PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες με τα συμπληρωματα μας



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19

karpoutzidis
14-09-16, 17:05
τοση πρωτεινη την παιρνεις με τη μια η την σπας σε δοσεις??
μην παει χαμενη δλδ, οχι τπτ αλλο κ την κατουρησεις..:P:P

Δάκρυσα


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

COBRA_STYLE
14-09-16, 21:35
τοση πρωτεινη την παιρνεις με τη μια η την σπας σε δοσεις??
μην παει χαμενη δλδ, οχι τπτ αλλο κ την κατουρησεις..:P:P

Φιλαρακι προσεχουμε συκωτι κ νεφρα...δεν ειναι να παιζεις με αυτα:turtle:

Polyneikos
14-09-16, 21:36
ο Cobra μονο διωχνει πρωτεινη από πάνω του, δεν παίρνει:P

Nive
14-09-16, 22:47
109038
Αντε και καλο χειμωνα....

Polyneikos
14-09-16, 23:43
Φορτωσες Νίκο, καλοφάγωτα!
Το Evolution τι παίζει;

Nive
14-09-16, 23:49
Ειναι ο,τι καλυτερο εχω παρει απο post. Ειχα κορυφαια το complete after και την hydro builder (μου την πηρε φιλος απο Αμερικη) μεχρι που μου προτεινε ο Τζινιδης το evolution.
Γευση καρπουζι (αποστομωτικη) !! Καλη διαλυτοτητα και πραγματικα ιδανικο για μετα. Ακριβο συμπληρωμα αλλα αξιζει...ειναι η εξελιξη του after glow.

Polyneikos
14-09-16, 23:55
Μάλιστα..
Δεν το έχει ξαναπάρει το μάτι μου το προιον.:thumbup:

Nive
15-09-16, 00:02
Η intek νομιζω δημιουργηθηκε μετα το κλεισιμο της biorhythm και εχει παρομοιες σειρες σε pre-intra-post. Ξερω πως δεν βγαζει πολλα συμπληρωματα παντως.
Αν πεσει στα χερια σου αξιζει 100% δοκιμη.

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-09-16, 00:06
Hydrobuilder:thumbup: της ΟΝ ,ακριβη αλλα μιλαμε για πολυ ποιοτητα. Φιλος γνωστος μου ελεγε οτι δεν την σταματαγε ουτε την τελευταια εβδομαδα πριν τους αγωνες.

Nive
15-09-16, 00:14
Χρηστο ειναι οντως φοβερη,αλλα σκεψου πως εχει 5γρ.γλουταμινη και το intek 11!!! Γενικα την θεωρω πολυ καλη αλλα πλεον Ελλαδα δεν νομιζω να ερχεται...:unsure:

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-09-16, 00:28
^Την βλεπω στο e-shop του Αθλητη;).

beefmeup
15-09-16, 00:29
Η intek νομιζω δημιουργηθηκε μετα το κλεισιμο της biorhythm και εχει παρομοιες σειρες σε pre-intra-post. Ξερω πως δεν βγαζει πολλα συμπληρωματα παντως.
Αν πεσει στα χερια σου αξιζει 100% δοκιμη.

αυτο εδω δινει δοση στα 60γρ αν δεν κανω λαθος?
τουλαχιστον ετσι γραφει στην ετικετα..
απο τα 60γρ προιοντος αναδοση, δινει 30γρ ζακχαρα, 22γρ πρωτεινης, 11γρ ενα blend αμινοξεων, 3.5γρ ενα αλλο blend με κρεατινη κλπ, κ 1γρ blend με κατι αντιοξ..
συνολο 67.5γρ προιοντος σε μια δοση των 60?:unsure:

εκτος αν εχω κανει λαθος στην ετικετα που δινει η σελιδα της εταιριας..

Nive
15-09-16, 08:18
Οχι, Διονυση δεν κανεις λαθος ετσι λεει και στο κουτι.
Θα ρωτησω και θα σου πω αν θες τι παιζει...γιατι οντως ειναι μπερδεμα.

Nive
15-09-16, 09:15
...οι αριθμοι βγαινουν (εχουμε μικροτερο ελλειμμα 1,5γρ.) αν υποθεσουμε πως εχει 24γρ.σακχαρα στα 60 γιατι το αναφερει κατω απο τα 30γρ.υδατανθρακα..
Δεν ξερω ποσο μπορει μα στεκει αυτο στα 30γρ.υδατανθρακα δλδ τα 24να ειναι σακχαρα και απο τετοιο blend να εχουν βαλει 24 μεσα. :unsure:

LuNaT1C
15-09-16, 11:36
Κάποιος πήρε εδώ παραπάνω waxy maize... Εντυπώσεις ?

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nive
15-09-16, 11:38
^Την βλεπω στο e-shop του Αθλητη;).

Εγω παλι οχι...μονο η hydro whey υπαρχει γενικα.

beefmeup
15-09-16, 11:44
...οι αριθμοι βγαινουν (εχουμε μικροτερο ελλειμμα 1,5γρ.) αν υποθεσουμε πως εχει 24γρ.σακχαρα στα 60 γιατι το αναφερει κατω απο τα 30γρ.υδατανθρακα..
Δεν ξερω ποσο μπορει μα στεκει αυτο στα 30γρ.υδατανθρακα δλδ τα 24να ειναι σακχαρα και απο τετοιο blend να εχουν βαλει 24 μεσα. :unsure:

κοιτα απο την στιγμη που λεει 30γρ υ/α, ειναι 30..απλα απο τα 30γρ οντως μπορει να 24γρ να ειναι ζακχαρα κ τα υπολοιπα να μην ειναι..δεν ειναι ολοι οι υ/ες ζακχαρα.
οποτε σιγουρα τα ποσα ειναι αυτα που εχω αθροισει..
η μια κ μονη αλλη περιπτωση ειναι στα 22γρ πρωτεινης να εχει υπολογισει καποια bcaa που δινει η whey, τα οποια τα δινει απο κατω στα 11γρ blend.
λιγο περιεργη η ετικετα..

Nive
15-09-16, 11:52
Σωστα στην πρωτεινη να εχουν τα αμινοξεα του blend...εμ δεν βγαινουν οι αριθμοι... :green:

amateur666
23-09-16, 00:52
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/b2387724032f66d7fa17492d7e1c8f7c.jpg

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PanosDanis
28-09-16, 20:11
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=109612&stc=1

Πρωτη φορα που αγοραζω cla. Δε ξερω αν θα μου δωσει ενα "boost" στην μειωση του λιπους αλλα παρ ολα αυτα δε χανω κατι να δοκιμασω

giorgos vorinos
07-10-16, 22:45
110027:bowdown::bowdown::shock:

Ίων Δραγούμης
15-10-16, 15:56
Σκελετικό σύστημα (οστά,αρθρώσεις) + αγγειακό
110316

Εγκέφαλος-νευρικό σύστημα-μνήμη (αντιοξειδωτικά), χαλάρωση-ύπνος
110317

ενέργεια-τόνωση-εγρήγορση,αντιοξειδωτικά κτλ.
110318

Bcaa,πεπτικό,ανοσοποιητικό-βιταμίνες (μου τελειώνουν και θα πάω και σε άλλες εταιρίες)
110319

το αγαπημένο μου αντιφλεγμονώδες,αντιοξειδωτικό,αντικαρκινικό και όχι μόνο
110320

dio32
15-10-16, 18:28
Σκελετικό σύστημα (οστά,αρθρώσεις) + αγγειακό
110316

Εγκέφαλος-νευρικό σύστημα-μνήμη (αντιοξειδωτικά), χαλάρωση-ύπνος
110317

ενέργεια-τόνωση-εγρήγορση,αντιοξειδωτικά κτλ.
110318

Bcaa,πεπτικό,ανοσοποιητικό-βιταμίνες (μου τελειώνουν και θα πάω και σε άλλες εταιρίες)
110319

το αγαπημένο μου αντιφλεγμονώδες,αντιοξειδωτικό,αντικαρκινικό και όχι μόνο
110320
βρε φιλε σαν παρα πολλα συμπληρωματα δεν περνεις?το συκωτι πρεπει να βαραει υπερωριες για να τα αφομειωση ολα αυτα

Ίων Δραγούμης
15-10-16, 19:03
Ναι,φίλε μου είναι πολλά και δεν πόσταρα πρωτείνες,κρεατίνες.
Δεν τα καταναλώνω όλα καθημερινώς,διότι κάποια συστατικά εμπεριέχονται σε άλλες φόρμουλες. Η χρήση βιταμινών και διεγερτικών γίνεται με σύνεση και με γνώση των ταμπελών ώστε να μην πάρω κάτι που εμπεριέχεται σε κάτι άλλο..
Έχεις υπόψιν ποια από τα παραπάνω επηρεάζει αρνητικά την ηπατική λειτουργία; Πολλά εξ αυτών βελτιώνουν την γενική υγεία.
Αυτά που παίρνω απολύτως σταθερά (αλλά για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα) είναι για τα οστά-αρθρώσεις (για 3 μήνες d3/k2,msm,γλυκοζαμίνη/χονδροιτίνη) ,κουρκουμίνη (σκέφτομαι να την λαμβάνω για 3 μήνες,διάλλειμα 1 μήνα και ξανά 3 μήνες κτλ.. αξίζει να την ψάξετε,αν και πρέπει να είστε προσεκτικοί στην επιλογή της εταιρίας γιατί δεν είναι αφομοιώσιμες όλες) ,ginkgo biloba (για μνήμη πρωί,πριν τη σχολή μου-αυτή είναι άφοβη,δεν θέλει σταμάτημα),το βράδυ μελατονίνη/μαγνήσιο και τα βότανα για χαλάρωση (sleep),διότι από όσο με θυμάμαι ξενυχτάω και αυτό πρέπει να σταματήσει (όταν νυστάζω εκ φύσεως δεν θα λαμβάνεται τίποτα). ω3 1 φορά με το γεύμα μου, bcaa θα κρατάω σε καμιά σχολή.
Από βιταμίνες παίρνω συχνά C και B,αλλά όχι κάθε μέρα! Πιο σπάνια πολυβιταμίνη (2-3 φορές τη βδομάδα μετά από τις πιο βαριές προπονήσεις θα παίρνω ή την alpha men ή την μικρούλα). Από διεγερτικά 1 από τα παραπάνω που βλέπεις,αναλόγως τη δόση καφεΐνης που θέλω και ποτέ μετά τις 5 το απόγευμα.
Τα θεωρείς υπερβολή; Ίσως ναι,αλλά τι κάνει κακό; Με τα χαράς να ακούσω μια σοφή γνώμη,όμως να στηρίζεται κάπου,γιατί και'γω δεν θέλω να βλάπτω τον εαυτό μου. :)

dio32
16-10-16, 11:53
Ναι,φίλε μου είναι πολλά και δεν πόσταρα πρωτείνες,κρεατίνες.
Δεν τα καταναλώνω όλα καθημερινώς,διότι κάποια συστατικά εμπεριέχονται σε άλλες φόρμουλες. Η χρήση βιταμινών και διεγερτικών γίνεται με σύνεση και με γνώση των ταμπελών ώστε να μην πάρω κάτι που εμπεριέχεται σε κάτι άλλο..
Έχεις υπόψιν ποια από τα παραπάνω επηρεάζει αρνητικά την ηπατική λειτουργία; Πολλά εξ αυτών βελτιώνουν την γενική υγεία.
Αυτά που παίρνω απολύτως σταθερά (αλλά για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα) είναι για τα οστά-αρθρώσεις (για 3 μήνες d3/k2,msm,γλυκοζαμίνη/χονδροιτίνη) ,κουρκουμίνη (σκέφτομαι να την λαμβάνω για 3 μήνες,διάλλειμα 1 μήνα και ξανά 3 μήνες κτλ.. αξίζει να την ψάξετε,αν και πρέπει να είστε προσεκτικοί στην επιλογή της εταιρίας γιατί δεν είναι αφομοιώσιμες όλες) ,ginkgo biloba (για μνήμη πρωί,πριν τη σχολή μου-αυτή είναι άφοβη,δεν θέλει σταμάτημα),το βράδυ μελατονίνη/μαγνήσιο και τα βότανα για χαλάρωση (sleep),διότι από όσο με θυμάμαι ξενυχτάω και αυτό πρέπει να σταματήσει (όταν νυστάζω εκ φύσεως δεν θα λαμβάνεται τίποτα). ω3 1 φορά με το γεύμα μου, bcaa θα κρατάω σε καμιά σχολή.
Από βιταμίνες παίρνω συχνά C και B,αλλά όχι κάθε μέρα! Πιο σπάνια πολυβιταμίνη (2-3 φορές τη βδομάδα μετά από τις πιο βαριές προπονήσεις θα παίρνω ή την alpha men ή την μικρούλα). Από διεγερτικά 1 από τα παραπάνω που βλέπεις,αναλόγως τη δόση καφεΐνης που θέλω και ποτέ μετά τις 5 το απόγευμα.
Τα θεωρείς υπερβολή; Ίσως ναι,αλλά τι κάνει κακό; Με τα χαράς να ακούσω μια σοφή γνώμη,όμως να στηρίζεται κάπου,γιατί και'γω δεν θέλω να βλάπτω τον εαυτό μου. :)

κοιτα γιατρος δεν ειμαι,απλα το ειπα απο την λιγη εμπειρια που εχω και εγω τοσα χρονια που περνω συμπληρωματα.
μερικα μου φαινοντε ανουσια,πχ λες περνεις βοτανα και μελατονη για τον υπνο,δηλαδη δεν μπορεις να κοιμηθεις απο μονος σου,μηπως περνεις διεργητικα πολλα και γιαυτο?μετα λες περνεις για την μνημη σου,για ποιο λογο?εχεις θεματα δεν μπορεις να θυμηθεις διαφορα?μετα για τα οστα,πιστευω αμα δεν υπαρχει προβλημα σε χονδρους και οστα για ποιο λογο?εκτος αμα κανεις powerlifting να το πω ετσι που καταπονουντε αρκετα.
εγω ειμαι βρε φιλε 39 ετων εχω ξεκινησει τα βαρη απο τα 16 μου,δουλευω σε φορτηγα αυτοκινητα μηχανικος που καταπονουντε τα παντα και δοξα το θεο δεν εχω τετοια θεματα ουτε.
τωρα απο εκει και περα το τι κανει ο καθε ενας και τι περνει δικο του θεμα,εγω τα θεωρησα υπερβολικα πολλα και ναι βρε φιλε ολα αυτα περνανε απο το συκωτι πιστευω ναι βαραει υπερωριες το να τα αφομειωση ολα αυτα

liveris
16-10-16, 12:17
απο ολα αυτα το 90% ειναι αχρειαστα..αν ειναι στην ηλικια σου να παιρνεις ενα κουβα χαπια (που δεν κανουν κ τπτ ) τοτε εμεις που κοντευουμε 40 θα πρεπε
να κυκλοφορουμε με καμια τσαντα με μπουκαλακια ..
η καφεινη τα bcaa αντε κ η βιταμινη d ενδεχομενως να βοηθανε..τα υπολοιπα λεφτα θα τα εκανα φαγητο..

Ίων Δραγούμης
16-10-16, 14:39
απο ολα αυτα το 90% ειναι αχρειαστα..αν ειναι στην ηλικια σου να παιρνεις ενα κουβα χαπια (που δεν κανουν κ τπτ ) τοτε εμεις που κοντευουμε 40 θα πρεπε
να κυκλοφορουμε με καμια τσαντα με μπουκαλακια ..
η καφεινη τα bcaa αντε κ η βιταμινη d ενδεχομενως να βοηθανε..τα υπολοιπα λεφτα θα τα εκανα φαγητο..

Η d3 χρειάζεται απαραιτήτως κ2 (και μαγνήσιο) διότι το το ασβέστιο "κάθεται" στις αρτηρίες και η κ2 το απομακρύνει μέσω ενός βιοχημικού μονοπατιού που μπορείς να το αναζητήσεις και να ενημερωθείς. Σκέτη η d3 πιθανόν θα σου δημιουργήσει λίθους στο ουροποιητικό. Αυτό είναι αναμφισβήτητο.
Η σύγχρονη ιατρική προτείνει πλέον γλυκοζαμίνη &χονδροιτίνη. Απλά δεν έχει ποσοτικοποιήσει τα οφέλη της. Άλλωστε χρησιμοποιώ φάρμακα που είναι βλαβερά στα οστά και τις αρθρώσεις και πριν έναν χρόνο είχα πολλές ενοχλήσεις στην προπόνηση. Μετά από έναν μήνα χρήσης των παραπάνω υποχώρησαν. 9-12 μήνες μετά που σταμάτησα την γλυκοζ-χονδροιτ-msm επανήλθαν τα συμπτώματα.
Η κουρκουμίνη υπάρχει σε πολλές μελέτες ότι βοηθάει άτομα με ροπή στις φλεγμονές ή που έχουν ήδη κάποια φλεγμονώδη νόσο. Η συγκεκριμένη έχει θέμα στην απορρόφηση,αλλά της life extension είναι καλύτερη λόγω πατέντας. Τώρα περιμένω της Solgar που έχει ακόμη πιο σύγχρονη πατέντα και είναι πολύ πιο απορροφήσιμη.
Αυτά για τον ύπνο επίσης καρατσεκαρισμένα. Σε στέλνουν αδιάβαστο μια ώρα μετά. Δεν έχουν παρατηρηθεί παρενέργειες. Πάσχω από αυπνίες και ένας φίλος ψυχίατρος θα με πήγαινε σε ψυχιατρικά χάπια για να κοιμηθώ,γιατί χωρίς καλό ύπνο είσαι σαν ζόμπι.
Τις βιταμίνες τις παίρνω πολύ πιο σπάνια. Εκεί τις είχα πάρει γιατί ήταν σε πολύ καλή προσφορά και τις πίνω ένα χρόνο τώρα και ακόμη έχω. Τα ω3 έχουν αποδεδειγμένα οφέλη.
Δεν συμφωνώ φίλε μου ότι είναι αχρείαστα. Δεν κάνεις μύες με αυτά,αλλά υπάρχουν οφέλη για την υγεία.

Ίων Δραγούμης
16-10-16, 14:46
κοιτα γιατρος δεν ειμαι,απλα το ειπα απο την λιγη εμπειρια που εχω και εγω τοσα χρονια που περνω συμπληρωματα.
μερικα μου φαινοντε ανουσια,πχ λες περνεις βοτανα και μελατονη για τον υπνο,δηλαδη δεν μπορεις να κοιμηθεις απο μονος σου,μηπως περνεις διεργητικα πολλα και γιαυτο?μετα λες περνεις για την μνημη σου,για ποιο λογο?εχεις θεματα δεν μπορεις να θυμηθεις διαφορα?μετα για τα οστα,πιστευω αμα δεν υπαρχει προβλημα σε χονδρους και οστα για ποιο λογο?εκτος αμα κανεις powerlifting να το πω ετσι που καταπονουντε αρκετα.
εγω ειμαι βρε φιλε 39 ετων εχω ξεκινησει τα βαρη απο τα 16 μου,δουλευω σε φορτηγα αυτοκινητα μηχανικος που καταπονουντε τα παντα και δοξα το θεο δεν εχω τετοια θεματα ουτε.
τωρα απο εκει και περα το τι κανει ο καθε ενας και τι περνει δικο του θεμα,εγω τα θεωρησα υπερβολικα πολλα και ναι βρε φιλε ολα αυτα περνανε απο το συκωτι πιστευω ναι βαραει υπερωριες το να τα αφομειωση ολα αυτα

Απάντησα και στον φίλο παραπάνω. Λόγω φαρμάκων (κορτιζόνη) για χρόνιες παθήσεις που έχω,τα οστά καταπονούνται βάση μελετών. Για τα υπόλοιπα απάντησα στον φίλο από πάνω. Αν σου δώσουν συμπτώματα οι αρθρώσεις λόγω εκφύλισης,σημαίνει ότι ήδη είναι προχωρημένη και σχεδόν πάντα μη αναστρέψιμη.

liveris
16-10-16, 22:11
Η d3 χρειάζεται απαραιτήτως κ2 (και μαγνήσιο) διότι το το ασβέστιο "κάθεται" στις αρτηρίες και η κ2 το απομακρύνει μέσω ενός βιοχημικού μονοπατιού που μπορείς να το αναζητήσεις και να ενημερωθείς. Σκέτη η d3 πιθανόν θα σου δημιουργήσει λίθους στο ουροποιητικό. Αυτό είναι αναμφισβήτητο.
Η σύγχρονη ιατρική προτείνει πλέον γλυκοζαμίνη &χονδροιτίνη. Απλά δεν έχει ποσοτικοποιήσει τα οφέλη της. Άλλωστε χρησιμοποιώ φάρμακα που είναι βλαβερά στα οστά και τις αρθρώσεις και πριν έναν χρόνο είχα πολλές ενοχλήσεις στην προπόνηση. Μετά από έναν μήνα χρήσης των παραπάνω υποχώρησαν. 9-12 μήνες μετά που σταμάτησα την γλυκοζ-χονδροιτ-msm επανήλθαν τα συμπτώματα.
Η κουρκουμίνη υπάρχει σε πολλές μελέτες ότι βοηθάει άτομα με ροπή στις φλεγμονές ή που έχουν ήδη κάποια φλεγμονώδη νόσο. Η συγκεκριμένη έχει θέμα στην απορρόφηση,αλλά της life extension είναι καλύτερη λόγω πατέντας. Τώρα περιμένω της Solgar που έχει ακόμη πιο σύγχρονη πατέντα και είναι πολύ πιο απορροφήσιμη.
Αυτά για τον ύπνο επίσης καρατσεκαρισμένα. Σε στέλνουν αδιάβαστο μια ώρα μετά. Δεν έχουν παρατηρηθεί παρενέργειες. Πάσχω από αυπνίες και ένας φίλος ψυχίατρος θα με πήγαινε σε ψυχιατρικά χάπια για να κοιμηθώ,γιατί χωρίς καλό ύπνο είσαι σαν ζόμπι.
Τις βιταμίνες τις παίρνω πολύ πιο σπάνια. Εκεί τις είχα πάρει γιατί ήταν σε πολύ καλή προσφορά και τις πίνω ένα χρόνο τώρα και ακόμη έχω. Τα ω3 έχουν αποδεδειγμένα οφέλη.
Δεν συμφωνώ φίλε μου ότι είναι αχρείαστα. Δεν κάνεις μύες με αυτά,αλλά υπάρχουν οφέλη για την υγεία.

ποια συγχρονη ιατρικη προτεινει χονδροιτινη κ γλουκοσαμινη?!!!το αντιθετο..με την d το θεμα δεν ειναι με τι συνοδευεται αλλα αν τελικα δουλευει ..
για τις αυπνιες σου καλυτερα θα ηταν να αναζητησεις τον λογο που εχεις κ οχι να παιρνεις συπμληρωματα αμφιβολου αποτελεσματικοτητας ..τα ωμεγα ειναι κ αυτα αμφισβητισιμη η αποτελεσματικοτητα τους πλεον ..
για μενα δινεις ενα σωρο λεφτα ασκοπα...επαιρνα κ γω κατα καιρους ενα σωρο τετοια κ εκτος απο το αγχος να κουβαλας ενα σωρο χαπια να τα παιρνεις στην ωρα τους ,δεν ειδα πουθενα βελτιωση...

Ίων Δραγούμης
16-10-16, 23:03
ποια συγχρονη ιατρικη προτεινει χονδροιτινη κ γλουκοσαμινη?!!!το αντιθετο..με την d το θεμα δεν ειναι με τι συνοδευεται αλλα αν τελικα δουλευει ..
για τις αυπνιες σου καλυτερα θα ηταν να αναζητησεις τον λογο που εχεις κ οχι να παιρνεις συπμληρωματα αμφιβολου αποτελεσματικοτητας ..τα ωμεγα ειναι κ αυτα αμφισβητισιμη η αποτελεσματικοτητα τους πλεον ..
για μενα δινεις ενα σωρο λεφτα ασκοπα...επαιρνα κ γω κατα καιρους ενα σωρο τετοια κ εκτος απο το αγχος να κουβαλας ενα σωρο χαπια να τα παιρνεις στην ωρα τους ,δεν ειδα πουθενα βελτιωση...

Φίλε μου ιατρική σπουδάζω. Ήμουν στο μάθημα και ρώτησα και τον καθηγητή προσωπικά για γλυκοζαμίνη κτλ πριν δώσω τα ωραία μου λεφτάκια. ;) Η D3 φυσικά και δουλεύει στην οστεοπενία και στην οστεοπόρωση και χρειάζεται αυτά που σου είπα,αλλιώς οι ουρολόγοι προειδοποιούν για λίθους όπως σου ξαναείπα + ασβέστιο στις αρτηρίες. Για τις αϋπνίες δεν είναι καθόλου αμφιβόλου αποτελεσματικότητας,είναι πολύ ισχυρής αποτελεσματικότητας. Σε λιγότερο από ώρα κουτουλάω ντουβάρια μέχρι να φτάσω στο κρεβατάκι μου. Τα ομέγα 3 λιπαρά οξέα είναι πολύ ωφέλημα για την υγεία,πέραν τούτου όμως τι αποτελέσματα περιμένεις να δεις;; να κάνεις μυες;; :welcome:

liveris
16-10-16, 23:52
αφου σπουδαζεις ιατρικη ψαξτο καλυτερα γιατι μαλλον δεν εισαι καλα ενημερωμενος...τελευταιες μελετες δεν εδειξαν οφελη απο τα ωμεγα οπως κ απο d3 ..(μιλαω για χορηγηση συμπληρωματος οχι την ουσια καθεαυτη)
γλουκοζαμινες χονδροιτινες απο το στομα δεν κανουν τπτ.. απορω τι καθηγητη ρωτησες κ σου ειπε οτι βοηθανε!


αν εσυ νομιζεις οτι σε βοηθανε ολα αυτα κανενα προβλημα, στο ψυχολογικο κομματι σιγουρα στην ουσια ομως αμφιβαλλω

amateur666
17-10-16, 01:19
αφου σπουδαζεις ιατρικη ψαξτο καλυτερα γιατι μαλλον δεν εισαι καλα ενημερωμενος...τελευταιες μελετες δεν εδειξαν οφελη απο τα ωμεγα οπως κ απο d3 ..(μιλαω για χορηγηση συμπληρωματος οχι την ουσια καθεαυτη)
γλουκοζαμινες χονδροιτινες απο το στομα δεν κανουν τπτ.. απορω τι καθηγητη ρωτησες κ σου ειπε οτι βοηθανε!


αν εσυ νομιζεις οτι σε βοηθανε ολα αυτα κανενα προβλημα, στο ψυχολογικο κομματι σιγουρα στην ουσια ομως αμφιβαλλω

απο αμερικη γιατρος ειχε πει σε φιλο του πατερα μου και προτείνει τ ληψη ομεγα 3(μαζι με καποια αλλα συμπληρωματα)...δεν μπορει να ειναι τυχαιο..

Υ.Γ. το εψαξα κ βρήκα μια μελετη τ 2012 π υποστηριζει αυτα π λες δεν λεω...οτι εχει αδικο..αλλα οπως πολλες φορες κραταω μικρο καλαθι για το πλασεμπο ετσι κραταω κ για το οτι δεν κανουν τιποτα..

Ίων Δραγούμης
17-10-16, 02:15
Είναι γνωστό τοις πάσι ότι με λελογισμένη χρήση τα ω3 έχουν αντιφλεγμονώδεις,αντιθρομβωτικές και αντιαθηρωματικές ιδιότητες. Όπως και ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων έχουμε έλλειψη D3 (παράδοξο για ηλιόλουστη χώρα) και πως ισχύει ότι είπα παραπάνω για την συνεργηστική δράση της με Κ2/μαγνήσιο. Εσύ προφανώς γνωρίζεις καλύτερα από τον καθηγητή και το πως θα κάνει το μάθημά του. Γίναμε όλοι "γιατροί"...

shazam
17-10-16, 08:43
Πολύ εργαστηριο μεσα στο στομαχι...αντι να ψαχνεσαι πιο σκευασμα δουλευει και εννοειται πως δεν ξερεις τι βαζουν μεσα γιατι δεν περνεις φυσικο κουρκουμα?Οπως επισης τα σκευασματα για υπνο προκαλουν εξάρτηση μετα απο ενα διαστημα...Χωρις αυτα βρικολακιαζεις.Δεν χρειαζοντε.3 -4 μερες ισως δεν κοιμηθεις καλα μετα το βιολογικο ρολοι θα παρει μπρος.

Ίων Δραγούμης
17-10-16, 12:49
Πολύ εργαστηριο μεσα στο στομαχι...αντι να ψαχνεσαι πιο σκευασμα δουλευει και εννοειται πως δεν ξερεις τι βαζουν μεσα γιατι δεν περνεις φυσικο κουρκουμα?Οπως επισης τα σκευασματα για υπνο προκαλουν εξάρτηση μετα απο ενα διαστημα...Χωρις αυτα βρικολακιαζεις.Δεν χρειαζοντε.3 -4 μερες ισως δεν κοιμηθεις καλα μετα το βιολογικο ρολοι θα παρει μπρος.

Η κουρκουμίνη αποτελεί το 2-8% του κουρκουμά. Μελέτη έδειξε ότι 10-12g κουρκουμίνης/ημερησίως προκαλεί συγκεντρώσεις κουρκουμίνης στο πλάσμα <160nmol/l,ενώ θεραπευτική δόση θεωρείται πολλαπλάσια αυτής της συγκέντρωσης. Στα 100γρ κουρκουμά (που είναι αδύνατο να καταναλώσεις) θα καταφέρεις ελάχιστα πράγματα. Τα αιθέρια έλαια κουρκουμίνης που έχω αυξάνουν την βιοδιαθεσιμότητα της κατά 6,93 φορές.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20046768
Ωστόσο έχω παραγγείλει φόρμουλα τεχνολογίας που η διαθεσιμότητα αυξάνεται κατά 185 φορές. Φυσικά θα τα τεστάρω όλα (ήδη το κάνω με την BCM-95) και θα δω στον εαυτό μου αν με ωφελεί ή όχι.
Καμία εξάρτηση δεν προκαλούν τα συγκεκριμένα σκευάσματα για τον ύπνο. Ψάξε το. Σε αντίθεση με τις βενζοδιαζεπίνες για παράδειγμα που δίνουν αφειδώς οι συναδέλφοι μου. Αν ήταν να διορθώναμε έτσι εύκολα χρόνιες αϋπνίες,θα ήταν ευχής έργο.

liveris
17-10-16, 14:27
Είναι γνωστό τοις πάσι ότι με λελογισμένη χρήση τα ω3 έχουν αντιφλεγμονώδεις,αντιθρομβωτικές και αντιαθηρωματικές ιδιότητες. Όπως και ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων έχουμε έλλειψη D3 (παράδοξο για ηλιόλουστη χώρα) και πως ισχύει ότι είπα παραπάνω για την συνεργηστική δράση της με Κ2/μαγνήσιο. Εσύ προφανώς γνωρίζεις καλύτερα από τον καθηγητή και το πως θα κάνει το μάθημά του. Γίναμε όλοι "γιατροί"...

ιωνα αντι να ειρωνευεσαι ενημερωσου καλυτερα..εκτος απο τις μελετες το υποστηριζουν κ κορυφαιοι ορθοπαιδικοι που εχει τυχει να γνωρισω οποτε εχω κ γω πληροφοριες..

καλα για τον υπνο σου αν ηταν απο αυπνιες με ενα χαπι να παραπατας απο νυστα δεν θα πηρχε πλεον ανθρωπος ξενυχτης!

οπως σου ειπα το θεμα δεν ειναι με τα ω3 η την d κτλ αλλα με τις αφομειωσεις ..κ γω παιρνω κ εχω παρει πολλα κατα καιρους d3 ωμεγα πολυβιταμινες κτλ αλλα τελευταιααπο οτι φαινεται δεν κανουν κ πολλα..αν νομιζεις οτι σε βοηθανε σου ξαναλεω οκ αλλα μη νομιζεις οτι επειδη παιρνεις ολα αυτα εχεις καλυτερη υγεια πχ απο μενα που δεν παιρνω τπτ...

Όπου_υπάρχει_θέληση_
17-10-16, 14:54
Φίλε liveri....δεν έχω ιδέα από συμπληρώματα κλπ κλπ αλλά επικαλείσαι μελέτες και έρευνες...Θες να παραθέσεις καμία όπως έκανε ο συμφορουμίτης Ίωνας? Έτσι μπορεί να αξιολογήσει ο καθένας τι και πώς....

Διαφορετικά είναι εύκολο να επικαλεστεί ο καθένας μια "έρευνα" για να στηρίξει τα λεγόμενά του....

Άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ με το πόσα συμπληρώματα χρησιμοποιεί ο φίλος...Δεν έχει νόημα αυτό που κάνεις. Απλά αρνείσαι να δεχθείς τα επιχειρήματα του άλλου επικαλούμενος έρευνες,μελέτες που δεν αναφέρεις και προσωπικές πληροφορίες...Δεν βοηθάει στον ισχυρισμό σου...

Απλά απαιτείς να έχουμε καλή πιστή σε αυτά που λες....

liveris
17-10-16, 15:43
ποιες ερευνες ακριβως εβαλε ο ιωνας για να καταλαβω?ποια ειναι τα επιχειρηματα που αρνουμαι να δεχθω? το οτι ειναι ευρεως γνωστο οτι κανουν καλο τα ωμεγα κ οτι ολοι ξερουν οτι υπαρχει ελλειψη d3 ? η οτι παραπαταω απο νυστα ?

απο που προκυπτει οτι απαιτω κατι??διαβαζε πιο προσεκτικα ..

αυτα που λεω υπαρχουν κ εδω σε πολλα θεματα εχουν ξαναειπωθει αμα σε ενδιαφερει κ εχεις χρονο κατσε ψαξε ..παρολα αυτα αν βρω χρονο θα σε βοηθησω

Όπου_υπάρχει_θέληση_
17-10-16, 16:05
Να ξεκαθαρίσω αρχικά ότι δεν απάντησα για να στηρίξω τα λεγόμενα του Ίωνα αλλά για να αναφερθώ στον τρόπο που γίνεται η κουβέντα...

Αναφερόμουν στο link που παρέθεσε για την κουρκουμίνη αν δεν κάνω λάθος...

Ίσως το "απαιτώ" ήταν υπερβολή από μέρους μου. Anyway όπως σου είπα δεν χρησιμοποιώ συμπληρώματα αλλά όταν έχω κάποια απορία ή έστω από περιέργεια έχω ένα site που τσεκάρω + συμβουλεύομαι και το forum.

shazam
17-10-16, 16:55
Καμία εξάρτηση δεν προκαλούν τα συγκεκριμένα σκευάσματα για τον ύπνο. Ψάξε το. Σε αντίθεση με τις βενζοδιαζεπίνες για παράδειγμα που δίνουν αφειδώς οι συναδέλφοι μου. Αν ήταν να διορθώναμε έτσι εύκολα χρόνιες αϋπνίες,θα ήταν ευχής έργο.

Οταν περιμενεις μια συγκεκριμενη ωρα για να παρεις το σκευασμα και να κοιμηθεις πιο ευκολα μετα απο ενα διαστημα ναι δεν συγκρινω για ψυχοσωματικη εξαρτηση απο τα benzo αλλα μια ψυχικη εξαρτηση θα υπαρχει.Ο'τι γινεται συνηθεια δεν ξεσυνηθιζει ευκολα...Δεν χρειαζεται.

Ίων Δραγούμης
17-10-16, 17:05
ποιες ερευνες ακριβως εβαλε ο ιωνας για να καταλαβω?ποια ειναι τα επιχειρηματα που αρνουμαι να δεχθω? το οτι ειναι ευρεως γνωστο οτι κανουν καλο τα ωμεγα κ οτι ολοι ξερουν οτι υπαρχει ελλειψη d3 ? η οτι παραπαταω απο νυστα ?

απο που προκυπτει οτι απαιτω κατι??διαβαζε πιο προσεκτικα ..

αυτα που λεω υπαρχουν κ εδω σε πολλα θεματα εχουν ξαναειπωθει αμα σε ενδιαφερει κ εχεις χρονο κατσε ψαξε ..παρολα αυτα αν βρω χρονο θα σε βοηθησω

Η παρακάτω μελέτη επιβεβαιώνει την έλλειψη D στον γενικό πληθυσμό και στην ελίτ των Πολωνών αθλητών (ποσό δε μάλλον για την D3 που στα φαγητά είναι δυσεύρετη). Αύξηση της 25-hydroxyvitamin D επιτυγχάνεται τόσο κατά την έκθεση μας στον ήλιο,όσο και με την λήψη συμπληρωμάτων D (σε μικρότερο ποσοστό αλλά πολύ σημαντικό). Άρα υπάρχει σημαντικότατη απορροφησιμότητα από τις κάψουλες.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27732653
Η απορρόφηση D3 από συμπληρώματα κάψουλας και στοματικού σπρέι είναι εξίσου αποτελεσματικές.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27724992

Επανέρχομαι και με τα υπόλοιπα αυτονόητα που πρέπει να αποδείξω.

liveris
17-10-16, 17:43
η ερευνα για την κουρκουμινη δεν λεει τπτ το ουσιαστικο..η ερευνα βασιζεται στην αυξηση της βιοδιαθεσιμοτητας(οχι στις θεραπευτικες ιδιοτητες) κ λεει η ιδια η ερευνα οτι δεν υπαρχουν επαρκη στοιχεια για τους ανθρωπους για τον λογο οτι ειναι ελαχιστη η αποροφηση ..

η πρωτη ερευνα που για την d δεν λεει κατι για ληψη απο στομα αλλα για την αποροφηση απο τον ηλιο κ η δευτερη συγκρινει την ληψη σπρευ με χαπι

ελαχιστη σχεση εχουν αυτα με αυτα που υποστηριζεις..

διαβασε εδω..



https://www.sciencebasedmedicine.org/the-rise-and-inevitable-fall-of-vitamin-d/

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-10-16, 18:12
Απάντησα και στον φίλο παραπάνω. Λόγω φαρμάκων (κορτιζόνη) για χρόνιες παθήσεις που έχω,τα οστά καταπονούνται βάση μελετών. .


Άλλωστε χρησιμοποιώ φάρμακα που είναι βλαβερά στα οστά και τις αρθρώσεις και πριν έναν χρόνο είχα πολλές ενοχλήσεις στην προπόνηση. Μετά από έναν μήνα χρήσης των παραπάνω υποχώρησαν. 9-12 μήνες μετά που σταμάτησα την γλυκοζ-χονδροιτ-msm επανήλθαν τα συμπτώματα.

Αυτά για τον ύπνο επίσης καρατσεκαρισμένα. Σε στέλνουν αδιάβαστο μια ώρα μετά. Δεν έχουν παρατηρηθεί παρενέργειες. Πάσχω από αυπνίες και ένας φίλος ψυχίατρος θα με πήγαινε σε ψυχιατρικά χάπια για να κοιμηθώ,γιατί χωρίς καλό ύπνο είσαι σαν ζόμπι.


Παιδια εκτος του οτι τεκμηριωμενα με λεπτομερειες παρεθεσε ο Ιωνας κ σε γενικες γραμμες ειναι γνωστες οι ιδιοτητες κ τα ωφελη αυτων των συμπληρωματων ,περα οτι σπουδαζει κ στον κλαδο της ιατρικης οποτε σιγουρα θα εχει κ μια πιο αμεση επαφη με το θεμα , το κυριοτερο ειναι οτι εχει προσωπικη εμπειρια:thumbup:.
Πως να τον πεισουμε λοιπον για το αντιθετο; Λεγοντας του οτι νεες μελετες καταργουν τις παλιες ;,Καποιοι γιατροι δεν τα υποστηριζουν διαφωνοντας με αλλους που τα συστηνουν; Η να βρει τους λογους που εχει αυπνια (ευχαριστω πολυ;))κ να μην ψαξει ενα σκευασμα σε φυσικη μορφη εστω για να τον βοηθησει;
Εξαλλου ειναι φανερο οτι το παιδι (ο Ιωνας;)) εχει τις γνωσεις αλλα ΨΑΧΝΕΤΑΙ <<. Φυσικά θα τα τεστάρω όλα (ήδη το κάνω με την BCM-95) και θα δω στον εαυτό μου αν με ωφελεί ή όχι.>>
για να βοηθηθει στο προβλημα του οσο γινεται με τον καλυτερο κ λιγοτερο επιβαρυντικο τροπο.

<<Επανέρχομαι και με τα υπόλοιπα αυτονόητα που πρέπει να αποδείξω.>>

Δεν εχεις να αποδειξεις τπτ Ιωνα! Αλλα εμας μας συμφερει!;) Καλα κανεις που τα παραθετεις ,να τα βλεπουμε ,να τα μαθαινουμε κ απο κει κ περα ο καθενας να κανει οτι θελει συμφωνα με την κριση του.

Ίων Δραγούμης
17-10-16, 18:16
Ξεκινάει με αυτό ως κοινό αποδεκτό: "Curcumin, the bioactive component of turmeric, Curcuma longa has an exceptionally wide spectrum of activities including antioxidant, anti-inflammatory and anti-cancer properties, and is currently under different phases of clinical trials for various types of soft tissue cancers."
Φυσικά και είναι ελάχιστη η απορρόφηση της απλής (μη πατενταρισμένης) κουρκουμίνης,αυτό όμως το πρόβλημα ξεπερνιέται με αρκετές πατέντες που κυκλοφορούν,μια από τις οποίες εκθέτει η έρευνα που παρέθεσα η οποία καταλήγει:
"thus, has potential for widespread application for various chronic diseases."!!! Και φυσικά υπάρχουν αυτές οι έρευνες με τις διάφορες χρόνιες ασθένειες,αρκεί να τις ψάξεις. ;) Μια που ενδιαφέρει εμένα είναι αυτή:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Evaluation+of+Efficacy+of+Curcumin+as+an+Add-on+therapy+in+Patients+of+Bronchial+Asthma

Ίων Δραγούμης
17-10-16, 19:27
διαβασε εδω..



https://www.sciencebasedmedicine.org/the-rise-and-inevitable-fall-of-vitamin-d/

Από πηγές αμφιβόλου ποιότητας,με μη κρατική υπόσταση (όπου το domain δεν τελειώνει σε .gov) δεν δέχομαι δήθεν ολιστικές επιθεωρήσεις.
Εν συντομία γιατί το κουράσαμε (και είναι το τελευταίο ποστ επί του θέματος) θα σου παραθέτω τι διδάσκει σήμερα το Πανεπιστήμιο Κρήτης όπου φοιτώ,συν ένα μικρό και περιεκτικό απόσπασμα από την βιβλιογραφία που μας δίνουν,όπως και από τις διαφάνειες powerpoint που διαβάζουν όλοι οι φοιτητές. Οπότε οι ενστάσεις σου φίλε Λιβέρη να είναι στον καθηγητή κ.Κοντάκη (εξαίρετο επιστήμονα) και στον κ.Χατζηπαύλου συγγραφέα του βιβλίου και κορυφαίου επιστήμονα διεθνώς με πολύ ερευνητικό έργο.
(οι φώτος είναι και λίγο χιουμοριστικές,για να ευθυμήσουμε και λίγο και με τρόπο να αποδεικνύουν ότι είναι δικές μου οι πηγές και ότι δεν τις βρήκα τυχαία)
110390
110391
110392
Φυσικά για όσους έχουν εμπειρία από αμφιθέατρα,θα ξέρουν ότι οι διαφάνειες είναι περιεκτικές και ότι η θεωρία λέγεται προφορικά εκείνη την ώρα συμπληρωματικά από τον καθηγητή. Τα όσα προανέφερα του τύπου "όλοι σχεδόν οι Έλληνες έχουν έλλειψη D3 κτλ",ήταν όλα σχόλια του καθηγητή.
Τέλος,δεν ξανασχολούμαι με πράγματα που προς το παρόν θεωρούνται κεκτημένα. Η ιατρική βέβαια αλλάζει συνεχώς θεραπευτική προσέγγιση και βελτιώνεται. Ως σήμερα όμως που μιλάμε,αυτά ισχύουν στην κλινική πρακτική και αυτά διδάσκονται στους νέους γιατρούς,με ολόκληρη βιοχημεία και παθοφυσιολογία από πίσω.
*per os= xορήγηση φαρμάκου από το στόμα

beefmeup
17-10-16, 20:06
γενικα μιλοντας..
επειδη ειδα 2 φωτο στο αρχικο ποστ, η μια ειναι τιγκα σε ουσιες με διεγερτικα κ η αλλη περιεχει συμπληρωματα για την βοηθεια του υπνου, ισως θα βοηθουσε σε πρωτη φαση η διακοπη των πρωτων, για να μην χρειαζεται η ληψη των δευτερων..αυτο, ετσι το γραφω μιας κ δοθηκαν ολα μαζι κ αποτι καταλαβα απο το υφος των απο πανω ποστ καταναλωνονται κ ολα μαζι..
δεν εχει νοημα, καποιος ο οποιος δηλωνει οτι εχει αυπνιες, να κανει χρηση διεγερτικων..κ ο delux κατι τετοιο εκανε καποτε, για οσους θυμονται κ επαιρνε κ αυτος με την σειρα του αλλα πραγματα για να μπορει να κοιμαται.
γενικα για την κουρκουμινη, εχω διαβασει καλα λογια σε πολυ αξιοπιστες ανεξαρτητες πηγες που υπερβαινουν κ τους 2 καθηγητες, που αναφερθηκαν απο πανω, αλλα κ αυτο που τελειωνει σε .gov οποτε για τον εν λογω συμπληρωμα κραταω αυτο..
αυτο που δεν ξερω, ειναι το μεγεθος στο ποσοστο της βιαοδιαθεσιμοτητας της ταξης του .... φορες παραπανω απο που μετρηθηκε..αλλα λογικα καποια μελετη θα εχει κανει η εταιρια, που το πουλαει, πανω σε αυτο..η εταιρια..με δικη της χρηματοδοτηση..αλλα μπορει κ να ηταν ανεξαρτητη μελετη.

βεβαια, απο εν δυναμει γιατρο, δεν θα περιμενα ποτε να ακουσω οτι ενα συμπληρωμα εχει αντικαρκινικες ιδιοτητες..θα μας καψει ο Θεος..πιπερι...αν κ νομιζω καπου υπαρχουν κατι ενδειξεις μεσω καποιων-ας μελετων-ης.
δλδ σε ενα ασθενη με καρκινο, θα του προτεινε κανεις γιατρος, αυτο το συμπληρωμα, σαν τι?

ενα παραδειγμα για αυτο, ειναι πως ειναι αλλο πραγμα να τεσταρουμε την βιοδιαθεσιμοτητα της κουρκουμινης in vivo, κ αλλο να θεωρουμε οτι επειδη το τεστ δινει καλα αποτελεσματα, ξαφνικα ισχουν τα αποτελεσματα που δινει η κουρκουμινη in vitro η σε ζωα, κ να τα εφαρμοζουμε δια της ατοπου απαγωγης κ στον ανθρωπο..δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος εδω.
οταν αυτο το διαβασει καποιος που δεν καταλαβαινει ακριβως τι διαβαζει, θεωρει οτι η κουρκουμινη εχει αντικαρκινικες ιδιοτητες στον ανθρωπο, αλλα τα στοιχεια, δεν λενε αυτο..
η μπορει κ να το λενε, αλλα οχι σε αυτες τις μελετες κ οχι με αυτο τον τροπο.

επισης το να λεει ενα καθηγητης "ολοι οι Ελληνες εχουν μπλαμπλα" κ να το εφαρμοζουμε ετσι απλα κ γενικα, με κανει να φοβαμαι για τον Ελληνα ιατρο που διδασκεται με αυτο τον τροπο:unsure:
αλλα ειμαι σιγουρος οτι παραδειγματικα γενικευσε ο ανθρωπος, πραγμα που με κανει να αμφιβαλω για την κριση αυτων που ακουγαν στο αμφιθεατρο, κ ο πηραν τοις μετρητοις, αλλα ειναι αλλο κομματι αυτο.

το οτι παιρνουμε κατι, κ 6-7 μηνες αφου το σταματησουμε ξαναχουμε πονους, δεν σημαινει οτι οφειλοταν στο συμπληρωμα ομως..ε?

τελος, κεκτημενο δεν ειναι τπτ σε αυτο τον τομεα..καποια πραγματα ισχουν κ μπορει να υπαρχουν σαν ενδειξεις, αλλα παντα χρειαζεται περισοτερη μελετη, μιας κ αν καποιος τα παρατηρει αυτα χρονια, χωρις να εχει την ιδιοτητα του γιατρου, δεν ειναι απαραιτητο δλδ να την εχει, θα δει οτι πραγματα που καποτε τα θεωρουσαν "κεκτημενα" πλεον δεν ισχουν γιατι ειδαμε οτι οι μελετες ηταν δοσμενες με λαθος τροπο, η ειχαν γινει με λαθος τροπο...η εξελιξη δλδ δεν ειναι κεκτημενη, ουτε η γνωση..με χρυσα γραμματα δεν ειναι γραμμενο τπτ, εκτος βεβαια οτι η πρωτεινη φτιαχνει μυς..:turtle:


κ κατι αλλο, στα πλασια της λογικης αυτο...μπορει να εχουν γινει καποιες μελετες σε καποια συμπληρωματα που δινουν καλα οφελη, αλλα ειναι ατοπο να μπουμε σε διαδικασια να τα παιρνουμε ολα μαζι, η εστω τα περισοτερα περιμενοντας οτι θα σωθουμε απο κατι, η θα βελτιωθει η ποιοτητα ζωης μας..σεβαστο ειναι βεβαια σαν επιλογη, κ απορω οταν καποιοι προπαθουν να πεισουν καποιους αλλους οτι "κανουν λαθος"..ουτε συκωτια κινδυνευουν απο την ληψη αυτων των συμπληρωματων, ουτε τπτ..
ολα καλα κ παμε παρακατω:welcome:

liveris
17-10-16, 20:38
ετσι ακριβως :thumbup:

Ίων Δραγούμης
17-10-16, 22:33
Λάθος κατάλαβες από το ύφος των από πάνω ποστς ως προς το ότι λαμβάνονται όλα μαζί. Ο καθηγητής μίλησε για την D,όχι για την κουρκουμίνη,οπότε διάβαζε καλύτερα τα ποστς,για να μην τρώμε τον χρόνο μας άδικα.
Το ότι η κουρκουμίνη έχει αντικαρκινικές ιδιότητες το λένε οι μελέτες,όχι ο εν δυνάμει γιατρός. Σε έναν ασθενή με καρκίνο; Σοβαρά τώρα;; Μιλάμε για πρόληψη/καρκινοπροστασία.
Όσο για την γενικευμένη αναφορά του καθηγητή,ευθύνη υπάρχει για αυτό που είπε και εγώ για αυτό που άκουσα,όχι για τις φοβίες και τις ανησυχίες ενός τρίτου. Των περί κεκτημένων είπες ότι κι εγώ με άλλα λόγια,δεν κατάλαβα την παραίνεση σου. Το ότι κάτι είναι κεκτημένο αναιρεί την αναθεώρησή του με κάτι καλύτερο; Ένας β2 διεγέρτης παύει να έχει βρογχοδιασταλτικές ιδιότητες,επειδή ανακαλύψαμε έναν άλλον με ισχυρότερες/και λιγότερες παρενέργειες; Σχεδόν ότι επέλεξα ως συμπλήρωμα είχε ένδειξη στην περίπτωσή μου.
Παιδιά μακάρι να είχα τον χρόνο σας να συζητάμε με τις ώρες. Αν έδωσα κάποια ερεθίσματα σε κάποιους ώστε να αναζητήσουν κάτι (ίσως πιο) εναλλακτικό (και συμπληρωματικά) για να βελτιώσουν κάποιους παραμέτρους της ζωής τους ή αυτό να καταστεί δυνατό όταν βρεθούν στην ανάλογη ανάγκη,έχε καλώς. Την επόμενη φορά πάντως θα τα μοιραστώ είτε με συναδέλφους για ανταλλαγή απόψεων ή με άτομα που αγαπώ και θέλω το καλό τους ή που έχω συμφέρον επαγγελματικό. Σας χαιρετώ. :welcome:

beefmeup
17-10-16, 23:11
Λάθος κατάλαβες από το ύφος των από πάνω ποστς ως προς το ότι λαμβάνονται όλα μαζί. Ο καθηγητής μίλησε για την D,όχι για την κουρκουμίνη,οπότε διάβαζε καλύτερα τα ποστς,για να μην τρώμε τον χρόνο μας άδικα.


φιλε για την d μιλησα σε σχεση με τον καθηγητη, σε αυτην αναφερθηκες κ σε αυτην απαντησα, ασχετως του τι σου επετρεψε η επαρση σου να καταλαβεις οτι απαντησα.
τα γραφομενα με την κουρκουμινη ηταν στην απο πανω παραγραφο..
για να σου απαντησω με το ιδιο υφος που γραφεις, λοιπον, θα πρεπει να μαθεις οτι στον γραπτο λογο οταν χωριζουμε παραγραφους, αλλαζουμε θεμα..φοιτητης εισαι, ακομα τα βασικα δεν εμαθες.

αυτο που εγραψα στο απο πανω ποστ μου, θα το κανω πενηνταρακια για να το καταλαβεις καλυτερα..
καλα τα συμπληρωματα, κ εγω προσωπικα πλην της λαθος χρησης που κανεις των διεγερτικων αφου εχεις θεμα με τον υπνο δεν κατακρινω κατι, αλλα μην εχεις τοσο ακραδαντη πιστη σε αυτα οσον αφορα τις "θεραπαυτικες" τους ιδιοτητες.

τελος, το να γραφεις σε κοσμο που διαφωνει μαζι σου σε κατι, δεν σας ξαναμιλαω γιατι θα τα λεω με αυτους που συμφωνουν μαζι μου, ειναι για γελια/τριτη δημοτικουκιετσι..σκαααασιλα μας:nana:

Ίων Δραγούμης
18-10-16, 02:00
γενικα για την κουρκουμινη, εχω διαβασει καλα λογια σε πολυ αξιοπιστες ανεξαρτητες πηγες που υπερβαινουν κ τους 2 καθηγητες, που αναφερθηκαν απο πανω, αλλα κ αυτο που τελειωνει σε .gov οποτε για τον εν λογω συμπληρωμα κραταω αυτο..

Για την D μίλησες σε σχέση με τον καθηγητή; Δεν βλέπω να αναφέρεις την D στην συγκεκριμένη πρόταση,γιατί το προηγούμενο σχόλιο μου ήταν για αυτή την αναφορά σου και όχι για την παρακάτω που εξέφραζες την ψυχοπονιά σου για αυτά που είπε ο καθηγητής και για αυτά που εμείς καταλάβαμε. Πως είναι,λοιπόν,πιο αξιόπιστες από τα λεγόμενα των 2 καθηγητών (και του .gov) οι ανεξάρτητες πηγές που αφορούν την κουρκουμίνη,όταν ο καθηγητής που ανέφερα μίλησε μόνο για την D; Η έπαρση σου δε άφησε να κατανοήσεις σε πια πρόταση κολλούσε το σχόλιο μου: "διάβαζε καλύτερα τα ποστς,για να μην τρώμε τον χρόνο μας άδικα." :green: Τα περί προτάσεων και παραγράφων λοιπόν σε εσένα.


αυτο που εγραψα στο απο πανω ποστ μου, θα το κανω πενηνταρακια για να το καταλαβεις καλυτερα..
καλα τα συμπληρωματα, κ εγω προσωπικα πλην της λαθος χρησης που κανεις των διεγερτικων αφου εχεις θεμα με τον υπνο δεν κατακρινω κατι, αλλα μην εχεις τοσο ακραδαντη πιστη σε αυτα οσον αφορα τις "θεραπαυτικες" τους ιδιοτητες.


Ενώ στο προηγούμενο μήνυμα μου,πρώτη πρόταση γράφω: "Λάθος κατάλαβες από το ύφος των από πάνω ποστς ως προς το ότι λαμβάνονται όλα μαζί." εννοώντας διεγερτικά και χαλαρωτικά,συνεχίζεις να επιμένεις ότι κάνω λάθος χρήση διεγερτικών! Δηλαδή για γέλια,τρίτη δημοτικού κι έτσι!! :nana: :green:

Πάντως,σοβαρά τώρα,θα συμφωνήσω στο ότι όλα αυτά δεν πειράζουν το ήπαρ,όπως λέχθηκε από άλλους (αν και με τρόμαζε η ποσότητα των συμπληρωμάτων),αλλά νομίζω παραπάνω αναφέρθηκα στο ότι τα δοκιμάζω όλα αυτά,γιατί (κάποια εξ αυτών) έχουν ενδείξεις σε μια από τις χρόνιες φλεγμονώδεις παθήσεις που έχω-και κάποια άλλα έχουν πάλι ενδείξεις για μένα. Δεν έχω λοιπόν ακλόνητη πίστη στις θεραπευτικές ιδιότητες τους και είμαι γνώστης του placebo effect από πολύ μικρή ηλικία,όταν σε άλλους καιρούς δεν υπήρχαν και πολλά πράγματα για να ανακουφίσουν τα συμπτώματά μου και οι γιατροί κατέφευγαν σε τέτοια κολπάκια. Ακλόνητη πίστη όχι,το πρόβλημά μου είναι σοβαρό και χρόνιο. Ελπίδα σίγουρα.. ;)
Στα άτομα που αγαπάω,που ανέφερα παραπάνω,είναι όλοι σας,εκτός εσένα! :1laugh:
Ακόμα και τον Λιβέρη τον θεούλη αγαπώ! :green::green::turtle:

beefmeup
18-10-16, 09:55
εκανα ενα μεγαλο συγκεντρωτικο ποστ, κ τα εγραψα ολα μαζι..
δεν φταιω εγω που η ανικανοτητα αντιληψης που σε χαρακτηριζει δεν σε σφηνει να καταλαβεις κατι τοσο απλο, κ συνεχιζεις να επιμενεις με εριστικο τροπο..
επειδη κ παλιοτερα που ποσταρες ηταν στο ιδιο υφος, κ επειδη απλα δεν θες να καταλαβεις αυτο που σου γραφουν οι αλλοι κ παντα ειρωνευεσαι με αυτο τον τροπο, αντιο..

Predator1995
18-10-16, 10:11
αυτα μου εχουν περισεψει τωρα.. δυστυχως η ευτυχως τα αμινοξεα τα ειχα κανει παραγγελια πριν φτιαξω το θεμα εδω και μου δειξετε καποια καλυτερα:unsure::(

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=110413&stc=1

η επομενη παραγγελια θα ειναι κατι απλο δεν νομιζω τελικα οτι χρειαζεται και κατι περισσοτερο κρεατινη εχω ακομα αμινοξεα θα παρω αυτα που ειπαμε στο θεμα που ανοιξα οποτε πιστευω ειμαι κομπλε

spirus
18-10-16, 16:03
σεμνά κ ταπεινά..

110416

Nive
18-10-16, 22:46
σεμνά κ ταπεινά..

110416

Μια χαρα! ;)

kostas kou
23-10-16, 07:35
110583
Mια φωτό και απο μένα....
Την κρεατινη της ΟΝ την επαιρνα για 1,5 μήνα ανεβηκα σε δύναμη και πήρα 1,5 κιλα, την έχω σταματήσει εδω και μια βδομάδα και περιμένω να δω τι θα μείνει...
Το νιτρικό της golden star μέτριο, καμια σχέση με το mesomorph της aps που έπαιρνα πριν...

LostAvenue
25-10-16, 18:11
Καλή αρχή :thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=110665&stc=1

ktm620
27-10-16, 12:35
Ωπ, πολυ καλο σε βλεπω..Να πεις οπωσδηποτε πως θα παει!

LostAvenue
29-10-16, 23:31
Ωπ, πολυ καλο σε βλεπω..Να πεις οπωσδηποτε πως θα παει!

Εννοείτε θα κάνω review φίλε μου :thumbup:

basilis(cult)
11-11-16, 17:24
Τα μωρα μου[emoji23][emoji39]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/6fa325407a91c7b2361929223574bd37.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

primordial
12-11-16, 01:44
Ή κρεατίνη από on σαν off topic μοιάζει....

Καλοφάγωτα....

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

COBRA_STYLE
12-11-16, 13:47
Χαχαχα ναι...ξεπροβαλλει δειλά δειλά κι αυτη:turtle:

basilis(cult)
12-11-16, 15:02
Ή κρεατίνη από on σαν off topic μοιάζει....

Καλοφάγωτα....

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χαχα,νασαι καλα

Nive
12-11-16, 20:08
Χαχα σωστος!!

basilis(cult)
12-11-16, 22:53
Χαχα σωστος!!

πρωτεινη για μια ζωη.yeahhh:P:weights:

lupus dei
13-11-16, 11:43
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/74e939a9a801f5048a924d01110349d1.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

kostas kou
14-11-16, 13:49
νεα παραλαβη σημερα!
111444

basilis(cult)
14-11-16, 22:40
νεα παραλαβη σημερα!
111444

5κιλη μια χαρα καλοφαγωτα.η stawbery cream λεει τπτ?

kostas kou
14-11-16, 23:24
η καλυτερη φραουλα που εχω πιει...την φοβομουν λιγο την γευση αλλα μου αρεσε

karpoutzidis
15-11-16, 00:08
Η isolate εμένα μου έκανα αέρια στο έντερο και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα μέχρι να βρω τι τα προκαλούσε. Δυο φορές πήγα στα επείγοντα....την έδωσα σε φίλο εκείνος όλα καλά.δεν τον χάλασε η 5 κιλη ίσο τζάμπα :)


Sent from my iPad using Tapatalk

kostas kou
15-11-16, 00:42
παντως συμφερει πολυ σαν πρωτεινη πιστευω

Muscleboss
20-11-16, 03:19
να βάλω και εγώ μια φώτο... δε τα παίρνω όλα σε καθημερινή βάση αλλά ανάλογα τη μέρα. Τα animal βασικά δε τα πολυχρησιμοποιώ, ενώ το DAA και το Grit θα τα ξεκινήσω αυτή τη βδομάδα. (έχω και τις καβάτζες στην αποθήκη :P)

Να διευκρινίσω ότι κατοικώ εκτός Ελλάδος (όπως φαίνεται και από τη φώτο) και για αυτό οι συγκεκριμένες επιλογές εταιριών.
111644

Nive
20-11-16, 13:52
Παναγιωτη hydrobuilder βρισκεις εκει στα ξενα?

Muscleboss
21-11-16, 02:34
Nive δε το έχω υπόψιν μου και από ότι είδα δεν είναι διαθέσιμο από εκεί που αγοράζω.

Nive
21-11-16, 12:51
Πρεπει να το σταματησαν Παναγιωτη αλλα ρωτησα μηπως υπαρχει εξω!

Polyneikos
22-11-16, 01:21
Γεμάτο το οπλοστάσιο του Πανου:toast::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-11-16, 01:54
^^Αμα ηταν πριν 35 χρονια θα τον βαζαμε μεσον να μας φερει κ καμια πρωτεινη κατα δω;)

amateur666
24-11-16, 03:06
να βάλω και εγώ μια φώτο... δε τα παίρνω όλα σε καθημερινή βάση αλλά ανάλογα τη μέρα. Τα animal βασικά δε τα πολυχρησιμοποιώ, ενώ το DAA και το Grit θα τα ξεκινήσω αυτή τη βδομάδα. (έχω και τις καβάτζες στην αποθήκη :P)

Να διευκρινίσω ότι κατοικώ εκτός Ελλάδος (όπως φαίνεται και από τη φώτο) και για αυτό οι συγκεκριμένες επιλογές εταιριών.
111644

κυπρο ή αγγλία? απο περιεργεια κ μονο

efib
28-11-16, 15:28
Να ανεβασω και εγω μια φωτογραφια, περιμενω μια c και μια multi 112128

beefmeup
28-11-16, 17:47
πολυ υ/α σε σκονη εχεις:green:

aepiskeptis
28-11-16, 17:52
Είναι κοπέλα ρε συ

Επίσης θα κάνει 1,5 ώρα βάρη και 1,5 ώρα αερόβιο

beefmeup
28-11-16, 17:56
Είναι κοπέλα ρε συ



λες να νομιζα εστω για μια στιγμη οτι το νικ efib παραπεμπει σε αντρα:turtle:

αλλα κ παλι τι σχεση εχει αυτο:P

efib
28-11-16, 18:02
Ας το διαλευκανω εγώ! Γυναίκα ειμαι, βαρη κανω 30'-45' και μετα 30' αεροβιο. Καίω πολύ γρηγορα θερμίδες οποτε δεν θελω να μείνω πιο πολύ, κουράζομαι κιολας.
Μονο την βρώμη χρησιμοποιώ καθημερινά (με γαλα + whey, pancakes, muffins). Μαλτο και δεξτροζη τα εχω για post workout. Επίσης τα χρησιμοποιεί και η αδερφή μου οποτε εχω μεγάλες, σχετικά, ποσότητες ( εχω αλλη μια on 1/2 γεμάτη στο χωριό για να μην κουβαλάω και πρωτεΐνες :D )

aepiskeptis
28-11-16, 18:15
Οι γυναίκες θέλουν τον υδατάνθρακά τους. χαχαχα

Έφη μάλλον δε σου χρειάζεται ο υδατάνθρακας έκανες βάρη και μετά kick boxing ή αερόβιο 1-1.5 ώρα και πάλι ίσως όχι, εκτός εάν βάζεις πολύ λίγο

Τεσπα εσύ που τον χρησιμοποιείς ξέρεις καλύτερα, δες και τίποτα συμπληρώματα vanadium, r ala, κανέλας κτλ ινσουλινοευαισθησιας

efib
28-11-16, 20:54
Θελω να παρω κιλα (εκτομορφη θα ελεγα. Οταν ημουν 42kg με 1.71 υψος, επαιρνα 3200 θερμιδες/ημερα για να παρω 7kg σε 3.5 μηνες) οποτε με βοηθαει ο υ/ας, περιπου 30γρ βρωμης πινω και max 90 οταν κανω και pancakes. Θα τα κοιταξω και τα συμπληρωματα που προτεινεις, γενικα δεν εχω παραπονο ομως απο το τωρινο μου set up. Σε ευχαριστω :)

lila_1
28-11-16, 20:57
φάε "σαβούρα" και κράτα τα λεφτά από τις δεξτρόζες και τις βλακείες :turtle:

efib
28-11-16, 21:43
Ετρωγα σαβουρα, δεν ειναι οτι θα βαλω πολυ λιπος και φοβαμαι, το κανω για λογους υγειας και γιατι αισθανομαι πολυ καλυτερα: περισσοτερη ενεργεια μεσα στην μερα και συγκεντρωση τωρα που τρωω καλα. Τρωω και πιτσα/κρεπα/σουβλακι χωρις να το σκεφτομαι ιδιαιτερα, αλλα προτιμω να τρωω καθαρα. Παντως οταν τελειωσουν οι μαλτο/δεξτροζη ισως να μην παρω αλλο, θα δω πως θα παει!

aepiskeptis
28-11-16, 22:00
Να φας εσύ σαβουρα που είσαι παουερλιφτρια



Παιδιά όταν μετράτε θερμίδες κάντε ένα κόπο και μετρηστε και τις φυτικές ίνες

Εδιτ. Κι αυτή παουερλιφτρια είναι σαν την άλλη

efib
28-11-16, 22:18
Νομιζω το εχεις αναφερει ξανα αυτο με τις φυτικες ινες. http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?34797-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CE%B7%CF%83%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B5%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1! εχω γραψει την διατροφη μου, αν θες πες μου καποια προταση για αλλαγη. Μακαρονια τρωω ολικης, ρυζι καστανο, να τα μοιρασω σε κανονικα μακαρονια και μπασματι; Ελπιζω να μην ειναι πολυ off topic :P

lila_1
28-11-16, 22:51
Να φας εσύ σαβουρα που είσαι παουερλιφτρια



Παιδιά όταν μετράτε θερμίδες κάντε ένα κόπο και μετρηστε και τις φυτικές ίνες

Εδιτ. Κι αυτή παουερλιφτρια είναι σαν την άλλη

μια χαρά είναι η σαβούρα, δε λέω να τρως καθε μερα μπέργκερ και να πεθάνεις από βουλωμένες αρτηρίες.
Αλλά μπορείς μια χαρά να φτιάξεις θερμιδικές βόμβες "σαβούρες" σπίτι σου που υπο κ.σ δεν ανήκουν σε "καθαρή" διατροφή αλλά είναι οκ από μάκρος-μίκρος
γενικά οι "καθαρές" διατροφές είναι μια μαλακία και μισή. Τι θα πει "καθαρή διατροφή".

Οι υδατάνθρακες είναι η πιο φτηνή τροφή σε οποιαδήποτε μορφή, απλά το μάρκετινγκ στους bbεράδες έχει δουλέψει καλά και πουλάνε δεξτρόζες και παπαριές σε διπλάσια τιμή χωρίς κανένα λόγο.

Εσύ επισκέπτη πρέπει να βλέπεις εφιάλτες με φυτικές ίνες τα βράδια



Efib αυτά που περιγράφεις ότι αισθάνεσαι είναι καθαρά πλασίμπο. Εκτός αν τρεφόσουν αποκλειστικά με μπισκότα και ζάχαρη πριν

kostas kou
29-11-16, 11:42
Μόλις μου Ήρθαν, πρωτεΐνη είχα αλλά πήρε και άλλη στην ίδια γεύση μιας και μου άρεσε Πολύ, τα Bacca είναι σε γεύση λεμόνι λέω να παίρνω πριν την προπόνηση, το per workout είναι της δικιάς μου
112173

LuNaT1C
29-11-16, 12:54
Ημέρα της Μαρμότας?

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aepiskeptis
29-11-16, 15:49
Δεν είναι το θερμιδικο πλεόνασμα που θα σε φέρει σε αναβολικη κατάσταση μικρή Λιλουγκα, αλλά η ορμονική απόκριση στο είδος του φαγητού.
Να στο πω και στα Εγγλέζικα
Calories are not anabolic, foods are.

Αν θυμάσαι ο μεσιε Βαγγαν είχε προσβληθεί που είχα γράψει στο Λογκ ενός χοντρουλη ότι το κοτόπουλο για μένα είναι χειρότερο απ το γιαούρτι.
Φάε 3000 θερμίδες βρώμη, μπρόκολο, τονο, ρύζι, στήθος κοτόπουλο, whey, δεξτρόζη/μαλτο

Και φάε 1500 θερμίδες αυγά, μοσχάρι, ρύζι, καρότα , παντζάρια, κακάο.

Τώρα σε όλα τα άλλα που λες δεν έχεις άδικο.


Κώστα εάν το γεύμα πριν την προπόνηση είναι 5+ ώρες πάρε τα βσαα όπως το λες. Αλλιώς παρ τα ή ιντρα ή ποστ.
My 2 cents

kostas kou
29-11-16, 16:28
Κώστα εάν το γεύμα πριν την προπόνηση είναι 5+ ώρες πάρε τα βσαα όπως το λες. Αλλιώς παρ τα ή ιντρα ή ποστ.
My 2 cents

Συνήθως τρωω 3 ωρες πριν και παιρνω και Ν.Ο. άρα μάλλον ιντρα μιας και μετα παιρνω και κρεατινη+πρωτεινη

Eggbo
30-11-16, 19:06
Η whey ειναι στα τελειωματα και θα μπει αυτη της inko
112260

112260
:weights:
:green:

Panhell34
30-11-16, 19:37
Η κρεατίνη της nutrend σε έχει βοηθήσει καθόλου,γιατί εγώ που τη δοκίμασα δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος!!

karpoutzidis
30-11-16, 19:41
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/6421a8e9f9c108b69cbe1664e9cc24b6.jpg
Να με και εγώ

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eggbo
30-11-16, 19:44
Η κρεατίνη της nutrend σε έχει βοηθήσει καθόλου,γιατί εγώ που τη δοκίμασα δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος!!

Το σαββατο τα ξεκιναω...εχω εμπιστοσυνη στην nutrend. Θα κανω review μετα απο κανα 2 βδομαδες.

Polyneikos
03-12-16, 17:06
Μπήκε και ένα το Inferno στο οπλοστάσιο, που αν κρίνω από την σημερινή προπόνηση, πάει για best seller ;)

112366

beefmeup
03-12-16, 17:06
πολυ stim αδερφακι μου:green:

Polyneikos
03-12-16, 17:27
Αυτη την περίοδο, όλα χρειάζονται , ακόμα και το ταχίνι, να καρδαμώσουμε :P:turtle:

Nive
03-12-16, 19:01
Προτεινω rush και inferno μαζι απο ενα σκουπ Κωστα :shock:

Bodybuilder wannabe
05-12-16, 15:27
Whey, φυστικοβουτυρο κ καποια δειγματακια δοκιμαστικα + μπαρες quest για τις λιγουρες

112419

Eggbo
06-12-16, 14:24
Προτεινω rush και inferno μαζι απο ενα σκουπ Κωστα :shock:

Χααααχαχαχαχ καλυτερα κοκα χααχααχαχαχα

Nikolas_mk2
06-12-16, 14:28
^ Θα γυρισει σπίτι με το ποδήλατο.....του γυμναστηριου! :P

Nive
06-12-16, 22:24
Χαχαχαχα Νικολα δακρυσα!!

Eggdo ασυμφορη χαχαχα

Eggbo
07-12-16, 13:51
Χαααχαχαχααχαχαχ

Χρήστος Τριανταφύλλου
07-12-16, 16:36
112481

Καποια δυναμωτικα κ για μενα;) . Mετα απο συμβουλες Cobra;) ,Zinc σε Picolinate κ Magnesium σε Chelate. Μονο αυτο το magnesium που πηρα λεει μεν χηλικο (chelate) αλλα λεει οτι ειναι k formula χηλικου (chelate) γλυκινικου μαγνησιο ,οξειδιο του μαγνησιου κ τριβασικο ανυδρο κιτρικο μαγνησιο. Ελπιζω να ειναι οκ ,η δεν εκανα την καλυτερη επιλογη κ επρεπε να λεει μονο chelate;

Τribulus k maca συνδιαστικα ειχαν δουλεψει καλα σε μενα

COBRA_STYLE
08-12-16, 13:37
Το καλυτερο θα'ταν να ελεγε μονο chelated glycinate,να μην ειχε τα αλλα 2,αλλα νταξ κοιτα το επομενο να ναι ετσι.

primordial
08-12-16, 23:00
@ΧΡΗΣΤΟΣ

Ερώτηση. Ο ψευδάργυρος είναι 50 η ταμπλέτα ή είναι 25αρες?
Μου φαίνεται υπερβολικό. Θα το προτιμούσα μικρότερες δόσεις.
Το tribulus καιρό το χαλβαδιάζω κ θα ήθελα να το δοκιμάσω. Δεν έχω πολύ υψηλές προσδοκίες.
Anyway, καλοφάγωτα κε. Χρήστο.

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Levrone
08-12-16, 23:11
Ειπαμε...οι παλιες αγαπες πανε στον παραδεισο..

112552

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-12-16, 23:41
@ΧΡΗΣΤΟΣ

Ερώτηση. Ο ψευδάργυρος είναι 50 η ταμπλέτα ή είναι 25αρες?
Μου φαίνεται υπερβολικό. Θα το προτιμούσα μικρότερες δόσεις.
Το tribulus καιρό το χαλβαδιάζω κ θα ήθελα να το δοκιμάσω. Δεν έχω πολύ υψηλές προσδοκίες.
Anyway, καλοφάγωτα κε. Χρήστο.

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

50mg ειναι η μια καψουλα ,333% λεει της ημερησιας δοσης ,λες να ειναι υπερβολικη δοση;

Λεω να τα παρω ολα μαζι μετα τις γιορτες για ενα διαστημα ,ψευδαργυρο κ μαγνησιο +Β6 το βραδυ κ tribulus maca το πρωι η πριν την προπονηση. Ολα μαζι κ ο θεος βοηθος:P

primordial
09-12-16, 00:02
Νομίζω οτι μέχρι 80 με 100 συνολικά ειναι οκ. Απλα αναφερόμουν κυρίως στο σπάσιμο της λήψης. Δηλαδη για εμένα το ιδανικό θα ηταν 2*25 άντε κ στο τσακίρ κέφι 3*25 κατα τη διάρκεια της ημέρας. Κατά τα άλλα κανένα θέμα.
Τα 50 στα οποία αναφέρεται το συγκεκριμένο θεωρώ οτι δεν θα πρεπει να σας δημιουργεί καμμιά ανησυχία.
Κ θα συμφωνήσω με τον cobra σε οτι αφορα το μαγνησιο.



Sent from my iPad using Tapatalk

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-12-16, 00:10
Κ θα συμφωνήσω με τον cobra σε οτι αφορα το μαγνησιο.



Sent from my iPad using Tapatalk

Κ μου το ειχε πει ρε γμτ! Αλλα δεν βρηκα εχθες καθαρο μονο σε chelate ,μου ειπαν οτι κ αυτο ειναι χηλικο (το εγραφε κιολας) ...ηταν κ σε προσφορα κ το πηρα

COBRA_STYLE
09-12-16, 01:18
Παντα ετικετα κι ας λενε ο,τι θελουν οι αλλοι.

Τα 50αρια μια χαρα ειναι στο zinc.Απλα γενικα υπαρχει το θεμα της ναυτιας με αυτο.Το καλυτερο θα ταν ακριβως πριν πεσεις για υπνο ωστε να μην σε βαρεσει,αν ειναι να σε βαρεσει,η ναυτια.Απο κει κ περα,υπαρχει κ η λυση του ενος πολυ μικρου σνακ μαζι,για να αποφυγεις τη ναυτια...απλα γενικα η βελτιστη απορροφηση ερχεται με αδειο στομαχι να ξερεις.

Fataoulas
13-12-16, 12:09
Στόχος μου είναι να γραμμωσω μέχρι το 2040....και ξέρετε ε? Είναι να μη βάλω κατι στο μυαλο μου :P

112648

COBRA_STYLE
13-12-16, 14:08
Χαχα ετσι ωραιος 7-κετο...κανε ενα review μετα:green:

Fataoulas
13-12-16, 14:15
Εννοειται Μανωλη. Μη σου πω οτι απο αυριο τα ξεκιναω. Καλο καιρο κανει, βοηθαει για πρωινη αεροβια με το ποδηλατο (νταξ, εχει ψυχρα το πρωι, αλλα τι σοι καταδρομεας ΘΑ ημουν αν ειχα παει εκει και οχι πεζικο :rolf: )

Dimitrisbo
20-12-16, 20:37
112848sto
Πρώτες απόπειρες σε συμπληρώματα αν και κάποια δε θα τα ξαναπάρω για οικονομικούς λόγους.Την whey και την κρεατίνη της inkospor θα τα κρατήσω σίγουρα πάντως.Στο τάπερ whey της inkospor είναι κι αυτη.

Polyneikos
20-12-16, 21:03
Ωραίο stock :clap::clap:

Nive
20-12-16, 22:46
112850
Τα μελομακαρονα ειναι citrate!!! :green:

ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ
21-12-16, 00:29
112850
Τα μελομακαρονα ειναι citrate!!! :green:

Νive όσο αναφορά το redweiler το χεις ξαναδοκιμάσει?έχω ακούσει καλά λόγια κ το σκέφτομαι για το άμεσο μέλλον...

basilis(cult)
21-12-16, 00:36
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161220/60ca2cc6b070dc1bee22cf0b3f3d4f2e.jpg Φυγαμε απο την mp [emoji13] +κρεατινη της ON


Sent from my iPhone using Tapatalk

ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ
21-12-16, 02:47
112853
+πάντα σπιρουλίνα νιγριτας Σερρών

sobral
21-12-16, 11:23
Την Protein Whey της ΟΝ την στοκάρατε όλοι βλέπω ε; :P Νικόλα σε chelate την άλλη φορά μελομακάρονα-κουραμπιέδες:green::green: Καλές γιορτές να έχεις!

Nive
21-12-16, 13:56
Δεν το'χω ξεκινησει ακομη φιλε, μολις το δοκιμασω θα βαλω σχολια.

Γιωργη σ'ευχαριστω για την συμβουλη. Με τετοια τιμη θα την αφηνα την on??
Καλες γιορτες φιλαρακι!!

Panos1976
28-12-16, 11:35
Για να δουμε πως θα παμε το 2017...
Αριστερα ειναι τα δωρα!

112941

basilis(cult)
04-01-17, 03:54
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170104/3b2080f8941b9e7779192c7fc76d5060.jpg καινουριες αγορες με 2.8κγ πρωτεινη και για πρωτη φορα πηρα να δοκιμασω hmb να δω αν θα δουλεψει πανω μου :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

FitPal
05-01-17, 14:57
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170104/3b2080f8941b9e7779192c7fc76d5060.jpg καινουριες αγορες με 2.8κγ πρωτεινη και για πρωτη φορα πηρα να δοκιμασω hmb να δω αν θα δουλεψει πανω μου :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλε εχω δει διαφορα ποστς σου...υπαρχει κατι που νανμη δοκιμασες?...hmb και εισαι ποσο?17 18...δεν εξαντλησες καν τα "φυσικα" μεσα που ειναι το μεγαλυτερι οπλο σου...εχεις κανει κανα διάλειμμα απο συμπληρωματα?

basilis(cult)
05-01-17, 15:00
Φιλε εχω δει διαφορα ποστς σου...υπαρχει κατι που νανμη δοκιμασες?...hmb και εισαι ποσο?17 18...δεν εξαντλησες καν τα "φυσικα" μεσα που ειναι το μεγαλυτερι οπλο σου...εχεις κανει κανα διάλειμμα απο συμπληρωματα?

16 ειμαι ειμαι φιλε.3μηνες παιρνω αυτα που βλεπεις στην εικονα και μετα για 1.5μηνα τα σταματαω και παιρνω μονω πρωτεινη και την βιταμινη


Sent from my iPhone using Tapatalk

thegravijia
05-01-17, 16:39
Φιλε εχω δει διαφορα ποστς σου...υπαρχει κατι που νανμη δοκιμασες?...hmb και εισαι ποσο?17 18...δεν εξαντλησες καν τα "φυσικα" μεσα που ειναι το μεγαλυτερι οπλο σου...εχεις κανει κανα διάλειμμα απο συμπληρωματα?


τι του λες του παιδιου ?τι φυσικα μεσα εξαντλησε??????:shock: δεν πηρε αναβ- ενα συμπληρωμα πηρε αν και οντοσ στην ηλικια που ειναι δεν θα του κανει τπτ αυτο

να κ τα δικα μ
113014

aepiskeptis
05-01-17, 18:20
Το ΗΜΒ είναι γνωστό προορμονικο κι απαγορευμένο έχει δίκιο ο ΦιτΠαλ

Nive
05-01-17, 22:25
Λευκινη δεν ειναι το HMB?

amateur666
06-01-17, 00:59
Λευκινη δεν ειναι το HMB?

κατι σαν παραγωγο λευκινης ειναι ναι...''λενε'' οτι κανει καλυτερη δουλεια απο τη λευκινη σε μικροτερες δοσεις....
παντως επικο post FITPAL

COBRA_STYLE
06-01-17, 01:09
Πρεπει να ασχολειται χρονια ο FitPal..

Nive
06-01-17, 17:18
κατι σαν παραγωγο λευκινης ειναι ναι...''λενε'' οτι κανει καλυτερη δουλεια απο τη λευκινη σε μικροτερες δοσεις....
παντως επικο post FITPAL

...γι'αυτο μου εκανε εντυπωση αυτο που εγραψαν τα παιδια!!
Και το betator ειναι φουλ λευκινη...μην ακουμπατε λοιπον. :shock:

basilis(cult)
06-01-17, 19:19
με μπερδεψατε :P:P:P

FitPal
06-01-17, 23:45
Λαθος διατυπωση ρε αλανια...χαλαρωστε.
Αυτο που ηθελα να πω ειναι πως ειναι 16 χρονων και δεν εχει αφησει ειδος συμπληρωματος...!
Νταξει το γραψα οπως να ναι οκ δικο μου λαθος...ευκαιρια δε χανετε βλεπω μερικοι ε...?

basilis(cult)
08-01-17, 15:23
νταξει και που ειναι το κακο που παιρνω πολλα συμπληρωματα ξερω γω?Γυμναζομαι μου αρεσει και απλα θελω και καποια συμπληρωματα για λιγο παραπανω βοηθεια

FitPal
08-01-17, 17:03
Κακο ισως και να μην ειναι...αχρειαστα ειναι.

basilis(cult)
08-01-17, 21:51
μπααα....για σενα δεν ξερω μπορει εμενα παντως με εχουν βοηθησει και με βοηθανε,και στην αποκτηση μυικης μαζας και χασιμο λιπους αλλα και στην αποθεραπεια :)

FitPal
08-01-17, 22:13
μπααα....για σενα δεν ξερω μπορει εμενα παντως με εχουν βοηθησει και με βοηθανε,και στην αποκτηση μυικης μαζας και χασιμο λιπους αλλα και στην αποθεραπεια :)

....δεν ειπα οτι ειναι άχρηστα...

basilis(cult)
08-01-17, 23:04
οκ τοτε εμενα προσωπικα μου χρειαζονται :)

LuNaT1C
13-01-17, 11:40
Για το syntha τι γνώμη έχεις σχηματίσει ? Στο labdoor του δίνουν κακή βαθμολογία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Polyneikos
17-01-17, 23:04
Καινούργια εταιρία η Energybody Systems και θέλω να εχω ιδία άποψη, μιας και ακούγονται καλα λόγια και σαφώς η χώρας κατασκευής , Γερμανία, έχει πάντα υψηλά στάνταρ.
Καπου στην γωνία υπάρχει και ένα Flexit της Νutrend, καθαρά για προληπτικούς λόγους.

113178

Δημητρης 1924
18-01-17, 00:28
Κώστα σήκωσες όλο το ράφι :green:

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-01-17, 01:00
Κωστα περιμενουμε γνωμη για την πρωτεινη Energybody.

Polyneikos
18-01-17, 09:49
Καινούργια εταιρία η Energybody Systems και θέλω να εχω ιδία άποψη, μιας και ακούγονται καλα λόγια και σαφώς η χώρας κατασκευής , Γερμανία, έχει πάντα υψηλά στάνταρ.
Καπου στην γωνία υπάρχει και ένα Flexit της Νutrend, καθαρά για προληπτικούς λόγους.

113178

Κώστα σήκωσες όλο το ράφι :green:


Δημήτρη θα τα τρέξω για κάποιο διάστημα, εχω και κάποιες ανοικτές συσκευασίες ήδη :P


Κωστα περιμενουμε γνωμη για την πρωτεινη Energybody.

Eιναι cookies & cream , από όσφρηση παντως που την άνοιξα, μυρίζει τέλεια. Ακόμα και το scoop γραφει πάνω το όνομα της εταιρίας, προσεγμένη συσκευασία:thumbup:

Nive
27-01-17, 22:34
113322
Μια επισκεψη στον Αθλητη παντα αξιζει!!

pankol
27-01-17, 22:36
Αυτά που χρησιμοποιώ αυτη την περίοδο.
Πήρα πολλά χάπια είναι η αλήθεια και το μετάνιωσα. μάλλον μόνο μαγνήσιο και D3 θα κρατήσω από αυτά.

113323

COBRA_STYLE
27-01-17, 22:58
Ο καλυτερος μου φιλος

113324

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-02-17, 19:13
113501

Το αποξηραμενο συκωτι θεωρειτο απο τους παλιους σαν το καλυτερο διατροφικο οπλο για μυικη αναπτυξη , γιατι να μην ειναι κ σημερα καλο; Νομιζω ειναι υποτιμημενο με τοσα ''καλουδια'' που υπαρχουν.
Η Whey της BSN ηταν σε καλη τιμη προσφορας κ την κτυπησα;) . Δεν την δοκιμασα ακομη ,αλλα κατι μου λεει οτι θα μου αρεσει σε Βανιλια.
Οι Flapjack της Nutrend οτι καλυτερο για μενα στα Snacs ενεργειας.
Το περιοδικο καθε φορα κ καλυτερο:) ,ελειπε ενα τετοιο εντυπο τα τελευταια χρονια στην Ελλαδα.

Polyneikos
08-02-17, 19:22
Ωραιά πραγματακια Χρήστο και με το περιοδικό να έχει και την δικιά σου συνδρομή στην αρθρογραφία αγώνων:clap:

LostAvenue
08-02-17, 21:03
Ωραίο το Uniliver :thumbup:

aepiskeptis
08-02-17, 22:41
Καποτε ηταν ναι, μετα του αλλαξαν συστατικά, οι ταμπλέτες εγιναν πιο ανοιχτοχρωμες, τοτε μυριζε συκώτι τωρα μυρίζει γάλα

Το αντίστοιχο της Beverly International είναι καλύτερο, πλέον.

Και μην περιμένετε κατι μαγικό, ούτε κάποια αισθητή διαφορά. Ισως εαν συνδυαστει με καποια αλλα αμινοξεα και παίρνετε ανα ημέρα 20 ταμπλέτες απ το ενα και 20 ταμπλέτες απ το άλλο. Που τοτε το κόστος θα ειναι ισοποσο με το να προσθεσετε επιπλέον γευμα με 200γρ μπιφτεκι μοσχαρι.

Η μονη πιο χαλια "εξέλιξη " προϊόντος ειναι αυτη της nutrisport με την 90+

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-02-17, 00:05
Καποτε ηταν ναι, μετα του αλλαξαν συστατικά, οι ταμπλέτες εγιναν πιο ανοιχτοχρωμες, τοτε μυριζε συκώτι τωρα μυρίζει γάλα



Εχεις απολυτο δικιο σ αυτο ,επειδη τα ''κουφετα'' ειναι αρκετα μεγαλα κ καποιες φορες τα μασαω για να πανε κατω ,δεν εχουν καμια σχεση με τα παλια. Βεβαια δεν μπορω να πω για την ακριβη τους συνθεση κ βιοδιαθεσιμοτητα ,αλλα ειναι πιο ''αφρωδεις'' κ δεν θυμιζουν τις παλιες ταμπλετες που καταλαβαινες οτι ετρωγες καθαρο συμπυκνωμνενο συκωτι.

sobral
09-02-17, 22:06
Καποτε ηταν ναι, μετα του αλλαξαν συστατικά, οι ταμπλέτες εγιναν πιο ανοιχτοχρωμες, τοτε μυριζε συκώτι τωρα μυρίζει γάλα

Το αντίστοιχο της Beverly International είναι καλύτερο, πλέον.

Και μην περιμένετε κατι μαγικό, ούτε κάποια αισθητή διαφορά. Ισως εαν συνδυαστει με καποια αλλα αμινοξεα και παίρνετε ανα ημέρα 20 ταμπλέτες απ το ενα και 20 ταμπλέτες απ το άλλο. Που τοτε το κόστος θα ειναι ισοποσο με το να προσθεσετε επιπλέον γευμα με 200γρ μπιφτεκι μοσχαρι.

Η μονη πιο χαλια "εξέλιξη " προϊόντος ειναι αυτη της nutrisport με την 90+

Συμφωνώ. Παλιά ήταν πολύ καλύτερο. Τώρα το έχουν μπασταρδέψει...

Predator1995
02-03-17, 17:40
σημερα ηρθαν και τα δικα μου τα πραγματα απο myprotein και απο xtreme stores....:) δεν ειναι ολα λειπουν 3 σκευασματα ακομα το d ασπαρτικο οξυ της NLS το ZMA plus hardcore και το amino intra rippedcore που θα τα παρω σε 3-4 μερες

113955

andreasaxo
03-03-17, 16:30
113961

Η γυναικεία multi, ο λυπο που ειναι πανω της και η πρωτεινη η δεξια ειναι της γυναικας μου.

kostas kou
03-03-17, 18:41
113961

Η γυναικεία multi, ο λυπο που ειναι πανω της και η πρωτεινη η δεξια ειναι της γυναικας μου.
περιμενω ρεβιου για τον λιπο....ειχα παρει μια πιο παλια εκδοση αυτης της εταιριας...
το οσταριν για σενα?

andreasaxo
03-03-17, 19:19
περιμενω ρεβιου για τον λιπο....ειχα παρει μια πιο παλια εκδοση αυτης της εταιριας...
το οσταριν για σενα?
Κανω ρεβιου σε οτιδήποτε παίρνω, ναι θα κανω.
Ναι για εμενα το οσταριν. :)

psonara
17-03-17, 15:55
114216
114217
πριν εναμιση μηνα παραγγελιες και οπως παντα φανατικη του αθλητη και τις ινκο!;)

amateur666
17-03-17, 16:17
Κανω ρεβιου σε οτιδήποτε παίρνω, ναι θα κανω.
Ναι για εμενα το οσταριν. :)

δεν εχω δοκιμασει sarm αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να παίξεις με τις ορμονες σου και τα αποτελέσματα να μην ειναι στο τελος αντιστοιχα prohormone ή ΑΑΣ

παντως αν μπορουσες κανε ενα log στο forum για οσταρινε να δουμε τι παιζει κατα τ διαρκεια και μετα

jimmatas
17-03-17, 16:34
δεν εχω δοκιμασει sarm αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να παίξεις με τις ορμονες σου και τα αποτελέσματα να μην ειναι στο τελος αντιστοιχα prohormone ή ΑΑΣ

παντως αν μπορουσες κανε ενα log στο forum για οσταρινε να δουμε τι παιζει κατα τ διαρκεια και μετα

Το χω δοκιμασει το συγκεκριμενο, underdosed θα ελεγα η συγκεκριμενη εταιρια....
Γενικα μην περιμενεις και πολλα......ψιλο πεταμενα λεφτα ειναι...

PVT Nero
17-03-17, 18:01
βασικα με το οσταριν και με ολα τα σαρμ θα εχεις shut down και δεν αξιζει γι αυτα που θα σου προσφερει.το εχει δοκιμασει φιλος μου με εξετασεις ορμονων πριν και μετα.μαλιστα της ιδιας εταιρειας

lila_1
17-03-17, 18:15
της olympus to ostarine ειναι τζετ, δεν είναι underdosed.

Εννοείται ότι δεν περιμένεις πολλά από sarm και δεν κάνει shut down (αν είναι pure)

jimmatas
17-03-17, 20:09
της olympus to ostarine ειναι τζετ, δεν είναι underdosed.

Εννοείται ότι δεν περιμένεις πολλά από sarm και δεν κάνει shut down (αν είναι pure)

Πω σορυ το Underdosed ειναι για αλλο συμπληρωμα της εταιριας, το μπερδεψα.
Ναι το οστα κομπλε ητανε απο olympus.

Δικεφαλος
17-03-17, 21:03
αντε και καλη μας γραμμωση :P:green:

114222

beefmeup
18-03-17, 16:50
ψωνιστικαμε κ σημερα..:turtle:

114229

COBRA_STYLE
18-03-17, 17:56
^τα λεφτα δεν κρυβονται ρε φουστη μου :P


Εννοείται ότι δεν περιμένεις πολλά από sarm και δεν κάνει shut down (αν είναι pure)

Και γω ειμαι ο παπας της Ρωμης:rolf:

και το ακομα πιο θεικο ειναι η παρενθεση χαχαχα

lila_1
18-03-17, 18:07
χα χα
γελάσαμε και σήμερα

beefmeup
18-03-17, 20:14
θα γραψω το εξης, ετσι για προβληματισμο...αν καποιος δεν εχει δοκιμασει φαρμακευτικο για να ξερει ακριβως τι και πως, δεν μπορει να εχει μετρο συγκρισης με τα εμποριου τυπου που κυκλοφορουν..
δλδ, ακομα κ να δουλευει αυτο του εμποριου, δεν μπορεις να ξερεις αν ειναι underdosed η οχι..μπορει κ να ειναι, κ να δουλευει καλα λογω ουσιας..μπορει να γραφει οτι εχει 5mg, κ να εχει 3 ας πουμε..
στο συκγεκριμενο, οι μελετες με φαρμακευτικο εγιναν με 3mg..
ακομα κ με φαρμακευτικα ειχε γινει αυτο κ μαλιστα στην Ελλαδα που τα πουλουσαν underdosed..

αν θελετε γενικα μην γραφετε για αυτα τα προιοντα, απλα εκανα μια παρενθεση.

jimmatas
18-03-17, 20:25
Συμφωνω με beef, ας αφησουμε τη συζητηση για αυτες τις ουσιες...

kostas kou
19-03-17, 02:46
αντε και καλη μας γραμμωση :P:green:

114222
το nolva θα το στακαρεις μαζι με γιοχιμπινι kai το νιτρικο?

zouboulia2010
19-03-17, 05:43
Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum.Ποια ειναι η γνωμη σας για την συγκεκριμενη πρωτεινη για εναν αρχαριο που θελει να αποκτησει μυικη μαζα??Την χρησιμοποιω εδω και ενα μηνα αλλα δεν ειδα σπουδαια αποτελεσματα,ποια μου προτεινετε να παρω?

Δικεφαλος
19-03-17, 14:32
το nolva θα το στακαρεις μαζι με γιοχιμπινι kai το νιτρικο?

nolva yohimbine σιγουρα μαζι ! το νιτρικο θα το βαζω τις μερες που εχω διπλες προπονησεις!

psonara
01-04-17, 13:51
σημερινη παραγγελια και οπως παντα φανατικη της ινκο και του αθλητη.:thumbup:
κλασσικα η πρωτεινη μου και οι μπαρες!;)
114578

Nive
03-04-17, 21:16
114639
Ε ειπα να τις δοκιμασω και'γω.

Predator1995
03-04-17, 21:26
114639
Ε ειπα να τις δοκιμασω και'γω.

απο που?? θελω να τις δοκιμασω και εγω αλλα δεν τις βρισκω...

Nive
03-04-17, 21:58
Τις εφερε ο Κωστας Σταματης στα μαγαζια του.

Tolis 1989
04-04-17, 19:39
Κάποια απο τα συμπληρώματα της προετοιμασίας μου για τον Μάιο!. . .
114669

AlexakisKon
04-04-17, 23:25
Κάποια απο τα συμπληρώματα της προετοιμασίας μου για τον Μάιο!. . .
114669

υπεροχο stack :clap::clap::thumbup::thumbup::weights::weights:

beefmeup
04-04-17, 23:27
ετσι, να βλεπω κ σε φωτο το complete-pre:green:

basilis(cult)
05-04-17, 13:01
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/28be63adc5bae9d5950401d646e0256d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/28be63adc5bae9d5950401d646e0256d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/982931d488abbc4e66371516b78e1d27.jpg
Καινουριες αγορές απο την olimp(pre + bcaa)


Sent from my iPhone using Tapatalk

bocanegra180
05-04-17, 18:04
.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/437bfad79348614f1f78e88f3decaaba.jpg

Χρήστος Τριανταφύλλου
05-04-17, 19:58
Πειρα κ εγω αυτα σημερα , ηθελα κ magnesium αλλα δεν πειρα γιατι δεν βρηκα σε μορφη chelade συμφωνα με τις οδηγιες του master cobra;)
Τωρα που το ειδα σε μορφη citrate απο τον boca:thumbup: ,μηπως επρεπε να το παρω μια κ ειναι απο την ιδια εταιρεια; Την now δλδ.


114707

Polyneikos
13-04-17, 12:05
Προς δοκιμή , νέα προιόντα, προσεχώς στην Ελλάδα! :weights:

114863

Nive
13-04-17, 22:37
...ετσι ειναι αν εχεις τα μεσα :green:

stratosask
15-04-17, 22:20
Καλησπερα,
αυτα τα συμπληρωματα απο εμενα για αρχη!
Αυστηρη διατροφη κ καθημερινη γυμναστικη!
Δεκτα αν εχετε καποια σχολια...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170415/427b9a213fc4e8fb9a475bf014e9837a.jpg

Polyneikos
15-04-17, 22:34
Ωραίες επιλογές:thumbup:

stratosask
15-04-17, 22:50
Ευχαριστω polyneikos.
Ειμαι σε υποθερμιδιτικη κ θελω να παρω κ πολυβιταμινες κ καποιο fish oil (ωμεγα 3).
Τι λες?

Δημητρης 1924
15-04-17, 23:41
Να παρεις θα σε βοηθήσουν πολυ στη δίαιτα.

Nive
24-04-17, 22:47
Απ'ολα τα καλα.

115036

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-04-17, 00:59
^^Νικο το Tribulus συνδιασετο με Maca ,μικρος εισαι...να κανεις 2-3 παιδακια ακομη.:P

Η Multi Vitamin ειναι καλη;

Nive
25-04-17, 07:53
Χαχα Χρηστο δεν εχεις και αδικο...ειναι καλο το συγκεκριμενο.
Οι πολυβιταμινες μια χαρα μου καθονται, ποσο να καταλαβεις βεβαια απο δραση...?
Με αυτο που επαθα σοκ ειναι η πρωτεινη με γευση snikers!!!

Polyneikos
25-04-17, 09:08
Kαλοφάγωτα, βλέπω "φορτώματα" :P

jjohny
27-04-17, 17:00
115061

Εκτός απο την κρεατινη που σταμάτησα χθες τα υπόλοιπα χρησιμοποιουνται κανόνικα. Αντε και καλη μας γραμμωση!

Nive
27-04-17, 17:05
Κανονικη φορτωτικη! Καλοφαγωτα.

Η gold touch σας ειπα snikers?? Χμμμμ ουτε καν...μεταξυ μπισκοτου και αποτυχημενης καραμελας!! :(

Nive
01-05-17, 21:57
Ενα απροσμενο δωρακι!!!! Για να την δουμε και αυτη...ελπιζω να μην εχει μεσα κανενα πρωην ζωντανο!!

115100

stratosask
02-05-17, 21:22
Ας κανουμε μια αλλαγη εκτος απο την πρωτεινη φυσικα!Λιγα κ καλα με αυστηρη διατροφη παντα!!https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170502/8d7b7eaaedcdcf4419e033fa0379d364.jpg

FitPal
05-05-17, 15:01
επιστρεψαμεε δυναμικα :D

115165

jjohny
05-05-17, 15:13
Καλοφαγωτα. Οι μπάρες της mp τι λένε καλες?

FitPal
05-05-17, 15:26
Καλοφαγωτα. Οι μπάρες της mp τι λένε καλες?

το ενα κουτι εχω ανοίξει το oats and whey...τιποτα το τρελό !! αλλά τρώγεται ευχάριστα!
αυτο που δε μου αρεσε και τοσο ειναι το φυστικοβούτυρο και πειρα και 2 κιλα :P

Levrone
05-05-17, 19:21
Ο Καρρας λεει οτι "η πρωτη αγαπη αφου το ξερεις δεν ξεχνιεται..".. Η αληθεια ειναι οτι οι παλιες αγαπες πανε παντα στον παραδεισο.. :P

115170

FitPal
05-05-17, 19:53
Χμμμ το κινητο μου εχει θεμα η κανεις δε βλεπει τιποτα? :p

Levrone
05-05-17, 20:07
Εχεις δικιο, ουτε εγω το βλεπω αλλα στην αρχη ανεβηκε. Δεν ξερω τι πηγε στραβα.

beefmeup
05-05-17, 20:18
παιδια εγω την βλεπω κανονικα σε ολα τα ποστ..

Levrone
05-05-17, 20:26
Ρε μας δουλευεις??? Χαχαχαχα!!!

Εδω δεν τη βλεπω εγω!!!

beefmeup
05-05-17, 20:43
αφου κανονικα την βλεπω τι να πω δλδ..:unsure:

Fataoulas
05-05-17, 20:59
αυτο που δε μου αρεσε και τοσο ειναι το φυστικοβούτυρο και πειρα και 2 κιλα :P


Ειχα παρει παλια 1 κιλο.... και το ετρωγα με το κιλο. Προσωπικα μΕ αρεσε πολυ. Οταν και αμα ξαναπαραγγειλω, θα παρω και τις δυο επιλογες που εχει σε φυστικοβουτυρο

Fataoulas
05-05-17, 21:00
αφου κανονικα την βλεπω τι να πω δλδ..:unsure:


Και μενα Διονυση, μου λεει οτι το συνημμενο δε βρεθηκε

FitPal
05-05-17, 21:42
Ειχα παρει παλια 1 κιλο.... και το ετρωγα με το κιλο. Προσωπικα μΕ αρεσε πολυ. Οταν και αμα ξαναπαραγγειλω, θα παρω και τις δυο επιλογες που εχει σε φυστικοβουτυρο

Οταν βλεπω με και σε δε μπορω, συγκινούμε :P
Φιλε η αληθεια ειναι με 14 ευρω 2 κιλα δε το πολυσκεφτεσαι χαχα

Nive
05-05-17, 23:19
Και μενα Διονυση, μου λεει οτι το συνημμενο δε βρεθηκε

+1 :unsure:

Polyneikos
05-05-17, 23:22
Τωρα φαίνεται:thumbup:

Nive
09-05-17, 21:09
Ε...δεν κρατηθηκα με τετοιες προσφορες.
Με αυτα και τα προηγουμενα βγαζω ανετα ολο το καλοκαιρι!! :P

115255

Fataoulas
10-05-17, 00:02
Εμένα ακόμα δε μου ήρθε το betator :(

Nive
10-05-17, 00:04
Το ενα κουτι το πηρα Παρασκευη και το αλλο σημερα ;)
Γινεται πολεμος απ'ο,τι μου ειπαν τα παιδια!

Andreas C.
12-05-17, 18:47
115307

Τώρα που μου τελείωσε το αρκετά μεγάλο απόθεμα από pre jym ήρθε η ώρα να τιμήσω το δημιούργημα του Διονύση :green:

beefmeup
13-05-17, 16:15
ελπιζω να σε ικανοποιησει Αντρεα:)

Andreas C.
16-05-17, 14:37
Είμαι σίγουρος ότι θα με ικανοποίηση πριν καν το χρησιμοποιήσω;)

COBRA_STYLE
20-05-17, 13:54
Νεα παραλαβη...ουτε εντονη μυρωδια,ουτε θεμα με δυσπεψιες κτλ.

Power.

Ελληνικη και κατευθειαν απο τυροκομειο στην Καρδιτσα.

115582 115583

bocanegra180
20-05-17, 21:07
Νεα παραλαβη...ουτε εντονη μυρωδια,ουτε θεμα με δυσπεψιες κτλ.

Power.

Ελληνικη και κατευθειαν απο τυροκομειο στην Καρδιτσα.

115582 115583
Cobra αν μπορείς στείλε ένα πμ από που την πήρες.

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nive
20-05-17, 23:23
Αυτη αγευστη δεν βγαινει?
Εχω διαβασει καλες κριτικες ;)

COBRA_STYLE
20-05-17, 23:26
Ναι,αγευστη ειναι.

bocanegra180
28-05-17, 00:42
Δεν έπαιζαν πολλά φράγκα αυτό το μήνα και έφυγα λίγο από την ινκο
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170527/2a958379eee90e6531f16f1a32625436.jpg

John-Atlas
14-06-17, 18:15
Με 3 μηνες μονο Gym φετος αλλα 3 μηνες ΦΩΤΙΑ και μπηκα δυνατα.

Με τα παρακατω συμπληρωματα δυσκολα με ποιανει βραδυνος υπνος αλλα γινετε δουλεια !
Λιγα και καλα !


116745

AlexakisKon
14-06-17, 18:45
Με 3 μηνες μονο Gym φετος αλλα 3 μηνες ΦΩΤΙΑ και μπηκα δυνατα.

Με τα παρακατω συμπληρωματα δυσκολα με ποιανει βραδυνος υπνος αλλα γινετε δουλεια !
Λιγα και καλα !


116745

Άν όντως είναι dnp αυτο στη φωτο και οχι ομονυμο συμπληρωμα ειναι λογικο να μη σε πιανει ύπνος, προσεχε πολύ ομως γιατι ειναι απο τα πιο επικινδυνα σκευασματα που μπορεις να παρεις, μεγάλη δυναμη δεν λεω αλλα δεν αξίζει το ρίσκο με τίποτα

John-Atlas
14-06-17, 18:50
Το κανονικο DNPX ειναι.
Γνωριζω τι παιζει με αυτο..... Το περνω μονο τις μερες με σχετικη δροσια.

beefmeup
14-06-17, 19:24
john το dnp ειναι φαρμακο που σε ρωταει ο φιλος, εσυ εχεις παρει ενα συμπληρωμα εμποριου, με παρεμφερες αποτυχημενο ονομα:turtle:
σιγα μην πουλουσαν dnp σε κουτια που τα εγραφαν ετσι επανω:turtle:

John-Atlas
14-06-17, 20:02
Μου ειπαν οτι εχει μεσα DNP, τωρα τι να πω δεν ξερω.
Παντως σε βαραει ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ακομη και με 1 καψουλα.
Επισης το βρηκα απο ραφι ξεχασμενο διοτι εχει EXP:08/2017 και οσο και να ψαξεις Ελλαδα δεν υπαρχει πουθενα σαν συμπληρωμα για να το αγορασεις.

Αυτα λεει οτι εχει μεσα.....

116746

AlexakisKon
14-06-17, 20:27
john το dnp ειναι φαρμακο που σε ρωταει ο φιλος, εσυ εχεις παρει ενα συμπληρωμα εμποριου, με παρεμφερες αποτυχημενο ονομα:turtle:
σιγα μην πουλουσαν dnp σε κουτια που τα εγραφαν ετσι επανω:turtle:

ναι οντως χαζομαρα ειπα, απλα το δα λιγο και τρομαξα, γενικα πολυ της μοδας να δινουν ονοματα απο φαρμακα σε απλα συμπληρωματα :p

beefmeup
14-06-17, 20:43
Μου ειπαν οτι εχει μεσα DNP, τωρα τι να πω δεν ξερω.
Παντως σε βαραει ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ακομη και με 1 καψουλα.
Επισης το βρηκα απο ραφι ξεχασμενο διοτι εχει EXP:08/2017 και οσο και να ψαξεις Ελλαδα δεν υπαρχει πουθενα σαν συμπληρωμα για να το αγορασεις.

Αυτα λεει οτι εχει μεσα.....



dnp παντως δεν εχει σιγουρα..
εκει που τον πηρες σου ειπαν οτι εχει μια επιδραση στον θυρεοειδη?

John-Atlas
14-06-17, 22:28
Ναι με ενημερωσαν...

beefmeup
14-06-17, 22:30
οκ, απλα το αναφερω μην τυχον κ δεν το ξερες η εχεις κανα θεμα εκει περα..

John-Atlas
14-06-17, 22:32
Και πολυ καλα κανεις beefmeup.
Σ'ευχαριστω πολυ.

Nive
15-06-17, 00:13
Τι ειναι αυτο ρε παιδια? :unsure:

sobral
15-06-17, 09:36
Τι ειναι αυτο ρε παιδια? :unsure:

Λιποδιαλύτης με 10 απαγορευμένες ουσίες μέσα...:green:

John-Atlas
15-06-17, 12:51
Προστέθηκε ενα ακομη νιτρικο στην παρεα των συμπληρωματων για φετος, ΤΟ LIMITLESS της MuscleRAGE.
Δουλευει φανταστικα και πολυ δυνατα αλλα σε δοση 1.5 scoop.
Tο επερνα περυσι σε δοση 1.5 scoop και πυροβολουσε κυριολεκτικα στην προπονηση.

Τα συστατικα του..

116756

116757

AlexakisKon
15-06-17, 16:05
Τι ειναι αυτο ρε παιδια? :unsure:

τρομερα επικίνδυνος λιποδιαλυτης ο οποιος επηρεαζει τον οργανισμο σε κυτταρικο επιπεδο και αυξανει τη θερμογενεση σε τρομακτικο βαθμο, επίσης αποτελει συστατικο σε κάποια καθαριστικά σπιτιου( σοβαρα!) Νομίζω οτι και ο γνωστος zyzz εξαιτίας αυτου πέθανε. Με συγχωρείτε για το offtopic :p

Nive
15-06-17, 20:23
Χαχα καταλαβα...για βουλωμενα σιφωνια κανει??
:green:

Ioannis Duff
15-06-17, 21:39
Νομίζω οτι και ο γνωστος zyzz εξαιτίας αυτου πέθανε
χωρις να θελω να συνεχισω το offtopic απλα να τονισω κατι- ανεξαρτητα απο την επικινδυνοτητα του σκευασματος αυτου ο zyzz εκανε κυκλο τουλαχιστον 4 φαρμακων για μεγαλα χρονικα διαστηματα σε συνδυασμο με ναρκωτικα. Δεν νομιζω ο λιποδιαλυτης αυτος να ηταν η αιτια.

AlexakisKon
15-06-17, 21:44
χωρις να θελω να συνεχισω το offtopic απλα να τονισω κατι- ανεξαρτητα απο την επικινδυνοτητα του σκευασματος αυτου ο zyzz εκανε κυκλο τουλαχιστον 4 φαρμακων για μεγαλα χρονικα διαστηματα σε συνδυασμο με ναρκωτικα. Δεν νομιζω ο λιποδιαλυτης αυτος να ηταν η αιτια.

νομιζω ηταν ο λογος θανατου, δηλαδη ο τυπος επαιρνε τα παντα και το dnp ηταν το too much. παντως γενικα το dnp θεωρειται ενα απο τα επικινδυνοτερα σκευασματα και ενας κυκλος μπορει να αφησει μονιμη ζημια

amateur666
15-06-17, 23:33
το dnp χρησιμοποιειται κ σε χρωματα βαφης νομιζω ειναι οτι χειροτερο...

Ioannis Duff
15-06-17, 23:49
Αναφερεστε στο φαρμακο "dnp" που χρησιμοποιειται, οχι στον λιποδιαλυτη που αναφερεται λιγο πιο πανω με το ονομα Dnp ετσι? :unsure:

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-06-17, 00:02
^^ Φυσικα..

AlexakisKon
16-06-17, 00:15
Αναφερεστε στο φαρμακο "dnp" που χρησιμοποιειται, οχι στον λιποδιαλυτη που αναφερεται λιγο πιο πανω με το ονομα Dnp ετσι? :unsure:

ναι το παραπανω ειναι απλα ενα χαζο μαρκετινγκ τρικ

Ioannis Duff
16-06-17, 00:19
Οκευ αυτο εξηγει πολλα :green:

Δικεφαλος
16-06-17, 01:22
το συγκεκριμενο προιον δεν περιεχει κανονικο DNP! επισης αν δεν εισαι επαγγελματιας bber με σωματικο λιπος κατω απο 5% σε κιλα ανω των 90 και με αυτοκτονικες τασεις δεν βρισκω τον λογω να θες να χρησημοποιησεις dnp! υπαρχουν καλυτερες και πιο ασφαλεις λυσεις αν καποιος επιλεξει τετοιον δρομο

RAMBO
02-07-17, 00:37
116940

Tα καλουδια μου:green:

pelex86
02-07-17, 12:05
116941


αυτά προς το παρόν :)

Ioannis Duff
02-07-17, 13:08
116941


αυτά προς το παρόν :)

Εισαι και εσυ στο Club του "αγορασα το black burn και σε 2 μερες βγηκε παντου σε εκπτωση?" :rolf: