PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα διατροφή! Απορίες!



fandridis
04-02-11, 10:49
Καλησπέρα παιδιά! Όπως έγραψα και στο πρώτο μου ποστ στα νέα μέλη, είμαι 24 χρ. 1.72 82kg... Έιμαι λίγο αθλητικός με μυς, αλλά αρκετό λίπος λόγο κακής διατροφής τους τελευταίους 6-8 μήνες! Στόχος μου είναι σε καμποσους μήνες-χρόνο να είμαι γύρω στα 80kg αλλά με πολύ καλύτερη αναλογία μυικης μάζας - λίπους!
Την διατροφή μου την φαντάζομαι κάπως έτσι...

Πρωινό: 50g δημητριακά fitness ή βρωμη, 150g γάλα 2% 1 scoop 100% whey

Δεκατιανο: 1 τοστ ολικής αλεσεως με 1 φέτα τυρί και τόνο ή γαλοπουλα. 1 πολύβυταμινη

Πριν το γυμναστήριο: 1 μπανάνα ή 1 scoop whey

Μετά το γυμναστήριο: 1 scoop whey και 1 scoop κρεατινη

Μεσημεριανό: εδώ παίζεται τι θα υπάρχει, σε γενικά πλαίσια... Κοτόπουλο η ψάρι με λίγο καφε ρύζι και πράσινη σαλάτα

Απογευματινό: 2 αυγά βραστα η 2 φρούτα ή 1 γιαούρτι

Βραδινό: 1 τονοσαλατα με μαρουλι ή 150γρ κοτόπουλο

...
Απορίες: για τον στόχο μου, θα ήταν καλύτερο να αφήσω την κρεατινη και να βάλω λιποδιαλυτες πριν το πρωινό και πριν την προπόνηση... Να χάσω 6-7 κιλά Και μετά από μερικούς μήνες να συγκεντρωθω στην αύξηση μυικης μάζας; Η όπως είναι τώρα θα καεί το λίπος λόγο καλής διατροφής και γυμναστικής... Και αφήνω τους λιποδιαλυτες για όταν θέλω να ξεφορτωθω τα τελευταία μέρη λίπους που φεύγουν δυσκολότερα;

NASSER
04-02-11, 15:15
Καλησπέρα παιδιά! Όπως έγραψα και στο πρώτο μου ποστ στα νέα μέλη, είμαι 24 χρ. 1.72 82kg... Έιμαι λίγο αθλητικός με μυς, αλλά αρκετό λίπος λόγο κακής διατροφής τους τελευταίους 6-8 μήνες! Στόχος μου είναι σε καμποσους μήνες-χρόνο να είμαι γύρω στα 80kg αλλά με πολύ καλύτερη αναλογία μυικης μάζας - λίπους!
Την διατροφή μου την φαντάζομαι κάπως έτσι...

Πρωινό: 50g δημητριακά fitness ή βρωμη, 150g γάλα 2% 1 scoop 100% whey

Δεκατιανο: 1 τοστ ολικής αλεσεως με 1 φέτα τυρί και τόνο ή γαλοπουλα. 1 πολύβυταμινη

Πριν το γυμναστήριο: 1 scoop whey και 1 scoop κρεατινη

Μετά το γυμναστήριο: 1 μπανάνα + 1 scoop whey

Μεσημεριανό: εδώ παίζεται τι θα υπάρχει, σε γενικά πλαίσια... Κοτόπουλο η ψάρι με λίγο καφε ρύζι και πράσινη σαλάτα

Απογευματινό: 2 αυγά βραστα + 1 φρούτα + 1 γιαούρτι

Βραδινό: 1 τονοσαλατα με μαρουλι ή 150γρ κοτόπουλο με μαρούλι

...
Απορίες: για τον στόχο μου, θα ήταν καλύτερο να αφήσω την κρεατινη και να βάλω λιποδιαλυτες πριν το πρωινό και πριν την προπόνηση... Να χάσω 6-7 κιλά Και μετά από μερικούς μήνες να συγκεντρωθω στην αύξηση μυικης μάζας; Η όπως είναι τώρα θα καεί το λίπος λόγο καλής διατροφής και γυμναστικής... Και αφήνω τους λιποδιαλυτες για όταν θέλω να ξεφορτωθω τα τελευταία μέρη λίπους που φεύγουν δυσκολότερα;

Σου έχω κοκκινίσει αυτά που πρέπει να προσέξεις στη διατροφή σου ή να αλλάξεις.
Την κρεατίνη μπορεις να την βάλεις απο την αρχή αλλά θα πρέπει να προσέχεις στο μέγιστο τη διατροφή σου. Και καλύτερα να την βάλεις τώρα παρά πιο μετά.
Λιποδιαλύτη δεν θα πρέπει να αρχισεις να χρησιμοποιείς απο τώρα. Καλό θα ητνα να έχεις στο προγαμμα προπόνησης αεροβική ωστε να χάνεις με πιο σωστο τρόπο να περιττά κιλά.
Εαν κολήσει το σώμα και δυσκολεύεσαι να χάσεις περιττά κιλά, τοτε θα μπορεις να προσθέσεις ενα λιποδιαλύτη.

Αυτα απο μένα, οτι απορία έχεις εδω ειμαστε.

Devil
04-02-11, 15:17
Πριν το γυμναστήριο: 1 scoop whey και 1 scoop κρεατινη


μην τις παιρνεις μαζι.... η πρωτεινη θελει οξινο περιβαλον στο στομαχι ενω η κρεατινη θελει βασικο...

την κρεατινη αμα θες να την βαλεις, βαλτη μαζι με ενα γευμα....

NASSER
04-02-11, 15:23
Πριν το γυμναστήριο: 1 scoop whey και 1 scoop κρεατινη


μην τις παιρνεις μαζι.... η πρωτεινη θελει οξινο περιβαλον στο στομαχι ενω η κρεατινη θελει βασικο...

την κρεατινη αμα θες να την βαλεις, βαλτη μαζι με ενα γευμα....


Devil ίσως εγώ το ποσταρα λάθος. Πρωτεινη πριν δυο ώρες περιπου και μισή ώρα πριν την προπόνηση η κρεατίνη.

Devil
04-02-11, 15:26
ααα... οχι εγω απλα το ποσταρα επειδη ειδα οτι τις ειχε μαζι.... ;)

Wolve
04-02-11, 17:16
Devil ίσως εγώ το ποσταρα λάθος. Πρωτεινη πριν δυο ώρες περιπου και μισή ώρα πριν την προπόνηση η κρεατίνη.

:thumbup: