PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη



Georgesee
17-03-11, 21:54
Καλησπερα φορουμ απο οτι συγγνομη αμα κανω ποστ αυτην τν απορια σε λαθοσ θεμα εχω χασει αρκετα κηλα και μου εχουν μινει λιπακια,για αυτα τα λιπη θα πρεπει να παρω διατροφη για λιποδιαληση ?

TheWorst
17-03-11, 23:57
Μαλλον θα μεταφερθει το τοπικ :) Αλλα τεσπα..

Αυτο που θες να κανεις για τα λιπακια κυριως ειναι διατροφη με μεγαλη περιεκτηκοτητα σε πρωτεινη + πολυ αεροβια ασκηση

Ενα προγραμμα εντατικο με σουπερσετς και αυστηρα διαλυμματα επισης πιστευω πως θα βοηθουσε :thumbup:

NASSER
18-03-11, 13:47
Εσυ μπορει να τα βλέπεις λιπάκια, άλλος μπορει να τα βλέπει νερά και άλλος πέτσα. Αν δεν έχουμε εικονα δεν μπορει κανένας να σου πει τι να κάνεις.
Εννοείται πως χρειάζεται διατροφή για να χάσεις λίπος. Εσύ πως έχασες τα κιλά?

Georgesee
18-03-11, 16:08
τα κιλα εγω τα εχασα με λαθος διατροφη δλδ δν ετρογα τπτ και δν μιλαμε για λιγα κιλα αλλα για 30 κιλα

Kaloutsikos
19-03-11, 01:28
τα κιλα εγω τα εχασα με λαθος διατροφη δλδ δν ετρογα τπτ και δν μιλαμε για λιγα κιλα αλλα για 30 κιλα

Πως το έκανες αυτό ρε παλίκαρε? Καλύτερα να πέθανα παρά να μην έτρωγα τίποτα:P

Georgesee
19-03-11, 09:35
Γκομενεσ ονομαζεται οταν τησ σκεφτεσε σου κοβετε η ορεκση :P

Kaloutsikos
19-03-11, 12:44
Γκομενεσ ονομαζεται οταν τησ σκεφτεσε σου κοβετε η ορεκση :P

χαχαχα. Καλά λες!:green:

odycsd
19-03-11, 13:03
Γκομενεσ ονομαζεται οταν τησ σκεφτεσε σου κοβετε η ορεκση :P

θες beach body δλδ !

Georgesee
20-03-11, 23:26
μπα εγω θελω μια απλη και ωραια ευμφανσιακα γραμμωση αλλα τα λιπακια/νερα(1 απο τα 2 ειναι) δν με αφηνουν για παραδηγμα οταν χοροπιδαω και κιτα τν κιλιαμου αχνοφενονται τα καρουμπαλα !

Georgesee
25-03-11, 20:58
ΠΡΩΙ
δΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΟΛΙΚΗς ΜΕ ΓΑΛΑ 1,5%(1μπολ)

ΠΡΟΓΕΥΜΑ
Γαλοπουλα-μαθρο ψωμι-μιλνερ+1 φρουτο η

Μεσημερι
Κοτοπουλο στηθος
Μπιφτεκι ψητο
Φαλοπουλα στηθος
ψαρι ψητο
μοσχαρισια μπριζολα

Απογευμα
Γιαουρτι 2% Με φρουτα η 2 φρουτα +1 χουφτα ξηροι καρτοι(αναλατη)

Βραδυ

Τονο σε νερο+ Σαλατα μαρουλι η 5 ασπραδια αυγων ομελετα (χωρις λαδι) με μανηταρια+σαλατα η 1 φετα σολωμο στο γκριλ + σαλατα η οτι το μεσημερι (μονο πρωτεινη) + Σαλατα

*καθε κυριακη τρω ελευθερα οτι να νε
*1-2 φορεσ τν εβδομαδα οσπρια-λαδερα(το μεσημερι)

Georgesee
25-03-11, 20:59
θα θελα πολλυ να δω τις γνμες σασ

Pavlos17
25-03-11, 21:12
ΠΡΩΙ
δΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΟΛΙΚΗς ΜΕ ΓΑΛΑ 1,5%(1μπολ)το πρωινο σου ειναι πολυ φτωχο,βαλε αυγα!και βαλε εδω 1 φρουτο

ΠΡΟΓΕΥΜΑ
Γαλοπουλα-μαθρο ψωμι-μιλνερ+1 φρουτο η

Μεσημερι
Κοτοπουλο στηθος
Μπιφτεκι ψητο
Φαλοπουλα στηθος
ψαρι ψητο
μοσχαρισια μπριζολα
βαλε πρασινη σαλατα με λαδι
Απογευμα
Γιαουρτι 2% Με φρουτα η 2 φρουτα +1 χουφτα ξηροι καρτοι(αναλατη)μετεφερε αυτο το γευμα στο βραδυνο,βγαλε τα φρουτα

Βραδυ

Τονο σε νερο+ Σαλατα μαρουλι η 5 ασπραδια αυγων ομελετα (χωρις λαδι) με μανηταρια+σαλατα η 1 φετα σολωμο στο γκριλ + σαλατα η οτι το μεσημερι (μονο πρωτεινη) + Σαλαταμετεφερε αυτο το γευμα στο απογευματινο

*καθε κυριακη τρω ελευθερα οτι να νε
*1-2 φορεσ τν εβδομαδα οσπρια-λαδερα(το μεσημερι)

αυτα

Georgesee
10-04-11, 22:50
Πρωινό


Επιλογές από:
1 ποτήρι γάλα 0%
1 τοστ ολικής αλέσεως με 2 φέτες γαλοπούλα
2 ακτινίδια και μια κουταλιά μέλι
Πρόγευμα

1 χυμό πορτοκάλι
1 Μήλο

Μεσημέρι

Επιλογές από:
Σαλάτα ρόκα με τόνο (σε νερό), 3 ντοματίνια, μπαλσάμικο ή μηλόξυδο και ½ κουταλιά της σούπας ελαιόλαδο
Σαλάτα πράσινη με 100γρ. ψιλοκομμένο βραστό κοτόπουλο, ½ κουταλιά της σούπας ελαιόλαδο και ρόδι
Μπρόκολο βραστό και 4 καρότα βραστα,1 φέτα ψωμί ολικής αλέσεωςκαι μισό κεσεδάκι cottage cheese
½ πιάτο σπανάκι βραστό και 1 τσιπούρα ψητή 200γρ
200γρ βραστό κοτόπουλο με 3 βραστά καρότα και μισό πιάτο σαλάτα ρόκα με ½ κουταλιά ελαιόλαδο

Βράδυ

Επιλογές από:
1 ομελέτα με 5 ασπράδια αυγού και ½ κεσεδάκι cottage cheese
1 γιαούρτι 2% και μια φρυγανιά ολικής αλέσεως
1 πιάτο λαχανόσουπαα

Giannistzn
10-04-11, 23:02
Οταν λες επιλογες απο, εννοεις οτι τρως 1 απο αυτα μονο? Επισης, ανεφερε την ηλικια σου, κιλα / υψος.

Georgesee
10-04-11, 23:05
Οταν λες επιλογες απο, εννοεις οτι τρως 1 απο αυτα μονο? Επισης, ανεφερε την ηλικια σου, κιλα / υψος.


Ναι τρωο ενα απο αυτα 66κιλα υψος1.76 15 χρωνον

ionos1
11-04-11, 14:28
Ναι τρωο ενα απο αυτα 66κιλα υψος1.76 15 χρωνον

λολ!!! τι λίπος θελεις να κάψεις στα 66κιλα με 1.76?? 15 χρονών είσαι ακόμα τρώγε κανονικά και δούλεψε σκληρά! ... γνώμη μου βάλε 2 γεύματα ακόμα στη διατροφή σου και ασε το κάψιμο ... κάτσε να χαρείς τη ζωής σου ! (χωρις να σημαινει αυτό σαβούριαζε)

Georgesee
11-04-11, 15:00
[QUOTE=ionos1;356081]λολ!!! τι λίπος θελεις να κάψεις στα 66κιλα με 1.76?? 15 χρονών είσαι ακόμα τρώγε κανονικά και δούλεψε σκληρά! ... γνώμη μου βάλε 2 γεύματα ακόμα στη διατροφή σου και ασε το κάψιμο ... κάτσε να χαρείς τη ζωής σου ! (χωρις να σημαινει αυτό σαβούριαζε)[/QUOTE

Palio eimouna perisotera kila,ta exasa vevea apla twra eiparxh xalarwsei swsth diatrofh dn akolou8w??? sry gia ta agglika alla xalase to shift

ionos1
11-04-11, 16:08
στη θέση σου θα έβαζα 1 μπωλ δημητριακα το απόγευμα με γαλα 2% και το πρωι μέχρι το μεσημερι 2 χούφτες αμύγδαλα

Georgesee
17-04-11, 16:23
Καλησπερα φορουμ θα θελα να κανω μια ερωτιση που με απασχολη τον τελευτεο καιρο...
Εγω θελω να παιτιχο τν γραμμοση βεβαια για τν πετυχω χρηαζομαι σκληρινση διοτι μετα απο απολια βαρουσ χαλαροσε το δερμα μου και η ερωτιση ειναι η εκσης ... εγω κανω λιγα κιλα στα μυχανιματα που εχει το ΓΥΜΝΑΣΤΥΡΙΟ (τρικεφαλα στυθος δυκεφαλα) περιπου 10 κιλα βεβαια μπορω να κανω ευκολα περισοτερα αλλα αφου θελω γραμμοση δν πρεπει να κανω λιγα κιλα πολλεσ επαναληπσης (αν ειπαρχη κανα προβλημα με τα λιπακια ?)

Polyneikos
17-04-11, 17:18
Θα πρεπει να κατσεις να διαβασεις το φόρουμ φίλε μου γιατι εχει χιλιοειπωθει το ζήτημα και φοβαμαι ότι δυσκολα θα παρεις πολλες απαντησεις.
Στο ερωτημα που θετεις σου απαντω:Αν κανεις υποθερμιδικη διαιτα (τρως λιγότερο από αυτα που καις κοινως) με ποιοτικες τροφες,ότι πρόγραμμα και να κανεις,θα γραμμωσεις.Ελπιζω να σε καλυψα.

edit: Βαστα λιγο με τα τόπικς που ανοίγεις γιατι εχεις 25 ποστς και 10 θεματα που εχεις ανοιξει,ήδη σου συγχωνευσα 4 τόπικς σχετικα με διατροφη-γραμμωση σε 1.