PDA

Επιστροφή στο Forum : WABBA-ΠΕΣΔ Πρωτάθλημα 22 Μαϊου 2011



Polyneikos
31-01-11, 21:13
Κατοπιν επικοινωνιας με τον πρόεδρο Τσουνακη Νίκο ενημερωθηκαμε ότι θα πραγματοποιηθει στις 22 Μαιου ,Κυριακη,στο Novotel (Μ. Βόδα 2) το Πρωταθλημα της Wabba - Πεσδ .
Αναμενεται με πολυ μεγαλο ενδιαφερον μετα απο την επιτυχία της περσινης διοργανωσης!
Στο παρόν τόπικ θα σας ενημερωνουμε για τις εξελίξεις και τα νεα που θα υπαρχουν σχετικα με τον αγωνα.
Πληροφορίες επίσης λενε ότι πιθανον θα γίνει και ενα grand prix στην Κέρκυρα,την επόμενη εβδομαδα ,στις 29 Μαϊου.

Η αφισσα του αγωνα:

24116

Muscleboss
31-01-11, 21:44
ΟΚ, το σημειώσαμε στην ατζέντα. 3 αγώνες μέχρι τώρα ο Μάιος :toast:

MB

NASSER
01-02-11, 10:42
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση Κωστα. Ενδιαφέρον ακούγεται και το Grand Prix στη Κέρκυρα. Αναμένουμε νεότερα!

Tsounakis
01-02-11, 12:39
Γεια σας παιδια !

Ο αγωνας σταθμος στην χωρα μας πρωταθλημα wabba mr. hellas θα διεξαχθει στης 22 Μαιου στο Novotel !
οπως καθε χρονο θα εχει πολυ μεγαλη επιτυχια ! θα λαβουν μερος οι καλυτεροι αθλητες στην χωρα μας και απο αυτους θα προκριθει η ελληνικη αποστολη που θα μας αντιπροσωπευσει στο παγκοσμιο wabba τον ιουνιο στην Ισπανια !
καλη προετοιμασια !

barbell
02-02-11, 18:21
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΑΣ,ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ 22ΜΑΙΟΥ,ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΝΟ,ΜΕ ΥΨΟΣ 1,75 ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ BODYFITNESS?:turtle:


***Γράφουμε με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες. Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ*** mod team

Polyneikos
02-02-11, 18:31
Καλως τον .Υπαρχει ενα τόπικ με τις κατηγορίες ανα Ομοσπονδία(πατα το βελακι από κατω για να σε κατευθυνει),συγκεκριμενα η Bodyfitness που σε ενδιαφερει αυτα είναι τα κριτηρια


WABBA - ΠΕΣΔ

Body Fitness Ανδρων:
Το Βαρος Του Μπορει Να Ειναι Μεχρι 5% Πανω Απο Το Υψος Του Δηλαδη Αθλητης Με Υψος 1.80 Μπορει Να Ειναι Το Βαρος Του Μεχρι 84 Kg (Ποζαρισμα Body Building )



Καλη επιτυχια στην προετοιμασία σου.

barbell
02-02-11, 18:41
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΜrΚommatias
02-02-11, 21:02
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΑΣ,ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ 22ΜΑΙΟΥ,ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΝΟ,ΜΕ ΥΨΟΣ 1,75 ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ BODYFITNESS?:turtle:


***Γράφουμε με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες. Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ*** mod team
καλη επιτυχια φιλαρακο;);)

argyrakis
02-02-11, 23:07
Καλή επιτυχία σε όσους ετοιμάζεστε για τους αγώνες του Μαΐου

PMalamas
06-02-11, 18:34
ρε παιδια εχουμε τπτ νεα για τον αγωνα στην Κερκυρα??

Polyneikos
06-02-11, 18:50
Περιμενουμε ενημερωση από τον Προεδρο της WABBA,τον Νικο Τσουνακη,ο οποίος είναι και μελος του φόρουμ.

Polyneikos
08-02-11, 15:06
Νικο θα γίνει και Μρ Αιγαιο φετος;Αν ναι,σε ποιο νησι;

PMalamas
08-02-11, 15:20
ΤΟ GRAND PRIX ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ! ΚΑΤΑ 90 % ΣΤΗΣ 29 ΜΑΙΟΥ ! ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11 - 2 - 11

πολυ ωραια περιμενουμε να μας πεις ωρες και ημερομηνιες καθως και το μερος που θα γινει το εβεντ..
Ευχαριστουμε:thumbup:

RAMBO
17-02-11, 17:32
οπωσ παντα θα ημαστε εκει

Tsounakis
10-03-11, 19:54
Ενας αγωνας ακομα θα γινει στην Λιβαδεια WABBA MR. ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΣ στις 11 ιουνιου με συνδιοργανωτη τον Κωστα Σταματη ! για πληροφοριες στο τηλ 2261300624

Polyneikos
10-03-11, 20:11
Nικο καλησπερα!
Τελικα ο αγωνας αυτος στην Λιβαδεια θα γινει υπό την αιγιδα της WABBA;
Kαλο θα ηταν για την ενημερωση του κοινου να διευκρινιστει,καθως στο θεμα του αγωνα ( Bodybuilding Show by Regenesis Stores (11.6 -Λειβαδια) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13176-Bodybuilding-Show-by-Regenesis-Stores-(11.6-Λειβαδια)) ) ,τουλαχιστον πριν λίγο καιρο ίσχυε,ειχε γραφτει από τον διοργανωτη ότι ο αγωνας θα είναι ανεξαρτητος .:welcome:
υ.γ. Στην Κερκυρα τελικα θα γίνει αγωνας;

Tsounakis
10-03-11, 21:13
Nικο καλησπερα!
Τελικα ο αγωνας αυτος στην Λιβαδεια θα γινει υπό την αιγιδα της WABBA;
Kαλο θα ηταν για την ενημερωση του κοινου να διευκρινιστει,καθως στο θεμα του αγωνα ( Bodybuilding Show by Regenesis Stores (11.6 -Λειβαδια) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13176-Bodybuilding-Show-by-Regenesis-Stores-(11.6-Λειβαδια)) ) ,τουλαχιστον πριν λίγο καιρο ίσχυε,ειχε γραφτει από τον διοργανωτη ότι ο αγωνας θα είναι ανεξαρτητος .:welcome:
υ.γ. Στην Κερκυρα τελικα θα γίνει αγωνας;

Γεια σου Κωστη ! Ναι ο αγωνας στην Λιβαδεια θα γινει υπο την αιγιδα της wabba ! για την Κερκυρα θα ενημερωσω συντομα !

Kostas Stamatis
11-03-11, 00:33
ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣEIΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ 2011 ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΑΓΩΝΑΣ BODY - BUILDING ΜΕ ΟΝΟΜΑΣΙΑ MR. ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΣ!!!
ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ WABBA!!!
ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ, ΔΙΟΤΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΩΣΤΟ ΠΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ..ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΛΙΒΑΔΕΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ!!!!


ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2261 300624 (ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ)

alextg
13-03-11, 21:51
Θα είμαστε εκεί όπως και κάθε χρόνο :thumbsup:

nicksigalas
22-03-11, 14:32
Καλη προετιμασια σε ολους παιδια και απο εμενα:clap:

oni
22-03-11, 22:41
Γεια σας παιδια !

Ο αγωνας σταθμος στην χωρα μας πρωταθλημα wabba mr. hellas θα διεξαχθει στης 22 Μαιου στο Novotel !
οπως καθε χρονο θα εχει πολυ μεγαλη επιτυχια ! θα λαβουν μερος οι καλυτεροι αθλητες στην χωρα μας και απο αυτους θα προκριθει η ελληνικη αποστολη που θα μας αντιπροσωπευσει στο παγκοσμιο wabba τον ιουνιο στην Ισπανια !
καλη προετοιμασια !

Πρόεδρε που μπορώ να δω τους κανονισμούς για την fitness ανδρών?
Ευχαριστώ !!

oni
22-03-11, 23:31
Επίσης παιδιά όποιος γνωρίζει και μπορεί να μου πει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Συγνώμη αλλά δεν ήθελα να υποτιμήσω κανένα ρωώντας μόνο τον πρόεδρο ,αν έθιξα άθελά μου κάποιον και πάλι ζητώ συγνώμη!!
Ευχαριστώ!!!!!!!

Polyneikos
22-03-11, 23:36
Καλως ήρθες στην παρεα μας.Δεν σε παρεξηγησε κανεις,μην ανησυχεις .
Υπαρχει ενα τόπικ που αναλύει όλες τις κατηγορίες ανα Ομοσπονδία( Κατηγορίες Αθλητών/Ομοσπονδία (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11407-Κατηγορίες-Αθλητών-Ομοσπονδία) ),συγκεκριμενα στην Fitness που σε ενδιαφερει τα κριτηρια ειναι αυτα:




Fitness Ανδρων:
Υψος Και Βαρος Δηλαδη Αθλητης Με Υψος 1.80 Πρεπει Το Βαρος Του Να Ειναι Μεχρι 80 Kg (Προσοχη: Ποζαρισμα Fitness )

Muscleboss
22-03-11, 23:56
Στο παρακάτω συνδεσμο μπορείτε να κατεβάσετε τους αναλυτικούς κανονισμούς της κατηγορίας fitness στα αγγλικά, από το επισημο site της WABBA:

Κανονισμοί fitness WABBA (pdf) (http://www.wabbaworld.com/include/editor/UserFiles/File/rules/Men_Fitness_2007_GB.pdf)

Πολύβιος
23-03-11, 22:44
Οι αγώνες που θα γίνουν υπο την αιγίδα της WABBA (Λιβαδεια κ όπως φαίνεται κ Κέρκυρα) υποθέτω θα διοργανωθούν κ με τους κανόνες της εν λόγω ομοσπονδίας,ε?? πχ οι junior μέχρι 25 ετών?

Polyneikos
23-03-11, 22:53
Οι τελευταιες πληροφορίες (εκ μερους των διοργανωτων) δείχνουν ότι στην Λειβαδια ο αγωνας θα είναι grand prix ανεξαρτητο,οπότε τις κατηγορίες μπορουν να τις ορίσουν οι διοργανωτες.
Για την Κερκυρα που ρωτας δεν εχει ανακοινωθει ακομα κατι επίσημα απο την WABBA.

nicksigalas
26-03-11, 21:05
Kωστακο φιλια πολλα σε εχασα ρε φιλε μπας και κανης καμια προετιμασια και σε δω ξαφνικα επανω στην σκηνη :clap::clap::clap:

Polyneikos
26-03-11, 21:53
Γεια σου coach,αν εκανα κατι τετοιο θα το μαθαινες πρωτος,ποιος θα με ετοιμαζε αλλωστε;:thumbup::thumbup:

nicksigalas
28-03-11, 13:24
Πλακα κανω χαιρετισματα σε ολη την ομαδα του foroym δεν πολυεμφανιζομε τελευταια λογω φορτου δουλειας παντος περιμενω την ημερα του αγωνα για να τα πουμε απο κοντα .Τωρα εχουμε και ενα θεμα με τον Ηλια αν τον αφησουν οι εκδηλωσης φιλανθρωπικου σκοπου ελπιζουμε οτι θα τον δουμε στο τραπεζι τις κριτικης επιτροπης :P:P:P Φιλε μου φιλια πολλα :welcome::welcome:

TRIANTAFYLLOU
28-03-11, 15:00
Πλακα κανω χαιρετισματα σε ολη την ομαδα του foroym δεν πολυεμφανιζομε τελευταια λογω φορτου δουλειας παντος περιμενω την ημερα του αγωνα για να τα πουμε απο κοντα .Τωρα εχουμε και ενα θεμα με τον Ηλια αν τον αφησουν οι εκδηλωσης φιλανθρωπικου σκοπου ελπιζουμε οτι θα τον δουμε στο τραπεζι τις κριτικης επιτροπης :P:P:P Φιλε μου φιλια πολλα :welcome::welcome:
γειά σου ρε νίκο φίλε μου ,αυτες οι εκδηλώσεις φιλανθρωπικού σκοπού καλές είναι δεν λέω αλλα όλο αργα τις διοργανώνουν έως τις πρώτες πρωινές ώρες και εγω δεν φεύγω να μην τούς προσβάλω , αλλα μάλλον για να έχει ξημερώσει ώστε να βλέπουν που πατάν οι συμετέχοντες στην εκδήλωση:P:P:toast:

πάντως πέρα απο την πλάκα σ αυτον τον αγώνα θα δώσουμε βροντερό παρόν όπως κάθε φορα άλλωστε :welcome::welcome::welcome:

nicksigalas
29-03-11, 14:02
Σας περιμενω ολους:turtle:

oni
05-04-11, 18:54
Θα ήθελα να κάνω ακόμα ένα ερώτημα μήπως και μπορεί κάποιος να με βοηθήσει!Αν κάποιος αθλητής έχει κάποιους υποστηρικτές πους στηρίζουν την προσπάθειά του πώς μπορεί να τους προβάλει στον αγώνα?Μήπως μπορεί κάποιος να με κατευθύνει πάνω σ'αυτό το θέμα?(Οι καιροί είναι δύσκολοι!!!!!!!)Τί μπορώ να κάνω πάνω σ'αυτό?
Ευχαριστώ!!

Polyneikos
05-04-11, 20:13
Τι εννοείς να τους προβαλλει;Το μονο που μπορεί να κανει είναι να φοραει καποιο μπλουζακι τους μαζί με το υπόλοιπο βοηθητικο team.Οι αθλητες δεν εχουν την δυνατότητα να παρουν το μικροφωνο και να ευχασριστησουν ανοικτα καποιους που τους βοηθανε,εκτος αν μιλαμε για αθλητη εμβελειας(π.χ. Καραμανλακης,Κεφαλιανος που τους σπονσοραρουν εταιριες-καταστηματα και εινια γνωστο πλεον στο κοσμο)
Κατα τα αλλα αν θελουν να προβληθουν μαλλον μεσω καποιας χορηγιας στην Wabba αναρτωντας καποιο πανο ή στηνωντας περίπτερο,οπότε εκει μιλαει με τους ανθρωπους της ομοσπονδίας (Νικος Τσουνακης).

oni
06-04-11, 16:30
Σ'ευχαριστώ. Το ερώτημά σου μου κάλυψε το κενό.Απλά ήθελα να ξέρω εκτός από ένα μπλουζάκι του υποστηρικτή αν θα μπορούσα να του προσφέρω και κάτι άλλο όπως π.χ να αναρτήσω το μπάνερ του στ' αποδυτήρια ή κάπου αλλού και να φωτογραφηθώ με τον κόσμο π.χ τώρα μη με περάσετε και για ψώνιο!!!Δεν γνωρίζω ρε παιδιά γι αυτό και σας ρωτώ μη γίνουμε και ρόμπα μια στιγμή!!!

Polyneikos
06-04-11, 18:05
Πρωτη φορα κατεβαινεις;:unsure:

oni
06-04-11, 18:56
Η δεύτερη είναι αλλά την πρώτη είχα κατέβει τελείως μόνος χωρίς καμία βοήθεια και ούτε να στηθώ δεν ήξερα τίποτα.Όχι οτι τώρα ξέρω περισσότερα ,αλλά τουλάχιστον όμως περισσότερα απο την πρώτη και πιστεύω ότι θα καταφέρει να'ρθει και ο προπονητής μου αυτή τη φορά μαζί!Πάντως όπως το κόβω είναι πιο εύκολα τα πράγματα για μένα τώρα γιατί ξερω τί να περιμένω κι έχω ασφαλώς λιγότερο άγχος για τον αγώνα.

Polyneikos
06-04-11, 20:29
H καλυτερη διαφημιση για τους υποστηρικτες σου θα είναι να εχεις μια καλη σκηνικη παρουσία,ετσι ώστε ο κοσμος να αναρωτηθει ποιος ετοιμαζει αυτον τον αθλητη κτλ.,κουβεντες που ανταλασσονται μεταξυ του κοινου.
Τωρα απρόκλητα να κολλησεις ενα banner στα αποδυτηρια για να το δουν οι υπόλοιποι αθλητες μαλλον αφορμη για σχόλια θα δοθουν,υπαρχουν αθλητες που εχουν παρει 10 τιτλους και δεν εχουν κατι αναλογο,τωρα από εκει και περα το πως θα κινηθεις ειναι και δικη σου πρωτοβουλια

oni
06-04-11, 22:50
Όπως είπες και συ το ζητούμενό μου δεν είναι να δημιουργήσω, οτιδήποτε σχόλιο αρνητικό για μένα ή την ομάδα μου,ή οποιδήποτε πρόβλημα στην οργάνωση κι ούτε το όνειρό μου είναι να φωτογραφηθώ μπροστά σε μπάνερ!!Απλά για να καλοπιάσω και να ευχαριστήσω τους υποστηρικτές μου μήπως μπορούσα να κάνω κάτι περισσότερο απ'το να φορέσω ένα διαφημηστικό μπλουζάκι!
Τέλος πάντων όλα καλά κανένα πρόβλημα κι αν δε ρωτήσεις πώς θα αποφύγεις την κακοτοπιά ετσι δεν είναι?
Σ'ευχαριστώ πολύ πάντος για τις συμβουλές σου και που ασχολείσαι και με νέους στο χώρο όπως εγώ!!!Εννοείτε ότι θα γνωριστούμε στον αγώνα έτσι?

PEGY
20-04-11, 10:39
Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για εκείνη τη μέρα, πότε θα ξεκινήσει, τη σειρά κ.α;

Polyneikos
20-04-11, 10:46
Στις 10 η ωρα ξεκινανε τα προκριματικα (παραδοσιακα ξεκινανε οι αγωνες 11:00-11:30,ειδικα αν οι αθλητες εινια πολλοι και καθυστερουν στην ζύγιση και στην συμπλήρωση της αίτησης)
Οι κατηγορίες βγαινουν ως εξης:juniors,fitness,bodyfitness,women,masters,bb χαμηλη,μεσαια,ψηλη(το πρωι δεν γίνονται ατομικες χορογραφίες,παρα μονο στα fitness όπου η χορογραφία μετραει στην βαθμολογία).
Να υπενθυμίσω εδω ότι οι αθλητες κρίνονται και βαθμολογουνται το πρωι,το μεσημερι δηλαδη βγαινουν τα αποτελεσματα,το απόγευμα γινονται οι συγκρίσεις για τον κόσμο ,καθως και οι ατομικες χορογραφίες της πρωτης εξαδας,το βραδυ επίσης γίνονται απονομες,guest posings καθως και η ανακήρυξη του Γενικου Νικητη,το απόγευμα ξεκιναει στις 19:00.

PEGY
21-04-11, 00:53
Δεν έχω ξανα έρθει κ δεν είχα ιδέα για το πως ακριβώς πηγαίνει το πρόγραμμα

Ευχαριστώ!

;)

Polyneikos
27-04-11, 19:42
Η αφισσα του αγωνα,στην οποία βρίσκονται ο Γενικος Νικητης του τελευταιου αγωνα,Φωτης Πλευριτης καθως και ο Τασος Κολογκιωνης,ο οποιος κερδισε την κατηγορία του στο Mr Universe της Γερμανίας τον Δεκεμβριο του 2010.

24117

Muscleboss
27-04-11, 20:18
Περίμενα να δώ μόνο το Φώτη στην αφίσσα, αλλά και έτσι καλή είναι. :thumbup:

ΜΒ

Tsounakis
29-04-11, 18:03
Περίμενα να δώ μόνο το Φώτη στην αφίσσα, αλλά και έτσι καλή είναι. :thumbup:

ΜΒ

Την αφισα του αγωνα κοσμησαν δυο παγκοσμιοι πρωταθλητες wabba universe που εγιναν τον Δεκεμβριο 2010 !!!! ( respect this )

Muscleboss
29-04-11, 19:35
Την αφισα του αγωνα κοσμησαν δυο παγκοσμιοι πρωταθλητες wabba universe που εγιναν τον Δεκεμβριο 2010 !!!! ( respect this )


Πρόεδρε μη τσιμπάς... Τον Τάσσο τον σεβόμαστε και τον αναγνωρίζουμε όλοι σαν μεγάλο αθλητή.:bbbiceps:

Το σχόλιό μου ήταν απλά γιατί στη WABBA δεν έχουμε συνηθίσει 2 αθλητές στην αφίσσα (πέρα από γυναικείες παρουσίες), και η παρουσία στην αφίσσα θεωρείτε ένα έπαθλο του γενικού νικητή του προηγούμενου πανελλήνιου αγώνα.
Αφού έκρινε έτσι η ομοσπονδία, εμένα δε μου πέφτει λόγος... και τον εαυτό σου να βαζες στην αφίσσα, πάλι ωραία θα ταν :toast:

ΜΒ

DESPINA
30-04-11, 13:33
Παναγιώτη γεια σου και χρόνια πολλά.Έγινα μέλος στη σελίδα σας γιατί,εκτός του ότι διαβάζω τη σελίδα συνεχώς τον τελευταίο χρόνο,ένιωσα ότι είναι πολύ άδικο αυτό που έγινε με την αφίσσα.Ο κ.πρόεδρος είπε κάποια στιγμή στη Γερμανία ότι ο Φώτης είναι ο γενικός νικητής της περασμένης σεζόν και θα είναι στην αφίσσα.Συγκεκριμένα είπε πως δεν επιτρέπει εκείνος να γίνονται τέτοια πράγματα.Ο Φώτης θα είναι στην αφίσσα του Μαioυ.Εγώ πίστευα πως ο λόγος των αντρών είναι συμβόλαιο.Δυστηχώς δεν ισχύει για όλους αυτό.

Tsounakis
30-04-11, 17:51
Παναγιώτη γεια σου και χρόνια πολλά.Έγινα μέλος στη σελίδα σας γιατί,εκτός του ότι διαβάζω τη σελίδα συνεχώς τον τελευταίο χρόνο,ένιωσα ότι είναι πολύ άδικο αυτό που έγινε με την αφίσσα.Ο κ.πρόεδρος είπε κάποια στιγμή στη Γερμανία ότι ο Φώτης είναι ο γενικός νικητής της περασμένης σεζόν και θα είναι στην αφίσσα.Συγκεκριμένα είπε πως δεν επιτρέπει εκείνος να γίνονται τέτοια πράγματα.Ο Φώτης θα είναι στην αφίσσα του Μαioυ.Εγώ πίστευα πως ο λόγος των αντρών είναι συμβόλαιο.Δυστηχώς δεν ισχύει για όλους αυτό.

Αχ...... Δεσποινακη !!!! ????? ειναι σαν να λες οτι τελικα ο Φωτης δεν ειναι στην αφισα ! Ασε να τα ξερουμε καλυτερα εμεις αυτα !

DESPINA
01-05-11, 13:01
K.Τσουνάκη δε γνωρίζω πολλά,μόνο αυτό που ξέρουν όλοι ότι την αφίσσα κοσμεί ο γενικός νικητήςτου MR OΔΥΣΣΕΙΑ της προηγούμενης σεζόν με μια γυναίκα αθλήτρια.Επίσης ξέρω πολύ καλά την τρομερή προσπάθεια που καταβάλλει κάθε αθλητής για να πιάσει την καλύτερη δυνατή ποιότητα σε κάθε αγώνα.Το έπαθλο για κείνον και για τους άνθρώπους γύρω του είναι και η αναγνωρισή του με αυτό τον τρόπο.Χρονια πολλά να είστε καλά.

veteran29
02-05-11, 18:04
θα μαστε εκει.......!!!!!!!!!!!!!1

RAMBO
16-05-11, 21:48
λιγεσ μερεσ εμειναν ...:clap:

Polyneikos
16-05-11, 21:50
λιγεσ μερεσ εμειναν ...:clap:

Σιγα σιγα μαθαινονται και καποιες συμμετοχες,θα ειναι ενας πολυ καλος αγωνας!Κωτσο ετοιμασε ψηφιακες !:thumbup:

Qlim4X
16-05-11, 22:04
Σιγα σιγα μαθαινονται και καποιες συμμετοχες,θα ειναι ενας πολυ καλος αγωνας!Κωτσο ετοιμασε ψηφιακες !:thumbup:

περιμενε να δεις την μαχη στα junior και bodyfitness κατεβαινουν 4 συναθλητες μου. θα σφαχτουνε :green:

RAMBO
16-05-11, 22:07
θα ειναι δηλαδη εκρηκτικη η ατμοσφαιρα:clap:

Colobos
16-05-11, 23:22
Γεία σας παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω μέρος στους αγώνες η αν εχω αργήσει για την ενέργια αυτή.... και αν μπορώ πως ακριβός? Ευχαριστώ εκ τον προτέρον!

Polyneikos
17-05-11, 11:28
Γεία σας παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω μέρος στους αγώνες η αν εχω αργήσει για την ενέργια αυτή.... και αν μπορώ πως ακριβός? Ευχαριστώ εκ τον προτέρον!

Aν εχεις κανει προετοιμασία δεν ειναι αργα...
Απλα θα πρεπει να βρίσκεσαι στις 8:30-9:00 την Κυριακη το πρωι στο Νοβοτελ να ετοιμασεις την αίτηση σου και τα υπόλοιπα στην σκηνη ;)

Muscleboss
19-05-11, 11:50
Σε λίγες μέρες είναι ο αγώνας της WABBA-ΠΕΣΔ και πάρα πολλά μέλη του φορουμ μας θα είναι εκεί να παρακολουθήσουν τον αγώνα.

Μια δική μου παράκληση είναι να γνωριστούμε από κοντά με άλλα μέλη του φόρουμ. Σε άλλους αγώνες κάποιοι μου είπαν, "σας είδαμε αλλα δε σας μιλήσαμε"... κακώς... είναι μοναδική ευκαιρία να γνωριστούμε και να βγάλουμε καμια φωτογραφία για το φόρουμ... μπορεί να έχουμε και τα νέα μπλουζάκια του bodybuilding.gr μαζί και όσοι προλάβουν θα πάρουν.

Τα λέμε την Κυριακή με όλους :toast:

ΜΒ

veteran29
19-05-11, 16:02
Σε λίγες μέρες είναι ο αγώνας της WABBA-ΠΕΣΔ και πάρα πολλά μέλη του φορουμ μας θα είναι εκεί να παρακολουθήσουν τον αγώνα.

Μια δική μου παράκληση είναι να γνωριστούμε από κοντά με άλλα μέλη του φόρουμ. Σε άλλους αγώνες κάποιοι μου είπαν, "σας είδαμε αλλα δε σας μιλήσαμε"... κακώς... είναι μοναδική ευκαιρία να γνωριστούμε και να βγάλουμε καμια φωτογραφία για το φόρουμ... μπορεί να έχουμε και τα νέα μπλουζάκια του bodybuilding.gr μαζί και όσοι προλάβουν θα πάρουν.

Τα λέμε την Κυριακή με όλους :toast:

ΜΒ

ν:Pεα μπλουζακια????????????/ μεσα!

RAMBO
19-05-11, 16:06
αντε να τα δουμε:turtle:...δυστυχωσ θα ερθω μονο το απογευμα γιατι δουλευω:(.αλλα καλεσα και αρκετουσ γνωστουσ μου:green:

Polyneikos
19-05-11, 17:45
αντε να τα δουμε:turtle:...δυστυχωσ θα ερθω μονο το απογευμα γιατι δουλευω:(.αλλα καλεσα και αρκετουσ γνωστουσ μου:green:


Εσυ μικρε αν θες μπλουζα ελα να στησουμε πανο...
Οταν λες γνωστους σου,ποιους;Θα γεμισεις τον αγωνα πιπινια παλι;:P

RAMBO
19-05-11, 17:47
απο ολα θα χει....;)

Polyneikos
19-05-11, 17:49
Να ευχηθω καλη επιτυχια και στoν φίλο μου Θεμη,ο οποιος θα κατεβει μετα από αρκετα χρόνια αγωνιστικης αποχης,κατηγορία Masters :thumbup::thumbup:

RAMBO
19-05-11, 17:53
Να ευχηθω καλη επιτυχια και στoν φίλο μου Θεμη,ο οποιος θα κατεβει μετα από αρκετα χρόνια αγωνιστικης αποχης,κατηγορία Masters :thumbup::thumbup:


καλη του επιτυχια ..αντε και του χρονου να σε δουμε στην σκηνη.....;)

veteran29
19-05-11, 17:57
καλη του επιτυχια ..αντε και του χρονου να σε δουμε στην σκηνη.....;)

Πες τα πες τα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Muscleboss
21-05-11, 15:52
Στους τελικούς του αγώνα της wabba, θα δωθεί και μικρός αριθμός απο τα νέα μπλουζάκια της σελίδας σε μια συμβολική τιμή:

Μπλουζάκια Bodybuilding.gr 2011 (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14884-Μπλουζάκια-Bodybuilding.gr-2011)

όποιος προλάβει :green:

ΜΒ

sofos
21-05-11, 17:41
Στους τελικούς του αγώνα της wabba, θα δωθεί και μικρός αριθμός απο τα νέα μπλουζάκια της σελίδας σε μια συμβολική τιμή:

Μπλουζάκια Bodybuilding.gr 2011 (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14884-Μπλουζάκια-Bodybuilding.gr-2011)

όποιος προλάβει :green:

ΜΒ

πςςςς πολυ hardcore :green::P

veteran29
21-05-11, 18:10
Στους τελικούς του αγώνα της wabba, θα δωθεί και μικρός αριθμός απο τα νέα μπλουζάκια της σελίδας σε μια συμβολική τιμή:

Μπλουζάκια Bodybuilding.gr 2011 (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14884-Μπλουζάκια-Bodybuilding.gr-2011)

όποιος προλάβει :green:

ΜΒ

ειναι εφικτο να υπαρχει κ κανενα για οσουσ πανε μ ο ν ο πρωι κ δεν ειναι βραδυ? για μενα π.χ,.? γκουχου-γκουχου:P

COBRA_STYLE
21-05-11, 21:02
Παιδες τι ωρα θα πατε εσεις?μην παω και δε βρω κανεναν.:P

εχει εισητηριο 7-8 ευρω ετσι?

NASSER
21-05-11, 21:05
Παιδες τι ωρα θα πατε εσεις?μην παω και δε βρω κανεναν.:P

εχει εισητηριο 7-8 ευρω ετσι?


Το εισιτήριο ανέκαθεν ήταν στα 15 € Δεν έγινε καμία ενημέρωση πως είναι πιο λίγο. Επομένως να υπολογίζεις στα 15€ ;)

COBRA_STYLE
21-05-11, 21:06
Το εισιτήριο ανέκαθεν ήταν στα 15 € Δεν έγινε καμία ενημέρωση πως είναι πιο λίγο. Επομένως να υπολογίζεις στα 15€ ;)

αα οκ thx νασσερ....αλλου θα ειχα δει το 7-8:green:

hlias102
21-05-11, 22:51
αα οκ thx νασσερ....αλλου θα ειχα δει το 7-8:green:

Στις Σέρρες;)

Polyneikos
22-05-11, 00:28
Όποιος ειναι αυριο στο Νοβοτελ,θα εχουμε την ευκαιρία να τα πουμε,το πρωι στους προκριματικους (10:00) αλλα και το βραδυ (19:00).
Αν ειναι καποιο μελος που μας αναγνωρίσει και δεν τα εχουμε ξαναπει,να μην διστασει να ερθει να μας μιλησει.See you there :welcome::welcome:

just chris
22-05-11, 01:18
καλα ολα αυτα αλλα που θα ξερω ποιος ειναι ποιος;;;εγω θα ερθω αντροπαρεα με αλλους δυο.θα εχετε καποιο περιπτερο η κατι τετοιο;;πως θα σας αναγνωρισει κανεις σαν φορουμ;;εγω δεν ξερω κανεναν σας φατσικα!

COBRA_STYLE
22-05-11, 01:29
καλα ολα αυτα αλλα που θα ξερω ποιος ειναι ποιος;;;εγω θα ερθω αντροπαρεα με αλλους δυο.θα εχετε καποιο περιπτερο η κατι τετοιο;;πως θα σας αναγνωρισει κανεις σαν φορουμ;;εγω δεν ξερω κανεναν σας φατσικα!

μπες και δες photos απο δω ρε http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11535-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC-%CF%83%CE%B5-bbing-events-!! ...δεν εχει παρει τπτ το ματι σου?

TRIANTAFYLLOU
22-05-11, 02:01
Όποιος ειναι αυριο στο Νοβοτελ,θα εχουμε την ευκαιρία να τα πουμε,το πρωι στους προκριματικους (10:00) αλλα και το βραδυ (19:00).
Αν ειναι καποιο μελος που μας αναγνωρίσει και δεν τα εχουμε ξαναπει,να μην διστασει να ερθει να μας μιλησει.See you there :welcome::welcome:
εγω θα έχω ενα λουλούδι στο πέτο να με γνωρίσεις κύριε πολυνεικε , είμαι ενα αδυνατούλικο παιδάκι να μην με κοροιδέψετε όμως :P:P:P:P:toast::toast::turtle::turtle:

Polyneikos
22-05-11, 15:12
Μια γρηγορη ενημερωση προς τα μελη,από τα προκριματικα στον αγωνα ..
Συνολο αθλητων 61,αν εχω μετρησει σωστα.
Οι κατηγορίες fitness Και bodyfitness oι πολυπληθεστερες,με 13 και 14 ατομα αντιστοιχα.
Μια κατηγορία φωτια,η μεσαια,με παρα πολυ καλους αθλητες..
Επίσης η κατηγορία γυναικων μετα από καιρο εχει 5 αθλητριες.
Τελος,οι πληροφορίες λενε για ενα γνωστο πρωταθλητη που θα παίξει απευθειας για τον Γενικο Τίτλο το βραδυ,ο οποιος ειναι σε σπουδαια φόρμα!
Τα υπόλοιπα και φωτογραφίες μετα το βραδυ!:welcome:

Qlim4X
22-05-11, 16:09
Μακελιο στην μεσεα ανδρων και στα junior. ο πυχης ειναι σε πολυ ψυλο επιπεδο πια.:clap:

veteran29
22-05-11, 17:48
Επειδή δεΝ θα παραυυρεθω το βράδυ ν τ πω απο κοντα ευχαριστω το club που με αγκάλιασε για ακόμα μια φορα κ ευχαριστω για την όμορφη παρέα! Χάρηκα π σας είδα καλα !
Καλη συνέχεια με τους τελικούς!!!
Αναμένω φωτός

ioannis1
22-05-11, 22:53
κανενα ρε παιδια για μας που δεν ειμασταν??

Qlim4X
22-05-11, 23:19
Junior

Γιωργος Ξανθος
Μαριος Μοησηδης
Χρηστος Πιστολας


Πολυ δυνατη κατηγορια αν και πιστευω οτι το αποτελεσμα δεν θα επρεπε να ειναι ετσι..

PMalamas
23-05-11, 00:16
Μπραβο στους Καλαματιανους!

Βασιλογιαννη Φιλενια 3η Γυναικειο Fitness

Bεργης Παναγιωτης 1ος κατηγορια Masters +40
:clap:

Polyneikos
23-05-11, 02:55
Τελος,οι πληροφορίες λενε για ενα γνωστο πρωταθλητη που θα παίξει απευθειας για τον Γενικο Τίτλο το βραδυ,ο οποιος ειναι σε σπουδαια φόρμα!


ΓΕΝΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ WABBA 2011: ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ !!

24959

(Eδω διακρίνεται ο Γιωργος Παπαδακης με τον Γιωργο Ρουμπάνη,νικητη της μεσαιας κατηγορίας)

24960

NASSER
23-05-11, 09:43
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.
Με επιτυχία τελείωσε το πρωτάθλημα της WABBA-ΠΕΣΔ 2011 αφήνοντας ανοιχτά θέματα προς συζήτηση για τις τελικές κατατάξεις των αθλητών και καλό θα ήταν να σχολιαστούν με κόσμιο τρόπο.
Προσωπικά επειδή είδα τους αθλητές από κοντά επί σκηνής, έχω να πω πως η κρητική επιτροπή ήταν δίκαιη περισσότερο από κάθε άλλη φορά και γνωρίζω πως βαθμολογούσαν με αίσθημα ευθύνης.
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες. :clap::clap::clap:

marvin
23-05-11, 12:44
Εντυπωσιακη βραδια ιδιως για μενα που ηταν η πρωτη φορα σε αγωνες!!!!Πολλοι καλοι αθλητες,πολυ καλο το επιπεδο!!!! Συγχαρητηρια σε ολους!! Να πουμε πως φετος ειχαμε και μεγαλυτερη συμετοχη γυναικων!!!!!!Ευχαριστω ολα τα παιδια που με ''αγκαλιασαν'' και με εκαναν να νιωσω πραγματικο μελος της παρεας τους!!!Περασα υπεροχα!!!!!:turtle::turtle:

Polyneikos
23-05-11, 12:56
Θα ηθελα να ενημερωσω τα μελη ότι από σημερα θα ξεκινησει η παρουσιαση των κατηγοριων,μια-μια ,όπως ήταν η ροη του αγωνα,ετσι ωστε όσοι δεν παρευρεθησαν,να εχουν μια καλη εικονα του αγωνα...Απλα θελει λίγο χρόνο να συσσωρευτει το υλικο από 4 ψηφιακες μηχανες,να ταξινομηθουν οι φωτο ανα κατηγορίες και να επιλεχθουν οι καλύτερες ,ετσι ωστε να αναδειχθουν και οι αθλητες με τον καλύτερο τρόπο αλλα και οι αναγνωστες να εχουν μια όσο το δυνατον πιο καλη κριση των αποτελεσματων..Λίγη υπομονη...

Εδω θα πρεπει να ευχαριστησουμε για αλλη μια φορα το προεδρείο της ομοσπονδίας αλλα και προσωπικα τον Νικο Τσουνακη,τον Νικο Σιγαλα (χαιρε coach!! :bowdown:),τον Τάσο Ζαχαρόπουλο και όλους τους υπόλοιπους ανθρωπους της WABBA που μονιμως μας διευκολυνουν στο να εξασφαλιζουμε την λήψη οπτικου υλικου από τα πιο καιρια σημεια λήψης.:thumbup::clap:

COBRA_STYLE
23-05-11, 13:48
:clap::clap::clap::clap::clap:

Παρα πολυ ωραια βραδια παρολο που δεν μπορεσα να κατσω μεχρι το τελος:bowdown:;)

alextg
23-05-11, 13:54
Περιμένω να δω τη φοτο που βγαλαμε ...

Muscleboss
23-05-11, 14:21
Πολύ καλός αγώνας ο χτεσινός. Πολλές συμμετοχές, δυνατό επίπεδο, αντάξιο προηγούμενων αγώνων Mr Hellas. :thumbup:

Θα δείτε πολλές φωτογραφίες παιδιά, βιντεο και πολλά σχόλια πάνω στον αγώνα, τις καλύτερες αλλά και τις "προβληματικές" του στιγμές.

Σχόλια στα παραλειπόμενα και gossip από τα πηγαδάκια του αγώνα με μέτρο...;) Μείνετε συντονισμένοι.

ΜΒ

S. KTISTAKIS
23-05-11, 14:23
Θα ηθελα να ενημερωσω τα μελη ότι από σημερα θα ξεκινησει η παρουσιαση των κατηγοριων,μια-μια ,όπως ήταν η ροη του αγωνα,ετσι ωστε όσοι δεν παρευρεθησαν,να εχουν μια καλη εικονα του αγωνα...Απλα θελει λίγο χρόνο να συσσωρευτει το υλικο από 4 ψηφιακες μηχανες,να ταξινομηθουν οι φωτο ανα κατηγορίες και να επιλεχθουν οι καλύτερες ,ετσι ωστε να αναδειχθουν και οι αθλητες με τον καλύτερο τρόπο αλλα και οι αναγνωστες να εχουν μια όσο το δυνατον πιο καλη κριση των αποτελεσματων..Λίγη υπομονη...


Μπραβο παιδια ! :clap:

Ετσι πρεπει να παρουσιαζονται οι αγωνες και οχι οτι θελει οποιος θελει οποτε θελει! ;)

Polyneikos
23-05-11, 15:58
Ξεκινωντας την εναρξη του αγωνα,καποιες απαραίτητες φωτο από την αιθουσα...

Η σκηνη με τα πανό των χορηγων που υποστηριζουν την WABBA,αναμεσα σε αυτους και το :bodybuildinggr:

24963

Ο κόσμος που εχει συγκεντρωθει να παρακολουθησει τον αγωνα,γεμίζωντας την αιθουσα του Novotel

24966

Η εναρξη του αγωνα από τον προεδρο της WABBA,Νικο Τσουνακη και τον αντιπρόεδρο της ΠΕΣΔ και για αρκετα χρονια εκφωνητη των αγωνων,Νίκο Σιγάλα

24965

Η WABBA τιμησε την κριτικη επιτροπη και μελη της WABBA,διακρίνονται οι Γιωργος Περδικεας,Τασος Κολιγκιωνης,Μεταξακης Παναγιωτης,Τασος Μισαηλίδης,Μιχαλης Κεφαλιανος,Δαυιδ Μπαλασας,Γιωργος Καπετανακης,Ηλίας Τριανταφύλλου,Τασος Ζαχαρόπουλος,Νικος Σιγαλας,Τασία Κυριακου


24967

24964

Polyneikos
23-05-11, 16:24
Στην κατηγορία ειχαμε 6 πολυ καλους αθλητες,όπως τον Μαριο Μωυσιδη(νο17)(γνωστο από παλιοτερες νίκες του),Ξανθη Γιωργο (νο5),τον Πιστόλα Χρηστο (νο50) ,τον Δεληγιαννη Πολυβιο (νο7), (ο οποιος ειναι και μελος του φόρουμ) και αλλους 2 πιο νεαρους αθλητες που δεν συγκρατησα τα ονοματα.Προσεχως θα παρουμε τα επίσημα αποτελεσματα και θα ανακοινωθουν τα ονοματα όλα.


24970

24969


24972

24973


24971

giannis64
23-05-11, 16:30
αποτι βλέπω για άλλη μια φορά σε αγώνες της WABBA-ΠΕΣΔ η αίθουσα είναι κατάμεστη.
μπράβο στους διοργανωτές.

είμαι σίγουρος πως το οπτικό υλικό θα μας ευχαριστήσει όλους εμάς που δεν μπορέσαμε να παραβρεθούμε..

Muscleboss
23-05-11, 17:06
Σχετικά με την προσέλευση του κόσμου, ώς συνήθως η αίθουσα ήταν κατάμεστη το βράδυ, με πολλούς όρθιους στις πίσω σειρές, ενώ και το πρωί η προσέλευση ήταν περισσότερο απο ικανοποιητική με το μεγαλύτερο μέρος της αίθουσας γεμάτο.

Για πρώτη φορά έκαναν την εμφάνισή τους περίπτερα χορηγών μέσα στην αίθουσα του αγώνα, προκαλώντας ανάμικτες εντυπώσεις.

Η θερμοκρασία αν και βελτιωμένη απο τον αντίστοιχο περσινό αγώνα, ήταν και φέτος σχετικά ψηλή μέσα στην αίθουσα. Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να βελτιωθεί αυτό, αλλά παραμένι ένα θέμα για τον κατα τα άλλα πολύ καλό χώρο του Νοβοτελ.

--

Κατηγορία Juniors

Από τη στιγμή που το ηλικιακό όριο ακούμπησε τα 25 έτη ηλικίας, το επίπεδο των αθλητών έχει ανέβει κατακόρυφα, σε σημείο που είναι πολύ δύσκολο να διακρυθεί ένας 20αρης. Έτσι και αυτη η κατηγορία είχε αθλητές με φοβερές μάζες και γενικά πολύ υψηλό επίπεδο.

Μεγάλη κόντρα μεταξυ του Μωυσίδη και του Ξάνθη αθλητή τέρμα αριστερά στις φώτο με το μαύρο μαγιό) και οι δύο με σημαντική μυική μάζα και ικανοποιητική γράμμωση. Ο Μωυσίδης είχε τον αέρα του πρωταθλητή και την εμπειρία πάνω στη σκηνή. Από τη μέση και πάνω ο Μωυσίδης δεν παιζόταν, αλλά ο αντίπαλός του, κοντύτερος μεν, αλλά με αναλογικά πιο γεμάτα πόδια, έδινε ένα πιο ολοκληρωμένο σύνολο. Φοβερή η Most muscular του Ξάνθη . Ο Μωυσίδης πρέπει να δώσει βάρος ακόμα στα πόδια του, και είναι ακόμα σε ηλικία που μπορεί να τα φέρει σε αρμονία με το πάνω μέρος του σώματός του.

Ωραία εμφάνιση και ένα πολύ ωραίο ατομικό ποζάρισμα, από τον Πιστόλα,το νο50 με το μπλέ μαγίο, , ο οποίος εμφανίζεται για πολλοστή φορά στη κατηγορία και φαίνεται οτι βελιτώνεται. Παρόλα αυτά χρειαζόταν αρκετή δουλειά ακόμη στη γράμμωση του για να απειλήσει τους 2 προαναφερθέντες αθλητές.

Αξιοπρεπέσταστη εμφάνιση και πολύ μεγάλη βελτίωση από το Πολύβειο Δελιγιάννη, μέλους του φόρουμ μας. Σκληρότερος και μεγαλύτερος από περυσι, κοντραρίστηκε στα ίσια με τους υπόλοιπους αθλητές της κατηγορίας του. Πιστεύω οτι ήθελε λίγο βελτίωση ακόμα το χρώμα του. Κατα τα άλλα τον περιμένουμε στο μέλλον σε ψηλές θέσεις. Πολυβειε χάρηκα που σε γνωρισα κ απο κοντά.

Ωραία και η συμμετοχή του αθλητή με τον αριθμό 23, με πολύ καλό στέγνωμα και καλή συμμετρία αλλά υστερούσε σε μάζες συγκριτικά με τους αντιπάλους του.

Αίσθηση στη κατηγορία έκανε και ο αθλητής με το αριθμό 8 και το κόκκινο μαγιό. Από τους νεότερους αθλητές της κατηγορίας με ωραίο καλούπι, αξιοπρεπή προετοιμασία, και με εμφανή την αγωνιστική διάθεση και "πόρωση", ευχαριστήθηκε έντονα τη σκηνή, έχοντας μονίμως ένα χαμόγελο στα χείλη και μια τάση υπερκινητικότητας. Στο βραδινό posedown της κατηγορίας μπήκε επιθετικά, κοντράροντας και σπρόχνωτνας τους αντιπάλους του, και ειδικά το Μωυσίδη (!) προκαλώντας αστεία σχόλια τους θεατές. Μακάρι να συνεχίσει με την ίδια διάθεση γιατί έχει μέλλον.

Polyneikos
23-05-11, 17:24
Kατηγορία Juniors συνεχεια..

24994

24992

24993


24991


24988

24990


24989

TRIANTAFYLLOU
23-05-11, 17:25
και εγω που παρακολουθώ χρόνια τον αγώνα της wabba έχω να πω πώς κάθε χρονια που περνάει γίνετε και καλύτερος , οι διοργανωτές προσπαθούν να πιάσουν τον σφυγμό και να βελτιώνονται λεπτομέρειες , ώστε να είναι ακόμη πιο ευχάριστο για θεατές και αθλητες .

και θα ήθελα να ευχαριστήσω και τον νίκο τσουνάκη και το διοικητικό της ομοσπονδίας για την τιμητική πλακέτα που μου έδωσαν. και έχει άλλη βαρύτητα λόγω του ότι όλοι ξέρουν ότι ανήκω στην ναββα , αλλα πιστεύω αν σκευτόμαστε το καλό του ββ , πρέπει να μην έχουμε περιορισμούς και να στηρίζουμε κάθε σωστη προσπάθεια , ώστε να αναβαθμιστεί το άθλημα που αγαπάμε :toast:

TRIANTAFYLLOU
23-05-11, 17:32
τα τζούνιορ πολυ καλό επίπεδο και οι 2 πρώτοι κρίθηκαν στις λεπτομέρειες , ο μωησίδης και ξανθης κρίθηκαν στην λεπτομέρεια , έτσι είναι το ββ οι αθλητες κρίνονται την ημέρα που διαγωνίζονται και μπορεί να τύχει ενας καλός αθλητης με αξιώσεις να μην πιάσει φόρμα την συγκεκρημένη μερα , αλλα φορμαρισμένος να έχει αξιώσεις για θέση ακόμη και σε διεθνείς αγώνες , για μένα άξιοι όλοι οι αθλητές και το επίπεδο ήταν πολυ ανεβασμένο :clap::clap::clap:

Qlim4X
23-05-11, 17:51
τα τζούνιορ πολυ καλό επίπεδο και οι 2 πρώτοι κρίθηκαν στις λεπτομέρειες , ο μωησίδης και ξανθης κρίθηκαν στην λεπτομέρεια , έτσι είναι το ββ οι αθλητες κρίνονται την ημέρα που διαγωνίζονται και μπορεί να τύχει ενας καλός αθλητης με αξιώσεις να μην πιάσει φόρμα την συγκεκρημένη μερα , αλλα φορμαρισμένος να έχει αξιώσεις για θέση ακόμη και σε διεθνείς αγώνες , για μένα άξιοι όλοι οι αθλητές και το επίπεδο ήταν πολυ ανεβασμένο :clap::clap::clap:

επηδη τιχενει και εισουνα στην επιτροπη σε πια σημια βγηκε μπροστα ο ξανθης εναντη τον αλλον 2?

TRIANTAFYLLOU
23-05-11, 18:11
επηδη τιχενει και εισουνα στην επιτροπη σε πια σημια βγηκε μπροστα ο ξανθης εναντη τον αλλον 2?

είναι νόμος να μην σχολιάζουν κριτες τα αποτελέσματα δεν βοηθάει είναι το λιγότερο κατινια , γιατι εφόσον είναι πολλοι κριτες αυτο σημαίνει πως κάποιοι έβαλαν τον μωησιάδη πρώτο , εδω στο ολύμπια και οι θέσεις δεν είναι ξεκάθαρες , δεν παίρνει ενας αθλητης παμψηφει μια θέση , αλλα σε μια διαφωνία αθλητή που συμβαίνει αυτο συχνα γιατι είπαμε μετα τον πρώτο πολλες φορές οι άλλοι έχουν δυσαρέσκεια , αν ενας κριτης πεί ξέρεις εγω σε έβαλα πρώτο , είναι το μεγαλύτερο λάθος που θα μπορούσε να γίνει και μετα δεν θα έχουμε κριτες αλλα θα κάνουμε δημοψήφισμα , αφού ως γνωστον όλοι τούς δικούς τους για πρώτους τους έχουν

και επίσης το παίζει αυτος ο καλός και χαιδεύει αυτια και οι άλλοι γίνονται οι κακοί αυτο κι αν είναι κατινιά

επίσης όταν οι αθλητες είναι κοντα μπορεί να πεί ενας κριτης σαν αιτιολογία ξέρεις είσαι καλύτερος σε μαζα στο πάνω μέρος αλλα χάνεις σε συμμετρία πχ σε σχέση πάνω μερος με πόδια , ενω μπορεί επάνω να κερδίζει κατα κράτος , αλλα είπαμε γι αυτο υπάρχουν πολλοι κριτες και βγαίνει ο μεσος όρος , ο καθένας το βλέπει μέσα στα κρητήρια αξιολόγησης πάντα του ββ , αλλα με το δικό του μάτι και γω μπορεί να μην συμφωνω με άλλον κριτη , αλλα αυτο είναι και το ζητούμενο αρκεί να υπάρχει αντικειμενικότητα και όχι δόλος .

γι αυτο και γω επειδη υπήξα αθλητης λέω καμια φορα δεν κάνω για κριτής όχι γιατι δεν ξέρω να κρίνω αλλα επειδη αγχώνομαι μην αδικήσω κάποιον , καταλαβαίνω τον κόπο του καθένα αλλα δεν γίνετε να βγούν όλοι πρώτοι εδω είχαμε σε κατηγορίες καλλούς αθλητες που θα κέρδιζαν ηψηλές θεσεις να μην μπαίνουν εξάδα , είναι τρομερα δύσκολο να βγάζεις κατάταξη σε τοσους αθλητες

Polyneikos
23-05-11, 21:13
Τελειωνω την κατηγορία juniors με καποιες τελευταιες ποζες καθως και την απονομη

Η τελικη καταταξη:

1) Ξανθης Γιωργος νο5
2) Μωυσίδης Μαριος νο17
3) Πιστόλας Χρηστος νο50
4) Δεληγιαννης Πολυβιος νο7
5) Μιχάλης Καβάλος νο23
6) Χρηστος Κόντος νο8

25007

25003


25008

25005


25006

25004

outnumb
23-05-11, 22:34
Μιχάλης Καβάλος (No. 23)
Χρήστος Κοντός (No. 8 )

Muscleboss
23-05-11, 23:26
Στην απονομή της κατηγορίας Juniors διακρίνεται εκτός του Τάσου Μισαηλίδη, ο ηθοποιός Μάριος Αθανασίου (γνωστός από τη σειρά "Θα βρεις το δάσκαλό σου"), που παρακολούθησε μεγάλο μέρους του αγώνα.


25016

Polyneikos
23-05-11, 23:35
Μιχάλης Καβάλος (No. 23)
Χρήστος Κοντός (No. 8 )

Ωραιος φιλε,συμπληρωσα στην καταταξη τα ονοματα των αθλητων:thumbup:

chris corfu
23-05-11, 23:45
Ωραιος φιλε,συμπληρωσα στην καταταξη τα ονοματα των αθλητων:thumbup:

ετσι για την λεπτομερεια να αναφερω το 8 ειναι Χρήστος Κόντος, οχι Χρήστος Κοντός.
:toast:

marvin
23-05-11, 23:45
Στην απονομή της κατηγορίας Juniors διακρίνεται εκτός του Τάσου Μισαηλίδη, ο ηθοποιός Μάριος Αθανασίου (γνωστός από τη σειρά "Θα βρεις το δάσκαλό σου"), που παρακολούθησε μεγάλο μέρους του αγώνα.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25016



...και μιας και το αναφερατε καθοτι καθοταν μπροστα μου ..ηταν κουκλος!!!Ενταξει καμια σχεση με ββ αλλα η αληθεια να λεγεται!!!!:P:P

Polyneikos
23-05-11, 23:47
Παραδοσιακα καθε χρονο τον Μαιο ,η κατηγορία Fitness Aνδρων ειναι από τις πολυπληθέστερες κατηγορίες.
Ετσι και φετος υπήρξαν 13 συμμετοχες,υψηλού επιπέδου,μεινανε εκτός εξαδας αθλητες που σε αλλους αγωνες πρωταγωνιστούσαν!


25023

25017

25022

25021

25018

25020

25019

Polyneikos
23-05-11, 23:48
ετσι για την λεπτομερεια να αναφερω το 8 ειναι Χρήστος Κόντος, οχι Χρήστος Κοντός.
:toast:

Η λεπτομερεια μετραει,το διορθωσα :thumbup:

Polyneikos
24-05-11, 12:36
25031

25030


25026


25029

25028

25027

Η κατηγορία παίχτηκε κυριως μεταξυ 2 πολυ καλων αθλητων,του Κωστα Σταματη (νο40) και του Γιαννη Πιλατου (νο4)

25033


Τελικα νικητης ανακυρήχθηκε ο Κωστας Σταματης

Τελικη εξαδα:

1. Σταμάτης Κώστας (νο40)
2. Πιλάτος Γιάννης (νο4)
3. Συρίγος Ευάγγελος (νο12)
4. Κουρμάνος Βαγγέλης (νο28 )
5. Μαυροειδής Βασίλης (νο51)
6. Πολυχρόνης Δήμας (νο72)

Απονομή της κατηγορίας απο τον Τασο Ζαχαρόπουλο και τον Ακη Βουλγαρελη


25032

Polyneikos
24-05-11, 13:05
Στην κατηγορία Body Fitness ειχαμε 14 συμμετοχες.
Πολυ καλο το επίπεδο επίσης,με τον Σταυρο Τριουλιδη (νο24)να να κυριαρχει στην 1η θεση σε όποιον αγωνα συμμετεχει στην κατηγορία τα τελαυταια χρονια.
Πολυ καλοι αθλητες επίσης ο Γιωργος Μαργαριτης (νο19),ο Κωστας Τσάφος (νο43),Θεραπος Γιαννης (νο 46)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25038&d=1306231409

25037


25035

25034


25040

25039


25036

Muscleboss
24-05-11, 13:47
Καποια σχολια και απο εμένα...

Κατηγορία fitness

Πολυπληθής κατηγορία με πολυ καλό επίπεδο. Λυπηθηκα τους (υπεύθυνους) κριτές που έπρεπε να βγαλουν κατάταξη για 13 αθλητές, τη στιγμή που πολλές θέσεις κρίθηκαν στις λεπτομέριες.

Με τις πρώτες υποχρεωτικές πόζες, οι υποψήφιοι για τις πρώτες θέσεις άρχισαν να ξεκαθαρίζουν. Μεγάλη κόντρα μεταξύ Πιλάτου (νο 4) και Σταμάτη (νο 40), με τον καθένα να έχει τα πλεονεκτήματά του. Ο Πιλάτος, κοντύτερος και πιο γεμάτος, ειδικά στα πόδια, πολύ στεγνός, αλλά με μέτριο στήσιμο και γενικότερη παρουσία στη σκηνή. Ο Σταμάτης από την άλλη με μεγαλύτερος ύψος, πολύ καλή γράμμωση, κέρδιζε την προσοχή και τις εντυπωσεις πάνω στη σκηνή. Ειδικά όταν γύριζε πίσω οι γλουτοι του έβγαζαν μάτια από τις γραμμές. Προσωπική μου άποψη είναι οτι το καλούπι και η παρουσία του Σταμάτη ταίριαζαν περισσότερο στα κριτήρια της κατηγορίας φίτνεςς και σωστά κέρδισε τελικά. Μη ξεχνάμε οτι μόλις μια βδομάδα πριν αυτοί οι 2 αθλητές αγωνίστηκςν σε διαφορετικές κατηγορίες στον αγώνα Greek King κερδίζοντας ο καθένας την κατηγορία του.

Ένα κλικ πιο κάτω από τους προαναφερθέντες για τις θέσεις 3 και 4 σκληρή μάχη από τους Συριγο (νο 12) και Κουρμάνο (νο 28 ). Ο Συριγος καλός αθλητής με καλές προδιαγραφές για την κατηγορία φιτνεςς, απλά θέλει λίγο δουλειά ακόμα για το ύψος του για να χτυπήσει ψηλότερες θέσεις. Ο Κουρμάνος πολύ καλά προετοιμασμένος νομίζω οτι από λεπτομέρειες έχασε ψηλότερες θέσεις, θα μπορουσαμε άνετα σε έναν άλλο αγώνα να τον δούμε στη 1η θέση.

Το μόνο που έλειπε απο την κατηγορία όσο μπόρεσα να παρακολουθήσω ήταν ένα εντυπωσιακό ποζάρισμα, κάτι που κανονικά πρέπει να συνοδεύει αυτους τους αθλητές και μετράει στους αγώνες του εξωτερικού.

MB

Polyneikos
24-05-11, 17:22
Το βραδυ θα αναρτηθουν φωτογραφίες από την κατηγορία των γυναικων,masters και χαμηλη ανδρων,stay tuned:thumbup:

giannis64
24-05-11, 17:41
Η κατηγορία παίχτηκε κυριως μεταξυ 2 πολυ καλων αθλητων,του Κωστα Σταματη (νο40) και του Γιαννη Πιλατου (νο4)


Τελικα νικητης ανακυρήχθηκε ο Κωστας Σταματης

Τελικη εξαδα:

1. Σταμάτης Κώστας (νο40)
2. Πιλάτος Γιάννης (νο4)
3. Συρίγος Ευάγγελος (νο12)
4. Κουρμάνος Βαγγέλης (νο28 )
5. Μαυροειδής Βασίλης (νο51)
6. Πολυχρόνης Δήμας (νο72)

Απονομή της κατηγορίας απο τον Τασο Ζαχαρόπουλο και τον Ακη Βουλγαρελη




σε αυτήν την κατηγορία εντύπωση μου έκανε η βελτίωση του αθλητή με το Νο 26, ο οποίος στον αγώνα του Νοεμβρίου δεν ήταν σε καλή κατάσταση, αλλά κατεβαίνοντας και χωρίς καμία καθοδήγηση το νοεμβρη είχε πρόβλημα και στο ποζάρισμα. εδω έχει κατέβει εμφανώς πολύ βελτιωμένος σε όλους τους τομείς.

niki kargiatli
24-05-11, 19:07
http://www.youtube.com/watch?v=tK4-5A2NAOM&feature=channel_video_title (http://www.youtube.com/watch?v=tK4-5A2NAOM&feature=channel_video_title)

http://www.youtube.com/watch?v=tK4-5A2NAOM&feature=channel_video_title

giannis64
24-05-11, 19:12
:clap: ευχαριστουμε Νικη για το βιντεο. σε φοβερη κατασταση..:toast:

EDIT: Νικη μου σου εκανα μια διωρθοσουλα στο βιντεακι που ενεβασες..

gym
24-05-11, 19:14
πολυ ωραια εμφανιση...πολλα μπραβο!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap:

Muscleboss
24-05-11, 20:02
Να συνεχίσουμε στη κατηγορία Body-fitness με κάποια σχόλια:


25053
Οι τελευταίοι αγώνες της WABBA αποδεικνύουν οτι η κατηγορία Body-fitness είναι από τις ανταγωνιστικότερες-δυσκολότερες του αγώνα, ίσως δεύτερη πίσω από τη μεσαία bodybuilding.

Μεγάλος αριθμός αθλητών και πολύ υψηλό επίπεδο στη κατηγορία. Ωστόσο πρέπει να ομολογήσουμε οτι ο νικητής της Body-fitness φάνηκε πριν καλά καλά ξεκινήσει η κατηγορία. Ο Σταύρος Τριουλίδης (νο 24), παγκόσμιος πρωταθλητής της WABBA στη κατηγορία του, φάνηκε οτι ξεχωρίζει από το πρώτο κιόλας relax. Αχτύπητο σχήμα και μπαλαρίσματα, πολύ καλή γράμμωση. Το στησιμό του στη σκήνη πρόδιδε την εμπειρία του σαν αθλητή και πρωταθλητή, ενώ το πολύ καλό χρώμα του και η προσοχή στη λεπτομέρεια οφείλονται απο όσο γνωρίζω στον Αλέκο Σιατραβάνη που τον ετοιμάζει στους αγώνες του.

Πέρα από τον Τριουλίδη, η κατηγορία είχε κάποιους εκπληκτικούς ακόμα αθλητές, οι οποίοι απλά είχαν την "ατυχία" να παίξουν μαζι του, όπως ο Τσάφος (νο 43 - μαύρο μαγιό) αθλητής με μεγάλες δυνατότητες και μέλλον μπροστά του. Φαρδιοί ώμοι και καλή συμμετρία, σε κάποιον άλλο αγώνα θα μπορούσε να ήταν ανετα την 1η θέση. Το καλούπι του μπορεί να πάρει πολλούς μυς ακόμα, μένει να συνεχίσει αυτό που κάνει.

Ωραία εμφάνιση και από τον Mαργαρίτη (νο 19 - μπλέ μαγιό) ο οποίος είχε ίσως το καλύτερο στέγνωμα της κατηγορίας του. Ειδικά στην πίσω διπλή δικεφάλων και στη most muscular έβγαζε όλες τις λεπτομέριες. Πιστεύω οττι έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε και απλά δεν είχε τα μπαλαρίσματα για να μπορέσει να κερδίσει τη κατηγορία.

Ο Θεράπος (νο 46) ήταν άλλο ένας αθλητής της κατηγορίας με καλή εμφάνιση και ωραίο σχήμα. Τα πόδια του τράβηξαν πολλά βλέμματα, ώντας το καλύτερο σημείο του με ωραίες καμπύλες, γραμμές και μεγάλες δυνατότητες. Η πλάτη του και ειδικά το κέντρικό και χαμηλό μέρος της χρειάζονται δουλειά και να έρθουν σε αρμονία με το κατα τα άλλο πολύ καλό σύνολό του. Κάποια θεματάκια στο στήθος του χρειάζονται προσοχή, ενώ το χρώμα του από όσο θυμάμαι στους βραδυνούς τελικούς δεν ήταν αυτό που έπρεπε...

Ο δικός μας Άντώνης Γιαννούλης, δε μπόρεσε να βγάλει αυτό που ήθελε, και παρά τις βελτιώσεις που έκανε απο την συμμετοχή του στο Greek King, δεν είχε την απαιτούμενη σκληράδα για να πλασαριστεί στις πρώτες 6 θέσεις. Ο Αντώνης είχε πολλά χρόνια να κατεβει σε αγώνες και από οτι μου είπε έκανε μια δοκιμή να δεί τι μπορεί να κάνει.

Polyneikos
24-05-11, 20:25
^^Όπως παντα ευστοχα τα σχόλια του Πανου. :clap::clap:


Να συνεχίσω με μερικες ακομα φωτογραφίες της κατηγορίας...

25058

25056

25059

Εδω η απονομη μας επιφυλασε μια ευχαριστη στιγμη,3 μεγαλους πρωταθλητες να βοηθανε στην σκηνη!!
Οι 2 παγκόσμιοι πρωταθλητες Παναγιωτης Σιώτης και ο Βαγγελης Φύτρος,καθως και ο παλιος πρωταθλητης Μιχαλης Ανδρουλακης,αντιπρόσωπος της Ultimate Nutrition.

25057

25054

η τελική κατάταξη:

1)Τριουλίδης Σταύρος (Νο24)
2) Σώχος Κωνσταντίνος (Νο43)
3) Μαργαρίτης Γιώργος (Νο19)
4) Θέραπος Ιωάννης (Νο46)
5) Παπαδόδος Παναγιώτης (νο15)
6) Τομαράς Γιώργος (νο29)

25055
http://www.bodybuilding.gr/forum/images/styles/ShinyBlue/misc/pencil.png

Polyneikos
24-05-11, 21:55
Ευχαριστη εκπληξη στην κατηγορία γυναικων που ειχε 5 συμμετοχες,μετα από καιρό.
Συμμετείχαν 3 γνωστες μας αθλητριες και μελη του φόρουμ,η Βουλα Γκασιαμη,η Νίκη Καργιατλή και η Αντζελικα Συκιωτη καθως και 2 κοπελες νομίζω νεοεμφανιζόμενες..

25064

25066

25065

25067


25063

Polyneikos
24-05-11, 22:10
Συνεχεια...

25072


25071


25069

25068

25070

COBRA_STYLE
24-05-11, 22:23
απιστευτη η Βουλα....τα ποδια της ειδικα δεν υπαρχουν....καθοταν και λιγο πιο διπλα απο μενα σε καποια φαση οταν τελειωσε και τα ποδια αυτα απλα ΤΡΟΜΕΡΑ:bowdown::bowdown::bowdown::love::love::love::love::love::love:

Eddie
24-05-11, 22:26
απιστευτη η Βουλα....τα ποδια της ειδικα δεν υπαρχουν....καθοταν και λιγο πιο διπλα απο μενα σε καποια φαση οταν τελειωσε και τα ποδια αυτα απλα ΤΡΟΜΕΡΑ:bowdown::bowdown::bowdown::love::love::love::love::love::love:

Αστα..........ζημια ανεπανορθωτη :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

COBRA_STYLE
24-05-11, 22:29
Αστα..........ζημια ανεπανορθωτη :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

αστα φιλε,με το που ανεβηκε στη σκηνη μου εκανε το κλικ:green::green::green:

PMalamas
24-05-11, 23:38
Παντως το # 6 ηταν οντως στον πρωτο της αγωνα και της αξιζουν συγχαρητηρια για τη φορμα που καταφερε να πετυχει και τη μεγαλη αλλαγη σε περιορισμενο χρονικο διαστημα.:clap:
Τελευταια φορα τη συναντησα μετα απο την προπονηση της οταν γυρναγα απο τον επιταφιο το πασχα, οπως καταλαβεβαινετα δεν εχανε προπονηση, και το γυμναστηριο ηταν ανοιχτο μονο για τους αγωνιστικους εκεινες τις ωρες.

Καθοτι τραγουδιστρια σε νυχτερινα μαγαζια (και φωναρα) καταφερε να οργανωσει το χρονο της για να πετυχει το καλυτερο δυνατο. ΜΠΡΑΒΟ Φιλενια:welcome:

alextg
25-05-11, 00:07
Δεν ξερω αν εδω ειναι το καταλληλο μερος γι κατι τετοιο , αλλα εγω σαν ουδετερος πιστευω οτι η anjelica αδικηθηκε ΠΟΛΥ ... δεν νομιζω οτι με τη φορμα που ειχε πιασει και τα κοψιματα που ειχε ηταν για 4η θεση (και βασικα και με αλλους που μιλησα επαθαν ενα shock μολις ακουσαν το 4η θεση).

RAMBO
25-05-11, 00:29
Δεν ξερω αν εδω ειναι το καταλληλο μερος γι κατι τετοιο , αλλα εγω σαν ουδετερος πιστευω οτι η anjelica αδικηθηκε ΠΟΛΥ ... δεν νομιζω οτι με τη φορμα που ειχε πιασει και τα κοψιματα που ειχε ηταν για 4η θεση (και βασικα και με αλλους που μιλησα επαθαν ενα shock μολις ακουσαν το 4η θεση).


:thumbup::thumbup::thumbup:

a.minidis
25-05-11, 00:31
Δεν ξερω αν εδω ειναι το καταλληλο μερος γι κατι τετοιο , αλλα εγω σαν ουδετερος πιστευω οτι η anjelica αδικηθηκε ΠΟΛΥ ... δεν νομιζω οτι με τη φορμα που ειχε πιασει και τα κοψιματα που ειχε ηταν για 4η θεση (και βασικα και με αλλους που μιλησα επαθαν ενα shock μολις ακουσαν το 4η θεση).
:thumbup::thumbup:

Annie
25-05-11, 00:37
Δεν ξερω αν εδω ειναι το καταλληλο μερος γι κατι τετοιο , αλλα εγω σαν ουδετερος πιστευω οτι η anjelica αδικηθηκε ΠΟΛΥ ... δεν νομιζω οτι με τη φορμα που ειχε πιασει και τα κοψιματα που ειχε ηταν για 4η θεση (και βασικα και με αλλους που μιλησα επαθαν ενα shock μολις ακουσαν το 4η θεση).


:thumbup::thumbup::thumbup:

anjelica
25-05-11, 00:49
Σας ευχαριστω πολυ!!! Θα προσπαθησω ΝΑΒΒΑ να ειμαι ακομα καλυτερη.

tsf
25-05-11, 01:38
η τελική κατάταξη:

1)Τριουλίδης Σταύρος (Νο24)
2) Τσαφος Κωνσταντίνος (Νο43)
3) Μαργαρίτης Γιώργος (Νο19)
4) Θέραπος Ιωάννης (Νο46)
5) Παπαδόδος Παναγιώτης (νο15)
6) Τομαράς Γιώργος (νο29)

Παράκληση..Διορθώστε το όνομα (Νο43) της κατηγορίας Body-Fitness, Είναι "Τσάφος" και όχι "Σώχος"..Ευχαριστώ! :)

beefmeup
25-05-11, 01:41
Δεν ξερω αν εδω ειναι το καταλληλο μερος γι κατι τετοιο , αλλα εγω σαν ουδετερος πιστευω οτι η anjelica αδικηθηκε ΠΟΛΥ ... δεν νομιζω οτι με τη φορμα που ειχε πιασει και τα κοψιματα που ειχε ηταν για 4η θεση (και βασικα και με αλλους που μιλησα επαθαν ενα shock μολις ακουσαν το 4η θεση).

:thumbup::thumbup::thumbup:

κ απο μενα αλλα τοσα.

Muscleboss
25-05-11, 01:51
Παράκληση..Διορθώστε το όνομα (Νο43) της κατηγορίας Body-Fitness, Είναι "Τσάφος" και όχι "Σώχος"..Ευχαριστώ! :)

Έγινε. Ευχαριστούμε για τη διόρθωση :thumbup:

ΜΒ

Polyneikos
25-05-11, 08:27
Συνεχίζωντας με την γυναικεία κατηγορία....

25085


25084

25086


25083

Polyneikos
25-05-11, 08:37
Φωτογραφίες των κοριτσιων,βασει καταταξης:

1η Γκασιάμη Σταυρουλα

25090

25089

25088


25091

25087

gym
25-05-11, 08:45
φοβερη η γκασιαμη...μου αρεσε πιο πολυ απο ολες !!!!:clap::clap::clap::clap:

Polyneikos
25-05-11, 09:11
2η θεση- Καργιατλή Νίκη


25095


25096


25093

25092

25094

fonz
25-05-11, 09:23
Δεν ξερω αν εδω ειναι το καταλληλο μερος γι κατι τετοιο , αλλα εγω σαν ουδετερος πιστευω οτι η anjelica αδικηθηκε ΠΟΛΥ ... δεν νομιζω οτι με τη φορμα που ειχε πιασει και τα κοψιματα που ειχε ηταν για 4η θεση (και βασικα και με αλλους που μιλησα επαθαν ενα shock μολις ακουσαν το 4η θεση).
:thumbup::thumbup:

Polyneikos
25-05-11, 09:27
3η θεση Βασιλογιαννη Φιλενια

25099


25098

25097

Polyneikos
25-05-11, 09:53
4η θεση Αντζελικα Συκιώτη

25102

25101


25100

Polyneikos
25-05-11, 11:57
Τζούλια Καμπλή - 5η θεση


25105

25104

25103

Polyneikos
25-05-11, 12:03
Απονομη της κατηγορίας από την Ελενα Καββα και την Ρίτσα Αλογδιανακη

25106

25108


25107

sofos
25-05-11, 12:11
Το επώνυμο της αθλητριας στην 5η θεση δεν το συγκρατησα,Τζουλια νομίζω,αν το ξερει καποιος ας μας το υποδειξει,μεχρι να παρουμε τα επισημα αποτελεσματα στα χερια μας.


25105

25104

25103

ερωτας :green::turtle::cyclops:

Polyneikos
25-05-11, 12:23
Στην κατηγορία Masters διαγωνιστηκαν 6 αθλητες.
Στις συγκρίσεις διακρίνεται και ενας 7ος αθλητης,με το μαυρο μαγιο και μουσι,ο Γρηγορης Μπιρλης από την Ιτέα,ο οποιος ήταν στην κατηγορία Super Masters (+50)


25115


25112


25111

25110

25109


25114

25113

nick1971
25-05-11, 12:30
συγχαρητηρια στη φιλενια,ειναι πολυ καλη αθλητρια με καλες προοπτικες.
μηπως γνωριζει καποιος φιλος σε ποιο μαγαζι τραγουδα?
ευχαριστω,νικος.

Polyneikos
25-05-11, 12:51
O αθλητης Βέργης Παναγιωτης με το νο45(μπλε μαγιο),ξεχωρισε με την πολυ καλη γραμμωση που είχε και "καθαρισε" τελικα την κατηγορία.


25120

25126

25125

25121

25122


25118

25117

25124


Τελικη καταταξη Masters


1) Βέργης Παναγιώτης (νο45)
2) Xειμωνας Χρήστος (νο38 )
3) Σοφουλάκης Ανδράς (νο35)
4) Μυρωδιάς Δημήτρης (νο79)
5) Χατζηκυριάκος Δημήτρης (νο42)

Την απονομή κανει ο παλιος αθλητης και μελος της WABBA,Γιώργος Περδικέας

25123

25119

Polyneikos
25-05-11, 14:22
25139

25138

25137


25136


25135

25134

Muscleboss
25-05-11, 14:55
Να προσθέσω και εγώ κάποια σχόλια στις κατηγορίες που παρουσιάστηκαν ήδη:

Κατηγορία Γυναικών

Εδώ μπερδέυτηκα λίγο... Δεν είμαι βέβαιος με ποια ακριβώς κριτήρια βαθμολογήθηκαν οι αθλήτριες. Το σίγουρο είναι οτι η κατηγορία περιείχε αθλήτριες που ταίριαζαν σε διαφορετικές κατηγορίες (που η wabba ονομάζει shape και fitness)

Νικήτρια της κατηγορίας η όμορφη πρωταθλήτρια της WABBA Βούλα Γκασιάμη (Νο 3) είχε πολύ καλή παρουσία, με το πάνω και κατω μέρος του σώματος της όμως να μη συμβαδίζουν. Μικρή μέση, τρομερός κορμός και στεγνή κοιλιά, σκληρά χέρια, αλλά σημαντική κατακράτηση στα πόδια της. Η γνώμη μου είναι οτι την έχουμε δεί σε πολύ καλύτερες φόρμες, αλλά σε αυτόν τον αγώνα, αυτό που έφερε στην σκηνή ήταν αρκετό για να της δώσει την 1η θέση.

2η η γνωστή μας πλέον, σέξυ Νίκη Καργιατλή (Νο 69... Τυχαίο; Σε καμία περίπτωση...) απείχε αρκετά από τη γνωστή της αγωνστική κατάσταση, ωστόσο, με το ωραίο στησιμο και το εντυπωσιακό ποζάρισμά της διασκέδασε τις εντυπώσεις και ξεσήκωσε το κοινό. Η Νίκη έχει πολύ καλό σχήμα και ακόμη και οταν δεν είναι σε φόρμα, στέκεται άνετα σε αυτες τις κατηγορίες.

Η 3η Βασιλογιάννη Φιλένια, με το ιδιαίτερο στυλ της έδωσε μια άλλη νότα στη κατηγορία. Τρομερή κοιλιά και γενικά καλή φόρμα για πρωτοεμφανιζόμενη. Όσο για το ποζάριμα ήταν απλά Εκρηκτικό (σε κάποια στιγμή τρόμαξα, νόμισα οτι θα κατέβει απο τη σκηνή να τα σπάσει όλα!).

Όταν ακούστηκε η 4η θέση της Αντζέλικας Συκιώτη (Νο 1), άρχισαν διάφοροι ψίθυροι στους θεατές. Ομολογώ οτι με όσους μίλησα δε περίμενε κανείς αυτη τη θέση για την Αντζέλικα. Η σκληράδα της ματρυρουσε οτι αν μη τι άλλο είχε κάνει τη σκληρότερη προτετοιμασία όσο αφορά τη γράμμωση. Αδύνατα σημεία τα πόδια της, το ποζάρισμά της που υστρερούσε πολύ σχετικά με τις άλλες κοπέλες, και γενικότερο το άγχος και η έλλειψη εμπειρία της. ( π.χ. βγηκε στην απονομή χωρίς παπούτσια). Παρόλα αυτά η γνώμη μου είναι οτι άξιζε κάτι καλύτερο απο την 4η θέση. Ο Παναγιώτης Σιώτης που την είχε βοηθήσει την προετοιμασία της έδειχνε να μη το πιστεύει... όπως και αρκετοί άλλοι...

Η 5η αθλήτρια, της κατηγορίας με το ρόζ μαγιό (νο 37), κανονικά ταίριαζε σε μια πιο μαλακή κατηγορία. Πολυ θηλυκή παρουσία, με ωραίες καμπύλες και μια φρεσκάδα στο σώμα της, τράβηξε πολλά βλέμματα και έκλεψε καρδίες τόσο πάνω όσο και κάτω από τη σκηνή. Πιστεύω οτι αν υπήρχε κατηγορία shape (η πιο soft κατηγορία της WABBA) θα κέρδιζε την 1 θέση.

KATERINI 144
25-05-11, 14:59
δυναμικός αγώνας οπως όλοι της wabba, μπραβο στους αγωνιζόμενους και στους διοργανωτές, η βουλα δυναμίτης οπως πάντα. :clap:

anjelica
25-05-11, 15:18
βγηκα χωρις παπουτσια επειδη εχουν χαλασει........:unsure:

noz1989
25-05-11, 15:22
Για μενα ο Τριουλιδης ηταν απιστευτος!! δεν τον ξερω... μονο οτι βλεπω στις φωτο!!!!

Επισης δεν θα σταματησω να λεω οτι ο Σιωτης ειναι κτηνος!!!:bbbiceps:

Polyneikos
25-05-11, 16:08
βγηκα χωρις παπουτσια επειδη εχουν χαλασει........:unsure:

Αντζελικα νομίζω πως όταν αποβαλλεις την νευρικότητα λόγω του αγχους της πρωτοεμφανιζόμενης,θα βελτιωσεις κατα πολυ την σκηνικη σου παρουσια,κανωντας τις πόζες πιο natural καθως και το ατομικο σου...
Συμφωνω με τον Πανο πως είχες το καλυτερο στεγνωμα της κατηγορίας,εβγαλες στην σκηνη την σωστη προετοιμασία σου...
Υπόλοιπα δεν θα πω,γιατι με τον προπονητη που εχεις (:bowdown::bowdown:),οδηγίες από μενα περισσευουν.
Θα ηθελα να μαθουμε αν βαθμολογείται η χορογραφία,ίσως από εκει εχασες καποιους πόντους.Μπραβο παντως.:thumbup:

Polyneikos
25-05-11, 16:13
Το βραδυ θα ανεβουν φωτο από την μεσαια και την ψηλη κατηγορία...
Επίσης υπαρχουν βίντεο από όλες τις κατηγορίες ,τα οποια επειδη θελουν καποια επεξεργασία,θα ανεβουν μετα τις φωτο των κατηγοριων..
Ευχαριστουμε για την κατανοηση.Stay online :thumbup:

jcabgr
25-05-11, 16:23
"Η 5η αθλήτρια, της κατηγορίας με το ρόζ μαγιό (νο 37), κανονικά ταίριαζε σε μια πιο μαλακή κατηγορία. Πολυ θηλυκή παρουσία, με ωραίες καμπύλες και μια φρεσκάδα στο σώμα της, τράβηξε πολλά βλέμματα και έκλεψε καρδίες τόσο πάνω όσο και κάτω από τη σκηνή. Πιστεύω οτι αν υπήρχε κατηγορία shape (η πιο soft κατηγορία της WABBA) θα κέρδιζε την 1 θέση. "

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, ήταν η πρώτη μου φορά και τιμή μου που βρέθηκα στην σκηνή με καταξιωμένες αθλήτριες…φοβερή εμπειρία!:thumbup:

Muscleboss
25-05-11, 16:40
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, ήταν η πρώτη μου φορά και τιμή μου που βρέθηκα στην σκηνή με καταξιωμένες αθλήτριες…φοβερή εμπειρία!:thumbup:

Καλωσήρθες στο φόρουμ μας Τζούλια (?) αν θες, επιβεβαίωσε μας το όνομά σου να το προσθέσουμε στην κατάταξη. Ελπίζω να σε ξαναδούμε στους επόμενους αγώνες, είτε σαν αγωνιζόμενη είτε σαν θεατή.

:toast:

ΜΒ

Stella
25-05-11, 16:45
Καλά έχω πάθει πλάκα με τη φόρμα που έπιασε η Angelika!!!
Πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!
Πολλά μπράβο κορίτσι μου!!!

sofos
25-05-11, 17:30
"Η 5η αθλήτρια, της κατηγορίας με το ρόζ μαγιό (νο 37), κανονικά ταίριαζε σε μια πιο μαλακή κατηγορία. Πολυ θηλυκή παρουσία, με ωραίες καμπύλες και μια φρεσκάδα στο σώμα της, τράβηξε πολλά βλέμματα και έκλεψε καρδίες τόσο πάνω όσο και κάτω από τη σκηνή. Πιστεύω οτι αν υπήρχε κατηγορία shape (η πιο soft κατηγορία της WABBA) θα κέρδιζε την 1 θέση. "

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, ήταν η πρώτη μου φορά και τιμή μου που βρέθηκα στην σκηνή με καταξιωμένες αθλήτριες…φοβερή εμπειρία!:thumbup:

αυτο ξανα πες το :green::turtle:

flexakis
25-05-11, 17:42
Απονομη της κατηγορίας από την Ελενα Καββα και την Ρίτσα Αλογδιανακη

25106

25108


25107
Σημαντικες διαφορες υψους και κιλων,στην κατηγορια.
Καλο ειναι να βλεπουμε πολλες συμμετοχες σε μια κατηγορια αλλα αυτο αδικει καποιες.
Σιγουρα πρεπει να ηταν 2 κατηγοριες.

flexakis
25-05-11, 17:43
Σας ευχαριστω πολυ!!! Θα προσπαθησω ΝΑΒΒΑ να ειμαι ακομα καλυτερη.
Keep going το εχεις!:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
25-05-11, 17:57
η αλήθεια είναι πως κάποια κορίτσια αδικούνται αφού έχουν διαφορετικά χαρακτηριστικα και είναι δύσκολο να κριθούν με τα ίδια μέτρα και σταθμά .

εκείνο όμως που παρατήρησα και μετράει κατα την γνώμη μου είναι πως όλες ήταν εντυπωσιακές η κάθε μια με τα δικά της στοιχεία και ήταν όμορφες παρουσίες και μιας και αναφερόμαστε σε κοπέλες , η παρουσία , ομορφια και θηλυκότητα είναι σημαντικό κρητήριο.

και είναι δύσκολο οι κριτές να πρέπει να βγάλουν κατάταξη , αλλα έτσι είναι κάθε ομοσπονδία η οργάνωση έχει τα δικά της στάνταρ και κατηγορίες , γι αυτο και είχα αναφέρει παλιότερα εφόσον οι αθλητές ενημερωνονται και γνωρίζουν δεν θα έπρεπε να υπάρχουν μετα γκρίνιες .

σημασία όμως έχει πως η παρουσία των κοριτσιών στην σκηνή , μιάς και η αίθουσα ήταν κατάμεστη , ήταν μια διαφήμηση του γυναικείου φίτνες στο κοινό και ενω υπήρχει διαφορετικότητα παρ όλα αυτα εντυπωσίαζε η κάθε μια με τον τρόπο της ειδικα με τα ποζαρίσματα που ήταν χάρμα οφθαλμών και ευχάριστη νότα :toast::toast::clap::clap::clap::clap:

Polyneikos
25-05-11, 19:12
25148

Μαχη "σωμα με σωμα"

25147

25144

25149



Τελικα νικητης ανακηρυχθηκε ο Πατσιανίδης Γιάννης

25146
1.Πατσιανίδης Γιάννης (νο52)
2. Λουλάκης Μιχάλης (νο47)


Την απονομη εκανε ο Ηλίας Τριανταφύλλου:thumbup:

25145

sofos
25-05-11, 19:16
βιντεος θα μπουν?παλια στο youtube η greekmusclenet ανεβαζε καθε χρονο,τωρα βλεπω ακομη δεν εβαλε τπτ... :(

Muscleboss
25-05-11, 19:24
βιντεος θα μπουν?παλια στο youtube η greekmusclenet ανεβαζε καθε χρονο,τωρα βλεπω ακομη δεν εβαλε τπτ... :(

O greekmusclenet δεν μπόρεσε να παρευρεθεί στον αγώνα, ωστόσο θα ανεβασουμε αρκετά βίντεο εμίες τις επόμενες ημέρες, καθώς και υπάρχει ολόκληρο το dvd του αγώνα διαθέσιμο για όποιιον το επιθυμεί. Θα δώσουμε πληροφορίες σχετικά σύντομα.

ΜΒ

sofos
25-05-11, 19:25
O greekmusclenet δεν μπόρεσε να παρευρεθεί στον αγώνα, ωστόσο θα ανεβασουμε αρκετά βίντεο εμίες τις επόμενες ημέρες, καθώς και υπάρχει ολόκληρο το dvd του αγώνα διαθέσιμο για όποιιον το επιθυμεί. Θα δώσουμε πληροφορίες σχετικά σύντομα.

ΜΒ

ωραια τοτε :)

Muscleboss
25-05-11, 20:03
Σχόλια κατηγοριών:

Κατηγορία Masters 40+

Καλη κατηγορία η Masters με τον Βέργη Παναγιωτη (νο45) από την Καλαμάτα να καθαρίζει την πρώτη θέση σχετικά εύκολα. Πολύ καλή γράμμωση και σκληράδα για την κατηγορία. Στη 2η θέση ο Χειμώνας Χρήστος (νο 38 ) από την Κώ, με πολλές συμμετοχές και νίκες στο ενεργητικό του, μεγάλες διαστάσεις και ιδιαίτερο ατομικό ποζάρισμα.
Ευχάριστη παρουσία και ο Σοφουλάκης Ανρδέας (νο35) στην 3η θέση της κατηγορίας. Πολύ καλή προετοιμασία, φαινόταν οτι ευχαριστήθηκε τον αγώνα και τη θέση του. Νομίζω οτι και αυτός εκανε ότι καλύτερο μπορούσε.


Κατηγορία Super Masters 50+

Ο γερόλυκος και παλιός μου φίλος Γρηγόρης Μπιρλής, ήταν η μοναδική συμμετοχή σε αυτη την κατηγορία. Το απίστευτο με αυτόν τον αθλητή είναι ότι όσο περνάν τα χρόνια βελτιώνεται ήταν πιο καθαρός από ότι ήταν 7-8 χρόνια πρίν. Για τα δεδομένα της κατηγορίας ήταν σε πολύ υψηλό επίπεδο, ενώ σε κάποια comparison έλαβε μέρος με την κατηγορία Masters 40+ και ακόμα και εκεί αν συμμετείχε, θα έπαιρε πολύ ψηλή θέση.
Ο Γρηγόρης κατάγεται από το Αγρίνιο, αλλά δούλευε χρόνια τώρα στα ορυχεία της Ιτέας. Από ότι μου είπε βγήκε πλέον σε σύνταξη αλλά θα συνεχίσει να γυμνάζεται και να δίνει το παρόν σε αγώνες.

Polyneikos
25-05-11, 20:49
Μεσαια κατηγορία,"σφαγείο" όπως την ονομαζουν οι φίλοι του αθληματος,καθως παραδοσιακα ειναι η πιο δυσκολη κατηγορία με πολυ καλους αθλητες...
Με το που ανεβηκαν στην σκηνη,όλοι καταλαβαν ότι θα γίνει σκληρη μαχη..
Ξεκινωντας από τον Οσμαν Ελ Σαϊντ(νο41),νικητη αρκετες φορες της κατηγορίας του αλλα και Γενικο Νικητη το 2008.
Ο Γιωργος Ρουμπανης(νο27),Γενικος Νικητης στο Πανελληνιο Κυπελλο το 2004 και με πολλες συμμετοχες.
ο Συριος Ριαντ ΕλΜαζαρι(νο14),εμφανίστηκε περυσι τον Νοεμβριο κερδίζωντας την μεσαια κατηγορία και 2ος στον Γενικο Τίτλο,με περισσότερες μαζες και αποφασισμενος να νικησει.
Ο γνωστος μας και από το φόρουμ Θανασης Υφαντόπουλος (νο18 )που σε καθε αγωνα του κανει ενα σκαλι πιο πανω βελτιωμενος.
Ο Ελχάν Χόρτατζ (νο. 52),με φανταστικο καλούπι,υπεροχο στησιμο στην σκηνη και ατομικο ποζαρισμα που θυμιζει Lee Labrada,Flex Wheeler
Eπίσης να μην ξεχασω και τον Θοδωρη Καραγιαννη(νο36),αθλητη του Δαυιδ Μπαλασα,ο οποίος εχει κανει πολυ σοβαρες βελτιωσεις από το 2008 που τον θυμαμαι σε fitness κατηγορίες,περυσι ειχε καταλαβει την 3η θεση στην ίδια κατηγορία,πίσω από τους Σιδηρόπουλο και Αττιλακο


25164

25163

25155


25157

25156

25158

25162

25159

25160

25161

Polyneikos
25-05-11, 21:48
Πριν συνεχίσω με την μεσαια κατηγορία,να αναφερω ότι ο αγωνας είχε και απονομες που θα παρουσιασουμε αργότερα ,αλλα και ενα guest posing που εβαλε φωτια στην αίθουσα..
Για αλλη μια φορα η "σιδηρα κυρία" της WABBA,Κωνσταντίνα Κασκανη,παρουσίασε ουσιαστικα την πορεία της προετοιμασίας της για το Παγκόσμιο της Βουδαπεστης,σε ενα μηνα σχεδον από τωρα..Τα σχόλια αρκετα,αλλα δεν μπορω να τα αναφερω στο τόπικ του αγωνα:green:

25169



25168

25167

25166

anjelica
25-05-11, 22:45
Καλά έχω πάθει πλάκα με τη φόρμα που έπιασε η Angelika!!!
Πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!
Πολλά μπράβο κορίτσι μου!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ,πραγματικα εκανα πολυ σκληρη δουλεια,οσο αντεχει ο οργανισμος μου και θα συνεχιζω!!!

Muscleboss
26-05-11, 00:44
Πριν προχωρήσουμε στη μεσαία κατηγορία, και τις απονομές που έγιναν στους αθλητές που διακρίθηκαν στο περασμένο Mr Universe της WABBA, να αναφέρουμε μια άλλα σημαντική βράβευση.

Στα πλαίσια του αγώνα, η WABBA και ο πρόεδρος της Νίκος Τσουνάκης, απένειμαν στο Σπύρο Μπουρνάζο το βραβείο “Αντρέας Ζαπατίνας” που απονέμεται πλέον κάθε χρόνο από την ομοσπονδία.

Παρότι ο Σπύρος Μπουρνάζος δεν είχε τις καλύτερες σχέσεις με τον Ζαπατίνα, αποδέχτηκε την πρόσκληση και παρευρέθηκε στον αγώνα, καθώς είναι πάντα ανοιχτός σε όλες τις κινήσεις που προωθούν το άθλημα του bodybuilding.


25225

Annie
26-05-11, 01:26
Να προσθέσω και εγώ κάποια σχόλια στις κατηγορίες που παρουσιάστηκαν ήδη:

Κατηγορία Γυναικών

Εδώ μπερδέυτηκα λίγο... Δεν είμαι βέβαιος με ποια ακριβώς κριτήρια βαθμολογήθηκαν οι αθλήτριες. Το σίγουρο είναι οτι η κατηγορία περιείχε αθλήτριες που ταίριαζαν σε διαφορετικές κατηγορίες (που η wabba ονομάζει shape και fitness)

Νικήτρια της κατηγορίας η όμορφη πρωταθλήτρια της WABBA Βούλα Γκασιάμη (Νο 3) είχε πολύ καλή παρουσία, με το πάνω και κατω μέρος του σώματος της όμως να μη συμβαδίζουν. Μικρή μέση, τρομερός κορμός και στεγνή κοιλιά, σκληρά χέρια, αλλά σημαντική κατακράτηση στα πόδια της. Η γνώμη μου είναι οτι την έχουμε δεί σε πολύ καλύτερες φόρμες, αλλά σε αυτόν τον αγώνα, αυτό που έφερε στην σκηνή ήταν αρκετό για να της δώσει την 1η θέση.

2η η γνωστή μας πλέον, σέξυ Νίκη Καργιατλή (Νο 69... Τυχαίο; Σε καμία περίπτωση...) απείχε αρκετά από τη γνωστή της αγωνστική κατάσταση, ωστόσο, με το ωραίο στησιμο και το εντυπωσιακό ποζάρισμά της διασκέδασε τις εντυπώσεις και ξεσήκωσε το κοινό. Η Νίκη έχει πολύ καλό σχήμα και ακόμη και οταν δεν είναι σε φόρμα, στέκεται άνετα σε αυτες τις κατηγορίες.

Η 3η Βασιλογιάννη Φιλένια, με το ιδιαίτερο στυλ της έδωσε μια άλλη νότα στη κατηγορία. Τρομερή κοιλιά και γενικά καλή φόρμα για πρωτοεμφανιζόμενη. Όσο για το ποζάριμα ήταν απλά Εκρηκτικό (σε κάποια στιγμή τρόμαξα, νόμισα οτι θα κατέβει απο τη σκηνή να τα σπάσει όλα!).

Όταν ακούστηκε η 4η θέση της Αντζέλικας Συκιώτη (Νο 1), άρχισαν διάφοροι ψίθυροι στους θεατές. Ομολογώ οτι με όσους μίλησα δε περίμενε κανείς αυτη τη θέση για την Αντζέλικα. Η σκληράδα της ματρυρουσε οτι αν μη τι άλλο είχε κάνει τη σκληρότερη προτετοιμασία όσο αφορά τη γράμμωση. Αδύνατα σημεία τα πόδια της, το ποζάρισμά της που υστρερούσε πολύ σχετικά με τις άλλες κοπέλες, και γενικότερο το άγχος και η έλλειψη εμπειρία της. ( π.χ. βγηκε στην απονομή χωρίς παπούτσια). Παρόλα αυτά η γνώμη μου είναι οτι άξιζε κάτι καλύτερο απο την 4η θέση. Ο Παναγιώτης Σιώτης που την είχε βοηθήσει την προετοιμασία της έδειχνε να μη το πιστεύει... όπως και αρκετοί άλλοι...

Η 5η αθλήτρια, της κατηγορίας με το ρόζ μαγιό (νο 37), κανονικά ταίριαζε σε μια πιο μαλακή κατηγορία. Πολυ θηλυκή παρουσία, με ωραίες καμπύλες και μια φρεσκάδα στο σώμα της, τράβηξε πολλά βλέμματα και έκλεψε καρδίες τόσο πάνω όσο και κάτω από τη σκηνή. Πιστεύω οτι αν υπήρχε κατηγορία shape (η πιο soft κατηγορία της WABBA) θα κέρδιζε την 1 θέση.


+1000:thumbup:

..να συμπληρώσω ότι πλέον θα πρέπει και οι αθλητριες να γνωρίζουν το δικαίωμα τους να αγωνίζονται στην κατηγορία που ανήκουν πραγματικά (bikini, shape, figure, fitness) ανάλογα την ομοσπονδία, όπως άλλωστε ισχύει και γίνεται με τους άντρες αθλητές....

Polyneikos
26-05-11, 09:14
Μεσαια κατηγορία,"σφαγείο" όπως την ονομαζουν οι φίλοι του αθληματος,καθως παραδοσιακα ειναι η πιο δυσκολη κατηγορία με πολυ καλους αθλητες...
Με το που ανεβηκαν στην σκηνη,όλοι καταλαβαν ότι θα γίνει σκληρη μαχη..
Ξεκινωντας από τον Οσμαν Ελ Σαϊντ(νο41),νικητη αρκετες φορες της κατηγορίας του αλλα και Γενικο Νικητη το 2008.
Ο Γιωργος Ρουμπανης(νο27),Γενικος Νικητης στο Πανελληνιο Κυπελλο το 2004 και με πολλες συμμετοχες.
ο Συριος Ριαντ ΕλΜαζαρι(νο14),εμφανίστηκε περυσι τον Νοεμβριο κερδίζωντας την μεσαια κατηγορία και 2ος στον Γενικο Τίτλο,με περισσότερες μαζες και αποφασισμενος να νικησει.
Ο γνωστος μας και από το φόρουμ Θανασης Υφαντόπουλος (νο18 )που σε καθε αγωνα του κανει ενα σκαλι πιο πανω βελτιωμενος.
Ο Ελχάν Χόρτατζ (νο. 52),με φανταστικο καλούπι,υπεροχο στησιμο στην σκηνη και ατομικο ποζαρισμα που θυμιζει Lee Labrada,Flex Wheeler
Eπίσης να μην ξεχασω και τον Θοδωρη Καραγιαννη(νο36),αθλητη του Δαυιδ Μπαλασα,ο οποίος εχει κανει πολυ σοβαρες βελτιωσεις από το 2008 που τον θυμαμαι σε fitness κατηγορίες,περυσι ειχε καταλαβει την 3η θεση στην ίδια κατηγορία,πίσω από τους Σιδηρόπουλο και Αττιλακο



Συνεχίζω με την μεσαια κατηγορία

25228

25234

25231


25230


25229

25233


25232

Polyneikos
26-05-11, 10:48
Γιωργος Ρουμπανης

25235

25240

25239

25238


Ριαντ ΕλΜαζαρι

25242


25236

25237


25241
http://www.bodybuilding.gr/forum/images/styles/ShinyBlue/misc/pencil.png

Polyneikos
26-05-11, 10:52
Οσμαν Ελ Σαϊντ

25244

25245


25246

25247


25243

COBRA_STYLE
26-05-11, 10:59
του Οσμαν το καλουπι και η παρουσια του εδω δεν μαρεσει καθολου,αντιθετως ο Ρουμπανης πολυ καλη παρουσια του μπραβο:thumbup:

jcabgr
26-05-11, 11:44
"Καλωσήρθες στο φόρουμ μας Τζούλια (?) αν θες, επιβεβαίωσε μας το όνομά σου να το προσθέσουμε στην κατάταξη. Ελπίζω να σε ξαναδούμε στους επόμενους αγώνες, είτε σαν αγωνιζόμενη είτε σαν θεατή."


Καλώς σας βρήκα! Το όνομα μου είναι Τζούλια Καμπλή. Κι εγώ το ελπίζω!:green:

Polyneikos
26-05-11, 12:13
Ελχάν Χόρτατζ


25253

25252

25251


25250

25249

25248

jelena jaksic
26-05-11, 12:35
μπραβο στα παιδια που πειρανε μερος.ολοι αψογη!!

Polyneikos
26-05-11, 12:42
Θανασης Υφαντόπουλος

25257

25258

Θοδωρης Καραγιαννης

25259

25256

Η τελικη καταταξη


1.Γιώργος Ρουμπάνης (νο27)
2. Ριάντ Αλμαζάρι (νο14)
3. Οσμάν Ελ Σαΐντ (νο 41)
4. Ελχάν Χόρτατζ (νο 52)
5. Θανάσης Υφαντόπουλος (νο18 )
6. Θόδωρος Καραγιάννης (νο36)


25254

25255

Tsounakis
26-05-11, 13:20
Ευχαριστουμε ολους οσους στηριξαν το πανελληνιο πρωταθλημα wabba πεσδ , τους αθλητες τους χορηγους τους θεατες και το bodybuilding.gr για την υποστηριξη και καλυψη του αγωνα !

Η αποστολη στο παγκοσμιο 18 - 6 - 2011 στην Βουδαπεστη θα απαρτιζετε απο 8 αθλητες και 4 συνοδους !

οι αθλητες που εχουν προκριθει εναι
1) ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
2) ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ
3) ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΓΑΣ
4) ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΡΙΟΥΛΙΔΗΣ
5) ΚΩΝ/ΝΑ ΚΑΣΚΑΝΗ

Επισης επιθυμουν και θα συμετασχουν και οι αθλητες
1) ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΚΑΣΙΑΜΗ
2) ΝΙΚΗ ΚΑΡΓΙΑΤΛΗ
3) ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Qlim4X
26-05-11, 13:34
Ευχαριστουμε ολους οσους στηριξαν το πανελληνιο πρωταθλημα wabba πεσδ , τους αθλητες τους χορηγους τους θεατες και το bodybuilding.gr για την υποστηριξη και καλυψη του αγωνα !

Η αποστολη στο παγκοσμιο 18 - 6 - 2011 στην Βουδαπεστη θα απαρτιζετε απο 8 αθλητες και 4 συνοδους !

οι αθλητες που εχουν προκριθει εναι
1) ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
2) ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ
3) ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΓΑΣ
4) ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΡΙΟΥΛΙΔΗΣ
5) ΚΩΝ/ΝΑ ΚΑΣΚΑΝΗ

Επισης επιθυμουν και θα συμετασχουν και οι αθλητες
1) ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΚΑΣΙΑΜΗ
2) ΝΙΚΗ ΚΑΡΓΙΑΤΛΗ
3) ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


απο junior γιατι δεν θα εχουμε συμετοχη?

ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
26-05-11, 13:57
απο junior γιατι δεν θα εχουμε συμετοχη?
ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΑ JUNIOR ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΣ!!!:P

***Γραφε με μικρους χαρακτηρες,τα κεφαλαια δηλωνουν εντονη γραφη,Mods Team***

Muscleboss
26-05-11, 14:07
απο junior γιατι δεν θα εχουμε συμετοχη?

Alex, να πώ από όσα γνωρίζω εγώ, ότι σύμφωνα με τις δυνατότητες της η ομοσπονδία επιλέγει για την ομάδα που θα μας εκπροσωπήσει στο εξωτερικό, τους αθλητές που κρίνει σαν πιο πιθανό να διακριθούν. Και αυτό είναι το λογικό...

ΜΒ

ΜrΚommatias
26-05-11, 14:19
Eνα μεγαλο μπραβο και απο εμενα στους διοργανωτες αλλα και στους αθλητες που πηραν μερος.Επισης συγχαρητηρια στην αντζελικα που κατα την προσωπικη μου αποψη ηταν για παραπανω θεση!Ραντεβου τον Νοεμβριο;););)

sTeLaKoS
26-05-11, 15:26
Ευχαριστουμε ολους οσους στηριξαν το πανελληνιο πρωταθλημα wabba πεσδ , τους αθλητες τους χορηγους τους θεατες και το bodybuilding.gr για την υποστηριξη και καλυψη του αγωνα !

Η αποστολη στο παγκοσμιο 18 - 6 - 2011 στην Βουδαπεστη θα απαρτιζετε απο 8 αθλητες και 4 συνοδους !

οι αθλητες που εχουν προκριθει εναι
1) ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
2) ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ
3) ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΓΑΣ
4) ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΡΙΟΥΛΙΔΗΣ
5) ΚΩΝ/ΝΑ ΚΑΣΚΑΝΗ

Επισης επιθυμουν και θα συμετασχουν και οι αθλητες
1) ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΚΑΣΙΑΜΗ
2) ΝΙΚΗ ΚΑΡΓΙΑΤΛΗ
3) ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


Καλή επιτυχία στους αθλητές μας.

Κ.Τσουνάκη ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τον Ριαντ Αλ Μαζαρι και την ανάρμοστη συμπεριφορά του. Κράτησε τη δεύτερη (2η) θέση της μεσαίας bb ή ακυρώθηκε η συμμετοχή του;

Tsounakis
26-05-11, 16:31
Καλή επιτυχία στους αθλητές μας.

Κ.Τσουνάκη ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τον Ριαντ Αλ Μαζαρι και την ανάρμοστη συμπεριφορά του. Κράτησε τη δεύτερη (2η) θέση ή ακυρώθηκε η συμμετοχή του;

O αθλητης Ριαντ αλ Μαζαρι ειναι ενας πολυ καλος αθλητης ! Αυτο δεν παει να πει οτι ο καθε καλος αθλητης θα εχει αυτη την συμπεριφορα αν δεν του αρεσουν τα αποτελεσματα !
θα του γινει συσταση και αναλογα θα κρατισει την 2 θεση που κερδισε αξια !
Οσο για κατι ρατσιστικα που ακουστικαν ειναι ακυρα !! γιατι αν συνεβαινε κατι τετοιο δεν θα ειχε κερδισει τον περασμενο χρονο ο ιδιος αθλητης την κατηγορια του !

TRIANTAFYLLOU
26-05-11, 17:18
πάντα συμβαίνουν ανάρμοστες και αντιαθλητικές συμπεριφορές απο αθλητές που αισθάνονται αδικημένοι , αλλα πρέπει να καταλάβουν πως δεν γίνετε όλοι να είναι πρώτοι , ακόμη και μεταξύ πολύ καλων αθλητών πάλι θα πρέπει να βγεί κατάταξη , οι διαφορές είναι μικρές και μπορεί ο καθένας να υπερτερεί κάπου και σε καμία περίπτωση δεν θεωρείτε άδικο ενα αποτέλεσμα .

επίσης την ζημια πολλες φορές την κάνουν και οι κολλητοί και γνωστοί του αθλητή που σαν δικό τους άνθρωπο τον έχουν για πρώτο πάντα , γιατι δεν βλέπουν αντικειμενικά .

και γω όποτε κατέβαινα σε αγώνες οι δικοί μου για πρώτο με είχαν , αλλα εγω ήξερα πότε πρέπει να εφησυχάζω , αλλιώς θα έπρεπε να μην υπάρχουν κριτές αλλα να κάνουμε δημοψήφησμα απο το κοινό η να παίρνουν και τηλέφωνα αν υπάρχει και τηλεοπτική μετάδοση
σ αυτην την κατηγορία όποιος και να έβγαινε πρώτος ακόμα και στις υπόλοιπες θέσεις καθόταν καλα .

απλα πρέπει να αποκτήσουμε παιδεία να μην γίνονται στο μέλλον τέτοια περιστατικα και χαλάν την εικόνα και του ίδιου του αθλητή .

πάρτε παράδειγμα το ολύμπια η τους επαγγελματικούς , εκεί τι πρέπει να κάνουν αυτοί που δεν προκρίνονται να παίρνουν τα όπλα?

S.Bournazos
26-05-11, 17:28
Πριν προχωρήσουμε στη μεσαία κατηγορία, και τις απονομές που έγιναν στους αθλητές που διακρίθηκαν στο περασμένο Mr Universe της WABBA, να αναφέρουμε μια άλλα σημαντική βράβευση.

Στα πλαίσια του αγώνα, η WABBA και ο πρόεδρος της Νίκος Τσουνάκης, απένειμαν στο Σπύρο Μπουρνάζο το βραβείο “Αντρέας Ζαπατίνας” που απονέμεται πλέον κάθε χρόνο από την ομοσπονδία.

Παρότι ο Σπύρος Μπουρνάζος δεν είχε τις καλύτερες σχέσεις με τον Ζαπατίνα, αποδέχτηκε την πρόσκληση και παρευρέθηκε στον αγώνα, καθώς είναι πάντα ανοιχτός σε όλες τις κινήσεις που προωθούν το άθλημα του bodybuilding.

Ναι έτσι είναι Παναγιώτη όπως τα λες. Στην Αμφιλοχία που κάναμε την συνέντευξη πρόπερσυ,σου είχα πει όλη την ιστορία του Β.Β. όπως ακριβώς την έζησα απο το 1974 και μετά.Τότε είπαμε και άλλα που δεν χρειαζόταν να βγούν στον αέρα για το καλό του αθλήματος.Είπαμε μόνο τα θετικά για να ενωθούμε και όχι τα αρνητικά για να διχαστούμε,αυτά τα κρατάμε για εμας τους παλιούς και είπαμε να ξεχάσουμε το παρελθόν και να προχωρίσουμε στο παρόν και το μέλλον, αλλά δεν πρέπει να αφήσουμε να επαναλαμβάνετε το ίδιο έργο.

Εγω είμαι ανοιχτός και είμαι υπερ όλων των αθλητικών εκδηλώσεων και διοργανώσεων γι΄αυτό άλωστε παρεβρίσκομε σε όλες τις εκδηλώσεις, δηλώνωντας με την παρουσία μου το σεβασμό μου και την συμπαράσταση σε όλους τους αγωνιζόμενους για την προσπάθειά τους,αρκεί να υπάρχει και απο τους διοργανωτές σοβαρότητα,συνέπεια,προγραμματισμός(χωρις να ταλαιπωρούν τους αγωνιζόμενους ώρες ατελείωτες) και πάνω απ όλα σεβασμός και δικαιοσύνη.Την πρόθεσή μου την ξέρετε ότι είναι η ένωση για 1 πανελλήνιο πρωτάθλημα το χρόνο όπως γινόταν και παλιά, πόσο μάλλον τώρα που υπάρχει και κρατική και διεθνή αναγνώριση της ΕΟΣΔ.

Βρίσκομαι ήδη σε συνεχή επαφή με τους πρωτοπόρους του αθλήματος απο το 1965 και μετά και είναι όλοι ανοιχτοί και διαθέσιμοι, να βρεθούμε και να συναντιθούμε με την ιστορία του ελληνικού β.β. όταν οι συνθήκες θα είναι κατάλληλες και ώριμες.Θα είναι μια καλή αρχή για εσάς τους νεους απο εμας τους παλιούς που θα είμαστε στο πλευρό σας, όχι σαν αντιπολίτευση αλλα σαν συμπαραστάτες και συμβουλάτορες με την πείρα μας και την παρουσία μας.

NASSER
26-05-11, 17:39
Ναι έτσι είναι Παναγιώτη όπως τα λες. Στην Αμφιλοχία που κάναμε την συνέντευξη πρόπερσυ,σου είχα πει όλη την ιστορία του Β.Β. όπως ακριβώς την έζησα απο το 1974 και μετά.Τότε είπαμε και άλλα που δεν χρειαζόταν να βγούν στον αέρα για το καλό του αθλήματος.Είπαμε μόνο τα θετικά για να ενωθούμε και όχι τα αρνητικά για να διχαστούμε,αυτά τα κρατάμε για εμας τους παλιούς και είπαμε να ξεχάσουμε το παρελθόν και να προχωρίσουμε στο παρόν και το μέλλον, αλλά δεν πρέπει να αφήσουμε να επαναλαμβάνετε το ίδιο έργο.

Εγω είμαι ανοιχτός και είμαι υπερ όλων των αθλητικών εκδηλώσεων και διοργανώσεων γι΄αυτό άλωστε παρεβρίσκομε σε όλες τις εκδηλώσεις, δηλώνωντας με την παρουσία μου το σεβασμό μου και την συμπαράσταση σε όλους τους αγωνιζόμενους για την προσπάθειά τους,αρκεί να υπάρχει και απο τους διοργανωτές σοβαρότητα,συνέπεια,προγραμματισμός(χωρις να ταλαιπωρούν τους αγωνιζόμενους ώρες ατελείωτες) και πάνω απ όλα σεβασμός και δικαιοσύνη.Την πρόθεσή μου την ξέρετε ότι είναι η ένωση για 1 πανελλήνιο πρωτάθλημα το χρόνο όπως γινόταν και παλιά, πόσο μάλλον τώρα που υπάρχει και κρατική και διεθνή αναγνώριση της ΕΟΣΔ.

Βρίσκομαι ήδη σε συνεχή επαφή με τους πρωτοπόρους του αθλήματος απο το 1965 και μετά και είναι όλοι ανοιχτοί και διαθέσιμοι, να βρεθούμε και να συναντιθούμε με την ιστορία του ελληνικού β.β. όταν οι συνθήκες θα είναι κατάλληλες και ώριμες.Θα είναι μια καλή αρχή για εσάς τους νεους απο εμας τους παλιούς που θα είμαστε στο πλευρό σας, όχι σαν αντιπολίτευση αλλα σαν συμπαραστάτες και συμβουλάτορες με την πείρα μας και την παρουσία μας.

Ευχαριστούμε για όλα Σπύρο :clap::clap::clap::clap:
Μας έχεις δώσει πολλά και ακόμα μας δίνεις και πιστεύω πως έχουμε να μάθουμε ακόμα πολλά από τους παλιούς!!

TRIANTAFYLLOU
26-05-11, 21:49
ο σπύρος είναι διαχρονική αξία στο ββ και θα είναι , πάντα είναι κοντά στο χώρο που τον ανέδειξε και δικαιωματικα και άξια τιμήθηκε απο τον πρόεδρο νίκο τσουνάκη με το βραβείο ζαπατίνα


στο θέμα του ενός μρ ελλάς έχω να πω πως τελευταία πολύ καλύτερα είναι τα πράγματα γιατι πρίν μερικα χρόνια έως πολυ πρόσφατα οι ομοσπονδίες ήταν περισσότερες απο τούς αθλητές , αυτο ήταν κατάντια για το άθλημα και εκεί παρουσιάζετε το φαινόμενο όποιος θέλει κάποιο τίτλο να πηγαίνει όπου τον βολεύει να τον πάρει .

παρ όλα αυτα όμως αν ένας αθλητής είναι καλός , είναι όπου και να ανήκει και είναι αναμφισβήτητο αυτό , η θα είναι μόνος του στην σκηνή η με πολλους αντιπάλους

το θέμα είναι για να γίνει κάτι μοναδικό ενα πχ πρωτάθλημα θα πρέπει να γίνει κάτι ανάλογο και σε παγκόσμιο επίπεδο η πανευρωπαικό , γιατι ο αθλητής που θα προκριθεί θα πρέπει να συνεχίσει και για ενα διεθνή τίτλο , πού με τα σημερινά δεδομένα θα πάει στον ανάλογο αγώνα της wabba η nabba η ifbb .

αλλα τα τελευταία χρόνια έχουμε πάλι καλούς αγώνες με υψηλό επίπεδο αθλητών και αυτο δεν φαίνετε στα λόγια μόνο αλλα και στις διακρίσεις που έχουν έλληνες αθλητές μας ανεξαρτήτου ομοσπονδιών στο εξωτερικό

ακόμη και στο διεθνές επαγγελματικό ββ θα δούμε ότι γίνονται πολλα πρωταθλήματα και γκράν πρί και πολλες φορές οι θέσεις και τίτλοι εναλλάσονται , γιατι στούς αγώνες ββ ο αθλητής κρίνετε την συγκεκριμένη μέρα και ανάλογα με την φόρμα που έχει πετύχει και ας μην βλέπετε όλο τον χρόνο και υπάρχουν αθλητές που μπορεί όλο τον χρόνο να κρατάν μια πολύ καλή φόρμα

Polyneikos
26-05-11, 22:00
Mακαρι να ευοδωθούν οι προσδοκίες του Σπυρου Μπουρναζου,του εμπνευστη -λίγο ή πολύ- όλων μας,να ξαναβλεπουμε όλους τους αθλητες συγκεντρωμενους και τους τίτλους με μοναδικη αξία.
Πιστευω πως ατομα σαν Σπυρο ,τον Γιαννη τον Κούκο και αλλους παλαιους πρωταθλητες,οι οποιοι τυγχανουν κοινης και απόλυτης αποδοχης και ειναι ακομα και τωρα κοντα στο αθλημα,μπορουν να ενωσουν τον κόσμο για το καλο του αθληματος.:thumbup::thumbup:

Polyneikos
26-05-11, 22:11
Συνεχίζω το φωτορεπορταζ του αγωνα με την ψηλη κατηγορία,στην οποία συμμετείχαν 5 αθλητες.
Εδω ειχαμε τις συμμετοχες του Νικου Καβγα,ο οποιος στο περσινο Πανελληνιο είχε καταταχτει 2ος μετα το νΜαρεκ Κοτυλακ.
Επίσης επαιζε ο Μοχαμετ Ρεζκ,ενας αθλητης που συμμετασχει συνεχεια στην ψηλή κατηγορία με καλα πλασαρίσματα.
Τελος,ενας αθλητης,ο Παρης Πουρναρας,που με πήγε 8 χρόνία πίσω,όταν συμμετείχε στο Πανελληνιο στην Πατρα,στην κατηγορία εφηβων,καταλαμβανωντας την 3η θεση (την 1η θεση τότε ειχε καταλαβει ο Πανος Muscleboss!)

25305

25306


25307


25308

Eddie
27-05-11, 00:01
Mε τον Πουρναρα ειμαστε γνωστοι,δεν ειχε διαδωσει οτι θα κατεβει και μου ηρθε κεραμιδα οταν τον ειδα.Απιστευτη κατασταση,αν κρινω απ τα συνεχη οφ σηζον που τον εβλεπα παντα,με καλο ποιοτικο ογκο..ποτε δε περιμενα οτι θα μπορουσε να πιασει τετοια φορμα..απιστευτος πραγματικα!!!!Πολυ καλη συμμετρια,αρμονικο σωμα,τελεια μεση και πολυ καλος μυικος διαχωρισμος και φλεβικοτητα..

Μπραβο στον Παρη :clap::clap::clap::clap:

Muscleboss
27-05-11, 02:32
Κάποια σχόλια για τις κατηγορίες bodybuilding:

Χαμηλή κατηγορία bodybuilding

Η κατηγορία δεν είχε να επιδείξει κάτι ιδιαίτερο από άποψη επιπέδου. Ο νικητής Πατσιανίδης Γιάννης με ωραίο καλούπι, αναδείχθηκε σχετικά εύκολα νικητής. Καλές μάζες και συμμετρία αλλά ήθελε δουλειά ακόμα στη γράμμωση. Να πω την αλήθεια με το μάτι δε τον έκανα για τη χαμηλή κατηγορία, αλλά αυτοι που τον μέτρησαν λογικά ξέρουν καλύτερα...
Ο 2ος της κατηγορίας Λουλάκης Μιχάλης είχε μια αξιοπρεπή εμφάνιση. Έχει περισσότερες δυνατότητες και ελπίζω να τον ξαναδούμε στη σκηνή.


Μεσαία κατηγορία bodybuilding

Εδώ ήταν μαζεμένοι φοβεροί αθλητές που σχολιάστηκαν σε προηγούμενα ποστ. Η κατηγορία αυτή είχε και κάποια απρόοπτα, τόσο στους πρωινούς προκριματικούς όσο και στους βραδυνούς τελικούς. Στους πρωινούς προκριματιούς, μια λιποθυμία του Πατρινού αθλητή Άκη Καραγιάννη, διέκοψε τον αγώνα για λίγα λεπτά και ενδέχεται να του στέρησε και κάποιες θέσεις. Οι αθλητές από την υπερπροσπάθεια που κάνουν να πιάσουν την καλύτερη φόρμα τους, πολλές φορές ξεπερνούν τα όριά τους και φαινόμενα σαν αυτό δεν είναι σπάνια.

Τελικά η κατηγορία παίχτηκε μεταξύ Γιωργου Ρουμπανη (νο 27) και του Σύριου Ριαντ ΕλΜαζαρι(νο14). Και οι 2 αθλητές τρομερά βελτιωμένοι από τις τελευταίες τους εμφανίσεις.
Ο Ρουμπάνης μεγαλύτερος από την τελευταία φορά που τον θυμάμαι (2004), με εκπληκτικό καλούπι και λεπτομέριες. Ο δε Σύριος αθλητής, απλά μεταμορφώθηκε... δε πιστευα στα μάτια μου οτι ήταν ο ίδιος αθλητής με αυτον του Νοεμβρίου. Άκουσα ότι έβαλε 6-7 αγωνιστικά κιλά από τότε. Τρομερά μπαλαρίσματακαι πολύ καλό σχήμα. Το Σύριο προετοίμασε για τους αγώνες ο Μάρεκ Κότιλακ.

Η δική μου άποψη είναι ότι με το που βγήκαν οι αθλητές το πρωί, ο Σύριος βγήκε με τρομερή αυτοπεποίθηση και με αέρα νικητή. Όσο προχωρούσαν τα comparison της κατηγορίας, ο Ρουμπάνης τραβούσε όλο περισσότερα βλέμματα. Το κορμί του όταν πόζαρε μεταμορφωνόταν τελείως. Το αποτέλεσμα από το πρωί φαινόταν οτι θα ήταν αμφίροπο και θα είχε να κάνει με το αν οι επιτροπή βαθμολογούσε περισσότερο τα μπαλαρίσματα του Ριαντ ή το καλούπι και τη λεπτομέρεια του Ρουμπάνη.

Ο πολλάκις πρωταθλητής Οσμαν Ελ Σαϊντ (νο41), πέρα από την έλλειψη σχήματος σε σχέση με τους αντιπάλους του, δεν είχε τη σκληράδα που χρειαζόταν για να απειλήσει τους 2 προαναφερθέντες αθλητές. Έχω την εντύπωση οτι το βράδυ εμφανίστηκε βελτιωμένος και σκληρότερος από τους προκριματικούς και ίσως φαίνεται και από τις φωτογραφίες.

Το δεύτερο απρόοπτο της κατηγορίας ήρθε με στην απονομή και στην ανακύρηξη του Ριαντ ΕλΜαζαρι στη 2η θέση. Ο αθλητής πέταξε το μετάλιο στο άκουσμα της θέσης του και κατέβηκε από τη σκηνή προς τα αποδυτηρια. Η απονομή συνεχίστηκε κανονικά με την ανακύρηξη του Ρουμπάνη σαν νικητή της κατηγορίας. Το κοινό στο Νοβοτέλ όσο μπορουσα να καταλάβω ηταν μοιρασμένο μεταξύ των 2 αθλητών. Δε μπορώ όμως να μιλήσω για αδικία, η επιτροπή βαθμολόγησε περισσότερο τα πλεονεκτηματα του Ρουμπάνη και έτσι αποφάσισε...

Η συμπεριφορά αυτη του Σύριου ξινησε πολλούς και άκουσα δίπλα μου θεατές να λένε οτι ξενέρωσαν. Και λογικό είναι. Δεν τον δικαιολογώ σε καμία περίπτωση, αλλά είναι άνθρωπος και τον καταλαβαίνω. Εκείνες τις στιγμές η ένταση είναι πολύ μεγάλη και είναι πολύ εύκολο να δράσεις αψυχολόγητα... Η γνώμη μου είναι οτι 1 φορά η ομοσπονδία μπορεί να το ανεχτεί.. 2η όχι...

Σε αυτό το σημείο, παίρνει το μικρόφωνο ο Αλέκος Σιατραβάνης!

Ο Αλέκος εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του για αυτού του είδους τις συμπεριφορές τονίζοντας οτι "ο αθλτής δε μπορεί να γνωρίζει πως φαίνεται πάνω στη σκηνή και να κρίνει ο ίδιος τον εαυτό του"... Για άλλη μια φορά η παρέμβαση του Αλέκου συνοδεύτηκε από χειροκροτηματα.

Αλέκο ελπίζω την επόμενη φορά που θα πάρεις το μικρόφωνο, να μην είναι για αγωνιστικό θέμα, αλλά να σε ακούσουμε σε μια ωραία ζεμπεκιά (http://www.youtube.com/watch?v=_Fgc99iEUIo&feature=related), το στυλ το 'χεις άνετα! :toast:

25335

Polyneikos
27-05-11, 08:56
Συνεχεια της ψηλης κατηγορίας

25338

25336

Τελικος νικητης ο Νικος Καβγας

1. Νίκος Καβγάς
2. Πάρης Πουρνάρας (νο. 51)
3. Μωχάμεντ Ρέζα (νο. 32)

25337


25340


25339

Polyneikos
27-05-11, 09:40
Εδω ειχαμε τους νικητες των κατηγοριων συν τους Παπαδακη Γιωργο (που δεν ειχε διαγωνιστει στις κατηγορίες) και τον Οσμαν Ελ Σαιντ.
Όσοι εχουν κερδισει στο παρελθον Γενικο Τιτλο,εχουν δικαιωμα να τον υπερασπιστουν απευθειας στην κατηγορια των νικητων.

25345


25341

25343

25344


25346


25342

25348

25347

Polyneikos
27-05-11, 10:56
25358

25350

25351

25352

25353

25354


25355

25356

25357

25349

PMalamas
27-05-11, 11:03
Polyneikos Εχεις καπου την καταταξη της overall?
Εdit: Ευχαριστω

Polyneikos
27-05-11, 11:09
Polyneikos Εχεις καπου την καταταξη της overall?

Overall

1. Παπαδάκης Γιώργος
2. Ρουμπάνης Γιώργος
3. Καβγάς Νίκος
4. Οσμάν Σαίντ
5. Βεργής Παναγιώτης
6. Ξάνθης Γιώργος
7. Πασιανίδης Γιάννης
8. Μπιρλής Γρηγόρης

Polyneikos
27-05-11, 12:45
Overall

1. Παπαδάκης Γιώργος
2. Ρουμπάνης Γιώργος
3. Καβγάς Νίκος
4. Οσμάν Σαίντ
5. Βεργής Παναγιώτης
6. Ξάνθης Γιώργος
7. Πασιανίδης Γιάννης
8. Μπιρλής Γρηγόρης


Μερικες φωτογραφιες από την απονομη του Γενικου Τίτλου

25360

25363

25362


25361

Polyneikos
27-05-11, 12:55
Tις βασικες φωτογραφίες από τις κατηγορίες ,τις εβαλα...Εν καιρω,θα μπουν και αλλες...
Ξεκιναω με βιντεο:

Γιωργος Παπαδακης,Γενικος Νικητης WABBA MR HELLAS 2011
(επιλεξτε την όσο το δυνατόν υψηλότερη αναλυση)


http://www.youtube.com/watch?v=93nvFD-lYYE

Polyneikos
27-05-11, 13:54
Τα βιντεο,επίσης θα προσπαθω να τα ανεβαζω συμφωνα με την ροη των κατηγοριων.
Ξεκινωντας από την κατηγορία Juniors:

Μαριος Μωησίδης ,2η θεση


http://www.youtube.com/watch?v=W3266vu_m9U

vaggan
27-05-11, 14:16
το μαυρισμα του παπαδακη φαινεται χλωμο.πιστευω οτι θα μπορουσε να εχει καλυτερο μαυρισμα.ελπιζω την επομενη φορα να το βελτιωσει.

Polyneikos
27-05-11, 14:19
Ξανθης Γιωργος,νικητης της κατηγορίας Juniors


http://www.youtube.com/watch?v=GU6wRJ9bNRE

Eddie
27-05-11, 16:37
Aς βαλω κι εγω μερικες φωτο του Πουρναρα απ την ψηλη κατηγορια που βγηκε 2ος :clap::clap::clap:


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25366&d=1306494701

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25367&d=1306494764

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25368&d=1306495161

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25369&d=1306495184

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25370&d=1306495203

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25371&d=1306495233

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25372&d=1306503218

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25373&d=1306503235

Kntrns_MD
27-05-11, 18:13
Πολύ καλός αγώνας. Μου άρεσε παρα πολυ ο Ρουμπάνης. Εκπληκτικο κορμι
:bbbiceps:

Polyneikos
27-05-11, 22:16
Rayd Al Majari ,2ος στην μεσαια κατηγορία


http://www.youtube.com/watch?v=8n-adrJAXGc

Muscleboss
27-05-11, 23:59
Να κάνω μια παρένθεση στα βίντεο και να αναφερθώ σε κάποια περίπτερα χορηγών μας που παρευρίσκονταν στον αγώνα.

Περίπτερο Nutriment

Στο περίπτερο της Nutriment μπορούσαμε να βρούμε όλη τη σειρά των προιόντων της εταιρίας. Δυστυχώς πολλοί δεν γνωρίζουν τα συμπληρώματα αυτά και στο περίπτερο τους δώθηκε η ευκαιρία να τα δοκιμάσουν. Οι Μανολης Σαββάκης και Μανόλης Νικολιδάκης που διευθύνουν την εταίρια, επιλέγουν και ελέγχουν την παρασκευή των συμπληρωμάτων. Τα παιδιά είναι πολύ σοβαροί επαγγελματίες και θεωρώ τα προιόντα τους ανάμεσα στα ποιοτικότερα που βρισκόταν στα περίπτερα του αγώνα. Μακάρι να εκτιμηθεί η προσπάθεια που κάνουν από το αθλητικό κοινό, γιατί πραγματικά το αξίζουν.

Στην παρακάτω φωτογραφία ο γράφων, μαζί με τους υπευθύνους της Nutriment, τον πρωταθλητή Βενιέρη από την Κρήτη και δύο εντυπωσιακές παρουσίες.

http://www.nutriment.gr/

25379


Περίπτερο Ultimate Nutrition

Στο περίπετο της Ultimate συναντήσαμε τον Μιχάλη Ανδρουλάκη, για όσους δεν γνωρίζουν, παλιό πρωταθλητή του bodybuilding με συμμετοχές τη δεκαετία του '80, αντιπρόσωπο της Ultimate Nutrition στην Ελλάδα ενώ διατηρεί και γυμναστήριο στην Λάρισα. Ο Μιχάλης κάνει μια πολύ σοβαρή προσπάθεια αυτή τη στιγμή και αν ολα πάνε καλά πιστεύω οτι σύντομα θα δουμε την Ultimate Nutrition στις δημοφιλέστερες εταιρίες στη χώρα μας.

Στην παρακάτω φωτογραφία με τον Μιχάλη και στη σύζυγό του στο περίπτερό τους.

http://www.fitness-sport.gr/

25380

Eddie
28-05-11, 00:12
Καμια αλλη φωτο με τη Μαρια δε παιζει?? :love:

Ε φανταστηκε boss??? :green:

Muscleboss
28-05-11, 00:19
^ Βασίλη εγώ δε ξέρω και δεν έχω τίποτα... τον Ηλία ρώτα :turtle:

ΜΒ

gym
28-05-11, 00:20
^ Βασίλη εγώ δε ξέρω και δεν έχω τίποτα... τον Ηλία ρώτα :turtle:

ΜΒ

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Eddie
28-05-11, 01:06
^ Βασίλη εγώ δε ξέρω και δεν έχω τίποτα... τον Ηλία ρώτα :turtle:

ΜΒ

χαχαχαχααχχα...οκ boss!!Ο Ηλιας αν εχει,το ξερω οτι ειναι μεγαλη ψυχη και θα συνεισφερει στο φορουμ..αναδεικνυωντας το περιπτερο παντα. :turtle:

TRIANTAFYLLOU
28-05-11, 02:05
^ Βασίλη εγώ δε ξέρω και δεν έχω τίποτα... τον Ηλία ρώτα :turtle:

ΜΒ


ε ρε ξύλο που θέλετε , όλα στον ηλία τα φορτώνετε εγω τι είμαι φωτορεπόρτερ ? το κάνετε σαν την παροιμία που λέει "βρήκαμε τον παπα ας θάψουμε καμια δεκαριά ":P:P:P

εμένα αν με κοιτάει γυναίκα στα μάτια κοκκινίζω , ντρέπομαι και σκύβω το κεφάλι χαμηλά (όχι τόσο χαμηλα εκεί που πάει το μυαλό σας , γιατι είστε και πονηρά παιδια εσείς) :rolf::rolf::rolf::rolf:

TRIANTAFYLLOU
28-05-11, 02:09
χαχαχαχααχχα...οκ boss!!Ο Ηλιας αν εχει,το ξερω οτι ειναι μεγαλη ψυχη και θα συνεισφερει στο φορουμ..αναδεικνυωντας το περιπτερο παντα. :turtle:


βασίλη έχω φωτο με την μαρία την άσχημη που τελικα είχε σουξέ στην αθήνα , αλλα δεν τις βάζω γιατι λείπει το περίπτερο που θα αναδείκνυε :P:P:P:P
πάντως εκείνη που σχολίασες την έβαλε και προφίλ στο φέις , είναι που δεν της άρεσε

Eddie
28-05-11, 02:14
βασίλη έχω φωτο με την μαρία την άσχημη που τελικα είχε σουξέ στην αθήνα , αλλα δεν τις βάζω γιατι λείπει το περίπτερο που θα αναδείκνυε :P:P:P:P
πάντως εκείνη που σχολίασες την έβαλε και προφίλ στο φέις , είναι που δεν της άρεσε

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

ναι ναι την ειδα.........αυτο σκεφτηκα κι εγω χαχαχαχαχαχαχα!!!! :turtle::turtle::turtle::turtle:


Γυναικες..........ολο κοπλιμεντα θελουν :P

-beba-
28-05-11, 07:49
Συγχαρητήρια για τους αγώνες.:clap::clap::clap::clap::clap::clap: και σε όσους φρόντισαν και έβαλαν και φωτό για εμάς που δεν παρεβρεθήκαμε.
Ακόμα περισσότερο συγχαρητήρια στην Αγγελική.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Καταπληκτική!!!

Polyneikos
28-05-11, 09:24
Ρουμπάνης Γιωργος,νικητης της μεσαιας κατηγορίας,2ος στο Γενικο


http://www.youtube.com/watch?v=Ul3HSTgG9k8

Polyneikos
28-05-11, 11:05
Υφαντόπουλος Θανάσης,μεσαια κατηγορία


http://www.youtube.com/watch?v=PhQIqFWWi2s

Polyneikos
28-05-11, 20:24
Osman El Sayd,3ος στην μεσαία κατηγορία


http://www.youtube.com/watch?v=LSTM41YhzEs

Polyneikos
29-05-11, 17:42
Γκασιάμη Σταυρούλα,νικητρια της κατηγορίας Women Fitness



http://www.youtube.com/watch?v=NywzU72XvBc

Polyneikos
29-05-11, 17:43
Αντζέλικα Συκιώτη,4η στην κατηγορία Women Fitness


http://www.youtube.com/watch?v=18vXPtJO5Mo

Muscleboss
29-05-11, 18:37
Κώστα ευχαριστούμε πολύ για τα βίντεο.:thumbup:

--

Στα πλαίσια του αγώνα δώθηκε και μια τιμητική πλακέτα στον Φώτη Πλευρίτη για την 1η θέση της κατηγορίας Masters που κέρδισε στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της WABBA τον περασμένο Νοέμβριο.

25600

Ο Φώτης ήταν αναμφισβήτητα από τους αθλητές που στιγμάτισαν τη χρονιά που πέρασε, σαρώνοντας τις διακρίσεις στους αγωνες που συμμετείχε.
Μετά από αγωνιστική αποχή 11 ετών μέσα σε μια αγωνιστική περίοδο κέρδισε τις παρακάτω θέσεις:

1η θέση κατηγορία -1.75 bodybuilding - 1st Twinlab Energy Challenge 2010

1ος Γενικός Νικητής - 1st Twinlab Energy Challenge 2010

1η θέση Masters Superbody - Παγκόσμιο WFF 2010 Αυστρία

1ος Γενικός νικητής - Παγκόσμιο WFF 2010 Αυστρία

5η θέση κατηγορία Masters- NABBA Mr Universe 2010 Αγγλία

1η θέση κατηγορίας Masters - Κύπελλο WABBA-ΠΕΣΔ 2010

1ος Γενικός Νικητής - Κύπελλο WABBA-ΠΕΣΔ 2010

1η θέση κατηγορίας Masters - WABBA Mr Universe 2010 Γερμανία


και θα υπάρξει και συνέχεια...;)

Polyneikos
29-05-11, 18:41
Πανο δικαιως το 2010 μπορεί να χαρακτηριστει "χρονιά Πλευρίτη"! :thumbup::clap::clap:

Polyneikos
30-05-11, 23:42
Καβγάς Νίκος ,νικητης της ψηλής κατηγορίας


http://www.youtube.com/watch?v=Pv9HypcUPY0

anjelica
31-05-11, 00:12
Συγχαρητήρια για τους αγώνες.:clap::clap::clap::clap::clap::clap: και σε όσους φρόντισαν και έβαλαν και φωτό για εμάς που δεν παρεβρεθήκαμε.
Ακόμα περισσότερο συγχαρητήρια στην Αγγελική.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Καταπληκτική!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!:toast:

Muscleboss
31-05-11, 01:48
Καβγάς Νίκος ,νικητης της ψηλής κατηγορίας

Πολύ καλός ο Νίκος Καβγάς, στη 2η αγωνιστική του εμφάνιση, άξιζε την 1η θέση. Πολύ βελτιωμένος από πέρυσι, είχε μεγάλο κοινό στον αγώνα, που δεν ησύχασε στιγμή! Μετέτρεψαν την αίθουσα του Νοβοτέλ σε γήπεδο από τις φωνές και τα συνθήματα! Και ο Καβγάς αθλητής του Μάρεκ Κότιλακ.

Στη 2η θέση της κατηγορίας, άξια, ο φιλος μου Πάρης Πουρνάρας από τον Πύργο, με πολύ ωραίο σχήμα και καλή γράμμωση. Στη 2η αγωνιστική του εμφάνιση και αυτός, ελπίζω να ξαναζεστάθηκε και να τον δούμε σύντομα σε ψηλότερες θέσεις.

--

Εδώ θα ήθελα να κάνω μια ιδιαίτερη αναφορά στον Μάρεκ Κότιλακ, που κατά την άποψή μου είναι ο πιο επιτυχημένος προπονητής των τελευταίων χρονων στην Ελλάδα. Ο Μάρεκ δεν έχει ετοιμάσει έναν ή δύο αθλητές, αλλά έχει μεταμορφώσει πάρα πολλούς οι οποίοι πάντα πρωταγωνιστούν στις κατηγορίες τους. Τον θεωρώ από τις σοβαρότερες παρουσίες στο χώρο του ελληνικού αγωνιστικού bodybuilding, καθώς δουλέυει αθόρυβα και υπεύθυνα χωρίς διάθεση δημιουργίας εντυπώσεων. :clap:

Νομίζω οτι όσοι αθλητές σκέφτονται τη συμμετοχή τους σε αγώνες, ο Μάρεκ ειναι εγγυημένη επιλογή.

ΜΒ

Polyneikos
01-06-11, 23:59
Η WABBA επίσης τιμησε τους Τασο Κολιγκιωνη ( 1η θέση στην Μεσαία κατηγορία),Θαναση Αττιλακο (4η θέση - Ψηλή κατηγορία ) & Σταυρο Τριουλίδη (εκτός εξαδας) για την συμμετοχή τους στο περασμενο Mr Universe της Wabba (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?10685-Wabba-Mr-Ms-Universe-4-amp-5.12.2010-Alzey-(Germany))στην Γερμανία

26190

26191


26189

niki kargiatli
02-06-11, 01:00
συγχαρητηρια σε ολους μας!!!ηταν δυσκολος αγωνας με αξιους αντιπαλους!!!καλη συνεχεια σε εμας που συνεχιζουμε την πεινα.....;):shock::shock::shock::bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps: για την ουγγαρια!!!μια διορθωση παιδια....το ονομα του νικητη της ψηλης γραφεται καυγας.....(ονομα κ πραμα)χιχιιχι!! αν υπαρχει κανα βιντεακι απο το κομπαριζον των γυναικων βαλτετο βρε χριστιανοι.......ευχαριστωωωωωωωωω!!!:P:P:P:P:P:P:P:P

RAMBO
02-06-11, 01:14
καλη επιτυχια Νικη στην ουγγαρια:bbbiceps:

niki kargiatli
03-06-11, 03:30
καλη επιτυχια Νικη στην ουγγαρια:bbbiceps:

ευχαριστωωωωωωωω!!!:welcome::welcome::welcome::welcome::welcome::welcome::welcome::welcome:

Muscleboss
03-06-11, 12:59
αν υπαρχει κανα βιντεακι απο το κομπαριζον των γυναικων βαλτετο βρε χριστιανοι.......ευχαριστωωωωωωωωω!!!:P:P:P:P:P:P:P:P

Θα δωσουμε συντομα πληροφορίες που μπορείτε να προμηθευτείτε ολόκληρο το dvd του αγώνα σε κάλυψη από 2 κάμερες σε πολύ καλή ποιότητα.

ΜΒ

S_911
17-07-11, 20:36
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ;)