PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσους μήνες συνολικά χρησιμοποιείτε κρεατίνη τον χρόνο?



Gasturb
21-11-07, 02:57
Πόσους μήνες συνολικά χρησιμοποιείτε κρεατίνη τον χρόνο?

Gt

Duke-Nukem
21-11-07, 03:58
mmmmmmmmmmm καλή ερώτηση. Όταν την χρησιμοποιούσα(πάνε χρονάκια πλέον) ακολουθούσα το πλάνο 1,5 μήνας μέσα 1 έξω. Οπότε περίπου τόν χρόνο 5 με έξι μήνες.

pikolo
21-11-07, 05:46
εγω ψηφισα καθολου γιατι και τις τρεις φορες που την δοκιμασα ειχα διαροιες και οδηγηθηκα σε γαστρεντεριτιδα..

billys15
21-11-07, 09:11
Γυρω στους 5-6 γιατι μενω 1 μεσα,1 εξω (μπορει και 2 καποιες φορες) οποτε ψηφισα 6.

pikolo
21-11-07, 14:24
δεν σου κανει ραγαδες?anyway εγω θα ελαγα οτι με ενα δυο μηνες οχι συνεχομνενους θα σαι οκ..αν και πλεον οπως εξηγησα δεν κανω χρηση.

gpol
21-11-07, 14:40
Γυρω στους 5-6 γιατι μενω 1 μεσα,1 εξω (μπορει και 2 καποιες φορες) οποτε ψηφισα 6.

Billy εχω διαβασει οτι η χρήση κρεατίνης πρέπει να αποφεύγεται σε άτομα στην ηλικία της ανάπτυξης. Τους λογους δεν τους γνωριζω. Αλλα και συ 6 κυκλους! κανε υπομονη 1-1.5 χρονακια :)

RUHL
21-11-07, 14:59
δεν σου κανει ραγαδες?anyway εγω θα ελαγα οτι με ενα δυο μηνες οχι συνεχομνενους θα σαι οκ..αν και πλεον οπως εξηγησα δεν κανω χρηση.

Εγω ως βασιλιας στις ραγαδες :D μπορω να πω οτι η κρεατινη δεν σου κανει ραγαδες αλλα το κακης ποιοτητας δερμα σου σου τις δημιουργει επειδη δεν ειναι αρκετα ελαστικο οταν μεγαλωνει πολυ ο μυις και ετσι σκιζεται-σπανε τα αγγεια μεσα


Εγω ψηφισα 6 μηνες τον χρονο κρεατινη με διαρκεια κυκλου 2 μηνες μεσα 1-1,5 εξω στην μεση της γραμμωσης δεν την χρησημοποιο και ετσι μου βγαινει ο χρονος :P :2guns:

KATERINI 144
21-11-07, 16:13
τώρα που χρησιμοποιώ έτσι θα πάει 3-5 μηνες.

billys15
21-11-07, 16:23
Billy εχω διαβασει οτι η χρήση κρεατίνης πρέπει να αποφεύγεται σε άτομα στην ηλικία της ανάπτυξης. Τους λογους δεν τους γνωριζω. Αλλα και συ 6 κυκλους! κανε υπομονη 1-1.5 χρονακια :)

Κοιτα μπορει να μην ειναι 6,γιατι οπως εγραψα κανω και 2 μηνες διαλειμμα,οποτε μπορει να παει και στο μισο,3-4 μηνες δηλαδη.

Τωρα για το αλλο,τοσοι και τοσοι χρησιμοποιουν στην ηλικια μου,και πιο μικροι,και δεν εχουν κανενα προβλημα,αρκει να πινουμε αρκετο νερο.Ενταξει δεν λεω τωρα οτι πρεπει ολοι να αρχισουν να παιρνουν,απλα δεν πιστευω οτι κανει κατι κακο,αν προσεξεις και παιρνεις κανονικα τη δοσολογια.Και απο προσωπικη εμπειρια μπορω να πω οτι δεν ειχα κανενα προβλημα,μονο κατι κραμπες 1-2 φορες,επειδη δεν επινα νερο.

Muscleboss
21-11-07, 16:26
3-5 μήνες... σαν ένα κατα περιόδους βοήθημα στην προπόνησή μου και με συντηρητική (πλεον) φιλοσοφία.

ΜΒ

ioannis1
21-11-07, 22:08
Εμενα παλι μου φερνει συχνοουρια και την φοβαμαι να πω την αληθεια.ειναι φυσιολογικο αυτο; :rifle:

Gasturb
22-11-07, 04:13
συχνοουρία Γιάννη σημαίνει ως γνωστόν περίσσεια νερού οπότε με την κρεατϊνη μαλλον το παραέκανες. Πιστεύω ότι φυσιολογικά πίνεις αρκετό νερό οπότε με την κρεατϊνη δεν χρειάζεται να το ανεβάσεις κ αλλο.

Σχετικά με τo poll μέχρι στιγμής ήμουν στους 1 2 μήνες αλλά λέω να το αυξήσω οπότε ψήφο στο 3-5 μιας κ είναι ένας καλός συμβιβασμός στις επιδόσεις κ στην αποφυγή τυχόν παρενεργειών για την υγεία μας.

Gt

Duke-Nukem
22-11-07, 10:50
Ποιός αλήτης ψήφισε 9+ μήνες; :nana:
2-5 μήνες είναι πιστεύω η καλύτερη αναλογία και χρόνος λήψης.

Antonio
22-11-07, 10:53
Εγώ πάλι είμαι συντηρητικός. Όσες φορές έχω χρησημοποιήσει κρεατίνη είναι για 1-2 μήνες

KATERINI 144
22-11-07, 11:42
συχνοουρία Γιάννη σημαίνει ως γνωστόν περίσσεια νερού οπότε με την κρεατϊνη μαλλον το παραέκανες. Πιστεύω ότι φυσιολογικά πίνεις αρκετό νερό οπότε με την κρεατϊνη δεν χρειάζεται να το ανεβάσεις κ αλλο.

Gt
δεν νομίζω να ναι απο κατανάλωση περισσότερου νερού, εγώ το ίδιο νερο πίνω, και τώρα που παίρνω κρεατίνη σηκώνομαι δυο φορές τη νύχτα για τουαλέτα, πριν την κρεατίνη σηκωνόμουν σπανία και το πολύ μια φορά,
ισχύει αυτό που λέει ο Γιάννης.

Sourlas
22-11-07, 11:47
Συνήθως παίρνω αρκετούς μήνες το χρόνο, γύρω στους 7-8, εκτός αν ξεμείνω. Επίσης δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα, πίνω πάντως αρκετά νερά έτσι κ αλλιώς.

ioannis1
22-11-07, 12:31
μηπως η κρεατινη κανει τα νεφρα να δουλευουν πιο πολυ; :bbbiceps:

Gasturb
22-11-07, 12:58
εγώ το ίδιο νερο πίνω, και τώρα που παίρνω κρεατίνη σηκώνομαι δυο φορές τη νύχτα για τουαλέτα, πριν την κρεατίνη σηκωνόμουν σπανία και το πολύ μια φορά,
ισχύει αυτό που λέει ο Γιάννης.

αυτό Φώτη μου συμβαϊνει και σε εμένα αλλά μόνο 1 φορά την νύχτα σε περιόδους που παίρνω zma xm

Gt

billys15
22-11-07, 16:39
μηπως η κρεατινη κανει τα νεφρα να δουλευουν πιο πολυ; :bbbiceps:

Ναι γιατι μεταβολιζεται καποια ποσοτητα κρεατινινης,ισως γι'αυτο.

anastasisk
22-11-07, 19:03
Εγω πηγαινω σχεδον καθε βραδυ 2 φορες τουαλετα ειτε σε κυκλο κρεατινης ειτε οχι.Η ημερισια καταναλωση νερου φροντιζω να ειναι απο 3 εως 5 λιτρα.

stevengr
22-11-07, 21:17
Παραπανω απο 2 μηνες δεν ξεπερναω με κρεατινη.

RUHL
23-11-07, 00:03
δεν νομίζω να ναι απο κατανάλωση περισσότερου νερού, εγώ το ίδιο νερο πίνω, και τώρα που παίρνω κρεατίνη σηκώνομαι δυο φορές τη νύχτα για τουαλέτα, πριν την κρεατίνη σηκωνόμουν σπανία και το πολύ μια φορά,
ισχύει αυτό που λέει ο Γιάννης.


Aπο το πολυ νερο η υγρα ειναι εγω οταν ημουν στην ηλικια του βασιλακη :nana: μικρος :nana: αρχησα να πηνο πρωτεινη και καπου διαβασα οτι κανει καλο να πινεις και χυμο απο σταφυλι και επινα νυχτα(10 η ωρα τελιωνα προπονηση) 1 λιτροχυμο + νερο και μετα απο 2 ωρες κοιμομουν και σικονομουν υδρωμενος μουσκεμα την νυχτα και πηγαινα και τουαλετα
Και τοτε νομιζα εφταιγε η πρωτεινη αχχαχαχαχαχααχχα και την εκοψα :green: φωτη να πινεις πιο λιγο νερο την νυχτα :awesome:


( http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2047 )

stelios30
24-12-07, 03:20
Πόσους μήνες συνολικά χρησιμοποιείτε κρεατίνη τον χρόνο?

Gt

Εχω διαβασει οτι και η κρεατινη θα πρεπει να λαμβανεται σε κυκλους και για οχι μεγαλη διαρκεια γιατι οπως ελεγε το αθρο, μετα απο πολυ καιρο χρηση το σωμα με την διακοπη δεν μπορει να συνθεση μονο του κρεατινη απο επιστημονικη μελετη.
Για αυτο ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ!!!!

argyrakis
24-12-07, 18:13
Εγώ παίρνω μόνο όταν κάνω προετοιμασία για αγώνες.

Gasturb
04-01-08, 06:13
Για αυτο ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ!!!!

Μου αρέσεις έτσι!

Η κρεατίνη μπορεί να ευθύνεται για καρκίνο! (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=996)

Gt

flexwheeler99
09-05-08, 18:02
Δε χρησιμοποιω.Ποτε δεν ειχε αποτελεσμα σε μενα οποια μορφη κι αν δοκιμασα οσο φανταχτερη και πειστικη ετικετα ειχε :lol:

RUHL
09-05-08, 18:18
συνχαρητηρια εισαι στο 30% των αθρωπον που δεν δουλευει η κρεατινη πανω τους :green: :green: :green: :green: :green: :green:

Parakelsos
10-05-08, 14:02
Πόσους μήνες συνολικά χρησιμοποιείτε κρεατίνη τον χρόνο?

Gt

Εχω διαβασει οτι και η κρεατινη θα πρεπει να λαμβανεται σε κυκλους και για οχι μεγαλη διαρκεια γιατι οπως ελεγε το αθρο, μετα απο πολυ καιρο χρηση το σωμα με την διακοπη δεν μπορει να συνθεση μονο του κρεατινη απο επιστημονικη μελετη.
Για αυτο ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ!!!!

Aκριβως....... :thumbup:

panagiotisf
20-06-08, 18:18
επαιρνα περιπου 3 με 4 μηνες τον χρονο τωρα την εχω κοψει σχεδον τελειως κανα μηνα και αμα
το ριξει σε αμινοξεα και πρωτεινη σε μεγαλες ποσσοτητες πλεον

spirospros
03-11-09, 13:39
6μηνες περίπου τον χρόνο είμαι μέσα χειμώνα πάντα :)

PMalamas
10-02-11, 00:43
γυρο στους 5 νομιζω..