PDA

Επιστροφή στο Forum : NABBA-WFF Πανελλήνιο Πρωταθλημα 2011 (28 Μαϊου - Σερρες)



Σελίδες : [1] 2

Polyneikos
08-02-11, 18:36
Γνωστοποιηθηκε από τους κύκλους της NABBA INTERNATIONAL ότι στις 28 Μαιου θα πραγματοποιηθει το Πανελλήνιο Πρωταθλημα στις Σερρες.
Περισσότερες λεπτομερειες θα ανακοινωθουν προσεχως στο παρον τόπικ :thumbup::thumbup:

gym86
08-02-11, 20:17
Αυτα ειναι....αντε και καλη επιτυχια....η ημερομηνια ειναι σιγουρη ετσι και ο τοπος το ιδιο?

TRIANTAFYLLOU
08-02-11, 21:23
απο ότι μίλησα με τον πρόεδρο της ναββα η ημερομηνία είναι σίγουρη και ο αγώνας θα γίνει στο αμφιθέατρο του τει σερρών .
διοργανωτής είναι ο γιάννης ο γιαντζόγλου , πολυ καλός αθλητής , φίλος και μέλος του φόρουμ μας .

ο αγώνας όπως πάντα θα είναι και πρόκριση για τούς διεθνείς αγώνες που ακολουθούν της NABBA - WFF δηλαδή φίτνες και ββ

G.TZILOPOULOS
10-02-11, 10:30
ειναι μια πολλη καλη κινηση ,απο τον γιαννη & βασιλη,γιανζογλου
αναμενεται απο οτι ξερω οτι θα εχει αρκετουs αθλητεs ,

Muscleboss
10-02-11, 11:37
Καλή επιτυχία στον αγώνα και στον Γιάννη που το διοργανώνει. :thumbup:

Είναι ευχάριστο που γίνονται σημαντικοί αγώνες σε πόλεις τις επαρχείας, πάνω από όλα κερδίζει το άθλημα. :clap:
Μακάρι να μπορέσουμε να ανέβουμε και εμείς οι νοτιότεροι.

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
10-02-11, 17:58
Καλή επιτυχία στον αγώνα και στον Γιάννη που το διοργανώνει. :thumbup:

Είναι ευχάριστο που γίνονται σημαντικοί αγώνες σε πόλεις τις επαρχείας, πάνω από όλα κερδίζει το άθλημα. :clap:
Μακάρι να μπορέσουμε να ανέβουμε και εμείς οι νοτιότεροι.

ΜΒ


ο γιάννης και ο βασίλης είναι εγγύηση για την επιτυχία της διοργάνωσης καθώς είναι χρόνια στον χώρο και έχουν γνώμη και άποψη για μια πολύ καλή διοργάνωση και εμείς οι βορειότεροι ,θα είμαστε κοντα για ότι χρειαστούν

να ρθείτε οι νοτιότεροι για να δείτε και την φιλοξενεία των βορειότερων να σας κυκλοφορήσουμε και στα μέρη μας και για φαγητό είπαμε στού μπάμπη του λίγδα :toast::toast::P:P:P

bodystyle
25-02-11, 12:13
:welcome:.γεια σας λοιπον,και απο εμας.ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια.ελπιζουμε να διοργανωσουμε εναν καλο αγωνα,και να ευχαριστησουμε θεατες και αγωνιζομενους.τις επομενες ημερες θα παρουσιασουμε και την αφισα του event την οποια θα σας στειλουμε ηλεκτρονικα ,αλλα και σε 300 περιπου γυμναστηρια και καταστηματα ανα την ελλαδα. ελπιζουμε να μας τιμησετε με την παρουσια σας.Ηλια νομιζω θα τα πουμε απο κοντα μιας και θα εισαι κριτης .τις επομενες ωρες θα σας πληροφορησουμε και για μια αυτονομη σελιδα του αγωνα στην οποια θα μπορειτε να
επισκεπτεστε και ενημερωνεστε για αυτόν.

giannis64
25-02-11, 13:56
:welcome:.τις επομενες ωρες θα σας πληροφορησουμε και για μια αυτονομη σελιδα του αγωνα στην οποια θα μπορειτε να
επισκεπτεστε και ενημερωνεστε για αυτόν.

ευχόμαστε να γίνει μια καλή διοργάνωση με πολλές και καλές συμμετοχές και να μπορέσουμε να παραβρεθούμε σε αυτόν.
καλή επιτυχία.

η ενημερώσεις καλά είναι να γίνονται απευθείας μέσω του φόρουμ, γιατί έτσι ενημερωρόμαστε γρήγορα όλοι. πολυς κόσμος δε κοιτά άλλες σελίδες.:toast:

bodystyle
25-02-11, 15:05
Ναι σίγουρα το φόρουμ θα είναι ο κύριος τρόπος μετάδοσης των πληροφοριών αλλά σας παραθέτουμε και το επίσημο site του αγώνα, στο οποίο θα μπορείτε να ενημερωθείτε σχετικά με επιπλέον θέματα(διαμονή, τοποθεσία, λίστα αθλητών, κλπ)

http://wff-nabba-serres.weebly.com

TRIANTAFYLLOU
25-02-11, 18:57
μπράβο γιάννη για την οργάνωση και πιστεύω θα είναι ένας ωραίος αγώνας που θα αφήσει καλές εντυπώσεις , απο την εμπειρία μου έχω να πω πως ο αγώνας που έγινε σέρρες μου είχε κάνει εντύπωση και απο πλευρας ένθερμου κοινού .

εμείς θα είμαστε σίγουρα εκεί και θα στηρίξουμε με κάθε τρόπο την προσπάθεια , εσυ για ότι νεότερο ενημερώνουμε και το φόρουμ παράλληλα με την σελίδα των αγώνων :toast::toast::toast:

bodystyle
25-02-11, 20:06
Nαι ηταν καλος αγωνας το 1997 ,και μαλιστα νομιζω ηλια πως πηρες μερος και διακριθηκες. θα σας στειλω καποιες φωτο.Ηταν 1 εβδ. μετα το πανελληνιο στο βελλιδειο, στην θεσ.κη, και ηταν ολοι ετοιμοι .Πηραν μερος ο Μελισαρης ο , Παπαγεωργιου ο νικος, ο Ιωαννιδης κωστας, ο Γεροθανασης, ο Τζιλοπουλος ,ο Κτιστακης,ο Κοπαριδης και αλλοι που δεν θυμαμαι ονοματα τωρα.Ισως ηταν και ο Γουλτιδης αλλα δεν ειμαι σιγουρος.
Ελπιζουμε και τωρα να εχουμε καλους αθλητες.Κανουμε προσπαθειες να επικοινωνησουμε με οσους περ/ρους μπορουμε .
Επισης κανουμε προσπαθειες να εχουμε και 1-2 guest εξωτερικου σε καλο
επιπεδο.

argyrakis
25-02-11, 20:46
Μπράβο παιδιά Καλή επιτυχία στον αγώνα

bodystyle
25-02-11, 22:07
Kαλησπερα Στρατη,απο την Σερρες.Θα χαρουμε να σε δουμε ,να γνωρισουμε εναν ακομη μεγαλο αθλητη μας.θα βρω το τηλ σου να μιλησουμε.

a.minidis
25-02-11, 23:21
ευχωμαι και εγωμεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια,καθως εχω αγωνιστη μαζι του και προκειται για ενα αξιολογο ατομο ..εκτοσ απο αθλητη!Πιστευω ναμε εκει σιγουρα!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

bodystyle
26-02-11, 11:43
Tασο σε ευχαριστουμε,και σου ανταποδιδουμε την καλη επιτυχια αφου ξερουμε πως θα εισαι σε αγωνιστικη κατασταση ,μια εβδομαδα πριν τον αγωνα που θα παρεις μερος.θα χαρουμε να σε δουμε στο περιπτερο του χορηγου σου, και στο λεμε και δημωσιως θα θελαμε να μας ποζαρεις πανω η κατω απ την σκηνη ,χωρις βεβαια να σου διμιουργησουμε προβλημα .

a.minidis
26-02-11, 20:11
Γιαννη και Βασιλη,ξερετε ποσο εκτιμηση σας εχω!!;)Σιγουρα θα ειμαι και θα ναι χαρα ..και τιμη να το κανω!!!:welcome::welcome::welcome:

TRIANTAFYLLOU
27-02-11, 01:02
Γιαννη και Βασιλη,ξερετε ποσο εκτιμηση σας εχω!!;)Σιγουρα θα ειμαι και θα ναι χαρα ..και τιμη να το κανω!!!:welcome::welcome::welcome:
ε οχι ρε γαμώ το καλα που το είπες να μην πάω εγω , πάλι εσένα θα βλέπω δεν την παλεύω ρε τασο :P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle:

a.minidis
27-02-11, 01:20
Για τολμα !!!! να μην εισαι και τα λεμε μετα Λιακο μου!!χαχαχα:rifle::rifle::rifle::p

bodystyle
27-02-11, 20:54
Τασο ο Ηλιας προσπαθει να βρει αγωνα να μην εισαι για να ποζαρει ο ιδιος...:):):):)

a.minidis
27-02-11, 23:53
Τασο ο Ηλιας προσπαθει να βρει αγωνα να μην εισαι για να ποζαρει ο ιδιος...:):):):)χαχαχαχαχ...λεςςς.παντως θα τον πεισω:P να ανεβει παρεα..:bbbiceps::bbbiceps::turtle::turtle::turtle:γιατι μονος..ντρεπομαι:green::green::green:!!!

TRIANTAFYLLOU
28-02-11, 01:04
α άμα ντρέπεσαι αλλάζει το πράμα τι να κάνω θα περάσω μια βόλτα , να σε δώσω κι ένα κόσκινο :P:P:P:turtle::turtle:

Madd_Chadd
28-02-11, 14:11
Παιδες και εγω σερραιος ειμαι και καθαρα αντικειμενικα θα σας ελεγα να ερθετε οσοι μπορειτε,πηγαινω στο γυμν του γιαννη και του βασιλη και επειδη βλεπω οτι εχουν δωσει ολο το βαρος στους αγωνες αξιζει να τους στηριξουμε.Οι εγκαταστασεις του ΤΕΙ ειναι αψογες διοτι ειναι καινουργιο οι κατηγοριες θα ειναι πολλες για να μην υπαρξουν προβληματα και δυσαρεσκεια......και τελος εχουμε τα καλυτερα σουβλατζιδικα για να γεμισετε τα στομαχια σας μετα τον αγωνα.:P

Θα ηθελα να πω κατι καθαρα προσωπικο.
Γυμναζομαι εδω και 2 χρονια στο γυμ του γιαννη και του βασιλη αλλα σοβαρα εδω κ 1 χρονο,απο οταν πηγα εβλεπα φωτος απο αγωνες κυπελλα και ελεγα "α ρε γαμοτο εμεις δε θα δουμε ποτε αγωνες σερρες,ποσους ελληνες φετονια εχουμε κ δε θα τους δουμε επειδη ολα γινονται στην αθηνα".Πραγματικα πιστευω οτι ειμαστε παρα πολλα ατομα απο βορεια που περιμενουμε να γινει κανα τετοιος αγωνας να χαρουμε και να αυξηθει το κινητρο μας να γινουμε καλυτεροι.
Ευχαριστω πολυ που μου δινεται το δικαιωμα να τα πω να στε καλα!!!:clap:

bodystyle
28-02-11, 17:19
Ναι απο οτι ακουμε θα υπαρχουν αρκετες συμμετοχες.ηδη μας εχουν δηλωσει παιδια απο Κρητη,Αθηνα,Λαρισα,Κατερινη,Ορεστιαδα,Σερρες φυσικα,Αλεξανδρεια,θεσ/κη,ισως Λιβαδεια,και επισης και απο εξωτερικο καποιοι των βαλκανιων ενδιαφερονται.
Eγω θα ηθελα να πω στα παιδια που ειναι λιγοτερο μυωδη αλλα σε καλη φορμα ,στεγνα απο την φυση τους αλλα και προπονημενα εννοειται,να επικοινων. με μας και να τολμησουν να παιξουν στον αγωνα.Υπαρχουν αρκετοι τετοιοι αθλητες γυμναστηριων που θελουν ισως το σκεφτονται αλλα το αναβαλουν.Αξια εχει να ερθετε ,να παιξετε και να ειστε καλη παρουσια στην κατηγορια σας.Δεν θα βγουν ολοι πρωτοι!!!.:welcome:

efklidis oyst
08-03-11, 12:14
θα γινει καλος αγωνας οπως καθε χρονια μπραβο παιδια

KATERINI 144
08-03-11, 12:17
Καλή επιτυχία στον αγώνα :clap::clap::clap:

efklidis oyst
08-03-11, 12:23
η επιτυχια ειναι σιγουρη απο θεμα διοργανωσης εδω και χρονια

bodystyle
10-03-11, 01:12
:welcome:.Πιθανόν αύριο να έχουμε και την αφίσα του αγωνα την οποια θα σας "στειλουμε" .Μας καθυστερεί το θέμα του guest poser αλλά κατα τα άλλα είμαστε σε καλο δρόμο.Θα ήταν καλό όσοι αθλήτες έρθετε από μακρία να επικοινωνήσετε με μας για να κανονήσουμε την διαμονή σας.:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
10-03-11, 18:09
:welcome:.Πιθανόν αύριο να έχουμε και την αφίσα του αγωνα την οποια θα σας "στειλουμε" .Μας καθυστερεί το θέμα του guest poser αλλά κατα τα άλλα είμαστε σε καλο δρόμο.Θα ήταν καλό όσοι αθλήτες έρθετε από μακρία να επικοινωνήσετε με μας για να κανονήσουμε την διαμονή σας.:thumbup:


πολύ ωραία να είναι έγκαιρα και η αφίσα για την καλύτερη προβολή του αγώνα και για το θέμα του γκέστ μιλήσαμε με τον στράτο χατζηδημητριάδη και πιστεύω θα γίνει κάτι καλό . αλλα ακούω πολύ καλά σχόλια και ο κόσμος στις σέρρες αλλα και γενικα στην βόρειο ελλάδα κυρίως περιμένουν αυτη την διοργάνωση , γιατι είναι κάτι που δεν γίνετε συχνά στις σέρρες και θα έρθει στάνταρ κόσμος και απο καβάλα ξάνθη , φίλοι του αθλήματος :thumbup::thumbup::toast::toast:

D.ANTONIADIS
10-03-11, 19:00
SEE YOU THERE ILIA :clap::thumbup::welcome:

TRIANTAFYLLOU
10-03-11, 23:02
SEE YOU THERE ILIA :clap::thumbup::welcome:


άντε να σε δούμε κι απο κοντα ρε διονύση ξενητεμένο νειάτο :toast::toast::thumbup::thumbup:

Polyneikos
18-03-11, 16:45
Κυκλοφόρησε η αφισσα του αγωνα της ΝABBA :thumbup:

23193

TRIANTAFYLLOU
18-03-11, 17:29
ωραία αφίσα με όλους τους γνωστούς και μη εξαιρετέους αθλητές μας που διέπρεψαν την προηγούμενη χρονια
και το λογότυπο του φόρουμ μας πρώτη μούρη στην αφίσα :toast::toast:

G.TZILOPOULOS
18-03-11, 19:14
ναι. ηλια ειναι πολλη καλη,,,:weights::weights::weights::weights:

a.minidis
18-03-11, 20:16
ναι. ηλια ειναι πολλη καλη,,,:weights::weights::weights::weights:πολυ καλη αφισα...εκτος απο αυτον που ειναι δευτερος χαλαει την ομορφια τις χαχαχαχαχαχαχ:P:P:P:P:P:nana::nana:

G.TZILOPOULOS
18-03-11, 21:30
:weights::weights::weights:κανε φιλο να δειs καλο μετα σου λεει....:P

TRIANTAFYLLOU
18-03-11, 22:40
πολυ καλη αφισα...εκτος απο αυτον που ειναι δευτερος χαλαει την ομορφια τις χαχαχαχαχαχαχ:P:P:P:P:P:nana::nana:

ρε τασο δίκιο έχεις τον δεύτερο τι τον βάλαν εκεί , χαλάει την μόστρα και δεν τον ξέρουμε κιόλας με μέσον τον βάλαν εκεί? :P:P:P:P:P:nana::nana::nana::nana:

G.TZILOPOULOS
19-03-11, 11:09
:P:P:P:P:P

bodystyle
19-03-11, 17:02
:welcome:Να σας πω την αλήθεια παιδιά μας παρακάλεσε να τον εμφανίσουμε σε κεντρική θέση μήπως και τον προσέξει κανείς....τι να κάνεις όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος...

TRIANTAFYLLOU
19-03-11, 17:37
:welcome:Να σας πω την αλήθεια παιδιά μας παρακάλεσε να τον εμφανίσουμε σε κεντρική θέση μήπως και τον προσέξει κανείς....τι να κάνεις όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος...


δεν πειράζει οι μεγάλοι άνθρωποι έχουν και τις παραξενιές τους , μην τούς χαλάμε μην ανεβάσουν και καμια πίεση :P:P:P

bodystyle
20-03-11, 16:55
Σε απάντηση φίλων, που μας ρωτάνε για τις προκρίσεις για τον διεθνή αγώνα της wff, ναι το πανελλήνιο των Σερρών είναι που δίνει τα "εισητήρια" για την Αυστρία στις 18.6. Ελπίζω οι κριτές να σεβαστούν την προσπάθεια του κάθε αθλητή και να είναι όλα αξιοκρατικά.Νομίζω πως κάποια εισ. και διαμονή στην Αυστρία τα καλύπτει η ΝΑΒΒΑ-WFF.Αναλόγως τα έσοδα του αγώνα μας, και τις συμμετοχές θα κανονιστεί και ο αριθμός των αθλητών για έξω.Φάνηκε απο πέρσυ απο τον αγώνα στο gratz της wff, πως αξίζει να είναι μεγάλη σε αριθμό η αντιπροσωπεία μας για διεθνή event.:)

bodystyle
22-03-11, 01:26
Καλησπέρα σας. Την διαμονή πέντε αθλητών μας θα καλύψει η διοργάνωση του universe 2011 της wff.τα εισητ. αυτών των πέντε αλλά και την διαμονή και τα εισ. ελπίζω και άλλων ελλήνων αθλητών να μπορέσουμε να καλύψουμε απο το πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Παρακάτω σας παρουσιάζουμε τον χώρο διαμονής των αθλητών αλλα και όσων θελήσουν να διανυκτερεύσουν στις 28.5 στην Σέρρες.Πρέπει να πούμε πως για τους αγωνιζ. που θα μας τιμήσουν από μακρυνές περιοχές η διαμονή θα είναι δωρεάν .(hotel galaxy)
Επίσης σας παρουσιάζουμε και τον χώρο διεξαγωγής του αγώνα ,το κλειστό αφιθέατρο του ΤΕΙ Σερρών. Ένα σύγχρονο πολύ μεγάλο χώρο με προθάλαμο στον οποίο θα είναι στημένα τα περίπτερα των χορηγών μας,με χώρο καφέ κ.λ.π.
Οι προκριματικοί (καλύτερα ο διαχωρισμός των κατηγοριών )θα γίνουν αργά το μεσημέρι για να προλάβουν όσοι έρθουν την ίδια ημέρα να είναι άνετοι χρονικά...στις 16.00 εώς 17.00. Έπειτα θα ξεκινήσουμε και ελπίζουμε να τελειώσουμε σε λογική ώρα για να μην σας ταλαιπωρούμε αν και αυτό θα εξαρτηθεί απο τις συμμετοχές ,γι αυτό και θα ήταν καλό όσοι "κλειδώσετε " την συμ/χη σας να μας το αναφέρετε στο site του αγώνα.
Να ευχαριστήσουμε τους χορηγούς επικοινωνίας μας ,ειδικά το forum και επίσης όλους τους χορηγούς εταιρειών ειδών διατροφής και οργάνων γυμναστικής ,αλλά και τους τοπικούς χωρίς τους οποίους δεν θα μπορούσε να στηθεί το event.(υπαρχουν στο site μας).

Φάνης Μ.
27-03-11, 11:24
Πιστεύω ότι θα είναι ένας πολύ καλός αγώνας και από ότι μίλησα με τον Ηλία τον Τριανταφύλλου χθες το απόγευμα, ο αγώνας αυτός βγάζει Ευρώπη τους καλύτερους αθλητές...θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει μεγάλη συμμετοχή θεατών για να αναδειχθεί το άθλημα. Καλή επιτυχία σε όλους τους αθλητές! Μακάρι να καταφέρουμε να παρευρεθούμε όλοι μας!

TRIANTAFYLLOU
27-03-11, 20:26
Πιστεύω ότι θα είναι ένας πολύ καλός αγώνας και από ότι μίλησα με τον Ηλία τον Τριανταφύλλου χθες το απόγευμα, ο αγώνας αυτός βγάζει Ευρώπη τους καλύτερους αθλητές...θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει μεγάλη συμμετοχή θεατών για να αναδειχθεί το άθλημα. Καλή επιτυχία σε όλους τους αθλητές! Μακάρι να καταφέρουμε να παρευρεθούμε όλοι μας!


και γω να πώ με την σειρά μου πως ο φάνης είναι απο τα πιο πειθαρχημένα και σταθερα άτομα που έχω γνωρίσει στον χώρο του ββ , δίνοντας το 100% σ αυτο που κάνει είναι η πρώτη φορα που θα δοκιμάσει το αγωνιστικό ββ και πραγματικα με εντυπωσίασε. καλή επιτυχία φανη αν και νομίζω πως είναι δεδομένη με την κατάσταση που βρίσκεσαι αρκετό καιρό πρίν τούς αγώνες :thumbup::thumbup::thumbup:

nicksigalas
28-03-11, 14:07
Καλη επιτυχια και απο εμενα παιδια στον αγωνα σας:clap:

sogoku
28-03-11, 19:01
Oσοι απο το φορουμ πατε αναφερτε το για να βρεθουμε εκει.

Madd_Chadd
29-03-11, 00:35
Oσοι απο το φορουμ πατε αναφερτε το για να βρεθουμε εκει.

θα γεμισει το Topic αν γραψουμε ολοι καλυτερα να τα πουμε εκει,δε νομιζω να γνωρίσουμε ο ενας τον αλλον ούτως ή άλλως.:unsure:

satheo
29-03-11, 20:30
ρε τασο δίκιο έχεις τον δεύτερο τι τον βάλαν εκεί , χαλάει την μόστρα και δεν τον ξέρουμε κιόλας με μέσον τον βάλαν εκεί? :P:P:P:P:P:nana::nana::nana::nana:

min pirazetai ton filo mou giati tha ferw ton xaralampo kai tha sas kanei tza !!!!

giannis64
29-03-11, 20:48
Oσοι απο το φορουμ πατε αναφερτε το για να βρεθουμε εκει.


θα γεμισει το Topic αν γραψουμε ολοι καλυτερα να τα πουμε εκει,δε νομιζω να γνωρίσουμε ο ενας τον αλλον ούτως ή άλλως.:unsure:

οταν θα ερθει η ωρα θα ανοιχτει θεμα συναντησης παιδια. ετσι θα το αφησουμε?;)

bodystyle
29-03-11, 23:25
Τελικά αυτός ο ηλικιωμένος κύριος στην αφίσα μας εχει πολλούς φίλους. έτσι είναι ,αν ζείς πολλά χρόνια γνωρίζεις κόσμο!:green::green:Ηλία είπαμε να τιμήσουμε κάποιους παλιούς αθλητές αλλά νομίζω πρέπει να τιμήσουμε τον παππού της αφίσας.
Ασε να λέμε Γιώργο,ζηλεύουμε.....

TRIANTAFYLLOU
29-03-11, 23:31
Τελικά αυτός ο ηλικιωμένος κύριος στην αφίσα μας εχει πολλούς φίλους. έτσι είναι ,αν ζείς πολλά χρόνια γνωρίζεις κόσμο!:green::green:Ηλία είπαμε να τιμήσουμε κάποιους παλιούς αθλητές αλλά νομίζω πρέπει να τιμήσουμε τον παππού της αφίσας.
Ασε να λέμε Γιώργο,ζηλεύουμε.....


έτσι είναι σεβασμός στην τρίτη ηλικία , να τα προσέχουμε τα γεροντάκια και μετα τούς αγώνες να τον πάμε για φαγητό (κανένα γιαουρτάκι δηλαδη) και κανένα χαμομήλι μετα και ύπνο :P:P:P:toast::toast:

ioannis1
04-04-11, 22:41
να ευχηθω και γω καλη επιτυχια στον αγωνα,θα παρευρισκομαι και γω εκει απο καποιο ποστο ,δεν θα παιξω φετος μαιο αλλα νοεμβρη αν ολα πανε καλα;)

giannis64
04-04-11, 22:45
να ευχηθω και γω καλη επιτυχια στον αγωνα,θα παρευρισκομαι και γω εκει απο καποιο ποστο ,δεν θα παιξω φετος μαιο αλλα νοεμβρη αν ολα πανε καλα;)

εχω την εντηπωση πως αυτο κρυβει εκπληξη? θα δουμε κατι διαφορετικο?:green:

ioannis1
04-04-11, 22:53
;):welcome:

TRIANTAFYLLOU
04-04-11, 22:54
εγω παιδια μπορεί να ρθω και 1-2 μέρες πρίν σέρρες να βοηθήσω και όπου μπορω και να κάνουμε και διακοπές διήμερες στις σερρες που μ αρέσει και όποτε ερχόμουν περνάμε καλα :toast::toast::toast:

Madd_Chadd
04-04-11, 23:08
εγω παιδια μπορεί να ρθω και 1-2 μέρες πρίν σέρρες να βοηθήσω και όπου μπορω και να κάνουμε και διακοπές διήμερες στις σερρες που μ αρέσει και όποτε ερχόμουν περνάμε καλα :toast::toast::toast:

Με το καλό να έρθετε στην πολη μας!!!;) (θα βοηθησω και εγω στο στησιμο)

zakk lio
07-04-11, 12:32
Ο αγωνας απο διοργανωτικης πλευρας θα ειναι σιγουρα τρομερος!

θα ειμαστε ολοι εκει!

Οσων αφορα απο μετα-διοργανωτικης πλευρας θα ειναι σιγουρα καλυτερος!!!
(η πολη μας φημιζεται για τα σουβλατζιδικα της! :clap: :clap: :clap: )

Madd_Chadd
07-04-11, 17:04
Ο αγωνας απο διοργανωτικης πλευρας θα ειναι σιγουρα τρομερος!

θα ειμαστε ολοι εκει!

Οσων αφορα απο μετα-διοργανωτικης πλευρας θα ειναι σιγουρα καλυτερος!!!
(η πολη μας φημιζεται για τα σουβλατζιδικα της! :clap: :clap: :clap: )

ζαχο μην τους τρομαζεις γιατι δε θα μείνει κανένας για φαγητο μετα τους αγωνες. :P

bodystyle
08-04-11, 16:05
:welcome:Καλησπερα σας.Να ευχαριστησουμε με την σειρα μας ολους τους χορηγους μας,τοπικους αλλα και πανελληνιας δρασης.Για να μην τους αριθμω εδω στο forum θα πω μονο οτι βρισκονται στο site του αγωνα και μπορειτε να τους βρειτε εκει. Χωρις αυτους δεν θα μπορουσαμε να καλυψουμε τα εξοδα και να διοργανωσουμε κατι καλο.
απο εσας που ειστε εκτος Σερρων και θελετε να βοηθησετε ,η μεγαλυτερη βοηθεια που νομιζω μπορειτε να προσφερετε ειναι ...να ενημερωσετε τους γνωστους σας αθλητες και μη για τον αγωνα και να μας τιμησετε με την παρουσια σας.Ειδικα αν ειστε πιο κοντα στην NABBA-WFF να συγκεντρωσετε ολους τους παλιους αθλητες ,κριτες και φιλους της ομοσπονδιας.Βεβαια το καλεσμα ισχυει και για τους εκτος ΝΑΒΒΑ-WFF .Ηδη οργανωνουμε μια βραβευση για παλιοτερους πολυ συμαντικους του χωρου οι οποιοι συμμετειχαν και σε αγωνες αλλων ομοσπονδιων.:welcome:

bikiropoulos kostas
14-04-11, 19:42
ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΖΩΝΤΑΝΟ!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ:thumbup:

efklidis oyst
19-04-11, 09:14
ολοι σερρρες

G.TZILOPOULOS
03-05-11, 11:35
κουραγιο παιδια λιγεs μερεs ακομη.

bodystyle
03-05-11, 15:30
:welcome: Άντε ένας μήνας έμεινε ...προφανώς όσοι κάνετε προετοιμασία μπήκατε στην τελική ευθεία .Πολλούς θα σας δούμε και στον αγώνα της Κρήτης στις 15.5 και θα γνωριστούμε καλύτερα αφού θα ενισχύσουμε την προσπάθεια των φίλων Αποστολάκη και Κτιστάκη με την συμμετοχή μας εκεί. Φυσιολογικά αυτές τις ημέρες θα παραλαβετέ και τις αφίσες του αγώνα σταλμένες από την ομοσπονδία , οσοι έχετε επαφή.Μπορείτε να τηλ. στο ξενοδοχείο Γαλαξίας στην Σέρρες και να κλείσετε δωμάτια όσοι θέλετε να έλθετε στον αγώνα(ζητώντας την εκπτωση που έχει κανονιστεί).Οι αθλητές που θα έρθουν από μακριά ,οι οποίοι θα διανυκτερεύσουν στην Σέρρες ας επικοινωνήσουν με το bodystyle gym 23210-54074 ή shop 23210-25257 ..

S. KTISTAKIS
03-05-11, 15:52
:welcome: Άντε ένας μήνας έμεινε ...προφανώς όσοι κάνετε προετοιμασία μπήκατε στην τελική ευθεία .Πολλούς θα σας δούμε και στον αγώνα της Κρήτης στις 15.5 και θα γνωριστούμε καλύτερα αφού θα ενισχύσουμε την προσπάθεια των φίλων Αποστολάκη και Κτιστάκη με την συμμετοχή μας εκεί. Μπορείτε να τηλ. στο ξενοδοχείο Γαλαξίας στην Σέρρες και να κλείσετε δωμάτια όσοι θέλετε να έλθετε στον αγώνα(ζητώντας την εκπτωση που έχει κανονιστεί).

Ρε Γιαννακι πηρα τηλ να στησω καπου την σκηνη που μου χαρησε ο Κανταφι αλλα δεν υπαρχει χωρος λεει εξω απο το ξενοδοχειο! :unsure:

Τι κανουμε τωρα ? :turtle::turtle::turtle:

Καλη δυναμη ρε μορτη εκει πανω ! :awesome:

Madd_Chadd
11-05-11, 15:09
Σε 17 μερες ειναι οι αγωνες ειδα δηλωσαν αρκετοι αθλητες στο site αν και μερικοι ζητησαν να μη φαινοντε με φωτο.Εχουμε καμια ενημερωση απο τιμη εισιτηριου αγωνα και δωματιου ξενοδοχειου???Εμεις του site θα εχουμε καλυτερη θεση για να μπορουμε να βλεπουμε απο αυτους που ειναι <τυχαιοι> ???:green::green::green:

bodystyle
12-05-11, 16:20
:welcomeλοιπον....τα κύπελλα-μετάλια ήρθαν ,οι αφίσες στάλθηκαν και από εμάς και συνεχίζουν να στέλνονται αυτες τις ημέρες από την nabba-wff,νομίζω πως αυτές τις ημέρες θα ενημερωθούν και 3 τουλάχιστο πολυ γνωστοί παλιοτεροι αθλητές αν θέλουν να παρευρεθούν στον αγώνα για να τιμηθούν ,η τιμή των εισ. θα είναι πάνω κάτω 6-8 € (για να μπορέσουμε να συγκεντρώσουμε χρήματα για τα εισ. όποιων προκριθούν για το universe της Αυστρίας),το αμφιθέατρο των τει Σερρών είναι όπως φαίνεται και στην κάτω φωτο πολύ άνετο και θα μπορέσετε να έχετε όλοι θέσεις κατάλληλες για να απολαύσετε τους αθλητές(να ευχαριστήσουμε για μια ακόμη φορά το τει σερρών και το επιμελ. σερρών για την δωρεά της αίθουσας).

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=24556&d=1305207069

Ελπίζουμε να μην καθυστερίσει η έναρξη του αγώνα γιατί αναμένεται μεγάλη συμμετοχή αθλητών ,σύμφωνα με το ενδιαφέρον και τα τηλ που δεχθήκαμε εμείς αλλα και τα γραφεία της nabba .:bowdown::bowdown::welcome:

TRIANTAFYLLOU
12-05-11, 17:07
μπράβο παιδια για την οργάνωση εγω έχω ενημερώσει και φίλους απο σέρρες άλλων αθλημάτων που θέλουν να δούν απο κοντα αυτο το γεγονός που γίνετε μετα απο χρόνια στην πόλη των σερρών και με εξέπληξε το ενδιαφέρον τους για τούς αγώνες .

αλλα και πολύς κόσμος απο καβάλα και γύρω περιοχές , ακόμη και αθλητές απο κομοτινή όπως με ενημέρωσαν ερχόμενοι απο το γυμναστήριο να πούμε κάποιες λεπτομέρειες , οι οποίοι σπουδάζουν στα τεφφα θα συμμετέχουν στις κατηγορίες φίτνες

ο χώρος απο ότι φαίνετε είναι τέλειος , όμορφο περιβάλον και μένει να πλαισιωθεί απο καλούς αθλητές , γιατι αυτοί αποτελούν το επίκεντρο ενδιαφέροντος και αυτούς θα πάει να δεί ο κόσμος :thumbup::thumbup::thumbup:

bodystyle
18-05-11, 15:41
Καλησπέρα.Ελπίζω να είστε στην τελική ευθεία για τον αγώνα μας,και πολλοί από αυτούς που βρέθηκαν στην Κρήτη για το mr. Κρήτη στις 15.5 να μας τιμήσουν με την παρουσία τους. Θα ήθελα να σας διευκρινήσω πως εμείς διοργανώνουμε τον αγώνα ...η υπεύθυνη ομοσπονδία για τον ορισμό της κριτηκής επιτροπής,για τον τρόπο που θα κρίνουν οι κριτές και τον τρόπο που θα επιλεγούν τα άτομα για να αντιπροσωπεύσουν την Ελλάδα στο παγκόσμιο του fitness στην Αυστρία ,ειναι η nabba-wff με πρόεδρο τον Χ#δημητριαδη Στράτο και με τηλ επικοινωνίας 2310 325992.:welcome:

TRIANTAFYLLOU
18-05-11, 17:44
Καλησπέρα.Ελπίζω να είστε στην τελική ευθεία για τον αγώνα μας,και πολλοί από αυτούς που βρέθηκαν στην Κρήτη για το mr. Κρήτη στις 15.5 να μας τιμήσουν με την παρουσία τους. Θα ήθελα να σας διευκρινήσω πως εμείς διοργανώνουμε τον αγώνα ...η υπεύθυνη ομοσπονδία για τον ορισμό της κριτηκής επιτροπής,για τον τρόπο που θα κρίνουν οι κριτές και τον τρόπο που θα επιλεγούν τα άτομα για να αντιπροσωπεύσουν την Ελλάδα στο παγκόσμιο του fitness στην Αυστρία ,ειναι η nabba-wff με πρόεδρο τον Χ#δημητριαδη Στράτο και με τηλ επικοινωνίας 2310 325992.:welcome:
καλα κάνεις βασίλη και το διευκρηνίζεις οι κατηγορίες θα είναι σύμφωνα με τα πρότυπα της NABBA-WFF και θα υπάρχουν όλες οι κατηγορίες σ αυτον τον αγώνα φίτνες και ββ , εφήβων , ανδρών , γυναικών και μάστερς
στο φίτνες οι αθλητές θα κατατάσονται αναλογα με την σωματική τους κατάσταση στην ανάλογη κατηγορία , ώστε να μην νοιώθει κάποιος αδικημένος , απλα αν σε περίπτωση κάποιος κάνει το τρύκ να πέσει σε πιο λαιτ κατηγορία ενω δεν είναι και ταιριάζει σε πιο μυώδη κατηγορία , μπορεί να γίνει και μετα η αλλαγή της κατηγορίας , γιατι θα είναι άδικο για τούς υπόλοιπους αθλητές

TRIANTAFYLLOU
18-05-11, 21:51
μόλις με πληροφόρησαν απο την κομοτινή ο διευθυντής της σχολής grafts ότι θα βάλουν λεωφορείο για τον αγώνα στις Σέρρες για να έρθουν θεατές και αθλητές να συμμετάσχουν και να παρακολουθήσουν τον αγώνα :thumbup::thumbup:

gym
18-05-11, 22:10
μόλις με πληροφόρησαν απο την κομοτινή ο διευθυντής της σχολής grafts ότι θα βάλουν λεωφορείο για τον αγώνα στις Σέρρες για να έρθουν θεατές και αθλητές να συμμετάσχουν και να παρακολουθήσουν τον αγώνα :thumbup::thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

hlias102
18-05-11, 23:19
Λίγες μερούλες έμειναν:)

LION
19-05-11, 13:47
Tα παιδιά των φίλων,τα θεωρώ κι αυτά φίλους.
Ολα τ'άλλα έρχονται "δεύτερα" για μένα κι ούτε είναι ικανά να χαλάσουν φιλίες με ανθρώπους που εκτιμώ πολλά χρόνια!
Καλή επιτυχία!:thumbup::thumbup::thumbup:

bodystyle
19-05-11, 15:28
Ναι Χρήστο,είμαστε πανω από όλα συμπατριώτες και αγαπάμε το άθλημα αυτό.Δεν έχουμε τιποτα να χωρίσουμε,αντίθετα μπορούμε να συνεργαστούμε σε πολλά για να βοηθήσουμε ο καθένας από την πλευρά του.Θα χαιρόμασταν να σε δούμε από κοντά αν ανέβεις για τους αγώνες τα επόμενα σαββατοκύριακα.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
19-05-11, 23:01
Οταντα παιδιά από τις Σέρρες άνοιξαντο γυμναστήριο με ρώτησαν αν με πειράζει που θα το ονομάσουν Body Style(Το πρώτο γυμναστήριο που άνοιξα στην Θεσσαλονίκη το 1987 είχε αυτό το όνομα και έγραψε ιστορία).
Με τις Σέρρες με συνδέουν και συναισθηματικοί δεσμοί (μεγάλωσα στο Βαμβακόφυτο) οπότε θα έρθω να δώ φίλους.(και τον Zak) που προπονείται σε μένα.Τα συναισθήματα όπως είπε και ο Χρήστος είναι πάνω από τα υπόλοιπα.

savage
20-05-11, 00:00
παροτι λογω αποστασης δε θα δωσω το παρων ουτε καν σαν θεατης δυστυχως,ευχομαι στο γιαννη και στο βασιλη καλη επιτυχια στη διεξαγωγη του αγωνα και επι τη ευκαιρια να συγχαρω ολα τα παιδια του bodystyle για την εμφανιση τους στον αγωνα της Κρητης. Και εις ανωτερα. :thumbup:

m3ssias
20-05-11, 00:46
Ειμαστε χρονια φιλοι, και αγαπαμε το αθλημα:toast:
Ειναι καλοι αθλητες και τους σεβομαι πολυ

Θα ειμαι κ εγω στο ΤΕΙ το σαββατο γιατι θα δουλευω και στον χωρο εκεινη τη μερα σαν φυλακας (security).

Με οσους φιλους δεν γνωριζομαστε απο κοντα θα με καταλαβουν γιατι θα φοραω τη στολη ;)

LION
20-05-11, 14:03
Ναι Χρήστο,είμαστε πανω από όλα συμπατριώτες και αγαπάμε το άθλημα αυτό.Δεν έχουμε τιποτα να χωρίσουμε,αντίθετα μπορούμε να συνεργαστούμε σε πολλά για να βοηθήσουμε ο καθένας από την πλευρά του.Θα χαιρόμασταν να σε δούμε από κοντά αν ανέβεις για τους αγώνες τα επόμενα σαββατοκύριακα.


Είμαστε και γείτονες,όσον αφορά το πατρικό σου σπίτι!
Τον πατέρα σας και τον Στέριο,τους είδα από κοντά στο πρώτο γυμναστήριο τους στην Αρχελάου(δίπλα στη Δ.Ε.Η.)και πρέπει να ήμουν 13 ετών(31 χρόνια πριν).Πήγα εκεί με ένα φίλο απο το κολυμβητήριο,τον Παπακυριάκο(θα τον θυμούνται σίγουρα).Ηταν φοβερός αθλητής...Τότε είχε εκεί τα όργανα που λέει ο Ηλίας.
Αργότερα βρισκόμασταν σε άλλα γυμναστήρια.Οτι θυμάμαι είναι ευχάριστες αναμνήσεις.
(Του είχα φέρει κι ένα ενισχυτή αυτοκινήτου απο την Γερμανία,από τον ξάδερφό του(θηρίο).:)Και με τον Αλέξη Κοκαρίδα είμαστε φίλοι,πριν φύγει Γερμανία και γυρίσει διπλάσιος!Ασε μην αναφέρω κι άλλους φίλους από το γυμναστήριό σας!!!;)
Αλλη φορά, σε άλλο τόπικ!

Είναι δύσκολο να ανέβω δύο συνεχόμενα Σαββατοκύριακα,αλλά θα τα πούμε οπωσδήποτε,αν όχι στους αγώνες,όταν βρεθώ Σέρρες!:thumbup:



Υ.Γ. RED ALLERT

Προσοχή στους "σοφούς" της εποχής!:)

bodystyle
20-05-11, 15:41
Οταντα παιδιά από τις Σέρρες άνοιξαντο γυμναστήριο με ρώτησαν αν με πειράζει που θα το ονομάσουν Body Style(Το πρώτο γυμναστήριο που άνοιξα στην Θεσσαλονίκη το 1987 είχε αυτό το όνομα και έγραψε ιστορία).
Με τις Σέρρες με συνδέουν και συναισθηματικοί δεσμοί (μεγάλωσα στο Βαμβακόφυτο) οπότε θα έρθω να δώ φίλους.(και τον Zak) που προπονείται σε μένα.Τα συναισθήματα όπως είπε και ο Χρήστος είναι πάνω από τα υπόλοιπα.

Δεν το ήξερα ,Νίκο οτι έχεις σχέσεις με Σέρρες.Πράγματι όταν είμουν φοιτητής και γράφτηκα στο γυμναστήριό σου ούτε που πρόσεξα την πινακίδα του. Μετά από μια εβδομάδα προπονήσεων γύρισα το κεφάλι μου και είδα το όνομα και τοτε καταλαβά οτι είχαμε χρησιμοποιήσει το ιδιο όνομα.Παντως μην ανησυχείς το γυμναστήριο με το ονομα αυτό υπάρχει εδώ και 15 χρόνια και τωρα τελευταία έχουμε συνεργαστεί και με κάποιο παλικάρι στην Θεσ/κη και έχουμε ξεκινήσει και ένα bodystyle εκεί,μακρυά βέβαια απο την περιοχή σου.

bodystyle
20-05-11, 16:37
Να συνεχίσω με κάποιες πληροφορίες για τον αγώνα.
Αρχικά να σας πω πως εαν είστε μεγάλες ομάδες θεατών ..πάνω από 30 άτομα(και αυτό το λέω γιατί μας έχουν ήδη ειδοποιήσει τέτοιες ομάδες)τηλ /στε μας από πριν να συν/με για την διαφορετική τιμή που θα ισχυει για εσάς.
Να σας ενημερώσω πως σε γνωστό καφε μπαρ της πόλης ,και σε γνωστό εστιατόριο θα ισχύουν εκπτώσεις για τους αθλητές ,αλλά και για τους φίλους θεατές τους.(θα περνουν από την γραμματεία του αγώνα με την συμπλ. ση της δηλ. συμμετοχής τους τα ανάλογα κουπόνια οι αθλητές.)
Τελος να σας ενημερώσω πως η τιμή διαμονής για 2κλινο ή και 3κλινο!!! για τους θεατές και φίλους αθλητών θα είναι 45€,στο ξενοδοχείο galaxy στο κέντρο των Σερρών.
για το αγωνιστικό μέρος ,θα ήθελα να πω πως μετά από συνομ. με τον πρόεδρο της nabba -wff,θα ανανεωθουν ελαφρώς οι κριτές της ομοσπονδίας και θα επιδιώξουμε να είναι αρκετοι ,ωστε να αποφευχθούν οποιαδήποτε παρατράγουδα.:welcome:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
20-05-11, 17:08
Δεν το ήξερα ,Νίκο οτι έχεις σχέσεις με Σέρρες.Πράγματι όταν είμουν φοιτητής και γράφτηκα στο γυμναστήριό σου ούτε που πρόσεξα την πινακίδα του. Μετά από μια εβδομάδα προπονήσεων γύρισα το κεφάλι μου και είδα το όνομα και τοτε καταλαβά οτι είχαμε χρησιμοποιήσει το ιδιο όνομα.Παντως μην ανησυχείς το γυμναστήριο με το ονομα αυτό υπάρχει εδώ και 15 χρόνια και τωρα τελευταία έχουμε συνεργαστεί και με κάποιο παλικάρι στην Θεσ/κη και έχουμε ξεκινήσει και ένα bodystyle εκεί,μακρυά βέβαια απο την περιοχή σου.

Το έχω κλείσει τώρα,οπότε κάντο και αλυσίδα.Θα τα πούμε Σέρρες.

nikosbb
20-05-11, 21:00
μπραβο για την προσπαθεια της οργανωσης του αγωνα καθως κ το θεμα διανυκτερευσης,γιατι ειναι ενα μεγαλο προβλημα αυτο για οσους ερχονται απο μακρια.ηθελα να ρωτησω πως θα ειναι οι κατηγοριες του αγωνα κ πως θα γινει ο διαχωρισμος...ευχαριστω!

Madd_Chadd
20-05-11, 21:04
Bασικα με τα κριτηρια της ΝΑΒΒΑ

nikosbb
20-05-11, 21:15
ευχαριστω φιλε μου...θελω να δω την σχεση κιλων κ υψους για να δηλωση καποιος στα fitness.μετα απο κει οι κριτες θα αποφασισουν λογικα για το σε ποια κατηγορια του fitness θα μπει ο αθλητης...

Polyneikos
20-05-11, 21:48
ευχαριστω φιλε μου...θελω να δω την σχεση κιλων κ υψους για να δηλωση καποιος στα fitness.μετα απο κει οι κριτες θα αποφασισουν λογικα για το σε ποια κατηγορια του fitness θα μπει ο αθλητης...


Nabba International-WFF Categories & Rules (http://www.worldfitnessfederation.de/nabba/frame1/wff9_8.html)

Δεν εντοπίζω κατι με κιλα,νομίζω ανεβαινουν όλοι στην σκηνη και τους διαχωριζουν οι κριτες με το ματι,αναλογα ποσο σκληρος και μυωδης ειναι ο καθε αθλητης,κατατασσεται στην αναλογη κατηγορία fitness.(Fitness - Performance- Athletic - Superbody - Extreme Body)
(Και παντα με το δεδομενο ότι οι fitnessαδες από τους bbers διαχωρίζονται ευκολα)
Ο πιο καταλληλος να μας το διευκρινισει αυτο είναι ο Ηλιας,καθως εινια κριτης της NABBA.

TRIANTAFYLLOU
20-05-11, 23:47
Nabba International-WFF Categories & Rules (http://www.worldfitnessfederation.de/nabba/frame1/wff9_8.html)

Δεν εντοπίζω κατι με κιλα,νομίζω ανεβαινουν όλοι στην σκηνη και τους διαχωριζουν οι κριτες με το ματι,αναλογα ποσο σκληρος και μυωδης ειναι ο καθε αθλητης,κατατασσεται στην αναλογη κατηγορία fitness.(Fitness - Performance- Athletic - Superbody - Extreme Body)
(Και παντα με το δεδομενο ότι οι fitnessαδες από τους bbers διαχωρίζονται ευκολα)
Ο πιο καταλληλος να μας το διευκρινισει αυτο είναι ο Ηλιας,καθως εινια κριτης της NABBA.


η κατηγορίες φίτνες είναι μεταγενέστερες των κατηγοριών ββ και όπως ξέρουμε όλοι το ββ είναι ενα άθλημα που κρίνετε με το μάτι

ο διαχωρισμός λοιπόν του φίτνες έχει κάποιες ιδιαιτερότητες σε σχέση με το ββ που είναι οι κατηγορίες με ύψος η με κιλά
το φίτνες απλα δημιουργήθηκε για να μπορούν να συμμετεχουν αθλητές που δεν θέλουν να κολυμπήσουν στα βαθεια λόγω του ότι το ββ με την εξέληξή του έφτασε σε εξωπραγματικα επίπεδα

γι αυτο και οι αθλητες στο φίτνες της ναββα και wff ανάλογα με την σωματική τους κατάσταση και όχι με σχέση βάρους ύψους κατατάσονται σε κατηγορίες ώστε να μην νοιώθουν αδικημένοι επειδη πχ ο ένας έχει ελαφρύ σκελετό και αν είναι ίδια κιλα με κάποιον άλλο και ίδιο ύψος θα δείχνει τεράστιος αυτός με ελαφρυ σκελετό

και γι αυτο ενα σώμα σαν μοντέλου πχ δεν θα μπορούσε να συγκριθει με ενα αθλητη πιο μυώδη και θα ήταν άδικο να βρίσκονται στην ίδια κατηγορία , οπότε πάει στο απλο φίτνες , αν μετα απο καιρό βάλει κι άλλους μυς επάνω του αντι να δώσει βάση μόνο σε συμμετρία και ποιότητα , αμέσως πάει στην επόμενη κατηγορία περφόρμανς και μετα αθλέτικ και σουπερ μπόντυ

γι αυτο οι αθλητες κατα την διαδικασία του διαχωρισμού πάνε να κάνουν μαιμουνιές να μην πατιούνται δηλαδή ώστε να μπουν σε πιο λαιτ κατηγορία και μετα να φαίνετε η υπεροχή τους .

παρ όλα αυτα όμως το τονίζω μετα κατα την διαδικασία των αγώνων , έχουν δικαίωμα οι κριτες να τους μεταφέρουν σε άλλη κατηγορία , δηλαδή δεν παγιώνετε αυτη η κατάταξη

δεν είναι παράξενο αυτος ο διαχωρισμός αφού ούτως η άλλως το ββ κρίνετε με το μάτι και ούτε ποτε πέρνουν μεζούρα οι κριτες να δούν ποιός είναι πιο μεγάλος

αλλα αυτη είναι μια άποψη κάθε ομοσπονδία έχει τούς δικούς της κανονισμούς και μέτρα και σταθμά , ο αθλητής οφείλει να γνωρίζει και να πηγαίνει σύμφωνα με τούς κανονισμούς της ομοσπονδίας που θα συμμετάσχει , αλλού πχ τα τζούνιορ είναι μεχρι 21 , εγω τουλάχιστον έτσι κατέβαινα , σε άλλη έχουν πιο πάνω το όριο , σημασία έχει να γνωρίζει κάποιος και να συμμετέχει ανάλογα

nikosbb
21-05-11, 00:06
σας ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση...οσο για τα junior που ειπατε,κ εγω οταν ξεκινησα ηταν μεχρι τα 21...καπου αλλαξε κ εγινε μεχρι τα 24...οπου εκει βεβαια δεν εισαι πια παιδι αλλα ολοκληρος αντρας...πιστευω οτι κ φετος θα γινει μια πολυ ωραια διοργανωση στις σερρες με καλους αθλητες αλλα κ κριτες....

Madd_Chadd
24-05-11, 13:37
Θα ηθελα να ενημερωσω πως η τελικη τιμη του εισητηριου θα ειναι 8 ευρω αλλα σε οργανωμενες ομαδες ανω των 30 ατομων θα υπαρχει ειδικο πακετο των 5 ευρω ανα ατομο αλλα πρεπει να υπαρξει ενας αρχηγος της αποστολης ωστε να μας δωσει τη λιστα με τα ατομα και το συνολικο ποσο.

Θα υπαρξουν 4 περιπτερα χορηγων τα οποια ειναι:

N1*NRG: Performance-Power Up-Gaspari.
N2*Powerman.
N3*Beauty and the Beast:ATP-PEAK BODY.
N4*Bodystyle:Sci Mentor Nutrition-Body Attack.

16:00 Διαχωρισμος αθλητων και 18:00 Τελικα.

G.TZILOPOULOS
27-05-11, 10:13
Θα ήθελα από την πλευρά μου 1 μέρα πριν τον αγώνα στις Σέρρες να πω ότι τα παιδία από της Σέρρες είναι έτοιμα για την αυριανή μέρα,
τώρα μένη όλοι εμείς αθλητές κ θεατές να τους τιμήσουμε με την παρουσία μας.
και όσοι ποιο πολλή αθλητές είναι τόσο ποιο καλά είναι για όλους μας ,
και επίσης οι θεατές παίζουν ένα σημαντικό ρόλο σε όλοι την διοργανώσει,
από πλευράς μου θα παραβρεθώ στον αγώνα ,σαν αγωνιζόμενος φυσικά
με άλλους 45 περίπου θεατές από τον νομό μου ,[Ημαθία].[καλό είναι για το άθλημα που αγαπάμε να κάνουμε κάτι όλοι ενωμένη,]ΚΑΛΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑΝΝΗ,ΒΑΣΙΛΗ,

Polyneikos
27-05-11, 13:00
Καλη επιτυχία στην NABBA και στους διοργανωτες,ευελπιστουμε σε φωτορεπορταζ όσοι δεν θα παρευρεθούμε :thumbup::clap:

TRIANTAFYLLOU
27-05-11, 16:41
αυριο απο το μεσημέρι θα είμαι και γω εκεί και θα είναι και ένας πολύ παλιός μρ ελλάς ο παρασκευάς αργυράκης , που πρέπει να είναι 70 ετών τώρα όπου θα τον τιμήσει η ομοσπονδία με αναμνηστική πλακέτα , θα είχαμε στην παρέα μας και τον γιάννη κούκο με τον σπύρο μπουρνάζο αλλα λόγω υποχρεώσεων του σπύρου θα γίνει στην επόμενη διοργάνωση .

όσοι προσέλθουν θα τα πούμε απο κοντα στήν πόλη των σερρών :toast::toast::toast:

sTeLaKoS
27-05-11, 21:43
Η αντιπροσωπεία του :bodybuildinggr: είναι έτοιμη! Αύριο μεσημεράκι θα μαστε εκεί :thumbup:

giannis64
27-05-11, 21:55
ετσι...:thumbup:

hlias102
28-05-11, 00:24
Θα είμαι και γω εκεί κατά τις 5 μάλλον.Ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά;)

Madd_Chadd
28-05-11, 11:13
Τα λεμε εκει.:thumbup:

Muscleboss
28-05-11, 11:17
Καλή επιτυχεία και από εμένα στη Γιάννη και στο Βασίλη Γιαντζόγλου. Έχουν δείξει οτι έχουν κάνει πολυ σοβαρή προσπάθεια και πιστεύ ωολα θα πάνε καλά. :thumbup:

Δυστυχώς ενώ ήθελα πολύ να παρευρεθώ στον αγώνα, δε τα κατάφερα. περιμένω και εγώ ότι υλικό μπορέσουν να μας περουσιάσουν μετά.

ΜΒ

LION
28-05-11, 13:35
Καλή επιτυχία και πάλι Βασίλη και Γιάννη και σε όσους συμμετέχουν στον αγώνα καλή δύναμη.:thumbup:

Ελπίζω να κάνει και καμμιά απονομή ο Ανέστης και ο Στέργιος και να δούμε και τις φώτο!!!;) :):):)

Muscleboss
28-05-11, 20:37
Τα νέα από τον αγώνα της NABBA που βρίσκεται αυτη τη στιγμή σε εξέλιξη μιλάνε για μεγάλο αριθμό αθλητών ειδικά στις κατηγοίρς junior και fitness. Σε κατηγορίες bodybuilding δε ξέρω λεπτομέριες, αλλά δεν έχει ακουστεί κάποιο γνωστό όνομα.

ΜΒ

giannis64
29-05-11, 03:43
καλημέρα σας.. η αποστολή του bodybuilding.gr μόλις επέστρεψε με πάρα πολύ υλικό από αθλητές αλλά και από παρελκόμενα.
θα κάνετε λίγο υπομονή αύριο να επεξεργαστούν οι Φώτο και να μπορέσουμε να τις ανεβάσουμε στο φόρουμ.

αυτό που μπορώ να σας πω για αρχή είναι ότι ο αγώνας έγινε σε μια πολύ όμορφη κατάμεστη αίθουσα, και με φοβερή ατμόσφαιρα.

στον αγώνα εκτός από τους αθλητές παρευρέθησαν και πολλά μεγάλα ονόματα του χώρου,
όπως ο Ηλίας τρυανταφυλου, Στράτος Αργυράκης, Φώτης πλευρίτης, Βασίλης ζαχιλας, Γιάννης αναγνώστου, Νίκος Παπαγεωργίου, Στέλιος κτιστακης, και ο πρώτος mr hellas Παρασκευάς Αργυράκης ο οποίος τιμήθηκε και από την nabba.
ας με συγχωρέσουν αν ξέχασα κάποιον.

την κριτική επιτροπή απάρτιζαν οι Γιάννης αναγνώστου, Ηλίας τρυανταφυλλου, Βασίλης ζαχειλας, και ο κ μαθιουδακης από την Ιεράπετρα. τον 5ο κριτή δυστυχώς δεν τον θυμάμαι.

τα υπόλοιπα εν αναμονή της αυριανής μέρας.

john fit
29-05-11, 11:08
Όποιος διαγωνιζόμενος ενδιαφέρεται για φωτογραφίες παρακαλω να επικοινωνησει
στο 6989178665

sTeLaKoS
29-05-11, 11:59
την κριτική επιτροπή απάρτιζαν οι Γιάννης αναγνώστου, Ηλίας τρυανταφυλλου, Βασίλης ζαχειλας, και ο κ μαθιουδακης από την Ιεράπετρα. τον 5ο κριτή δυστυχώς δεν τον θυμάμαι.




Μια διόρθωση Γιάννη, οι κριτές ήτανε 6 μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

Ανέστης Γιαντζόγλου - Συνδιοργανωτής του αγώνα
Χατζηνικολάου Γιάννης - Παλιός Αθλητής από τη Σάμο
Αναγνώστου Γιάννης - Πρωταθλητής της Nabba
Τριανταφύλλου Ηλίας - :bowdown:
Ζαχείλας Βασίλειος - Παγκόσμιος πρωταθλητής
Μαθιουδάκης Λάκης - Παλιός Αθλητής, προπονητής- ιδιοκτήτης γυμναστηρίου από την Ιεράπετρα Κρήτης.

Στον Γενικό τίτλο υπήρξε ισοβαθμία μεταξύ 2 αθλητών και κλήθηκε να ψηφίσει και ο πρόεδρος της Nabba κ. Χατζηδημητριάδης Στράτος, αλλά αυτά θα τα πούμε σε λίγο, αφού ανεβούνε οι φωτογραφίες!

giannis64
29-05-11, 12:02
Οπως επισης να συμπληρωσω πως γενικος νικιτης ηταν ο Περικλης Τσουρής, ενας αθλητης με πολλες διακρισεις αλλα και με πολυ χαρακτηριστικο σωματοτυπο..

Οι πρωτες φωτο του αγωνα,θα ακολουθησουν αρκετες !

25509

25511

Polyneikos
29-05-11, 14:37
Οπως επισης να συμπληρωσω πως γενικος νικιτης ηταν ο Περικλης Τσουρής, ενας αθλητης με πολλες διακρισεις αλλα και με πολυ χαρακτηριστικο σωματοτυπο..

Οι πρωτες φωτο του αγωνα,θα ακολουθησουν αρκετες !

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25509&d=1306668901 (http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25509&d=1306668901)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25511&d=1306668931


Γιαννη ευχαριστουμε για το αμεσο ρεπορταζ!
Ξερω ότι εσυ και ο Στελιος καλύψατε όλο τον αγωνα,περιμενουμε λοιπον το υλικο σας!!:clap:

giannis64
29-05-11, 15:33
JUNIOR


25572

Fitness Junior

25573

giannis64
29-05-11, 15:58
25581

25583

25585


25582

25584



25433

giannis64
29-05-11, 16:06
Καλπακίδης Ελευθέριος της κατηγορίας Performance Junior




25588

25589

giannis64
29-05-11, 16:56
ελπιζω οι φωτο να βγαινουν τωρα..

hlias102
29-05-11, 17:02
Βγαίνουν κανονικά οι φωτό τώρα.Χθες σε είδα στον αγώνα που είσουν μαζί με τον Στελάκο αλλά όταν ήρθα να χαιρετήσω έλειπες:unsure:
Χάρηκα που γνώρισα τον Στελάκο και τον κύριο Τριανταφύλλου Ηλία:thumbup:

marvin
29-05-11, 17:02
ελπιζω οι φωτο να βγαινουν τωρα..

:bowdown::bowdown::clap::clap::clap::clap::clap:

giannis64
29-05-11, 17:07
Βγαίνουν κανονικά οι φωτό τώρα.Χθες σε είδα στον αγώνα που είσουν μαζί με τον Στελάκο αλλά όταν ήρθα να χαιρετήσω έλειπες:unsure:
Χάρηκα που γνώρισα τον Στελάκο και τον κύριο Τριανταφύλλου Ηλία:thumbup:

επρεπε να ξαναρθεις. δεν τρεχει τπτ, αλλη φορα. κριμα παντος..

και εγω εψαχνα τον στελιο να μου βγαλει καποιες φωτο που ηθελα..:(:green:

hlias102
29-05-11, 17:17
Ισως στον επόμενο αγώνα τα πούμε;)
Δε μπόρεσα να κάτσω σε όλο τον αγώνα και έφυγα νωρίτερα,κατά τις 9.30.
Υπήρχε κάποιος ιδιαίτερος λόγος για την καθυστέρηση.Σε ρωτάω γιατί είσασταν ακριβώς πίσω από επιτροπή

marvin
29-05-11, 17:21
επρεπε να ξαναρθεις. δεν τρεχει τπτ, αλλη φορα. κριμα παντος..

και εγω εψαχνα τον στελιο να μου βγαλει καποιες φωτο που ηθελα..:(:green:

:idea: :spank::spank::spank::spank:


:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

giannis64
29-05-11, 17:26
Ισως στον επόμενο αγώνα τα πούμε;)
Δε μπόρεσα να κάτσω σε όλο τον αγώνα και έφυγα νωρίτερα,κατά τις 9.30.
Υπήρχε κάποιος ιδιαίτερος λόγος για την καθυστέρηση.Σε ρωτάω γιατί είσασταν ακριβώς πίσω από επιτροπή

υπηρχε ενα μικρο θεμα με την γραμματια, αλλα και με καποιους αργοπορημενους αθλητες.
σημβενουν αυτα στους αγωνες (και στις καλυτερες οικογενειες).:green:

giannis64
29-05-11, 17:33
1. επίσης πριν συνεχίσουμε την περιγραφή, θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Βασίλη γιατζογλου που ήταν ευγενικότατος και εξυπηρετικότατος, παρά την φοβερή κούραση που είχε και το ασταμάτητο τρέξιμο για τις υποχρεώσεις του αγώνα. επίσης ένα ευχαριστώ στον πρόεδρο της ΝΑΒΒΑ Στράτο χατζηδημητριάδη..

giannis64
29-05-11, 18:47
αποτελεσματα απο την κατηγορια junior..

25602

junior fitness - 3 συμμετοχές

1ος Ζάχος (?) (68 )
2ος Δήμου Γεώργιος (21)
3ος Βαλαβανάκης Χαράλαμπος (17)

Junior performance - 2 συμμετοχές

1ος Οικονόμου Παναγ. (28 )
2ος Καλπακίδης Ελευθέριος (76)

Junior Athletic 3 συμμετοχές

1ος Καλατζής Αλέξανδρος (77)
2ος Αβραμίδης Δαυίδ (43)
3ος Χρύσανθου Χρήστος (63)

Polyneikos
29-05-11, 18:49
Ετσι Γιαννη,βαζε μας στο πνεύμα του αγωνα :thumbup:

docmar
29-05-11, 18:58
Στον Γενικό τίτλο υπήρξε ισοβαθμία μεταξύ 2 αθλητών και κλήθηκε να ψηφίσει και ο πρόεδρος της Nabba κ. Χατζηδημητριάδης Στράτος, αλλά αυτά θα τα πούμε σε λίγο, αφού ανεβούνε οι φωτογραφίες!

:green::green::green::green::green:

bodystyle
29-05-11, 19:06
Γεια σας .Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως θα έχουμε τις επίσημες φωτο του αγώνα από αύριο το μεσημέρι ,και έπειτα θα ξεκινήσω να ανεβάζω...
Νομίζω πως πήγε καλά η βραδιά ,με πολλές συμμετοχές για ελληνικό αγώνα (περίπου 85 ),με καλό επίπεδο αθλητών και με παρα πολλούς θεατές. Μας τίμησαν με την παρουσία τους παρα πολλοί Σερραίοι αλλα και φίλοι αθλητών από όλη την Ελλάδα.Η αποστολή του forum νομίζω πως μπορεί να σας μεταφέρει το θερμό κλίμα στον χώρο,και το πως <<αγκάλιασαν >> καποιους αθλητές οι θεατές.
Θα ήθελα να σας πω πως ο Ανέστης Γιαντζόγλου συμμετείχε ως κριτής οχι σαν διοργανωτής αλλα σαν παλιός αθλητής ( 1ος Mr hellas 1976 ifbb σε ασκήσεις δυνάμεως και χειροπάλης )και για να προλάβω κακές γλώσσες ζητήθηκε από εμένα τον ίδιο να μην βαθμολογήσει τον γιο του.
Να ευχαριστήσω τους προσκεκλημένους μας (κτιστάκης --πλευρίτης--αργυρακης παρασκευάς)που έκαναν πολλά! χλμ να έρθουν και ,για μια ακόμη φορά τους χορηγούς, που
χωρίς την οικ. βοήθειά τους δεν θα γινόταν τίποτα. Να με συνχωρέσουν όσοι από αυτούς δεν τους ανεφερα στον αγώνα ή δεν έκαναν απονομή αλλά εκείνη την ώρα κυλάνε γρήγορα όλα.
Πετύχαμε τον στόχο μας να βοηθήσουμε οικονομικά τους αθλητές της wff που θα μας εκπροσωπήσουν στην Αυστρία στο παγκόσμιο του fitness σε 3 εβδομάδες περίπου . Μένει τώρα να δούμε ποιους θα επιλέξει η nabba -wff και πόσους.Νομίζω ,παρακολουθώντας τα τελευταία χρόνια τον διεθνή αυτόν αγώνα πως έχουμε άτομα για διακρίσεις.:weights:

giannis64
29-05-11, 19:10
εμείς από την πλευρά μας ευχαριστούμε θερμά για την ευγένεια και την άψογη εξυπηρέτηση που μας παρείχατε.:toast:

giannis64
29-05-11, 19:22
25622

25621




25620

25619

25618

25617

25616

25615

giannis64
29-05-11, 19:27
25628

25629

25626

25625

25624

25623

Muscleboss
29-05-11, 21:23
Ευχαριστούμε για την κάλυψη του αγώνα παιδιά! Πολύ καλές φωτογραφίες. :clap:

Αρκετοί αθλητές και όσο προχωράνε οι κατηγορίες βλέπουμε και καλύτερο επίπεδο. Περιμένουμε τις κατηγορίες bodybuilding. :bbbiceps:

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές που προωθούν το άθλημα με αυτους τους αγώνες στην επαρχία!

MB

sTeLaKoS
29-05-11, 22:24
Η κατηγορία fitness αντρών είχε 10 συμμετοχές.

Τελική κατάταξη

1ος Ιωάννου Παναγιώτης (96)
2ος Χελιδόνας Γεώργιος (2)
3ος Γιαννόπουλος Γιάννης (54)
4ος Παπαδημητρίου Ευάγγελος (15)
5ος Δελιγιόβας Χρήστος (23)
6ος Δελιγιάννης Ισίδορος (48 )

Η μάχη μεταξύ των δύο πρώτων κρίθηκε στη λεπτομέρεια, συγχαρητήρια και στους δυο, πολλοί καλοί.
Περιμένουμε να τους ξαναδούμε στη σκηνή!

giannis64
29-05-11, 22:52
μια κατηγορία η οποία είχε πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.
επίσης το κοινό ήταν φοβερά ένθερμο υπέρ του νικητή.. νόμιζες πως ήσουν σε ποδοσφαιρικό γήπεδο!


25682

25681

25680

25679

25678

25677

25676

25675

25674

giannis64
29-05-11, 23:09
νικητης της κατηγοριας

1ος Κορονίδης Θεόδωρος (65)




25697

25696

25695

25694

giannis64
29-05-11, 23:15
2ος στην κατηγορια,

Κονταξής Ιωάννης (7)



25700

25699

25698

giannis64
29-05-11, 23:21
3ος στην κατηγορια


Σουραβλάς Σταύρος (47)



25703

25702

25704


συνολικη καταταξη


1ος Κορονίδης Θεόδωρος (65)
2ος Κονταξής Ιωάννης (7)
3ος Σουραβλάς Σταύρος (47)
4ος Δήμας Πολυχρόνης (9)
5ος Μαχαλακίδης Γιώργος (20)
6ος Σαραντίνοφ Γιώργος (3)

nikosbb
29-05-11, 23:47
πραγματικα ειχε πολλες κ καλες συμμετοχες σε ολες τις κατηγοριες...ο βασιλης γιαντζογλου,που τον γνωρισα πρωτη φορα,ηταν ευγενεστατος ανθρωπος,προθυμος να μας βοηθησει σε οτιδηποτε κ οσο πιο πολυ μπορουσε...εριξε πολυ τρεξιμο ο ανθρωπος αλλα αξιζε το αποτελεσμα...πολυ καλη οργανωση παρολο που τραβηξε πολυ,λογω συμμετοχων...λογικο με τοσο κοσμο...ευχαριστουμε πολυ βασιλη...κ μας βρηκε κ τους καλυτερους ακανεδες!!!!ειμαι λιγο γλυκατζης...

sTeLaKoS
29-05-11, 23:52
Συνάντηση μελών 28-5-2011 Nabba ΤΕΙ Σερρών (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15039-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CF%8E%CE%BD-28-5-2011-Nabba-%CE%A4%CE%95%CE%99-%CE%A3%CE%B5%CF%81%CF%81%CF%8E%CE%BD)


Στο παραπάνω λινκ είναι οι φωτογραφίες των μελών του φόρουμ που παρευρέθησαν στις Σέρρες το Σάββατο. :thumbup:

sTeLaKoS
30-05-11, 00:52
Ανέστης Γιαντζόγλου - Συνδιοργανωτής του αγώνα
Χατζηνικολάου Γιάννης - Παλιός Αθλητής από τη Σάμο
Αναγνώστου Γιάννης - Πρωταθλητής της Nabba
Τριανταφύλλου Ηλίας - :bowdown:
Ζαχείλας Βασίλειος - Παγκόσμιος πρωταθλητής
Μαθιουδάκης Λάκης - Παλιός Αθλητής, προπονητής- ιδιοκτήτης γυμναστηρίου από την Ιεράπετρα Κρήτης.

Οι κριτές του αγώνα


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25714&d=1306705673

Το κατάμεστο αμφιθέατρο του ΤΕΙ. Λίγα λεπτά μετά τη λήψη της φωτογραφίες γέμισε ακόμη και το θεωρείο!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25712&d=1306705673


Και τέλος η σκηνή του αγώνα με το πανό του φόρουμ στο κέντρο.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25713&d=1306705673

Madd_Chadd
30-05-11, 10:59
Ωραιο υλικο βγαλατε παιδια :thumbup: θα ανεβει κ αλλο αυτες τις μερες μολις μπορεσουμε να φτιαξουμε στο photoshop το φωτισμο που ηταν εντονος σε αρκετες φωτο. :green:;)

hlias102
30-05-11, 13:02
Ρε Madd Chadd πες ποιός είσουν?
Ρώτησα 2-3 άτομα με μπλουζάκια της οργάνωσης αλλά δε σε πέτυχα:)

ioannoy
30-05-11, 14:12
Η κατηγορία fitness αντρών είχε 10 συμμετοχές.

Τελική κατάταξη

1ος Ιωάννου Παναγιώτης (96)
2ος Χελιδόνας Γεώργιος (2)
3ος Γιαννόπουλος Γιάννης (54)
4ος Παπαδημητρίου Ευάγγελος (15)
5ος Δελιγιόβας Χρήστος (23)
6ος Δελιγιάννης Ισίδορος (48 )

Η μάχη μεταξύ των δύο πρώτων κρίθηκε στη λεπτομέρεια, συγχαρητήρια και στους δυο, πολλοί καλοί.
Περιμένουμε να τους ξαναδούμε στη σκηνή!

ευχαριστουμε και θα μας ξαναδειτε συγουρα :)

giannis64
30-05-11, 14:25
Ρε Madd Chadd πες ποιός είσουν?
Ρώτησα 2-3 άτομα με μπλουζάκια της οργάνωσης αλλά δε σε πέτυχα:)

tο παλικαρι που τραβουσε βιντεο πισω απο τους κριτες..;)


ευχαριστουμε και θα μας ξαναδειτε συγουρα :)

ενα μεγαλο μπραβο για σενα. η αληθεια ειναι πως καταφερες και επιασες πολυ καλη φορμα..:clap:

giannis64
30-05-11, 15:27
κατηγορια Men Athletic


25750

25751

25752

25753

25754

25755

25756

TRIANTAFYLLOU
30-05-11, 17:22
Μια διόρθωση Γιάννη, οι κριτές ήτανε 6 μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

Ανέστης Γιαντζόγλου - Συνδιοργανωτής του αγώνα
Χατζηνικολάου Γιάννης - Παλιός Αθλητής από τη Σάμο
Αναγνώστου Γιάννης - Πρωταθλητής της Nabba
Τριανταφύλλου Ηλίας - :bowdown:
Ζαχείλας Βασίλειος - Παγκόσμιος πρωταθλητής
Μαθιουδάκης Λάκης - Παλιός Αθλητής, προπονητής- ιδιοκτήτης γυμναστηρίου από την Ιεράπετρα Κρήτης.

Στον Γενικό τίτλο υπήρξε ισοβαθμία μεταξύ 2 αθλητών και κλήθηκε να ψηφίσει και ο πρόεδρος της Nabba κ. Χατζηδημητριάδης Στράτος, αλλά αυτά θα τα πούμε σε λίγο, αφού ανεβούνε οι φωτογραφίες!
αυτο έγινε γιατι τελευταία στιγμή κάτι έτυχε σε εναν κριτή απο λάρισα που είναι και βασικός κριτής της ναββα του λεωνίδα κατσαφλιάκα και γι αυτό ήταν ζυγός αριθμός κριτών , αλλα το μόνο πρόβλημα ισοβαθμίας παρουσιάστηκε στον γενικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες καθώς και οι 2 αθλητές κάπου υπερτερούσε ο ένας και κάπου ο άλλος .

απλα σε γενικές γραμμες ήταν ενας επιτυχημένος αγώνας με πολλούς θεατές οι αθλητές ήταν καμια 85 σύνολο και η οργάνωση ήταν άψογη και πιστεύω δεν ταλαιπωρήθηκαν άσκοπα οι αθλητες και ο κόσμος απόλαυσε σε μια άριστη και άνετη αίθουσα .
η ταλαιπωρία των αθλητών ήταν μόνο λόγω των πολλων συμμετοχών και της διαδικασίας των κομπάριζον.

οι αδελφοί γιαντζόγλου έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους σαν διοργανωτές και αξίζουν συγχαρητήρια για την άψογη διοργάνωσή τους , αλλα και αγωνιστικά που ο γιαννης έκανε μια εξαιρετική εμφάνηση

και να τονίσω πως σε κάποιες κατηγορίες που κάποιος κριτής είχε δικό του αθλητή δεν συμμετείχε στην κρητική και έτσι ο αριθμός κριτών ήταν μονός , όπως και στην κατηγορία του γιάννη που δεν συμμετείχε ο ανέστης ο πατέρας του .

επίσης χάρηκα και εγω αλλα και ο παρασκευάς αργυράκης για την τιμητική πλακέτα που του απενειμαν , δείγμα ότι δεν ξεχνάμε την ιστορία του αθλήματός μας και τούς ανθρώπους που την αποτελούν , γιατι ο παρασκευάς ήταν μρ ελλάς 70-71:thumbup::thumbup::thumbup:

ioannoy
30-05-11, 17:38
tο παλικαρι που τραβουσε βιντεο πισω απο τους κριτες..;)



ενα μεγαλο μπραβο για σενα. η αληθεια ειναι πως καταφερες και επιασες πολυ καλη φορμα..:clap:

με τον χαρρυ τον κοτσιβο πανω απο το κεφαλι δεν γινετε να μην πιασεις καλη φορμα :)

chris corfu
30-05-11, 17:47
το μονο αρνητικο που εχω να πω εγω απο οσα ειδα, ειναι οτι το επιπεδο στις κατηγοριες junior ηταν αρκετα χαμηλο.. οι υπολοιπες κατηγοριες μια χαρα.. :toast:

terataki
30-05-11, 18:00
το μονο αρνητικο που εχω να πω εγω απο οσα ειδα, ειναι οτι το επιπεδο στις κατηγοριες junior ηταν αρκετα χαμηλο.. οι υπολοιπες κατηγοριες μια χαρα.. :toast:

:thumbup: κανεις δεν εχει δουλεψει ποδια :unsure:

giannis64
30-05-11, 18:03
δεν εχεις δικιο. υπαρχουν αθλητες με σωστα για τον κορμο τους ποδια. ισως και οι φωτο να τους αδικουν΄.

docmar
30-05-11, 19:06
Τι κριμα,....δεν μπορεις να βρεις κατι, το οποιο να μπορει να σε κανει να αισθανεσαι προσμονη για το μελλον....

giannis64
30-05-11, 19:12
πολυ πικρια εχει αυτο το ποστ!

και χωρις σεβαση στους αθλητες που πηραν μερος.

savage
30-05-11, 19:30
πολυ πικρια εχει αυτο το ποστ!

και χωρις σεβαση στους αθλητες που πηραν μερος.

+10000!!!

TRIANTAFYLLOU
30-05-11, 19:43
οι κατηγορίες τζούνιορ είναι για αθλητές έως 21 ετών που στο ββ χρειάζετε χρόνος να φέρει κάποιος αποτέλεσμα και επειδή συνήθως ξεκινάν αργά να ασχοληθούν με το ββ οι περισσότεροι ασχολούνται με άλλα αθλήματα σε μικρότερες ηλικίες , επόμενο είναι να μην προλαβαίνουν να χτίσουν πολλούς μυς , έως αυτη την ηλικία , παρ όλα αυτα πάντως στην κατηγορία τζούνιορ είχε 3 αθλητές που ήταν σε πολύ καλό επίπεδο και με ενα κλίκ ακόμη θα διεκδηκούν υψηλές θέσεις ακόμη και έξω .

και πρέπει να καταλάβουν μερικοί πως ενας που δεν έχει πολλούς μύς δεν σημαίνει πως γυμνάζετε λιγότερο η δεν είναι πειθαρχημένο άτομο στην διατροφή και προπόνηση , απλα ίσως να μην έχει τον απαιτούμενο χρόνο ενασχόλησης με το ββ
και επίσης είναι και τι στόχους έχει ο καθένας και μιας και αναφέρθηκαν για τα πόδια έχω να πω πως μερικοί αν είχαν λίγο περισσότερο χρόνο προετοιμασίας η κάναν διαφορετικο προγραμματισμό θα είχαν και καλα πόδια απλά αν δεν είναι γραμωμένα στην σκηνή φαίνετε σαν να μην έχουν και πάντα μιλάμε για τζούνιορ που δεν έχουν ούτε την εμπειρία αγώνων ώστε να αναδείξουν καλύτερα το σώμα τους

giannis64
30-05-11, 19:46
η τριαδα των νικητων.. Men Athletic

1ος Γιαντζόγλου Γιάννης (40)




25848

25845

25846

25847


2ος Τοπολίγκας Νίκος (53)


25852

25849

25850

25851

3ος Βούκας Βασίλης (25)



25843


25844


1ος Γιαντζόγλου Γιάννης (40)
2ος Τοπολίγκας Νίκος (53)
3ος Βούκας Βασίλης (25)
4ος Κοζάκης Χρήστος (46)
5ος Σαγάνας Χρήστος (26)
6ος Τσακιρίδης Σάββας (92)

savage
30-05-11, 19:54
να δωσω και γω συγχαρητηρια απο την πλευρα μου στους αδελφους γιαντζογλου και ολους οσους ηταν πισω απο την διεξαγωγη του αγωνα(τους φανεις ηρωες δηλαδη) και φυσικα στο γιαννη το γιαντζογλου αξιζουν διπλα συγχαρητηρια διοτι εκτος απο την προετοιμασια της διαργανωσης ειχε και την δικη του (αθλητικη) προετοιμασια και απ'οτι βλεπω τα πηγε περιφημα. πηρε παλι την 1η θεση στην κατηγορια του.

γιαννη συγχαρητηρια :thumbup:

Υγ. ενα μεγαλο μπραβο στο γιαννη64 και σε ολα τα παιδια του φορουμ που με τις φωτο τους και το εν εγενει ρεπορταζ τους γυρω απο τον αγωνα μεταφερουν το κλιμα του αγωνα και σε μας που δεν ειμασταν εκει.

ευχαριστουμε και περιμενουμε περισσοτερες φωτο γιαννη64:thumbup:

alexis1975
30-05-11, 19:56
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ηλία. Οι περισσότεροι που απλά γυμνάζονται συστηματικά και σκληρά ως ασκούμενοι γυμναστηρίου, δεν έχουν αντικειμενική γνώμη για τη φόρμα των αθλητών την ώρα του αγώνα. Είναι τόσες πολλές οι λεπτομέρειες που κάθε λεπτό που περνά μπορεί να σε φέρει πιο κοντά ή πιο μακριά από το ιδεατό αποτέλεσμα. Σίγουρα πάντως ο νόμος της προπονητικής λέει ότι το χρονοδιάγραμμα προετοιμασίας σε όλα τα αθλήματα (ολυμπιακά και μη), η προϋπηρεσία προπόνησης (βλ. προπονητική ηλικία) και το τελικό στάδιο φορμαρίσματος (βλ. υγρά σώματος, κατανάλωση υδατανθράκων, αλατιού, στέρηση νερού, διουρητικά βοηθήματα κ.α.), καθορίζουν σε μεγάλο βαθμό την τελική σωματική εικόνα πάνω στη σκηνή. Τέλος να γνωρίζουμε όλοι ότι οι αθλητές fitness & bodybuilding, αν τα προηγούμενα χρόνια δεν έχουν αθλητικό παρελθόν σε κάποια δραστηριότητα όπου τα πόδια πρωταγωνιστούν, είναι αρκετά δύσκολο σε σύντομο χρονικό διάστημα να αναπτυχθούν και να έχουν ταυτόχρονα την απαιτούμενη ποιότητα (βλ. γράμμωση και μυϊκή ευκρίνεια). Για το λόγο αυτό πρώην αθλητές στίβου, ποδοσφαίρου και άλλων αθλημάτων ανταποκρίνονται πολύ καλά στην προπόνηση των ποδιών.

Αλέξης Μπατρακούλης

giannis64
30-05-11, 20:00
εδω θα ήθελα να αναφέρω πως μαζί με μένα δούλεψε και στελακος..
δίχως την συμβολή του δεν θα ήταν δυνατόν η παρουσίαση..:toast:

naturalgiaourtaki
30-05-11, 20:10
η τριαδα των νικητων.. Men Athletic

1ος Γιαντζόγλου Γιάννης (40)




25848

25845

25846

25847


2ος Τοπολίγκας Νίκος (53)


25852

25849

25850

25851

3ος Βούκας Βασίλης (25)



25843


25844


1ος Γιαντζόγλου Γιάννης (40)
2ος Τοπολίγκας Νίκος (53)
3ος Βούκας Βασίλης (25)
4ος Κοζάκης Χρήστος (46)
5ος Σαγάνας Χρήστος (26)
6ος Τσακιρίδης Σάββας (92)



κλασσικα ποιος θα βγαινε πρωτος ο διοργανωτης χαχαχαχ

naturalgiaourtaki
30-05-11, 20:11
το μονο αρνητικο που εχω να πω εγω απο οσα ειδα, ειναι οτι το επιπεδο στις κατηγοριες junior ηταν αρκετα χαμηλο.. οι υπολοιπες κατηγοριες μια χαρα.. :toast:

ενω στο greek king που ταν ολοι puffy και χωρις ποδια,εκει κανεις δεν ειπε τπτ...

nikosbb
30-05-11, 20:15
ο καθε αθλητης κανει οτι καλυτερο μπορει...κ μονο να ανεβεις στην σκηνη ειναι μεγαλη υποθεση...κ ας μην εισαι τεραστιος,ειτε αντρων ειτε junior...πολλα απο τα ατομα που λενε την γνωμη τους,κ καλα κανουν βεβαια,δεν εχουν κανει ποτε προετοιμασια για αγωνες...οσο για τα ποδια που λετε,ειναι μισο σωμα...κακα τα ψεμματα...κ οι πιο πολλοι δεν τα παιζουν στην προπονηση οπως το πανω μερος...ειναι ενα φαινομενο που ολοι βλεπουμε στα γυμναστηρια...κακως βεβαια...ειναι δυσκολο πραγματικα καποιος αθλητης να εχει γεματα με μυς τα ποδια κ καλα κοψιματα...κ θα δουμε τετοια ποδια πιστευω στις επομενες φωτο...ενα μεγαλο μπραβο παντως σε ολους τους αθλητες που πηγαν σερρες αλλα κ στους παραγοντες,επιτροπη κ οσους ασχοληθηκαν...

nikosbb
30-05-11, 20:22
κ θα ηταν ωραιο να δουμε κ καμια χορογραφια καλη...εξαλλου ειναι κατι που βαθμολογητε αν δεν κανω λαθος...

sTeLaKoS
30-05-11, 20:27
:thumbup: κανεις δεν εχει δουλεψει ποδια :unsure:


Τι κριμα,....δεν μπορεις να βρεις κατι, το οποιο να μπορει να σε κανει να αισθανεσαι προσμονη για το μελλον....


οι κατηγορίες τζούνιορ είναι για αθλητές έως 21 ετών


Στη πρώτη φράση του Ηλία είναι η ουσία. Έχουμε συνηθίσει σε άλλες ομοσπονδίες να βλέπουμε junior 24-25 χρονών. Ολόκληροι άντρες είναι, όχι τζούνιορ....
Στη Nabba το όριο είναι 21, λογικό να μην έχουνε τρελές μάζες, είναι ακόμη παιδιά.

chris corfu
30-05-11, 20:33
εγω συγκεκριμενα δεν αναφερθηκα σε ποδια αλλα στο συνολο, δεν με καλυπτει ο ογκος τους.. σαν ατομο που αγαπαει το αθλημα συγχαιρω βεβαια τους αθλητες για την προσπαθεια τους και μαρεσει να βλεπω ολο αυτο το υλικο.. αλλα αυτη ειναι η αποψη μου, δεν μαρεσει που δεν εχω κατι να ζηλεψω(με την καλη εννοια) απο αυτην την κατηγορια, θελω οταν βλεπω αγωνιστικους να εχουν ενα καλο επιπεδο..(γνωμη μου παντα, δεν προσπαθω να πεισω, ουτε να με πεισει κανενας)

naturalgiaourtaki
30-05-11, 20:35
εγω συγκεκριμενα δεν αναφερθηκα σε ποδια αλλα στο συνολο, δεν με καλυπτει ο ογκος τους.. σαν ατομο που αγαπαει το αθλημα συγχαιρω βεβαια τους αθλητες για την προσπαθεια τους και μαρεσει να βλεπω ολο αυτο το υλικο.. αλλα αυτη ειναι η αποψη μου, δεν μαρεσει που δεν εχω κατι να ζηλεψω(με την καλη εννοια) απο αυτην την κατηγορια, θελω οταν βλεπω αγωνιστικους να εχουν ενα καλο επιπεδο..(γνωμη μου παντα, δεν προσπαθω να πεισω, ουτε να με πεισει κανενας)

και τι προτιμας να κατεβαινουν με μπολικα νερα και υψηλοτερο λιπος,οπως εγινε σ ενα αλλο αγωνα προσφατα?κακα τα ψεμματα και στη wabba πανω κατω ετσι ειναι αυτη η κατηγορια.....

chris corfu
30-05-11, 20:39
και τι προτιμας να κατεβαινουν με μπολικα νερα και υψηλοτερο λιπος,οπως εγινε σ ενα αλλο αγωνα προσφατα?κακα τα ψεμματα και στη wabba πανω κατω ετσι ειναι αυτη η κατηγορια.....

οχι σαφως και οχι περισσοτερο λιπος, αγωνες ειναι. αλλα καπου κανεις λαθος, για τσεκαρε τους προσφατους αγωνες στην αθηνα να δεις πως ειναι αυτη η κατηγορια..

naturalgiaourtaki
30-05-11, 20:42
οχι σαφως και οχι περισσοτερο λιπος, αγωνες ειναι. αλλα καπου κανεις λαθος, για τσεκαρε τους προσφατους αγωνες στην αθηνα να δεις πως ειναι αυτη η κατηγορια..

εννοεις wabba,στη wabba παντα σ ολες τις κατηγοριες οι αθλητες ειναι τρομεροι καθε χρονο,εγω σου ειπα για καποιο αλλο αγωνα που γινε προσφατα αλλου,τεσπ. δεν επιμενω γιατι θα θιξω πολυ τις καταστασεις και θα γινει σ αυτο το thread χαμος...

nikosbb
30-05-11, 20:42
οταν μιλαμε για junior fitness κ γενικα fitness,δεν μπορουμε να δουμε γενικα μεγαλες μαζες...γιαυτο υπαρχει η bodybuilding να τα βλεπουμε εκει...εδω στις κατηγοριες αντρων κ παλι θα δεις αθλητες χωρις μεγαλα μυικα ποδια...εξαλλου στα junior υπαρχει κ η bodybuilding κατηγορια οπου τα παιδια εκει εχουν μαζα περισσοτερη...σχετικα με την ηλικια συμφωνω με το μεχρι 21.γιατι στα 24-25 εισαι 2 μετρα αντρας,οχι παιδι...

naturalgiaourtaki
30-05-11, 20:42
οταν μιλαμε για junior fitness κ γενικα fitness,δεν μπορουμε να δουμε γενικα μεγαλες μαζες...γιαυτο υπαρχει η bodybuilding να τα βλεπουμε εκει...εδω στις κατηγοριες αντρων κ παλι θα δεις αθλητες χωρις μεγαλα μυικα ποδια...εξαλλου στα junior υπαρχει κ η bodybuilding κατηγορια οπου τα παιδια εκει εχουν μαζα περισσοτερη...σχετικα με την ηλικια συμφωνω με το μεχρι 21.γιατι στα 24-25 εισαι 2 μετρα αντρας,οχι παιδι...

:thumbup::clap:

giannis64
30-05-11, 20:43
και ανεβενουμε σιγα σιγα κατηγοριες..

Men SuperBody





25867


25866


25865

25864

25863

25862

25861

giannis64
30-05-11, 20:51
μια επισήμανση για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις...

όπως πολλοί θα ξέρετε οι Φώτο ανεβαίνουν με την σειρά, όπως παρουσιάστηκαν στον αγώνα των Σερρών..

nikosbb
30-05-11, 21:08
κ καλα κανεις φιλος...κ μπραβο για το ποσο γρηγορα το εκανες...

david avramidis
30-05-11, 21:10
ειμαι αθλητης που κατεβηκα κ γω στην κατηγορια junior kai μαλιστα βγηκα πρωτος στο !ββ.η θεση δν μ απασχολει ομως..ηταν μια ξεχωριστη εμπειρια...! θα παρακαλούσα θερμα ολους οσους κανουν επικριτικα και εμετικα σχολια να παψουν επιτελους..αν δεν βιωσουν ολη την διαδικασια της προετοιμασιας της σκληρης προπονησης με βαρυ αλλα και αεροβιας καλυτερα ας μην εκφερουν τετοιου ειδους γνωμες...οι αερολογιες ειναι ευκολες και μπορουν να ειπωθουν απο τον καθενα..οποιος θεωρει οτι μπορει να εχει περισσοτερο ογκο κ καλυτερη γραμμωση την επομενη φορα ας κατεβει και ο ιδιος...ειναι περιοδος εξεταστικης..εχουμε τοσο βαρυ προγραμμα που ακομα κ το να κατεβει καποιος 21 ετων ειναι δυσκολο..με τα ταπερακια κυκλοφορουμε στις σχολες κ γελαει ο κοσμος μαζι μας...δν θελουμε ουτε ενα μπραβο αλλα τουλαχιστον μην κατακρινετε..οσο για τα ποδια ισως να μην ειναι οπως ειναι το πανω μερος αλλα ειπαμε δν ειμαστε και τοσο χαλια οσο λετε..! απο το πρωι ως το βραδυ στο ποδι ειμασταν...προσωπικα απο τις κραμπες δν μπορουσα καν να τα πατησω...! ευχαριστω πολυ για οσους κατανοησαν αυτα που εγραψα...!

Muscleboss
30-05-11, 21:15
ειμαι αθλητης που κατεβηκα κ γω στην κατηγορια junior kai μαλιστα βγηκα πρωτος στο !ββ.η θεση δν μ απασχολει ομως..ηταν μια ξεχωριστη εμπειρια...! θα παρακαλούσα θερμα ολους οσους κανουν επικριτικα και εμετικα σχολια να παψουν επιτελους..αν δεν βιωσουν ολη την διαδικασια της προετοιμασιας της σκληρης προπονησης με βαρυ αλλα και αεροβιας καλυτερα ας μην εκφερουν τετοιου ειδους γνωμες...οι αερολογιες ειναι ευκολες και μπορουν να ειπωθουν απο τον καθενα..οποιος θεωρει οτι μπορει να εχει περισσοτερο ογκο κ καλυτερη γραμμωση την επομενη φορα ας κατεβει και ο ιδιος...ειναι περιοδος εξεταστικης..εχουμε τοσο βαρυ προγραμμα που ακομα κ το να κατεβει καποιος 21 ετων ειναι δυσκολο..με τα ταπερακια κυκλοφορουμε στις σχολες κ γελαει ο κοσμος μαζι μας...δν θελουμε ουτε ενα μπραβο αλλα τουλαχιστον μην κατακρινετε..οσο για τα ποδια ισως να μην ειναι οπως ειναι το πανω μερος αλλα ειπαμε δν ειμαστε και τοσο χαλια οσο λετε..! απο το πρωι ως το βραδυ στο ποδι ειμασταν...προσωπικα απο τις κραμπες δν μπορουσα καν να τα πατησω...! ευχαριστω πολυ για οσους κατανοησαν αυτα που εγραψα...!


+ 1000 :clap::clap::clap:

MB

giannis64
30-05-11, 21:16
+10000000 στον μικρο δαυιδ..:clap:

μπραβο σου αγορι μου μονο και μονο που πας στην σχολη σου, ασχολησε με αυτην την καψουρα και δεν την αραζεις στα καφε της πολης σου, δεν ντρεπεσαι που εισαι διαφορετικος απο τους αλλους, αλλα και για ολο το πακετο του σκεπτικου σου..

:bowdown::bowdown::bowdown:

nikosbb
30-05-11, 21:17
:thumbup:
ειμαι αθλητης που κατεβηκα κ γω στην κατηγορια junior kai μαλιστα βγηκα πρωτος στο !ββ.η θεση δν μ απασχολει ομως..ηταν μια ξεχωριστη εμπειρια...! θα παρακαλούσα θερμα ολους οσους κανουν επικριτικα και εμετικα σχολια να παψουν επιτελους..αν δεν βιωσουν ολη την διαδικασια της προετοιμασιας της σκληρης προπονησης με βαρυ αλλα και αεροβιας καλυτερα ας μην εκφερουν τετοιου ειδους γνωμες...οι αερολογιες ειναι ευκολες και μπορουν να ειπωθουν απο τον καθενα..οποιος θεωρει οτι μπορει να εχει περισσοτερο ογκο κ καλυτερη γραμμωση την επομενη φορα ας κατεβει και ο ιδιος...ειναι περιοδος εξεταστικης..εχουμε τοσο βαρυ προγραμμα που ακομα κ το να κατεβει καποιος 21 ετων ειναι δυσκολο..με τα ταπερακια κυκλοφορουμε στις σχολες κ γελαει ο κοσμος μαζι μας...δν θελουμε ουτε ενα μπραβο αλλα τουλαχιστον μην κατακρινετε..οσο για τα ποδια ισως να μην ειναι οπως ειναι το πανω μερος αλλα ειπαμε δν ειμαστε και τοσο χαλια οσο λετε..! απο το πρωι ως το βραδυ στο ποδι ειμασταν...προσωπικα απο τις κραμπες δν μπορουσα καν να τα πατησω...! ευχαριστω πολυ για οσους κατανοησαν αυτα που εγραψα...!

:thumbup:

outnumb
30-05-11, 21:21
ειμαι αθλητης που κατεβηκα κ γω στην κατηγορια junior kai μαλιστα βγηκα πρωτος στο !ββ.η θεση δν μ απασχολει ομως..ηταν μια ξεχωριστη εμπειρια...! θα παρακαλούσα θερμα ολους οσους κανουν επικριτικα και εμετικα σχολια να παψουν επιτελους..αν δεν βιωσουν ολη την διαδικασια της προετοιμασιας της σκληρης προπονησης με βαρυ αλλα και αεροβιας καλυτερα ας μην εκφερουν τετοιου ειδους γνωμες...οι αερολογιες ειναι ευκολες και μπορουν να ειπωθουν απο τον καθενα..οποιος θεωρει οτι μπορει να εχει περισσοτερο ογκο κ καλυτερη γραμμωση την επομενη φορα ας κατεβει και ο ιδιος...ειναι περιοδος εξεταστικης..εχουμε τοσο βαρυ προγραμμα που ακομα κ το να κατεβει καποιος 21 ετων ειναι δυσκολο..με τα ταπερακια κυκλοφορουμε στις σχολες κ γελαει ο κοσμος μαζι μας...δν θελουμε ουτε ενα μπραβο αλλα τουλαχιστον μην κατακρινετε..οσο για τα ποδια ισως να μην ειναι οπως ειναι το πανω μερος αλλα ειπαμε δν ειμαστε και τοσο χαλια οσο λετε..! απο το πρωι ως το βραδυ στο ποδι ειμασταν...προσωπικα απο τις κραμπες δν μπορουσα καν να τα πατησω...! ευχαριστω πολυ για οσους κατανοησαν αυτα που εγραψα...!

δυστυχως ή ευτυχως παντα θα υπαρχουν τα επικριτικα σχολια

david avramidis
30-05-11, 21:28
δυστυχως ή ευτυχως παντα θα υπαρχουν τα επικριτικα σχολια

επικριτικα σχολια καλως και να υπαρχουν...δεν τιθεται θεμα..αλλα συγκριτικα σχολια τυπου αμα κατεβαινα εγω θα τους επαιρνα κ θα τους εκανα κ θα τους ερανα νομιζω οτι μονο γελιο προκαλουν...χαιρω πολυ κ γω τον χειμωνα εχω ογκο..ειμαι 1.70 κ ειμαι 85 κιλα κ τωρα για να γραμμωσω αναγκαστικα να πεσω στα 71..τι να κανουμε..αυτα εχει η ζωη.το κανω επειδη το γουσταρω..δν ειναι η δουλεια μ..ειναι πολυ δυσκολο να σπουδαζεις, να δουλευεις κ να κανεις κ προετοιμασια για αγωνες..τοσο χαλεποι που ειναι οι καιροι δεν γινεται ουτε σπουδες να αφησεις ουτε κ την δουλεια να παραμερισεις.!

Madd_Chadd
30-05-11, 21:28
ειμαι αθλητης που κατεβηκα κ γω στην κατηγορια junior kai μαλιστα βγηκα πρωτος στο !ββ.η θεση δν μ απασχολει ομως..ηταν μια ξεχωριστη εμπειρια...! θα παρακαλούσα θερμα ολους οσους κανουν επικριτικα και εμετικα σχολια να παψουν επιτελους..αν δεν βιωσουν ολη την διαδικασια της προετοιμασιας της σκληρης προπονησης με βαρυ αλλα και αεροβιας καλυτερα ας μην εκφερουν τετοιου ειδους γνωμες...οι αερολογιες ειναι ευκολες και μπορουν να ειπωθουν απο τον καθενα..οποιος θεωρει οτι μπορει να εχει περισσοτερο ογκο κ καλυτερη γραμμωση την επομενη φορα ας κατεβει και ο ιδιος...ειναι περιοδος εξεταστικης..εχουμε τοσο βαρυ προγραμμα που ακομα κ το να κατεβει καποιος 21 ετων ειναι δυσκολο..με τα ταπερακια κυκλοφορουμε στις σχολες κ γελαει ο κοσμος μαζι μας...δν θελουμε ουτε ενα μπραβο αλλα τουλαχιστον μην κατακρινετε..οσο για τα ποδια ισως να μην ειναι οπως ειναι το πανω μερος αλλα ειπαμε δν ειμαστε και τοσο χαλια οσο λετε..! απο το πρωι ως το βραδυ στο ποδι ειμασταν...προσωπικα απο τις κραμπες δν μπορουσα καν να τα πατησω...! ευχαριστω πολυ για οσους κατανοησαν αυτα που εγραψα...!

Ωραια τα ειπες :thumbup::clap:

giannis64
30-05-11, 21:29
Men SuperBody




25888

25887

25886

25885

25884

25883

25882

25881

25880

TRIANTAFYLLOU
30-05-11, 21:32
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ηλία. Οι περισσότεροι που απλά γυμνάζονται συστηματικά και σκληρά ως ασκούμενοι γυμναστηρίου, δεν έχουν αντικειμενική γνώμη για τη φόρμα των αθλητών την ώρα του αγώνα. Είναι τόσες πολλές οι λεπτομέρειες που κάθε λεπτό που περνά μπορεί να σε φέρει πιο κοντά ή πιο μακριά από το ιδεατό αποτέλεσμα. Σίγουρα πάντως ο νόμος της προπονητικής λέει ότι το χρονοδιάγραμμα προετοιμασίας σε όλα τα αθλήματα (ολυμπιακά και μη), η προϋπηρεσία προπόνησης (βλ. προπονητική ηλικία) και το τελικό στάδιο φορμαρίσματος (βλ. υγρά σώματος, κατανάλωση υδατανθράκων, αλατιού, στέρηση νερού, διουρητικά βοηθήματα κ.α.), καθορίζουν σε μεγάλο βαθμό την τελική σωματική εικόνα πάνω στη σκηνή. Τέλος να γνωρίζουμε όλοι ότι οι αθλητές fitness & bodybuilding, αν τα προηγούμενα χρόνια δεν έχουν αθλητικό παρελθόν σε κάποια δραστηριότητα όπου τα πόδια πρωταγωνιστούν, είναι αρκετά δύσκολο σε σύντομο χρονικό διάστημα να αναπτυχθούν και να έχουν ταυτόχρονα την απαιτούμενη ποιότητα (βλ. γράμμωση και μυϊκή ευκρίνεια). Για το λόγο αυτό πρώην αθλητές στίβου, ποδοσφαίρου και άλλων αθλημάτων ανταποκρίνονται πολύ καλά στην προπόνηση των ποδιών.

Αλέξης Μπατρακούλης

πολύ σωστα τα λές αλέξη γιατι είσαι γνώστης του αντικειμένου και γω απο την εμπειρία μου , είχα φίλους αθλητές του στίβου που όταν ξεκίνησαν ββ τα πόδια και γενικα το σώμα τους ανταποκρινόταν καλύτερα στα βάρη και είχαν γρήγορα και θεαματικα αποτελέσματα

η φυσική κατάσταση γενικότερα του αθλητή βοηθάει σε όποιο άθλημα και αν ακολουθήσει , ειδικα στα αθλήματα που προανέφερες που οι μυς των ποδιών είναι δουλεμένοι και ευλύγιστοι , έτσι έχουν πιο γρήγορη ανταπόκρηση στην προπόνηση με βάρη :thumbup:

david avramidis
30-05-11, 21:40
+10000000 στον μικρο δαυιδ..:clap:

μπραβο σου αγορι μου μονο και μονο που πας στην σχολη σου, ασχολησε με αυτην την καψουρα και δεν την αραζεις στα καφε της πολης σου, δεν ντρεπεσαι που εισαι διαφορετικος απο τους αλλους, αλλα και για ολο το πακετο του σκεπτικου σου..

:bowdown::bowdown::bowdown:
να σαι καλα φιλε μου σ ευχαριστω..ειλικρινα κατεβηκα στους αγωνες για εμπειρια..ολοι μ ειπαν πως αν ηξερα να ποζαρω θα ημουν πολυ καλυτερος..αλλα ουτε καν χρονο γιαυτο δν ειχα..ολη μερα διαβαζω γτ ειμαι στο πτυχιο τωρα κ πρεπει να βαλω τα δυνατα μου.. και παλι ομως δεν το αφησα..κ ποδια θα δουλεψω κ ολα τα αλλα σημεια που υστερω..αυτα τα πικροχωλα σχολια μου δινουν ωθηση και δυναμη ωστε να γινομαι μερα με την μερα καλυτερος..καθε χρονο κ καλυτερα..οχι για τους αλλους αλλα πανω απο ολα για εμενα..!

giannis64
30-05-11, 22:05
Σταματης Κωστας: 1ος Μen SuperBody



25908

25907

25906

giannis64
30-05-11, 22:09
Μηλιάδης Παύλος : 2ος Μen SuperBody





25912

25911

25910

25909

giannis64
30-05-11, 22:11
Χαραλαμπίδης Ονίσιμος : 3ος Μen SuperBody




25914

25913

Muscleboss
30-05-11, 22:15
Αυτό που μου αρέσει σε αυτόν τον αγώνα, είναι οτι οι κατηγορίες, λόγω διαχωρισμού που έχει προηγηθεί, έχουν αθλητές του ίδιου ακριβώς επιπέδου, πράγμα που τις κάνει ανταγωνιστικές και μπορούν και οι λιγότεροι ογκώδεις ή σκληροί αθλητές να κοντραρισούν με όμοιους τους για μια καλή θέση.:thumbup:

ΜΒ

giannis64
30-05-11, 22:21
σε αυτήν την πολύ εύστοχη παρατήρηση Πάνο, ρόλο έπαιξε και η στάση της ΝΑΒΒΑ η οποία προειδοποίησε τους αθλητές (όπως το κάνει πάντα) πως αν κάποιος αθλητής προσπαθούσε να ξεγελάσει την επιτροπή με την στάση του στους διαχωρισμούς, θα τον περνούσαν και εκ των υστέρων στην κατηγορία την οποία θα έκριναν πως ανήκε.

satheo
30-05-11, 23:00
με τον χαρρυ τον κοτσιβο πανω απο το κεφαλι δεν γινετε να μην πιασεις καλη φορμα :)

xaxa thanx re panagioti nomizw ta idia leei k o giorgos

Χαρη γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ

pitsirikos1
30-05-11, 23:41
Αυτό που μου αρέσει σε αυτόν τον αγώνα, είναι οτι οι κατηγορίες, λόγω διαχωρισμού που έχει προηγηθεί, έχουν αθλητές του ίδιου ακριβώς επιπέδου, πράγμα που τις κάνει ανταγωνιστικές και μπορούν και οι λιγότεροι ογκώδεις ή σκληροί αθλητές να κοντραρισούν με όμοιους τους για μια καλή θέση.:thumbup:

ΜΒ

εχει δικιο ο πανος.μπραβο στον κωστα σταματη ηταν απιστευτος.στενοχωρηθηκα με τον φιλο μου τον παυλο τον μηλιαδη που δεν εκοψε βαθεια ενω ειναι καλουπαρα...
----αναγνωστου γιαννης---

pitsirikos1
30-05-11, 23:43
φετος υπηρχαν πολλοι νεοι αθλητες.ολα τα παλια ονοματα ηταν κατω και χαιρομαι που βγαινουν στη σκηνη νεα παιδια.:clap:

giannis64
30-05-11, 23:49
Men ExtremeBody


25953


25945

25946


25947

25948

25949

25950

25951

25952

1ος Παλληκαράς Σπύρος (1)
2ος Καραισαρίδης (52)
3ος Καψής Αντρέας (12)
4ος Νταιμάς Νίκος (59)

pitsirikos1
30-05-11, 23:53
το νουμερο 1 ο παλλικαρας ειχε εκλπληκτικη φορμα.ηθελε λιγο μεγαλυτερα ποδια αλλα οπως μιλησαμε ειχε ατυχημα και δε μπορεσε να τα φερει εκει που ηθελε.:clap:

chris corfu
31-05-11, 00:08
να σαι καλα φιλε μου σ ευχαριστω..ειλικρινα κατεβηκα στους αγωνες για εμπειρια..ολοι μ ειπαν πως αν ηξερα να ποζαρω θα ημουν πολυ καλυτερος..αλλα ουτε καν χρονο γιαυτο δν ειχα..ολη μερα διαβαζω γτ ειμαι στο πτυχιο τωρα κ πρεπει να βαλω τα δυνατα μου.. και παλι ομως δεν το αφησα..κ ποδια θα δουλεψω κ ολα τα αλλα σημεια που υστερω..αυτα τα πικροχωλα σχολια μου δινουν ωθηση και δυναμη ωστε να γινομαι μερα με την μερα καλυτερος..καθε χρονο κ καλυτερα..οχι για τους αλλους αλλα πανω απο ολα για εμενα..!

φιλος εγω ειπα αρχικα συγχαιρω για την προσπαθεια και γνωμη μου ηταν οσα θα διαβασες λογικα στις προηγουμενες σελιδες, ειμαι στην ηλικια σου, ειμαι κι εγω στο πτυχιο με ενα καρο υποχρεωσεις δεν κατεβαινω σε αγωνες και κανω ομως καθημερινα μονος μου τα μαγειρεματα, με τα ταπερακια κτλ, χρονια τωρα κ δεν γκρινιαξα ποτε σε κανεναν αλλα για κατι που το εκτιμω κ το αγαπαω εχω μαθει να λεω την αληθεια κ εμενα το αποτελεσμα δεν με ικανοποιησε.. τωρα το να τα πει καποιος που τα ξινει κ δεν εχει ιδεα οκ, αλλα εγω το ζω ολο αυτο καθημερινα, και απο την αλλη δεν σε βλεπω ανταγωνιστικα για να πεις οτι θα θελα να σε κατακρινω.. αυτα απο μενα, δεν θα σχολιασω αλλο το θεμα, δεν βλεπω το λογο να πω κατι παραπανω.. συνεχισε την καλη προσπαθεια και ολα θα γινουν.. :toast:

david avramidis
31-05-11, 02:28
φιλος εγω ειπα αρχικα συγχαιρω για την προσπαθεια και γνωμη μου ηταν οσα θα διαβασες λογικα στις προηγουμενες σελιδες, ειμαι στην ηλικια σου, ειμαι κι εγω στο πτυχιο με ενα καρο υποχρεωσεις δεν κατεβαινω σε αγωνες και κανω ομως καθημερινα μονος μου τα μαγειρεματα, με τα ταπερακια κτλ, χρονια τωρα κ δεν γκρινιαξα ποτε σε κανεναν αλλα για κατι που το εκτιμω κ το αγαπαω εχω μαθει να λεω την αληθεια κ εμενα το αποτελεσμα δεν με ικανοποιησε.. τωρα το να τα πει καποιος που τα ξινει κ δεν εχει ιδεα οκ, αλλα εγω το ζω ολο αυτο καθημερινα, και απο την αλλη δεν σε βλεπω ανταγωνιστικα για να πεις οτι θα θελα να σε κατακρινω.. αυτα απο μενα, δεν θα σχολιασω αλλο το θεμα, δεν βλεπω το λογο να πω κατι παραπανω.. συνεχισε την καλη προσπαθεια και ολα θα γινουν.. :toast:
ωραια λοιπον θα σ προτεινα καποια στιγμη να δοκιμασεις να κατεβεις σε αγωνες κ να διαπιστωσεις την διαφορα μιας απλης διατροφης για γραμμωση με μια αγωνιστικη διατροφη..οπως επισης κ το επιπεδο εκγυμνασης..καντο κ θα καταλαβεις.!

NASSER
31-05-11, 08:26
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και στους αθλητές για άλλη μια φορα. :clap:
Απο όσα ενημερώθηκα το πιο ευχάριστο είναι πως ήταν μια ευχάριστη βραδιά για όσους παρευρέθηκαν. :clap:

efklidis oyst
31-05-11, 10:33
μπραβο σε ολλα τα παιδια πολυ καλος αγωνας και αψογη διωργανωση :thumbup:

giannis64
31-05-11, 12:23
Masters Fitness



26001

26000

25999

25998

25997

25996

25995

25994

25993

alexis1975
31-05-11, 13:41
σε αυτήν την πολύ εύστοχη παρατήρηση Πάνο, ρόλο έπαιξε και η στάση της ΝΑΒΒΑ η οποία προειδοποίησε τους αθλητές (όπως το κάνει πάντα) πως αν κάποιος αθλητής προσπαθούσε να ξεγελάσει την επιτροπή με την στάση του στους διαχωρισμούς, θα τον περνούσαν και εκ των υστέρων στην κατηγορία την οποία θα έκριναν πως ανήκε.

Θεωρώ ότι από τη στιγμή που η ΝΑΒΒΑ WFF καθιέρωσε διεθνώς την ταξινόμηση σε κατηγορίες, το άθλημα του Fitness έχει κατακόρυφη άνοδο και προσέλκυση αθλητών. Μην ξεχνάμε ότι αγωνιστικό bodybuilding ανεξαρτήτως σωματικών κιλών και ύψους, δεν μπορούν πολλοί να κάνουν. Απαιτείται άλλη σωματοδομή γενετικά, μεγάλη προϋπηρεσία προπόνησης, "κολύμπι" στα βαθειά με ό,τι συνεπάγεται κ.α.

Στο αγωνιστικό Fitness οι απαιτήσεις και οι προϋποθέσεις είναι πιο ρεαλιστικές και πιο προσιτές. Δεν είναι τυχαίο ότι και σε επαγγελματικό επίπεδο τα τελευταία χρόνια βλέπεις να υπάρχουν κατηγορίες στις γυναίκες Figure, Bikini και στους άνδρες Classic BB, Natural BB κ.λπ.

Αυτό είναι καλό για όλους. Θυμάμαι το 1997 που ήταν η 1η ή η 2η χρονιά του Fitness στην Ελλάδα με τη ΝΑΒΑΑ (επί προεδρείας Τσοπουρίδη) και είχα συμμετάσχει στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Fitness (2ος, Θεσ/νίκη), στο Grand Prix Άνοιξης (1ος, Σέρρες) και στον αγώνα πρόκρισης για το παγκόσμιο πρωτάθλημα Fitness της Αυστρίας (τελική 4άδα), η κατηγορία ήταν μία και κοινή για όλους (δηλ. Open) ανεξαρτήτως σωματικοού βάρους, ύψους, μυϊκότητας κ.α.

Αναμενόμενο τότε να υπάρχουν έντονες παρατηρήσεις και αμφιβολίες για τα αποτελέσματα και συστηματικά παράπονα από τους αθλητές. Εδώ υπάρχουν τώρα ... Επομένως έχει βελτιωθεί πολύ το σύστημα και είναι πλέον σαφώς πιο αντικειμενικό.

Αλέξης Μπατρακούλης

bodystyle
31-05-11, 16:58
κλασσικα ποιος θα βγαινε πρωτος ο διοργανωτης χαχαχαχ\

Ελπίζω αυτό το σχόλιο να μην εννοειται και να είσαι κάποιος γνωστός που κάνει πλάκα , γιατί γράφεις για έναν αθλητή σοβαρό,με πείρα σε αδικίες πολλάάάάάάάάά΄χρόνια αλλά.....χωρίς να παραπονεθεί ποτέ ,και όσοι τον γνωρίζουν ξέρουν τι χαρακτήρας είναι.
Ο διοργανωτής δηλαδή δεν μπορεί να βγαίνει πρώτος?

savage
31-05-11, 18:05
ρε βασιλη μην ασχολεισαι. μη δινεις τσαμπα αξια σε ατομα που δεν το αξιζουν.
αν εχω μαντεψει σωστα ενα 19χρονο παιδακι που εφαγε ban απο το φορουμ την περασμενη βδομαδα ειναι. το μονο νοημα στη ζωη του ειναι μπαινει ανωνυμα στο ιντερνετ και να γραφει μ@λ@κι#$.

παντα θα υπαρχουν κακοπροεραιτοι. μην ασχολεισαι καθολου. μπραβο και σε σενα και στο γιαννη για μια ακομα φορα. ελπιζω να σας δω απο κοντα στη Θεσ/νικη (αλλα και στην Ιταλια βεβαιως βεβαιως;) )

Madd_Chadd
31-05-11, 18:34
ρε βασιλη μην ασχολεισαι. μη δινεις τσαμπα αξια σε ατομα που δεν το αξιζουν.
αν εχω μαντεψει σωστα ενα 19χρονο παιδακι που εφαγε ban απο το φορουμ την περασμενη βδομαδα ειναι. το μονο νοημα στη ζωη του ειναι μπαινει ανωνυμα στο ιντερνετ και να γραφει μ@λ@κι#$.

παντα θα υπαρχουν κακοπροεραιτοι. μην ασχολεισαι καθολου. μπραβο και σε σενα και στο γιαννη για μια ακομα φορα. ελπιζω να σας δω απο κοντα στη Θεσ/νικη (αλλα και στην Ιταλια βεβαιως βεβαιως;) )

+1 Mr.Savage :thumbup:

naturalgiaourtaki
31-05-11, 19:32
ρε βασιλη μην ασχολεισαι. μη δινεις τσαμπα αξια σε ατομα που δεν το αξιζουν.
αν εχω μαντεψει σωστα ενα 19χρονο παιδακι που εφαγε ban απο το φορουμ την περασμενη βδομαδα ειναι. το μονο νοημα στη ζωη του ειναι μπαινει ανωνυμα στο ιντερνετ και να γραφει μ@λ@κι#$.

παντα θα υπαρχουν κακοπροεραιτοι. μην ασχολεισαι καθολου. μπραβο και σε σενα και στο γιαννη για μια ακομα φορα. ελπιζω να σας δω απο κοντα στη Θεσ/νικη (αλλα και στην Ιταλια βεβαιως βεβαιως;) )

19 χρονων που εφαγε ban?γραφω μλκιες?τι λες ρε ανθρωπε,οτι βλεπω γραφω και στην κατηγορια του υπηρχε καλυτερος κατ εμε αλλα δε βγηκε πρωτος...

giannis64
31-05-11, 19:43
εσυ ησουν στον αγωνα?

naturalgiaourtaki
31-05-11, 19:48
εσυ ησουν στον αγωνα?

ναι ημουν και πολλα ατομα και απο δω που μιλησα κ εκει απογοητευτηκαν απ τα αποτελεσματα,αλλα λιγοι εχουν τα μπαλακια να το πουν....

giannis64
31-05-11, 19:49
κατά την γνώμη σου ποιος αδικήθηκε?

hlias102
31-05-11, 19:50
Ρε φίλε μπορει κατά τη γνώμη σου να ήταν άλλος καλύτερος αλλά ο τρόπος που το λες απαξιώνει τον Γιατζόγλου και αφήνει αιχμές ότι το αποτέλεσμα δεν ήταν δίκαιο.Είναι σωστό αυτό?

naturalgiaourtaki
31-05-11, 19:54
κατά την γνώμη σου ποιος αδικήθηκε?

κατηγορια Μen SuperBody:Μηλιάδης Παύλος και κατηγορια Μen Athletic:Βούκας Βασίλης... αυτοι κατ εμε επρεπε να παρουν την πρωτη θεση...

naturalgiaourtaki
31-05-11, 19:55
Ρε φίλε μπορει κατά τη γνώμη σου να ήταν άλλος καλύτερος αλλά ο τρόπος που το λες απαξιώνει τον Γιατζόγλου και αφήνει αιχμές ότι το αποτέλεσμα δεν ήταν δίκαιο.Είναι σωστό αυτό?

αποψη μου ρε φιλε κρατα και συ τη δικη σου,εγω οτι ειδα το γραφω και αυτοι αγωνιζονται χρονια και αυτοι κοπιαζουν αλλα δε κερδισαν την πρωτη θεση

giannis64
31-05-11, 19:58
κατηγορια Μen SuperBody:Μηλιάδης Παύλος και κατηγορια Μen Athletic:Βούκας Βασίλης... αυτοι κατ εμε επρεπε να παρουν την πρωτη θεση...


την απαντηση για τον πολυ καλο αθλητη μιαλιαδη την εδωσε σε ποστ πιο πανο ο γιαννης ο αναγνωστου που ηταν κριτης αλλα και φιλος του. ο παυλος κατεβηκε με καλες μαζες αλλα ηταν εμφανος πισω σε γραμμωση. και οπως θα ξερεις, αν ξερεις, σε αυτες τις κατηγοριες παιζει μεγαλο ρολο το ποσο κομενος εισαι.

επανερχομαι για το δευτερο...

Muscleboss
31-05-11, 19:58
Σας παρακαλώ να σταματήσει αυτη η συζήτηση,χαλάτε το τοπικ. Εντάξει είπατε τη γνώμη σας, αλλά τα αποτελέσματα τα κρίνει αναγνωρισμένη επιτροπή.

ΜΒ

sTeLaKoS
31-05-11, 20:11
Σταματης Κωστας: 1ος Μen SuperBody



25908

25907

25906


Μηλιάδης Παύλος : 2ος Μen SuperBody





25912

25911

25910

25909


Η super body είχε μεγάλο ενδιαφέρον.
Ο Κώστας Σταμάτης σε απίστευτη φόρμα, καλύτερος από τη περασμένη βδομάδα στην Αθήνα, κατάφερε να κερδίσει τον Μηλιάδη Παύλο, έναν αντίπαλο με φοβερό καλούπι και συμμετρία!

giannis64
31-05-11, 20:16
μερικές Φώτο από την κατηγορία master όπου η αθλητές δείχνουν να το χαίρονται!

26036

26035

26034

26033

26032

giannis64
31-05-11, 20:22
Masters Fitness: 1ος Τζιλόπουλος Γιώργιος (νο45)





2604126040260392603826037

Muscleboss
31-05-11, 20:27
Ωραίες φωτογραφίες, όντως οι αθλητές δείχνουν να χαίρονται τη σκηνή και αυτό περνάει και στους θεατές, έτσι πρέπει :thumbup:

ΜΒ

giannis64
31-05-11, 21:56
Women:4 συμμετοχες





26066

26065

26064

26063


26067

giannis64
31-05-11, 21:59
Women Fitness: .........(no31)


26070

26069

26068

giannis64
31-05-11, 22:02
Women Performance: Συκιώτη Αγγελική (νο29)



26073

26072

26071
http://www.bodybuilding.gr/forum/images/styles/TotallyPro/misc/pencil.png

giannis64
31-05-11, 22:11
Women Athletic: Έφη Μάγιαρη (νο84)



26077

26076

26075

26074

giannis64
31-05-11, 22:15
Women Super Body (νο37)

26078

nikosbb
31-05-11, 23:12
πραγματικα ο μηλιδης ηθελε λιγο κοψιμο ακομα αλλα ηταν στην σωστη κατηγορια...ο σταματης πραγματικα το παιδι ηταν πολυ καλα κομμενος,με φλεβες κ κοντρες αλλα ηταν για μια κατηγορια κατω...κ αυτο δεν ειναι μονο η δικη μου γνωμη...ο ιδιος το ελεγε ξανα κ ξανα μεσα στα αποδυτηρια...κ ειχε νευριασει που τον ανεβασαν κατηγορια...αλλα εκει θα επαιζε με τον γιαντζογλου,οπου ηταν σε πολυ καλη φορμα...δυστηχως δεν μπορουν ολοι να ειναι ικανοποιημενοι με τα αποτελεσματα,οσο κ αν προσπαθουν οι διοργανωτες να μοιρασουν τα πραγματα...κ ο καλος κ σωστος αθλητης,η δικη μου αποψη,δεν ειναι μονο στους μυς αλλα κ στον χαρακτηρα...αυτο βεβαια το βλεπουν οσοι ειναι στα παρασκηνια κ σχηματιζουν την προσωπικη τους γνωμη για τον καθε αθλητη,οπου δεν εχει σχεση με την θεση κ το μεταλλιο...τωρα,ενα κυπελλο πανω,ενα μεταλλιο κατω,δεν λεει τιποτα...οποιος κυνηγαει μονο αυτα σε αυτο το αθλημα,ισως απογοητευτει...το κανεις για σενα κ εισαι νικητης οταν νοιωθεις οτι εκανες οτι καλυτερο μπορουσες κ εισαι ικανοποιημενος με τον εαυτο σου κ με το αποτελεσμα που εδειξες στον κοσμο...συγνωμη αν σας κουρασα...

TRIANTAFYLLOU
01-06-11, 00:15
πραγματικα ο μηλιδης ηθελε λιγο κοψιμο ακομα αλλα ηταν στην σωστη κατηγορια...ο σταματης πραγματικα το παιδι ηταν πολυ καλα κομμενος,με φλεβες κ κοντρες αλλα ηταν για μια κατηγορια κατω...κ αυτο δεν ειναι μονο η δικη μου γνωμη...ο ιδιος το ελεγε ξανα κ ξανα μεσα στα αποδυτηρια...κ ειχε νευριασει που τον ανεβασαν κατηγορια...αλλα εκει θα επαιζε με τον γιαντζογλου,οπου ηταν σε πολυ καλη φορμα...δυστηχως δεν μπορουν ολοι να ειναι ικανοποιημενοι με τα αποτελεσματα,οσο κ αν προσπαθουν οι διοργανωτες να μοιρασουν τα πραγματα...κ ο καλος κ σωστος αθλητης,η δικη μου αποψη,δεν ειναι μονο στους μυς αλλα κ στον χαρακτηρα...αυτο βεβαια το βλεπουν οσοι ειναι στα παρασκηνια κ σχηματιζουν την προσωπικη τους γνωμη για τον καθε αθλητη,οπου δεν εχει σχεση με την θεση κ το μεταλλιο...τωρα,ενα κυπελλο πανω,ενα μεταλλιο κατω,δεν λεει τιποτα...οποιος κυνηγαει μονο αυτα σε αυτο το αθλημα,ισως απογοητευτει...το κανεις για σενα κ εισαι νικητης οταν νοιωθεις οτι εκανες οτι καλυτερο μπορουσες κ εισαι ικανοποιημενος με τον εαυτο σου κ με το αποτελεσμα που εδειξες στον κοσμο...συγνωμη αν σας κουρασα...


αυτα όλα τα εχουμε σκευτεί πάρα πολυ αλλα παραπάνω δεν γίνετε τίποτε ήδη είναι αρκετές κατηγορίες που δεν υπάρχουν πουθενά τόσες και όσο και να προσπαθούν να κοροιδέψουν στον διαχωρισμό αυτό φαίνετε , εγω τον είχα πεί τον παύλο και μετα αν ήταν λίγο πιο κομμένος που ήταν εύκολο στην λεπτομέρεια έχανε , η στην υδατανθράκωση κατι δεν πήγε καλα γιατι όταν πατούσε έβγαζε και κόντρες στον τρικέφαλο , αλλα γενικα έδειχνε μαλακός , θα καθάριζε την μπουγάδα και θα έκανε και εύκολο το έργο των κριτών , γιατι έχει φανταστικό καλούπι με καθόλου αδυναμίες και έπεσε στην περίπτωση που ο κώστας σταμάτης έβγαζε σκόνη απο την ξεραίλα , γι αυτο και σ αυτήν την κατηγορία οι απόψεις των κριτών ήταν μοιρασμένες και δεν είχαν και ΄΄αδικο , άλλος έδωσε βάση σε συμμετρία καλούπι και άλλος εντυπωσιιάστηκε απο γράμωση και μυικότητα , δηλαδή ο ένας κέρδιζε στον γύρο της συμμετρίας και ό άλλος στα κομπάριζον , γι αυτο και λέμε κάθε αποτέλεσμα δεκτο και κολάει

εδω υπήρχαν κατηγορίες φίτνες , περφόρμανς , αθλέτικ , σούπερ μπόντυ , εξτρίμ μπόντυ , πόσες ακόμη να γίνουν δεν γίνετε να μπούν όλοι απο μια κατηγορία

και στο εξωτερικό να ξέρετε επειδη είναι το επίπεδο πιο ανεβασμένο θα μπορούσαν να καταταχτουν και διαφορετικα , δηλαδή ενας που δείχνει πολύς σε μια κατηγορία , έξω θα φαινόταν λίγος και πάντα λαμβάνουμε υπόψιν και τα κρητήρια διαχωρισμού της wff -international

S. KTISTAKIS
01-06-11, 01:05
Η μαγεια ενος αγωνα Σωματικης Διαπλασης ειναι ενα παζλ-γιορτη απο αθλητες που θα βγουν 1οι - 2οι - 9οι !

Το τι ηταν ο ενας η ο αλλος τι θεση πηρε η θα επρεπε να παρει ειναι μικροτητες που δεν πρεπει να ακουμπανε τους αθλητες (σε αυτους απευθυνομαι).Αφηστε τους δηθεν να λενε αυτο που ΝΟΜΙΖΟΥΝ !

Στην τελικη ειναι και θα βγουν ΑΚΥΡΟΙ εφοσον μονο η κριτικη επιτροπη ειναι ΑΡΜΟΔΙΑ για κριση !

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ: μαθετε τους κανονησμους - τις κατηγοριες - τα κριτηρια πριν δηλωσετε συμμετοχη σε εναν αγωνα αλλιως ειστε και ΕΣΕΙΣ ακυροι ξεστομηζοντας λογια του τυπου : δεν ηξερα, για αλλου ημουν αλλου με εβαλαν ,αξιζα κατι καλυτερο , με αδικησαν!

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΕΑΤΕΣ: απολαυστε το θεαμα υποστηρηξτε τους φιλους σας και ΑΠΟΔΕΧΤΗΤΕ το οποιο αποτελεσμα γιατι ειστε απλα αυτοι που κανετε την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ζημια η δινετε την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ χαρα στα μετα του αγωνα.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ:

1)Mπραβο στους διοργανωτες

2)Ολα τα αποτελεσματα ηταν λογικα απλα καποιοι αθλητες θα μπορουσαν να ειχαν καλυτερα πλασαρησματα εαν γνωριζαν τους κανονες.

3)Μπραβο στο κοσμο για το κλιμα που δημιουργησε

4)Σε γενικες γραμμες ολοι πηραν αυτο που ειχαν δωσει στο χρονο που ειχαν για να προετοιμαστουν (αθλητες-διοργανωτες) και πηραν την αναλογη αναγνωρηση.

nikosbb
01-06-11, 01:18
αυτα όλα τα εχουμε σκευτεί πάρα πολυ αλλα παραπάνω δεν γίνετε τίποτε ήδη είναι αρκετές κατηγορίες που δεν υπάρχουν πουθενά τόσες και όσο και να προσπαθούν να κοροιδέψουν στον διαχωρισμό αυτό φαίνετε , εγω τον είχα πεί τον παύλο και μετα αν ήταν λίγο πιο κομμένος που ήταν εύκολο στην λεπτομέρεια έχανε , η στην υδατανθράκωση κατι δεν πήγε καλα γιατι όταν πατούσε έβγαζε και κόντρες στον τρικέφαλο , αλλα γενικα έδειχνε μαλακός , θα καθάριζε την μπουγάδα και θα έκανε και εύκολο το έργο των κριτών , γιατι έχει φανταστικό καλούπι με καθόλου αδυναμίες και έπεσε στην περίπτωση που ο κώστας σταμάτης έβγαζε σκόνη απο την ξεραίλα , γι αυτο και σ αυτήν την κατηγορία οι απόψεις των κριτών ήταν μοιρασμένες και δεν είχαν και ΄΄αδικο , άλλος έδωσε βάση σε συμμετρία καλούπι και άλλος εντυπωσιιάστηκε απο γράμωση και μυικότητα , δηλαδή ο ένας κέρδιζε στον γύρο της συμμετρίας και ό άλλος στα κομπάριζον , γι αυτο και λέμε κάθε αποτέλεσμα δεκτο και κολάει

εδω υπήρχαν κατηγορίες φίτνες , περφόρμανς , αθλέτικ , σούπερ μπόντυ , εξτρίμ μπόντυ , πόσες ακόμη να γίνουν δεν γίνετε να μπούν όλοι απο μια κατηγορία

και στο εξωτερικό να ξέρετε επειδη είναι το επίπεδο πιο ανεβασμένο θα μπορούσαν να καταταχτουν και διαφορετικα , δηλαδή ενας που δείχνει πολύς σε μια κατηγορία , έξω θα φαινόταν λίγος και πάντα λαμβάνουμε υπόψιν και τα κρητήρια διαχωρισμού της wff -international

πραγματικα ειναι δυσκολο το εργο των κριτων ειδικα οταν υπαρχουν καλοι αθλητες πανω στην σκηνη...κ με πολλες λεπτομεριες που θα πρεπει να δουν κ να αποφασισουν...ειναι μια ευθηνη που δεν μπορουν να αναλαβουν πολλοι κ σιγουρα λιγοι θα ηθελαν να εχουν...

docmar
01-06-11, 07:46
Στη πρώτη φράση του Ηλία είναι η ουσία. Έχουμε συνηθίσει σε άλλες ομοσπονδίες να βλέπουμε junior 24-25 χρονών. Ολόκληροι άντρες είναι, όχι τζούνιορ....
Στη Nabba το όριο είναι 21, λογικό να μην έχουνε τρελές μάζες, είναι ακόμη παιδιά.

θα ηθελα να ξεκαθαρισω πως η αποψη που εγραψα ισχυει για ολες τις κατηγοριες, και εφηβων (εως 21) και ανδρων.

Blast
01-06-11, 11:15
Πραγματικά έτσι είναι.Άν σε νοιάζουν μόνο οι διακρίσεις και δεν αγαπάς αυτό που κάνεις, είσαι απο μόνος σου χαμένος.Δεν γίνεται να είναι όλοι ευχαριστημένοι με τις θέσεις που πήραν και στην τελική την άλλη φορά που θα κατέβουν να βελτιώσουν τις όποιες αδυναμίες έχουν.Υπομονή και επιμονή χρειάζεται.Θα ήθελα να κλείσω δείνοντας τα συγχαρητήρια μου στον φίλο Νταιαμά Νίκο για την συμμετοχή του.Συνέχισε την προσπάθεια παληκάρι!

bodystyle
01-06-11, 12:20
Λοιπόν, έχω τις φωτο από τον αγώνα (τουλάχιστον κάποιες καλές από κάθε κατηγορία
) αλλά μήπως να τελειώσει την παρουσίαση που κάνει η ομάδα του forum και μετά να τις ανεβάσω για να μην μπλέκονται οι κατηγορίες??
Υπάρχει ενδεικτικό υλικό σε βιντεο από όλο τον αγώνα και 1500 περίπου φωτο. ,οι οποιές δίνονται σε μια χαμηλή τιμή σαν πακέτο για όποιον ενδιαφέρεται.

giannis64
01-06-11, 12:24
βασιλη πιστευω πως σημερα εμεις θα εχουμε τελειωσει απο το ανεβασμα των φωτο. οποτε απο αυριο αν θες ανεβαζεις.

giannis64
01-06-11, 15:06
κατηγορια bodybuilding


26151

26150

26149

26148

26147

26146

26145

26153

26152

giannis64
01-06-11, 15:09
26156

26155

26154

26157

giannis64
01-06-11, 15:19
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ I-II BODYBOULDING



26158

26159

26160

26161

26162

26163

26164

26165

26166

26167

giannis64
01-06-11, 15:26
26168

26171


26169

26170

26177



26172

26173

26174

26175

26176
http://www.bodybuilding.gr/forum/images/styles/TotallyPro/misc/pencil.png

giannis64
01-06-11, 15:31
OVERALL


26184

26183

26182

26181

26180

26179

26178

NASSER
02-06-11, 08:27
Δίκαιοι ηταν και οι διαχωρισμοι των αθλητων και δίκαια τα αποτελέσματα.
Οτι κάποιοι θα μπορούσαν να πλασαριστούν σε καλύτερες θέσεις, ήταν καθαρά δικό τους θέμα στο πως έπρεπε να στηθούν στη σκηνή (να προβάλουν τα δυνατα σημεια τους και να κρύβουν τις αδυναμίες τους)
Απο τις φωτο, οσο μπορω να διακρινω, ήταν ωραιος ο χώρος και αυτο δρα θετικά στη ψυχολογία όλων.

Polyneikos
02-06-11, 08:35
Γιαννη και Στελιο σας ευχαριστουμε για την φωτογραφικη καλυψη του αγωνα.
Ουσιαστικα με τις φωτογραφίες από το Overall εξαντλήθηκε το υλικο που είχαμε ως ομαδα,οπότε όποιος εχει κατι να προσθεσει,πολυ ευχαριστως:thumbup:

Ο αγωνας ειχε μια ικανοποιητική προσεύλεση αθλητων,υπολογισα κοντα στους 70 βασει των φωτογραφιων,καποιοι αθλητες γνωστοί,αλλοι πιο καινουργιοι στο αθλημα,εδωσαν τον καλυτερο τους εαυτό.
Σιγουρα καποιοι αθλητες αν ειχαν τελειοποιησει την τακτική τους τις τελευταίες ημερες πριν τον αγωνα,θα βγαίναν και με καλύτερο φινιρισμα,αλλα αυτο είναι κατι που μπορεί να σου ξεφύγει ή να μην το ελέγξεις ,ειδικα στα πρωτα σου βηματα..
Συγχαρητηρια σε διοργανωτες,αθλητες και κοινο που στηριξαν τον αγωνα:thumbup:

giannis64
02-06-11, 12:21
Η βράβευση του Ηλία Τριανταφυλλου (μέλος της ΝΑΒΒΑ) στον Μr Ηellas 1970-71,Παρασκευα Αργυράκη


2620326202

giannis64
02-06-11, 12:26
Η βραβευση του πολυνεικη Φωτη πλευριτη και του Στελιου Κτιστακη


26204

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=26196&d=1307003528 (http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=26196&d=1307003528)

PowerMAN Miliadis Pavlos
02-06-11, 13:44
Γεια σας παιδιά και από μένα........θα ήθελα να ευχαριστήσω τους διοργανωτές για την καλή φιλοξενία και την τέλεια διοργάνωση:):):)!!!!Και επίσης τον Πρόεδρο Κ. Στράτο και τους σεβαστούς κριτές:bowdown::bowdown::bowdown:

Και θα ήθελα επίσης να σας παρακαλέσω να μην σχολιάζετε αρνητικά την κρίση των κριτών και τα αποτελέσματα του αγώνα γιατί η απόφαση τους είναι σεβαστή από όλους μας και πρέπει να είναι!!!!!!

Πολλοί για τον εαυτό τους θα νομίζουν ότι είναι αδικημένοι και όλοι θα ήθελαν να είναι στην πρώτη θέση αλλά παιδιά τη να κάνουμε μια είναι......οπότε ένας θα την πάρει :turtle::turtle::turtle:(ο καλύτερος)

Όλοι οι αθλητές έχουν κοπιάσει και όλοι έχουν ίδρωση :wcourt:άλλοι λιγότερο και άλλοι περισσότερο και όλο αυτό φαίνεται πάνω στην σκηνή....

Όπως και να έχει νομίζω ότι όλο αυτό πρέπει να τελειώσει

giannis64
02-06-11, 14:28
Παύλο συγχωρητήρια για το σκεπτικό σου, αλλά και την πολύ καλή εμφάνιση σου.:clap:

ελπίζουμε να σε δούμε και ακόμα πιο ψηλά μιας και έχεις τα φόντα!:toast:

david avramidis
02-06-11, 15:26
Γεια σας παιδιά και από μένα........θα ήθελα να ευχαριστήσω τους διοργανωτές για την καλή φιλοξενία και την τέλεια διοργάνωση:):):)!!!!Και επίσης τον Πρόεδρο Κ. Στράτο και τους σεβαστούς κριτές:bowdown::bowdown::bowdown:

Και θα ήθελα επίσης να σας παρακαλέσω να μην σχολιάζετε αρνητικά την κρίση των κριτών και τα αποτελέσματα του αγώνα γιατί η απόφαση τους είναι σεβαστή από όλους μας και πρέπει να είναι!!!!!!

Πολλοί για τον εαυτό τους θα νομίζουν ότι είναι αδικημένοι και όλοι θα ήθελαν να είναι στην πρώτη θέση αλλά παιδιά τη να κάνουμε μια είναι......οπότε ένας θα την πάρει :turtle::turtle::turtle:(ο καλύτερος)

Όλοι οι αθλητές έχουν κοπιάσει και όλοι έχουν ίδρωση :wcourt:άλλοι λιγότερο και άλλοι περισσότερο και όλο αυτό φαίνεται πάνω στην σκηνή....

Όπως και να έχει νομίζω ότι όλο αυτό πρέπει να τελειώσει
παυλο ειλικρινα θελω να σε συγχαρω μεσα απο την καρδια μου για αυτη σου την ξεχωριστη δηλωση...δεν το λεω ουτε επειδη εισαι φιλος μου ουτε και επειδη με εχεις βοηθησει απιστευτα στο να βελτιωθω κ να ασχοληθω με την σωματικη διαπλαση ακομη πιο ενεργα απο το παρελθον..ειλικρινα εβγαλες το καπελο σε ολους οσους διαβασαν τα λογια σου αυτα...πιστευω πως εμεις οι νεοτεροι αθλητες τετοιες σπουδαιες δηλωσεις πρεπει να τις φυλαμε σαν κόρη οφθαλμον ωστε να μας βοηθησουν να εξελιχτουμε ακομη περισσοτερο μελλοντικα...με αυτα σου τα ξεχωριστα λογια μου θύμησες μια μοναδική παροιμία την οποία ελεγαν οι αρχαιοι ημών πρόγονοι, ΝΟΥΣ ΥΓΙΗΣ ΕΝ ΣΩΜΑΤΙ ΥΓΙΗ ..!ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ..!

TRIANTAFYLLOU
02-06-11, 18:16
πολύ σωστα μίλησε ο παύλος , άλλωστε στο ββ οι αθλητές κρίνονται την μέρα του αγώνα και πολλες φορές μια λεπτομέρεια μπορεί να στοιχήσει μια θέση και ο καλύτερος αθλητής να είναι, αν σε μια μέρα δεν βρεθεί στην καλή του φόρμα μπορεί να χάσει κάποια θέση , ο παύλος αν ο αγώνας γινόταν 5 μέρες μετα μπορούσε άνετα να πάρει και το γενικό .

γι αυτο είπαμε σε κάποιες κατηγορίες τα αποτελέσματα κρίθηκαν στον πόντο , αλλα δεν γίνετε να βγούν όλοι πρώτοι και μεταξύ κορυφαίων αθλητών πάλι θα βγεί κατάταξη και πάλι ένας θα πάρει την πρώτη θέση :thumbup::thumbup::thumbup:

giannis64
03-06-11, 14:37
Men Athletic





http://www.youtube.com/watch?v=_pWCUKupXPs&feature=related

giannis64
03-06-11, 14:40
ενα βιντεο απο τις γυναικες.



http://www.youtube.com/watch?v=YCe2uAlweAA&feature=related

PowerMAN Miliadis Pavlos
03-06-11, 15:43
Παύλο συγχωρητήρια για το σκεπτικό σου, αλλά και την πολύ καλή εμφάνιση σου.:clap:

ελπίζουμε να σε δούμε και ακόμα πιο ψηλά μιας και έχεις τα φόντα!:toast:

:thumbup::thumbup::thumbup:

magdaline
04-06-11, 06:21
ενα βιντεο απο τις γυναικες.



http://www.youtube.com/watch?v=YCe2uAlweAA&feature=related
αυτό το βίντεο από τις γυναίκες εμένα πάντως μου προκάλεσε γέλιο.. στησίματα είναι αυτά; Συγχωράτε με. Ακόμα και εγώ που δεν ξέρω από bb πιο όμορφα θα έδειχνα το στήσιμο μου.:unsure:

anjelica
04-06-11, 08:44
αυτό το βίντεο από τις γυναίκες εμένα πάντως μου προκάλεσε γέλιο.. στησίματα είναι αυτά; Συγχωράτε με. Ακόμα και εγώ που δεν ξέρω από bb πιο όμορφα θα έδειχνα το στήσιμο μου.:unsure:

μην εισαι τοσο σιγουρη.....βγες πρωτα στη σκηνη να σε δουμε... ολες βγηκαν για πρωτη φορα,καναμε τα λαθοι μας θα τα διωρθοσουμε και θα μας βοηθησει αυτο το βιντεο πολυ..και εγω τα βλεπω με χαμογιελο.αλλα ευκολα τα λες απο το καναπε σου...κατσε πρωτα μηνες διατροφη,αεροβια 3 φορες τη μερα,και αλλες θυσιες...πρωτη φορα παντα δυσκολα ειναι..
φιλικα:welcome:

Polyneikos
04-06-11, 13:13
μην εισαι τοσο σιγουρη.....βγες πρωτα στη σκηνη να σε δουμε... ολες βγηκαν για πρωτη φορα,καναμε τα λαθοι μας θα τα διωρθοσουμε και θα μας βοηθησει αυτο το βιντεο πολυ..και εγω τα βλεπω με χαμογιελο.αλλα ευκολα τα λες απο το καναπε σου...κατσε πρωτα μηνες διατροφη,αεροβια 3 φορες τη μερα,και αλλες θυσιες...πρωτη φορα παντα δυσκολα ειναι..
φιλικα:welcome:

Θα συμφωνησω,οι αθλήτριες ειναι νεες στον χωρο.Ενα μαγιο όλοι φοραμε στην παραλία και εκθετουμε το σωμα μας,αλλα όταν πεφτουν οι προβολεις πανω σου και σε κοιτανε 500-1000 ζευγαρια ματια,εκ των οποιων αρκετοι γνωρίζεις ότι ειναι γνωστες του αθληματος και του χωρου ,αλλαζουν τα πραγματα.
Υπάρχει νευρικότητα,το αγχος του πρωταρη,ειναι ευκολο να κομπλαρεις και οι κινησεις σου να μην ειναι τοσο φυσικες.
Αντζελικα ημουν παρων όταν καποιος σε συμβουλευε στην Αθηνα να φανταστεις ότι εισαι στο δωματιο του σπιτιου σου και όχι στην σκηνη,για να αποβαλλεις το στρες,πιστευω να το θυμασαι;)

marvin
04-06-11, 15:07
μην εισαι τοσο σιγουρη.....βγες πρωτα στη σκηνη να σε δουμε... ολες βγηκαν για πρωτη φορα,καναμε τα λαθοι μας θα τα διωρθοσουμε και θα μας βοηθησει αυτο το βιντεο πολυ..και εγω τα βλεπω με χαμογιελο.αλλα ευκολα τα λες απο το καναπε σου...κατσε πρωτα μηνες διατροφη,αεροβια 3 φορες τη μερα,και αλλες θυσιες...πρωτη φορα παντα δυσκολα ειναι..
φιλικα:welcome:

Δεν νομιζω να πρεπει να δικαιολογησε και μονο που ειχες το θαρρος να βγεις να αναμετρηθεις με αλλες κοπελες..προσωπικη μου αποψη ...φτανει και περισευει.
Εδω καποιοι ντρεπονται να βαλουν φωτο τους σε κοινη θεα..ποσο μαλλον να ανεβουν σε σκηνη!!!!
Οντως απεξω απο το χορο πολλα τραγουδια μπορουμε να λεμε!!!!!Ας σκεφτει κσποιος τι θυσιες χρειαζεται ..τι κοπος και ιδρωτας..πεινα..και κουραση και μετα ισως να μπορεσει να αναλογιστει ποσο δυσκολο θα ηταν να βαλει τον εαυτο του εκει πανω.
Απο εμενα συγχαρητηρια για την εμφανιση σου στην Αθηνα..που ημουν εκει ,αλλα και για τις Σερρες!!!!:thumbup:
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Stella
04-06-11, 15:39
Συγχαρητήρια και από εμένα σε όλες τις κοπέλες!
Είναι εμφανές βέβαια ότι είναι αθλήτριες διαφορετικής κατηγορίας η καθεμία!

Το νουμερο 37 ποια είναι βρε παιδιά;;;Πωπωωωω...τούμπανο...πολύ καλή!!!Έχει άλλες συμμετοχές σε αγώνες; Πρώτη φορά τη βλέπω και το σώμα της δε φαίνεται για νέα στο χώρο!

Αντζέλικα συγχαρητήρια και προσωπικά!
Έχω την εντύπωση ότι στον αγώνα της Αθήνας ήσουν σε λίγο καλύτερη φόρμα. Βέβαια και σ΄αυτόν τον αγώνα ήσουν πολύ καλή, ειδικά το άνω σώμα "τα σπάει".
Αυτά τα γράφω όχι σαν κρίση, σε καμία περίπτωση, αλλά για να ρωτήσω ότι αν στον πρώτο αγώνα ήσουν όντως καλύτερη (και δεν είναι ιδέα μου), αυτό έχει να κάνει με την υδατανθράκωση πριν τον αγώνα και τα συναφή;

gym
04-06-11, 16:05
μην εισαι τοσο σιγουρη.....βγες πρωτα στη σκηνη να σε δουμε... ολες βγηκαν για πρωτη φορα,καναμε τα λαθοι μας θα τα διωρθοσουμε και θα μας βοηθησει αυτο το βιντεο πολυ..και εγω τα βλεπω με χαμογιελο.αλλα ευκολα τα λες απο το καναπε σου...κατσε πρωτα μηνες διατροφη,αεροβια 3 φορες τη μερα,και αλλες θυσιες...πρωτη φορα παντα δυσκολα ειναι..
φιλικα:welcome:

αντζελικα πολλα μπραβο για την προσπαθεια σου...οποιος δεν το εχει ζησει,μαζι σε αυτους κ εγω,απλα δεν μπορει να καταλαβει τι περνατε εκει πανω αλλα και πριν σε ολη την προετοιμασια...
καθε φορα σου ευχομαι και πιο βελτιωμενη και καλυτερη!:toast::toast::toast:

magdaline
04-06-11, 16:15
μην εισαι τοσο σιγουρη.....βγες πρωτα στη σκηνη να σε δουμε... ολες βγηκαν για πρωτη φορα,καναμε τα λαθοι μας θα τα διωρθοσουμε και θα μας βοηθησει αυτο το βιντεο πολυ..και εγω τα βλεπω με χαμογιελο.αλλα ευκολα τα λες απο το καναπε σου...κατσε πρωτα μηνες διατροφη,αεροβια 3 φορες τη μερα,και αλλες θυσιες...πρωτη φορα παντα δυσκολα ειναι..
φιλικα:welcome:

Βασικά δεν μίλησα για σένα, εσύ ήσουν πιο νορμάλ. Για την άλλη με τα χέρια αεροπλάνο λέω.

flexakis
04-06-11, 16:18
Οποιος δεν εχει ανεβει στην σκηνη,να μην κρινει εκ του ασφαλους!

gym
04-06-11, 16:23
Οποιος δεν εχει ανεβει στην σκηνη,να μην κρινει εκ του ασφαλους!

:thumbup::thumbup::thumbup:

magdaline
04-06-11, 16:24
Οποιος δεν εχει ανεβει στην σκηνη,να μην κρινει εκ του ασφαλους!
δεν χρειάζεται να ανέβω στη σκηνή, δεν το έχω και σκοπό άλλωστε. Την άποψή μου λέω διότι είμαστε forum εδώ. Δεν μπορεί όλα τα σχόλια να είναι για την προσπάθεια και μόνο, ούτε όλα να είναι με καλά λόγια, η προσπάθεια σεβαστή αλλά υποθέτω ότι σε αυτούς τους αγώνες το στήσιμο πάνω στη σκηνή είναι εξίσου σημαντικό.

Stella
04-06-11, 16:25
Βασικά δεν μίλησα για σένα, εσύ ήσουν πιο νορμάλ. Για την άλλη με τα χέρια αεροπλάνο λέω.

Noμίζω ότι όλοι καταλάβαμε ότι δε μιλούσες για την Αντζέλικα!!!:thumbup:

magdaline
04-06-11, 16:27
Noμίζω ότι όλοι καταλάβαμε ότι δε μιλούσες για την Αντζέλικα!!!:thumbup:
ε ναι ρε Στέλλα, ασε που μου φάνηκε ότι και η ίδια στο βίντεο παρατηρούσε τις υπόλοιπες.. και απορούσε.

flexakis
04-06-11, 16:53
δεν χρειάζεται να ανέβω στη σκηνή, δεν το έχω και σκοπό άλλωστε. Την άποψή μου λέω διότι είμαστε forum εδώ. Δεν μπορεί όλα τα σχόλια να είναι για την προσπάθεια και μόνο, ούτε όλα να είναι με καλά λόγια, η προσπάθεια σεβαστή αλλά υποθέτω ότι σε αυτούς τους αγώνες το στήσιμο πάνω στη σκηνή είναι εξίσου σημαντικό.
Οι καινουργιοι αθλητες ειναι σαν τα παιδακια στο δημοτικο.
Στο σπιτι το λενε νερακι το ποιημα,και μολις βγουνε στον κοσμο ''ξεχανε τα λογια τους''.

D.ANTONIADIS
04-06-11, 17:05
Οποιος δεν εχει ανεβει στην σκηνη,να μην κρινει εκ του ασφαλους!
:awesome::awesome::awesome::awesome::welcome:

Madd_Chadd
04-06-11, 17:50
Ολο αυτο γινεται για το ανοιγμα χεριων της Ματουλας........ααχαχαχαχαχαχαχα!!Η κοπελα ανεβηκε 1η φορα σε stage,αν νομιζει "καποια" οτι θα το εκανε καλυτερα επρεπε να ειναι εκει να το αποδειξει και να παρει καλυτερη θεση.Ολα τα υπολοιπα τα περναω στο ντουκου. ;)

magdaline
04-06-11, 18:01
Ολο αυτο γινεται για το ανοιγμα χεριων της Ματουλας........ααχαχαχαχαχαχαχα!!Η κοπελα ανεβηκε 1η φορα σε stage,αν νομιζει "καποια" οτι θα το εκανε καλυτερα επρεπε να ειναι εκει να το αποδειξει και να παρει καλυτερη θεση.Ολα τα υπολοιπα τα περναω στο ντουκου. ;)

Όχι και "κάποια". Χαλάρωσε. Μια κριτική έκανα, σε φόρουμ είμαστε. Δεν κρίνω κάτι προσωπικό, μια εμφάνιση κρίνω. Εσύ μη με κρίνεις προσωπικά, εξυπνάκια.

Stella
04-06-11, 18:11
Όχι και "κάποια". Χαλάρωσε. Μια κριτική έκανα, σε φόρουμ είμαστε. Δεν κρίνω κάτι προσωπικό, μια εμφάνιση κρίνω. Εσύ μη με κρίνεις προσωπικά, εξυπνάκια.

Aκριβώς! Και όλος αυτός ο ντόρος γίνεται επειδή γυναίκα κρίνει γυναίκα!

Αν ένας αντρας μέλος του forun έκρινε την εμφάνιση κάποιου αθλητη αρνητικά ότι πχ δεν του άρεσε η φόρμα που έπιασε ή το ποζάρισμά του θα γυρνούσατε όλοι σας και θα του λέγατε "τι λές ρε μεγάλε...ανεβα εσύ στη σκηνη αν έχεις κότσια" και τ'ετοια; Δε νομίζω!
Μια κριτική έγινε και το κάνετε θέμα!
Άλλωστε αυτοί που ανεβαίνουν στη σκηνή θα πρέπει να περιμένουν και τα καλά και τα αρνητικά σχόλια!

Qlim4X
04-06-11, 18:39
Για μενα το θεμα ειναι απλο.

Για να ανεβης και να σταθεις εκει πανω θελει κοτσια,παθος,πεινα και υδροτα. περα απο αυτα ομως θα πρεπει να ξερεις και να παρουσιαζεις τον εαυτο σου, να κριψεις τις ατελιες και να προβαλεις τα προτεριματα σου.

ειναι αμαρτα να βλεπεις αθλητες να καταβαλουν τετοια προσπαθια και να ξεχνανε το ποζαρισμα που ειναι μερος ολου αυτου. οκ δεκτο το ανχος ολοι το εχουν τις προτες φορες, αλλα σε μερικα ατομα δεν υπαρχει αυτο (ποζαρισμα). το ββ δεν ειναι καλιστια. ειναι αγωνας και σκληρος

το να ανεβης στην σκηνη το κανει ο οπιοσδιποτε. το να σταθεις ομως αξιοπρεπος απετοι ολο το πακετο. και οταν εισαι πανω εισαι ετοιμος να δεχθεις την κριτικη την ητα αλλα και την νικη.

και θα ερθει και η δικια μου ωρα να κριθω και θα δεχτω τα σχολια οπιουδιποτε. αλλα θα ξερω οτι εγω εκανα οτι μπορουσα και δεν αρκεστικα ποτε στα λιγα.

οσο για την ajelika εχω να της πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ γιατι σταθικε αξιοπρεπος σε 3 αγωνες για προτι τις φορα και γνωριζο οτι εχει καταβαλη μεγαλη προσπαθια αλλα και αντιμετοπισε καθε εμποδιο που τις βγηκε. (χαλασμενο παπουτσι :green: ):clap: