PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη



Stamer
03-03-11, 02:21
Γεια σας παιδιά θα ήθελα αν μπορούσατε να μου δώσετε μια διατροφή για να βάλω κάποια κιλά.Είμαι 1,79 65 κιλά!Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Stamer
03-03-11, 02:22
Γεια σας παιδιά θα ήθελα αν μπορούσατε να μου δώσετε μια διατροφή για να βάλω κάποια κιλά.Είμαι 1,79 65 κιλά!Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Kaloutsikos
03-03-11, 02:43
Γεια σας παιδιά θα ήθελα αν μπορούσατε να μου δώσετε μια διατροφή για να βάλω κάποια κιλά.Είμαι 1,79 65 κιλά!Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Μέσα στο forum θα βρεις άπυρες διατροφές, ψάξου λίγου, διάβασε τι είναι πρωτεΐνη τι υδατάνθρακας, που μας χρησιμεύει το καθένα κ.α., κάνε την δικιά σου διατροφή και εμείς θα σου κάνουμε διορθώσεις :)

NASSER
03-03-11, 11:31
Ετσι οπως το ζητας δεν προκειται να πάρεις τιποτα... :)
Πες μας τι τρως, εαν προπονείσαι και τι δυνατοτητες έχεις στο να αφιερώσεις χρόνο στη διατροφή σου.

iroNMike1995
03-03-11, 17:45
Έλεος ρε έτσι όπως είδα το name του topic νόμιζα πως θα δω την διατροφή του stam!Δες κάποιες διατροφές όγκου στο forum πάρε μια ιδέα,φτιάξε μια δίκια σου και πόσταρε την να την δούμε και να σου πούμε γνώμες :)

Stamer
06-03-11, 22:06
Ναι όντως δικιο εχετε σορυ παιδια.NASER κανω γυμναστικη σπιτι μου ελκσεις εχω μπαρα,βαρακια 6κιλα, κανω καμψεις λιγους κοιλιακουσ(μιας και δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος).Λογω του ότι ειμαι φοιτητης και καταλαβανεις κανω οποτε μπορω γυμναστικη.Συνήθως 3-4 φορες την εβδομαδα.Τρωω συνηθως ντιλιβερι...καταλαβαίνεις φοιτητης..για αυτο ζητάω αν μπορεί καποιος να μου πει μια διατροφη για να παρω καποια κιλα.Ειμαι 1,79 65 κιλα.Χάνω πανεύκολα κιλά και βάζω πανδύσκολα..Ξερεις η διατροφη αν μπορει να μην ειναι απο τις 7.30 το πρωι..με ξενύχτια και τετοια..δεν θα αντέξω..αν μπορεις να μου προσαρμοπσεις μια διατροφη πιο αργα το πρωι και το βράδυ όσο θες εσυ..μιας και κοιμαμαι καθε μερα 3.4.5.6 η ώρα...:):)

Kaloutsikos
06-03-11, 22:53
Ναι όντως δικιο εχετε σορυ παιδια.NASER κανω γυμναστικη σπιτι μου ελκσεις εχω μπαρα,βαρακια 6κιλα, κανω καμψεις λιγους κοιλιακουσ(μιας και δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος).Λογω του ότι ειμαι φοιτητης και καταλαβανεις κανω οποτε μπορω γυμναστικη.Συνήθως 3-4 φορες την εβδομαδα.Τρωω συνηθως ντιλιβερι...καταλαβαίνεις φοιτητης..για αυτο ζητάω αν μπορεί καποιος να μου πει μια διατροφη για να παρω καποια κιλα.Ειμαι 1,79 65 κιλα.Χάνω πανεύκολα κιλά και βάζω πανδύσκολα..Ξερεις η διατροφη αν μπορει να μην ειναι απο τις 7.30 το πρωι..με ξενύχτια και τετοια..δεν θα αντέξω..αν μπορεις να μου προσαρμοπσεις μια διατροφη πιο αργα το πρωι και το βράδυ όσο θες εσυ..μιας και κοιμαμαι καθε μερα 3.4.5.6 η ώρα...:):)

Ρίξε μια ματιά σε καποιες διατροφες για να παρεις μια ιδεα και μετα το συζηταμε.

elmx
07-03-11, 12:39
χαοχοαχοαχοαοχαοχοαχοαοχα :turtle: ο φοιτηταρας!!!!!!!!!!! ελα δικος μου εισαι εσυ........και γω 1.80 ειμαι 68 κιλα......τα ιδια κοιμαμαι οτι ωρα να ναι,βεβαια θα πιεστω λιγο γιατι αλλιως δεν θα καταφερω τιποτα - το καλο ειναι οτι σπουδαζω στην πολη μου και εχω τουλαχιστον ετοιμο φαι................ θελει πολυ οργανωση.....ο χαβαλες ειναι οταν πρεπει να παρω στην σχολη τοστακια και μπανανες και τα ρεστα....!!!:green:

Stamer
08-03-11, 04:12
παλι καλά έχεις φαγιτάκι στο σπιτι...είναι μεγαλή δουλεία και αυτό...:P Οποιός μπορεί ας μου δώσει ενα προγραμμα διατροφής παιδιά!!:)

eri_87
08-03-11, 18:13
Καταρχήν πρέπει να έχεις όρεξη για να πετύχεις κάτι.... Όταν λες "φοιτητής είμαι, καταλαβαίνεις" τί περιμένεις να σου πουν; Το θέμα είναι να αποφασίσεις να αρχίσεις να μαγειρεύεις σπίτι και να ετοιμάζεις κανένα σάντουιτσ κτλ, αλλιώς δε γίνεται κάτι! Αν περιμένεις διατροφή με ντελίβερι.... Μάλλον δε θα θες να βάλεις κιλά γιατί θα είναι όλο λίπος!
Αν σκοπεύεις να προσπαθήσεις, διάβασε λίγο τις διατροφές που κυκλοφορούν και πόσταρε κάτι που να σε εξυπηρετεί ώστε να σε βοηθήσουμε κι εμείς....;)

elmx
08-03-11, 19:34
σου δινω το δικο μου που ειχαν πει τα παιδια οτι ειναι οκ..........χωρις συμπληρωματα.............

1- βρωμη 100 γρ. ,γαλα 400-450 ml ,1.5 κουταλια σουπας μελι , 1 ασπραδι αυγου

2- 2 τοστ ολικης τυρι γκουντα γαλοπουλα

3- πηγη πρωτεινης(κοτοπουλο,μοσχαρι,ψαρι-τονος, με μακαρονια η πατατα στο φουρνο η βραστη,

4-οτι το 2ο και μια μπανανα

5-μεταπροπονητικο- 7 ασπραδια και λιγο ψωμι ολικης

6-οτι το μεσημερι,

7-γιαουρτι 2% και 15 αμυγδαλα

οτι θες ρωτα

Stamer
08-03-11, 22:58
Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ elmx!!Θέλω να σε ρωτήσω το γάλα να ειναι πληρες ή ελαφρύ???Στα μεσημεριανό και απογευματινό σε τι ποσότητες τα φαγητά???Συνολικά πόσες θερμίδες είναι η διατροφή??

elmx
09-03-11, 01:38
ελαφρυ το γαλα ξερεις το πρασινο,φρεσκο παντα

υπολογισε....κοτοπουλο-150γρ .μπριζολες το ιδιο,κιμας μοσχαρισιος το ιδιο,μοσχαρι το ιδιο, ψαρι 200-250 γ. πατατες βραστες η φουρνου 300 γ ,μακαρονια 100 γρ.

τωρα ρε συ το κακο ειναι οτι δεν ξερω θερμιδες και δεν εχω μπει και στον κοπο ο αθλιος να κοιταξω ΦΤΟΥ ΜΟΥ!!:inandout: ας πουμε δεν εχω ιδεα πως να βρω τις θερμιδες απο το μεσημεριανο......

Stamer
11-03-11, 21:41
ευχαριστω παρα πολυ φίλε!!!:):)