PDA

Επιστροφή στο Forum : μυηκη αναπτυξη



kostasxania
15-03-11, 15:20
γεια σας.θελω να σας ρωτισω κατι...!
Δουλευω μυηκη αναπτυξη αλλα μου φενετε οτι οι ασκησεις ειναι λιγες, και θελω να μου πειτε την γνωμη σας...λοιπον:
Στηθος-τρικεφαλα 1η μερα
ποδια-ομους 2η μερα
πλατι-δικεφαλα 3η μερα
(Δεν θα σας πω τισ ασκησεις γτ θα γινω βαρετος)
Απο 4 διαφορετικες ασκησεις εχω στηθος-ομους-πλατι επαναληψεις:10/9-/8-/15
Και απο 3 διαφορετικεσ ασκησεις εχω τρικεφαλα-ποδια-δικεφαλα 10/9-/8-/15
Πειτε μου αν χρειαζετε να βαλω +1 ασκηση στα: στηθος-ομους-πλατι

Pavlos17
15-03-11, 16:02
γεια σας.θελω να σας ρωτισω κατι...!
Δουλευω μυηκη αναπτυξη αλλα μου φενετε οτι οι ασκησεις ειναι λιγες, και θελω να μου πειτε την γνωμη σας...λοιπον:
Στηθος-τρικεφαλα 1η μερα
ποδια-ομους 2η μερα
πλατι-δικεφαλα 3η μερα
(Δεν θα σας πω τισ ασκησεις γτ θα γινω βαρετος)
Απο 4 διαφορετικες ασκησεις εχω στηθος-ομους-πλατι επαναληψεις:10/9-/8-/15
Και απο 3 διαφορετικεσ ασκησεις εχω τρικεφαλα-ποδια-δικεφαλα 10/9-/8-/15
Πειτε μου αν χρειαζετε να βαλω +1 ασκηση στα: στηθος-ομους-πλατι

οχι,να βαλεις πολλες ασκησεις στα ποδια.

Jumaru
15-03-11, 18:45
Αν νιώθεις ξεκούραστος στις προπονήσεις και τις βγάζεις εύκολα ανέβασε κιλά. Σαν ασκήσεις καλά εισαι. Σίγουρα πόδια να βάλεις μη σου πω να προσθέσεις και μέρα μόνο πόδια. Δεν γνωρίζουμε και το σώμα σου βέβαια αλλά γενικά τα πόδια είναι δύσκολο κομμάτι.

kostasxania
15-03-11, 22:34
Αν νιώθεις ξεκούραστος στις προπονήσεις και τις βγάζεις εύκολα ανέβασε κιλά. Σαν ασκήσεις καλά εισαι. Σίγουρα πόδια να βάλεις μη σου πω να προσθέσεις και μέρα μόνο πόδια. Δεν γνωρίζουμε και το σώμα σου βέβαια αλλά γενικά τα πόδια είναι δύσκολο κομμάτι.

φιλε μου μαζι σου...αλλα ι μαλακια ειναι δεν κανω ποδια σχεδον καθολου διοτι πεζω ποδοσφαιρο και εχω προπονησεις 4 φορες απο δευτερα-παρασκευη οποτε ειμαι πτομα και δεν κανω πολι ποδια...και κατα καποιο τροπο περιμενω το καλοκαιρι για να κανς ποδια

Jumaru
15-03-11, 22:58
Εφόσον παίζεις μπάλα κάνε καθαρά δύναμη πόδια , θα σε βοηθήσει πολύ και στο άθλημα. Μην τα αφήσεις πίσω πάντως. Κάνε έστω 1 προπόνηση αλλά καλή. Το καλοκαίρι δεν κατάλαβα γιατι περιμένεις για πόδια. Σταματάς απο προπονήσεις? Γιατι προσωπικά καλοκαίρι πόδια είναι θάνατος, θέλει δύναμη/ζόρι και με τη ζέστη δεν παλεύεται

kostasxania
15-03-11, 23:16
Εφόσον παίζεις μπάλα κάνε καθαρά δύναμη πόδια , θα σε βοηθήσει πολύ και στο άθλημα. Μην τα αφήσεις πίσω πάντως. Κάνε έστω 1 προπόνηση αλλά καλή. Το καλοκαίρι δεν κατάλαβα γιατι περιμένεις για πόδια. Σταματάς απο προπονήσεις? Γιατι προσωπικά καλοκαίρι πόδια είναι θάνατος, θέλει δύναμη/ζόρι και με τη ζέστη δεν παλεύεται

ναι σταματανε οι προπονησεις...και εχω σκοπο να κανω καθε μερα ποδια για 2-3μηνες οστε με την νεα σεζον να εχω πιο γερα ποδια.γτ φετος ειχα ενα τροχαιο και ειχα πα8ει μερικι ριξει χιαστων και στα 2 ποδια..

kostasxania
15-03-11, 23:22
κοιταχτε σκεφτικα το εξης
στηθος εχω μπαρα σε οριζοντιο παγκο/ανιγματα με αλτιρεσ σε επικλινι/γκροσσ οβερ/και αλλι μια που ειναι σαν να κανω ανιγματα αλλα ειμαι κα8ιστος και σκεφτικα να προσθεσω και βυθισεις
πλατη μονοζιγο με ανιχτη λαβη στα χερια/εμπροσθολεμιεσ με κλιστι λαβη/ελξεις με οριζοντια λαβι/και κοπηλατικη 1-1 χερι με αλτηρεσ και σκεφτομαι να βγαλω τιν κοπηλατικι με τουσ αλτηρεσ και να βαλω οπισθολεμιεσ με τροχαλια και αλλη μια με ελευθερα κιλλα τι λετε? Οι επαναληψεισ σε κα8ε ασκησει βγαινοθν 10/9-/8-/15