PDA

Επιστροφή στο Forum : Kickboxing



anastasisk
05-12-07, 01:05
O λογος που ανοιξα αυτο το topic ειναι γιατι χρειαζομαι την βοηθεια σας σχετικα με το τι θα πρεπει να φαω μετα την προπονηση του kickboxing.Κανω προπονηση 2 φορες την εβδομαδα Δευτερα και Τεταρτη 9 με 11 το βραδυ.Να πω τα εξης βασικα στοιχεια.

1)Δεν τροω τιποτα 2 ωρες πριν την προπονηση.
2)Η προπονηση ειναι παρα πολυ εντονη σε σημειο εξαντλησης
3)Τα υγρα που χανω ειναι παρα πολλα.

Μια πρωτη μου σκεψη ηταν μολις τελειωνω την προπονηση να πινω ενα σκουπ πρωτεινη
και μετα απο καμια ωρα δηλαδη κατα τις 12 να τροω 2 γιαουρτια.

Thanks.....

gpol
05-12-07, 01:49
Υδατανθρακες δεν θα αναπληρωσεις ?

anastasisk
05-12-07, 02:32
Αυτο σκεφτομουνα ρε Γερασιμε,με ανυσηχει το γεγονος οτι ειναι πολυ αργα το βραδυ .Προτεινεις φανταζομαι,αν ειναι να τους αναπληρωσω να το κανω μαζι με την πρωτεινη αμεσως μετα την προπονηση?

gpol
05-12-07, 02:46
Σκεψου ποσο ανεβασμενος ειναι ο μεταβολισμος σου μετα την προπονηση, αν σε ανυσηχει το λιπος.

Αν δεν βαριεσαι, διαβασε αυτο το αρθρακι:

'ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
Πώς θα ανακτήσετε τις χαμένες σας δυνάμεις'

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1860

Gasturb
05-12-07, 04:43
Kαι μόνο από αυτό

2)Η προπονηση ειναι παρα πολυ εντονη σε σημειο εξαντλησης

δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί αυτό

με ανυσηχει το γεγονος οτι ειναι πολυ αργα το βραδυ

αναπλήρωση χρειάζεσαι οπωσδήποτε γιατί οι αποθήκες γλυκογόνου είναι τόσο χαμηλές που ο κίνδυνος μεταβολισμού υδατανθράκων σε λίπος είναι ελάχιστες.

Το παρακάτω

1)Δεν τροω τιποτα 2 ωρες πριν την προπονηση.
είναι λάθος θα πρότεινα ένα γεύμα πλούσιο σε υδατάνθρακες κ πριν ξεκινήσεις την προπόνηση κ μία μπάνάνα, treat kick boxing as bb!


Λόγω αυτού

3)Τα υγρα που χανω ειναι παρα πολλα.
Mην ξεχνάς το νάτριο από το μεταπροπονητικό

τσέκαρε κ αυτό

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1560

Gt

anastasisk
05-12-07, 13:31
Ok.... first of all thanks for the tip both of you..... :bowdown: .Για να συνοψυσω λιγο τα πραγματα χρειαζομαι τα εξης.

1)Μεταπροπονητικο ροφημα αλλα με τους μισους υδατανθρακες....αμεσως μετα την προπονηση
2)Μια ωρα μετα,δηλαδη στις 12 γευμα με πρωτεινη και συνθετους υδατανθρακες(λαχανικα).

Αm I wrong....... :???:

Sourlas
05-12-07, 16:51
Εκανα προπονηση kickbox με πρωταθλητές και παιδια που είχαν παγκόσμιες διακρίσεις.
Εξαντλητικές δεν ήταν. Μετα κάναμε και βάρη.
Αν το έκανα και τώρα θα ακολουθούσα την συνταγή ΒΒ. PWO ρόφημα και ένα καλό γεύμα με πρωτείνη και λαχανικά μετά την προπόνηση (αν αυτή γινόταν αργά το βράδυ). Και φυσικά κατα τη διάρκεία της μέρας καλή υδατανθράκωση.

anastasisk
05-12-07, 18:25
Τhanks Sourla........
Οσο αφορα το εξαντλητικες που ειπα,μπορει να μου φαινονται εμενα γιατι ειναι και η αρχη και δεν εχω ξανακανει τετοιο ειδος προπονησης.Η πορεια θα δειξει...... :chinese:

nasos
12-05-08, 21:29
με το κικμποξ δεν πιστευω να χρειαζεται καποιος πρωτεινη κ λοιπα βασει των προγραμματων που ακολουθουν οι σχολες.
ναι οκ,σπαταλας καποιες θερμιδες αλλα θα χρειαστεις βοηθεια μονο αν κανεις σπαρινγκ με τον ζαμπιδη.
κατα τα αλλα περα απο χορευτικες φιγουρες κ λυσιμο των μυων-σβελταδα κ αυτοπεποιθηση το μουι ται δεν προσφερει κατι παραπανω.

psycho_steve
18-01-10, 01:09
καλα καλα!!!:rolf:

Luffy
25-01-10, 08:42
Παιδια ειμαι σε περιοδο ογκου και κανω 3 φορες την εβδομαδα βαρη και 3 Kick box αμα θα ηθελα να κανω 6 φορες την εβδομαδα βαρη και 3 Kick box ( Δηλαδη τις μερες που κανω Κιck box να παω 4-5 ωρες πιο νωρις για ) θα ηταν υπερβολικο για τον οργανισμο μου?????

KINK
25-01-10, 17:38
λιγο δυσκολο να παρεις ογκο.. το ειχα προσπαθησει παλαιοτερα. πολυ φαι...

gj
25-01-10, 18:21
Παιδια ειμαι σε περιοδο ογκου και κανω 3 φορες την εβδομαδα βαρη και 3 Kick box αμα θα ηθελα να κανω 6 φορες την εβδομαδα βαρη και 3 Kick box ( Δηλαδη τις μερες που κανω Κιck box να παω 4-5 ωρες πιο νωρις για ) θα ηταν υπερβολικο για τον οργανισμο μου?????
1ον. Καλο θα ηταν να μην το κανεις... Δεν θα μπορεις να αποδοσεις και με την παροδο του καιρου αντι να ανεβενεις θα πεφτεις σε επιδοσεις.
2ον.Για να καταφερεις ογκο μαζι με κικ μποξ θες ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΑΙ. Καποτε μου χε πει καποιος οτι στην προπονηση του κικ μποξ καις πανω κατω 1000 θερμιδες. Θες παρα πολυ φαι να το αναπληρωσεις. Παντως με αρκετα σωστη διατροφη θα μπορεις να κερδισεις παρα πολλα καθώς δεν θα βαζεις λίπος ;)

Jud0ka
25-01-10, 19:20
δεν νμζ οτι θα κανεις καλο στο σωμα σ...απο καποια στιγμη και μετα δεν γυμναζεις τπτ...ασε π μπορει να προκαλεσεις και κανενα τραυματισμο και το λιγοτερ να βγεις out για λιγο καιρο...

Luffy
25-01-10, 19:46
συνηθως τρωω 6 γευματα την ημερα

Jud0ka
25-01-10, 19:52
συνηθως τρωω 6 γευματα την ημερα

με τοση γυμναστικη φιλε μ για να κανεις ογκο εγω θα σ προτεινα 8γευματα!!!

Luffy
25-01-10, 20:03
aπλα θελω να βαλω αυτα τα κιλα και μετα γραμμωση εχω καποια γραμμωση βεβαια.. τελος παντων να παω καλυτερα 3 μερες Κικ βοχ και 3 γυμναστηριο καλυτερα λες???

Jud0ka
25-01-10, 20:06
ναι καντο ετσι...αν και θα νιωθεις πολυ κουραση επειδη το εκανα και εγω αυτο...judo+gym αλλα τοτε δεν ειχα οτι εχω σημερα=]
εχεις σκεφτει να παρεις καποιο συμπληρωμα να σε βοηθησει?φυσικα με καλη διατροφη!γτ αλλιως θα πεσεις κατω...

drago
25-01-10, 20:11
Παιδια ειμαι σε περιοδο ογκου και κανω 3 φορες την εβδομαδα βαρη και 3 Kick box αμα θα ηθελα να κανω 6 φορες την εβδομαδα βαρη και 3 Kick box ( Δηλαδη τις μερες που κανω Κιck box να παω 4-5 ωρες πιο νωρις για ) θα ηταν υπερβολικο για τον οργανισμο μου?????

κοιταξε αν θες την εναλλακτικη με προγραμματα δυναμης και εκρηξης, μπορει να σε βοηθησουν περισσοτερο.

αλλα σιγουρα οχι την ιδια μερα.

Luffy
25-01-10, 20:11
Σπανια να φαω απο εξω τα φαγητα που διαβαζω εδω μεσα τρωω σαλατες με τονο και τυρι cottage 2% αν θυμαμαι καλα ρυζι μακαρονια δημητριακα ολικης αλεσεως με καρυδια κανα φρουτο.. αυτα εχω διαβασει.. εχω κοψει τα γλυκα και τους γυρους αντε να φαω μια φορα τη βδομαδα να ειμαι εξω και δεν εχω τι να φαω .... επερνα 1 μηνα πρωτεινη .. δεν θελω να παρω κρεατινες κτλ.

Jud0ka
25-01-10, 20:22
Σπανια να φαω απο εξω τα φαγητα που διαβαζω εδω μεσα τρωω σαλατες με τονο και τυρι cottage 2% αν θυμαμαι καλα ρυζι μακαρονια δημητριακα ολικης αλεσεως με καρυδια κανα φρουτο.. αυτα εχω διαβασει.. εχω κοψει τα γλυκα και τους γυρους αντε να φαω μια φορα τη βδομαδα να ειμαι εξω και δεν εχω τι να φαω .... επερνα 1 μηνα πρωτεινη .. δεν θελω να παρω κρεατινες κτλ.

η κρεατινη κατακτρατηση κανει και πρηξηματα στην προπονηση!πρωτεινη παρε+ αμινοξεα και με καλη διατροφη θα εχεις το αποτελεσμα π θες!παρε σολωμο+κανα κοτοπουλακι στηθος παντα!οταν βγενεις εξω και δεν μπορεις και θες να φας προτιμησε να φας ενα σαντουιτς πες τ να μην το ψησει με βουτυρο αλλα με νερο!και βαλε γαλοπουλα,κοτοπουλο αλεμενο,μαρουλι και ισως και αυγο αν θες..και κεσταπ θα προτεινα γτ δεν κατεβενει...!αλλα αν ειναι να κανεις διατροφη κομμενα τα εξω!το ταπερακι της μαμας xD:clap:

NASSER
25-01-10, 23:35
Παιδια ειμαι σε περιοδο ογκου και κανω 3 φορες την εβδομαδα βαρη και 3 Kick box αμα θα ηθελα να κανω 6 φορες την εβδομαδα βαρη και 3 Kick box ( Δηλαδη τις μερες που κανω Κιck box να παω 4-5 ωρες πιο νωρις για ) θα ηταν υπερβολικο για τον οργανισμο μου?????


Αμα τρως σωστα και προπονεισαι σωστα δεν εχεις να φοβιθεις τιποτα. Οτι βαζεις θα ειναι μονο υπερ σου!
Για μενα ισως ειναι ο καλυτερος συνδιασμος.

zarras
26-01-10, 00:01
Για μενα ισως ειναι ο καλυτερος συνδιασμος.


Το τελευταιο χρονο εκανα παραλληλα και κιckboxing, και μου εφευγε ο πατος με σχεδον 3 ωρες προπονηση σε φουλ ενταση, αλλά το αποτελεσμα ητανε εκπληκτικο. Εδω θα ανοιξω μια παρενθεση και θα πω οτι ποτέ μα ποτέ μα ποτέ δεν εχω δει τετοια τρομερη βελτιωση σε οτι αφορα την μυοδικοτητα και τη φλεβικοτητα αλλά και το "ανοιγμα" ολου του σωματος (και βεβαιως απιστευτη βελτιωση αντοχης) oπως εγινε με το συνδυασμο του kickboxing σε ιδιαιτερα το τονιζω, ιδιαιτερα μικρο διαστημα.....

Oτι καλυτερο μπορεις να κανεις, GO FOR IT

υγ. αμα πας για μεικτες προπονησεις bb\κb στο μεσοδιαστημα, πιες οπωσδηποτε κατι της προκοπης αλλιως θα ψοφησεις (υλεκτρολυτες, υδατανθρακες, αμινοπρωτεινες σαν βασικα αλλα μπορεις να προσθεσεις και αλλα ;) )
υγ2. γνωμη μου πηγαινε πρωτα για bb και μετα κb, ωστε να εξαντλήσεις τον οργανισμο σου απο γλυκογονο που ειναι ανωτερη πηγη ενεργειας και μετα κb που θα καψεις πιο ευκολα λιπος λογω του οτι το γλυκογονο θα εχει παει περιπατο και η αεροβικη φυση του κb θα βοηθησει τα μαλα να διωξεις νερα-λιπος

Luffy
26-01-10, 00:23
οκ παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις

swim28
05-02-10, 20:15
Εχεις πολυ μεγαλο δικιο! Κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα!
Σε ολα σχεδον τα γυμναστηρια Βαζουν πολυ αργα το kickboxing!!! Ελεος δηλαδη!!!

Πριν την προπονηση ειναι αδυνατον να φας, η προπονηση ειναι εντονη και πρεπει να εχεις αδειο στομαχι!

Κι εγω παντα ετρωγα κανονικο γευμα μετα, πραγμα που ηταν εντελως λαθος... δεν ηξερα βλεπεις τοτε, ετρωγα πχ μια μακαροναδα κ μετα απο καμια ωρα πηγαινα για υπνο...

Το χειροτερο ομως κατα τη γνωμη μου ειναι που προγραμματιζουν προπονηση kickboxing διαρκειας 1 ωρας... το θεωρω ελλειπη προπονηση, της πλακας. Το κανουν στα γυμναστηρια και καλα για να πουν οτι εχουν και kickboxing αμα λαχει....

Giannhs.
28-02-10, 13:01
Εχεις πολυ μεγαλο δικιο! Κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα!
Σε ολα σχεδον τα γυμναστηρια Βαζουν πολυ αργα το kickboxing!!! Ελεος δηλαδη!!!

Πριν την προπονηση ειναι αδυνατον να φας, η προπονηση ειναι εντονη και πρεπει να εχεις αδειο στομαχι!

Κι εγω παντα ετρωγα κανονικο γευμα μετα, πραγμα που ηταν εντελως λαθος... δεν ηξερα βλεπεις τοτε, ετρωγα πχ μια μακαροναδα κ μετα απο καμια ωρα πηγαινα για υπνο...

Το χειροτερο ομως κατα τη γνωμη μου ειναι που προγραμματιζουν προπονηση kickboxing διαρκειας 1 ωρας... το θεωρω ελλειπη προπονηση, της πλακας. Το κανουν στα γυμναστηρια και καλα για να πουν οτι εχουν και kickboxing αμα λαχει....
και δηλαδη τη συστηνεις να τρωμε μετα την προπονηση?

alex2007
12-03-10, 16:55
Ο Μιχάλης Ζαμπίδης (IRON MIKE ZAMBIDIS) όπως και οι περισσότεροι επαγγελματίες kickboxers τρώνε μετά την προπόνηση μπανάνα
και EAS MUSCLE ARMOR , και μετά απο καμια ώρα γεύμα κανονικό με πολύ πρωτείνη.

Haris Pilton
12-03-10, 16:58
Τα επτασφράγιστα μυστικά, διερευσαν !

paulakos
10-04-10, 16:32
Τα επτασφράγιστα μυστικά, διερευσαν !

λολ που λενε και οι βαρβαροι....:green:

pureblood
09-06-10, 21:05
καλησπέρα
ασχολούμε 1 χρόνο με το kickboxing το πρόβλημα μου είναι ότι κουράζομαι εύκολα με απότελεσμα να μην εχω ούτε δύναμη να ρίξω.!κάνω γυμναστίκη και τα σχετίκα,αναρωτιέμαι λοιπόν αν υπάρχει κάτι να μου δώσει δύναμη και κυρίως αντοχή θα ηθελα ομως αν υπάρχει κάτι να μην με βαρύνει.:thumbup:α και δεν με ενδιαφέρει η γράμωση.

Pain
09-06-10, 21:13
γυρη, βασιλικος πολτος

Υ/Γ ασχολουμαι και εγω με το κικ, σε ποια σχολη πας?

mik
09-06-10, 22:38
για βασιλικο πολτο εχω ακουσει και εγω,αλλα ποιες ωρες της ημερας να το περνουμε?

mik
09-06-10, 22:38
και σε τι δοσολογια??(εχω ακουσει με την ακρη μιας οδοντογλυφιδας,δεν θελει πολυ,ισχυει??)

Devil
10-06-10, 02:12
καλησπέρα
ασχολούμε 1 χρόνο με το kickboxing το πρόβλημα μου είναι ότι κουράζομαι εύκολα με απότελεσμα να μην εχω ούτε δύναμη να ρίξω.!κάνω γυμναστίκη και τα σχετίκα,αναρωτιέμαι λοιπόν αν υπάρχει κάτι να μου δώσει δύναμη και κυρίως αντοχή θα ηθελα ομως αν υπάρχει κάτι να μην με βαρύνει.:thumbup:α και δεν με ενδιαφέρει η γράμωση.

pureblood απο διατροφη πως πας? μπορεις να την γραψεις?

paulakos
10-06-10, 03:45
Καλησπερα φιλε μου,καθαροαιμε.Καταρχας θα κοιταξεις την διατροφη σου και αν τρως αρκετους υδατανθρακες κατα την διαρκεια της μερας!Ποσο χρονων εισαι?Κιλα?Υψος?
Να πας να κανεις εξετασεις αιματος να δεις τι παιζει,απο κει θα καταλαβεις πολλα.Μπορεις να κανεις και ενα τεστ κοπωσεως αν οταν κουραζεσαι πονας στο στηθος.Μετα θα προσεξεις τους παλμους σου στην ρποπονηση γιατι απο φυσικη κατασταση μπορει να εισαι πολυ χαμηλα μιας και στο κικ δεν κανετε τρεξιμο αντοχης.Κατι απο αυτα ειναι,ή δεν τρως σωστα ή η καρδια σου ειναι αδυναμη.

pureblood
10-06-10, 14:15
ευχαριστω για τις απαντησεις λοιπον. απο διατροφη δεν κανω το ιδιαιατερο κανονικα με λιγο περισοτερο κρεας και συνηθως τροω δυο τρεις φορες την βδομαδα Pizza και κανα σουβλακι:green:ηληκια στα 22 1.80 70kg απο εξετασεις αιματος εχω κανει ολα comple:thumbup:paulakos αυτο που ειπες ισχυει οταν κουραζομαι πολυ πανω στο ring εχω κατι σαν πονο στο στηθος...

paulakos
10-06-10, 16:06
Πρωτα απο ολα κανε μια διατροφη με 6 γευματα,ειναι το αλφα και το ωμεγα σε εναν αθλητη,θα εχεις παντα ενεργεια για προπονηση και δεν θα νιωθεις κουρασμενος θα εισαι αλλος ανθρωπος.Κατι πιτσες και σουβλακια τι να σου πω τωρα?Απλα κοφτα....
Εισαι και πολυ λιγα κιλα για το υψος σου,κοιταξε το...
Σαββατα μπορεις να πηγαινεις να κανεις λιγο τρεξιμο για αντοχη,ελπιζω να μην καπνιζεις.
Πανω στο σπαρινγκ να εισαι χαλαρος να αναπνεεις και να μην σφιγγεσαι ετσι θα κουραζεσαι λιγοτερο.Ριξε μια ματια στα αρθρα με τις διατροφες και κανε μια δικη σου,καλη αρχη....

pureblood
10-06-10, 20:48
δεν καπνιζω ευτυχως:shock:
θα κοιταξω τις διατροφες που μου ειπες,ειδα δυο διατροφη ογκου διατροφη γραμμωσης,εγω μαλλον θα παρω την δευτερη....?
επισης δεν εχω δει κανεναν να μο προτεινει καποιο βοηθημα για περισοτερη αντοχη,και δυναμη δεν υπαρχει?

pureblood
10-06-10, 20:48
γυρη, βασιλικος πολτος

Υ/Γ ασχολουμαι και εγω με το κικ, σε ποια σχολη πας?

Στους μαχητες:green:

paulakos
10-06-10, 21:06
δεν καπνιζω ευτυχως:shock:
θα κοιταξω τις διατροφες που μου ειπες,ειδα δυο διατροφη ογκου διατροφη γραμμωσης,εγω μαλλον θα παρω την δευτερη....?
επισης δεν εχω δει κανεναν να μο προτεινει καποιο βοηθημα για περισοτερη αντοχη,και δυναμη δεν υπαρχει?

Οχι βεβαια,θα κανεις διατροφη ογκου!Μετα την προπονηση μπορεις να πινεις καθαρη πρωτεινη με νερο!
Βοηθημα για περισσοτερη αντοχη ειναι να κανεις τρεξιμο....
και για περισσοτερη δυναμη ειναι να τρως ολο το φαι σου...
Κανε αυτα και θα τα πας περιφημα!!!!!!!!!

pureblood
10-06-10, 23:36
Οχι βεβαια,θα κανεις διατροφη ογκου!Μετα την προπονηση μπορεις να πινεις καθαρη πρωτεινη με νερο!
Βοηθημα για περισσοτερη αντοχη ειναι να κανεις τρεξιμο....
και για περισσοτερη δυναμη ειναι να τρως ολο το φαι σου...
Κανε αυτα και θα τα πας περιφημα!!!!!!!!!

με την πρωτεινη ογκου θα αποχτησω παραπανω μυικη μαζα που δεν θελω,γτ δεν πρεπει...λογω κατηγοριας που παιζω,σωστα αυτο δεν γινετε?

paulakos
11-06-10, 03:07
με την πρωτεινη ογκου θα αποχτησω παραπανω μυικη μαζα που δεν θελω,γτ δεν πρεπει...λογω κατηγοριας που παιζω,σωστα αυτο δεν γινετε?

Μα κακο ειναι να παρεις λιπος και να ανεβεις κατηγορια,αν παρεις μυικη μαζα θα ειναι οτι το καλυτερο και ας χρειαστει να ανεβεις κατηγορια,εισαι 22 χρωνων και το σωμα σου θα αλλαζει ετσι και αλλιως,απλα αν κανεις διατροφη και τρως σωστα δεν θα παρεις τοσο πολυ λιπος αλλα μυς.Και μην ξεχνας πως για το υψος σου εχεις πολυ λιγα κιλα,πρεπει να ανεβεις καμια δεκαρια.Παντως καλυτερα καθαρη πρωτεινη!!!

pureblood
11-06-10, 15:36
Μα κακο ειναι να παρεις λιπος και να ανεβεις κατηγορια,αν παρεις μυικη μαζα θα ειναι οτι το καλυτερο και ας χρειαστει να ανεβεις κατηγορια,εισαι 22 χρωνων και το σωμα σου θα αλλαζει ετσι και αλλιως,απλα αν κανεις διατροφη και τρως σωστα δεν θα παρεις τοσο πολυ λιπος αλλα μυς.Και μην ξεχνας πως για το υψος σου εχεις πολυ λιγα κιλα,πρεπει να ανεβεις καμια δεκαρια.Παντως καλυτερα καθαρη πρωτεινη!!!

οκ ξεκινησα είδη με μια διατροφη....θα δω πως θα παει με τα κιλα,και θα σου πω σε λιγο καιρο:thumbup:επισης κανεις δεν ξερει να μου προτεινει κατι για παραπανω δυναμη και αντοχη στην προπονηση:(???

Pain
13-06-10, 21:20
για βασιλικο πολτο εχω ακουσει και εγω,αλλα ποιες ωρες της ημερας να το περνουμε?

οποτε νιωθεις κουρασμενος, εχει ενα πολυ μικρο κουταλακι μεσα. με την ακρη του κουταλιου, το βαζεις κατω απο τη γλωσσα και διαλυεται με το σαλιο

Pain
15-06-10, 11:49
Στους μαχητες:green:

σε ποια περιοχη ειναι?

dionisos
04-10-10, 00:18
Μεγάλη νίκη του Μιχάλη Ζαμπίδη απέναντι σε ένα τρομερό αντίπαλο World class level εν ονόματι Chahid Oulad the Pitbull...

ku1kpqSMFPM&feature=player_embedded#!

Αν δεν είχε καμπανάκι 4 θα έπαιρναν τον... Pitbull!!!

mozakar
04-10-10, 10:53
ο βασιλικος πολτος παχαίνει ;

paulakos
05-10-10, 22:16
Να ζει κανεις η να μην ζει?

Nive
06-10-10, 19:29
Στους fighters πας...? Δυνατή σχολή.
Εγώ φιλαράκι κάνω 2 χρόνια k/b και πριν έκανα πανκράτιο.Όταν δεν τρως καλά λογικό είναι στα μέσα της προπόνησης να έχεις κάψει όλη την ενέργεια και να μείνεις από δυνάμεις.
Φτιάξε την διατροφή σου...βάλε υδατάνθρακες και φρούτα.Ο βασιλικός πολτός είναι μπόμπα αλλά σε ρίχνει απότομα μετά...:unsure:
Όσες φορές δεν είχα κάνει σωστή διατροφή όλη την ημέρα ή είχα φάει κακές πηγές ενέργειας (γλυκα) στα μέσα ένιωθα εξουθενωμένος και στο σπάρινκ ήμουν απλά σάκος.....:P
(Εγώ κάνω στο no limits στον Άγιο Ιερόθεο)

....

Giwrgos15
28-10-10, 21:54
Είμαι 15 χρονών και κάνω kickboxing αρκετά χρόνια. Άμα κάνω βάρη και δημιουργήσω όγκο, θα χάσω την ταχύτητα και την εκρηχτηκοτητα στα χτυπήματα μου? Ξέρω ότι η προπόνηση με βάρη είναι ωφέλιμη αλλά τι θα πρέπει να κάνω για να μην έχω απώλεια ταχύτητας?

Devil
28-10-10, 21:57
Είμαι 15 χρονών και κάνω kickboxing αρκετά χρόνια. Άμα κάνω βάρη και δημιουργήσω όγκο, θα χάσω την ταχύτητα και την εκρηχτηκοτητα στα χτυπήματα μου? Ξέρω ότι η προπόνηση με βάρη είναι ωφέλιμη αλλά τι θα πρέπει να κάνω για να μην έχω απώλεια ταχύτητας?

http://www.defrancostraining.com/articles/38-articles/60-westside-for-skinny-bastards-part1.html

διαβασε αυτο αναφαιρετε σε αθλητες

giannis64
05-11-10, 14:18
ανεβάζω αυτό το βιογραφικό, γιαυτους που ασχολούνται με το kick boxing.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=18017&stc=1&d=1288955876

ΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΣΥΜΕΩΝ ΖΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

Γεννήθηκα στο Ζυγο Καβαλας το 1948,παντρεμενος με την Μαρια Αποστολιδη το 1972 Απο
κτησαμε τρια κοριτσια την Ειρηνη την Χριστινα και την Δημητρα.
Σημερα 25-1-2007που γραφω,εχω και τρια εγγονακια την Ελισαβετ,την Δεσπινα,και τον
τζουνιορ Συμεων. Επαγγελμα μου δασκαλος πολεμικων τεχνων επι 43 ολο
κληρα χρονια ανελλιπως.
Γονος πολυτεκνης οικογενειας τρια αγορια και τρια κοριτσια,εως τα 14 μου τα περασα στο
χωριο μου Ζυγος.
Στην ηλικια των 14 αρων ετων μεταβαινω στην Αθηνα και μενω στο σπιτι του μεγαλου μου αδερφου Βασιλη.
Το 1962 Εγραφωμαι στον Εθνικο συλλογο της παλης με τους τοτε προπονιτας τον κυριο Πε
τμεζα και τους αδελφους Αρκουδεα.
Το 1963 φευγει ο αδελφος μου οικογενιακα στην Αμερικη,και το 1966 εγω γυριζω στο χωριο μου για την
στρατιωτικη μου θητεια.
Αφου εκπληρώνω τις στρατιωτικές μου υποχρέωσης μετα 10 μερες ταξιδευω στην Αμερικη
και απο την πρωτη μερα παρακολουθω μαθηματα καρατε OKINAWA
στην σχολη του αδερφου μου στο Τρο’υ Αλμπανυ της Νεας Υορκης.
Το1969 ο αδελφος μου επιστρέφει στην Ελλαδα και ανοίγει την πρωτη σχολη λιοσιον 37.
Κρατω την σχολη του αδερφου μου στην Αμερικη και στα μεσα του
1971
επιστρεφω στην Αθηνα και συνεργαζομαι με τον αδερφο μου Βασιλη,και στο τελος του
1971
ανοιγω την πρωτη μου σχολη καρατε στην Φορμιονος41 στο Παγκρατι.
Το 1972 αποστρατευεται ο εκπαιδευτής της αστυνομίας Αθανάσιος καπαφαης και
αναλαμβανω να εκπαιδεύω την ασφάλεια υψηλων προσώπων. Μου γινεται προταση
απο το υπουργείο δημοσιας ταξεως να αναλαβω την κενη θεση του εκπαιδευτή αλλα δεν την
δεχομαι και επιστρεφω στην καβαλα το 1973
Απο τον Μάιο του 1973 μεχρι και το2008 ειχα την σχολη μου στην καβαλα. Μετα απο
καρδιακο επεισόδιο σταμάτησα την διδασκαλια λογο υγειας ,αλλα παραμενω ενεργος στο
χωρο των πολεμικων τεχνων ως πρόεδρος τεχνικης πειθαρχικής και εξεταστικης επιτροπης
της Π.Ο.Κ(Παννεληνια ομοσπονδια ΚINGΒOXIN),και πρόεδρος τηςWAKOEλλας26χρονια (μεχρι σημερα).Στην Καβαλα ξεκίνησα την πρωτη μου σχολη στην φιλελλήνων 1 στο παλιο ταχυδρομείο καιμετα 1μιση χρονομετακομισα στη Δαγκλή12 απεναντι απο το εργατικο κεντρο για 10 ολοκληρα χρονια 7χρονια στεγαστικα πανω απο την ντισκοτεκ Σηριο και7χρονια στο καρναγιο και τελος 10 χρονια στη Φιλίππου και Μητροπολεως1
πανω απο των Καραγιάννη εως και σημερα με δασκαλο πλεων τον ΠουρουτζογλουΔημήτριο.
Το1977
δημιούργησα τον Π.Ο.Κ(πυγμαχικος ομιλος Καβαλας),και λογο οτι το αθλημα που διδασκα
δεν ηταν αναγνωρισμενο,οι μαθητες μου συμμετείχαν σε αγωνες πυγμαχιας με των συλλογο
της καλαμαριας Θεσσαλονικης με παρα πολλές διακρίσεις και κατακτησεις
πρωταθληματων,(Αραπαντζης,Χαντζηιωαννιδης,Σταματιαδης,Βο΄ι΄δου,Παπαντωνιου,Σαλιδη
ς,Κυταριδης,Τσιομπανιδης,Χατζηστεργιου,Χατζησαβας και παρα πολύ αλλοι)στα 35 χρονια λειτουργιάς της σχολης μαθητευσαν περιπου23.000 μαθητες.
Το 1977 συνέβησαν 2 μεγαλα περιστατικα που ανεβασαν το αθλημα την Καβαλα την Ελλάδα αλλα και εμενα
προσωπικά Παγκοσμίως.
1ον η αναβιωση του Παγκρατιου αθληματος ανατροπη του Παγκοσμιου στατους (οτι το
καρατε προερχεται απο την Κινα η την Ιαπωνία)ενω εγω υποστήριζα τον αντιθετο οτι
προερχεται απο την αρχαια Ελλάδα.
2ον φορεσα γαντια πυγμαχίας στου αθλητες της σχολης μου και αντι τα χτυπήματα να
ειναι εικονικα να ειναι πραγματικα χτυπήματα στο κεφαλι το σωμα φορώντας καλαμιδες να
καλύπτουν κουντουπιε και καλαμι. Ετσι δημιουργήθηκε το KICK BOXING αναβιωτης και
πατερας του παγκρατιου αθληματος στον κοσμο και κατοχυρωμένος καταστατικα εφόρου
ζωης,ο πρωτος στην Ελλάδα που εφερα το KICK BOXING στην Ελλάδα το οποιο και εκπροσωπώ 30 χρονια σε Ευρώπη και σε ολο των κοσμο σαν εκπρόσωπος της WAKO (παγκοσμιας ομοσπονδιας)της οποιας ειμαι και ιδρυτικό μελοςμεσα στις επτα πρωτες
χωρες και σήμερα απαρτιζεται απο 108χωρες.
Επίσης επίσημα η ανεπίσημα ήμουν εκπαιδευτής της αστυνομίας Καβάλας για 27 χρονια.επι
δειξεις στην σχολη αστυνομιας Ξανθηςκαι στο στρατο,σεμιναρια σε
σχολεια,γυμνασια,λυκεια,Τ.Ε.Ι .
Συνεργάστηκα με όλους τους φορείς απο τους νομους
Kαβαλας,Ξανθης,Θεσσαλονικης,Γιαννιτσον,Βολου,και αλλον πολλών πόλεων της χώρας
μας. Ήμουν διοργανωτής ενός Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στην Καβάλα το 1992, τρει
ον Μεσογειακών στην Καβάλα και ενός στην Χαλκηδικη,ενος κυπέλου Ελλαδος,παρα
πολλών Πανελληνίων πρωταθλημάτων και διασυλλογικών αγώνων.
Η αγάπη μου για την πατριδα,τον αθλητισμο,τα νειατα,και το παθος μου για κοινωνική
προσφορα μου εδινε δύναμη και κουράγιο να εργαζομαι σκληρά να βγαζω αθλητες και
χρηματα με τα οποια κάλυπτα έξοδα αθλητών μου για να συμμετάσχουν σε πανευρωπαϊκές
και παγκόσμιες διοργανώσεις και να προβάλλεται η χωρά μας και ο Ελληνισμός.
Αυτήν την επιλογή έκανα σαν αναβιωτης και δασκαλος των μαχητικων τεχνων 43 ολοκληρα
χρονια και δεν μετανιωσα, επελεξα τον δρομο του αθλητισμου,εφτιαξα αθλητας με
χαρακτηρα και ηθος.
Αφιερωσα την ζωη μου στους αθλητας μου για να εχουν της ευκαιρίες και την τυχη που τους
αξιζε στον αθλητισμο,ο δρομος αυτος ειχε βασανα,θυσιες,μερες ολοκληρες μακρια απο το
σπιτι μου,στεναχωριες,χασιμο υπνου και χρημάτων.
Αν ήμουν στην αρχή της καριέρας μου και είχα την ευκαιρία να διαλέξω των δρόμο που θα
ακλουθούσα πάλη τον ίδιο δρόμο θα διάλεγα τον δύσκολο γιατί πάντα μια φωνή μέσα
μου,μου έλεγε Σίμο είσαι ο δάσκαλος ο αναβιωτης,εισαι η Ελλαδα,εισαι ο Ελληνισμός από
τα πανάρχαια χρόνια έως και σήμερα.

Pain
07-11-10, 21:18
πολυ ωραιο βιογραφικο και ιστορια. οφειλω ενα ευχαριστω για το ποστ σου :)


:thumbup:

Giwrgos15
08-11-10, 21:23
μετα την προπονηση τι πρεπει να τρωω?Και ποση ωρα πριν?

Στελιος
11-11-10, 21:44
μετα την προπονηση τι πρεπει να τρωω?Και ποση ωρα πριν?

οταν ειναι να κατεβεις σε αγωνες να φορτωνεις υδατανθρακες , οταν εχεις προπονησεις φαε κανονικα οτι τρως συνεχεια

paulakos
12-11-10, 02:07
οταν ειναι να κατεβεις σε αγωνες να φορτωνεις υδατανθρακες , οταν εχεις προπονησεις φαε κανονικα οτι τρως συνεχεια

:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

caldosirena
15-11-10, 20:10
Γεια σας παιδια! Έκανα kick boxing 3-4 μήνες περισι το χειμώνα σε ενα γυμναστηριο και αποφασισα να το συνεχισω και το φετινο χειμωνα. Εχω καποιες αποριες και αναροτιομουν αν θα μπορουσατε να μου πειτε τη γνωμη σας!

1. Πιστευετε οτι to kickboxing ειναι χρισημο αν εμπλακει καποιος σε καποια διαμαχη, και αν ναι σε ποιο επιπεδο θα πρεπει να εχει φτασει καποιος?
2. Μου ειπαν πως αν θελω μπορω να δοσω για την πρωτη ζωνη. Πιστευεται οτι ειναι ειναι κατι οφελιμο?
3. Γνωριζει κανεις πανω κατω ποσο κοστιζουν οι εξετασεις για την πρωτη ζωνη (κιτρινη) ?
4. Αν καποιος δεν εχει παρει καποια ζωνη μπορει να παρει ζωνη του επομενου επιπεδου αν εχει κανει την αναλογη εξασκηση?

exkaliber
15-11-10, 23:05
α?
εχεις ζωνες στο kickbox?
απο ποτε?

mik
16-11-10, 00:25
τα τελευταια 2-3 χρονια νομιζω,ειδαν πως τα γυμναστηρια τραβαν πολυ κοσμο με το εν λογω αθλημα (και καλα κανει αφου τα σπαει σαν γυμναστικη)
και ειπαν να το εκμεταλλευτουν υποχρεώνοντας οσους ασχολουνται με αυτο ακομα και τερμα αρχαριους να βγαλουν κατι σαν δελτιο (για την εκδοση του οποιου πληρωνεις,οπως και για τις εξετασεις ζωνων) και ακολουθωντας στην προπονηση μια συγκεκριμενη "υλη"
βεβαια νομιζω δεν ισχυει για ολα τα γυμναστηρια

razor
16-11-10, 15:36
Γεια σας παιδια! Έκανα kick boxing 3-4 μήνες περισι το χειμώνα σε ενα γυμναστηριο και αποφασισα να το συνεχισω και το φετινο χειμωνα. Εχω καποιες αποριες και αναροτιομουν αν θα μπορουσατε να μου πειτε τη γνωμη σας!

1. Πιστευετε οτι to kickboxing ειναι χρισημο αν εμπλακει καποιος σε καποια διαμαχη, και αν ναι σε ποιο επιπεδο θα πρεπει να εχει φτασει καποιος?
2. Μου ειπαν πως αν θελω μπορω να δοσω για την πρωτη ζωνη. Πιστευεται οτι ειναι ειναι κατι οφελιμο?
3. Γνωριζει κανεις πανω κατω ποσο κοστιζουν οι εξετασεις για την πρωτη ζωνη (κιτρινη) ?
4. Αν καποιος δεν εχει παρει καποια ζωνη μπορει να παρει ζωνη του επομενου επιπεδου αν εχει κανει την αναλογη εξασκηση?

1. σαφως και ειναι χρησιμο. δεν ενοω οτι θα πεις στο δρομο θα του κανω ντιρεκτ και μετα λοου, ωστοσο η ταχυτητα και η δυναμη που θα εχεις λογω κικμποξ θα σου δινει μεγαλο αβανταζ..(ενοειται καλυτερα να τις αποφευγεις τις συμπλοκες)
2. δικο σου θεμα. ξερω ανθρωπο που κανει δεκα χρονια και δε γουσταρει να δωσει και δεν εχει καμια. η ζωνη ειναι κατι σαν πιστοποιητικο..
3. οι τρεις πρωτες νομιζω τριαντα, και μετα κλιμακωτα ανεβαινουν.. μεχρι τη μαυρη που ειναι κοντα στα διακοσια
4.ναι μπορεις, αλλα μπορει να χρειαστει να πληρωσεις και την προηγουμενη ζωνη, αυτη που δεν εδωσες...

ledis
17-11-10, 00:44
κατα τη γνωμη μου απεφυγε το κικ μποξ
για να ηταν ενα ολοκληρωμενο συστημα μαχης θα επρεπε να ειχε μαχη εδαφους ,μαχη εναντια σε περισσοτερους απο εναν αντιπαλους μαχη με αντικειμενα (ροπαλα,μαχερια κτλ),λαβες και πολλα αλλα
στη πραγματικη ζωη ποτε κανεις δεν θα ερθει μπροστα σου με μαχητικη σταση και εσυ θα κανεις το ιδιο και θα αρχησετε να παλευετε
ψαξε για κατι πιο ολοκληρωμενο ,μην αναλωσεις χρονο αδικα εκτος αμα ψαχνεις ενα χομπυ οποτε οκ ;)

mik
17-11-10, 02:58
για το bjj τι γνωμη εχεις???

ledis
17-11-10, 03:47
δεν εχω ασχοληθει ακομη τουλαχιστον με το συγκεκριμενο αλλα μου φαινεται πολυ καλο συμπληρωματικα ομως με κατι αλλο μαζι
γιατι αν στη πεσουν δυο να σε ληστεψουνε και εσυ κανεις armbar στο εδαφος τοτε θα ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα για σενα

http://www.youtube.com/watch?v=JjK0g-cDJI4&NR=1
αν και βγαινω εκτος τοπικ το βιντεο αξιζει !

οσο για αυτο που γραφεις για την εμπορικοτητα του κικ μποξ θα συμφωνησω απολυτα :toast:

mik
17-11-10, 07:55
εγω ελεγα για το brazilian jiu jitsu δεν ξερω αν εχει καμια διαφορα!!!
παντως οσον αφορα το κικ ειναι κομματακι σπαστικο γιατι εχω πετυχει και τις 2 φασεις,δηλαδη και μαθημα με στοχο την υλη(απαισιο) και μαθημα χωρις τετοιο σκοπο και μπορω να πω πως δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους.
σαν γυμναστικη παντως ειναι απιστευτη,ειδικα τα ποδια τα κανει τουμπανο

ledis
17-11-10, 13:47
στο βιντεακι που σου στειλα bjj ειναι το λεει και στην αναμεταδωση και φαινεται και απο τη τεχνικη που χρησιμοποιει :thumbup:

mik
17-11-10, 14:44
σορρυ φιλε τωρα το ακουσα
εντωμεταξυ αυτος ο gracie νομιζω ειναι απο του ιδρυτες???
παντως εμενα με ενδιαφερει λογω επαφης και μαχης υποταγης ή οπως αλλιως λεγεται
η μαχη στο εδαφος

ledis
19-11-10, 03:05
καπως ετσι εγινε με την ιστορια
δες εδω αμα εχεις χρονο την εκπομπη
θα σε κατατοπισει αρκετα
http://www.youtube.com/watch?v=T1mD7t8y_5o

mik
19-11-10, 12:57
πσσσσσ,ωραιος φιλε ευχαριστω!!

μηπως τυχαινει να ξερεις καμια σχολη ανατολικα θεσσαλονικης??

mik
19-11-10, 13:08
την τυπισα που παλευει ο τυπος και λεει πως ειναι η πρωταθλητρια πες της πως την παντρευομαι!!!χαχαχαχ

diogenhs
20-11-10, 20:42
Top KO's απο την διοργάνωση it's show time.

http://www.youtube.com/watch?v=Uc68xj-RUbk

ledis
22-11-10, 20:07
δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη και δυστυχως δεν εχω ιδεα!
αν googlaρεις παντως λογικα κατι θα βρεις :thumbup:

PMalamas
22-11-10, 22:57
φιλε μη τα βαλεις το ενα μετα το αλλο. (Αν το κανεις)
Για ενα εξαμηνο εκανα πρωι ΒΒ
Βραδυ ΚΒ..
Εριχνα πολυ φαι..
Αναλογως τους στοχους σου.
Σιγουρα το ενα βοηθαει στο αλλο.
Αλλα αν θες να ανεβασεις επιπεδο σε ενα απο τα 2 πρεπει να περιοριστει το αλλο.

mik
23-11-10, 00:22
κοιτα,δεν διαφωνω σε καμια περιπτωση με αυτο που λες αλλα
ετσι κι αλλιως εγω μια προπονηση με βαρη κανω ,αντε και το τρεξιματακι το πρωι με αδειο στομαχι γιατι θελω να χασω καποια κιλα,ειμαι σε τελειως ερασιτεχνικα επιπεδα και οτι κανω το κανω για μενα,22 χρονων ειμαι φιλε και εχω αρκετη ενεργεια μεσα μου πιστεψε με

ledis
23-11-10, 04:04
φιλε μη τα βαλεις το ενα μετα το αλλο. (Αν το κανεις)
Για ενα εξαμηνο εκανα πρωι ΒΒ
Βραδυ ΚΒ..
Εριχνα πολυ φαι..
Αναλογως τους στοχους σου.
Σιγουρα το ενα βοηθαει στο αλλο.
Αλλα αν θες να ανεβασεις επιπεδο σε ενα απο τα 2 πρεπει να περιοριστει το αλλο.

πως αντεχες?:shock:
απο οσα δοκιμασες τι ειδες ως καλυτερο συνδιασμο ββ k.b.?
ποτε το ενα ποτε το αλλο μεσα στη βδομαδα?

PMalamas
23-11-10, 13:40
Ελα μου ντε.. :P
Οχι σου ειπα και τα 2 σχεδον καθε μερα.
Δε-Τετ-Πεμ-Παρ και καμια φορα Σαβ 9-10 ΚΒ
Πρωι ΒΒ. Τουλαχιστον 4 φορες/εβδομαδα..
8 γευματα τη μερα.

thepistol
24-11-10, 01:47
για το θεμα με τις ζωνες που αναφερθηκε ειναι καλο να ξεχωριζονται τα επιπεδα σε μια σχολη να ξερεις ποιος ειναι πιο παλιος ποιο προχωριμενος ποιον να ακους κτλ γιατι αλλιως επικρατει ενα χαος.
στο ται εχουμε τα πρατζιαντ χρωματιστα κορδονια που φοραμε στο μπρατσο.
τα συγκεκριμενα συμβολιζουν και αλλα βεβαια οπως τυχη,σεβασμο στον δασκαλο κτλ αλλα τελευταια τα χρησιμοποιουμε και για να βλεπουμε το επιπεδο κυριως στις ευρωπαικες σχολες.επισης με τις εξετασεις μπορεις να φτασεις στο τελευταιο επιπεδο και να παρεις και πτυχιο με το οποιο μπορεις να διδαξεις και ολας.
το θεμα της υλης τωρα ειναι αμφιλεγομενο.
οντως μερικες σχολες εχουν αρκετη υλη να διδαξουν και σε καθε επιπεδο εξεταζεσαι σε ολο και πιο εξελιγεμενες τεχνικες αλλα υπαρχουν και μερικες καραεμπορικες σχολες οπως αυτοι οι fighters και σορρυ που το αναφερω αλλα να κανουν 6 μηνες για να μαθουν στα παιδια ενα κροσε ειναι τραγικο και σαφως προερχεται απο την ελληψη επαρκους υλης για να διδαξουν στους μαθητες.
δυστηχως υπαρχουν ακομα ατομα που την πατανε για αυτο και το αναφερω ετσι χυμα σορρυ αν θιγω καποιους αλλα αυτη ειναι η αληθεια..

PMalamas
24-11-10, 01:56
γι αυτο πας ενα ταξιδακι Ταυλανδη και μαθαινεις μεσα σε ενα μηνα οσα θα μαθαινες σε 3 χρονια...
Πιστεψε με πιο οικονοκα θα σ ερθει.

thepistol
24-11-10, 05:48
η αληθεια ειναι οτι στην ταιλανδη θα μαθεις απλα πραγματα.
οι ταιλανδοι ειναι της φιλοσοφιας να χρησιμοποιουν απλες και βασικες πλην ομως αποτελεσματικες τεχνικες κατα επαναληψη!προηγμενη χωρα που θα παρεις το κατι παραπανω ειναι η ολλανδια (σιγουρα )και μερικες σχολες στην ευρωπη οπως του ταιλανδου μαστερ σκεν στην αγγλια ο οποιος παιζει σε αλλα επιπεδα.
βεβαια και μονο που θα δεις του ταιλανδους και θα βρεθεις στα ιδια καμπ μαζι τους αυτοματως ανεβαινεις επιπεδο και βιωνεις την πραγματικη ουσια του muay thai.

diogenhs
24-11-10, 21:51
Οι Ολλανδοί είναι πολύ μπροστά στις πολεμικές τέχνες και ειδικά στο kick boxing. :turtle:

Δεν είναι τυχαίο ότι το Its Show TIme (Ολλανδικό πρόμό για kick boxing) θεωρείται πλεον καλύτερο του Κ1.

Devil
24-11-10, 21:55
η αληθεια ειναι οτι στην ταιλανδη θα μαθεις απλα πραγματα.
οι ταιλανδοι ειναι της φιλοσοφιας να χρησιμοποιουν απλες και βασικες πλην ομως αποτελεσματικες τεχνικες κατα επαναληψη!προηγμενη χωρα που θα παρεις το κατι παραπανω ειναι η ολλανδια (σιγουρα )και μερικες σχολες στην ευρωπη οπως του ταιλανδου μαστερ σκεν στην αγγλια ο οποιος παιζει σε αλλα επιπεδα.
βεβαια και μονο που θα δεις του ταιλανδους και θα βρεθεις στα ιδια καμπ μαζι τους αυτοματως ανεβαινεις επιπεδο και βιωνεις την πραγματικη ουσια του muay thai.

να σε πω.... υπαρχουν σχολες που κανουν muay boran ??? η' ειναι απλα διαφημιση...

thepistol
25-11-10, 00:34
και για οσους δεν το ξερουν ερχεται για πρωτη φορα στην ελλαδα οσο και αν φενεται απιστευτο τον επομενο μηνα στο σεφ...
ονοματα οπως drago petrosyan halid κτλ μπροστα στο ελληνικο κοινο δεν ειναι κατι που βλεπεις καθε μερα.

thepistol
25-11-10, 00:39
να σε πω.... υπαρχουν σχολες που κανουν muay boran ??? η' ειναι απλα διαφημιση...

λιγες σχολες το κανουν και ακομη λιγοτερες σωστα.
muay boran στην ελλαδα κανει ο kru gitsas που ειναι και ο πιο υψηλοβαθμος και οσοι ανοικουν στην συγκεκριμενη ομοσπονδια(καπωνης,αργυροπουλος,φλωρακης κτλ). εχει σχολη στην καλλιθεα.απο τους υπολοιπους κανει ο ξανθακης στο βυρωνα.

thepistol
25-11-10, 02:06
οποιος ενδιαφερεται μπορει να τσεκαρει και αυτο http://www.muayboran.com.gr/page2.html

ledis
25-11-10, 03:13
muay boran δεν νομιζω να διδασκεται στην Ελλαδα
σιγουρα ξερουνε αρκετοι αλλα δεν το εχω δει τουλαχιστον σε καποια σχολη να διδασκεται
οσο για τον σκεν πριν μερικες μερες ηταν Ελλαδα και εκανε και σεμηναριο

diogenhs
25-11-10, 17:30
και για οσους δεν το ξερουν ερχεται για πρωτη φορα στην ελλαδα οσο και αν φενεται απιστευτο τον επομενο μηνα στο σεφ...
ονοματα οπως drago petrosyan halid κτλ μπροστα στο ελληνικο κοινο δεν ειναι κατι που βλεπεις καθε μερα.

:thumbup:

Και φαίνεται οτι θα έχει και συνέχεια..

" Δεν κάνουμε κάτι πρόχειρο και προσωρινό, αλλά φτιάχνουμε μια γερή βάση για μια σταθερή κατάσταση στο χώρο των πολεμικών τεχνών"

Απο την συνεντευξη τυπου του διοργανωτη του it's show time in Athens Γιαννη Ευγενικου.

thepistol
25-11-10, 20:14
muay boran δεν νομιζω να διδασκεται στην Ελλαδα
σιγουρα ξερουνε αρκετοι αλλα δεν το εχω δει τουλαχιστον σε καποια σχολη να διδασκεται
οσο για τον σκεν πριν μερικες μερες ηταν Ελλαδα και εκανε και σεμηναριο

διδασκεται αλλα οχι εξολοκληρου..
οι περισοτεροι που ξερουν κανουνε μαζι με την προπονηση muay thai και καποια υλη boran..
ο σκεν ειναι δασκαλος μας εμεις τον φεραμε στο σεμιναριο και μας δινει την υλη που διδασκουμε στην ελλαδα.
φοβερος πραγματικα..

pasxen
28-11-10, 16:19
Να ρωτήσω κάτι και εγώ.
Νέος στο άθλημα κοντά στους 3 μήνες. Έχω ενθουσιαστεί, πολλά πράγματα να μάθω και στο τέλος του μαθήματος είμαι μούσκεμα από τον ιδρώτα.

Στη σχολή κάνουμε kick boxing, τεχνικές από kung -fu (tao) και τεχνικές αυτοάμυνας.

Το παλικάρι που το έχει πολύ καλό και όλη την ώρα από πάνω σου να σου δείξει. Αν τον είχα βρει νωρίτερα θα είχα ξεκινήσει απο πιτσιρικάς γιατι τώρα πατάμε τα 30 και δυσκολεύομαι αρκετά.

Από αντοχή πολύ λίγα πράγματα, καπνιστής 10 χρόνια και τα τελευταία 2 χρόνια περιστασιακός 5-10 τσιγάρα την βδομάδα και αν.

Επειδή κάνω μια βδομάδα πρωί και μια απόγευμα τι πρέπει να τρώω πριν την προπόνηση? Επίσης υπάρχουν βιντεάκια πουθενά απο τα tao να τα δω όλα (μέχρι τώρα είμαι στο δεύτερο). Πάντως ξεθεώνομαι θέλω 2 μέρες για να συνέλθω. Πηγαίνω 3-4 φορές την βδομάδα. Σκέπτομαι να κάνω και λίγα βάρη στο σπίτι τις μέρες που δεν πηγαίνω πχ ένα πρόγραμμα 30 λεπτών για δικέφαλους και πλάτη θα ήταν καλό? Για τους κοιλιακούς ποιες είναι καλές ασκήσεις?
Εκτός απο τις μέρες που πάω στην σχολή κάνω πολύ καθιστική ζωή.
Διαστάσεις: 1.78 75 κιλά.

Ευχαριστώ.
Αυτα προς το παρόν....

Στελιος
10-12-10, 22:34
Respect :bowdown:
Για μενα ο καλυτερος Ελληνας
ps5dPmOQegk

Tasos Green
10-12-10, 22:56
καλησπέρα
ασχολούμε 1 χρόνο με το kickboxing το πρόβλημα μου είναι ότι κουράζομαι εύκολα με απότελεσμα να μην εχω ούτε δύναμη να ρίξω.!κάνω γυμναστίκη και τα σχετίκα,αναρωτιέμαι λοιπόν αν υπάρχει κάτι να μου δώσει δύναμη και κυρίως αντοχή θα ηθελα ομως αν υπάρχει κάτι να μην με βαρύνει.:thumbup:α και δεν με ενδιαφέρει η γράμωση.

επειδη τυχαινει να εχω λιωσει με το kick αλλα περισοτερο με την πυγμαχία θα σου προτεινα να καταναλωνεις 3 ωρες πριν την προπονηση μια καλη ποσοτητα υδατανθρακων (δοκιμασε 100 γραμμαρια βρώμη με γιαουρτι και μελι) και κατα την διαρκεια της προπονησεις ηλεκτρολητες.... ηλεκτρολητες ειναι οι ποιο βασικοι σε τετοια αθληματα...

sTeLaKoS
10-12-10, 23:00
^^ Πολύ καλός όντως.

Ένας ακόμη σπουδαίος Έλληνας αθλητής, Γιάννης Σοφοκλέους (The Psycho)

_G7lvkbsayE

Αμέτρητοι τίτλοι, δε ξέρει τι θα πει ήττα.
Πιο πρόσφατος αγώνας το παγκόσμιο της WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) όπου αναδείχτηκε παγκόσμιος πρωταθλητής στη πλέον αναγνωρισμένη παγκόσμια ομοσπονδία kick boxing.
Μεγάλη στιγμή για το ελληνικό kick boxing.

The Psycho
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs458.ash1/25193_410091268828_706023828_5110409_8343912_n.jpg
H ζώνη της WAKO
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs897.snc4/73036_488138108828_706023828_6977710_2729565_n.jpg

Και τέλος μια με τον προπονητή των πρωταθλητών Σωκράτη Καραίτη
http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2629/139/22/706023828/n706023828_2336476_3010059.jpg

ThanosKB
13-12-10, 14:17
Γεια σας μάγκες,
είμαι 16 χρονών 61 κιλά και ύψος 1,77.
Είχα ξεκινήσει kickboxing πριν 7 μηνες, ήμουν στα 84 κιλά. Έχασα πολύ λυπος οκ, αλλα για ενα διάστημα ειχα κανει βλακεια και δεν ετρωγα καθολου και ετσι εχασα και μυικο βαρος. Τωρα ομως θελω να ανεβω κιλα, αλλα καθαρα κιλα και να γραμμωσω για τα καλα. Προσπαθω να τρωω πολλες πρωτεινες, αλλα τρωω και παρα πολλα λυπαρα και αλλες μπουρδες. Τα γευματα μου? τι να πω, τρωω οποια ωρα να΄ναι, ας πουμε 2 μεγαλα γευματα την ημερα και κατι ψιλα κατα τη διαρκεια της ημερας. Οι προπονησεις του kick boxing ειναι 3 φορες την εβδομαδα, αλλα κανω και 2 προπονησεις taekwondo ενδιαμεσα, κανω και ενα τρεξιμο το σαββατοκυριακο μερικες φορες. οκ πολλα ειπα :P, αυτο που θα ηθελα, ειναι να με πειτε τι να κανω ωστε να γραμμωσω και να ανεβαινω μυικο βαρος. Ευχαριστω!!

Dreiko
13-12-10, 14:31
Καλωσηρθες,λοιπον,ξεσκονισε αυτες τις ενοτητες και ο,τι απορια σου δημιουργηθει εδω ειμαστε;)
http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=22

ThanosKB
14-12-10, 01:12
Καλωσηρθες,λοιπον,ξεσκονισε αυτες τις ενοτητες και ο,τι απορια σου δημιουργηθει εδω ειμαστε;)
http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=22
ευχαριστω για το reply σου, αλλα δεν νομιζω να εχει κατι για την περιπτωση μου, βρηκα μερικα προγραμματα αλλα ειναι μονο με βαρη ολα για body building, και εγω δε κανω πολυ βαρη, μονο προπονησεις. λιωνω στις προπονησεις και δε μπορω να γραμμωσω, pfff, ξερω θελει υπομονη, αλλα πρεπει να συνδυασω τις προπονησεις με ενα προγραμμα διατροφης. αυτην την στιγμη μαλλον δε τρωω σωστα οπως πρεπει για να γραμμωσω.

Thns.tnt
14-12-10, 18:29
και γω ασχλουμαι με το ταεκβοντο και ειχα παλιοτερα ενα προβληματακι σαν το δικο σου.. ισως σε βοηθησω... κανε εκρηκτικες προπονησεις ( οχι ας πουμε τρεξιμο με τις ωρες.. τρεξε με μεγαλες ταχυτητες αλλωστε αυτο θα σε βοηθησει και με τα αθληματα που ασχολεισαι) επισης να τρως απ΄ολα και να κοιτας να εχεις παντα πολλους υδατανθρακες στην τροφη σου... κοψε γλυκα και τετοιες ιστοριες .... τελος θα ελεγα οτι για να γραμμωσεις καλα , κανε με μικρα κιλα(αλτηρακια) πολλες επαναληψεις... μην αγνοεις εντελως τα βαρη!!:weights::bbbiceps:

ginus
14-12-10, 19:43
το θεμα της γραμμωσης ειναι η διατροφη και οχι αν θα κανει με αλτηρακια η μεγαλα βαρη...thano ψαξε στην ενοτητα της διατροφης και θα βρεις πολλα..δεν νομιζω στο kickboxing να μην γυμναζεστε με βαρη...το 2 γευματα και κατι ψιλα απεξω σημαινει οτι δεν προσεχεις την διατροφη σου...κοιτα λοιπον την ενοτητα που σου ειπα..και καιρος να βαλεις τα ταπερ στην ζωη σου:turtle:

ThanosKB
14-12-10, 20:25
ευχαριστω αλανια για τα reply,
δηλαδη να κανω ενα προγραμμα με 5-6 μικρα γευματακια. Ειδα μερικα, και αποτι καταλαβα πρεπει να ειναι πλουσιο σε δημητριακα γαλα γιαουρτακια γαλοπουλα κοτοπουλα οσπρια και μερικα φρουτα κτλ... θελω ομως να βαλω και καθαρα κιλα.

Thns.tnt
14-12-10, 23:22
ειπε κανεις οτι δεν θα βαλεις καθαρα κιλα αμα προσεχεις την διατροφη σου;

Giwrgos15
01-01-11, 02:37
κανω kickboxing 7 χρονια και θα επρεπε λογικα να ειχα πολλη καλη αντοχη αφου επαιζα και παλα για 3 χρονια.Ομως, σε καθε προπωνηση κουραζομαι πολλη ευκολα, οταν κανουμε σπαρινγ σε 1 λεπτο δεν μπροω να συνεχισω αλλο... βραζει το στηθος μου!!!Μπρορειτε να μου πειτε ενα καλο προγραμμα αντοχης και τι θα επρεπε να προσεξω ετσι ωστε να ειμαι γεματος ενεργεια για την προπονηση?

Lao
01-01-11, 14:05
κανω kickboxing 7 χρονια και θα επρεπε λογικα να ειχα πολλη καλη αντοχη αφου επαιζα και παλα για 3 χρονια.Ομως, σε καθε προπωνηση κουραζομαι πολλη ευκολα, οταν κανουμε σπαρινγ σε 1 λεπτο δεν μπροω να συνεχισω αλλο... βραζει το στηθος μου!!!Μπρορειτε να μου πειτε ενα καλο προγραμμα αντοχης και τι θα επρεπε να προσεξω ετσι ωστε να ειμαι γεματος ενεργεια για την προπονηση?

Πριν κάνεις οποιοδήποτε πρόγραμμα, η διατροφή σου πως είναι;

Giwrgos15
02-01-11, 23:47
Πριν κάνεις οποιοδήποτε πρόγραμμα, η διατροφή σου πως είναι;
1ο γεύμα
5 ασπράδια 1 ολοκρληρο
50γρ βρώμη με 250 ml γάλα

2ο γεύμα
2 φέτες τοστ ολικής με 2 φέτες καπνιστό σολομό

3ο γεύμα
100 γρ στήθος κότας με 50 γρ ρύζι και σαλάτα

4ο γεύμα (πριν την προπόνηση)
Μια μπανάνα

5ο γεύμα (μετά την προπόνηση)
5 ασπράδια
1 μήλο
2 κουταλάκια μελή


6ο γεύμα 100 γρ κοτόπουλο με 50 γρ ρύζι και σαλάτα

7ο γεύμα
2 γιαουρτάκια 2%

thepistol
03-01-11, 02:27
για την διατροφη σου ανεβασε λιγο υδατανθρακα.
αλλα περισσοτερο ρολο παιζει η προπονηση μετα..
βαλε τρεξιμο 2 φορες την εβδομαδα.
μεσα στην προπονηση το καλυτερο πραγμα για αντοχη ειναι να κανεις στοχους αν δεν εχεις ποιος να σου κρατησει βαρα σακο...ξεκινα με 5 γυρους και σταδιακα ανεβασε στους 10.
και το καλυτερο αμαξι να εχεις αν ξεμεινει απο βενζινη δεν σε παει πουθενα.

Giwrgos15
03-01-11, 20:32
για την διατροφη σου ανεβασε λιγο υδατανθρακα.
αλλα περισσοτερο ρολο παιζει η προπονηση μετα..
βαλε τρεξιμο 2 φορες την εβδομαδα.
μεσα στην προπονηση το καλυτερο πραγμα για αντοχη ειναι να κανεις στοχους αν δεν εχεις ποιος να σου κρατησει βαρα σακο...ξεκινα με 5 γυρους και σταδιακα ανεβασε στους 10.
και το καλυτερο αμαξι να εχεις αν ξεμεινει απο βενζινη δεν σε παει πουθενα.
οκ ευχαριστω φιλαρακι

diogenhs
17-01-11, 00:03
Παρόλο που δεν το περίμενα και πήγα λίγο επιφυλακτικός, τελικά είδα μερικούς πολύ καλούς αγώνες στο It's Show Time in Athens στο ΣΕΦ.
Βέβαια, το μενού είχε τα πάντα. Πολύ καλούς, καλούς αγώνες και ένα...... ταγκό μεταξύ του Souwer και του Pajonsuk . Πραγματικά δεν ξέρω τι τακτική ήταν αυτή που ακολούθησε ο Samui, πάντως με τόσα αγκαλιάσματα νομίζω ότι εκνεύρισε τόσο τον Andy όσο και το κοινό.
Το κυριότερο που κράτησα ήταν ότι το Ελληνικό kick boxing έχει μέλλον. Οι Έλληνες μαχητές τα έδωσαν όλα και έδειχναν τον ενθουσιασμό τους! Ο καλύτερος, αγώνας της βραδιάς: ο τρίτος γύρος του Παπαδημητρίου που επικράτησε του Κακουμπάβα με ένα θεαματικό λάκτισμα στο κεφάλι και knock-out.
Θα έχουμε κάτι καλό να θυμόμαστε για τη χρονιά που πέρασε. Για μένα, που δεν έχω πάει σε κάτι αντίστοιχο στο εξωτερικό για να μπορώ να συγκρίνω το επίπεδο, ήταν ένα από τα καλύτερα αθλητικά shows που έχω δει. Ανυπομονώ να το ξαναζήσω! Στην Ελλάδα εννοείται, γιατί με τέτοια κρίση που να τρέχουμε...

Michaelangelo
20-01-11, 22:30
Respect :bowdown:
Για μενα ο καλυτερος Ελληνας
ps5dPmOQegk

Δεν είναι καλύτερος μόνο στην Ελλάδα, αλλά θεωρείται και παγκοσίως ο Θρυλικότερο του αθλήματος! Απλά αυτός ο άνθρωπος δεν υπήρχε! Επίσης είναι και προπονητής του Ζαμπίδη :D


Τώρα σε όσους λένε για κικ, εγώ θα πρότεινα τάι-μποξ καθώς είναι πολύ πιο ολοκληρωμένο σαν άθλημα, αλλά επίσης ίσως είναι και το καλύτερο για τον δρόμο!

Noobas
14-03-11, 09:56
Γειά σας παιδιά θέλω την βοηθειά σας ψάχνω εδώ και καιρό γυμναστήριο για kick boxing στο παγράτι καισαριανη κτλ και έχω βρεί μόνο ένα με 50 ευρώ το μήνα. θεωρείται φτηνό ή ακριβό? έχει κανείς να προτείνει κάποιο ?

friksos
14-03-11, 11:14
Γειά σας παιδιά θέλω την βοηθειά σας ψάχνω εδώ και καιρό γυμναστήριο για kick boxing στο παγράτι καισαριανη κτλ και έχω βρεί μόνο ένα με 50 ευρώ το μήνα. θεωρείται φτηνό ή ακριβό? έχει κανείς να προτείνει κάποιο ? 50 ευρω καλα ειναι.Ειναι ομως σχολη για το αθλημα μονο?η γυνναστηριο που περιλαμβανει και κικ?

friksos
14-03-11, 11:26
Δεν ξερω διευθυνσεις αλλα ξερω πως εχει τους fighters καπου βουλιαγμενη και καποια καλη σχολη καισαριανη.Ψαξε διευθυνσεις ,πηγαινε κοιτα ....σιγουρα παιζουν κι αλλες

Noobas
15-03-11, 11:22
για τους fighters στα ιλισσια λέω και εγώ, και στην τιμή είναι και το γυμναστήριο.

friksos
15-03-11, 11:34
για τους fighters στα ιλισσια λέω και εγώ, και στην τιμή είναι και το γυμναστήριο.

Ωραιος καλη σχολη ειναι,κατι ποιο οικονομικο δεν θα βρεις ετσι κι αλλιως οποτε ...Καλη αρχη:box1::box1:

overdose13
14-07-12, 00:24
Γεια σας!Τον Σεμτέβρη λέω να αρχίσω kick boxing.Αλλά όμως έχω και προπονήσεις με ποδοσφαιρική ομάδα.Εκεί που κάνουν kick είναι 9 με 10 το βράδυ.Εγώ προπόνηση τελειώνω κάπου 7 ώρα.Και τους χειμώνες ποιο νωρίς κάπου 6.Τι λέτε;Αξίζει τον κόπο να πάω;Η μήπως μπορεί να πάθω τίποτα?

Ηλαπ
14-07-12, 00:28
καλως ηρθες :welcome:
αμα τρως μπολικο φαγακι γιατι θα καις ΠΟΛΛΕΣ θερμιδες δν νμζω οτι θα παθεις τπτ....

overdose13
14-07-12, 00:31
Ε,ναι τρώω εντάξει.Κοίτα,είμαι 15 χρονών.Ύψος 185 και βαρος 70 κιλά.
Αλλά λέω γιατι άμα κάνω και τα 2,δηλ σχολάω απο την προπονηση και μετα απο 2-3 ωρες παω κικ τοτε μπορει να ειμαι κουρασμενος.

Ηλαπ
14-07-12, 00:34
Εε σιγουρα θα εισαι...Αλλα καλη θελιση να υπαρχη και ολα γινονται......Ποσο καιρο κανεις προπο και ποση ωρα ειναι η προπο σου??Καθε μερα ε??

overdose13
14-07-12, 00:38
Κοιτα.Περσυ αρχισα και η ομαδα ηταν Δ εθνικη.τωρα πεσαμε κατηγορια.περσυ αρχισαμε μεσα αυγουστου περυπου 2 με δυομιση ωρες την ημερα(ητανε προετιμασια δηλ πριν αρχισει το προταθλημα)και καναμε καθε μερα.μετα οταν αρχισε το προταθλιμα καναμε μυαμιση με 2 ωρες προπονηση και 3 φορες την εβδομαδα.
Πεζω και τερματοφυλακας,δεν ξερω τι λες το κικ θα με βοηθησει?

Ηλαπ
14-07-12, 00:43
Στο ποδοσφαιρο δν το νμζω :P Εκτως αμα θες να διχνεις την μπαλα με γονατια :turtle:
Τρ βεβαια μπορει να σου δωσει ευληγησια και να μαθεις καλυτερα το σωμα σου αλλα λογικα κατι τετοιο θα το καλυπτεις μεσα απο την προπο σου....
Το κικ δλδ θα το κανεις επειδη σου αρεσει...Δν πιστευω οτι μπορει αν οσυ δωσει κατι "χειροπιαστο" για το ποδοσφαιρο...

overdose13
14-07-12, 00:46
Οκ καλως.αλλα το κικ βεβαιος μου αρεσει.αλλα θα με δυναμωση?δεν θα αποκτυσω ανανακλαστικα?και ευλιγισια ειναι πολυ καλο πραμα για εναν τερματοφυλακα.:)

Ηλαπ
14-07-12, 00:54
Κοιτα....Εγω πιστευω οτι το μποξ θα οσυ τεριαζε λιγο περισσοτερο αλλα ενταξει το πιο σημαντικο ειναι να σου αρεσει εσενα και να σε γεμιζει!!

overdose13
14-07-12, 00:57
Οχι μποξ φιλε δεν μου αρεσει.και παλι δεν εχω σχολες κοντα..εγω θελω ενα αθλημα που να συνδιαζει και ποδια.πιστεψε με δεν μου ταριαζει το μποξ.μου αρεσει και το ταεβοντο αλλα δεν με βολευουν οι ωρες και ετσι κατεληξα στο κικ.
:green:

Ηλαπ
14-07-12, 00:58
Το ταεκβοντο ειναι λιγο χορος :turtle:
Τι σχολες εχεις κοντα σου???? Παντως πληροφοριακα το κλασικο κικ δν εχει καν γονατιες...

overdose13
14-07-12, 01:01
και hapkido εχει αλλα δεν με βολευει.νομιζω muai thai ειναι.δεν ειμαι σιγουρος :)

Ηλαπ
14-07-12, 01:05
Για μενα καλυτερα μαι ται.....Σαν πρωτη οψη μοιαζουν αλλα το μαι ται ειναι πλ πιο ολοκληρωμενο!!

overdose13
14-07-12, 01:10
Οκ.ευχαριστω.αμα ειναι κατι αλλο να ρωτησω θα σου πω.

overdose13
15-07-12, 00:52
Αμα κανω 2 φορες την εβδομαδα ταεκβοντο και 3 φορες προπονηση.τι λες? :green:

TheEnonymous
28-10-12, 21:35
Παιδιά,υσχήει ότι με κάθε χτύπημα στο κεφάλι,χάνουμε εγκεφαλικά κύτταρα?
Ποιοι είναι οι κινδυνοι που κρύβει το κικ μποξ(οχι μονο για μια μικρη περιοδο,αλλα και μακροπροθεσμα)

LORDOFWAR94
25-03-13, 11:49
Γεια σας,κανω Kick-Box 3 μηνες και θελω να μαθω αμα σε μια προπονηση καιω πολλες θερμιδες και αν γυμναζω τους μυς ωστε να γραμωσουν(και ονομαστικα ποιοι μυς ειναι).ευχαριστω!!! :)

Jexin
26-03-13, 20:36
Γεια σας,κανω Kick-Box 3 μηνες και θελω να μαθω αμα σε μια προπονηση καιω πολλες θερμιδες και αν γυμναζω τους μυς ωστε να γραμωσουν(και ονομαστικα ποιοι μυς ειναι).ευχαριστω!!! :)

λοιπον σε μια προπονηση μιας ωρας καις περιπου 500 (βεβαια ειναι αναλογα την προπονηση).Τωρα για την δευτερη ερωτηση επειδη ειναι αεροβια προπονηση και χανεις αρκετες θερμιδες λογικα θα εισαι κατω απο τις θερμιδες που λαμβανεις αρα υπο προυποθεσεις θα χασεις και λιπος.Και λεω υπο προυποθεσεις γιατι ολα αυτα ειναι αναλογα με το ποσο τρως τι τρως αν κανεις και βαρη μαζι η και αλλη αεροβια καθως και ποσα κιλα-υψος εισαι.

katsman17
07-05-13, 12:55
θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορω να αναπτυξω μυικη μαζα οταν κανω kick boxing.Λόγω των προπονησεων που κανω, επειδη εχουν πολυ ενταση χανω πολλες θερμιδες και δυναμη. Ειμαι 1.80 και 77κιλά και ειμαι αδυνατος. Προτείνει κάποιος συμπλήρωμα;

GodSlayer
07-05-13, 13:02
μια καθαρη πρωτεινη θα σε βοηθησει φιλε γιατι αντιμετωπιζα κατι παρομοιο στις προπονησεις krav maga. να καταναλωνεις περισσοτερους συνθετους υδατανθρακες, να αυξησεις την πρωτεινικη σου ληψη και να δουλευεις περισσοτερες compound exercises παρα απομονωτικες

katsman17
07-05-13, 13:48
Eιμαι καινουριος στο forum και θα ηθελα να ρωτησω για το πως μπορω να παρω μυικο ογκο οταν κανω δυνατες προπονησεις στο kickboxing. Χανω αρκετες θερμιδες απ'οτι φαινεται και με τα βαρη πλεον δεν βλεπω κατι.

katsman17
07-05-13, 13:52
μια καθαρη πρωτεινη θα σε βοηθησει φιλε γιατι αντιμετωπιζα κατι παρομοιο στις προπονησεις krav maga. να καταναλωνεις περισσοτερους συνθετους υδατανθρακες, να αυξησεις την πρωτεινικη σου ληψη και να δουλευεις περισσοτερες compound exercises παρα απομονωτικες

GODSLAYER, παιρνω την standard gold της on συν οτι τρωω και φρουτα. Τι εννοείς με τις compound exercises;

Χριστοφορος123
07-05-13, 14:00
Compound Exercises ειναι οι πολυαρθρικες ασκησεις οι οποιες πιανουνε πολλες μυικες ομαδες μαζι
Πχ Καθισματα (squat) και κατα προτιμιση βαθια
Πιεσει παγκου (bench press..πιανει στηθος,τρικεφαλους και ωμους)
Βυθισεις (dips)
Deadlifts
Rows (κωπηλατικες)

Ace
07-05-13, 20:47
Λοιπον . Υπαρχει μια λανθασμενη εντυπωση. Οταν θελουμε να βαλουμε μυς , πρεπει να τηρουνται καποιοι παραμετροι και πρεπει να ικανοποιουμε καποιες μεταβλητες!
Τα βασικα .. !
-ΔΕν γινεται να βαλουμε μυς οταν το ισοζυγιο θερμιδων ειναι αρνητικο! Δλδ.. Αν παιρνεις 1500 θερμιδες και καις 2000 .. ΔΕ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΥΣ! ΔΕ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΓΚΟ!
ΟΠΟΤΕ τρωμε παραπανω αν θελουμε να βαλουμε κιλα -ογκο.
-Αν θελουμε να βαλουμε "ΚΑΛΑ" κιλά ..τοτε τρωμε ποιοτητα. Ξεχαστε τα γευματα τις μαμας!! Καθε μας γευμα πρεπει να εχει 30γρ πρωτεινης και αναλογα με το ποσα αθλητικα "ενσημα" εχεις ..αυτα τα 30..τα κανεις και 40 και 50.
-Δε τρωμε 2-3 φορες ... τρωμε 5-6-7 φορες. Δε σας λεω 8 γτ θα χασετε τον υπνο σας! Καθε γευμα πρεπει να εχει πρωτεινη-λιπος και υδατανθρακα . ΣΕ καταλληλες αναλογιες για το σωμα σας αλλα και αναλογα την ωρα!
-Μην αφηνεις το σωμα σου χωρις πρωτεινη οταν πας για υπνο .ΟΤαν κοιμαστε .. αναβολιζεστε!
-Οταν ξυπνας πιες νερο και φαε πολυ. Ποσο πολυ ? Οσο σκεφτηκες.. ..παραπανω.
-Οι μυς φτιαχνονται απο πρωτεινη ... πρωτεινες ειναι πολλες .. δωσε στο σωμα σου την καλυτερη ποιοτητα ,αλλα κυριως αυτη που σε "πιανει". φαε σολωμο , ρεγγα , μπακαλιαρο , τονο , μοσχαρι , χοιρινο ,κοτοπουλο , αυγα, γαλα , τυροκομικα. Συνδυασε τα .
-Τρωε παντα λαχανικα σε καθε γευμα . Αν θες να βαλεις ογκο .. πιες ενα ελαφρυ ροφημα πριν απο καθε προπονηση.Αν δε θες, παλεψε νυστικος. Ροφημα μετα την προπονηση. Φαγητο μετα απο λιγο.
-Βαλε την κρεατινη στην διατροφη σου.
-Βαλε λιπαρα οξεα.Οι αρθρωσεις καταπονουνται . Οχι σκευασματα φαρμακειου. Οι ποσοτητες που εχουν ειναι για απλους ανθρωπους .
-Ολα τα αθληματα μαχης , ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΒΑΡΗ!! Αν δουλεψεις χωρις βαρη , θα μεινεις στην μετριοτητα. Βαλε στο προγραμμα τα βαρη. 3 φορες την Βδομαδα ειναι το ιδανικο. (Για εμας τους κοινους θνητους .. ).
- Βρες μια αθλητικη εταιρια σκευασματων που εμπιστευεσαι και τιμησε την!

Lao
08-05-13, 13:25
θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορω να αναπτυξω μυικη μαζα οταν κανω kick boxing.Λόγω των προπονησεων που κανω, επειδη εχουν πολυ ενταση χανω πολλες θερμιδες και δυναμη. Ειμαι 1.80 και 77κιλά και ειμαι αδυνατος. Προτείνει κάποιος συμπλήρωμα;

Βάλε βάρη και ισομετρικές ασκήσεις, δηλαδή ασκήσεις με αντίσταση στο πρόγραμμά σου.

Από συμπληρώματα, μια πολυβιταμίνη, μια «βρώμικη» πρωτεϊνη και κανά Ω3 και θα σαι ΟΚ.

katsman17
09-05-13, 01:08
Φίλε Ace πρωτεινουλα πριν την προπόνηση, αμέσως μετά και πριν τον ύπνο είναι καλά; Επίσης επειδή προπόνηση κάνω κάθε μέρα λόγω προετοιμασιας αγώνων χρειάζομαι το κάτι παραπάνω για να βγάλω και τα βάρη πριν η μετά.

Ace
09-05-13, 12:34
Φίλε Ace πρωτεινουλα πριν την προπόνηση, αμέσως μετά και πριν τον ύπνο είναι καλά; Επίσης επειδή προπόνηση κάνω κάθε μέρα λόγω προετοιμασιας αγώνων χρειάζομαι το κάτι παραπάνω για να βγάλω και τα βάρη πριν η μετά.

Κατεβαινεις σε αγωνες και δε μας λες τι προπονηση κανεις. Ποσο κοιμασαι , αν δουλευεις , τι τρως .
Ετσι οπως το εγραψες , ειναι σαν να περιμενεις , οτι μια πρωτεινη ειναι το κλειδι της επιτυχιας.

Γραψε μας την ρουτινα σου ,διαβασε πως γυμναζονται οι "αρχαιοι " του αθληματος . Ψαξε στο ιντερνετ διατροφες απο αθλητες μαχητικων αθληματων , δες τα γευματα τους , την ξεκουραση τους . Δες που ανταποκρινεται το σωμα σου και ποσο γρηγορα αναρρωνει.

Το σωμα θελει 24 ωρες / 7 μερες συνεχη "φροντιδα" για να δεις αποτελεσματα.
Πρωτεινη θα τρως 6-7 φορες την μερα . Ειτε σε γευματα , ειτε σε σκονη.

katsman17
09-05-13, 16:00
Δεν εχεις και αδικο. μερικες φορες δουλευα 8 με 5 μετα γηπεδο τρεξιματακι ξεκουραση μια με δυο ωρες και μετα προπονηση. Αλλα επειδη η μερα μου κυλαει τοσο γρηγορα που δεν προλαβαινω να φαω και να ξεκουραστω οπως πρεπει και οπως θελω! Ειναι απλα τα πραγματα οπως τα λες,αλλα σε περιπτωση που ειμαι απασχολημενος φτανω στα ακρα. Ειναι λιγο το αγχος των αγωνων, ειναι η πιεση για να φτασουμε στο επιθυμητο επιπεδο . Ευχαριστω παντως!!!!!!!

Ace
09-05-13, 16:55
Δεν εχεις και αδικο. μερικες φορες δουλευα 8 με 5 μετα γηπεδο τρεξιματακι ξεκουραση μια με δυο ωρες και μετα προπονηση. Αλλα επειδη η μερα μου κυλαει τοσο γρηγορα που δεν προλαβαινω να φαω και να ξεκουραστω οπως πρεπει και οπως θελω! Ειναι απλα τα πραγματα οπως τα λες,αλλα σε περιπτωση που ειμαι απασχολημενος φτανω στα ακρα. Ειναι λιγο το αγχος των αγωνων, ειναι η πιεση για να φτασουμε στο επιθυμητο επιπεδο . Ευχαριστω παντως!!!!!!!

Χοντροκομμενα λοιπον , θα σου πω τι μου αρεσε εμενα να τρωω και τι με εκανε να νιωθω καλα οταν ημουν και εγω για αγωνες.
Αν η προπονηση μου ηταν 9 το βραδυ , τοτε απο το πρωι ξεκινουσα εξης:
06.30 = Στο blender μια μπανανα, 300 ml γαλα 1,5% ,2 μπισκοτα oreo , 1 κουταλια της σουπας μελι , 2 δοσεις αποστειρωμενα ασπραδια αυγου, 5 gr κρεατινης , 40 γρ prwτεινης blend "Whey kai casein" (π.χ myofysion , now foods , combat powder).
09.30 = τοστ γαλοπουλας- κασερι- cottage. +2 αυγα .
12.30 = 1 παξιμαδι με ελαιολαδο και απο πανω 1 κεσεδακι τονο με ψητη πιπερια και φετα
15.00 = φιλετο γαλοπουλας , 2 γροθιες ρυζι.
Υπνος
18.00 = Αμυγδαλα , 1 κουταλια φυστικοβουτηρο +5 γρ κρεατινης
Pre-workout : 1 scoup whey isolate με νερο. 2 gr καρνιτινης (σε φιαλιδιο )ή το επινα τα 3/4 απο το μπουκαλι των 500μλ 30 λεπτα πριν την προπονηση. Weider kai Reflex εχουν καλα ποτα. δοκιμασμενα.
Post - workout : πρωτεινη 40 γρ. και 1 μπανανα.
1 ωρα μετα , 2-3 κομματια ρεγγα ή σολωμου ή κοτοπουλου (οτι ειχα) . Μαζι με αμινοξεα ή / και (αναλογα την οικονομικη μου κατασταση ) με πρωτεινη blend αργης και ταχειας απορροφησης . + γλουταμινη σκονη (5γρ)

P.s : Οταν το προγραμμα ειχε βαρη ..αναλογα το ωραριο προσαρμοζα και τις ωρες. ορισμενες φορες εκανα διπλες προπονησεις κατα τις 12.30 το πρωι , οποτε εβγαζα το γευμα των 12.30 και το εκανα to 1o post -workout της ημερας.

Ελπιζω πανω κατω να βοηθησει καπως..

Ace
09-05-13, 17:00
Ξεχασα να σου πω οτι καθε κυριακη (μερα ξεκουρασης ) , εκανα υπερπληρωση υδατανθρακων.
Τουτεστιν , συκωτακια , σαλατες , πιτσες , παγωτα , κανταιφι ,κοντοσουβλι ... ξερεις με παρεα σε ταβερνα.
Χαλαρωση , ταινια , μπαλα , στοιχημα , καφε.

Καλες προπονησεις champ.

katsman17
10-05-13, 21:35
Ευχαριστώ champ2, καλές οι συμβουλές σου keep fighting!!!!!!

DORIAN CAP
12-05-13, 12:06
Καλημερα ... κανω τρεις φορες την εβδομαδα κικ-μποξ :box1: και 3 φορες προπονηση με βαρη :weights: ( εχω ενα προγραμμα 4 ημερων ) και μια ημερα ξεκουρασης ... στις 2 φορες που κανω κικ-μποξ σκεφτομαι μετα να βαλω τις 2 προπονησεις με βαρη ετσι ωστε μεσα στην εβδομαδα να εχω 2 μερες ξεκουρασης ......θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ...

Ace
12-05-13, 12:43
Καλημερα ... κανω τρεις φορες την εβδομαδα κικ-μποξ :box1: και 3 φορες προπονηση με βαρη :weights: ( εχω ενα προγραμμα 4 ημερων ) και μια ημερα ξεκουρασης ... στις 2 φορες που κανω κικ-μποξ σκεφτομαι μετα να βαλω τις 2 προπονησεις με βαρη ετσι ωστε μεσα στην εβδομαδα να εχω 2 μερες ξεκουρασης ......θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ...

Αν βαλεις τα βαρη στο καπακι μετα το Kick εισαι χαμενος απο χερι. Εχεις χασει ολα τα νερα σου, εισαι αφυδατωμενος, το γλυκογονο σου ειναι στο πατο και εχεις αρχισει ηδη ν καταβολιζεσαι! Η διπλη προπονηση θελει ξεκουραση ενδιαμεσα, καλο φαγητο, καλο συμπληρωμα, προπονητικη ευφυια και ψυχικη διαθεση.
Π.χ : πρωι kick βραδυ βαρη ή το αντιθετο. Με υπνο το μεσημερι. Σουπερ foods στην κουζινα.
Δε μπορω ν σου πω στις διπλες προπονησεις τι μυικες ομαδες θα παιζεις γτ δε ξερω που εισαι καλος. Εγω παντως απεφευγα να κανω ωμους γτ η δυναμη μ στα χερια εσβηνε. Η πλατη αντιθετως ομως με βολευε.

Δεν εχεις ομως παρα να το δοκιμασεις! Πως αλλωστε θα μαθεις τα ορια σου...?

DORIAN CAP
12-05-13, 21:41
Καλησπερα Ace ......πρωι εχει δουλεια κικ-μποξ 15:30 - 16:30 και μετα λεω για βαρη ,τα σκεφτηκα και εγω αυτα που εγραψες αλλα λεω να δοκιμασω ,ψυχικη διαθεση υπαρχει αρκετη ,δεν ξερω για το σωμα βεβαια :unsure: ,αλλα οπως ειπες μια δοκιμη μιας εβδομαδας θα μου δειξει πιστευω αν μπορω να το κανω η οχι ,σκεφτομαι να βαλω σε ξεχωριστες μερες τα ποδια και το στηθος -δικεφαλα οποτε μενει κικ -πλατη και κικ -ωμους-τρικεφαλα ......ευχαριστω παντως για τα σχολια σου ...

Ace
13-05-13, 00:57
Καλησπερα Ace ......πρωι εχει δουλεια κικ-μποξ 15:30 - 16:30 και μετα λεω για βαρη ,τα σκεφτηκα και εγω αυτα που εγραψες αλλα λεω να δοκιμασω ,ψυχικη διαθεση υπαρχει αρκετη ,δεν ξερω για το σωμα βεβαια :unsure: ,αλλα οπως ειπες μια δοκιμη μιας εβδομαδας θα μου δειξει πιστευω αν μπορω να το κανω η οχι ,σκεφτομαι να βαλω σε ξεχωριστες μερες τα ποδια και το στηθος -δικεφαλα οποτε μενει κικ -πλατη και κικ -ωμους-τρικεφαλα ......ευχαριστω παντως για τα σχολια σου ...

Μην καψεις την προσπαθεια μεσα σε μια βδομαδα. Θελει 2-3 μινιμουμ για να συνηθισεις . Ασε που θα διορθωσεις κ οποια λαθη. Στη μεση της προπονησης πριν τα βαρη.βαλε υγρα αμινοξεα, νιτρικα,καρνιτινη, κρεατινη και κανα power energy shot. ΟΛΑ ΣΕ ΥΓΡΑ. κρατα μαζι σου μελι ή φυστικοβουτηρο. Απλος υδατανθρακας. Θα σε γεμισει γρηγορα.(προσωπικη εμπειρια).

Michaelangelo
12-07-13, 20:47
Καλημερα ... κανω τρεις φορες την εβδομαδα κικ-μποξ :box1: και 3 φορες προπονηση με βαρη :weights: ( εχω ενα προγραμμα 4 ημερων ) και μια ημερα ξεκουρασης ... στις 2 φορες που κανω κικ-μποξ σκεφτομαι μετα να βαλω τις 2 προπονησεις με βαρη ετσι ωστε μεσα στην εβδομαδα να εχω 2 μερες ξεκουρασης ......θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ...

Μια χαρά γίνεται αυτό που θες, αν... έχεις κάποιες ώρες διαφορά, στο ένα με το άλλο, ώστε να ξεκουραστεί το σώμα σου και να πάρει λίγη δύναμη από φαγητό! Έχεις χρόνο για κάτι τέτοιο; Εξαρτάται βέβαια τις αντοχές σου. Μπορεί να μπορείς να κάνεις και το ένα μετά το άλλο, αλλά μιλάμε πρέπει να έχεις συνηθίσει καιρό. Και πάλι βέβαια, δεν νομίζω να μπορείς να αποδώσεις 100% όπως πριν χωρίς να κουραστείς, αλλά ίσως ικανοποιητικά! Πάντως εγώ, θα προτιμούσα προσωπικά, αν επιμείνεις να κάνεις έτσι, να κάνω πρώτα τα βάρη, γιατί στο κικ μποξ, αν είσαι απλά πιο γρήγορα κουρασμένος, στα βάρη σημαίνει και αποδυναμωμένος για τις ασκήσεις! Το πως θα το κάνεις, εξαρτάται και πό τους στόχους σου!

Yuhu
09-12-13, 21:27
Καλησπέρα παιδιά και καλώς με βρήκατε!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι αργά για να ξεκινήσω σοβαρά σε μία Σχολή Kick Boxing τώρα στα 25 μου χρόνια?

Εννοώ ότι ενδιαφέρομαι μακροπρόθεσμα και μέσα από την σκληρή δουλειά να κατεβαίνω και σε αγώνες! (Σε ερασιτεχνικό επίπεδο πάντα) :)

Επίσης πολλά συγχαρητήρια στους γνώστες και σε αυτούς που μας δίνουν τα φώτα τους στο φόρουμ όλο αυτό τον καιρό που το παρακολουθώ!! ;)

Yuhu
10-12-13, 00:25
Κανένας ρε παιδιά?

Thodoris Z.
10-12-13, 22:51
Κανένας ρε παιδιά?

Αδερφέ κατά τη γνώμη μου ποτέ δεν είναι αργά..οι πολεμικές τέχνες δεν είναι κολύμβηση που ξεκινάς από τα 7 για να μάθεις να κολυμπάς..

Αν όντως σου αρέσει,προσωπικά θεωρώ το kick boxing ιδιαίτερα αξιόλογο,σου προτείνω να το ακολουθήσεις αρχικά σαν hobby..Μην έχεις δηλαδή μόνο στο μυαλό σου τους αγώνες..με δουλειά θα έρθουν..Η μαγεία όμως δεν είναι στον προορισμό αλλά στο ταξίδι..

Yuhu
11-12-13, 01:20
Θοδωρή σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Νομίζω πως θα συμφωνήσω απόλυτα με το μήνυμα σου! Ξεκινάς κάτι σαν χόμπι και βλέπεις στην πορεία τι και πως!

Να ρωτήσω επίσης αν γνωρίζω κάποιος αξιόλογες Σχολές Kick Boxing και Πυγμαχίας στην Πάτρα??

stone garden
21-12-13, 22:21
Αδερφέ κατά τη γνώμη μου ποτέ δεν είναι αργά..οι πολεμικές τέχνες δεν είναι κολύμβηση που ξεκινάς από τα 7 για να μάθεις να κολυμπάς..

Αν όντως σου αρέσει,προσωπικά θεωρώ το kick boxing ιδιαίτερα αξιόλογο,σου προτείνω να το ακολουθήσεις αρχικά σαν hobby..Μην έχεις δηλαδή μόνο στο μυαλό σου τους αγώνες..με δουλειά θα έρθουν..Η μαγεία όμως δεν είναι στον προορισμό αλλά στο ταξίδι..

εχωντας κανει πολεμικες τεχνες θα διαφωνησω μαζι σου. ενα παιδακι που ασχολειτε απτα 12 του και ειναι 25 σημερα ειναι πολεμικη μηχανη στη κυριολεξια. απο κει και περα το ταλεντο θα ξεχωρησει στη πορεια. φιλε μου τα 25 σου χρονια δεν ειναι πολλα για να ξεκινησεις αλλα ουτε και λιγα. αν επιτρεπεται τη σε εκανε να θες να ξεκινησεις kick box τοσο πολυ ωστα μια μερα να καταφερεις να παιζεις και σε αγωνες.

morgoth
23-12-13, 11:18
Καλησπέρα παιδιά και καλώς με βρήκατε!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι αργά για να ξεκινήσω σοβαρά σε μία Σχολή Kick Boxing τώρα στα 25 μου χρόνια?

Εννοώ ότι ενδιαφέρομαι μακροπρόθεσμα και μέσα από την σκληρή δουλειά να κατεβαίνω και σε αγώνες! (Σε ερασιτεχνικό επίπεδο πάντα) :)

Επίσης πολλά συγχαρητήρια στους γνώστες και σε αυτούς που μας δίνουν τα φώτα τους στο φόρουμ όλο αυτό τον καιρό που το παρακολουθώ!! ;)

οχι δεν ειναι καθολου αργα να ξεκινησεις κικ. και να παιξεις σε αγωνες ερασιτεχνικους αλλά και πιο προχωρήμενους εαν το χεις.
Το κινητρο καθε αθλουμενου ειναι να εφαρμοζει αυτα που μαθαινει στη προπονηση. Συγκεκριμενα στο κικ, 2 ειναι τα κινητρα. Εξετασεις ζωνών οπου πιστοποιείς την τεχνική σου καταρτιση και αγώνες, οπου εφαρμοζεις τις αγωνιστικες τεχνικές που μαθαινεις στη προπονηση. Αμα σου αρεσει να ξεκινησεις. Δεν ειναι πυρηνικη φυσική.

Παναγιώτης Τ.
13-01-14, 20:42
Γεια σας

Συντομα θα ξαναξεκινησω kickboxing και σκεφτομαι να παιρνω μετα την προπονηση whey protein.
Καλη επιλογη ή οχι

TRIANTAFYLLOU
14-01-14, 21:01
ούτε να το ρωτας μια δόση πρωτείνης μετα την προπόνηση μόνο καλό θα σου κάνει , έτσι κι αλλιως η πρωτείνη φαγητό είναι και χρειάζετε σε καθημερινή βάση , οπότε ενας που αθλείτε έχεις αυξημένες απαιτήσεις σε πρωτείνη και να πάρεις μετα την προπόνηση μόνο καλό θα σου κάνει , αλλα η βαση είπαμε είναι η διατροφή

Παναγιώτης Τ.
15-01-14, 15:52
Ευχαριστω παρα πολυ !!!

Παναγιώτης Τ.
15-01-14, 21:45
ούτε να το ρωτας μια δόση πρωτείνης μετα την προπόνηση μόνο καλό θα σου κάνει , έτσι κι αλλιως η πρωτείνη φαγητό είναι και χρειάζετε σε καθημερινή βάση , οπότε ενας που αθλείτε έχεις αυξημένες απαιτήσεις σε πρωτείνη και να πάρεις μετα την προπόνηση μόνο καλό θα σου κάνει , αλλα η βαση είπαμε είναι η διατροφή

Σκεφτομαι να παρο αυτη την πρωτεινη http://www.protein-shop.gr/GR/Products/USN-009

Παναγιώτης Τ.
15-01-14, 22:13
Σκεφτομαι να παρο αυτη την πρωτεινη http://www.protein-shop.gr/GR/Products/USN-009

Και βοηθαει ωστε να αποκτησω μυες ;

Παναγιώτης Τ.
16-01-14, 19:05
Και βοηθαει ωστε να αποκτησω μυες ;

ή αυτη http://www.protein-shop.gr/GR/Products/SMX-001

TRIANTAFYLLOU
18-01-14, 20:21
την συγκεκρημένη δεν την ξέρω δεν έχω δοκιμάσει ώστε να έχω άποψη αλλα μια καλή πρωτείνη πάντα βοηθάει , αλλα να μην ξεχνάς όλα είναι συνάρτηση διατροφής και συμπληρώματος , δεν αρκεί δηλαδη απο μόνο του ενα συμπλήρωμα να κάνει όλη την δουλεια

απλα σε αθήματα δυναμικα όπως το κικ μποξ και επειδη ο οργανισμός έχει απαιτήσεις ενα συμπλήρωμα πάντα βοηθάει

KostasKso
04-02-15, 19:18
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΕΙΜΑΙ 1.80 ΚΑΙ 86+-2 ΚΙΛΑ..ΚΑΝΩ ΚΙΚ ΜΠΟΞ 2 ΜΗΝΕΣ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΚΑ. ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΜΥΙΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΛΙΠΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΟΙΛΙΑΣ.. ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΩΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑΚΙ ΤΟ Σ/Κ.. ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩ? ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ!

Lao
12-02-15, 16:48
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΕΙΜΑΙ 1.80 ΚΑΙ 86+-2 ΚΙΛΑ..ΚΑΝΩ ΚΙΚ ΜΠΟΞ 2 ΜΗΝΕΣ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΚΑ. ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΜΥΙΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΛΙΠΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΟΙΛΙΑΣ.. ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΩΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑΚΙ ΤΟ Σ/Κ.. ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩ? ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ!

Συνέχισε την προπόνησή σου και όλα θα πάνε καλά.

aristi
13-05-15, 16:12
mporei na m pei kapoios mia kali sxoli kick boxing stin athina kata protimisi sto kentro ?(oxi poli akrivi)

XristosMp
02-06-15, 13:35
Υπαρχει καποια ΣΟΒΑΡΗ σχολη κικ στο Ηρακλειο Κρητης; ( δεν με νοιαζει η περιοχη )

Markous
17-06-15, 16:55
Είμαι στα 23 και κοντά 1 χρόνο κάνω kick boxing. Πιστεύω ότι το εχω και θέλω να το πάω επαγγελματικά. Μπορώ να το πάω επαγγελματικά ή είμαι μεγάλος τι λέτε;

Eggbo
11-07-16, 20:04
με το κικμποξ δεν πιστευω να χρειαζεται καποιος πρωτεινη κ λοιπα βασει των προγραμματων που ακολουθουν οι σχολες.
ναι οκ,σπαταλας καποιες θερμιδες αλλα θα χρειαστεις βοηθεια μονο αν κανεις σπαρινγκ με τον ζαμπιδη.
κατα τα αλλα περα απο χορευτικες φιγουρες κ λυσιμο των μυων-σβελταδα κ αυτοπεποιθηση το μουι ται δεν προσφερει κατι παραπανω.

Εσυ φιλε τα ισοπεδωσες ολα.