μαρεσει εμενα ο τυπος..αυτα;)

noz1989
01-02-11, 01:01
Μμμμ.... Κοντρες στο κωλο ε?????

20610
Ατιμα γονιδια...:welcome:

beefmeup
01-02-11, 01:10
Μμμμ.... Κοντρες στο κωλο ε?????

20610
Ατιμα γονιδια...:welcome:

ναι ο νοζ εχει δικιο..

ειναι υπερβολικα δυσκολο(αν οχι αδυνατο)να "κοψουν" τοσο πολυ καποια μερη του σωματος οπως οι γλουτιαιοι..
οποιος εχει δοκιμασει να πειραματιστει με το σωμα του,η κατεβαινει σε αγωνες το γνωριζει αυτο.
ο τυπος εδω εχει γαμω τα σωματα,αλλα τα κοψιματα του ειναι αλλου λεμε για νατουραλ..

απτην αλλη τα διουρητικα κ καποια φαρμακα για να κοβεις δεν ειναι αναβολικα αλλα βοηθητικα.
οποτε οταν λεει νατουραλ μπορει να εννοει οτι δεν περνει αας,αλλα τα υπολοιπα:green:

savage
01-02-11, 01:15
κι ομως διονυση στους αγωνες απαγορευονται ρητα και τα διουρητικα και τα αλλα που μαλλον εννοεις(eca,clen κτλ) και στο αντι-ντοπινγκ κοντρολ τα ψαχνουν αυτα

sofos
01-02-11, 01:17
οποιος νομιζει οτι υπαρχει αγωνιστικο,natural bb,ειναι βαθια νυχτωμενος....στην ελλαδα ισωσ να υπαρχουν και μερικοι φυσικοι.....αλλα το 80% οσοι κατεβαινουν σε αγωνεσ ειναι τερμα...

:thumbup::thumbup::clap:

beefmeup
01-02-11, 01:18
ε,καλα το αντιντοπε νικο παντα ειναι 4 βηματα πισω απο τα φαρμακα που κυκλοφορουν,οποτε σχετικο ειναι κ αυτο..

απτην αλλη εσυ εχεις αγωνιστικη εμπηρεια,δεν σου φενεται περιεργο που ειναι τοσο κομμενος σε καποια σημεια,η θεωρεις οτι απλα ειναι κωλοφαρδος κ μπορει να κοβει τοσο απο φυσικου του..
εγω ρε γαμωτο,οσο καλη προθεση κ να χω επειδη εχω μια γενικη εικονα απο αγωνιστικους,ξερω οτι ουτε οι..φαρμακωμενοι καμια φορα δεν πιανουν τετοιες καταστασεις αγωνιστικα..
ειδικα σε οτι ειχει να κανει με υγρα σωματος.

savage
01-02-11, 01:50
κοιτα διονυση οπως εχω ξαναπει σιγουρος δεν ειμαι για κανεναν.ουτε βαζω το χερι μου στη φωτια για κανεναν πλην εμου.απο την αλλη ομως δεν ειμαι κακοπιστος εκ των προτερων.

ενταξει σαφως και δεν ειμαι βεβαιος για το ρικαρντο και τον καθε ρικαρντο αν ειναι natural η οχι αλλα το προβλημα μου ξερεις ποιο ειναι? το οτι εχουν τεθει καποια στανταρ του τυπου "αν σηκωνεις πανω απο 150 κιλα παγκο εισαι ντοπε" η "αν βγαζεις κοντρες στους γλουτους εισαι ντοπε" η "αν εχεις τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους εισαι ντοπε" κτλ.

αυτα για μενα δεν ειναι επιχειρηματα,ποσο μαλλον οταν προερχονται απο ξερολες του κωλου και ασχετους που οχι σε αγωνες δεν εχουν κατεβει,αλλα ουτε μια διαιτα της προκοπης δεν εχουν κανει(δε λεω για σενα,ξερεις για ποιους χτυπαει η καμπανα).αλλα δοξα τω Θεω,αυτη η παστα δε θα εκλειψει ποτε.Haters always gonna hate που λεει και η υπογραφη μου.

απο την αλλη ειδικα τον τελευταιο χρονο που εκανα αγωνιστικες προετοιμασιες ειδα πανω μου πραματα που καποτε δε μπορουσα να πιστεψω οτι μπορουν να επιτευχθουν natural,σε κοψιματα σκληραδα και γραμμωσεις.και απ'οτι μου ειπε η ναντια και απ'οτι εχω καταλαβει και ο ιδιος υπαρχουν περιθωρια για να βγω ακομα καλυτερος στο μελλον,οποτε τελικα φαινεται οτι για καποια πραματα sky is the limit.

απο την αλλη μου φαινεται πολυ εγωκεντρικο να θεωρησω μη natural κατι επειδη εγω (και ο καθε εγω) δεν το εχω επιτυχει.μπορει ο ρικαρντο κι ο καθε ρικαρντο να ειναι genetic feeak,ειναι και μαυρος στην τελικη.
αλλωστε στο κατω κατω μας εχει πρηξει τα @$%%@ η κλικα των φαρμακων για τα γονιδια του cutler και του καθε cutler,ωστε να μας πεισει οτι πανω απ'ολα ειναι τα γονιδια κι οχι τα φαρμακα.εκει τα δεχομαστε τα γονιδια(κι ας ξερουμε οτι ειναι φαρμακαποθηκες).στην περιπτωση του ρικαρντο και του καθε natural bber ρικαρντο,δε τα δεχομαστε,κι ας ειναι ο Mr Olympia δηλ θεωρητικα ο καλυτερος στον κοσμο(απο τους natural).

δε λεω οτι ολοι μπορουν να γινουν natural σαν αυτον.αφηνω ομως ενα περιθωριο να υπαρχουν 100-200 τοσο γενετικα προικισμενα ατομα σε εναν κοσμο 6 δισεκατομυριων ανθρωπων,χωρις βεβαια να βαζω το χερι μου στη φωτια για κανενα τους.

τωρα για το αντι-ντοπινγκ κοντρολ που λες,οκ ναι εχω ακουσει και γω οτι τα φαρμακα εχουν προχωρησει πολυ και καποιες φορες παροτι ντοπε γλυτωνουν το αντι-ντοπινγκ κοντρολ πολλοι αθλητες.
εγω απλα το ανεφερα για να δειξω οτι ακομα και αυτες οι ουσιες ειναι απαγορευμενες στο natural bbing,οποτε αποκλειεται καποιος να δηλωνει natural και να εννοει οτι ναι μεν δεν παιρνω αναβολικα αλλα τα eca,clen,διουρητικα κτλ τα 'χω για καραμελες.τωρα αν τα παιρνει κι απλα ξεγελαει τα τεστ,αυτο ειναι αλλο θεμα.
το οτι απαγορευονται,ειναι παντως σιγουρο διονυση

sofos
01-02-11, 02:02
με τσαντιζει φιλαρακι ,η ημιμαθεια...και το τι θελουν να σου πλασαρουν μερικοι..τιποτα αλλο..

:thumbup::thumbup::clap::clap:

beefmeup
01-02-11, 02:04
ενταξει σαφως και δεν ειμαι βεβαιος για το ρικαρντο και τον καθε ρικαρντο αν ειναι natural η οχι αλλα το προβλημα μου ξερεις ποιο ειναι? το οτι εχουν τεθει καποια στανταρ του τυπου "αν σηκωνεις πανω απο 150 κιλα παγκο εισαι ντοπε" η "αν βγαζεις κοντρες στους γλουτους εισαι ντοπε" η "αν εχεις τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους εισαι ντοπε" κτλ.

αυτα για μενα δεν ειναι επιχειρηματα,ποσο μαλλον οταν προερχονται απο ξερολες του κωλου και ασχετους που οχι σε αγωνες δεν εχουν κατεβει,αλλα ουτε μια διαιτα της προκοπης δεν εχουν κανει(δε λεω για σενα,ξερεις για ποιους χτυπαει η καμπανα).αλλα δοξα τω Θεω,αυτη η παστα δε θα εκλειψει ποτε.Haters always gonna hate που λεει και η υπογραφη μου.

ναι οκ συμφωνουμε,κ ειδικα σε αυτο το σημειο που κατι τυποι επικαλουνται και..μελετες οτι αν κανεις πολλα κιλα παγκο περνεις φαρμακα,λες κ τα φαρμακα δουλευουν μονο στις πιεσεις στηθους ναουμ:rolf::rolf:
οτι να ναι..

το απο κατω το ξερω νικ;)



το οτι απαγορευονται,ειναι παντως σιγουρο διονυση

mantus3
01-02-11, 02:09
Η συγκεκριμένη αστεία κουβέντα ξέρουμε πως δεν βγάζει πουθενά.... Και στους ολυμπιακούς κανένας δεν παίρνει αλλά τα ρεκόρ γίνονται... Από εκεί κ πέρα καλό αθλητής, ωραίο καλούπι! Πήρε η όχι άλλο θέμα, πολύ παίρνουν αλλά δεν γίνονται έτσι..

beefmeup
01-02-11, 02:14
Η συγκεκριμένη αστεία κουβέντα ξέρουμε πως δεν βγάζει πουθενά.... Και στους ολυμπιακούς κανένας δεν παίρνει αλλά τα ρεκόρ γίνονται... Από εκεί κ πέρα καλό αθλητής, ωραίο καλούπι! Πήρε η όχι άλλο θέμα, πολύ παίρνουν αλλά δεν γίνονται έτσι..

ναι δικιο εχεις,απλα εμεις το συζηταμε γιατι το θεμα ειναι οχι αν περνει,αλλα αν δηλωνει νατουραλ μιας κ αυτοι αγωνιζονται υπο διαφορετικες συνθηκες συναγωνισμου απο τους υπολοιπους στο ββ,πραγμα που δεν γινεται στους ολυμπιακους αγωνες που ολοι ειναι στο ιδιο τσουκαλι..

νταξ,να χαμε να λεγαμε τωρα,αλλα δεν βαριεσαι:turtle:

mantus3
01-02-11, 02:21
ναι δικιο εχεις,απλα εμεις το συζηταμε γιατι το θεμα ειναι οχι αν περνει,αλλα αν δηλωνει νατουραλ μιας κ αυτοι αγωνιζονται υπο διαφορετικες συνθηκες συναγωνισμου απο τους υπολοιπους στο ββ,πραγμα που δεν γινεται στους ολυμπιακους αγωνες που ολοι ειναι στο ιδιο τσουκαλι..

νταξ,να χαμε να λεγαμε τωρα,αλλα δεν βαριεσαι:turtle:
Χαχαχαχαχαχα πλάκα πλάκα.. Και στην IFBB κάνουν anti-dopping είδες να πιάνουν κανέναν??? Ας μην ξύνω πληγές βραδιάτικα..

Στην φώτο στην πισίνα ωραίο αφαλό έχει...

sofos
01-02-11, 02:22
Χαχαχαχαχαχα πλάκα πλάκα.. Και στην IFBB κάνουν anti-dopping είδες να πιάνουν κανέναν??? Ας μην ξύνω πληγές βραδιάτικα..

Στην φώτο στην πισίνα ωραίο αφαλό έχει...

:thumbup::thumbup::clap: