PDA

Επιστροφή στο Forum : 90+ Protein (Nutrisport)



Σελίδες : [1] 2

RUHL
18-11-07, 23:12
Nutrisport 90+ Protein
Kαθως εκανα περιηγηση σε σιτες την ειδα κατα τυχη αλλα αυτο που με εντυπωσιασε ηταν η τιμη στα 5 κιλα(+450 επιπλεων σκονης-στην συγκριση με αλλα κουτια) η τιμη(5ευρω πιο κατω) της ηταν πιο φτηνη και απο 2 X 2270(4540γραμ) Dynamitize,MRM,ΕΑΣ κτλ
Για 90αρα πρωτεινη

90+ Protein is over 90% protein with less than 2% Fat, has all the essential and nonessential amino acids and has been re-formulated with Micellar Casein. The combination of Micellar Casein and Whey ensure that you have a rapid yet prolonged release of protein into your body.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6773&stc=1&d=1258699440
Ενω στα 50 γραμαρια προιοντως περιεχει
Amount Per Servings:
Calories 187Kcal
Protein 45g
Carbohydrate 1.4g
Of which Sugars 1.4g
Fat 1.4g
Of which Saturates 1.4g
Fibre 0.8g
Sodium 0.05g

Other Ingredients:
Undenatured Cross-Flow Microfiltered Whey Protein Isolate, Isolated Undenatured Micellar Casein, Stabiliser, Sweetner, Natural Flavour, Colour (carmoisine)


Τωρα το μιγμα Whey Protein Isolate, Isolated Undenatured Micellar Casein ειναι καλο την γνωμη σας?(εγω οπως το βλεπω αργη+γρηγορη πρωτεινη για πριν τον υπνο οτι πρεπει τι λετε?)
Την εχει παρει κανενας εγω απο αυτην την εταιρια εχω μια γλυταμινη μονο απ οτι ειδα ειναι ευρωπαικη εταιρια οχι lbs δλδ :green:

anastasisk
18-11-07, 23:24
Ruhl την τσεκαρα στο site.Η αναλογια τιμης-ποσοτητας ειναι πολυ καλη.Για την συγκεκριμενη εταιρια και εγω μονο την γλουταμινη εχω χρησιμοποιησει αλλα μπορω να πω οτι με εβαλες σε σκεψεις και τη βλεπω με καλο ματι.... :thumbup:

KATERINI 144
18-11-07, 23:27
εγώ εχω αρχίσει να πιστεύω πως είναι καλύτερα ναναι έτσι η πρωτεΐνη (με δυο μορφές οι και περισσότερες μέσα)
και εχθές στο σεμινάριο ο Dorian αυτό έλεγε, για τη δική του πρωτεΐνη που αποτελείται από 5 ειδών πρωτεΐνης,
τώρα για τη συγκεκριμένη που λέει ο αλεξ δεν ξερω αν ειναι καλή, δεν εχω πάρει ποτέ αυτή τη μάρκα.

Gasturb
18-11-07, 23:35
Η nutrisport είναι αγγλική, καλή, λιτό design και οικονομική oπότε κ η πρωτεϊνη που αξιολογούμε ειναι μια χαρά :awesome:

Τωρα το μιγμα Whey Protein Isolate, Isolated Undenatured Micellar Casein ειναι καλο την γνωμη σας?(εγω οπως το βλεπω αργη+γρηγορη πρωτεινη για πριν τον υπνο οτι πρεπει τι λετε?)
Συνήθως όλες η whey είναι κατα 80% - 20% whey κ καζεϊνη για καλύτερη χώνεψη, όπως κ το αντίστροφό αν πρόκειτε για καζεϊνη δλδ 80-20 καζεϊνη και whey, οπότε dont worry

Gt

RUHL
03-12-07, 19:33
Λοιπον σημερα εκανα περιηγηση στο web και ειπα να μπω στην nutrisport και με εκπλησε αυτο που ειδα τι ενοω τωρα θα δειτε
Exoυν τον ελενχο που περασε η πρωτεινη οτι τα ποσοστα μεσα δεν @@ αλλα ισχυουν και πιο λεπτομερη περιγραφη του προιοντος
http://img2.freeimagehosting.net/uploads/f8803ac2b8.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://img2.freeimagehosting.net/uploads/6a5208e4c9.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)
http://img2.freeimagehosting.net/uploads/bdd9250815.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

Τελικα η αναλογια της isolate whey ειναι 65% και isolate Micellar Casein ειναι 33% καλη αναλογια ειναι γκας(λεω γκας γιατι μια παρεα 4-5 ατομα μιλαμε τελευτεα :green: ) τι λες?
Και καποιος μια γνωμη για τα Bcaa στα 100 γραμ επειδη βλεπω στα κουτια μου εχουν μονο ανα δοση:cursing: μετρησεις

Δεν ξερω γιατι αλλα κανονικα σε ολες οι εταιριες στα σιτε τους δεν θα επρεπε να εχουν κατι τετοια για τα προιοντα τους(lab tests) οτι αυτο που γραφουν στο ταμπελακι αυτο εχουν μεσα.
γιατι κατι αλλες μαρκες ειναι μαρκα με εκαψες
:cursing: :cursing: :cursing: (dynamitize)

billys15
03-12-07, 20:35
Δεν ξερω αν ειναι καλη η αναλογια,αλλα τα αμινοξεα που περιεχει σε καθε δοση ειναι καλης ποσοτητας :thumbup: .Προσωπικα κοιταω bcaa,αργινινη και γλουταμινη,αυτα με ενδιαφερουν πιο πολυ ας πουμε,και τα συγκεκριμενα ειναι ΟΚ.

Billy
03-12-07, 21:36
απ'ότι ξερω καμία whey εκτός από την universal nutrition δεν περιέχει Γλουταμίνη, ακόμα και η un περιεχει γλουταμικα πεπτίδια (δεν ξερω αν αυτό ειναι γλουταμινη).
Σχεδόν όλες οι whey περιέχουν BCAA κai γλουταμικό (something) το όποίο δεν ειναι Γλουταμίνη

billys15
03-12-07, 21:57
Τα γλουταμινικα πεπτιδια (ετσι δε λεγονται? :?),το ειπε κι ο Στρατος,χωνευονται πιο ευκολα απο την απλη γλουταμινη,οποτε συμφερει.Το αλλο,το γλουταμικο οξυ,πρεπει να ειναι προπομπος της γλουταμινης.

Gasturb
03-12-07, 22:22
Σχετικά με την πεπτιδιακή γλουταμίνη billy σχεδόν όλες οι πρωτεϊνες περέχουν αλλά ας μην βγούμε off κ ας συνεχιστεί η κουβέντα παρακάτω

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2062

Ruhl

- Όσες εταιρίες νιώθουν ενοχή δεν τους συμφέρε να παρουσιάζουν τα αποτελέσματα των labs λογικό δεν είναι? :wink:

- Για την αναλογία των αμινοξέων ότι είπε ο billys15

- Τώρα για την αναλογία whey/casein να διευκρινήσω καλύτερα. Mεταπροπονητικά το άριστο θα είναι 100% whey και για όλες τις υπόλοιπες ώρες μίξη whey/casein για να κρατάμε τα επίπεδα γλυκόζης στο αίμα χαμηλά οπότε.. κ να υπάρχει καλύτερη αφομοίωση/χώνεψη.

Gt

RUHL
20-02-08, 20:29
σημερα μου ηρθε nutrisport 90+ γευση σοκολατα

πριν λιγο δοκιμασα διαλυτοτητα 10-10

Γευση :lol: :evil: :joker: :greenalien: :drunken: εχω πιει και καλυτερες :lol: χμμ μια περιγραφη τι διαφορα εχουν οι σοκολατες υγειας μαυρη σοκολατα με τις αλλες τις λακτα ξερω γω τις ιον με γαλα που ειναι μια τετοια φαση φανταστητε την νυτρισπορτ σοκολατα υγειας σε γευση και Ιον και λακτα την ΟΝ(που εχεται πιοι οι περισοτεροι πιστευω)

Αφηνει και στο τελος λιγο μια περιεργη γευση δεν μπορω να την περιγραψω κατι σαν αμμο :green: ενα εχω να πω χαιρωμε που αγωρασα 900 γραμ :D και οχι 5 κιλα :D

Αντε πικολο να δουμε τι θα πεις εσυ με την nutrisport isolate φραουλα :green:

RUHL
07-04-08, 12:41
σκεφτηκα τελικα τι να κανω με αυτη την πρωτεινη

Ειναι πολυ καλη λυση πριν τον υπνο λοιπον αυτη η πρωτεινη ειναι σχετικα φτηνη
αλλα οι πηγες της ειναι ακριβες
Isolate whey σκετη και
Isolated Undenatured Micellar Casein απο τις ακριβες καζεινες
και σημειωτεα η καθαροτητα της ανα 100 γραμ 92 πρωτεινη παρακαλω

αλλα το κακο η αναλογια τους 65% whey isolate + 33% casein οποτε με λιγες ερευνες για φτηνες λησεις :lol: :lol: βρηκα φτηνη καζεινη λεγεται Calcium Caseinate(εξησου καλη με την αλλη ομως η διαφορα τους ειναι οπως με την whey isolate και concetrate) της εταιριας Now και συμπληρωνουμε απο αυτη το 17% που ληπει απο το πολυ καλο μοιγμα πριν υπνο οπως μας λεει ο γκας και ο βοςς το 50% 50% λεω

οποτε με μια μικρη τροποποιηση-μοιγμα γινετε τοπ πρωτεινη πριν τον υπνο και συμφερει αρκετα :moderator: :green:

:awesome: :thumbup:



:weights:

Niiick
09-04-09, 14:54
κανω ενα καλο ξεθαμα εδω περα γιατι πινω και αυτην τωρα..λοιπον αρκετα φτηνη και οπως λεει και απο πανω isolate και Micellar Casein..οι 2 πιο ακριβες πηγες:thumbup:..διαλυτοτητα καλη..αρκετα καλη οχι αψεγαδιαστη ομως..γευση μπανανα:unsure::unsure::unsure::green::green:ταλαιπωρια..ασε που αφηνει κατι σαν αμμο οπως λεει και ο ρουλ απο πανω:green:περα απο γευση τα σπαει ελπιζω να τη συνηθισω:green:

RUHL
09-04-09, 15:05
Ειπαμε παρτε φραουλα:turtle:

Eimai_fetes
10-04-09, 16:45
Μιας κ ετοιμαζομαι για την δευτερη παραγγελια του 4μηνου θα παρω να την δοκιμασω... Αντε μπας κ ποιυμε κατι διαφορετικο απο την On....

Niiick
10-04-09, 18:54
παρτηνα καλη ειναι και αναλογια τιμης-ποιοτητας και αναλογια τιμης-ποσοτητας..μη παρεις μπανανα:moderator::moderator::moderator::moderator:

Eimai_fetes
11-04-09, 16:20
παρτηνα καλη ειναι και αναλογια τιμης-ποιοτητας και αναλογια τιμης-ποσοτητας..μη παρεις μπανανα:moderator::moderator::moderator::moderator:

Τωρα σε κανα 2 βδομαδες θα κανω μια παραγγελια με πολλα θεματακια μεσα...
θα παρω να την δοκιμασω.... για να λες οχι μπανανα, καταλαβαινω πως θα ειναι

flowin_through
06-08-09, 00:03
Η αναλογια τιμης-ποσοτητας και ποιοτητας, δεν ειναι καλη, ειναι η καλυτερη που υπαρχει.(που εχω βρει τουλαχιστον). Ειναι πολυ καλη πρωτεΐνη και η γευση της ειναι πολυ καλη (μονο σοκολατα παιρνω παντα) και εχεις και δωρο 600 gr κρεατινη με καθε κουβα (στην isolate).

mantus3
06-08-09, 00:54
Η αναλογια τιμης-ποσοτητας και ποιοτητας, δεν ειναι καλη, ειναι η καλυτερη που υπαρχει.(που εχω βρει τουλαχιστον). Ειναι πολυ καλη πρωτεΐνη και η γευση της ειναι πολυ καλη (μονο σοκολατα παιρνω παντα) και εχεις και δωρο 600 gr κρεατινη με καθε κουβα (στην isolate).

την εχεις δωκιμασει?

flowin_through
06-08-09, 01:10
Οχι την 90 whey protein, την isolate εχω δοκιμασει και εχω μεινει ευχαριστημενος. Για την ακριβεια ειναι η καλυτερη που εχω παρει. Και εχω δοκιμασει παρα πολλες μαρκες. Εκτος απο την ΟΝ. Αλλα και μονο απο αποψη τιμης για μενα ειναι καθοριστικο.

mantus3
08-08-09, 02:30
θα ηθελα κ εγω να προσθεσω την γνωμη μου
τιμη: θεικη - τα 5 κιλα βγενουν οσο σε αλλες τα 2
συστατικα: αξιολογη
γευση: ακομα κ με τετοια τιμη απαραδεκτη
διαλιτοτητα: καλη αλλα αντι να σβολιαζει οπως αλλες καταπινεις σκονη

σε γενικες γραμμες ειναι οκ αμα καποιος θελει κατι πολυ φτηνο με περιεχομενο. αλλα μεχρι εκει

The Rock
20-11-09, 02:16
Πολύ καλή λύση για αναπλήρωση γευμάτων κατά την διάρκεια της ημέρας για λόγους που προαναφέρονται παραπάνω !
(έχω κάνει πλήρες ρεβιού στο τόπικ "Καλύτερες Γεύσεις" )

Άψοψη σχέση απόδοσης (Ποιότητας-τιμής) απλά 10/10 και σε αυτήν !

Ανεπιφύλακτα σε όλους !

Kolorizos
21-11-09, 14:35
Amount Per Serving

Per 30g serving:
Energy: 126kcal/528 kJ
Protein: 21.3g
Carbohydrates: 3.6g
of which sugars: 3.6g
Fat: 2.4g
of which saturates: 1.4mg
Sodium: 0
Fibre: 0
Other Ingredients

Whey Protein Concentrate, Artificial Flavour, Stabiliser (Carrageenan and Tara Gum), Artificial Colouring, Aspartame (Sweetener).

nikos-7-
25-02-10, 18:51
Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριο μελος στο φορουμ και χρειαζομαι την βοηθεια σας.Ενδιαφερομαι να αγορασω πρωτεϊνη αλλα με ενδιαφερει να ειναι οτι πιο καθαρο και ποιοτικο κυκλοφορει σε λογικα πλαισια τιμων..Η σειρα κριτηριων μου ειναι η εξης:

ποιοτητα
υψηλη περιεκτικοτητα πρωτεϊνης
και μετα τιμη και γευση (αν και παιζουν τον μικροτερο ρολο)

Εχω βρει αυτα τα δυο προιοντα:

http://www.bodybuildingwarehouse.co.uk/ekmps/shops/kbf1981/images/nutrisport-90plusprotein-2500g.jpg

Amount Per Servings:

Energy 187KCal
Protein 45g
Carbohydrate 1.4g
Of which is Sugar 1.4g
Fat 1.4g
of which is saturates 1.4g
Fibre 0.8g
Sodium 0.05g

και αυτην:

http://www.heroesmuscle.co.uk/store/images/nutrisport_%2090+.jpg

Amount Per Serving
Per 53g:
Calories: 199.2
Protein: 45.58g
Carbohydrates: 3.6g
Of which Sugars: 2.5g
Fats: 1.48g
Of Which Saturates: 1.48g
Fibre: 1.0g
Sodium: 0.047g



Το σημαντικοτερο για μενα ειναι να ειναι πανω απο 90%.Ποια ειναι η γνωμη σας?

giannis64
25-02-10, 19:04
πρωτα πρωτα δεν επιτρεπετε να ποσταρεις σελιδες για αγορες προιοντων.

δες πως εχουν ποσταρει αλλα μελη για προιοντα και ξαναποσταρε της αποριες σου.

The Rock
25-02-10, 21:32
Εξαιρετική, από τις πιο ποιοτικές που υπάρχουν στην αγορά κατά την αποψή μου. Γεύση μπανάνα και σοκολάτα τα σπάνε !

nikos-7-
25-02-10, 23:14
Nα ρωτησω εχει κανεις αποτελεσματα απο ανεξαρτητο εργασηριακο ελεγχο που εχει περασει καποια απο τις 2?Περνανε απο ΕΟΦ τετοια προιοντα?
Επισης αν της παρω απο εξωτερικο( συγεκεκριμενα Αγγλια) υπαρχει θεμα αμφιβολους ποιοτητας του προιοντος?

The Rock
26-02-10, 01:22
Φίλε μην ασχολείσαι με τέτοια πράγματα. Στο επίσημο σάιτ έχει έλγχο αλλά μην κολλάς σε τέτοια.

Levrone
26-02-10, 01:25
τι εθνικοτητας ειναι αυτη η μαρκα?

Niiick
26-02-10, 01:26
Εξαιρετική, από τις πιο ποιοτικές που υπάρχουν στην αγορά κατά την αποψή μου. Γεύση μπανάνα και σοκολάτα τα σπάνε !



Μπανανα που εχω πιει σε εστελνε αδιαβαστο! και σαν αμμος οπως ειχαμε πει σε ενα τοπικ με τον ρουλ :rolf: αλλα και τη γευση δε τη παλευα! απορω πως σου αρεσε γευστικα.


Αγγλικη ειναι.

-beba-
26-02-10, 10:17
Εγώ έχω πάρει την πρώτη (αυτή στο κουβαδάκι) με γευση βανίλια. Πολύ καλή ομολογώ.

Machiavelli
26-02-10, 10:32
Παίρνω που και που, σοκολάτα, δε μου αρέσουν οι γεύσεις τους, αλλά μου αρέσει η τιμή τους.

Napakos
07-03-10, 12:10
πολυ καλη...γευση σοκολατα τα σπαει...
ασε που εχει και 33% καζεινη μεσα και σε χορταινει κιολας...δλδ ειναι και για βραδυνες ωρες...
τωρα οσο αφορα γευση σιγα ρε παιδια γιατι τα κοτοπουλα τα στεγνα εχουν γευση ? ας αφησουμε τη γευση και ας κοιταξουμε ποιοτητα/τιμη .....
ααα και διαλυτοτιτα εχει πολυ καλη....

The Rock
07-03-10, 12:28
Μπανανα που εχω πιει σε εστελνε αδιαβαστο! και σαν αμμος οπως ειχαμε πει σε ενα τοπικ με τον ρουλ :rolf: αλλα και τη γευση δε τη παλευα! απορω πως σου αρεσε γευστικα.


Αγγλικη ειναι.
Δεν ξέρω εμένα μου άρεσε πολύ :green:
Με γάλα ειδικά απίστευτη.

Polyneikos
07-03-10, 19:38
Mεταφερθηκαν καποια ποστς στο εν λόγω τόπικ που προυπήρχε για το συγκεκριμενο προϊον.
Παρακληση για αλλη μια φορα:
Χρησιμοποιείτε την Αναζήτηση:Κατα ενα 80% βγαζει ευστοχα αποτελεσματα.
Είναι σημαντικο οι πληροφορίες του φόρουμ να είναι σωστα ταξινομημενες και όχι σκόρπιες σε πολλα τόπικς.
Είναι κατί καλο για όλους μας,δεν κανετε χαρη στους Moderators(αν και εμεις καλουμαστε να τα συμμαζευουμε).

Polyneikos
07-03-10, 19:41
όσον αφορα την πρωτεϊνη,αγγλικη εταιρια,σχετικα πιο μικρη από αλλες,χωρίς να έχει ακουστει κατι αρνητικο ,με ελκυστικες τιμες..όσοι δεν είναι προσκολημενοι σε στανταρ εταιρίες την προτιμουν ευκολα.

NICK7
25-05-10, 10:43
Μπορεις να μου πεις σε πιο ελληνικο καταστημα την πουλανε.

Panagiot1s
12-12-10, 03:31
Πηρα και εγω το κουβαδακι μου. Γευση σοκολατα.
Τιμη κορυφαια, περιπου 11 ευρο το κιλο.
Διαλυτοτητα 9,5/10, απο τις καλυτερες που εχω δει.
Γευση απιστευτη. Η καλυτερη που εχω δοκιμασει μαζι με την ON σοκολατα.
Ειδικα στο γαλα που λεει και o the rock τα σπαει.

Mitsen
12-12-10, 03:52
Την έχω δει και εγώ σε πολλά καταστήματα στην Αγγλία και σε παρα παρα πόλη καλή τιμή:shock:

Eddie
12-12-10, 04:59
Πηρα και εγω το κουβαδακι μου. Γευση σοκολατα.
Τιμη κορυφαια, περιπου 11 ευρο το κιλο.
Διαλυτοτητα 9,5/10, απο τις καλυτερες που εχω δει.
Γευση απιστευτη. Η καλυτερη που εχω δοκιμασει μαζι με την ON σοκολατα.
Ειδικα στο γαλα που λεει και o the rock τα σπαει.

Και μενα μου αρεσε πολυ φιλε!Και η σοκολατα και η φραουλα!

Panagiot1s
12-12-10, 15:45
Φραουλα θα παρω οταν ερθει η εποχη της που να ειναι φρεσκια. :green:

28782878
22-02-11, 00:26
Ρε παιδια τελικα η γευση ειναι καλη η οχι να ξερω γτ δεν ειμαι πολυ περιεργος αλλα δεν μπορω να πιω και χωμα!!!!Πειτε να ξερουμε κανενας που την περνει!!!

Titanium
22-02-11, 00:28
Ρε παιδια τελικα η γευση ειναι καλη η οχι να ξερω γτ δεν ειμαι πολυ περιεργος αλλα δεν μπορω να πιω και χωμα!!!!Πειτε να ξερουμε κανενας που την περνει!!!

Μια χαρα ειναι και η φραουλα και η σοκολατα....Ιδικα η σοκολατα ειναι παρα πολυ καλη.....

Eddie
22-02-11, 00:34
Ρε παιδια τελικα η γευση ειναι καλη η οχι να ξερω γτ δεν ειμαι πολυ περιεργος αλλα δεν μπορω να πιω και χωμα!!!!Πειτε να ξερουμε κανενας που την περνει!!!

Φιλε αυτα ειναι γουστα..εγω μπορω να τρεφομαι μονο με nutrisport..αλλος δε μπορει να την μυρισει.Μια δοκιμη θα σε πεισει..

Η φραουλα που πινω τωρα,με νερο πινεται χαλαρα,μια χαρα.Με γαλα ειναι αψογη!!πολυ καλυτερη απο κατι ΟΝ και τετοιες..Επισης καλα λογια ακουω για την raspberry η οποια θα ειναι η επομενη που θα δοκιμασω.

28782878
22-02-11, 00:42
Ναι οκ θα παρω αλλα λεω να παρω με την μια τα 4+ κιλα και σε 90+ και σε ισολατε για να γλητωσω τα μεταφορικα και οι δυο εχουν παρομοια γευση ????

28782878
22-02-11, 00:44
Ας πουμνε ιδανικη θεωρω της syntrax την whey shake αλλα εχω μερικες αμφιβολιες και ειπα να παρω κατι πιο safe

Eddie
22-02-11, 00:45
Ναι οκ θα παρω αλλα λεω να παρω με την μια τα 4+ κιλα και σε 90+ και σε ισολατε για να γλητωσω τα μεταφορικα και οι δυο εχουν παρομοια γευση ????

Ναι παρομοια εχουν!!Γι αυτο μη παρεις και τις 2 σε ιδια,παρε μια και μια.5κιλες βγαινουν!! :D

Αν δε σου αρεσουν βρες καποιον να τις πουλησεις,εγω ετσι εκανα με την μπανανα την isolate.

28782878
22-02-11, 00:56
Καταλαβα λεω βανιλια και σοκολατα μπανανες κλπ τα θεωρω καπως!!!

deluxe
22-02-11, 01:53
Αγγλικη ειναι, για αυτο ειναι τοσο φθηνη. Λεω και εγω. Παντως απο γευση δε εχω ακουσει και τα καλυτερα.. Ενταξει μπορει να εχει καλη γευση, αλλα οχι και τελεια.

Eddie
22-02-11, 03:05
Αγγλικη ειναι, για αυτο ειναι τοσο φθηνη. Λεω και εγω. Παντως απο γευση δε εχω ακουσει και τα καλυτερα.. Ενταξει μπορει να εχει καλη γευση, αλλα οχι και τελεια.

Τι εννοεις τελεια γευση??Εμενα πχ η μυοφιουζιον σοκολατα δε μου αρεσε που την εχετε θεοποιησει ολοι.Τελεια για μενα ειναι η whey shake αλλα με την 90+ σιγουρα απεχει πολυ σε γευση.Οχι οτι ειναι πολυ χειροτερη αλλα ειναι τελειως διαφορετικη..

giannis64
22-02-11, 16:21
έτσι. η αξιολόγηση μιας πρωτεΐνης σε γεύση, είναι μια πολύ προσωπική άποψη που δεν αντικατοπτρίζει την άποψη όλων.

28782878
22-02-11, 19:50
Ναι οκ αλλα αν μια γευση ειναι απαισια ε ειναι και λιγο αντικειμενικό δεν ειπαμε για μικρες διαφορες ,μιλαμε για το αν πίνεται ευχαριστα με το αν κανεις εμετο !!!:green:

Gorillas
22-02-11, 20:04
κοίτα value for money έχει το καλύτερο πιστεύω. Εγώ μόλις τη τελειώσα τη 5 κιλη μετα από 2 μήνες.Μόνο στο θέμα διαλυτότητας είχα θέμα. Ήταν η μόνη που για να την ανακατέψω την έβαζα στο μπλεντερ. Θα την ξαναπάρω όμως σίγουρα

magayver
12-05-11, 14:37
Δηλαδη αξιζει ετσι ?
εχς συγγενη στο UK π ερχετε σε 1 μηνα στο ελλαδα να τον πω να μ φερει μια ? λετε να υπαρχει θεμα στο αεροδρομιο?

beefmeup
12-05-11, 14:39
λετε να υπαρχει θεμα στο αεροδρομιο?

εχω φερει 2 βαλιστες σκονες κ χαπια απο αγγλια:green:
δεν θα χεις θεμα..

αλλα κ απο αμερικη ναταν παλι δεν θα ειχες θεμα..

Nio
15-05-11, 16:21
Επισης καλα λογια ακουω για την raspberry η οποια θα ειναι η επομενη που θα δοκιμασω.

Μου ήρθε η raspberry πριν 2 εβδομάδες και τη βρίσκω :thumbup:
Για μένα, πλέον, την προτιμώ από τη σοκολάτα της ίδιας.
Χωρίς αυτό να σημαίνει όμως πως η chocolate της δεν είναι καλή.

Panagiot1s
15-05-11, 17:12
Αυτη την περιοδο καταναλωνω των δευτερο πεντακιλο γκουβα nutrisport 90+ σοκολατα και μου φαινεται ότι η γεύση ειναι πιο γλυκιά.
Μάλλον ακούσανε τα παράπονα περι πικρίλας στη γευση και την αλλαξαν.

Eddie
15-05-11, 19:41
Μου ήρθε η raspberry πριν 2 εβδομάδες και τη βρίσκω :thumbup:
Για μένα, πλέον, την προτιμώ από τη σοκολάτα της ίδιας.
Χωρίς αυτό να σημαίνει όμως πως η chocolate της δεν είναι καλή.

χαχααχαχαχ τελικα δε μου αρεσε η raspberry!!Περιεργη υφη εχει..πολυ λεπτη σκονη,ριχνω με το σκουπ στο ποτηρι και γεμιζει ο τοπος χαχααχ!!!

Η μπανανα που εχω τωρα ειναι επισης πολυ καλη,αλλα καμια γευση για μενα δε φτανει τη φραουλα.

Kaloutsikos
16-05-11, 16:19
Θέλω να την πάρω και γω σε σοκολάτα λόγο της τιμής της, αλλά με ψιλό προβληματίζει γιατί είναι τόσο φθηνή. :unsure:

Προβλήματα όπως ότι κάνει πολύ αφρό, δεν διαλύεται,
δεν υπάρχουν ε?

exkaliber
16-05-11, 16:24
εγω παντως δεν θα την ξαναπαιρνα

βεβαια μου ηρθε ξεσφραγιστη,μαλον αυτο θα επεξε καποιο ρολο
γιατι οι περισσοτεροι εχουν πει καλα λογια γι αυτην

Kaloutsikos
16-05-11, 16:47
εγω παντως δεν θα την ξαναπαιρνα

βεβαια μου ηρθε ξεσφραγιστη,μαλον αυτο θα επεξε καποιο ρολο
γιατι οι περισσοτεροι εχουν πει καλα λογια γι αυτην

Πως σου ήρθε ξεσφράγιστη?
Δεν έκανες φασαρία?

exkaliber
16-05-11, 16:48
μπαα

Kaloutsikos
16-05-11, 17:31
Θέλω να την πάρω και γω σε σοκολάτα λόγο της τιμής της, αλλά με ψιλό προβληματίζει γιατί είναι τόσο φθηνή. :unsure:

Προβλήματα όπως ότι κάνει πολύ αφρό, δεν διαλύεται,
δεν υπάρχουν ε?

Κάποιος άλλος που να την έχει πάρει?

Eddie
16-05-11, 20:06
Κάποιος άλλος που να την έχει πάρει?

Τι σε προβληματιζει φιλε μου?Υπαρχουν αυτοι που στηριζουν την εταιρια κι αυτοι που την κραζουν..δοκιμασε και διαλεξε μερια,απλα τα πραγματα.

tommygunz
16-05-11, 20:36
Θέλω να την πάρω και γω σε σοκολάτα λόγο της τιμής της, αλλά με ψιλό προβληματίζει γιατί είναι τόσο φθηνή. :unsure:

Προβλήματα όπως ότι κάνει πολύ αφρό, δεν διαλύεται,
δεν υπάρχουν ε?

Ακριβώς για το ίδιο πράγμα προβληματίζομαι για τη συγκεκριμένη και εγώ. Πολύ περίεργο...

Eddie
16-05-11, 20:37
Ακριβώς για το ίδιο πράγμα προβληματίζομαι για τη συγκεκριμένη και εγώ. Πολύ περίεργο...

Στειλτε τους ενα e-mail ρε παιδια,να τους πειτε να την ακριβηνουν λιγο :P

tommygunz
16-05-11, 20:41
Στειλτε τους ενα e-mail ρε παιδια,να τους πειτε να την ακριβηνουν λιγο :P

Χαχαχ!!
Απλά ρε συ Eddie δεν είναι και τόσο λογικό ΌΛΕΣ οι υπόλοιπες εταιρείες να έχουνε στην τιμή του 5κιλού της Nutrisport το 2κιλό τους. Απλά δεν βγάζει και τόσο νόημα για μένα τουλάχιστον.

Eddie
16-05-11, 21:03
Χαχαχ!!
Απλά ρε συ Eddie δεν είναι και τόσο λογικό ΌΛΕΣ οι υπόλοιπες εταιρείες να έχουνε στην τιμή του 5κιλού της Nutrisport το 2κιλό τους. Απλά δεν βγάζει και τόσο νόημα για μένα τουλάχιστον.

Kαι γιατι δλδ αμεσως να παει ο νους στο κακο?Την περιπτωση να μη κοιταει τα μεγαλα κερδη την εχεις σκεφτει?Εκτος αυτου μιλαμε για μια παντελως αγνωστη αγγλικη εταιρια που προσωπικα δεν εχω δει πουθενα ουτε καν μια διαφημιση..

Την περιπτωση να χρυσοπληρωνουμε τις αλλες εταιριες για λιγη σκονη,δε τη σκεφτεστε καθολου ας πουμε?Γιατι αν παμε με αυτο το σκεπτικο,η muscletech οντως ειναι η καλυτερη εταιρια στον κοσμο..

RAMBO
16-05-11, 21:50
την ειχα δοκιμασει σε γευση μπανανα αρκετα καλη και ενα περισσευμα που ειχα το εφτιαξα γλυκο....:turtle:

tommygunz
16-05-11, 23:40
Kαι γιατι δλδ αμεσως να παει ο νους στο κακο?Την περιπτωση να μη κοιταει τα μεγαλα κερδη την εχεις σκεφτει?Εκτος αυτου μιλαμε για μια παντελως αγνωστη αγγλικη εταιρια που προσωπικα δεν εχω δει πουθενα ουτε καν μια διαφημιση..

Την περιπτωση να χρυσοπληρωνουμε τις αλλες εταιριες για λιγη σκονη,δε τη σκεφτεστε καθολου ας πουμε?Γιατι αν παμε με αυτο το σκεπτικο,η muscletech οντως ειναι η καλυτερη εταιρια στον κοσμο..

Το οτι η εταιρεία δεν έχει διαφημίσεις προφανώς της γλιτώνει αρκετά χρήματα.
Ωστόσο, θεμελιώδης νόμος της αγοράς είναι η μεγιστοποίηση του κέρδους (πολλές φορές με οποιονδήποτε τρόπο). Όλες οι εταιρείες κοιτάνε το κέρδος. Και δεν υπάρχει εταιρεία που μπαίνει σε έναν οποιονδήποτε χώρο με το σκεπτικό "ας μην πάμε για τα πολλά κέρδη" και να πάει για λίγα. Όλες πάνε για όσα περισσότερα μπορούν, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Τώρα αν η Nutrisport έχει βρει τόσο καλό προμηθευτή και προμηθεύεται σε πολύ αναγωνιστικές τιμές την whey, έχοντας διώξει μεσάζοντες από τη μέση και χωρίς να στοχεύει στο μάρκετινγκ, μπράβο της. Αν ισχύουν αυτά τότε είναι κάπως πιο λογικό που έχει τέτοια τιμή. Για τη muscletech που λες πάμε στο άλλο άκρο, με τόσες διαφημίσεις (το μισό MD κάθε μήνα είναι διαφημίσεις από αυτούς) λογικό να έχει τόσο ανεβασμένες τιμές. Τις διαφημίσεις και το μαρκετινγκ που κάνει πληρώνει ο καταναλωτής.

Όσο για αυτό.
Εγώ το σκέφτομαι το ενδεχόμενο πως παίζει να πληρώνουμε χρυσές όλες τις άλλες εταιρείες.
Αλλά θα πρέπει να σκεφτείς και εσύ το ενδεχόμενο η Nutrisport να βάζει κακής ποιότητας whey στα προϊόντα της ή/και λιγότερο ποσοστό πρωτεΐνης από αυτό που αναγράφει στις συσκευασίες.

Το κακό είναι πως ποτέ δεν πρόκειται να μάθουμε ούτε για τη Nutrisport ούτε για τη Muscletech ούτε για καμιά άλλη εταιρεία, όλα σε υποθέσεις είναι βασισμένα. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

TEFAAtzis
17-05-11, 00:15
Τι σε προβληματιζει φιλε μου?Υπαρχουν αυτοι που στηριζουν την εταιρια κι αυτοι που την κραζουν..δοκιμασε και διαλεξε μερια,απλα τα πραγματα.

Απο την στιγμη που το τεστ περιεκτηκοτητας πρωτεινης που της εκανα και βγηκε θετικο και οχι σκετη ζαχαρη για μενα η πρωτεινη μετραει.Γευση rassberry μακρια και αγαπημενα,μπανανα μια χαρα και φραουλα επισης πολυ καλη!!!

beefmeup
17-05-11, 00:17
Απο την στιγμη που το τεστ περιεκτηκοτητας πρωτεινης που της εκανα και βγηκε θετικο και οχι σκετη ζαχαρη για μενα η πρωτεινη μετραει

για δωσε κανα info γιαυτο..

TEFAAtzis
17-05-11, 00:18
Διονυσση θα σου απαντησω σε p.m. γιατι η απαντηση ειναι καπως....

beefmeup
17-05-11, 00:18
Διονυσση θα σου απαντησω σε p.m. γιατι η απαντηση ειναι καπως....

θενκς:thumbup:

Eddie
17-05-11, 00:25
Διονυσση θα σου απαντησω σε p.m. γιατι η απαντηση ειναι καπως....

αοαχοαχοαχοαχοαχοαχοαχοαχοαχοαοαχο ρε σαρδαναπαλε..τυφλα να χουν τα lab tests.. :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

TEFAAtzis
17-05-11, 00:26
αοαχοαχοαχοαχοαχοαχοαχοαχοαχοαοαχο ρε σαρδαναπαλε..τυφλα να χουν τα lab tests.. :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

εννοειται :green:
σαν αυτο το τεστ δεν εχει!!!

lef
17-05-11, 00:26
Διονυσση θα σου απαντησω σε p.m. γιατι η απαντηση ειναι καπως....

για στλ και λιγο απ δω γτ με εχει ψησει ο βασιλης να την δοκιμασω:green:

sofos
17-05-11, 00:30
εννοειται :green:
σαν αυτο το τεστ δεν εχει!!!

και σε μενα φιλε στειλε να το κανω σ ολες τις πρωτεινες να δω αν πιανει :green::P

TEFAAtzis
17-05-11, 00:32
για στλ και λιγο απ δω γτ με εχει ψησει ο βασιλης να την δοκιμασω:green:

και μενα αυτος ο αλητης με παρεσυρε και γω φοβομουν στην αρχη αλλα θα την ξαναπαρω.Μαλιστα για να δεις τι φαν της νουτρι ειναι μου την εβαλε στην δικια του παραγγελια κιολας :)

Kaloutsikos
17-05-11, 01:05
Στειλτε τους ενα e-mail ρε παιδια,να τους πειτε να την ακριβηνουν λιγο :P
:bowdown::green:


Τι σε προβληματιζει φιλε μου?Υπαρχουν αυτοι που στηριζουν την εταιρια κι αυτοι που την κραζουν..δοκιμασε και διαλεξε μερια,απλα τα πραγματα.

Θέλω να μάθω γνώμες από αυτούς που την δοκίμασαν,
μήπως δεν έχεις καλή διαλυτότητα,
μήπως η γεύση σοκολάτα, μόνο γευση σοκολάτα δεν είναι
και τέτοια.

Δεν περιμένω να είναι η τέλεια πρωτεΐνη αλλά δεν θέλω να πάρω και καμιά φόλα! :P

Eddie
17-05-11, 01:44
Θέλω να μάθω γνώμες από αυτούς που την δοκίμασαν,
μήπως δεν έχεις καλή διαλυτότητα,
μήπως η γεύση σοκολάτα, μόνο γευση σοκολάτα δεν είναι
και τέτοια.

Δεν περιμένω να είναι η τέλεια πρωτεΐνη αλλά δεν θέλω να πάρω και καμιά φόλα! :P

Απο διαλυτοτητα της βαζω 8/10,απο γευση η σοκολατα για μενα παιρνει 8/10,αλλος μπορει να της βαλει τγια :P

Ειναι τελειως υποκειμενικο πραγμα!!Γι αυτο δοκιμασε και κρινε μονος σου..παντως εγω θα περιστρεφομαι γυρω απο nutrisport πλεον,ειδικα οσον αφορα την 90αρα.

freestyler
17-05-11, 02:27
δεν πα να χει και γευση απο σκ*τα που λεει ο λογος με αυτα που γλυτωνεις απο την τιμη παιρνεις σοκολατες να γλυκαθεις :P :P :P :P

Παιζει σε ελληνικο μαγαζι ή μονο απ'εξω θα την βρουμε>?

Michaelangelo
17-05-11, 12:32
δεν πα να χει και γευση απο σκ*τα που λεει ο λογος με αυτα που γλυτωνεις απο την τιμη παιρνεις σοκολατες να γλυκαθεις :P :P :P :P

Παιζει σε ελληνικο μαγαζι ή μονο απ'εξω θα την βρουμε>?

Δυστυχώς μονο από έξω. Αλλα η τιμή είναι τρελή! 50-52€ το 5κιλό!

Alexakos3
17-05-11, 22:37
Καλύετρα δηλαδή να προτιμήσουμε την 90+ ή την whey isolate της ίδια εταιρίας?? Και να ρωτήσω καμία από τις δύο δεν προτείνεται ως μεταπροπονητικό ρόφημα έτσι??

Eddie
17-05-11, 22:40
Καλύετρα δηλαδή να προτιμήσουμε την 90+ ή την whey isolate της ίδια εταιρίας?? Και να ρωτήσω καμία από τις δύο δεν προτείνεται ως μεταπροπονητικό ρόφημα έτσι??

Μη μπερδευεσαι,η Whey isolate ειναι καταλληλη..

lila_1
17-05-11, 22:58
Μη μπερδευεσαι,η Whey isolate ειναι καταλληλη..
Και η 90αρα μια χαρά κάνει και για μεταπροπο

Eddie
17-05-11, 23:01
Και η 90αρα μια χαρά κάνει και για μεταπροπο

Και γω 90αρα παιρνω στο ποστ.

lila_1
17-05-11, 23:08
Και γω 90αρα παιρνω στο ποστ.

Ξέρεις εσύ.........:shifty::shifty:

Kaloutsikos
17-05-11, 23:30
Απο διαλυτοτητα της βαζω 8/10,απο γευση η σοκολατα για μενα παιρνει 8/10,αλλος μπορει να της βαλει τγια :P

Ειναι τελειως υποκειμενικο πραγμα!!Γι αυτο δοκιμασε και κρινε μονος σου..παντως εγω θα περιστρεφομαι γυρω απο nutrisport πλεον,ειδικα οσον αφορα την 90αρα.

Από την στιγμή που έχει καλή διαλυτότητα,
όλα τα άλλα δεν με ενοχλούν.

Alexakos3
18-05-11, 00:16
Απλά επειδή διάβασα ότι η συγκεκριμένη πρωτείνη έχει σε 33% ποσοστό καζείνη για αυτό ρώτησα αν κάνει για μεταπροπονιτικό ρόφημα...

Eddie
18-05-11, 02:36
Απλά επειδή διάβασα ότι η συγκεκριμένη πρωτείνη έχει σε 33% ποσοστό καζείνη για αυτό ρώτησα αν κάνει για μεταπροπονιτικό ρόφημα...


Εσυ τωρα λες για την 90+!!!Πριν ρωτουσες για την whey isolate που δεν εχει καμια σχεση με την 90αρα..ειναι απλα whey isolate χωρις αλλη πηγη.

Michaelangelo
18-05-11, 08:22
Την παρέλαβα χτες. Έκανα μίξη με γάλα, διαλυτότητα είχε μια χαρά και η φράουλα σαν γεύση επίσης καλή!

lila_1
18-05-11, 13:05
Απλά επειδή διάβασα ότι η συγκεκριμένη πρωτείνη έχει σε 33% ποσοστό καζείνη για αυτό ρώτησα αν κάνει για μεταπροπονιτικό ρόφημα...

Το υπόλοιπο 65% είναι isolate.... σα να λέμε 20 γραμ whey ανα 30γραμ σκόνης
Μια χαρά κάνει τη δουλειά της και μεταπροπονητικά

nopantas
11-07-11, 20:47
για μεταπροπονητικο θα προτιμουσατε αυτην η καλυτερα την αντιστοιχη isolate??

jGod
11-07-11, 20:52
λεπτομερειες αλα κατλερ!

Eddie
11-07-11, 20:53
για μεταπροπονητικο θα προτιμουσατε αυτην η καλυτερα την αντιστοιχη isolate??

Eξαρταται.Αν πινεις την πρωτεινη και μετα απο λιγο τρως στερεο,τοτε φυσικα την isolate,ενω αν μετα την πρωτεινη αργεις να φας πχ 2 ωρες+ τοτε για μενα καλυτερα την 90+.

jGod
11-07-11, 20:59
δεν ξερω τι λες..εγω τωρα παρηγγειλα aizolate(γαματο?:P) banana με δωρο 600γρ κρεατινη..και θα τα πιω και τα 2 στην υγεια σου!

Eddie
11-07-11, 21:04
δεν ξερω τι λες..εγω τωρα παρηγγειλα aizolate(γαματο?:P) banana με δωρο 600γρ κρεατινη..και θα τα πιω και τα 2 στην υγεια σου!

Εγω το ηξερα,οποιος ασχοληθει με τη νουτρισπορτ,κολλαει..ειναι νομος!!Μεχρι στιγμης ειμαστε 5/5..χαχαχαχαχαχα!!!

Για την aizo μπανανα παντως δεν εχω να πω και τα καλυτερα,αλλα επειδη ξερω οτι εχεις ασχημα γουστα ειμαι σιγουρος οτι θα τη βρειτε μια χαρα.. :P:P:P:P

jGod
11-07-11, 21:08
καλα για το value for money δεν παιζεται ρε φιλε..η σοκολατα που πειρα η 90αρα τα σπασε..αλλα ακομη πιο καλη η μπανανα!(απο τοσε π ηπια Myofusion μπανανα..δηλωνω μπανανας!)ασε που οι γειτονες λενε τι νοικοκυρης ειναι αυτος..με βλεπουν με τα 5κιλα να τα πηγαινω στον ψηλο..και λενε μερακλης αυτος..περναει και βαψιματακι το σπιτι! :)

Dreiko
11-07-11, 21:12
εχω μια σοκολατα(isolate) που θα ανοιχτει απο βδομαδα......θα σας πω γνωμη....:green:

sofos
11-07-11, 21:14
καλα για το value for money δεν παιζεται ρε φιλε..η σοκολατα που πειρα η 90αρα τα σπασε..αλλα ακομη πιο καλη η μπανανα!(απο τοσε π ηπια Myofusion μπανανα..δηλωνω μπανανας!)ασε που οι γειτονες λενε τι νοικοκυρης ειναι αυτος..με βλεπουν με τα 5κιλα να τα πηγαινω στον ψηλο..και λενε μερακλης αυτος..περναει και βαψιματακι το σπιτι! :)

αχ0αχ0αχ0αχ0χ0α0χαχ0αχ0αχ0 οχι ρε φιλε κλαιω :rolf::rolf::rolf::bowdown:

Rourke
11-07-11, 21:25
Low budget protein είναι. Καλή οικονομική λύση.
Άμα έχεις λεφτά όμως πας αλλού σε 90αρα...
Καμία σύγκριση με την Allmax Isoflex σε ποιότητα.
Απλά η Allmax Isoflex είναι δύο κλάσεις καλύτερη.

sofos
11-07-11, 21:38
Low budget protein είναι. Καλή οικονομική λύση.
Άμα έχεις λεφτά όμως πας αλλού σε 90αρα...
Καμία σύγκριση με την Allmax Isoflex σε ποιότητα.
Απλά η Allmax Isoflex είναι δύο κλάσεις καλύτερη.

οτι πληρωνεις παιρνεις κ αυτο ισχυει παντου :P:P

lila_1
11-07-11, 21:41
Παπακια...Μια χαρά είναι και δεν παίρνεις ότι πληρώνεις...Πληρώνεις ότι διαφημίζεται.

Αντε μη τα σπασω εδω μέσα, τη περιμένω και 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ το κερατο....:2guns::2guns::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

beefmeup
11-07-11, 21:43
Παπακια...Μια χαρά είναι και δεν παίρνεις ότι πληρώνεις...Πληρώνεις ότι διαφημίζεται.

Αντε μη τα σπασω εδω μέσα, τη περιμένω και 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ το κερατο....:2guns::2guns::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

το πρωτο ισχυει..

για το 2ο ο καιρος γαρ εγγυς..:turtle:

Dreiko
11-07-11, 21:43
Παπακια...Μια χαρά είναι και δεν παίρνεις ότι πληρώνεις...Πληρώνεις ότι διαφημίζεται.

Αντε μη τα σπασω εδω μέσα, τη περιμένω και 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ το κερατο....:2guns::2guns::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

lila τι γευση πηρες? εχεις ξαναπαρει αλλη γευση?ασε κανα review.:green:

lila_1
11-07-11, 21:47
εχω μια σοκολατα(isolate) που θα ανοιχτει απο βδομαδα......θα σας πω γνωμη....:green:
ΔΕ θέλω να σε προκαταβάλω αλλά απλά δεν πίνεται, είναι σαν σκ@τά με κακάο...Επίσης όταν θα το διαπιστώσεις, διατίθεμαι να κάνω το ψυχικό και να σε απαλλάξω απο το βάρος μιας σκάρτης πρωτείνης !:green::green:

sofos
11-07-11, 21:48
ΔΕ θέλω να σε προκαταβάλω αλλά απλά δεν πίνεται, είναι σαν σκ@τά με κακάο...Επίσης όταν θα το διαπιστώσεις, διατίθεμαι να κάνω το ψυχικό και να σε απαλλάξω απο το βάρος μιας σκάρτης πρωτείνης !:green::green:

αχαχαχαχαχχααχαχ :rolf::rolf::rolf:

jGod
11-07-11, 21:48
Low budget protein είναι. Καλή οικονομική λύση.
Άμα έχεις λεφτά όμως πας αλλού σε 90αρα...
Καμία σύγκριση με την Allmax Isoflex σε ποιότητα.
Απλά η Allmax Isoflex είναι δύο κλάσεις καλύτερη.

τετοιου τυπους συγκρισεις αδελφε τις δεχομαι μονο με χημικη αναλυση!οταν την κανεις φερτην!μεχρι τοτε..εγω συκρινω γευσεις -διαλυτοτητα -τιμη ..ολα τα αλλα τα γραφω εκει που δεν πιανει η whey!

lila_1
11-07-11, 21:49
lila τι γευση πηρες? εχεις ξαναπαρει αλλη γευση?ασε κανα review.:green:
Καλε τι ριβιου να αφήσω, παντού το χω γράψει... :green:

Φράουλα κ σοκολάτα απο ισο έχω πιει και είναι και οι 2 εξίσου γαμάτες

Dreiko
11-07-11, 21:57
ΔΕ θέλω να σε προκαταβάλω αλλά απλά δεν πίνεται, είναι σαν σκ@τά με κακάο...Επίσης όταν θα το διαπιστώσεις, διατίθεμαι να κάνω το ψυχικό και να σε απαλλάξω απο το βάρος μιας σκάρτης πρωτείνης !:green::green:

:rolf::rolf::rolf:


Καλε τι ριβιου να αφήσω, παντού το χω γράψει... :green:

Φράουλα κ σοκολάτα απο ισο έχω πιει και είναι και οι 2 εξίσου γαμάτες

αυτα ειναι....:turtle::turtle::turtle::green:

TEFAAtzis
11-07-11, 22:00
μια χαρα πρωτεινη ειναι!!!

TEFAAtzis
11-07-11, 22:05
καλα για το value for money δεν παιζεται ρε φιλε..η σοκολατα που πειρα η 90αρα τα σπασε..αλλα ακομη πιο καλη η μπανανα!(απο τοσε π ηπια Myofusion μπανανα..δηλωνω μπανανας!)ασε που οι γειτονες λενε τι νοικοκυρης ειναι αυτος..με βλεπουν με τα 5κιλα να τα πηγαινω στον ψηλο..και λενε μερακλης αυτος..περναει και βαψιματακι το σπιτι! :)

εχει πεσει πολυ βαψιμο ψηλε:)

Rourke
11-07-11, 22:12
τετοιου τυπους συγκρισεις αδελφε τις δεχομαι μονο με χημικη αναλυση!οταν την κανεις φερτην!μεχρι τοτε..εγω συκρινω γευσεις -διαλυτοτητα -τιμη ..ολα τα αλλα τα γραφω εκει που δεν πιανει η whey!

Δηλαδή αδερφέ αυτά σε μία 90αρα δεν τα κοιτάς?


90+ Protein (Nutrisport)

Serving Size50g
Calories 188Kcal
Protein 43g
Carbohydrate 3.4g
Of which Sugars 2.4g
Fat 1.4g
Of which Saturates 1.4g
Fibre 1.9g
Sodium 0.045g

Undenatured Cross-Flow Microfiltered whey protein Isolate, Isolated Undenatured Micellar Casein, Stabiliser, Sweetner, Natural Flavour, Colour (carmoisine)



Allmax Isoflex

Serving Size1Scoop(30g)
Calories 111
Protein 27g
Carbohydrates 0.5g
Sugars 0.5g
Fat 0.1g 0%
Saturated 0.1g 0% + Trans Fat 0g
Fiber 0.3g 0%
Sodium 53mg

[Whey Protein Isolate Complex [Whey Protein Isolate, WPI97 (Hydrolyzed Whey Protein Isolate), Alpha-Lactalbumin-Rich Whey Peptides, Synermune™ Colostrum], NOS Complex [L-Arginine, Folic Acid, NAC], Glutamine Complex [Glutamine Peptides], LS Complex [Alpha Lipoic Acid, D-Pinitol, 4-Hydroxyisoleucine], Real Vanilla Beans, Natural And Artificial Flavor, Lactoferrin, Acesulfame-Potassium, Sucralose, Guar Gum "ISOFLEX is 98% lactose free


Percent Of Recommended Daily Intake
Vitamin A 0%
Vitamin C 2%
Calcium 13%
Iron 1%

TOTAL 27000mg
† Branch Chain Amino Acids (BCAA)
‡ Essential Amino Acids (EAA)

jGod
11-07-11, 22:19
χαχα τι να κοιταξω δηλαδη?οτι εχει 1.5γρ λιπος παραπανω και 3 γρ. παραπανω υδ./θρανκα? και εχει 2γρ ζαχαρη στα 50γρ?σου φαινεται πολυ μηπως? ή μηπως θολωσες απο τα 2γρ ζαχαρη..αναρωτιεμαι τι διατροφη κανεις αδελφε !!



P.s καλυτερα banned!

Rourke
11-07-11, 22:27
Την καζεΐνη δεν την είδες?

2γρ ζάχαρη την ημέρα επί τρεις φορές την ημέρα = 6γρ ...

Τέλος πάντων μην αναρωτιέσαι τι διατροφή κανω πάρε ότι θέλεις και αφού κοιτάς μόνο την γεύση και την διαλυτοτητα και την τιμή πάρε καλύτερα μιλκσεικ από τα σταρμπακς ρε φίλε...







γευσεις -διαλυτοτητα –τιμη = παγωτά ο Αγαπητός


τέλος πάντων συνεχίστε.....μην φάω banned από το φιλαράκη σου ...κάποιοι ποστάρουν με μέσό μου φαίνεται εδώ....

TEFAAtzis
11-07-11, 22:29
Την καζεΐνη δεν την είδες?

2γρ ζάχαρη την ημέρα επί τρεις φορές την ημέρα = 6γρ ...

Τέλος πάντων μην αναρωτιέσαι τι διατροφή κανω πάρε ότι θέλεις και αφού κοιτάς μόνο την γεύση και την διαλυτοτητα και την τιμή πάρε καλύτερα μιλκσεικ από τα σταρμπακς ρε φίλε...







γευσεις -διαλυτοτητα –τιμη = παγωτά ο Αγαπητός


τέλος πάντων συνεχίστε.....μην φάω banned από το φιλαράκη σου ...κάποιοι ποστάρουν με μέσό μου φαίνεται εδώ....

οτι να ναι.Οπως του φανει του Λουλουδοπετονι!!!

beefmeup
11-07-11, 22:34
γευσεις -διαλυτοτητα –τιμη = παγωτά ο Αγαπητός


τέλος πάντων συνεχίστε.....μην φάω banned από το φιλαράκη σου ...κάποιοι ποστάρουν με μέσό μου φαίνεται εδώ....

οπα ψηλε αυτα δεν γινονται...κ ο jgod ηταν μπαναρισμενος μεχρι πριν λιγο καιρο οποτε εισαι ανεπικαιρος.
κ ο αγαπητος τα σπαει,τυχαινει να ξερω κ μελος την οικογενειας κ εχω μεσον εκει,αν σε ενδιαφερει:rolf:

ον τοπικ τωρα προς ολους..για να μην εχουμε αλλα.

η συγκεκριμενη πρωτεινη(90+),το λεει οτι ειναι μπλεντ..κ οτι εχει καζεινη.
δεν το κρυβουν πουθενα οποτε ειναι θεμα επιλογης..αυτο δεν την κανει κακη μιας κ εχει την καλυτερη μορφη καζεινης μεσα(στα χαρτια τουλαχιστον),κ μονο ισο..

στον αντιποδα καποιος μπορει να πει οτι η πρωτεινη που προτεινεις rourke εχει μεσα ενα σωρο fillers κ προσθετα(μεγαλυτερη επεξεργασια) πραγμα που η αλλη της νουτρι δεν εχει καθολου.

jGod
11-07-11, 22:36
σε μενα απευθυνεσε?αχααχααχ τραγικος εισαι αδελφε..οσο και στις γνωσεις περι συμπληρωματων....ασχετο που δεν ασχοληθηκα οτι συγκρινες τo blend της Nutrisport με την isolate της αλλης εταιριας..ξερεις εχει και η nutri isolate!
ειμαι 2-3 φορες banned...τωρα αν ο τεφφατζης ειναι και μοντερειτορ δεν το ξερα!τωρα θα γραφω και με βυσμα!χαχα! U make my day !


p.s ξέρω και έγω ένα αγαπητό..που παει στο γυμναστηριο το gymnasium στην τσιμισκη..

είδες rourke?μεσα στο βύσμα είμαι!ζχαχαχχαααχαχαχ

Rourke
11-07-11, 22:48
Φίλε beef συζητάμε τώρα τι? για μία πρωτεΐνη του κιλού με καζεΐνη που λέγεται 90αρα?

Ή παίρνεις 90αρα ή δεν παίρνεις? 90αρα με καζεΐνη? Ποιο το νόημα


Εννοείται επειδή η άλλη έχει και μεγαλύτερη επεξεργασία είναι και ποιο ακριβή...από που και ως που είναι κακό αυτό?


Τέλος πάντων νόμιζα το banned για εμένα πήγαινε προς τον beef και o beef ήταν γνωστό σου ( όχι ο ΤΕΦΑ..) ...το θέμα είναι να συζητάμε εδώ μέσα με επιχειρήματα και όχι να χλευάζουμε...


Όσο για την ειρωνία jGod από το ίντερνετ καλά είναι ....bravo τα ξέρεις όλα...μάγκας...από το ίντερνετ....bravo ....όλα τα ξέρεις ...

beefmeup
11-07-11, 22:52
Τέλος πάντων νόμιζα το banned για εμένα πήγαινε προς τον beef και o beef ήταν γνωστό σου ( όχι ο ΤΕΦΑ..)

ουδεμια σχεση(κανεις λογικα αλματα rourke:green:),τεσπα..παμε παρακατω.

το νοημα για την 90 με καζεινη,ειναι οτι εχει μεσα κ ισο πραγμα που θα σου δωσει(κ καλα),αμινο μετα την προπονα,αλλα κ θα σου κανει κ peak μετα απο 2 ωρες λογω καζεινης.

η περισοτερη επεξεργασια στο χωριο μου σημαινει,χαμηλοτερο τελικο αποτελεσμα οσον αφορα την σχεση πρωτη υλη/τελικο προιον λογω αυτης της παραπανω επεξεργασιας.

lila_1
11-07-11, 22:52
Ή παίρνεις 90αρα ή δεν παίρνεις? 90αρα με καζεΐνη? Ποιο το νόημα



Η 90αρα ήταν πράγματι 90άρα πλας μέχρι που ακρίβηνε η whey και προκειμένου να μην αυξήσει την τιμή της, μείωσε τη περιεκτικότητα της..
Σιγά τ αυγά δηλαδή, τι 93 τί 86...πολύ το ψειρίζετε..

Και επιπλέον μάλλον πλεονέκτημα είναι η καζείνη που έχει...

TEFAAtzis
11-07-11, 22:53
ουδεμια σχεση(κανεις λογικα αλματα rourke:green:),τεσπα..παμε παρακατω.

το νοημα για την 90 με καζεινη,ειναι οτι εχει μεσα κ ισο πραγμα που θα σου δωσει(κ καλα),αμινο μετα την προπονα,αλλα κ θα σου κανει κ peak μετα απο 2 ωρες λογω καζεινης.

η περισοτερη επεξεργασια στο χωριο μου σημαινει,χαμηλοτερο τελικο αποτελεσμα οσον αφορα την σχεση πρωτη υλη/τελικο προιον λογω αυτης της παραπανω επεξεργασιας.

συμφωνω απολυτα!!!

ελμερ
11-07-11, 23:33
δεν πρεπει να ξεχναμε τη σχεση τιμης αξιας του προιοντος...και γω πιστευω οτι η intra pro που ειχα παρει ειναι καλυτερη ,αλλα η τιμη της υπερδιπλασια απ τη 90+ ανα κιλο....ετσι στη ζυγαρια μου κερδιζει ι 90+ με διαφορα ,γι αυτο και θα τη δοκιμασω....οι περισσοτεροι ειμαστε ερασιτεχνες και κανουμε το χομπι μας ,την αγαπη μας....δε νομιζω να μας θολωσει λιγη παραπανω ζαχαρη...ας τρωμε ενα γλυκο λιγοτερο το μηνα...απο κει και περα ελευθερη αγορα ειναι καθενας οτι θελει αγοραζε αναλογα με το γουστο του και το πορτοφολι του....φιλικα...:welcome: αν μπορει ,ας μου στειλει καποιος pm με πληροφοριες για τη συγκεκριμενη....thanks

beefmeup
11-07-11, 23:36
τα οφ ποστ πηγαν στην αλλανα..

Στην αλάνα με τα χαλίκια............ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5486-%CE%A3%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%BA%CE%B9%CE%B1............)

onymos
12-07-11, 13:10
παιδια νομιζω πως μια εξηγηση για αυτο το προιον και που οφειλεται η γαματη-τελεια-ιδανικη-αξεπεραστη τιμη μπορει να μασ δωσει ο bane γιατι ειναι μεσα στα κολπα...οτι και να λεμε εμεις ειναι απλα προσωπικη αποψη πιστευω. εμενα κατι μου βρωμαει αλλα αν μου δικαιολογησει καποιος τν αυ8εντικοτητα της θα την προτιμω.γιαυτο καντε μια εκκληση στον bane τα ξερασει ολα!:P

Eddie
12-07-11, 13:14
παιδια νομιζω πως μια εξηγηση για αυτο το προιον και που οφειλεται η γαματη-τελεια-ιδανικη-αξεπεραστη τιμη μπορει να μασ δωσει ο bane γιατι ειναι μεσα στα κολπα...οτι και να λεμε εμεις ειναι απλα προσωπικη αποψη πιστευω. εμενα κατι μου βρωμαει αλλα αν μου δικαιολογησει καποιος τν αυ8εντικοτητα της θα την προτιμω.γιαυτο καντε μια εκκληση στον bane τα ξερασει ολα!:P

Καταρχην ο bane εχει να γραψει κανα χρονο,επειτα αν κι εμενα μου δικαιολογησει καποιος την αυθεντικοτητα μιας ακριβης πρωτεινης και βγει καθαρη,τοτε ναι..ισως με βαλει σε σκεψεις.Καποτε εκθειαζαμε την eas που πριν 5 χρονια επαιρνα τα 2.3κιλα 94 ευρω,αλλα μολις βγηκαν διαπιστευτηρια για παραφουσκωμενο υδραργυρο και βαρεα μεταλλα,δε μας χαλασε!!Ε λοιπον,αφου τη σαβουρα θα τη φαμε που θα τη φαμε,τουλαχιστον μη μας πιανουν και τον κωλο..

Tasos Green
12-07-11, 13:17
Καταρχην ο bane εχει να γραψει κανα χρονο,επειτα αν κι εμενα μου δικαιολογησει καποιος την αυθεντικοτητα μιας ακριβης πρωτεινης και βγει καθαρη,τοτε ναι..ισως με βαλει σε σκεψεις.Καποτε εκθειαζαμε την eas που πριν 5 χρονια επαιρνα τα 2.3κιλα 94 ευρω,αλλα μολις βγηκαν διαπιστευτηρια για παραφουσκωμενο υδραργυρο και βαρεα μεταλλα,δε μας χαλασε!!Ε λοιπον,αφου τη σαβουρα θα τη φαμε που θα τη φαμε,τουλαχιστον μη μας πιανουν και τον κωλο..

xaxaxax τα ειπες ολα!!!:bowdown::bowdown: +10000000000000000000

onymos
12-07-11, 13:29
Καταρχην ο bane εχει να γραψει κανα χρονο,επειτα αν κι εμενα μου δικαιολογησει καποιος την αυθεντικοτητα μιας ακριβης πρωτεινης και βγει καθαρη,τοτε ναι..ισως με βαλει σε σκεψεις.Καποτε εκθειαζαμε την eas που πριν 5 χρονια επαιρνα τα 2.3κιλα 94 ευρω,αλλα μολις βγηκαν διαπιστευτηρια για παραφουσκωμενο υδραργυρο και βαρεα μεταλλα,δε μας χαλασε!!Ε λοιπον,αφου τη σαβουρα θα τη φαμε που θα τη φαμε,τουλαχιστον μη μας πιανουν και τον κωλο..

καταρχας φιλε Eddie αυτο δεν ειναι επιχειρημα...δευτερον μπορει να βγηκε αυτο για τν ΕΑΣ αλλα νομιζω πως επινες πρωτεινη ενω αν αυτη ειναι σκετη ζαχαρη? υποπτη τιμη για μια προτεινη που εχει ολα τα καλα! ε δε μπορω να πιστεψω πως οι αλλες εταιριες ειναι τοσο μα@@@κες που εχουν τισ τιμες στο θεο.και να σ πωκατι ποθ παρατηρησα.κοιτα τα τοπ sellers στο γνωστο σιτε με το λιονταρι....γτ δεν υπαρχει εκει αυτη η πρωτεινη που ειναι τελεια απο αποψη τιμη ποιοτητα ποσοτητα;)

beefmeup
12-07-11, 13:32
αν δεν κανει εργαστηριακους ελεγχους κανεις δεν μπορει να ξερει τι παιζει ειτε λεγεται bane ειτε λεγεται beef η δεν ξερω γω ποιος αλλος..
οποτε ας μην ξεφυγουμε απο την αξιολογηση αν θελετε,κ παμε στο "γιατι?" ειναι φτηνη σε σχεση με αλλες..η απαντηση ειναι απλη.."γιατι τοσο την πουλανε"..τι να κανουμε τωρα.
απο κει κ περα ειναι θεμα επιλογης το να την αγορασει καποιος.

Eddie
12-07-11, 13:57
καταρχας φιλε Eddie αυτο δεν ειναι επιχειρημα...δευτερον μπορει να βγηκε αυτο για τν ΕΑΣ αλλα νομιζω πως επινες πρωτεινη ενω αν αυτη ειναι σκετη ζαχαρη? υποπτη τιμη για μια προτεινη που εχει ολα τα καλα! ε δε μπορω να πιστεψω πως οι αλλες εταιριες ειναι τοσο μα@@@κες που εχουν τισ τιμες στο θεο.και να σ πωκατι ποθ παρατηρησα.κοιτα τα τοπ sellers στο γνωστο σιτε με το λιονταρι....γτ δεν υπαρχει εκει αυτη η πρωτεινη που ειναι τελεια απο αποψη τιμη ποιοτητα ποσοτητα;)

Φιλε,επειδη ξερω ποσο δυσκολα χανω βαρος θα σου πω οτι αυτο που λες ειναι μαλλον αδυνατο!!Εχω φτασει να παιρνω 160γρ nutrisport τη μερα και δε με εμποδισε πουθενα..ουτε διαφορα παρατηρησα με αλλες πρωτεινες που ειχα στο παρελθον,οπως syntrax,phd κλπ.

@beef τελευταιο οφ..να με συγχωρας,χρωσταω νουτρι :green:

exkaliber
12-07-11, 13:59
εδδιε σε συγκριση με την πρωτεινη απο bp πως την βρισκεις την nutri???

Eddie
12-07-11, 14:03
εδδιε σε συγκριση με την πρωτεινη απο bp πως την βρισκεις την nutri???

Ανωτερη,και απο γευση και απο "συνηθεια" γιατι την bulk τη βαρεθηκα πολυ γρηγορα.Επισης με καθε επιφυλαξη,το διαστημα που επαιρνα bulk ειχα και το κολλημα στη διαιτα..που εριχνα εριχνα θερμιδες και δε ξεκολλουσα.Μονο και μονο γι αυτο,πολυ δυσκολα να ξαναπαρω,ισως ειναι και η ιδεα μου αλλα δε το επιχειρω.

TEFAAtzis
12-07-11, 14:13
καταρχας φιλε Eddie αυτο δεν ειναι επιχειρημα...δευτερον μπορει να βγηκε αυτο για τν ΕΑΣ αλλα νομιζω πως επινες πρωτεινη ενω αν αυτη ειναι σκετη ζαχαρη? υποπτη τιμη για μια προτεινη που εχει ολα τα καλα! ε δε μπορω να πιστεψω πως οι αλλες εταιριες ειναι τοσο μα@@@κες που εχουν τισ τιμες στο θεο.και να σ πωκατι ποθ παρατηρησα.κοιτα τα τοπ sellers στο γνωστο σιτε με το λιονταρι....γτ δεν υπαρχει εκει αυτη η πρωτεινη που ειναι τελεια απο αποψη τιμη ποιοτητα ποσοτητα;)

φιλε η πρωτεινη αυτη ειναι πρωτεινη.Την εχω περασει απο αξιοπιστο ελεγχο και εχει οντως μεσα πρωτεινη:green:.Επισης το καταστημα με το λιονταρι την εχει!!!Και η τιμη της ειναι χαμηλη γιατι δεν υπαρχει διαφιμηση σαν της Muscletech και της Gaspari!!!

onymos
12-07-11, 14:33
φιλε η πρωτεινη αυτη ειναι πρωτεινη.Την εχω περασει απο αξιοπιστο ελεγχο και εχει οντως μεσα πρωτεινη:green:.Επισης το καταστημα με το λιονταρι την εχει!!!Και η τιμη της ειναι χαμηλη γιατι δεν υπαρχει διαφιμηση σαν της Muscletech και της Gaspari!!!

ειπα οτι δν ειναι στα τοπ σελλερς...διαβασε καλυτερα

TEFAAtzis
12-07-11, 14:34
ειπα οτι δν ειναι στα τοπ σελλερς...διαβασε καλυτερα

Oκ.Απαντησε μου για τα αλλα που σου ειπα!!!

onymos
12-07-11, 14:37
Oκ.Απαντησε μου για τα αλλα που σου ειπα!!!

εσυ πες μ τι ερευνα εκανες:unsure:

TEFAAtzis
12-07-11, 15:22
εσυ πες μ τι ερευνα εκανες:unsure:

Οταν παιρνω πολυ πρωτεινη ειτε απο φαι ειτε απο συμπληρωμα εγω οπως και ο περισσοτερος κοσμος εχω αερια.Σε ολες τις νουτρι σε 2 + σκουπ δεν μπορεις να φανταστεις τι γινεται στο σπιτι:P και μπορει να γελασεις αλλα για μενα ειναι το πιο καλο διαπιστευτηριο γνησιοτητας:green:.Πες και για τις διαφημισεις τωρα!!!

onymos
12-07-11, 15:39
Οταν παιρνω πολυ πρωτεινη ειτε απο φαι ειτε απο συμπληρωμα εγω οπως και ο περισσοτερος κοσμος εχω αερια.Σε ολες τις νουτρι σε 2 + σκουπ δεν μπορεις να φανταστεις τι γινεται στο σπιτι:P και μπορει να γελασεις αλλα για μενα ειναι το πιο καλο διαπιστευτηριο γνησιοτητας:green:.Πες και για τις διαφημισεις τωρα!!!

ισχυει αυτο π λες...αλλα επειδη 8α κανω παραγγελια τελη αυγουστου απο το uk..8α ηθελα πολυ να την παρω αλλα ακομα εχω αμφιβολιες...

TEFAAtzis
12-07-11, 15:47
ισχυει αυτο π λες...αλλα επειδη 8α κανω παραγγελια τελη αυγουστου απο το uk..8α ηθελα πολυ να την παρω αλλα ακομα εχω αμφιβολιες...

τις ιδιες αμφιβολιες ειχα και γω και σε καταλαβαινω.Να ναι καλα ο Eddie που με εψησε για την πρωτη τοτε παραγγελια νουτρις το Πασχα:toast:

sofos
12-07-11, 15:48
ισχυει αυτο π λες...αλλα επειδη 8α κανω παραγγελια τελη αυγουστου απο το uk..8α ηθελα πολυ να την παρω αλλα ακομα εχω αμφιβολιες...

παρτην αφου ειναι δοκιμασμενη απ τα παιδια κ απ τη στιγμη που ναι απο Αγγλια δε θα χεις τον φοβο μην ειναι τπτ βουλγαρικη :P:P γιατι στην Ελλαδα πολλα ειδαν τα ματια μας :P

Titanium
12-07-11, 15:49
Παιδες εχει δοκιμασει κανεις βανιλια??????

NASSER
12-07-11, 15:56
Στο παρελθόν, εως και το 2006 αγόραζα nutrisport 90+ και ήμουν πολύ ικανοποιημένος απο την πρωτείνη. Γευστικά όλες ήταν πολύ καλές τόσο σε γευση όσο και σε διαλυτότητα. Είναι αρκετά αυτα τα στοιχεία σε συνδιασμό με την καλή τιμή να την προτιμάμε.
Έπειταμόνο στη γεύση σοκολάτα είχα δει αυτό που αναφέρει ο RUHL, ότι άφινε μια αίσθηση της άμμου και η γεύση είχε αλλάξει λίγο. Φυσικά δεν μιλάμε για τραγική διαφορά, ούτε είναι λόγος για να πεις πως δεν την αγοράζεις. Οι υπόλοιπες γεύσεις παρέμειναν όπως είχαν.

onymos
12-07-11, 16:01
Στο παρελθόν, εως και το 2006 αγόραζα nutrisport 90+ και ήμουν πολύ ικανοποιημένος απο την πρωτείνη. Γευστικά όλες ήταν πολύ καλές τόσο σε γευση όσο και σε διαλυτότητα. Είναι αρκετά αυτα τα στοιχεία σε συνδιασμό με την καλή τιμή να την προτιμάμε.
Έπειταμόνο στη γεύση σοκολάτα είχα δει αυτό που αναφέρει ο RUHL, ότι άφινε μια αίσθηση της άμμου και η γεύση είχε αλλάξει λίγο. Φυσικά δεν μιλάμε για τραγική διαφορά, ούτε είναι λόγος για να πεις πως δεν την αγοράζεις. Οι υπόλοιπες γεύσεις παρέμειναν όπως είχαν.

ποσο καιρο τν χρησιμοποιουσες φιλε μου?

NASSER
12-07-11, 16:02
ποσο καιρο τν χρησιμοποιουσες φιλε μου?

Δυο συνεχόμενα χρόνια.

TEFAAtzis
12-07-11, 16:06
Στο παρελθόν, εως και το 2006 αγόραζα nutrisport 90+ και ήμουν πολύ ικανοποιημένος απο την πρωτείνη. Γευστικά όλες ήταν πολύ καλές τόσο σε γευση όσο και σε διαλυτότητα. Είναι αρκετά αυτα τα στοιχεία σε συνδιασμό με την καλή τιμή να την προτιμάμε.
Έπειταμόνο στη γεύση σοκολάτα είχα δει αυτό που αναφέρει ο RUHL, ότι άφινε μια αίσθηση της άμμου και η γεύση είχε αλλάξει λίγο. Φυσικά δεν μιλάμε για τραγική διαφορά, ούτε είναι λόγος για να πεις πως δεν την αγοράζεις. Οι υπόλοιπες γεύσεις παρέμειναν όπως είχαν.

Νasser το συζητουσα και με τον Βασιλη αυτο που λες τις προαλες.Η μπανανα που πινω τωρα δεν ειναι τοσο ωραια με την πρωτη μπανανα νουτρι που ειχα πιει.Καταληξαμε στο συμπερασμα πως παιζει να υπαρχουν διαφορετικες παρτιδες γευσεων!!!

onymos
12-07-11, 16:06
Δυο συνεχόμενα χρόνια.

και τα αποτελεσματα ηταν θετικα? εσυ τωρα που μ λες 2 συνεχομενα χρονια αυτο απο μονο τ ειναι ενα επιχειρημα...συμφερει αφανταστα τη χωνω χαλαρα στο πρωινο μου

NASSER
12-07-11, 16:13
Νasser το συζητουσα και με τον Βασιλη αυτο που λες τις προαλες.Η μπανανα που πινω τωρα δεν ειναι τοσο ωραια με την πρωτη μπανανα νουτρι που ειχα πιει.Καταληξαμε στο συμπερασμα πως παιζει να υπαρχουν διαφορετικες παρτιδες γευσεων!!!

Σίγουρα υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες γεύσεων. Αυτο για άλλους είναι καλό και για άλλους αρνητικό. Προσωπικά με αφίνει αδιάφορα απο τη στιγμή που το αποτέλεσμα είναι θετικό.


και τα αποτελεσματα ηταν θετικα? εσυ τωρα που μ λες 2 συνεχομενα χρονια αυτο απο μονο τ ειναι ενα επιχειρημα...συμφερει αφανταστα τη χωνω χαλαρα στο πρωινο μου

Οπως προανέφερα, ναι το αποτέλεσμα ήταν θετικό και αυτο επειδή ότι λέει η συσκευασία αυτο έχει μέσα. Σκέψου πως με ένα σκουπ έδινε 50 γραμμάρια πρωτείνη. Την είχα στο πρωινό και σε γευμα πριν την προπόνηση και τελευταίο γευμα πριν τον ύπνο. Τότε έκανα 7 γεύματα συνολικά. Επίσης να τονίσω πως σε περίοδο δίαιτας με βοήθησε πολύ καθώς δεν κούραζα το στομάχι μου με γεύματα.

onymos
12-07-11, 16:21
ναι η αληθεια ειναι πως αν εχει οτι λεει ειναι πλ καλη για να ειναι αληθινη...πινεις αβερτα προτεινη ειναι οικονομικη λογω της μεγαλης περιεκτικοτητας καπο θεμα τιμης ποσοτητας ποιοτητας ειναι απο αλλο πλανητη.με εψησες τωρα φιλε θα τν τσιμπησω. 2 συνεχομενα χρονια και με τν ποσοτητα που επινες...αμα ηταν φολα ζαχαρη θαχες γινει σα μπιφτεκι:P

NASSER
12-07-11, 16:25
ναι η αληθεια ειναι πως αν εχει οτι λεει ειναι πλ καλη για να ειναι αληθινη...πινεις αβερτα προτεινη ειναι οικονομικη λογω της μεγαλης περιεκτικοτητας καπο θεμα τιμης ποσοτητας ποιοτητας ειναι απο αλλο πλανητη.με εψησες τωρα φιλε θα τν τσιμπησω. 2 συνεχομενα χρονια και με τν ποσοτητα που επινες...αμα ηταν φολα ζαχαρη θαχες γινει σα μπιφτεκι:P

Η πλάκα είναι πως όταν δεν μπορουσα να την πάρω γιατι την προμηθευόμουν απο εξωτερικό, έπεσα πάνω σε πρωτεινες-ζάχαρη που μου έκαναν ζημιά και στο στομάχι ;)
Συμπέρασμα: αμα κάτι είναι δοκιμασμένο πως λειτουργεί καλά, δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις, εκτός και αμα θέλεις να ξεφύγεις απο τη ρουτίνα.

onymos
12-07-11, 16:32
Η πλάκα είναι πως όταν δεν μπορουσα να την πάρω γιατι την προμηθευόμουν απο εξωτερικό, έπεσα πάνω σε πρωτεινες-ζάχαρη που μου έκαναν ζημιά και στο στομάχι ;)
Συμπέρασμα: αμα κάτι είναι δοκιμασμένο πως λειτουργεί καλά, δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις, εκτός και αμα θέλεις να ξεφύγεις απο τη ρουτίνα.

και γιατι τη σταματησες μετα το 2006?

onymos
12-07-11, 16:33
Η πλάκα είναι πως όταν δεν μπορουσα να την πάρω γιατι την προμηθευόμουν απο εξωτερικό, έπεσα πάνω σε πρωτεινες-ζάχαρη που μου έκαναν ζημιά και στο στομάχι ;)
Συμπέρασμα: αμα κάτι είναι δοκιμασμένο πως λειτουργεί καλά, δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις, εκτός και αμα θέλεις να ξεφύγεις απο τη ρουτίνα.

και πες ποιες ειναι αυτεσ ρε συ να τισ αποφευγουμε...φωτισε μασ με τν εμπειρια σου:P

NASSER
12-07-11, 16:40
και πες ποιες ειναι αυτεσ ρε συ να τισ αποφευγουμε...φωτισε μασ με τν εμπειρια σου:P


Σίγουρα δεν ήταν και δεν έγιναν επώνυμες :) Μάλλον έχουν αποσυρθεί και από τα ράφια πολλών καταστημάτων στην Ελλάδα. ;)

onymos
12-07-11, 16:45
Σίγουρα δεν ήταν και δεν έγιναν επώνυμες :) Μάλλον έχουν αποσυρθεί και από τα ράφια πολλών καταστημάτων στην Ελλάδα. ;)

τεσπα θα παρω και τη νουτρι μαζι με το κοντεινερ που 8α φερω για να βγαλω ολο το χρονο γτ η ελλαδιτσα μας παρα εχει ακριβηνει...και αμα ειναι μαπα θα σας πριζω ολη μερα:box::box::box:

onymos
12-07-11, 18:07
με μια μικρη ερευνα στο γουγλη..διαπιστωσα πως η παρουσα πρωτεινη εχει αλλαξει πλ σε θεμα γευση κ υφη με το καιρο.αυτο το λεω και για τον φιλο νασσερ π τν χρησιμοποιουσε εως το 2006.λενε οτι τωρα εχει γευση χωμα-αλευρι.

beefmeup
12-07-11, 18:29
με μια μικρη ερευνα στο γουγλη..διαπιστωσα πως η παρουσα πρωτεινη εχει αλλαξει πλ σε θεμα γευση κ υφη με το καιρο.αυτο το λεω και για τον φιλο νασσερ π τν χρησιμοποιουσε εως το 2006.λενε οτι τωρα εχει γευση χωμα-αλευρι.

κοιτα εγω περνω τα τελευταια 3 χρονια περιπου νουτρι(κ την σπαω καμια φορα με 1-2 αλλες μαρκες για την συνηθεια της γευσης περισοτερο),κ οντως εχει μικρες αλλαγες στην υφη της..διαφορα σε αποτελεσματα πανω μου ομως δεν εχω δει σε σχεση με παλια..
ουτε σε πεψη,ουτε σε ενοχλησεις ουτε πουθενα..κ εχω ευαισθητη κοιλιτσα..:green:
το παραμικρο με ενοχλει γιαυτο αποφευγω να περνω σκονες που δεν τις εχω δοκιμασει κ ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μου δημιουργησουν προβληματα..

οσο κ να το ψαχνεις ετσι ακρη δεν θα βγαλεις..παρε μια φορα κ δοκιμασε..
αν δεν εισαι σιγουρος παρε μια του κιλου που ειναι πολυ φτηνη,κ βλεπεις.

onymos
12-07-11, 18:40
κοιτα εγω περνω τα τελευταια 3 χρονια περιπου νουτρι(κ την σπαω καμια φορα με 1-2 αλλες μαρκες για την συνηθεια της γευσης περισοτερο),κ οντως εχει μικρες αλλαγες στην υφη της..διαφορα σε αποτελεσματα πανω μου ομως δεν εχω δει σε σχεση με παλια..
ουτε σε πεψη,ουτε σε ενοχλησεις ουτε πουθενα..κ εχω ευαισθητη κοιλιτσα..:green:
το παραμικρο με ενοχλει γιαυτο αποφευγω να περνω σκονες που δεν τις εχω δοκιμασει κ ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μου δημιουργησουν προβληματα..

οσο κ να το ψαχνεις ετσι ακρη δεν θα βγαλεις..παρε μια φορα κ δοκιμασε..
αν δεν εισαι σιγουρος παρε μια του κιλου που ειναι πολυ φτηνη,κ βλεπεις.

διφορουμενες αποψεις βλεπω και δε ξερω τι να κανω! ειδα και τν αναλυση..91,55% προτεινη και ολα καλα.να σ πω κατι δε με πειραζει τοσο πολυ η γευση δε πα να εχει γευση σκατα τουλαχιστον να εχει μεσα αυτο π λεει εκει σκαλωνω.;) εσυ ποια γευση προτιμας?

TEFAAtzis
12-07-11, 18:41
δοκιμασε σοκολατα,φραουλα,μπανανα μεινε με 1000 μακρια απο την rasberry και απο την βανιλια που ενω δεν εχω δοκιμασει εχω ακουσει οτι ειναι σαν στοκος εντελως

beefmeup
12-07-11, 18:43
εγω περνω μονο σοκολατα φραουλα,κ απο αυτην αλλα κ απο την isolate της ιδιας εταιριας.
οποτε για τις αλλες γευσεις δεν μπορω να εχω γνωμη..
αυτες οι 2 ομως ειναι καλες:thumbup:

TEFAAtzis
12-07-11, 18:44
εγω περνω μονο σοκολατα φραουλα,κ απο αυτην αλλα κ απο την isolate της ιδιας εταιριας.
οποτε για τις αλλες γευσεις δεν μπορω να εχω γνωμη..
αυτες οι 2 ομως ειναι καλες:thumbup:

δοκιμασε και την μπανανα beef;)

onymos
12-07-11, 18:46
ειχατε καμια γευση χωματος ή να νιωθετε οτι πινετε αλυρι με νερο?

TEFAAtzis
12-07-11, 18:48
ειχατε καμια γευση χωματος ή να νιωθετε οτι πινετε αλυρι με νερο?

αφηνει στο τελος λιγο σαν χωμα αλλα δεν ειναι σε βαθμο που να σε ενοχλει.Προσωπικα μετα απο 3-4 φορες την συνηθισα και δεν την καταλαβαινω κιολας τοσο

onymos
12-07-11, 18:52
αφηνει στο τελος λιγο σαν χωμα αλλα δεν ειναι σε βαθμο που να σε ενοχλει.Προσωπικα μετα απο 3-4 φορες την συνηθισα και δεν την καταλαβαινω κιολας τοσο

θα μ λυσει τα χερια πραγματικα θα πινω χωρις να κοιταω να κανω οικονομια κ θα παρω κιαλλα πραγματα που χρειαζομαι...για να λετε τωρα τοσα ατομα που τη χρησιμοποιητε τοσο καιρο οτι αξιζει και ολα παν καλα..δε μπορει ναναι τυχαιο.

TEFAAtzis
12-07-11, 18:54
θα μ λυσει τα χερια πραγματικα θα πινω χωρις να κοιταω να κανω οικονομια κ θα παρω κιαλλα πραγματα που χρειαζομαι...για να λετε τωρα τοσα ατομα που τη χρησιμοποιητε τοσο καιρο οτι αξιζει και ολα παν καλα..δε μπορει ναναι τυχαιο.

που ξερεις μπορει να εχουμε μετοχες στη nutri:green:

onymos
12-07-11, 18:55
που ξερεις μπορει να εχουμε μετοχες στη nutri:green:

εισαι spammαριτζης δεν αντεχεις:P:bowdown:

vill@g3r
12-07-11, 19:22
φιλε κομπλε ειναι η νουτρι!!!η 90+ αφηνει κατι σαν χωμα κ ειναι λιγο πιο "βαρια",πιστευω λογο τ οτι εχει κ καζεινη!!η ισολατε της ιδιας εταιρειας ειναι πολυ ελαφρια κ η μπανανα ειναι μια χαρα!!κ πιστευω οτι την σοκολατα την βελτιωσαν!!!εγω απο σεπτεβρη αν ολα εχουν καλως θα παρω περιπου συνολικα 45 κιλα απο νουτρι 90+,ισολατε νουτρι κ whey shake γ ν βγαλω ολο τ χρονο!!!!:)

onymos
12-07-11, 19:29
φιλε κομπλε ειναι η νουτρι!!!η 90+ αφηνει κατι σαν χωμα κ ειναι λιγο πιο "βαρια",πιστευω λογο τ οτι εχει κ καζεινη!!η ισολατε της ιδιας εταιρειας ειναι πολυ ελαφρια κ η μπανανα ειναι μια χαρα!!κ πιστευω οτι την σοκολατα την βελτιωσαν!!!εγω απο σεπτεβρη αν ολα εχουν καλως θα παρω περιπου συνολικα 45 κιλα απο νουτρι 90+,ισολατε νουτρι κ whey shake γ ν βγαλω ολο τ χρονο!!!!:)

ποσα????:shock::shock: και εγω θα καω παραγγελια τελος αυγουστου για ολο το χρονο. ναι το εχω σκεφτει αυτο π λες παιζει επειδη εχει καζεινη. τν shake ομως τν παω με χιλια...η φραουλα ειναι το κατι αλλο;)

onymos
12-07-11, 19:30
με πεισατε θα παρω ενα 5κιλο φραουλα.... η iso καλη?

TEFAAtzis
12-07-11, 19:36
με πεισατε θα παρω ενα 5κιλο φραουλα.... η iso καλη?

η iso φραουλα που πινω τωρα ναι μια χαρα;)

nopantas
12-07-11, 19:41
παιδια να ρωτησω εσεις που πηρατε ή παιρνετε τακτικα οι ημερομηνιες ληξης ειναι γενικα μακρινες??γτ σκεφτομαι να παρω 2-3 5κιλες αλλα μαλλον θα τις πινω σε βαθος χρονου...

Eddie
12-07-11, 20:54
Σίγουρα υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες γεύσεων. Αυτο για άλλους είναι καλό και για άλλους αρνητικό. Προσωπικά με αφίνει αδιάφορα απο τη στιγμή που το αποτέλεσμα είναι θετικό.



Οπως προανέφερα, ναι το αποτέλεσμα ήταν θετικό και αυτο επειδή ότι λέει η συσκευασία αυτο έχει μέσα. Σκέψου πως με ένα σκουπ έδινε 50 γραμμάρια πρωτείνη. Την είχα στο πρωινό και σε γευμα πριν την προπόνηση και τελευταίο γευμα πριν τον ύπνο. Τότε έκανα 7 γεύματα συνολικά. Επίσης να τονίσω πως σε περίοδο δίαιτας με βοήθησε πολύ καθώς δεν κούραζα το στομάχι μου με γεύματα.

Ακριβως Νασσερ..συμφωνω απολυτα σε οσα λες.Με τις γευσεις δεν εχω κανενα κολλημα,ουτε με τη διαλυτοτητα..προτιμω να δωσω τα λεφτα μου σε κοτοπουλα και ψαρια!Πρεπει πρωτα να κοιταμε για οσο το δυνατον καλυτερη ποιοτητα τροφης και υστερα συμπληρωματων..το να κανουμε το αντιθετο,ειναι κοροιδια!!Εκτος κι αν καποιος εχει λεφτα για πεταμα και δεν υπολογιζει,εκει παω πασο.


ναι η αληθεια ειναι πως αν εχει οτι λεει ειναι πλ καλη για να ειναι αληθινη...πινεις αβερτα προτεινη ειναι οικονομικη λογω της μεγαλης περιεκτικοτητας καπο θεμα τιμης ποσοτητας ποιοτητας ειναι απο αλλο πλανητη.με εψησες τωρα φιλε θα τν τσιμπησω. 2 συνεχομενα χρονια και με τν ποσοτητα που επινες...αμα ηταν φολα ζαχαρη θαχες γινει σα μπιφτεκι:P

Αφου σου γραφω και παραπανω ρε φιλε οτι ειχα φτασει 160γρ σκονη τη μερα με πολυ καλα αποτελεσματα..αν ηταν ζαχαρη η αλευρι,η αν δεν ειχε πρωτεινη μεσα δε θα το καταλαβαινα?Εφοσον μιλαμε για τετοια ποσοτητα..κι εγω την εχω σταθερα πανω απο ενα χρονο.

jGod
12-07-11, 20:54
αυτο φιλε ειναι αναλογως ποτε εχει παρει το καθε σαιτ-μαγαζι στοκ!απο κει που ειναι να παραγγειλεις στειλε μειλ και ρωτα τους!

onymos
12-07-11, 21:13
Αφου σου γραφω και παραπανω ρε φιλε οτι ειχα φτασει 160γρ σκονη τη μερα με πολυ καλα αποτελεσματα..αν ηταν ζαχαρη η αλευρι,η αν δεν ειχε πρωτεινη μεσα δε θα το καταλαβαινα?Εφοσον μιλαμε για τετοια ποσοτητα..κι εγω την εχω σταθερα πανω απο ενα χρονο.

ναι ρε συ Eddie o νασσερ μου λεει τι χρησιμοποιουσε 3 χρονια...δεν γινετε να μν καταλαβεις αν ειναι φολα.εσυ δε μ πες ποσο καιρο τη χρησιμοποιουσες...

Polyneikos
12-07-11, 22:06
παιδια να ρωτησω εσεις που πηρατε ή παιρνετε τακτικα οι ημερομηνιες ληξης ειναι γενικα μακρινες??γτ σκεφτομαι να παρω 2-3 5κιλες αλλα μαλλον θα τις πινω σε βαθος χρονου...


Συνηθως όταν ειναι πολυ κοντα στην ημερομηνια λήξης του για να ξεστοκαρουν τις βαζουν σε προσφορες,οποτε αν δεν αναφερεται κατι δνε θεωρω ότι με 2-3 κουβαδακια θα εχεις θεμα.

nopantas
12-07-11, 22:30
Συνηθως όταν ειναι πολυ κοντα στην ημερομηνια λήξης του για να ξεστοκαρουν τις βαζουν σε προσφορες,οποτε αν δεν αναφερεται κατι δνε θεωρω ότι με 2-3 κουβαδακια θα εχεις θεμα.

πολυ ωραια ευχαριστω!!σκεφτομουν να χτυπησω καμια σοκολατα κ καμια μπανανα μαζι να κανω κ κανα αναμεικτο που ταιριαζουν σαν γευσεις!!

vill@g3r
13-07-11, 04:53
εμενα παντως ι ισολατε η φραουλα π δοκιμασα δν μ αρεσε καθολου!!μπανανα η σοκολατα σιγουρα!!τωρα π λεγαμε οτι θυμιζει λιγο ν αφηνει χωμα λογω καζεινης τ εχει παρατηρησει κανενασ αλλος?η ας πουμε καποια αλλη πρωτεινη π εχει πηγη κ απο αυγο δεν εχετε παρατηρησει οτι ειναι λιγο πιο παχυρευστη γενικα(σε συγκριση με μια ισολατε)?

NASSER
13-07-11, 09:37
Συνηθως όταν ειναι πολυ κοντα στην ημερομηνια λήξης του για να ξεστοκαρουν τις βαζουν σε προσφορες,οποτε αν δεν αναφερεται κατι δνε θεωρω ότι με 2-3 κουβαδακια θα εχεις θεμα.

Πολύ σωστα το αναφέρει ο Κώστας.
Πολλές φορες για να καταφέρουν τα site να πάρουν και να πουλησουν σε χαμηλές τιμές, παίρνουν μεγάλες ποσότητες με αποτέλεσμα να τους μένει στοκ κοντα στην ημερομηνία λήξης. Αλλά και να λήξει μια συσκευασία δεν σημαίνει πως την επόμενη μέρα δεν τρώγεται. Ένα περιθώριο πάντα υπάρχει.

jGod
13-07-11, 13:35
Και μενα η iso φραουλα δεν μαρεσε!συμφωνω και για τα υπολοιπα μαζι σου..σοκο-μπανανα!

phpscript
27-07-11, 18:59
Να πω και εγω την δικη μου κριτικη.
Την πρωτη ημερα που την δοκιμασα την ήπια με το ζόρι. (με λιγο χτυπημα οπως ειχα συνηθησει με τις φίρμες και ακριβες. οταν την ανακατεψα με γιαουρτι οπως εκανα με την παλια, απλα την πεταξα γιατι ηταν σαν στοκος.)
Απο την την δευτερη-τριτη μερα την συνηθησα και τωρα μπορω να πω οτι μ αρεσει.
Απλα την χτυπάω αρκετα παραπανω και σε περισσοτερο νερο για να αραιωσει και να μην εχει εντονη γευση.
Με κρατάει χορτασμένο για ώρες +1 (η πρωτη που μου το κανει αυτο μεχρι τωρα γιατι επερνα whey isolate)
Κορυφαία τιμη +1
Θα την ξαναπροτιμησω.

kostas_med13
30-07-11, 17:49
αυτο το συμπληρωμα κανει για μεταπροπονητικο η ειναι καλο μονο για γευματα σαν αργης απορροφησης?:unsure:

Kaloutsikos
30-07-11, 18:01
αυτο το συμπληρωμα κανει για μεταπροπονητικο η ειναι καλο μονο για γευματα σαν αργης απορροφησης?:unsure:

Δεν λεει για μεταπροπονητικο.

Eddie
30-07-11, 18:08
αυτο το συμπληρωμα κανει για μεταπροπονητικο η ειναι καλο μονο για γευματα σαν αργης απορροφησης?:unsure:

Αν απ τη στιγμη που πινεις το ροφημα κανεις πανω απο μια-μιαμιση ωρα για να φας,τοτε κανει και παρακανει.Εγω τους τελευταιους μηνες αυτο κανω.

Michaelangelo
30-07-11, 19:29
Τελευταία είναι η πρωτεΐνη που τιμώ ιδιαιτερα! Άλλαξα την isolate με αυτήν, μιας και έχει και isolate και καζεΐνη και είναι καλύτερη για γεύμα και εξίσου καλή μεταπροπονιτικα. Στο θέμα ''value for money'', δεν το συζητάω ότι δεν υπάρχει αντάξια τις! Στο θέμα διαλυτότητας, καλή είναι, ειδικά με νερό! Όχι τέλεια όπως η isolate, αλλα δεν υπάρχει και πρόβλημα! Επίσης σε χορταίνει κιόλας, ειδικά με gala! Όσον αφορά τι γεύση, η φράουλα τα έσπαγε! Η σοκολάτα και αυτή καλή. Με gala, ειδικά η φράουλα, γίνεται και φοβερό milkshake! Γενικά δύσκολα θα την αλλάξω και θα προτιμήσω κάποια άλλη, ειδικά αν δεν είναι σε καμια τρελή προσφορα και αυτό αν το έκανα, μονο για λίγο για αλλαγή!

jGod
31-07-11, 14:36
εδω και 1.5-2 βδομαδες χρησιμοποιω την isolate banana...τα σπαει! :clap:

TEFAAtzis
31-07-11, 15:19
εδω και 1.5-2 βδομαδες χρησιμοποιω την isolate banana...τα σπαει! :clap:

1 εννοεις,εκτος αν την πηρες απο το μελλον 1 βδομαδα πριν στη δωσω:P

jGod
31-07-11, 15:25
εσυ τα ποστς σου θες να ανεβασεις και γραφεις μλκι@ς παντου? :bowdown: δεν θυμαμαι ρε μλκα ακριβως ποσο εχει..αυτη η κετο μου εχει καταστρεψει την λιμπιντο και την μνημη!

Eddie
31-07-11, 15:25
Μπραβο ρε ψηλε,ωραια!!!

Κατα 99% θα ειναι διαφορετικη απο αυτη που μου ετυχε στο παρελθον,αλλιως προκειται περι ανωμαλιας :P

Η πρωτη μπανανα που μου ετυχε ηταν πολυ καλη!!Η δευτερη ηταν γτπ :green:

TEFAAtzis
31-07-11, 16:23
εσυ τα ποστς σου θες να ανεβασεις και γραφεις μλκι@ς παντου? :bowdown: δεν θυμαμαι ρε μλκα ακριβως ποσο εχει..αυτη η κετο μου εχει καταστρεψει την λιμπιντο και την μνημη!

ηθικο διδαγμα κοψε την κετο!!!;)

fEtas7
25-08-11, 22:24
Καλησπερα και απο μενα.Μολις πριν 3 μερες πηρα 1 κιλο απο την 90+ να δοκιμασω σε γευση σοκολατα.

ΘΕΤΙΚΑ

[LIST=1]
Αρκετα φθηνη
Πολυ καλη αναλογια αμινοξεων και πρωτεινης
Αξιολογες πηγες πρωτεινης
Ικανοποιητικη εως και πολυ καλη γευση(αν και γουστα ειναι αυτα)

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

Μου ηρθε σε 18 μερες μετα απο την παραγγελια που εκανα.Ισως να φταιει ο 15υγουστος αλλα και παλι ειναι πολυς καιρος
Μου ηρθε χωρις να ειναι συσκευασμενη.Δηλαδη με το που ξεβιδωνες το καπακι ηταν χυμα η πρωτεινη χωρις καποια ταινια


Γενικα εμεινα αρκετα ευχαριστημενος και θα ξαναπαραγγειλω σιγουρα 2.5kg την επομενη φορα.Εχω μια ερωτηση για οσους την χρησιμοποιουν.
Εσεις βαζετε 2 σκουπ(53g) οπως λεει το κουτι?Μου φενεται λιγο υπερβολικο.Με ενα σκουπ(26g) εχεις 27,5g πρωτεινης νομιζω οτι ειναι αρκετα.
Ευχαριστω

lila_1
25-08-11, 22:33
ΑΡΝΗΤΙΚΑ

Μου ηρθε σε 18 μερες μετα απο την παραγγελια που εκανα.Ισως να φταιει ο 15υγουστος αλλα και παλι ειναι πολυς καιρος
Μου ηρθε χωρις να ειναι συσκευασμενη.Δηλαδη με το που ξεβιδωνες το καπακι ηταν χυμα η πρωτεινη χωρις καποια ταινια


Γενικα εμεινα αρκετα ευχαριστημενος και θα ξαναπαραγγειλω σιγουρα 2.5kg την επομενη φορα.Εχω μια ερωτηση για οσους την χρησιμοποιουν.
Εσεις βαζετε 2 σκουπ(53g) οπως λεει το κουτι?Μου φενεται λιγο υπερβολικο.Με ενα σκουπ(26g) εχεις 27,5g πρωτεινης νομιζω οτι ειναι αρκετα.
Ευχαριστω

1. Αυτά παθαίνεις αν παραγγέλνεις απο σκάρτα μαγαζιά
2. Το πρόβλημα που είναι...Βρήκες κανα έντομο?
3. Ναι είναι υπερβολή. Βάζε ένα σκουπ τη φορά. Το πόσες φορές εξαρτάται απο τις ανάγκες σου.
4. Εχεις πάρει διαζύγιο με τα βασικά μαθηματικα? Πες μας πως το κάνεις αυτό να το κάνουμε κ εμείς :turtle:

RAMBO
25-08-11, 22:35
:rolf::rolf::rolf::rolf:

δημιουργησεσ την νεα γενια συμπληρωματων

Polyneikos
25-08-11, 22:47
Θελα να δωσω μια δευτερη ευκαιρια σε αυτη την πρωτεινη γιατι πραγματικα ειναι καλη φθηνη λύση τους καιρους που ζουμε.Θα πουμε το σκουπ σκουπακι σε λίγο.
Εκτος από μπανανα που πήρα και την βαρεθηκα γρηγορα,τι αλλο παίζει;Σοκολατα και φραουλα;

lila_1
25-08-11, 22:50
τι αλλο παίζει;Σοκολατα και φραουλα;

Συν βανίλια και raspberry
Για το 2ο έχω ακούσει τα χειρότερα ωστόσο

RAMBO
25-08-11, 22:51
κωστα δεν ξεμπερδεψεσ ακομα με την μπανανα ,σε περιμενει μια reflex:green:

RAMBO
25-08-11, 22:52
Συν βανίλια και raspberry
Για το 2ο έχω ακούσει τα χειρότερα ωστόσο

δεν μου κανει εντυπωσει:puke:

Polyneikos
25-08-11, 22:59
Συν βανίλια και raspberry
Για το 2ο έχω ακούσει τα χειρότερα ωστόσο

Γενικα με φρουτενιες γευσεις δεν τα παω καλα,με μπουχτιζουν γρηγορα και στο τελος τις αναγουλιαζω,μονο μπανανα προτιμω και φραουλα.Περιεργως δεν μου αρεσε πολυ η μπανανα εδω.
Οπότε μαλλον για σοκολατα η φραουλα θα παω.Ειδωμεν, thanx.:thumbup:

xristosgaz
25-08-11, 23:22
Γενικα με φρουτενιες γευσεις δεν τα παω καλα,με μπουχτιζουν γρηγορα και στο τελος τις αναγουλιαζω,μονο μπανανα προτιμω και φραουλα.Περιεργως δεν μου αρεσε πολυ η μπανανα εδω.
Οπότε μαλλον για σοκολατα η φραουλα θα παω.Ειδωμεν, thanx.:thumbup:

Σοκολατα που εχω δοκιμασει σουπερ!Αν εχεις δοκιμασει την isolate της ιδιας εταιριας θα παρατηρησεις οτι εχει πιο ελαφρια γευση που πλησιαζει στο κακαο πιο πολυ ισως και λογο περιεκτικοτητας σε casein.Για φραουλα δεν ξερω αν παρεις πες μας γτ θελω να τη βαζω με γιαουρτι το βραδυ πρεπει να λεει πιο πολυ απο τη σοκολατα παρεα με γιαουρτι.Για τη διαλυτοτητα που αναφερουν μερικοι αν δεν εχει υγρασια στον πατο το σεικερ οταν την ριξεις μεσα και τη χτυπησεις απευθειας μολις ριξεις το νερο δεν μενει τπτ.Αυτο το εχω παρατηρησει με ολες τις πρωτεινες.

aprosektos
26-08-11, 00:16
.Με ενα σκουπ(26g) εχεις 27,5g πρωτεινης νομιζω οτι ειναι αρκετα.
Ευχαριστω
κατι εχεις καταλαβει ή γραψει λαθος

Eddie
26-08-11, 00:27
Θελα να δωσω μια δευτερη ευκαιρια σε αυτη την πρωτεινη γιατι πραγματικα ειναι καλη φθηνη λύση τους καιρους που ζουμε.Θα πουμε το σκουπ σκουπακι σε λίγο.
Εκτος από μπανανα που πήρα και την βαρεθηκα γρηγορα,τι αλλο παίζει;Σοκολατα και φραουλα;

Σοκολατα και φραουλα εχω εγω τωρα.Και οι 2 ειναι υπερβολικα καλες κατα τη γνωμη μου,με ιδιαιτερη προτιμηση στη φραουλα.Δεν ειναι καιρος για ακριβα γουστα!!!!

fEtas7
26-08-11, 02:24
κατι εχεις καταλαβει ή γραψει λαθος

Ναι εγραψα λαθος:shock:
26γ πρωτεινης ισοδυναμουν με 22γ πρωτεινης.και τα 53γ ισοδυναμουν με 45.58γ πρωτεινης.και σαν σκουπ εχει τα 53γ το κουτι γι αυτο το θεωρησα υπερβολικο.


1. Αυτά παθαίνεις αν παραγγέλνεις απο σκάρτα μαγαζιά
2. Το πρόβλημα που είναι...Βρήκες κανα έντομο?
3. Ναι είναι υπερβολή. Βάζε ένα σκουπ τη φορά. Το πόσες φορές εξαρτάται απο τις ανάγκες σου.
4. Εχεις πάρει διαζύγιο με τα βασικά μαθηματικα? Πες μας πως το κάνεις αυτό να το κάνουμε κ εμείς :turtle:
Δεν βρηκα κανα εντομο αλλα και παλι δεν μου αρεσε που δεν το ειδα σφραγισμενο.Θα μπορουσε να υπηρχε το οτιδηποτε εκει μεσα απο την στιγμη που δεν ηταν ασφαλισμενο.
Την παραγγελια την εκανα απο το *********** και απ οτι εχω ακουσει εδω μεσα δεν ειναι σκατα μαγαζι.

***Οποιαδήποτε αναφορά σε online καταστήματα πώλησης συμπληρωμάτων, πλην χορηγών, απαγορεύεται. Mods Team. ***

fEtas7
26-08-11, 02:27
[/COLOR]4. Εχεις πάρει διαζύγιο με τα βασικά μαθηματικα? Πες μας πως το κάνεις αυτό να το κάνουμε κ εμείς :turtle:[/QUOTE]

Απλη απροσεξια επειδη βιαζομουν :unsure:

tuberleki
21-09-11, 16:28
παιδια ειχα παραγγειλει και γω δυομιση κιλα απο αγγλια, μου ηρθε σε ακριβως μια εβδομαδα. παραγγειλα φραουλα και μπορω να πω οτι πινεται :-P ειναι αρκετα καλη αλλα καμια σχεση με την ELITE αλλα μη ξεχναμε και το κοστος της καθεμιας. Ειμαι ικανοποιημενος ΑΛΛΑ! δεν μου αρεσει και τοσο που οταν την καταπινω νιωθω τη σκονη στο λαιμο μου...ολη αυτη η σκονη επειδη δεν δυαλειεται πληρως, μηπως μπουκωνει τα νεφρα???

Eddie
21-09-11, 16:39
παιδια ειχα παραγγειλει και γω δυομιση κιλα απο αγγλια, μου ηρθε σε ακριβως μια εβδομαδα. παραγγειλα φραουλα και μπορω να πω οτι πινεται :-P ειναι αρκετα καλη αλλα καμια σχεση με την ELITE αλλα μη ξεχναμε και το κοστος της καθεμιας. Ειμαι ικανοποιημενος ΑΛΛΑ! δεν μου αρεσει και τοσο που οταν την καταπινω νιωθω τη σκονη στο λαιμο μου...ολη αυτη η σκονη επειδη δεν δυαλειεται πληρως, μηπως μπουκωνει τα νεφρα???

Και τι ειναι τα νεφρα,μπεκ για να βουλωσουν απο σκουπιδακια στην βενζινη? :P

Για να μενει σκονη,σημαινει οτι δε την χτυπας καλα,η δε βαζεις αρκετο νερο.

lila_1
21-09-11, 17:58
δεν μου αρεσει και τοσο που οταν την καταπινω νιωθω τη σκονη στο λαιμο μου...ολη αυτη η σκονη επειδη δεν δυαλειεται πληρως, μηπως μπουκωνει τα νεφρα???

Πραγματικά τι να σου πώ δεν ξέρω...
Κάτι φήμες λένε ότι στη διαδικασία της χώνεψης εμπλέκονται λεει ο οισοφάγος, το στομάχι, ο δωδεκαδάκτυλος, λεπτό και παχύ έντερο.. Τείνω πια να πιστέψω ότι η επεξεργασία γίνεται εξ ολοκλήρου στα νεφρά, μιας και έχω διαβάσει σε άπειρα φόρουμς ότι τα νεφρά μπουκώνουν και φράζουν απο την πολλή πρωτείνη σε μορφή σκόνης!:shock:

karpoutzidis
21-09-11, 18:52
Και τι ειναι τα νεφρα,μπεκ για να βουλωσουν απο σκουπιδακια στην βενζινη? :P
.
έχω λιώσει λέμε.......................

TheWorst
21-09-11, 19:10
Και εμενα καμια φορα ετσι γινεται (βαζω λιγο νερο) , οχι με αυτη τη πρωτεινη .. Παντως το πινω ανετα .. Αφου η γευση ειναι καλη .. Στα νεφρα δε μπορω να γνωριζω τι γινεται .. :turtle:

tuberleki
21-09-11, 22:32
καλα ρε παιδια μια κουβεντα ειπα...αν σας φανηκε αστειο τα περι νεφρων...εχω φιλους που ειχαν προβληματα στα νεφρα απο συμπληρωματα (πιθανον) οποτε ας υπαρχει μια επιφυλαξη γενικα...τουλαχιστον αρκετο νερο να γινεται σωστη διυληση. τωρα οσο για τα μπεκ δεν λειτουργουν ετσι τα νεφρα αλλα ως φιλτρα...

jimmy007
21-09-11, 22:36
Και τι ειναι τα νεφρα,μπεκ για να βουλωσουν απο σκουπιδακια στην βενζινη? :P

Για να μενει σκονη,σημαινει οτι δε την χτυπας καλα,η δε βαζεις αρκετο νερο.

:turtle::turtle::turtle::turtle::thumbup::thumbup:

aqua_bill
21-09-11, 23:40
καλα ρε παιδια μια κουβεντα ειπα...αν σας φανηκε αστειο τα περι νεφρων...εχω φιλους που ειχαν προβληματα στα νεφρα απο συμπληρωματα (πιθανον) οποτε ας υπαρχει μια επιφυλαξη γενικα...τουλαχιστον αρκετο νερο να γινεται σωστη διυληση. τωρα οσο για τα μπεκ δεν λειτουργουν ετσι τα νεφρα αλλα ως φιλτρα...

οτι πεταγετε ο καθε ασχετοσ και λεει για βλαβες ΠΙΘΑΝΟΝ απο συμπληρωματα ειναι τουλαχιστον γελιο και επικυνδινο. Βρες αποδηξεις και πες μας. Ακους εκει ΠΙΘΑΝΟΝ.τι τρωει τι πινει τι πως που? δεν ξερουμε τιποτα κια φταιει η πρωτεινη....ΕΛΕΟΣ διαβζει κοσμος εδω μεσα

sofiabv
21-09-11, 23:43
Εξαιρετική, από τις πιο ποιοτικές που υπάρχουν στην αγορά κατά την αποψή μου. Γεύση μπανάνα και σοκολάτα τα σπάνε !

FLAX WHEY τι γνωμη εχετε ????? ειναι και για γυναικες?????

aqua_bill
22-09-11, 00:13
FLAX WHEY τι γνωμη εχετε ????? ειναι και για γυναικες?????

καλως ορισες.ειμαστε οφφ τοπικ.δεν υπαρχουν πρωτεινες για αντρες και αλλες για γυναικες. τσεκαρε την κατηγορια αξιολογηση συπληρβωματων και αν δεν το βρεις ανοιγεις νεο θεμα

tuberleki
22-09-11, 03:34
οτι πεταγετε ο καθε ασχετοσ και λεει για βλαβες ΠΙΘΑΝΟΝ απο συμπληρωματα ειναι τουλαχιστον γελιο και επικυνδινο. Βρες αποδηξεις και πες μας. Ακους εκει ΠΙΘΑΝΟΝ.τι τρωει τι πινει τι πως που? δεν ξερουμε τιποτα κια φταιει η πρωτεινη....ΕΛΕΟΣ διαβζει κοσμος εδω μεσα

η επιθετικοτητα σου σε καθιστα απο μονη της γελιο οποτε καλυτερα να αδιαφορησεις και να μη συνεχισεις να κουνιεσαι γιατι δε προκειται να το παιξω και ευαγγελατος με αποδειξεις και ιστοριες. Επικυνδινο ειναι μονο αν εχεις καμια εταιρεια απο πισω σου, εκ του ασφαλους δεν κινδυνεψε κανενας. Τελοσπαντων επειδη εκτος απο ανεγκεφαλους που πανε γυμναστηριο μπας και δουνε καμια κοπελα διαβαζει και σκεπτομενος κοσμος που τον ενδιαφερει η φυσικη κατασταση εδω μεσα, η συγγεκριμενη πρωτεινη καλη μου φανηκε αλλα εχω ενσταση στην δυαλητοτα της..

Devil
22-09-11, 05:23
η επιθετικοτητα σου σε καθιστα απο μονη της γελιο οποτε καλυτερα να αδιαφορησεις και να μη συνεχισεις να κουνιεσαι γιατι δε προκειται να το παιξω και ευαγγελατος με αποδειξεις και ιστοριες. Επικυνδινο ειναι μονο αν εχεις καμια εταιρεια απο πισω σου, εκ του ασφαλους δεν κινδυνεψε κανενας.Τελοσπαντων επειδη εκτος απο ανεγκεφαλους που πανε γυμναστηριο μπας και δουνε καμια κοπελα διαβαζει και σκεπτομενος κοσμος που τον ενδιαφερει η φυσικη κατασταση εδω μεσα, η συγγεκριμενη πρωτεινη καλη μου φανηκε αλλα εχω ενσταση στην δυαλητοτα της..

λοιπον..... αμα δω απο εδω και κατω ποστ να την λετε ο ενας στον αλλον για να αποδειξετε δεν ξερω και εγω τι η' ποστ γενικοτερα οφφ τοπικ με το θεμα.... μειραζω infraction.... αν θελετε να ξεκατινιαστητε ελευθερα στην αλανα... εγω δεν γουσταρω να μεταφερω ποστ...

Xxlakis
22-09-11, 14:30
Οποιος θελει ας στειλει PM κανενα αξιοπιστο site απο UK για παραγγελιες.Googlara και βρηκα μερικα αλλα οσοι παραγγελνετε απο εξωτερικο συχνα θα εχετε τσεκαρει ποια ειναι OK απο τιμες και αξιοπιστια.Ευχαριστω προκαταβολικα παιδες.

themisdas
27-09-11, 17:22
εχω παρει 3 nutri των 900γρ για να δοκιμασω γευση και δεν βρισκω που λεει την ημερομενια ληξης...!:shock::shock::shock::shock:
ξερει κανεις που την γραφει πανω στο κουτι?

lila_1
27-09-11, 17:52
Λογικά τη γράφει στο αυτοκόλλητο απο πίσω , σε ένα κουτάκι κάτω απο εκεί που γράφει allergy information....για τσέκαρε...

Tasos Green
17-10-11, 00:59
Aς κανω και εγω ενα review μιας και την δοκίμασα πρώτη φορά.

-Απόδοση τιμη 10/10 (για τους προφανείς λογους)

-Γευση 7/10 ( γευση μπανανα, καλη γευση εχει την περίμενα πιο χαλια απο αυτα που διαβαζα. πίνετε ανετα.)

-Διαλυτότητα 7/10 (αν και με αρκετό νερο και χτύπημα στο σεικερ νιώθεις την καζεΐνη ακόμα στο ισοφαγο δεν διαλύεται πολυ καλα, αλλα αυτα εχουν οι καζεινες γενικα και της optimum 100% casein την ιδια αισθηση μου έδινε.)

-φούσκωμα στο στομάχι 8/10 με το άριστα = καθόλου φούσκωμα (σχετικά δεν ειχα πρόβλημα 3 μερες τωρα οταν την πίνω σκετη. οταν ομως την συνοδεύω με κανενα γευμα μερικες φορες με φουσκώνει, ειναι και στον ανθρωπο αυτο βεβαια.)

οποτε εχουμε απο τον μεσο ορο μια τελικη βαθμολογια 8/10 απο μενα.

δεν εχω δοκιμάσει αλλες γευσεις αλα θα το επιχειρήσω γιατι μου φάνηκε αξιόλογη. οσο για την γευση μπανανα εχει 5κιλο την επομενη φορα...

Eddie
17-10-11, 01:04
Ρε συ,την επομενη παρε φραουλα..κι αν δε σ αρεσει,κριμα.. :green: η παρε 2.5 φραουλα και 2.5 σοκολατα πριν προχωρησεις στα 5κιλα.
56γρ παντως που βαζω εγω σε 250 ml (ποσοτητα μικρη για καζεινη) διαλυεται πολυ καλα.Οσο για φουσκωμα μεχρι στιγμης καμια φορα.Και τωρα που την τρωω μαζι με γιαουρτι και παλια που εβαζα 45γρ σε 250ml γαλα.

Tasos Green
17-10-11, 01:13
ετσι θα κανω βασιλη θα παρω 2 2,5κιλα απο φραουλα κ σοκολατα να τα δοκιμάσω.
δεν ξερω ρε συ εγω την χτυπάω κανενα λεπτο και παλι δεν διαλυεται 100%... ποσώς με ενδιαφέρει κιολας να σου πω την αληθεια μιας και εχω πιει πολυ χειρότερες σε διαλυτότητα.

γενικα παντως μου άρεσε..

lila_1
20-10-11, 12:37
Σήμερα δοκίμασα τη μπανάνα της. Λοιπόοοον
Γεύση 8/10. Αρκετά πιο απαλή απο φράουλα - σοκολάτα. Λιγότερο έντονη και γλυκιά. Αφήνει ένα εσανς και μια επίγευση μπανάνας. Αν και δεν είμαι λάτρης της μπανάνας στις πρωτείνες (γι αυτό και το 8 ) η συγκεκριμένη μου άρεσε και την πίνω άνετα, αλλά δεν τη ξαναπαίρνω. Σε όσους αρέσει η μπανάνα τη συνιστώ.

Διαλυτότητα 8/10, κλασική Νουτρισπορτ, εγώ βρίσκω να διαλύεται έυκολα με 4-5 δυνατά τακα-τακα, χωρίς να αφήνει γρομπαλάκια και υπολείμματα και χωρίς παράλληλα να είναι νερομπούρμπουλο. Το 8 το πήρε γιατί κάνει ΠΟΛΥ αφρό (που κάθεται σε 1 λεπτό βεβαια) και μου τη σπάει. Περισσότερο αφρό απότι κάνει η φράουλα της.

Για τιμή, φουσκώματα, χώνευση και τα συναφή, ισχύει ότι ισχύει και για τις άλλες 90άρες. Όλα κομπλέ.

exkaliber
23-10-11, 18:35
μ αυτην εδω στο ποστ μετα απο ποση ωρα τρως?

bb4
24-10-11, 13:09
Για εκτόμορφο begginer κάνει;

beefmeup
24-10-11, 14:42
Για εκτόμορφο begginer κάνει;

για οποιον θελει μια σκονη πρωτεινης για να συμπληρωσει την διατροφη του κανει μια χαρα.

bb4
24-10-11, 14:44
για οποιον θελει μια σκονη πρωτεινης για να συμπληρωσει την διατροφη του κανει μια χαρα.

ρωτάω απλά επειδή έχει και κρεατίνη μέσα και είμαι beginner (2 μήνες)

beefmeup
24-10-11, 14:45
δεν εχει κρεατινη φιλε,που το ειδες αυτο..σκετη πρωτεινη ειναι.

bb4
24-10-11, 15:12
δεν εχει κρεατινη φιλε,που το ειδες αυτο..σκετη πρωτεινη ειναι.

ώπα τα μπέρδεψα :P

jannous44
24-10-11, 17:59
ώπα τα μπέρδεψα :P

μηπως θες να πεις οτι δινουν δωρο κρεατινη μαζι με το 5κιλο...? γιατι ξερω οτι βγαζουν τετοιες προσφορες..:welcome:

Xxlakis
24-10-11, 18:39
Για αλλα site δεν ξερω αλλα στη "κυνηγοδιατροφη" με την 90αρα δινουν και μια 600αρα κρεατινη...σωστος ο αποπανω.

Tasos Green
24-10-11, 18:57
Για αλλα site δεν ξερω αλλα στη "κυνηγοδιατροφη" με την 90αρα δινουν και μια 600αρα κρεατινη...σωστος ο αποπανω.

νομιζω στην isolate δίνουν την κρεατίνη δωρο... αν θυμάμαι καλα..

caterpillar
24-10-11, 19:29
Εγω παντως σε παραγγελια 270£ που ειχε μεσα και 4 πεντοκιλα 90αρας,δεν ειχε οχι κρεατινη δωρο,αλλα ουτε καν scoop στην συσκευασια...
Ευτυχως που η παραγγελια ηταν συνεταιρικη και μοιρασαμε την "ζημια"! :green:

Παντως παρολες τις ενστασεις μου αρχικα σχετικα με την γευση αλλα και την υφη,μαλλον τελικα συνηθιζεται με τον καιρο,αλλα προσωπικα δεν θα την ξαναγορασω.

lila_1
03-01-12, 16:13
Άλλο ένα ριβιού

Νουτρι Βανίλια!
Οι λάτρες θα την αγαπήσουν! Είναι αρκετά κοντά με τη μπανάνα της, λίγο πιο γλυκιά, λεπτή γεύση, φέρνει και λίγο σε μπισκότο με την κλασική υφή και διαλυτότητα της νούτρι.

I like!
:thumbup:

mika68
03-01-12, 19:09
Εγω παντως σε παραγγελια 270£ που ειχε μεσα και 4 πεντοκιλα 90αρας,δεν ειχε οχι κρεατινη δωρο,αλλα ουτε καν scoop στην συσκευασια...
Ευτυχως που η παραγγελια ηταν συνεταιρικη και μοιρασαμε την "ζημια"! :green:

Παντως παρολες τις ενστασεις μου αρχικα σχετικα με την γευση αλλα και την υφη,μαλλον τελικα συνηθιζεται με τον καιρο,αλλα προσωπικα δεν θα την ξαναγορασω.

Απο προσωπικη εμπειρια σου λεω πως μονο στην πεντοκιλη isolate εδιναν δωρο και την κρεατινη.Αξιζε και με το παραπανω

Eddie
03-01-12, 19:53
Άλλο ένα ριβιού

Νουτρι Βανίλια!
Οι λάτρες θα την αγαπήσουν! Είναι αρκετά κοντά με τη μπανάνα της, λίγο πιο γλυκιά, λεπτή γεύση, φέρνει και λίγο σε μπισκότο με την κλασική υφή και διαλυτότητα της νούτρι.

I like!
:thumbup:

Σοβαρα μιλας??Αντε ωραια..και η βανιλια ηταν η μονη που με φοβιζε,αλλα να μου πεις εδω κατεβασα το βατομουρο..χαχαχαχ!! :clap:

nopantas
03-01-12, 21:18
και ενα review απο μενα μια που ξεθαφτηκε το θεμα..

90+ Σοκολατα:Διαλυτοτητα 9,5/10 (ελαχιστες φορες λιγα σβολακια)
Γευση 8/10 (λιγο αδυναμη γευση)

90+ Μπανανα:Διαλυτοτητα 9,5/10
Γευση 9/10 (με νερο αρκετα καλη απαλη γευση,με γαλα απιθανη)

Χαρακτηριστικη κ η αισθηση ''αμμου'' οταν περναει απ το φαρυγγα οπως εχει προαναφερθει την οποια βεβαια μετα απο ενα μηνα δν τη νιωθω καθολου κ δν ενοχλει πλεον..

lila_1
03-01-12, 22:15
Εγώ γι αυτή τη χωματίλα την παίρνω:green:
Βασίλη τη μπανάνα τη δοκίμασες?

Eddie
03-01-12, 22:23
Εγώ γι αυτή τη χωματίλα την παίρνω:green:
Βασίλη τη μπανάνα τη δοκίμασες?

Ναι εχω παρει 2-3 πεντοκιλα,πολυ καλη απλα δεν ειναι για συνεχεια..τη βαριεμαι ευκολα.

lila_1
03-01-12, 22:28
Βάζε της κακάο ρε μέσα, γίνεται γαμώ!
Thν πήρα 900αρα στην αρχή, μ άρεσε και την ξαναπήρα σε 5κιλο..Μ΄αρέσει που χα πει ότι δεν θα την ξανάπαιρνα :turtle::turtle::turtle:


Αυτή που βαρέθηκα γρήγορα ήταν η φράουλα...αλλά βρήκα πατέντα με το κακάο και όλα είναι κομπλε :green:

vagg
10-01-12, 11:14
παιδια στειλτε ενα pm απο που την περνετε απεξω...γτ δεν ειμαστε για syntrax pia...αν ξερει κανεις και για ελλαδα ακομα καλυτερα...

Michaelangelo
12-01-12, 03:58
Βάζε της κακάο ρε μέσα, γίνεται γαμώ!
Thν πήρα 900αρα στην αρχή, μ άρεσε και την ξαναπήρα σε 5κιλο..Μ΄αρέσει που χα πει ότι δεν θα την ξανάπαιρνα :turtle::turtle::turtle:


Αυτή που βαρέθηκα γρήγορα ήταν η φράουλα...αλλά βρήκα πατέντα με το κακάο και όλα είναι κομπλε :green:

Να υποθέσω κάνεις το κορυφαίο μείξη σοκολάτα-φράουλα;:P

amateur666
15-01-12, 22:23
στο ενα σκουπ ποσα γρ πρωτεινη δινει? :unsure:

Eddie
15-01-12, 23:30
στο ενα σκουπ ποσα γρ πρωτεινη δινει? :unsure:

Στα 25γρ δινει 22.5.

amateur666
16-01-12, 01:07
Στα 25γρ δινει 22.5.

:thumbup:

exkaliber
16-01-12, 02:02
στο ενα σκουπ ποσα γρ πρωτεινη δινει? :unsure:

βασικα εξαρταται το σκουπ
στα 100γρ δινει 90γρ πρωτεινης
υπολογισε αναλογα τα γρ που παιρνει το σκουπ

Eddie
16-01-12, 02:04
βασικα εξαρταται το σκουπ
στα 100γρ δινει 90γρ πρωτεινης
υπολογισε αναλογα τα γρ που παιρνει το σκουπ

Η δοσολογια λεει 2 σκουπ δλδ 50γρ σκονης δινουν 45 πρωτεινη,γι αυτο και ειπα οτι το σκουπ που εχει μεσα (προφανως) παιρνει 25γρ,αλλα κι εγω ποτε δε χρησιμοποιω αυτο το σκουπ,εχω δικο μου 50αρι για ολες τις πρωτεινες-βρωμη.

exkaliber
16-01-12, 02:10
εμενα μου ειχε ερθει με ενα σκουπ ακυρο,που μετρουσε σε ml
και χρησιμοποιουσα ενα της μυοφιουσιον

oldhiphop
23-01-12, 21:03
μου ήρθε και εμενα ένα 5κιλό σοκολάτα.
καλή διαλυτότητα αλλα αυτό που δεν μου άρεσε ήταν λίγο η χωματίλα που σου μένει και δεν κατεβαίνει τόσο καλά.
πάντως από τιμή και ποιότητα αξίζει με χίλια

lila_1
23-01-12, 21:16
καλή διαλυτότητα αλλα αυτό που δεν μου άρεσε ήταν λίγο η χωματίλα που σου μένει και δεν κατεβαίνει τόσο καλά.


Ιιιι Βλάσφημεεε!!!
Αυτό είναι που αξίζει!!

COBRA_STYLE
23-01-12, 21:25
μου ήρθε και εμενα ένα 5κιλό σοκολάτα.
καλή διαλυτότητα αλλα αυτό που δεν μου άρεσε ήταν λίγο η χωματίλα που σου μένει και δεν κατεβαίνει τόσο καλά.
πάντως από τιμή και ποιότητα αξίζει με χίλια

αυτο παλι δεν εχω καταλαβει ποτε πώς το συμπεραινετε μερικοι εδω μεσα.:unsure::unsure::unsure:

oldhiphop
23-01-12, 21:31
το έθεσα λίγο λάθος.ενοω πως έχει μεγάλη περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη ανά scoop γιαυτο και αξίζει:thumbup:

beefmeup
23-01-12, 21:53
αυτο παλι δεν εχω καταλαβει ποτε πώς το συμπεραινετε μερικοι εδω μεσα.:unsure::unsure::unsure:

καλη διαλυτοτητα,οχι στομαχικες/εντερικες διαταραχες,ευπεπτη..
αυτα δεν σου φτανουν??:unsure:

COBRA_STYLE
23-01-12, 22:13
οχι απαραιτητα...εσενα πχ σε πειραζει η myofusion που εμενα δεν με πειραζει...δεν ειναι απαραιτητα ποιοτικος δεικτης αυτο.