PDA

Επιστροφή στο Forum : Instant Whey Deluxe (Reflex)



Titanium
10-02-11, 23:59
Instant Whey Deluxe is The Best Tasting Whey Protein Available


42460

Instant Whey Deluxe is a variant of Instant Whey, probably the most highly respected whey protein in the UK today. The Deluxe variant focuses on flavour and we are confident that you will agree that it is simply the best tasting whey protein product you can buy today. This has been achieved by using the very best and most expensive ingredients available such as real freeze dried strawberry puree for our strawberry flavour and the richest, darkest, cocoa for an amazing chocolate experience and real banana for Banoffee! Make no mistake, Instant Whey Deluxe is by far the best tasting whey protein shake you’ll ever experience.

Amount Per Servings:
Per 25g:
Energy: 401kJ/87kcal
Protein: 18g
Carbohydrates: 3.3g
of which sugars: 1.7g
Fat: 1.1g
of which saturates: 0.5g
monounsaturates: 0.3g
polyunsaturates: 0.2g
Fibre: <0.2g
Sodium: 88mg

Digestive Enzymes (Digezyme): 40mg
Probiotics (LactoSpore): 50,000,000 spores

Per 100g:
Energy: 1604kJ/349kcal
Protein: 72g
Carbohydrates: 13g
of which sugars: 6.6g
Fat: 4.3g
of which saturates: 2g
monounsaturates: 1.3g
polyunsaturates: 0.8g
Fibre: <0.5g
Sodium: 350mg

Digestive Enzymes (Digezyme): 160mg
Probiotics (LactoSpore): 200,000,000 spores

Typical Amino Acid profile for Whey Protein (mg per 100g of protein)

Essential Amino Acids:
Isoleucine: 6400
Leucine: 10,600
Lysine: 9600
Methionine: 2200
Phenylalanine: 3000
Threonine: 6700
Trytophan: 1400
Valine: 5900

Conditionally Essential Amino Acids:
Arginine: 2100
Cysteine: 2200
Glutamine: 18,100
Histidine: 1700
Proline: 5500
Tyrosine: 2600

Nonessentail Amino Acids:
Alanine: 5000
Aspartic Acid: 11.000
Glycine: 1400
Serine: 4600

Other Ingredients:
Preferentially selected protein blend (Whey Protein (Ultra filtered Whey Protein Concentrate, Cross Flow Micro Filtered Whey Protein Isolate), Muscle Drive (Peptide Bonded Glutamine (derived from wheat protein) Hydrolysed Whey Protein (degree of hydrolysis 30%), Milk Protein, Natural Colouring (Alkalized Cocoa Powder), Thickener (Carboxymethyl Cellulose), Emulsifier (Soya Lecithin), Flavouring, Digezyme Enzyme Complex (Amylase, Protease, Cellulase, Lactase, Lipase), Artificial Sweeteners (Acesulfame K, Sucralose), Lactospore Probiotics (Bacillus Coagulans).

Contains milk, gluten, and soya (from soya lecithin).

Απ'οτι λεν στην σηγκεκριμενη εχουν επικεντροθει στην γευση και τη εχουν κανει καλητερη απο την instant....
Τωρα ποσο καλητερη μπορει να ειναι δεν ξερω μιας και η απλη ειναι παρα πολυ καλη.Ειναι και στην ιδια τιμη απλα εχουν κατεβασει κατα 8% την περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη...σηγα τα αυγα:green:.....Τι λετε???

COBRA_STYLE
11-02-11, 00:02
τσιμπα την φιλε!!

Nosblos
11-02-11, 00:03
τσιμπα την φιλε!!

+1.0000!!
:thumbup:

Titanium
11-02-11, 00:04
τσιμπα την φιλε!!

Ναι μαλον θα την δοκιμασω:toast:...Αλλα δεν την άνοιξα την αξιολόγηση γιατί θέλω ντε και καλα να την παρω ρε συ...Ετσι για να υπάρχει:green:

COBRA_STYLE
11-02-11, 00:06
Ναι μαλον θα την δοκιμασω:toast:...Αλλα δεν την άνοιξα την αξιολόγηση γιατί θέλω ντε και καλα να την παρω ρε συ...Ετσι για να υπάρχει:green:
ασε τα πολλα πολλα και παρτην το συντομοτερο γιατι κ εγω μονο Instant παιρνω:green:

Titanium
11-02-11, 00:09
ασε τα πολλα πολλα και παρτην το συντομοτερο γιατι κ εγω μονο Instant παιρνω:green:
Γιατι ειπαν οτι θα εξαντλιθει???:P:green:
Ναι ομως οχι deluxe:green::green::green::P

sobral
11-02-11, 00:09
είναι αρκετά πιο κάτω απο την instant. Αυτή είναι 72% ενώ η άλλη 80%. δεν βρίσκωω λόγο να μην πάρεις την instant αφου σου αρέσει κιόλας. (το λέω γιατί σε πολλούς δεν αρέσει η γεύση της instant). μια χαρά πάντως η reflex σε όλα της :thumbup:

Titanium
11-02-11, 00:12
είναι αρκετά πιο κάτω απο την instant. Αυτή είναι 72% ενώ η άλλη 80%. δεν βρίσκωω λόγο να μην πάρεις την instant αφου σου αρέσει κιόλας. (το λέω γιατί σε πολλούς δεν αρέσει η γεύση της instant). μια χαρά πάντως η reflex σε όλα της :thumbup:

E καλα αμα ειναι να πεινουμε την πιο νόστιμη πρωτεΐνη του κοσμου οπως λεν χαλάλι και τα 8%:green:

Vassilis_X
11-02-11, 01:49
προτιμω να κανει δουλεια........ και οχι τοσο πολυ η γευση της.. εδω μικροι πιναμε πολυ απο εδω μεσα την αηδια το μουρουνελαιο που ηταν σιροπι..

sobral
11-02-11, 02:31
προτιμω να κανει δουλεια........ και οχι τοσο πολυ η γευση της.. εδω μικροι πιναμε πολυ απο εδω μεσα την αηδια το μουρουνελαιο που ηταν σιροπι..

:thumbup::thumbup: συμφωνώ...δυστυχώς πολλοί δίνουν πολύ σημασία στη γεύση (οκ να πίνεται δεν λέω αλλά μην δίνουμε περισσότερη σημασία απ'όσο πρέπει) κ έτσι πολλές εταιρείες (ονόματα μη λέμε:green:) έχουν γίνει ζάμπλουτες προσφέροντας μόνο ωραία γεύση και αμφιβόλλου ποιότητος σκευάσματα. σε αυτές δεν περιλαμβάνεται η reflex. Γνώμη μου πάντα.:)

primordial
11-02-11, 12:06
E καλα αμα ειναι να πεινουμε την πιο νόστιμη πρωτεΐνη του κοσμου οπως λεν χαλάλι και τα 8%:green:

+1...:green:

Αν την συγκρίνουμε με το κλασσικό παράδειγμα γευστικής πρωτεΐνης Myofusion, έχει καλύτερο προφιλ συνολικά, δηλαδή λιπαρά, υδατ. αλλά και περιεκτικότητα πρωτεΐνης. Τσίμπα την λοιπόν και πές μας αν ανταποκρίνεται στο κομμάτι της γεύσης....


προτιμω να κανει δουλεια........ και οχι τοσο πολυ η γευση της.. εδω μικροι πιναμε πολυ απο εδω μεσα την αηδια το μουρουνελαιο που ηταν σιροπι..

Δεν το καταλαβαίνω..... πω΄ς περιμένεις δηλαδή να δουλέψει η πρωτεΐνη....???? Το redbull το καταλαβαίνω, περιμένεις να σου δώσει φτερά, αλλά η πρωτεΐνη...????


:thumbup::thumbup: συμφωνώ...δυστυχώς πολλοί δίνουν πολύ σημασία στη γεύση (οκ να πίνεται δεν λέω αλλά μην δίνουμε περισσότερη σημασία απ'όσο πρέπει) κ έτσι πολλές εταιρείες (ονόματα μη λέμε:green:) έχουν γίνει ζάμπλουτες προσφέροντας μόνο ωραία γεύση και αμφιβόλλου ποιότητος σκευάσματα. σε αυτές δεν περιλαμβάνεται η reflex. Γνώμη μου πάντα.:)

Μην είστε τόσο hardcore.... η γνώμη μου είναι ότι όταν η λήψη συμπληρωμάτων γίνεται μέρος της καθημερινότητάς σου, καλό θα ήταν να τα προσαρμόζεις σε αυτήν και να μην ξενερώνεις την ώρα και την στιγμή που τα χρησιμοποιείς...... Δεν λεω να είναι μοναδικό κριτήριο η γεύση, αλλά τουλάχιστον σε εμένα παίζει τον ρόλο της και φυσικά δεν λέω να είναι τίγκα στις ζαχαρούλες και τα διάφορα μανταζούνια για να είναι λές και τρώς κρέπα...... Αυτα... και περιμένω review για την συγκεκριμένη....:welcome::welcome:

Titanium
11-02-11, 13:09
+1...:green:

Αν την συγκρίνουμε με το κλασσικό παράδειγμα γευστικής πρωτεΐνης Myofusion, έχει καλύτερο προφιλ συνολικά, δηλαδή λιπαρά, υδατ. αλλά και περιεκτικότητα πρωτεΐνης. Τσίμπα την λοιπόν και πές μας αν ανταποκρίνεται στο κομμάτι της γεύσης....



Δεν το καταλαβαίνω..... πω΄ς περιμένεις δηλαδή να δουλέψει η πρωτεΐνη....???? Το redbull το καταλαβαίνω, περιμένεις να σου δώσει φτερά, αλλά η πρωτεΐνη...????



Μην είστε τόσο hardcore.... η γνώμη μου είναι ότι όταν η λήψη συμπληρωμάτων γίνεται μέρος της καθημερινότητάς σου, καλό θα ήταν να τα προσαρμόζεις σε αυτήν και να μην ξενερώνεις την ώρα και την στιγμή που τα χρησιμοποιείς...... Δεν λεω να είναι μοναδικό κριτήριο η γεύση, αλλά τουλάχιστον σε εμένα παίζει τον ρόλο της και φυσικά δεν λέω να είναι τίγκα στις ζαχαρούλες και τα διάφορα μανταζούνια για να είναι λές και τρώς κρέπα...... Αυτα... και περιμένω review για την συγκεκριμένη....:welcome::welcome:
+100000000:thumbup::toast:

sobral
11-02-11, 13:53
+100000000:thumbup::toast:

καλό είναι να μην συγκρίνετε ανόμοια πράγματα. Η muofusion είναι μπλέντ πολλών πηγών ενώ αυτή ορού γάλακτος. Άλλη η χρήση της μίας και άλλη της άλλης.Κ εκτός αυτό πάντα τα μπλέντ είναι γευστικά πιο ωραία. Έπειτα λογικά ο φίλος παραπάνω όταν εννοεί να κάνει δουλειά εννοεί να παίρνει το ποσοστό πρωτείνης που χρειάζεται χωρίς πρόσθετους υδατάνθρακες ή λίπη (εγώ τουλάχιστον πρωτείνη παίρνω μόνο για να συμπληρώνω τα γεύματα μου και να φτάνω το 1,8-2γρ ανα κιλό βάρους,τπτ παραπάνω).Τέλος, δεν μου έχει τύχει ποτέ κάποια πρωτείνη να μην πίνεται και έχω δοκιμάσει πολλές. :)

deluxe
16-02-11, 02:06
Ποια απο τις 3 γευσεις λετε να ειναι η καλυτερη; Την εχει δοκιμασει κανεις; Ενταξει η διαφορα πρωτεϊνης ανα σκουπ ειναι μικρη, στα 1,8γρ. Οποτε βαζεις λιγο παραπανω απο scoop και εισαι καλυμενος. Βγαζει και κοντα στα 90 servings.

deluxe
30-11-11, 17:53
Εχουμε κανενα νεο; Θα χτυπησω 8 κουτια, γιατι τα βρισκω σε πολυ καλη τιμη! Την εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις απο γευση και διαλυτοτητα;


Muscle Drive (Peptide Bonded Glutamine (derived from wheat protein), Thickener (Carboxymethyl Cellulose), Emulsifier (Soya Lecithin), Artificial Sweeteners (Acesulfame K, Sucralose)

Contains milk, gluten, and soya (from soya lecithin). Αυτα ειναι καλα;;

deluxe
05-12-11, 02:48
Βοηθηστε με βρε παιδακια μου, και αυριο θελω να κανω την παραγγελια..

Goofonly
05-12-11, 02:51
Βοηθηστε με βρε παιδακια μου, και αυριο θελω να κανω την παραγγελια..

έλα ναι, πολύ καλή μου βγήκε, άρπα την :toast:

deluxe
05-12-11, 03:51
Ποια γευση πηρες;

Anithos
05-12-11, 09:43
Ποια γευση πηρες;

ποια γευση ,και αναλυσε μας περισσοτερα ,γευση ,διαλυτοτητα κλπ

bab13
28-03-12, 23:35
ξερετε τι παιζει με την προτεεινη ?

just chris
13-12-12, 00:10
αλλο ενα θεμα που αδρανοποιηθηκε.
η συγκεκριμενη λεει βασιζεται στη γευση,καλη ποιοτητα αλλα στοχευει πολυ στη γευση.
εχουμε δοκιμασει?τι γινεται τοσο καλη ειναι η γευση οσο λεει?

mercy_
13-12-12, 00:33
αλλο ενα θεμα που αδρανοποιηθηκε.
η συγκεκριμενη λεει βασιζεται στη γευση,καλη ποιοτητα αλλα στοχευει πολυ στη γευση.
εχουμε δοκιμασει?τι γινεται τοσο καλη ειναι η γευση οσο λεει?

Κοιτα για την συγκεκριμενη δεν ξερω να σου πω...αλλα η ριφλεξ φημιζεται για την φραουλα της......τωρα οι γευσεις ειναι γουστα

liveris
13-12-12, 00:42
η σοκολατα δεν ειναι για τους γλυκατζιδες εχει πιο ουδετερη γευση..

mercy_
18-12-12, 15:22
η σοκολατα δεν ειναι για τους γλυκατζιδες εχει πιο ουδετερη γευση..

:thumbup::thumbup:

panos_positive
21-01-13, 23:57
Παιδιά μια ερώτηση!Ένα σκουπ από δαύτη πόσα γραμμάρια πρωτείνης βγαζει??? :unsure:

ελμερ
22-01-13, 00:24
Πανο το γραφει στην αρχη του θεματος στα στοιχεια της...16 γραμμαρια πρωτεινης απ τα 25 του scoop.....:welcome:

COBRA_STYLE
22-01-13, 00:35
18 δινει.

ελμερ
22-01-13, 00:37
Εχεις δικιο....το διαβασα και μεχρι να το γραψω το ξεχασα.....:welcome:

Anithos
23-01-13, 09:19
για πες μας και πως την βλεπεις σαν πρωτεινη ,εντυπωσεις, γιατι ενδιαφερομαι.

panos_positive
24-01-13, 18:29
Οκ ναι ,έχετε δίκιο παιδιά..Απλά δε παίρνω συμπληρώματα (αν και ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη) και δεν ήξερα καν πόσα gr χωράει το σκουπ :(

deluxe
26-01-13, 16:54
Οι πρωτεϊνες απο reflex γιατι εχουν αυξηθει τοσο πολυ, ειδικα στον πορτογαλο;