PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπόκλιση ποσοστών πρωτεϊνης στις whey συσκευασίες



Gasturb
17-11-07, 20:30
Aπό εδώ

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1848

=========================================

Και εγώ έπερνα παλιότερα αλλά σταμάτησα να εμπιστεύομαι πια τις noname γιατί ήδη ακόμα κ από γνωστές εταιρίες έχει βρεθεί ότι το ποσοστό πρωτεϊνης που εμφανίζουν να προσφέρουν τελικά είναι μικρότερο από οτι είναι αναγραφόμενο στην συσκευασία. Για παράδειγμα αν κάποια εταίρεια λέει στα 30 γρ τα 24 γρ είναι πρωτεϊνη συνήθως είναι τα 21,22 κ όχι 24. Οπότε αν γίνεται αυτό στα γνωστά σήματα τότε με τις noname η κατάσταση είναι σαφώς χειρότερη.

Gt

RUHL
17-11-07, 21:47
Εδω η Dymatize eχει κανει τετοια που λες δεν ξερεις πιον να εμπειστευτεις
It has only 68% protein rather than the claimed 78%.

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=2581861

Ποιος πηρε dynamitize τελευτεος :banghead: :nana: :moderator:

gpol
17-11-07, 21:50
Το χα διαβασει πριν μηνες! Τελικα ακρη δεν βρεθηκε ...?

RUHL
17-11-07, 21:57
Μπα η εταιρια τους εγραψε κανονικα(εγω παντος δεν ψωνιζω απο εκει :green: )
Ο billy να τα ακουει αυτα γιατι ειδα 2 κουτια εκει στην συλογη του :1laugh: :spank: :green:

Nick3
17-11-07, 22:13
Kι εγώ αυτήν έχω παραγγείλει και περιμένω από βδομάδα.Μια χαρά θα είναι φαντάζομαι σε στυλ bulkpowders απλά με γεύση.Εμένα βέβαια δε μ ενδιαφέρει η λεπτομέρεια στο σκεύασμα πρωτείνης.Το φτηνότερο παίρνω.

Batista
17-11-07, 22:27
Βασηκα αν αναλησης της ετεριες στην τεληκη σημφερη πιο πολυ να αγοραζεις επονιμα συμπλιροματα.....
Εγω τελευτεα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη BSN.... :rocking:

RUHL
17-11-07, 23:11
Γιατι συμφερει επωνυμα δεν το καταλαβα?
Τα bulkμορφη ειναι τα πιο φτηνα επειδη δεν παιζει διαφημιση

BSN επειδη το διαφημιζει ο Κολεμαν :green: αλλα απο καταναλωση οικονομια μαλον ειδα τις τιμες 45 ευρω τα 1,3 κιλα η πρωτεινη

billys15
18-11-07, 13:43
Παντως μια απο αυτες που ηταν αξιοπιστες και ειχε οντως οσο εγραφε ηταν η πρωτεϊνη της ΟΝ,αλλες δε θυμαμαι.


Ο billy να τα ακουει αυτα γιατι ειδα 2 κουτια εκει στην συλογη του
Ελπιζω να σοβαρευτηκαν και να μην εκαναν παλι καμια στραβη γιατι σιγα σιγα θα χασουν πελατες...

Gasturb
18-11-07, 17:00
Καλά Ruhl δεν είναι μόνο ο billy αλλα κ εγώ ήμουν υποστηρικτής της Dymatize μιας κ αν εξαιρέσουμε αυτόν τον παράγοντα είναι μια οικονομική και καλή σε συστατικά πρωτεϊνη. Όχι ότι την αποκλείω πλέον αλλά κάπου κ εγώ έχω στραβώσει μαζί της. Απο τις έρευνες πάντως ως η καλύτερη πρωτεϊνη σε ποσοστα είνια η αγγλική (κ ακριβή πλέον) Reflex

Γενικά όμως το όλο θέμα λύνεται απο το να βάζουμε 2 3 γράμμαρια παραπάνω στο scoup :thumbup:

Gt

Sourlas
21-11-07, 14:23
Στρατο δεν ειναι τα 2-3 γραμαρια παραπανω στο scoop αλλα η όλη κοροιδία που παίζει η εταιρια αυτή και οποια το κάνει με τις ετικέτες και την τσέπη μας.
Πάραυτα σχεδον στην τιμη της dymatize παίρνει κάποιος άλλες εταιρίες με τρομερή αξιοπιστία όπως η EAS.

Gasturb
21-11-07, 14:34
Στρατο δεν ειναι τα 2-3 γραμαρια παραπανω στο scoop αλλα η όλη κοροιδία που παίζει η εταιρια αυτή

Δεν έχεις άδικο :evil:

Gt

billys15
21-11-07, 16:30
Πάραυτα σχεδον στην τιμη της dymatize παίρνει κάποιος άλλες εταιρίες με τρομερή αξιοπιστία όπως η EAS.

Στην ουσια ειναι σχετικα καμποση η διαφορα (καπου στα 10 ευρω) αλλα αφου τιθεται θεμα αξιοπιστιας δεν σκεφτεσαι καν αν αξιζει να τα δωσεις ή οχι!

Gasturb
21-11-07, 17:10
Πάντως χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω την στάση της Dymatize θα ήθελα να πω κ ένα υπέρ της τουλάχιστον για τα δεδομένα της αγγλίας που είνια η τιμή της αφού παραμένει απο τις πιο φτηνές whey με διαφορα τουλάχιστον 4 5 λίρες. Τώρα για Ελλάδα δεν ξέρω δεν μπορώ να πω :|

Gt