PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine UpTake-System (Reflex Nutrition)



SUBAS
10-02-11, 17:32
ειναι το πρωτο ποστ που ανεβαζω...αν δεν εχω ψαξει σωστα..μην με κραξετε :P
λοιπον αυτη η κρεατινη ειναι φορμουλα αν καταλαβα σωστα!!ειναι μονουδρικη με δεξτροζη..σκεφτομαι να την παραγγειλω!!και αν γινεται να μου πειτε επειδη ειναι φορμουλα πως θα κανω το φωρτομα και αν μπορω να της βαζω μεσα και την πρωτεινη...

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20955&d=1297348275 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20955&d=1297348275)


Serving Amount
Amount per 28g serving of Reflex Creapure Creatine Uptake System
Energy: 78 Kcal
Carbohydrates: 19g
Protein: 0g
Fat: 0g
Creapure Creatine: 5000mg (5g)
Malic Acid: 1000mg (1g)
Magnesium: 75mg
Sodium Chloride: 100mg

COBRA_STYLE
10-02-11, 17:35
ειναι το πρωτο ποστ που ανεβαζω...αν δεν εχω ψαξει σωστα..μην με κραξετε :P
λοιπον αυτη η κρεατινη ειναι φορμουλα αν καταλαβα σωστα!!ειναι μονουδρικη με δεξτροζη..σκεφτομαι να την παραγγειλω!!και αν γινεται να μου πειτε επειδη ειναι φορμουλα πως θα κανω το φωρτομα και αν μπορω να της βαζω μεσα και την πρωτεινη...


Serving Amount
Amount per 28g serving of Reflex Creapure Creatine Uptake System
Energy: 78 Kcal
Carbohydrates: 19g
Protein: 0g
Fat: 0g
Creapure Creatine: 5000mg (5g)
Malic Acid: 1000mg (1g)
Magnesium: 75mg
Sodium Chloride: 100mg
δεν χρειαζεται να κανεις φορτωμα με αυτην!δεν ειναι καθαρη....να την βαζεις στο ποστ!

sobral
10-02-11, 18:32
ειναι το πρωτο ποστ που ανεβαζω...αν δεν εχω ψαξει σωστα..μην με κραξετε :P
λοιπον αυτη η κρεατινη ειναι φορμουλα αν καταλαβα σωστα!!ειναι μονουδρικη με δεξτροζη..σκεφτομαι να την παραγγειλω!!και αν γινεται να μου πειτε επειδη ειναι φορμουλα πως θα κανω το φωρτομα και αν μπορω να της βαζω μεσα και την πρωτεινη...


Serving Amount
Amount per 28g serving of Reflex Creapure Creatine Uptake System
Energy: 78 Kcal
Carbohydrates: 19g
Protein: 0g
Fat: 0g
Creapure Creatine: 5000mg (5g)
Malic Acid: 1000mg (1g)
Magnesium: 75mg
Sodium Chloride: 100mg

όχι μαζί και τα δύο. Πρώτα αυτό κ μετά από 15-20' την πρωτείνη (whey) ή φαγητό κανονικό. Το καθένα θέλει διαφορετικό περιβάλλον για να απορροφηθεί.

Senereison
10-02-11, 19:14
Πάντα την κρεατίνη όταν έχεις προπόνηση θα την παίρνεις λίγα λεπτά πριν την γυμναστική τις μέρες όμως ,που δεν έχεις σου προτείνω να την παίρνεις το πρωί για καλύτερα επιθυμητά αποτελέσματα.

COBRA_STYLE
10-02-11, 19:15
Πάντα την κρεατίνη όταν έχεις προπόνηση θα την παίρνεις λίγα λεπτά πριν την γυμναστική τις μέρες όμως ,που δεν έχεις σου προτείνω να την παίρνεις το πρωί για καλύτερα επιθυμητά αποτελέσματα.
η συγκεκριμενη δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο για πριν!εαν ηταν καθαρη τοτε ναι,αλλα αυτη δεν ειναι

Senereison
10-02-11, 19:19
Ναι απλά δεν το είπα γιατί τα προϊόντα της reflex πωλούνται στο e-shop του forum

sobral
10-02-11, 19:44
φόρμουλα κρεατίνης με δεξτρόζη πριν την προπόνηση?? απότομη αύξηση ινσουλίνης και μετά γρήγορη πτώση. Πριν χρειάζεσαι σταδιακή απελευθέρωση ενέργειας κάτι που το συγκεκριμένο δεν κάνει. Γι αυτό και άμα δεις οι γνώστες όταν ψάχνουν για pre-workout συμπλήρωμα κοιτάνε να μην έχει υδατάνθρακα και ειδικά sugars. Αυτο που προτείνεις είναι λάθος! πιστεύω ότι εδώ είμαστε για να δίνουμε σωστές συμβουλές και να ανταλλάσουμε απόψεις ανεξάρτητα του τι πουλάει το ε-shop ή ο οποιοσδήποτε χορηγός. φιλικά.

SUBAS
10-02-11, 21:09
ευχαριστω παιδια..κατι ακομα...δηλαδη με αυτην την κρεατινη δεν μπορω να κανω φωρτομα...το πρωι μπορω να την βαλω στο μπλεντερ μαζι με κουακερ-πρωτεινη??μπορω να την χρησιμοποιω κατα την διαρκεια της προπονηση???

Polyneikos
10-02-11, 21:34
Πάντα την κρεατίνη όταν έχεις προπόνηση θα την παίρνεις λίγα λεπτά πριν την γυμναστική τις μέρες όμως ,που δεν έχεις σου προτείνω να την παίρνεις το πρωί για καλύτερα επιθυμητά αποτελέσματα.


η συγκεκριμενη δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο για πριν!εαν ηταν καθαρη τοτε ναι,αλλα αυτη δεν ειναι


Ναι απλά δεν το είπα γιατί τα προϊόντα της reflex πωλούνται στο e-shop του forum

Ακυρο το ποστ σου και δημιουργει λαθος εντυπωσεις.Το καθε συμπλήρωμα με μια ορθολογικη χρήση εχει αποτελεσμα,με λαθος χρήση δεν εχει.Τα προιοντα του e-shop είναι εγνωσμενης αξίας λόγω των εταιρων που τα παραγουν,δεν ειναι καλα επειδη απλα τα δίνει το e-shop.

SUBAS
10-02-11, 21:42
εσυ πολυνικε που εισαι και administrator κατι θα ξερεις παραπανω..μπορεις να μου απαντισεις στα ερωτηματα για αυτο το συμπλιρωμα;σε ευχαριστω!!

giannis64
10-02-11, 21:45
μπορεις να την παρεις ανετα μετα την προπονηση σου και στο πρωινο σου.

Polyneikos
10-02-11, 21:51
εσυ πολυνικε που εισαι και administrator κατι θα ξερεις παραπανω..μπορεις να μου απαντισεις στα ερωτηματα για αυτο το συμπλιρωμα;σε ευχαριστω!!


Kαλα,το ότι είμαι administrator δεν σημαινει ότι εχω αποψη και για όλα:green::green:
Κατ΄αρχην μονο και λόγω της δεξτρόζης,ξεχνα το φόρτωμα.Αποτομες εκκρισεις ινσουλίνης 4-5 φορες την ημερα δεν ειναι και ότι καλύτερο.
Ετσι κι αλλιως το φόρτωμα τεινει να ξεπεραστει ως πρωτόκολλο από την συνειδηση των αθλουμενων,αν και καποιες εταιρίες το προτείνουν ακομα..
Προσωπικα θα έπαιρνα 5 γρ μετα την προπόνηση και μόνοΚατόπιν τουτου μπορείς να φτιαξεις και το σεηκερ της πρωτεινης σου και να την πιεις..Αν είσαι στο κυνηγι και δεν μπορείς να το κανεις ετσι,ριχτα σε ενα σεηκερ όλα μαζι,πιες στα μετα την προπόνηση και θα παρουν τον δρόμο τους.το πρωι λίγο πριν το πρωινο τις ημερες των ρεπό σου.....:toast:

beefmeup
10-02-11, 21:56
:thumbup:

ναι ρε παιδες,μην κολατε με το θεμα του e shop..

η κρεατινη αυτη ειναι φορμουλα που περιεχει καθαρη κρεατινη(δεν υπαρχει "βρωμικη",οπως ουτε πρωτεινη υπαρχει "καθαρη" η μη),μαζι με υ/ες κ συνπαραγοντες για αφομοιωση,κ ειναι για ποστ η το πρωι τις οφ μερες.

καπου απο πανω,γραφτηκε οτι την κρεατινη την περνεις πριν την προπονα,αλλα καλυτερα να την περνουμε μετα..
κ αυτο δεν εχει να κανει με το e shop:green::green::green:
απλα ετσι γινεται καλυτερη χρηση της.
εγω τουλαχιστον χρονια τωρα μετα την περνω,με καλα αποτελεσματα.

SUBAS
10-02-11, 21:58
ωραια ευχαριστω γιαννη64!!καταλαβα πολυνικε!!να παρω και μια καθαρη 250γρ για να κανω και το φορτωμα??κολλαω στο φωρτομα γιατι ολοι το λενε και θελω να δοκιμασω!! :D και να περνω 5γρ καθαρη πριν προπονηση και αλλα 5γρ καθαρη το βραδυ πριν πεσω για υπνο;και το πρωι-μεταπροπονιτικα να περνω αυτην την φορμουλα!!ελπιζω να μην κουραζω με τις ερωτησεις.πρωτη φορα 8α παρω κρεατινη!καταλαβαινετε..

SUBAS
10-02-11, 22:04
ευχαριστω beefmeup!!!και κατι αλλο τι εννοεις λεγοντας "ειναι για ποστ η το πρωι τις οφ μερες"

beefmeup
10-02-11, 22:06
ευχαριστω beefmeup!!!και κατι αλλο τι εννοεις λεγοντας "ειναι για ποστ η το πρωι τις οφ μερες" κανει για σαββατοκιριακα που δεν θα πηγαινω γυμναστηριο?

κοιτα εχω παρει κατα καιρους διαφορες φορμουλες τετοιου τυπου..

το φορτωμα που θες να κανεις το κανεις αφοβα κ με αυτην εδω ομως.
θα περνεις 2 δοσεις την μερα για 5 μερες,που θα σου δινουν συνολο 10γρ κρεατινης(5+5)..
την μια το πρωι,κ την αλλη μετα την προπονα.

αυτο,κ μετα μενεις στη μια δοση μετα την προπονα,κ τις οφ μερες μονο το πρωι.
κ γω το ιδιο εκανα παντα..

κ εισαι κομπλε.

giannis64
10-02-11, 22:10
ωραια ευχαριστω γιαννη64!!καταλαβα πολυνικε!!να παρω και μια καθαρη 250γρ για να κανω και το φορτωμα??κολλαω στο φωρτομα γιατι ολοι το λενε και θελω να δοκιμασω!! :D και να περνω 5γρ καθαρη πριν προπονηση και αλλα 5γρ καθαρη το βραδυ πριν πεσω για υπνο;και το πρωι-μεταπροπονιτικα να περνω αυτην την φορμουλα!!ελπιζω να μην κουραζω με τις ερωτησεις.πρωτη φορα 8α παρω κρεατινη!καταλαβαινετε..

οχι. η την μια η την αλλη. οχι 2 διαφορετικες μαζι.

SUBAS
10-02-11, 22:30
καταλαβα giannis64!!beefmeup θα κανω αυτο που λες αφου το εχεις δοκιμασει και δουλευει!!θα κανω και αυτο που ειπε ο πολυνικος πιο πανω για την πρωτεινη!!

GEORGE2226
12-03-14, 17:05
Την έχει χρησιμοποιησει κανείς τελευταία? Θέλω να την πάρω σε έναν μηνα μαζί με την instant whey pro της reflex και θα βάζω ξεχωριστά λευκινη και βήτα αλανινη