PDA

Επιστροφή στο Forum : RecoverPro (Anabolic Innovations)



Titanium
17-02-11, 01:27
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22565&d=1297950428



RecoverPRO is the newest and most groundbreaking BCAA recovery product on the market! White Label by Anabolic Innovations gives you a massive amount of servings and GREAT taste, for a fraction of the competitor's cost. We did this without sacrificing any quality! Very small markups and manufacturing in masses gives us a great price, so we mark it up very little and pass the savings onto you!

Amino Acids are the building blocks of protein. Protein gets digested in the stomach and intestine into individual amino acids and short chains of amino acids that are small enough to be absorbed into the bloodstream.

Branched Chain Amino Acids are a staple of any serious bodybuilder!

RecoverPro uses the new industry standard ratio of 4:1:1....this is 4 parts Leucine, 1 part isoleucine, and 1 part valine.

Use 1 serving during your workout, after your workout or before a fasted cardio session for best results, and use another throughout the day.

Easy to mix and tastes GREAT!

Supplement Facts

Serving Size: 1 Scoop (6.8 grams)
Servings per Container: 147


Amount Per Serving % Daily Value
L-Leucine 4,000mg **
L-Isoleucine 1,000mg **
L-Valine 1,000mg **



* Percent Daily Values are based on a 2000 calorie diet.
** Percent Daily Values not established.

OTHER INGREDIENTS: Citric Acid, Natural & Artificial Flavors, Potassium Citrate, Acesulfame Potassium, Sucralose, Quercetin




To έχει δοκιμάσει κανείς αυτό????Πίνετε???

beefmeup
17-02-11, 01:30
To έχει δοκιμάσει κανείς αυτό????Πίνετε???

ελα τωρα..μην κανεις γκεη ερωτησεις..τσ..τσ..

καλο ειναι κ απλο,τι σε νοιαζει αν πινεται??
αφου γραφει"Easy to mix and tastes GREAT!"
:P:P:P

αλλα αν ειναι ακριβο μια καλη εναλακτικη ειναι τα bcaa6000 κακου γασπαρι..:green:

Titanium
17-02-11, 01:37
ελα τωρα..μην κανεις γκεη ερωτησεις..τσ..τσ..

καλο ειναι κ απλο,τι σε νοιαζει αν πινεται??
αφου γραφει"Easy to mix and tastes GREAT!"
:P:P:P

αλλα αν ειναι ακριβο μια καλη εναλακτικη ειναι τα bcaa6000 κακου γασπαρι..:green:

χαχαχαχα...Ε αφου λεει και "Easy to mix and tastes GREAT" τοτε ειναι οκ σίγουρα:green::P....
Μπα συμφερει δεν ειναι ακριβό..Αλλα τωρα καβατζοσα αλλο..Την επομενη φορα αυτο..Αλλα μαρεσε γιατί ειναι απλό όπως λες και φτηνό....:thumbup:
Εντιτ:Σου καλο αρεσαν τα του γασπαρι βλεπω εεεε??:P:P:P:green:

beefmeup
17-02-11, 01:41
Εντιτ:Σου καλο αρεσαν τα του γασπαρι βλεπω εεεε??:P:P:P:green:

αφου τα εχω παρει δεν ειπαμε??:green:
για την τιμη τους ειναι ταμαμ.

Titanium
17-02-11, 01:48
αφου τα εχω παρει δεν ειπαμε??:green:
για την τιμη τους ειναι ταμαμ.

:green::green::green:

Devil
17-02-11, 03:22
μια χαρα ειναι η τιμη του ρε παιδια..... 50ευρα για 1κιλο bcaa σε 4:1:1.... εγω το εχω ποσο καιρο σπιτι και το χρησιμοποιω με 2πλη δοση και δεν λεει να στερεψει.....

Titanium
17-02-11, 15:18
μια χαρα ειναι η τιμη του ρε παιδια..... 50ευρα για 1κιλο bcaa σε 4:1:1.... εγω το εχω ποσο καιρο σπιτι και το χρησιμοποιω με 2πλη δοση και δεν λεει να στερεψει....

Το ήξερα:green:....
Ναι ρε μια χαρα τιμή εχει αυτο λέω και εγω:thumbup:....
Απο γεύση τι λεει???

Devil
17-02-11, 20:07
Το ήξερα:green:....
Ναι ρε μια χαρα τιμή εχει αυτο λέω και εγω:thumbup:....
Απο γεύση τι λεει???

μονο lemon νομιζω παιζει.... μια χαρα γευση.... πινετε ευκολα.... και πολυ καλη διαλυτοτητα....

Titanium
17-02-11, 20:33
μονο lemon νομιζω παιζει.... μια χαρα γευση.... πινετε ευκολα.... και πολυ καλη διαλυτοτητα....

:thumbup::thumbup::toast:

vill@g3r
14-08-11, 22:36
29818

Supplement Facts
Serving Size: 1 Scoop (6.8 grams)
Servings per Container: 147

Amount Per Serving % Daily Value
L-Leucine 4,000mg **
L-Isoleucine 1,000mg **
L-Valine 1,000mg **

την εταιρεια την γνωριζει κανεισ?ειναι κομπλε?τ περιεγο μ αυτα τ αμινοξεα ειναι οτι εχει 147 servings σε τιμη 40 ευρω περιπου!!αξιζει σαν προιον bcaa?

ginus
15-08-11, 10:29
αν αξιζει λεει????????
αυτο εχω χαρη στον διαφωτισμο που δεχτηκα απο γνωστο αγνωστο μελος του φορουμ
ειναι 4-1-1 και εχει αρκετα καλη γευση...σαν Ice tea λεμονι ενα πραμα...
νταξει τωρα στα Bcaa δεν γινεται να κανεις και καμια τρομερη κριτικη...
μονο τις δοσολογιες βλεπεις και καταλαβαινεις...

beefmeup
15-08-11, 12:08
vill@g3r (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?5032-vill-g3r) ψαχνουμε κ λιγο πριν ανοιξουμε νεο θεμα..:thumbup:

beefmeup
30-08-11, 23:08
να κανω κ γω ενα μινι review κ να γραψω οτι εχει πολυ ελαφρια γευση λεμονι,διαλυεται καλα στο σεηκερ,κ με διπλη δοση που περνω θα μου βγαλει ποοοολυυυυ καιρο..
εκτιμω οτι δεν θα ξαναπαρω κατι διαφορετικο για ποστ..τωρα αν το εβγαζαν κ σε αλλη γευση ετσι για την αλλαγη καλα θα ηταν..:green:

Nio
30-08-11, 23:42
Agree :thumbup:

4-1-1, με ωραία γεύση(αν και όποιος έχει μάθει με τον ασβέστη των bcaa bulk, μετά όλα του φαίνονται ωραία) , και σε καλή τιμή αν πάρεις τα 1000g.

Πάντως beef , υπάρχει και μια γεύση Red Raspberry , αλλά στην Ευρώπη μόνο στην μικρή έκδοση την βρίσκεις, νομίζω.

beefmeup
30-08-11, 23:44
Πάντως beef , υπάρχει και μια γεύση Red Raspberry , αλλά στην Ευρώπη μόνο στην μικρή έκδοση την βρίσκεις, νομίζω.

Αχααααα..δεν το ξερα..εγω εχω το κιλο,κ μονο λεμονι ειχε..αλλα δεν ειδα πουθενα αλλη γευση ουτε το αλλο μεγεθος..
μαλλον θα ηταν εκτος στοκ η κατι τετοιο..
δεν γ@μεις..λεμονι,τι να κανουμε..:turtle:

Nio
30-08-11, 23:50
κ μονο λεμονι ειχε..τι να κανουμε..:turtle:

30662

:turtle:

average_joe
13-09-11, 00:48
@nio ευχαριστω για την προταση. αυτο μαλιστα! απλο, ωραιο και σκετο και 4:1:1 μαλιστα που ειναι και η συγχρονη τάση.

amateur666
13-01-12, 00:12
37862



Dosing:

Less than 160 lbs = 1 scoop
160-180 lbs = 2 scoops
Over 180 lbs = 3 scoops


42 Servings Lemon
Serving Size: 1 Scoop (8g)
Servings Per Container: 42
Amount Per Serving Amt %DV
L-Leucine 4000mg
L-Isoleucine 1000mg
L-Valine 1000mg
* % Daily Value is based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower based on your calorie needs.
† Daily Value (DV) not established.

Ingredients:
Other Ingredients: Citric acid, natural and artificial flavors, acesulfame potassium, sucralose, quercetin.

Directions for AI Sports Nutrition Recover Pro:


As a dietary supplement, mix 2 scoops in approximately 16 - 24 oz. of water and shake well. If powder does not readily dissolve, allow to sit for a few minutes and shake again. ON WORKOUT DAYS:Consume the following amount before and/or during workout. 1 - 3 scoops per chart. Consume another serving one additional time per day for a total of 2 - 4 scoops, depending on body weight. eg A 180 lb person would consume 4 scoops total for the day. LESS THAN 160lbs. 1 serving 160 - 180lbs. 2 servings over 180lbs 3 servings ON NON-WORKOUT DAYS:Consume the amount (as stated in the chart) in the AM and another in the PM with or without food. eg A 180lb person would consume 2 scoops in the AM and 2 scoops in the PM for a total of 4 scoops total for the day.

* These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

All athletes know a tough workout can cause muscle breakdown which is required for subsequent muscle growth. We also know how tiring a long, hard cardio session can be however, endurance training and muscle breakdown are neccesary to achieve improved performance. Scientific studies prove that supplementation with a branched chain amino acid (BCAA) cocktail can significantly increase nitrogen retention in the muscle, raise protein synthesis, and improve endurance.
BCAAs

BCAAs consist of the amino acids L-Leucine, L-Isoleucine, and L-Valine. These amino acids are required as the building blocks of protein, and your muscles need protein to recover and grow.

Recover Pro offers a fast boost to the amino acid pool, resulting in improved recovery, vascularity, endurance and much more.

sofos
13-01-12, 00:15
αλλαξε τον τιτλο ειναι Α.Ι sports anabolic innovations,αν και νομιζω οτι υπαρχει το θεμα και οτι κολλησε το search και δε το βρησκει..

amateur666
13-01-12, 00:17
αλλαξε τον τιτλο ειναι Α.Ι sports anabolic innovations,αν και νομιζω οτι υπαρχει το θεμα και οτι κολλησε το search και δε το βρησκει..

ναι τωρα τ ειδα κ εγω μολις τ κοινοποιησα..δεν 3ερω πως γινετε να αλλαξεις τιτλο :P

Polyneikos
13-01-12, 09:22
To συγχωνευσα με το ήδη υπάρχων τόπικ,μαλλον εχουν κανει facelift στην συσκευασία ,σε σχεση με την παλια..

primordial
13-01-12, 09:52
Το συγκεκριμένο το χρησιμοποιούσα πρίν τις γιορτές, με 2πλη δόση κ μου έχει μείνει άλλο μισό tub.
Αν είχαν προσθέσει κάνα ηλεκτρολύτη κ λίγη κιτρουλίνη θα ήταν απλά the best. Κ γεύση καλή....

Tasos Green
13-01-12, 09:59
Το συγκεκριμένο το χρησιμοποιούσα πρίν τις γιορτές, με 2πλη δόση κ μου έχει μείνει άλλο μισό tub.
Αν είχαν προσθέσει κάνα ηλεκτρολύτη κ λίγη κιτρουλίνη θα ήταν απλά the best. Κ γεύση καλή....

τα προσθετεις εσυ και γίνετε the best!;)

skiadis
22-02-12, 03:21
μπορω να το χρησιμοποιησω σαν intra?

Devil
22-02-12, 13:36
μπορω να το χρησιμοποιησω σαν intra?

ναι ευκολα....;)

kazabubu
19-04-12, 14:35
Σε μερικες μερες παραλαμβανω σε γευση Red Raspberry.
Μπορω να τα πινω αντι της πρωτεινης oρου γαλακτος αφου πλεον μπορω να λαμβανω οση πρωτεινη χρειαζομαι μονο απο τα γευματα μου???
Δηλαδη να τα πινω ως εξής:
2 scoup πριν το πρωινο 2 scoup πριν την πρωπονηση 2 scoup μετα την προπονηση 2 scoup πριν τον υπνο???

Το Βαρος μου ειναι 84 κιλα ειναι καλα τα 2 scoup??.

Ευχαριστω.

Devil
19-04-12, 14:43
Σε μερικες μερες παραλαμβανω σε γευση Red Raspberry.
Μπορω να τα πινω αντι της πρωτεινης oρου γαλακτος αφου πλεον μπορω να λαμβανω οση πρωτεινη χρειαζομαι μονο απο τα γευματα μου???
Δηλαδη να τα πινω ως εξής:
2 scoup πριν το πρωινο 2 scoup πριν την πρωπονηση 2 scoup μετα την προπονηση 2 scoup πριν τον υπνο???

Το Βαρος μου ειναι 84 κιλα ειναι καλα τα 2 scoup??.

Ευχαριστω.

οχι μαν.... καταρχην τι στοχο εχεις? αν πας για γραμμωση και εχεις χαμηλες θερμιδες τοτε βαλτα πριν και μεσα στην προπονηση......

τωρα αν εχεις στο νου σου κανα ''μυστηριο'' προτοκολλο postwo.... μπορεις να βαλεις μια δοση εκει....

Tasos Green
19-04-12, 14:47
το ενα σκουπ περίπου 6 γρ δεν ειναι? δηλαδη συνολο θα εχεις 48 γρ την μερα... εμενα μου φαίνονται περιττά... πριν τα γευματα και ενα σκουπ να πάρεις θα εισαι κοπλε θαρρώ..

kazabubu
19-04-12, 14:53
οχι μαν.... καταρχην τι στοχο εχεις? αν πας για γραμμωση και εχεις χαμηλες θερμιδες τοτε βαλτα πριν και μεσα στην προπονηση......

τωρα αν εχεις στο νου σου κανα ''μυστηριο'' προτοκολλο postwo.... μπορεις να βαλεις μια δοση εκει....


Στοχος μου ειναι να παραμεινω στα ιδια κιλα και απλα να βελτιωθω οσο περισσοτερο μπορω.

Postwo πατατα βραστη με στηθοσ κοτοπουλο.

Αμα βαλω ενα scoup αντι για 2 αναμεσα στα γευματα???

Dimitrios
19-04-12, 15:14
Στοχος μου ειναι να παραμεινω στα ιδια κιλα και απλα να βελτιωθω οσο περισσοτερο μπορω.

Postwo πατατα βραστη με στηθοσ κοτοπουλο.

Αμα βαλω ενα scoup αντι για 2 αναμεσα στα γευματα???

Όχι φίλε μου. Το νόημα του συμπληρώματος αυτού είναι όπως λέει και η λέξη (recover) να το πάρεις όπως είπε και ο devil είτε πριν είτε ενδιάμεσα είτε μετά την προπόνηση. Δεν έχει νόημα να το παίρνεις ανάμεσα στα γεύματα...

Devil
19-04-12, 15:15
Στοχος μου ειναι να παραμεινω στα ιδια κιλα και απλα να βελτιωθω οσο περισσοτερο μπορω.

Postwo πατατα βραστη με στηθοσ κοτοπουλο.

Αμα βαλω ενα scoup αντι για 2 αναμεσα στα γευματα???

οκ.... τοτε βαλε 1 σκουπ πριν απο την προπονηση.... και ενα μετα την προπονηση....

λογικα καπως ετσι θα σε βολεψει...

kazabubu
19-04-12, 15:17
Ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεισ σας.
Τελικα θα ακολουθησω τα παραπανω και θα τα πινω πριν και μετα την προπονηση.

:thumbup:

kazabubu
28-04-12, 16:08
Kαλησπερα παιδια.
Λοιπον παρελαβα εχθεσ σε γευση red raspberry.
Γευση 8/10
Διαλυτοτητα 6/10 αφηνει ασπρακια απο την λευκινη.
Στομαχι 7/10 στα 2 scoup τα ενιωθα κανενα 20 λεπτο.

Αυτα προσ το παρον

Το περιεργο ητανε οτι μαλλον η συσκευασια ειχε ανηχθει.
Οταν το παρελαβα απο το ταχυδρομειο ητανε μεσα σε ενα φακελο με φουσκαλες και ειχε χυθει γυρω γυρω σκονη και μυριζε.
Η συσκευασια ειχε ακομα το σελοτειπ γυρω γυρω αλλα οταν εβγαλα το σελοτειπ το χαρτονακι που σφραγιζει την συσκευασια μεσα ειχε πεσει στον πατο πανω στην σκονη....
Ασχημα πραγματα απ το μεγαλυτερο site bb.com.

beefmeup
28-04-12, 16:11
τυχαινει φιλε..καμια φορα συσκευασιες σπανε κατα την μεταφορα..δεν φταιε το σαητ,οι αχρηστοι που τα πετανε σαν σκουπιδια φταινε..

περιεργο παντως που σου καθετε τοση ωρα..εγω στα 2 σκουπ ηταν σαν να πινα νερακι..κ το επινα κ με μαλτο η γουαξυ..

kazabubu
28-04-12, 16:16
τυχαινει φιλε..καμια φορα συσκευασιες σπανε κατα την μεταφορα..δεν φταιε το σαητ,οι αχρηστοι που τα πετανε σαν σκουπιδια φταινε..

περιεργο παντως που σου καθετε τοση ωρα..εγω στα 2 σκουπ ηταν σαν να πινα νερακι..κ το επινα κ με μαλτο η γουαξυ..

BEEF καλησπερα.
Κι για εμενα περιεργο ειναι που δεν εβαλαν ενα απλο κουτι σαν συσκευασια και προτιμησαν φάκελλο.

Παντως το προιον διχνει να ειναι καλο οπως και η εταιρεια που το βγαζει

Tasos Green
28-04-12, 16:16
τυχαινει φιλε..καμια φορα συσκευασιες σπανε κατα την μεταφορα..δεν φταιε το σαητ,οι αχρηστοι που τα πετανε σαν σκουπιδια φταινε..

περιεργο παντως που σου καθετε τοση ωρα..εγω στα 2 σκουπ ηταν σαν να πινα νερακι..κ το επινα κ με μαλτο η γουαξυ..
+1

και γω με 2 σκουπ σαν τσαι το κατέβασα... δεν τα ένιωσα κάπως στο στομάχι..

beefmeup
28-04-12, 16:18
καζα,εχουν ριξει νομιζω λιγο τα μεταφορικα σε σχεση με παλια..οποτε λογικο να επεσαν κ οι υπηρεσιες οπως πακετα κλπ..
τι να κανεις..δε λες που σου ρθε απο εκει.τυχερος εισαι..:turtle:

Slourp
03-07-14, 18:32
Το ψάχνω μα δε το βρίσκω.
Αν ξέρει κανείς που να το βρω ας μου στείλει inbox link :bowdown: