PDA

Επιστροφή στο Forum : Λευτέρης Σιδηρόπουλος



Polyneikos
05-02-11, 19:11
Η επόμενη μου αναφορα θα είναι σε εναν ταλαντούχο νεο αθλητη,τον Σιδηρόπουλο Λευτερη.
Μετραει λίγες συμμετοχες σε αγωνες,αλλά ήδη εχει κερδίσει 2 φορες την κατηγορία του και μια φορα τον Γενικο Τίτλο (WABBA Mr Hellas 5.2010).
Από αγωνα σε αγωνα παρουσιαζεται πολυ βελτιωμενος.
Στα προτερήματα του θεωρω είναι η συμμετρία του και ενα φανταστικο καλούπι που διαθετει.Σημειωστε το αυτο το όνομα.

14ο Πανελληνιο Κύπελλο IFBB 2007 ,η πρώτη του συμμετοχη


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45867&stc=1



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45866&stc=1


21ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα IFBB 2008


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20748&stc=1

Νac Grand Prix 2009,κατελαβε την 2η θεση με νικητη τον Γιωργο Κωστελέτο


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20752&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20751&stc=1



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20750&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20749&stc=1

Polyneikos
05-02-11, 19:20
Η 4η του συμμετοχη ήταν στο Πρωταθλημα της Wabba το 2009,όπου κερδισε την μεσαια κατηγορία και βγηκε 2ος στον Γενικο Τίτλο ,πίσω από τον Αντώνη Κονδύλη

20754


20757


20756


20755

ελμερ
05-02-11, 20:58
παρα πολυ καλος,συμμετρικος και με στενη μεση (ολο και πιο σπανια το βλεπω αυτο πια) :)

Polyneikos
05-02-11, 21:20
Εχεις δικιο.Η στενη του μεση δημιουργει ενα πολυ ωραίο σύνολο :thumbup::thumbup:

Και καποιες φωτο από τον αγωνα του 2009,από τον Γενικο Τίτλο

20761

20764


20763


20762

Muscleboss
06-02-11, 12:00
Πολύ καλό καλούπι ο Σιδηρόπουλος, το οποίο κερδίζει ογκωδέστερους αθλητές.:clap:
Μάλιστα σε κάθε του εμφάνιση εμφανίζεται βελτιωμένος τόσο σε μυική μάζα όσο και σε γράμμωση.:bbbiceps:

Μακάρι να συνεχίσει έτσι έχει δυνατότητες να κάνει πολλά πράγματα και στο εξωτερικό πιστεύω.
Σαν καλοπροαίρετη κριτική θα ήθελα να δώσει ένα κλικ ακόμα στα μηριαία δικέφαλα και θα έκανε την παρουσία του απόλυτα επιβλητική στη σκηνή.

ΜΒ

KATERINI 144
07-02-11, 09:44
φοβερός, τον θυμάμαι απο τον αγώνα του 2009, με λιγο ογκο παραπάνω δύσκολα θα κοντράρεται σε αγώνα.

TRIANTAFYLLOU
07-02-11, 18:39
ο Λευτέρης έχει σημαντική βελτίωση απο αγώνα σε αγώνα και θα πρωταγωνιστήσει τα επόμενα χρόνια στο αγωνιστικό ββ
κάποιες λεπτομέρειες όπως είπε και ο πανος αν βελτιώσει ,που ήδη έχει βελτίωση σ αυτο το θέμα και θα είναι άπαιχτος .
καλή επιτυχία στούς επόμενους στόχους του και να τον δούμε όσο πιο ψηλά γίνετε :thumbup::thumbup::thumbup:

FoTiS3
23-06-11, 23:41
Σήμερα μιλαγα με εναν γνωστο μου και μου ειπε οτι ο σιδηροπουλος εκοψε τον δικεφαλο του!:(
πολυ κριμα για το παλικαρι....

Muscleboss
24-06-11, 01:08
Είχα ακούσει οτι είχε ένα τραυματισμό, αλλά δε προλαβα να του μιλήσω στον αγώνα της wabba που ηταν παρών ως θεατής. Ελπίζω να επανέθλει σύντομα...

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
24-06-11, 01:54
περαστικα του ευχόμαστε και γρήγορη ανάρωση , αυτά συμβαίνουν στον αθλητισμό αρκεί να ξεπερνιούνται γρήγορα :thumbup:

StormRid3r
27-06-11, 00:52
Σήμερα μιλαγα με εναν γνωστο μου και μου ειπε οτι ο σιδηροπουλος εκοψε τον δικεφαλο του!:(
πολυ κριμα για το παλικαρι....

Πολυ καλο παιδι ο Λευτερης, μεχρι και το 2006 πηγαιναμε στο ιδιο γυμναστηριο και εχω να πω οτι οι προπονησεις του ηταν πολυ εντονες και δυνατες. Οσον αφορα τον τραυματισμο του, νομιζω του κοπηκε ο τρικεφαλος. Υπεβληθη σε χειρουργικη επεμβαση κολλοντας τον τρικεφαλο με μοσχευμα που εκοψαν απο τον μηρο. Ειναι πολυ δυσκολο να επανελθει κανεις απο τετοιο τραυματισμο.... Του ευχομαι τα καλυτερα......

RAMBO
30-11-11, 00:31
http://www.youtube.com/watch?v=7dIiak6dfsQ

Polyneikos
30-11-11, 00:38
Εξυπνο διαφημιστικο,μπραβο στον Λευτερη που επιλεχθηκε για το διαφημιστικο :clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
30-11-11, 20:52
και γω τωρα το είδα πολυ καλό , μπράβο στο λευτέρη , έξυπνο διαφημηστικό :thumbup::thumbup:

vaggan
30-11-11, 20:57
και σημερα αναρωτιωμουν ποιο ειναι αυτο το θηριο στη διαφημιση παντως εκανε μπαμ οτι ειναι ελληνας

Polyneikos
22-05-12, 12:14
Λευτέρης Σιδηρόπουλος - Αποκλειστική Συνέντευξη Μάϊος 2012


45889


Λεύτερη να σε καλωσορίσουμε στο Bodybuilding.gr.Σε ευχαριστούμε για την συνέντευξη που μας παραχωρείς !

Καλησπέρα παιδιά. Σας ευχαριστώ και εγώ για την συνέντευξη και τον χρόνο που μου διαθέτετε

Bodybuilding.gr : Καποια εισαγωγικά στοιχεία που ρωταμε σε όλους τους αθλητές,να σε γνωρίσει ο κόσμος καλυτερα :
Πόσο χρονών είσαι Λευτέρη; Πόσα χρόνια ασχολείσαι με το άθλημα;Πως ξεκίνησες;

Λ.Σ. : Είμαι 29 χρονών.Το άθλημα το ξεκίνησα από πολύ μικρή ηλικία καθώς γυμνάζομαι από τα 16-17 χρονών.
Αγωνιστικά ξεκίνησα να συμμετέχω από το 2007 ,συγκεκριμένα στο 14ο Πανελλήνιο Κύπελλο της IFBB,όπου κατέλαβα την 4η θεση στα -85 κιλά.

Bodybuilding.gr : Πως ξεκίνησες να κάνεις το πρώτο αγωνιστικό βήμα;Επηρεάστηκες παρακολουθώντας κάποιους αγώνες ; Συμμετείχαν κάποιοι γνωστοί σου και σε ώθησαν να το κάνεις και εσύ ;

Λ.Σ. : Ο πρώτος αγώνας που παρακολούθησα ήταν το Πανελλήνιο της ΠΕΣΔ το 2002 ,στο κλειστό της Γλυφάδας όπου είχε κερδίσει ο Παναγιώτης Σιώτης.
Μου άρεσε πολύ και έτσι μου μπήκε σαν ιδέα ότι πέρα από το bodybuilding στο γυμναστήριο υπάρχει και η αγωνιστική σκηνή..
Διέκρινα ότι υπάρχει κάτι πιο εξελιγμένο και σκέφτηκα γιατί να μην το δοκιμάσω και εγώ.

Bodybuilding.gr : Μέχρι στιγμής έχεις συμμετάσχει στους εξής αγώνες :
2007 IFBB 14o Πανελληνιο Κύπελλο (4η θέση )
2008 IFBB 21o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της IFBB (4η θέση )
2009 NAC Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (2η θεση)
2009 WABBA Mr ΕΛΛΑΣ 1ος στην μεσαία κατηγορία, 2ος στον Γενικό
2009 WABBA Πανευρωπαϊκό (5η θέση)
2010 WABBA Mr ΕΛΛΑΣ 1ος στην μεσαία κατηγορία & Γενικός Νικητής

Ο πρώτος του αγώνας,2007

45879


Σε βλέπουμε λοιπόν σε full αγωνιστική κατάσταση. Για ποιους αγώνες προετοιμάζεσαι;

Λ.Σ. : Θα διαγωνιστώ αρχικά στο Mr Ελλάς της WABBA στις 27 Μαϊου και αργότερα τον Ιούνιο, στις 9 και 10 ,όπου θα συμμετάσχω στο Πανελλήνιο της IFBB και στο Μεσογειακό, εφόσον προκριθώ.


Bodybuilding.gr : Εχεις κερδίσει στον τελευταίο σου αγώνα τον Γενικό Τίτλο: Σε αγχώνει καθόλου το γεγονός ότι αγωνίζεσαι ως φαβορί;
Αθλητές, κριτές αλλά και ο κόσμος πρώτα στην σκηνή βλέπουν την κατάσταση των γνωστών αθλητών,πρώτα πέφτει το μάτι εκει.
Ή δεν το σκέφτεσαι καταυτόν τον τρόπο και δεν σε επηρεάζει ;

Λ.Σ. : Γενικά δεν το αντιμετωπίζω έτσι .
Εγώ απλά θέλω από τον εαυτό μου σε κάθε αγώνα να είμαι βελτιωμένος και να υπάρχει εξέλιξη ,να μην είμαι στάσιμος δηλαδή και να κάνω το καλύτερο.
Από εκεί και πέρα ο καλύτερος κερδίζει, δεν θα έλεγα δηλαδή ότι έχω κάποιο ιδιαίτερο άγχος.


WABBA Mr ΕΛΛΑΣ 2009

45882



45883


Bodybuilding.gr : Έχεις κερδίσει 2 φορές την κατηγορία σου και μια φορά τον Γενικό. Πολλοί λένε ότι είσαι από τους πλεον ελπιδοφόρους αθλητές.
Που στοχεύει ο Λευτέρης και τι σχέδια έχει για τον εαυτό του;

Λ.Σ. : Το όνειρο του κάθε Έλληνα αθλητή bodybuilder είναι να παίξει στο εξωτερικό και να γίνει επαγγελματίας.
Βέβαια το πιο μακρυνό όνειρο είναι να παίξει στο Mr Olympia,κάτι που έχει καταφέρει μόνο ο Μιχάλης Κεφαλιανός.
Πέρα από αυτό, συνεχίζουμε γιατί αγαπάμε αυτό που κάνουμε και είμαστε ανοικτοί σε ότι προκύψει στο μέλλον.


Bodybuilding.gr : Έχεις σκεφτεί ποτέ τον εαυτό σου να κάνεις επαγγελματικό bbing;Αν σου δινόταν η ευκαιρία θα ήταν κάτι που θα το επέλεγες;

Λ.Σ. : Σαφώς, θα ήταν κάτι που θα το επέλεγα, αναμφισβήτητα.


Bodybuilding.gr : Ποιους αθλητές από αυτούς που έχεις αντιμετωπίσει θεωρείς ότι σε εχουν δυσκολέψει περισσότερο;

Λ.Σ. : Δεν εχω παίξει σε πάρα πολλούς αγώνες αλλά εχω αντιμετωπίσει πολλούς και καλούς αθλητές .
Από την κατηγορία μου (μεσαία) ο Θανάσης Αττιλάκος είναι πάρα πολύ καλός.
Επίσης στον Γενικό που έχω παίξει πολύ καλός αθλητής είναι ο Αντώνης Κονδύλης ,ο οποίος είναι και πολύ καλός άνθρωπος επίσης και με έχει βοηθήσει στο παρελθόν.
Πολύ καλός αθλητής που έχω αντιμετωπίσει είναι ο Γιώργος Παπαδάκης

WABBA Πανευρωπαϊκό 2009 Βέλγιο


45881

45880


Bodybuilding.gr : Αγαπημένοι bbers,Έλληνες ή ξένοι;

Λ.Σ. : Από ξένους τωρινούς αθλητές,Phil Heath,Kai Greene & από πιο παλιούς Ronnie Coleman,Dorian Yates.Αλλά είναι πολλοί που αν ξεκινήσω δεν θα σταματάω!
Από Έλληνες αθλητές από τους παλιούς, ενας πολύ καλός αθλητής που μου άρεσε και θαυμάζω ειναι ο Σπύρος Μπουρναζος.
Από τωρινούς είναι ο Μιχάλης Κεφαλιανος που μας έχει κάνει περήφανους με τις επιτυχίες του ,επίσης ο Μανώλης Καραμανλάκης ειναι φοβερός αθλητής.
Ειναι πολλοί όμως οι καλοί αθλητές και δεν θα ήθελα να παραλείψω κάποιους.


Bodybuilding.gr : Θες να μας πεις τα στατιστικά σου (ύψος, αγωνιστικά κιλά,Off season)

Λ.Σ. : Είμαι 1,77-1,78 ύψος .
Το 2010 ήμουν 94-95 κιλά και φέτος σχεδιάζω να κατέβω σίγουρα 2-3 κιλά βαρύτερος.
Off season δεν ξεφεύγω πολύ, φτάνω μέχρι 110 κιλά .



Bodybuilding.gr : Σαν αθλητής bbing περνάς καλά; Ή θεωρείς μεγάλες τις θυσίες και τις στερήσεις της διατροφής ή της σκληρής προπόνησης;

Λ.Σ. : Αναμφίβολα ως αθλητής έχεις περιορισμένο ωράριο, πρέπει να είσαι αφοσιωμένος στην προπόνησή σου και στην διατροφή σου και δεν υπάρχει πολύ ελεύθερος χρόνος.
Αλλά επειδή μου αρέσει αυτό που κάνω ,το κάνω με αγάπη και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα.
Γενικά πρέπει να υπάρχει πειθαρχία, και αυτό κάνει το άθλημα ιδιαίτερο και δύσκολο ..Φυσικά εξωαγωνιστικά δεν είναι τόσο αυστηρά τα πράγματα.


Bodybuilding.gr : Τι προπονητικό προγραμμα ακολουθείς σε αγωνιστικές προετοιμασίες και τι εκτός αγώνων;

Λ.Σ. : Γυμνάζομαι πάντα με αυστηρή τεχνική και ένταση.
Είτε σε προετοιμασία είτε σε οff season κατάσταση, γυμνάζομαι αυστηρα, με βαριά κιλά και με αρνητικές επαναλήψεις.
Δεν κοιτάζω να βγεί απλα μια προπόνηση, κυνηγάω την τελειότητα από την κάθε προπόνηση,θελω να τελειώνει και να ξέρω ότι έχω δουλέψει σωστά.

Bodybuilding.gr : Είναι καποια σημεια πανω στο σωμα σου που θεωρείς ότι θα ηθελες να βελτιώσεις ή δουλεύεις ιδιαίτερα;

Λ.Σ. : Σιγουρα υπάρχουν δυνατά και αδύνατα σημεία σε κάθε αθλητή , εγώ απλά προσπαθώ να τα κανω όλα εξίσου δυνατά .
Δίνω έμφαση σε σημεία που υστερώ,γιατι όλοι υστερούμε,αλλά δεν μπορώ να πώ γαμπες εχω ,π.χ., να τις παίξω πιο ελαφριά .

WABBA MR EΛΛΑΣ 2010

45887



45886


Bodybuilding.gr : Γυναικες και bodybuilding.Σου αρεσει το ακραίο bbing στις γυναικες ή προτιμας κατηγορίες τυπου fitness/figure?

Λ.Σ. : Δεν θα έλεγα ότι μου αρεσει το σκληρο bbing γιατί η γυναίκα χάνει την θηλυκότητά της, μου αρέσουν οι κατηγορίες fitness & figure. Μέχρι εκεί.

Bodybuilding.gr : Που γυμνάζεσαι; Υπάρχουν κάποια άτομα που σε στηρίζουν κατά την προετοιμασία σου για αγώνες ή θα ήθελες να ευχαριστήσεις για την πορεία σου;

Λ.Σ. : Γυμνάζομαι στο Yava στην Λυκόβρυση.
Θα ήθελα σαφώς να ευχαριστήσω όλα τα άτομα που με εχουν βοηθήσει καθώς οι αθλητες στην προετοιμασία τους δεν μπορούνε να προχωρήσουνε χωρίς να εχουν βοήθεια.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τα άτομα που με έχουν βοηθήσει φέτος ξεκινώντας από τον συναθλητή και φίλο μου Γιάννη Πατσιανίδη,ο οποίος με εχει βοηθήσει σε όλη την διάρκεια της προετοιμασίας μου.
Τον Σταυρο Τριουλίδη,επίσης πολύ καλός αθλητής με τον οποίο συνεργαζόμαστε κάποιους μήνες, από την αρχή της προετοιμασίας μου,
Εναν άλλο καλό φίλο και αθλητή που φέτος κατεβαίνει στην ψηλή κατηγορία στην WABBA,τον Δημήτρη Ρόκα .
Τον Λευτέρη Φυτικάκη της εταιρίας Perfect Nutrition,o οποίος μου χορηγεί δωρεάν τα συμπληρώματα που χρειάζομαι για την προετοιμασία μου.
Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Αλέκο Σιατραβάνη


Bodybuilding.gr : Να γυρίσουμε λίγο την κουβέντα..Πρωταγωνιστείς στην διαφήμιση του Media Markt ,η οποία παρεπιπτόντως είναι αρκετά χιουμοριστική και επιτυχημένη. Πως προέκυψε;

Λ.Σ. : Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια .
Προέκυψε εντελώς τυχαία, μέσω ενός μηνύματος στο facebook που μου είχε στείλει ένα παιδί,ότι αναζητούσαν έναν bodybuilder για να είναι στην παραλία και να αλοίφεται με λάδι και έρχεται ένας άλλος για να του το πάρει.Αυτό ήταν το project.
Στην αρχή δεν είχα απαντήσει, αλλά μετά ξαναεπικοινώνησε λέγωντας μου ότι στο casting που έγινε δεν κατέληξαν και πως επίσης έδειξε στην παραγωγή καποιες φωτογραφίες μου και ενθουσιάστηκαν.
Πηγά εκεί,με είδαν,τους άρεσα και έτσι έγινε αυτή η διαφήμιση..

Διαφημιση Λευτερης Σιδηρόπουλος - Μedia Markt


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7dIiak6dfsQ

Bodybuilding.gr : Κάτι άλλο Λευτέρη : Ειχες έναν σχετικό πρόσφατο σοβαρό τραυματισμό στον τρικέφαλο.Θες να μας πείς για αυτό;

Λ.Σ. : Στις 15 Ιανουαρίου 2011,έκανα βαριές γαλλικές εκτάσεις στην προπόνηση και δυστυχώς έκοψα τον τένοντά μου.
Έκανα άμεσα εξετάσεις στα επείγοντα και έπρεπε να κανω επέμβαση.Την έκανα 1η Φεβρουαρίου και όλα πήγαν καλά,δόξα τον Θεό..
Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ,είναι η αλήθεια. Εκανα 4 μήνες φυσικοθεραπεία και εμεινα εκτός προπονήσεων για αρκετούς μήνες και ξεκίνησα πάλι την προπόνηση τον Σεπτέμβριο του 2011,τέλος καλά,όλα καλά ,ευτυχώς !
Ευκαιρίας δοθείσης ,θα ήθελα να ευχαριστήσω τον γιατρό μου ,τον Τάσο Μουρίκη,ο οποίος μου έκανε καταπληκτική δουλειά και για αυτό μπορώ και ξαναπροπονούμαι.

Bodybuilding.gr : Περαστικά σου λοιπόν και σιδερενιος !

Λ.Σ. : Ευχαριστώ πολύ, να είστε καλα !

Bodybuilding.gr : Λευτέρη θες να μας πείς κατι ως επίλογο;

Λ.Σ. : Να πω για τα νέα παιδιά να επιδιώκουν να ασχοληθουν με τον αθλητισμό καθώς είναι κάτι που λείπει .
Οποιοδήποτε άθλημα είναι αυτό ,ανεξαρτήτως αν είναι bodybuilding ή κάτι άλλο,χρειάζεται να υπάρχει στην καθημερινότητα των νέων για να εκτονώνονται

Bodybuilding.gr : Θα συνιστούσες οπότε το bodybuilding ανεπιφύλακτα;

Λ.Σ. :Ναι ,βεβαίως ,σε όποιον αρέσει ,γιατί όχι; Να το κάνει και να έχει θέληση, πείσμα και υπομονή.

Bodybuilding.gr : Σου ευχόμαστε ότι καλύτερο,καλη επιτυχία στους προσεχεις σου αγωνες και θα είμαστε από κοντά !

Λ.Σ. : Να είστε καλά,σας ευχαριστώ πολύ, όλο το bodybuilding.gr για το ενδιαφέρον σας προς το πρόσωπό μου και την παρουσίαση που μου κανετε.Σας περιμενω στους αγώνες . Λευτέρης Σιδηρόπουλος


Αγωνιστική προετοιμασία 2012

45891

45885


45890

RAMBO
22-05-12, 15:35
Πιστευω ειναι ο αθλητης που εχει πολυ μελλον,μικρος σε ηλικια με τρομερο καλουπι


Φανταστικος:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
22-05-12, 15:41
μπράβο στον Λευτέρη σε πολύ καλή φόρμα και βαρύτερος απο την προηγούμενη εμφάνησή του , πολύ καλός αθλητής με καλούπι και πολλες δυνατότητες αν το θέλει και το βάλει στόχο , καλή επιτυχία στις επόμενες συμμετοχές του αν και την θεωρώ δεδομένη :clap::clap::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-05-12, 16:42
Σιγουρα απο τα φαβορι του αγωνα .

No Fear
22-05-12, 16:56
Πολυ καλος και προσγειωμενος ανθρωπος,μπραβο του!
Ευχαριστουμε για την συνεντευξη!

COBRA_STYLE
22-05-12, 19:55
Το οτι εκοψε τον τενοντα εχει καμια οπτικη διαφορα?Δηλαδη,ενδεχεται να ειναι λιγο μικροτερο το χερι του σε σχεση με πριν?

Polyneikos
22-05-12, 20:13
Το οτι εκοψε τον τενοντα εχει καμια οπτικη διαφορα?Δηλαδη,ενδεχεται να ειναι λιγο μικροτερο το χερι του σε σχεση με πριν?

Υπάρχουν περιπτώσεις που φάινεται η διαφορα,κυριως σε περιπτώσεις που δεν εγινε επέμβαση έγκαιρα αλλά φυσική αποκατάσταση.
Αλλα αν γίνει επέμβαση και ειναι επιτυχημενη,δεν το καταλαβαίνεις ακόμα και αν το ξερεις,όπως στην περίπτωση του Τσέχου Tomas Bures.
Ο Λευτέρης εχει κόψει τον τένοντα στον δεξιό του τρικέφαλο.Στην περίπτωση του,έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.:thumbup:

--------------

Καποιες φωτογραφίες ακόμα από την φωτογράφηση του Σιδηρόπουλου στο φακό του :bodybuildinggr:
Μια υποσημείωση, ο Λευτερης πόζαρε αβαφτος και εντελώς κρύος,χωρίς ζέσταμα ή "πρηξίματα".
Γενικά μου έδωσε την εντύπωση ενος ατομου και αθλητή πολύ ήπιων τόνων,αυτό που αποκαλούμε "ήρεμη δύναμη" .
Νομίζω ότι το μελλον του ανήκει.Θα τον απολαυσουμε την Κυριακη.

45912


45913


45914


45915

COBRA_STYLE
22-05-12, 20:33
Α οκ,κομπλε φαινεται οντως,μπραβο:thumbup:

Dr.Dre
22-05-12, 20:44
πολυ ωραια η συνεντευξη
πολυ καλος αθλητης :clap:
οπως ειπε και ο polyneikos θα τον απολαυσουμε την Κυριακη

NASSER
22-05-12, 22:14
Το όνομα του Λευτέρη ήδη έχει γραφτεί στην ιστορία του ελληνικού bodybuilding και ευχόμαστε να έχει λαμπρό μέλλον. Είναι αθλητής που λίγο πολύ όλοι θαυμάζουμε πρώτα σαν αθλητή και έπειτα για το ήθος του. Ο συνδυασμός αυτών των δύο πιστεύω είναι που βοηθάει κάθε αθλητή να πορεύεται.
Μαρέσει που αναφέρει όσους θαυμάζει και όσους τον βοήθησαν, ο καθένας με τον τρόπο του.
Εύχομαι να τον απολαύσουμε όσο γίνεται καλύτερο απο κάθε άλλη φορά την Κυριακή αλλά και στη Στυλίδα στις 9 και 10 Ιουνίου.

Universal
22-05-12, 22:41
Φοβερό καλούπι και με ωραιες αναλογίες.


Σιγουρα απο τα φαβορι του αγωνα .

Θα συμφωνησω.

goldenera
22-05-12, 23:30
Πολύ όμορφο καλούπι και πολύ καλαίσθητη ανάπτυξη. Δε βλέπω ανομοιομορφία στον τρικέφαλο. Ωραία συνέντευξη Polyneikos:thumbup:

billys15
23-05-12, 00:16
Πολυ καλοφτιαγμενο σωμα,ειδικα για την ηλικια του! Φαινεται να 'χει μελλον!

ΜrΚommatias
23-05-12, 12:48
Ολα τα λεφτα ειναι το φιλαρακι μου!Του ευχομαι τα καλυτερα γιατι εχει πολυ μελλον ακομα:thumbup:!Θυμαμαι το 2009 στο Βελγιο που ειχαμε παει λιγο πριν βγει στη σκηνη τον βοηθουσα στο ζεσταμα και ειδα ποσο σκληρος ειναι και ποσο ευκολα πρηστηκε:shock:ετοιμος να σκασει!!!!Φοβερο καλουπι:clap::clap::clap:

barbell
29-05-12, 03:33
Απλα καταπληκτικος αθλητης,εγω προσωπικα τον εχω ορισει ως πρωτυπο.Μου αρεσει που δεν διαλεγει τον ευκολο δρομο(νομιζω ολοι καταλαβαινουμε τι εννοω..)και βαζει αργα και σταθερα μυικα κιλα εκει που πρεπει διατηροντας ανεπαφο αυτο το αγαλματινο καλουπι και την στενη του μεση.Στον χθεσινο αγωνα δε μπορουσα να παρω τα ματια μου απο πανω του.Μπραβο Λευτερη,συνεχισε ετσι:bowdown:

Polyneikos
03-06-12, 15:25
Ο Λευτέρης έχει πολυ μεγάλες προοπτικές στο bodybuilding και όλο το μέλλον είναι δικό του..
Θεωρώ ότι ανήκει σε ενα γκρουπ αθλητών όπου θα μας απασχολήσουν πολύ την επόμενη δεκαετία με τις επιτυχίες τους.
Εμείς ευχόμαστε στον Λευτέρη τα καλύτερα :clap:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47334&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47335&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47336&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47337&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47338&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47339&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47340&stc=1

Universal
04-06-12, 13:38
Φοβερός αθλητής ο Σιδηρόπουλος,καλουπάρα !

RAMBO
08-06-12, 21:34
Επιασε πολυ καλη φορμα και του αξιζουν πολλα μπραβο καθως το εκανε μεσα σε τοσο λιγο καιρο μετα τον τραυματισμο του...:bowdown:

Polyneikos
22-12-12, 23:59
Ο Λευτέρης Σιδηρόπουλος ,υπέγραψε και εκείνος,μαζί με τους Αθαναση Αττιλάκο και Στάυρο Τριουλίδη, με τα BodyBuilding Club και την εταιρία Μuscletech, μονοετές συμβόλαιο χορηγίας

59213

Συγχαρητήρια και στον Λευτερη, περιμένουμε τις αγωνιστικές του εμφανίσεις για το 2013 .Αθλητής με μεγάλες δυνατότητες :thumbup:

Nikoskom
23-12-12, 00:30
Συγχαρητηρια στον Λευτερη και στους Τριουλιδη,Αττιλακο..:clap::clap:
Προσωπικα ο Λεφ μου δινει μεγαλο κινιτρο και ειναι ο αγαπημενος μου Ελληνας αθλητης !!

MakPriest
04-05-13, 22:32
Σιδηρόπουλος απλα απίστευτος μακάρι να υποστηριχτεί περισσότερο και να προχωρήσει στο εξωτερικό.. το'χει :bowdown:

GodSlayer
04-05-13, 22:55
οντως θεαματικες φωτο μπραβο:thumbup:

barbell
06-05-13, 14:53
Σιδηρόπουλος απλα απίστευτος μακάρι να υποστηριχτεί περισσότερο και να προχωρήσει στο εξωτερικό.. το'χει :bowdown:Συμφωνω.Κατα τη γνωμη μου οτι καλυτερο εχει επιδειξει το Ελληνικο bbing την τελευταια 5ετια.Το καλουπι του ειναι τετοιο που ακομα και ενα κιλο να βαλει πανω του φαινεται,απλα στο επιπεδο που ειναι τωρα η υπερβαση απαιτει πολλα περισσοτερα απο επιμονη και πεισμα(που εχει αποδειξει πως του περισσευουν..)Καιρος λοιπον καποιοι ''πατερες''που εχουν πλουτισει απο το αθλημα να επενδυσουν σε εναν τετοιο αθλητη.Γιατι περι επενδυσης προκειται καθως το να στηριξεις εναν Σιδηροπουλο μονο καλο θα σου κανει σαν διαφημιση και απο κει περα αν αγαπας το αθλημα πραγματικα ειναι και η συναισθηματικη καταθεση που δεν ανταλασεται με τιποτα..

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-10-13, 22:37
Παιδια σημερα ειδα κ μιλησα με τον Λευτερη Σιδηροπουλο ,ειναι ετοιμος για τους προσεχεις αγωνες κ σε τρομερη κατασταση.
Μπορει να φοραγε μπλουζακι με μανικακι αλλα φαινοταν η ανοδος του σε μαζα.
Οταν τον ρωτησα εαν οι κοιλιακοι του κ η λεπτη του μεση που ειναι το μεγαλο του ατου παραμενουν ετσι , η κινηση που εκανε σηκωνοντας λιγο το μπλουζακι ,μου εδωσε την απαντηση:shock:. Εξαιρετικος!!!:clap:
Θα ειναι τυχερος νομιζω οποιος θα μπορεσει να τον απολαυσει.
Και το κυριοτερο ,μου φανηκε πολυ καλο παιδι.

Polyneikos
21-05-14, 17:32
Ο Λευτέρης Σιδηρόπουλος θα βρίσκεται την Δευτέρα, 26 Μαϊου, (μια μέρα μετά το MR KΡΗΤΗ της WABBA (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?29001-WABBA-Mr-K%CE%A1%CE%97%CE%A4%CE%97-2014-(25-%CE%9C%CE%B1%CF%8A%CE%BF%CF%85-%CE%97%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%BF-%CE%9A%CF%81%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%82)) ) στις 16:00, στο γυμναστήριο Ocean στο Ρεθυμνο.
Θα είναι μια καλή ευκαιρία για τον κόσμο να τον συναντήσει και να παρακολουθήσει την προπόνησή του Λευτέρη , καθώς και να φωτογραφηθεί μαζί του!


83452

Polyneikos
02-08-14, 18:36
Ο Λευτερης Σιδηρόπουλος, τον Νοέμβριο-Δεκέμβριο του 2013, συμμετείχε σε τρεις αγώνες:

Αρχικά στο Πανελλήνιο Κύπελλο της IFBB στην Λιβαδειά, κερδίζωντας την κατηγορία -100.
Την επόμενη εβδομάδα, στο Elite grand prix των Βody Βuilding Club, Κερδίζωντας την -100 και τον Γενικο Τίτλο και τέλος στο διεθνες Grand Prix της IFBB,Ben Weider Diamond Cup,όπου βγήκε 4ος στην κατηγορία +95.


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86287&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86288&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86289&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86290&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86291&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86292&stc=1

Polyneikos
02-08-14, 18:43
Xθες , παρευρεθηκα στο γυμναστήριο Body Shape, όπου ο Λευτερης Σιδηρόπουλος υπό την καθοδήγηση του προπονητή του Σταύρου Τριουλίδη, είχε προπόνηση χεριών , καθώς προετοιμάζεται εντατικά για τους αγώνες του Νοεμβρίου .
Ο Λευτέρης ειναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση και προπονείται πολυ βαριά καθώς έχει βάλει υψηλους στόχους .Καλή του επιτυχία :thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86293&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86294&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86295&stc=1

Polyneikos
13-10-14, 17:19
Παρευρέθηκα στην προπόνηση του Σιδηρόπουλου το Σαββάτο , όπου έγινε και μια βιντεοσκόπηση.
Ο Λευτερης ειναι στον τελευταίο μήνα προετοιμασίας και ειναι σε φοβερή κατάσταση:thumbup:




http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=88202&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=88203&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=88201&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=88200&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=88204&stc=1

goldenera
13-10-14, 17:50
Κώστα βλέπω όλο παρευρίσκεσαι......πώς θα γίνει να παρευρεθούμε και εμείς καμιά φορά?:rolf: Πέρα από την πλάκα, θα με ενδιέφερε να μας πληροφορήσεις αν μπορείς σχετικά με το στυλ προπόνησης του Λευτέρη, και ότι άλλο παρατήρησες σχετικά;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
13-10-14, 18:39
Μεγαλος αθλητης και καθε φορα που τον βλεπουμε ολο κ πιο βελτιωμενος ,μεχρι που θα φτασει;
Ισως το Νο 2 αυτη την στιγμη στην Ελλαδα;;

TRIANTAFYLLOU
14-10-14, 00:18
Πιστεύω ότι με βάση την κατάσταση που βρίσκετε ο Λευτέρης αυτη την φορα θα κάνει την έκπληξη και το κάτι παραπάνω , το λέω αυτο γιατι ήδη ήταν ανεβασμένος και ξέρουμε ότι όσο φτάνεις ψηλά οι διαφορές δύσκολα γίνονται πολύ έντονες , αλλα ο Λευτέρης δείχνει πως αν όλα του πάνε καλα στην προετοιμασία μέχρι το τέλος θα είναι σε σούπερ φόρμα

είναι ένας ελπιδοφόρος αθλητής και με την σταθερότητά του το έχει δείξει εδω και κάτι χρόνια που κατεβαίνει σε αγώνες και γιατι όχι αφού το θέλει και ο ίδιος να τον δούμε και σε επαγγελματικές κατηγορίες :clap:

NASSER
17-11-14, 23:22
Μεγάλη η μάχη μεταξυ Κολιγκιωνη και Σιδηρόπουλου.
Γενικός Νικητής, ο Τασος Κολιγκιώνης


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89092&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89093&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89094&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89095&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89096&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89097&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89098&stc=1

Ιστορική αναφορά στην αγωνιστική καριέρα του Λευτέρη. Πολλοί αντέδρασαν στο αποτέλεσμα ειδικά όσοι παρευρέθηκαν στον αγώνα.
Εύχομαι να έχει τη δύναμη να συνεχίσει να αγωνίζεται και από τέτοιες περιστάσεις να γίνεται πιο δυνατός στο να πετύχει υψηλότερους στόχους.
Συγχαρητήρια στο Λευτέρη και καλή επιτυχία στους επόμενους αγώνες!!

TRIANTAFYLLOU
17-11-14, 23:40
πολύ ελπιδοφόρος αθλητής ο Λευτέρης και βλέποντας αυτες τις φωτο ενω ο Τάσος Κολιγκιώνης είναι πάρα πολύ καλός και σε σούπερ φόρμα , σ αυτα τα κομπάριζον όμως δεν νομίζω να έχει την υπεροχή που θα έδινε ξεκάθαρη νίκη
Βέβαια είπαμε αλλιώς είναι το λάιβ , αλλα αν κρίνουμε και απο τις αντιδράσεις όσων παρεβρέθηκαν οι φωτο είναι χαρακτηριστικές και δεν ενοώ μόνο των οπαδών του κάθε αθλητη γιατι αυτές μπορεί να είναι και υποκειμενικές αλλα γενικότερα
Μακάρι να έχει το κουράγιο και την στήριξη να συνεχίσει γιατι έχει πολλα να δώσει ακόμη στο Ελληνικό ββ :thumbup:

barbell
17-11-14, 23:45
H απογοητευση στα ματια του Λευτερη ηταν χαρακτηριστικη ειναι μαχητης ομως και ευχομαι οταν θα εχει φτασει πολυ ψηλα να τα θυμαται αυτα και να γελαει...Ηταν παντως μια πολυ δυνατη μονομαχια και οι δυο αθλητες σε εξαιρετικη φορμα:clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-11-14, 23:20
Οπως φαινεται τουλαχιστον στις φωτο.
Στην μπροστινη δικεφαλων ειναι καλυτερος (ο Σιδηροπουλος)
Στην μπροστινη ανοιγμα πλατης ειναι καλυτερος
Στην πλαινη στηθους ειναι καλυτερος
Στην πισω δικεφαλων ειναι καλυτερος
Στο ανοιγμα πλατης ειναι καλυτερος
Στην ποζα κοιλιακων εδω δινεται μαχη.
Στο most mascular ειναι πιο ''μεγαλος'' κ καλυτερος.



H απογοητευση στα ματια του Λευτερη ηταν χαρακτηριστικη ειναι μαχητης ομως και ευχομαι οταν θα εχει φτασει πολυ ψηλα να τα θυμαται αυτα και να γελαει...Ηταν παντως μια πολυ δυνατη μονομαχια και οι δυο αθλητες σε εξαιρετικη φορμα:clap:

Εσυ λες για τα ματια του Λευτερη κ φυσιολογικο ειναι να αισθανεται απογοητευμενος , εγω παρατηρησα στα βιντεο τα ματια κ γενικα την εκφραση του Τασου που δεν ηταν χαρουμενη κ αισιοδοξη (οπως μας εχει συνηθισει) αναλογικα με την πολυ καλη-καλυτερη του κατασταση που παρουσιαστηκε.

Polyneikos
07-12-14, 11:38
Μετά από την πρόσφατη επιτυχία του Λευτερή Σιδηρόπουλου , όπου κέρδισε τον Γενικό Τίτλο στο NAC Mr Universe της Γερμανίας (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?30505-NAC-Mr-amp-Ms-Un%CE%B9verse-2014-(29-%CE%9D%CE%BF%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CE%93%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1)&p=797121&viewfull=1#post797121), κλείνοντας έτσι με θετικό πρόσημο ένα καρέ αγώνων βρεθήκαμε με την κάμερα του Bodybuilding.gr, που αλλού, στο Body Shape Gym,ιδιοκτησίας του Σταύρου Τριουλίδη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20994-%CE%A3%CF%84%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%A4%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82-A%CF%86%CE%B9%CE%AD%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%85%CE%BE%CE%B7-%CE%9C%CE%B1%CF%8A%CE%BF%CF%82-2012&p=574648&viewfull=1#post574648), το γυμναστήριο που προπονείται ο ίδιος και ο Λευτέρης Σιδηρόπουλος.
Μας παραχωρήθηκε λοιπόν μια συνέντευξη-απολογισμός , του τι συνέβη στους αγώνες του Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου που πήρε μέρος ο Λευτέρης, ελπίζουμε να την απολαύσετε!


http://www.youtube.com/watch?v=u0s4AxHjCkA

Polyneikos
07-12-14, 22:14
Kαι μερικές φωτογραφίες από την χθεσινή συνέντευξη


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89589&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89590&stc=1



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89591&stc=1

Στην τελευταία φωτογραφία διακρίνεται και ο Θανάσης Υφαντόπουλος καθώς και ο Δημήτρης Νικολάου

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89592&stc=1

Levrone
07-12-14, 23:35
Μπραβο Κωστα για τη συνεντευξη και σε οσα αλλα παιδια δουλεψαν γι αυτη.:clap:

Με την ευκαιρια θα ηθελα να πω , οτι αυτη η εκονα αθλητη , ειναι για μενα η κορυφη. Ουτε τα χαλια που βλεπουμε στο Ολυμπια με τις κοιλιες και τις μεσες να φτανουν στο πατωμα, ατομα που λες μια σκαλα αν ανεβουν μπορει να σκασουν.
Συμπαγης, γραμμωμενος τερμα, με τη μεσουλα του, πυκνος μυικα. Ολο το πακετο.

TRIANTAFYLLOU
08-12-14, 02:12
πραγματικα άτομα σαν τον Λευτέρη σαν αθλητες και σαν χαρακτήρες κυρίως, αποτελούν πρότυπο και ελπίδα για το μέλλον του ββ στήν Ελλάδα .
μακάρι τα παιδιά που αξίζουν να τούς δωθεί η ευκαιρία εφόσον το θέλουν να πραγματοποιήσουν τα όνειρά τους
πραγματικά μ άρεσε πολύ η σωματική κατάσταση και φόρμα που είχε ο Λευτέρης και στο ββ δεν μετράμε με μεζούρα , μπορει ο λιγότερο ογκώδης να κερδίσει ένα πιο ογκώδη αθλητη , όταν δεν είναι λίγος αναλογικά με τα δεδομένα του και υπερτερει σε αισθητική δηλαδη αρμονία συμμετρία και γράμμωση του αντιπάλου
Όπως και αν δυο αθλητες ισάξιοι σε γράμμωση και συμμετρία , εκεί λογικά θα κερδίσει ο ογκωδέστερος

Muscleboss
08-12-14, 06:45
Ευχαριστούμε για τη συνέντευξη και σένα Κώστα και τα παιδιά.

Κατά τη γνώμη μου ο Σιδηρόπουλος πρέπει να μετακομίσει στις ΗΠΑ αν στοχεύει σε καλή καριέρα στο άθλημα.

Καλή επιτυχία για τη συνέχεια σε αυτόν και τον προπονητή του.

No Fear
08-12-14, 08:34
Mπραβο Κωστα,ακομα μια ωραια συνεντευξη!Ελπιζω να μαθαινουμε συχνα νεα τους!:thumbup:

goldenera
08-12-14, 21:53
Ωραία συνέντευξη, ευχαριστούμε Κώστα!

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-12-14, 22:32
Ευχαριστουμε Κωστα :clap: ,θελαμε να δουμε τις αποψεις κ τα σχεδια του Νο 1 αυτη την στιγμη του Ελληνικου Β.Β κ του προπονητη του.
Εκτος απο την φοβερη σωματικη κατασταση που εφτασε ,ειναι προς τιμη του που ειναι προσγειωμενος κ κρατανε πολυ σωστη σταση σε ολα τα τελευταια δρωμενα.
Ευχομαστε να μας εκπλησει ευχαριστα ,καθε χρονο κ καλυτερος.

Polyneikos
15-02-15, 23:09
Παραθέτω το βίντεο του αφιερώματος της εκπομπής του ΣΚΑΙ "Goal χωρίς Σύνορα" στον Λευτερη Σιδηρόπουλο (μεταδόθηκε στον ΣΚΑΙ 15/2/2015)


http://www.youtube.com/watch?v=3Yda6aW8W1s#t=119

Muscleboss
16-02-15, 00:07
Ωραία αφιέρωμα, χρειάζονται τέτοια τόσο για τους αθλητές όσο και το άθλημα γενικότερα. :thumbup:
Ο Σιδηρόπουλος έχει καταφέρει και έχει εμφανιστεί στους τηλεοπτικές δέκτες αρκετές φορές και μακάρι αυτό να είναι αφορμή για περισσότερα αφιερώματα.

Στο παραπάνω σποτ, κάπου μου ξένισε το "ο πρώτος Έλληνας mister Universe", αλλά το δικαιολογώ στα πλαίσια της τηλεοπτικής υπερβολής.

Γιώργος Βασιλικόπουλος
22-02-15, 19:50
Ο λευτερης ασχετως οτι ειναι εξαιρετικο παιδι, σαν αθλητης θα τον χαρακτηριζε κυριως μονο ενα επιθετο "ΜΑΓΙΚΟΣ" δεν θα μακρυγορησω γιατι οι εικονες μιλουν απο μονες τους! Λευτερη καλη δυναμη κ υπομονη στο δυσκολο εργο σου, κ ευχομαι για το μελλον υγεια κ και καλη επιτυχια στην αγωνιστικη σου πορεια!

Polyneikos
26-04-15, 11:35
Μερικές φωτογραφίες του Λευτέρη Σιδηρόπουλου, από την προπόνησή του με τον Jay Cutler

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=92996&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=92997&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=92998&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=92999&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=93000&stc=1

Polyneikos
14-04-16, 00:19
O Λευτέρης Σιδηρόπουλος θα διαγωνιστεί τον Νοέμβριο και ήδη είναι 112 κιλα με 7% σωματικο λίπος.
Μαζί του ο συναθλητής Χρόνης Ηλιάδης σε προετοιμασία επίσης και ο coach Σταύρος Τριουλίδης !

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=104314&stc=1

pavlito10
14-04-16, 21:31
Γνωριζουμε στον αγωνα ποιας ομοσπονδιας?

Polyneikos
14-04-16, 21:33
Οι πληροφορίες μας από τον πρόεδρο του συνδέσμου της ΝΑC, είναι πως θα συμμετάσχει στο Universe της ΝΑC.

Polyneikos
27-06-16, 16:12
Ο Λευτέρης Σιδηρόπουλος, έχει ξεκινήσει και επίσημα την προετοιμασία του για το Universe της ΝΑC, το οποίο πραγματοποιείται στις 26 Νοεμβρίου, παραδοσιακά στην έδρα της NAC International, το Αμβούργο.
Λόγω καλοκαιριού όμως, δεν λείπουν και οι στιγμές χαλάρωσης για τον Ελληνα πρωταθλητή!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107368&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107369&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107370&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107371&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107372&stc=1

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
28-06-16, 00:08
Βρεθήκαμε μαζί το Σάββατο στο κατάστημα όπου εργαζόταν και είναι κοντά στα 115 κιλά.Στο guest του ΣΕΦ ήταν 112 και ευελπιστεί τον προσεχή Νοέμβρη να είναι 110 αγωνιστικά.

Polyneikos
18-07-16, 21:59
Σημερινή του Σιδηρόπουλου

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107778&stc=1

Polyneikos
19-07-16, 21:53
Λευτέρης Σιδηρόπουλος - On the way for NAC Universe 2016!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107790&stc=1http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107789&stc=1http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107788&stc=1

Polyneikos
14-09-16, 21:41
Με αυτή μου την ανάρτηση, θα ήθελα να ανακοινώσω την επιστροφή μου στην Ελληνική Ομοσπονδία Σωματικής Διάπλασης (ΕΟΣΔ).
Κάποιοι απο τους βασικούς λόγους που με οδήγησαν να ξαναενταχθώ στην ΕΟΣΔ αποτελούν
(α) η ταύτιση απόψεων με την φιλοσοφία και το πλάνο της Ομοσπονδίας και
(β) η δυνατότητα πιο ευρείας προώθησης τους αθλήματος, που τόσο αγαπώ και έχω αφιερώσει όλη μου την ζωή .
Πρωτίστως, θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο της Ομοσπονδίας, κο Ιορδάνη Λεβεντέλη, που αποδέχτηκε το αίτημα επιστροφής μου.
Η επανένταξή μου στους κύκλους της ΕΟΣΔ αποτελεί ιδιαίτερη τιμή.
Προς ανταπόδοση λοιπόν αυτής της τιμής που μου έγινε, θα προσπαθήσω να εκπροσωπήσω επάξια την Ομοσπονδία σε κάθε μου αγωνιστική συμμετοχή καθώς και μέσω της συνολικής μου παρουσίας.
Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους με στήριζαν και με στηρίζουν.
Ιδιαίτερη αναφορά θα ήθελα να κάνω στους fans μου και να τους πω οτι τους ανταποδίδω ολη αυτή την αγάπη και εκτίμηση που εχουν δείξει προς το πρόσωπό μου! Τέλος, πολυ σύντομα θα σας ενημερώσω και πιο συγκεκριμένα για τους αγωνιστικούς μου στόχους.
Με εκτίμηση,
Λευτέρης Σιδηροπουλος - IFBB Athlete.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=109037&stc=1

Polyneikos
15-09-16, 20:06
O Λευτέρης Σιδηρόπουλος ανακοίνωσε σήμερα την διακοπή συνεργασίας του με τα BBCLUB και τον προπονητή του, Σταύρο Τριουλίδη.


Θελω να σας ανακοινωσω οτι εγω απο τις 12/9/2016 δεν ανηκω στο αθλητικο team bodybuildingclub και Σ.Τριουλιδη τους οποιους ευχαριστω για την συνεργασια που ειχαμε ως τωρα.
Διευκρινιζω ξανα οτι εγω θα αγωνιζομαι μονο στην ΕΟΣΔ και εχω δικαιωμα συμμετοχης ακομη και απο τον ερχομενο Νοεμβριο 2016 και πουθενα αλλου.
Σας ευχαριστω και θα σας ενημερωσω συντομα για καινουργια μου συνεργασια και τους μελλοντικους μου στοχους.

Nive
15-09-16, 23:29
Τα πανω κατω δηλαδη!!
Εχει ανακοινωσει ποιος θα τον προπονει πλεον?

TRIANTAFYLLOU
16-09-16, 01:42
ο καθε αθλητής και ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του και είναι νορμάλ , οι επαγγελματικές συνεργασίες έρχονται και παρέρχονται
και αν λήγουν με θεμιτό τρόπο χωρίς ριξίματα και αθετήσεις λόγων και συμβολαίων , τότε όλα είναι στο παιχνίδι
και ένας φτασμένος αθλητής όπως ο Λευτέρης είτε έχει άλλον προπονητή είτε δεν έχει ακόμη επίσημα κάποιον , δεν τρέχει και τίποτε εφόσον έχει την εμπειρία και δεν χάλασε ο κόσμος αν μείνει και για κάποιο διάστημα χωρίς προπονητή
το θέμα είναι να έχει καλή επιτυχία στούς επόμενους στόχους του και να έχει κάνει την σωστη επιλογή

Polyneikos
23-02-17, 14:01
Mια καινούργια συνεργασία ανακοινώθηκε για τον Λευτέρη Σιδηρόπουλο, με την εταιρία FLEXEAT .
Περιμένουμε λοιπόν την επιστροφή του Λευτέρη στις αγωνιστικές σκηνές.:thumbup:

113791

NASSER
23-02-17, 19:20
Προσωπικά μου ακούγεται ευχάριστη αυτή η συνεργασία. To flexeat team έχει σημειώσει πολλές δυνατές επιτυχίες μέχρι στιγμής, για να μην πω μόνο μεγάλες επιτυχίες.. Καλή επιτυχία στους στόχους του Λευτέρη!

Polyneikos
23-02-17, 19:32
Προσωπικά μου ακούγεται ευχάριστη αυτή η συνεργασία. To flexeat team έχει σημειώσει πολλές δυνατές επιτυχίες μέχρι στιγμής, για να μην πω μόνο μεγάλες επιτυχίες.. Καλή επιτυχία στους στόχους του Λευτέρη!
Το βασικό για τον Λευτέρη, ειναι να τον δούμε να αγωνίζεται.
H προετοιμασία του για το Universe της ΝΑC του 2016 δεν προχώρησε, ούτε σε κάποιον αλλο αγώνα , της IFBB π.χ. που περίμενε ο κόσμος να τον δεί, ενω ήδη από τον Μαίο του 2016 που τον είδαμε στο guest της NAC , φαινόταν ότι πάει για ψηλά την σεζόν που μας πέρασε.


https://www.bodybuilding.gr/media/k2/galleries/889/p1ajh7otsqmd11dqf1a2sqjppiq.JPG

Στατιστικά αν το δούμε , η ομάδα της FLEXEAT κάνει επιλογές αθλητών με μεγάλους στόχους..
Για το 2016, ο Αττιλάκος τον Μαίο πήρε το Overall στο Πανελλήνιο της IFBB και ο Πιστόλας τον Νοέμβριο πήρε το Overall του Diamond και την επαγγελματική κάρτα! Νοt bad..
Εν πάσει περιπτώση, η παρουσία του Λευτέρη σε αγώνες, δίνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Να του πανε όλα καλα:thumbup:

Polyneikos
06-07-18, 14:35
Eπίσημα ο Λευτέρης Σιδηρόπουλος επανέρχεται στους αγώνες του Νοεμβρίου του 2018, αρχικά στο 24ο Πανελλήνιο Κύπελλο της Ε.Ο.Σ.Δ., στοχεύοντας και σε κάποιον διεθνή αγώνα, ανάλογα το calendari της ΙFBB International.
Έχοντας στο πλευρό του τον προπονητή του Σταύρο Τριουλίδη, και με την διατροφική καθοδήγηση και σωματική αξιολόγηση απο το Flexeat Team, Δημήτρη Οικονομάκη και Στέφανο Ανυφαντάκη, μετά από 4 χρόνια αγωνιστικής αποχής, όταν το 2014 είχα σταθεί στο υψηλότερο βάθρο του Mr Universe της NAC στο Αμβούργο.
Αθλητής με μεγάλο follow στον χώρο του ελληνικού αγωνιστικού bodybuilding, σίγουρα θα προκαλέσει αίσθηση με την παρουσία του στην σκηνή!

123975

Δημητρης 1924
06-07-18, 22:31
Επιτέλους το come back ο Lef έλειπε απο τους αγωνες φοβερός αθλητής,να ειναι καλα και καλη αρχη-ξανα- στο αγωνιστικό προσκήνιο,εν αναμονή να τον δούμε τον προσεχή Νοέμβριο στο κύπελλο της Ε.Ο.Σ.Δ

TRIANTAFYLLOU
07-07-18, 18:37
πολυ ευχάριστο νέο για τούς φιλάθλους του αθλήματός μας και εύχομαι η αποχή να τον ευνοήσει και να ξεκουράστηκε το σώμα του απο στρεσογόνες καταστάσεις λόγω αγώνων και να βγεί ακόμη καλύτερος , γιατι ο Λευτέρης είναι δυνατό χαρτί στο Ελληνικό αγωνιστικό ΒΒ, με διακρίσεις και ελπίδα για ακόμη περισσότερες !!:thumbup:

Polyneikos
05-11-18, 03:09
E.O.Σ.Δ. 24ο Πανελλήνιο Κύπελλο 2018 - ΓΕΝΙΚΟΣ NIKHTHΣ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ!



133040

133041

133042


133043

133044

Polyneikos
25-11-18, 21:58
IFBB International World Cup 2018

Γενικός Νικητής των κατηγοριών Bodybuilding o Λευτέρης Σιδηρόπουλος και κάτοχος πλέον Elite Pro Card!

133025

133026


133027


133028


133029


133030


133031

133032


126555

Muscleboss
26-11-18, 00:06
1ος με διαφορά. Συγχαρητήρια στο Σιδηρόπουλο και καλή επαγγελματική πορεία πλέον. :clap:

Polyneikos
07-11-19, 22:00
IFBB Pro Romania Muscle Fest 2019
Νικητής στην SuperHeavyweight ο Σιδηρόπουλος 2ος στον Γενικό!

133013


133014

133015


133016


133017


133018

133019


133020


133021


133022

Polyneikos
24-11-19, 10:43
IFBB Pro William Bonac Classic 2019

2η θέση τελικά για τον Λευτέρη Σιδηρόπουλο, στην SuperHeavyWeight.
O νικητής της κατηγορίας, ήταν αυτός που τελικά κέρδισε τον Γενικό Τίτλο και την Pro Card.

133023


133024

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
24-11-19, 12:42
O Λεφ έχει αποδείξει ότι αποτελεί διαχρονική αξία και καταφέρνει να μπει στο βάθρο κάθε διεθνή αγώνα,όσο σκληρό να είναι το επίπεδο.
Το μόνο που χρειάζεται είναι υπομονή και επιμονή,διότι διαθέτει ένα όμορφο σύνολο και είναι θέμα χρόνοy η δικαίωση.
Ελπίζω το 2020 να είναι πλέον NPC pro

Polyneikos
02-03-22, 21:54
H ισχύς εν τη Ενώσει!

Το γνωστό δίδυμο, Λευτέρης Σιδηρόπουλος - Σταύρος Τριουλίδης , "σηκώνουν τα μανίκια" για άλλη μια φορά και ξεκινάνε την προετοιμασία του Λευτέρη για το EVLS Prague Amateur - Pro Qualifier της NPC, το οποίο πραγματοποιείται στις 27 Αυγούστου στην Πράγα.

Σε επικοινωνία που είχαμε με τον coach Σταύρο Τριουλίδη, μας ενημέρωσε ότι ο Λευτέρης είναι σε πολύ καλή κατάσταση για το timing που βρισκόμαστε , ζυγίζει 123 κιλά και θα προσπαθήσει να κερδίσει την IFBB Pro Card στο αγώνα της Πράγας και σε 1-2 αγώνες την ίδια αγωνιστική season!

Τελευταίοι αγώνες τουΣιδηρόπουλου ήταν το 2019, όταν στο Romania Muscle Fest νίκησε την SuperHeavyweight και βγήκε 2ος στον Γενικό ενώ στο William Bonac Classic είχε πάρει την 2η θέση στην SuperHeavyWeight.

137716

Δημητρης 1924
02-03-22, 23:39
Πολύ καλός αθλητής, καλό ξεκίνημα στην νέα του προσπάθεια

Muscleboss
03-03-22, 14:11
Καλή επιτυχία στο Λευτέρη! Ψηλοί στόχοι από αυτόν και τον προπονητή του, μακάρι να πάνε όλα καλά! :bbbiceps:


Προσωπικά είμαι περίεργος να δω τι επίδραση είχε στο σώμα του αυτό το διάστημα αποχής από τους αγώνες, σε συνδυασμό με τα χρόνια του κορονοιού.

TRIANTAFYLLOU
03-03-22, 20:10
καλή επιτυχία και αναμένουμε να τον δούμε σε ακόμη ψηλότερο επίπεδο

Polyneikos
12-06-22, 12:57
Λευτέρης Σιδηρόπουλος - 120 κιλά!


Ο Λευτέρης είναι σε προετοιμασία με στόχο τους διαγωνισμούς Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου για άλλη μια φορά με τον coach Σταύρο Τριουλίδη

138638

138639


138640

138641

TRIANTAFYLLOU
13-06-22, 01:02
Πάρα πολύ καλός ο Λευτέρης και να είναι γερός να πάνε όλα καλα γιατί είναι σε πολύ καλή κατάσταση με δεδομένο τον χρόνο που έχει μεχρι τους αγώνες :thumbup::clap:

Polyneikos
29-07-22, 09:25
Λευτέρης Σιδηρόπουλος- Ασράφ Αλλαντίν - Σταύρος Τριουλίδης

Chilling around - Pre Contest Photoshoot!


139144


139145


139146


139147


139148

Polyneikos
29-07-22, 11:18
Λευτέρης Σιδηρόπουλος - 7 weeks out!

O αγωνιστικός φακός του Bodybuilding.gr συνάντησε τον Λευτέρη Σιδηρόπουλο , στο γυμναστήριο Body Shape του Σταύρου Τριουλίδη αποθανατίζοντας το ποζάρισμα-εβδομαδιαίο τσεκάρισμα από τον προπονητή του!

139149


139150

139151


139152


139153


139154


139155

139156


139157