PDA

Επιστροφή στο Forum : Cutting με ephedrine-eca?



pikolo
26-11-07, 19:04
Λοιπον παιδια κανω το ποστ για να ενημερωθω για την χρηση του σε cutting..καθως τωρα εχω τον ογκο που θελω και απο Φεβρουαριο θα κανω cut.Θελωντας λοιπον να φτασω πολυ πολυ χαμηλα(6-7-8%αντε και 10%) σκεφτηκα να χρησιμοποιησω αφου ενημερωθω σωστα...γνωμες παρακαλω.. :roll: (και να συμπληρωσω οτι ο λογος που εκανα ογκο ηταν γιατι ηθελα να παρω πισω οτι κιλα εχασα με το cut και να αυξησω λιγο χερια και στηθος,πραγμα το οποιο εκανα κατα 2 ποντους)

Gasturb
26-11-07, 19:11
Θελωντας λοιπον να φτασω πολυ πολυ χαμηλα(6-7-8%αντε και 10%)

Αντε κ έφτασες τι θα καταφέρεις? Είναι πολυ νωρις να βλέπεις τέτοια νούμερα κ να έχεις στο μυαλό σου ένα καλογυμνασμέο κ γραμμώμενο σώμα. Συμβουλή μου άσε κάτω το eca για την ώρα κ το συζητάμε του χρόνου κ του παραχρόνου που η μυική σου μάζα θα είναι μεγαλύτερη κ το σώμα σου προετοιμασμένο για μια τέτοια δοκιμασία στεγνώματος. Φέτος το όλο εγχείρημα θα είναι μια αποτυχία. Btw αν περιμένεις με natural ways κ ένα eca να φτάσεις μονοψήφιο κ μάλιστα 6 7 % τότε θα σε γράψουμε στα βραβεία Guinness

Φιλικά πάντα
Gt

pikolo
26-11-07, 19:14
δηλαδη δεν φτανεις ε?βασικα δεν θελω αλλο ογκο...μ αρεσω εδω...και ολοι φουσκα με λενε...και οτι να μην παρω αλλο...θελω οπως ειμαι να γραμμωσω..και ας μην ειμαι και κομματια...να φαινονται οι κοιλιακοι και αντε καμια φλεβα στο χερι..ξερω οτι εδω ειναι bodybuilding forum αλλα μ αρεσει ετσι οπως λεω..

υγ gast ελπιζω να με καταλαβαινεις.. :roll:

RUHL
26-11-07, 19:31
Δεν πρεπι να φτασεις σε μονοψηφιο για να φενονται οι κοιλιακοι σου απλος την ιδια τακτικη παλη αμα δεν εχεις μυις ουτε στο στομαχι δεν μπορεις να τους γραμμωσεις :green: καλα τα λεει ο γκας τα ιδια περιπου σου ειπα και στο pm

pikolo
26-11-07, 19:34
μα νιωθω οτι εχω μυες απλα οταν κανω γραμμωση τα χανω ολα...γινομαι μισος γενικα..η εφεδρινη λειτουργει με ταχυπαλμια?

Gasturb
26-11-07, 19:40
μα νιωθω οτι εχω μυες απλα οταν κανω γραμμωση τα χανω ολα...

οσο harsh κ να γίνω θα το πω. Είμαι σίγουρος ότι κ μυς δεν είχες σοβαρούς κ ας ένιωθες ότι ήθελες κ λάθος γράμμωση έκανες με αποτέλεισμα τα όποια οφέλη να πήρες τα έχασες τα μισά στην πορεία.

Gt

Antonio
26-11-07, 19:42
Καταρχάς δεν ξέρω κατα πόσο η χρήση eca συμπεριλαμβάνεται σε αυτό που λέμε natural.
Έχω την εντύπωση οτι τέτοιου είδους συμπληρώματα έχουν απαγορευτεί...τουλάχιστόν σε ελλάδα και αμερική

pikolo
26-11-07, 19:43
ναι σοβαρους δεν εχω αλλα οσο θελω εγω εχω...τωρα για σας σιγουρα θα ειναι τιποτα αλλα για μενα ειναι αρκετα καλα... :roll:

Gasturb
26-11-07, 20:13
Καταρχάς δεν ξέρω κατα πόσο η χρήση eca συμπεριλαμβάνεται σε αυτό που λέμε natural.
Έχω την εντύπωση οτι τέτοιου είδους συμπληρώματα έχουν απαγορευτεί...τουλάχιστόν σε ελλάδα και αμερική

Επειδή δεν είνα ενέσημο αυτό που συζητάμε οπότε ως χάπι μπορούμε να το θεωρησουμε κ κάπως natural.

Ναι έχουν απαγορευτεί έχεις δίκιο λόγω αιφνίδιων θανάτων αθλητών.

Gt

gpol
26-11-07, 21:43
Pikolo διαβασε αρθρο του jiu

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=415

Αν τελικα επιλεξεις γραμμωση, τοτε προσπαθησε πρωτα να 'ξεσκιστεις' με φυσικα μεσα, πρωτου παρεις οτιδηποτε. Αν δεν τα κατεφερεις με φυσικο τροπο, τοτε δυσκολα θα καταφερεις με 'χημικο'

Παντως και στη μια και στην αλλη περιπτωσημ, θα αποκτησεις καποια γνωση επιπλεον. Ακομα και αν επιλεξεις να πας για γραμμωση, ενω θεωρητικα δεν ενδεικνυται, και το αποτελεσμα δεν ειναι καλο ... τοτε πλεον θα 'εχεις μαθει' σε ποιο επιπεδο πρεπει να ειναι οι μυς σου μελλοντικα, για να γραμμωσεις

pikolo
27-11-07, 01:20
εδωω σαν να εχεισ ενα δικαο gpol.καθως υποθετω χανεις και καποιο μυικο ιστο αρα πρεπει να εισαι παραπανω απο αυτο που θες ετσι ωστε οταν γραμμωσεις να εισαι εκει που θες...αν σε πιανω καλα το τι θες να πεις....λεω να δουλεψω πολυ σκληρα αλλους δυο μηνες και μετα αν εχω καλα αποτελεσματα να κανω ενα mini cut...ετσι και αλλιως αν κοψω για μια βδομαδα λιγους carbs σχηματιζομαι καπως..απλα μου ειναι δυσκολο να ακουω απο ολους οτι αρκετα εγινες δεν θες αλλο και μην παρεις αλλα κιλα κτλ κτλ...

Gasturb
27-11-07, 01:27
Ερώτηση: πόσα κιλά πιστεύεις οτι θα βαλεις συνολικά στο όγκο για να πας μετά σε cutting με eca (!)?

Gt

pikolo
27-11-07, 01:49
οταν ειχα ποσταρει τις φωτο ημουν 77 κιλα και τωρα ειμαι 87-8 κιλα με ν 1,82 υψος και λιγοτερο λιπος απο περισσι..υποθετω θα φτασω γυρω στα 90 και μετα θα χασω 10...λεω με το αθωο μου μυαλο.. :roll: :|

gpol
27-11-07, 01:51
Αν τελικα κρατηθεις, μην βιαστεις να πας για γραμμωση τωρα. Πηγαινε απο ανοιξη και μετα

Gasturb
27-11-07, 01:54
οταν ειχα ποσταρει τις φωτο ημουν 77 κιλα και τωρα ειμαι 87-8 κιλα με ν 1,82 υψος και λιγοτερο λιπος απο περισσι..υποθετω θα φτασω γυρω στα 90

Bάλε στόχο τουλάχιστον τα 95 μην βιαστείς όμως όσο γίνεται καθαρά

Gt

pikolo
27-11-07, 02:01
Ενταξει gast...οσο παρει...να μην παρουμε και πολυ λιπος..αν και δεν βλεπω πολυ..απλα νερα διακρινω...thanks για τις απαντησεις! :army2: :D



Αν τελικα κρατηθεις, μην βιαστεις να πας για γραμμωση τωρα. Πηγαινε απο ανοιξη και μετα

φοβαμαι μηπως δεν προλαβω μετα να γραμμωσω....περισσι τα εχασα ολα γιατι ξεκινησα μεσα ιουλιου και ενω εχανα καλα στην αρχη μετα εκοψα το φαη σχεδον τελειως καια εχασα δεκα κιλα + σε ενα μηνα,.,, :spank:

Gasturb
27-11-07, 02:04
one more question: αυτα τα επιπλεόν 10 κιλά μέσα σε πόσο καιρό τα έβαλες?

Gt

pikolo
27-11-07, 02:05
σχεδον τρεις μηνες και κατι..αν και η ζυγαρια αλλοτε δειχνει το πρωι 86,7 και αλλωτε 87,7


για την ακριβεια 03/09/2007 εκανα το log μου αρα και μια εβδομαδα πριν που ξεκινησα..α και οταν ξεκινησα ογκο καθαρα ημουν στα 78 και οχι 76..

RUHL
27-11-07, 02:12
one more question: αυτα τα επιπλεόν 10 κιλά μέσα σε πόσο καιρό τα έβαλες?

Gt

Γκας κατα την γνωμη σου ποσα κιλα πρεπει να βαζεις τον μηνα στον ογκο?

pikolo
27-11-07, 02:24
ναι αυτο με ενδιαφερει και εμενα αλλα καλυτερα να ανοιξω ενα νεο τοπικ..

Muscleboss
27-11-07, 14:26
Γκας κατα την γνωμη σου ποσα κιλα πρεπει να βαζεις τον μηνα στον ογκο?

δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός-στόχος. εξαρτάται από τις ατομικές ιδιαιτερότητες κάθε σώματος, και τα γεννετικά σε μεγάλο βαθμό. γενικά ο στόχος δεν είναι "μηνιαίος" , αλλά "στόχος περιόδου". Με λίγα λόγια ένας στόχος περιόγου αύξησης βάρους για ένα αθλητή με φυσικά συμπληρώματα μπορεί να κυμαίνεται από 3-10 κιλά, ανάλογα με το επίπεδο, τα μυικά κιλα, το ύψος, την τάση που έχει το σώμα του και άλλα.

ωστόσο η αύξηση καθεαυτή είναι μόνο η αρχή και δεν πρέπει να σημαίνει ευησηχασμό. με λίγα λόγια, να πάρεις 4-5 κιλά με μια κρεατίνη και 2 συμπληρώματα είναι σχετικά εύκολο, το δύσκολο είναι να ποιοτικοποιήσεις αυτά τα κιλά και να τα κάνεις δικά σου. σε καμία περίπτωση λοιπόν δε σημαίνει ότι αν βάλεις 8 κιλά στην περίοδο όγκου είσια πιο επιτυχημένος από το να βάλεις 3 ή 4, καθώς η ποιότητα μπορεί να διαφέρει. Γενικά μην κοιτάτε "μηνιαίες" αυξομειώσεις καθώς μπορεί να ξεγελάνε. Η αύξηση στη ζυγαριά είναι απλά μια ένδειξη, όπως είναι και η αύξηση των διαστάσεων (για μένα συμαντικότερη) όπως είναι και η εικόνα στον καθρέφτη, πού μπορείς να πάρεις μια γέυση από το "τι" κιλά έβαλες τελικά.

Το ανθρώπινο σώμα μπορει (εκτός εξαιρέσεων) να αυξήσει τη μυική του μάζα με φυσικό τρόπο (και μέχρι ενός επιπέδου) κατά 3-4 κιλά το χρόνο μέγιστο. άρα καταλαβαίνεται ότι αν βάλατε 15 κιλά μέσα σε ένα χρόνο, το πιθανότερο είναι να γίνατε απλά πιο χοντροί. :1laugh:

ΜΒ

pikolo
03-12-07, 19:10
τελικα παιδια τι ειναι καλυτερο eca η εφεδρινη σκετη?μιλαω και για αποτελεσματα και για τις επιπτωσεις..και τι συναισθημα σου δημιουργει οταν την χρησιμοποιεις?ταχυπαλμια?τι?η λειτουργει με αλλον τροπο και διαλυει το λιπος?

RUHL
03-12-07, 19:17
Ποσες φορες θα το πουμε efedrine cafeine aspirini πολυ δυνατο μειγμα τωρα βαριεμε να ανοιγω τα βιβλια να σου εξηγησω το πως λειτουργει ισως αργοτερα :sleeping:

billys15
03-12-07, 20:36
Ρε συ πικολο εχει κανει ο jiu ολοκληρο αρθρο,γιατι δεν βλεπεις απο κει? :)

pikolo
04-12-07, 00:35
εχω διαβασει το αρθρο παιδια και ευχαριστω που το ποσταρετε..αλλα ζηταω προσωπικες εμπειριες...απο ατομα που το χρησιμοποιησαν...και κυριως την σκετη εφεδρινη..αν ειναι ευκολο ας δωσετε λιγο μια περιγραφη ..

jiujitSu
04-12-07, 00:50
τελικα παιδια τι ειναι καλυτερο eca η εφεδρινη σκετη?μιλαω και για αποτελεσματα και για τις επιπτωσεις..και τι συναισθημα σου δημιουργει οταν την χρησιμοποιεις?ταχυπαλμια?τι?η λειτουργει με αλλον τροπο και διαλυει το λιπος?

κοιτα η εφεδρινη ειναι το γκαζι και η καφεινη η ταχυτητες.
Οσο και αν πατησεις το γκαζι αμα δεν ανεβασεις ταχυτητα δεν προκειται να πιασεις χιλιομετρα.

Αμα θες απλα να περιορισεις το muscle waste της διαιτας και τα επιπεδα ινσουλινης στο αιμα σου τοτε και σκετη δουλευει καλα.

ταχυπαλμιες αμα δεν εχεις προδιαθεση δεν θα σου κανει. Αντε να σου ανεβασει τους παλμους καμια 10-15bpm.
Σαν noobis που εισαι την πρωτη φορα θα νιωσεις μια ευφορια, θα σου ανεβασει την διαθεση, θα σε συγκεντρωσει και πολυ πιθανον να μιλας ασταματητα. Ενδεχομενος να ασπρισει και λιγο το δερμα σου απο την αγγειοσυστολη.

Το συναισθημα ειναι ιδιο ειτε ECA ειτε Ε. Για λιπος μακραν ECA.

pikolo
04-12-07, 01:18
το οτι δεν χανεις μυικη μαζα με ενδιαφεριει πολυ...αλλα και το λιπος που χανεις επισεις..απλα θελω αν το χρησιμοποιησω τελικα να μην εχω κινδινω να παω σεκος..απο ταχυκαρδια η αρυθμια...κτλ κτλ..πως το εξασφαλιζω αυτο?

KATERINI 144
04-12-07, 01:40
την προηγούμενη εβδομάδα πηρα για πρώτη φορα πικολο , δεν κατάλαβα τπτ , ίσως να έπρεπε να πάρω ποιο δυνατό καφέ σύμφωνα με αυτά που λεει ο jiujitSu , θα ξαναδοκιμάσω και θα σου πω :awesome:

pikolo
04-12-07, 02:04
δεν ενιωσες κατι?χμ... :bounce: να δουμε λοιπον.ενημερωσε σε παρακαλω για το τι αποτελεσματα ειχες και το πως εδρασε επανω σου..

pikolo
04-12-07, 02:57
και ακομα μια απορια που μου δημιουργηθηκε αφου η εφεδρινη σε κανει να διατηριεσ τον μυικο ιστο τοτε οταν κανεισ χρηση τησ μπαινεισ κατ ευθειαν σε υποθερμιδικη διαιτα κοβοντας παραπανω απο 300 θερμιδες η καθε εβδομαδα κοβεις 300 θερμιδες?διαβασα επισεις καπου και γι αυτο Sida Cordifolia(στο site)που ειναι μονο εφεδρινη...ειναι πιο ελαφρι στον οργανισμο?


συγνωμη για τισ πολλες ερωτησεις. :chinese:

jiujitSu
04-12-07, 12:18
ΚΑΤΕΡΙΝΗ τι εφεδρινη δοκιμασες ? φαρμακευτικη ή "συμπληρωμα" ?
ποσα mg ?
Για το νευρικο stimulation δεν θα παρατηρησεις και μεγαλη διαφορα αμα βαλεις coffe.


Pikolo και το sida το ιδιο με το ma huang ειναι.
Την διαιτα σου την κρατας οπως εχει δεν αλλαζεις τπτ. Απλα προσθετεις που και που εφεδρα.
Ενταξει τωρα εχεις την εντυπωση οτι η εφεδρινη ειναι μαγικη και οτι θα την παρεις και θα φτασεις τους στοχους αλλα δυστυχως δεν ειναι ετσι.

RUHL
04-12-07, 13:22
25mg εβαλε ο παππους jiu

KATERINI 144
04-12-07, 13:48
25mg την arsan, jiujitSu, μια ώρα πριν την προπόνηση με ασπιρίνη και καφέ 1,5 κουτάλι.
λες και δεν πήρα τπτ, καμία διαφορά δεν είδα.

RUHL
04-12-07, 13:57
Φωτη εγω ειχα ακουσει οτι σε σας τα ατομα 3ης ηλικιας :green: στα κεντρα αντιγηρανσης σας κανουν δωρεαν ενεσεις με τεστοστερονη και αλλα (ενταξη αυτο εν μερη το ηξερα κατι ειχε παρη το αυτι μου) αλλα τελικα σε εκεινα τα κεντρα σας δινουν και δωρεαν efedra ρε μπραβο το κρατος που στηριζει τους γερους :green:

gpol
04-12-07, 15:06
:rolf: :rolf:

jiujitSu
04-12-07, 15:48
25mg την arsan, jiujitSu, μια ώρα πριν την προπόνηση με ασπιρίνη και καφέ 1,5 κουτάλι.
λες και δεν πήρα τπτ, καμία διαφορά δεν είδα.

Σε διαιτα εισαι η σε ογκο ?

Κυκλοφορουν αρκετες fake τουρκικες. Πηρε κανεις αλλος απο το ιδιο κουτακι ?
Eπισης σε καποιο καλα προπονημενο σωμα που εχει συνηθισει τα ups and donws αυτων τον ορμονων μην περιμενεις το ιδιο stimulation με καποιον "τηλεορασακια".

Βασικα οι φαρμακευτικες ειναι ολες σε υδροχλωρικο αλας εφεδρινης και απο οτι φαινεται δεν εχουν το ιδιο impact mg/mg με τα free bases που υπαρχουν στα raw ephedra extracts.
Δοκιμασε απο "συμπληρωμα" που να λεει ephedra extract (% alkaloids).
Προσωπικα με την vasopro για να νοιωσω κατι πρεπει να κτυπησω καμια 50αρα mg.

Νταξει ορισμενα απο τα free bases θα γινουν υδροχλωρικα αλατα στο οξυ του στομαχου αλλα αρκετα περνανε ετσι.

KATERINI 144
04-12-07, 15:54
σε δίαιτα όγκου ειμαι jiujitSu, fake δεν είναι σίγουρα παίρνει και άλλος τις ιδιες και τον 'πιάνουν ' κανονικά, από προπόνηση είμαι στο 110% , ίσως να πρέπει να πάρω περισσότερα mg ε?!
βασικά αυτό μου είπε και ο Γιάννης για περισσότερα mg.

KATERINI 144
04-12-07, 15:58
Φωτη εγω ειχα ακουσει οτι σε σας τα ατομα 3ης ηλικιας :green: στα κεντρα αντιγηρανσης σας κανουν δωρεαν ενεσεις με τεστοστερονη και αλλα (ενταξη αυτο εν μερη το ηξερα κατι ειχε παρη το αυτι μου) αλλα τελικα σε εκεινα τα κεντρα σας δινουν και δωρεαν efedra ρε μπραβο το κρατος που στηριζει τους γερους :green:
ρε μικρε θα σε μαυρίσω στο τέλος εσένα :spank: :box1:

:green:

pikolo
04-12-07, 18:01
ε ενταξει μαγικα δεν περιμενω...δηλαδη στην διατροφη που ειμαι τωρα?μα τωρα κανω ογκο..η ενοεισ να κανω μια διατροφη για γραμμωση και μετα να περνω και εφεδρινη?βασικα κανενα αναλυτικο αρθρακι επιπλεον θα ηταν οτι πρεπει... :thumbsup: απο αεροβιο αν κανεισ περισσοτερο σε προστατευει η εφεδρινη?

billys15
04-12-07, 18:15
Σε προστατευει γενικα απο την κορτιζολη.

pikolo
04-12-07, 18:20
οποτε μπορεισ να κανεισ αεροβια οση ωρα κραταει αφοβα οτι θα χασεισ μυες..μενει καμια ωρα στο συστημα?

ioannis1
04-12-07, 23:03
Εγω τη νοιωθω να δουλευει για κανα τριωρο.

jiujitSu
08-12-07, 12:51
οποτε μπορεισ να κανεισ αεροβια οση ωρα κραταει αφοβα οτι θα χασεισ μυες..μενει καμια ωρα στο συστημα?

ΟΧΙ

μην φανταζεσαι οτι υπαρχει ενας διακοπτης που παει και τον κλεινει η εφεδρινη. Απλα γερνει λιγο την πλαστιγγα οπως ολοι οι β2-αδρενεργικοι αγωνιστες.
Δεν επηρεαζει μονο το πρωτεολυτικο pathway αλλα ενισχυει και τον μυικο αναβολισμο.

Antonio
08-12-07, 14:20
offtopic

Jiu θα πήγενα στοίχημα οτι είσαι γιατρός.Έπεσα μέσα? :???:

pikolo
08-12-07, 14:50
jiu καταλαβα...αν οταν ξεκινησω γραμμωση την χρησιμοποιησω θα ψρειαστω μαλλον περισσοτερη γνωση.δηλαδη στηριζεται στην αυξηση των παλμων προκειμενουν να καψεις το λιπος πιο ευκολα αν καταλαβα καλα..(τοθλαχιστον το Lipo6 πουθ επαιρνα αυτο εκανε..)

jiujitSu
08-12-07, 15:37
Οχι antonio δεν εχω σχεση με τον ιατρικο κλαδο.. απλα τυγχανει να ξερω μερικα πραγματακια και τα μοιραζομαι :wink:


jiu καταλαβα...αν οταν ξεκινησω γραμμωση την χρησιμοποιησω θα ψρειαστω μαλλον περισσοτερη γνωση.δηλαδη στηριζεται στην αυξηση των παλμων προκειμενουν να καψεις το λιπος πιο ευκολα αν καταλαβα καλα..(τοθλαχιστον το Lipo6 πουθ επαιρνα αυτο εκανε..)

Πολυ φοβαμαι οτι ειναι περιπλοκοτερο απο μια απλη αυξηση των παλμων. Αν και καποια στιγμη που θα βρω χρονο θα γραψω μια biochemical αναλυτικη προσεγγιση του θεματος θα σου κανω ενα resume.

Η εφεδρινη ανεβαζει τα τα επιπεδα νοαδρεναλινης στις συνδεσεις των νευρωνων(αναμεσα στο pre-synaptic και post-synaptic space) οι οποιοι επικοινωνουν κυριως με νοραδρεναλινη.
Αυτο φαινεται οτι το κανει επηρεαζοντας το re-uptake και το degradation της νοραδρεναλινης.
Αυξημενα επιπεδα στους "νοραδρελινικους" νευρωνες βαζουν τον οργανισμο σε stress mode και απανταει με εκκριση ACTH και μεσω των "ακετυλοχολινικων" νευρωνων δινει εντολη στα chomaffin cells των επινεφριδιων να παραγουν Νοραδρεναλινη.
H ACTH τωρα δινει εντολη στα επινεφριδια για παραγωγη κορτιζολης ή οποια αυξανει τα επιπεδα ενος ενζυμου (Phenylethanolamine N-methyltransferase - PNMT) το οποιο μετατρεπει την νοραδρεναλινη σε αδρεναλινη. Ετσι τα επινεφριδια εκκρινουν αδρεναλινη, νοραδρεναλινη και κορτιζολη.

Η λιπολυση της εφεδρινης ειναι συνθετη διαδικασια. Εκτως απο τα παραπανω η εφεδρινη μπορει να δρασει και απευθειας πανω στους β-αδρενεργικους των λιποκυτταρων αλλα το affinity της ειναι σχετικα μικρο. Μονο στους β3-αδρενεργικους του καφε λιπους θα λεγαμε οτι μπορει να δρασει απευθειας σαν αγωνιστης.

Κυριως προκαλει λιπολυση με τα παραπανω που σου ειπα + οτι μειωνει τα επιπεδα ινσουλινης στο αιμα.

Νταξει προκαλει λιπολυση και απευθειας απο νευρικο stimulation αλλα κυριως στον καφε λιπωδη ιστο που περιβαλει τα σπλαχνα σου. Στον λευκο λιπωδη τα λιποκυτταρα σπανια ειναι συνδεμενα νευρικα.

Μαλλον θα σου πεσει βαρυ ολο αυτο αλλα εχεις μια βαση για να το ψαξεις τωρα ...
:wink:

pikolo
08-12-07, 21:17
οπ!ωραιος!! :rocking: :army2: :clapping: :thumbup: πολυ βοηθεια!αν και δεν καταλαβαινω και πολλα με ενθαρυνει οντως για ψαξιμο...thanks!

ioannis1
08-12-07, 23:41
jiu απαικτος.θα σε χρειαστουμε.. :thumbsup: