PDA

Επιστροφή στο Forum : Elite Gourmet (Dymatize)



Titanium
18-02-11, 21:53
Elite Gourmet (Dymatize)

22651



L-Leucine (BCAA) 10127 mg
L-Isoleucine (BCAA) 6017 mg
L-Valine (BCAA) 5773 mg
L-Lysine 9699 mg
L-Methionine 2102 mg
L-Phenylalanine 3260 mg
L-Threonine 6136 mg
L-Tryptophan 1615 mg
L-Alanine 4736 mg
L-Arginine 2508 mg
L-Aspartic Acid 5985 mg
L-Cystine 2465 mg
L-Glutamic Acid 17355 mg
L-Glycine 1714 mg
L-Histidine 1797 mg
L-Proline 6358 mg
L-Serine 5014 mg
L-Tyrosine 3344 mg

NO added sucrose, fat, fillers, maltodextrin or aspartame.

Other Ingredients:
Whey protein matrix (whey protein concentrate, whey protein isolate, whey peptides), milk protein matrix (milk protein, containing micelular caseins & caseinates, calcium caseinates), cocoa, natural & artificial flavors, soybean oil, guar gum, potassium chloride, beet powder, acesulfame potassium, sucralose, red #40.


Την έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν????Καλη μου φενετε και με καλο προφίλ...Η ελιτ που εχω δοκιμάσει δεν πινοταν με τπτ....αυτην που ειναι και gourmet τι λεει???:green:

tauros123
19-02-11, 13:58
Την έχω δει και σε αγγλικά σιτε και σε καλή τιμή ....αλλά ρε φίλε φουλ στην κασεινη είναι αυτήν.....μόνο blend δεν είναι.....

Προσωπικά όπου αναγράφετε whey peptides, casein, calcium casein και όλα στα εις σε κασειν.....
Δεν τα αγοράζω....
Blend κανόνισα με πρωτεΐνες ναι......αλλά όλα τα αλλά όχι.....

Είναι σαν να τρως λουκάνικα με άρωμα κρέας και όχι πραγματικό κρέας.....

jimmy007
19-02-11, 19:03
Την έχω δει και σε αγγλικά σιτε και σε καλή τιμή ....αλλά ρε φίλε φουλ στην κασεινη είναι αυτήν.....μόνο blend δεν είναι.....

Προσωπικά όπου αναγράφετε whey peptides, casein, calcium casein και όλα στα εις σε κασειν.....
Δεν τα αγοράζω....
Blend κανόνισα με πρωτεΐνες ναι......αλλά όλα τα αλλά όχι.....

Γιατί η καζείνη δεν είναι πρωτείνη? Απλά το συγκεκριμένο blend κάνει για πρωί,βράδυ και όχι για post..

Dreiko
04-09-11, 21:19
ακουω γνωμες για γευση.....:unsure::unsure::unsure:

just chris
04-09-11, 22:28
περιεχει κ κομματια απο μπισκοτο!!!!:unsure:

Roid Rage
04-09-11, 23:14
Η σοκολατα αδιαφορη προς καλη, οχι Myofusion, αλλα ουτε και ασχημη.
Η cream n` cookies καλη, οχι συναρπαστικη, παει ωραια σε γιαουρτια/cottage, εχει οντως κομματακια αλλα δεν κανουν και διαφορά.

Rourke
28-09-11, 13:49
Την έχω δοκιμάσει σε γεύσεις Milk Chocolate και
Chocolate Peanut Butter και περιμένω και ένα κουτί με γεύση Cappuccino (με 100mg καφεΐνη).

Πολύ καλή διαλυτότητα και άριστη γεύση.:thumbup:

Dreiko
29-09-11, 20:56
λοιπον εδω και 3 μερες τη παιρνω...γευση φραουλα...

Γευση:Εχει μια πικριλα που με χαλαει.....αλλα παλευεται...
Διαλυτοτητα:Αριστη!!!

Το αρνητικο ειναι οτι εχω καποιες στομαχικες διαταραχες...δε ξερω ομως αν ειμαι κρυωμενος και απλα συνεπεσε με τη ληψη της συγκεκριμενης πρωτεινης....

deluxe
30-09-11, 06:14
Την έχω δοκιμάσει σε γεύσεις Milk Chocolate και
Chocolate Peanut Butter και περιμένω και ένα κουτί με γεύση Cappuccino (με 100mg καφεΐνη).

Πολύ καλή διαλυτότητα και άριστη γεύση.:thumbup:100mg καφεϊνη το καθε σκουπ; :shock:

Rourke
30-09-11, 12:54
Ναι όσο μία φλιτζάνα καφέ είναι περίπου. 70mg - 100mg (εξαρτάτε) πάει το φλιτζάνι περίπου.

exkaliber
21-11-11, 12:15
μ αυτην εδω στο ποστ μετα απο ποση ωρα πεινας??

primordial
21-11-11, 16:06
μ αυτην εδω στο ποστ μετα απο ποση ωρα πεινας??

:unsure:.....στ' αλήθεια τώρα, εάν σου δωθεί απάντηση στο παραπάνω ερώτημα, τι θα κερδίσεις εσύ....???
Δηλ. αν εγώ πεινάσω στην μισή ώρα κ εσύ πεινάσεις στην 1 ώρα, τι συμπεράσματα βγάζεις...;)??? Πάντως ένα τέτοιο Blend δεν θα το επέλεγα για post..... κ δεν έχει να κάνει με την κ καλά πιο αργή αφομοίωση της πρωτεΐνης (thank god αφομοιώνω τα πάντα γιατί είμαι ο HULK :green:...), αλλά περισσότερο με το ότι θέλω ένα ρόφημα πρωτεΐνης το οποίο να μου κάτσει καλά στο στομάχι, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν θέλω να χάσω το γεύμα που ακολουθεί...:P....
Simple as that.... πάντως για βραδάκι με 100ml γαλατάκι δεν θα με χάλαγε καθόλου..... Επειδή είναι στα σχέδια μου να την δοκιμάσω, θα την εντάξω όπως είπα, βραδάκι......;)

exkaliber
21-11-11, 16:38
:unsure:.....στ' αλήθεια τώρα, εάν σου δωθεί απάντηση στο παραπάνω ερώτημα, τι θα κερδίσεις εσύ....???


μια φαντα δωρο :green:

primordial
21-11-11, 16:43
μια φαντα δωρο :green:

Ελπίζω για post με τόσο υδατάνθρακα/ζάχαρη που έχει.....:green::thumbup:

billys15
27-03-12, 14:22
Την παιρνω απο την προυγουμενη βδομαδα,και οι κριτικες μου ειναι οι καλυτερες! Διαλυτοτητα αριστη,ειναι ακομα μια elite! :) Γευση πηρα σοκολατα-φυστικι.Για τους fan των εντονων γευσεων,αυτη δεν ειναι εντονη.Γενικα εχω την εντυπωση οτι κι οι αλλες γευσεις δεν θα ειναι εντονες,γιατι και mocha και σοκολατα της απλης elite που εχω δοκιμασει,ηταν αναλογες.
Οσο για τον υδατανθρακα,δεν ειναι και κατι τραγικο τα 6γρ.Και η myofusion εχει 5 αλλα χρησιμοποιειται ευρεως! Δεν θα κανουν διαφορα τα 3-4γρ παραπανω ανα scoop.Επισης,απο διαταραχες δεν εχω τιποτα,παρολο που ειμαι αρκετα ευαισθητος κι εγω σε πρωτεϊνες.

billys15
19-04-12, 19:32
Μολις δοκιμασα swiss chocolate και δινω αλλο ενα + :thumbup:

s0k0s
01-08-12, 14:38
Δοκιμασα πριν μερες cookies cream, πολυ ωραια!

TEFAAtzis
17-08-12, 16:10
Παρελαβα σημερα την γευση smores το μικρο κουτι.

Γευση = 8/10 αρκετα καλη αλλα καπως παραξενη,θυμιζει λιγο μπισκοτο μαζι με καραμελα.Πινεται πολυ ανετα ομως
Διαλυτοτητα = 6/10 δεν διαλυθυκε αρκετα καλα ειχε μερικα κομματακια,αλλα ισως επρεπε να βαλω και περισσοτερο νερο
Ευπεπτη = 5/10 μπορω να πω πως μου κατσε λιγο βαρια στο στομαχι

s0k0s
17-08-12, 16:30
Ναι αυτη η smores περιεργη γευση.. Εμενα βαφλες μου θυμησε..

s0k0s
08-09-12, 14:53
Η φραουλα πολυ ωραια, ελαφρια :thumbup:

maniatis7
20-09-12, 15:02
παιδια παρελαβα σημερα τη πρωτεινη αυτη,γευση ελβετικη σοκολατα..ειχα σκοπο για μετα τη προπονηση αλλα βλεπω οτι λετε πως δν ειναι κ το καλυτερο λογο καζεινης,δν το προσεξα κιολας τη βρηκα κ μολισ 35 ευρω..οποτε την πηρα..εχω κ μια ογκου τη mass της dymatize για πρωι ή βραδυ ..τι λετε να κανω?την ελιτε για post κ την ογκου για πρωι? :unsure:

vaggos@
20-09-12, 15:37
την mass μετα την προπο και την gourmet το πρωι η το βραδυ !!!

maniatis7
20-09-12, 16:07
την mass μετα την προπο και την gourmet το πρωι η το βραδυ !!!

σιγουρα?αναποδα δν γινεται γτ η ογκου δν εχει κ πολυ πρωτεινη ανα φυσιολογικη δοση γτ κανονικα λεει 2 σκουπ π ναι σα φτιαρι κ ετσι θα μ βγαλει 15 μερες μονο...κ εξαλου μετα τη προπο θελεις πρωτεινι μπολικη..απλα κολλαω με τη καζεινη π λενε πιο πανω οτι σε φουσκωνει κ τετοια...αν ειναι μονο αυτο δν τρεχει τπτ πιστευω οποτε για να με βολεψει κιολλας λεω τη whey για μετα...

s0k0s
20-09-12, 16:13
Καλα δεν ειναι και τερμα καζεινη. Δεν θα ειχε τετοιο κοστος αμα ηταν.
Καπου το 20% περιπου θα ειναι μονο..