PDA

Επιστροφή στο Forum : Best Natural Bodybuilders



iLoVeSqUaT
02-03-11, 17:53
Phillip Ricardo
CBgwneME_SU
Warren Clampit
cy8DQT5RquA
Doug Miller
67I02_e5nfM
Jeff Willet
fwOGvx7Ma4I
Layne Norton
tIxM2xA3utc
Tommy Jeffers
pm_bYHXlIVI
Justin Wilcox
CHDMB48-Jn0
Scott Kluth
B-1149iMznI

cnLsXWC2eIo

savage
02-03-11, 21:13
μπραβο ρε παιχτη!!!! ωραιο θεμα:clap:.μην ξεχνας και τους jim cordova,skip la cour,Ulisses Williams Jr και αλλους πολλους βεβαια:thumbup:

TheWorst
02-03-11, 22:14
Παρα πολυ καλοι . Πιο πολυ απο ολους μου αρεσε o Justin Wilcox :clap::bowdown::bowdown:

iLoVeSqUaT
02-03-11, 23:07
μπραβο ρε παιχτη!!!! ωραιο θεμα:clap:.μην ξεχνας και τους jim cordova,skip la cour,Ulisses Williams Jr και αλλους πολλους βεβαια:thumbup:


:thumbup:

Titanium
02-03-11, 23:19
Ωραίο θέμα:thumbup::toast:

korasanis
02-03-11, 23:36
http://www.youtube.com/watch?v=iMe1CpdT6cE

sTeLaKoS
02-03-11, 23:46
Ωραίο θέμα παιδιά, μπράβο. Βάλτε κι άλλα βιντεάκια. :thumbup: ;)

chris corfu
03-03-11, 01:16
να πω εγω την κακια μου αν και τρομερα κορμια ολοι τους πως ξερουμε οτι ειναι νατουραλ??? γτ δεν μου μοιαζουν και τοσο για νατουραλ.. λεω εγω τωρα.. :green:

m3ssias
03-03-11, 02:51
να πω εγω την κακια μου αν και τρομερα κορμια ολοι τους πως ξερουμε οτι ειναι νατουραλ??? γτ δεν μου μοιαζουν και τοσο για νατουραλ.. λεω εγω τωρα.. :green:

Δεν παιζει να ειναι νατουραλ με την καμια ομως....Δεν γινονται αυτα τα πραματα....

savage
03-03-11, 02:56
και που το ξερεις εσυ?

Madd_Chadd
03-03-11, 11:55
και που το ξερεις εσυ?

Ειναι ο μεσσιας ξερει τα παντα.Αλαλα τα χειλη των ασεβων!!!

m3ssias
03-03-11, 16:10
και που το ξερεις εσυ?

φαινεται

Eddie
03-03-11, 16:44
Ο jeff willet μου αρεσε περισσοτερο απ ολους!!!!Τρομερος!!:clap::clap::clap:

je666
03-03-11, 17:09
συμφωνω με τον μεσια

Steel Fighter
03-03-11, 17:31
αυτοί δηλώνονται σαν Natural και εμείς πρέπει να τους πιστέψουμε?
καλά ο γιατρός είπε να μην φέρουμε αντίρρηση. ότι πείτε. εμείς χατίρια δεν χαλάμε.
αν αυτοί είναι Natural τότε όλο το ελληνικό ββ είναι καθαρό και Natural .

StefPat
03-03-11, 17:38
μπραβο ρε παιχτη!!!! ωραιο θεμα:clap:.μην ξεχνας και τους jim cordova,skip la cour,Ulisses Williams Jr και αλλους πολλους βεβαια:thumbup:

και τον Nick Savage :P

stamthedrum
03-03-11, 18:46
Ο Ulisses Williams είναι natural;;;;;;;;;;;;;;

iLoVeSqUaT
03-03-11, 19:02
Άμα μπορεί ας πάρει μέρος και ο Jay Cutler στους αγώνες που παίρνουν αυτοί μέρος και ας δηλώσει μετά και αυτός natural.;)

Banned Substances & Policies
This is not a complete list, as new products are introduced every day!
Natural Drug Free Requirements
• All competitors must be drug free for amount of time allocated for the competition they are in- National and International Events have a minimum of five years drug free, unless stipulated differently. Drug testing is to conform to IOC regulated Standards.
• Once your entry form is received you will be contacted to verify your appointment time for the polygraph test.
• You must obtain two characters references attesting that you have been drug free depending on amount of time allocated for the competition.
• You will be required to pay for your polygraph test. Pending on the competition, overall winners will be required to take an additional test, urine or blood.
• This includes all performance enhancing "drugs" that are on the IOC banned list.
• All athletes must pass a polygraph or urine test every 60 days (if they are competing).
• We will also conduct random drug testing at each event as well as random testing to all members of the Natural Teams throughout the year.
• Random drug testing for Team members began January 1st, 1999 and we will conduct a minimum of 1-2 tests per month.
• If an athlete tests positive for a banned substance they will be suspended from competing for a minimum of one year up to lifetime ban, and their name, picture and test results posted on website and magazines.
• Any member of the Natural Teams that is found experimenting with a banned substance will be banned from the team for life. The athlete suspension begins immediately upon receipt of a positive test. The athlete has the right to appeal the decision, however, the suspension remains in effect until either the "B" sample confirms or refutes the findings or a meeting is held by the representatives of the local federation and the International committee where the case may be appealed. Once a final ruling is made by the local and International INBA committee, then there is no second appeal.. In the case of an inaccurate reading on the polygraph test they will be obliged to undergo a urine test with a final decision pending a meeting of the INBA Committee."
• Be advised that among the banned substances are ephedrine and its derivatives, DHEA and Andro and all of its derivatives. It is your responsibility to be aware of the substances that are on the banned list. Ignorance is not an excuse.
Official Banned Substances :
The following is a non-exhaustive list of banned and/or restricted substances. Please very with the appropriate IOC regulated body for a complete and up-to-date listing.
I. DOPING CLASSES
A. Stimulants
• amiphenazole
• amphetamines
• amineptine
• cocaine
• ephedrine
• fencamfamine
• mesocarb
• pentylentetrazol
• pipradol
• salbutamol & terbutaline (are permitted by inhaler only and must be declared to the relevant medical authority.)
NOTE: All imidazole preparations are acceptable for topical use, e.g. oxymetazoline. Vasoconstrictors (e.g. adrenaline) may be administered with local anesthetic agents. Topical preparations (e.g. nasal, ophthalmologic) of Phenylephrine are permitted.
B. Narcotic analgesics
• dextromoramide
• dextropropoxyphene
• diamorphine
• methadone
• morphine
• pentazocine
• pethidine
.... and related substances
NOTE: Codeine, Dextromethorphan, Dihydrocodeine, Diphenoxylate and Pholcodine are permitted.
C. Anabolic agents
The Anabolic class includes anabolic androgenic steroids (AAS) and Beta-2 Agonists.
1.Anabolic androgenic steroids (AAS)
The AAS class includes testosterone and substances that are related in structure and activity to it. They have been misused in sport to increase muscle strength bulk, and to promote aggressiveness.
Some examples of AAS are:
• clostebol
• fluoxymesterone
• metandienone
• metenolone
• nandrolone
• oxandrolone
• stanozolol
• testosterone *
... and related substances
Note: The administration of testosterone is banned. The presence of a testosterone (T) to epitestosterone (E) ratio greater than six (6) to one (1) in the urine of a competitor constitutes an offense unless there is evidence that this ratio is due to a physiological or pathological condition, e.g. low epitestosterone excretion, androgen production by tumor, enzyme deficiencies.
2.Beta-2 Agonists
Some examples of beta-2 Agonists are:
• clenbuterol
• salbutamol
• terbutaline
• saimeterol
• fenoterol
.... and related substances
D. Diuretics
Some examples of diuretics are:
• acetazolamide
• bumetanide
• chlorthalidone
• ethacrynic acid
• furosemide
• hydrochlorothiazide
• mannitol
• mersalyl
• spironolactone
• triamterene
.... and related substances
E. Peptide and Glycoprotein hormones and analogues
1.Chorionic Gonadotrophin (HCG - human chorionic Gonadotrophin)
2.Corticotropin (ACTH)
3.Growth hormone (HGH, somatropin)
4.Erythrorpoietin (EPO)
… and related substances
II. METHODS
A. Blood doping
B. Pharmacological, chemical and physical manipulation
( The responsible authorities ban the use of substances and of methods that alter the integrity and validity of urine samples used in doping controls. Examples of banned methods are catheterization, urine substitution and/or tampering, inhibition of renal excretion. e.g. by probenecid and related compounds, and epitestosterone administration.)
III. CLASSES OF DRUGS SUBJECT TO CERTAIN RESTRICTIONS
C. Local anesthetics
Injectable local anesthetics are permitted under the following conditions:
(a) that bupivacaine, lidocaine, mepivacaine, procaine etc. are used but not cocaine.
Vasoconstrictor agents (e.g. adrenaline) may be used in conjunction with local aesthetics.
(b) only local or intra-articular injections may be administered;
(c) only when medically justified (i.e. the details including diagnosis, dose and route of
administration must be submitted immediately in writing to the relevant medical authority.
D. Corticosteroids
The use of Corticosteroids is banned except
(a) for topical use (aural, opthalmological and dermatogical) but not rectal;
(b) by inhalation;
(c) by intra-articular or local injection.
E. Beta-blockers
Some examples of beta-blockers are:
• acebutalol
• alprenolol
• atenolof
• labetalol
• metoprolol
• nadolol
• oxprenolol
• propranolol
• sotalol
.... and related substances
EXPANDED LIST OF EXAMPLES
Caution: This is not an exhaustive list of banned substances. It is provided only to give the reader a more comprehensive list of banned substances. Many substances that do not appear on this expanded list are considered banned under the term "and related substances".
A. Stimulants
amfepramone metamfetamine
amineptine methoxyphenamine
amfetamine methylendioxyamfetamine
cathine methylephedrine
cropropamide nikethamide
crotetamide norphenfluramine
etamivan parahydroxyamfetamine
etilamfetamine pemoline
etilefrine phendimetrazine
fencamfamin phentermine
fenetylline phenylpropanolamine
fenfluramine pholedrine
heptaminol prolintane
mefenorex propylhexedrine
mephentermine pseudoephedrine
mesocarb salbutamol
strychnine
B. Narcotics
dextropropoxyphene
ethylmorphine
hydrocodone
morphine
pentazocine
pethidine
propoxyphene
C. Anabolic Agents
(1)Anabolic steroids
(2)Beta2-agonists
boldenone metenolone
clenbuterol methandriol
clostebol methyltestosterone
danazol mibolerone
dehydrochlormethyltest nandrolone
dihydrotestosterone norethandrolone
drostanolone oxandrolone
fluoxymesterone oxymesterone
formebolone oxymetholone
Insulin stanozolol
metandienone testosterone
trenbolone
Winstrol

noz1989
03-03-11, 19:05
Ο Ulisses Williams είναι natural;;;;;;;;;;;;;;
ετσι δηλωνει!!

pan0z
03-03-11, 19:14
και ο ρονυ natural ειναι δεν τον πιασανε ποτε!

iLoVeSqUaT
03-03-11, 19:25
Προφανώς δεν καταλάβατε. Για να είναι κάποιος natural δεν αρκεί μόνο να το δηλώνει ή να τον έχουν πιάσει . Πρέπει να έχει πάρει μέρος σε ειδικους αγώνες με natural bodybuilders και οι προϋποθέσεις για να λάβει κάποιος μέρος σε αυτούς τους αγώνες αναγράφονται πιο πάνω στα αγγλικά. Όλοι οι παραπάνω αθλητές έχουν λάβει μέρος σε τέτοιους αγώνες. Για αυτό λέω πως αν μπορούσε θα λάμβανε μέρος και ο Jay Cutler. Πολύ θα ήθελα να γινόντουσαν και στην Ελλάδα τέτοιοι αγώνες με όλα αυτά τα doping test έτσι για να βλέπαμε ποιος θα ήταν ο πραγματικός Mr Ολύμπια.;)

Devil
03-03-11, 19:30
και ο ρονυ natural ειναι δεν τον πιασανε ποτε!

εχει παρει μερος σε natural αγωνες αν δεν κανω λαθος....:unsure:

iLoVeSqUaT
03-03-11, 19:35
Πότε στα 13του? μπορεί ...γιατί πιο μεγάλος επεσε κατά λάθος μέσα σε ένα βαρέλι με τεστοστερόνη

pan0z
03-03-11, 19:40
ναι θελω να πω οτι το βλεπετε μονο απο εμφανιση αν εχει υπερβολικη μαζα περνει σιγουρα αναβολικα αν εχει πιο νορμαλ σωμα fitness κατασταση μπορει να μην περνει θελω να πω οτι δεν σημαινει οτι οσοι περνουν γινονται ρονυ υπαρχουν και πιο νορμαλ σωματα που περνουν αασ

giannis64
03-03-11, 19:44
οσο και οι υπολοιποι αθλητες των αλλων αθληματων ειναι νατουραλ.

με γαλα σαυρας απο την τζακατα τρεφοντε και γινοντε ετσι?

ρε φτανει με αυτην την καραμελα του νατουραλ.

stamthedrum
03-03-11, 19:47
οσο και οι υπολοιποι αθλητες των αλλων αθληματων ειναι νατουραλ.

με γαλα σαυρας απο την τζακατα τρεφοντε και γινοντε ετσι?

ρε φτανει με αυτην την καραμελα του νατουραλ.

+1

Δείτε φωτογραφίες του Ulisses Williams στο google. Αν είναι natural, σταματάω το gym επιτόπου!

iLoVeSqUaT
03-03-11, 19:56
Ναι ρε φίλε pan0z δεν είπε κανείς το αντίθετο, απλά έκανα ένα τοπικ με natural bodybuilders και μπήκαν μερικοί και ρώτησαν με ποιο επιχείρημα είναι κάποιος natural και τους απάντησα σε αυτό (στα αγγλικά). Από εκεί και πέρα όλα τα άλλα είναι, η γάτα που δεν μπορεί να φτάσει τα ψάρια τα κάνει κρεμαστάρια...;)

Έχουν γεμίσει στην Αθήνα όλα τα γυμναστήρια με νέους ανθρώπους που κάνουν δύο βδομάδες βάρη και μετά το ρίχνουν στα φάρμακα επειδή τους έχουν πείσει κάποιοι μέσω ίντερνετ ή προσωπικά πως μόνο με τα φάρμακα κάνεις σώμα. Και μόλις πάρεις κανένα κιλό παραπάνω εσύ που είσαι natural έρχεται ο άλλος και σε ρωτάει τι πήρες. Και σαν πρότυπα προβάλουν συνέχεια «αθλητές» σαν τον Ρονυ και τον Κάι και τον άλλο τον Αυστριακό που είχε πάρει το dia….bol επώμου και θέλουν να τον κάνουν και πρόεδρο.

Devil
03-03-11, 20:05
Πότε στα 13του? μπορεί ...γιατί πιο μεγάλος επεσε κατά λάθος μέσα σε ένα βαρέλι με τεστοστερόνη

ειχα δει μια συζητησει στο bb.com παλιοτερα.... ελεγαν για τον ronnie... επαιζε σε αγωνες natural και κατεβαινε στις 200lbs....

απο την μια φαινετε μεγαλη @@.... αλλα απο την αλλη αν σκεφτεις οτι στο mr.o ηταν κοντα στις 300lbs....

τι στο @@ δεν εβαλε 100lbs ετσι στην τυχη.... κατι αλλαξε στο σωμα του.... καταλαβαινεις τι θελω να πω....

iLoVeSqUaT
03-03-11, 20:13
Ναι... αυτό ρωτάνε συνεχεία και στον Jeff Willet ότι από την στιγμή που δεν παίρνεις και είσαι έτσι γιατί να μην πάρεις και να βγεις Mr Ολύμπια. Και απαντά ότι ο καθένας κάνει τις επιλογές του . έτσι μπορεί να επέλεξε και ο Ρόνυ δεν αποκλείετε.

b_0jiIfKJNo

chris corfu
03-03-11, 20:21
Ναι ρε φίλε pan0z δεν είπε κανείς το αντίθετο, απλά έκανα ένα τοπικ με natural bodybuilders και μπήκαν μερικοί και ρώτησαν με ποιο επιχείρημα είναι κάποιος natural και τους απάντησα σε αυτό (στα αγγλικά). Από εκεί και πέρα όλα τα άλλα είναι, η γάτα που δεν μπορεί να φτάσει τα ψάρια τα κάνει κρεμαστάρια...;)

Έχουν γεμίσει στην Αθήνα όλα τα γυμναστήρια με νέους ανθρώπους που κάνουν δύο βδομάδες βάρη και μετά το ρίχνουν στα φάρμακα επειδή τους έχουν πείσει κάποιοι μέσω ίντερνετ ή προσωπικά πως μόνο με τα φάρμακα κάνεις σώμα. Και μόλις πάρεις κανένα κιλό παραπάνω εσύ που είσαι natural έρχεται ο άλλος και σε ρωτάει τι πήρες. Και σαν πρότυπα προβάλουν συνέχεια «αθλητές» σαν τον Ρονυ και τον Κάι και τον άλλο τον Αυστριακό που είχε πάρει το dia….bol επώμου και θέλουν να τον κάνουν και πρόεδρο.

εγω το ξεκινησα οτι δεν ειναι νατουραλ και επειδη δεν ανηκω στην κατηγορια που περιγραφεις με αυτους που ξεφυτρωνουν μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι δεν ειναι νατουραλ και δεν τους ζηλευω παρολο που τους θεωρω ιδανικους, με τις βασεις που εχω μπορω ανετα να γινω ετσι με 2-3 μαγικα πραγματακια..(τα οποια δε γουσταρω) δεν ειναι θεμα ζηλιας γτ αντικειμενικα λεω οτι αυτο το μεγεθος που εχουν εγω το γουσταρω πολυ και μαρεσει πιο πολυ απο κολεμαν κι ετσι, γουστα ειναι αυτα αλλα μην μας περνανε για χαζους.. ( και σχετικα με το οτι οι αλλοι μας λενε οτι παιρνουνε διαφορα μολις μας δουν να προχωραμε ισχυει, γτ κι εμενα ηρθε ακυρος που γνωριζομασταν φατσικα και μου πε εμαθα οτι παιρνεις διαφορα και του λεω πιστευε οτι θες δεν με νοιαζει, αλλα η ψυχολογια μου ανεβηκε γτ δεν υπαρχει καλυτερο απ το να σου λενε οτι φενεσαι οτι πηρες και καλα και να μην εχεις ακουμπησει τιποτα) μπορει μεν να μπορουμε να προχωραμε εως ενα επιπεδο με ολα αυτα που κανουμε αλλα ενα να ξερεις, πολυς ογκος μαζι με τρελη γραμμωση = φαρμακο.. :toast:

Andrikos
03-03-11, 20:21
. Και μόλις πάρεις κανένα κιλό παραπάνω εσύ που είσαι natural έρχεται ο άλλος και σε ρωτάει τι πήρες. Και σαν πρότυπα προβάλουν συνέχεια «αθλητές» σαν τον Ρονυ και τον Κάι και τον άλλο τον Αυστριακό που είχε πάρει το dia….bol επώμου και θέλουν να τον κάνουν και πρόεδρο.

Συμφωνώ απόλυτα, μόνο όσοι είναι αμόλυντοι από αναβολικά θα πρέπει να επιβραβευόνται και μόνο αυτοί , θα πρέπει να λέγονται πραγματικοί αθλητές, ειδικά οι ευνούχοι θα πρέπει να παίρνουν χρυσό μετάλλιο χωρίς καν να διαγωνίζονται. Υποκατηγορίες με έναν όρχι ή υπογοναδικών με 30άρι χέρι επίσης θα είναι σε προτεραιότητα

Ευτυχώς που έχουμε τους θεματοφύλακες της αμόλυντης ζωής και κρατάμε τις αξίες μας, αλλιώς πού θα πήγαινε η κοινωνία μας όταν θα υπήρχαν τέτοια φαινόμενα όπως της διαφορετικής εμφάνισης μεταξύ των ανθρώπων , του δικαιώματος του αυτοδιάθεσης του σώματος μας σε επικίνδυνα πράγματα , όπως π.χ η ορειβασία, στο sky jumping , στις γρήγορες μηχανές, στα γρήγορα αυτοκίνητα, στην εγχείρηση για προσθετική στήθους, στο sex , στο δικαίωμα στο μεθύσι, στο χασίς, στα τατουάζ και στα σκουλαρίκια. Ακόμα ακόμα κάποιοι να είχαν δικαίωμα στην "υπερβολική μυικότητα" , στα αναβολικά , στις ενοχλητικά εξωπραγματικές απλησίαστες και υπερβολικές αθλητικές επιδόσεις και γενικά στην κάθε υπέρβαση των ανθρώπινων ορίων. Πάω να πλύνω το στόμα μου. Ευτυχώς που μερικοί δεν ζουσαν την εποχή που ανακαλύφθηκε η φωτιά.

iLoVeSqUaT
03-03-11, 20:37
Σε όσους δεν τους αρέσει το θέμα μπορούν να μην συμμετέχουν ή να εκφράζουν χωρίς ειρωνείες την διαφωνία τους με επιχειρήματα για να κρατάμε και ένα έπιπεδο στο φόρουμ. Δεν είμαι υπέρ ούτε κατά των φαρμάκων γιατί πολύ απλά είναι επιλογή του καθένα σε όλα τα αθλήματα. Απλά είμαι υπέρ του να διαγωνίζονται ξεχωριστά αυτοί που παίρνουν φάρμακα με αυτούς που δεν παίρνουν. Ίσως αν ήταν νόμιμα να ήταν κάπως έτσι. Αλλά από την στιγμή που είναι παράνομα είναι φυσιολογικό να είναι αλλιώς τα πράγματα. Και συνεχίζω να πιστεύω ότι η γάτα που δεν μπορεί να φτάσει τα ψάρια τα κάνει κρεμαστάρια... :)

Steel Fighter
03-03-11, 20:46
να μην λέμε την άποψη μας δεν γίνετε. από την στιγμή που ανοίχτηκε τέτοιο καυτό θέμα το οποίο εγώ όπως και κάποιοι άλλοι μπορεί να νιώθουν ότι παίζουν η κοροϊδεύουν την νοημοσύνη μου.
ανοίγοντας το θέμα σημαίνει ότι τίθεται στις απόψεις των μελών. αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν οι διαχειριστές και κάνω πάσο.

το να καταθέσω τεκμήρια πως αυτοί είναι νατουραλ δεν είναι εφικτό μιας και δεν ήταν εδω και 10 χρόνια στο σπίτι του μπικ μπραδερ για να μπορούμε να τους παρακολουθήσουμε.

αλλά και το αντίθετο. κανείς δεν μπορεί να τεκμηριώσει ότι είναι νατουραλ παρά μόνο με τον λόγο τους. οπότε ??????????

chris corfu
03-03-11, 21:11
Σε όσους δεν τους αρέσει το θέμα μπορούν να μην συμμετέχουν ή να εκφράζουν χωρίς ειρωνείες την διαφωνία τους με επιχειρήματα για να κρατάμε και ένα έπιπεδο στο φόρουμ. Δεν είμαι υπέρ ούτε κατά των φαρμάκων γιατί πολύ απλά είναι επιλογή του καθένα σε όλα τα αθλήματα. Απλά είμαι υπέρ του να διαγωνίζονται ξεχωριστά αυτοί που παίρνουν φάρμακα με αυτούς που δεν παίρνουν. Ίσως αν ήταν νόμιμα να ήταν κάπως έτσι. Αλλά από την στιγμή που είναι παράνομα είναι φυσιολογικό να είναι αλλιώς τα πράγματα. Και συνεχίζω να πιστεύω ότι η γάτα που δεν μπορεί να φτάσει τα ψάρια τα κάνει κρεμαστάρια... :)

επειδη εγω απανταω με παραθεση και οχι σποντες και αερολογιες και οποιος θελει τσιμπαει δεν ειπα οτι ειμαι κατα των φαρμακων γενικα(μονο για παρτυ μου ειμαι κατα) ουτε υπερ ομως,οπως κι εσυ ειπες. και βλεπω οτι εσυ εισαι αυτος που μας ειρωνευεται οσους γραψαμε στο θεμα οτι δεν ειναι νατουραλ, γτ συνεχιζεις να λες για κρεμασταρια και οτι αλλο λες, αλλη φορα κανε θεμα για να σχολιαζουν μονο αυτοι που θα σ αρεσει αυτο που εγραψαν..
δεν θα ασχοληθω παραπανω κρατα τις ιδεες που πιστευεις και ολα καλα.. ;)

Polyneikos
03-03-11, 22:45
Και σαν πρότυπα προβάλουν συνέχεια «αθλητές» σαν τον Ρονυ και τον Κάι και τον άλλο τον Αυστριακό που είχε πάρει το dia….bol επώμου και θέλουν να τον κάνουν και πρόεδρο.

Το μονο που δεν μου αρεσει στις αναφορες σου είναι ότι αναφερεσει απαξιωτικα σε αθλητες όπως ο Arnold κτλ,κατι που το κανεις επανελειμμενα..Το επίπεδο σε ενα φόρουμ bodybuilding δεν το αναμενουμε και το απαιτουμε αλλα το προσφερουμε και εμεις με την σειρα μας.Οταν αναφερεσαι απαξιωτικα ή εριστικα σε αθλητες που στιγματισαν ,το θελεις ή δεν το θελεις,σου αρεσει ή δεν σου αρεσει,το αθλημα αυτο,πως να σεβαστουν καποιοι αλλοι το τόπικ που ανοιγεις στην τελικη για καποιους αρκετα πιο αγνωστους;
Natural,non natural,αυτες οι ετικετες μια ζωη διχαζουν και θα διχαζουν τον κοσμο.
Οποιος είναι ή δεν είναι ,το κραταει για τον εαυτο του και εφόσον το υποστηριζει με ουσιαστικες πραξεις,νιωθει και καλα.
Αν εγω γουσταρω να είμαι natural,νιωθω καλα με αυτο που κανω και δεν με ενδιαφερουν τι κανουν οι αλλοι.Εξαλλου και non natural να ημουν,παλι θα υπηρχαν χιλιαδες καλυτεροι από εμενα και σιγουρα παλι καλα θα ενιωθα,εφοσον αυτο γουσταρα.
Όλα αυτα πηγαζουν από τον υπερμετρο εγωισμο του ανθρωπινου χαρακτηρα ότι δεν αποδεχομαστε να υπαρχουν και καποιοι καλύτεροι από εμας,ξεκινωντας σταυροφοριες και αναθεματιζωντας επιλογες αλλων.Σιγουροι να είστε μονο για τον ευατο σας,εγω προσωπικα εχω δει πολλα,στην δευτερη δεκαετια που διανυω στα γυμναστηρια.
Σορρυ για το οφ τόπικ,αλλα ηθελα να το παραθεσω αυτο.

sTeLaKoS
03-03-11, 23:42
Προφανώς δεν καταλάβατε. Για να είναι κάποιος natural δεν αρκεί μόνο να το δηλώνει ή να τον έχουν πιάσει . Πρέπει να έχει πάρει μέρος σε ειδικους αγώνες με natural bodybuilders και οι προϋποθέσεις για να λάβει κάποιος μέρος σε αυτούς τους αγώνες αναγράφονται πιο πάνω στα αγγλικά. Όλοι οι παραπάνω αθλητές έχουν λάβει μέρος σε τέτοιους αγώνες. Για αυτό λέω πως αν μπορούσε θα λάμβανε μέρος και ο Jay Cutler. Πολύ θα ήθελα να γινόντουσαν και στην Ελλάδα τέτοιοι αγώνες με όλα αυτά τα doping test έτσι για να βλέπαμε ποιος θα ήταν ο πραγματικός Mr Ολύμπια.;)


Και στους Ολυμπιακούς αγώνες κάνουνε ντοπινκ τεστ :welcome: :green:

savage
04-03-11, 00:22
Ειναι ο μεσσιας ξερει τα παντα.Αλαλα τα χειλη των ασεβων!!!

:rolf::rolf::bowdown::bowdown:


φαινεται

καταπληκτικο επιχειρημα με αφησε αφωνο.
απο που φαινεται αληθεια?για πες να μαθαινω και γω:)




Έχουν γεμίσει στην Αθήνα όλα τα γυμναστήρια με νέους ανθρώπους που κάνουν δύο βδομάδες βάρη και μετά το ρίχνουν στα φάρμακα επειδή τους έχουν πείσει κάποιοι μέσω ίντερνετ ή προσωπικά πως μόνο με τα φάρμακα κάνεις σώμα. Και μόλις πάρεις κανένα κιλό παραπάνω εσύ που είσαι natural έρχεται ο άλλος και σε ρωτάει τι πήρες.

εισαι σωστος εκτος απο μια λεξη. οχι "ολη η αθηνα".

ολα η Ελλαδα εννοεις:)


Κλεινοντας θα πω κατι που εχω ξαναπει.Το ορια του σωματος σας σταματανε εκει που σταματει το μυαλο σας. Οσοι καταλαβαν καταλαβαν.

COBRA_STYLE
04-03-11, 00:24
:rolf::rolf::bowdown::bowdown:



καταπληκτικο επιχειρημα με αφησε αφωνο.
απο που φαινεται αληθεια?για πες να μαθαινω και γω:)



εισαι σωστος εκτος απο μια λεξη. οχι "ολη η αθηνα".

ολα η Ελλαδα εννοεις:)


Κλεινοντας θα πω κατι που εχω ξαναπει.Το ορια του σωματος σας σταματανε εκει που σταματει το μυαλο σας. Οσοι καταλαβαν καταλαβαν.
αυτο μαρεσει πολυ,θα το κρατησω;)

iLoVeSqUaT
04-03-11, 00:39
Και στους Ολυμπιακούς αγώνες κάνουνε ντοπινκ τεστ :welcome: :green:

sTeLaKoS δεν κάνουν τόσο λεπτομερές τεστ για τόσες ουσίες στους ολυμπιακούς (έχω φίλο μου που κατέβηκε και μου τα είπε) αλλά και πάλι πόσους πιάνουν πάλι και πόσοι από αυτούς που πιάσαν πρόσφατα ήταν Έλληνες.;)

Στην αρχή εισέπραξα ένα σωρό μπράβο που άνοιξα αυτό το τόπικ, αργότερα όμως μπήκαν όλοι οι ενοχλημένοι ,όλοι εκείνοι που είτε σαν natural, είτε σαν steroid users δεν κατάφεραν ποτέ να έχουν τα σώματα των αθλητών στα βίντεο που δηλώνουν natural. Έχει ειπωθεί ένα εκατομμύριο φορές. σε ένα εκατομμύριο φόρουμς , άρθρα , περιοδικά κτλ. Σταματήστε το επιτέλους αυτό. Σταματήστε να έχετε τον εαυτό σας ως μέτρο συγκρίσεις στο bodybuilding , όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ίδιο, δεν είμαστε ανθρώπινοι κλώνοι, βάλτε το καλά αυτό στο μυαλό σας. Κάποιοι μπορούν να πετύχουν πάρα πολλά ως natural που κάποιοι άλλοι δεν μπορούν να τα πετύχουν ακόμη και με αναβολικά. Δεν σημαίνει ότι επειδή εγώ κάνω το τάδε πρόγραμμα με την τάδε δίαιτα αν το κάνουν όλοι θα έχουμε τα ίδια αποτελέσματα. Ούτε σημαίνει ότι άμα πάρω εγώ το ίδιο φάρμακο στις ίδιες δώσεις με έναν άλλο θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα και τα ίδια side effects. ΕΛΕΟΣ

savage
04-03-11, 00:48
Αποστομωτικος ο ilovesquat. Ρε μπας και εισαι κλωνος μου ρε μαγκα:green:??? βλεπω συμφωνουμε σε πολλα:green:

Polyneikos
04-03-11, 00:49
Αποστωμωτικος σε τι ρε παιδια για να καταλαβουμε;

iLoVeSqUaT
04-03-11, 00:53
Αποστομωτικος ο ilovesquat. Ρε μπας και εισαι κλωνος μου ρε μαγκα:green:??? βλεπω συμφωνουμε σε πολλα:green:

:thumbup:;)

savage
04-03-11, 00:54
Σταματήστε να έχετε τον εαυτό σας ως μέτρο συγκρίσεις στο bodybuilding , όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ίδιο, δεν είμαστε ανθρώπινοι κλώνοι, βάλτε το καλά αυτό στο μυαλό σας. Κάποιοι μπορούν να πετύχουν πάρα πολλά ως natural που κάποιοι άλλοι δεν μπορούν να τα πετύχουν ακόμη και με αναβολικά. Δεν σημαίνει ότι επειδή εγώ κάνω το τάδε πρόγραμμα με την τάδε δίαιτα αν το κάνουν όλοι θα έχουμε τα ίδια αποτελέσματα.

σε αυτο το κομματι αναφερομαι κωστα :thumbup:

Polyneikos
04-03-11, 00:55
Tιποτα φρεσκο θα φαμε;:green:

sTeLaKoS
04-03-11, 00:56
sTeLaKoS δεν κάνουν τόσο λεπτομερές τεστ για τόσες ουσίες στους ολυμπιακούς (έχω φίλο μου που κατέβηκε και μου τα είπε)


:welcome::welcome::welcome::welcome:

iLoVeSqUaT
04-03-11, 01:01
Tιποτα φρεσκο θα φαμε;:green:

Εγώ τρώω μπρόκολο , πατάτα,καρότο και κρέας όλα στον ατμό . Είναι βέβαια αργά αλλά τι να κάνουμε έτσι είμαστε εμείς οι natural bodybuilder ότι τρώμε μεταβολιζετε γρήγορα και γίνετε μυς. :P:)

Polyneikos
04-03-11, 01:02
Το μπροκολο να το προσεχεις ,δεν μεταβολίζεται ευκολα;)

iLoVeSqUaT
04-03-11, 01:04
Ναι ε...εγώ το είχα πολύ σε υπόληψη σαν λαχανικό μετά θα φάω λίγο στάρι και ένα πράσινο μήλο και αργότερα μία καζεΐνη πριν κοιμηθώ.

Polyneikos
04-03-11, 01:05
Γιατί?:unsure:


Ως natural born killer επρεπε να το γνωριζεις:P

sogoku
04-03-11, 01:06
Ας γραψω και εγω τι ενιωσα μολις ειδα το τοπικ.
Ωραια σωματα ωραιο τοπικ και μπραβο σου που το ανοιξες.Νιωθω ομως να υποτιμαται η νοημοσυνη μου οταν ακουω ολα αυτα περι φυσικου.Ναι ξερω ειμαι ζηλιαρης που ειμαι χοντρος και δεν μπορω να γινω ετσι.Ουτε σαν τον Jordan μπορω να γινω οποτε θα πω οτι επαιρνε και αυτος.Ουτε ο λεμπρον σιγα επειδη ειναι ετσι απλα εχουν ενα φετιχ ολοι αυτοι οι nbaers και στους ολυμπιακους κατεβαινουν χωρις να τους γινεται ελεγχος και το εχουν θεσει σαν βετο.Καποιοι εξιταρεστε με τις ταμπελες..Αν σας τους εδειχναν καποιους ολους αυτους ως 'χρηστες' τοτε θα λεγατε καποιοι ΄'ε ναι μωρε μπαμ κανει'.
Συγγνωμη που χαλαω την ιστορια καποιων οτι μια μερα θα γινουμε ολοι ετσι 'φυσικα' ξεχαστηκα.

Polyneikos
04-03-11, 01:09
Εγω ηθελα να ρωτησω ,πως ακριβως στοιχειοθετείται αυτο που γραφει ο φίλος Νικος




Κλεινοντας θα πω κατι που εχω ξαναπει.Το ορια του σωματος σας σταματανε εκει που σταματει το μυαλο σας. Οσοι καταλαβαν καταλαβαν.

Το εχω ακουσει και το εχω διαβασει αρκετες φορες αλλα μόλις αναιρει αυτο που λεει ο φίλow squat,


Σταματήστε να έχετε τον εαυτό σας ως μέτρο συγκρίσεις στο bodybuilding , όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ίδιο, δεν είμαστε ανθρώπινοι κλώνοι, βάλτε το καλά αυτό στο μυαλό σας. Κάποιοι μπορούν να πετύχουν πάρα πολλά ως natural που κάποιοι άλλοι δεν μπορούν να τα πετύχουν ακόμη και με αναβολικά. Δεν σημαίνει ότι επειδή εγώ κάνω το τάδε πρόγραμμα με την τάδε δίαιτα αν το κάνουν όλοι θα έχουμε τα ίδια αποτελέσματα.

που κατα τα αλλα συμφωνουνε σε πολλα...

iLoVeSqUaT
04-03-11, 01:12
Ως natural born killer επρεπε να το γνωριζεις:P

Φίλε δεν καταλαβαίνω τίποτα και πάστα να φάω πάλι μυς θα γίνει . :bbbiceps::P:)

Polyneikos
04-03-11, 01:14
Σσσσ ωραιος....
Εγω όμως επειδη μιλαω σοβαρα,όταν εννοω αν θα φαμε κατι φρεσκο,εννοω αν εχετε να μας πειτε κατι καινουργιο,απο αυτα που οντως εχουν χιλιογραφτει περι φυσικου ταλεντου ,προσπαθειας κτλ...

iLoVeSqUaT
04-03-11, 01:15
savage η «nadiacrow» είναι γυναίκα σου?

COBRA_STYLE
04-03-11, 01:15
Εγω ηθελα να ρωτησω ,πως ακριβως στοιχειοθετείται αυτο που γραφει ο φίλος Νικος



Το εχω ακουσει και το εχω διαβασει αρκετες φορες αλλα μόλις αναιρει αυτο που λεει ο φίλow squat,



που κατα τα αλλα συμφωνουνε σε πολλα...
οντως εχεις ενα δικιο!:thumbup:

Polyneikos
04-03-11, 01:15
savage η «nadiacrow» είναι γυναίκα σου?

Ωραια εξελίσσεται το τόπικ :thumbup:

beefmeup
04-03-11, 01:20
Αποστωμωτικος σε τι ρε παιδια για να καταλαβουμε;

+100.
ελεος..καθε μηνα παλι τα ιδια κ τα ιδια λεμε..
ανεβαζει καποιος ενα θεμα για νατουραλ,κ μετα εχουμε αντιδικιες για το ΑΝ τελικα ειναι νατουραλ η οχι..

η γνωμη μου ειναι γνωστη πανω κατω αλλα την ξαναγραφω στο περιπου..
ποιος νοιαζεται στην τελικη αν ειναι,η οχι?
υπαρχουν δλδ εδω μεσα ατομα που δεν θα κοιμηθουν καλα το βραδυ,αν καποιος τελικα φανει οτι δεν ειναι νατουραλ??
η καποιοι που θα @@μησουν την γκομενα τους με περισοτερη ορεξη,αν τελικα ειναι νατουραλ?

η μαγκια ειναι να κανεις οτι κανεις κ να το κρατας για την παρτη σου,χωρις να σε ενδιαφερει τι θα πουν οι αλλοι για σενα,εισαι δεν εισαι νατουραλ..
εγω αν κατεβαινα σε αγωνες κ ειμουν,ουτε που θα το ανεφερα καν..
γιατι απλα ετσι εχω μαθει στην ζωη μου..οτι κανω το κανω για την παρτη μου κ γιατι γουσταρω,οχι για το πως θα φανω στους αλλους.
κ τελευταιος να εβγαινα παλι ενταξει θα ειμουν με τον εαυτο μου,κ δεν θα μου "εφταιγαν" οι φαρμακωμενοι που βγηκαν πρωτοι γιατι στην τελικη ρε αδερφε επιλογη μου ειναι να μην περνω,οπως κ επιλογη του αλλου που περνει..

ποιος θα κρινει ποιον δλδ,κ με τι κριτηρια??


απτην αλλη,διαφωνω με τον χαρακτηρισμο "νατουραλ ββντερ"γιατι στην τελικη μου θυμιζει το "λαχανακια βρυξελων"..στα τελευταια,λαχανα ειναι κ αυτα,λαχανα κ τα αλλα.
χαρα στα λαχανα δλδ..

COBRA_STYLE
04-03-11, 01:26
+100.
ελεος..καθε μηνα παλι τα ιδια κ τα ιδια λεμε..
ανεβαζει καποιος ενα θεμα για νατουραλ,κ μετα εχουμε αντιδικιες για το ΑΝ τελικα ειναι νατουραλ η οχι..

η γνωμη μου ειναι γνωστη πανω κατω αλλα την ξαναγραφω στο περιπου..
ποιος νοιαζεται στην τελικη αν ειναι,η οχι?
υπαρχουν δλδ εδω μεσα ατομα που δεν θα κοιμηθουν καλα το βραδυ,αν καποιος τελικα φανει οτι δεν ειναι νατουραλ??
η καποιοι που θα @@μησουν την γκομενα τους με περισοτερη ορεξη,αν τελικα ειναι νατουραλ?

η μαγκια ειναι να κανεις οτι κανεις κ να το κρατας για την παρτη σου,χωρις να σε ενδιαφερει τι θα πουν οι αλλοι για σενα,εισαι δεν εισαι νατουραλ..
εγω αν κατεβαινα σε αγωνες κ ειμουν,ουτε που θα το ανεφερα καν..
γιατι απλα ετσι εχω μαθει στην ζωη μου..οτι κανω το κανω για την παρτη μου κ γιατι γουσταρω,οχι για το πως θα φανω στους αλλους.
κ τελευταιος να εβγαινα παλι ενταξει θα ειμουν με τον εαυτο μου,κ δεν θα μου "εφταιγαν" οι φαρμακωμενοι που βγηκαν πρωτοι γιατι στην τελικη ρε αδερφε επιλογη μου ειναι να μην περνω,οπως κ επιλογη του αλλου που περνει..

ποιος θα κρινει ποιον δλδ,κ με τι κριτηρια??


απτην αλλη,διαφωνω με τον χαρακτηρισμο "νατουραλ ββντερ"γιατι στην τελικη μου θυμιζει το "λαχανακια βρυξελων"..στα τελευταια,λαχανα ειναι κ αυτα,λαχανα κ τα αλλα.
χαρα στα λαχανα δλδ..
μαρεσεις αδερφε:thumbup::thumbup: +1000:clap:

iLoVeSqUaT
04-03-11, 01:27
beefmeup μόνο που δεν το μετέτρεψα εγώ σε αντιδικία. Εγώ έβαλα έναν τίτλο «πιασάρικο» στις μέρες μας και κάποια βίντεο και μετά έγινε διαδήλωση διαμαρτυρίας από άλλους. Από εκεί και πέρα ανταλλάξαμε απόψεις. Δεν γίνετε να συμφωνούμε όλοι με όλα. Ούτε εσύ είσαι ο τέλειος ούτε εγώ. Κανένας θα έλεγα.

Muscleboss
04-03-11, 01:36
Το μονο που δεν μου αρεσει στις αναφορες σου είναι ότι αναφερεσει απαξιωτικα σε αθλητες όπως ο Arnold κτλ,κατι που το κανεις επανελειμμενα..Το επίπεδο σε ενα φόρουμ bodybuilding δεν το αναμενουμε και το απαιτουμε αλλα το προσφερουμε και εμεις με την σειρα μας.Οταν αναφερεσαι απαξιωτικα ή εριστικα σε αθλητες που στιγματισαν ,το θελεις ή δεν το θελεις,σου αρεσει ή δεν σου αρεσει,το αθλημα αυτο,πως να σεβαστουν καποιοι αλλοι το τόπικ που ανοιγεις στην τελικη για καποιους αρκετα πιο αγνωστους;
Natural,non natural,αυτες οι ετικετες μια ζωη διχαζουν και θα διχαζουν τον κοσμο.
Οποιος είναι ή δεν είναι ,το κραταει για τον εαυτο του και εφόσον το υποστηριζει με ουσιαστικες πραξεις,νιωθει και καλα.
Αν εγω γουσταρω να είμαι natural,νιωθω καλα με αυτο που κανω και δεν με ενδιαφερουν τι κανουν οι αλλοι.Εξαλλου και non natural να ημουν,παλι θα υπηρχαν χιλιαδες καλυτεροι από εμενα και σιγουρα παλι καλα θα ενιωθα,εφοσον αυτο γουσταρα.
Όλα αυτα πηγαζουν από τον υπερμετρο εγωισμο του ανθρωπινου χαρακτηρα ότι δεν αποδεχομαστε να υπαρχουν και καποιοι καλύτεροι από εμας,ξεκινωντας σταυροφοριες και αναθεματιζωντας επιλογες αλλων.Σιγουροι να είστε μονο για τον ευατο σας,εγω προσωπικα εχω δει πολλα,στην δευτερη δεκαετια που διανυω στα γυμναστηρια.
Σορρυ για το οφ τόπικ,αλλα ηθελα να το παραθεσω αυτο.

+1 για να μη τα ξαναγράφω. :clap:

ωραίο ποστ κ από Andrikos :green:

Απλά καλύτερα να επιστρέψουμε στο θέμα παιδιά γιατί αυτη η καραμέλα δε τελειώνει ποτέ..και έχει κουράσει κιόλας νομίζω...

MB

beefmeup
04-03-11, 01:37
Ούτε εσύ είσαι ο τέλειος ούτε εγώ. Κανένας θα έλεγα.

τελειος δεν ειμαι σιγουρα φιλε(κ ουτε εγραψα πουθενα κατι τετοιο),αλλα δεν ειμαι κ κλαψας οπως κατι αλλοι που δεν εχουν καλα αποτελεσματα(η καθολου) πανω τους κ τα ριχουν στα φαρμακα,που περνει ο απεναντι.
η οπως εγραψες κ συ σε ενα παραπανω ποστ σου,υπαρχουν κ οι φαρμακωμενοι που δεν εχουν καλα αποτελεσματα πανω τους για διαφορους λογους κ μετα πανε να τους βγαλουν ολους σκαρτους...

οπως κ να το κανουμε εχει διαφορα κ αν θες κ την γνωμη μου,ειλικρινα,απο εκει ξεκινανε ολα,κ οι διαχωρισμοι νατουραλ η οχι κ οι αντιδικιες..

ο χαρακτηρισμος "νατουραλ" ειναι για γελια τι να κανουμε τωρα?
εγω βλεπω παντου αθλητες,οχι ταμπελες..

απλα πολλοι απτους αθλητες(νατουραλ η οχι,κ δεν ανφερομαι σε αγωνιστικους αλλα κ σε recreational athletes) αυτους δυστυχως ακομα δεν εχουν αποβαλει τα κομπλεξ τους κ μπλεκουν με ταμπελες,κ γιαυτο υπαχουν αντιδικιες τετοιου τυπου..
αυτο φταιει βασικα.

savage
04-03-11, 01:40
savage η «nadiacrow» είναι γυναίκα σου?

προπονητρια μου ειναι


Εγω ηθελα να ρωτησω ,πως ακριβως στοιχειοθετείται αυτο που γραφει ο φίλος Νικος



Το εχω ακουσει και το εχω διαβασει αρκετες φορες αλλα μόλις αναιρει αυτο που λεει ο φίλow squat,



που κατα τα αλλα συμφωνουνε σε πολλα...

γιατι αναιρει?:unsure:

τεσπα με τπ πρωτο εννοω οτι η δυναμη του μυαλου μας και της θελησης ειναι πολυ μεγαλυτερη απ'οσο νομιζουμε.αν δεν πιστεψεις κατι τοτε δε θα το πετυχεις.ειναι πολυ απλο.αυτο πιστευω εγω τουλαχιστον.

οσον αφορα αυτο που λεει ο i love squat συμφωνω διοτι πολυ απλα ειναι συνηθες ανθρωποι που ειτε δεν μπορουσαν γιατι δεν ειχαν τις δυνατοτητες ειτε δεν πιστεψαν στις δυνατοτητες τους απλα,να μην πετυχαν κατι και επειδη δε το πετυχαν αυτοι να πιστευουν οτι δε γινεται.
καποτε και γω λειτουργουσα ετσι.οχι πια.
επειδη εγω πχ δεν μπορω να κανω 150 κιλα παγκο δε σημαινει οτι αν καποιος τα κανει παιρνει φαρμακα,οπως εχω ξαναπει.

δε βλεπω γιατι το ενα αναιρει το αλλο. μαλλον συμφωνουν αυτα τα 2 που εγραψα μολις τωρα.

Polyneikos
04-03-11, 01:50
η δυναμη του μυαλου μας Νικο μας ντοπαρει ψυχολογικα,δημιοργωντας μια ηθικη αναταση,η οποία σε καθε αθλημα είναι απαραίτητη,εφόσον καποιος θελει να υπερβει τα όρια του...Καταλαβαίνω τι θες να πεις,αλλα η αθλητικη αυτοπεποιθηση δεν μπορεί να οδηγησει τον αθλητη υπερβει καποιες προδιαγραφες ή τουλαχιστον θα τις εκτοξευσει ως ενα σημειο...
Αυτο πιστευω εξηγει και ο ilovesquat,ότι καποιοι εχουν και την προδιαθεση,τα γονίδια,την πειθαρχία να γίνουν πολυ καλοι σε κατι,που καποιοι αλλοι ότι και να παρουν,πιθανον να μην τους φτασουν γιατι πολυ απλα δεν το εχουν ...
Τωρα παίζουμε βεβαια με τις λεξεις και τις εννοιες,παντως από αυτο το νοημα που αντιλαμβανομαι,αυτο που λες εσυ,αναιρει αυτο που λεει εκεινος.
Τωρα βεβαια θα τα βρειτε μεταξυ σας στο τέλος για να με εκθεσετε,σας ξερω εσας τους natural :turtle::thumbup:

iLoVeSqUaT
04-03-11, 01:50
προπονητρια μου ειναι



γιατι αναιρει?:unsure:

τεσπα με τπ πρωτο εννοω οτι η δυναμη του μυαλου μας και της θελησης ειναι πολυ μεγαλυτερη απ'οσο νομιζουμε.αν δεν πιστεψεις κατι τοτε δε θα το πετυχεις.ειναι πολυ απλο.αυτο πιστευω εγω τουλαχιστον.

οσον αφορα αυτο που λεει ο i love squat συμφωνω διοτι πολυ απλα ειναι συνηθες ανθρωποι που ειτε δεν μπορουσαν γιατι δεν ειχαν τις δυνατοτητες ειτε δεν πιστεψαν στις δυνατοτητες τους απλα,να μην πετυχαν κατι και επειδη δε το πετυχαν αυτοι να πιστευουν οτι δε γινεται.
καποτε και γω λειτουργουσα ετσι.οχι πια.
επειδη εγω πχ δεν μπορω να κανω 150 κιλα παγκο δε σημαινει οτι αν καποιος τα κανει παιρνει φαρμακα,οπως εχω ξαναπει.

δε βλεπω γιατι το ενα αναιρει το αλλο. μαλλον συμφωνουν αυτα τα 2 που εγραψα μολις τωρα.

Τυχερέ ....θέλω και εγώ μία προπονήτρια. :squat:

Δεν βλέπω ούτε και εγώ το ένα να αναιρεί το άλλο. Απολύτως λογικά τα βρίσκω και τα δύο.:thumbup:

Polyneikos
04-03-11, 01:52
Τωρα βεβαια θα τα βρειτε μεταξυ σας στο τέλος για να με εκθεσετε,σας ξερω εσας τους natural :turtle::thumbup:



Δεν βλέπω ούτε και εγώ το ένα να αναιρεί το άλλο. Απολύτως λογικά τα βρίσκω και τα δύο.:thumbup:

Δεν στο πα εγω;;)

iLoVeSqUaT
04-03-11, 01:53
............

Ναι αυτό είναι λάθος όσοι το κάνουνε. Το έχω ακούσει και αυτό. Πολλοί παρατάνε τα βάρη επειδή δεν θέλουν να πάρουν φάρμακά ή αποτυγχάνουν και τους φταίνε τα φάρμακά και οι άλλοι κτλ.

iLoVeSqUaT
04-03-11, 01:58
Δεν στο πα εγω;;)

Θα ήθελα να είχαμε και την ίδια προπονήτρια...αλλά που τέτοια τύχη.:bowdown: Τώρα σε τι πρόγραμμα σε έχει δηλαδή Savage? Κάνετε από όλα έτσι, αρνητικές, rest pause, dropsets, forced reps, supersets κτλ.?

Polyneikos
04-03-11, 02:04
Για να μην κανιβαλλίσουμε τελειως το τόπικ ,κανε καλυτερα τις ερωτησεις που αφορουν την προπονηση του Νικου εδω: savage log (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6839-savage-log/page47)
Ας δοθεί ενα τελος στα υπόλοιπα παιδια,όποιος εχει φωτο ή βιντεο να παραθεσει,το περιμενουμε!

noz1989
04-03-11, 19:22
εγω νομιζω οτι ολη αυτη η natural φαση ειναι θεμα marketing και promotion..

ειναι ενας τροπος καποιοι να πλασαρουν τον εαυτο τους!!

οπως ειπε και o beefmeup αν εισαι γιατι να το διατυμπανιζεις?????

και μονο που καθονται ατομα και ασχολουνται με το αν εισαι η οχι ''ανεβαζει τις μετοχες σου''.

humanoid
04-03-11, 19:38
η μαγκια ειναι να κανεις οτι κανεις κ να το κρατας για την παρτη σου,χωρις να σε ενδιαφερει τι θα πουν οι αλλοι για σενα,εισαι δεν εισαι νατουραλ..
εγω αν κατεβαινα σε αγωνες κ ειμουν,ουτε που θα το ανεφερα καν..
γιατι απλα ετσι εχω μαθει στην ζωη μου..οτι κανω το κανω για την παρτη μου κ γιατι γουσταρω,οχι για το πως θα φανω στους αλλους.



Σωστα πραματα..απο λιγους ομως

Devil
04-03-11, 19:50
ακομα να κλεισει???? περιεργο.....:green::green::green::green:

μην μου πει κανεις οτι ειμαι οφ τοπικ.... δεν ειμαι ο μονος....

Pavlos17
04-03-11, 21:46
ποιος νιαζεται με το αν καποιος ειναι νατουραλ η οχι?...το αποτελεσμα μετραει,και οχι το τι εχει παρει.εμενα το μονο που δεν μαρεσει στο ΒΒ και με ενοχλει ιδιαιτερα ειναι i synthol και οι παραφουσκωμενες κοιλαρες.

iLoVeSqUaT
05-03-11, 15:13
Πρόσφατα σε συνέντευξή του ο Cutler δήλωσε natural! και ότι το σώμα το έκανε από καλά genetics που είχε και επειδή ήταν αγροτόπαιδο τον βοήθησε και αυτό και ότι πέρα από την κρεατίνη και το tribulus και λοιπά συμπληρώματα τίποτα άλλο δεν παίρνει (και μάλιστα ισχυρίζεται ότι σε αυτόν το tribulus λειτουργεί σαν στεροειδή) και επίσης δήλωσε ότι περνάει και από random drug – doping tests! Λοιπόν εγώ λέω μετά από αυτό να σταμάτησε όλοι τώρα τα βάρη, τζάμπα χάνετε τον καιρό σας δεν κάνετε, πως το λένε δεν μπορείτε! Get lost looser!:P



D280S5vPCRo

Pavlos17
05-03-11, 15:14
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ το ανεκδοτο της ημερας :green:

Devil
05-03-11, 15:35
μαλιστα..... θα κανει και ταινια.... κατι μου θυμιζει....:green::green::green:

mantus3
05-03-11, 15:48
Πρόσφατα σε συνέντευξή του ο Cutler δήλωσε natural! και ότι το σώμα το έκανε από καλά genetics που είχε και επειδή ήταν αγροτόπαιδο τον βοήθησε και αυτό και ότι πέρα από την κρεατίνη και το tribulus και λοιπά συμπληρώματα τίποτα άλλο δεν παίρνει (και μάλιστα ισχυρίζεται ότι σε αυτόν το tribulus λειτουργεί σαν στεροειδή) και επίσης δήλωσε ότι περνάει και από random drug – doping tests! Λοιπόν εγώ λέω μετά από αυτό να σταμάτησε όλοι τώρα τα βάρη, τζάμπα χάνετε τον καιρό σας δεν κάνετε, πως το λένε δεν μπορείτε! Get lost looser!:P



D280S5vPCRo

Δεν ξέρω αν πρέπει να ποστάρω αλλά επειδή το εν λόγο τόπικ το έχεις ξεφτιλίσει, ξέρεις κανέναν που να λέει ότι είναι ντοπέ????? Πόσο μάλιστα όταν προωθεί συμπληρώματα???? Και ενώ η χρήση φαρμάκων για μη ιατρικούς λόγους θεωρείτε αδίκημα????
Η μήπως ο κάθε νάτουραλ αθλητής από τους παραπάνω που ανέφερες ανά 2 μήνες δίνει μια τεράστια περιουσία για να του κάνουν τους ελέγχους????
Η είσαι εκτός πραγματικότητας, ή μας περνάς για μαλάκες

stamthedrum
05-03-11, 15:53
Συμφωνώ απόλυτα, μόνο όσοι είναι αμόλυντοι από αναβολικά θα πρέπει να επιβραβευόνται και μόνο αυτοί , θα πρέπει να λέγονται πραγματικοί αθλητές, ειδικά οι ευνούχοι θα πρέπει να παίρνουν χρυσό μετάλλιο χωρίς καν να διαγωνίζονται. Υποκατηγορίες με έναν όρχι ή υπογοναδικών με 30άρι χέρι επίσης θα είναι σε προτεραιότητα

Ευτυχώς που έχουμε τους θεματοφύλακες της αμόλυντης ζωής και κρατάμε τις αξίες μας, αλλιώς πού θα πήγαινε η κοινωνία μας όταν θα υπήρχαν τέτοια φαινόμενα όπως της διαφορετικής εμφάνισης μεταξύ των ανθρώπων , του δικαιώματος του αυτοδιάθεσης του σώματος μας σε επικίνδυνα πράγματα , όπως π.χ η ορειβασία, στο sky jumping , στις γρήγορες μηχανές, στα γρήγορα αυτοκίνητα, στην εγχείρηση για προσθετική στήθους, στο sex , στο δικαίωμα στο μεθύσι, στο χασίς, στα τατουάζ και στα σκουλαρίκια. Ακόμα ακόμα κάποιοι να είχαν δικαίωμα στην "υπερβολική μυικότητα" , στα αναβολικά , στις ενοχλητικά εξωπραγματικές απλησίαστες και υπερβολικές αθλητικές επιδόσεις και γενικά στην κάθε υπέρβαση των ανθρώπινων ορίων. Πάω να πλύνω το στόμα μου. Ευτυχώς που μερικοί δεν ζουσαν την εποχή που ανακαλύφθηκε η φωτιά.


Αστείο και ταυτόχρονα τέλειο ποστ. Μπράβο ρε συ Αντρέα +1000

beefmeup
05-03-11, 15:53
εγω παντως τον πιστευω τον κατλερ..

iLoVeSqUaT
05-03-11, 15:55
μαλιστα..... θα κανει και ταινια.... κατι μου θυμιζει....:green::green::green:

Δεν το ήξερες ?τον ΗΡΑΚΛΗ! Μήπως κάτι σου θυμίζει και αυτό!:P

Why only the white Olympian boys make movies?:P

dzjZfAGgE2M

iLoVeSqUaT
05-03-11, 15:57
μας περνάς για μαλάκες

:unsure:

iLoVeSqUaT
05-03-11, 16:33
ξέρεις κανέναν που να λέει ότι είναι ντοπέ?????
:chinese:

IeSyKwep2j0

iLoVeSqUaT
05-03-11, 16:35
Για να μην κανιβαλλίσουμε τελειως το τόπικ ...
Ας δοθεί ενα τελος στα υπόλοιπα παιδια,όποιος εχει φωτο ή βιντεο να παραθεσει,το περιμενουμε!

:bodybuildinggr:

No Cash
05-03-11, 17:04
ειναι τελειως μουφα καποιος να διατυμπανιζει πως ειναι natural... μου φαινεται το ιδιο ακυρο να συμμετεχει καποιος σε αγωνες natural.. ας συμμετασχει στους κλασσικους αγωνες.. κι ας βγει και τελευταιος.δλδ οπου οι αλλοι ειναι ντοπε η εκτος κανονισμων.. θα αλλαζεις και "αθλημα"?

σα να λεμε κανω 100αρι.. αλλα επειδη ολοι ειναι ντοπε και δεν τους προλαβαινω.. το γυρισα σκακι που ειναι ολοι natural... καπως ετσι..


και πολυ καλα κανει ο cutler και δε λεει πως ειναι τιγκα στο φαρμακο... ακομη κι αν ειναι προφανες.... θα βγει καποιος στην τηλεοραση και θα διαδιδει πως κανει χρηση παρανομων ουσιων?ε δεν πολυλεει... για πολλους λογους...

Polyneikos
05-03-11, 17:11
Δείτε τι παθαινει όποιος δουλευει σε εταιρια συμπληρωματων και παραδεχεται το αυτονοητο,ότι παίρνει δηλαδη και καποιες απαγορευμενες ουσίες

Christian Boeving απολυθηκε απο την MuscleTech! (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?2037-Christian-Boeving-απολυθηκε-απο-την-MuscleTech!)

(Πλην τουτου,φυσικα και υπάρχει φόβος νομικης διωξεως του καθως παντου απαγορευονται )

:welcome::welcome:

iLoVeSqUaT
05-03-11, 17:50
Polyneikos ανοικτέ ένα άλλο τοπικ και ονομάστε το natural vs non natural και μαλώστε.
Δεν με ενδιαφέρουν τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις. Δεν το άνοιξα για αυτό το τοπικ. Ούτε με ενδιαφέρει ,ούτε τραβάω και κανένα ζόρι.
Το άνοιξα μόνο για τους fan του είδους να βάζουμε βιντεάκια και κάποιοι fan τους άρεσε στην αρχή μέχρι που να μπούνε μερικοί και (που εντάξει χωρίς να το θέλουν) να το μετατρέψουν σε συλλαλητήριο διαμαρτυρίας λες και το άνοιξα για να τους θίξω και να διαβάζουμε ένα κάρο φιλοσοφίες και ασυναρτησίες κτλ.
Όπως είπε και ο beef έχουν ανοιχτεί τόσα και τόσα τέτοια θέματα. Βρείτε τα και ποστάρετε εκεί. Εδώ το τοπικ λέγετε Best Natural Bodybuilders Εσύ ο ίδιος είπες Polyneikos να ποστάρουμε μόνο βίντεο και να μην το γ@μαμε το topic. Νομίζω ότι όπως δεν θα ήθελες να μπει κάποιος στην «χημική υποστήριξη» και να γράφει τα δικά του έτσι και εδώ δεν έχουν θέσει τα οφ τοπικ. Εδώ είναι μόνο για βίντεο από αθλητές που συμμετείχαν σε αγώνες natural, τίποτα άλλο.

Αν δεν θέλεις Polyneikos να φύγεις και να πας σε άλλο φορουμ με non natural (πάνε στο anabolic minds) .ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΙΧΟΝΟΙΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? Άντε μην σε μπανάρω.:P:nana:

Polyneikos
05-03-11, 18:06
Πρόσφατα σε συνέντευξή του ο Cutler δήλωσε natural! και ότι το σώμα το έκανε από καλά genetics που είχε και επειδή ήταν αγροτόπαιδο τον βοήθησε και αυτό και ότι πέρα από την κρεατίνη και το tribulus και λοιπά συμπληρώματα τίποτα άλλο δεν παίρνει (και μάλιστα ισχυρίζεται ότι σε αυτόν το tribulus λειτουργεί σαν στεροειδή) και επίσης δήλωσε ότι περνάει και από random drug – doping tests! Λοιπόν εγώ λέω μετά από αυτό να σταμάτησε όλοι τώρα τα βάρη, τζάμπα χάνετε τον καιρό σας δεν κάνετε, πως το λένε δεν μπορείτε! Get lost looser!:P



D280S5vPCRo


Οταν εχει κοπασει ο θορυβος και κανεις το παραπανω πόστ ,μονος σου προκαλείς αυτο που λες ότι δεν θελεις να γίνεται....
Εφόσον βαζεις τον Cutler και τον Arnold σε συγκριση καποιους αγνωστους ,ανεμους εσπειρες,θυελλες θα θερισεις...



Όπως είπε και ο beef έχουν ανοιχτεί τόσα και τόσα τέτοια θέματα. Βρείτε τα και ποστάρετε εκεί. Εδώ το τοπικ λέγετε Best Natural Bodybuilders Εσύ ο ίδιος είπες Polyneikos να ποστάρουμε μόνο βίντεο και να μην το γ@μαμε το topic.


savage η «nadiacrow» είναι γυναίκα σου?


Θα ήθελα να είχαμε και την ίδια προπονήτρια...αλλά που τέτοια τύχη.:bowdown: Τώρα σε τι πρόγραμμα σε έχει δηλαδή Savage? Κάνετε από όλα έτσι, αρνητικές, rest pause, dropsets, forced reps, supersets κτλ.?


LOL


Αν δεν θέλεις Polyneikos να φύγεις και να πας σε άλλο φορουμ με non natural (πάνε στο anabolic minds)

Προφανως και δεν ξερεις με ποιον μιλας.

Marine
06-03-11, 00:28
ρε παντρευτηκε ο νικος με την ναντια και δεν μας καλεσανε?? :green:

Polyneikos
06-03-11, 16:23
To τόπικ κλειδωθηκε λόγω καποιων επιθετικων και προσβλητικων ποστς που εγιναν από το μελος ilovesquat προς αλλο μελος του φόρουμ,κατι που του επεφερε και ποινη ban.

Polyneikos
12-08-11, 17:29
Topic opened :thumbup:

Madd_Chadd
12-08-11, 17:31
Topic opened :thumbup:

Ευχαριστω παρα πολυ.:thumbup::clap::bowdown:

Madd_Chadd
12-08-11, 17:45
Λοιπον θα αρχισω με τον Jeff Willet βαζοντας καποιες φωτογραφιες του.(οι περισσοτερες ειναι σε μικρο μεγεθος που βρηκα.:( )

29769297702977129772297732977429775297762977729778http://i226.photobucket.com/albums/dd20/bigdpizzle/TU03-033.jpg
http://images.t-nation.com/forum_images/auto/r/350x0/d/1/d1184_ORIG-willet22.jpghttp://i226.photobucket.com/albums/dd20/bigdpizzle/TU03-054.jpghttp://images.t-nation.com/forum_images/b/4/b42de-Jeff_Willett_001.jpghttp://images.t-nation.com/forum_images/f/2/f2b11_ORIG-backlat.jpg

thegravijia
12-08-11, 19:42
AC3czZZVyMw

ka greene τοτε πηρε κ την pro καρτα - σε natural αγωνες

Madd_Chadd
12-08-11, 23:31
AC3czZZVyMw

ka greene τοτε πηρε κ την pro καρτα - σε natural αγωνες

Απειρο το βιντεο thegravijia !!!:shock::clap::thumbup: Δεν ειχα ιδεα,ενα μεγαλο ονομα που ξεκινησε απο αυτη τη κατηγορια!;) (ειχε ακομα καλυτερη ευλυγισια)

TRIANTAFYLLOU
13-08-11, 00:43
και μείς ρε παιδια νατουραλ είμασταν και κατεβαίναμε σε αγώνες χωρίς τεστ , δεκάδες αθλητές που επειδη τούς κατέβαζα εγω πιτσιρικάδες ήμουν 1000% σίγουρος οτι δεν πήραν κατι , αλλα δεν θα καθόμαστε να λέμε χάσαμε επειδη οι άλλοι έπαιρναν και μείς όχι , αυτα είναι κατινιές , όποιος δεν θέλει δεν κατεβαίνει

αλλα αυτοί οι αγώνες που λέγονται νατουραλ εμένα δεν με πείθουν με τίποτε και ξέρετε κατι είναι ο καλύτερος τρόπος να πάρει κάποιος και εφόσον περνάει τα τέστ να την λέει κιόλας και να το παίζει παρθένα , εδω σε αυστηρα τεστ ολυμπιακών αθλημάτων με κυρώσεις και ελέγχους που δεν περνάν απο το μυαλό σας , να μου λέει ο άλλος πχ ηλία στις 20 του μηνός θα περάσουμε αντιντόπινκ , είμαστε στο κλιμάκιο της εθνικής και την ίδια μέρα να μου λέει τωρα μόλις μας φώναξαν να πάμε , μιλάμε για αιφνίδιους ελέγχους , σιγα να μην κάνουν τέτοια στο ββ .

αυτοι εμένα που βλέπω ενω δεν είναι τίποτε υπερβολικό σε σχέση με επαγγελματίες , αλλα σιγα να μην δεν έχουν πάρει τίποτε , απλα στα τεστ κάνουν τα κουμάντα τους και είναι λουλούδια αμύριστα , αλλα εφόσον λένε περνάμε τεστ δεν μπορεί να πεί κανείς τίποτε και τελειώνει η κουβέντα .

αλλα σ αυτούς τούς νάτουραλ αγώνες θα γίνετε πόλεμος γνώσεων όποιος ξέρει καλύτερα τα γράμματα θα περνάει τα τεστ και θα κερδίζει και επειδη γίνονται στην αμερικη εμένα δεν μου λέει τίποτε , τι είναι οι αμερικάνοι αγγελούδια :P:P:P

tasos2
13-08-11, 01:27
και μείς ρε παιδια νατουραλ είμασταν και κατεβαίναμε σε αγώνες χωρίς τεστ , δεκάδες αθλητές που επειδη τούς κατέβαζα εγω πιτσιρικάδες ήμουν 1000% σίγουρος οτι δεν πήραν κατι , αλλα δεν θα καθόμαστε να λέμε χάσαμε επειδη οι άλλοι έπαιρναν και μείς όχι , αυτα είναι κατινιές , όποιος δεν θέλει δεν κατεβαίνει


Aυτο δεν το καταλαβαινω που το λετε ολοι. Δεν ειναι αδικια να διαγωνιζονται μαζι νατουραλ και μη νατουραλ? Δεν ειναι μονο το θεμα της επιλογης να παρει καποιος ή οχι, ειναι και το αν μπορει. Ενας γνωστος που ξεκινησε τωρα εσκασε 900 ευρω με τη μια και ειναι και αρχαριος. Ποσοι εχουν τη δυνατοτητα να το κανουν αυτο για πολυ καιρο. Στον αθλητισμο πρεπει να μετραει η προσπαθεια (αθλος=κατορθωμα) και οχι ποιος εχει μεγαλυτερη οικονομικη ανεση. Και αν καποιος ειναι το ονειρο της ζωης του να κατεβει σε αγωνα πρεπει να τα παρατησει επειδη υπαρουν οι cheaters που ετυχε να εχουνε λεφτα? Απαραδεκτο. Φυσικα και πρεπει να υπαρχει διαχωρισμος και ταμπελα νατουραλ και μη νατουραλ και να αγωνιζονται ξεχωριστα

thegravijia
13-08-11, 02:12
Aυτο δεν το καταλαβαινω που το λετε ολοι. Δεν ειναι αδικια να διαγωνιζονται μαζι νατουραλ και μη νατουραλ? Δεν ειναι μονο το θεμα της επιλογης να παρει καποιος ή οχι, ειναι και το αν μπορει. Ενας γνωστος που ξεκινησε τωρα εσκασε 900 ευρω με τη μια και ειναι και αρχαριος. Ποσοι εχουν τη δυνατοτητα να το κανουν αυτο για πολυ καιρο. Στον αθλητισμο πρεπει να μετραει η προσπαθεια (αθλος=κατορθωμα) και οχι ποιος εχει μεγαλυτερη οικονομικη ανεση. Και αν καποιος ειναι το ονειρο της ζωης του να κατεβει σε αγωνα πρεπει να τα παρατησει επειδη υπαρουν οι cheaters που ετυχε να εχουνε λεφτα? Απαραδεκτο. Φυσικα και πρεπει να υπαρχει διαχωρισμος και ταμπελα νατουραλ και μη νατουραλ και να αγωνιζονται ξεχωριστα

γινεσαι γραφικος
ξερεις απο πριν που πας παρε τα μετρα σου
οσο για τα λεφτα ειναι ακριβο αθλημα καθως εχεις διατροφη - συμπληρωματα - ματζουνια κτλ το γνωριζεις αυτο οποτε μην λες ακυρα πραγματα
οσο για τον φιλο -σου πες του τον πιασαν πολυ κοτσο

tasos2
13-08-11, 02:22
οσο για τα λεφτα ειναι ακριβο αθλημα καθως εχεις διατροφη - συμπληρωματα - ματζουνια κτλ το γνωριζεις αυτο οποτε μην λες ακυρα πραγματα
οσο για τον φιλο -σου πες του τον πιασαν πολυ κοτσο

Καμια σχεση οσα ξοδευεις για συμπληρωματα-διατροφη με αυτα που θα ξοδευες για φαρμακα. Δηλαδη αν δεν εκανες bbing δε θα τρωγες? Απλα τρως παραπανω. Εκτος αν εισαι σε κατηγορια των 100 κιλων και ανω. Ενας ανθρωπος με μικρο υψος στα 70-80 κιλα ποσα μπορει να ξοδευει? Και ολα τα αθληματα θελουν διατροφη, μερικα ακομα πιο απαιτητικη. Γιατι λες οτι τον πιασαν κοτσο? Μου πε ακριβως τι πηρε και γιατι το πηρε. Και εβαλε μεσα στην τιμη και τα αντιοιστρογονικα και τα προστατευτικα και ολα. 900 ευρω και θα του κρατουσαν ενα τριμηνο. Μετα θα εκανε αποθεπεια και θα ξαναξεκινουσε με ακομα περισσοτερα

TRIANTAFYLLOU
13-08-11, 02:29
Aυτο δεν το καταλαβαινω που το λετε ολοι. Δεν ειναι αδικια να διαγωνιζονται μαζι νατουραλ και μη νατουραλ? Δεν ειναι μονο το θεμα της επιλογης να παρει καποιος ή οχι, ειναι και το αν μπορει. Ενας γνωστος που ξεκινησε τωρα εσκασε 900 ευρω με τη μια και ειναι και αρχαριος. Ποσοι εχουν τη δυνατοτητα να το κανουν αυτο για πολυ καιρο. Στον αθλητισμο πρεπει να μετραει η προσπαθεια (αθλος=κατορθωμα) και οχι ποιος εχει μεγαλυτερη οικονομικη ανεση. Και αν καποιος ειναι το ονειρο της ζωης του να κατεβει σε αγωνα πρεπει να τα παρατησει επειδη υπαρουν οι cheaters που ετυχε να εχουνε λεφτα? Απαραδεκτο. Φυσικα και πρεπει να υπαρχει διαχωρισμος και ταμπελα νατουραλ και μη νατουραλ και να αγωνιζονται ξεχωριστα

καλα ρε συ το φόρουμ με κλειστα μάτια το διαβάζεις ? αυτο λέμε ? έτσι όπως τα γράφεις θα βάλουμε και τα κλάματα , σκέψου πρώτα καλα και μετα γράφεις
αν αυτός τωρα που ξεκινάει δίνει 900 ευρω να κατεβεί σε αγώνες μετα τι θα δίνει εκατομύρια? και επειδη το κάνει κάποιος βλάκας και του δίνει όλα αυτα σημαίνει πως έτσι είναι και είναι σωστό ?
όποιος θέλει να αγωνίζετε και δεν θελει να κολυμπάει στα βαθεια έχει και κατηγορίες φίτνες (γι αυτο έγιναν οι κατηγορίες αυτες ) .

όταν δεν ξέρετε θα ρωτατε και δεν είναι κακό , εδω χρόνια ολόκληρο φόρουμ αν ψάξεις αυτα γράφουμε πως αυτα δεν είναι μονόδρομος και συ αυτα που λέμε παρα πέντε μας τα λές και πέντε .

και εφόσον μάστορα λές και συ ο ίδιος πρέπει να μετράει η προσπάθεια , τότε ποιός ο λόγος να πρέπει σώνει και καλα να πάρει αυτα τα φάρμακα , μπορεί κάλλιστα να κατεβεί σε κατηγορία φίτνες , η περφόρμανς που είναι ενα όμορφο σώμα κοινα αποδεκτό με συμμετρία γράμμωση και μυικότητα σε νορμάλ πλαίσια

εδω λέμε πως αυτες οι κατηγορίες νάτουραλ μπορεί και να μην είναι νατουραλ , εδω σε νάτουραλ αγώνα βλέπαμε φωτο και ο άλλος είχε γυναικομαστία , που σε μη νατουραλ λές αντε αφού δεν κανουν τεστ έβαλε το δάχτυλο στο μελι , αλλα σε νατουραλ που το είδες

και λέω πιο πανω αλλα με κλειστα μάτια πως να διαβάσεις , ότι τα τεστ για να είναι αξιόπιστα πρέπει να γίνονται σε τακτα διαστήματα και αιφνίδια , γιατι εδω σχολιάζαμε τους αθλητες απο το νατουραλ στην ιταλία και λέγαμε δεν είναι μερικοί και σε ρωταω είναι νορμάλ σε ενα αγώνα νατουραλ να υπάρχει αμφισβήτηση? όχι βέβαια και όμως υπήρξε γιατι και τεστ να τούς καναν εφόσον δεν έγιναν μεσα στην χρονια είναι άκυρα , αυτο λέμε

αλλιώς όλα αυτα περι νατουραλ είναι να ικανοποιήσουν συμφέροντα κάποιων επιτήδιων που θέλουν να πρωτοτυπήσουν και ξέρουν ότι το θέμα πονάει .
εγω είμαι υπέρ των τεστ , αλλα να γίνονται σωστα ,απο ανεξάρτητο φορέα και να υπάρχουν δικλέιδες ασφαλείας και εγκυρότητας αλλιώς είναι γελοιότητες .

είναι γνωστο και το έχουμε πεί σε εκατοντάδες πόστ και εγω προσωπικα πως στο ββ δεν μετράει ποιός είναι πιο τερας , οι κριτες δεν παίρνουν μεζούρα και ενας μικρότερος με συμμετρία γράμωση και καλό διαχωρισμό να δείχνει καλύτερα και να κερδίσει εναν τεράστιο

θα πείς κανείς βέβαια την εξυπνάδα και αν δεν έχει τα προσόντα αυτα πως θα κατεβεί στον αγώνα ,γιατι θα πρέπει να κερδίσει με την μαζα , άρα και σημαίνει φάρμακα , εκεί εχω να πώ πως υπάρχουν και άλλα αθλήματα , ποδόσφαιρο μπάσκετ , βόλευ , στίβος , να νοιώσει το εφ αγωνίζεστε .

TRIANTAFYLLOU
13-08-11, 02:39
Καμια σχεση οσα ξοδευεις για συμπληρωματα-διατροφη με αυτα που θα ξοδευες για φαρμακα. Δηλαδη αν δεν εκανες bbing δε θα τρωγες? Απλα τρως παραπανω. Εκτος αν εισαι σε κατηγορια των 100 κιλων και ανω. Ενας ανθρωπος με μικρο υψος στα 70-80 κιλα ποσα μπορει να ξοδευει? Και ολα τα αθληματα θελουν διατροφη, μερικα ακομα πιο απαιτητικη. Γιατι λες οτι τον πιασαν κοτσο? Μου πε ακριβως τι πηρε και γιατι το πηρε. Και εβαλε μεσα στην τιμη και τα αντιοιστρογονικα και τα προστατευτικα και ολα. 900 ευρω και θα του κρατουσαν ενα τριμηνο. Μετα θα εκανε αποθεπεια και θα ξαναξεκινουσε με ακομα περισσοτερα

τωρα δηλαδή επειδη το λές εσυ και επειδη σου το είπε αυτός πρέπει και να το δεχτούμε? επειδη δηλαδή βρέθηκε κάποιος ασυνείδητος που τον 'έπιασε κορόιδο σημαίνει πως έτσι είναι ? και με 50 ευρω την ίδια δουλεια θα έκανε , περισσότερο στοιχιζουν το φαγητό και κάποια συμπληρώματα παρα αυτα .
και ποιός ο λόγος αν δεν θες και αν είναι μικρός τότε την ευθύνη την έχει αποκλειστικα αυτός που τα έδωσε και σίγουρα δεν το έκανε επειδη τον αγαπάει να τον βοηθήσει , αλλα να του φαει λεφτα .

εδω έρχονται σε μενα αθλητες με σακούλες με αας που τα πήραν να τούς πώ πώς να τα πάρουν και λέω πέταξέ τα στα σκουπίδια , εκτός του είναι ότι ναναι και είναι και πολλα , εσυ για να κατεβείς δεν χρειάζεσαι τετοια ειδικα πρώτη φορα , είναι σαν να μην έχεις ανεβεί αυτοκίνητο και να πάρεις φεράρι .

και να πώ το αποτέλεσμα κατέβηκαν σε αγώνες τελικα και φέτος και μάλιστα βγήκαν τριάδα στο φίτνες , δεν έχει σημασία δεν πήγαν στο ββ αλλα τουλάχιστον ένοιωσαν αυτο που λές , την χαρα να αγωνίζεσαι .

γι αυτο ενω εσυ μιλάς υποθετικα εγω μιλάω με αυτα που έχω δεί και ζήσει και να πείς τον φίλο σου τα σουβλάκια να τα γυρίσει κι απο την άλλη μερια να μην τα κάψει

tasos2
13-08-11, 02:49
Eγω απαντησα σε αυτο που ειπες οτι αν καποιος παει σε αγωνα και αγωνιστει μαζι με μη νατουραλς που λες οτι δεν πρεπει να το ριχνει εκει και οτι αν το κανει ειναι κατινιες. Τωρα το κατα ποσο γινεται να ελεγχθουν και οι νατουραλ αγωνες ειναι οντως νατουραλ ιδεα δεν εχω και δεν με ενδιαφερει κιολας. Εγω ειπα μονο να μην το αποδεχομαστε οπως λες πιο πανω. Αν αγωνιστω εγω με εναν νατουραλ και χασω θα παραδεχτω την ηττα μου. Αν αγωνιστω με εναν μη νατουραλ και χασω φυσικα και θα βγω να τον κραξω γιατι ειναι "κλεφτης" και δεν ειναι κατινια αυτο. Αλλιως να βαλουμε και τις γυναικες να αγωνιζονται με τους αντρες εφοσον δεν εχει σημασια τι ορμονικο περιβαλλον εχει ο καθενας και μετραει μονο το αποτελεσμα.

Αυτος που λεω δεν θα κατεβει καν σε αγωνα, για να κανει εντυπωση στις γκομενες το κανει και χρειαστηκε να σκασει τοσα λεφτα... Μπορω να σας ακριβως σε πμ τι πηρε, δε μου φανηκε τιποτα περιττο, και οι τιμες ηταν οι ιδιες που αναγραφονται στα steroid sites, δεν καταλαβαινω γιατι λετε οτι τον επιασαν κοτσο. Τωρα οτι ειναι βλακας ειναι κατα τη γνωμη μου αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα

εντιτ: Οκ εσυ θα ξερεις κατι παραπανω. Ισως οντως να τον επιασαν κοτσο

TRIANTAFYLLOU
13-08-11, 03:08
Eγω απαντησα σε αυτο που ειπες οτι αν καποιος παει σε αγωνα και αγωνιστει μαζι με μη νατουραλς που λες οτι δεν πρεπει να το ριχνει εκει και οτι αν το κανει ειναι κατινιες. Τωρα το κατα ποσο γινεται να ελεγχθουν και οι νατουραλ αγωνες ειναι οντως νατουραλ ιδεα δεν εχω και δεν με ενδιαφερει κιολας. Εγω ειπα μονο να μην το αποδεχομαστε οπως λες πιο πανω. Αν αγωνιστω εγω με εναν νατουραλ και χασω θα παραδεχτω την ηττα μου. Αν αγωνιστω με εναν μη νατουραλ και χασω φυσικα και θα βγω να τον κραξω γιατι ειναι "κλεφτης" και δεν ειναι κατινια αυτο. Αλλιως να βαλουμε και τις γυναικες να αγωνιζονται με τους αντρες εφοσον δεν εχει σημασια τι ορμονικο περιβαλλον εχει ο καθενας και μετραει μονο το αποτελεσμα.

Αυτος που λεω δεν θα κατεβει καν σε αγωνα, για να κανει εντυπωση στις γκομενες το κανει και χρειαστηκε να σκασει τοσα λεφτα... Μπορω να σας ακριβως σε πμ τι πηρε, δε μου φανηκε τιποτα περιττο, και οι τιμες ηταν οι ιδιες που αναγραφονται στα steroid sites, δεν καταλαβαινω γιατι λετε οτι τον επιασαν κοτσο. Τωρα οτι ειναι βλακας ειναι κατα τη γνωμη μου αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα

εντιτ: Οκ εσυ θα ξερεις κατι παραπανω. Ισως οντως να τον επιασαν κοτσο

αν αγωνιστείς με εναν μη νατουραλ και τον κερδίσεις ? γιατι αυτο λέω ότι έχω κατεβάσει αθλητες σε αγώνες και δεν πήραν τίποτε και βγήκαν πρώτοι , αλλα μπορεί και ό άλλος εφόσον δεν αποδεικνύετε να πεί δεν πήρα τίποτε , απλα δεν σχολιάζουμε τους άλλους αλλα τον εαυτό μας .
και γιατι να τον κράξεις επιλογή σου ήταν να κατεβείς σε αγώνα χωρίς τεστ και πως θα καταλάβεις ότι ό άλλος πήρε .
το ξαναλέω τεστ για να θεωρηθούν αξιόπιστα πρέπει κατα κοινη αποδοχή να γίνονται όπως σε όλα τα ολυμπιακά αθλήματα και είναι πανάκριβα , σ αυτούς τους αγώνες θα παίρνει ό άλλος ενα χρόνο θα σταματαει κανα μήνα και μετα νάτουραλ θα είναι αν πάρει αυτα που καθαρίζουν γρήγορα .

δηλαδη ο φίλος σου αν για να π*δ*ξει δίνει 900 ευρω αν κατέβαινε σε αγώνες πόσα θα έδινε και μάλιστα σε 1 χρόνο , όχι σε 3 μήνες όπως λές και τι θα γίνει μόλις τελειώσουν αυτα και σε κανα μήνα φύγει η δράση τους και θα ξαναγίνει μαραμένη γαρδένια? (γιατι εδω ολύμπια και αν παρατήσουν αγωνιστικη δράση μενουν μισοί) μετα τι θα γίνει πέστου θα τον παρατήσει και η γκόμενα?

ρε για σοβαρευτείτε και αν δεν ξέρετε μάθετε να κατανοήσετε κάποια πράγματα , γενικα μιλάω , γιατι δεν σας βλέπω καλα , όλοι με χάπια θα είναι αλλα όχι αας , αλλα για ψυχασθένειες .

θέλει προσοχή ειδικα οι έφηβοι που μπορεί κάποιοι επιτήδιοι να εκμεταλευτούν τον ενθουσιασμό τους και σαν συνέπεια το πορτοφόλι τους , αδιαφορώντας για την υγεία τους .

και να ξέρετε όσοι γυμνάζονται με βάρη δεν σημαίνει σώνει και καλα θα κατεβούν σε αγώνες , όπως και όσοι τρέχουν η κάνουν ποδηλασία δεν σημαίνει θα πάρουν μέρος σε αγώνες στίβου

m3ssias
13-08-11, 03:53
γινεσαι γραφικος
ξερεις απο πριν που πας παρε τα μετρα σου
οσο για τα λεφτα ειναι ακριβο αθλημα καθως εχεις διατροφη - συμπληρωματα - ματζουνια κτλ το γνωριζεις αυτο οποτε μην λες ακυρα πραγματα
οσο για τον φιλο -σου πες του τον πιασαν πολυ κοτσο

+1000
Natural ξε-natural , αμα το χεις, και τρως&προπονεισαι και σωστα, τελειωσε....
Τα φαρμακα ειναι το ελαχιστο της υποθεσης.....
Αυτο καποιοι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να το καταλαβουν....

Υ.Γ Αρχαριος και 900ε σε αασ ειναι εγκλημα.... Δεν μπορω να χονεψω κατι τετοιο....

Polyneikos
13-08-11, 09:48
Topic opened :thumbup:

Mόλις χθες ανοιξε το τόπικ ξανα,να δουμε ,θα το βγαλει το 15 Αυγουστο:unsure:

GREEK POWER
13-08-11, 10:03
Tα αασ στο φορουμ ειναι οπως........... το σχινι στο σπιτι του κρεμασμενου.......................:turtle::turtle::

Txc
13-08-11, 10:26
Ποσα χρονια κανει γυμναστηριο ο καθενας τους και διατροφη? Αν ειναι λιγοτερο απο 15, δεν ειναι με την καμια ομως natural...
Ισως κανω εγω κατι λαθος...
Δεν ξερω...
Πολυ μυικη μαζα ρε φιλε για να ειναι φυσικοι...
Πολυ λεπτομερεια στην γραμμωση για να ειναι φυσικοι...

Μπειτε Scooby's home workout...
Αυτος ναι, μοιαζει για natural...

BODYMPAL
13-08-11, 10:50
Μπειτε Scooby's home workout...
Αυτος ναι, μοιαζει για natural...

:P:P:P XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA είναι σίγουρα !!!!!!:P:P:bowdown:

just chris
13-08-11, 10:56
Ποσα χρονια κανει γυμναστηριο ο καθενας τους και διατροφη? Αν ειναι λιγοτερο απο 15, δεν ειναι με την καμια ομως natural...
Ισως κανω εγω κατι λαθος...
Δεν ξερω...
Πολυ μυικη μαζα ρε φιλε για να ειναι φυσικοι...
Πολυ λεπτομερεια στην γραμμωση για να ειναι φυσικοι...

Μπειτε Scooby's home workout...
Αυτος ναι, μοιαζει για natural...

πολυ συμπαθητικος τυπος,πολλες γνωσεις,πολλες ασκησεις μονο με το βαρος του σωματος σου!!!θεος:toast::toast::toast:

Madd_Chadd
13-08-11, 15:58
ΕΙΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ !!! Εδω δε γραφετε οτι σας γουσταρει που αφορα το νατουραλ εδω ασχολειστε με τους "Καλυτερους νατουραλ bodybuilders" οπως λεει και ο τιτλος :rifle::banghead::jason:ς.:moderator:

Steel Fighter
13-08-11, 16:17
ναι το θέμα είναι πως αναπόφευκτα σχολιάζετε και η κατάσταση τους. αν είναι νατουραλ η όχι..
έτσι όταν κάποιος δηλώσει πως είναι αστροναύτης, και δεν μπορεί να το αποδείξει, ο άλλος άμα θέλει τον πιστεύει. έτσι μερικοί που κάνουν υπομονή, αλλά αυτή κάποια στιγμή εξαντλείτε, είναι φυσικό να μην δέχονται να αποδεχτούν τον όρο <κορόιδο> για τον εαυτό τους, αφού ντε και καλά όποιος θέλει δηλώνει νατουραλ και περιμένει να τον πιστέψει ο κόσμος.

Madd_Chadd
13-08-11, 16:19
Πραγματικα αν συνεχισετε ετσι σε αυτο το τοπικ οπως παρακαλεσα να ανοιξει ετσι θα παρακαλεσω να κλεισει.

giannis64
13-08-11, 16:23
φιλε μου δεν ειναι τυχαιο οτι το θεμα ειχε κλειδωσει. δεν κλειδωνουμε θεματα γιατι ετσι μας αρεσει. το περιμεναμε να εχει τετοια καταληξη. εγω προσωπικα εδωσα ημερομηνια ληξης μεχρι 20/8 :toast:

απο την στιγμη που δημιουργητε ενα θεμα, οτι γραφτει μεσα σε αυτο ειναι επομενο να τεθει σε κριτικη. επισης ειναι γνωστο πως τα θεματα ειναι ιδιοκτησιας του φορουμ, και μονο αυτου.

mantus3
13-08-11, 16:26
ναι το θέμα είναι πως αναπόφευκτα σχολιάζετε και η κατάσταση τους. αν είναι νατουραλ η όχι..
έτσι όταν κάποιος δηλώσει πως είναι αστροναύτης, και δεν μπορεί να το αποδείξει, ο άλλος άμα θέλει τον πιστεύει. έτσι μερικοί που κάνουν υπομονή, αλλά αυτή κάποια στιγμή εξαντλείτε, είναι φυσικό να μην δέχονται να αποδεχτούν τον όρο <κορόιδο> για τον εαυτό τους, αφού ντε και καλά όποιος θέλει δηλώνει νατουραλ και περιμένει να τον πιστέψει ο κόσμος.

Λογικά όλα όσα γράφουν μερικοί περί φαρμάκων κτλ αλλά το τόπικ μιλάει για τους καλύτερους. Ε άμα οι καλύτεροι ήταν σαν μερικούς από εμάς , ε τότε θα υπήρχε έντονο πρόβλημα..

Madd_Chadd
13-08-11, 16:28
φιλε μου δεν ειναι τυχαιο οτι το θεμα ειχε κλειδωσει. δεν κλειδωνουμε θεματα γιατι ετσι μας αρεσει. το περιμεναμε να εχει τετοια καταληξη. εγω προσωπικα εδωσα ημερομηνια ληξης μεχρι 20/8 :toast:

απο την στιγμη που δημιουργητε ενα θεμα, οτι γραφτει μεσα σε αυτο ειναι επομενο να τεθει σε κριτικη. επισης ειναι γνωστο πως τα θεματα ειναι ιδιοκτησιας του φορουμ, και μονο αυτου.

Καλως Γιαννη.Δε εχω κατι αλλο να πω με καλυψες.:toast: (Απλα στεναχωριεμαι που δε μπορω να γραφω τα νεα απο νατουραλ αθλητες διοτι αφιερωνω πολλες ωρες τη μερα στο να μαθαινω τα νεα της συγκεκριμενης κατηγοριας)

Steel Fighter
13-08-11, 16:31
Λοιπον θα αρχισω με τον Jeff Willet βαζοντας καποιες φωτογραφιες του.(οι περισσοτερες ειναι σε μικρο μεγεθος που βρηκα.:( )

http://images.t-nation.com/forum_images/auto/r/350x0/d/1/d1184_ORIG-willet22.jpghttp://i226.photobucket.com/albums/dd20/bigdpizzle/TU03-054.jpg

[IMG]http://images.t-nation.com/forum_images/b/4/b42de-Jeff_Willett_001


Λογικά όλα όσα γράφουν μερικοί περί φαρμάκων κτλ αλλά το τόπικ μιλάει για τους καλύτερους. Ε άμα οι καλύτεροι ήταν σαν μερικούς από εμάς , ε τότε θα υπήρχε έντονο πρόβλημα..

σαν και αυτην την νατουραλ φωτο ??

giannis64
13-08-11, 16:34
Καλως Γιαννη.Δε εχω κατι αλλο να πω με καλυψες.:toast: (Απλα στεναχωριεμαι που δε μπορω να γραφω τα νεα απο νατουραλ αθλητες διοτι αφιερωνω πολλες ωρες τη μερα στο να μαθαινω τα νεα της συγκεκριμενης κατηγοριας)

μπορεις να κανεις αυτο που θες για σενα και για οσους πιστευουν στους νατουραλ. για τους αλλους καλυτερα να κλησεις τα αφτια σου..;)

Polyneikos
14-08-11, 20:40
ο John Hansen ειναι ο πρωτος Νatural Olympia (1998 ).Eπίσης εχιε κερδίσει 2 φορες το Natural Mr. Universe (1992-1996)
Ειχε ξεκινησει την προπονηση του απο το 1977,14 χρονων.

29810


Προσωπικα τον εχω υπόψην μου από πολλα περιοδικα της δεκαετιας του 90.

Παραθετω μια συνεντευξη του




CB: CAN YOU TELL US ABOUT YOURSELF AND WHAT YOU DO FOR TRAINING AND DIET?

JOHN HANSEN: My name is John Hansen and I am one of the top
natural (drug-free) bodybuilders in the world. I have won the Natural Mr.
Universe twice (1992 and 1996) and the first ever Mr. Natural Olympia (1998 ).
I
began training at the age of 14 in 1977. I currently train 4 days a week,
training each bodypart once per week. I will be competing in the fall for the
Natural Olympia and Natural Universe again. I am looking to regain those titles
after suffering my worst injury (a bicep tendon rupture in 2000). I eat 6-9
meals a day, high protein, moderately high carbohydrates and low fat. I eat
approximately 2800 calories per day now because I am dieting for those
competitions.

CB: WHAT IS YOUR ADVICE FOR A YOUNGER LIFTER WHO WOULD LIKE TO
BE A BODYBUILDING CHAMPION?

JOHN HANSEN: My advice would be to concentrate on the basic
exercises, use good form and focus on getting stronger and bigger. Bodybuilding
takes time but you will save lots of time by doing the most effective exercises
with the right amount of sets (not overtraining) and training the WHOLE body
from the very beginning. Eat good food and don't worry so much about all the
supplements that are out there. Keep records of your workouts and diet so you
know what works for you right off the bat. Also, take measurements and photos so
you can set goals for yourself and stay motivated. Try to see yourself as the
finished product or know what you want to look like when you begin training.
This will inspire you and help you to train very hard and continue training.

CB: WHAT WAS YOUR FAVORITE BODYBUILDING MOMENT?











JOHN HANSEN: Winning my first overall bodybuilding title remains
my most treasured moment in bodybuilding. It was in 1986 when I won the NPC
Illinois State Bodybuilding Championships (Mr. Illinois). I had been training 9
years and had never won an overall title yet so I knew it was now or never. I
trained for that show like my life depended on it! I trained extremely hard for
a full year and dieted like I had never dieted before. Winning first place was
the only option for me. When it finally came true and I won,it was one of the
most satisfying moments of my entire life.

CB: WHAT MOTIVATES YOU TO WANT TO BE THE BEST?

JOHN HANSEN: At first, I wanted to win the Mr. Universe title and
be recognized as a great bodybuilder, being in the magazines, etc. Now that I
have won that title a couple of times plus many other titles, my motivation is
to achieve my best condition again before I retire from competition next year. I
had to take almost 5 months off training after I tore my bicep and I looked
terrible after that much time away from the gym. I had never taken more than 2
weeks off since I was 14 so it was really a shock to my body to take all that
time off. I have yet to win again since that accident so my goal is to come back
better than ever and win again!

CB: WHAT IS THE BIGGEST MISTAKES YOU SEE BEGINNERS MAKE?
JOHN HANSEN: The biggest mistake I see beginners make is using the
wrong exercises to get big. Everyone wants to get bigger when they begin
training but they won't get big by using all the new machines or doing cable
exercises,etc. They need to get stronger on the REAL exercises such as squats,
bench presses, deadlifts, power cleans, etc. Busting their butts on exercises
such, as these are key to building massive size. Once they get the workouts
correct, then they need to eat lots of good food, beef, milk, oatmeal,
vegetables, fruit, etc, etc. Many beginners don't realize the massive amounts of
food they need to eat to get really big. Train big and eat big and you'll get
big! The other unfortunate mistake I see beginners make is using steroids at a
young age. If they train and eat correctly, they won't need drugs and everything
they build will be theirs, not just drugs. Steroids are temporary. They don't
last when you get off them and they are absolutely not necessary.




29809

η τελευταια φωτογραφία εχει ιδιαιτερη αξία για την Ελλαδα καθως αν παρατηρησετε και από το πανω από πίσω είναι από το Natural Olympia Championship που διοργάνωθηκε το 1998 στην Κόρινθο,από τον παλιο πρωταθλητη Σπύρο Κατσουρη.


29808

Madd_Chadd
14-08-11, 23:20
Πολυ ωραιος αθλητης Πολυνεικε ευχαριστω απο μεριας μου που μοιραζεσαι το υλικο σου μαζι μας.:clap::thumbup:
Οσο για την συνεντευξη λεει πολυ ωραια πραγματα αν και πιο πολυ μου αρεσε το "Many beginners don't realize the massive amounts of food they need to eat to get really big. Train big and eat big and you'll get big!" :bowdown:;)

tolis93
15-08-11, 00:05
αν ολοι αυτοι π ειδα εδω μεσα ειναι νατουραλ μονο με συμπληρωματακια διατροφη κ προπονηση τι να πω απλα το εχουν απο τοτε π ηταν σπερματα...φοβεροι ολοι τους

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-08-11, 22:35
Ειχα διαβασει παλια ,νομιζω σε πολυ παλιο τευχος του αθλητη ,σε συνεντευξη του Στηβ Ρηβς οτι σαν βοηθημα επαιρνε ενα μιγμα τεστοστερονης κ βιταμινης Β.
Τωρα μιλαμε για δεκαετια του 50,κ για εναν body builder star που κατα γενικη ομολογια ηταν η εμπνευση για να διαδοθει το ΒΒ παγκοσμιως.

Madd_Chadd
19-08-11, 17:35
Ακομα ενα γνωστος αθλητης της κατηγοριας. Layne Norton.

302103021130212http://forum.bodybuilding.com/attachment.php?attachmentid=301578&d=1147046283
3021330214302153021630217http://www.bodybuildingpro.com/laynenorton/Layne%20Hand%20on%20Hips%20Most%20muscular.jpghttp://www.bodybuildingpro.com/laynenorton/Layne%20Onstage%20mostmuscular%20variation.jpg3021830219http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/163493_10150100368777975_54121287974_7133318_5959827_n.jpghttp://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/163462_10150100368867975_54121287974_7133321_4772502_n.jpghttp://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/68565_10150100368992975_54121287974_7133327_2610623_n.jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/148233_10150100368947975_54121287974_7133325_7952498_n.jpghttp://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/164593_10150114381057975_54121287974_7375797_602850_n.jpghttp://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/168164_10150114381132975_54121287974_7375801_2723353_n.jpghttp://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/164578_10150114381102975_54121287974_7375800_3660841_n.jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166471_10150114382252975_54121287974_7375818_746070_n.jpghttp://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/167122_10150114382267975_54121287974_7375819_1947631_n.jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/164097_10150114382387975_54121287974_7375824_5728601_n.jpg

savage
19-08-11, 17:50
o norton ειναι απο τους αγαπημενους μου αθλητες.
σε μια απο τις φωτο ειναι ο τζιμ κορντομπα παντως κι οχι ο νορτον.


βαζω και γω 2 βιντεακια απο τα αγαπημενα μου.εχουν και τρομερη μουσικη.


http://www.youtube.com/watch?v=cnLsXWC2eIo&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=rJ9JGgwLE-0&feature=related

Madd_Chadd
19-08-11, 17:53
30217
Σε αυτην λες Savage?:unsure:

savage
19-08-11, 17:56
ναι αυτην. οχι οτι με χαλαει ο κορντομπα :rolf:
ειναι κι αυτος απο τους αγαπημενους μου αθλητες. εχω ανοιξει ολοκληρο θεμα για παρτη του αλλωστε!

Madd_Chadd
19-08-11, 18:00
ναι αυτην. οχι οτι με χαλαει ο κορντομπα :rolf:
ειναι κι αυτος απο τους αγαπημενους μου αθλητες. εχω ανοιξει ολοκληρο θεμα για παρτη του αλλωστε!

+1 ουτε εμενα με χαλαει απλα πηρα λαθος λινκ!;)

sofos
19-08-11, 19:58
Ακομα ενα γνωστος αθλητης της κατηγοριας. Layne Norton.

302103021130212http://forum.bodybuilding.com/attachment.php?attachmentid=301578&d=1147046283
3021330214302153021630217http://www.bodybuildingpro.com/laynenorton/Layne%20Hand%20on%20Hips%20Most%20muscular.jpghttp://www.bodybuildingpro.com/laynenorton/Layne%20Onstage%20mostmuscular%20variation.jpg3021830219http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/163493_10150100368777975_54121287974_7133318_5959827_n.jpghttp://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/163462_10150100368867975_54121287974_7133321_4772502_n.jpghttp://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/68565_10150100368992975_54121287974_7133327_2610623_n.jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/148233_10150100368947975_54121287974_7133325_7952498_n.jpghttp://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/164593_10150114381057975_54121287974_7375797_602850_n.jpghttp://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/168164_10150114381132975_54121287974_7375801_2723353_n.jpghttp://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/164578_10150114381102975_54121287974_7375800_3660841_n.jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166471_10150114382252975_54121287974_7375818_746070_n.jpghttp://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/167122_10150114382267975_54121287974_7375819_1947631_n.jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/164097_10150114382387975_54121287974_7375824_5728601_n.jpg

αυτον αν τον εβλεπα απο κοντα θα θελα να του δωσω κανα 2 μπατσες γιατι παλιοτερα σε κατι βιντεο που χα δει ελεγε ooooh im the best no one can reach me κλπ λολ

GREEK POWER
19-08-11, 20:19
Ρε σοφε θα μας τρελανεις ? Οι παπαριες που ελεγε ο μακαριτης σου δε σε ενοχλουσαν:green:

sofos
19-08-11, 20:54
Ρε σοφε θα μας τρελανεις ? Οι παπαριες που ελεγε ο μακαριτης σου δε σε ενοχλουσαν:green:

ο μακαριτης το κανε σκοπιμως troling ονομαζεται κ το zyzz σημαινει σε σλανγκ κανω χαζομαρες στην καμερα + τις αλλοις ηθελε να γινει ηθοποιος κ απ ολα αυτα που κανε εβγαζε λεφτα ;)

Madd_Chadd
24-08-11, 11:19
Philip Ricardo Jr.

3034730348http://www.philipricardojr.com/wp-content/gallery/yorton-cup-2007/phillipricardojr-yorton-cup.jpg30349http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20536&stc=1&d=129640425030350http://www.naturalbodybuildingcompetitionforum.com/images%20nbcf/philip%20ricardo%20jr%207.jpg303513035230353303543035530356http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/62336_159338124093314_141936535833473_465935_6773691_n.jpghttp://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/60322_159338057426654_141936535833473_465934_2298109_n.jpghttp://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/34760_142539035773223_141936535833473_357058_3986937_n.jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/34760_142539039106556_141936535833473_357059_4996890_n.jpghttp://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/34760_142539042439889_141936535833473_357060_5249924_n.jpg

Madd_Chadd
10-10-11, 11:56
Jim Cordova

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v4886/132/100/1371734549/n1371734549_464672_6352777.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v4886/132/100/1371734549/n1371734549_464674_7256037.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v4886/132/100/1371734549/n1371734549_464675_2602669.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v4886/132/100/1371734549/n1371734549_464711_8233201.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_299398_3758832.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_299401_6435170.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_301081_6462261.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_299406_2495591.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_299408_3237776.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308548_7357436.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308551_2870117.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308562_333842.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308565_3209965.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308547_7772412.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308531_921698.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308536_5434587.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308545_6656343.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/photos-ak-snc1/v2660/132/100/1371734549/n1371734549_308518_5209132.jpg

Madd_Chadd
10-10-11, 11:59
Kαι αλλη μια απο to IFPA Yorton Cup 2010 World Championships (Eιναι νατουραλ αγωνες)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc4/33785_127884023933560_100001358900447_150288_48237_n.jpg

aqua_bill
10-10-11, 13:12
νομιζω θα γινω γραφικος..αλλα εγω δε βλεπω ιαφορα απο ενα μη νατουραλ εκτος και αν το νατουραλ αναφερεται σε μ χρηση αυξιτικης(η τουλαχιστον σε δοσεις για olympia) ΙΜΟ ειναι αστειος ο τιτλος και ο συγκεκριμενος με τη μικρη διαρκεια μου στο χωρο σου λεω πως δε ειναι naturale ;-)

kostas11
10-10-11, 13:40
ΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑ,λέω να γραφτώ μπαλέτο αύριο.

Madd_Chadd
10-10-11, 14:07
Aυτα που λετε εχουν ξαναειπωθει.Βαζω φωτος δε με νοιαζει ποιος ειναι τι,ξερω πως το πιστευω εγω και μερικοι ακομα,τσακαλια.;):green:

dromeas
23-10-11, 03:03
Ρε παιδια το λετε οτι δεν ειναι νατουραλ λες και αν εχουν παρει αασ ειναι σαν να ειναι φουσκομενοι με τρομπα ενω ολοι σας γνωριζετε οτι και με αασ πρπει να κοψεις τον απ αυτο σου και να λιωσεις στις προπονες για να φτασεισ σε τετοιο σημειο.Οτι και να ναι ειναι ββερς.Το τι δηλωνουν ποσως θα πρεπε να μας απασχολει.Ειτε βγεις γιατρος απ την αλεξανδρουπολη ειτε απ την αθηνα γιατρος θα εισαι (με διαφορες οσον αφορα τουσ τροπουσ μαθησης και διδασκαλιασ).Αφηστε τα παλικαρια που ανεβαζουν τα βιντεο και τις φωτο να το κανουν και μην τους τη λετε με οτιδηποτε ανεβαζουν.

:toast:

vaggan
16-11-11, 11:21
το 132 την γραμμωση στους γλουτους πως την πετυχε νατουραλ??με κοτοπουλο και ρυζι??δεν υπαρχει νατουραλ αθλητης μποντυμπιλντινκ ειναι ανεκδοτο για την ενοτητα ανεκδοτακι.εγω λυπαμαι γιατι με αυτον τον τροπο παραπληροφορουνται νεα παιδια στο χωρο και δημιουργουνται εσφαλμενες εντυπωσεις....

TRIANTAFYLLOU
16-11-11, 17:39
το 132 την γραμμωση στους γλουτους πως την πετυχε νατουραλ??με κοτοπουλο και ρυζι??δεν υπαρχει νατουραλ αθλητης μποντυμπιλντινκ ειναι ανεκδοτο για την ενοτητα ανεκδοτακι.εγω λυπαμαι γιατι με αυτον τον τροπο παραπληροφορουνται νεα παιδια στο χωρο και δημιουργουνται εσφαλμενες εντυπωσεις....

σίγουρα ισχύει ότι και σε άλλα αθλήματα ολυμπιακα , πόσο μάλλον στο ββ που δεν είναι αυστηροί οι έλεγχοι , άλλωστε νάτουραλ είπαμε θεωρείτε αυτός που πέρασε τα τεστ και δεν πιάστηκε.

αλλα στο θεμα με την γράμμωση των γλουτών και την γράμωση γενικότερα , έχω να πω απο προσωπική εμπειρία πως πιο εύκολα έβγαζα γραμμες εκεί όταν δεν έπαιρνα απολύτως τίποτε και γενικα είχα πολύ καλή γράμμωση , άλλωστε εγω όλο τον χρόνο δεν έβαζα λίπος με τίποτε , ότι και να έτρωγα , απλα δεν μπορείς να συνδιάσεις μαζα με γράμωση χωρίς αας , είναι σε πιο νορμάλ επίπεδα , αλλα αυτο ισχύει σε κάποιον που έχει τέτοιες προδιαγραφές .

το ανθρώπινο σώμα έχει αρκετες δυνατότητες , απλα με την εξέληξη και την ανάγκη να φτάσει κάποιος όσο πιο κοντά στα όριά του χρησιμοποιεί και ανορθόδοξα μέσα όπως τα αας , ενας έμπειρος αθλητής θα μπορούσε ακόμη και να πάρει αυτα που ενδείκνυνται ώστα να περάσει τα τεστ , σίγουρα δεν θα γίνει με μαζες ολύμπια αλλα δεν θα είναι και τελείως νατουραλ με την ένοια αυτη , αλλα το θεμα είναι να μην πιαστεί στα τέστ , γιατι λένε μετα την απομάκρυνση απο το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζετε :thumbup:

GREEK POWER
16-11-11, 18:13
Να επιτελους μια ειληκρινη απαντηση απο εναν γνωστη των πραγματων ,που μιλαει για ενα θεμα που λιγο πολυ τινει να γινει απαγορευμενη λεξη μεσα στο φορουμ.:clap::clap::clap:

vaggan
16-11-11, 19:10
σίγουρα ισχύει ότι και σε άλλα αθλήματα ολυμπιακα , πόσο μάλλον στο ββ που δεν είναι αυστηροί οι έλεγχοι , άλλωστε νάτουραλ είπαμε θεωρείτε αυτός που πέρασε τα τεστ και δεν πιάστηκε.

αλλα στο θεμα με την γράμμωση των γλουτών και την γράμωση γενικότερα , έχω να πω απο προσωπική εμπειρία πως πιο εύκολα έβγαζα γραμμες εκεί όταν δεν έπαιρνα απολύτως τίποτε και γενικα είχα πολύ καλή γράμμωση , άλλωστε εγω όλο τον χρόνο δεν έβαζα λίπος με τίποτε , ότι και να έτρωγα , απλα δεν μπορείς να συνδιάσεις μαζα με γράμωση χωρίς αας , είναι σε πιο νορμάλ επίπεδα , αλλα αυτο ισχύει σε κάποιον που έχει τέτοιες προδιαγραφές .

το ανθρώπινο σώμα έχει αρκετες δυνατότητες , απλα με την εξέληξη και την ανάγκη να φτάσει κάποιος όσο πιο κοντά στα όριά του χρησιμοποιεί και ανορθόδοξα μέσα όπως τα αας , ενας έμπειρος αθλητής θα μπορούσε ακόμη και να πάρει αυτα που ενδείκνυνται ώστα να περάσει τα τεστ , σίγουρα δεν θα γίνει με μαζες ολύμπια αλλα δεν θα είναι και τελείως νατουραλ με την ένοια αυτη , αλλα το θεμα είναι να μην πιαστεί στα τέστ , γιατι λένε μετα την απομάκρυνση απο το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζετε :thumbup:θεωρω κυριε ηλια την ταμπελα νατουραλ ακρως προκλητικη παραπλανιτικη και λανθασμενη γιατι απλα δεν ειναι νατουραλ θα αναφερθω εκτενεστερα επι του θεματος στην ενοτητα γενικες συζητησεις.

TRIANTAFYLLOU
16-11-11, 20:19
θεωρω κυριε ηλια την ταμπελα νατουραλ ακρως προκλητικη παραπλανιτικη και λανθασμενη γιατι απλα δεν ειναι νατουραλ θα αναφερθω εκτενεστερα επι του θεματος στην ενοτητα γενικες συζητησεις.

πολύς ντόρος έχει γίνει για το θέμα και βέβαια τα έχουμε αναλύσει σε άλλα τόπικ , απλα ενα θα πώ και μάλον θα πρέπει να μας προβληματίσει όσους ασχολούμαστε και αυτο είναι ενα απλό ερώτημα , γιατι σε όλα τα άλλα αθλήματα με αξιόπιστα τέστ με κυρώσεις σε περίπτωση ατασθαλειών , δηλαδή αθλητες που θα βρεθούν θετικοί , δεν βάζουμε μπροστα την λέξη νατουραλ? έχετε δει πουθενα να γίνει αγώνας στίβου η άλλων αθλημάτων, ολυμπιακοί , παγκόσμιοι , βαρδινογιάννεια , τσικλητήρια κτλ και μπροστα απο τον τίτλο να γράφετε νατουραλ? δηλαδη νατουραλ βαρδινογιάνεια , η παγκόσμιο? όχι βέβαια , αλλα αυτα γίνονται στο ββ , εκεί το φτάσαμε γιατι θέλει η πο*τ*να να κρυφτεί κι χαρα δεν την αφήνει .
και επειδη έχει γίνει αυτο και πλέον δίπλα στην λέξη ββ υπάρχει και η λέξη αας , γι αυτο και ευδοκιμούν αυτές οι κινήσεις "νατουραλ"που σε μερικα χρόνια και εκεί θα βλέπουμε επίπεδο εξωπραγματικό .
ενω παλια που δεν παίρναμε τίποτε εκτός απο καμια πρωτείνη και κατεβαίναμε σε αγώνες και μάλιστα κερδίζαμε , κανείς μας δεν ανέφερε την λέξη είμαι νατουραλ και ούτε μας ένοιαζε τι κάνουν οι άλλοι και αν παίρνουν , εμείς την πάρτυ μας κοιτούσαμε.

το θέμα είναι όμως άλλο, αν υπήρχε ενδιαφέρον στο ββ το νατουραλ και εκτός απο την προσωπική ικανοποίηση , υπήρχαν κίνητρα όπως σε όλα τα ολυμπιακα αθλήματα , οικονομικα , αλλα και δόξας (γιατι εδω που τα λέμε ενας πανελλήνιος η πανευρωπαικός στον στίβο έχει άλλη αντιμετώπηση ), τότε δεν θα υπήρχαν συμμετοχές μετρημένες στα δάχτυλα αλλα πολυπληθείς με πιο δύσκολο ανταγωνισμό και εφόσον θα υπήρχαν κίνητρα , ο καθένας που θα ψαχνόταν και είχε γνώσεις σε αας , θα έκανε τα κουμάντα του και θα είχε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο , λουλούδι αγνό δηλαδη και νάτουραλ , εφόσον περνούσε τα τεστ.
τόσο απλα είναι τα πράματα , άλλωστε τα έχουμε χιλιοειπωμένα

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-11-11, 01:03
Υπηρχε φιλος συναθλητης παλια στο γυμναστηριο ,γυρω στα 82 83 κιλα με υψος 1,78. Λοιπον ,ηταν τρομακτικα δυνατος:lift2hand:,δεν ειχε δοκιμασει ποτε αας (σιγουρα αυτο),καμια πρωτεινη μονο κ αυτη περιστασιακα,σωστη διατροφη συνεχεια,δυνατη προπονηση,για αγωνες δεν το σκεφτοτανε,κ το σωμα του ηταν μυωδη κ σωστα σχηματισμενο.
Ολοι οσοι τον εβλεπαν λοιπον ,λεγανε ,δεν μπορει κατι θα παιρνει.
Γι αυτο δεν πρεπει να ειμαστε απολυτοι σε ολες τις περιπτωσεις. Υπαρχουν κ ατομα με γεννητικο υλικο απο τον καλο θεουλη , που κ την ιδια προπονηση να κανουμε κ την ιδια διατροφη ,δεν μπορουμε να τους φτασουμε. Ειναι τα λεγομενα ταλεντα.
Δεν θα ξεχασω μια φορα που μου εσφιξε το χερι ,κ νομιζα πως ηταν μεγγενη, ακομη θυμαμαι την αισθηση,μου δημιουργησε ψυχολογικο προβλημα:)
Και ομως ηταν νατουραλ!

zakk lio
17-11-11, 03:59
αλλα στο θεμα με την γράμμωση των γλουτών και την γράμωση γενικότερα , έχω να πω απο προσωπική εμπειρία πως πιο εύκολα έβγαζα γραμμες εκεί όταν δεν έπαιρνα απολύτως τίποτε και γενικα είχα πολύ καλή γράμμωση , άλλωστε εγω όλο τον χρόνο δεν έβαζα λίπος με τίποτε , ότι και να έτρωγα , απλα δεν μπορείς να συνδιάσεις μαζα με γράμωση χωρίς αας , είναι σε πιο νορμάλ επίπεδα , αλλα αυτο ισχύει σε κάποιον που έχει τέτοιες προδιαγραφές .

το ανθρώπινο σώμα έχει αρκετες δυνατότητες , απλα με την εξέληξη και την ανάγκη να φτάσει κάποιος όσο πιο κοντά στα όριά του χρησιμοποιεί και ανορθόδοξα μέσα όπως τα αας ,


Οριστε..! και ερχεται μετα ο αλλος και σου λεει πως "αν δε βαλεις φαρμακο δε μεγαλωνουν με τιποτα οι μυες" και συνηθως θα εχει και μια φωτογραφια στο κινητο του να σου δειξει τραβηγμενη την ωρα που αυτος βρισκεται πασαλημενος με λαδια στο σπιτι του πρισμενος μετα απο καμψεις.... :P:P:P

TRIANTAFYLLOU
17-11-11, 04:31
Υπηρχε φιλος συναθλητης παλια στο γυμναστηριο ,γυρω στα 82 83 κιλα με υψος 1,78. Λοιπον ,ηταν τρομακτικα δυνατος:lift2hand:,δεν ειχε δοκιμασει ποτε αας (σιγουρα αυτο),καμια πρωτεινη μονο κ αυτη περιστασιακα,σωστη διατροφη συνεχεια,δυνατη προπονηση,για αγωνες δεν το σκεφτοτανε,κ το σωμα του ηταν μυωδη κ σωστα σχηματισμενο.
Ολοι οσοι τον εβλεπαν λοιπον ,λεγανε ,δεν μπορει κατι θα παιρνει.
Γι αυτο δεν πρεπει να ειμαστε απολυτοι σε ολες τις περιπτωσεις. Υπαρχουν κ ατομα με γεννητικο υλικο απο τον καλο θεουλη , που κ την ιδια προπονηση να κανουμε κ την ιδια διατροφη ,δεν μπορουμε να τους φτασουμε. Ειναι τα λεγομενα ταλεντα.
Δεν θα ξεχασω μια φορα που μου εσφιξε το χερι ,κ νομιζα πως ηταν μεγγενη, ακομη θυμαμαι την αισθηση,μου δημιουργησε ψυχολογικο προβλημα:)
Και ομως ηταν νατουραλ!

πραγματικα υπάρχουν αυτές οι περιπτώσεις που λές χρήστο , έχουν δεί τα μάτια μου όλα αυτα τα χρόνια δεκάδες περιπτώσεις ανθρώπων με φυσικη δύναμη και σωματότυπο για πολύ κρέας, ενας θυμάμε ήρθε πρώτη μερα και φαινόταν σε ημιάγρια κατάσταση απο ενα χωριό χαμένο στα βουνα που πρώτη μερα προπόνησης αγύμναστος έβαλε 90 κιλα στον πάγκο και έβγαζε επαναλήψεις και τον είπε αυτός που έχει το γυμναστήριο πρώτη μερα μην φτάνεις στα όρια σου αλλα αυτός δεν ήταν τα όριά του και μου λέει ηλία δείξε τον καινούριο να κάνει μόνο μια άσκηση τρικέφαλο τροχαλία και εγω τον έδειξα και πήγα παραπέρα να κάνω προπόνηση και ένας φίλος με λέει ηλία δές τον καινούριο , κοιτάζω και βλέπω έχει βάλει όλα τα κιλα στην τροχαλία πρέπει να ήταν 55η 60 , έκανε επαναλήψεις και κοιτούσε απαθής απο το παράθυρο και του λέω καλα εσυ γιατι δεν πάς άρση βαρών αφού έχει στην καβάλα και λέει με είπαν να πάω αλλα δεν μπορούσα γιατι έχω τα ζώα και δεν έχω χρόνο και τον λέω τυρί πρέπει να τρώς πολύ έτσι δεν είναι και λέει ένα τενεκέ τον μήνα δεν τον βγάζει απο τούς μεγάλους

και πολλες περιπτώσεις παρόμοιες με ανθρώπους τέτοιους που τότε τέτοια άτομα και με μυικότητα ασχολούταν με δυναμικα αθλήματα γιατι λέγαμε αυτός το έχει , αργότερα με την μόδα των αας λέγανε όλοι μπορούν να γίνουν και έφτασε και το κάθε γατάκι να γίνετε τούμπανο .

δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες προδιαγραφες και κατασκευή και ο κάθε άνθρωπος έχει την αξία του και είναι καλός σε κάτι άλλος μπορεί να είναι μικροκαμωμένος και να είναι καλός σε πολεμικές τέχνες η κάποιο άλλο άθλημα , η στο ββ σε κατηγορίες φίτνες ,τεράστιος δύσκολα και μόνο ανορθόδοξα μπορεί να γίνει .

γι αυτο λέμε χρειάζονται σωστοί δάσκαλοι και καθοδηγητές , όχι να λένε απλα πως θα βγάλουν ένα πρόγραμμα και τι να τρώνε , αλλα να σκεύτονται σωστα και πρός όφελός τους και μόνο ένας καλοπροαίρετος που δεν τούς βλέπει σαν χρήμα αλλα να έχει και άποψη μπορεί να τούς καθοδηγήσει , ώστε να μην κάψουν όχι τούς μυς αυτοί δεν καίγονται , αλλα το μυαλό τους

vaggan
17-11-11, 11:26
Υπηρχε φιλος συναθλητης παλια στο γυμναστηριο ,γυρω στα 82 83 κιλα με υψος 1,78. Λοιπον ,ηταν τρομακτικα δυνατος:lift2hand:,δεν ειχε δοκιμασει ποτε αας (σιγουρα αυτο),καμια πρωτεινη μονο κ αυτη περιστασιακα,σωστη διατροφη συνεχεια,δυνατη προπονηση,για αγωνες δεν το σκεφτοτανε,κ το σωμα του ηταν μυωδη κ σωστα σχηματισμενο.
Ολοι οσοι τον εβλεπαν λοιπον ,λεγανε ,δεν μπορει κατι θα παιρνει.
Γι αυτο δεν πρεπει να ειμαστε απολυτοι σε ολες τις περιπτωσεις. Υπαρχουν κ ατομα με γεννητικο υλικο απο τον καλο θεουλη , που κ την ιδια προπονηση να κανουμε κ την ιδια διατροφη ,δεν μπορουμε να τους φτασουμε. Ειναι τα λεγομενα ταλεντα.
Δεν θα ξεχασω μια φορα που μου εσφιξε το χερι ,κ νομιζα πως ηταν μεγγενη, ακομη θυμαμαι την αισθηση,μου δημιουργησε ψυχολογικο προβλημα:)
Και ομως ηταν νατουραλ!κυριε χρηστο.αυτο που λετε για τον συναθλητη σας λιγο πολυ περιγραφει και εμενα 1,80 90 κιλα με χρηση συμπληρωματων διατροφης κρεατινη πρωτεινη αμινοξεα,χωρις ομως τη χρηση απαγορευμενων ουσιων ακομα....αλλα με 13 χρονια συστηματικης και ανελιπους προπονησης.και μενα οι πιτσιρικαδες στο γυμναστηριο και οχι μονο με ρωτανε και μου λενε διαφορα....αλλα πειτε μου τωρα ειληκρινα οσο καλος και να ηταν ο φιλος σας εβγαζε τετοιες ραβδωσεις στους γλουτιαιους σαν το 132??η ειχε δερμα σαν τσιγαροχαρτο?εβγαζε τετοια φλεβικοτητα και γραμμωση?τοσο πια γεννετικα προικισμενοι ειναι αυτοι οι νατουραλ???εχω δει νατουραλ εκτος αγωνων και σε περιοδο ξεφουσκωματος και δεν τον γνωριζα.εγω που δεν ειμαι απο γεννετικα τιποτα ιδιαιτερο οταν ξεκινησα βαρη ημουν 1,80 61 κιλα να μην πω οτι ειχα ασχημη γεννετικη,πως ειναι δυνατον οταν αφηνω την προπονηση δυο μηνες το καλοκαιρι λογω αυξημενων επαγγελματικων υποχρεωσεων το σωμα να πεφτει αμελητεα??μηπως γιατι πραγματικα εχω κανει προπονηση χωρις μαρμελαδες??τετοιες υπεροχες γεννετικες ειναι πολυ καλες για να ειναι αληθινες....πραγματικα ομως οι αθλητες αυτι εχουν υπεροχα σωματα.αλλα δεν μου αρεσει να υποτιμα κανεις την νοημοσυνη μου.γιατι απο την αλλη εχω δει και πραγματικα ομορφα καλουπια παιδιων που ειναι μισοι στη περιοδο γραμμωσης απο αυτους τους αθλητες αλλα που παραδεχονται την χρηση ουσιων.ποσο καλυτεροι δηλαδη ειναι αυτοι??

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-11-11, 13:45
[QUOTE=TRIANTAFYLLOU;471421]πραγματικα υπάρχουν αυτές οι περιπτώσεις που λές χρήστο , έχουν δεί τα μάτια μου όλα αυτα τα χρόνια δεκάδες περιπτώσεις ανθρώπων με φυσικη δύναμη και σωματότυπο για πολύ κρέας, ενας θυμάμε ήρθε πρώτη μερα και φαινόταν σε ημιάγρια κατάσταση απο ενα χωριό χαμένο στα βουνα που πρώτη μερα προπόνησης αγύμναστος έβαλε 90 κιλα στον πάγκο και έβγαζε επαναλήψεις και τον είπε αυτός που έχει το γυμναστήριο πρώτη μερα μην φτάνεις στα όρια σου αλλα αυτός δεν ήταν τα όριά του και μου λέει ηλία δείξε τον καινούριο να κάνει μόνο μια άσκηση τρικέφαλο τροχαλία και εγω τον έδειξα και πήγα παραπέρα να κάνω προπόνηση και ένας φίλος με λέει ηλία δές τον καινούριο , κοιτάζω και βλέπω έχει βάλει όλα τα κιλα στην τροχαλία πρέπει να ήταν 55η 60 , έκανε επαναλήψεις και κοιτούσε απαθής απο το παράθυρο και του λέω καλα εσυ γιατι δεν πάς άρση βαρών αφού έχει στην καβάλα και λέει με είπαν να πάω αλλα δεν μπορούσα γιατι έχω τα ζώα και δεν έχω χρόνο και τον λέω τυρί πρέπει να τρώς πολύ έτσι δεν είναι και λέει ένα τενεκέ τον μήνα δεν τον βγάζει απο τούς μεγάλους

:):):):P:P:P:clapping::clapping::clapping:

Lucif3r
17-11-11, 13:53
Mια ερωτηση...μεχρι ποιο σημειο ενας bodybuilder θεωρειται "natural"?

beefmeup
17-11-11, 13:56
Mια ερωτηση...μεχρι ποιο σημειο ενας bodybuilder θεωρειται "natural"?

υπαρχει θεμα φιλε,μην βγαλουμε οφ αυτο εδω..
οσοι εχετε απορειες γενικοτερου ειδους κ τις εκφραζετε με νεα θεματα η με ερωτησεις σε υπαρχοντα,καλο ειναι να ψαχνετε λιγο πρωτα το φορουμ.

Natural (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1716-Natural&highlight=αναβολικα)

noz1989
17-11-11, 13:56
Mια ερωτηση...μεχρι ποιο σημειο ενας bodybuilder θεωρειται "natural"?Μεχρι να τον πιασουν ντοπε!;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-11-11, 14:07
Τελικα ρε παιδια , η μεγαλη αλλαγη στο ΒΒ εγινε με τη ευρεια χρηση της Α Ο κ των συνοδευτικων της;
Οχι πως ποιο παλια ηταν νατουραλ, αλλα τοτε μου αρεσαν ,τωρα δεν μου αρεσουν . Τους θαυμαζω ,αλλα δεν μου αρεσουν αισθητικα ,εχουν χαθει τα γεννητικα χαρακτηρηστικα τους . Πρωτα βλεποντας ενα μονο σημειο παλιων ΒΒ μπορουσα να αναγνωρισω τους περισσοτερους ,τωρα ειναι δυσκολο ,μοιαζουν υπερβολικα.

Θα ηθελα μια απαντηση ,απο τους ποιο γνωστες ,γιατι η αληθεια ειναι οτι εχω μεινει πολυ πισω.

TRIANTAFYLLOU
17-11-11, 17:23
Τελικα ρε παιδια , η μεγαλη αλλαγη στο ΒΒ εγινε με τη ευρεια χρηση της Α Ο κ των συνοδευτικων της;
Οχι πως ποιο παλια ηταν νατουραλ, αλλα τοτε μου αρεσαν ,τωρα δεν μου αρεσουν . Τους θαυμαζω ,αλλα δεν μου αρεσουν αισθητικα ,εχουν χαθει τα γεννητικα χαρακτηρηστικα τους . Πρωτα βλεποντας ενα μονο σημειο παλιων ΒΒ μπορουσα να αναγνωρισω τους περισσοτερους ,τωρα ειναι δυσκολο ,μοιαζουν υπερβολικα.

Θα ηθελα μια απαντηση ,απο τους ποιο γνωστες ,γιατι η αληθεια ειναι οτι εχω μεινει πολυ πισω.

θα απαντήσω χρήστο στην απορία σου επειδή το έργο το ξέρω καλα και το έχω δεί απο την αρχή .
κατ αρχήν δεν έχεις καθόλου άδικο σ αυτο που λές , τότε δεν γινόταν η χρήση όπως μεταγεννέστερα , εφόσον ακόμη δεν γνώριζαν τα όρια αντοχής του ανθρωπίνου σώματος σε αυτες τις ουσίες και πάντα υπήρχε ένας η περισσότεροι με τρέλα που δεν λογάριαζαν και δεν είχαν φόβο και τεσταραν τα όρια και αντοχές τους , γι αυτο και τότε εκτός απο το ταλέντο που κάνει κάποιον να ξεχωρίσει υπήρχε και αυτη η παράμετρος και βλέπαμε 2-3 να ξεχωρίζουν περισσότερο απο τούς υπόλοιπους.

ενας άλλος παράγων είναι η εξέληξη της τεχνολογίας της επιστήμης αυτών των ουσιών , με καινούριες ουσίες η καλύτερους συνδιασμούς με καλύτερα αποτελέσματα και η εξέληξη των συμπληρωμάτων διατροφής με καινούρια συμπληρωματικα συστατικά .

τωρα όταν ένα σώμα αναπτυχθεί φυσιολογικά μέσα στα νορμάλ όρια , τότε αυτο κρατάει τα χαρακτηριστικά του και το σχήμα του και βλέπεις πχ χέρια και λές είναι του ταδε η η πλάτη η στήθος , η λέμε αυτός χάνει σε κάποια σημεία

όταν όμως ο αθλητής είναι σκασμένος απο μαζα και πρήξιμο , είναι όπως ενα μπαλόνι με σχέδιο που αν παραφουσκώσει αλλοιώνετε το σχήμα και δείχνει ενα στρογγυλό πράγμα και βλέπουμε αθλητες που σε αρχικά στάδια να έχαναν πχ στα χέρια και λόγω της υπερβολικής μάζας που έβαλαν μεταγενέστερα μεγάλωσαν και τα χέρια μπορεί το υπόλοιπο σώμα αναλογικα να πήρε πιο πολύ αλλα όταν ό άλλος έχει 55 εκατοστα χέρια , τότε σε καμία περίπτωση δεν τα λές μικρά

δηλαδή όποιος φορτώσει πάνω του πολλούς μυς και στρογγυλεμένους απο το πρήξιμο και διατηρήσει την μεση σε πιο νορμάλ επίπεδα τότε ωραίος και συμμετρικός θα δείχνει

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-11-11, 19:32
θα απαντήσω χρήστο στην απορία σου επειδή το έργο το ξέρω καλα και το έχω δεί απο την αρχή .
κατ αρχήν δεν έχεις καθόλου άδικο σ αυτο που λές , τότε δεν γινόταν η χρήση όπως μεταγεννέστερα , εφόσον ακόμη δεν γνώριζαν τα όρια αντοχής του ανθρωπίνου σώματος σε αυτες τις ουσίες και πάντα υπήρχε ένας η περισσότεροι με τρέλα που δεν λογάριαζαν και δεν είχαν φόβο και τεσταραν τα όρια και αντοχές τους , γι αυτο και τότε εκτός απο το ταλέντο που κάνει κάποιον να ξεχωρίσει υπήρχε και αυτη η παράμετρος και βλέπαμε 2-3 να ξεχωρίζουν περισσότερο απο τούς υπόλοιπους.

ενας άλλος παράγων είναι η εξέληξη της τεχνολογίας της επιστήμης αυτών των ουσιών , με καινούριες ουσίες η καλύτερους συνδιασμούς με καλύτερα αποτελέσματα και η εξέληξη των συμπληρωμάτων διατροφής με καινούρια συμπληρωματικα συστατικά .

τωρα όταν ένα σώμα αναπτυχθεί φυσιολογικά μέσα στα νορμάλ όρια , τότε αυτο κρατάει τα χαρακτηριστικά του και το σχήμα του και βλέπεις πχ χέρια και λές είναι του ταδε η η πλάτη η στήθος , η λέμε αυτός χάνει σε κάποια σημεία

όταν όμως ο αθλητής είναι σκασμένος απο μαζα και πρήξιμο , είναι όπως ενα μπαλόνι με σχέδιο που αν παραφουσκώσει αλλοιώνετε το σχήμα και δείχνει ενα στρογγυλό πράγμα και βλέπουμε αθλητες που σε αρχικά στάδια να έχαναν πχ στα χέρια και λόγω της υπερβολικής μάζας που έβαλαν μεταγενέστερα μεγάλωσαν και τα χέρια μπορεί το υπόλοιπο σώμα αναλογικα να πήρε πιο πολύ αλλα όταν ό άλλος έχει 55 εκατοστα χέρια , τότε σε καμία περίπτωση δεν τα λές μικρά

δηλαδή όποιος φορτώσει πάνω του πολλούς μυς και στρογγυλεμένους απο το πρήξιμο και διατηρήσει την μεση σε πιο νορμάλ επίπεδα τότε ωραίος και συμμετρικός θα δείχνει

Σε ευχαριστω Ηλια.
Με καλυψες, γενικα στο ερωτημα μου.
Ειδικα ομως , καταλαβαινω οτι πολυ σωστα δεν μπορω να παρω απαντηση σε αυτον τον χωρο.
Λαθος δικο μου.
Παντως σ ευχαριστω κ παλι.

Bulky
18-11-11, 13:51
Ας ειμαστε ενωμενοι και ας χειροκροταμε καθε είδους προσπαθεια.
Μερικα βιντεακια που βρήκα στο youtube απο δικούς μας αθλητες,νομίζω ειναι σωματα πιο κοντινα στον μεσο ανθρωπο,πιο εφικτοί στόχοι.
Φυσικα όμως μας πορωνουν και τα πιο extreme αλλα θα πρεπει να αναγνωρισουμε την προσπαθεια του καθενος αθλητη.

Βρηκα ενα ωραιο βιντεακι του Γιαντζόγλου


http://www.youtube.com/watch?v=-71bDD4tNzk&feature=related

Και ενος πολυ καλου αθλητη χρονια στα fitness,Παρη Νικολαου,προετοιμαζεται για την WABBA,προσεχως.

Ο οποιος κανει και φοβερα χορευτικα στους αγωνες του,ξεσηκωνοντας το κοινο


http://www.youtube.com/watch?v=CPpjI0U_GfU

Αλλα και του Νικου Σαβατζ,ενα πρόσφατο βιντεο


http://www.youtube.com/watch?v=sVD1Z1DOf8Q&feature=related

Στα σχόλια διαβασα ότι προετοιμαζεται για το Παγκόσμιο της INBA,στην Πραγα,το 2012.

Kαλή τους επιτυχία στα μελλοντικα σχεδια :clap::clap:

Madd_Chadd
23-02-12, 02:59
Τim Martin

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/4218_99700332227_627282227_2587593_1244747_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/189233_10150160636127228_627282227_8067900_2606729_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/4218_99700337227_627282227_2587594_3341196_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc1/6333_117932272227_627282227_2887010_4260268_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/4760_114918862227_627282227_2827534_2979784_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/247527_10150256067577228_627282227_8701494_1052005_n.jpg

Madd_Chadd
05-03-12, 23:35
Mike Brown.

2010


https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/264938_2213206456106_6879904_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/268582_2213206576109_1425883874_2544801_4975905_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/269699_2213206696112_406103_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/263695_2213206936118_1425883874_2544803_4972105_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/263769_2213207176124_1425883874_2544804_8283619_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/261283_2213207376129_1425883874_2544805_4556105_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/26069_1402723754545_1425883874_1079715_3067610_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/26069_1402723794546_1425883874_1079716_5998205_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/26069_1402723834547_1425883874_1079717_4403611_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/26069_1402723874548_1425883874_1079718_3892511_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/24233_1370351865268_1425883874_1013002_5273038_n.jpg




2011


https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/189521_1926752374933_1425883874_2205389_4886750_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/200669_1926754414984_6036049_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/200421_1926755014999_1425883874_2205392_1523169_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/197471_1926756455035_1425883874_2205395_1221508_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/302125_2719333388963_1425883874_3015334_11672522_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/390492_2691228486358_1425883874_3002187_1786608068_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/259888_10150203104351406_579901405_7464846_6456557_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/431640_3485325898297_1425883874_3321682_757127745_n.jpg

Eddie
06-03-12, 01:03
Πολυ καλος...ειδικα εκει με την πρασινη φορμα τα σπαει :clap::clap:

Madd_Chadd
06-03-12, 01:54
Χαιρομαι που σου αρεσε Βασιλη,ενημερωτικα ειναι 1.75 100 κιλα offseason kαι 85 σε φορμα.(ετσι γραφει τουλαχιστον) ;)

Madd_Chadd
26-04-12, 20:57
Ενας πολυ μεγαλος νατουραλ αθλητης 4 φορες Mr Natural Universe,Mr. California, Mr. USA, Mr. American,Mr. International,4-time Power Lifting Champion, 2-time Iron Warrior: Decathlon of Strength Strongman Champion και 2 Time California Judo Champion.
Εχει μπει σε πανω απο 500 εξωφυλλα σε περιοδικα παγκοσμιος.


Mike O'Hearn





https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/386930_10150371445526430_705656429_8770741_1768084579_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/281947_10150235851491430_705656429_7804846_2188219_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/2572_62735151429_705656429_2012956_4339353_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/2680_66532686429_705656429_2065037_2565233_n.jpg4384143842https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/269102_10150211924461430_705656429_7644835_6451280_n.jpg4384343844438454384643847

goldenera
26-04-12, 21:38
Chris Faildo, ένας αθλητής κόσμημα με πολλά χρόνια εμπειρίας σε αγώνες και στο χώρο. Γεννημένος στη Hawai εργάζεται ως προσωπικός γυμναστής. To 2007 και μετά από 4 χρόνια αποχής κέρδισε τον πόθο της ζωής του-την επαγγελματική κάρτα της IFBB ως γενικός νικητής του Team Universe Championships της NPC. Έχει 'βγάλει' και DVD από τον Mitsuru Okabe (που έχει κάνει τα Battle for the Olympia) όπου περιγράφει την καθημερινότητα του (προπόνηση, φαγητό, μαγείρεμα και γενικά η κάμερα τον ακολουθεί παντού). Το έχω το DVD και μπορώ να πω ότι είναι από τα αγαπημένα μου (και έχω δει αρκετά).

1993

USA Championships - NPC, LightWeight, 1st

1994

Team Universe Championships - NPC, LightWeight, 1st
World Amateur Championships - IFBB, LightWeight, 3rd

1995

Team Universe Championships - NPC, LightWeight, 1st
World Amateur Championships - IFBB, LightWeight, 2nd

1996

Team Universe Championships - NPC, LightWeight, 1st

1997

World Games, LightWeight, 2nd

1998

Team Universe Championships - NPC, LightWeight, 2nd

2003

Team Universe Championships - NPC, WelterWeight, 1st

2007

Team Universe Championships - NPC, Overall Winner
Team Universe Championships - NPC, WelterWeight, 1st
World Amateur Championships - IFBB, WelterWeight, 9th


http://www.youtube.com/watch?v=9xGm0ssoA9w


http://www.youtube.com/watch?v=ioDqPII2A0E


http://www.youtube.com/watch?v=l76RIx4WK5Y

43848438494385043851

leftis
26-04-12, 22:34
Ενας πολυ μεγαλος νατουραλ αθλητης 4 φορες Mr Natural Universe,Mr. California, Mr. USA, Mr. American,Mr. International,4-time Power Lifting Champion, 2-time Iron Warrior: Decathlon of Strength Strongman Champion και 2 Time California Judo Champion.
Εχει μπει σε πανω απο 500 εξωφυλλα σε περιοδικα παγκοσμιος.


Mike O'Hearn





https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/386930_10150371445526430_705656429_8770741_1768084579_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/281947_10150235851491430_705656429_7804846_2188219_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/2572_62735151429_705656429_2012956_4339353_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/2680_66532686429_705656429_2065037_2565233_n.jpg4384143842https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/269102_10150211924461430_705656429_7644835_6451280_n.jpg4384343844438454384643847

Πολύ καλός από τους αγαπημένους μου
Ήταν και στο αμερικάνικο show: Gladiators

leftis
28-04-12, 00:17
Επίσης έχει 2000 lbs σε leg press :shock:
Είναι πολύ καλός powerlifter.

Madd_Chadd
16-05-12, 19:48
Απο το Natural Olympia του 2010 η Τελικη Τετραδα. (Τις βαζω για να υπαρχουν)



454604546145462454634546445465

Madd_Chadd
13-11-12, 14:43
http://www.youtube.com/watch?v=EKFTx_PxBVQ&feature=share

aqua_bill
13-11-12, 15:12
mad o Mike στο αβαταρ σου ειναι τερμα νατουραλε:P

Madd_Chadd
13-11-12, 17:14
Xaaxaxaxaxa αλλοι λενε ναι άλλοι όχι Bill,εμενα μ αρεσει να πιστευω ότι είναι εφικτό κατι τετοιο γιατι αλλιως δεν ξερω αν θα ειχα κινητρο να συνεχίζω αυτο που κανω.:P

Παντα χρειαζεται ενα πολυ εντυπωσιακο προτυπο ωστε να γινεις φιλόδοξος και να πεις "θελω να φτασω αυτο αν οχι να το ξεπερασω". ;)

sakistaz
13-11-12, 17:34
αψογος ο Γιαντζόγλου:thumbup:

amateur666
13-11-12, 19:21
Xaaxaxaxaxa αλλοι λενε ναι άλλοι όχι Bill,εμενα μ αρεσει να πιστευω ότι είναι εφικτό κατι τετοιο γιατι αλλιως δεν ξερω αν θα ειχα κινητρο να συνεχίζω αυτο που κανω.:P

Παντα χρειαζεται ενα πολυ εντυπωσιακο προτυπο ωστε να γινεις φιλόδοξος και να πεις "θελω να φτασω αυτο αν οχι να το ξεπερασω". ;)

καλο ειναι να εχεις ονειρα....:green:

Madd_Chadd
13-11-12, 22:23
καλο ειναι να εχεις ονειρα....:green:

Εδω μεσα ολοι εχουμε ονειρο να γίνουμε σαν καποιους απλα το δικο μου είναι πιο εφικτό νομίζω! :green:

Αμα κανεις περσοναλ με γιατζογλου saki θα τερματισεις εμενα τουλαχιστον με ψοφαει! ;)

COBRA_STYLE
13-11-12, 22:51
Madd το πιο σωστο θα ηταν το "το δικο μου ειναι πιο εφικτο αναμεσα στα υπολοιπα ανεφικτα":green:

Madd_Chadd
13-11-12, 22:55
xaxaxaxa Δεκτο Μεσιε Cobra :green:!

sakistaz
15-11-12, 14:46
Εδω μεσα ολοι εχουμε ονειρο να γίνουμε σαν καποιους απλα το δικο μου είναι πιο εφικτό νομίζω! :green:

Αμα κανεις περσοναλ με γιατζογλου saki θα τερματισεις εμενα τουλαχιστον με ψοφαει! ;)

κ πολυ καλα σου κανει madd:green:αλλωστε φαινεται;)

Pavlos19
15-11-12, 14:55
και νατουραλ να βγενουν πανω στην σκηνη,εχουν βαρεσει τον κ*λο τους ολη την υπολοιπη ζωη τους...κοροιδια σκετη

beefmeup
15-11-12, 16:54
πολυ αδικο δεν εχεις,αλλα μην κρινεις απο σενα για τους αλλους..

Madd_Chadd
16-11-12, 03:20
Μερικες φωτο απο το νατουταλ ολυμπια του 2012.



5719457195571965719757198571995720057201

goldenera
16-11-12, 16:21
Και τί ακριβώς εννοούν οι φίλοι Αμερικάνοι ως Natural? Γιατί για παράδειγμα ο ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ αθλητής με το χρυσό μετάλιο δε μου φαίνεται και πολύ Natural, τουλάχιστον με την έννοια που έχω εγώ στο μυαλό μου:unsure: Επίσης να πω ότι μου κάνει μεγάλη εντύπωση το 'κόψιμο' του στο σημείο που διαχωρίζεται το κομάτι του ώμου με το κομάτι του δικεφάλου-τρικεφάλου (στην αρχική φωτό). Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο ΄περίεργο' διαχωρισμό. Μην με παρεξηγείτε, σίγουρα έχουν ρίξει πολύ ιδρώτα και έχουν κάνει πολλές θυσίες για να φτιάξουν τα κορμιά τους και γι'αυτό τους βγάζω το καπέλο...αλλά Natural:unsure: Δε νομίζω.......Εκτός αν είναι τόσο πολύ γεννετικά προικισμένοι.....θα ήθελα και τη γνώμη των διόσκουρων του forum;)

COBRA_STYLE
16-11-12, 17:34
τα εχουμε ξαναπει στις προηγουμενες σελιδες;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-11-12, 17:49
Και τί ακριβώς εννοούν οι φίλοι Αμερικάνοι ως Natural? Γιατί για παράδειγμα ο ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ αθλητής με το χρυσό μετάλιο δε μου φαίνεται και πολύ Natural, τουλάχιστον με την έννοια που έχω εγώ στο μυαλό μου:unsure: Επίσης να πω ότι μου κάνει μεγάλη εντύπωση το 'κόψιμο' του στο σημείο που διαχωρίζεται το κομάτι του ώμου με το κομάτι του δικεφάλου-τρικεφάλου (στην αρχική φωτό). Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο ΄περίεργο' διαχωρισμό. Μην με παρεξηγείτε, σίγουρα έχουν ρίξει πολύ ιδρώτα και έχουν κάνει πολλές θυσίες για να φτιάξουν τα κορμιά τους και γι'αυτό τους βγάζω το καπέλο...αλλά Natural:unsure: Δε νομίζω.......Εκτός αν είναι τόσο πολύ γεννετικά προικισμένοι.....θα ήθελα και τη γνώμη των διόσκουρων του forum;)

Εχεις δικιο Γιαννη ,ειδικα για τον πολυ καλο χρυσο νικητη ,αλλα για βαλε με την φαντασια σου σε τι επιπεδο θα μπορουσε να φτασει εαν δεν ηταν νατουραλ η σχεδον νατουραλ,δεν ξερω.
Για το σημειο που λες θα μπορουσαμε να το αποδοσουμε στην μυικη φυσιολογια του συγκεκριμενου αθλητη.
Αυτο εμενα που μου φαινεται πιο περιεργο ειναι στην τριτη φωτο ,ο αθλητης στην ποζα τρικεφαλου ,οπου ο αριστερος του θωρακικος ετσι πως ειναι ''στημενος'' στην συγκεκριμενη ποζα ,δεν μου κολαει με τπτ.

TRIANTAFYLLOU
16-11-12, 19:43
εγω ξερω αν κάποιος έχει το ταλέντο ότι μπορεί να είναι μυώδης και γραμμωμένος και το ανθρώπινο σώμα έχει πολλες δυνατότητες ειδικα σε τέτοιες περιπτώσεις , απλα δεν το εξαντλεί κανένας και όπως σε όλα τα πράγματα που βάζει στόχους κάποιος και θέλει να τούς πετύχει έτσι και στον πρωταθλητισμό στόχος είναι η νίκη
και όπως στα ολυμπιακα αθλήματα κατ εξοχήν που θεωρούνται νατουραλ λόγω των τεστ και είναι κοινό μυστικό τι συμβαίνει , έτσι και δω νατουραλ θεωρείτε αυτός που περνάει τα τεστ .
ορισμένα σώματα δεν κολάν με τίποτε για νατουραλ απο θεμα ανάπτυξης , αλλα δεν μπορει να πεί κανείς τιποτε γιατι θα πεί ο αθλητης μα πέρασα τεστ , αρα είμαι καθαρός παρθενοπιπίτσα :P αρα τι να ψάχνουμε τωρα και να κουτσομπολεύουμε

εγω ξερω απο νατουραλ γιατι εχω κατεβει σε αρκετούς αγωνες χωρίς ούτε πρωτεινη που δεν θεωρείτε κατι σπουδαίο και ήμουν και καλός αλλα καμια σχέση με αυτο το επίπεδο , αν όμως δεν έκανα τα λάθη και υπερβολές στην προπόνηση και περνούσε ακόμα μια 5ετεία ίσως να έβαζα κι άλλο κρέας πάνω μου που πιστεύω σίγουρα θα έβαζα με τις δυνατότητες που είχα , αλλα και πάλι λέω πώς αυτοι ακόμα και εφικτο να χτιστει αυτο το σώμα σε βάθος χρόνου το έκαναν μεσα σε 2-3 χρόνια , αυτο δεν κολάει καπου

και να μην ξεχνάμε πως αν κάποιος πάρει κατι για χρόνια και φτιάξει μια καλή μαζα και μετα συνεχίσει νατουραλ μπορει να χάσει μαζα αλλα δεν θα είναι και σαν κάποιο με χωρίς καθόλου υποδομη , οπότε τζαμπα σκοτιζόμαστε εφόσον υπάρχουν πολλα κενα
και στην τελική κάνουν και οι νατουραλ την δουλειά τους όπως και οι μη νατουραλ και σίγουρος μόνο κανείς για τον εαυτό μου μπορεί να είναι

Madd_Chadd
16-11-12, 20:16
Μπορει να μην ειναι νατουραλ μπορει ομως και ναι,κανεις απο εμας εδω μεσα δεν εχει 10ετια γυμναστικης καθαρος τρωγοντας φαγητο και παιρνωντας μονο συμπληρωματα για να δει που φτανει το σωμα του.

Εγω γιατι μονο για εμενα μπορω να μιλησω δινω ΤΡΕΛΑ λεφτα για φαγητο συμπληρωματα και περσοναλ αρκετες φορες,αλλα βλεπω διαφορα πανω μου και ασχολουμαι <σοβαρα> 2 χρονια,μη βλεπετε πως ηταν παλια το νατουραλ γιατι τωρα εχουμε περισσοτερες γνωσεις απο τοτε οσο αφορα τεχνικη-διατροφη.

Δε θα γινουμε ολοι σα τον πρωτο γιατι οπως λενε κ στην αμερικη ετυχε στα τοσα χρονια να βγει ενα τετοιος,μπορει να ειναι μεταλλαγμενος εγω προσωπικα θα δωσω αλλη μια 3ετια η 5ετια φορτωμα κιλα και μετα θα πιασω φορμα να δω που φτανω και αν δε πλησιαζω σε εικονα κατι εντυπωσιακο τοτε το παιρνω αποφαση.


Και ξαναλεω κανεις εδω μεσα δε πατιοταν 10 χρονια χωρις αναβολικα με σωστη προπονηση και διατροφη για να πει οτι δε γινεται κατι.Ολοι η εχουμε κανει ξενυχτια μεθυσια ξεχασαμε να φαμε,τρωγαμε σαβουρα.....αυτοι οι ανθρωποι το εχουν σα τροπο ζωης και βγαζουν λεφτα απο αυτο και το κανουν.


Βλακες σαν εμενα να κανουν τετοια ζωη δε νομιζω να εχει πολλους,αλλα αν καποιος απο εδω θελει να το προσπαθησει να το κανει,εγω εδω θα γυρναω μεχρι να κλεισει η σελιδα και θα με δειτε.


Στη τελευταια φωτο επι της ευκαιριας το παλικαρι ειναι 17 χρονων και δειτε πως ειναι,δηλαδη αυτος σε μια 8 ετια θα εχει πανω του αλλα 10 κιλα κρεας.;)

TRIANTAFYLLOU
17-11-12, 20:09
το θεμα είναι να γυμνάζετε κάποιος με φυσικό τρόπο και να τον αρέσει και να έχει μια κανονική ζωή ποιός ο λόγος να είναι νηστεία και προσευχή και θυσίες μόνο και μόνο να αποδείξει ότι μπορεί να βάλει κιλα μυικά με φυσικό τρόπο

απλα το κάνει χωρίς να προσπαθεί να αποδείξει τίποτε και σε κανέναν , όπως πχ τόσες χιλιάδες άνθρωποι που γυμνάζονται τρέχουν σε μαραθωνίους και τους αρέσει
ακόμα και να φτάσει κάποιος ψηλα με φυσικό τρόπο και τι έγινε , σημαίνει κατι αυτό ? σημαίνει ότι επειδη εγω τρώω ότι γουσταρω και μπορώ να κρατιέμε θα το πετύχει κι άλλος κάνοντας τα ίδια πράματα ?
καθε άνθρωπος έχει τις δυνατότητές του και τα όριά του και η γυμναστική με βάρη και καθε μορφη άσκησης έχει σκοπό να μας κάνει να είμαστε υγιείς ψυχικα και σωματικα και να αποβάλουμε το άγχος , οπότε ποιός ο λόγος να βάλει ό άλλος ένα επιπλέον άγχος στην ζωή του απλα να δεί που θα φτασει με φυσικό τρόπο , ας φτασει όπου θέλει εφόσον δεν είναι επαγγελματίας και δεν το βλέπει έτσι , ούτως η άλλως δεν προσφέρετε και δεν μπορούν να γίνουν όλοι επαγγελματίες σπο το ββ

αν πχ το κάνει για να βγάλει λεφτα θα πώ υπάρχουν πολυ πιο έξυπνοι τρόποι να βγάλει κανείς λεφτα και την γυμναστικη να την έχει για χόμπυ και όχι απλα για βιοποριστικούς λόγους , άλλωστε μπορεί κανεις να βγάλει λαφτα ως πέρσοναλ αν είναι καλός χωρίς να έχει φτασει στα όρι ανάπτυξής του

γιατι έχει καλούς αθλητες και τον μόνο που μπόρεσαν να φτιάξουν είναι ο εαυτός τους , όποιος στραβωσει τα χείλια του δεν σημαίνει θα γίνει και ψάλτης

και μεις καθόμαστε βλέπουμε μια φωτο εναν καλό και επειδη λέει ότι είναι νατουραλ θα πρέπει να το δέσουμε και κόμπο , ας είναι κάποιος στην δική μου θεση να έχει ότι έχει δεί αυτα τα χρόνια και άντε εμενα να με πείσει κανείς για νατουραλ και τέτοια , απλα δεν πιάστηκαν σε τεστ γι αυτο και σωστα θεωρούνται νατουραλ και με γεια τους με χαρα τους

και στην τελικη αν κάποιος δεν εχει βλέψεις για επαγγελματίας ποιός ο λόγος να σκοτίζετε να βάλει όσο γίνετε περισσότερα κιλα μυικά για να λεει κοιταξτε τα έβαλα με φυσικό τρόπο?
γι αυτο και η αντιδραση πολλων σε όλους αυτους που κατεβαίνουν σε τετοιους αγώνες και συνέχεια τονίζουν την λεξη νατουραλ εδω κατεβαίναμε νατουραλ σε αγώνες μη νατουραλ και μόνο εμείς το ξεραμε και ο προπονητης κουβέντα δεν γινόταν και τι να πώ άλλωστε όταν κατεβαίνω σε αγώνα που ξέρω τι γινετε και είναι επιλογή μου , οπότε δεν λέει μετα να κράζω και να το παίζω υπεράνω

vaggan
17-11-12, 21:03
Μερικες φωτο απο το νατουταλ ολυμπια του 2012.



5719457195571965719757198571995720057201θελω να σε ρωτησω κατι κουβεντα να γινεται και να μου απαντησεις με το χερι στη καρδια...πραγματικα εσυ πιστευεις οτι ειναι νατουραλ??

TheWorst
17-11-12, 21:30
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=127690543&page=1

Σαν πολυ δεν ειναι τα 1500 γραμμαρια πρωτεϊνης για νατουραλ ? :green:

Madd_Chadd
17-11-12, 21:33
Καποιοι διαλεγουν αυτη τη ζωη γιατι εχουν μια πετρια,επελεξαν αυτου του ειδους το τροπο για να κανουν τη προσπαθεια τους και επειδη θελουν να διαφερουν απο τη μαζα που επελεξε τον αλλο τροπο.

Αν φτασει καποιος πολυ ψηλα με αυτο το τροπο και εχει μια εντυπωσιακη εικονα τοτε ο κοσμος που ασχολειτε θα δει και την αλλη μερια τους νομισματος,γιατι μεχρι στιγμης το 80% λεει αν δε παρεις δε θα κανεις ουτε μεγαλα χερια ουτε φλεβες πολλες....με λιγα λογια θα εισαι μπακαλιαρος.Δε λεω οτι εχουν αδικο γιατι δε συγκρινοντε 90 κιλα σε εναν που δε παιρνει και 90 κιλα σε εναν που παιρνει.

Οποιος νομιζει οτι θα βγαλει λεφτα ειναι ανοητος για μενα και μικρομυαλος,μονο εξοδα ειναι αυτο που κανουμε.Το να γινει καποιος επαγγελματιας ειναι δυσκολο και απο τις 2 πλευρες,απλα μπορει καποιος να εχει το τροπο ζωης ενος επαγγελματια χωρις να αγωνιζεται.Ουτος η αλλος δε βλεπουμε ολοι τη ζωη στα ξενυχτια και τις κρεπαλες.

Απλα Κυριε Ηλια το σημερινο επιπεδο αθλητων σε αγωνες δεν εχει καμια σχεση με το παλια,εβλεπα φωτο απο IFBB - ΕΟΣΔ 1ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα 1988 και σκεφτομαι αυτα που εχω δει απο τους αγωνες που εχω παει και πιστευω οτι παμε προς τα πισω.Δηλαδη αν ο αλλος φορτωνει 3-4 πραγματα για να κατεβει και να ειναι σα μυγα ε τοτε ειναι να τραβας τα μαλλια σου,αδεια χερια-αδεια ποδια-θολος και σε λεει "εχω παρει πολυ πραμα ρε γαμωτο γιατι βγηκα ετσι". Αυτον τον ανθρωπο πρεπει πρωτα να τον μαθεις να κανει διατροφη προπονηση και μετα να μπει πιο βαθεια,δεν ενοχλει το να παιρνει καποιος και οταν το δουμε να πουμε "πωωωωωωωωω δε ρε φιλε κρεας,τερας ειναι",ενοχλει το να βλεπουμε ατομα σε φορμα που μπορει να γινει με νατουραλ τροπο να ειναι χωμενοι μεχρι το λαιμο.

Οταν ειδαμε τον Κ.Πλευριτη μας επεσε το στομα γιατι ειναι κατι που αξιζει την ολη διαδικασια,αλλα οι περισσοτεροι στην Ελλαδα δε ξερουν που παν τα 4.Γιατι να μη κανουν λαθοι χωρις να μπουν σε κυκλο για καποια χρονια και μετα αφου αποκτησει καποιες γνωσεις να κανει οτι θελει.Απλα η λεξη που τους χαρακτηριζει ειναι "Βιαζομαι".Βιαζοντε να παιξουν σε αγωνα,βιαζοντε να βαλουν κρεας και τελος βιαζοντε να φτασουν στη κορυφη ενω δε μπορουν ουτε να τη δουν.Το αληθινο bodybuilding με μεγαλες μαζες και κοντρες αρεσει σε ολους ειτε νατουραλ ειτε οχι και ο λογος ειναι γιατι δε γινετε να φτασεις 100 κιλα κομματια καθαρος,οποτε εκει συμβιβαζεσαι και δικαιολογεις τον αλλο.

Τελος και νατουραλ να μην ειναι αυτοι που εχω ανεβασει,παλι ειναι πιο δεκτικοι στο ματι ενος αγοριου που θελει να γυμναστει για να κανει ωραιο σωμα παρα να εβλεπε καποιον Olympia και το μονο που θα ειχε στο μυαλο του να ειναι ποιο κυκλο να διαλεξει.

Madd_Chadd
17-11-12, 21:37
θελω να σε ρωτησω κατι κουβεντα να γινεται και να μου απαντησεις με το χερι στη καρδια...πραγματικα εσυ πιστευεις οτι ειναι νατουραλ??

Με το χερι στη καρδια δε πιστευω οτι ειναι ουτε ο πρωτος ουτε ο δευτερος γιατι δεν εχω δει κατι αναλογο,αλλα αν δε φαω σκατα βαγγελη για αλλη μια 5ετια κανοντας τη προσπαθεια μου δε θα ειμαι ποτε 100% σιγουρος.:toast:


The worst τα ιδια ψεματα γραφουν και οι Ολυμπια οποτε δε βρισκω λογο να μη λεει αυτος ψεματα.;)

vaggan
17-11-12, 22:28
Με το χερι στη καρδια δε πιστευω οτι ειναι ουτε ο πρωτος ουτε ο δευτερος γιατι δεν εχω δει κατι αναλογο,αλλα αν δε φαω σκατα βαγγελη για αλλη μια 5ετια κανοντας τη προσπαθεια μου δε θα ειμαι ποτε 100% σιγουρος.:toast:


The worst τα ιδια ψεματα γραφουν και οι Ολυμπια οποτε δε βρισκω λογο να μη λεει αυτος ψεματα.;)τωρα το εθεσες παρα πολυ ωραια ετσι:thumbup::thumbup:

Pavlos19
18-11-12, 04:09
δηλαδη με λιγο φαρμακο ξεπερνανε και τον κοουλμαν για πλακα :green: