PDA

Επιστροφή στο Forum : Super Multi (Dymatize)



Lao
01-02-11, 14:18
Γνωρίζω δύο άτομα που την προτιμούν, καλά λόγια λένε. Προσωπική άποψη δεν έχω, απλά ανοίγω το θέμα για λόγους αρχειοθέτησης.

20612

http://www.dymatize.com/clientuploads/directory/products/SuperMulti-Facts.jpg



Super Multi Vitamin

The Dymatize Super Multi is the perfect blend of vitamins and minerals specifically designed for the hard training athlete. In order for the human body to perform at its maximum potential, it is essential to nourish it with the necessary antioxidants, vitamins and minerals for fast recovery. Dymatize uses a special coating to help ensure an easy swallow and a more efficient absorption rate.

w@nted
02-02-11, 05:55
Την χρησιμοποιώ για πολύ καιρό και πιστεύω πως είναι πολύ καλή πολυβιταμίνη..

jimmy007
04-02-11, 06:32
Τα 5 τελευταια συστικά μου φαίνονται λίγο κουφά.. Νικέλιο??/:unsure::unsure:

Lao
04-02-11, 12:47
Τα 5 τελευταια συστικά μου φαίνονται λίγο κουφά.. Νικέλιο??/:unsure::unsure:

Silicon, vanadium και boron έχουν πολλές πολυβιταμίνες.

kostasbuilding
06-02-11, 21:20
Αν δεν κανω λαθος πριν χρονια δεν ηταν κοκκινες οι καψουλες και ηταν 90(μια καθε πρωι και ευγαζε 3 μηνες ..)τωρα βλεπω 120 και 2 την μερα(1μετα απο το γευμα..) καποια περαιτερω συμβουλη δια της χορηγησης...

sofos
06-02-11, 22:17
σορρυ ρε λαο αγορι μου αλλα εσυ καθε μηνα την χτυπας την πολυβιταμινη σου?γιατι τα χω παιξει με τα θρεντ που χεις ανοιξει μονο για βιταμινες γραφεις :shock::shock::shock:

Lao
06-02-11, 22:31
σορρυ ρε λαο αγορι μου αλλα εσυ καθε μηνα την χτυπας την πολυβιταμινη σου?γιατι τα χω παιξει με τα θρεντ που χεις ανοιξει μονο για βιταμινες γραφεις :shock::shock::shock:

Δεν κατάλαβα φιλαράκο, ποιο είναι το πρόβλημά σου; Αν δεν γουστάρεις το Χ θέμα μπορείς να μην συμμετέχεις, δεν σε υποχρεώνει κανείς. Κάτι πιο παραγωγικό έχεις να κάνεις;

Και στο κάτω κάτω, ελλειπές search έκανες, έχω ανοίξει θέματα που αφορούν όλο το φάσμα των συμπληρωμάτων. Ηρέμησε λίγο.

Titanium
06-02-11, 23:02
σορρυ ρε λαο αγορι μου αλλα εσυ καθε μηνα την χτυπας την πολυβιταμινη σου?γιατι τα χω παιξει με τα θρεντ που χεις ανοιξει μονο για βιταμινες γραφεις :shock::shock::shock:

Άκυρο ποστ.......:evilno:

Lao
06-02-11, 23:25
Αν δεν κανω λαθος πριν χρονια δεν ηταν κοκκινες οι καψουλες και ηταν 90(μια καθε πρωι και ευγαζε 3 μηνες ..)τωρα βλεπω 120 και 2 την μερα(1μετα απο το γευμα..) καποια περαιτερω συμβουλη δια της χορηγησης...

Δεν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη συμβουλή για την χορήγηση. Απλά παίρνεις 2 την μέρα, με φαγητό. Κατά κανόνα, μία με το πρωινό και μία με το μεσημεριανό. :toast:

sobral
06-02-11, 23:40
δεν χρειάζεται να τα παίρνει τα συμπληρώματα που ποστάρει ο Lao και ο χ,ψ Lao. Ο καθένας ανεβάζει κάτι γιατί απλά μπορεί να θέλει να ενημερωθεί γύρω από τα συστατικά και γενικότερα να εμπλουτίσει τις γνώσεις του. Και εγώ σκέφτομαι να ανεβάσω κάποια συμπληρώματα τα οποία ούτε καν κυκλοφορούν εδώ.απλά για να μάθω τι παίζει γύρω από κάποια νέα συστατικά. ;) όσο ζει κανείς μαθαίνει...

Lao
06-02-11, 23:48
δεν χρειάζεται να τα παίρνει τα συμπληρώματα που ποστάρει ο Lao και ο χ,ψ Lao. Ο καθένας ανεβάζει κάτι γιατί απλά μπορεί να θέλει να ενημερωθεί γύρω από τα συστατικά και γενικότερα να εμπλουτίσει τις γνώσεις του. Και εγώ σκέφτομαι να ανεβάσω κάποια συμπληρώματα τα οποία ούτε καν κυκλοφορούν εδώ.απλά για να μάθω τι παίζει γύρω από κάποια νέα συστατικά. ;) όσο ζει κανείς μαθαίνει...

Για να το κλείσουμε το θέμα, προσωπικά τα περισσότερα τα θέματα που δημιουργώ, τα ανοίγω για λόγους αρχειοθέτησης της βάσης δεδομένων μας και για λόγους ενημέρωσης όλων μας. Για αυτό υπάρχουν τα fora, για να ανταλάσσουμε πληροφορίες, να μαθαίνουμε και να γινόμαστε καλύτεροι.

Προφανώς και δεν παίρνω κάθε μήνα και άλλη πολυβιταμίνη όπως ίσως νομίζει ο sofos (έχω και πιο σημαντικά πράγματα να κάνω), χώρια το ότι και επίσης προφανώς δεν αφορούν όλα τα θέματά μου πολυβιταμίνες, όπως και πάλι λανθασμένα μπορεί να νομίζει ο sofos.

Κατά τ'άλλα, όπως είπα και πριν, κανένας δεν υποχρεώνει κανέναν να διαβάζει και να συμμετέχει στο οποιοδήποτε thread. :toast:

Polyneikos
07-02-11, 00:29
Προσωπική άποψη δεν έχω, απλά ανοίγω το θέμα για λόγους αρχειοθέτησης.


δεν χρειάζεται να τα παίρνει τα συμπληρώματα που ποστάρει ο Lao και ο χ,ψ Lao. Ο καθένας ανεβάζει κάτι γιατί απλά μπορεί να θέλει να ενημερωθεί γύρω από τα συστατικά και γενικότερα να εμπλουτίσει τις γνώσεις του. Και εγώ σκέφτομαι να ανεβάσω κάποια συμπληρώματα τα οποία ούτε καν κυκλοφορούν εδώ.απλά για να μάθω τι παίζει γύρω από κάποια νέα συστατικά. ;) όσο ζει κανείς μαθαίνει...

+1.

Σοφέ ,τι δεν καταλαβες από το αρχικο ποστ που εχω κανει bold;


σορρυ ρε λαο αγορι μου αλλα εσυ καθε μηνα την χτυπας την πολυβιταμινη σου?γιατι τα χω παιξει με τα θρεντ που χεις ανοιξει μονο για βιταμινες γραφεις :shock::shock::shock:

Αυτα τα ποστς με τασεις ειρωνίας ή εξυπναδας από εδω και στο εξης θα εχουν infractions και όταν ειναι επαναλαμβανόμενα από ενα μελος και ban για ορισμενο χρονικο διαστημα.

kostasbuilding
07-02-11, 12:48
οκ.Σ' ευχαριστώ λαο.!

Alexakos3
29-04-11, 11:47
Άλλες κριτικές σε αυτό το προιόν?? Το θεωρείται ισάξιο με τις adam ή τις opti-men ??

Lao
29-04-11, 13:23
Άλλες κριτικές σε αυτό το προιόν?? Το θεωρείται ισάξιο με τις adam ή τις opti-men ??

Αν και δεν την έχω πάρει, δεν νομίζω να είναι.

ionos1
29-04-11, 17:44
δεν ειναι ασχημες αλλα θα προτιμουσα τις optimen αν μιλαμε για το ιδιο κοστος!

Lao
30-04-11, 15:12
δεν ειναι ασχημες αλλα θα προτιμουσα τις optimen αν μιλαμε για το ιδιο κοστος!



Το θέμα όμως είναι ότι υπάρχουν ορισμένα πράγματα που δεν μου αρέσουν σε αυτή την πολυβιταμίνη, και είναι τα εξής:

- Μόνο 3.000 IU από την Α.
- Θα προτιμούσα η Α να είναι σε μορφή β-καροτένιου
- Η Ε είναι σε φτηνή και όχι ιδιαίτερα απορροφήσιμη μορφή
- Βλέπω πολλά «-ide» (oxide κτλ)
- Γενικά σαν ισορροπία μεταξύ των συστατικών δεν με πείθει

Γενικά, δεν βλέπω για ποιο λόγο να μην πάρει κάποιος την Adam, την Opti-Men, την Orange Triad, την Anavite κτλ, ακόμα και αν είναι ακριβότερες. Μου αρέσει η Dymatize όσον αφορά τις πρωτεϊνες της, αλλά στις πολυβιταμίνες δεν φαίνεται να τα πάει και πολύ καλά...

demaio13
21-03-12, 01:42
Πήρα την πολυβιταμίνη αυτή.Μου είπαν ότι είναι πολύ καλή.2 κάψουλες μετά το πρωινό.Στο πρώτο κατούρημα αφότου έχω παρει τις βιταμίνες αυτές,τα ούρα μου είχαν ένα παράξενο χρώμα,πολύ κίτρινα και φωσφοριζέ σα τους μαρκαδόρους για υπογράμμιση κάπως :P Είναι φυσιολογικό αυτο??Εχει συμβεί και σε άλλον με το συγκεκριμένο προιόν?Πείτε μου να ξέρω τι παίζει

TEFAAtzis
21-03-12, 02:14
Πήρα την πολυβιταμίνη αυτή.Μου είπαν ότι είναι πολύ καλή.2 κάψουλες μετά το πρωινό.Στο πρώτο κατούρημα αφότου έχω παρει τις βιταμίνες αυτές,τα ούρα μου είχαν ένα παράξενο χρώμα,πολύ κίτρινα και φωσφοριζέ σα τους μαρκαδόρους για υπογράμμιση κάπως :P Είναι φυσιολογικό αυτο??Εχει συμβεί και σε άλλον με το συγκεκριμένο προιόν?Πείτε μου να ξέρω τι παίζει

σε ολες τις πολυβιταμινες το ιδιο παιζει,ειναι απολυτα φυσιολογικο μην φοβασαι!!!

demaio13
21-03-12, 20:26
σε ολες τις πολυβιταμινες το ιδιο παιζει,ειναι απολυτα φυσιολογικο μην φοβασαι!!!

ΟΚ τότε,ευχαριστώ:)

Metalhead|T|
14-05-13, 01:34
παίδες την πήρε το μάτι μου στον πορτογάλο..εχει πολλά πραγματα μεσα ..αξίζει τον κόπο για την τιμή της ?

COBRA_STYLE
14-05-13, 11:16
Σιγα τα πολλα πραγματα που εχει...και σιγα την πολυβιταμινη...οι τσιπηδες.Παρε καποια αλλη,αυτη ειναι αποτυχια.

Ace
14-05-13, 14:40
Aν εχεις αφραγκιες καλη ειναι. Τιμια για τα λεφτα της. Υπαρχουν βεβαια 5-6 πολυβιταμινες που ειναι δυναμιτες σε σχεση μ αυτην. Αν οι απαιτησεις σου δν ειναι στα κοκκινα τοτε ειναι οκ.
*Τested*

ΣΙΑΜΙ
19-05-13, 02:27
εμενα προσωπικα μου αρεσε...αν και κατα την γνωμη μου υπερβολικες τιμες σε υδατοδιαλυτες (οπως οι περισσοτερες πολυβιταμινες βεβαια).Πολυ καλη χωνεψη χωρις φουσκωματα,τα αξιζει τα λεφτα της...

petrosmak
17-08-18, 23:43
124167

124168

πως το βλεπετε;

Lao
29-08-18, 02:53
@petrosmak, εξακολουθεί να είναι μέτρια.