PDA

Επιστροφή στο Forum : Caffeine 6 Hour Tabs (IDS)



RUHL
22-11-07, 01:19
IDS Caffeine 6 Hour Tabs



http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=20753&d=1296922189

Amount Per Servings: 1 tab
Caffeine 200 mg
Green Tea Leaf Extract (90mg EGCG) 200 mg
Proprietary Blend 100 mg
Guarana Seed
Yerba Mate Leaf
White Willow Bark

Other Ingredients:
Dicalcium phosphate, modified cellulose, guar gum, calcium carbonate, vegetable stearin, stearic acid, magnesium stearate, silica, citrus pectin.

Directions For Use:
Take 1 quick release tablet 1-2 times daily, 30 minutes before breakfast and lunch or physical activity. Do not exceed 4 daily.


Δοκιμασα το πραμα δυνατο ηταν απευθειας μεσα σε 20 λεπτα δινει αρκετη ενεργεια-τσιτες βασικα μια φορα ηπια 2 μαζι τρελες τσιτες αλλα ειχα παρενεργειες την νυχτα δεν με πολυ επιανε υπνος η πιεση ηταν ανεβασμενη και στην προπονηση η αναπνοη ηταν πιο βαρια
Η καφεΐνη μπορεί να αυξήσει την αναπνευστική συχνότητα και να προκαλέσει βρογχοδιαστολή. Σε μικρές δόσεις χρησιμοποιείται ακόμα και θεραπευτικά, αλλά σε μεγάλες αρχίζουν οι παρενέργειες: μπορεί να προκαλέσει γρήγορη αναπνοή αλλά και αρκετά επιφανειακή ώστε τελικά να μην δέχεσαι αρκετό αέρα.

Gasturb
22-11-07, 03:14
βασικα μια φορα ηπια 2 μαζι τρελες τσιτες αλλα ειχα παρενεργειες την νυχτα δεν με πολυ επιανε υπνος η πιεση ηταν ανεβασμενη και στην προπονηση η αναπνοη ηταν πιο βαρια
Λογικό μου ακoύγεται 400 mg είναι αυτά.

Να σε ρωτήσω Ruhl τι ώρα πας γυμναστήριο κ μετά από πόση ώρα κοιμάσε χωρίς πρόβλημα με 1 χάπι

Gt

gpol
22-11-07, 03:27
Αυτο μπορει να αλλαζει, αν συνηθησει το χαπι ο οργανισμος.
RUHL πες μας μετα απο λιγο καιρο αν σε πιανει το ιδιο και μετα απο ποσο χαλαρωνεις

Gasturb
22-11-07, 03:32
Σίγουρα o οργανισμός προσαρμόζεται κ πρέπει να γίνεται διακοπή αλλιώς μετά ο Ruhl θα θέλει 3 χάπια για να τσιτώσει :)



απευθειας μεσα σε 20 λεπτα δινει αρκετη ενεργεια-τσιτες
Aπό ότι θυμάμαι απο την διατροφή σου

2 ώρες πριν την προπόνηση 100 mg καφεΐνη 100 mg green tea extract 50 mg guarana

γιατί 2 ώρες πριν κ όχι πχ 20 με 30 λεπτά?


Gt

Antonio
22-11-07, 10:39
Καταρχάς καλημέρα. Κατα δεύτερον εχω να δηλώσω την αντιθεσή μου σε τέτοιου είδους σημπληρώματα.Εκτός του ότι έχουν χάλια side effects είναι κάτι το οποίο μπορούμε να λάβουμε πολύ εύκολα με φυσικό τρόπο και να το ευχαριστηθούμε συνάμα. Πιές εκεί ένα καφεδάκι (άντε 2) τούμπανο με 3 κουταλίες καφέ να γουστάρεις αναψε και ενα τσιγαράκι...
Σε λίγο θα πέρνουμε και το νερό σε χάπια

Duke-Nukem
22-11-07, 10:45
Έχω δει άτομα που έρχονται στο γυμναστήριο, κάθονται, πίνουν ένα μικρό ποτήρι καφέ και μετά ξεκινάνε προπόνηση.

ioannis1
22-11-07, 12:27
αντονιο +1 :clapping:

Gasturb
22-11-07, 12:51
εχω να δηλώσω την αντιθεσή μου σε τέτοιου είδους σημπληρώματα.
Γενικά είσαι αντίθετος με όλα τα συμπληρώματα oπότε δεν βρίσκω κάτι καινουργίο με αυτό που λες.


Εκτός του ότι έχουν χάλια side effects
Η προτεινομενη δοσολογιά είναι 1 χαπάκι κ τα side effect είναι μηδαμινα για υγείή άτομο. Η υπερβολική διάσταση που δίνεις είνια μόνο όταν το παρακάνουμε αλλά πλέον είναι επιλογή μας αφού κάτι τέτοιο δεν προτεϊνεται ούτε απο την συσκευασία ούτε απο το φόρουμ.



Πιές εκεί ένα καφεδάκι (άντε 2) τούμπανο με 3 κουταλίες καφέ να γουστάρεις αναψε και ενα τσιγαράκι...
1. Eίμαι τελείως αντίθετος με το τσίγαρο αλλά δεν αντιδρώ όπως εσύ με τα συμπληρώματα κ ας έχω 10 παραπάνους λόγους να το υποστηρίζω
2. Το θέμα μου δεν είναι το χάπι μιας κ μπορω να πίνω σκέτο καφέ σε σκόνη όσα mg θέλω κ όποτε θέλω οπότε κ όλες μου ερωτήσεις δεν επικεντρώνοντε τόσο για το προιόν όσο για την χρήση αυτόυ.
3. Το χάπι μην το δαιμονοποιούμε μιας κ υπάρχουν στιγμές που θέλεις κάτι το πρακτικό κ άμεσο κ υπάρχουν στιγμές που θέλεις να πιες κ το καφέ με την ησυχία σου όπως το περιγράφεις, δεν είναι όμως όλες οι στιγμές το ίδιο.

Gt

gpol
22-11-07, 13:04
Αν και ξεφευγουμε και μπαινουμε σε λεπτομερειες, η ληψη καφεινης απο συμπληρωμα ειναι καλυτερη απο τον καφε, γιατι ο καφες περιεχει συστατικα που εξομαλυνουν τη δραση της καφεινης

Antonio
22-11-07, 13:27
Γενικά είσαι αντίθετος με όλα τα συμπληρώματα oπότε δεν βρίσκω κάτι καινουργίο με αυτό που λες.

Δεν είμαι αντίθετος με όλα τα συμπληρώματα. Είμαι αντίθετος με αυτά που είναι άχρηστα εφόσον μπορείς να πάρεις τα συστατικά που σου προσφέρουν εύκολα και γρήγορα από το φαγητό.
Για παράδειγμα δεν είμαι αντίθετος με την λελογισμένη χρήση κρεατίνης γιατι είναι ενα συμπλήρωμα το οποίο και βοηθάει σε πολλά πράγματα αλλά και είναι πολύ δύσκολο να λάβεις 5 γρ.κρεατίνη από το φαγητό σε καθημερινή βάση (μιλάμε για 2+ κιλά κόκκινου κρέατος).
Το σκεπτικό μου δλδ είναι να πάρεις ένα συμπλήρωμα μόνο όταν αυτό που θα πάρεις από το συμπλήρωμα είναι αδύνατο να το πάρεις από το φαγητο.
Αν π.χ. είσαι επαγγελματίας ββερ και πρέπει να πέρνεις 400 γραμμάρια πρωτείνη την μέρα σίγουρα θα πρέπει να πιείς και κανενα ρόφημα γιατι μιλάμε για πολύ πρωτείνη. Αν όμως κάνεις απλά γυμναστική για να γουστάρεις και να έχεις ένα όμορφο σώμα τότε οι ανάγκες σου είναι πολύ μικρότερες και μπορούν να καλυφθούν εύκολα από το φαγητό.
Τώρα αν κάποιος βαριέται να φάει 2 φορές παραπάνω και λεει ας πάρω μια πρωτείνη δικαίωμά του απλά πλέον δεν σκέφτομαι έτσι για πολλούς λόγους.

RUHL
22-11-07, 15:13
Ελα παιδια βλεπω οτι αρχησατε να λετε διαφορα :green:

Πρωτον τα χαπια αυτα τα επερνα στην γραμμωση τοτε εφτιαχνα αεροβια 1 ωρα(νωρις το πρωι)+ 20-30 λεπτα μετα την προπονηση

Και κοιμομουν με το ενα χαπι χωρις προβληματα ταχυκαρδιας κατα τις 12 ανετα απλος ο σφιγμος-χτυποι της καρδιας ηταν πιο δυνατοι αυτο μαλον σημενει πιεση η το ερμηνευσα λαθος.

Προνονησεις κανω 8-9:30 την νυχτα τα χαπια τα λαμβανα 30 λεπτα ι 40 πριν τοτε τα επερνα για 6-7 μερες πρωτες μερες μου επεσαν λιγο βαρια μετα μειωσα στο μισο χαπι ανα μερα και δεν μου παρουσιαζαν κατι(ηθελα να τα βαλω στον ογκο αλλα λεω αστα ο καφες ειναι πιο απολαυστικος- και το κουτι απο πισω εχει μια παραγραφο αχχαχαχα :green: αμα εμφανησετε τα παρακατω κτλ ισως τα γραψω μετα)
Μετα αρχησα τα πειραματα :evil2: τα εδωσα στον αδερφο μου- παιζει πινκ πονκ αυτος δεν κανει βαρη(17-18χρονων) του εδινα αρχηκα 1 αχαχχα χαπι μετα 1,5 και 2:green: πριν την προπονηση δεν παρουσιασε κατι απο τα λεγομενα του ουτε προβληματα υπνου ειχε τελικα ειναι στον ανθρωπο :awesome: παντως ενεργεια του εδινε με ελεγε κατι κανουν :thumbup:


Εγω τωρα τα αφησα στην ακρη δεν τα χρειαζομε .
Αντονιο αρχηνα να κανεις κυκλους ρεγγας :green: 1 κιλό ρέγγα έχει 8γρ κρεατίνης 2 μηνες τρως ενα μηνα δεν τρως:green: η να την μειωσεις στα 675 γραμαρια για να περνεις 5 γραμαρια κρεατινης:green: να μην πετιωντε ολα στην τουαλετα







*Μηπως ξερει κανενας σε ποσα γραμμαρια του φραπε-καφε ποσα mg καφεινης εχει ετσι απο περιεργεια?

Gasturb
22-11-07, 15:21
Δεν είμαι αντίθετος με όλα τα συμπληρώματα. Είμαι αντίθετος με αυτά που είναι άχρηστα εφόσον μπορείς να πάρεις τα συστατικά που σου προσφέρουν εύκολα και γρήγορα από το φαγητό.
Για παράδειγμα δεν είμαι αντίθετος με την λελογισμένη χρήση κρεατίνης γιατι είναι ενα συμπλήρωμα το οποίο και βοηθάει σε πολλά πράγματα αλλά και είναι πολύ δύσκολο να λάβεις 5 γρ.κρεατίνη από το φαγητό σε καθημερινή βάση (μιλάμε για 2+ κιλά κόκκινου κρέατος).
Το σκεπτικό μου δλδ είναι να πάρεις ένα συμπλήρωμα μόνο όταν αυτό που θα πάρεις από το συμπλήρωμα είναι αδύνατο να το πάρεις από το φαγητο.
Αν π.χ. είσαι επαγγελματίας ββερ και πρέπει να πέρνεις 400 γραμμάρια πρωτείνη την μέρα σίγουρα θα πρέπει να πιείς και κανενα ρόφημα γιατι μιλάμε για πολύ πρωτείνη. Αν όμως κάνεις απλά γυμναστική για να γουστάρεις και να έχεις ένα όμορφο σώμα τότε οι ανάγκες σου είναι πολύ μικρότερες και μπορούν να καλυφθούν εύκολα από το φαγητό.
Τώρα αν κάποιος βαριέται να φάει 2 φορές παραπάνω και λεει ας πάρω μια πρωτείνη δικαίωμά του απλά πλέον δεν σκέφτομαι έτσι για πολλούς λόγους.
Άλλα άυτα είναι υποκειμενικά κ καθόλου δεσμευτικά για καθέναν αφού περιέχουν κ λάθη που δεν θα τα αναλύσω εδώ.

Σεβαστή η αποψή σου.

End of off topic.



*Μηπως ξερει κανενας σε ποσα γραμμαρια του φραπε-καφε ποσα mg καφεινης εχει ετσι απο περιεργεια?
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=841

Gt

gpol
22-11-07, 15:22
Παιδια οπως το βλεπει ο καθενας. Δεν μπορει να θεωρηθει καπως ο Antonio επειδη θεωρει καπως τα χαπια καφεινης

Και γω αν ηταν να αγορασω κατι τετοιο, εννοειται οτι δεν θα ξοδευα λεφτα σε χαπια καφεινης, αφου μαρεσει και πινω πολλους καφεδες. Θα τα εδινα για κατι πιο δυνατο απο καφεινη. Για κατι που δεν μπορω να βρω τοσο ευκολα






*Μηπως ξερει κανενας σε ποσα γραμμαρια του φραπε-καφε ποσα mg καφεινης εχει ετσι απο περιεργεια?
περίπου 80 gr ένας μέσος καφές ruhl

Gt


+ Για να εχει 'αποτελεσματα' η καφεινη, πρεπει να λαμβανονται 3-6mg ανα κιλο σωματικου βαρους

PMalamas
05-02-11, 19:12
IDS Caffeine 6 Hour Tabs - 90 Tabs


http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=20753&d=1296922189



Get A Constant And Powerful Energy Rush With No Crashing!

Quick and powerful effect that can be felt over a 6 hour period. Using the latest in time release technology to give you a constant and powerful energy rush with no crashing!

Supplement Facts:
Container Size: 90 Tablets
Servings Per Container: 90

Amount Per Serving:
Caffeine 200 mg
Green Tea Leaf Extract (90mg EGCG) 200 mg
Proprietary Blend 100 mg
Guarana Seed
Yerba Mate Leaf
White Willow Bark
Ingredients:
Dicalcium phosphate, modified cellulose, guar gum, calcium carbonate, vegetable stearin, stearic acid, magnesium stearate, silica, citrus pectin.

Directions For Use:
Take 1 quick release tablet 1-2 times daily, 30 minutes before breakfast and lunch or physical activity. Do not exceed 4 daily.


Πως σας φαινεται για ενεργεια και ως ηπιο λιποδιαλυτικο??
Το εχει δοκιμασει κανεις?

deluxe
05-02-11, 20:00
Τα ειχα παρει πριν ενα χρονο και ακομα τα εχω. Οποτε τα χρειαστηκα εκανα τη δουλεια τους οπως επρεπε! Κυριως τα παιρνω οταν δουλευω πρωι και δε εχω κοιμηθει καθολου το βραδυ! Αντεχω και με το παραπανω. Ειδικα με 1,5 χαπακι. 2 δε νομιζω να εχω δοκιμασει να παρω ποτε, αλλα πρεπει να ειναι μπομπα.

Τωρα για λιποδιαλυτικο δε το εχω χρησιμοποιησει και δε νομιζω να κανει και αρκετα πραματα.. Απλα θα σε βοηθαει να αντεχεις λιγο περισσοτερο στην αεροβια.

PMalamas
05-02-11, 21:16
Αυτο βασικα ναι για την ενεργεια που θα σ δινει..
κι εγω για κατι τετοιες περιεργες καταστασεις το πηρα. Δε θα το παιρνω καθε μερα..
Πχ το πρωι αν παω για τρεξιμο η μεσιμερι που μπαινω σε λιθαργο για να παω γυμναστηριο. κλπ

beefmeup
05-02-11, 21:22
Δε θα το παιρνω καθε μερα..
Πχ το πρωι αν παω για τρεξιμο η μεσιμερι που μπαινω σε λιθαργο για να παω γυμναστηριο. κλπ

κ αν θες κ μια γνωμη αυτο ειναι το καλυτερο,μιας κ συχνη χρηση καφεινης κλπ,ζοριζει τα επινεφριδια.
κ δεν εχει κ νοημα,αν εχεις ενεργεια για προπονα να παρεις κ κατι τετοιο..;)

PMalamas
05-02-11, 21:26
οκ Ευχαριστω!
ωπ δε μου το βρηκε στην αναζητηση...