PDA

Επιστροφή στο Forum : Diet Whey (PHD)



kipseli7
11-02-11, 23:26
PhD Diet Whey™ slow release protein matrix

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=21028&stc=1&d=1297456597


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=21029&stc=1&d=1297456607



Containing Whey Protein Concentrate, Milk Protein Concentrate and Soya Protein Isolate,
PhD Diet Whey™ provides the fast-acting protein sources to assist lean muscle
building, but also the slow-release protein sources to help keep hunger at bay during your busy
working day.

No added Sugar or Maltodextrin

A drink that claims to aid with the reduction of body fat and enhancement of muscle
tone should not contain simple sugars, it’s a contradiction in terms. There are a
variety of high-protein diet powders on the market that contain good protein sources, but
then spoil it by using dextrose or maltodextrin as the carbohydrate source.

PhD “Enduragrain™” Low-GI(1) slow burning carbohydrate formulation

PhD use Enduragrain™ from Waxy Barley, a unique and innovative “first to the
market” Low GI carbohydrate source, derived from the finest UK barley crop. A low-GI (1) carbohydrate source.
Due to the uniquely low GI (1) of Enduragrain™, Diet Whey™ will provide enough protein,
carbohydrates, fibre and essential fats to ensure satiety for up to 3-4 hours, perfect for
athletes intent on improving performance and appearance.
Also featured in Diet Whey™:

PhD iso-tone 4™- A vital athlete-support system containing antioxidants, fat-loss agents and EFA’s:

+ L Carnitine: An amino acid that is essential to the metabolising of body fat

+ CLA: Used worldwide to support fat-loss and provide vital support to a restricted-calorie diet.

+ Green Tea Extract: A strong anti oxidant to assist with the thermogenic effect of Diet
Whey.

+ Essential Fatty Acids: For optimum health, vitality and weight-loss.

When used in conjunction with a healthy diet and effective exercise regime,
Diet Whey MRP may:

+ Assist lean muscle growth
+ Help speed up fat-loss
+ Provide satiety



Παιδια αγορασα αυτη αλλα εχω μια ερωτηση την εχει δοκιμασει κανενας διοτι νομιζω οτι δεν διαλυεται σωστα ειναι αμμωδες κ λιγο λαδερη
ΛΟγικα απο τα ελαια που εχει αλλα να ειναι αμμωδες με καλο κουνημα δεν ειναι παραξενο?

beefmeup
12-02-11, 13:22
οταν λες αμμωδης,κ οτι δεν διαλυεται σωστα πως το εννοεις δλδ??
σου σβολιαζει πολυ δλδ?

αρκετες σκονες πρωτεινης που εχω δοκιμασει,εχουν μια αμμωδη υφη,κ αφου τις κουνησεις,κ καμια φορα σου αφηνουν κ μια αναλογη επιγευση οπως αυτη της νουτρισπορτ..
αυυτη εδω αποτι ειδα εχει μεσα κ φυτικες ινες,οποτε μπορει να οφειλετε κ εκει η υφη αυτη που λες..

για το λαδερη που λες,εχεις δικιο οτι οφειλετε στα λιπαρα που εχει μεσα.

kipseli7
12-02-11, 14:50
Φιλε μου καλημερα ευχαριστω για την απαντηση,,
οχι δεν σβολιαζει απλα ειναι αμμωδης εννοω λιγο πιχτη και πολυ απλα μου φαινεται περιεργο επειδη εχω χρησιμοποιησει μονο της ΟΝ και της REFLEX τις πρωτεινες wheyy που γινονται νερακι :P
Οποτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα σωστα?

beefmeup
12-02-11, 14:55
Οποτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα σωστα?

μπα οχι αν εννοεις αυτο,κομπλε εισαι..:thumbup:

ειναι λογικο να ειναι πιο πηχτη μιας κ δεν ειναι σαν τις αλλες που ανεφερες οι οποιες ειναι πιο "καθαρες" στα συστατικα τους,χωρις να εχουν αλλα προσθετα οπως αυτη εδω..

σε ολες τις σκονες που υπαρχουν αρκετα συστατικα μεσα,θα το συναντησεις αυτο με το μιγμα που θα σου βγαινει λιγο πιο παχυρευστο..

lila_1
12-02-11, 15:17
αρκετες σκονες πρωτεινης που εχω δοκιμασει,εχουν μια αμμωδη υφη,κ αφου τις κουνησεις,κ καμια φορα σου αφηνουν κ μια αναλογη επιγευση οπως αυτη της νουτρισπορτ..
αυυτη εδω αποτι ειδα εχει μεσα κ φυτικες ινες,οποτε μπορει να οφειλετε κ εκει η υφη αυτη που λες..

.

Kai η νούτρι έχει φυτικές ίνες! Ίνες μπιζελιού..γι αυτό έχει αμμωδη υφή..
Σνιφ..μου λείπει:(

kipseli7
12-02-11, 16:59
Μαλιστα οκ ευχαριστω.Αυτα που εχει μεσα πως τα βλεπετε λετε να βοηθησουν εστω και λιγο?

beefmeup
12-02-11, 17:12
Μαλιστα οκ ευχαριστω.Αυτα που εχει μεσα πως τα βλεπετε λετε να βοηθησουν εστω και λιγο?

να βοηθησουν πανω σε τι?
εκτος της πρωτεινης δλδ που εχει..

kipseli7
12-02-11, 17:28
Για χασιμο λιπους και διατροφη ταυτοχρονα.

beefmeup
12-02-11, 17:34
Για χασιμο λιπους και διατροφη ταυτοχρονα.

για το πρωτο μαλλον οχι,για το δευτερο καλα εισαι.

αν κ και εχει σογια μεσα,που εγω δεν την πολυσυμπαθω σαν πηγη πρωτεινης.

Dido 09
06-03-14, 02:21
Καποιος που να την εχει δοκιμασει θελω να μου πει αν κανωντας διατροφη μπορεις να χασεις λιπος-κιλα? (εγω θα την περνω μαζι με κατι λιποδιαλυτικα cla) :) (εχω 1.82 υψος με 93 κιλα και ειμαι 17 χρονων) ;)

Mikekan
06-03-14, 12:04
Κιλά θα χάσεις μόνο με τη διατροφή και την άσκηση. Με καμία diet whey και με κανένα CLA.

Και να έχανες με CLA, καρνιτίνη κτλ. οι ποσότητες που έχει είναι αστείες.

Dido 09
07-03-14, 20:11
Κιλά θα χάσεις μόνο με τη διατροφή και την άσκηση. Με καμία diet whey και με κανένα CLA.

Και να έχανες με CLA, καρνιτίνη κτλ. οι ποσότητες που έχει είναι αστείες.

κανω και διατροφη και γυμναστηριο...τι ενοεις οτι ειναι αστειες?

Mikekan
07-03-14, 21:03
Εννοώ οτι ειναι πολυ μικρότερες απο τις ποσότητες που ΙΣΩΣ να δούλευαν τα συγκεκριμένα συστατικά.

Dido 09
09-03-14, 16:37
Εννοώ οτι ειναι πολυ μικρότερες απο τις ποσότητες που ΙΣΩΣ να δούλευαν τα συγκεκριμένα συστατικά.

με μια σωστη διατροφη και γυμναστηριο δεν θα εχω ομως καλο αποτελεσμα? :)

Mikekan
09-03-14, 19:38
Φυσικά και θα έχεις όχι όμως εξαιτίας της Whey. Δεν θα σε βοηθήσει καθόλου.

paral
09-03-14, 21:47
είναι η σύγχυση που αντιμετωπίσαμε όλοι στην αρχή με τα συμπληρώματα.
η πρωτεΐνη μιας και είναι το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό του καθένα όταν ακούει συμπληρώματα νομίζουμε ότι θα μας δώσει το κάτι παραπάνω και θα δούμε διαφορα.
παίρνει λίγο καιρό μέχρι να ξεθολώσει το τοπίο :P και να χωνέψουμε ότι η πρωτεΐνη απλά συμπληρώνει τη διατροφή και τίποτα άλλο (ειδικά η whey)

Dido 09
10-03-14, 03:02
Φυσικά και θα έχεις όχι όμως εξαιτίας της Whey. Δεν θα σε βοηθήσει καθόλου.

δηλαδη μου λες οτι την πηρα τσαμπα? :\

Mikekan
10-03-14, 09:13
Σαν whey θα συμπληρώσει το φαγητό σου, μη περιμένεις όμως να σε βοηθήσει στην απώλεια λίπους.

NASSER
10-03-14, 16:34
Είναι καλή σε περίοδο δίαιτας καθώς έχει έλαια, καρνιτίνη και πράσινο τσάι. Η σύσταση της πρωτεΐνης είναι τέτοια για να απορροφηθεί αργά σαν κανονικό γεύμα. Είναι ένα καλό συμπλήρωμα πρωτεΐνης για κάποιον που έχει περιορισμένο χρόνο και είναι συνέχεια σε δράση.

Dido 09
10-03-14, 21:43
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας με βοηθησαν πολυ.τι δοσολογια να χρησιμοποιω? και σε καθε δοση να βαζω ενα σκουπ ή 2?

NASSER
11-03-14, 17:16
Να το παίρνεις όπως αναφέρει η συσκευασία.

Dido 09
11-03-14, 21:07
την παιρνω κρυφα απο τους γονεις μου οπως ολα τα παιδια συνηθως σ αυτη την ηληκια και δεν εινααι ευκολο να περνω πολυ σωστα την δοσολογια :\

Dido 09
12-03-14, 19:22
σημερα που την παρελαβα ζυγισα το ενα σκουπ και ειναι 30-35. σε ποσα ml νερο να την πινω?

Christos100
12-03-14, 20:56
σημερα που την παρελαβα ζυγισα το ενα σκουπ και ειναι 30-35. σε ποσα ml νερο να την πινω?

250-300ml αναλογα πως την προτιμας

Dido 09
14-03-14, 01:42
250-300ml αναλογα πως την προτιμας

κομπλε! :)

Nikosportara
15-03-14, 18:50
εχει ελαχιστη πρωτεινη ομως σε σχεση με της αλλες whey... προτιμω την pharma pure της ιδιας εταιριας