PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεο προγραμμα



humanoid
15-03-11, 19:03
Λεω να αρχισω ενα αλλο προγραμμα να δω κ πως δουλευει πανω μου μιας κ δεν το χω δοκιμασει ποτε μου το συγκεκριμενο σπλιτ..οπως κ καποιες ασκησεις που εχω καιρο να τις δουλεψω

ΔΕΥΤΕΡΑ
πλατη
Μονοζυγο-3..?
Οπισθ. τροχαλια-3..8-6-4
κωπηλατικη μπαρας-3...8-6-4
κωπηλατικη καθιστος τροχ-3....8-6-4

δικεφαλα
καμψεις μπαρας-2...6-4
καμψεις αλτηρες-2...6-4

ΤΡΙΤΗ
στηθος
ισιο μπαρα-3..8-6-4
επικλινη αλτηρες-3..8-6-4
βυθισεις-3..?
ανοιγματα-3...8

τρικεφαλα
γαλλικες μπαρα-3..8-6
τροχαλια σχοινι-3...8-6-4

ΤΕΤΑΡΤΗ-κενο


ΠΕΜΠΤΗ
Ποδια
εκτασεις-3..8
squat-3..8
πρεσσα-3..8
curles-4..8
γαμπες-4..12-10-8-6

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Ωμους
στρατιωτικες-3..8-6-4
πιεσεις αλτηρες-3..6-8
ορθια κωπηλατικη-3..8-6-4
shrugs-3..8-6-4

παρακαλω τα σχολια σας,διορθωσεις,συμβουλες..

steg
15-03-11, 21:41
Αλλαγές στις ασκήσεις: Θα έβγαζα την οπισθολαίμια κωπηλατική στο μηχάνημα και θα έβαζα μονόζυγο με κλειστή λαβή (υποθέτοντας ότι κάνεις ήδη με ανοιχτή). Επίσης, θα έβγαζα τις εκτάσεις τετρακέφαλων, ενώ θα έβαζα άρσεις θανάτου. Κατά τα λοιπά, μία χαρά ασκήσεις είναι, απλές και δοκιμασμένες. Οι επαναλήψεις στο εύρος 8-6-4 δίνουν βασικά ένα μικτό πρόγραμμα ογκοδύναμης.

Αλλαγές στο σπλιτ: Τη δεύτερη μέρα θα έβαζα πόδια και θα έσπρωχνα το στήθος εκεί που έχεις τώρα τη μέρα των ποδιών, ώστε να απομακρύνω το στήθος από την πλάτη. Κατά τα λοιπά είναι ένα καλό, κλασικό σπλιτάκι με τρεις μέρες ξεκούρασης που προσωπικά θεωρώ ότι είναι το ιδανικό για να αναρρώνει ένα μη υποστηριζόμενο με αας σώμα.

humanoid
16-03-11, 14:19
οταν λες οπισθολαιμια κωπηλατικη μαλλον εννοεις την τροχαλια?:unsure: να το παω δλδ ανοιχτη-κλειστη μονοζυγο(κανω ανοιχτη λαβη)

αν αλλαξω το στηθος κ το βαλω στα ποδια θα ειναι πεμπτη οπου παρασκευη εχω ωμους
κ θελω να χω μια διαφορα 2 ημερων γιατι παιρνουν απτις πιεσεις εξου κ ετσι η σειρα

οσο για τις αρσεις εχεις δικιο,θα τις ενταξω αντι των εκτασεων