PDA

Επιστροφή στο Forum : Γλουτιαίοι



winny
13-03-07, 19:21
Γεια σας

εχω μια απορια και θα ηθελα να ακουσω αποψεις.
Κανω σκουωτ μεχρι τη μεση και οχι full μεχρι κατω.Ο λογος ειναι διοτι με αυτον τον τροπο δεν επιβαρυνονται τα γονατα (ετσι εχω διαβασει).
Σημερα καποιος στο gym μου ειπε οτι ειναι καλυτερα τα full μεχρι κατω.
Βαζει σαν κριτιριο οτι ετσι δεν επιβαρυνεις περισσοτερο το γονατο απο οτι οταν κανεις τα μισα. Ο τραυματισμος των full σκουτ ειναι ενας μυθος.Τραυματιζεσαι περισσοτερο στα μισα διοτι καθεσε σε αυτη τη θεση και δεν πας κατα κατω να χαλαρωσουν οι συνδεσμοι.
επισης αναφερει οτι εχεις καλυτερα μυικα αποτελεσματα απο τα μισα.
Εγω θα ελεγα οτι οτι καλυτερα μυικα αποτελεσματα θα εχεις στα μισα, καθως και τα βαθεια σκουωτ επηρεαζουν τους γλουτιαιους.
Τι λετε??

εχεις δει γλουτιαιους πραγματικα αναπτυγμενους σε μποντυ μπιλντερ? Εγω ειδα μπροστα μου και επαθα πλακα! Οσο must ειναι οι 4κεφαλοι αλλο τοσο ειναι και αυτοι

Playmobil
30-11-07, 04:46
εχεις δει γλουτιαιους πραγματικα αναπτυγμενους σε μποντυ μπιλντερ? Εγω ειδα μπροστα μου και επαθα πλακα! Οσο must ειναι οι 4κεφαλοι αλλο τοσο ειναι και αυτοι[/quote]

Παιδιά αυτό για μένα είναι ένας μύθος που ποτέ μου δεν κατάλαβα. Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως οi bodybuilders έχουνε πολύ μικρούς έως ανύπαρκτους πολλές φορές γλουτιαίους. Οπότε αυτό που λένε ότιι τους γυμνάζουνε το squot κλπ. ποτέ δεν το κατάλαβα...

billys15
30-11-07, 16:56
...οi bodybuilders έχουνε πολύ μικρούς έως ανύπαρκτους πολλές φορές γλουτιαίους...

:? :? Μαλλον κανεις λαθος.Πες μου ποιος σοβαρος bodybuilder που παει σε αγωνες δεν εχει καλους γλουτιαιους.Και δεν ειναι μονο οι pro,αλλα και πολλοι που το εχουν ως χομπυ το bb.

RUHL
30-11-07, 17:01
Eνα εχω να πω ββ και μικροι γλοτοι Rony Coleman η κολοσμαν αχαχαχ :P :green:

RUHL
30-11-07, 17:50
Γεια σας

εχω μια απορια και θα ηθελα να ακουσω αποψεις.
Κανω σκουωτ μεχρι τη μεση και οχι full μεχρι κατω.Ο λογος ειναι διοτι με αυτον τον τροπο δεν επιβαρυνονται τα γονατα (ετσι εχω διαβασει).
Σημερα καποιος στο gym μου ειπε οτι ειναι καλυτερα τα full μεχρι κατω.
Βαζει σαν κριτιριο οτι ετσι δεν επιβαρυνεις περισσοτερο το γονατο απο οτι οταν κανεις τα μισα. Ο τραυματισμος των full σκουτ ειναι ενας μυθος.Τραυματιζεσαι περισσοτερο στα μισα διοτι καθεσε σε αυτη τη θεση και δεν πας κατα κατω να χαλαρωσουν οι συνδεσμοι.
επισης αναφερει οτι εχεις καλυτερα μυικα αποτελεσματα απο τα μισα.
Εγω θα ελεγα οτι οτι καλυτερα μυικα αποτελεσματα θα εχεις στα μισα, καθως και τα βαθεια σκουωτ επηρεαζουν τους γλουτιαιους.
Τι λετε??

εχεις δει γλουτιαιους πραγματικα αναπτυγμενους σε μποντυ μπιλντερ? Εγω ειδα μπροστα μου και επαθα πλακα! Οσο must ειναι οι 4κεφαλοι αλλο τοσο ειναι και αυτοι

Παιδιά αυτό για μένα είναι ένας μύθος που ποτέ μου δεν κατάλαβα. Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως οi bodybuilders έχουνε πολύ μικρούς έως ανύπαρκτους πολλές φορές γλουτιαίους. Οπότε αυτό που λένε ότιι τους γυμνάζουνε το squot κλπ. ποτέ δεν το κατάλαβα...

Eπειδη τα θελει ο κ**ος σας :lol: :green:

http://www.youtube.com/watch?v=9NKFP3J_vW0&feature=related

anastasisk
01-12-07, 01:31
Αρε Ruhl,που πηγες το βρηκες.... :turtle:

billys15
01-12-07, 10:09
Παντως καταλαβα οτι πολυ ενδιαφερομαστε για τους γλουτους των ανδρων bodybuilders και δεν ειναι καλο... :oops: :P :D :D :D

KATERINI 144
01-12-07, 10:15
+1 :dooreek:

Playmobil
03-12-07, 00:02
Ρε συ Bill δεν έχεις άδικο αλλά μην ξεχνάς πως από τα πρώτα πράγματα που κοιτάνε και οι γυναίκες σε έναν άνδρα είναι ο ..... Πιο πολύ και από τα δικέφαλα, τρικέφαλα κλπ. Θα μου πεις τι σχέση έχει αυτό με το άθλημά μας, ναι οκ αλλά μην ξεχνάμε πως πέραν του ότι το γουστάρουμε θέλουμε να μας προσφέρει και μια καλή εικόνα. Επειδή μάλλον το κουράσαμε εδώ (αν θέλουμε να πούμε και τπτ. ακόμα ίσως να ναι καλύτερο να ανοίξουμε άλλο τόπικ) εγώ θα επιμείνω πως και στο παραπάνω video αποδεικνύεται για μια ακόμα φορά αυτό που πιστεύω, πως οι γλουτιαίοι ενός bodybuilder είναι αγύμναστοι ή πιο σωστά ανύπαρκτοι και αυτό μου κάνει εντύπωση. Λόγω γράμμωσης είναι λογικό να φένεται σαν μυς στο video αλλά και πάλι μυς με ελάχιστη μυική μάζα (αν το πω αλλιώς θα παρεξηγηθούμε κιόλας θέμα που πιάσαμε . :P )