PDA

Επιστροφή στο Forum : IFBB-ΕΟΣΔ 24ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα 2011 @ 2ο Olympus Grand Prix (4 Ιουνίου,Βελλίδειο)



Σελίδες : [1] 2 3

NASSER
25-05-10, 14:00
Ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω απο τωρα το 2nd Olympus Grand Prix Θεσ/νικη,με χρηματικα έπαθλα μετα την μεγαλη επιτυχια του 1st Olympus Grand Prix 23.5.2010 Θεσ/νικη,με χρηματικα έπαθλα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4870)

Η ολη διοργανωση θα διαρκεσει δυο μερες καθως θα ακολουθησει και grand prix για επαγγελματιες!!!
Φυσικα διοργανωτης θα ειναι η εταιρια PhD Hellas που ηρθε να δωσει νεα πνοη στο ελληνικο bodybuilding και γενικα στο αθλημα στην Ελλαδα!!!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
25-05-10, 18:39
Ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω απο τωρα το 2nd Olympus Grand Prix Θεσ/νικη,με χρηματικα έπαθλα μετα την μεγαλη επιτυχια του 1st Olympus Grand Prix 23.5.2010 Θεσ/νικη,με χρηματικα έπαθλα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4870)

Η ολη διοργανωση θα διαρκεσει δυο μερες καθως θα ακολουθησει και grand prix για επαγγελματιες!!!
Φυσικα διοργανωτης θα ειναι η εταιρια PhD Hellas που ηρθε να δωσει νεα πνοη στο ελληνικο bodybuilding και γενικα στο αθλημα στην Ελλαδα!!!

Και όταν λέμε επαγγελματίες εννοούμε ξένους και Ελληνες που έχουν επαγγελματική κάρτα της IFBB.

TRIANTAFYLLOU
25-05-10, 19:30
αυτό είναι όταν υπάρχει διάθεση όλα γίνονται καλύτερα μαθαίνουμε και απο κάποια λάθη η γεγονότα που δεν είχαν προβλευτει και την επόμενη φορα αυτοί οι άνθρωποι έχοντας ανεβάσει τον πήχη ψηλά πλέον , θα έχουμε ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα , γιατι μην λέμε μόνο κάποια στραβά που για μενα δεν είναι όταν κανείς δεν μπορεί να περιμένει τόσες συμμετοχές και βρίσκεται πρό εκπλήξεων , αλλα και το τελικό αποτέλεσμα ήταν μόνο θετικό και κυρίως για το άθλημά μας που τόσο έχει ανάγκη και δεν είναι κακό να αναγνωρίζουμε το σωστό όπου και να ανήκουμε , γιατι μόνο έτσι βοηθάμε αυτό το παρεξηγημένο άθλημα να πάει μπροστά. καλή δύναμη παιδια και την επόμενη φορα ακόμη καλύτερα :clap::clap::clap: :clap::clap::clap::clap:

Polyneikos
25-05-10, 19:49
Συγχαρητηρια στους διοργανωτες και καλή επιτυχία.Το ότι την επόμενη μερα του 1ου Grand Prix ανακοινωνεται το 2ο σημαίνει προγραμματισμος, συνεπεια,οργάνωση αλλα και μερακι.
Από ότι φαινεται η πρωτη διοργανωση σας αφησε μια γλυκεια χροιά οπότε μαλλον μείνατε ευχαριστημενοι.:clap::clap:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
30-05-10, 21:43
Σε ένα Μήνα περίπου θα έχουμε περισσότερες πληροφορίες τόσο γιά το Ελληνικό όσο και για το διεθνές Grand Prix και γενικά για όλη την εκδήλωση.

NASSER
31-07-10, 18:51
Τελευταιες πληροφοριες λενε πως ειναι σε πολυ καλο δρομο η διοργανωση του 2ου Olympus Pro!!!
Συντομα περισσοτερες πληροφοριες και ενημερωση για τη διοργανωση!

Menios Ser1985
17-08-10, 16:14
Ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω απο τωρα το 2nd Olympus Grand Prix Θεσ/νικη,με χρηματικα έπαθλα μετα την μεγαλη επιτυχια του 1st Olympus Grand Prix 23.5.2010 Θεσ/νικη,με χρηματικα έπαθλα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4870)

Η ολη διοργανωση θα διαρκεσει δυο μερες καθως θα ακολουθησει και grand prix για επαγγελματιες!!!
Φυσικα διοργανωτης θα ειναι η εταιρια PhD Hellas που ηρθε να δωσει νεα πνοη στο ελληνικο bodybuilding και γενικα στο αθλημα στην Ελλαδα!!!

Συγχαρητηρια στους διοργανωτες και τους χορηγους του συγκεκριμενου show,μιας και δεν εχουμε δει κατι αντιστοιχο εδω στην Ελλαδα.Η γνωμη μου ειναι πως αρκετοι αξιολογοι αθλητες θα τιμησουν τον συγκεκριμενο αγωνα με τη συμμετοχη τους,οπως συνεβη και στο 1ο OLYMPUS GRAND PRIX.Τετοιες κινησεις πραγματικα αξιζουν τη βοηθεια και τη στηριξη ολων μας!Επιτελους φαινεται πως κατι σοβαρο εχει αρχισει να γινεται για να βελτιωθει το αθλημα μας!Μπραβο και παλι στους διοργανωτες!

NASSER
14-09-10, 12:38
Η ημερομηνία του πανελληνίου και του Olympus grand prix για το 2011 είναι το διήμερο 4-5 Ιουνίου 2011 στη Θεσσαλονίνη!!

Menios Ser1985
14-09-10, 15:49
Η ημερομηνία του πανελληνίου και του Olympus grand prix για το 2011 είναι το διήμερο 4-5 Ιουνίου 2011 στη Θεσσαλονίνη!!

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση ΝΑΣΣΕΡ!:thumbup:
Όσοι ενδιαφέρεστε λοιπόν να λάβετε συμμετοχή στον αγώνα αυτόν αρχίστε σιγά σιγά την προετοιμασία,υπάρχει αρκετός χρόνος!

Polyneikos
14-09-10, 16:15
Αρα Νασσερ για να ξεκαθαρισει το τοπιο,εκεινη το διημερο του Iουνιο 2010,4-5, μιλαμε ουσιαστικα για 3 αγωνες συνολο;
α)Το πανελληνιο της Ifbb
b)To 2ο Olympus Grand Prix για Ελληνες ερασιτεχνες με χρηματικα επαθλα
γ)Το Olympus Elite Pro, διεθνες grand prix για επαγγελματιες
Σωστα;
Ποιο θα είναι το αναλυτικο πρόγραμμα;

NASSER
14-09-10, 16:20
Αρα Νασσερ για να ξεκαθαρισει το τοπιο,εκεινη το διημερο του ιουνιο 2010,4-5, μιλαμε ουσιαστικα για 3 αγωνες συνολο;
α)Το πανελληνιο της Ifbb
b)To 2ο Olympus Grand Prix για Ελληνες ερασιτεχνες με χρηματικα επαθλα
γ)Το Olympus Elite Pro, διεθνες grand prix για επαγγελματιες
Σωστα;
Ποιο θα είναι το αναλυτικο πρόγραμμα;

Ναι θα ειναι τρεις διαφορετικοι αγωνες. Το αναλυτικο προγραμμα δεν εχει βγει ακομα, αλλα μεχρι τοτε εχουν πολύ χρονο!
Δεν ειναι απολυτο οτι θα γινει πρωτο το πανελλήνιο και επειτα τα υπολοιπα.

Menios Ser1985
14-09-10, 16:32
Λογικά ΝΑΣΣΕΡ στις 4 Ιουνίου θα γίνουν το Πανελλήνιο της IFBB-ΕΟΣΔ μαζί το 2ο Olympus Grand Prix(όπως δηλαδή έγινε και φέτος) και την επόμενη μέρα στις 5 Ιουνίου το επαγγελματικό Olympus Elite Pro 2011?Αν και είναι νωρίς ακόμη για διευκρινίσεις!Πάντως ΝΑΣΣΕΡ προσπάθησε να μας κρατάς ενήμερους για κάθε νέο που μαθαίνεις(αν και ήδη το κάνεις)!:clap::clap::clap:

NASSER
16-09-10, 13:31
Είμαι στηνευχάριστη θέση να ανακοινώσω και εγώ τους αγώνες που θα γίνουν τον Ιούνιο στην Θεσσαλονίκη.Στις 4 Ιουνίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και το 2ο Olympus Grand Prix και στις 5 Ιουνίου το Olympus Elite Pro με επαγγελματίες της IFBB.Η προσπάθεια ξεκίνησε από τον Ιούνιο και στο σημείο αυτό θα ήθελανα ευχαριστήσω τόσο τον πρόεδρο της ΕΟΣΔ κο Ιορδάνη Λεβεντέλη γιάτην βοήθειά του στις διαδικασίες ανάληψης όσο και τον κο Παπαντώνη Δημήτρη που έκανε την κατ ιδίαν επαφή με τον Rafael Santoha.Ελπίζω ότι με την προσπάθεια αυτή θα ανταποκριθούμε στις προσδοκίες όλων των φίλων του αθλήματος για μία ακόμη καλύτερη χρονιά.Οι αγώνες θα γίνουν στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ του ΠΑΟΚ ένα πραγματικά ιδανικό στάδιο για άγώνες αυτού του επιπέδου.Οτι νεότερο προκύπτει θα ανακοινώνεται έγκαιρα ώστε να προετοιμαστούν σωστά οι αθλητές και αθλήτριες που θα λάβουν μέρος.

:clap::clap::clap::clap:

Επομένως
Σάββατο 4 Ιουνιου 2011 το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και το 2ο Olympus Grand Prix
Κυριακή 5 Ιουνίου το Olympus Elite Pro με επαγγελματίες της IFBB

Polyneikos
16-09-10, 13:58
Ωραια παιδια συγχαρητηρια,εγω θα ειμαι εκει!!
Λετε να εχω πρόβλημα που θα εχω αθηναικες πινακίδες;(Καλυβατσης κι ετσι:turtle::turtle:).

Μαρία
16-09-10, 14:01
:clap::clap::clap::clap:

Επομένως
Σάββατο 4 Ιουνιου 2011 το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και το 2ο Olympus Grand Prix
Κυριακή 5 Ιουνίου το Olympus Elite Pro με επαγγελματίες της IFBB


:turtle::turtle::turtle::turtle:
Θα ειμαστε και εμεις εκει!!!!!!!!!!!!

GiannhsLar
16-09-10, 14:16
ενδιαφερον

KATERINI 144
16-09-10, 14:48
Ωραια παιδια συγχαρητηρια,εγω θα ειμαι εκει!!
Λετε να εχω πρόβλημα που θα εχω αθηναικες πινακίδες;(Καλυβατσης κι ετσι:turtle::turtle:).αν εχει κανενα αγωνα ο παοκ παραλληλα δε σε βλεπω καλα κωστα.... :green:

και εγω εκει :thumbup:

pepeismenos karga
16-09-10, 15:40
σουπερ απλα.....και εγω εννοειται εκει.....

NASSER
16-09-10, 16:09
Ωραια παιδια συγχαρητηρια,εγω θα ειμαι εκει!!
Λετε να εχω πρόβλημα που θα εχω αθηναικες πινακίδες;(Καλυβατσης κι ετσι:turtle::turtle:).

Θα κανονίσουμε ομαδική ανοδο στη Θεσσαλονικη! ;)


σουπερ απλα.....και εγω εννοειται εκει.....


Θα συμμετασχεις στο πανελλήνιο? Να ευχηθουμε καλη προετοιμασία??

pepeismenos karga
17-09-10, 13:52
εγω προετοιμαζομαι μια βδομαδα μετα το τελος του πανελληνιου...δεν εχω χασει ουτε μερα...εδω να φανταστεις πηγα μονο 5 μερες διακοπες...εννοειται πως θα κατεβω....και εαν φετος ηταν απλα μοναδικο μαλλον του χρονου θα ειναι ακτι το ασυλληπτο με αυτα που κανουν οι διοργανωτες της ιφββ...να τους εχει ολουσ ο θεος καλα...γιατι πραγματικα εχουν κανει απιστευτες κινησεις τον τελευταιο χρονο...και αμακρι να συνεχισουν ετσι...για αν φτασει και η ελλαδα πολυ ψηλα...
οποτε θα τα πουμε στο γηπεδο του παοκ[κριμα ειμαι ακι βαζελος θα νιωθω αβολα]

NASSER
21-12-10, 16:02
Ενημερωθηκα πως η ολη διοργανωση ειναι σε καλο δρομο αλλά πανω απο ολα, εχει αρχισει ο ανταγωνισμος των αθλητων που θα συμμετασχουν 6 μηνες πριν :)
Ελπιζουμε να εχουν καλή προετοιμασια οι αθλητες και να τους απολαύσουμε επι σκηνης, ακόμα μεγαλύτερους και βελτιωμένους :)

NASSER
09-01-11, 19:33
Η αντίστροφη μέτρηση εχει ξεκινήσει για το 2ο Olympus Pro και το πρώτο Olympus Elite PRO που θα πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη. Μαζί θα πραγματοποιηθεί και το Πανελλήνιο πρωτάθλημα της ΕΟΣΔ-IFBB που θα δώσει το εισητήριο σε Ελληνες αθλητές για απόκτηση της Elite PRO card και την πρώτη συμμετοχή στο 1ο Οlympus ELITE PRO.

H πρώτη αφίσα της διοργάνωσης με τον πρώτο guest poser MARKOS CHACON (IFBB PRO)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19987&stc=1&d=1294590390

Θα έχουμε να αναφέρουμε και να διευκρινίσουμε πολλά για τη σημασία αυτής της διοργάνωσης που γίνεται υπο την αιγίδα της ΕΟΣΔ-IFBB και τα κίνητρα που δίνει στους Έλληνες αθλητές!

Χορηγός αυτής της διοργάνωσης για άλλη μια χρονιά η PhD HELLAS TEAM που έχει δείξει έμπρακτα την προσπάθεια της για ανάδειξη του αθλήματος στην Ελλάδα!

Τόσο στο 2ο Olympus Pro (που ειναι αποκλειστικά για τους Έλληνες αθλητές) όσο και στο Οlympus Elite Pro, θα δοθούν χρηματικά έπαθλα!

Polyneikos
09-01-11, 20:17
Ευχαριστουμε για την ενημερωση Νασσερ!
Μια διευκρίνιση:Οι καρτες Elite Pro θα δοθουν στους νικητες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ή του 2ου Οlympus Grand Prix;
Θα δοθουν στον Γενικο Νικητη ή και σε καποιους αλλους;Θα εχουν το δικαιωμα να αγωνιστουν αυτόματα στο Εlite Pro;

NASSER
09-01-11, 20:56
Ευχαριστουμε για την ενημερωση Νασσερ!
Μια διευκρίνιση:Οι καρτες Elite Pro θα δοθουν στους νικητες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ή του 2ου Οlympus Grand Prix;
Θα δοθουν στον Γενικο Νικητη ή και σε καποιους αλλους;Θα εχουν το δικαιωμα να αγωνιστουν αυτόματα στο Εlite Pro;

Απο όσα γνωρίζω, η τοπική IFBB θα ορίσει σε ποσους και σε ποιους αθλητές θα δωσει Elite card. Αυτό σημαινει πως μπορει να θεωρήσει σωστο να δώσει σε νικητές κατηγοριών ή και σε αθλητές που εχουν βγεί δεύτερη σε κάποια κατηγορία. Δεν αρκει να νικήσει ενας αθλητης μια κατηγορία καθως ο ανταγωνισμός στους Elite Pro αγώνες είναι πολύ ψηλός και στόχος των αθλητών που συμμετάσχουν είναι η Pro IFBB card.
Πιστεύω πως πιο πολύ θα ευνοηθούν οι βαριές κατηγορίες. Ήδη καποιοι αθλητές όπως ο Τσούνος είναι σε πρωτεραιότητα καθώς είναι ένας αξιόλογος αθλητής. Στο παρελθόν είχε δωθεί η δυνατότητα στους αθλητές Αργυράκη. Τσιορνοβίτη και Τσούνο να αποκτήσουν την Elite card αλλά δεν συνέχισαν.
Απο Έληηνες αθλητές που εχουν λάβει αυτήν την κάρτα, γνωρίζω πως είναι ο Βασάλος και ο Ανδριακόπουλος.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
09-01-11, 21:48
Απο όσα γνωρίζω, η τοπική IFBB θα ορίσει σε ποσους και σε ποιους αθλητές θα δωσει Elite card. Αυτό σημαινει πως μπορει να θεωρήσει σωστο να δώσει σε νικητές κατηγοριών ή και σε αθλητές που εχουν βγεί δεύτερη σε κάποια κατηγορία. Δεν αρκει να νικήσει ενας αθλητης μια κατηγορία καθως ο ανταγωνισμός στους Elite Pro αγώνες είναι πολύ ψηλός και στόχος των αθλητών που συμμετάσχουν είναι η Pro IFBB card.
Πιστεύω πως πιο πολύ θα ευνοηθούν οι βαριές κατηγορίες. Ήδη καποιοι αθλητές όπως ο Τσούνος είναι σε πρωτεραιότητα καθώς είναι ένας αξιόλογος αθλητής. Στο παρελθόν είχε δωθεί η δυνατότητα στους αθλητές Αργυράκη. Τσιορνοβίτη και Τσούνο να αποκτήσουν την Elite card αλλά δεν συνέχισαν.
Απο Έληηνες αθλητές που εχουν λάβει αυτήν την κάρτα, γνωρίζω πως είναι ο Βασάλος και ο Ανδριακόπουλος.
Το πως θα δοθούν οι κάρτες θα ανακοινωθεί σύντομα.Το κυριότερο είναι ότι θα διοργανωθεί ένας τόσο σημαντικός αγώνας στην Ελλάδα (και μάλιστα σε δύσκολους καιρούς).

Andrikos
09-01-11, 22:06
Πιστεύω πως πιο πολύ θα ευνοηθούν οι βαριές κατηγορίες. Ήδη καποιοι αθλητές όπως ο Τσούνος είναι σε πρωτεραιότητα καθώς είναι ένας αξιόλογος αθλητής.

Πάντως εγώ θα ήθελα και έναν αθλητή που να είναι με αρχαιοελληνικά πρότυπα, άλλωστε κακά τα ψέμματα δύσκολα χτυπιέται ο ανταγωνισμός σε αυτό το επίπεδο στον όγκο. Δεν ξέρω τι παίζει με το πόσες κάρτες μπορεί να δώσει η ομοσπονδία αλλά θα ήθελα και έναν επαγγελματία αθλητή που να μην εκπροσωπεύει τον όγκο όπως ο Κεφαλιανός και ο Καραμανλάκης αλλά την καλαισθησία και την συμμετρία. Δηλαδή δεν χρειάζεται όλοι να πάνε για το Olympia, μπορούμε να έχουμε και κάποιους επαγγελματίες εκπροσώπους με τον ρόλο του να εμπνέουν ένα ευρύτερο κοινό , πέραν των όσων ασχολούνται με το άθλημα χρόνια. Αυτός για την ώρα απ' όσα έχω δει είναι ο αθλητής που είναι δεξιά στην φωτό (νομίζω ότι τον λένε Γρηγοριάδη αλλά με μία επιφύλαξη).
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19226&stc=1&d=1291837452

pepeismenos karga
09-01-11, 22:20
φοβερα και πολυ ενδιαφεροντα τα νεα...αναμενουμε πληροφοριες .....εμειναν λιγοτερο απο 5 μηνες...αρχιζει η διαιτα σιγα σιγα...μακαρι οντως να ειναι πολυ μεγαλος σε ανταγωνισμο ο αγωνας αλλα και στη διεξαγωγη του...αιντεε να δουμε....

Dreiko
10-01-11, 00:20
Aυτα ειναι!!!!:clap::clap::clap::clap:
Ευχαριστουμε Νασσερ για το update....:thumbup:

NASSER
10-01-11, 00:58
Πάντως εγώ θα ήθελα και έναν αθλητή που να είναι με αρχαιοελληνικά πρότυπα, άλλωστε κακά τα ψέμματα δύσκολα χτυπιέται ο ανταγωνισμός σε αυτό το επίπεδο στον όγκο. Δεν ξέρω τι παίζει με το πόσες κάρτες μπορεί να δώσει η ομοσπονδία αλλά θα ήθελα και έναν επαγγελματία αθλητή που να μην εκπροσωπεύει τον όγκο όπως ο Κεφαλιανός και ο Καραμανλάκης αλλά την καλαισθησία και την συμμετρία. Δηλαδή δεν χρειάζεται όλοι να πάνε για το Olympia, μπορούμε να έχουμε και κάποιους επαγγελματίες εκπροσώπους με τον ρόλο του να εμπνέουν ένα ευρύτερο κοινό , πέραν των όσων ασχολούνται με το άθλημα χρόνια. Αυτός για την ώρα απ' όσα έχω δει είναι ο αθλητής που είναι δεξιά στην φωτό (νομίζω ότι τον λένε Γρηγοριάδη αλλά με μία επιφύλαξη).


Αντρέα ωραιο ακουγεται αυτό που γράφεις, αλλά οι αθλητές που θέλουν να ανέβουν σε ψηλότερα σκαλιά, θα πρέπει να κυνηγάνε τα δεδομένα της εποχής μας. Και το αναφέρω αυτό με ευκαιρία το πόστ σου καθώς στο παρελθόν είχαμε Έλληνες αθλητές που κινήθηκαν με αυτο το σκεπτικό και δεν πέτυχαν τίποτα. Ενώ Καραμανλάκης και Κεφαλιανός την ίδια περίοδο έγιναν επαγγελματίες...Τελείωσε η εποχή του Frank Zane... Η πρόοδος του αθλήματος επιβάλλει τον ανταγωνισμό στις μάζες.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
10-01-11, 18:33
Αντρέα ωραιο ακουγεται αυτό που γράφεις, αλλά οι αθλητές που θέλουν να ανέβουν σε ψηλότερα σκαλιά, θα πρέπει να κυνηγάνε τα δεδομένα της εποχής μας. Και το αναφέρω αυτό με ευκαιρία το πόστ σου καθώς στο παρελθόν είχαμε Έλληνες αθλητές που κινήθηκαν με αυτο το σκεπτικό και δεν πέτυχαν τίποτα. Ενώ Καραμανλάκης και Κεφαλιανός την ίδια περίοδο έγιναν επαγγελματίες...Τελείωσε η εποχή του Frank Zane... Η πρόοδος του αθλήματος επιβάλλει τον ανταγωνισμό στις μάζες.

Εχει δίκιο ο Nasser.Για να είναι κάποιος ανταγωνιστικός σε αυτά τα επίπεδα θα πρέπει να ζυγίζει περίπου 30%επιπλέον του ύψους του(επι των πόντων πάνω απότο1μέτρο ).Δηλαδή ένας αθλητής με ύψος 1.70να είναι στα 91κιλά γραμμωμένος.Με1.80 στά104κιλά,κ.λ.π.Τουλάχιστον θα μπορέσουμε να καταλάβουμε επι σκηνής το επίπεδό μας και αυτό είναι σημαντικό για να βάλουμε στόχους για το μέλλον.

Menios Ser1985
13-01-11, 02:47
Το πως θα δοθούν οι κάρτες θα ανακοινωθεί σύντομα.Το κυριότερο είναι ότι θα διοργανωθεί ένας τόσο σημαντικός αγώνας στην Ελλάδα (και μάλιστα σε δύσκολους καιρούς).

Αυτό είναι το σημαντικότερο,η πραγματοποίηση ενός τέτοιου αγώνα!Μακάρι να πάνε όλα καλά και ο αγώνας αυτός να γίνει όπως προαναγγέλθηκε μετά το πέρας του 1ου Olympus Pro,με τους guest posers και στο χώρο που κανονίστηκε από την αρχή!Γνωρίζω ότι είναι δύσκολες εποχές από οικονομικής απόψεως αλλά ένας αγώνας σαν τον παραπάνω θα μας πάει όχι 1 αλλά 10 βήματα παραπέρα!
'Οσο για τις κάρτες Elite Pro,μακάρι να δοθούν σε αξιόλογους νέους αθλητές που έχουν μέλλον και θέλουν να έχουν συνέχεια και ανοδική πορεία στο άθλημα και θα τις υποστηρίξουν τις κάρτες με το να γίνονται ολοένα και καλύτεροι και να μήν χαραμιστούν σε αθλητές που έχουν κοντινή ημερομηνία λήξης στο αγωνιστικό κομμάτι,απλά για να λένε ότι έχουν την συγκεκριμένη κάρτα και να "κοκορεύονται" στους φίλους τους!!!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
16-01-11, 21:17
Αυτό είναι το σημαντικότερο,η πραγματοποίηση ενός τέτοιου αγώνα!Μακάρι να πάνε όλα καλά και ο αγώνας αυτός να γίνει όπως προαναγγέλθηκε μετά το πέρας του 1ου Olympus Pro,με τους guest posers και στο χώρο που κανονίστηκε από την αρχή!Γνωρίζω ότι είναι δύσκολες εποχές από οικονομικής απόψεως αλλά ένας αγώνας σαν τον παραπάνω θα μας πάει όχι 1 αλλά 10 βήματα παραπέρα!
'Οσο για τις κάρτες Elite Pro,μακάρι να δοθούν σε αξιόλογους νέους αθλητές που έχουν μέλλον και θέλουν να έχουν συνέχεια και ανοδική πορεία στο άθλημα και θα τις υποστηρίξουν τις κάρτες με το να γίνονται ολοένα και καλύτεροι και να μήν χαραμιστούν σε αθλητές που έχουν κοντινή ημερομηνία λήξης στο αγωνιστικό κομμάτι,απλά για να λένε ότι έχουν την συγκεκριμένη κάρτα και να "κοκορεύονται" στους φίλους τους!!!

Και έτσι πρέπει.Συμφωνώ μαζί σου και μάλλον έτσι θα γίνει.Αυτοί που θα πάρουν τις κάρτες πρέπει να τις τιμήσουν γιατί έτσι πάνω απ όλα θα τιμήσουν τον εαυτό τους και την Ελλάδα.

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
16-01-11, 22:01
Η αντίστροφη μέτρηση εχει ξεκινήσει για το 2ο Olympus Pro και το πρώτο Olympus Elite PRO που θα πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη. Μαζί θα πραγματοποιηθεί και το Πανελλήνιο πρωτάθλημα της ΕΟΣΔ-IFBB που θα δώσει το εισητήριο σε Ελληνες αθλητές για απόκτηση της Elite PRO card και την πρώτη συμμετοχή στο 1ο Οlympus ELITE PRO.

Μπραβο Nasser,οπως παντα πρωτοπορος στην ενημερωση:clap::clap::clap:

Συγχαρητηρια για μια ακομη φορα στον κυρ.Παπαντωνη Δημητρη,ο οποιος προσπαθει διαρκως για το καλυτερο του bodybuilding στην Ελλαδα,χωρις να υπολογισει κουραση,χρονο,χρημα(& οπως λεει & ο Menios οι εποχες που ζουμε δεν ειναι οι καλυτερες)μπραβο!!!:clap::clap::clap:

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
16-01-11, 22:31
Μπραβο επισης και στον Α.Σ.Πολυνικη & στον κυρ.Παπαγεωργιου Νικο για την διαρκη προσπαθεια του με συλλογικοτητα,ευαισθησια και αποφασιστικοτητα για την αναταση του Ελληνικου bb!:clap::clap::clap:

a.minidis
16-01-11, 23:49
Αυτό είναι το σημαντικότερο,η πραγματοποίηση ενός τέτοιου αγώνα!Μακάρι να πάνε όλα καλά και ο αγώνας αυτός να γίνει όπως προαναγγέλθηκε μετά το πέρας του 1ου Olympus Pro,με τους guest posers και στο χώρο που κανονίστηκε από την αρχή!Γνωρίζω ότι είναι δύσκολες εποχές από οικονομικής απόψεως αλλά ένας αγώνας σαν τον παραπάνω θα μας πάει όχι 1 αλλά 10 βήματα παραπέρα!
'Οσο για τις κάρτες Elite Pro,μακάρι να δοθούν σε αξιόλογους νέους αθλητές που έχουν μέλλον και θέλουν να έχουν συνέχεια και ανοδική πορεία στο άθλημα και θα τις υποστηρίξουν τις κάρτες με το να γίνονται ολοένα και καλύτεροι και να μήν χαραμιστούν σε αθλητές που έχουν κοντινή ημερομηνία λήξης στο αγωνιστικό κομμάτι,απλά για να λένε ότι έχουν την συγκεκριμένη κάρτα και να "κοκορεύονται" στους φίλους τους!!!
Να συμφωνησο μαζι σου οσο αφορα περι καρτας κτλ...να δοθουν σε αξιολογους αθλητες που λογικα...θα κριθουν απο το αποτελεσμα....και οχι απο το αν ειναι ..σε ημερομηνια ..ληξης..πραγμα που θα ηθελα να ξερω....ποιος θα το κρινη.....και με πιο δικαιομα...καθως κρινετε ο αθλητης την μερα που παιζει...και οχι την επομενη....;)

Polyneikos
17-01-11, 00:00
Σωστος ο Τασος σε αυτο που λεει.Υποτιθεται αν παρει καποιος καρτα θα πρεπει να το υποστηριξει ΑΜΕΣΑ και στους ημιεπαγγελματικους αγωνες Εlite Pro,όπως ειχαν κανει και στο παρελθον αθλητες οπως ο Βασαλος και ο Ανδριακοπουλος που είναι κατοχοι αυτης της καρτας.
Αν ο αθλητης είναι ελπιδοφορος αλλα όχι σε επίπεδο ημιεπαγγελματια πως θα εκπροσωπησει την χωρα;Εκτος αν βεβαια μπει το ρίσκο να ετοιμαστει αλλα 2-3 χρονια να είναι ετοιμος ,που εκει βεβαια μπορεί να παρει την καρτα και να τα εχει παρατησει μεχρι τότε.

S. KTISTAKIS
17-01-11, 00:57
Να συμφωνησο μαζι σου οσο αφορα περι καρτας κτλ...να δοθουν σε αξιολογους αθλητες που λογικα...θα κριθουν απο το αποτελεσμα....και οχι απο το αν ειναι ..σε ημερομηνια ..ληξης..πραγμα που θα ηθελα να ξερω....ποιος θα το κρινη.....και με πιο δικαιομα...καθως κρινετε ο αθλητης την μερα που παιζει...και οχι την επομενη....;)

Κουμπαρε καποτε σου ειχα πει: "Ο άθλητης πολλές φορές συναντά το πεπρωμένο του στον δρόμο που διάλεξε για να το αποφύγει!"

Τωρα θα σου πω να αναλάβεις τον έλεγχο του πεπρωμένου σου, γιατί αλλιώς κάποιος άλλος θα τον αναλάβει.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
23-01-11, 19:14
Σωστος ο Τασος σε αυτο που λεει.Υποτιθεται αν παρει καποιος καρτα θα πρεπει να το υποστηριξει ΑΜΕΣΑ και στους ημιεπαγγελματικους αγωνες Εlite Pro,όπως ειχαν κανει και στο παρελθον αθλητες οπως ο Βασαλος και ο Ανδριακοπουλος που είναι κατοχοι αυτης της καρτας.
Αν ο αθλητης είναι ελπιδοφορος αλλα όχι σε επίπεδο ημιεπαγγελματια πως θα εκπροσωπησει την χωρα;Εκτος αν βεβαια μπει το ρίσκο να ετοιμαστει αλλα 2-3 χρονια να είναι ετοιμος ,που εκει βεβαια μπορεί να παρει την καρτα και να τα εχει παρατησει μεχρι τότε.

Κατάτην προσωπική μου άποψη κανένας ερασιτέχνης αυτήτην στιγμή δεν είναι στο επίπεδο γιά να πάρει τηνκάρτα.Υπάρχουν όμως αθλητές που είναι κοντά.Αν αυτοί βρεθούν στην κατάλληλη φόρμα τονΙούνιο πρέπει να την πάρουν για να μπορέσουν να αγωνιστουν την επόμενη μέρα αφ ενός για την εμπειρία και αφ ετέρου να έχουν το κίνητρο να βελτωθούν.Αν κάποιος θέλει την κάρτα για να λέει απλά ότι την πήρε όσο καλός κι ανείναι ,καλλίτερα να μην τηνπάρει.

D.ANTONIADIS
23-01-11, 20:58
Καθε ανθρωπος και ιδιαιτερα αθλητης εχει ονειρα στοχους, για αυτο και ξεπερνα τα ορια του θελοντας να φτασει στην κορυφη ,δηλαδη πρωταθλητης και μετα επαγγελματιας για "ορισμενους", ο καθενας εχει αυτο το δικαιωμα και προσπαθει σκληρα.
Τωρα οποιος διεκδικηση και παρει την καρτα μπραβο του μιας και αγγιξε το ονειρο του, τωρα το τι θα κανει με την καρτα μονο ο ιδιος το γνωριζει μπορει να συμμετασχει σε απειρα grand prix η να σταματησει αμεσος ειναι δικαιωμα του,ας μην ξεχναμε ζουμε στην ελλαδα και ολα εξαρτωνται σε αυτο το sport απο το $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$,ολοι ειδαμε ανα καιρους αθλητες να φτανουν να προσπαθουν και τελικα να εγκαταλειπουν λογο μη θετικων αποτελεσματων-$$$$$$$-sporsoring,σε αυτο το sport δεν υπαρχει ηλικια ο καθενας αναδεικνυεται την ημερα του αγωνα καλη επιτυχια σε ολους τους διαγωνιζομενους.

NASSER
24-01-11, 10:41
Ο Διονυσης έχει δίκιο. Κανενας δεν μπορει να περιορίσει εναν αθλητή εαν αξίζει να διεκδικεί καποιο τρόπαιο, ειτε λέγεται μετάλλιο ειτε κάρτα. Πιστευω σαυτο συμφωνουμε όλοι. Αλλωστε το ενδιαφερον καθε αγωνιστική περιοδο, το κλέβει η ειδηση συμμετοχης καποιου παλιου και εμπειρου αθλητη..!
Αυτο που θα θέλαμε να δουμε και αυτο που θα πρέπει να κανει η κριτική επιτροπη ειναι πρώτα δικαια αποτελεσματα και επειτα σωστη κριτική στο ποιος θα πρέπει να πάρει Elite Pro Card. :toast:

Menios Ser1985
24-01-11, 18:08
Κατάτην προσωπική μου άποψη κανένας ερασιτέχνης αυτήτην στιγμή δεν είναι στο επίπεδο γιά να πάρει τηνκάρτα.Υπάρχουν όμως αθλητές που είναι κοντά.Αν αυτοί βρεθούν στην κατάλληλη φόρμα τονΙούνιο πρέπει να την πάρουν για να μπορέσουν να αγωνιστουν την επόμενη μέρα αφ ενός για την εμπειρία και αφ ετέρου να έχουν το κίνητρο να βελτωθούν.Αν κάποιος θέλει την κάρτα για να λέει απλά ότι την πήρε όσο καλός κι ανείναι ,καλλίτερα να μην τηνπάρει.

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα και θα συμφωνήσω κι εγώ με τον κ.Παπαγεωργίου!Κυρίως στην τελευταία φράση!
Να δώ αν πάρει την κάρτα κάποιος αθλητής στην ηλικία των 38-40 για πόσα χρόνια θα αγωνίζεται,πόσο μάλλον τη στιγμή που τα σώματα ορισμένων αθλητών έχουν τόσο μεγάλα μειονεκτήματα και ελλείψεις οι οποίες δεν θα βελτιωθούν ποτέ???!!!

Γι'αυτό θεωρώ πιό σωστό να μήν χαραμιστούν οι κάρτες άσκοπα!Υπάρχουν νέοι αθλητές με καλά σώματα και όρεξη για δουλειά!
Κάτι ειπώθηκε για Βασάλο και Ανδριακόπουλο,δεν θα ήθελα να πώ κάτι πάνω σ'αυτό για να μην παρεξηγηθώ,αλλά να ρωτήσω,ποιός τους ξέρει έστω και σε μία γειτονική χώρα!!!Γιατί γνωρίζω έναν 25χρονο αθλητή που τους κέρδιζε στον 1ο του αγώνα!

Τελοσπάντων,αυτά είναι λίγο περιττά,όλοι νομίζω καταλάβατε την ουσία των γραφομένων μου!Βλέπω τόσα χρόνια στην Ελλάδα να ευλογούμε τα γένια κυρίως αθήτών που ΔΕΝ έχουν προοπτική στα κορμιά τους!!!

a.minidis
24-01-11, 18:57
Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα και θα συμφωνήσω κι εγώ με τον κ.Παπαγεωργίου!Κυρίως στην τελευταία φράση!
Να δώ αν πάρει την κάρτα κάποιος αθλητής στην ηλικία των 38-40 για πόσα χρόνια θα αγωνίζεται,πόσο μάλλον τη στιγμή που τα σώματα ορισμένων αθλητών έχουν τόσο μεγάλα μειονεκτήματα και ελλείψεις οι οποίες δεν θα βελτιωθούν ποτέ???!!!

Γι'αυτό θεωρώ πιό σωστό να μήν χαραμιστούν οι κάρτες άσκοπα!Υπάρχουν νέοι αθλητές με καλά σώματα και όρεξη για δουλειά!
Κάτι ειπώθηκε για Βασάλο και Ανδριακόπουλο,δεν θα ήθελα να πώ κάτι πάνω σ'αυτό για να μην παρεξηγηθώ,αλλά να ρωτήσω,ποιός τους ξέρει έστω και σε μία γειτονική χώρα!!!Γιατί γνωρίζω έναν 25χρονο αθλητή που τους κέρδιζε στον 1ο του αγώνα!

Τελοσπάντων,αυτά είναι λίγο περιττά,όλοι νομίζω καταλάβατε την ουσία των γραφομένων μου!Βλέπω τόσα χρόνια στην Ελλάδα να ευλογούμε τα γένια κυρίως αθήτών που ΔΕΝ έχουν προοπτική στα κορμιά τους!!!καταρχην να συμφωνησο με τον νασσερ..και κατα δευτερον αν και δεν θαθελα να μπω σε ενα τετοιο τρυπακι συζητησης..καθως θεωρο ειναι ασκοπο..ενα παραδειγμα οπως ο κεφαλιανος οπου κυνηγησε σε ηλικια πανω απο τα 35 την καρτα..και μετα τα 40 το OLYMPIA!!!..τωρα ..ποιος ειναι ικανος..και εχει τα προσοντα, την ημερα του αγωνα μονο μπορει να το αποδειξη!!!!,σιγουρα υπαρχουν νεα ταλεντα..και μακαρι να παν μπροστα..,οσο αντεχουν,... μιας και εχει χιλιοειπωθη..δεν ειναι μονο το ταλεντο!!!

Menios Ser1985
27-01-11, 16:42
καταρχην να συμφωνησο με τον νασσερ..και κατα δευτερον αν και δεν θαθελα να μπω σε ενα τετοιο τρυπακι συζητησης..καθως θεωρο ειναι ασκοπο..ενα παραδειγμα οπως ο κεφαλιανος οπου κυνηγησε σε ηλικια πανω απο τα 35 την καρτα..και μετα τα 40 το OLYMPIA!!!..τωρα ..ποιος ειναι ικανος..και εχει τα προσοντα, την ημερα του αγωνα μονο μπορει να το αποδειξη!!!!,σιγουρα υπαρχουν νεα ταλεντα..και μακαρι να παν μπροστα..,οσο αντεχουν,... μιας και εχει χιλιοειπωθη..δεν ειναι μονο το ταλεντο!!!

Έτσι είναι τα πράγματα,συμφωνώ!Μόνο που μιλάμε για τον Κεφαλιανό που είχε πολύ καλές προδιαγραφές και καλό σχήμα κορμιού,χωρίς πολλές αδυναμίες και είχεδείξει από παλιά ις δυνατότητες του!Το θέμα είναι πως οι περισσότεροι αθλητές μεγάλης ηλικίας ΔΕΝ βελτιώνονται και είναι πολύ ασύμμετροι!Μεγάλη μέση,μικρά χέρια κλπ.,δηλαδή σημεία που δεν θα βελτιωθούν στο μέλλον!Καλύτερα να επενδύσουμε σε 2-3 νέους αθλητές με μέλλον και καλή γενετική π.χ Σταυρουλάκης Παντελής και πολλοί άλλοι!

a.minidis
27-01-11, 19:21
Έτσι είναι τα πράγματα,συμφωνώ!Μόνο που μιλάμε για τον Κεφαλιανό που είχε πολύ καλές προδιαγραφές και καλό σχήμα κορμιού,χωρίς πολλές αδυναμίες και είχεδείξει από παλιά ις δυνατότητες του!Το θέμα είναι πως οι περισσότεροι αθλητές μεγάλης ηλικίας ΔΕΝ βελτιώνονται και είναι πολύ ασύμμετροι!Μεγάλη μέση,μικρά χέρια κλπ.,δηλαδή σημεία που δεν θα βελτιωθούν στο μέλλον!Καλύτερα να επενδύσουμε σε 2-3 νέους αθλητές με μέλλον και καλή γενετική π.χ Σταυρουλάκης Παντελής και πολλοί άλλοι!αγαπητε Μενιο..θα το ξαναπω ,και θα ειναι και η τελευτεα φορα..για μενα..καθως ειναι και η προσωπικη μου αποψη..ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΜΑ να προδικαζει,και να βαζει ΟΡΙΑ.!!ειπαμε..οποιος ειναι ικανος..την ημερα ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΡΙΝΕΤΕ..και το ποσο θα συνεχιση η οχι, ειναι δικαιομα του καθενος, μιας και κανεις δεν μπορει να ζηση απο αυτο ως μεσω διαβιωσης..εκτος εξαιρεσεων:green: Δηλαδη αν καποιος απο αυτους που αναφερεις...αν ειναι οπως λες.. δεν πρεπει να ασχοληται κανεις, μιας και υπαρχουν καλητεροι!!! ,ομως αν κερδιση ενα μεγαλο αγωνα?? ,και υποθετο αναφερεσαι στο gran pri ,τι πρεπει να γινει? να πεις ''ΜΕΓΑΛΕ ΔΕΝ ΒΕΛΤΙΟΝΕΣΕ.??.η..ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ""ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΘΛΗΤΗ ,ο οποιος προσφερε ...ξοδεψε .στερηθηκε...θυσιασε..ταπεινωθηκε..ρισκαρε την υγεια του πολλες φορες..για το χωρο που λατρεψε!!!??..και εγινε Η ΑΤΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ??? και μεσω αυτων σημερα εχουν αλαξει κατα πολυ οι συνθηκες αντιμετωπισης στο ΒΒ..Ας ειμασται λιγο πιο ""προσεκτικη''γενικος στο τι λεμε..και οποιος ειναι ικανος..μονο ο ΙΔΙΟς το ξερει!!και καλη τυχη σε οσους κυνηγησουν το ''ΟΝΕΙΡΟ'' τους...οποιο και να ειναι αυτο ...ΝΕΟΥς..ΚΑΙ.....ΓΕΡΟΥς...:green:

Polyneikos
27-01-11, 21:12
Έτσι είναι τα πράγματα,συμφωνώ!Μόνο που μιλάμε για τον Κεφαλιανό που είχε πολύ καλές προδιαγραφές και καλό σχήμα κορμιού,χωρίς πολλές αδυναμίες και είχεδείξει από παλιά ις δυνατότητες του!Το θέμα είναι πως οι περισσότεροι αθλητές μεγάλης ηλικίας ΔΕΝ βελτιώνονται και είναι πολύ ασύμμετροι!Μεγάλη μέση,μικρά χέρια κλπ.,δηλαδή σημεία που δεν θα βελτιωθούν στο μέλλον!Καλύτερα να επενδύσουμε σε 2-3 νέους αθλητές με μέλλον και καλή γενετική π.χ Σταυρουλάκης Παντελής και πολλοί άλλοι!

Με το αν και με το θα δεν μπορουν να δοθουν καρτες, ετσι απλα,ταπεινη μου αποψη...Εκτος αν γινουν συμβολαια -προσυμφωνα μεταξυ ομοσπονδίας και αθλητη που θα δενουν και τις 2 πλευρες,ετσι ωστε να εξασφαλιστει καποια συνεχεια με καποιες "υποχρεωτικες" εμφανίσεις...Σεναριο μακρινο για τα ελληνικα δεδομενα...
Υπάρχουν πρωταθλητες που κατεβαινουν 15-20 χρονια και εχουν 40 αγωνες στην πλάτη τους...Σιγουρα θα βγουν και καινουργιοι αθλητες και με καλύτερα χαρίσματα και προοπτικες,απλα θα πρεπει να το αποδείξουν μεσα από μια σειρα αγωνων..
Ο Κεφαλιανος εφτυσε αίμα για να παίξει ως επαγγελματιας,κερδίζωντας πόσα Παγκοσμιο Ερασιτεχνικα,δεν μιλαμε για τους Ελληνικους αγωνες που απλα καποια στιγμη θα έπρεπε να σταματησει,καθως δεν ειχε αντίπαλο και απείχε αρκετα..
Αυτο που συζητηγαμε με μια παρεα ειναι οι πιο νεοι αθλητες κανουν μια εμφανιση ανα 2-3 χρόνια,εξαφανίζονται και επανέρχονται.Πλεον θελει πολλα λεφτα μια αθλητικη προετοιμασια και οι καιροί ειναι δύσκολοι...
Αλήθεα,από Elite Pro καρτα εχει προχωρήσει καποιος Ευρωπαίος και να γινει επαγγελματίας;

S. KTISTAKIS
27-01-11, 23:40
αγαπητε Μενιο..θα το ξαναπω ,και θα ειναι και η τελευτεα φορα..για μενα..καθως ειναι και η προσωπικη μου αποψη..ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΜΑ να προδικαζει,και να βαζει ΟΡΙΑ.!!ειπαμε..οποιος ειναι ικανος..την ημερα ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΡΙΝΕΤΕ..και το ποσο θα συνεχιση η οχι, ειναι δικαιομα του καθενος, μιας και κανεις δεν μπορει να ζηση απο αυτο ως μεσω διαβιωσης..εκτος εξαιρεσεων:green: Δηλαδη αν καποιος απο αυτους που αναφερεις...αν ειναι οπως λες.. δεν πρεπει να ασχοληται κανεις, μιας και υπαρχουν καλητεροι!!! ,ομως αν κερδιση ενα μεγαλο αγωνα?? ,και υποθετο αναφερεσαι στο gran pri ,τι πρεπει να γινει? να πεις ''ΜΕΓΑΛΕ ΔΕΝ ΒΕΛΤΙΟΝΕΣΕ.??.η..ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ""ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΘΛΗΤΗ ,ο οποιος προσφερε ...ξοδεψε .στερηθηκε...θυσιασε..ταπεινωθηκε..ρισκαρε την υγεια του πολλες φορες..για το χωρο που λατρεψε!!!??..και εγινε Η ΑΤΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ??? και μεσω αυτων σημερα εχουν αλαξει κατα πολυ οι συνθηκες αντιμετωπισης στο ΒΒ..Ας ειμασται λιγο πιο ""προσεκτικη''γενικος στο τι λεμε..και οποιος ειναι ικανος..μονο ο ΙΔΙΟς το ξερει!!και καλη τυχη σε οσους κυνηγησουν το ''ΟΝΕΙΡΟ'' τους...οποιο και να ειναι αυτο ...ΝΕΟΥς..ΚΑΙ.....ΓΕΡΟΥς...:green:

Το ολο σκηνικο μου θυμηζει τους αρχαίους Ρωμαίους που έκτισαν τα μεγάλα αριστουργήματα της αρχιτεκτονικής τους για να βάλουν μέσα άγρια θηρία να παλεύουν....

Παιδια στην Ελλαδα μονο το εφήμερο διαρκεί. Απλα διασκεδαστε το οπως το κανουμε τοσα χρονια !

Τασο βαλε τα "γιορτινα" σου και παμε!

NASSER
28-01-11, 17:59
Αλήθεα,από Elite Pro καρτα εχει προχωρήσει καποιος Ευρωπαίος και να γινει επαγγελματίας;


Ναι Κώστα εχουν βγει Ευρωπαίοι επαγγελματίες αθλητές απο αυτη τη διαδικασία. Αυτος άλλωστε ειναι και ο ρόλος της κάρτας Elite. To ειχε εξηγήσει και ο Καραμανλάκης στη τελευταια συνέντευξη του.

NASSER
28-01-11, 18:00
Ο επομενως προσκαλεσμένως στη διοργάνωση!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20439&stc=1&d=1296226822

sTeLaKoS
29-01-11, 22:00
Αυτά είναι :thumbup:
Ευχάριστα νέα Νάσσερ! Κράτα μας ενήμερους:toast:

Polyneikos
29-01-11, 22:11
Ο επομενως προσκαλεσμένως στη διοργάνωση!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20439&stc=1&d=1296226822


Δυνατο χαρτι ο Paco,muscle freak !!:shock::shock::toast::toast:

NASSER
29-01-11, 23:55
Αυτά είναι :thumbup:
Ευχάριστα νέα Νάσσερ! Κράτα μας ενήμερους:toast:


Δυνατο χαρτι ο Paco,muscle freak !!:shock::shock::toast::toast:


Εχει πολλες εκπληξεις αυτη η διοργάνωση, καθως το στοιχημα σε σχεση με πέριση ειναι να ειναι καλύτερη τοσο σαν διοργάνωση οσο και για τα βηματα του αθληματος στη Ελλάδα!
Εχουμε και αλλες εκπλήξεις που πιστευω θα αξιζουν τα συγχαρητηρια!!!

NASSER
02-02-11, 10:58
Να σας δώσω και τους επόμενους GUEST της διοργάνωσης... δεν πιστευω πως δεν θα σας συγκινήσουν...

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20652&stc=1&d=1296633378


O Tarek για δεύτερη χρονια θα βρισκεται στη διοργάνωση της IFBB όχι απλα σαν προσκαλεσμένος απο την PhD Hellas Team αλλά σαν αθλητής της PhD Hellas Team καθώς ειναι εξολοκλήρου χορηγός του!!! :clap::clap::clap:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20653&stc=1&d=1296634590

O Μιχάλης Κεφαλιανός!!! Τα λόγια περιττά καθώς γνωρίζουμε το ιστορικό της δυσκολίας αποκτησης της επαγγελματικής κάρτας. Ωστόσο εχουμε κάποια θετικά βήματα για όλους!!! Μπράβο στο Μιχάλη :clap::clap::clap:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20654&stc=1&d=1296634590


ΕΛΕΝΑ ΚΑΒΒΑ :clap::clap::clap:
Επιτέλους είναι πιο κοντά στο ονειρο της !!! Τον Νοεμβρη την είδαμε σαν αθλήτρια στο πανελλήνιο κύπελλο. Τώρα θα την δούμε σαν IFBB PRO :clap::clap::clap:

cardinal
04-02-11, 16:00
και ποσα ακομα που ακομα δεν λεγοναται! αν συμβουν τα μισα απο αυτα που ακουγονται θα ειναι ενασ αγωνας που θα τον θυμομαστε για χρονια!!! και επισεις θα ειναι ενα καλο και δυναμικο ξεκινημα για να παει μπροστα το αθλημα που αγαπαμε!!!!!!!!!

Polyneikos
04-02-11, 17:39
Να σας δώσω και τους επόμενους GUEST της διοργάνωσης... δεν πιστευω πως δεν θα σας συγκινήσουν...


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20653&stc=1&d=1296634590

O Μιχάλης Κεφαλιανός!!! Τα λόγια περιττά καθώς γνωρίζουμε το ιστορικό της δυσκολίας αποκτησης της επαγγελματικής κάρτας. Ωστόσο εχουμε κάποια θετικά βήματα για όλους!!! Μπράβο στο Μιχάλη :clap::clap::clap:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20654&stc=1&d=1296634590


ΕΛΕΝΑ ΚΑΒΒΑ :clap::clap::clap:
Επιτέλους είναι πιο κοντά στο ονειρο της !!! Τον Νοεμβρη την είδαμε σαν αθλήτρια στο πανελλήνιο κύπελλο. Τώρα θα την δούμε σαν IFBB PRO :clap::clap::clap:


Nασσερ σε ευχαριστουμε που μας βαζεις στην ροη των προετοιμασιων αυτου του σπουδαίου event!!

2 συντομα σχόλια για τους αθλητες μας και την συμμετοχη τους ως guest posers του αγωνα:





O Μιχάλης Κεφαλιανός!!! Τα λόγια περιττά καθώς γνωρίζουμε το ιστορικό της δυσκολίας αποκτησης της επαγγελματικής κάρτας. Ωστόσο εχουμε κάποια θετικά βήματα για όλους!!! Μπράβο στο Μιχάλη :clap::clap::clap:



Ο Μιχαλης Κεφαλιανος θα είναι η πρωτη φορα που θα βρεθει σε αγωνα της Ελληνικης Ιfbb,ως επαγγελματίας της IFBB αλλα με αυστραλιανη σημαια ως τωρα.
Ελπίζουμε όλοι οι πιστοι και αγνοί φίλοι του αθλήματος να είναι η πρωτη γεφυρα ετσι ώστε να ξεπεραστει ενα εμπόδιο που ειχε δημιουργηθει από κακες συγκυρίες και ο Μιχαλης να αγωνίζεται ως Ελληνας,πιστευω πως όλες οι πλευρες το επιθυμουν !!





ΕΛΕΝΑ ΚΑΒΒΑ :clap::clap::clap:
Επιτέλους είναι πιο κοντά στο ονειρο της !!! Τον Νοεμβρη την είδαμε σαν αθλήτρια στο πανελλήνιο κύπελλο. Τώρα θα την δούμε σαν IFBB PRO :clap::clap::clap:

Η Ελενα Καββα με την πορεία της τα τελευταια χρόνια ήταν φανερο ότι δεν την χωρουσαν οι ευρωπαικες σκηνες και λόγω της τασης της Ευρωπης σε πιο light γυναικείς κατηγορίες αλλα και λόγω της θελησης της Ελενας για πιο bbing-hardcore καταστασεις...Ελπίζουμε και θελουμε να έχει μια καλή πορεία στον δρόμο που της ανοίχτηκε.
Ως Ελληνες πιστευω οτι αυτοι οι 2 αθλητες θα ειναι η ατραξιον των guest posers:thumbup::thumbup:

beefmeup
04-02-11, 17:41
Η Ελενα Καββα με την πορεία της τα τελευταια χρόνια ήταν φανερο ότι δεν την χωρουσαν οι ευρωπαικες σκηνες και λόγω της τασης της Ευρωπης σε πιο light γυναικείς κατηγορίες αλλα και λόγω της θελησης της Ελενας για πιο bbing-hardcore καταστασεις...Ελπίζουμε και θελουμε να έχει μια καλή πορεία στον δρόμο που της ανοίχτηκε.


:thumbup::thumbup::thumbup:
:love::love::love:

cardinal
04-02-11, 17:57
μεγαλη χαρα να εχουμε ολες αυτες τις παρουσιες στην ιδια σκηνη:clap:

NASSER
04-02-11, 17:59
Nασσερ σε ευχαριστουμε που μας βαζεις στην ροη των προετοιμασιων αυτου του σπουδαίου event!!

2 συντομα σχόλια για τους αθλητες μας και την συμμετοχη τους ως guest posers του αγωνα:




Ο Μιχαλης Κεφαλιανος θα είναι η πρωτη φορα που θα βρεθει σε αγωνα της Ελληνικης Ιfbb,ως επαγγελματίας της IFBB αλλα με αυστραλιανη σημαια ως τωρα.
Ελπίζουμε όλοι οι πιστοι και αγνοί φίλοι του αθλήματος να είναι η πρωτη γεφυρα ετσι ώστε να ξεπεραστει ενα εμπόδιο που ειχε δημιουργηθει από κακες συγκυρίες και ο Μιχαλης να αγωνίζεται ως Ελληνας,πιστευω πως όλες οι πλευρες το επιθυμουν !!




Η Ελενα Καββα με την πορεία της τα τελευταια χρόνια ήταν φανερο ότι δεν την χωρουσαν οι ευρωπαικες σκηνες και λόγω της τασης της Ευρωπης σε πιο light γυναικείς κατηγορίες αλλα και λόγω της θελησης της Ελενας για πιο bbing-hardcore καταστασεις...Ελπίζουμε και θελουμε να έχει μια καλή πορεία στον δρόμο που της ανοίχτηκε.
Ως Ελληνες πιστευω οτι αυτοι οι 2 αθλητες θα ειναι η ατραξιον των guest posers:thumbup::thumbup:

Κώστα καλή καρδιά να έχουμε όλοι και όλα γίνονται! Εμείς όσο ναναι, με οτι σημαίες και να αγωνίζονται οι αθλητές μας που έχουν Ελληνικό αίμα, θα είμαστε δίπλα τους να τους στηρίζουμε! :thumbup:

cardinal
04-02-11, 18:08
να ρωτησω ξερεις να μας πεις ποσες ειναι οι συμετοχες μεχρη τωρα μεχρη πριν απο λιγο καιρω γνωριζα οτι ηταν γυρο στης 160... ξερεις εαν εγιναν περισοτερες????

pepeismenos karga
04-02-11, 18:14
quote:γυρο στης 160... ξερεις εαν εγιναν περισοτερες????

ποσεςς???απο τωρα 160??αυτο πρπει αν ειναι ιστορικο γεγονος...πανελλαδικο ρεκορ...απλα τελεια...

NASSER
04-02-11, 20:48
να ρωτησω ξερεις να μας πεις ποσες ειναι οι συμετοχες μεχρη τωρα μεχρη πριν απο λιγο καιρω γνωριζα οτι ηταν γυρο στης 160... ξερεις εαν εγιναν περισοτερες????


Ισως υπερβάλλεις λίγο... 160 δεν είναι όλοι οι αθλητές της τελευταίας 5ετιας στην Ελλάδα...
Ισως να σου είπαν πως θα παρευρεθούν 160 αθλητές μαζί με τους επίσημα προσκαλεσμένους για την διοργάνωση ELITE PRO.

cardinal
04-02-11, 21:42
αυτο ακριβος που ειπες ενοουσα

NASSER
06-02-11, 02:58
Ανακοίνωση για τις τιμές εισητηρίων της διοργάνωσης

Συνολικα η αιθουσα θα μπορει να φιλοξενήσει 2500 ατομα, δηλαδη θα εχει 2500 καθίσματα. Εκ των οποιων :
500-700 θέσεις VIP στην τιμή των 50 € και για τις δυο μέρες.
2000-1800 θέσεις απλές στην τιμή των 30€ και για τις δυο μέρες.

Oι τιμές για την ολη διοργάνωση περιορίστηκε σε δυο μορφες εισητηρίων και ειναι πολύ καλες για το επίπεδο της διοργάνωσης.

Πολλοι χορηγοι εχουν εκφρασει ενδιαφέρον και θα ειναι παρόν με περιπτερα προσφέροντας δωρα και εκπλήξεις στους επισκέπτες.

Δυνατότητες κρατησης διαμονης σε ξενοδοχεια της πολης θα δωθουν συντομα και επίσης σε καλές τιμές!

Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθε στο ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ 16 της HELEXPO Δ.Ε.Θ. που ειναι το μεγαλύτερο της Δ.Ε.Θ. και έχει είσοδο απο την κεντρική πύλη της Δ.Ε.Θ. και προσφέρει δυνατότητα παρκινγκ χωρις καμία χρέωση.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
06-02-11, 12:55
Αν είναι να τοκάνουμε όπως έχουμε μάθει τόσα χρόνια,θα είναι μία απ τα ίδια.Εδώ έχουμε ένα διεθνές Grand Prix που μας έχει αναθέσει η παγκόσμια ομοσπονδία IFBB.Οφείλουμε επομένως να είμαστε όσο καλίτεροι μπορούμε και αυτό θα επιδιώξουμε. Πιστεύω ότιθα είναι λιγότερα τα λάθη και περισσότερα τα καλά έτσι ώστε την επόμενη χρονιά να γίνει κάτι μεγαλύτερο.Αυτός άλλωστε είναι και ο στόχος μας.Η βελτίωση τόσο των αθλητών όσο καιτων αγώνων.Καιαυτά τα δύο είναι αλληλένδετα.Οσο για τις κάρτες,4-5 αθλητές από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα μπορέσουν να τις πάρουν.Και αυτό λόγω του ότι είμαστε διοργανώτρια χώρα.Οσοι αθλητές επιθυμούν να συμμετάσχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα πρέπει να απευθυνθούν στους κατά τόπους Συλλόγους για να εφοδιαστούν με δελτίο αθλητού της ΕΟΣΔ.

savage
06-02-11, 16:54
θελω να πιστευω οτι εμεις οι αθλητες που θα συμμετασχουμε το σαββατο στο πανελληνιο πρωταθλημα,δε θα πληρωσουμε τουλαχιστον και εξτρα εισητηριο για το διημερο.αλλωστε ηδη πληρωνουμε και συμμετοχη απο την τσεπη μας.

mantus3
06-02-11, 21:31
αλλωστε ηδη πληρωνουμε και συμμετοχη απο την τσεπη μας.

Χαχαχαχααχαχαχα

Σόρυ αλλά γελοίο μου ακούγεται...

Dreiko
06-02-11, 21:53
Χαχαχαχααχαχαχα

Σόρυ αλλά γελοίο μου ακούγεται...

οπως και να ακουγεται...ετσι γινεται στις ομοσπονδιες της ΓΓΑ...και στο τζουντο ισχυει...και στην πυγμαχια και παει λεγοντας...
θελω να πω οτι δικαιο η αδικο...ετσι παει...:toast:

Menios Ser1985
07-02-11, 00:16
Αν είναι να τοκάνουμε όπως έχουμε μάθει τόσα χρόνια,θα είναι μία απ τα ίδια.Εδώ έχουμε ένα διεθνές Grand Prix που μας έχει αναθέσει η παγκόσμια ομοσπονδία IFBB.Οφείλουμε επομένως να είμαστε όσο καλίτεροι μπορούμε και αυτό θα επιδιώξουμε. Πιστεύω ότιθα είναι λιγότερα τα λάθη και περισσότερα τα καλά έτσι ώστε την επόμενη χρονιά να γίνει κάτι μεγαλύτερο.Αυτός άλλωστε είναι και ο στόχος μας.Η βελτίωση τόσο των αθλητών όσο καιτων αγώνων.Καιαυτά τα δύο είναι αλληλένδετα.Οσο για τις κάρτες,4-5 αθλητές από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα μπορέσουν να τις πάρουν.Και αυτό λόγω του ότι είμαστε διοργανώτρια χώρα.Οσοι αθλητές επιθυμούν να συμμετάσχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα πρέπει να απευθυνθούν στους κατά τόπους Συλλόγους για να εφοδιαστούν με δελτίο αθλητού της ΕΟΣΔ.

Μπράβο και πάλι μπράβο και 1000 μπράβο κ. Παπαγεωργίου!:clap::clap::clap:Μακάρι να βοηθήσουν κι άλλοι στη διοργάνωση του αγώνα και επίσης να υπάρξουν ουσιαστικές χορηγίες για να πραγματοποιηθεί αυτή η διοργάνωση με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!Πάντα τέτοια να ακούμε και να διαβάζουμε,επιτέλους κάτι έχει αρχίσει να γίνεται!!!:thumbup:

Menios Ser1985
07-02-11, 00:20
Με το αν και με το θα δεν μπορουν να δοθουν καρτες, ετσι απλα,ταπεινη μου αποψη...Εκτος αν γινουν συμβολαια -προσυμφωνα μεταξυ ομοσπονδίας και αθλητη που θα δενουν και τις 2 πλευρες,ετσι ωστε να εξασφαλιστει καποια συνεχεια με καποιες "υποχρεωτικες" εμφανίσεις...Σεναριο μακρινο για τα ελληνικα δεδομενα...
Υπάρχουν πρωταθλητες που κατεβαινουν 15-20 χρονια και εχουν 40 αγωνες στην πλάτη τους...Σιγουρα θα βγουν και καινουργιοι αθλητες και με καλύτερα χαρίσματα και προοπτικες,απλα θα πρεπει να το αποδείξουν μεσα από μια σειρα αγωνων..
Ο Κεφαλιανος εφτυσε αίμα για να παίξει ως επαγγελματιας,κερδίζωντας πόσα Παγκοσμιο Ερασιτεχνικα,δεν μιλαμε για τους Ελληνικους αγωνες που απλα καποια στιγμη θα έπρεπε να σταματησει,καθως δεν ειχε αντίπαλο και απείχε αρκετα..
Αυτο που συζητηγαμε με μια παρεα ειναι οι πιο νεοι αθλητες κανουν μια εμφανιση ανα 2-3 χρόνια,εξαφανίζονται και επανέρχονται.Πλεον θελει πολλα λεφτα μια αθλητικη προετοιμασια και οι καιροί ειναι δύσκολοι...
Αλήθεα,από Elite Pro καρτα εχει προχωρήσει καποιος Ευρωπαίος και να γινει επαγγελματίας;
Αυτό τα λέει όλα!!!

KATERINI 144
07-02-11, 10:23
Oι τιμές για την ολη διοργάνωση περιορίστηκε σε δυο μορφες εισητηρίων και ειναι πολύ καλες για το επίπεδο της διοργάνωσης.

φυσιολογικοτατες αν σκεφτούμε πως είναι για δυο μέρες και για ενα τέτοιου επιπέδου αγώνα. :thumbup:

Muscleboss
07-02-11, 11:30
^ Συμφωνώ με Φώτη. Λογικές τιμές για ένα τέτοιο event.

MB

beefmeup
07-02-11, 13:25
σουπερ!
αντε περιμενουμε τις τιμες για ξενοδοχεια να κλεισουμε ναουμ!:thumbup:

Polyneikos
08-02-11, 10:30
Σε αυτο το τόπικ να ανακοινωσουμε παράλληλα και το 24ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα IFBB-ΕΟΣΔ που θα πραγματοποιηθεί στις 4 Ιουνίου,Σαββατο,την ίδια μερα που θα πραγματοποιηθεί και το 2nd Olympus Grand Prix, με χρηματικα έπαθλα ,μονο για Ελληνες αθλητες.
Πρωτα θα πραγματοποιηθει το Πανελληνιο Πρωταθλημα και στην συνεχεια το event θα συνεχισει με το 2nd Olympus Grand Prix.
Φυσικα την επόμενη μερα,Κυριακη,θα ακολουθησει και το Olympus Elite Pro (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10553), για αθλητες ημιεπαγγελματίες,κατόχους της Elite Pro καρτας που δίνονται από την IFBB.
Kαποιοι αθλητες,νικητες του Πανελληνιου Πρωταθληματος ,θα εχουν την δυνατότητα να αποκτησουν την Εlite Pro Καρτα και να διαγωνιστουν και την επόμενη ημερα πιθανον.
Ο αγωνας θα πραγματοποιηθεί στο ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ 16 της HELEXPO Δ.Ε.Θ. ,συμφωνα με την τελευταια ενημερωση που εχουμε.


Ανακοίνωση για τις τιμές εισητηρίων της διοργάνωσης

Συνολικα η αιθουσα θα μπορει να φιλοξενήσει 2500 ατομα, δηλαδη θα εχει 2500 καθίσματα. Εκ των οποιων :
500-700 θέσεις VIP στην τιμή των 50 € και για τις δυο μέρες.
2000-1800 θέσεις απλές στην τιμή των 30€ και για τις δυο μέρες.

Oι τιμές για την ολη διοργάνωση περιορίστηκε σε δυο μορφες εισητηρίων και ειναι πολύ καλες για το επίπεδο της διοργάνωσης.

Πολλοι χορηγοι εχουν εκφρασει ενδιαφέρον και θα ειναι παρόν με περιπτερα προσφέροντας δωρα και εκπλήξεις στους επισκέπτες.

Δυνατότητες κρατησης διαμονης σε ξενοδοχεια της πολης θα δωθουν συντομα και επίσης σε καλές τιμές!

Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθε στο ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ 16 της HELEXPO Δ.Ε.Θ. που ειναι το μεγαλύτερο της Δ.Ε.Θ. και έχει είσοδο απο την κεντρική πύλη της Δ.Ε.Θ. και προσφέρει δυνατότητα παρκινγκ χωρις καμία χρέωση.

Αναμενουμε με ενδιαφερον την συμμετοχη των αθλητων,θα σας ενημερωνουμε για οτιδήποτε νεο αφορα το Πανελληνιο Πρωταθλημα.

NASSER
08-02-11, 15:24
σουπερ!
αντε περιμενουμε τις τιμες για ξενοδοχεια να κλεισουμε ναουμ!:thumbup:


Μια καλή ιδέα ειναι να κλείσει οποιος επιθυμει να παρευρεθεί και αεροπορικά εισητήρια απο τώρα ;)
Μονο που εδώ δεν μεσολαβούν οι διοργανωτές :P

Οι αθλητές που επιθυμούν να συμμετάσχουν μπορούν να απευθύνονται στα εξής τηλέφωνα για πληροφορίες
1.6972214425 κο Λεβεντέλη Ιορδάνη
2.6939442445 κο Κωνσταντινίδη Γεώργιο
3.6937324056 κο Κατσέλο Παναγιώτη
4.6936109763 κο Βασάλο Ιωάννη
5.6944311469 Παπαγεωργίου Νίκο
6.6981138747 κο Παπαντώνη Δημήτρη

Ενημερώσεις και θέματα προς συζήτηση πάντα και στο παρόν τοπικ

Καλή προετοιμασία προς όλους !!!

LION
08-02-11, 18:04
Οι αθλητές που επιθυμούν να συμμετάσχουν μπορούν να απευθύνονται στα εξής τηλέφωνα για πληροφορίες
1.6972214425 κο Λεβεντέλη Ιορδάνη
2.6939442445 κο Κωνσταντινίδη Γεώργιο
3.6937324056 κο Κατσέλο Παναγιώτη
4.6936109763 κο Βασάλο Ιωάννη
5.6944311469 Παπαγεωργίου Νίκο
6.6981138747 κο Παπαντώνη Δημήτρη

Ενημερώσεις και θέματα προς συζήτηση πάντα και στο παρόν τοπικ

Καλή προετοιμασία προς όλους !!!



Προσθετω στα υπαρχοντα τηλεφωνα και το δικο μου,για πληροφοριες!:thumbup:


6944-392760

NASSER
08-02-11, 18:06
Προσθετω στα υπαρχοντα τηλεφωνα και το δικο μου,για πληροφοριες!:thumbup:


6944-392760


Ευχαριστούμε πολύ Χρήστο!!! Και μην χάνεσαι ;):toast:

flexakis
10-02-11, 14:24
Επισης παραθετω και τα δικα μου στοιχεια,για πληροφοριες σχετικα με δελτια αθλητων.
Χανδρούλης 'Ακης :6948083283
θεσσαλονίκη.

NASSER
10-02-11, 14:37
Tηλέφωνα επικοινωνίας στους υπεύθυνους των συλλόγων

1. 6972214425 κο Λεβεντέλη Ιορδάνη ''προεδρος ομοσπονδιας ΕΟΣΔ'' και ''σύλλογος Υγεία και Δύναμη''(Αθήνα)
2. 6944392760 κο Γκολιάς Χρήστος ''σύλλογος Ο ΚΟΥΡΟΣ'' (Αθήνα)
3. 6939442445 κο Κωνσταντινίδη Γεώργιο ''συλλογος Ολυμπιον ζευς''(Κατερινη)
4. 6937324056 κο Κατσέλο Παναγιώτη ''συλλογος διαπλασης Λαρισας'' (Λαρισα)
5. 6936109763 κο Βασάλο Ιωάννη ''συλλογος Ειρηνικος παιαν''(Αθηνα)
6. 6944311469 κο Παπαγεωργίου Νίκο ''συλλογος Πολυνικης'' (Θεσσαλονικη)
7. 6981138747 κο Παπαντώνη Δημήτρη ''PhD Hellas'' (Θεσσαλονικη)
8. 6948083283 κο Χανδρούλης Ακης ''συλλογος Aθλος'' (Θεσσαλονικη)
9. 2310743733 κο Ξενοκώστας Χρήστος"σύλλογος Ναρκισσος" Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης

Οι αθλητές θα πρέπει να απευθυνθούν οπωσδήποτε για την εξασφάλιση ανανέωσης του δελτίου για συμμετοχή τους.
Επίσης θα έχουν τη δυνατότητα να προμηθεύονται τον νέο τύπο βαφής που ισχύει απο το Νοεμβρη του 2010.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
13-02-11, 20:26
Να δώσω και το τηλέφωνοενός νέου Σωματείου που εντάχθηκε φέτος στηνΟμοσπονδία.Είναι ο "ΝΑΡΚΙΣΣΟΣ" Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης(ΤΗΛ 2310743733 Κος Ξενοκώστας Χρήστος).Να αναφέρω ότι θα γίνει προσπάθεια έτσι ώστε το Ξενοδοχείο που θα φιλοξενήσει τους αθλητές του GRAND PRIXνα δώσει προσφορά για όσους θέλουν να διανυκτερεύσουν το Σάββατο στην Θεσσαλονίκη, ώστε να είναι έτσι σε άμεση επαφή και ναγνωρίσουν από κοντά τους αθλητές.Είμαιστηνδιάθεσή σας να δεχτώ οποιαδήποτε παρατήρηση και υπόδειξη έτσι ώστε να είναι όσο γίνεται πιο επιτυχημένοι οι αγώνες.

NASSER
22-02-11, 10:52
22695

Φυσικά δεν θα λείπει και ο αγαπητός Μανώλης!!! Ελπίζουμε να έχω νέα του σύντομα, καθώς και σχόλια από τις μέχρι τώρα εξελίξεις γύρω από την διοργάνωση :thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
05-03-11, 12:30
Να υπενθυμίσω σε όσους αθλητές και αθλήτριες που έχουν δελτίο αθλητού και θέλουν να συμμετάσχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα να επικοινωνήσουν με το Σωματείο τους για να πάρουν το δελτίο τους και να περάσουν από ιατρικές εξετάσεις.

NASSER
09-03-11, 10:56
Νίκο η βαφή των αθλητών θα είναι σύμφωνα με τον τελευταίο κανονισμό ή θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν κάτι της επιλογής τους?

LION
09-03-11, 13:26
NOTE: THE IFBB HAS BANNED ALL TANS THAT CAN BE WIPED OFF. AN OFFICIAL WILL CHECK THE TAN OF ALL ATHLETES BACKSTAGE AND IF THE TAN COMES OFF BY SIMPLY WIPING, THE ATHLETE WILL BE TOLD TO REMOVE THE TAN BEFORE GOING ON STAGE.


Αυτή είναι ανακοίνωση Νάσσερ από τους αγώνες Arnold amateur 2011.

Ισχύει σε όλους τους αγώνες που έχουν σχέση με την I.F.B.B.

Δεν είναι κάτι που γίνεται αυθαίρετα κι εδώ στην Ελλάδα,αλλά επιβάλλεται!

NASSER
09-03-11, 13:47
NOTE: THE IFBB HAS BANNED ALL TANS THAT CAN BE WIPED OFF. AN OFFICIAL WILL CHECK THE TAN OF ALL ATHLETES BACKSTAGE AND IF THE TAN COMES OFF BY SIMPLY WIPING, THE ATHLETE WILL BE TOLD TO REMOVE THE TAN BEFORE GOING ON STAGE.


Αυτή είναι ανακοίνωση Νάσσερ από τους αγώνες Arnold amateur 2011.

Ισχύει σε όλους τους αγώνες που έχουν σχέση με την I.F.B.B.

Δεν είναι κάτι που γίνεται αυθαίρετα κι εδώ στην Ελλάδα,αλλά επιβάλλεται!

Ευχαριστούμε Χρήστο για την διευκρίνηση. Καλό ειναι να λέμε καποιες λεπτομέρειες απο νωρίς, ωστε να μην εκφράζονται παράπονα αργότερα.
Οσο για τη βαφή πιστεύω είναι βασική λεπτομέρεια που πρέπει να προσέχουν οι αθλητές.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
09-03-11, 21:44
Η βαφή έχει το πλεονέκτημα οτι δεν ξεβάφει και έτσι απαλλάσσει αφενός τον αθλητή από ταλαιπωρία της τελευταίας στιγμής αλλά και τον διοργανωτή από τον βραχνά των ζημιών. Επιπλέον υπάρχει ομοιομορφία χρώματος στην σκηνή.Τέλος η βαφή φτάνει για 2 τουλάχιστον αγώνες.Από οικονομικής απόψεως η τιμή είναι καθορισμένη στα 60 ευρώ είτε την πάρετε από την Ομοσπονδία είτε από το Σωματείο σας.

TRIANTAFYLLOU
09-03-11, 22:45
Η βαφή έχει το πλεονέκτημα οτι δεν ξεβάφει και έτσι απαλλάσσει αφενός τον αθλητή από ταλαιπωρία της τελευταίας στιγμής αλλά και τον διοργανωτή από τον βραχνά των ζημιών. Επιπλέον υπάρχει ομοιομορφία χρώματος στην σκηνή.Τέλος η βαφή φτάνει για 2 τουλάχιστον αγώνες.Από οικονομικής απόψεως η τιμή είναι καθορισμένη στα 60 ευρώ είτε την πάρετε από την Ομοσπονδία είτε από το Σωματείο σας.


αυτό πάντα ήταν ένα πρόβλημα για αθλητές διοργανωτές , με χρώματα που βγαίναν και λερώναν τα πάντα μέσα στα αποδυτήρια και καλούς αθλητές τους χαλούσε την εμφάνηση ενα χρώμα που έβγαινε η δημιουργούσε αποχρώσεις διαφορετικές και χαλούσε την εμφάνηση του αθλητή .

είναι πολύ καλή αυτη η κίνηση και μια καλή λύση ειδικα για τούς νέους αθλητες που δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν τα χρώματα των αγώνων , ώστε να έχουν μια πιο αξιοπρεπή εμφάνηση γιατι το σωστό χρώμα αναδεικνύει καλύτερα το σώμα :thumbup::thumbup:

efklidis oyst
09-03-11, 23:37
αυτο ειναι πολυ καλο γιατι παντα υπηρχε θεμα με την βαφη:thumbup::thumbup::thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
13-03-11, 17:16
αυτό πάντα ήταν ένα πρόβλημα για αθλητές διοργανωτές , με χρώματα που βγαίναν και λερώναν τα πάντα μέσα στα αποδυτήρια και καλούς αθλητές τους χαλούσε την εμφάνηση ενα χρώμα που έβγαινε η δημιουργούσε αποχρώσεις διαφορετικές και χαλούσε την εμφάνηση του αθλητή .

είναι πολύ καλή αυτη η κίνηση και μια καλή λύση ειδικα για τούς νέους αθλητες που δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν τα χρώματα των αγώνων , ώστε να έχουν μια πιο αξιοπρεπή εμφάνηση γιατι το σωστό χρώμα αναδεικνύει καλύτερα το σώμα :thumbup::thumbup:
Το ξέρεις από προσωπική εμπειρία Ηλία ότι τα αποδυτήρια γίνονται πάντα γης μαδιάμ απ τα χρώματα.Πέρσυ στοΒελλίδειο δώσαμε και αποζημίωση.....Με το νέο χρώμα μπορεί ο αθλητής να βαφτεί από την προηγούμενη μέρα και να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
15-03-11, 01:46
Επίσημη ονομασίατου GRAND PRIX

ALEXANDER THE GREAT
ELITE PRO TOUR
I.F.B.B.

TRIANTAFYLLOU
15-03-11, 01:55
Επίσημη ονομασίατου GRAND PRIX

ALEXANDER THE GREAT
ELITE PRO TOUR
I.F.B.B.


πραγματικα ωραίος τίτλος , θα το ελληνοποιήσουμε το ββ , δεν είναι τυχαίο που και ο μεγαλύτερος τίτλος λέγετε ολύμπια , απο την αρχαία ελλάδα , εκείνο που με είχε κάνει εντύπωση ήταν στην νεα υόρκη το θέατρο που έγινε το ναιτ οφ τσάμπιον , ήταν διακοσμημένο με ελληνικα αγάλματα , το ελληνικό στοιχείο είναι έντονο στο ββ :clap::clap::clap::clap:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
15-03-11, 02:31
πραγματικα ωραίος τίτλος , θα το ελληνοποιήσουμε το ββ , δεν είναι τυχαίο που και ο μεγαλύτερος τίτλος λέγετε ολύμπια , απο την αρχαία ελλάδα , εκείνο που με είχε κάνει εντύπωση ήταν στην νεα υόρκη το θέατρο που έγινε το ναιτ οφ τσάμπιον , ήταν διακοσμημένο με ελληνικα αγάλματα , το ελληνικό στοιχείο είναι έντονο στο ββ :clap::clap::clap::clap:

Alexander the Great και πάσης Ελλάδος!!!!

NASSER
15-03-11, 10:20
Επίσημη ονομασίατου GRAND PRIX

ALEXANDER THE GREAT
ELITE PRO TOUR
I.F.B.B.


Πραγματικά πολύ ωραίο όνομα για τη διοργάνωση :clap::clap::clap:
Και να επιξηγήσω οτι το όνομα δεν ειναι εμπνευσμένο απο τους διοργανωτες στην Ελλάδα, αλλά απο την παγκόσμια διεύθυνση της ομοσπονδίας IFBB.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
15-03-11, 13:52
Πραγματικά πολύ ωραίο όνομα για τη διοργάνωση :clap::clap::clap:
Και να επιξηγήσω οτι το όνομα δεν ειναι εμπνευσμένο απο τους διοργανωτες στην Ελλάδα, αλλά απο την παγκόσμια διεύθυνση της ομοσπονδίας IFBB.

Να σε διορθώσω Nasser ,είναι εισήγηση της Κας Λεβεντέλη,την οποία η IFBB αποδέχτηκε.Σημασία έχει ότι κατoχυρώνουμε μία ονομασία την οποία δεν μπορεί να την χρησιμοποιήσει άλλος σε αγώνα Bodybuilding.(και είναι σημαντικό για την ευαίσθητη περιοχή μας).Αστέρι της Βεργίνας αριστερά Μέγας Αλέξανδρος δεξιά.Η σάρισσα είναι 6 μέτρα και δεν χωράει...

D.ANTONIADIS
15-03-11, 14:07
:clap::clap::clap::clap:ALEXANDER THE GREAT:clap::clap::clap::clap:
ELITE PRO TOUR
I.F.B.B.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
15-03-11, 14:19
Καλή προετοιμασία Διονύση αν αγωνιστείς.

Muscleboss
15-03-11, 14:29
Αστέρι της Βεργίνας αριστερά Μέγας Αλέξανδρος δεξιά.Η σάρισσα είναι 6 μέτρα και δεν χωράει...

Θα περιμένουμε να το δούμε αυτό :clap:

ΜΒ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
15-03-11, 14:32
Θα περιμένουμε να το δούμε αυτό :clap:

ΜΒ
Θα είστε απ τους πρώτους!

LION
15-03-11, 14:45
Nίκο θα κάνεις εμφάνιση και με τον Βουκεφάλα;:):):)

Kαλη σκεψη η ονομασια!:clap::clap::clap:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
15-03-11, 15:14
Nίκο θα κάνεις εμφάνιση και με τον Βουκεφάλα;:):):)

Kαλη σκεψη η ονομασια!:clap::clap::clap:

Ποιός ξέρει?Ολα είναι πιθανά.

D.ANTONIADIS
16-03-11, 09:49
Καλή προετοιμασία Διονύση αν αγωνιστείς.

NIKO,TO 2014 STA +50 YEARS MASTERS:thumbup::toast:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
16-03-11, 14:59
NIKO,TO 2014 STA +50 YEARS MASTERS:thumbup::toast:

Μαζί τότε.Περιμένω:(

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
16-03-11, 15:56
Οπως έχω αναφέρει γίνεται προσπάθει να κλειστεί ξενοδοχείο σε χαμηλή τιμή για όσους δινυκτερεύσουν στην Θεσσαλονίκη.Αυτήν ή το πολύ την επόμενη εβδομάδα θα το ανακοινώσουμε ώστε να μπορείτε να επικοινωνείτε απευθείας.

a.minidis
16-03-11, 17:33
Επίσημη ονομασίατου GRAND PRIX

ALEXANDER THE GREAT
ELITE PRO TOUR
I.F.B.B.
:thumbup::thumbup::thumbup::clap::clap::clap::clap:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
17-03-11, 13:42
Υπενθυμίζω στους αθλητές και αθλήτριες που θα συμμετέχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα να επικοινωνήσουν με τα Σωματεία ή με την Ομοσπονδία για να τακτοποιήσουν τα αθλητικά δελτία τους.Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορούν να επικοινωνούν μαζί μου στο 6944311469 ανα πάσα ώρα και στιγμή.

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
17-03-11, 18:27
Επίσημη ονομασίατου GRAND PRIX

ALEXANDER THE GREAT
ELITE PRO TOUR
I.F.B.B.

:clap::clap::clap: Μπραβο ωραιο ονομα:clap::clap::clap:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
17-03-11, 22:05
Σας περιμένουμε όλους....

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
18-03-11, 14:32
Να δώσω ορισμένες πληροφορίες όσον αφορά το περίπτερο 16 της HELEXPO όπου θα διεξαχθούν οι αγώνες.Είναι χωρητικότητας 3000 θεατών περίπου.δηλαδή αρκετά μεγαλύτερο απότο Βελλίδειο.Εσωτερικά θα υπάρχει χώρος για καφέ .αναψυκτικά μέχρι και διαιτητικά εδέσματα,εκθεσιακός χώρος,τηλεοπτική κάλυψη.Εξωτερικά θα γίνουν διάφορες εκδηλώσεις πάνω στο θέμα.Να πω επίσης ότι το Alexander the Great Pro θα έχει το πρωι προκριματικά και το απόγευμα τελικά.Περισσότερα για τις ακριβείς ώρες θα ανακοινώσω σύντομα.

chrisberg
18-03-11, 20:26
:clap::clap::clap: Μπράβο σε όλους όσους προσπαθούν!!!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
19-03-11, 12:32
:clap::clap::clap: Μπράβο σε όλους όσους προσπαθούν!!!
Ευχαριστούμε.Είμαστε βέβαιοι ότι το θέαμα θα μας εντυπωσιάσει όλους

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
19-03-11, 13:10
Τατελευταία νέα είναι ότι οι συμμετοχές για το Πανελλήνιο Πρωτ'αθλημα έχουν ήδη ξεπεράσει τις 100 με αρκετούς πάρα πολύ καλούς και γνωστούς αθλητές αλλά και νέους πολλά υποσχόμενους.
Για το Alexander the Great Elite Pro οι συμμετοχές θα είναι καθορισμένες (20 ξένοι και 5 Ελληνες).
Οι guest posers θα είναι 6
1.Μιχάλης Κεφαλιανός!IFBB Pro Mr Olympia Competitor
2.Μανώλης Καραμανλάκης IFBB Pro
3.Ελενα Καββά IFBB Pro
4.Tarek Elsetouhi IFBB Pro
5.Markos Cachon IFBB Pro
6.Paco Bautista IFBB Pro Mr Olympia Competitor

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
19-03-11, 21:36
Τατελευταία νέα είναι ότι οι συμμετοχές για το Πανελλήνιο Πρωτ'αθλημα έχουν ήδη ξεπεράσει τις 100 με αρκετούς πάρα πολύ καλούς και γνωστούς αθλητές αλλά και νέους πολλά υποσχόμενους.
Για το Alexander the Great Elite Pro οι συμμετοχές θα είναι καθορισμένες (20 ξένοι και 5 Ελληνες).Οι guest posers θα είναι 6
1.Μιχάλης Κεφαλιανός!IFBB Pro Mr Olympia Competitor
2.Μανώλης Καραμανλάκης IFBB Pro
3.Ελενα Καββά IFBB Pro
4.Tarek Elsetouhi IFBB Pro
5.Markos Cachon IFBB Pro
6.Paco Bautista IFBB Pro Mr Olympia Competitor

Ειναι νωρις να μαθουμε τα ονοματα των ελληνων αθλητων?Και των ξενων βεβαια θα ειναι ωραιο να τα ξερουμε (εαν αυτο ειναι δυνατον),αλλα πρωτιστως νομιζω τους περισσοτερους απο μας,μας ενδιαφερουν οι δικοι μας ανθρωποι
Ο Πασχαλης (Τσιωρνοβιτης)θα'ναι παρων και στο Alexander the Great Elite Pro αλλα και στο Πανελλήνιο Πρωταθλημα ?

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
20-03-11, 12:41
Ειναι νωρις να μαθουμε τα ονοματα των ελληνων αθλητων?Και των ξενων βεβαια θα ειναι ωραιο να τα ξερουμε (εαν αυτο ειναι δυνατον),αλλα πρωτιστως νομιζω τους περισσοτερους απο μας,μας ενδιαφερουν οι δικοι μας ανθρωποι
Ο Πασχαλης (Τσιωρνοβιτης)θα'ναι παρων και στο Alexander the Great Elite Pro αλλα και στο Πανελλήνιο Πρωταθλημα ?
Οι 5 Ελληνες θα επιλεγούν τοΣάββατο 4 Ιουνίου από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα καθόσον θα πρέπει να είναι σε φόρμα ώστε να μπορέσουν να σταθούν στο Grand Prix.Δεν μπορούμε να το πούμε δηλαδή από τώρα γιατί μπορεί στο Πανελλήνιο να δούμε αθλητές έκπληξη.Οσο για τους ξένους, θα ανακοινωθούν μόλις θα έχουμε την πλήρη λίστα από την Παγκόσμια Ομοσπονδία IFBB.Και εμείς περιμένουμε να δούμε τι θα καταφέρουν οι Ελληνες αθλητές γιατί ο αγώνας θα είναι υψηλού επιπέδου και κάτι πρωτόγνωρο για εμάς.Μακάρι να παν όλοι κάλά.

Polyneikos
20-03-11, 12:50
Καλη επιτυχια στο Πανελλήνιο Πρωταθλημα αλλα και στα Grand Prix Που ακολουθουν,οι πιο προχωρημενοι κ εμπειροι Ελληνες αθλητες θα εχουν την ευκαρια να δοκιμαστουν σε ενα πιο υψηλο επίπεδο,με Ευρωπαίους αθλητες,ζυγίζωντας τις δυναμεις τους.
Επίσης πιστευω αυτο αποτελει και κινητρο για τους νεότερους αθλητες έτσι ώστε να στοχευουν και σε κατι παραπανω,προετοιμαζομενοι πιο σκληρα,καθε φορα!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
20-03-11, 13:03
Καλη επιτυχια στο Πανελλήνιο Πρωταθλημα αλλα και στα Grand Prix Που ακολουθουν,οι πιο προχωρημενοι κ εμπειροι Ελληνες αθλητες θα εχουν την ευκαρια να δοκιμαστουν σε ενα πιο υψηλο επίπεδο,με Ευρωπαίους αθλητες,ζυγίζωντας τις δυναμεις τους.
Επίσης πιστευω αυτο αποτελει και κινητρο για τους νεότερους αθλητες έτσι ώστε να στοχευουν και σε κατι παραπανω,προετοιμαζομενοι πιο σκληρα,καθε φορα!
Ακριβώς έτσι είναι και εκεί στοχεύουμε.Στην βελτίωση των Ελλήνων αθλητών.(Θα υπάρχουν και μη Ευρωπαίοι)

Polyneikos
20-03-11, 13:12
(Θα υπάρχουν και μη Ευρωπαίοι)

Σωστη η διευκρινηση:thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
20-03-11, 13:18
Να ευχαριστήσουμε για άλλη μία φορά το forum για τηνπροβολή του αγώνα.Περιμένουμε όλους τους ιθύνοντες του Bodybuilding.gr τον Ιούνιο να τα πούμε από κοντά.

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
20-03-11, 14:11
Οι 5 Ελληνες θα επιλεγούν τοΣάββατο 4 Ιουνίου από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα καθόσον θα πρέπει να είναι σε φόρμα ώστε να μπορέσουν να σταθούν στο Grand Prix.Δεν μπορούμε να το πούμε δηλαδή από τώρα γιατί μπορεί στο Πανελλήνιο να δούμε αθλητές έκπληξη.Οσο για τους ξένους, θα ανακοινωθούν μόλις θα έχουμε την πλήρη λίστα από την Παγκόσμια Ομοσπονδία IFBB.Και εμείς περιμένουμε να δούμε τι θα καταφέρουν οι Ελληνες αθλητές γιατί ο αγώνας θα είναι υψηλού επιπέδου και κάτι πρωτόγνωρο για εμάς.Μακάρι να παν όλοι κάλά.

Ευχαριστω για την διευκρινηση!:thumbup:
Καλη δυναμη στους αθλητες που προετοιμαζονται και ακομη περισσοτερο στους διοργανωτες,στους ωμους των οποιων(και στις τσεπες μαλλον) εχει πεσει πολυ μεγαλο βαρος :clap::clap::clap:
Και κατι ακομη,οι κριτες του Πανελληνιου Πρωταθληματος αλλα & του Alexander the Great Elite Pro,θα'ναι οι ιδιοι η οχι?
Και σε καθε περιπτωση η ανακοινωση των ονοματων τους θα γινει τις ημερες των αγωνων η νωριτερα ?
Ευχαριστω εκ των προτερων:toast::toast::toast:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
20-03-11, 14:26
Ευχαριστω για την διευκρινηση!:thumbup:
Καλη δυναμη στους αθλητες που προετοιμαζονται και ακομη περισσοτερο στους διοργανωτες,στους ωμους των οποιων(και στις τσεπες μαλλον) εχει πεσει πολυ μεγαλο βαρος :clap::clap::clap:
Και κατι ακομη,οι κριτες του Πανελληνιου Πρωταθληματος αλλα & του Alexander the Great Elite Pro,θα'ναι οι ιδιοι η οχι?
Και σε καθε περιπτωση η ανακοινωση των ονοματων τους θα γινει τις ημερες των αγωνων η νωριτερα ?
Ευχαριστω εκ των προτερων:toast::toast::toast:

οι κριτές του Πανελληνίου θα είναι5 Ελληνεςμετην πιθανότητα να έχουμε συν εναν ή δύο ξένους.Στο Grand Prix οι κριτές θα είναι 9.Επτά ξένοι και δύο Ελληνες διεθνείς κριτές.Ηανακοίνωση των ονομάτων γίνεται την ημέρα του αγώνα γιά ευνόητους λόγους.

makekamthes1990
21-03-11, 16:46
Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νεο μέλος και έχω μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει:Για εμάς που ασχολούμαστε ερασιτεχνικά με το άθλημα θα μπορέσουμε να αγωνιστούμε (για πρώτη φορά γενικότερα) τον Ιούνιο ή χρειάζεται κάτι ?

Polyneikos
21-03-11, 16:51
Tηλέφωνα επικοινωνίας στους υπεύθυνους των συλλόγων

1. 6972214425 κο Λεβεντέλη Ιορδάνη ''προεδρος ομοσπονδιας ΕΟΣΔ'' και ''σύλλογος Υγεία και Δύναμη''(Αθήνα)
2. 6944392760 κο Γκολιάς Χρήστος ''σύλλογος Ο ΚΟΥΡΟΣ'' (Αθήνα)
3. 6939442445 κο Κωνσταντινίδη Γεώργιο ''συλλογος Ολυμπιον ζευς''(Κατερινη)
4. 6937324056 κο Κατσέλο Παναγιώτη ''συλλογος διαπλασης Λαρισας'' (Λαρισα)
5. 6936109763 κο Βασάλο Ιωάννη ''συλλογος Ειρηνικος παιαν''(Αθηνα)
6. 6944311469 κο Παπαγεωργίου Νίκο ''συλλογος Πολυνικης'' (Θεσσαλονικη)
7. 6981138747 κο Παπαντώνη Δημήτρη ''PhD Hellas'' (Θεσσαλονικη)
8. 6948083283 κο Χανδρούλης Ακης ''συλλογος Aθλος'' (Θεσσαλονικη)
9. 2310743733 κο Ξενοκώστας Χρήστος"σύλλογος Ναρκισσος" Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης

Οι αθλητές θα πρέπει να απευθυνθούν οπωσδήποτε για την εξασφάλιση ανανέωσης του δελτίου για συμμετοχή τους.
Επίσης θα έχουν τη δυνατότητα να προμηθεύονται τον νέο τύπο βαφής που ισχύει απο το Νοεμβρη του 2010.


Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νεο μέλος και έχω μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει:Για εμάς που ασχολούμαστε ερασιτεχνικά με το άθλημα θα μπορέσουμε να αγωνιστούμε (για πρώτη φορά γενικότερα) τον Ιούνιο ή χρειάζεται κάτι ?

Θα πρεπει να γραφτεις σε ενα συλλογο της ΕΟΣΔ,αρχικα,πιο πανω σου εχω βαλει τα τηλεφωνα.:thumbup:

makekamthes1990
21-03-11, 16:59
Ευχαριστώ πολύ.!

Menios Ser1985
21-03-11, 19:28
Να δώσω ορισμένες πληροφορίες όσον αφορά το περίπτερο 16 της HELEXPO όπου θα διεξαχθούν οι αγώνες.Είναι χωρητικότητας 3000 θεατών περίπου.δηλαδή αρκετά μεγαλύτερο απότο Βελλίδειο.Εσωτερικά θα υπάρχει χώρος για καφέ .αναψυκτικά μέχρι και διαιτητικά εδέσματα,εκθεσιακός χώρος,τηλεοπτική κάλυψη.Εξωτερικά θα γίνουν διάφορες εκδηλώσεις πάνω στο θέμα.Να πω επίσης ότι το Alexander the Great Pro θα έχει το πρωι προκριματικά και το απόγευμα τελικά.Περισσότερα για τις ακριβείς ώρες θα ανακοινώσω σύντομα.
Έτσι μπράβο,τα λόγια είναι περιττά όταν διαβάζει κανείς για τέτοια αθλητικά γεγονότα στο ΒΒing!ΜΠΡΑΒΟ κ. Παπαγεωργίου και σε σας αλλά και σε όλους εκείνους που συμβάλλουν ώστε να γίνει πραγματικότητα αυτό το γεγονός!

Ακριβώς έτσι είναι και εκεί στοχεύουμε.Στην βελτίωση των Ελλήνων αθλητών.(Θα υπάρχουν και μη Ευρωπαίοι)
Άντε να βλέπουμε σιγά σιγά να ανεβαίνουν επίπεδο οι αθλητές μας!Είναι τεράστιες οι προσπάθειες που καταβάλλουν όλοι τους και αξίζουν συγχαρητήρια!Μακάρι να δούμε αρκετούς Έλληνες αθλητές στη σκηνή,πολλά υποσχόμενους για το μέλλον!

LION
21-03-11, 20:03
Θα πρεπει να γραφτεις σε ενα συλλογο της ΕΟΣΔ,αρχικα,πιο πανω σου εχω βαλει τα τηλεφωνα.:thumbup:

Δεν είναι αναγκαίο να αλλάξεις το γυμναστήριο σου.
Απλώς χρειάζεται να βγει δελτίο αθλητή και να επικυρωθεί!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
22-03-11, 10:53
Δεν είναι αναγκαίο να αλλάξεις το γυμναστήριο σου.
Απλώς χρειάζεται να βγει δελτίο αθλητή και να επικυρωθεί!

Να ευχηθούμε στους νέους αθλητές κουράγιο,υπομονή και καλή επιτυχία τον Ιούνιο.

makekamthes1990
22-03-11, 13:04
Δεν είναι αναγκαίο να αλλάξεις το γυμναστήριο σου.
Απλώς χρειάζεται να βγει δελτίο αθλητή και να επικυρωθεί!

Δηλαδή θα προπονούμαι μόνος μου στο γυμναστήριο που πάω ήδη?Ο σύλλογος τότε εκτός από τη δυνατότητα να κατέβω σε αγώνες τι άλλο κάνει?Εννοώ προπονητικά υπάρχει βοήθεια ή συνεχίζω μόνος με τις όποιες γνώσεις έχω και όπου φτάσω?
Ευχαριστώ για τις ευχές σας κ. Παπαγεωργίου

LION
22-03-11, 13:44
Δηλαδή θα προπονούμαι μόνος μου στο γυμναστήριο που πάω ήδη?Ο σύλλογος τότε εκτός από τη δυνατότητα να κατέβω σε αγώνες τι άλλο κάνει?Εννοώ προπονητικά υπάρχει βοήθεια ή συνεχίζω μόνος με τις όποιες γνώσεις έχω και όπου φτάσω?


Οτι βοήθεια χρειαστείς και την ζητήσεις,βεβαίως και θα την έχεις!
Δεν υποχρεώνεσαι εννοώ,να κάνεις αποκλειστικά προπόνηση εκεί που θα βγάλεις δελτίο.

makekamthes1990
22-03-11, 13:56
Επειδή είμαι ακόμα στο ξεκίνημα δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται.Έχει σημασία ότι δεν είμαι σε τόσο καλό επίπεδο όσο άλλοι αθλητές ώστε να ασχοληθούν οι άνθρωποι ενός συλλόγου μαζί μου?

LION
22-03-11, 14:53
Εαν έχεις εσύ τη διάθεση να μπεις σε προετοιμασία αγώνων και να συμμετέχεις,θα τα μάθεις όλα στην πορεία.
Οι μέρες για τους φετινούς αγώνες όμως πλησιάζουν και θα πρέπει να βιαστείς,για να είσαι όσο το δυνατόν πιο έτοιμος με την σωματική σου κατάσταση, την παρουσίαση και το ποζάρισμα.
Αν βρίσκεσαι Αθήνα πάρε τηλ.(6944-392760)να σου πω λεπτομέρειες.:thumbup:

makekamthes1990
22-03-11, 15:01
Δυστυχώς είμαι στη Θεσσαλονίκη.

LION
22-03-11, 15:06
Πάρε τηλ.τότε σε κάποιον από τη Θεσσαλονίκη!!!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
22-03-11, 18:38
Δηλαδή θα προπονούμαι μόνος μου στο γυμναστήριο που πάω ήδη?Ο σύλλογος τότε εκτός από τη δυνατότητα να κατέβω σε αγώνες τι άλλο κάνει?Εννοώ προπονητικά υπάρχει βοήθεια ή συνεχίζω μόνος με τις όποιες γνώσεις έχω και όπου φτάσω?
Ευχαριστώ για τις ευχές σας κ. Παπαγεωργίου

Καλάκάνεις και αναφέρειςτο θέμα προπόνησης.
Το 2006 έγινεη σχολή προπονητών σωματικής διάπλασηςόπου για 1 μήνακαι καθημερινά από τις 9 τοπρωι μέχριτις 5 το απόγευμα κάναμε μαθήματα προπονητικής ,φυσιολογίας,διατροφολογίας,αθλητικής ψυχολογίας,και άλλα καθώς και πρακτικής εξάσκησης.Αυτά συνετέλεσαν στο να βελτιώσουμε απίστευτα και με επιστημονική μέθοδο τις ήδη υπάρχουσες γνώσεις μας πάνω στη σωματική διάπλαση(καθώς οι περισσότεροι υπήρξαμε αθλητές) και έτσι να είμαστε σε θέση να βοηθήσουμεκυρίως τους νέους αθλητές στην προετοιμασίατους για αγώνες.Από την σχολή(της Γ.Γ.Α) αποφοίτησαν19 προπονητές.Ετσι κάθε σωματείο έχει τηνδυνατότητα με τήν εμπειρία και τηνγνώση πλέον αυτών των ανθρώπων να βοηθήσει προπονητικά.Σε όποιο σωματείο κι αν γραφτείς επομένως υπάρχει ο προπονητής για νασε βοηθήσει στην προετοιμασία σου.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
23-03-11, 13:30
Στις 4 και 5 Ιουνίου 2011 θα διεξαχθούν στο περίπτερο 16 της HELEXPO στην Θεσσαλονίκη
το 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και το Alexander the Great IFBBElite Pro.Στους αγώνες αυτούς θα μπορούν να συμμετάσχουν μόνον αθλητές και αθλήτριες κάτοχοι αθλητικού δελτίου,οι οποίοι έχουν εξατασθεί σε δημόσιο νοσοκομείο.Αυτό σημαίνει ότι η Γραμματεία της ΕΟΣΔ δεν θα εκδίδει αθλητικά δελτία κατά την ζύγιση και μέτρηση την ημέρα των αγώνων.Για το Αlexander the Great IFBB Elite Pro μπορούν να συμμετάσχουν όσοι αθλητές είναι κάτοχοι κάρτας IFBB Elite Pro που εκδίδει η IFBB μέσω της ΕΟΣΔ.
Οι συμμετοχές των αθλητών κλείνουν μέχρι τις 20 Απριλίου στο σωματείο Πολυνίκης και μέχρι τις 30 Απριλίου στην ΕΟΣΔ.Για τον λόγο αυτό παρακαλούνται οι αθλητές και αθλήτριες να επικοινωνήσουν με το σωματείο για την τακτοποίηση του αθλητικού τους δελτίου.(το ίδιο ισχύει και για τους αθλητές όλων των Σωματείων της ΕΟΣΔ).

NASSER
24-03-11, 10:45
Ο κυριος Παπαγεωργιου μας κρατάει ενήμερους για όλες τις εξελίξεις της προετοιμασίας για αυτη τη μεγάλη διοργάνωση, αλλά επειδή γνωρίζω καλά τόσο τον Νίκο (Παπαγεωργίου)όσο και τον Δημητρη (Παπαντώνη) και είμαι σε καθημερινή επαφή μαζί τους, τους αξίζουν απο τωρα τα συγχαρητήρια καθώς τρέχουν αυτη την περιοδο πολλές ώρες της ημέρας, ώστε να γίνουν όλα καθώς πρέπει! Ήδη έχουμε πάρει μια γεύση από την περσινή διοργάνωση... :clap::clap::clap:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
24-03-11, 12:33
Ο κυριος Παπαγεωργιου μας κρατάει ενήμερους για όλες τις εξελίξεις της προετοιμασίας για αυτη τη μεγάλη διοργάνωση, αλλά επειδή γνωρίζω καλά τόσο τον Νίκο (Παπαγεωργίου)όσο και τον Δημητρη (Παπαντώνη) και είμαι σε καθημερινή επαφή μαζί τους, τους αξίζουν απο τωρα τα συγχαρητήρια καθώς τρέχουν αυτη την περιοδο πολλές ώρες της ημέρας, ώστε να γίνουν όλα καθώς πρέπει! Ήδη έχουμε πάρει μια γεύση από την περσινή διοργάνωση... :clap::clap::clap:

Αξίζει τον κόπο Nasser γιτί θα δούμε κάτι καινούργιο και μοναδικό για τα δεδομέναμας.Αδημονούμε και εμείς οι ίδιοι να παρακολουθήσουμε σαν θεατές την ημέρα εκείνη τον αγώνα.Είμαι βέβαιος ότι όλοι θα μείνουν ικανοποιημένοι.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
25-03-11, 22:24
Να ενημερώσω ότι για όσους θα διανυκτερεύσουν στηνΘεσσαλονίκη υπάρχει συννενόηση με το ξενοδοχείο Egnatia Palace.Βρίσκεται επί της οδού Εγνατίας και απέχει από την Helexpo 10 λεπτάμε τα πόδια.Διαθέτει πισίνα και η τιμή για το δίκλινο θα είναι 45-50 ευρώ.Απεχει επίσης 15 λεπτά από το επίσημο ξενοδοχείο τουαγώνα που είναι το Mediterranean Palace απέναντι απο την είσοδο του επιβατικού λιμένα.Απο βδομάδα θα δώσω τηλέφωνο ώστε όσοι επιθυμούν να μπορούν να επικοινωνούν απευθείας.

Φάνης Μ.
27-03-11, 10:32
ναι...και μερικοι απο εμας οχι μονο ως θεατες!! ;)

NASSER
28-03-11, 09:26
Τοποθεσία Egnatia Palace
Το Egnatia Palace είναι ένα ξενοδοχείο 4 αστέρων που συνδυάζει τα πλεονεκτήματα ενός city hotel με τις ανέσεις ενός spa resort. Βρίσκεται στη συμβολή των οδών Εγνατία και Μητροπολίτου Γενναδίου στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, σ’ ένα από τα ωραιότερα κτίρια της πόλης με στυλ art deco της δεκαετίας του ’30.
Σε απόσταση ανάσας από το ιστορικό κέντρο θα έχετε τη δυνατότητα να επισκεφτείτε τη Ρωμαϊκή Αγορά και το Θέατρο, τα ερείπια των οποίων είναι ορατά στην πλατεία Δικαστηρίων, το Ρωμαϊκό Λουτρώνα, που σώζεται κοντά στο βόρειο τμήμα του ναού του Αγ. Δημητρίου πολιούχου της Θεσσαλονίκης, τη Ροτόντα, περίκεντρο οικοδόμημα των αρχών του 4ου μ.Χ. αι. που χτίστηκε για Πάνθεο ή Μαυσωλείο του Γαλέριου, το ανακτορικό συγκρότημα του Γαλέριου, την εκκλησία Αχειροποίητο και τον σταυρικό ναό του Οσίου Δαβίδ καθολικό της Μονής Λατόμου, αλλά και τα Τείχη που προστάτευαν την πόλη από τις επιδρομές των βαρβάρων και έζωναν την πόλη από την πλατεία Δημοκρατίας, στο Επταπύργιο και μέχρι το μεταγενέστερο Λευκό Πύργο.
Ο πλούτος σε ιστορικά και πολιτιστικά μνημεία είναι πολύ μεγάλος και μπορείτε να επιβιβαστείτε στην «Πολιτιστική Γραμμή» Νο 50 του Ο.Α.Σ.Θ., που ξεκινά από τον Λευκό Πύργο και να περιηγηθείτε για 50 λεπτά στη διαδρομή «Ιστορία της Θεσσαλονίκης» με στάσεις στα πολυάριθμα ιστορικά μνημεία, που αποτυπώνουν τη μακραίωνη ιστορία της, από τους αρχαίους, ελληνιστικούς, ρωμαϊκούς και βυζαντινούς χρόνους μέχρι σήμερα.
Και επειδή η Θεσσαλονίκη είναι και μία πόλη που σφύζει από ζωή, αξίζει να την εξερευνήσετε και να πάρετε μία γεύση από τις ταβέρνες, τα ουζερί, τις καφετέριες και φυσικά τα καταστήματά της. Απολαύσετε τον καφέ σας και τη βόλτα σας στην παραλία της Θεσσαλονίκης με θέα τον κόλπο του Θερμαϊκού και τον Λευκό Πύργο.
Αποστάσεις


Ρωμαϊκή Αγορά: 600μ.
Εκκλησία Αγ. Σοφίας: 300μ.
Εκκλησία Αγ. Δημητρίου: 450μ.
Εκκλησία Ροτόντα: 950μ.
Εκκλησία Αχειροποίητου: 350μ.
Τείχη (Επταπύργιο): 1,7χλμ.
Σταθμός ΚΤΕΛ Μακεδονία: 2,5χλμ.
Αεροδρόμιο Μακεδονία: 16 χλμ.
Σιδηροδρομικός Σταθμός: 2,1χλμ.
Λιμάνι: 1,3χλμ.
ΔΕΘ: 1,7χλμ.
Λευκός Πύργος: 1,2χλμ.
Καμάρα: 650μ.
Πανεπιστήμιο Μακεδονία: 900μ.
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο: 750μ.
Δημαρχείο: 1,7χλμ.
Αρχαιολογικό Μουσείο: 1,5χλμ.
Βυζαντινό Μουσείο: 1,8χλμ.
Ολυμπιακό Μουσείο: 2,5χλμ.
Λαογραφικό Μουσείο: 3,5χλμ.

23533

23539

NASSER
28-03-11, 09:29
Το Mediterranean Palace είναι ένα ξενοδοχείο πέντε αστέρων στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, με 111 δωμάτια και 7 σουίτες, όλα προσεκτικά διακοσμημένα και εξοπλισμένα με σύγχρονες ανέσεις, δίπλα στα παραδοσιακά “Λαδάδικα” και με εκπληκτική θέα στον Θερμαϊκό Κόλπο.

Συγκεντρώνει τα ομορφότερα χαρακτηριστικά της Θεσσαλονίκης, τη ζωντανή κοσμοπολίτικη ατμόσφαιρα, την εκλεπτυσμένη αίσθηση γαλήνης, την παραδοσιακή ζεστή φιλοξενία. Η πολυτέλεια και το στυλ σε συνδυασμό με τη στρατηγική του θέση στην καρδιά του εμπορικού και οικονομικού κέντρου της πόλης κάνουν το Mediterranean Palace έναν ανεπανάληπτο προορισμό. Δύο μόνο βήματα στο εσωτερικό του, φτάνουν για να σας συναρπάσουν. Η έμπνευση για την διακόσμηση του lobby αντλήθηκε από την αριστοκρατική ατμόσφαιρα της Θεσσαλονίκης του ΄30.

23534

23535

Κάθε δωμάτιο στο Mediterranean Palace έχει σχεδιαστεί για να παρέχει υψηλά standards άνεσης. Η διακόσμηση, που διακρίνεται από αρχοντιά και λεπτό γούστο, ο άψογος εξοπλισμός, που καλύπτει τις ανάγκες κάθε επισκέπτη και το πολύ προσεγμένο service, ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της προσιτής πολυτέλειας, που χαρακτηρίζει το Mediterranean Palace Hotel και αποτελούν εγγύηση για μια αξέχαστη διαμονή. Η ζεστή ατμόσφαιρα του δωματίου αγκαλιάζει τον επισκέπτη, κάνοντάς τον να αισθάνεται οικειότητα με τον χώρο. Τα χρώματα που απολαμβάνει κανείς από την θέα του δωματίου στον Θερμαϊκό Κόλπο, συναρπάζουν.


23536

23537

23538
http://www.mediterranean-palace.gr/images/dot_blank.gif

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
28-03-11, 13:03
Αψογη δουλειά Nasser.Νομίζω ότι ήσουν πλέον του δέοντος κατατοπιστικός και σε ευχαριστούμε για όλη την βοήθεια που προσφέρεις.
Εκ παραδρομής και από δικό μου λάθος ανακοίνωσα εσφαλμένη τιμή για το ξενοδοχείο Egnatia Palace.
Σας δίνω τηλέφωνα και τελικές τιμές από τα ξενοδοχεία πού ανήκουν στον όμιλο Egnatia.
1.Αιγαίον (Εγνατίας 16) 50 ευρω το δίκλινο ,τηλ.2310522921.
2.Εγνατία (Αντιγονιδών 22)60 ευρώ το δίκλινο,τηλ.2310530675.
3.Egnatia Palace, 87 ευρώ το δίκλινο,τηλ.2310222900.

NASSER
04-04-11, 10:34
Δυο μήνες έχουν μίνει για την μεγάλη αυτη διοργάνωση.
Καλή επιτυχία στους αθλητές που ήδη τα δίνουν όλα για να κάνουν μια καλή εμφάνιση.
Οι επισκέπτες που σκοπεύουν να διανυκτερευσουν, καλό είναι να ψαχτούν με τη διαμονή τους. :welcome:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
06-04-11, 10:27
Να υπενθυμίσω ότι όσοιαθλητές καιαθλήτριες επιθυμούν νααγωνιστούν,θα πρέπει να επικοινωνήσουν άμεσα με τα αθλητικά σωματεία.Οι δηλώσεις συμμετοχών κλείνουν στις 30 Απριλίου.

NASSER
06-04-11, 10:30
Να υπενθυμίσω ότι όσοιαθλητές καιαθλήτριες επιθυμούν νααγωνιστούν,θα πρέπει να επικοινωνήσουν άμεσα με τα αθλητικά σωματεία.Οι δηλώσεις συμμετοχών κλείνουν στις 30 Απριλίου.


Εγώ έμαθα μια ευχάριστη έκπληξη.... για μένα ευχάριστη.... :shifty:
Να την ανακοινώσω??? :)

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
06-04-11, 11:08
Εγώ έμαθα μια ευχάριστη έκπληξη.... για μένα ευχάριστη.... :shifty:
Να την ανακοινώσω??? :)

Φυσικά.Οτι ευχάριστο καλοδεχούμενο,,

NASSER
06-04-11, 11:14
Φυσικά.Οτι ευχάριστο καλοδεχούμενο,,


Ενδέχεται ο χώρος διεξαγωγής της διοργάνωσης να είναι πάλι το Βελλίδειο Συνεδριακό Κέντρο, όπου έγινε το 2010 το πρώτο Olympus Grand Prix και το 23ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα IFBB-ΕΟΣΔ
Προσωπικά μου αρέσει η σκηνή και η διαμόρφωση της αίθουσας, όπως και ο χώρος στον οποίο μπορούν να προετοιμαστούν οι αθλητές :)

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
06-04-11, 11:31
Ενδέχεται ο χώρος διεξαγωγής της διοργάνωσης να είναι πάλι το Βελλίδειο Συνεδριακό Κέντρο, όπου έγινε το 2010 το πρώτο Olympus Grand Prix και το 23ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα IFBB-ΕΟΣΔ
Προσωπικά μου αρέσει η σκηνή και η διαμόρφωση της αίθουσας, όπως και ο χώρος στον οποίο μπορούν να προετοιμαστούν οι αθλητές :)

Δεν ενδέχεται πλέον.Οριστικά ο χώρος διεξαγωγής των αγώνων θα είναι το ΒελλίδειοΣυνεδριακό Κέντρο.Επιπλέον θα υπάρχουν 2 αίθουσες των 300τ.μ.γιά τους αθλητές.Γίναν πολλές προσπάθειες από τηναρχή γιατί το Βελλίδειο ήταν κλεισμένο για άλλη εκδήλωση.Τελικά όλα πήγαν καλά και καταφέραμε να το εξασφαλίσουμε.Νομίζω ότι ο χώρος είναι ο ιδανικός γιά τέτοιου επιπέδου αγώνα.
Επίσης γίνεται προσπάθεια να δοθεί ο χώρος της Helexpo γιά Parking έτσι ώστε να μην υπάρξει ταλαιπωρία γιά τους θεατές.(Επ αυτού θα σας ενημερώσω σύντομα)

TRIANTAFYLLOU
06-04-11, 14:39
η αίθουσα του βελιδιου συνεδριακού κέντρου είναι υποδειγματική και έχουμε εξοικειωθεί με τον χώρο γιατι έχουν ξαναγίνει εκεί αγώνες με τεράστιους χώρους και για αποδυτήρια αλλα και για τους θεατες με εύκολη πρόσβαση και πάρκινκ:thumbup::thumbup::thumbup:

NASSER
08-04-11, 14:56
Να υπενθυμίσω ότι όσοιαθλητές καιαθλήτριες επιθυμούν νααγωνιστούν,θα πρέπει να επικοινωνήσουν άμεσα με τα αθλητικά σωματεία.Οι δηλώσεις συμμετοχών κλείνουν στις 30 Απριλίου.

Θα ήταν καλό να διευκρινιστούν οι λόγοι που ένας/μια αθλητής/τρια θα πρέπει να έχουν δελτίο αθλητή και τα διαδικαστικά που πρέπει να γίνουν ωστε να μπορεί να αγωνιστεί.
Σε ποιους τομείς γύρω από τη συμμετοχή ενός αθλητή, τα σωματεία και η ομοσπονδία φέρουν ευθύνη και σε ποια όχι.

Υ.Σ. Αναφερόμαστε στην αναγνωρισμένη ομοσπονδία σωματικής διάπλασης στην Ελλάδα.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
08-04-11, 16:25
Θα ήταν καλό να διευκρινιστούν οι λόγοι που ένας/μια αθλητής/τρια θα πρέπει να έχουν δελτίο αθλητή και τα διαδικαστικά που πρέπει να γίνουν ωστε να μπορεί να αγωνιστεί.
Σε ποιους τομείς γύρω από τη συμμετοχή ενός αθλητή, τα σωματεία και η ομοσπονδία φέρουν ευθύνη και σε ποια όχι.

Υ.Σ. Αναφερόμαστε στην αναγνωρισμένη ομοσπονδία σωματικής διάπλασης στην Ελλάδα.To κύριο και βασικό είναι η υγεία του αθλητή κατά την προετοιμασία αλλά κυρίως κατά την ώρα που αγωνίζεται.Η ευθύνη των Σωματείων και της Ομοσπονδίας στο θέμα αυτό είναι μεγάλη.Απότην άλλη ο αθλητής έχει την υποχρέωση να κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις έτσι ώστε νσ του δοθεί η έγκριση από Νοσοκομείο ότι είναι ικανός να αγωνιστεί.Οποιαδήποτε άλλη γνωμάτευση από ιδιώτη γιατρό δεν καλύπτει τον αθλητή και την ευθύνη την φέρει το Σωματείο.Καλοί είναι οι αγώνεςτόσο γιά εμάς που τους παρακολουθούμε ,όσο και γιά τους αθλητές που συμμετέχουν.Ωραία είναι όταν παίρνει κάποιος το έπαθλότου και ανταμείβεται γιά τους κόπους του.Πρέπει όμως και καλά το προβλέπει ο νόμος, όποιος αγωνίζεται να είναι ικανός από ιατρική άποψη.Και το θέμα δεν περιορίζεται μόνο στο αθλητικό δελτίο.
Σε πόσους αγώνες έχετε πάει και είδατε να υπάρχει επίσημα γιατρός του αγώνα,ή ασθενοφόρο?Εγώ προσωπικά σε 3.Και αυτό είναι απαράδεκτο γιατί ενώ λέμε ότι αγαπάμε το άθλημα, δεν σκεφτόμαστε καθόλου αυτόύς που κυρίως το εξελίσσουν,δηλαδή τους αθλητές.Εχουμε όμως δεί πάμπολλους αθλητές να παθαίνουν σπασμούς,να λιποθυμούν,να τρέχουν και να μην φτάνουν και δίπλα τους ο κάθε δήθεν ειδήμονας να προσπαθεί με αλάτια,ζάχαρες και άλλα μαντζούνια να τον συνεφέρει.
Γιά όλους αυτούς τους λόγους και απαραίτητη είναι η ιατρική εξέταση αλλά περισσότερο ο γιατρός και το ασθενοφόρο την στιγμή του αγώνα.Εναν ορό ρε παιδιά,ποιός θα τον βάλει?ο γκουρού??????

mantus3
08-04-11, 18:24
πολύ σωστό το όλο σκεπτικό. Έτσι και αλλιώς σε όλες τις ομοσπονδίες των άλλων αθλημάτων συμβαίνει αυτό, αναγνωρισμένες και μη…

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
09-04-11, 12:25
πολύ σωστό το όλο σκεπτικό. Έτσι και αλλιώς σε όλες τις ομοσπονδίες των άλλων αθλημάτων συμβαίνει αυτό, αναγνωρισμένες και μη…

Γι αυτό λοιπόν ας κοιτάξουμε να είμαστε εμείς καλύτεροι απ τους άλλους.
Γιά τους αγώνες τώρα,υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχουμε έναν ακόμη guest υψηλού βεληνεκούς. Ολα πηγαίνουν κατ ευχήν και πρώτα ο Θεός θα το ευχαριστηθούμε όλοι.

Muscleboss
10-04-11, 01:05
Με όλο το σεβασμό προς τους άλλους διοργανωτές και αγώνες (αγώνες σε εισαγωγικά ή χωρίς), η διοργάνωση της Θεσσαλονίκης φαίνεται οτι είναι 1 αν όχι 2 επίπεδα πάνω από οτιδήποτε άλλο παρακολουθησουμε φέτος το καλοκαίρι. :clap:
Μένει να δούμε αν οι συμμετοχές και το επίπεδο του αγώνα συμβαδίζουν με τη διοργάνωση και τους guest.

Κάθε χρόνο και καλύτερα; Μακάρι...

Προσωπικά αν μου λέγανε πριν 2+ χρονια οτι οι αγώνες της IFBB θα είχαν αυτη την εξέλιξη, θα είχα έντονες αμφιβολίες...

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
10-04-11, 01:24
Με όλο το σεβασμό προς τους άλλους διοργανωτές και αγώνες (αγώνες σε εισαγωγικά ή χωρίς), η διοργάνωση της Θεσσαλονίκης φαίνεται οτι είναι 1 αν όχι 2 επίπεδα πάνω από οτιδήποτε άλλο παρακολουθησουμε φέτος το καλοκαίρι. :clap:
Μένει να δούμε αν οι συμμετοχές και το επίπεδο του αγώνα συμβαδίζουν με τη διοργάνωση και τους guest.

Κάθε χρόνο και καλύτερα; Μακάρι...

Προσωπικά αν μου λέγανε πριν 2+ χρονια οτι οι αγώνες της IFBB θα είχαν αυτη την εξέλιξη, θα είχα έντονες αμφιβολίες...
Πιστεύω ότι θα είναι έτσι όπως τα λες ,μιας και το Σάββατο 4/6 θα επιλεγούνοιαθλητές που θα μας εκπροσωπήσουν στοAlexander the Great,και αυτό θα είναι έναεπιπλέον κίνητρο ώστε να είναι οι αθληυές σε καλή φόρμα.
Οσο για τους Guests...Ο Ρόνι Ρόκελ θα είναι ένας ακόμα...

Muscleboss
10-04-11, 01:25
Ο Ρόνι Ρόκελ θα είναι ένας ακόμα...

:shock::shock::shock:

Αυτο είναι ΜΕΓΑΛΟ Guest... :clap::clap::clap:

MB

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
10-04-11, 01:31
:shock::shock::shock:

Αυτο είναι ΜΕΓΑΛΟ Guest... :clap::clap::clap:

MB

Θα τον συναντήσουμε αυτη τηνεβδομάδα για τις λεπτομέρειες...
Είναι πραγματικά ΜΕΓΑΛΟΣ!!!!

grego
10-04-11, 02:11
Μεγαλοι κ ικανοι ανθρωποι δημιουργουν σημαντικες στιγμες για το αθλημα μας!!
συνχαρητηρια κυριοι.

TRIANTAFYLLOU
10-04-11, 02:26
πραγματικα είναι σπουδαία είδηση και ο καθένας θα το επιθυμούσε να δεί λαιβ αθλητες επιπέδου ρόκελ που για μένα είναι απο τούς αγαπημένους μου :toast::toast:

Polyneikos
10-04-11, 02:37
O Rockel ειναι φανταστικος αθλητης,μεγαλη επιτυχια να ερχονται τετοιοι αθλητες στους αγωνες μας!:thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
10-04-11, 11:06
Να πω ότι η επαφή με τον Ροκελ έγινε πριν από μήνες από τον κο Παπαντώνη και πριν 1 εβδομάδα επικοινώνησε ο ίδιος εκδηλώνοντας ενδιαφέρον να έρθει.
Θα τον συναντήσουμε στην FIBO όπως και τον πρόεδρο της IFBB κο Rafael Santonja γιά να συζητήσουμε τις τελευταίες λεπτομέρειες.
Η προετοιμασία πλησιάζει στο τέλος της και προσπαθούμε να καλύψουμε τα πάντα ώστε να απολαύσουμε έναναγώνα αντάξιο των μεγάλων Grand Prix του εξωτερικού με στόχο πάντα γιά κάτι μεγαλύτερο του χρόνου.Η IFBB μας ζητά να προετοιμάσουμε και την παραμικρή λεπτομέρεια.
Θα σας δώσω ένα παράδειγμα.
Στο χώρο προθέρμανσης των αθλητών δεν θα επιτρέπεται να μπει κανένας πλην των αθλητών των διοργανωτών ενός επισήμου της Ομοσπονδίας και του Γιατρού.Ούτε φίλοι ούτε σύζυγοι ούτε παρατρεχάμενοι.Ετσι εξασφαλίζεται η ηρεμία του αθλητή και αποφεύγονται οι εντάσεις.
Γιά τους Ελληνες αθλητές τώρα,αυτοί που θα επιλεγούν θα πρέπει να "στέκοναι" σε έναν τέτοιο αγώνα άρα να είναι τουλάχιστον πλήρεις στα σημεία και στην ποιότητα αν όχι στο μέγεθος.
Εύχομαι να παν όλα καλά (η ευθύνη μας είναι μεγάλη) και περιμένω τα μέλη του Forum να γνωριστούμε από κοντά,να ακούσουμε κριτικές και προτάσεις.Ευχαριστώ γιά άλλη μιά φορά

NASSER
11-04-11, 09:36
Και εμείς ευχαριστούμε Νίκο για την πλήρη ενημέρωση και για την τοποθέτηση σου σε συζητήσεις που δίνουν στον αναγνώστη να κατανοήσει πως το bodybuilding αγωνιστικά, δεν ειναι ένα μόνο show αλλά και άθλημα και έτσι θα πρέπει να προωθείται!

D.ANTONIADIS
11-04-11, 10:50
DIMITRI,NIKO KEEP WALKING :clap::clap::thumbup::thumbup::welcome:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
11-04-11, 10:55
Και εμείς ευχαριστούμε Νίκο για την πλήρη ενημέρωση και για την τοποθέτηση σου σε συζητήσεις που δίνουν στον αναγνώστη να κατανοήσει πως το bodybuilding αγωνιστικά, δεν ειναι ένα μόνο show αλλά και άθλημα και έτσι θα πρέπει να προωθείται!
Το βλέπω κυρίως σαν άθλημα γιατί άθλημα είναι(δευτερευόντως είναι show όπως και όλα τα αθλήματα).Γι αυτό και το παραλληλίζω συχνά με άλλα αθλήματα.
Ετσι πρέπει να το προωθούμε,σαν άθλημα,γιά να έχει την θέση που του αξίζει δίπλα στα υπόλοιπα.
Αν στις δύσκολες στιγμές κρυβόμαστε ή βάζουμε μπροστά τις γυναίκες μας,τότε τι σόι δυναμικό άθλημα είμαστε?Καλύτερα να πάμε να πιούμε καμιά τσικουδιά γιά να νιώσουμε άντρες.

LION
11-04-11, 12:42
http://www.youtube.com/watch?v=0FpDlSIBqSw

TRIANTAFYLLOU
11-04-11, 13:31
μπράβο ρε χρήστο είναι τρελός ο γερμανός :shock:πολυ καλη φόρμα σκληρός σαν κάβουρας ο ρονυ και άψογος σε όλους τούς τομείς , συμμετρία , γράμμωση , ποιότητα :clap::clap::clap::clap:

cardinal
12-04-11, 23:14
εγω θα ηθελα να πω ενα μεγαλο συγχαρητηρια στους διοργανοτες αλλα και στουσ χορηγους του αγωνα για αυτο το μεγαλο γεγονος και εδω κολαει αυτο που λενε περσυ καλα φετος καλητερα και του χρονου τελεια.

oni
14-04-11, 00:45
Θα ήθελα να ρωτήσω τί παίζεται με τα ωράρια των αγώνων Σάββατο και Κυριακής γιατί είμαι από Κρήτη και θα 'θελα να δω αν μπορώ να συμμετάσχω και γω!Επίσης τί παροχές έχουμε οι τις μακρινής επαρχίας?Εισητήρια εμπέριέχονται μέσα σ'αυτές?Καθότι κρίση μεγάλη και τα χρήματα τις προετοιμασίας πολλά!!

LION
14-04-11, 10:44
Θα ήθελα να ρωτήσω τί παίζεται με τα ωράρια των αγώνων Σάββατο και Κυριακής γιατί είμαι από Κρήτη και θα 'θελα να δω αν μπορώ να συμμετάσχω και γω!Επίσης τί παροχές έχουμε οι τις μακρινής επαρχίας?Εισητήρια εμπέριέχονται μέσα σ'αυτές?Καθότι κρίση μεγάλη και τα χρήματα τις προετοιμασίας πολλά!!


Για να λάβεις μέρος στους αγώνες,πρέπει να έχεις δελτίο αθλητή και να δηλωθεί η συμμετοχή σου.Γι αυτό επικοινώνησε άμεσα,αν σε ενδιαφέρει πραγματικά,με κάποιον απο τα τηλέφωνα που έχουν δωθεί παραπάνω και θα ενημερωθείς σχετικά.
Τα ωράρια των αγώνων θα ανακοινωθούν,όταν συμπληρωθούν οι συμμετοχές των αθλητών,που είναι μέχρι το τέλος Απριλίου.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
14-04-11, 14:05
23925

Polyneikos
14-04-11, 14:13
H αφίσσα ειναι φοβερη!! :clap::clap:
(Την περιμενουμε προσεχως και σε αυτουσια ψηφιακη μορφη):thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
14-04-11, 14:28
H αφίσσα ειναι φοβερη!! :clap::clap:
(Την περιμενουμε προσεχως και σε αυτουσια ψηφιακη μορφη):thumbup:
Την έβγαλα μόλις τυπώθηκε με το κινητό.(Είμαικαι λίγο άσχετος).Θα το επιμεληθεί ο Nasser.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
20-04-11, 13:55
Να πω ότι σε κατ ιδίαν συζήτηση με τον Μιχάλη Κεφαλλιανό μου είπε ότι τον Ιούνιο θα είναι σε αγωνιστική φόρμα ,όπως και οι περισσότεροι guests.Συγχαρητήρια στον Μιχάλη για την καταπληκτική του εμφάνηση στην FIBO και στην Ελενα Καββά γιατί έδειξε ότι μπορεί να σταθεί δίπλα σε καταξιωμένες αθλήτριες και να διεκδικήσει στο μέλλον θέσεις.
Τους περιμένουμε τον Ιούνιο να τους απολαύσουμε επί σκηνής.Συγχαρητήρια και πάλι!!!!!

NASSER
20-04-11, 14:16
Και εμεις Νίκο σε ευχαριστούμε που μας ενημέρωνες άμεσα απο το χώρο διεξαγωγής του αγώνα στη FIBO.
Τον Ιούνιο θα είμαστε Θεσσαλονίκη να τους απολαύσουμε από κοντά!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
23-04-11, 18:35
Καλή Ανάσταση σε όλους ,πιστεύοντες ,νηστεύοντες και μη.

makekamthes1990
25-04-11, 21:10
Χριστός ανέστη σε όλους και χρόνια πολλά..!
Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει για το πότε και πώς θα μπορέσουμε να πάρουμε εισιτήρια για τη διοργάνωση?

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
26-04-11, 22:55
Χριστός ανέστη σε όλους και χρόνια πολλά..!
Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει για το πότε και πώς θα μπορέσουμε να πάρουμε εισιτήρια για τη διοργάνωση?Τα είσητήρια έχουν εκδοθεί και μπορείτε να τα προμηθευτείτε από.
1.Την ΕΟΣΔ τηλ.2108622706 , 69722144259 (κος Λεβεντέλης Ιορδάνης)
2.Α.Σ.ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ τηλ.6944311469 (Παπαγεωργίου Νίκος)
3.PhD Hellas Team τηλ.6981138747 (κος Παπαντώνης Δημήτρης)

Στο σημείο αυτό να ευχαριστήσω όσους έχουν βοηθήσει ,ο καθένας με τοντρόπο του,στην πραγματοποίηση των αγώνων.
Την Ελληνική Ομοσπονδία Σωματικής Διάπλασης (Τον Πρόεδρο κο Λεβεντέλη Ιορδάνη και την Γεν.Γραμματέα κα Λεβεντέλη Ιωαννίδου Δέσποινα).
Την εταιρία PhD Hellas Team (Τον κο Παπαντώνη Δημήτρη και την κα Παπαντώνη Μαρία).
Ολους τους χορηγούς.
Τον κο Καραμανλάκη Μανώλη.
Τον κο Λαζαρίδη Αλκη.
Ολους όσους ξέχασα(και πρέπει να είναι αρκετοί).
Τους ευχαριστούμε και είμαστε βέβαιοι ότι θα παρακολουθήσουμε ένα μοναδικό θέαμα!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
30-04-11, 16:36
Αλλο ένα ξενοδοχείο μας έκανε την προσφορά του .Είναι το Capsis Hotel 5 αστέρων και οι τιμές περιλαμβάνουν.
Πρωινό σε πλούσιο μπουφέ Αμερικάνικου τύπου.
Γυμναστήριο
Πισίνα
Σάουνα
Wi-fi
55 ευρώ το μονόκλινο
60 ευρώ το δίκλινο
70 ευρώ το τρίκλινο.
Οσοι επιθυμούν μπορούν να επικοινωνούν απ ευθείας ,αναφέροντας ότι είναι για το 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σωματικής Διάπλασης και να κάνουν την κράτησή τους.
Το Capsis Hotel βρίσκεται στην πλατεία Βαρδαρίου επι της Εγνατίας σε ένα απ τα πιό ιστορικά και γνωστά σημεία της πόλης.
Τηλ.2310596800.

sTeLaKoS
30-04-11, 19:56
κ.Παπαγεωργίου ψάξτε για προσφορές φτηνότερα ξενοδοχεία χαμηλότερης κατηγορίας μιας και οι εποχές είναι δύσκολες.
Καλά τα Αιγαίον, Εγνατία Παλλάς, Μεντιτεράνιαν Παλλάς αλλά πολύς κόσμος θα σκεφτεί το κόστος.
Ήδη σε επικοινωνία με γνωστούς μου, κάποιοι δήλωσαν πως θα έρθουν μόνο τη 2η μέρα για να γλυτώσουν τα έξοδα διαμονής. :thumbup:

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
30-04-11, 21:43
Πιστευω πως το πραγματικο (οικονομικο) προβλημα που υπαρχει,ειναι ευρυτερο στις μερες μας δυστυχως.Δεν ειναι οι τιμες των ξενοδοχειων,που εχουν αναφερθει ως προτεινομενα,αυτες οι οποιες δημιουργουν αυτον τον ανασταλτικο παραγοντα,της μη επισκεψης καποιων φιλων.Το λεω αυτο,διοτι η αναφορα γινεται για τις τιμες των ξενοδοχειων.Το Αιγαιον π.χ.(το οποιο αναφερεται και ως προταση),εχει τιμη δικλινου 50 ευρω.Οποιος φιλος θελει να ερθει (απο αλλη περιοχη,πολη),για το διημερο των αγωνων,πιστευω πως αυτο το μικρο,η μεγαλο ταξιδι που θα κανει,δεν θα το κανει μονος του!Πιστευω πως 2 ατομα (ζευγαρι,φιλοι κ.λ.π.) ειναι το συνηθες για κατι τετοιο!
Αρα 50 ευρω δια 2 =25 ευρω το ατομο!:green:
Οταν λεμε καλυτερη τιμη,εγω θα πω εστω οτι βρισκουν οι διοργανωτες καπως καλυτερη τιμη (βεβαια αναλογων παροχων).Δεν πιστευω να βρεθει (υποθετικα παντα) καλυτερη τιμη απο 40 ευρω το δικλινο.
Δηλ. 40 ευρω δια 2=20 ευρω!Αρα το ατομο απο την τιμη του ξενοδοχειου δεν θα μπορεσει να κερδισει ( να εξοικονομισει) παρα μονο 5 ευρω!
Κατανοω οπως και καθε σοφρων ανθρωπος στην Ελλαδα,την οικονομικη δυστυχια στην οποια εχουμε ολοι περιελθει.
Ο ανασταλτικος παραγοντας να μην ερθει καποιος να παρακολουθησει για 2 μερες τους αγωνες στη Θεσσαλονικη,πιστευω ειναι αλλος,απο αυτον της τιμης των ξενοδοχειων!

TRIANTAFYLLOU
01-05-11, 01:46
για τα συγκεκρημένα ξενοδοχεία στην θεσσαλονίκη οι τιμές είναι πάρα πολυ καλές όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω συγκλίνουν με τιμές πολυ φτηνών ξενοδοχείων που δύσκολα να βρεθούν κάτω απο 40 ευρώ αυτη την περίοδο , απλά επειδη οι καιροι είναι δύσκολοι συνυπολογίζονται όλα τα έξοδα ακόμη και μετακίνησης διατροφής κτλ, αλλα αν το δούμε σαν μια ωραία εκδρομή όπως πηγαίνουμε να δούμε την ομάδα μας και θα περάσουμε καλά , τότε μπορούμε να πούμε ότι αξίζει .

εγω επειδη έχω μείνει στο καψής αρκετές φορές καμία σχέση αυτες οι τιμές με τις κανονικές παλιότερα
και είναι πολυ καλό να γίνονται τέτοιες κινήσεις απο διοργανωτές γιατι μετράει για τον επισκέπτη που θα θελήσει να διανυκτερεύσει :thumbup:

kutsup
01-05-11, 10:24
εγω επειδη έχω μείνει στο καψής αρκετές φορές καμία σχέση αυτες οι τιμές με τις κανονικές παλιότερα


Πριν 1,5-2 χρόνια ήταν 87€ το μονόκλινο. Τιμή προσφοράς για εταιρία.

flexakis
01-05-11, 11:11
Παιδια ποιο φθηνες τιμες δεν παιζει να βρεθουν,ελεος!
Ξερετε ποσο κοστιζει π.χ στο novotel?τα διπλασια.Νομιζω οτι οι διοργανωτες εχουν κανει οτι ειναι ανθρωπινως δυνατο για αυτες τις τιμες.
Οποιος αδυνατει να πληρωσει μπορει να το κανει αυθημερον,το εχω κανει απειρες φορες,αρκει να αγαπας το αθλημα.
Εχουμε νοικιασει μαζι με τον Παπαγεωργιου απο ενα 9θεσιο βαν,ξεκιναμε στις 6.00πμ απο θεσσαλονικη και παμε Ελευσινα,εγινε ο αγωνας και απο εκει στις 11.00 το βραδυ επιστροφη,φτασαμε στις 4.00 πισω και επερεπε να παραδωσουμε στις 8.00 το πρωι το βαν.
Καταλαβαινετε οτι ολα ειναι εφικτα αρκει να το θες.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
01-05-11, 19:55
Γνωρίζω ότι οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι οικονομικά και όλα τα επακόλουθα.
Το Capsis είναι ξενοδοχείο 5 αστέρων και η τιμή που μας δόθηκε είναι τιμή πολυ πιό χαμηλής κατηγορίας(η κανονική τιμή του δίκλινου είναι 165 ευρώ),
Οπως αναφέρθηκε το να πάρουμε προσφορά από ξενοδοχείο χαμηλότερης κατηγορίας μας φέρνει σχεδόν στην ίδια τιμή (γύρω στα 50 ευρώ).Τον Ιούνιο λόγω σαιζόν και οι τιμές είναι ψηλότερες και η διαθεσιμότητα μικρή.
Μπορούμε να βρούμε και με 40 αλλά δεν θα αλλά καλύτερα να απολαύσεις έναν ύπνο και ένα ωραίο και πλούσιο πρωινό,παρά να γλιτώσεις 5-10 ευρώ (που θα τα δώσεις ούτως η άλλως γιά να φάς καλύτερα ,οπότε πάλι ερχόμαστε στα ίδια ίσως και περισσότερα) ?
ΤΟ ΤΕΡΠΝΟΝ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΩΦΕΛΙΜΟΥ.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
01-05-11, 21:06
Τα τελευταία νέαείναι ότι η πολύ καλή αίθουσα του Βελλιδείου θα διαμορφωθεί βάσει προδιαγραφών διεθνούς επαγγελματικού αγώνα σε όλα τα επίπεδα και επιπλέον να έχει και ο πιό απομακρυσμένος από την σκηνή θεατής κοντινάπλάνα και zoom....

NASSER
02-05-11, 09:48
Τα τελευταία νέα είναι ότι η πολύ καλή αίθουσα του Βελλιδείου θα διαμορφωθεί βάσει προδιαγραφών διεθνούς επαγγελματικού αγώνα σε όλα τα επίπεδα και επιπλέον να έχει και ο πιό απομακρυσμένος από την σκηνή θεατής κοντινά πλάνα και zoom....

Πολύ σωστές κινήσεις !!! :thumbup::thumbup::thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
03-05-11, 10:13
Πολύ σωστές κινήσεις !!! :thumbup::thumbup::thumbup:

Οι σωστές κινήσεις δεν θα σταματήσουν μέχρι να πετύχουμε το απόλυτο!?......

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
03-05-11, 19:37
Σωστες κινησεις γινονται απο τους διοργανωτες και ειμαι σιγουρος πως θα συνεχισουν για το καλυτερο της 2ημερης διοργανωσης 4-5 Ιουνιου!Εχουμε αναφερθει αρκετοι σ'αυτο (και εγω προσωπικα)και εχουμε δωσει πολλακις συγχαρητηρια!!!:clap::clap::clap:

Σ'αυτο το σημειο θα'θελα να κανω μια αναφορα στους υποψηφιους διαγωνιζομενους...στους ΑΘΛΗΤΕΣ!!!Και να πω το εξης: Για να εχει την καλυτερη δυνατη επιτυχια η 2ημερη (τεραστια και πρωτογνωρη για τα Ελληνικα δεδομενα) διοργανωση θα πρεπει και οι αθλητες να αναλαβουν το μεριδιο της ευθυνης που τους αναλογει.Οπως δουλευουν σκληρα οι διοργανωτες,ετσι πρεπει και'μεις.Δεν ημαστε λιγοτερο υπευθυνοι για την οποια εκβαση της επιτυχιας ή μη (πραγμα που απευχομαι).Ενας μηνας εμεινε περιπου για να δειξει ο καθενας μας τι μπορεσε να καταφερει σ'ολο αυτο τον καιρο (της προετοιμασιας του)!
Φυσικα και γνωριζω τις δυσκολιες της προετοιμασιας που εχει ενας αθλητης ΒΒ.
+,-, ολοι στα ιδια ειμαστε!
Οπως οι διοργανωτες συνεχιζουν να αγωνιζονται για το καλυτερο,ετσι πρεπει και'μεις!
Η επιτυχια των αγωνων ειναι στα χερια ολων μας,Παραγοντων,Διοργανωτων και Αθλητων!
Και αν κατσουμε να το σκεφτουμε στο stage την βραδια του 24ο Πανελλήνιου Πρωταθληματος IFBB-ΕΟΣΔ 4.6.2011 οι αθλητες θα βρισκομαστε.Και κατω στις θεσεις ως θεατες συγγενεις και φιλοι μας θα'ναι,περαν των αλλων.Και την επομενη ημερα στο 2nd Olympus Grand Prix 5.6.2011 στα καθισματα των θεατων + - οι ιδιοι θα'μαστε !
Αρα εχουμε και εμεις πολυ μεγαλο μεριδιο ευθηνης για την εκβαση των αγωνων!
Ας προσπαθησουμε ο καθενας απο την πλευρα του και να ευχηθω κλεινοντας,Υγεια,καλο υπολοιπο προετοιμασιας,κλειστε τ'αυτια σας στις οποιες σειρηνες και παμε δυνατα να τους :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Will71
04-05-11, 22:44
Ime omogenis apo tin ameriki bodybuilder ,diavazo to site ke mou aresi.Epidi gnorizo oti enas IFBB Pro athlitis bori na emfanizete mono se ekdilosis pou ehoun tin egrisi tis IFBB tha ithela na me diafotisete kata poso oi agones stous opious tha emfanistoun IFBB Pro ehoun tin egrisi tis IFBB.

Madd_Chadd
04-05-11, 22:47
Ime omogenis apo tin ameriki bodybuilder ,diavazo to site ke mou aresi.Epidi gnorizo oti enas IFBB Pro athlitis bori na emfanizete mono se ekdilosis pou ehoun tin egrisi tis IFBB tha ithela na me diafotisete kata poso oi agones stous opious tha emfanistoun IFBB Pro ehoun tin egrisi tis IFBB.

Μην το γραφεις σε 3 τοπικς ομως!!!!!!!!:turtle::turtle:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
05-05-11, 00:25
Ime omogenis apo tin ameriki bodybuilder ,diavazo to site ke mou aresi.Epidi gnorizo oti enas IFBB Pro athlitis bori na emfanizete mono se ekdilosis pou ehoun tin egrisi tis IFBB tha ithela na me diafotisete kata poso oi agones stous opious tha emfanistoun IFBB Pro ehoun tin egrisi tis IFBB.

Αν διαβάσεις προσεκτικά τον τίτλο του αγώνα θα δείς ότι είναι της IFBB.Επίσης αν έχεις γνώση του περιεχομένου ενός συμβολαίου της IFBB με Pro IFBB αθλητή καλό θα ήταν να το ξέρουμε γιά να διαφωτιστούμε εμείς.

NASSER
05-05-11, 10:16
Ένας μήνας έμινε απο τη μεγάλη διοργάνωση!!! Σίγουρα θα είμαστε όλοι εκεί !!!
Διοργανωτες και χορηγοι έχουν δωσει τον καλυτερο τους εαυτο για να είναι όλα οσο γινεται πιο σωστά.
Σίγουρα έχει δωθεί μεγάλη εμφαση στην άνεση των αθλητών!
Είμαστε όλοι στην αναμονή της μεγάλης μέρας!

NASSER
05-05-11, 14:54
Επίσημα κυκλοφορεί αυτή η αφίσα :

24323

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
07-05-11, 22:12
Η ώρα ενός μοναδικού αγώνα πλησιάζει.Ολα είναι έτοιμα και επιπλέον ένα guest posing με ζευγάρι...

-beba-
07-05-11, 22:19
Η ώρα ενός μοναδικού αγώνα πλησιάζει.Ολα είναι έτοιμα και επιπλέον ένα guest posing με ζευγάρι...

Δε θα μας πεις?

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
07-05-11, 22:29
Δε θα μας πεις?Να αφήσουμε και μία έκπληξη?

-beba-
07-05-11, 22:32
Να αφήσουμε και μία έκπληξη?

Ας μείνει έκπληξη τότε..................

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
07-05-11, 22:38
Ας μείνει έκπληξη τότε..................

Εντάξει! θα κάνω μερική αποκάλυψη και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι η κοπέλλα αγωνίζεται στο Ms Fitness Olympia και είναι στο top 10.

LION
07-05-11, 23:31
Εντάξει! θα κάνω μερική αποκάλυψη και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι η κοπέλλα αγωνίζεται στο Ms Fitness Olympia και είναι στο top 10.

Aστο Νίκο,έχει παρουσιαστεί η αφίσσα στο διαδίκτυο συμπληρωμένη με το ζευγάρι!!!:P:P:P:):):)
Πόσταρέ την εσύ καλύτερα,μια και είσαι από τους βασικούς "ενόχους" αυτής της εμφάνισης στον αγώνα!:thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
07-05-11, 23:39
Aστο Νίκο,έχει παρουσιαστεί η αφίσσα στο διαδίκτυο συμπληρωμένη με το ζευγάρι!!!:P:P:P:):):)
Πόσταρέ την εσύ καλύτερα,μια και είσαι από τους βασικούς "ενόχους" αυτής της εμφάνισης!:thumbup:

Το ξέρω Χρήστο αλλά δεν διαβάζουν όλοι τα πάντα.Τώρα θα αρχίσουν να ψάχνουν.
Δεν πειράζει.
Beba μην ψάξεις αλλού,να είναι έκπληξη γιά σένα....

NASSER
08-05-11, 00:26
Όλο εκπλήξεις είναι αυτή η διοργάνωση :)
Αναμονή γιατί ο χρόνος περνάει γρήγορα! Καλή επιτυχία σε όλους τους αγωνιζόμενους!!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
08-05-11, 10:41
Οσοι έχετε κλείσει εισητήρια μπορείτε να επικοινωνείτε για να τα παραλάβετε.

NASSER
09-05-11, 11:39
Οσοι έχετε κλείσει εισητήρια μπορείτε να επικοινωνείτε για να τα παραλάβετε.

Kαι να τους πούμε πως αξίζει η αγορά τους!! H τελευταία αφίσα... δεν ξέρω αν θα έχουμε κι άλλες εκπλήξεις :)

24389

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
11-05-11, 01:04
Kαι να τους πούμε πως αξίζει η αγορά τους!! H τελευταία αφίσα... δεν ξέρω αν θα έχουμε κι άλλες εκπλήξεις :)

24389

Η έκπληξη και το θετικό γιά μένα είναι ότι άνθρωποι που ποτέ δεν περίμενα ότι θα ασχολούνταν με το άθλημα,θα βρίσκονται εκεί.Και είναιθετικό γιατί έτσι το bodybuilding προβάλλεται και μπαίνει σε χώρους πέρα από τα δικά του(η αλήθεια είναι) στενά όρια.
Αυτό είναι ελπιδοφόρο.

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
12-05-11, 09:07
Όλο εκπλήξεις είναι αυτή η διοργάνωση :)
Αναμονή γιατί ο χρόνος περνάει γρήγορα! Καλή επιτυχία σε όλους τους αγωνιζόμενους!!

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Απο τις πιο ωραιες ευχες αυτης της περιοδου Nasser !:clap::clap::clap:

'keep working' οπως θα λεγε και ο Διονυσης (Αντωνιαδης)!

NASSER
12-05-11, 09:23
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Απο τις πιο ωραιες ευχες αυτης της περιοδου Nasser !:clap::clap::clap:

'keep working' οπως θα λεγε και ο Διονυσης (Αντωνιαδης)!

Δυστυχώς Δημήτρη τα εύλογα λόγια και τις σωστές κινήσεις φτάσαμε στο σημείο να τις χειροκροτούμε σαν να είναι σπάνια φαινόμενα.
Απο τον περασμένο Μάη-Ιουνιο που τελειωσε η αγωνιστική περίοδος του bodybuilding στην Ελλάδα, ακούσαμε και διαβάσαμε πολλές δηλώσεις για κινησεις που θα ανεβάσουν το άθλημα και θα ενώσουν τους αθλητές. Φτάσαμε στο Μάη του 2011 και πάλι βλέπουμε την ίδια εικόνα. Αρκετούς αγώνες και grand prix οπως τα προηγούμενα χρόνια, με καμία αλλαγή στη νοοτροπία είτε των αθλητών είτε των παραγόντων και ο καθένας για τους δικούς του λόγους.
Ευτυχώς στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν ΑΝΤΡΕΣ όπως τον Νίκο Παπαγεωργίου και τον Δημήτρη Παπαντώνη που κράτησαν το λόγο τους και προχωράνε μπροστά παρόλες τις δυσκολίες της εποχής αλλά και των πιο ψηλών στόχων που έθεσαν για φέτος. Εδώ θα πρέπει να ξαναπούμε καλή επιτυχία σε όλους τους αγωνιζόμενους. Ελπίζω όλοι οι φίλοι του αθλήματος να μπορούν να βοηθήσουν ο καθένας με τον τρόπο του.

m3ssias
12-05-11, 16:59
Δυστυχώς Δημήτρη τα εύλογα λόγια και τις σωστές κινήσεις φτάσαμε στο σημείο να τις χειροκροτούμε σαν να είναι σπάνια φαινόμενα.
Απο τον περασμένο Μάη-Ιουνιο που τελειωσε η αγωνιστική περίοδος του bodybuilding στην Ελλάδα, ακούσαμε και διαβάσαμε πολλές δηλώσεις για κινησεις που θα ανεβάσουν το άθλημα και θα ενώσουν τους αθλητές. Φτάσαμε στο Μάη του 2011 και πάλι βλέπουμε την ίδια εικόνα. Αρκετούς αγώνες και grand prix οπως τα προηγούμενα χρόνια, με καμία αλλαγή στη νοοτροπία είτε των αθλητών είτε των παραγόντων και ο καθένας για τους δικούς του λόγους.
Ευτυχώς στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν ΑΝΤΡΕΣ όπως τον Νίκο Παπαγεωργίου και τον Δημήτρη Παπαντώνη που κράτησαν το λόγο τους και προχωράνε μπροστά παρόλες τις δυσκολίες της εποχής αλλά και των πιο ψηλών στόχων που έθεσαν για φέτος. Εδώ θα πρέπει να ξαναπούμε καλή επιτυχία σε όλους τους αγωνιζόμενους. Ελπίζω όλοι οι φίλοι του αθλήματος να μπορούν να βοηθήσουν ο καθένας με τον τρόπο του.

:clap::clap:
θα ειμαστε ολοι εκει αδερφε! συμμετεχοντες και θεατες!
8α βρεθουμε κ απο κοντα:toast:

TRIANTAFYLLOU
12-05-11, 17:14
έτσι είναι νασερ τα μεγάλα και ωραία λόγια εύκολο είναι να τα πεί κανείς γιατί τζάμπα είναι , αλλα εκείνο που μας χαρακτηρίζει είναι η εφαρμογή αυτών που λέμε με πράξεις .

μακάρι και εύχομαι να είναι μια τέλεια οργάνωση σε όλα τα επίπεδα , για το καλό του ββ πάνω απ όλα :toast::toast::toast:

Menios Ser1985
12-05-11, 18:51
Μπράβο και πάλι μπράβο σε όλους εκείνους που είτε διοργανώνουν είτε βοηθούν με οποιονδήποτε τρόπο στη διοργάνωση των συγκεκριμένων αγώνων του Σαβ/κου 4-5 Ιουνίου!Επιτέλους φαίνεται ότι κάνουμε βήματα προόδου και μάλιστα πολύ μεγάλα και γοργά!

Πείτε μου ειλικρινά ποιός θα φανταζόταν ένα τόσο μεγάλο event,όποιος και να το έλεγε θα γελούσαμε!Τώρα όμως είναι μια πραγματικότητα,μακάρι ίδια και καλύτερη να είναι η συνέχεια!

Και πάλι μπράβο και καλή επιτυχία σε αθλητές και διοργανωτές!!!:clap::clap::clap:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
13-05-11, 11:04
έτσι είναι νασερ τα μεγάλα και ωραία λόγια εύκολο είναι να τα πεί κανείς γιατί τζάμπα είναι , αλλα εκείνο που μας χαρακτηρίζει είναι η εφαρμογή αυτών που λέμε με πράξεις .

μακάρι και εύχομαι να είναι μια τέλεια οργάνωση σε όλα τα επίπεδα , για το καλό του ββ πάνω απ όλα :toast::toast::toast:

Από άποψη θεάματος και στησίματος θα είναι μοναδικό.
Από άποψη back stage (κάτι που ενδιαφέρει τους αθλητές) θα υπάρχει άνεση χώρου και όλα τα σχετικά ώστε να έχουν την ηρεμία που χρειάζονται.
Να πω ότι υπάρχει έντονο ενδιαφέρον θεατών από το εξωτερικό και αυτό είναι ένας επιπλέον λόγος γιά να είμαστε όσο το δυνατόν καλύτεροι.

LION
13-05-11, 11:48
Από άποψη θεάματος και στησίματος θα είναι μοναδικό.
Από άποψη back stage (κάτι που ενδιαφέρει τους αθλητές) θα υπάρχει άνεση χώρου και όλα τα σχετικά ώστε να έχουν την ηρεμία που χρειάζονται.
Να πω ότι υπάρχει έντονο ενδιαφέρον θεατών από το εξωτερικό και αυτό είναι ένας επιπλέον λόγος γιά να είμαστε όσο το δυνατόν καλύτεροι.

Θα έλεγα συμπληρωματικά σε όλους όσους αρέσει το άθλημα και εντός της Ελλάδας,να παρευρεθούν στον αγώνα,επειδή τέτοιες διοργανώσεις είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού,από τότε που το γνωρίσαμε!:thumbup:

Και στον κ. Παπαντώνη και στο Νίκο Παπαγεωργίου αξίζουν συγχαρητήρια προκαταβολικά,για όλο τον κόπο της προετοιμασίας.:clap::clap::clap:
Στις μεγάλες προσπάθειες,ανεβαίνει περισσότερο η συναίσθηση της ευθύνης.:thumbup:

flexakis
13-05-11, 13:39
:thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
13-05-11, 18:44
Ευχαριστούμε και συνεχίζουμε.
Κάτι επίσης εντυπωσιακό είναι ότι οι guest posers θα εμφανιστούν σε αγωνιστική φόρμα,γεγονός που δεν συμβαίνει συχνά.
Μήπως υπάρχει καμμία πρόταση γιά μουσική επένδυση του "Alexander The Great"?
Κάτι έχω στο μυαλό μου.....

TRIANTAFYLLOU
13-05-11, 19:31
Ευχαριστούμε και συνεχίζουμε.
Κάτι επίσης εντυπωσιακό είναι ότι οι guest posers θα εμφανιστούν σε αγωνιστική φόρμα,γεγονός που δεν συμβαίνει συχνά.
Μήπως υπάρχει καμμία πρόταση γιά μουσική επένδυση του "Alexander The Great"?
Κάτι έχω στο μυαλό μου.....


πολυ καλη η σκέψη σου νίκο , έχεις καλιτεχνική φλέβα τελικα , έχει κάτι ωραία κομματια επικα , αλλα εγω σκεύτηκα κανένα κομμάτι ελληνικό δυνατο στύλ θεοδωράκη , που ενω θα ξεσηκώνει να θυμίζει και ελλάδα :thumbup::thumbup::thumbup:

Dreiko
13-05-11, 20:38
Ευχαριστούμε και συνεχίζουμε.
Κάτι επίσης εντυπωσιακό είναι ότι οι guest posers θα εμφανιστούν σε αγωνιστική φόρμα,γεγονός που δεν συμβαίνει συχνά.
Μήπως υπάρχει καμμία πρόταση γιά μουσική επένδυση του "Alexander The Great"?
Κάτι έχω στο μυαλό μου.....

το soundtrack απο τους 300....(εχει κανα δυο ατμοσφαιρικα ωραια κομματια...):thumbup:
η αλλιως η ιδεα του ηλια ειναι πολυ καλη...

edit.αυτα ας πουμε......


http://www.youtube.com/watch?v=VAZsf8mTfyk

http://www.youtube.com/watch?v=cddfPNLKS6I

http://www.youtube.com/watch?v=bI9riLfi6wk&feature=related

TRIANTAFYLLOU
13-05-11, 21:34
και συ dreiko έχεις φαντασία και αισθητικη βλέπω και αυτα ωραία επίκαιρα και εμπορικα κομάτια είναι λόγω της ταινίας αλλα και κάτι σε ελληνικό αν και δεν μου ρχετε κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό καλά θα ήταν :toast::toast::toast:

Dreiko
13-05-11, 21:36
και συ dreiko έχεις φαντασία και αισθητικη βλέπω και αυτα ωραία επίκαιρα και εμπορικα κομάτια είναι λόγω της ταινίας αλλα και κάτι σε ελληνικό αν και δεν μου ρχετε κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό καλά θα ήταν :toast::toast::toast:

αφου το ξερεις.....:banana::banana::banana::P:P:P:green:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
14-05-11, 08:11
Ωραίες ιδέες και τις υιοθετώ.
Αν δεν είχατε και λίγη καλλιτεχνική φλέβα ,δεν θα ήσασταν και bodybuilders.
Υπάρχει και ένακομμάτι που τα λέει όλα (ας μου επιτραπεί το αγγλικό)....
Near to the east
in a part of ancient Greece
In an ancient land called Macedonia
..........
Alexander The Great
His name struck fear into hearts of men.....IRON MAIDEN-Steve Harris(Σαν Ελληνικό μου φαίνεται το όνομα).

NASSER
14-05-11, 10:56
Ωραίες ιδέες και τις υιοθετώ.
Αν δεν είχατε και λίγη καλλιτεχνική φλέβα ,δεν θα ήσασταν και bodybuilders.
Υπάρχει και ένακομμάτι που τα λέει όλα (ας μου επιτραπεί το αγγλικό)....
Near to the east
in a part of ancient Greece
In an ancient land called Macedonia
..........
Alexander The Great
His name struck fear into hearts of men.....IRON MAIDEN-Steve Harris(Σαν Ελληνικό μου φαίνεται το όνομα).

]
Είμαι σίγουρος το έπαιξες στη κιθάρα σου :green:
Ενημέρωση: ο κυριος Παπαγεωργίου έχει ΠΟΛΥ καλλιτεχνική φλέβα, σε όλα μέσα είναι!
Πως γίνεται να μην πετύχει ότι αναλαμβάνει να πραγματοποιήσει. :)

LION
14-05-11, 11:18
http://www.youtube.com/watch?v=JBieJ08ByPc&feature=related

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
14-05-11, 13:44
http://www.youtube.com/watch?v=JBieJ08ByPc&feature=related
Ωραίο Χρήστο.
Ειδικά η εικόνα με την επιγραφή στα Ελληνικά,πρέπει να βγεί "πρώτη μούρη".
Η ονομασία του αγώνα (που υπενθυμίζω ήταν ιδέα της κας Δέσποινας Ιωαννίδου Λεβεντέλη) είναι πολύ εύστοχη γιατί κατοχυρώνεται και δεν μπορεί να την χρησιμοποιήσει άλλος(ονόματα δεν λέμε) αλλά και γιατί προσδίδει μιά αίγλη το όνομα από μόνο του.

LION
14-05-11, 14:09
Ωραίο Χρήστο.
Ειδικά η εικόνα με την επιγραφή στα Ελληνικά,πρέπει να βγεί "πρώτη μούρη".
Η ονομασία του αγώνα (που υπενθυμίζω ήταν ιδέα της κας Δέσποινας Ιωαννίδου Λεβεντέλη) είναι πολύ εύστοχη γιατί κατοχυρώνεται και δεν μπορεί να την χρησιμοποιήσει άλλος(ονόματα δεν λέμε) αλλά και γιατί προσδίδει μιά αίγλη το όνομα από μόνο του.

Eίναι καλό γενικότερα να δείχνουμε ότι ως Ελληνες δεν ξεχάσαμε την ιστορία μας κι ότι δεν πρόκειται κι ούτε είμαστε διατεθειμένοι να την ξεχάσουμε, για κανένα λόγο!:thumbup::thumbup::thumbup:

εντιτ:Πολύ ωραίο και το τραγούδι που επέλεξες ως βασικό κι ας ακολουθήσουν μετά κι επικά για περαιτέρω πόρωση!!!:)

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
14-05-11, 14:19
Eίναι καλό γενικότερα να δείχνουμε ότι ως Ελληνες δεν ξεχάσαμε την ιστορία μας κι ότι δεν πρόκειται κι ούτε είμαστε διατεθειμένοι να την ξεχάσουμε, για κανένα λόγο!:thumbup::thumbup::thumbup:

Πολύ ωραίο και το τραγούδι που επέλεξες ως βασικό κι ας ακολουθήσουν μετά κι επικά για περαιτέρω πόρωση!!!:)

Οσοι ξεχνάν την ιστορία τους σβήνουν.Μην φτάσουμε στο σημείο να λεγόμαστε Mr Jet Ski ή ακόμα χειρότερα Ms Vespa.
Το τραγούδι είναι γιά το pose-down.
Την συνολική μουσική επένδυση την κρατάω σαν τελευταία έκπληξη.

savage
15-05-11, 23:16
Από άποψη back stage (κάτι που ενδιαφέρει τους αθλητές) θα υπάρχει άνεση χώρου και όλα τα σχετικά ώστε να έχουν την ηρεμία που χρειάζονται.


κυριε παπαγεωργιου να ρωτησω κατι σχετικα με το back stage.
θα υπαρχουν και αποδυτηρια να κανουμε ντους ωστε να βγαλουμε τις μπογιες μετα τους αγωνες?

giannis64
16-05-11, 17:59
κυριε παπαγεωργιου να ρωτησω κατι σχετικα με το back stage.
θα υπαρχουν και αποδυτηρια να κανουμε ντους ωστε να βγαλουμε τις μπογιες μετα τους αγωνες?

ναι αμε.. θα εχει αι τζακουζι..

νικο πλακα κανω αλλα φιλε μου φανηκε καπως και δεν αντεξα..:green:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
16-05-11, 18:23
Γιά τσακούζι δεν ξέρω αλλά Γερμανίδες τουρίστριες θα έχει.
Γιά να σοβαρευτώ.Η νέα βαφή έχει επιλεγεί και γι αυτόν τον λόγο.Οτι δηλαδή δεν χρειάζεται να την βγάλεις μετά αφού δεν λεκιάζει.Γιά να απαντήσω ευθέως στην ερώτηση,το Βελλίδειο δεν διαθέτει ντους.Ολα τα άλλα όπως νερά,πάγκους,χαρτιά,βάρη,μεγάλη άνεση χώρου(σύνολο 400τ.μ.),γιατρό,δεσμεύομαι ότι θα υπάρχουν.(Θα είμαι κι εγώ στα αποδυτήρια γιά να ακούω παράπονα).
Γιά να απαντήσω και σε κάτι άλλο πού ελέχθη, δηλαδή γιατί ππρέπει να έρθει κάποιος στην Θεσσαλονίκη,τι θα δεί παραπάνω απ ότι βλέπει κάθε χρόνο?
Η απάντηση είναι να έρθει,κι αν δεί τα ίδια θα του πληρώσω όλα τα έξοδα(μιας και είναι από μακριά).

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
16-05-11, 20:09
κυριε παπαγεωργιου να ρωτησω κατι σχετικα με το back stage.
θα υπαρχουν και αποδυτηρια να κανουμε ντους ωστε να βγαλουμε τις μπογιες μετα τους αγωνες?

Γεια σου Νικολα λεβεντη !!!:)
Παρα πολυ καλη η απορια σου φιλε και οσοι(ευχομαι 4 ιουνιου ολοι οι Αθλητες να το κανουν και επιτελους να πεσουν και οι τιμωριες που ακουμε για μη συμμορφωση) εχουμε χρησιμοποιησει την καινουρια βαφη στο κυπελλο Ελλαδος τον Νοεμβριο στο γηπεδο μπασκετ της Γκραβας,εχουμε καταλαβει πως ειναι πολυ καλυτερη απο τις αλλες πρωτον και δευτερον καλο ειναι που επιτελους εχει ξεκινησει μια φιλοτιμη προσπαθεια,να μπει επιτελους και μια ταξη!!!!:thumbup::thumbup:
Αλλα φιλε μου ο χωρος οπου θα διεξαχθει το 24ο Πανελληνιο Πρωταθλημα ΕΟΣΔ,ονομαζεται
Βελλιδειο Συνεδριακο Κεντρο.Υψηλου επιπεδου χωρος (το γνωριζω ως Θεσσαλονικιος) και οπως καταλαβαινεις, Συνεδριακο Κεντρο με ντους????
Στη Γκραβα ειχε ντους, καναμε????

Φιλικα παντα και συναθλητικα σου ευχομαι καλη συνεχεια στην προετοιμασια σου!!:toast::toast:

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
16-05-11, 20:38
Γιά τσακούζι δεν ξέρω αλλά Γερμανίδες τουρίστριες θα έχει.
Και εμεις οι παντρεμενοι τι θα κανουμε?Θα κραταμε φαναρι? :P
Γιά να σοβαρευτώ.Η νέα βαφή έχει επιλεγεί και γι αυτόν τον λόγο.Οτι δηλαδή δεν χρειάζεται να την βγάλεις μετά αφού δεν λεκιάζει.Γιά να απαντήσω ευθέως στην ερώτηση,το Βελλίδειο δεν διαθέτει ντους.Ολα τα άλλα όπως νερά,πάγκους,χαρτιά,βάρη,μεγάλη άνεση χώρου(σύνολο 400τ.μ.),γιατρό,δεσμεύομαι ότι θα υπάρχουν.(Θα είμαι κι εγώ στα αποδυτήρια γιά να ακούω παράπονα).
Συγχαρητηρια κ.Παπαγεωργιου!!!! :thumbup::thumbup::thumbup:
Δεν εχω λογια!!!:):):)
Γιά να απαντήσω και σε κάτι άλλο πού ελέχθη, δηλαδή γιατί ππρέπει να έρθει κάποιος στην Θεσσαλονίκη,τι θα δεί παραπάνω απ ότι βλέπει κάθε χρόνο?
Η απάντηση είναι να έρθει,κι αν δεί τα ίδια θα του πληρώσω όλα τα έξοδα(μιας και είναι από μακριά).

Εχω την τυχη να ζω στην ιδια πολη με τον κ.Παπαγεωργιου και τον κ.Παπαντωνη,και πιστεψτε,οι ανθρωποι εχουν ριξει το τρεξιμο της αρκουδας!!!
Τους εχω δει χαρακτηριστικα στον ευρυτερο χωρο του Βελλειδιου να προσπαθουν μεσα σε καταρρακτωδη βροχη και αερα(χωρις ομπρελες),κρατωντας φακελους,να προσπαθουν να ολοκληρωσουν το εργο τους (αντι οπως θα εκανε ο καθενας,να φυγουν)!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Slack `N Track
16-05-11, 21:26
εντιτ:Πολύ ωραίο και το τραγούδι που επέλεξες ως βασικό κι ας ακολουθήσουν μετά κι επικά για περαιτέρω πόρωση!!!:)


http://www.youtube.com/watch?v=xIDHYqE0Jg4

savage
17-05-11, 01:58
Στη Γκραβα ειχε ντους, καναμε????



εγω και 2-3 αλλοι καναμε. μακαρι να υπαρξει η δυνατοτητα αυτη και στη θεσ/νικη.

καλη αυτη η μπογια δε λεω,αλλα με τη ζεστη που θα εχει και την ενταση απο τα συνεχη comparison θα γινουμε μουσκεμα στον ιδρωτα και η βαφη θα αρχισει να τρεχει παντου.

ενα ντους θα ηταν χρησιμο.καθε αθλητικη διοργανωση πρεπει να εχει αποδυτηρια με ντους κατ'εμε.

τελος παντων το περιμενα οτι ο χωρος ειναι τετοιος που μαλλον δε θα εχει ντους,αλλα ειπα να κανω μια αποπειρα να ρωτησω.

ελπιζω να ληφθει το αιτημα υποψιν για το μελλον (αν για τωρα ειναι ηδη πολυ αργα)

TRIANTAFYLLOU
17-05-11, 02:28
εγω πάντως στούς περισσότερους αγώνες δεν είχαμε ποτε ντούς αλλα και να είχαν έκανα στο ξενοδοχείο αφού και στο εξωτερικο μετα τούς αγώνες πηγαίναμε για φαγητό και μετα στο ξενοδοχείο , γι αυτο πάντα φροντίζαμε να έχουμε ρούχα που δεν μας ένοιαζε αν θα λερωνόταν , αυτο ίσως να παίζει ρόλο για τον αθλητή που θα ταξιδέψει και έρχετε αυθημερόν , αλλα και πάλι είπαμε η χαρα του αγώνα και της συμμετοχής υπερκαλύπτει το γεγονός αν θα είμασταν για μερικές ώρες ακόμη μπογιαντισμένοι .

απλα το μειονέκτημα είναι πως αν αγκαλιάσουμε καμία κοπέλα , θα την αφήσουμε αποτυπώματα , θα την λερώσουμε :P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle::turtle:

TRIANTAFYLLOU
17-05-11, 02:36
επίσης επειδη οι χώροι που διεξάγονται οι αγώνες δίνονται για μια διοργάνωση καθε φορα δεν μπορεί να γίνει επέμβαση απο τον διοργανωτή να κάνει τέτοιες εγκαταστάσεις , εκτός χώρων όπως κλειστα γυμναστήρια που διαθέτουν , η διάφορα θέατρα που έχουν καμαρίνια και κάποια ντούς .

το να στηθούν λυόμενες ντουσιέρες θα ήταν καταστροφικό και μετα την αίθουσα θα την ξαναβλέπαν οι διοργανωτές απο μακαρόνι 0,02 χιλιοστών , για τον απλούστατο λόγο ότι θα γινόταν τσουνάμι μεσα στα αποδυτήρια , εδω βάζουμε ναυλον στα ντουβάρια και πόρτες και πάλι όλα γίνονται εμπριμε , δεν θα ήθελα να φανταστω τι θα γινόταν με αυτοσχέδιες ντουζιέρες , γιατι κανονικές δεν μπορούν να γίνουν ούτε να απαιτήσουν απο τούς υπευθύνους για την κατασκευή τους αφού ο αγώνας θα γίνει μια μέρα και δεν λέει ραβε ξύλωνε

Slack `N Track
17-05-11, 07:36
http://cgi.ebay.com/12-VOLT-DC-CAMPING-SHOWER-CAMP-BOAT-CARAVAN-CARAVANNING-/230621652376?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item35b21f2598

http://i.ebayimg.com/00/$%28KGrHqUOKkME0eds0fclBNZjUijVTw~~0_35.JPG

Στο σκαφος μου εχει γραψει πολλες ωρες λειτουργιας.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
17-05-11, 11:37
Ηλία να σου στείλω μία βαφή να την δοκιμάσεις.Μετά κάνε όσες αγκαλίτσες θέλεις.Δεν αφήνει αποτυπώματα.Που να τα ξέρει αυτά ο Στρος Καν...

TRIANTAFYLLOU
17-05-11, 15:25
Ηλία να σου στείλω μία βαφή να την δοκιμάσεις.Μετά κάνε όσες αγκαλίτσες θέλεις.Δεν αφήνει αποτυπώματα.Που να τα ξέρει αυτά ο Στρος Καν...

μπράβο ρε νίκο αυτό θα πεί εξέληξη , γιατι με τις παλιές άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας παντού στοιχεία άφηναν :P:P:P:P

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
18-05-11, 09:42
Η λίστα με τα ονόματα των ξένων αθλητών που θα συμμετέχουν στο"Alexander The Great" συμπληρώνεται.Είναι φοβεροί αθλητές ,οι περισσότεροι Παγκόσμιοι Πρωταθλητές.
Απ ότι βλέπω θα έχουμε "σφαγείο" επί σκηνής.
Οσο γιά τους guests,μιλάμε για υπερθέαμα.
Να πω επίσης ότι τόσο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα όσο και το "Alexander The Great" θα βγούν σε DVD.
Το DVD του Πανελληνίου θα είναι έτοιμο και διαθέσιμο την επόμενη κιόλας ημέρα.
Παρακαλούνται οι αθλητές να βρίσκονται στο Βελλίδειο 10.00-11.00 π.μ. Σάββατο 4-6γιάτην ζύγιση καθ όσον οι συμμετοχές είναι πάρα πολλές(γύρω στις 100).

LION
18-05-11, 10:53
http://i793.photobucket.com/albums/yy218/c-r-i-s-t-o-s/RegianeDaSilva.jpghttp://i793.photobucket.com/albums/yy218/c-r-i-s-t-o-s/RegianeDaSilva2.jpghttp://i793.photobucket.com/albums/yy218/c-r-i-s-t-o-s/RegianeDaSilva3.jpg


Επίσημη καλεσμένη στο Alexander the Great!

Polyneikos
18-05-11, 10:54
Οh my God !! :shock::shock::shock:

LION
18-05-11, 11:20
Οh my God !! :shock::shock::shock:



:cool: :cool: :cool: :) :) :)

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
18-05-11, 11:21
Οh my God !! :shock::shock::shock:

Την είδα πριν ένα μήνα στη FIBO επί σκηνής και είναι φοβερή!!!

savage
18-05-11, 17:26
να ρωτησω κατι σχετικα με τις κατηγοριες. με υψος 1,80 μεχρι ποσα κιλα πρεπει να ειναι κανεις για να συμμετασχει στην classic bbing κατηγορια? λογικα μεχρι 84 κιλα??

TRIANTAFYLLOU
18-05-11, 17:50
και να υπήρχε μια στις 100 περιπτωση να μην έρθει κάποιος τώρα που βάλατε αυτη την κοπέλα δεν υπάρχει αμφιβολία , γιατι προιδεάζει για το τι θα δεί ο θεατής :toast::toast::toast::turtle::turtle:

LION
18-05-11, 19:04
και να υπήρχε μια στις 100 περιπτωση να μην έρθει κάποιος τώρα που βάλατε αυτη την κοπέλα δεν υπάρχει αμφιβολία , γιατι προιδεάζει για το τι θα δεί ο θεατής :toast::toast::toast::turtle::turtle:


Nα πω την αμαρτία μου,περίμενα πως και πως το σχόλιό σου για τις φωτο!!!:):):):welcome:

TRIANTAFYLLOU
18-05-11, 19:13
Nα πω την αμαρτία μου,περίμενα πως και πως το σχόλιό σου για τις φωτο!!!:):):):welcome:


ε ρε χρήστο την πάτησα είπα να μην γράψω αλλα δεν κρατήθηκα , αλλα να η εναέρια πόζα της ήταν αντικανονικό χτύπημα κατω απο την μέση και έφαγα την ήτα και το πλεονέκτημα να σε διαψεύσω χάθηκε :P:P:P:P:toast:

LION
18-05-11, 19:20
να ρωτησω κατι σχετικα με τις κατηγοριες. με υψος 1,80 μεχρι ποσα κιλα πρεπει να ειναι κανεις για να συμμετασχει στην classic bbing κατηγορια? λογικα μεχρι 84 κιλα??


Νίκο,κανονικά είναι +6 κιλά 1.75- 1.80m ύψος και +8 κιλά πάνω από 1.80-1.90m,με διεθνή δεδομένα.Αν εφαρμοστεί αυτό,δεν θα υπάρξουν κατηγορίες BB.
Με +3,+4 κιλά maximum για το ύψος σου και λόγω αρκετών συμμετοχών, είσαι σίγουρα σ'αυτήν την κατηγορία.
Kαλή συνέχεια στην προετοιμασία σου.:thumbup:

Muscleboss
18-05-11, 19:43
Regiane εν κινήσει... :shock:


http://www.youtube.com/watch?v=EF7i4pZ0gWU

Μοναδικό το θέαμα για τα ελληνικά δεδομένα...

ΜΒ

LION
18-05-11, 19:51
ε ρε χρήστο την πάτησα είπα να μην γράψω αλλα δεν κρατήθηκα , αλλα να η εναέρια πόζα της ήταν αντικανονικό χτύπημα κατω απο την μέση και έφαγα την ήτα και το πλεονέκτημα να σε διαψεύσω χάθηκε :P:P:P:P:toast:


Eιδικά κάτω από τη μέση,πολλοί άνδρες παθαίνουν "διάφορα" κοιτώντας τέτοιες εναέριες και επίγειες πόζες! ;) :)


εντιτ:ωραίο βίντεο Πάνο!:thumbup:

Polyneikos
18-05-11, 20:50
Μόλις πληροφορήθηκα για μια συμμετοχη αθλητη που αν μη τι αλλο,θα κανει αίσθηση στον αγωνα του Πανελληνιου,σε πρωτη φαση,αλλα και στο 2nd Οlympus Grand Prix,αν επιβεβαιωθει η φημη.Aπ 'οτι ξερω,δεν εχει ξαναγωνιστει στην IFBB-EOΣΔ.:thumbup:

gym
18-05-11, 21:20
Regiane εν κινήσει... :shock:


http://www.youtube.com/watch?v=EF7i4pZ0gWU

Μοναδικό το θέαμα για τα ελληνικά δεδομένα...

ΜΒ

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

απιστευτη....πραγματικα ζηλευω που δεν θα ειμαι ελλαδα να το δω απο κοντα ...

TRIANTAFYLLOU
18-05-11, 21:36
ωραίο βίντεο πάνο μας βάζεις στο κλίμα:thumbup::thumbup:, τι ποιό ωραίο απο το να βλέπουμε τέτοιες παρουσίες στην σκηνή , αθλητικές και αισθησιακές πάνω απ όλα μιας και αναφερόμαστε σε γυναίκες .:toast::toast:

εντιτ: χρήστο είναι ορολογία του ρίνκ αυτό που είπα :thumbup::thumbup:, αλλα βλέπω δίνεις προσοχή στην λεπτομέρεια :P:P:P:P

LION
18-05-11, 21:48
εντιτ: χρήστο είναι ορολογία του ρίνκ αυτό που είπα :thumbup::thumbup:, αλλα βλέπω δίνεις προσοχή στην λεπτομέρεια :P:P:P:P


To κατάλαβα Ηλία!Χιούμορ κάνω!:)

Είναι καταπληκτική αθλήτρια πάντως και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις τα τελευταία χρόνια στις διεθνείς διοργανώσεις ως pro fitness!!!:clap::clap::clap:
Tελευταία διάκριση η 1η θέση στο 2011 FIBO,στην κατηγορία γυναικών pro fitness!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
18-05-11, 23:36
Να αναφέρω γιάάλλη μιάφοράτους guests
1.Καββά
2.Da Silva
3.Κεφαλλιανός
4.El Sethoui
5.Rockel
6.Bautista
7.Cachon

savage
19-05-11, 14:44
Νίκο,κανονικά είναι +6 κιλά 1.75- 1.80m ύψος και +8 κιλά πάνω από 1.80-1.90m,με διεθνή δεδομένα.Αν εφαρμοστεί αυτό,δεν θα υπάρξουν κατηγορίες BB.
Με +3,+4 κιλά maximum για το ύψος σου και λόγω αρκετών συμμετοχών, είσαι σίγουρα σ'αυτήν την κατηγορία.
Kαλή συνέχεια στην προετοιμασία σου.:thumbup:

ευχαριστω πολυ χρηστο.
πιστευω πως θα ειμαι γυρω στα 82-83 κιλα στη ζυγιση αν κρινω απο τα ως τωρα δεδομενα,οποτε σε αυτη την κατηγορια στοχευω

Muscleboss
19-05-11, 15:25
Να αναφέρω γιάάλλη μιάφοράτους guests
1.Καββά
2.Da Silva
3.Κεφαλλιανός
4.El Sethoui
5.Rockel
6.Bautista
7.Cachon

Ευχαριστούμε για την υπενθύμιση Νίκο... απλά είχα την εντύπωση οτι θα πόζαρε και ο Καραμανλάκης μιας και είναι κ στην αφίσσα... ακυρώθηκε ή δεν ίσχυε ποτέ κάτι τέτοιο;

ΜΒ