PDA

Επιστροφή στο Forum : η προοδος μου !



pizzass
19-03-11, 22:24
Γεια σας παιδες! νομιζω οτι ειναι καιρος να ανοιξω και γω το δικο μ τοπικ σ αυτη την ενοτητα :green: Λοιπον αρχικα να πω πως ειμαι 19 χρονων υψος 1.70 και κιλα 64. λιπομετρηση δν εχω κανει αλλα χωρις υπερβολες δν υπαρχει ιχνος πανω μ:green: κανω 3 χρονια βαρη καθως και πιο παλια κολυμπι,μπασκετ...τα κιλα μ σε βασικες ασκησεισ ειναι : παγκο ισιο 90χ8 φτανω κ 100χ4-5 στο τελευταιο σετ(χωρια η μπαρα)
αρσεις θανατου μοναχα 50+μπαραΧ8-10 (ξεκινησα να κανω τον τελευταιο μηνα)
σκουοτ 60+μπαρα(γελοιος:turtle:)

τωρα αλλες βασικες ασκησεις δν ξερω για να παραθεσω την αποδοση μ...οτιδηποτε θελετε να ρωτησετε και να παρατηρησετε ελευθερα:) ειμαι φυσικα σε φαση ογκου εχω ποσταρει διατροφη και σε καμια 10 μερες ξεκιναω το προγραμμα ογκου#3 του μρ.ιωαννης :toast: ευελπιστω προσεχως να ανεβασω και φοτο ανα μηνα!

Pavlos17
19-03-11, 22:26
καλη αρχη :thumbup: deadlift και squat επρεπε να σηκωνεις παραπανω απτον παγκο

pizzass
19-03-11, 22:34
ευχαριστω μαν!:toast:
εχει 1 μηνα π ξεκινησα και τις 2 ασκησεις γιαυτο ακομα ψαχνομαι λιγο..η αληθεια ειναι οτι νμζω πως με παιρνει γ παραπανω..δλδ τα σετ βγενουν σχετικα ευκολα..απλα θελω πρωτα να νιωσω σιγουρος για την τεχνικη μ και μετα να φορτωσω..μην σακατεψω καμια μεση;)

TheWorst
20-03-11, 01:38
Μπραβο.Συνεχισε ετσι 100 κιλα χ 5 επαναληψεις :bowdown:

pizzass
20-03-11, 01:53
:toast: thanks!

tasos2
20-03-11, 02:14
Στη φωτο εσυ εισαι? Τα κιλα που κανεις πολυ καλα!!!

pizzass
20-03-11, 02:23
oχι βεβαια ρε συ ο frank mc graath ειναι π διαφημιζει τα ανιμαλ ! ναι η αληθεια ειναι οτι ενω δυσκολευομαι να βαλω κιλα και να αυξησω πολυ τη μαζα μ απο κιλα γενικα τα παω καλα! αν εξαιρεσεις τα ποδια οπου ειμαι ακομα...noobas :turtle:

pizzass
05-04-11, 12:17
ξαναποσταρω στην προοδο μου για να γραψω την χθεσινη αποδοση μου..ξεκινησα το προγραμμα ογκου 3 του ιωαννη και μπορω να πω πως μου αρεσε αρκετα..τα κιλα πηγαν καπως ετσι με βαση το 15-8-3-6:

1.ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ 40-70-100-80 (μαζι και η μπαρα=10 κιλα)
2.ΠΕΚ ΝΤΕΚ 20-40-55-45
3.ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΛΙΝΗ (ο καθε αλτηρας) 6-13-16-11
4.ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ 40-55-75-60 (μαζι και η μπαρα=10 κιλα)
5.ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ (ο καθε αλτηρας) 6-13-16-11
6.ΠΟΥΛ ΟΒΕΡ 16-30-38-27

η προπονηση βγηκε σε περιπου μια ωρα και κατι δεδομενου οτι πρωτη φορα δοκιμαζω % και μετρημενα διαλειμματα και μ ειναι λιγο δυσκολο να προσαρμοστω ακομα!
πως σας φαινεται??

luckyseven
05-04-11, 14:17
Γεια σας παιδες! νομιζω οτι ειναι καιρος να ανοιξω και γω το δικο μ τοπικ σ αυτη την ενοτητα :green: Λοιπον αρχικα να πω πως ειμαι 19 χρονων υψος 1.70 και κιλα 64. λιπομετρηση δν εχω κανει αλλα χωρις υπερβολες δν υπαρχει ιχνος πανω μ:green: κανω 3 χρονια βαρη καθως και πιο παλια κολυμπι,μπασκετ...τα κιλα μ σε βασικες ασκησεισ ειναι : παγκο ισιο 90χ8 φτανω κ 100χ4-5 στο τελευταιο σετ(χωρια η μπαρα)
αρσεις θανατου μοναχα 50+μπαραΧ8-10 (ξεκινησα να κανω τον τελευταιο μηνα)
σκουοτ 60+μπαρα(γελοιος:turtle:)

τωρα αλλες βασικες ασκησεις δν ξερω για να παραθεσω την αποδοση μ...οτιδηποτε θελετε να ρωτησετε και να παρατηρησετε ελευθερα:) ειμαι φυσικα σε φαση ογκου εχω ποσταρει διατροφη και σε καμια 10 μερες ξεκιναω το προγραμμα ογκου#3 του μρ.ιωαννης :toast: ευελπιστω προσεχως να ανεβασω και φοτο ανα μηνα!

μου φαινεται παραξενο που κανεις 100 κιλα παγκο ενω αρσεις θανατου 50 κιλα και σκουτ 60 τελοσ παντων καλη συνεχεια.

pizzass
05-04-11, 14:29
το εχω ξαναπει μαν τις 2 αυτες ασκησεις δν τις εχω δουλεψει πολυ και δν φτανω 100% γτ τις φοβαμαι λογω μεσης ακομα..

ionos1
07-04-11, 19:07
Στη φωτο εσυ εισαι? Τα κιλα που κανεις πολυ καλα!!!

:bowdown::bowdown::bowdown:

pizzass
23-05-11, 22:38
λοιπον μετα απο σχεδον 2 μηνες στο προγραμμα ογκου #3 του ιωαννη ειπα να ποσταρω την προοδο μου. κιλα απο 63 εφτασα εως και 68 αλλα τις τελευταιες δυο εβδομαδες εχω κοψει ΤΕΛΕΙΩΣ το αλατι και την κρεατινη για να χασω ολα τα υγρα και να δω που ειμαι μυικα. παντα ομως με διατροφη ογκου. Κ σημερα ζυγιστηκα κ ημουν στα 65. δεδομενου του οτι δν λιπωνω γενικα και οσοι με βλεπουν λενε οτι πρεπει να ειμαι γυρω στο 6-7% σε λιπος θεωρω οτι απο 63-65 κιλα χωρις(οσο μπορει να πει κανεις) λιπος και νερα ειναι καλα σαν μυικα καθαρα(ασ πουμε) κερδη. ----υψος 1.70 και 19 ετων----
επισης θα ηθελα να παραθεσω και την προοδο μου στις βασικες ασκησεις.
πιεσεις παγκου ---> 80-90 μαξ. εδω επεσα λιγο λογω τραυματισμου στον τενοντα του ωμου.
σκουοτ ---> 100 . μεγαλη προοδος για μενα.
αρσεις θανατου ---> 75. παλι καλη προοδος κατα τη γνωμη μου (εκανα αντι για goodmornings αρσεις στο προγραμμα)
πως σας φαινεται? κανουμε δουλεια η χαρταετο πεταμε? :P επισης καμια συμβουλη για το επομενο προγραμμα μου? (ογκου φυσικα)

pizzass
24-05-11, 23:44
κανεις ωρε αδερφια? :P

Αντωνης
24-05-11, 23:53
κανεις ωρε αδερφια? :P

80 η' 90 κιλα σηκωνεις μαξ σε παγκο?:unsure:
10 κιλα σε παγκο ειναι διαφορα....

Οπως και να χει σε παγκο εισαι σχετικα καλα για τα κιλα σου και στα σκουωτ εισαι σε καλο δρομο..Τωρα στις αρσεις θες αρκετη δουλεια...

pizzass
25-05-11, 00:40
αναλογα στα ποσα θα με τσιμπησει ο τενοντας του ωμου και θα πρεπει να σταματησω τισ πιεσεις ! σε τρελα κεφια φτανω και τα 100. φοβαμαι να αυξησω στις αρσεις για να μη δημιουργησω κανα προβλημα μεση και μετα τρεχω και δν φτανω..:unsure:

terataki
25-05-11, 11:21
αναλογα στα ποσα θα με τσιμπησει ο τενοντας του ωμου και θα πρεπει να σταματησω τισ πιεσεις ! σε τρελα κεφια φτανω και τα 100. φοβαμαι να αυξησω στις αρσεις για να μη δημιουργησω κανα προβλημα μεση και μετα τρεχω και δν φτανω..:unsure:

δεν δημιουργεις προβλημα,σηκωνεις 100 κιλα παγκο και 70 κιλα αρσεις? ειναι πολυ γελοια τα κιλα στις αρσεις,θα πρεπε να σηκωνεις τουλαχιστον το 1.5χ βαρος απο αυτα που κανεις παγκο

arisfwtis
25-05-11, 11:26
βσκ τα κιλα δεν λενε τιποτα
βαλε φωτο να δουμε

χωρις να θελω να σε προσβαλω ετσι:thumbup:

pizzass
25-05-11, 13:44
το χω στα υποψιν και αν πανε ολα συμφωνα με το προγραμμα σε καμια 10 μερες θα ανεβασω φωτο και στο αναλογο τοπικ :thumbup:

pizzass
25-05-11, 13:45
τερατακι ολοι επειδη μ βλεπουν "ελαφρυ" μ λενε να μην το παρακανω με τις αρσεις και να με περιμενω να "ωριμασω" κ αλλο μυικα πριν ανεβασω κ αλλα κιλα..

terataki
25-05-11, 13:51
τερατακι ολοι επειδη μ βλεπουν "ελαφρυ" μ λενε να μην το παρακανω με τις αρσεις και να με περιμενω να "ωριμασω" κ αλλο μυικα πριν ανεβασω κ αλλα κιλα..

βλακιες :unsure: για τις πιεσεις στηθους δηλαδη που σηκωνεις σχεδον 2 φορες το βαρος σου δεν εισαι ελαφρης?

pizzass
25-05-11, 14:58
ε εκει δν εμπλεκεται η μεση π ειναι ευαισθητη περιοχη..

humanoid
25-05-11, 17:10
Γνωμη μου πρεπει να επικεντρωθεις σε αυτες τις 3 κ να ζητας
προοδο.
+στρατιωτικες,βυθισεις,μονοζυγο,κωπηλατικες..αυτες κανουν την δουλεια
Ζορισου κ στις αρσεις απλα μην πας failure στα σετ σου,αν δεις οτι υπαρχει περιπτωση να χαλασει η τεχνικη σου κ πας για ταρζανια στην τελευταια μην επιδιωξεις να την βγαλεις
Οπως κ στα σκουωτ το ιδιο.
Αν εχεις σωστη τεχνικη δεν νομιζω να παθεις ζημια.

pizzass
08-06-11, 00:14
ρε παιδια με τρωνε οι σκεψεις για τις αρσεις θανατου..σμρ εκανα 120 κιλα 5 επαναληψεις..η τεχνικη μ ειναι αυστηρη και αυτο μ το λενε και αλλα ατομα στο τζιμ. παρα ολα αυτα καποιοι οικογενειακοι φιλοι μ λενε να μην κανω καν αυτη την ασκηση τουλαχιστον οχι για καμποσα χρονια ακομη! οτι ακομα και αν εχω πολυ καλη τεχνικη μονο και μονο απο την πιεση π δεχεται η μεση υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μ βγαλει προβλημα στο εγγυς μελλον..καποια υπευθυνη τοποθετηση?? :unsure:

pizzass
08-06-11, 20:30
squot 150kg - 6 επαναληψεις:thumbup: στο smith παντα !

Αντωνης
08-06-11, 21:54
Ρε αδερφε πριν 15 μερες εκανες 100 κιλα σκουωτ και τωρα κανεις 150 και 6 επαναληψεις?Δηλαδη μεσα σε 15 μερες εφτασες να κανεις 2,3 φορες το βαρος σου ?

Γραψε κατι πιο πειστικο αν μη τι αλλο....Στο λεω γιατι εκτιθεσαι χωρις λογο...

pizzass
08-06-11, 22:03
xaxa για κοιτα λιγο καλυτερα εκει που λεω πως ΔΕΝ φορτωνα ενω μπορουσα γτ ηθελα να σιγουρευτω για την τεχνικη μου και ας λειπουν οι συμβουλες τυπου εξυπνακια. δλδ θεωρεις οτι προσπαθω να κερδισω εντυπωσεις και να εντυπωσιασω με κατι τετοιο? τι να πω αν εσυ εχεις μαθει οτι ετσι γινεται το μονο που μπορω να σου πω ειναι να σιγουρευεσαι αλλη φορα για αυτα π λες. δλδ αν βγαλω σε βιντεο οτι τα κανω αυτα τα κιλα θα βγεις εσυ στο φορουμ να πεις δεν ξερω τι μου γινεται και σε καθε ευκαιρια θελω να το παιζω μαγκας? τι να πω ξενερωσα πολυ γτ νμζα οτι ο καθενας εδω μεσα εχει μια δικια του ζωη και δν χρειαζεται να κατακρινει σε καθε ευκαιρια για να αναδειξει την ιδιοφυια του. και πανω απο ολα γτ τον τελευταιο καιρο το ειχα παει πολυ θερμα το θεμα του φορουμ και με ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ μπηκα σμρ καπακι μετα την προπονηση μου να γραψω για την αποδοση π ειχα γτ ειχα αναφερει στο παρελθον οτι ηταν προβλημα για μενα η συεγκεκριμενη ασκηση. αυτα

Αντωνης
08-06-11, 22:56
Πρωτον αυτο το ειπες για τις αρσεις και οχι για τα σκουωτ.Ισα ισα που απ οτι βλεπω ειχες γραψει


σκουοτ ---> 100 . μεγαλη προοδος για μενα.

Δευτερον το δεν φορτωνω ενω μπορω εχει μια αποκλιση 10 αντε 20 κιλων και οχι 50.Εξαλλου αν <<δεν φορτωνες>>δεν εχει λογικη να λες οτι εχεις φτασει να κανεις 2,3 φορες το βαρος σου σε σκουωτ,και μαλιστα και σε 6 επαναληψεις.

Τριτον,βιντεο δεν προκειται να σου ζητησω,αφενος γιατι και να το κανω ξερω πως δεν προκειται να βαλεις,και αφετερου γιατι δεν με ενδιαφερει.

Τεταρτον και τελευταιον,εγω σου ειπα απλα πως εκτιθεσαι με αυτα που γραφεις,με ολη την καλη διαθεση.Δεν καταλαβαινω γιατι το πηγες στο φιλοσοφικο και γραφεις για ζωες και για το τι εκανες σημερα.

Αυτα,καλη καρδια.

pizzass
08-06-11, 23:08
αν δεν εχεις τα κοτσια να το συνεχισεις μην το αρχιζεις καν. εγω βιντεο θα βαλω αν συμφωνησεις σε αυτο π σ ειπα. αυτα τα περι καλης διαθεσης αστα στην ακρη γτ μαλλον εσυ εκτιθεσαι με το να το παιζεις ευγενικος. αν ειχες καλη διαθεση δεν θα σχολιαζες ετσι.


εχει 1 μηνα π ξεκινησα και τις 2 ασκησεις γιαυτο ακομα ψαχνομαι λιγο..η αληθεια ειναι οτι νμζω πως με παιρνει γ παραπανω..δλδ τα σετ βγενουν σχετικα ευκολα..απλα θελω πρωτα να νιωσω σιγουρος για την τεχνικη μ και μετα να φορτωσω..μην σακατεψω καμια μεση

αντε ξεσκονισε λιγο τη μνημη σου και ασε το υφακι

t.s.t
08-06-11, 23:19
Ψυχραιμια συμφορουμιτες,μια παρεα ειμαστε δεν βλεπω λογο να χαλιεται κανενας:thumbup:φιλικα:)

Αντωνης
08-06-11, 23:20
Xμμ περασαν περιπου 3 μηνες απο τοτε που εγραψες αυτο+αλλον ενα που λες οτι ξεκινησες τις ασκησεις.Μεσα δηλαδη σε ενα διαστημα 4 μηνων εφτασες να κανεις στα σκουωτ 6 επαναληψεις με κιλα που φτανουν 2,3 φορες το bw σου.Και μαλιστα και ξεκινωντας να φορτωνεις τις τελευταιες 20 μερες.

Οκ μαγκα μου,οτι πεις.Αν δεν καταλαβαινεις απο μονος σου οτι δεν εχουν λογικη αυτα που λες,τοτε εμενα δεν μου πεφτει λογος.

Οσο για το υφακι αφου σε ενοχλει μην στεναχωριεσαι δεν προκειται να το ξαναδεις αφου δεν εχει νοημα να ξαναγραψω εδω,καθως οτι ειχα να πω το ειπα.

Adios