PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA 6000 (Gaspari Nutrition)



beefmeup
01-02-11, 21:51
103467

180 Tablets
Supplement Facts
Serving Size-6Tablets
Servings Per Container-30
Amount Per Serving % RDA

Vitamin B6* (Pyridoxine-5-Phosphate) 4mg 200%
Vitamin B12 100ug (mcg) 1667%

Also Provides:
L-Leucine 4000mg *
L-Valine 1000mg *
L-Isoleucine 1000mg *

παρολο που εψαξα,δεν τα βρηκα στην αξιολογηση πραγμα περιεργο γιατι θυμαμαι οτι με καποιον τα συζητουσαμε..:unsure:

4:1:1,ειναι...
κ τελικα αυτα πηρα μητσο,μου ηρθαν κιολας..

Titanium
01-02-11, 21:56
6gr bcaa ανα ταμπλετα????:unsure::unsure:
Εντιτ...Τωρα το ιδα..Ανα 6...

dhmhtrhs
01-02-11, 22:02
και εγω τα εχω παρει και θα τα δοκιμασω σε λιγο..πολυ σωστα φαινονται!!

Dreiko
01-02-11, 22:25
τα εχω κοζαρει εδω και λιγο καιρο....:thumbup:



Υ.Γ.Με τον Μητσο το λεγατε Διονυση...στο θεμα για τα αμινοξεα αν δε κανω λαθος...

beefmeup
01-02-11, 22:33
Υ.Γ.Με τον Μητσο το λεγατε Διονυση...στο θεμα για τα αμινοξεα αν δε κανω λαθος...

μαλλον ναι:toast:

σε καμια βδομαδα λογικα θα τα ξεκινησω,οχι οτι περιμενω να δω τπτ διαφορες,αλλα ηταν κ φτηνα οποτε..:turtle:

Titanium
01-02-11, 23:32
Διονύση πόσα θα παίρνεις και πότε???

giannis64
01-02-11, 23:35
προφανως πριν και μετα την προπο. αλλα ρε παιδια...

πολυ μεγαλες ταμπλετες μιλαμε :shock::shock:

beefmeup
01-02-11, 23:38
μπα οχι μονο μετα μια δοση κ θα συμπληρωνω το bcaa+eaa (LG)..
πριν δεν περνω τπτ,μονο κανα νιτρικο φαρμακι:green:

γιατι μεγαλες τζον??ειναι μικροτερες απο τα αλλα της γκασπαρι..μισες βασικα;)
ειναι του 1γρ η μια:)

giannis64
01-02-11, 23:39
αν ειναι ετσι ειναι οκ. γιατι αυτες οι ταμπλετες θα ειναι οκ, και οι αλλες της γκασπαρι θα ειναι οικ.:shock:

Titanium
01-02-11, 23:39
μπα οχι μονο μετα μια δοση κ θα συμπληρωνω το bcaa+eaa (LG)..
πριν δεν περνω τπτ,μονο κανα νιτρικο φαρμακι:green:

γιατι μεγαλες τζον??ειναι μικροτερες απο τα αλλα της γκασπαρι..μισες βασικα;)
ειναι του 1γρ η μια:)

Δηλαδη θα περνεις 6 ταμλετες και θα πινεις και το LG????
Ηταν πολύ φτηνό εεε????:green:

Devil
01-02-11, 23:40
καλα φαινονται.... θελω να παρω και εγω τωρα αμινο...

ελεγα για τις lg τα κλασσικα... αλλα δεν ξερω... ειδομεν...

παω να τσεκαρω τιμη....

beefmeup
01-02-11, 23:43
Δηλαδη θα περνεις 6 ταμλετες και θα πινεις και το LG????
Ηταν πολύ φτηνό εεε????:green:

γιαννη ναι ειναι μισες απτις αλλες μην ανυσηχεις:toast:

βαγγελη,αυτο θα κανω..
24 ευρα,μου βγηκε περιπου μαν..:toast::weights:

Titanium
01-02-11, 23:44
γιαννη ναι ειναι μισες απτις αλλες μην ανυσηχεις:toast:

βαγγελη,αυτο θα κανω..
24 ευρα,μου βγηκε περιπου μαν..:toast::weights:

Χρήστος:green::green::green:

Dreiko
01-02-11, 23:46
Χρήστος:green::green::green:

τον εχω κανει να με σκεφτεται συνεχεια....ειμαι μοιραιος...:porc::porc::porc:

jimmy007
14-02-11, 18:36
Mήπως είναι καλύτερο να τα χωρίζουμε σε 3 tablets αμέσως πριν και 3 κατά τη διάρκεια της προπόνησης?

beefmeup
14-02-11, 18:39
Mήπως είναι καλύτερο να τα χωρίζουμε σε 3 tablets αμέσως πριν και 3 κατά τη διάρκεια της προπόνησης?

μπα οχι..μετα θα χεις πολυ μικρες δοσεις.
εγω φαντασου τα περνω μαζι με επιπλεον σκονη διακλαδισμενης..δλδ τα πηρα σαν συμπληρωματικα,στο..συμπληρωμα,χνιεχ!
κατα την διαρκεια δεν εχεις αναγκη για τπτ βασικα..

jimmy007
14-02-11, 19:12
μπα οχι..μετα θα χεις πολυ μικρες δοσεις.
εγω φαντασου τα περνω μαζι με επιπλεον σκονη διακλαδισμενης..δλδ τα πηρα σαν συμπληρωματικα,στο..συμπληρωμα,χνιεχ!
κατα την διαρκεια δεν εχεις αναγκη για τπτ βασικα..

Καλά ρε πόσα BCAA'S παίρνεις?
Αν πίνω μετά την προπόνηση Isolate,μαζί παίρνω και τα BCAA'S?

beefmeup
14-02-11, 22:07
αν περνεις πρωτεινη,δεν θες τπτ αλλο.

τα αμινο ειναι για αλλη δουλεια,κ στην περιπτωση που δεν περνεις πρωτεινη..
τωρα εγω πρεπει να περνω περι τα 10-12γρ διακλαδισμενης ποστ..

jimmy007
14-02-11, 23:02
αν περνεις πρωτεινη,δεν θες τπτ αλλο.

τα αμινο ειναι για αλλη δουλεια,κ στην περιπτωση που δεν περνεις πρωτεινη..
τωρα εγω πρεπει να περνω περι τα 10-12γρ διακλαδισμενης ποστ..

To θέμα είναι ότι η Isolate που παίρνω δεν είναι εμπλουτισμένη με BCAA'S και δεν έχει αρκετή λευκίνη κυρίως. Η Whey Isolate της Sci-Mentor είναι. Σε αυτή την περίπτωση συμπληρώνω με τα BCAA'S?

sobral
15-02-11, 00:07
τώρα τσέκαρα την Ιsolate της sci-mentor που έχεις. Πως έχει τόσα λίγα bcaa??:unsure: περίεργο...δεν έχω ξαναδεί τόσο χαμηλά ποσοστά per serving (L-Valine*
1638mg,L-Isoleucine* 420mg, L-Leucine* 333mg). Μάλλον δεν έκανες και την καλύτερη αγορά (αν κ εχει άλλα καλα πραγματακια όπως το Colostum και τα πεπτικά ένζυμα). Λογικά θα χρειαστείς έξτρα bcaa. :P

jimmy007
15-02-11, 01:25
τώρα τσέκαρα την Ιsolate της sci-mentor που έχεις. Πως έχει τόσα λίγα bcaa??:unsure: περίεργο...δεν έχω ξαναδεί τόσο χαμηλά ποσοστά per serving (L-Valine*
1638mg,L-Isoleucine* 420mg, L-Leucine* 333mg). Μάλλον δεν έκανες και την καλύτερη αγορά (αν κ εχει άλλα καλα πραγματακια όπως το Colostum και τα πεπτικά ένζυμα). Λογικά θα χρειαστείς έξτρα bcaa. :P

Βασικά πρέπει να έχει γίνει λάθος γιατί αν προσθέσεις όλα τα αμινοξέα που έχει βγαίνουν λιγότερα από 20 γρ ενώ το scoop έχει 26,4.
Καλή ήταν η αγορά γιατί την πήρα 25% κάτω από την τιμή και η Sci-Mentor έχει μέσα πραγματάκια που βοηθούν πολύ στην απορρόφηση...
Έχτρα ΒCAA's θα έπαιρνα έτσι και αλλιώς..

beefmeup
15-02-11, 12:08
Βασικά πρέπει να έχει γίνει λάθος γιατί αν προσθέσεις όλα τα αμινοξέα που έχει βγαίνουν λιγότερα από 20 γρ ενώ το scoop έχει 26,4.
Καλή ήταν η αγορά γιατί την πήρα 25% κάτω από την τιμή και η Sci-Mentor έχει μέσα πραγματάκια που βοηθούν πολύ στην απορρόφηση...
Έχτρα ΒCAA's θα έπαιρνα έτσι και αλλιώς..

007,λαθος ξελαθος,αν περνεις μια ισο,δεν θες τπτ αλλο απο αμινο..
μην αρχισουμε παλι με μελετες που δειχνουν οτι μεχρι κ 20γρ πρωτεινης χωρις τπτ αλλο ειναι αρκετα να εχεις αυξημενη μυικη προτεινοσυνθεση μετα την προπονα.
η γνωμη μου ειναι οτι εισαι καλα με την πρωτεινη,κ δεν θες τπτ αλλο..

τωρα για να μην βγουμε εντελως οφ,αν ντε κ καλα θες να παρεις κατι(που περισοτερο καλο θα σου κανει ψυχολογικα,βασικα),αυτα τα αμινο ειναι μια καλη κ φτηνη επιλογη.

jimmy007
15-02-11, 23:37
007,λαθος ξελαθος,αν περνεις μια ισο,δεν θες τπτ αλλο απο αμινο..
μην αρχισουμε παλι με μελετες που δειχνουν οτι μεχρι κ 20γρ πρωτεινης χωρις τπτ αλλο ειναι αρκετα να εχεις αυξημενη μυικη προτεινοσυνθεση μετα την προπονα.
η γνωμη μου ειναι οτι εισαι καλα με την πρωτεινη,κ δεν θες τπτ αλλο..

τωρα για να μην βγουμε εντελως οφ,αν ντε κ καλα θες να παρεις κατι(που περισοτερο καλο θα σου κανει ψυχολογικα,βασικα),αυτα τα αμινο ειναι μια καλη κ φτηνη επιλογη.

Mάλλον για πριν την προπόνηση θα πάνε τα αμινοξέα τελικά...

Kaloutsikos
16-02-11, 00:15
Δεν τα μπορώ τα χάπια με τίποτα, τόσο δύσκολο είναι να βγάλουνε σε σκόνη:P

beefmeup
16-02-11, 19:52
Mάλλον για πριν την προπόνηση θα πάνε τα αμινοξέα τελικά...

καλυτερα ετσι..;)

Devil
17-02-11, 03:46
Δεν τα μπορώ τα χάπια με τίποτα, τόσο δύσκολο είναι να βγάλουνε σε σκόνη:P

εχουν μεγαλητερο κερδος ετσι ;)

Kaloutsikos
17-02-11, 10:29
εχουν μεγαλητερο κερδος ετσι ;)

Σιγά μην δε κοιτάγανε το κέρδος τους!:P

PPP
07-03-11, 14:36
Παιδιά καλησπέρα, εγω που παίρνω 3 scoop την ημέρα απο πρωτείνη Whey της ΟΝ που έχει ανα scoop 5γρ. ΒCAA + πάρω και αυτές τις ταμπλέτες, πρίν και μετά την προπόνηση λέτε να επιβαρύνω τον οργανισμό μου; Δηλαδή μόνο απο Whey ΟΝ παίρνω 15gr. BCAA/ημέρα

Devil
07-03-11, 16:02
Παιδιά καλησπέρα, εγω που παίρνω 3 scoop την ημέρα απο πρωτείνη Whey της ΟΝ που έχει ανα scoop 5γρ. ΒCAA + πάρω και αυτές τις ταμπλέτες, πρίν και μετά την προπόνηση λέτε να επιβαρύνω τον οργανισμό μου; Δηλαδή μόνο απο Whey ΟΝ παίρνω 15gr. BCAA/ημέρα

οχι.... αμα βαλεις και τις τροφες... σου βγαινουν πολυ παραπανω...

jimmy007
07-03-11, 16:52
Δεν τα μπορώ τα χάπια με τίποτα, τόσο δύσκολο είναι να βγάλουνε σε σκόνη:P

Eγώ τα καταπίνω και τα 6 ταυτόχρονα μαζί με 2 κάψουλες HMB όλα μαζί...:green::green:

Kaloutsikos
08-03-11, 22:09
Eγώ τα καταπίνω και τα 6 ταυτόχρονα μαζί με 2 κάψουλες HMB όλα μαζί...:green::green:

:bowdown:

jackieboy
22-03-11, 13:57
Και γω αυτα πηρα πριν λιγες μερες και αποτι διαβαζω, μιας και παιρνω την whey μου(Gold Stadnard) μετα την προπονηση, δεν χρειαζομαι και bcaa(?)

Οποτε να παιρνω μια δοση των 6 πριν? Οταν λεμε πριν, 20 λεπτα πριν ή πριν μπω στο γυμμαστηριο?:P

beefmeup
22-03-11, 14:00
κανα 5 λεπτο πριν μπεις καλα ειναι..

αφου περνεις αυτην την σκονη μεταπροπο δεν θες αλλα αμινο σε εκεινη την φαση.

sofos
03-05-11, 05:15
κανα 5 λεπτο πριν μπεις καλα ειναι..

αφου περνεις αυτην την σκονη μεταπροπο δεν θες αλλα αμινο σε εκεινη την φαση.

τι διαφορα εχουν τα bcaa σε καψουλες?απορροφωνται πιο αργα απ οτι σε σκονη οπως πχ κανα xtend?:unsure: γιατι ενας που πουλαει συμπληρωματα ετσι μ ειπε οτι τα bcaa σε χαπια εχουν πιο αργη απορροφηση :unsure:

beefmeup
03-05-11, 10:44
αποροφουνται καπως αργοτερα μεχρι να τα διασπασει(τις καψουλες) το στομαχι..η σκονη περναει "αερας" αυτη ειναι η διαφορα..

sofos
03-05-11, 15:52
αποροφουνται καπως αργοτερα μεχρι να τα δισαπασει(τις καψουλες) το στομαχι..η σκονη περναει "αερας" αυτη ειναι η διαφορα..

αα μαλιστα,thnx για την απαντηση beef :)

Kaloutsikos
03-05-11, 15:54
αποροφουνται καπως αργοτερα μεχρι να τα δισαπασει(τις καψουλες) το στομαχι..η σκονη περναει "αερας" αυτη ειναι η διαφορα..

Δεν έχει και τρελή διαφορά, μισό λεπτό αν τα αφήσεις μέσα στο
στόμα η κάψουλα σχεδόν έχει λιώσει...

sofos
03-05-11, 16:06
Δεν έχει και τρελή διαφορά, μισό λεπτό αν τα αφήσεις μέσα στο
στόμα η κάψουλα σχεδόν έχει λιώσει...

οι πλαστικες καψουλες τυπου ανιμαλ μ στακ και σιντα δε το κοβο να λιωνουν ομως χαχαχαχ

Kaloutsikos
03-05-11, 16:58
οι πλαστικες καψουλες τυπου ανιμαλ μ στακ και σιντα δε το κοβο να λιωνουν ομως χαχαχαχ

θα σε γελάσω γιατί Animal δεν έχω πάρει ακόμα! :green:

SUBAS
17-05-11, 18:51
τα δοκιμασα κι εγω αυτα σημερα.ειχα ομους τραπεζοειδης.μια δοση με 500ml πριν ξεκινησω προπονα.και μετα την προπονηση τα πηρα μαζι με την Creatine Uptake System της Reflex Nutrition.υπαρχει προβλημα αφομοιωσης απο τον οργανισμο;
τωρα κατα την διαρκεια της προπονησης πιστευω οτι με βοηθησαν να πρηστω πιο γρηγορα..

Kaloutsikos
17-05-11, 23:34
τα δοκιμασα κι εγω αυτα σημερα.ειχα ομους τραπεζοειδης.μια δοση με 500ml πριν ξεκινησω προπονα.και μετα την προπονηση τα πηρα μαζι με την Creatine Uptake System της Reflex Nutrition.υπαρχει προβλημα αφομοιωσης απο τον οργανισμο; όχι
τωρα κατα την διαρκεια της προπονησης πιστευω οτι με βοηθησαν να πρηστω πιο γρηγορα.. δεν το νομίζω αυτό, ιδέα σου θα ήταν.

Πήρες 6 χάπια με 500 ml νερό?

SUBAS
18-05-11, 17:32
Πήρες 6 χάπια με 500 ml νερό?

ναι γιατι ετσι λεει το κουτι επανω..με φουσκωσε ασε!!!πιστευεις οτι και με 200ml καλα θα ειναι;γιατι θελω να βαλω και ενα προεξασκητικο...τι λες;

beefmeup
18-05-11, 17:36
ναι γιατι ετσι λεει το κουτι επανω..με φουσκωσε ασε!!!πιστευεις οτι και με 200ml καλα θα ειναι;γιατι θελω να βαλω και ενα προεξασκητικο...τι λες;

εγω αυτα με 2 γουλιες τα κατεβαζω:P

Kaloutsikos
18-05-11, 17:37
ναι γιατι ετσι λεει το κουτι επανω..με φουσκωσε ασε!!!πιστευεις οτι και με 200ml καλα θα ειναι;γιατι θελω να βαλω και ενα προεξασκητικο...τι λες;

Εγώ τα δικά μου τα bcaa,
ένα χάπι μισή γουλιά τα πίνω, :P
ποιες τόσο ώστε να μην φουσκώσεις.

SUBAS
18-05-11, 17:43
χαχα ωραιοι!!αυτο θα κανω κι εγω τωρα!για να βαλω και το white flood πριν προπονα..πως τα βλεπεται αυτα;πριν και μετα προπονα τα περνω..να τα περνω και πριν κοιμηθω;ή το πρωι οταν ξυπναω;

amateur666
18-05-11, 17:45
εγω εχω τ BCAA 6000 κ τα animal nitro μεταπροπονητικα παιρνω κ whey isolate ειμαι σε πεπιοδο γραμμωσησ εδω κ τρεισ μερεσ παιρνω 6 χαπια BCAA 6000 πριν προπο μετα τ διαδρομο στο τελοσ τησ προπο περνω νιτρο αμεσωσ κ μετα απο κανα 10 λεπτο ισολατε γουει..ειναι υπερβολη δλδ..ηη ειναι οκ λογω οτι ειμαι σε γραμμωση και κανω πολυ διαδρομο κ πριν κ μετα την προπο..?????//..

arisfwtis
18-05-11, 18:13
αμα κανεις διαδρομο το πρωι παρε νιτρο πριν ανεβεις (με αδειο στομαχι)

και τα bcaa πριν η μετα την προπονηση


ετσι θα το κανα εγω :)

tonycub
01-09-11, 23:53
Πηρα και εγω αυτα τα αμινοξεα και επειδη ειναι πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω θελω να μου πειτε ποτε ειναι η καλυτερη στιγμη για να τα παιρνω,ειχα σκεφτει να το εκανα 3 πριν προπο και 3 μετα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλυτερα ολα πριν.Πληροφοριακα μαζι με τα αμινο θα χρησιμοποιω την prostar 100% whey protein.

tonycub
02-09-11, 15:05
Κανεις???

Kaloutsikos
02-09-11, 15:09
Πηρα και εγω αυτα τα αμινοξεα και επειδη ειναι πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω θελω να μου πειτε ποτε ειναι η καλυτερη στιγμη για να τα παιρνω,ειχα σκεφτει να το εκανα 3 πριν προπο και 3 μετα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλυτερα ολα πριν.Πληροφοριακα μαζι με τα αμινο θα χρησιμοποιω την prostar 100% whey protein.

Οταν λες 3, τι εννοείς σκούπ?
και επίσης τι εννοείς όλα μαζί?

tonycub
02-09-11, 15:30
Οταν λες 3, τι εννοείς σκούπ?
και επίσης τι εννοείς όλα μαζί?
Οχι σκουπ,ταμπλετες ειναι...το serving ειναι 6 και ειναι 4:1:1

Kaloutsikos
02-09-11, 18:28
Οχι σκουπ,ταμπλετες ειναι...το serving ειναι 6 και ειναι 4:1:1

Ωπ SORRY φίλος μπερδεύτηκα! :bowdown:

Δεν θα δείς κάποια διαφορά αν τα πάρεις και πριν και μετα 3+3 (λεπτομέρειες)
πάρε τα 6 πριν και μετά την προπόνηση την πρωτεΐνη σου!:thumbup:

tonycub
03-09-11, 12:51
Ναι ετσι θα το κανω...thnx!:green::thumbup:

Adinamos
03-09-11, 13:45
Μπορεις να τα βαλεις μαζι με τα γευματα?
Και εγω στο ακυρο τα πηρα επειδη ηταν σε καλη τιμη αλλα για πριν την προπο εχω jacked κ για μετα εχω isolate, για αυτο ρωταω.

tonycub
13-09-11, 17:16
Ποση ωρα πριν την προπονηση ειναι καλα για ν τα παρω?

Adinamos
13-09-11, 17:35
Ποση ωρα πριν την προπονηση ειναι καλα για ν τα παρω?

10' - 15'.

vp2
17-09-11, 15:09
Εγώ επειδή μετά τα βάρη κάνω 30-40' διάδρομο τα παίρνω στο ενδιάμεσο, ανάμεσα από βάρη και αερόβια.Και μετά την αερόβια την πρωτεΐνη.
Καλύτερα δεν είναι έτσι;Ούτως ή άλλως για βάρη πάω 2 ώρες μετά το μεσημεριανό οπότε δεν μου χρειάζονται πριν νομίζω.Τι λέτε;

average_joe
17-09-11, 15:12
^
καλα τα λες...
αν εισαι σε υπερθερμιδικη και τρεχεις κανα 20λεπτο ισως και να μην χρειαζονται (αλλα δεν κανουν και κακο).
αν τρεχεις παραπανω αστο οπως λες.

Devil
17-09-11, 15:48
Εγώ επειδή μετά τα βάρη κάνω 30-40' διάδρομο τα παίρνω στο ενδιάμεσο, ανάμεσα από βάρη και αερόβια.Και μετά την αερόβια την πρωτεΐνη.
Καλύτερα δεν είναι έτσι;Ούτως ή άλλως για βάρη πάω 2 ώρες μετά το μεσημεριανό οπότε δεν μου χρειάζονται πριν νομίζω.Τι λέτε;

ναι μια χαρα ειναι ετσι...δεν εχεις προβλημα;)

SAMBO
23-10-11, 16:07
με υποθερμιδικη διετα,καταφερα να ελαχιστοποιισω τον καταβολισμο μου...εχασα αρκετο λιπος...κ ειχα τρελη ενεργια στην προπονηση!!!

TEFAAtzis
23-10-11, 16:32
με υποθερμιδικη διετα,καταφερα να ελαχιστοποιισω τον καταβολισμο μου...εχασα αρκετο λιπος...κ ειχα τρελη ενεργια στην προπονηση!!!

ακουστηκες σαν διαφιμηση του Gaspari,μηπως υπερβαλλεις λιγο ρε αδερφε?

sobral
23-10-11, 16:39
με υποθερμιδικη διετα,καταφερα να ελαχιστοποιισω τον καταβολισμο μου...εχασα αρκετο λιπος...κ ειχα τρελη ενεργια στην προπονηση!!!

με τα bcaa τρελή ενέργεια??διαφήμιση όπως είπε κ ο φίλος...κ το χάσιμο λίπους θα ήταν από την υποθερμιδική.

Kaloutsikos
29-10-11, 00:57
με υποθερμιδικη διετα,καταφερα να ελαχιστοποιισω τον καταβολισμο μου...εχασα αρκετο λιπος...κ ειχα τρελη ενεργια στην προπονηση!!!

θα συμφωνήσω με τα παιδιά,
τα Bcaa δεν έχουνε αυτές τις ιδιότητες!

SAMBO
07-11-11, 03:21
υπερέβαλα λίγο...όσο για το αν eiμε διαφημιστής....deite τη γράφω για το μητοτροπιν που ινε γάσπαρη κ αυτό.....ΟΎΤΕ ΚΑΝ!!! η λευκίνη είναι το πρώτο αμινξη που θα γίνει γλυκόζη κατά την διάρκια της προπόνησης...την ιδιότητα αυτή την έχουν μόνο 8 αμινοξέα[αν θυμαμαι καλα],3 από αυτά είναι τα bcaa...και εκτος αυτου τα BCAA δεν μπορει να τα παραγει ο οργανισμος μας,οποτε καλο ειναι να ειναι σε περισια[απο την διατροφη μασ] αν 8ελουμε αναβολισμο...

adamz
16-01-12, 23:51
пαιδια ξερει κανεις την σωστη δοσολογια αναμερα για τα συγκεκριμενα αμινοξεα?...

εγω παιρνω 3 πριν την προπο 3 μετα...μαζι με την πρωτεινη αλλα δεν ξερω αν ειναι το σωστο..

λιγο βοηθεια κανεις :unsure:

exkaliber
16-01-12, 23:53
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12885-BCAA-6000-%28Gaspari-Nutrition%29&highlight=BCAA+6000

marvin
08-02-12, 01:34
Μιας και για τα αμινοξεα που επινα ειχα διαβασει διαφορα ηταν σε υγρη μορφη,σημερα αγορασα BCAA 6000 (Gaspari Nutrition) .Ο υπαληλος μου προτινε 3χαπια πριν και 3 χαπια μετα,αλλα θεωρω οτι αυτη δεν ειναι δοση για μενα καθως ειμαι πιο λιγη:P σωματικα απο εσας.Καθως τα χρειαζομαι προς το παρον μονο για πριν το πρωινο αεροβιο και μερες που παω νυστικη να δουλεψω ποδια στο γυμν αεροβια ειπα να παρω μια δοση των 4 χαπιων και μετα το γυμν πρωτεινη.Καμια γνωμη;

Devil
08-02-12, 15:54
Μιας και για τα αμινοξεα που επινα ειχα διαβασει διαφορα ηταν σε υγρη μορφη,σημερα αγορασα BCAA 6000 (Gaspari Nutrition) .Ο υπαληλος μου προτινε 3χαπια πριν και 3 χαπια μετα,αλλα θεωρω οτι αυτη δεν ειναι δοση για μενα καθως ειμαι πιο λιγη:P σωματικα απο εσας.Καθως τα χρειαζομαι προς το παρον μονο για πριν το πρωινο αεροβιο και μερες που παω νυστικη να δουλεψω ποδια στο γυμν αεροβια ειπα να παρω μια δοση των 4 χαπιων και μετα το γυμν πρωτεινη.Καμια γνωμη;

καθε χαπι αντιστοιχει σε 2γρ πρωτεινης..... αρα εγω θα ελεγα κανα 5 χαπια... πριν η' μετα εσυ το διαλεγεις...

sTeLaKoS
09-02-12, 00:44
καθε χαπι αντιστοιχει σε 2γρ πρωτεινης.....


1γρ δεν είναι ή κάπου μπερδεύομαι;


180 Tablets
Supplement Facts
Serving Size-6Tablets
Servings Per Container-30
Amount Per Serving % RDA

Vitamin B6* (Pyridoxine-5-Phosphate) 4mg 200%
Vitamin B12 100ug (mcg) 1667%

Also Provides:
L-Leucine 4000mg *
L-Valine 1000mg *
L-Isoleucine 1000mg *

marvin
09-02-12, 00:56
Δεν ξερω αν ειναι 1 η 2 γρ παντως μετα τα τρια ο λαιμος μου αρνηται να καταπιει το 4ο κολλησε λεμε..:bbbiceps:

Devil
09-02-12, 09:54
οπα Στελιο ναι @@κια.... τα μπερδεψα με τα αλλα τις gaspari με την υδρολιμενη...:green:

μαρβιν.... καλητερα να μεινεις στα 6.... δεν βλεπω το λογο να πας πιο πανω η' πιο κατω...

sTeLaKoS
09-02-12, 15:57
οπα Στελιο ναι @@κια.... τα μπερδεψα με τα αλλα τις gaspari με την υδρολιμενη...:green:

:toast:


μαρβιν.... καλητερα να μεινεις στα 6.... δεν βλεπω το λογο να πας πιο πανω η' πιο κατω...

+1

Είσαι σε υποθερμιδική και πηγαίνεις για προπόνηση ποδιών μετά από 9-10 ώρες νηστείας, χρειάζεσαι μια καλή ποσότητα bcaa ;)

marvin
09-02-12, 18:10
οπα Στελιο ναι @@κια.... τα μπερδεψα με τα αλλα τις gaspari με την υδρολιμενη...:green:

μαρβιν.... καλητερα να μεινεις στα 6.... δεν βλεπω το λογο να πας πιο πανω η' πιο κατω...


6;;;;;;;:shock: ειναι σωστο εγω που ειμαι 50 κιλα και κατι:green: να παιρνω την ιδια ποσοτητα με καποιον που ειναι 80 κιλα;

Devil
09-02-12, 20:57
6;;;;;;;:shock: ειναι σωστο εγω που ειμαι 50 κιλα και κατι:green: να παιρνω την ιδια ποσοτητα με καποιον που ειναι 80 κιλα;

κοιτα η ποσοτητα για 80 κιλα ειναι κοντα στα 8γρ σαν μινιμουμ....

στα 50 που εισαι εσυ υπολογιζω με κανα 5γρ να εισαι κομπλε.... 1 γρ παραπανω μονο καλο θα κανει στη φαση που το χρησιμοποιεις....

καψουλες ειναι η' χαπια.....?

marvin
09-02-12, 21:00
κοιτα η ποσοτητα για 80 κιλα ειναι κοντα στα 8γρ σαν μινιμουμ....

στα 50 που εισαι εσυ υπολογιζω με κανα 5γρ να εισαι κομπλε.... 1 γρ παραπανω μονο καλο θα κανει στη φαση που το χρησιμοποιεις....

καψουλες ειναι η' χαπια.....?

Χαπια...ψιλομεγαλουτσικα!!!!:bbbiceps:

Devil
09-02-12, 21:07
Χαπια...ψιλομεγαλουτσικα!!!!:bbbiceps:

2 λυσεις..... η' κανεις κουραγιο και τα καταπινεις.... η' αλλιως τα λιωνεις με ενα κουταλι....

marvin
09-02-12, 21:15
2 λυσεις..... η' κανεις κουραγιο και τα καταπινεις.... η' αλλιως τα λιωνεις με ενα κουταλι....



Που θα παει θα μαθω,να καταπινω..αν και να σου πω την αληθεια μου δεν ειμαι σιγουρη οτι θα γινει ποτε αυτο.Σκεφτομουν να τα κοβω στη μεση...για ψυχολογικους λογους και μονο αλλα θα θελω πολυ νερο μετα.:green:

sak
09-02-12, 21:23
2 λυσεις..... η' κανεις κουραγιο και τα καταπινεις.... η' αλλιως τα λιωνεις με ενα κουταλι....

...για να λιωσουνε τα συγκεκριμενα θελουνε φουρνελο...

Devil
09-02-12, 21:26
...για να λιωσουνε τα συγκεκριμενα θελουνε φουρνελο...

υπερβολες.... παντα υπαρχει πιο ευκολη λυση.....:green::turtle:

http://www.northerntool.com/images/product/images/119901_lg.jpg

sTeLaKoS
09-02-12, 21:29
Που θα παει θα μαθω,να καταπινω..αν και να σου πω την αληθεια μου δεν ειμαι σιγουρη οτι θα γινει ποτε αυτο.Σκεφτομουν να τα κοβω στη μεση...για ψυχολογικους λογους και μονο αλλα θα θελω πολυ νερο μετα.:green:


Μη τα κόβεις στη μέση, υπάρχει περίπτωση να σου κάτσει τον λαιμό επειδή θα χει γωνίες. Την έχω πάθει! :1laugh:

sak
09-02-12, 21:40
υπερβολες.... παντα υπαρχει πιο ευκολη λυση.....:green::turtle:

http://www.northerntool.com/images/product/images/119901_lg.jpg



χαχχχ... μα πως δεν το σκεφτηκα! Επιμενω παντως στην λυση του φουρνελου, αφου ετσι εκτος του οτι γινονται κομματια , καθαριζει και τα δοντια απ την πετρα!! :green:

kafros gate 7
22-03-12, 00:17
παιδια να σας ρωτησω πολλοι ειδα οτι τα παιρνετε πριν την προπονηση.
χθες τα αγορασα.πως πιστευετε ειναι καλυτερο να λαμβανονται?
και τα 6 πριν την προπονηση και μετα την προπονηση whey, 3 πριν και 3 μετα ή ολα
μαζι μετα την προπονηση και whey πριν?

Galthazar
22-03-12, 00:26
αφου παιρνεις whey μετα δεν τα χρειαζεσαι για ποστ σε καλυπτει η πρωτεινη. Αρα, βαλτα πριν την προπο αφου θες

kafros gate 7
22-03-12, 01:02
τις ημερες που δεν παω προπονηση?

sTeLaKoS
22-03-12, 01:04
Τις οφ μέρες δε χρειάζεται να παίρνεις. :thumbup:

leftis
22-03-12, 17:48
Τις οφ μέρες δε χρειάζεται να παίρνεις. :thumbup:

Σόρρυ για το οφ, αλλά αυτό γιατί? Δεν χρειάζονται αμινοξέα τις off μέρες για αναδόμηση? :unsure:

chris corfu
22-03-12, 19:06
εννοει οτι δεν χρειαζονται απο το συμπληρωμα, προφανως χρειαζεται αλλα καλυπτεται απο την συνολικη καταναλωση πρωτεινης..

Jimy
26-03-12, 01:01
Πoια η διαφορα απο τα 8000?

Devil
26-03-12, 15:37
Πoια η διαφορα απο τα 8000?

τα 8000 ειναι hydro protein.... αυτα εδω ειναι bcaa....

Jimy
26-03-12, 22:19
Δεν καταλαβα :( Βασικα ψαχνω ενα προιον ιδιου τυπου για να αντικαταστησω τα uni-liver της Universal.

beefmeup
27-03-12, 12:09
ε,παρε τα 8000 τοτε για αυτο που θες..

kafros gate 7
29-03-12, 18:37
μηπως ειναι καλυτερα να τα βαλω μεταξυ προπονησης και αεροβιας που κανω για 20-30 λεπτα
μετα την προπονηση με βαρη?

σορρυ που σας πριζω...:)

Jimy
30-03-12, 20:58
Εγω τα παιρνω 3 φορες επι 3 χαπια τη μερα.Τη μια δοση παντα μετα την προπονηση και τις αλλες δυο αναμεσα στα γευματα που συνηθως η μια απο αυτες ειναι κανα μισαωρο πριν την προπονηση.

COBRA_STYLE
30-03-12, 21:13
παρτα πιο κοντα στην προπονα.Θα εχουν απορροφηθει πολυ πριν το μισαωρο.

kafros gate 7
11-04-12, 20:32
Ρε παιδιά πολύ Β6 κα Β12 έχουν και στις εξαιρέσει μου βγήκαν στα ουράνια.
Είναι αρνητικά αυτό?

COBRA_STYLE
11-04-12, 22:38
Και να βγηκαν δεν υπαρχει θεμα.Με τις ποσοτητες αυτες δεν παθαινεις τπτ.Ειδικα η B6 ειναι μικρη ποσοτητα

kafros gate 7
11-04-12, 22:51
Μικρή αυτη αλλά και με τη πολύβιταμίνη πολύ δεν παει?

COBRA_STYLE
11-04-12, 23:30
οχι γτ για να παθεις κατι απο την Β6,θες τεραστιες ποσοτητες σε καθημερινη βαση για καποιο καιρο.Οι ποσοτητες που παιρνεις απο τη μουλτι ουτε με τα κυαλια δε τις βλεπουν τις τοξικες ποσοτητες:green:

Εδω υπαρχουν ατομα που παιρνουν 400+mg Β6 για την προλακτινη και δεν εμφανιζουν τπτ.

Οπως και να'χει,δεν τις φτανεις .

tyler_durden
03-05-12, 14:40
δουλευει;;και με αυτο εννοω αν εχετε δει καποια διαφορα σε αναρωση αναπτυξη κ.ο.κ..
γιατι τον τελευταιο καιρο το χω παραφορτωσει και τα DOMS κανουν παρτυ..

mercy_
03-05-12, 14:45
Δεν τα μπορώ τα χάπια με τίποτα, τόσο δύσκολο είναι να βγάλουνε σε σκόνη:P

οντως :thumbup::thumbup:

marios89
22-05-12, 22:42
παιδια τι γνωμη εχετε για αυτο το προιον?? το δοκιμασε κανεις?? μηπος τα συστατικα του ειναι σε υπερβολικη δοση ?? (για περιοδο γραμμωσης)

beefmeup
22-05-12, 22:44
ελεος..:(:(

marios89
22-05-12, 22:46
ελεος..:(:(

δεν σε καταλαβα?!

marios89
22-05-12, 23:16
anw...αυτα τα συστηνετε σε περιοδο γραμμωσης η δεν παιζει καποιο ρολο????

amplaxoublis
16-03-15, 18:42
Kαλησπερα παιδια! Τα πηρα σημερα φενονται αρκετα δυνατα..! Ξεχασα να μαθω αν πρεπει να τα παιρνω και στις μερες ξεκουρασης..

beefmeup
16-03-15, 18:43
δεν εχει κ πολυ νοημα η ληψη τους ετσι..
καλυτερα τις μερες προπονησης κ ακομα καλυτερα γυρω απο την προπονηση.

amplaxoublis
18-03-15, 22:57
δεν εχει κ πολυ νοημα η ληψη τους ετσι..
καλυτερα τις μερες προπονησης κ ακομα καλυτερα γυρω απο την προπονηση.

Φυσικα γυρω απο την προπονηση.. ! :) ευχαριστω πολυ φιλε!

pisourias
23-09-15, 10:37
το καλο με την ληψη τους πριν, ειναι οτι δεν καταβολιζεις κατα τη διαρκεια της προπονησης.

raziel13epsilon
24-09-15, 22:30
Εμενα η Gaspari σαν εταιρια εχει πεσει στα ματια μου. Δυστυχως δε θα το επερνα το συγκεκριμενο .

pisourias
22-10-15, 13:23
μπορει καποιος να μου πει αν πρεπει να τα παιρνεις και στις off days? η τουλαχιστον τη μια μερα μεσα στην εβδομαδα που εχω κενο(οχι και σαβ/κο). πλεον τα παιρνω μετα την προπονηση γιατι πριν βαζω αργινινη.

beefmeup
22-10-15, 13:29
δεν ειναι απαραιτητο.
μπορεις ομως να περνεις απο μισες δοσεις αναμεσα σε καποια γευματα σου..η μαζι με καποια γευματα που θεωρεις οτι δεν εχεις αρκετη πρωτεινη.

Andreas.
14-03-16, 14:21
Ρε παιδια, διαβασα τοσα πραγαματα για αυτα τα αμινοξεα! Βλεπω οτι η δοση που παιρνεται οι περισσοτεροι ειναι πριν την προπονηση! Δηλαδη εγω αν την παρω την δοση στο τελευταιο σετ που εχω πριν φυγω απο το γυμαστηριο, ειναι λαθος? ειναι καλυτερα να παιρνεται πριν την προπονηση (και αυτο ισχυει για ολα τα αμινοξεα;))και αν ναι, γιατι?:):):):)

beefmeup
14-03-16, 14:27
αυτο το ποστ εχει να κανει με την αξιολογηση του προιοντος η γενικα για τα αμινοξεα?

Andreas.
14-03-16, 14:51
εμ απλα ρωτω αν εγω τα παιρνω μετα το γυμναστηριο θα υπαρχει καποιο προβλημα!

beefmeup
14-03-16, 14:53
οχι τα συγκεκριμενα μπορεις να τα παιρνεις κ μετα.

sobral
14-03-16, 15:31
Βάζω και την τωρινή ετικέτα μιας και αναφερθήκαμε στο προϊόν:

103468

103469