PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτεϊνες όγκου



ANONIO
06-12-07, 14:09
οτι συμπληρωμα και αμ ειχα παρει ηταν πρωτεινεσ ογκου...πηρα κιλα αρκετα αλλα οταν τισ σταματησα τα κιλα μου επεσαν... στα 60 απο τα 68 αλλα στο γυμναστηριο σηκωνω τα ιδια κιλα που σηκωνα και πεισσοτερα απο αυτα που σηκωνα οταν επερνα πρωτεινεσ ογκου...πχ στηθοσ εκανα 60κιλα και τωρα χωρισ συμπληρωμα 80...πρεσσα ποδιων 150κιλα κανω και εκανα 120...παρολαυτα δειχνω με τα ρουχα πολυ λεπτοσ αλλα χωρισ ειμαι οκ...γιατι ολα αυτα? μπορει να μου τα εξηγησει καποιοσ??thanks!!!!

KATERINI 144
06-12-07, 14:32
ποσο καιρό κάνεις b.bing anonio?

ANONIO
06-12-07, 14:35
3χρονια περιπου....αλλα δεν παιρνω κιλα ευκολα....κανενασ αο το σοι μου δεν ειναι πανω απο 70κιλα....δεν εχω θυροειδη....

ANONIO
06-12-07, 14:37
πιστευω τα κιλα που σηκωνω ειναι αρκετα καλα σε σχεση με το βαροσ μου....η γνωμη μου...το μονο καλο π εχω ειναι οι κοιλοιακοι που ηταν σχηματισμενοι παντα χωρισ gym

KATERINI 144
06-12-07, 15:06
ναι, τα κιλα που σηκωνεις για το βαρος σου ειναι καλα, αλλα προσπαθεισε λιγο περισσοτερο με τη διατροφη για να παρεις βαρος.
τωρα για την πρωτεΐνη που λες, δεν δίνει δύναμη η πρωτεΐνη, δεν εχει σχέση με τα κιλα που σηκώνεις.

RUHL
06-12-07, 15:42
Πρωτεινες ογκου=Πεταμενα λεφτα

Μονος σου μπορεις να φτιαζεις καλυτερη πρωτεινη ογκου γιατι αυτες που πουλανε ειναι γεματες ζαχαρη και ειναι υπερτημιμενες κατα πολυ

Η μαλτοδεξρινη νομιζω κανει το κιλο 6 ευρω οριστε ο υδατανθρακας σου και περνεις και αγωραζεις και μια πρωτεινη για να βαλεις οση ποσοτητα θελεις εσυ ο ιδιο και μπαμ ενα συμπληρωμα ογκου με πολυ χαμηλη τιμη αν ακομα τα επιθημης.
Εγω ειμαι κατα αυτον επειδη το μονο που περνεις με την χρηση τους ειναι extra λιπος χωρις μυις στην πορεια λογω της ζαχαριτσας που λεγαμε.

Αυτο που καταλαβες μαλον ειναι οτι με το συμπληρωμα ογκου δεν θα δεις διαφορες πανω σου σε δυναμη το ειδες και ο ιδιος με τα λεγομενα σου

Μου φενεται πρεπει να επιμενης στην διατροφη αρκετα εκει ειναι το κλειδι οχι στα συμπληρωματα οταν τηρης 100% την διατροφη τοτε πετας μεσα και συμπληρωματα και βλεπεις και τις διαφορες αμα προσεξες σε καθε κουτι καπου γραφει βασησμενα παντα σε μια διετα τουλαχιστον 2000 θερμιδων .

KATERINI 144
06-12-07, 16:58
συμφωνώ με RUHL, παντα να παίρνεις καθαρή πρωτεΐνη και βαλε εσύ μετα οτι υδατάνθρακα θέλεις, ανάλογα με την ωρα που θα πίνεις την πρωτεΐνη σου (γιατί αλλο υδατάνθρακα χρειαζεσαι το πρωί αλλο τον βράδυ και αλλο μετα την προπόνηση)

Gasturb
06-12-07, 17:55
οτι συμπληρωμα και αμ ειχα παρει ηταν πρωτεινεσ ογκου...πηρα κιλα αρκετα αλλα οταν τισ σταματησα τα κιλα μου επεσαν[/color]... στα 60 απο τα 68 αλλα στο γυμναστηριο σηκωνω τα ιδια κιλα που [color=red]σηκωνα και πεισσοτερα απο αυτα που σηκωνα οταν επερνα πρωτεινεσ ογκου...

Με το gainer

1. σηκωνα και πεισσοτερα απο αυτα που σηκωνα οταν επερνα πρωτεινεσ ογκου = Απόδειξη του χρυσού κανόνα : 'Όταν βάζουμε κιλά κ δεν ανεβαίνουμε σε επιδόσεις τότε αυτό που κερδίζουμε δεν είνα μυική μάζα αλλά λίπος'

2. ειχα παρει ..πρωτεινεσ ογκου... πηρα κιλα αρκετα αλλα οταν τισ σταματησα τα κιλα μου επεσαν = τόσο γρήγορα κερδίζουμε κ χάνουμε μόνο λίπος. Οι μυς θέλουν πολύ υπομονή κ ιδρώτα στο γυμναστήριο


Συμπέρασμα?

Δέκα τρόποι να αποκτήσεις μυική μάζα (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1007)


Φίλε ANONIO ανέτρεξε προηγούμενα άρθρα κ ποστς στο φόρουμ οπότε μπορείς

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=18647&highlight=#18647

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1852


Gt

Duke-Nukem
09-12-07, 07:28
Πρωτείνη όγκου μόνο υπό προυποθέσεις. και πάλι έχει μικρό εύρος χρήσης.
Αντονιο πόσο χρονών είσαι; πλάνο διατροφής ακολουθείς; Μια 'βόλτα' στο φόρουμ θα σε βοηθήσει πολύ και θα λύσει αρκετές απορίες σου :D

ANONIO
13-12-07, 12:37
εχει χαλασει το pc μου...3χρονια κανω..δηλαδη να παρω μια καθαρη....και τον υδατανθρακα ποιεσ ωρεσ θα τον βαζω....?ποτε?και ποιεσ ωρεσ θα πινω καθαρη??στο φαρμακειο δεν μπορω να βρω υδατανθρακα!!ουτε δεξτροζη...

Antonio
13-12-07, 13:25
Πάρε γλυκόζη από το super market είναι το ίδιο. Την καθαρή θα την κάνεις ΠΑΝΤΑ μίξη με υδατάνθρακα-γλυκόζη. Πέρα από τα συμπληρώματα πρέπει να φτιάξεις την βάση της διατροφής σου που θα αποτελείται από κανονικό φαγητό.
Μήπως το λάθος βρίσκεται εκεί?? :???:

ANONIO
14-12-07, 14:18
δεν κανει για υδατανθρακα να βαλω μαυρη ζαχαρη?

RUHL
14-12-07, 14:51
Οχι δεν κανει αφου δεν εχει διαφορα με την ασπρη :rolf: :rolf: :rolf: βαλε ασπρη

Η μονη προταση για υδατανθρακα ειναι vitagro αλλα αουτσσσ :smash: ποναει η τσεπη με αυτο

Η αλλη λυση που χρησημοποιει η καλυτερη(μουφα) εταιρια muscletech στο προιον τους mass tech ειναι η μαλτοδεξρινη

Εγω παντος χρησημοποιο ριζαλευρο αμα γινει καμια στραβη καμια φορα

δεξροζη

http://imageshack.gr/files/htm7sluk3wbcyd5ffqqq.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=htm7sluk3wbcyd5ffqqq.jpg)

Antonio
14-12-07, 16:08
xexe και εσύ hai ruhl?? :wink:

Όλο διαφορετικά βαζάκια βάζουν αυτοί... :green:

RUHL
14-12-07, 16:21
Ναι ναι τωρα ειδικα εχει και προσφορα χαχαχαχα τρεξτε να παρετε το κορυφαιο συμπληρωμα για post workout :P

Maxwell Wolfen
23-11-09, 23:01
ΧΑΙΡΕΤΩ

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ,,,
ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 1,5 ΧΡΟΝΟ,ΕΧΩ ΥΠΣΟΣ 1,71 ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ 64 ΚΙΛΑ ΛΙΠΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ 7,5-8

ΠΕΡΝΩ ΚΑΝΑ ΔΙΜΗΝΟ ΜΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΟΓΚΟΥ ΤΗΣ REFLEX ΤΗΝ ONE STOP.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ
ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΟΓΚΟΥ Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΑΡΗ???
ΠΕΡΝΩ ΕΝΑ SCOOP ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 5-6 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗ ΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΑΜΙΝΟΞΕΑ ΤΗΣ ON ΤΑ "2222 ΑΜΙΝΟ" ΣΕ ΤΑΜΠΛΕΤΕΣ
(5 ΤΗ ΜΕΡΑ)
ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΡΕΑΤΙΝΗ ΤΗΣ WARRIORLAB

ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΠΕΡΝΩ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ...


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ

billys15
23-11-09, 23:24
Οι περισσοτεροι προτιμαμε την "καθαρη" οπως λες,που σημαινει οτι ειναι απλη whey,χωρις δεξτροζη,που τις περισσοτερες φορες εχουν τα gainers (οι "ογκου" οπως ειναι γνωστες).Προτιμαμε τις απλες επειδη βγαζουν πολυ περισσοτερες δοσεις απο τα gainers και σου δινουν πολυ περισσοτερη πρωτεϊνη συνολικα,στα ιδια χρηματα πανω-κατω.Η δουλεια του συμπληρωματος πρωτεϊνης ειναι να σου δινει την εξτρα πρωτεϊνη που χρειαζεσαι ανα μερα και δεν μπορεις,για καποιον λογο,να την παρεις απο το φαγητο,και οχι να σου δινει τους υδατανθρακες που σου δινουν τα σκευασματα σαν κι αυτο που παιρνεις,οι οποιοι υδατανθρακες εν τω μεταξυ χρησιμοποιουνται και στα γλυκα και μπορουν να σε παχυνουν ευκολα.

KATERINI 144
23-11-09, 23:25
καταρχην καλος ηρθες στο φορουν, μη γραφεις κεφαλαια ειναι σα να φωναζεις στη γλωσσα του νετ.

ριξε μια ματια εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1384

Maxwell Wolfen
23-11-09, 23:34
ευχαριστω κατερινη 144. αρα απο οτι φαινεται ειναι προτιμωτερο να παρω μια καθαρη.αν επερνα την ΟΝ gold standard με ενα scoop θα ημουν ενταξει (πρωι και μετα προπ)?

KATERINI 144
23-11-09, 23:51
ενα σκοπ αν θυμαμε καλα ειναι 24 γραμμαρια πρωτεινης, αν εισαι οκ μαυτο ενα σκοπ, αλλιως καντο εναμιση.

θα μεταφερω τα μηνύματα στο λινκ που σου εδωσα, στο μελλον χρησιμοποίησε την αναζήτηση και ποσταρε στο θεμα που σε ενδιαφέρει την ερώτηση εφόσον υπαρχει αναλογο θεμα.

Maxwell Wolfen
24-11-09, 00:15
μια τελευταια ερωτηση.....παρακαλω

μερικες πρωτεινες ογκου εχουν και κρεατινη μονουδρικη...

ειναι ακριβως το ιδιο με το να περνεις ξεχωριστα κρεατινη???

sTeLaKoS
24-11-09, 00:21
Όχι. Συνήθως οι δόσεις είναι μικρότερες απ' τη συνιστώμενη.
Καλύτερα πάρε ξεχωριστά κρεατίνη.