PDA

Επιστροφή στο Forum : περί διατροφής



μακης
17-02-11, 23:35
καλησπέρα σε όλα τα μέλη.θα ήθελα τη γνώμη σας για τη διατροφή γράμμωσης που ακολουθώ:λοιπόν:
πρωινό:75 γραμμάρια βρώμη με 40 γραμμάρια whey gold standard σε νερό και 1 κάψουλα ω3
μεσημεριανό:250 γραμ. κοτόπουλο στήθος και 50 γραμ. καστανό ρύζι ή μια πατάτα
προπόνηση
μεταπροπονητικό:50 γραμ.whey και 40 γραμ. δεξτρόζη με 5 γραμμ. κρεατίνης μονουδρική
μετά από 1 ώρα:250 γραμ. κοτόπουλο στήθος με 50 γραμ. καστανό ρύζι
βραδυνό:1 κονσέρβα τόνο με σαλάτα μαρούλι με 1 κουταλιά ελαιόλαδο και 2 ασπράδια
πριν τον ύπνο: 45 γραμμάρια πρωτείνης με καζείνη
είμαι 25 χρονών,1,85 ύψος και 91 κιλά με 21% λίπος
κάνω δυνατή προπόνηση και ευελπιστώ με τη βοήθεια σας να φτάσω στο επιθημητό αποτέλεσμα...
ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Creative
18-02-11, 00:26
Καλή είναι η διατροφή, θα μπορούσες βέβαια στο πρωινό να βάλεις και κάνα αυγό.

Δεκατιανό θα μπορούσες να φας μια μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα, τυρί και μαρούλι και το βράδυ αντί για πρωτεΐνη καλύτερα θα ήταν να φας δυο γιαούρτια 2% και κάνα ξηρό καρπό.

Αυτά από εμένα.:toast:

μακης
18-02-11, 02:05
ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.έχω όμως μία ερώτηση:τα γαλακτοκομικά επιτρέπονται σε περίοδο γράμμωσης?

jimmy007
18-02-11, 03:34
ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.έχω όμως μία ερώτηση:τα γαλακτοκομικά επιτρέπονται σε περίοδο γράμμωσης?

Αν δεν έχεις αγωνιστικές βλέψεις ναι. Αν έχεις μέχρι ένα σημείο...

jGod
18-02-11, 05:05
δεν υπαρχει μελετη που να λεει οτι τα γαλακτομικα κατακρατουν νερα οποτε μπορεις να τρως αφοβα ακομη κ στην γραμμωση ,αντιθετως υπαρχει μελετη που λεει οτι τα γαλακτομικα βοηθουν στην απωλεια λιπους.(περσινη,αγγλικου πανεπιστημιου..μου διαφευγει ποιου!)

Devil
18-02-11, 05:23
δεν υπαρχει μελετη που να λεει οτι τα γαλακτομικα κατακρατουν νερα οποτε μπορεις να τρως αφοβα ακομη κ στην γραμμωση ,αντιθετως υπαρχει μελετη που λεει οτι τα γαλακτομικα βοηθουν στην απωλεια λιπους.(περσινη,αγγλικου πανεπιστημιου..μου διαφευγει ποιου!)

υπαρχει και φετινη....;)

αλλα λογικα ωφηλετε στο ασβεστιο και την D....

μακης
18-02-11, 13:09
ωραία παιδιά ευχαριστώ.θα μπορούσατε να στείλετε κάποιο πρόγραμμα διατροφής που θα πρέπει να ακολουθήσω ώστε να αρχίζω να χάνω λίπος και ταυτόχρονα να μη χάνω μυικό ιστό?υπολογίστε ότι χρειάζομαι γύρω στις 3000 θερμίδες για συντήρηση...