PDA

Επιστροφή στο Forum : Thermo Fusion (Reflex Nutrition)



gioak
25-05-09, 16:43
Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στο forum.

Κρίμα που δεν το είχα ανακαλύψει νωρίτερα.

Ας μπω στην ερώτηση: Αποφάσισα πως καλό θα ήταν και για εμένα και για τον οργανισμό μου να χάσω μερικά κιλά. Άρχισα την "προσεκτική" διατροφή και την αερόβια άσκηση (διάδρομο, κοιλιακούς, βάρη etc).

Το θέμα είναι ότι η κοπελία που κρατάει το γυμναστήριο που άρχισα να πηγαίνω απάντησε σε μερικές ερωτήσεις μου για τους λιποδιαλύτες και με έψησε να δοκιμάσω έναν προϊόν της Reflex .

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9842&stc=1&d=1268571562



capsules provides:

500mg L-Carnitine Tartrate
500mg Acetyl L-Carnitine
500mg DL-Phenylalanine
300mg Green Tea extract
300mg Choline
200mg Alpha Lipoic Acid
200mg Cayenne Pepper extract
150mg Caffeine
5mg Bioperine
100ug Chromium

Ingredients:

In a 2-piece gelatine capsule, L-Carnitine tartrate, acetyl-l-carnitine, dl-phenylalanine, green teat extract (95% polyphenols), choline bitatrate, alpha lipoic acid, cayenne pepper extract (0.5% capsaiscin), caffeine anhydrous, Bioperine (black pepper extract), chromium amino acid chelate.

Start by taking 2 capsules half an hour before meals, preferably only breakfast and lunch for the first 2 days to assess tolerance. Then take up to a maximum of 4 capsules before each meal. On training days take up to 4 capsules half an hour before exercise. Avoid taking capsules in the evening as they may interfere with sleep. Do not consume more than 12 capsules per day.




Για να δω τι ακριβώς εννοούσε την ρώτησα για την εφεδρίνη (που γνωρίζω πως θεωρείται παράνομη) και μου απάντησε λέγοντάς μου αυτά που πάνω - κάτω ήξερα.

Μετά από αυτή τη μικρή εισαγωγή η ερώτησή μου είναι τι φήμη έχει η εταιρία reflex και τα προϊόντα της...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

the_big_litho
25-05-09, 16:48
Καλως ηρθες στο φορουμ
Μεχρι στιγμης η reflex θεωρηται αρκετα αξιοπιστη εταιρια και εχει καλα προιοντα

kyriakos23
26-05-09, 01:21
παρηγγειλα ενα σωρο πραγματα αυτης της ετερειας κ τα περιμενο...:weights:
ελπιζο μονο να ειναι καλα.

lakedaimon
17-01-10, 15:02
συνεργαζομαι πολυ καιρο με την reflex.Eχει πολυ καλα προιοντα,τα thermofusion λες
;;;

Polyneikos
18-01-10, 00:23
Την θεωρω πολύ αξιοπιστη εταιρία,από τις πολύ καλες.Δουλεψε την αφοβα,χωρίς δευτερη σκεψη.

TakisV
18-01-10, 10:35
Την θεωρω πολύ αξιοπιστη εταιρία,από τις πολύ καλες.Δουλεψε την αφοβα,χωρίς δευτερη σκεψη.

Συμφωνω και εγω με το φιλο Polyneikos.
Προς το παρον εχει δειξει πολυ καλα δειγματα η Reflex και ευχομαι να συνεχισει ετσι.

Dimitris91
14-03-10, 15:14
Γεια σας παιδες, εχω μια μικρη ερωτηση. Αφου εψαξα το φορουμ πριν καποιους μηνες και ειδα πως η Reflex ειναι αξιοπιστη, αγορασα τα Thermofusion. Αρχισα κανονικα με 2-6 την ημερα και τωρα περνω 4 το πρωι, 4 το μεσημερι και 4 πριν τη γυμναστικη καθημερινα, δηλαδη 300 καψουλες καθε μηνα. Απλα θελω να ρωτησω αν κινδυνευω απο καπιο καρδιακο προβλημα. Προβλημα με την καρδια δεν εχω, απλα ρωταω γιατι θελω να αποφυγω τυχον επεισοδιο. Σας ευχαριστω πολυ.

flowin_through
14-03-10, 15:23
Δεν ειναι λιποδιαλυτης, αλλα θερμογενετικο. Ακολουθησε τη δοσολογια της εταιρειας, δεν τις δινουν ετσι. Παντως αν δεν εχεις προβλημα δεν κινδυνευεις απο κατι. Και μην περιμενεις τρελα ( ή εστω καποια) αποτελεσμεατα.

Manos1989
14-03-10, 15:52
...

Polyneikos
14-03-10, 16:08
Μετακινηθηκε το αρχικο ποστ και οσα ακολουθηασν σε ηδη υπαρχων τοπικ για το συγκεκριμενο προιον.Εφόσον η εταιρια προτείνει μεχρι αυτη τη νδοσολογία δεν εχεις να φοβηθεις κατι...

The Rock
31-03-10, 19:45
Δεν ειναι λιποδιαλυτης, αλλα θερμογενετικο. Ακολουθησε τη δοσολογια της εταιρειας, δεν τις δινουν ετσι. Παντως αν δεν εχεις προβλημα δεν κινδυνευεις απο κατι. Και μην περιμενεις τρελα ( ή εστω καποια) αποτελεσμεατα.
Δεν βλέπω προσωπικά κάτι που να προκαλεί θερμογέννεση στα συστατικά. (πλην της καφείνης)

tzanakos69
24-05-10, 21:05
Παιδια η γνωμη σας για το Thermo Fusion της reflex..ειναι δυνατο??εχει αποτελεσματα??:bbbiceps:

flowin_through
24-05-10, 21:30
Oχι.

Polyneikos
24-05-10, 22:02
Πριν 2 μηνες περιπου πήρα 2 κουτια συνεχόμενα.Μετρια πραγματα.

jimmy007
07-02-11, 18:08
http://www.cheapuksupplements.com/shop/shopimages/products/normal/reflex-thermofusion.jpg

4 capsules provide:

500mg L-Carnitine Tartrate
500mg Acetyl L-Carnitine
500mg DL-Phenylalanine
300mg Green Tea extract
300mg Choline
200mg Alpha Lipoic Acid
200mg Cayenne Pepper extract
150mg Caffeine
5mg Bioperine
100ug Chromium

Ingredients:

In a 2-piece gelatine capsule, L-Carnitine tartrate, acetyl-l-carnitine, dl-phenylalanine, green teat extract (95% polyphenols), choline bitatrate, alpha lipoic acid, cayenne pepper extract (0.5% capsaiscin), caffeine anhydrous, Bioperine (black pepper extract), chromium amino acid chelate.

Το κουτί έχει 100 κάψουλες. Καλό μου φαίνεται αλλά λιγάκι ακριβό. Το έχει δοκιμάσει κανένας?

beefmeup
07-02-11, 20:23
καλο δειχνει:thumbup:

αν ειχε κ λιιιγο καρνιτινη παραπανω θα ηταν ακομα καλυτερο..

να σου πω,εγω οταν περνω λιποδιαλυτες προτιμω τετοιου τυπου,παρα κατι αλλους με ενα σωρο μαλακιες μεσα που δεν ξερεις τι κανουν..

jimmy007
07-02-11, 20:29
καλο δειχνει:thumbup:

αν ειχε κ λιιιγο καρνιτινη παραπανω θα ηταν ακομα καλυτερο..

να σου πω,εγω οταν περνω λιποδιαλυτες προτιμω τετοιου τυπου,παρα κατι αλλους με ενα σωρο μαλακιες μεσα που δεν ξερεις τι κανουν..

Εγώ σκεφτόμουν να το πάρω το καλοκαίρι ενώ θα παίρνω σαν πολυβιταμίνη το Anavite που έχει μέσα καρνιτίνη(1 gr)..
Kαι εγώ τα προτιμώ από λιποτροπικά του τύπου Mitotropin ή λιποτροπικά με πρωτότυπα συστατικά...:thumbup::thumbup:

jimmy007
07-02-11, 21:47
Σορρυ που έκανα καινούριο topic ενώ υπήρχε. Απλά έψαξα στο google και δεν βρήκα τίποτα. Ή μήπως ενσωματώθηκαν τώρα τα σχόλια?

Polyneikos
07-02-11, 22:07
Συγχωνευτηκε με ήδη υπάρχον τόπικ.


Πατηστε ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title)για να δείτε αν το προιον που θελετε να ανοίξετε τόπικ υπαρχει ήδη.
Η λίστα ειναι αλφαβητικη