PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 απλές ερωτήσεις



overtheclouds
03-02-11, 01:11
19 χρονών 74 κιλά 1.80 ύψος 20 ημέρες πρόγραμμα όγκου.
Λοιπόν , για βραδυ τρώω 1 γιαούρτιο 1,5% με 1 κουταλιά μέλι και περι τα 20 αμύγδαλα 2 ριζογκοφρέτες κ 1 φρούτο.Είναι καλό για βράδυ , έχετε κάποια άλλη γνώμη.Κάτι να προσθέσω ή να αφαιρέσω ή κάποιο άλλο βραδυνό?
Επίσης , τρώω καθημερινά περίπου 3 κουταλιές μέλι , πειράζει?Πρέπει να αποφεύγω το μέλι κάποια ώρα της μέρα?Ευχαριστώ

Devil
03-02-11, 04:29
αμα σε καληπτει θερμιδικα... τοτε εισαι οκ...

προσωπικα οταν τρωω μελι... το τρωω μονο για την γευση δεν εχει να μου προσφερει κατι παραπανω... υδατανθρακα μπορω να βαλω και απο αλλου...

Wolve
03-02-11, 16:04
οπως ειπες ο devil, υδατανθρακα μπορεις να παρεις και απο αλλου, και καλυτερο...

τωρα... το βραδυ θα εβγαζα το φρουτο για να το βαλω σε καποιο αλλο γευμα... και ισως και τις ρυζογκοφρετες....

δεν μ'αρεσει γενικα να κοιμαμαι με πολυ φαι στο στομαχι...

PMalamas
03-02-11, 16:11
φιλε για μενα οχι μέλι ριζογκοφρέτες φρούτο για βραδυ.
Ασε μονο πρωτεινη στο τελευται γευμα.
Ειναι πολυς υδατανθρακας χωρις λογο για υπνο θα πας τι τη θες την ενεργεια? καλα αυτα που τρως αλλα καλυτερα να τα χωρεσεις μεσα στη μερα καπου.
Εκτος και κανεις προπονηση βραδυ.
γνωμη μου

overtheclouds
03-02-11, 18:14
Ίσως και να έχεις δίκιο...
Λες τις ριζογκοφρέτες να τις τρώω για προ-προπονητικό?
Το φρούτο ρε παιδιά δεν ξέρω πότε να το φάω , απο ότι διάβασα λένε να μν τρώω μετά την προπόνηση επειδή δεν το αποροφάει αμέσως..?
Τι λέτε?

Pavlos17
03-02-11, 18:20
φιλε για μενα οχι μέλι ριζογκοφρέτες φρούτο για βραδυ.
Ασε μονο πρωτεινη στο τελευται γευμα.
Ειναι πολυς υδατανθρακας χωρις λογο για υπνο θα πας τι τη θες την ενεργεια? καλα αυτα που τρως αλλα καλυτερα να τα χωρεσεις μεσα στη μερα καπου.
Εκτος και κανεις προπονηση βραδυ.
γνωμη μου
και βραδυ να εκανε,εαν απτην υπολοιπη μερα οι υδατανθρακες ειναι αρκετοι,δεν χρειαζεται και στο μεταπροπονητικο ο υδατανθρακας

PMalamas
03-02-11, 20:17
Ίσως και να έχεις δίκιο...
Λες τις ριζογκοφρέτες να τις τρώω για προ-προπονητικό?
Το φρούτο ρε παιδιά δεν ξέρω πότε να το φάω , απο ότι διάβασα λένε να μν τρώω μετά την προπόνηση επειδή δεν το αποροφάει αμέσως..?
Τι λέτε?

μη σκας ρε συ για το ποτε θα φας το φρουτο.. μπορεις να βαλεις φρουτα ενδιαμεσα σε γευματα ας πουμε..
το σημαντικο ειναι να μην εχει το τελευταιο γευμα υδατανθρακα..

PMalamas
03-02-11, 20:17
και βραδυ να εκανε,εαν απτην υπολοιπη μερα οι υδατανθρακες ειναι αρκετοι,δεν χρειαζεται και στο μεταπροπονητικο ο υδατανθρακας

ναι ενταξει σγρ σωστο κι αυτο...

steg
04-02-11, 09:09
Το καλύτερο γεύμα πριν τον ύπνο: γιαούρτι + αρκετά αμύγδαλα + 1 σκούπα whey (κατά προτίμηση σοκολάτα, για ταίριασμα γεύσης). Αλεσέ τα στο μπλέντερ και θα με θυμηθείς. Σε κρατάει όλη τη νύχτα χωρίς να σε παχαίνει.

PMalamas
04-02-11, 11:59
για εμενα το καλυτερο γευμα πριν τον υπνο ειναι ομελετα 4 αβγα. 2 κροκοι
και απο πανω ενα κοτατζ με 0-5 γρ λαδι (αναλογως τις προτιμησεις)και ριγανη
44γρ πρωτεινης

Wolve
04-02-11, 17:25
Αν και δεν ειναι το θεμα του τοπικ να πουμε τα καλυτερα βραδυνα... καρυδια ειναι καλυτερο να τρως απο αμυγδαλα.

Τωρα... το φρουτο μπορεις να το φας μετα την προπονηση, δεν υπαρχει θεμα.

PMalamas
04-02-11, 18:33
xa μα ειναι ακριβως αυτο το θεμα φιλε.. διαβασε το αρχικο ποστ. "έχετε κάποια άλλη γνώμη.Κάτι να προσθέσω ή να αφαιρέσω ή κάποιο άλλο βραδυνό?":welcome:

καλυτερα 10γρ αμυγδαλα 40γρ καρυδια για το γιαουρτι

Wolve
05-02-11, 15:04
ναι αλλα αυτος μιλαει για τα στατιστικα τα δικα του, οχι για τα δικα μας βραδυνα, εμεις εχουμε διαφορετικα στατιστικα ;)

PMalamas
05-02-11, 16:41
το καθε γευμα προσαρμοζεται αναλογα στον καθενα, αυτος κρινει..

Wolve
05-02-11, 17:01
ε αυτο λεω :P απλα καποιος που δεν ξερει μπορει να παει να το βαλει ετσι οπως ειναι :turtle:

PMalamas
05-02-11, 17:04
ε αυτο εννοειτα..

Wolve
05-02-11, 22:12
ε αυτο εννοειτα..

τζαμπα μπερδευομαστε χαχαχ :toast: