PDA

Επιστροφή στο Forum : Για ποιο λογο ξεκινησατε να γυμναζεστε?



PMalamas
11-02-11, 00:25
Πειτε ολοι για ποιο λογο ξεκινησατε να γυμναζεστε την πρωτη φορα.
Τι ειναι αυτο λοιπον που μας εκανε να ξεκινησουμε καποιο αθλημα, γυμναστηριο, τρεξιμο, η πολεμικη τεχνη κλπ

Titanium
11-02-11, 00:31
Νομίζω υπάρχει ήδη ένα παρόμοιο τοπικ.....:unsure:

lef
11-02-11, 00:32
στανταρ υπαρχει
απλως θελει ξεθαμα:green:

PMalamas
11-02-11, 00:40
Δεν ειναι απλο θεμα παιδια ειναι δημοσκοπιση..
υπαρχει κατι παρομοιο αλλα ρωταει γιατι ξεκινησατε να κανετε ΒΒ.
αυτο εδω ειναι κατι πιο γενικο..

Titanium
11-02-11, 00:43
Δεν ειναι απλο θεμα παιδια ειναι δημοσκοπιση..
υπαρχει κατι παρομοιο αλλα ρωταει γιατι ξεκινησατε να κανετε ΒΒ.
αυτο εδω ειναι κατι πιο γενικο..

Α οκ και εγω αυτο έλεγα....Δεν είχε βγει η δημοσκόπηση οταν ποσταρα:toast:

Titanium
11-02-11, 00:47
Τα 6 πρώτα....:green:

PMalamas
11-02-11, 00:51
Τα 6 πρώτα....:green:

με τι σειρα? εμενα προταρχικος μου στοχος ειναι ο ογκος:)
μετα ερχονται και αλλα..

Titanium
11-02-11, 00:59
με τι σειρα? εμενα προταρχικος μου στοχος ειναι ο ογκος:)
μετα ερχονται και αλλα..
+1:thumbup:
Εγώ τα έβαλα έτσι.....
ΟΓΚΟΣ
ΔΥΝΑΜΗ
ΕΚΡΗΞΗ
ΓΡΑΜΜΩΣΗ
ΑΝΤΟΧΗ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑ

naturale
11-02-11, 01:09
+1:thumbup:
Εγώ τα έβαλα έτσι.....
ΟΓΚΟΣ
ΔΥΝΑΜΗ
ΕΚΡΗΞΗ
ΓΡΑΜΜΩΣΗ
ΑΝΤΟΧΗ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑ

να μπω επιτελους στα ρουχα μου:turtle::turtle:

γραμμωση

αυτοπεπηθεση

PMalamas
11-02-11, 01:13
αυτα τα ρουχα με εχουν καψει κι εμενα..
εχω αφησει στην ακρη πολλα προην αγαπημενα..

naturale
11-02-11, 01:15
αυτα τα ρουχα με εχουν καψει κι εμενα..
εχω αφησει στην ακρη πολλα προην αγαπημενα..

εχω κατι τζιν....
29-32

τωρα ειμαι 34

αντε να δουμεεεεεεεεεε

Eddie
11-02-11, 01:36
Εγω πριν 10 χρονια ξεκινησα να γυμναζομαι γιατι απλα "η γυμναστικη κανει καλο".Δεν ειχα τοτε στοχο τον πρωταθλητισμο,ουτε και ηξερα οτι θα καταληξω να λατρευω τα βαρη.

PMalamas
11-02-11, 01:44
εχω κατι τζιν....
29-32

τωρα ειμαι 34

ναι τα 32 εχουν πεθανει καιρο τωρα..

αντε να δουμεεεεεεεεεε


Εγω πριν 10 χρονια ξεκινησα να γυμναζομαι γιατι απλα "η γυμναστικη κανει καλο".Δεν ειχα τοτε στοχο τον πρωταθλητισμο,ουτε και ηξερα οτι θα καταληξω να λατρευω τα βαρη.

Αρα ξεκινησες για υγεια..γενικα

Eddie
11-02-11, 01:47
Αρα ξεκινησες για υγεια..γενικα

Ε στα 12-13 πολυ που με ενοιαζε η υγεια,λες και ηξερα εγω τι γινεται!!Με ειδε ενας προπονητης,μου λεει θες να ξεκινησεις στιβο?και ειπα ναι.αφου το ποδοσφαιρο δε μου αρεσε και δε μου αρεσει,λεω ας δοκιμασω..

Krokodeilakias
11-02-11, 03:20
Είναι προφανές νομίζω......

ΓΙΑ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑ...............

naturale
11-02-11, 09:48
Αρα ξεκινησες για υγεια..γενικα

ναι ακριβως

υγεια,
γραμμωση
αδυνατισμα
αντοχη

steg
11-02-11, 10:01
Εγώ γράφτηκα πρώτη φορά σε γυμναστήριο για πλάκα και για να χαζεύω γκόμενες αλλά μετά από λίγο έπεσε στα χέρια μου εντελώς τυχαία ένα τεύχος του Musclemag και είδα ότι υπάρχει κάτι παραπάνω στην προπόνηση με βάρη... Οχι ότι θεωρώ το συγκεκριμένο περιοδικό τοπ για το άθλημα, απλά του δίνω κρέντιτ για την αρχική παρακίνηση.

Jumaru
11-02-11, 10:03
Νους υγιής εν σώματι υγιεί
Το 'ωραίο' ως έννοια επεκτείνεται σε όλους τους τομείς οπότε και στο σώμα. Νομίζω αυτοί είναι οι λόγοι που με οδήγησαν στο σιδεράδικο :P

Pavlos17
11-02-11, 15:27
γραφτηκα με την παρεα μου για να πηγαινουμε που και που να περναμε την ωρα μας.μετα απο 1-2 μηνες,που φυσικα σταματησαν ολοι :green: εγω παρεμεινα και εκανα μονος μου,και παραλληλα μαθενοντας περισσοτερα πραγματα..δεν περιμενα να αγαπησω τα βαρη :toast: ψηφισα ογκο γιατι αυτο με ενδιαφερει κυριως.

1)ογκος
2)δυναμη
3)γραμμωση
4)υγεια

:toast:

PMalamas
11-02-11, 15:31
το εχω παθει κι εγω αυτο κανα 2 φορες..

D.ANTONIADIS
11-02-11, 15:41
I PLAY BASKETBALL AND I START POWER TRAINING[1987] AFTER 23 YEARS[2010] I BE CHAMP.:welcome:

marvin
11-02-11, 23:31
Γιατι ηθελα να δοκιμασω τα ορια μου!!!!Μεχρι που μπορω να φτασω και τι μπορω να καταφερω πανω στο σωμα μου!!!!!

PMalamas
11-02-11, 23:36
πιστευεις οτι εχεις καταφερει να τα πλησιασεις μεχρι σημερα?

Dreiko
11-02-11, 23:42
βασικα ψηφισα

1)δυναμη
2)ογκο
3)αντοχη

αλλα τα μαχητικα σπορ και τις πολεμικες τεχνες τις ξεκινησα για δυο λογους..πρωτον και κυριοτερον γουσταρα τρελα!!!!!και δευτερον γιατι μεχρι το γυμνασιο ειχα φαει μαπες και με ειχανε κλεψει με την απειλη μαχαιριου 3 φορες...(ναι το ξερω...ημουνα πολυ φλωρος:rolf::green::green::green:)...αυτα απο μενα...

PMalamas
11-02-11, 23:51
μπραβο για την αλλαγη λοιπον...

Dreiko
12-02-11, 00:00
μπραβο για την αλλαγη λοιπον...

http://www.clicksmilies.com/s1106/aktion/action-smiley-033.gifhttp://www.clicksmilies.com/s1106/aktion/action-smiley-033.gifhttp://www.clicksmilies.com/s1106/aktion/action-smiley-033.gif

marvin
12-02-11, 00:06
πιστευεις οτι εχεις καταφερει να τα πλησιασεις μεχρι σημερα?

Οχι,πιστευω πως εχω δρομο ακομα και χαιρομαι γιαυτο γιατι ενω πιστευα πως τα ξερω ,τελικα εχουν μεγαλυτερη αποσταση απο εμενα.
:turtle::turtle:
Στο τι μπορω να καταφερω πανω μου εχω παρει σιγουρα μια ιδεα!!:)

Manos1989
12-02-11, 01:22
Για μένα τα πράγματα είναι 100% ξεκάθαρα....
Ξεκίνησα αποκλειστικά και μόνο για αδυνάτισμα και με -70 κιλά πλέον σκέφτομαι τη γράμμωση και τον όγκο :P
Σίδερα 4life!!!

Eddie
12-02-11, 01:24
Για μένα τα πράγματα είναι 100% ξεκάθαρα....
Ξεκίνησα αποκλειστικά και μόνο για αδυνάτισμα και με -70 κιλά πλέον σκέφτομαι τη γράμμωση και τον όγκο :P
Σίδερα 4life!!!

Εσυ ρε παλιοπαιδο δε βαζεις καμια φωτο να δωσεις λιγο θαρρος και σε αλλους!!Αμα φτιαξεις ενα θεμα,προβλεπω να γινεται sticky :clap:

Manos1989
12-02-11, 01:47
Εσυ ρε παλιοπαιδο δε βαζεις καμια φωτο να δωσεις λιγο θαρρος και σε αλλους!!Αμα φτιαξεις ενα θεμα,προβλεπω να γινεται sticky :clap:

χιχι μπορεί να κάνω κανένα θέμα με φωτο πριν και μετά αλλά ντρέπομαι για το πριν.....its ugly dude :green:

Eddie
12-02-11, 01:58
χιχι μπορεί να κάνω κανένα θέμα με φωτο πριν και μετά αλλά ντρέπομαι για το πριν.....its ugly dude :green:

Φιλε,περασμενα ξεχασμενα!!!Το θεμα ειναι πως εισαι τωρα..για μενα αξιζει να γινει στικυ η περιπτωση σου οπως και η περιπτωση του littlejohn.

tasos2
12-02-11, 03:25
Εγω για δυναμη γιατι με πειραζανε στο σχολειο:green:

lila_1
12-02-11, 11:22
Στα πέντε μου γιατί με πήραν οι γονείς μου και με ρίξαν στην πισίνα με το ζόρι.
Στα 6 μου συνειδητοποίησα ότι τελικά γούσταρα!(και συνέχισα)

Στα 14 γιατί είχα γίνει νταρντανομωρό

Στα 18 γιατί γούσταρα το γυμναστή:green:

gmalamos
12-02-11, 11:46
Στα πέντε μου γιατί με πήραν οι γονείς μου και με ρίξαν στην πισίνα με το ζόρι.
Στα 6 μου συνειδητοποίησα ότι τελικά γούσταρα!(και συνέχισα)

Στα 14 γιατί είχα γίνει νταρντανομωρό

Στα 18 γιατί γούσταρα το γυμναστή:green:

Θεα!!

eri_87
12-02-11, 14:50
Αν τα πάρω από την αρχή....
Στα 8 μου ξεκίνησα καράτε (με τον αδερφό μου) κ έκανα για 3-4χρόνια γιατί μου άρεσε
Στα 11 μου έκανα λίγο καιρό ενόργανη (κορδέλα) για παρέα σε μια φίλη
Στα 14-16 μου έκανα στίβο (λίγο απόλα) +λίγα βάρη για παρέα σε φίλη αρχικά, αλλά μετά μάρεσε (κ όπως είπε κ η Λίλα μάρεσε ο γυμναστής!-ήταν σταλήθεια κίνητρο...:P).
Στα 20 έκανα λίγους μήνες στο γυμναστήριο της σχολής (ναι, ναι, είχαμε γυμναστήριο!) για σύσφιξη
Στα 21 πάλι 6μηνο σε γυμναστήριο (τελείως λάθος, δεν είχα ιδέα)

Και ψήφισα σύμφωνα με την πιο συνειδητοποιημένη απόφαση... Στα 22 αποφάσισα να ασχοληθώ συστηματικά για
1) Να φανούν οι κοιλιακοί :green:
2) Γράμμωση-Σύσφιξη
3) Υγεία σε σώμα κ πνεύμα

Ο στίβος τελικά μάρεσε πολύ, αν είχα τη δυνατότητα θα έκανα όπως τότε στίβο-βάρη σε συνδιασμό.

humanoid
12-02-11, 16:01
Ογκο κ Δυναμη

Γενικα να παρω τα πανω μου

PMalamas
12-02-11, 23:28
χιχι μπορεί να κάνω κανένα θέμα με φωτο πριν και μετά αλλά ντρέπομαι για το πριν.....its ugly dude :green:

φιλε να μη ντρεπεσαι να εισαι περηφανος γι αυτο που εκανες!:thumbup:

Pain
18-02-11, 23:34
για δυναμη, αντοχη, υγεια σε σωμα και πνευμα

Kolorizos
19-02-11, 01:24
στην αρχη για μια γκομενα αλλα μετα μονο για την παρτη μου

magdaline
28-03-11, 00:31
γιατί εκείνη τη περίοδο έψαχνα για δουλειά και δεν έβρισκα(δν είχα τι να κανω)
γιατί ήθελα να μπαίνω σε όμορφα σικάτα ρούχα
γιατί γούσταρα να ιδρώνω και να θερίζω τους δρόμους τρέχοντας!
και τέλος, για να χω την υγειά μ, να μεγαλώσω στο μέλλον τ παιδιά μ;)

PMalamas
28-03-11, 00:59
γιατί εκείνη τη περίοδο έψαχνα για δουλειά και δεν έβρισκα(δν είχα τι να κανω)
γιατί ήθελα να μπαίνω σε όμορφα σικάτα ρούχα
γιατί γούσταρα να ιδρώνω και να θερίζω τους δρόμους τρέχοντας!
και τέλος, για να χω την υγειά μ, να μεγαλώσω στο μέλλον τ παιδιά μ;):clap::clap::clap:

:thumbup::thumbup:

GrigorisKots
22-01-12, 20:09
για ογκο
2) αυτοπεποιθηση που ειναι για εμενα απο τα σημαντηκοτερα και γιατι θελω να ξεχωριζω απο το πληθος xaxaxaxaxa:P:P

vaggan
22-01-12, 20:48
ειχα δει το σωμα του γιωργου του καπετανακη σε φωτογραφηση με την ελενη πετρουλακη και το ζηλεψα ειπα τοτε μεσα μου αυτος ειναι διαφορετικος εχει μυες αλλα δεν ειναι αντιαισθητικοι(και επιπλεον κραταει και αγκαλια την πετρουλακη:green:)ετσι ξεκινησε η πορεια μου στα βαρη απο διασημους με ενεπνευσε ο βαν νταμ για τους ιδιους λογους καλογυμνασμενος χωρις υπερβολες και τα καλυτερα μωρα στα ποδια του:turtle::turtle:

mitsoulas
23-01-12, 12:21
Ο βασικος λογος που ξεκινησα το γυμναστηριο πρυν πολλα χρονια ηταν ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΟΣΑΣΤΑΝ/ΔΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ
μετα ομως στην πορεια και αφου ειχε περασει αρκετος χρονος ΓΙΑ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑ καθως και ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΗ , ΓΙΑ ΕΥΕΞΙΑ.
Οσο περνουσε ο καιρος προσθετα και αυτα ΓΙΑ ΓΡΑΜΜΩΣΗ , ΓΙΑ ΔΥΝΑΜΗ , τωρα στο γυμναστηριο παω εκτος απο τους παραπανω λογους και για αυτους ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΟΥΣ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ και τελος ΣΥΣΦΙΞΗ. Αλλα δεν ξεχνω οτι ξεκινησα το γυμναστηριο μονο για αυτο που εγραψα στην αρχη.

lila_1
23-01-12, 12:40
Ο βασικος λογος που ξεκινησα το γυμναστηριο πρυν πολλα χρονια ηταν ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΟΣΑΣΤΑΝ/ΔΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ

Έλα ρε μίτσουλα, τώρα είχα τη κουβέντα σου με την ελληνική γραμματική...σου στέλνει τα φιλιά της :turtle:

SOSTARAS
23-01-12, 12:45
εγω ξεκινησα να βλεπω τον εαυτο μου να αλλαζει οταν πηγα ειδικεσ δυναμεισ και μου αρεσε αυτο και ετσι συνεχισα δεν ξερω σε ποια κατηγορια ανηκω ........αλλα παιζω και μπαλα και παω για τρξιμο μονοσ μου ....μαλλον μου αρεσει η γυμναστικη !!!!:P:P

spartan77
23-01-12, 12:55
θυμαμαι τον εαυτο μου σε ηλικια 13-14 χρονων να δουλευω οικοδομη με τον πατερα μου περιστασιακα (ειδικα καλοκαιρια που δεν ειχα σχολειο) και οταν μ αφηνε στο μαγαζι να καθαρισω και να κλεισω το εκανα γρηγορα αυτο γιατι ειχα βρει μια πατεντα κ εβαζα τις σκαλωσιες στην μεση του μαγαζιου κ εκανα μονοζυγο-διζυγο και καμψεις!οποτε εκλεινα γρηγορα για να μη με διακοψει κανεις!:green:

δεν ξερω πως μου ρθε αυτη η εμπνευση,αλλα μ αρεσε ολο και πιο πολυ οσο το εκανα!!!
αρα μ αρεσε και μ αρεσει η προπονηση !!!

vaggan
23-01-12, 13:03
θυμαμαι τον εαυτο μου σε ηλικια 13-14 χρονων να δουλευω οικοδομη με τον πατερα μου περιστασιακα (ειδικα καλοκαιρια που δεν ειχα σχολειο) και οταν μ αφηνε στο μαγαζι να καθαρισω και να κλεισω το εκανα γρηγορα αυτο γιατι ειχα βρει μια πατεντα κ εβαζα τις σκαλωσιες στην μεση του μαγαζιου κ εκανα μονοζυγο-διζυγο και καμψεις!οποτε εκλεινα γρηγορα για να μη με διακοψει κανεις!:green:

δεν ξερω πως μου ρθε αυτη η εμπνευση,αλλα μ αρεσε ολο και πιο πολυ οσο το εκανα!!!
αρα μ αρεσε και μ αρεσει η προπονηση !!!εσυ αδικηθηκες στην οικοδομη με τετοια συμπερασματα μαθηματικος επρεπε να γινεις:green::turtle:

spartan77
23-01-12, 13:09
εσυ αδικηθηκες στην οικοδομη με τετοια συμπερασματα μαθηματικος επρεπε να γινεις:green::turtle:

:rolf::rolf::rolf::rolf:
εκανα μαθηματικες εξισωσεις αναμεσα στα σετς! :P

mitsoulas
23-01-12, 13:34
Έλα ρε μίτσουλα, τώρα είχα τη κουβέντα σου με την ελληνική γραμματική...σου στέλνει τα φιλιά της :turtle:
:lol::lol: Συγγνωμη αλλα ειμαι ανορθογραφος προσπαθω για το καλυτερο συνεχως αλλα επειδη δεν θυμαμαι εχω αρχισει να ξεχναω και λογω βιασυνης πεφτω σε ορθογραφικα λαθη. :wave:

tasos2
26-01-12, 11:21
εσυ αδικηθηκες στην οικοδομη με τετοια συμπερασματα μαθηματικος επρεπε να γινεις:green::turtle:

:rolf::rolf:

Mpozos
26-01-12, 14:37
εγω απαντησα τα πρώτα 4, και ενα 5ο γιατί το απολαμβάνω μάγκες! γουσταρω τρελα.

lonsdale
17-03-12, 00:17
Για να κοπαναω κοσμο αρχικα,στην συνεχεια μου αρεσε η αλλλαγη της εμφανισης μου και κολλησα με τα βαρη-διατροφες

Abdala Shamma
10-09-12, 11:11
Εγω παλι ξεκίνησα γιατί είχα ακμή και μ είπανε πως πρέπει να γυμνάζομαι για κανα δύο μήνες και να προσέχω λίγο την διατροφή μ το έκανα μ άρεσε είδα αλλαγές στο σώμα μ και το πήρα μετά στα σοβαρά (ιδικά στην διατροφή ) τώρα αντι για διο μήνες το κάνω εδώ και 2 χρόνια και θα συνεχίσω να το κάνω φυσικά :thumbup:

TheWorst
10-09-12, 11:41
Καταλαθος πατησα γιατι ζηλεψατε σωμα αλλου και το ΑΛΛΟ που λεει .. χαχα .. Ειναι multipile choise μαλλον.. Στην αρχη ειχα μπει γιατι δεν ειχα τι να κανω.. :P

panakos
10-09-12, 17:06
ξεκινησα γιατι απλα γουσταρα τα βαρη.....μετα καταλαβα οτι ειναι υγεια!!:thumbup:

billy89
10-09-12, 17:53
Ψήφισα για παρέα σε φίλο και για να βελτιωθώ σε σχέση με τους γύρω μου, αν και κανένα από τα δύο δεν είναι ακριβές. Όντως ξεκίνησα γυμναστήριο παρέα με ένα φίλο μου που ήδη πήγαινε, ήταν και της ηλικίας (16) και ήθελα να βελτιωθώ.

Το bodybuilding όμως το ανακάλυψα από τότε που άλλαξε διεύθυνση και χαρακτήρα το γυμναστήριο που πήγαινα και μάθαμε κι εμείς τι είναι αυτό το άθλημα τέλος πάντων και έτσι πορώθηκα. Πριν από αυτό βολόδερνα στο γυμναστήριο γιατί ποτέ δεν είχαμε κανέναν να μας δείξει...

Txc
12-09-12, 13:51
για να χασω κιλα αρχικα...
μετα το ειδα αλλιως το πραγμα...
γενικα ειμαι τυπος των ακρων...
αν με χαλαει κατι, θα το ισοπεδωσω, θα τα καταστρεψω ολα...
αν μου αρεσει κατι, τα δινω ολα και παθιαζομε...
ε τωρα μου αρεσει το γυμναστηριο...