PDA

Επιστροφή στο Forum : Superfats (Nutrabolics)



sobral
28-02-11, 01:58
22837

22836

Πως το βλέπετε από πλευράς συστατικών? Βασικά το cla το ξέρουμε όλοι δεν κάνει για λιπόλυση. Τα άλλα δύο συστατικά διάβασα τι ρόλο παίζουν αλλά ρωτάω πρακτικά αν έχουν κάποια αποτελεσματικότητα. Πανάκριβο πάντως για συμπλήρωμα λιπαρών οξέων. Αλλά μια που δεν υπάρχει στην αξιολόγηση είπα να το ποστάρω. :P

*** Θα σας παρακαλουσαμε να μην βαζετε λινκς απο google για τις φωτο των συμπληρωματων,να τια ανεβαζετε μεσω του φόρουμ.Mods Team ***

Lao
28-02-11, 02:48
Κόστος;

Επίσης, πως ακριβώς το προωθεί ο κατασκευαστής, τι ισχυρίζεται;

skiadis
28-02-11, 02:54
Κόστος;

Επίσης, πως ακριβώς το προωθεί ο κατασκευαστής, τι ισχυρίζεται;

SuperFats Benefits include:

Clinically Proven Ingredients
Rapid Fat loss
Suppresses Appetite
Eliminates Food Cravings
Improves Cholesterol Profile
Stops "Rebound" Wieght Gain
Boosts Energy Levels
Enhances Muscle Growth
Manages Insulin Levles
Improves Overall Health
Boosts Sexual Drive & Performance

sobral
28-02-11, 03:00
Κόστος;

Επίσης, πως ακριβώς το προωθεί ο κατασκευαστής, τι ισχυρίζεται;

εδώ 37ευρω (!) στα χ-τρεμε. καλά την nutrabolics δεν την πιστεύω σε αυτα που λέει γιατί τα προωθεί πολύ <<φουσκωμένα>> συνήθως, αλλά θα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα για το εν λόγω προιόν.

Lao
28-02-11, 03:01
SuperFats Benefits include:

Clinically Proven Ingredients
Rapid Fat loss
Suppresses Appetite
Eliminates Food Cravings
Improves Cholesterol Profile
Stops "Rebound" Wieght Gain
Boosts Energy Levels
Enhances Muscle Growth
Manages Insulin Levles
Improves Overall Health
Boosts Sexual Drive & Performance

Αυτό το «Boosts Sexual Drive & Performance» είναι όλα τα λεφτά. :green:


εδώ 37ευρω (!) στα χ-τρεμε. καλά την nutrabolics δεν την πιστεύω σε αυτα που λέει γιατί τα προωθεί πολύ <<φουσκωμένα>> συνήθως, αλλά θα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα για το εν λόγω προιόν.

37 ευρώ τα 40 servings, εμένα μου φαίνονται πολλά. Anyway, δε νομίζω να έχει όλα αυτά τα αποτελέσματα αλλά προσωπική γνώμη δεν μπορώ να έχω. Προσωπικά προτιμώ να παίρνω κάποιο Ω3 ή λινέλαιο σε σταθερή βάση. Έτσι και αλλιώς, συμπληρώματα τέτοιου τύπου δουλεύουν σε βάθος χρόνου.

sobral
28-02-11, 03:05
Αυτό το «Boosts Sexual Drive & Performance» είναι όλα τα λεφτά. :green:

:thumbup: ακριβώς γι αυτό το είπα αυτό πριν! είσαι στο μυαλό μου ρε λάο :clap: καααλά εντάξει ότι θα κάναμε καλυτερο σεξ με τα λιπαρά οξέα δεν το περίμενα!χαχα! :P

κι εγώ απλά Ω3 παίρνω που κ που από Now Foods.

Lao
28-02-11, 03:12
:thumbup: ακριβώς γι αυτό το είπα αυτό πριν! είσαι στο μυαλό μου ρε λάο :clap: καααλά εντάξει ότι θα κάναμε καλυτερο σεξ με τα λιπαρά οξέα δεν το περίμενα!χαχα! :P

Κοίτα, αν και δε νομίζω να γίνουμε North με Ω3 :green: κάποιο ρόλο σίγουρα τον παίζουν στο background (μιλάμε για ΠΟΛΥ background όμως).

Για παράδειγμα, είναι γνωστό ότι τα λιπαρά οξέα βοηθάνε στην κυκλοφορία του αίματος, άρα... you get the picture ;)

Βέβαια, όπως καταλαβαίνεις είναι μάλλον υπερβολή να βασίζεις προώθηση προϊόντος σε κάποιο υπο-υπο-υπο αποτέλεσμα που ΘΑ δεις, ΑΝ δεις, μετά από μερικά χρόνια, πόσο μάλλον όταν παίζουν ρόλο και άλλοι 959834598934585 παράγοντες.

Πάντως το σκηνικό μου θύμισε μια φάση που διάβαζα κάποιον πόσο ευχαριστημένος ήταν με μια πολυβιταμίνη επειδή μέσα σε ένα μήνα που την έπαιρνε είχε δει αυξημένη παραγωγή σπέρματος :rolf::rolf::rolf:

(άμα θέλετε σας λέω και ποια πολυβιταμίνη είναι, τα μυστικά δεν πρέπει να μένουν για τους λίγους :green:)

beefmeup
28-02-11, 11:23
φοτογραφιουλα του τεμαχιου δεν υπαρχει?:unsure:

sobral
28-02-11, 14:45
φοτογραφιουλα του τεμαχιου δεν υπαρχει?:unsure:

έχω βάλει!:unsure: να σε ρωτήσω beef γιατι μάλλον κάτι κάνω λάθος.όταν ανεβάζω φωτό το κάνω από το google. αλλα δεν την εμφανίζει πάντα. Να ανεβάσω από αλλού? θα προσπαθήσω να ανεβάσω άλλη. Μετά πες μου και την γνώμη σου για το προιόν σε παρακαλώ.:)

Devil
28-02-11, 16:17
το CLA μια χαρα δουλευει αλλα θελει μεγαλες δοσεις και μακροχρονια ληψη.... κατι που το κανει να ''μην δουλευει'' απο αποψη κοστους....

και η sesamin δουλευει.... αλλα πολλοι παραπονιουντε για libido loss... οποτε δεν νομιζω οτι ειναι και το καλητερο....

sobral
28-02-11, 16:46
το CLA μια χαρα δουλευει αλλα θελει μεγαλες δοσεις και μακροχρονια ληψη.... κατι που το κανει να ''μην δουλευει'' απο αποψη κοστους....

και η sesamin δουλευει.... αλλα πολλοι παραπονιουντε για libido loss... οποτε δεν νομιζω οτι ειναι και το καλητερο....

αα δεν θέλουμε τέτοια.:unsure: κ εγω το έχω ακούσει αυτό αλλά νόμιζα ότι συμβαίνει σε μεγάλες δόσεις και δεν θα υπήρχε πρόβλημα. το τελευταίο συστατικό δουλεύει ως προς την μείωση της όρεξης? δεν θα το πρότεινες δηλ.σε φάση μείωσης λίπους ε?εννοείται με διατροφή. (όχι κιλών, λίπους με διατήρηση μυικής μάζας όσο γίνεται εννοείται καθώς πάντα κάτι θα χάσεις σίγουρα-δεν με ενδιαφέρει για τώρα αλλά ψάχνομαι από τώρα)

Devil
28-02-11, 17:02
αα δεν θέλουμε τέτοια.:unsure: κ εγω το έχω ακούσει αυτό αλλά νόμιζα ότι συμβαίνει σε μεγάλες δόσεις και δεν θα υπήρχε πρόβλημα. το τελευταίο συστατικό δουλεύει ως προς την μείωση της όρεξης? δεν θα το πρότεινες δηλ.σε φάση μείωσης λίπους ε?εννοείται με διατροφή. (όχι κιλών, λίπους με διατήρηση μυικής μάζας όσο γίνεται εννοείται καθώς πάντα κάτι θα χάσεις σίγουρα-δεν με ενδιαφέρει για τώρα αλλά ψάχνομαι από τώρα)

ναι αλλα νομιζω θελει σχετικα μεγαλες δοσεις....

δεν ειμαι σιγουρος ακριβος για το πως δουλευει.... ειναι λιγο περιπλοκος ο μηχανισμος με τους ppar... δεν ξερω ποιους ενεργοποιει....
η δραση της μοιαζει με αυτη του TTA αν δεν κανω λαθος....
but i am not sure...:unsure:

sobral
28-02-11, 17:11
ναι αλλα νομιζω θελει σχετικα μεγαλες δοσεις....

δεν ειμαι σιγουρος ακριβος για το πως δουλευει.... ειναι λιγο περιπλοκος ο μηχανισμος με τους ppar... δεν ξερω ποιους ενεργοποιει....
η δραση της μοιαζει με αυτη του TTA αν δεν κανω λαθος....
but i am not sure...:unsure:

TTA? αυτό δεν επηρεάζει τις τιμές στο συκώτι? χμμμ αχ αυτή η nutrabolics μία με τα ethyl bcaa μία με ΤΤΑ...δεν είμαι σίγουρος για την ασφάλεια των συστατικών...:unsure:

Devil
28-02-11, 17:13
TTA? αυτό δεν επηρεάζει τις τιμές στο συκώτι? χμμμ αχ αυτή η nutrabolics μία με τα ethyl bcaa μία με ΤΤΑ...δεν είμαι σίγουρος για την ασφάλεια των συστατικών...:unsure:

το TTA.... οχι δεν νομιζω...

δεν εχει τετοιο προιον η nutrabolics νομιζω...

καλα για τα ethyl ester.... νο κομμεντ!!!!:green:

sobral
28-02-11, 17:18
το TTA.... οχι δεν νομιζω...

δεν εχει τετοιο προιον η nutrabolics νομιζω...

καλα για τα ethyl ester.... νο κομμεντ!!!!:green:

ναι ΤΤΑ δεν έχει απλά επειδή είπες ότι έχει ίδια δράση με αυτό γι αυτό έκανα τον παραλληλισμό.
α τόσο χάλια δηλ ε?:green: μάλλον μακρυά......θα πάω στα basics ως συνήθως. αν δεν είμαι σίγουρος αυτά τα νέα <<επαναστατικά>> συστατικά τα φοβάμαι.

Devil
28-02-11, 17:24
ναι ΤΤΑ δεν έχει απλά επειδή είπες ότι έχει ίδια δράση με αυτό γι αυτό έκανα τον παραλληλισμό.
α τόσο χάλια δηλ ε?:green: μάλλον μακρυά......θα πάω στα basics ως συνήθως. αν δεν είμαι σίγουρος αυτά τα νέα <<επαναστατικά>> συστατικά τα φοβάμαι.

σχεδον την ιδια δραση... δεν ειμαι σιγουρος για τον μηχανισμο γιατι δεν γνωριζω ακριβος τους ppar που ενεργοποιει....

TTA εχω χρησιμοποιησει... καλα αποτελεσματα.... κανενα side...

beefmeup
28-02-11, 17:24
οτι εγραψε ο ντεβιλ για το cla,κ για το sesamin..καποια στιγμη πριν μηνες ειχαμε κανει μια κουβεντα με τον haris pilton για την ληψη καπoιων λιπαρων κ λιμπιντο,η αυξηση οιστρογωνων η κατι τετοιο,δεν πολυθυμαμαι..

παρε σκετο cla,αν θες κατι τετοιο σε καπς του 1γρ,που ειναι φτηνο σχετικα..
και παιζεις σε 4-5 γρ ανα μερα καθε μερα.

sobral
28-02-11, 17:36
Ευχαριστώ και τους δύο σας για την βοήθεια!:) ενημερωτικά ψάχνομαι γιατί γενικώς είμαι υπέρ των συμπληρωμάτων που έχουν μακροχρόνια έρευνα πίσω τους. αυτό θα κάνω ένα απλό cla και διατροφούλα όπως πάντα. :thumbup: (έχω ανεβάσει την διατροφή μου αν θέλετε ρίξτε μια ματιά-για αύξηση κιλών είναι προς το παρόν)