PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή όγκου του Jay Cutler!



Gasturb
21-11-07, 05:48
Απο το επίσημο site του

http://i149.photobucket.com/albums/s55/gasturb/Untitled-4.jpg

Πρωϊνό

15 ασπράδια
2 ολόκληρα αυγά
4 φέτες ψωμί
1 κούπα δημητριακά

Δεκατιανό

280 γρ μοσχαρίσιο κρέας
2 κούπες ρύζι

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Μεσημεριανό

280 γρ κοτόπουλο
4 κούπες ρύζι (μαγειρεμένο)

Απογευματινό

280 γρ μοσχαρίσιο κρέας
2 κούπες ρύζι

Βραδυνό

280 γρ γαλαπούλα
1 κούπα δημητρικά
2 φέτες ψωμί

Προ του ύπνου

4 φέτες ψωμί


:bullet: Γράφει επιπλεόν για (διαφημιστικούς λόγους) κάτι scoops με Cell-Tech, Anator P70 και Nitro-Tech τα οποία απορρίπτονται απο το thread χωρις δεύτερη σκέψη!

Gt

billys15
21-11-07, 09:09
Ε κλασσικα θα εγραφε αυτα που λες γιατι αυτα τον βοηθησαν να γινει ετσι... :P

Καλη μου φαινεται κι εδω η βαση,αλλα πριν τον υπνο γιατι εχει μονο ψωμι? Να υποθεσω οτι ειχε και nitro η οποια βγηκε?

ioannis1
21-11-07, 21:52
Tελικα τα βασικα στοιχεια που χρησιμοποιουνται ειναι τα ιδια.αραγε πως γινονται ετσι αυτοι; :???:

pikolo
21-11-07, 22:29
αγοραζουν muscletech..... :twisted: χεχεεχεεε

Gasturb
22-11-07, 01:12
Εγώ παρατήρησα τα δημητριακά κ στο βραδυνό κ δεν είναι η πρώτη φορά που το βλέπω σε διατροφή bb xm

Gt

Duke-Nukem
22-11-07, 10:42
Πιστεύω ότι τα δημητριακά το βράδυ,είναι τροφή με πολλές φυτικές ίνες ώστε να υπάρχει κορεσμός στο αίσθημα της πείνας. Επίσης σε συνδιασμό με τα σκουπάκια της νίτρο είναι ιδανικό μίνι-γεύμα πριν τον ύπνο. Πρίν τον ύπνο χρειάζοται και μικρές ποσότητες carbs.

Playmobil
25-11-07, 01:41
Δεκατιανό με 280 γρ. μοσχάρι και 2 κούπες ρύζι; :? Λίγο δύσκολο το κόβω...

Duke-Nukem
25-11-07, 07:04
playmobil αυτές οι ποσότηττες είναι για άνθρωπο 130+ κιλά και όχι για εμάς. εναλλακτικά εσύ μπορείς να φας 1 σνιτσελάκι κοτόπουλο με μία κούπα ρύζι. Α! και μην ξεχάσω να αναφέρω την nitrotech για όποιον θέλει να γίνει culter :drunken:

Playmobil
26-11-07, 03:06
Σωστά Duke Nukem δεν το σκέφτηκα. Αλλά και πάλι λίγο δύσκολο εφόσον μετά υπάρχει μεσημεριανό... Το σαντουιτσάκι με μαύρο ψωμί, γαλοπούλα, κοτόπουλο και αβγό δεν αρκεί;

Gasturb
26-11-07, 03:57
Το σαντουιτσάκι με μαύρο ψωμί, γαλοπούλα, κοτόπουλο και αβγό δεν αρκεί;

Για τον Cutler αν αρκεί?? Μάλλον όχι :)

Gt

panais
23-04-09, 22:31
Tελικα τα βασικα στοιχεια που χρησιμοποιουνται ειναι τα ιδια.αραγε πως γινονται ετσι αυτοι; :???:

Μαλλον κανεις πλακα?πως γινονται..........

mantus3
23-04-09, 23:35
οι αμερικανοι εχουν καλητερα γενετικα χαρακτηριστικα απο εμας...

σιγα τις ποσοτητες εγω τρωω περισοτερο κ ειμαι κ τα μισα κιλα.. :shock:

μαλον πρεπει να παιζει το οτι αυτος κανει προπονιση μεσιμερη...:turtle:

Exci
24-04-09, 00:24
Μαλλον κανεις πλακα?πως γινονται..........
E οσο να'ναι πιστευω ο Αναγνωστου κατι θα ξερει :turtle:

peris
24-04-09, 03:01
οι αμερικανοι εχουν καλητερα γενετικα χαρακτηριστικα απο εμας...

σιγα τις ποσοτητες εγω τρωω περισοτερο κ ειμαι κ τα μισα κιλα.. :shock:

μαλον πρεπει να παιζει το οτι αυτος κανει προπονιση μεσιμερη...:turtle:

+οτι παιρνουν και συμπληρωματα της muschletech απο αυτα εγινε ετσι ο cutler

ΥΓ παει το μαμησαμε και αυτο το τοπικ:green::turtle:

ketou21
07-08-11, 13:26
Tελικα τα βασικα στοιχεια που χρησιμοποιουνται ειναι τα ιδια.αραγε πως γινονται ετσι αυτοι; :???:

pinoun xymo vrysis.... ;)

teenage bodybuilder
07-08-11, 15:11
Πιστεύω ότι τα δημητριακά το βράδυ,είναι τροφή με πολλές φυτικές ίνες ώστε να υπάρχει κορεσμός στο αίσθημα της πείνας. Επίσης σε συνδιασμό με τα σκουπάκια της νίτρο είναι ιδανικό μίνι-γεύμα πριν τον ύπνο. Πρίν τον ύπνο χρειάζοται και μικρές ποσότητες carbs.

συμφωνω . σκεφτειται οτι καιμε 60 θερμιδεσ καθε ωρα υπνου αρα 60*8 ωρεσ υπνου ασ πουμε ειναι 480 θερμιδεσ . αρα τρωει ετσι πριν τον υπνο γιατι και τοσεσ θερμιδεσ αν σου λειπουν ειναι πεινα οπωσ και να το κανουμε .

steg
07-08-11, 15:45
Πάντως πέρα από την πλάκα δημιουργεί ένα προβληματισμό. Βασίζεται στον υδατάνθρακα για ενέργεια (αλήθεια, υπάρχει κανείς επαγγελματίας που να κάνει κέτο σε περίοδο όγκου; ) και στο κουάκερ για τις φυτικές ίνες. Και στα βίντεό του όντως τρώει πολύ κουάκερ και ρύζι. Οσο για τις ζωικές πρωτείνες, μ' αρέσει που συνδυάζει πολλά είδη κρεατικών/πουλερικών και φυσικά ΑΥΓΑ. Μια απλή, βασική διατροφή χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο ή μπελαλίδικο.

kafros gate 7
07-08-11, 16:18
εγω να ρωτησω κατι?
γιατι σχεδον κανενας pro δεν βαζει στη διαιτα του καλα λιπαρα?
ας πουμε ο cutler θα μπορουσε στο τελευταιο γευμα πριν τον υπνο μαζι μμε τη φετα ψωμι να βαλει και λιγο φυστικοβουτηρο ή
αμυγδαλα ή κατι τελος παντων.παρ' ολα αυτα τις περισσοτερες θερμιδες τους τις παιρνουν απο
υδατανθρακες και για λιπαρα αρκουνται σε καποια λιγα καλα λιπαρα που
εχει το μοσχαρι και αυτο ειναι ολο.μηπως ειναι καλυτερα ετσι?

steg
08-08-11, 10:56
Είναι λογικό πάντως. Χρειάζονται απίστευτα ποσά ενέργειας με γρήγορες αναερόβιες καύσεις (έξω από τα μιτοχόνδρια), ενώ το λίπος μπορεί να καεί μόνο με αερόβιο τρόπο. Γι' αυτό πρέπει να έχουν πάντα γεμάτες τις μυικές αποθήκες γλυκογόνου και τις γεμίζουν με την κατανάλωση υδατανθράκων. Και με τόση μυική μάζα πάνω τους, ακόμα κι αν ένα μέρος των υ/α γίνει λίπος, αυτό καίγεται μέσα στους μύες τις ώρες που ξεκουράζονται. Κάνουν και λίγη αερόβια και το ελέγχουν πολύ πιο εύκολα από μας. Αλλους μηχανισμούς καύσης χρησιμοποιεί ένα σώμα με 10% λίπος και 65 μυικά κιλά και άλλους ένα με 10% λίπος αλλά 100 μυικά κιλά.

Txc
08-08-11, 18:25
Τωρα εσεις εχετε την εντυπωση οτι ενας αθλητης επιππεδου Jay Cutler εν ενεργεια, θα ελεγε δημοσια τι διατροφη κανει στον ογκο και τι συμπληρωματα παιρνει?

Μηπως ειστε λιγακι αφελεις? Λεω εγω τωρα...

thegravijia
08-08-11, 18:29
Τωρα εσεις εχετε την εντυπωση οτι ενας αθλητης επιππεδου Jay Cutler εν ενεργεια, θα ελεγε δημοσια τι διατροφη κανει στον ογκο και τι συμπληρωματα παιρνει?

Μηπως ειστε λιγακι αφελεις? Λεω εγω τωρα...

γιατι φοβαται μην του την κλεψουμε κ γινουμε σαν κ αυτον?


εδω ειναι τι τρωει καθημερινα κατα τον ιδιο
http://www.jaycutler.com/blueprints

Txc
08-08-11, 18:36
γιατι φοβαται μην του την κλεψουμε κ γινουμε σαν κ αυτον?


εδω ειναι τι τρωει καθημερινα κατα τον ιδιο
http://www.jaycutler.com/blueprints

Προφανως αγαπητε. Το τι διατροφη κανει, τι συμπληρωματα παιρνει και τι προπονηση κανει, γι'αυτους ειναι σαν την συνταγη της coca-cola! Επτασφαγιστο μυστικο, για το λογο οτι πολυ απλα, ετσι ζουνε, ετσι βγαζουν λεφτα. Ειναι σαν να πηγαινω εγω σε εναν μαγειρα και να του πω, για δωσε μου την συνταγη για το παστιτσιο που κανεις. Θα γυρισει και θα μου πει, μας δουλευεις? Αυτη ειναι δουλεια μου, ετσι ζω...

thegravijia
08-08-11, 18:44
Προφανως αγαπητε. Το τι διατροφη κανει, τι συμπληρωματα παιρνει και τι προπονηση κανει, γι'αυτους ειναι σαν την συνταγη της coca-cola! Επτασφαγιστο μυστικο, για το λογο οτι πολυ απλα, ετσι ζουνε, ετσι βγαζουν λεφτα. Ειναι σαν να πηγαινω εγω σε εναν μαγειρα και να του πω, για δωσε μου την συνταγη για το παστιτσιο που κανεις. Θα γυρισει και θα μου πει, μας δουλευεις? Αυτη ειναι δουλεια μου, ετσι ζω...

μα δν υπαρχει μυστικη συνταγη εδω


τι μπορει να τρωει περα απο κοτοπουλο - ψαρια - μοσχαρια - βρωμες πατατες ρυζια κτλ
ενοητε σε τεραστιες ποσοτητες αφου ειναι κτηνος...
τωρα αν τρωει 100γρ πρωτεινης σε καθε γευμα η 120 ή τοσα γραμμαρια υδατανθρακα αντι για τοσα που γραφει - ε σιγα την διαφορα ...
λες να τρωει παστιτσιο με μπολικη μπεσαμελ

η που μερικοι καθονται κ λενε δεν ειναι αυτη η πραγματικη του προπονηση πχ για ποδια ...
δηλ τι μπορει να κανει περα απο καθισματα - πρεσες κτλ ...

Txc
08-08-11, 18:49
Δεν ξερω ρε συ, εγω αν ημουνα αθλητης τετοιου επιππεδου, δεν θα εβγαινα να πω τι παιρνω και τι κανω και τι προπονηση κανω και τι τρωω...

Σιγουρα εχουν τα μυστικα τους...

Πως ξεχωριζει ο πρωτος απο τον δευτερο?

Πως να το κανουμε?

Υπαρχει ανταγωνισμος, δεν βγαινεις να τα πεις ολα χυμα...

Ε τα τροφιμα που καταναλωνει, τα καταναλωνω και εγω που δεν ειμαι αγωνιστικος, αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχω το δικο του σωμα, μην πω ουτε καν τον πλησιαζω...

Γιατι?

steg
09-08-11, 00:12
Δεν είπαμε ότι καθήσανε και γράψανε με το νι και με το σίγμα τι παίρνουν, αυτό όντως θα ήταν αφέλεια. Αλλά δεν υπάρχει λόγος να μην πιστέψω ότι ξεκινάνε πράγματι από αυτή τη διατροφική βάση. Δε βλέπω τίποτα το περίεργο ούτε κανένα μυστικό. Η βασική διαφορά μας απ' αυτούς δεν είναι ότι τρώνε τροφές που εμείς δεν ξέρουμε αλλά (α) τα γονίδιά τους, (β) η επιμονή και η συστηματικότητα που εμείς δεν έχουμε σε τέτοιο βαθμό λόγω άλλων υποχρεώσεων και φυσικά (γ) τα αασ.

spyros1979
09-08-11, 21:23
και η απάντηση είναι τόσο απλή. Δηλαδή τα αναβολικά-ενέσιμα δεν τα υπολογίζουμε? Εκεί είναι που φυσικά γίνεται η μεγαλύτερη διαφορά στο σώμα. Σιγά μην έγινε έτσι απο 15αυγά & ρυζάκι.

GeorgeG
07-06-13, 19:19
Δεν ξερω ρε συ, εγω αν ημουνα αθλητης τετοιου επιππεδου, δεν θα εβγαινα να πω τι παιρνω και τι κανω και τι προπονηση κανω και τι τρωω...

Σιγουρα εχουν τα μυστικα τους...

Πως ξεχωριζει ο πρωτος απο τον δευτερο?

Πως να το κανουμε?

Υπαρχει ανταγωνισμος, δεν βγαινεις να τα πεις ολα χυμα...

Ε τα τροφιμα που καταναλωνει, τα καταναλωνω και εγω που δεν ειμαι αγωνιστικος, αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχω το δικο του σωμα, μην πω ουτε καν τον πλησιαζω...

Γιατι?

να τι καταναλώνει στη διατροφη του που δεν καταναλώνεις και εσυ μάλλον.
αυτή είναι η διαφορα
http://www.youtube.com/watch?v=_soBsTmrxZQ

steg
07-06-13, 20:53
Παρά τη μονίμως ξινή φάτσα του, κατά ένα περίεργο τρόπο είναι επικοινωνιακός και "συνεντεύξιμος". Όσο για το βασικό διατροφικό του πλάνο (παραβλέπουμε τα αασ φυσικά), το δείχνει καθαρά στα DVD του. Η μισή ετήσια παραγωγή ρυζιού της Κίνας καταλήγει στο στομάχι του.

billy89
07-06-13, 22:05
Αυτό που δε λέει, το λέει όμως ο GH 15, είναι ότι αυτοί στην περίοδο όγκου τρώνε ότι θέλουνε... Παγωτά, βούτυρα κλπ... Τα στεγνά που γράφουν είναι παραμύθια...

john39
11-06-13, 17:38
ολοι οσοι παιρνουν αναβολικα μεταβολιζουν τεραστιες ποσοτητες πρωτεινων και υδατανθρακων,αν τα φαω εγω ολα αυτα που του ριχνω και ενα κεφαλι θα γινω σαν μοσχαρι το λιγοτερο