PDA

Επιστροφή στο Forum : Body balance/pump/combat



Hooch
11-03-11, 13:47
Παιδιά έχω πρόθεση να πάω σε ένα νέο γυμναστήριο το οποίο προσφέρει τις πιο πάνω τάξεις. Μπορεί κάποιος να μου/μας πει λίγα πράγματα για το καθένα όπως το τι εστιάζει και από τι ασκήσεις αποτελούνται?

gym
11-03-11, 18:26
τα συγκεκριμενα ειναι προχορογραφημενα προγραμματα,μαθηματα για αιθουσες...δηλαδη στανταρ ασκησεις,σετ,επαναληψεις...απλα αλλαζουν καθε 6,ηνο πχ η αναλογα πως βλεπει ο ινστρακτορ το τμημα του...
ειναι πολυ καλα(αν κ την λεσμιλς ,την εταιρεια που τα βγαζει,δεν την συμπαθω) αν εισαι ατομο που γουσταρει να γυμναζεται σε αιθουσα,με κοσμο...γενικα σε τετοιου ειδους προγραμματα παιζει πολυ η ενθαρρυνση στον αθλουμενο να συνεχισει κ κραυγες και και και...
πχ ειναι ωραιο να δοκιμασεις το προγραμμα με τα βαρη γιατι οτι κ αν κανουν,θα δεις ειναι ωραιο...να λες εγω σηκωνω τοοοοσα κ μετα εκει μεσα να δεις οτι τελικα κατι δεν πηγαινε τοσο καλα...εχουν πολλες επαναληψεις...πολλες φορες παιζουμε με λεπτα κιολας κ αναγκαστικα κατβεαζεις κιλα...
το μπαλανσ ειναι κατι σαν πιλατες,γιογκα...μια μιαξη εχουν κανει....ειναι καλο να το βαλεις καμια φορα στο προγραμμα σ πιο πολυ για να δωσεις στο σωμα ενα διαφορετικο ερεθισμα,ειδικα αν δεν εισαι κ των διατασεων...
το τριτο που εχει να κανει λιγο απο πολεμικη τεχνη κ καλα,ειναι για μενα πιο πολυ διασκεδαση κ αεροβιο αν τα δωσεις ολα...εχουν φαση αλλα οχι μονο αυτα...
και παλι αναλογα το επιπεδο σου κ τους στοχους σου...
θες να πας γυμναστηριο μονο για αυτα?ειναι καλα αλλα σιγα σιγα θα βαλεις κ αλλα μεσα....εισαι προχωρημενος?συνδυαστικα με τα βαρη σου λοιπον,μπορεις να τα προσθεσεις...
οτι κανεις καλο ειναι,απλα μην αμελεις το ενα για κατι αλλο....

εαν θελεις κατι,ρωτα...

exkaliber
27-03-11, 16:01
το pump μετραει.........