Polyneikos
04-03-11, 22:45
Παραλληλα με τους επαγγελματιες υπάρχουν κατηγορίες ερασιτεχνων.
Το επίπεδο είναι πολυ υψηλο και οι συμμετοχες πολλες,μαλιστα συνηθως οι πρωτες 3 θεσεις στις βαριες κατηγορίες δινουν και επαγγελματικη καρτα.
(Υπενθυμίζω ότι ετσι ειχε κερδίσει την επαγγελματικη καρτα ο Κεφαλιανος,βγαίνωντας 3ος το 2009)
Οι κατηγορίες :
2011 Arnold Amateur Competitor Lists
Mens Lightweight (20)
Zaid Adamo (Grand Falls, Windsor Canada)
Momodou Juldeh Bah (Gambia)
Aydin Bicen (Turkey)
Jose Bustamante (Spain)
Pedro Rosas Contreras (Mexico)
Joseph Cortez (Fort Worth, Texas)
Neil Gardner (Australia)
Bufano Giuliano (Italy)
Eric Hernandez (Puerto Rico)
Marcelo Honorio (Brazil)
Godo Koji (Japan)
Jose Vega Magana (Mexico)
Ranieri Mauro (Italy)
Antonio Lopez Meneses (Mexico)
Ihala Gamage Prasanna Pieris (Sri Lanka)
Bob Reiner (Bloomington, Illinois)
Enrique Carcamo Rosas (Mexico)
Jose Carlos de Sousa Santos (Brazil)
Chris Weiss (Oxford, New York)
Azhar Zafar (Pakistan)
Mens Welterweight (12)
Wong Kwong Sun Andy (Hong Kong)
Andrew Awak (Atlanta, Georgia)
James Bonaccorso (London, Ontario, Canada)
Masucci Filippo (Italy)
John Givens (Suffern, New York)
Omar Holt (Mansfield, Ohio)
Asuncion Alcocer Lopez (Mexico)
Vyacheslav Makogon (Ukraine)
Karol Malecki (Poland)
Nicholas Morano (North Olmsted, Ohio)
Eduardo Jimenez Rafael (Mexico)
Fabio Jose Soares Junior (Brazil)
Mens Light Middleweight (16)
Zuccaro Alex (Italy)|
Kosimov Farruh (Uzbekistan)
Stephen Graham (United Kingdom)
So Ming Hei Jaffy (Hong Kong)
Omar Khaldi (Morocco)
Igor Losev (Russia)
Anthony Marmon (Tracy, Calif.)
Cristian Molina (Argentina)
Hansel Antonio Correa Pereda (Peru)
Seyed Yaser Hossaini Qattali (United Arab Emirates)
Sasi Zura Raush (Singapore)
Israel Renteria Salas (Mexico)
Jens Schneider (Germany)
Gilmar de Souza Silva (Brazil)
Nuo Sun (West Roxbury, Mass.)
Ismaila Trawally (Gambia)
Mens Middleweight (16)
Amanat Ali (Pakistan)
Xavier Moura Amado (Brazil)
Jose Angel Bustamante (Venezuela)
Fasuto Caicedo Caicedo (Ecuador)
Marco Antonio Cardona Espinosa (Colombia)
Jesus Guzman Gonzales (Mexico)
Essa Saleh Ali Al Hasni (Oman)
Kubik Jan (Czech Republic)
Claudio Antonio do Monte (Brazil)
Edgar Petrosian (Sacramento, Calif.)
Roman Protsenko (Russia)
Muhammad Imran Qureshi (Pakistan)
Mohamed Safani (Morocco)
Glenn van der Veen (Netherlands)
Jordy Joan Barrios Villalobos (Mexico)
Verdiyev Vugar (Azerbaijan
Mens Light Heavyweight (23)
Kadir Azcan (Netherlands)
Ryan Blankenship (Blacklick, Ohio)
William Kwaku Bonac (Netherlands)
Marcelo de Lemos Caldas (Brazil)
Giusto Dennis (Italy)
Billy Georgiou (Gilbertsville, Ky.)
Nathan Harewood (Austin, Texas)
Ahmad Salim Saleh Al Harthi (Oman)
Sadik Inan (Turkey)
Alexander Kodsoev (Russia)
Dean Lesiak (United Kingdom)
Osladil Lukas (Czech Republic)
Vomacka Marek (Czech Republic)
Andrew Mitchell (Westerville, Ohio)
Malik Khalid Nawar (Pakistan)
Dex NG (Singapore)
Mohamed Ouyoub (Morocco)
Foucaux Peter (France)
Andre Regestein (Germany)
Shelby Starnes (Royal Oak, Mich.)
Ulises Javier Barrea Urbina (Mexico)
Nathaniel Veeris (Curacao)
Muhamadou Waggeh (Gambia)
Mens Heavyweight (19)
Baleegh Almohaimeed (Hong Kong)
Dudas Antal (Hungary)
Ashfaq Ahmad Butt (Pakistan)
Dobromir Delev (Hinsdale, Ill.)
Jose Leocadio Flores (Mexico)
Habib Gibba (Gambia)
Angel Higueras (Spain)
Thomas Hurd (Greenland, N.H.)
Seedy Jobe (Gambia)
Brady Johnston (Orem, Utah)
Alexey Lesukov (Russia)
Bellahcene Mohamed (France)
Walter Nicolas Paiva (Paraguay)
Roman Protsenko (Russia)
Allan Readie (Australia)
Ryan Stankovic (Bellefonte, Pa.)
Saiid Tejan-Kamara (Wilmington, Del.)
Quincy Winklaar (Curacao)
Mens Super Heavyweight (20)
Julio Cesar Balestrin (Brazil)
Alex Michael Betts (Singapore)
Matthias Botthof (Germany)
Timucin Canal (Turkey)
James Davis (DelRay Beach, Fla.)
Daniel Eslinger (Clearwater, Fla.)
Saied Feras (Italy)
Luis Gigena (Argentina)
Marshel Herman (Curacao)
David Hoffmann (Germany)
Sami Jaaskelainen (Finland)
Aufrius Jagelevicius (Lithuania)
Arvydas Mickus (Lithuania)
Omar Moss (West Covina, Calif.)
Carlos Rodriguez (Miami, Fla.)
Richard Rosales (Curacao)
Marco Schmidt (Germany)
Bernat Scorus (Spain)
Bures Tomas (Czech Republic)
Antoine Vaillant (Quebec, Canada)
Mens Classic Bodybuilding
Classic A Class (3)
Marcello Rafaelli Silva da Costa (Brazil)
Jesus Maria Britos Quintana (Paraquay)
Chantha Yun (Obetz, Ohio)
Mens Classic B Class (1)
Clarence Tyler (Flint, Michigan)
Mens Classic C Class (10)
Prikhodko Alexander (Russia)
Mriusz Balanzinski (Poland)
Ali Daliran (Iran)
Tony D’Arceneaux (South Holland, Ill.)
Joel Bernini Gaspar (Brazil)
Anthony Novak (Australia)
Cherry Navarro Junior Pikeri (Netherlands)
Tony Roberts (Lorton, Va.)
Rodolfo Eduardo Rodriguez (Paraguay)
Mark Anthony Wingson (Oakville, Ontario Canada)
Mens Classic D Class (7)
Asghar Abaei (Iran)
Murat Demir (Germany)
Luiz Vinicius Exaltacao (Brazil)
Suewendley Franciska (Netherlands)
Igor Gostiunin (Russia)
Chris Hartzler (Burbank, Ohio)
Sitter Michal (Czech Republic)
Mens Classic E Class (2)
Roberto Andre de Meirelles (Brazil)
Jerzy Pisulski (Poland)
**Τα ονοματα είναι πολλα αλλα στην SuperHeavyweight κατηγορία επεσε το ματι μου στον Τοmas Bures (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11255-Tomas-Bures),τον Tσεχο.Δεν ξερω πως θα κατεβει αλλα είναι φοβερος !!***
Το επίπεδο είναι πολυ υψηλο και οι συμμετοχες πολλες,μαλιστα συνηθως οι πρωτες 3 θεσεις στις βαριες κατηγορίες δινουν και επαγγελματικη καρτα.
(Υπενθυμίζω ότι ετσι ειχε κερδίσει την επαγγελματικη καρτα ο Κεφαλιανος,βγαίνωντας 3ος το 2009)
Οι κατηγορίες :
2011 Arnold Amateur Competitor Lists
Mens Lightweight (20)
Zaid Adamo (Grand Falls, Windsor Canada)
Momodou Juldeh Bah (Gambia)
Aydin Bicen (Turkey)
Jose Bustamante (Spain)
Pedro Rosas Contreras (Mexico)
Joseph Cortez (Fort Worth, Texas)
Neil Gardner (Australia)
Bufano Giuliano (Italy)
Eric Hernandez (Puerto Rico)
Marcelo Honorio (Brazil)
Godo Koji (Japan)
Jose Vega Magana (Mexico)
Ranieri Mauro (Italy)
Antonio Lopez Meneses (Mexico)
Ihala Gamage Prasanna Pieris (Sri Lanka)
Bob Reiner (Bloomington, Illinois)
Enrique Carcamo Rosas (Mexico)
Jose Carlos de Sousa Santos (Brazil)
Chris Weiss (Oxford, New York)
Azhar Zafar (Pakistan)
Mens Welterweight (12)
Wong Kwong Sun Andy (Hong Kong)
Andrew Awak (Atlanta, Georgia)
James Bonaccorso (London, Ontario, Canada)
Masucci Filippo (Italy)
John Givens (Suffern, New York)
Omar Holt (Mansfield, Ohio)
Asuncion Alcocer Lopez (Mexico)
Vyacheslav Makogon (Ukraine)
Karol Malecki (Poland)
Nicholas Morano (North Olmsted, Ohio)
Eduardo Jimenez Rafael (Mexico)
Fabio Jose Soares Junior (Brazil)
Mens Light Middleweight (16)
Zuccaro Alex (Italy)|
Kosimov Farruh (Uzbekistan)
Stephen Graham (United Kingdom)
So Ming Hei Jaffy (Hong Kong)
Omar Khaldi (Morocco)
Igor Losev (Russia)
Anthony Marmon (Tracy, Calif.)
Cristian Molina (Argentina)
Hansel Antonio Correa Pereda (Peru)
Seyed Yaser Hossaini Qattali (United Arab Emirates)
Sasi Zura Raush (Singapore)
Israel Renteria Salas (Mexico)
Jens Schneider (Germany)
Gilmar de Souza Silva (Brazil)
Nuo Sun (West Roxbury, Mass.)
Ismaila Trawally (Gambia)
Mens Middleweight (16)
Amanat Ali (Pakistan)
Xavier Moura Amado (Brazil)
Jose Angel Bustamante (Venezuela)
Fasuto Caicedo Caicedo (Ecuador)
Marco Antonio Cardona Espinosa (Colombia)
Jesus Guzman Gonzales (Mexico)
Essa Saleh Ali Al Hasni (Oman)
Kubik Jan (Czech Republic)
Claudio Antonio do Monte (Brazil)
Edgar Petrosian (Sacramento, Calif.)
Roman Protsenko (Russia)
Muhammad Imran Qureshi (Pakistan)
Mohamed Safani (Morocco)
Glenn van der Veen (Netherlands)
Jordy Joan Barrios Villalobos (Mexico)
Verdiyev Vugar (Azerbaijan
Mens Light Heavyweight (23)
Kadir Azcan (Netherlands)
Ryan Blankenship (Blacklick, Ohio)
William Kwaku Bonac (Netherlands)
Marcelo de Lemos Caldas (Brazil)
Giusto Dennis (Italy)
Billy Georgiou (Gilbertsville, Ky.)
Nathan Harewood (Austin, Texas)
Ahmad Salim Saleh Al Harthi (Oman)
Sadik Inan (Turkey)
Alexander Kodsoev (Russia)
Dean Lesiak (United Kingdom)
Osladil Lukas (Czech Republic)
Vomacka Marek (Czech Republic)
Andrew Mitchell (Westerville, Ohio)
Malik Khalid Nawar (Pakistan)
Dex NG (Singapore)
Mohamed Ouyoub (Morocco)
Foucaux Peter (France)
Andre Regestein (Germany)
Shelby Starnes (Royal Oak, Mich.)
Ulises Javier Barrea Urbina (Mexico)
Nathaniel Veeris (Curacao)
Muhamadou Waggeh (Gambia)
Mens Heavyweight (19)
Baleegh Almohaimeed (Hong Kong)
Dudas Antal (Hungary)
Ashfaq Ahmad Butt (Pakistan)
Dobromir Delev (Hinsdale, Ill.)
Jose Leocadio Flores (Mexico)
Habib Gibba (Gambia)
Angel Higueras (Spain)
Thomas Hurd (Greenland, N.H.)
Seedy Jobe (Gambia)
Brady Johnston (Orem, Utah)
Alexey Lesukov (Russia)
Bellahcene Mohamed (France)
Walter Nicolas Paiva (Paraguay)
Roman Protsenko (Russia)
Allan Readie (Australia)
Ryan Stankovic (Bellefonte, Pa.)
Saiid Tejan-Kamara (Wilmington, Del.)
Quincy Winklaar (Curacao)
Mens Super Heavyweight (20)
Julio Cesar Balestrin (Brazil)
Alex Michael Betts (Singapore)
Matthias Botthof (Germany)
Timucin Canal (Turkey)
James Davis (DelRay Beach, Fla.)
Daniel Eslinger (Clearwater, Fla.)
Saied Feras (Italy)
Luis Gigena (Argentina)
Marshel Herman (Curacao)
David Hoffmann (Germany)
Sami Jaaskelainen (Finland)
Aufrius Jagelevicius (Lithuania)
Arvydas Mickus (Lithuania)
Omar Moss (West Covina, Calif.)
Carlos Rodriguez (Miami, Fla.)
Richard Rosales (Curacao)
Marco Schmidt (Germany)
Bernat Scorus (Spain)
Bures Tomas (Czech Republic)
Antoine Vaillant (Quebec, Canada)
Mens Classic Bodybuilding
Classic A Class (3)
Marcello Rafaelli Silva da Costa (Brazil)
Jesus Maria Britos Quintana (Paraquay)
Chantha Yun (Obetz, Ohio)
Mens Classic B Class (1)
Clarence Tyler (Flint, Michigan)
Mens Classic C Class (10)
Prikhodko Alexander (Russia)
Mriusz Balanzinski (Poland)
Ali Daliran (Iran)
Tony D’Arceneaux (South Holland, Ill.)
Joel Bernini Gaspar (Brazil)
Anthony Novak (Australia)
Cherry Navarro Junior Pikeri (Netherlands)
Tony Roberts (Lorton, Va.)
Rodolfo Eduardo Rodriguez (Paraguay)
Mark Anthony Wingson (Oakville, Ontario Canada)
Mens Classic D Class (7)
Asghar Abaei (Iran)
Murat Demir (Germany)
Luiz Vinicius Exaltacao (Brazil)
Suewendley Franciska (Netherlands)
Igor Gostiunin (Russia)
Chris Hartzler (Burbank, Ohio)
Sitter Michal (Czech Republic)
Mens Classic E Class (2)
Roberto Andre de Meirelles (Brazil)
Jerzy Pisulski (Poland)
**Τα ονοματα είναι πολλα αλλα στην SuperHeavyweight κατηγορία επεσε το ματι μου στον Τοmas Bures (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11255-Tomas-Bures),τον Tσεχο.Δεν ξερω πως θα κατεβει αλλα είναι φοβερος !!***