PDA

Επιστροφή στο Forum : Sida Cordifolia (CNP)



Michaelangelo
11-02-11, 18:33
Ελπίζω να μην φάω κράξιμο ότι έχει ξανα-ανοιχτεί καθώς ούτε με google search δεν βρήκα.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=21027&stc=1&d=1297456352


CNP Professional Sida Cordifolia:
CNP Professional Sida Cordifolia is a natural way to simple fat loss! By stimulating the Central Nervous System, CNP Professional Sida Cordifolia gives you more energy to activate your calorie burn. CNP Professional Sida Cordifolia also has anti-inflammatory properties and has been studied as a anti-cancer supplement. CNP Professional Sida Cordifolia is a great way to a healthy body!

CNP Professional Sida Cordifolia is a natural herb that contains naturally occurring ephedrine alkaloids, which act as a stimulant on the body's central nervous system,causing more energy to be used. Ephedrine alkaloids have been the basis for the most popular, effective fat loss formulas of all time and have been used as an aid to assist in the reduction of bodyfat.

Sida Cordifolia has also be used when energy levels are low as pre workout boost and is suitable for men and women.

Directions
Take 1 tablet twice per day for the first week, then increase the dose to two tablets taken twice per day.
Ideally take tablets with food and do not take before going to sleep.
Warnings: Do not use if subject to IOC drug testing, using MAO inhibitor medication (Anti-depressants), have high blood pressure, heart disease, thyroid or prostrate condition and if pregnant or lactating. If in any doubt please consult a medical practitioner.

Serving Amount
Per 2 tablets:
Sido Cordifolia Extract (standardized at 8% alkaloids): 300mg

Michaelangelo
11-02-11, 18:38
Αρχίζω με το δικό μου πρώτο feedback:

Το Σίντα το έπαιρνα στον όγκο για ενέργεια. Τώρα που άρχισα γράμμωση κάτι παραπάνω από 2 βδομάδες. Μονο 2 βεβαια γιατί άρχισα Mιτοτροπιν και μετά τι χρήση θα ξαναχρησιμοποιήσω Σίντα! Και αυτό γιατί σε αυτό το διάστημα έχασα πάνω από 4 κιλά! Δηλαδή έχανα κατά μέσο ορο 2 κιλά την εβδομάδα. Αν και έτσι κι αλλιώς τα πρώτα κιλά είναι πάντα εύκολα, δεν είναι αμελητέα ποσότητα!

Ο τρόπος που το χρησιμοποιούσα είναι παρακάτω:

1. Συνδυασμός με 2 φορες την εβδομάδα με αερόβια αθλήματα (Τρίτη 1 ώρα εξοντωτικού floorball και 1 ώρα ποδόσφαιρο και Πέμπτη μια ώρα εξοντωτικού floorball). Σε αυτές τις μέρες (αερόβιας) προσπαθούσα να το κάνω σαν υποκατάστατο του ΕCΑ βάζοντας ασπιρίνη και καφείνη, με επιτυχία πιστεύω. Δυστυχώς πολλές φορες, με τι καφεΐνη την ακούω καλά!

2. Διατροφή χαμηλή σε υδατάνθρακα (όχι μηδαμινή καθώς δεν το πάω τέτοιο σύστημα) και υψηλή σε πρωτεΐνη. Έπαιρνα υδατάνθρακα σχεδόν αποκλειστικά από ντομάτα, πράσινα λαχανικά, άντε και από μερικές άλλες ατασταλίες, όπως κάνα παγωτό (το οποιο έχω φτιάξει εγώ και είναι χωρίς ζάχαρη και με ελαχιστη φρουκτόζη) κάνα βραδυ με ταινία με τι γυναικα. Επίσης μια φορα την εβδομάδα έτρωγα ότι γούσταρα, το αυστηρό πρόγραμμα διατροφής ίσχυε για μόλις 6 μέρες τι βδομάδα ;)

3. Τις κανονικές ημέρες έπαιρνα 2 κάψουλες το πρωί και 2 πριν την προπόνα. Τις ημέρες αερόβιας έπαιρνα 2 το πρωί και 3 πριν την αερόβια (άσχετα αν μετά είχα και προπόνα), τις περισσότερες κάνοντας το ECA (ας πούμε) όπως περιέγραψα πάνω.


Ίσως αν έκανα και κανονική αερόβια να είχα ακόμα καλύτερα (δεν το έχω ως στόχο το πιο γρήγορο βεβαια), αλλα δυστυχώς λόγω ότι έχω περιοστίτιδα κνήμης με αποτρέψανε από κάτι τέτοιο. Τώρα βέβαια έχω αρχίσει και τάι-μποξ, οπότε αναμαίνω να δω εξελίξεις.

Περιμένω και των αλλωνών τα feedbacks! :green: :toast: